PDA

Pogledaj Full Version : Ivandan

Duvanjka
23-06-2013, 10:37
Da puno ne pisem jer sve vec ima na internetu pa cu staviti dva linka na kojima je sve sto zelim reci u vezi sutrasnjeg blagdana.

http://www.tomislavnews.com/tg/item/1243-roško-polje--program-za-ivandan-2013godine

http://narodni.net/narodni-obicaji-za-ivandan-sv-ivana/

Inkvizitor
23-06-2013, 11:27
Večeras se pale svitnjaci :pink

Duvanjka
23-06-2013, 11:49
A ujutru se gaze, dugo to nisam radila i jedva cekam pa onda na dernek. :D

Inkvizitor
23-06-2013, 12:06
A ujutru se gaze, dugo to nisam radila i jedva cekam pa onda na dernek. :D

gdje na dernek :liza

Duvanjka
23-06-2013, 12:13
Pise u linku, idem u Rosko Polje. Jucer sam vec bila uredivati grobove i na veceri folklora, bilo je lijepo. Nabrala sam i kovilje koje mi je u avataru i bila na Mocilima gdje se djelio grah. Vratila sam se u djetinjstvo i bajkovito je. Volim ovaj vjetar i sunce.

Inkvizitor
23-06-2013, 12:14
Pise u linku, idem u Rosko Polje. Jucer sam vec bila uredivati grobove i na veceri folklora, bilo je lijepo. Nabrala sam i kovilje koje mi je u avataru i bila na Mocilima gdje se djelio grah. Vratila sam se u djetinjstvo i bajkovito je. Volim ovaj vjetar i sunce.

Roškulja znači..

Duvanjka
23-06-2013, 12:19
ahahahhaaa Rozanka. Moji su od tamo a ja sam od svuda. :D Ali mozda se bas ja vratim, prelijepo je. I ti si odavde?

Inkvizitor
23-06-2013, 12:22
ahahahhaaa Rozanka. Moji su od tamo a ja sam od svuda. :D Ali mozda se bas ja vratim, prelijepo je. I ti si odavde?

ne kaže se Rožanka nego Roškulja..:D

Rožanin da..

Duvanjka
23-06-2013, 12:27
Ne svida mi se ovo "kulja" i ako je Rozanin onda je i Rozanka. Jesi li u Roskom Polju ili TG? Mozda se vidomo sutra, placas janejtinu. :D

Inkvizitor
23-06-2013, 12:29
Ne svida mi se ovo "kulja" i ako je Rozanin onda je i Rozanka. Jesi li u Roskom Polju ili TG? Mozda se vidomo sutra, placas janejtinu. :D

Nisam nažalos'.

Kaže se Roškulja..je malo grezo ali šta ćeš..:D

Pisma kaže..

Roškuljice umiljata seko.
došo bi ti da nisam daleko

Duvanjka
23-06-2013, 12:34
ahahaha Bas si nas`o odgovarjuci stih. Zamisli da sam stavila nick Roskulja i oni koji ne znaju o cemu se radi bi pomislili da sam svakava, samo ne umiljata. :D

Ima li igdje na netu slika Peragina kriza, ne mogu ga naci.

Inkvizitor
23-06-2013, 12:41
ahahaha Bas si nas`o odgovarjuci stih. Zamisli da sam stavila nick Roskulja i oni koji ne znaju o cemu se radi bi pomislili da sam svakava, samo ne umiljata. :D

Ima li igdje na netu slika Peragina kriza, ne mogu ga naci.

Ovaj.

http://www.trecidan.hr/getattachment/Naslovnica/Jedino-je-ljubav-put-uspona/rosko-polje.JPG.aspx?width=600&height=800

Duvanjka
23-06-2013, 12:44
Je taj nema koji drugi, hvala ti.

Inkvizitor
23-06-2013, 12:46
Nema na čemu :pink

Duvanjka
23-06-2013, 12:48
ahaha U kog si to zaljubljen?

Inkvizitor
23-06-2013, 12:53
misliš na smajlić..:D

Duvanjka
23-06-2013, 12:56
A na sto bih drugo? :D

Duvanjka
23-06-2013, 12:58
Mozda znas sto znace oni uklesani satovi na nadgrobnim krizevima na groblju u Roskom Polju?

