PDA

Pogledaj Full Version : Reciti i VI nešto i njima

caporegime
28-06-2013, 11:24
http://zokstersomething.files.wordpress.com/2012/05/teofil-pancic-maneken.jpg

Često sam se pitao koji je smisao života ovog čovjeka?
I pade mi na pamet da bi i drugi mogli reći nešto o njima-njihovima.

ogledalce
28-06-2013, 12:23
taj ti liči na Četnika

Stiliana
28-06-2013, 18:22
nije mi poznat rad dotičnog... ako se radi o izgledu, grozno izgleda...

ko indijanska skvo ovisna o McDonaldsu.. :nezna

moonlight
28-06-2013, 19:14
Jel to Teofil Pančić?
Ak je , to bi mogao Džoni približiti....:rofl
On ga obožava.
Inače naš susjed, iz Mamutice...do 91.

Humphrey
28-06-2013, 19:18
Nemam pojma tko je ovo,jel bi trebao znati?

DzoniBG
29-06-2013, 01:01
Teofil Pancic...

Dete Srbina jugo-oficira, ziveo je u Zagrebu do 1991, onda je po sopstvenom svedocenju morao zbog pritisaka da uhvati maglu...

Talentovan je on covek, ima poseban stil kojim pise i govori... odrastao je na punk-u, cesto pise o muzici, a najcesce o knjigama, clan je raznih knjizevnih zirija...

Inace stalno zaposlen u Vremenu, ima tamo kolumnu Nuspojave gde ismeva sve ischasene pojave u nasoj zemlji... a napise koju i o nekoj novoj knjizi, piscu...

U dusi je jugonostalgicar, novijeg kova, generacija je koja je bila mlada 80-ih, i citav svet im je rasturan 1991... jedan od retkih tog kalibra prisutan u medijima koji se nije opario, vozi se i dalje busom, vidim ga nekad kako ulazi u cuvenu 83-ku... pre par godina su ga neki idioti pretukli u busu.

Ne bi trebali da mu se podsmevate, kroatofil je, jedan od retkih u srpskoj javnosti... iako je oteran iz Zagreba, retko ce reci koju losu o Hrvatima... normalniji je dosta od Pere Lukovica koji je totalno prso s mozgom...

Nekad preteruje, nekad to i namerno radi... ali ima britkost uma...iako se cesto ne slozim sa njegovim stavom, postujem ga na neki nacin... misli dobro ovoj zemlji, ne na najbolji nacin, ali nije ona klasicna NGO funjara.

moonlight
29-06-2013, 01:08
On je vrlo često tu...nije on protjeran, otac je odlučio otići kao oficir ili što već JNA, on je čak razmišljao ostati, ima ona njegova priča ""kLJUč" koja govori o tome, svakako da ima literarnog dara...

pdv
29-06-2013, 01:11
Ni ja neman pojma ko je ovo. Grozno mi je vidit ovako neuredne i zarasle ljude.

moonlight
29-06-2013, 01:14

Ne reče ti ono da voliš "medžede", samo ovaj je medo, ne ide dalje od košnice...

pdv
29-06-2013, 01:19
Ne reče ti ono da voliš "medžede", samo ovaj je medo, ne ide dalje od košnice...

Volin medžede ali ne njihovu dlaku :zubo

Inače, ovi je uvreda za medu.

DzoniBG
29-06-2013, 01:27
On je vrlo često tu...nije on protjeran, otac je odlučio otići kao oficir ili što već JNA, on je čak razmišljao ostati, ima ona njegova priča ""kLJUč" koja govori o tome, svakako da ima literarnog dara...

Slusao sam ga jednom o tome, nije njega niko konkretno oterao, ali osecao se pritisak... jebeno je bilo to vreme, cale ti oficir JNA u Zagebu, hteo ne hteo, u govnima si...

Ja njega pratim bas dugo, citam od polovine 90-ih... nikad nije bio onaj koji je pozivao na mrznju, cak u vreme zestokog sukoba sa Albancima, pozivao je na normalnost, sto skoro niko nije radio...

Ima po meni pogresne stavove o zapadu, tu je malo kritican...lozi se na Engleze, njihovu kulturu... voli punk njihov, sto i ja volim, secam se jedne sjajne kolumne o preminulom pevacu Clasha...