Inkvizitor
23-06-2013, 12:59
Ma to je samo forumaški jezik bez konzekvenci :D

a iz kojeg dijela RP si ti..

Inkvizitor
23-06-2013, 13:00
Mozda znas sto znace oni uklesani satovi na nadgrobnim krizevima na groblju u Roskom Polju?

ne znam..ima na tim križevima svakakvih simbola..

Duvanjka
23-06-2013, 13:14
Moji su iz Radosa i Hambara, a ti? Jucer sam slikala skoro sve stare krizeve i nema cega nema na njima, a najvise je grana s listovima i ovih satova, koje prije nisam zapazila i zanima me sta predstavljaju, a ima ih i na krizevima u Vojkovicima. Kupila sam i par knjiga ali ni u njima nema objasnjenja.

Inkvizitor
23-06-2013, 13:16
Moji su iz Radosa i Hambara, a ti? Jucer sam slikala skoro sve stare krizeve i nema cega nema na njima, a najvise je grana s listovima i ovih satova, koje prije nisam zapazila i zanima me sta predstavljaju, a ima ih i na krizevima u Vojkovicima. Kupila sam i par knjiga ali ni u njima nema objasnjenja.

Krnjin :pink

A ti nisi rođena doli..ili..

Ima na križevima raznih ornamenata..neki su prava umjetnička djela..

Duvanjka
23-06-2013, 13:24
Nisam, ali sam dolazila kod baba cesto dok sam bila mala, kroz Krnjin sam prosla dva puta jucer. Krizevi su prekrasni i treba ih malo bolje paziti, a Peragin bi mogao biti simbol Roska Polja.

Inkvizitor
23-06-2013, 13:27
Dakle sutra je Ivanjdan ili Ivendan kako se zove u RP..kako je naša uvodničarka navela

dernek , nekad jedan od najvećih među Hrvatima Bih a i susjednih pograničnih općina iz RH pogotovo Imotskog..

Tu se dolazilo na zavit Sv. Ivanu iz desetina kilometara udaljenih mjesta.

Tu se zamiralo, tu se šetalo..jilo pilo, pivalo a bome i potuklo.

nama dici je nekad bilo najvažnije skupiti dovoljno šume i drveća za svitnjak uoći Sv Ivana. To bi se počelo skupljat misec dana i više prije Sv Ivana.

I to bi se upalilo, noć uoči Sv. Ivana.

prvo bi planuli jedan pa drugi pa onda svi svitnjaci po okolnim brdima.

nevjerovatna slika..

Inkvizitor
23-06-2013, 13:28
Nisam, ali sam dolazila kod baba cesto dok sam bila mala, kroz Krnjin sam prosla dva puta jucer. Krizevi su prekrasni i treba ih malo bolje paziti, a Peragin bi mogao biti simbol Roska Polja.

Kolko si stara, tj koliko si mlada :liza

Duvanjka
23-06-2013, 13:36
Dakle sutra je Ivanjdan ili Ivendan kako se zove u RP..kako je naša uvodničarka navela

dernek , nekad jedan od najvećih među Hrvatima Bih a i sujednih pograničnih općina iz RH pogotovo Imotskog..

Tu se dolazilo na zavit Sv. Ivanu iz desetina kilometara udaljenih mjesta.

Tu se zamiralo, tu se šetalo..jilo pilo, pivalo a bome i potuklo.

nama dici je nekad bilo najvažnije skupiti dovoljno šume i drveća za svitnjak uoći Sv Ivana. To bi se počelo skupljat misec dana i više prije Sv Ivana.

I to bi se upalilo, noć uoči Sv. Ivana.

prvo bi planuli jedan pa drugi pa onda svi svitnjaci po okolnim brdima.

nevjerovatna slika..

Lijep opis. :pink hihihi
To je bilo pravo natjecanje ciji ce svitnjak biti veci i duze gorit i zaboravio si preskakanje svitnjaka. To su radili momci a babe su obicno prve ujutro gazile svitnjak.

Sad vecina hodocasnika ide u Medugorje jer je na Ivendan godisnjaca ukazanja Gospe, ja sam ih jucer i danas vidjela vise od stotinu.

Duvanjka
23-06-2013, 13:37
Kolko si stara, tj koliko si mlada :liza

Dovoljno stara za udaju a dovoljno mlada da ne moram zurit. :D

Inkvizitor
23-06-2013, 13:39
Lijep opis. :pink hihihi
To je bilo pravo natjecanje ciji ce svitnjak biti veci i duze gorit i zaboravio si preskakanje svitnjaka. To su radili momci a babe su obicno prve ujutro gazile svitnjak.

Sad vecina hodocasnika ide u Medugorje jer je na Ivendan godisnjaca ukazanja Gospe, ja sam ih jucer i danas vidjela vise od stotinu.

Vidiš ja nisam nikad priskaka svitnjak..mislim tko će priskočit pa to je sezalo..plamen je po 15 metara šibao u zrak.

A natjecanje čiji će svitnjak biti veći..:pink

A ujutro je bilo..onaj tko ima natučnjak na nozi..gazi pepeo..i prođe..

da godišnjica ukazanja u Međugorju pada na na Sv. Ivana

Inkvizitor
23-06-2013, 13:39
Dovoljno stara za udaju a dovoljno mlada da ne moram zurit. :D

Znači mlađahna..:cheer

Duvanjka
23-06-2013, 13:45
Vidiš ja nisam nikad priskaka svitnjak..mislim tko će priskočit pa to je sezalo..plamen je po 15 metara šibao u zrak.

A natjecanje čiji će svitnjak biti veći..:pink

A ujutro je bilo..onaj tko ima natučnjak na nozi..gazi pepeo..i prođe..

da godišnjica ukazanja u Međugorju pada na na Sv. Ivana

To i jest bio ispit hrabrosti tko smi kroz vatru, nisi se bas pohvalio, ali ako ti je lakse nisam ni ja nikad. :D

Inkvizitor
23-06-2013, 13:47
To i jest bio ispit hrabrosti tko smi kroz vatru, nisi se bas pohvalio, ali ako ti je lakse nisam ni ja nikad. :D

Ma kakva hrabrost..tko će proletit kroz toliki plamen..pa ne bi ni ugarak osta od čo'uka..nije to vatrica..pa tome nisi mogao prić od jarosti na deset metara

Duvanjka
23-06-2013, 14:42
Ma kakva hrabrost..tko će proletit kroz toliki plamen..pa ne bi ni ugarak osta od čo'uka..nije to vatrica..pa tome nisi mogao prić od jarosti na deset metara
Ne odmah na pocetku tek kad malo dogori. Gdje se ti nalazis, je li vruce kod tebe, u TG je vjetar s Cvrsnice na kojoj jos ima snijega i unatoc 31 stupnju nije ni malo vruce, sad idemo malo do Suice pokvasiti noge.

Duvanjka
23-06-2013, 14:45
Znači mlađahna..:cheer

Mozda, kako za koga. Je li se to drzis obicaja da se za Ivendan udvara curama? :pink

Inkvizitor
23-06-2013, 14:51
Ne odmah na pocetku tek kad malo dogori. Gdje se ti nalazis, je li vruce kod tebe, u TG je vjetar s Cvrsnice na kojoj jos ima snijega i unatoc 31 stupnju nije ni malo vruce, sad idemo malo do Suice pokvasiti noge.

Ne znam kakav je kod vas bio svitnjak ali našem dok se ne pretvori u pepeo nisi mogao prići od jarosti..to je kameno, ozidano postolje..

Inkvizitor
23-06-2013, 14:52
Mozda, kako za koga. Je li se to drzis obicaja da se za Ivendan udvara curama? :pink

:D

Ne. Nije udvaranje. Pitam 'nako :liza

Duvanjka
23-06-2013, 14:54
Ne znam kakav je kod vas bio svitnjak ali našem dok se ne pretvori u pepeo nisi mogao prići od jarosti..to je kameno, ozidano postolje..