Izgleda tako zarozano...ne zato sto ga ne briga to...nego sto mu je to stil... ne izgleda prljavo, ali boli ga q i za kosu, bradu...veliki je ko tenk...smesno mi je bilo pre par godina kad sam ga video da seta sa nekom curom...ona pored njega ko igrackica :)

moonlight
29-06-2013, 01:34
Slusao sam ga jednom o tome, nije njega niko konkretno oterao, ali osecao se pritisak... jebeno je bilo to vreme, cale ti oficir JNA u Zagebu, hteo ne hteo, u govnima si...

Ja njega pratim bas dugo, citam od polovine 90-ih... nikad nije bio onaj koji je pozivao na mrznju, cak u vreme zestokog sukoba sa Albancima, pozivao je na normalnost, sto skoro niko nije radio...

Ima po meni pogresne stavove o zapadu, tu je malo kritican...lozi se na Engleze, njihovu kulturu... voli punk njihov, sto i ja volim, secam se jedne sjajne kolumne o preminulom pevacu Clasha...

Izgleda tako zarozano...ne zato sto ga ne briga to...nego sto mu je to stil... ne izgleda prljavo, ali boli ga q i za kosu, bradu...veliki je ko tenk...smesno mi je bilo pre par godina kad sam ga video da seta sa nekom curom...ona pored njega ko igrackica :)

Je, je , ogroman je...vidio sam ga jednom na kolodvoru u Zagrebu...

pdv
29-06-2013, 01:46
ma daj molin te Dzoni koji stil...šporak je i raščupan..to nije stil

DzoniBG
29-06-2013, 02:02
ma daj molin te Dzoni koji stil...šporak je i raščupan..to nije stil

Poreznice, ne kapiras ti to...

Stil mu je da ga boli q za stil...nije prljav, to je vazno, a frizura i izgled... ne cese se po velikoj glavi, lik razmislja o drugim stvarima... voli da klopa i cirka, i to se vidi ;)

pdv
29-06-2013, 02:17
Pa Dzoni kosa mu je masna. I kako nije šporak?

A, šta se krije u ovoj bašti na licu ne želin ni razmišljat o tome :D

Inkvizitor
29-06-2013, 09:50

de..nu..vidi njega..nije potjeran..

potjeran je.

caporegime
29-06-2013, 12:25

hm, ovako sam govori:

– Zapravo doživljavam, ali radi se o tome da smo se mi dosta selili do moje 11. godine, a onda smo se doselili u Zagreb. Otada se nismo više selili. Ja sam vrlo bolno doživljavao i neke ranije selidbe, ali djeca to brzo prelaze. A onda smo se u Zagrebu usidrili. I onda prođe 15 godina, a te su godine ipak formativne, tako da je ta promjena konteksta bila ipak nešto drugo.

No ne treba ni to mistificirati, ja sam mogao i ostati. Tko zna u kom bi pravcu otišao moj život, ali jednostavno sam procijenio da možda u tim okolnostima ne bih mogao raditi ono što želim onako kako želim, upravo zato što bi moja aktivnost kritičara stvarnosti bila isuviše gledana tih 90-ih godina kroz prizmu toga da sam sin oficira bivše države, da sam došao iz Srbije i slično. Jednostavno mi to nije trebalo u životu. U tom smislu ta je odluka dobrovoljna, ali ona nije istinski dobrovoljna jer je izazvana vanjskim okolnostima koje ja nisam birao.

ne znam kako možeš govoriti o protjerivanju. možda srbi misle da ako ga hrvat ne gleda veselo i ne dočekuje harmonikom da ga time konkludentno protjeruje ali kad oficir jna dpživi da mu se "radno mjesto" sele na istok, što da radi?
takvih je slučajeva bilo koliko hoćeš.
znali su s roditeljima, nevoljno i ogorčeno odlaziti i tinejdžerska djeca koja su do malo prije išla na tekme, hrvatovala na ulici i slično.
mnogi su i ostali. baš u travnom su neki srbi iz kvarta i otišli u zng.

ali, ne. za džonija je logika jednostavna.
srbin 91 u hrvatskoj
srbin nakon toga u srbiji
srbin 100% protjeran, silom, odvajali ga toplom vodom jer se sam zalijepio za štok od vrata u želji da ostane ali ne, ustaše nikome ne praštaju.....

i mo smo inda "hejteri"?