Kod nas nije bio postolje nego smo iznad kuca palili svitnjak i nije bio tako uzaren ili ne pamtim dobro, ali znam da su priskakali, neki cak i s kocem, kao skok s motkom. Jucer je pored groblja svitnjak vec bio pripremljen za veceras.

Duvanjka
23-06-2013, 14:57
:D

Ne. Nije udvaranje. Pitam 'nako :liza

Ne pita se to tek tako, sumnjiv si mi. :D

Inkvizitor
23-06-2013, 14:58
Kod nas nije bio postolje nego smo iznad kuca palili svitnjak i nije bio tako uzaren ili ne pamtim dobro, ali znam da su priskakali, neki cak i s kocem, kao skok s motkom. Jucer je pored groblja svitnjak vec bio pripremljen za veceras.

A vi ste palili onako na podu..naš svitnjak je bio ozidan..i znaš koliko bi bilo vatre kad smi i po misec dana skupljali grane i drva..to kad bi se zapalilo..ma nisi mogao stajati na deset metara od vatre i žestine..

napravila bi se "kita" a to je jedno veliko pravo drvo..osičeno taj dan, visoko po desez metara i onda se oko njega slagalo kao stog..

Inkvizitor
23-06-2013, 14:59
Ne pita se to tek tako, sumnjiv si mi. :D

Eto sad .

samo sam htio znat da nisi neka baba ili curetak neki :D

Duvanjka
23-06-2013, 15:26
Eto sad .

samo sam htio znat da nisi neka baba ili curetak neki :D
Punoljetna sam i do mirovine imam malo manje od 40 godina. :D Sto ce reci da ti ipak trazis nesto sto nije premlado niti prestaro.

Duvanjka
23-06-2013, 15:28
A vi ste palili onako na podu..naš svitnjak je bio ozidan..i znaš koliko bi bilo vatre kad smi i po misec dana skupljali grane i drva..to kad bi se zapalilo..ma nisi mogao stajati na deset metara od vatre i žestine..

napravila bi se "kita" a to je jedno veliko pravo drvo..osičeno taj dan, visoko po desez metara i onda se oko njega slagalo kao stog..

Kao stozina i plast? Onda je kod bas to bilo bas veliko i uzareno, mi nismo imali nista zidano. Kita je obicno velika i prava :pink :rofl

Inkvizitor
23-06-2013, 15:31
Sram te bilo Roškuljo..:x:011

Duvanjka
23-06-2013, 15:33
Do vjetra je, odoh dok nisam napisala vecu glupost i sramotu, mozda veceras priskocim svitnjak i tako okajem grijehe.

zaba1111
23-06-2013, 16:30
Do vjetra je, odoh dok nisam napisala vecu glupost i sramotu, mozda veceras priskocim svitnjak i tako okajem grijehe.

Moj rođak je preskako svitnjak i upao u vatru i spržio se skroz tako da nije mogo kući bez pomoći, a onda ga je mater pribila što je skako.

Duvanjka
25-06-2013, 10:10
Moj rođak je preskako svitnjak i upao u vatru i spržio se skroz tako da nije mogo kući bez pomoći, a onda ga je mater pribila što je skako.

I od toga mu je bilo bolje? :D

Ne znam je li do mene ali kisa je jucer padala od 14 sati i pokvarila slavlje a kazu nije padala zadnjih 10 godina, i bilo je hladno kao zimi pa sam se smrzla i prehladila i primukla od pjevanja.
To je sve valjda ljubomora onog paganskog Peruna. :D

Duvanjka
25-06-2013, 10:48
Zaboravila sam spomenuti janjetinu koja je bila predivna i najbolja je Roska janjetina, nema bolje. Dobila sam i glavusu. :D

Inkvizitor
25-06-2013, 10:49
De pričaj jesi šta zamirila :D

Duvanjka
25-06-2013, 10:58
De pričaj jesi šta zamirila :D

Jesam, krsnih momaka kud god pogledas i ne znas koji je bolji, a svi ljubazni i susretljivi i blagi, a snazni i visoki. Ne mogu bas dobro sve ispricati jer me glava boli od silnih piva koje sam popila i napila se. Nadam se da se nisam osramotila. :D Ali stvarno je steta sto je kisa padala jer je dosta svita se razislo, narocito ovi sto su bili sa strane. Steta sto nisi bio a upoznala sam i neke iz tvog sela i svih ostalih sela. :D

caporegime
25-06-2013, 11:12
ako je ova iz roškog polja, sjecite me po vratu, di sam najtanji.

Inkvizitor
25-06-2013, 11:13

zašto misliš..

Duvanjka
25-06-2013, 11:18

ahaha Hoces li sliku?

caporegime
25-06-2013, 12:10
čega? roškog polja kao nedvojbenog dokaza?
sliku s nečijeg fejsa uslikanu pred tablom roško polje?

caporegime
25-06-2013, 12:14
zašto misliš..

zato jer je ovaj forum tradicionalno utočište ljudi koji su ili dobili pedalu ili nekih drugih ljudi iz stvarnog života koji imaju namjeru što prije skrenuti pažnju na sebe.
prvi ulet pa već tema, pa odma roško polje.ajde molim te.

Duvanjka
25-06-2013, 12:15
čega? roškog polja kao nedvojbenog dokaza?
sliku s nečijeg fejsa uslikanu pred tablom roško polje?

Zezam se i nisam ni mislila nista dokazivati vec sam mislila da ces kao sljedece traziti moju sliku. :D

caporegime
25-06-2013, 12:18
sreća da odjebajem sve koji se nude za slike inače, sam bi sebe podsjećao na hoovera.
nego, lažna duvanjko, kud su to tvoji odselili pa te donijeli na svijet?
split, zagreb, njemačka.....?

Duvanjka
25-06-2013, 12:25
sreća da odjebajem sve koji se nude za slike inače, sam bi sebe podsjećao na hoovera.
nego, lažna duvanjko, kud su to tvoji odselili pa te donijeli na svijet?
split, zagreb, njemačka.....?

A zasto bih ja to tebi rekla? Ne cinis mi se kao neko kome bih govorila svoje osobne podatke, a ako si u TG sada mozemo u Elements na kavu koju ces ti platiti da se iskupis za grubijanstvo. :D

caporegime
25-06-2013, 12:27
aha...znači spominjanje grada ili regije gdje je rožansko sjeme palo na tlo je osobni podatak?
nisam znao.
vrlo čudno skrivanje od nekoga tko je tako otvoreno došao na forum, zar ne?

osim toga, ti trenutno nisi u tg.

Duvanjka
25-06-2013, 12:56
aha...znači spominjanje grada ili regije gdje je rožansko sjeme palo na tlo je osobni podatak?
nisam znao.
vrlo čudno skrivanje od nekoga tko je tako otvoreno došao na forum, zar ne?

osim toga, ti trenutno nisi u tg.

Ma nego gdje sam majket ti? Ti stoposto nisi iz TG jer kod nas nema takvih koji na taj nacin razgovaraju s curama ma ni s kim. Ako si kojim slucajem ipak u TG evo dodi u Elements, sjedim odmah na terasi na ovom podiju gdje su ove ako fotelje uz sank, ja i rodica, pa budi faca kad se vec takvim pravis i u oci mi reci da nisam iz tu gdje jesam i tko jesam.
Da mi je znati kod koga tvoj nacin "udvaranja" pali?

caporegime
25-06-2013, 13:15
Ma nego gdje sam majket ti? Ti stoposto nisi iz TG jer kod nas nema takvih koji na taj nacin razgovaraju s curama ma ni s kim. Ako si kojim slucajem ipak u TG evo dodi u Elements, sjedim odmah na terasi na ovom podiju gdje su ove ako fotelje uz sank, ja i rodica, pa budi faca kad se vec takvim pravis i u oci mi reci da nisam iz tu gdje jesam i tko jesam.
Da mi je znati kod koga tvoj nacin "udvaranja" pali?

toliko ti je trebalo za odgovor a non stop čučiš na temi i obnavljaš pogled?
naravno da nisam u tg. nisi ni ti. kao što ni ovo nije udvaranje.

jedino što JEST, je očito problem da kažeš gdje su to duvanjski geni otišli, ali to je vidim, osobni podatak.

i na kraju, NIJE ni problem što si netko tko nisi dok god poštuješ pravila. ionako će se već utvrditi motivacija ovog uleta.....