DzoniBG
29-06-2013, 14:10
hm, ovako sam govori:

ne znam kako možeš govoriti o protjerivanju. možda srbi misle da ako ga hrvat ne gleda veselo i ne dočekuje harmonikom da ga time konkludentno protjeruje ali kad oficir jna dpživi da mu se "radno mjesto" sele na istok, što da radi?
takvih je slučajeva bilo koliko hoćeš.
znali su s roditeljima, nevoljno i ogorčeno odlaziti i tinejdžerska djeca koja su do malo prije išla na tekme, hrvatovala na ulici i slično.
mnogi su i ostali. baš u travnom su neki srbi iz kvarta i otišli u zng.

ali, ne. za džonija je logika jednostavna.
srbin 91 u hrvatskoj
srbin nakon toga u srbiji
srbin 100% protjeran, silom, odvajali ga toplom vodom jer se sam zalijepio za štok od vrata u želji da ostane ali ne, ustaše nikome ne praštaju.....

i mo smo inda "hejteri"?

Cekaj capo...

Ja sam rekao ovo:

Dete Srbina jugo-oficira, ziveo je u Zagrebu do 1991, onda je po sopstvenom svedocenju morao zbog pritisaka da uhvati maglu...

Nigde nisam spomenuo rec proterivanje...prvo je moon krenuo sa imputacijom toga...

Naveo sam rec pritisak...sto je sigurno bilo prisutno kod svih Srba oficira u Hrvatskoj 1991, tako da ni njegov otac to nije izbegao... dal je to ocekivano u ono vreme...naravno. Drugo bi bilo da mu je neko dosao na vrata i iselio iz kuce... to on ne kaze, i tako nije bilo...

To je samo detalj iz njegove biografije, nije to mnogo vazno ako govorimo o Teofilu Pancicu...njega je mnogo vise pogodio raspad Juge kao zemlje, nego njegova licna sudbina selidbe iz Zagreba u Beograd...

caporegime
29-06-2013, 15:38
ma koji pritisci? što znači pritisak? to što je osjećao kako se nitko ne druži s njim ili kako ljudi prolaze oko njega bez pozdrava?
to je pritisak zbog kojega se netko mora odseliti?
pa u mojoj zgradi u najboljim stanovima žive umirovljeni milicioneri i jna (kos) oficiri, srbi.
kako to da su oni još tu?
da ih je netko htio izbaciti, vjeruj mi, njihova želja za obranom i ostankom u svojim stanovima bi bila najmanji problem za savladat.
njegovom tati je posao otišao na istok i on se kao i masu puta dotada, odselio za poslom.
znači li to da je bio protjeran iz prethodnog mjesta službe?

moonlight
29-06-2013, 15:59
Teofil Pancic...

Talentovan je on covek, ima poseban stil kojim pise i govori... odrastao je na punk-u, cesto pise o muzici, a najcesce o knjigama, clan je raznih knjizevnih zirija...

Inace stalno zaposlen u Vremenu, ima tamo kolumnu Nuspojave gde ismeva sve ischasene pojave u nasoj zemlji... a napise koju i o nekoj novoj knjizi, piscu...

U dusi je jugonostalgicar, novijeg kova, generacija je koja je bila mlada 80-ih, i citav svet im je rasturan 1991... jedan od retkih tog kalibra prisutan u medijima koji se nije opario, vozi se i dalje busom, vidim ga nekad kako ulazi u cuvenu 83-ku... pre par godina su ga neki idioti pretukli u busu.

Ne bi trebali da mu se podsmevate, kroatofil je, jedan od retkih u srpskoj javnosti...iako je oteran iz Zagreba, retko ce reci koju losu o Hrvatima... normalniji je dosta od Pere Lukovica koji je totalno prso s mozgom...

Nekad preteruje, nekad to i namerno radi... ali ima britkost uma...iako se cesto ne slozim sa njegovim stavom, postujem ga na neki nacin... misli dobro ovoj zemlji, ne na najbolji nacin, ali nije ona klasicna NGO funjara.

samo da ispravim da ne potenciram ja, samo se nadovezujem...:013

DzoniBG
30-06-2013, 13:43
samo da ispravim da ne potenciram ja, samo se nadovezujem...:013

Moja greska, prevideo sam to...

NorthStand
30-06-2013, 14:48

:rofl :skartoc:kez