Duvanjka
25-06-2013, 13:24
Svasta, je li ti to mene spijuniras? Ako vec mozes vidjeti sta radim onda mozes vidjeti i otkud pisem, a pisem iz Tomislava. Kad me neko kulturno pita i razgovara onda ne krijem nista, ali tebi ne zelim nista reci niti objasnjavati jer nisi to nicim zasluzio. Ne znam sto zelis postici ocitim lazima i nasrtanjima na mene osim da ti je to stil prilazenja curama. Hoces li broj da me nazoves? ahahaha

caporegime
25-06-2013, 13:42
ova tema nije ni otvorena da bi se raspravljalo o blagdanu sv. ivana. prema tome, sve vraćeno na staro.

NorthStand
25-06-2013, 13:42
on ti je admin, u prenesenom značenju Adolf Hitler ovog foruma. :admin ima sve informacije o tebi, vidi ti IP adresu i ne možeš mu se sakrit ni da hoćeš. istražne radnje su u toku, progon ti ne gine! :rofl

caporegime
25-06-2013, 13:44
Svasta, je li ti to mene spijuniras? Ako vec mozes vidjeti sta radim onda mozes vidjeti i otkud pisem, a pisem iz Tomislava. Kad me neko kulturno pita i razgovara onda ne krijem nista, ali tebi ne zelim nista reci niti objasnjavati jer nisi to nicim zasluzio. Ne znam sto zelis postici ocitim lazima i nasrtanjima na mene osim da ti je to stil prilazenja curama. Hoces li broj da me nazoves? ahahaha

ne pišeš iz tomislava.
i kako mi nešto može biti stil prilaženja kad ja niome ne prilazim?
pa ti se hvataš za slike, telefone......
ili je to dobra negativna taktika, kad zasereš u startu sve prebaci na polje udvaranja i slično i optuži drugoga.

kako rekoh, dok poštuješ pravila sve je ok, ionako će se već utvrditi koji su motivi.....

caporegime
25-06-2013, 13:45
naša duvanjka dok srče kavicu i opisuje inventar kafića, očito nije znala da je izvanrednom sjednicom općinskog vijeća tomislavgrad preimenovan u široki brijeg.

pdv
25-06-2013, 13:45
Ok, kako hoćeš. Uživajte u unakrsnom ispitivanju i debiliranju. Tvojoj tvrdoglavosti nema kraja!

caporegime
25-06-2013, 13:47
sljedbenice, zar ti stvarno misliš da je netko otvorio ovu temu samo zato da se spomene blagdan sv. ivana?
prođi još jednom na miru. lijepo ime teme katkad zavara......

SarajkaDjevojka
25-06-2013, 13:47
Stvarno Capo nemaš srca.Inkvi se taman bio rastopio kao svijeća lojanica :D
I ti bezdušno sve pokvari !

pdv
25-06-2013, 13:51
sljedbenice, zar ti stvarno misliš da je netko otvorio ovu temu samo zato da se spomene blagdan sv. ivana?
prođi još jednom na miru. lijepo ime teme katkad zavara......

Ne mislim, vođo najdraži, i baš kao kod tebe i kod mene je određena sumnja pala no mislim kako joj ne treba pridavati neki značaj jer će se sve ionako otkriti kad - tad. I već joj provjeren ip i sve dok si ti spavao pravednim snom ili morti zarađivao da mene izvedeš na pošten obrok :pink

Tak da, sve je pod kontrolom sam ne treba buku ovoliku stvarat pogotovo u ovo prekrasno, prohladno jutro ;) Ali ako tebe to veseli, tko sam ja da ti zadovoljstva uskraćujem.

Inkvizitor
25-06-2013, 13:57
zato jer je ovaj forum tradicionalno utočište ljudi koji su ili dobili pedalu ili nekih drugih ljudi iz stvarnog života koji imaju namjeru što prije skrenuti pažnju na sebe.

ne znam za to ali osoba zna toponime koje ne može znati nitko sa strane.

I kakve veze ima što je prva tema Roško polje..mislim kakve veze to ima i s čim..

moonlight
25-06-2013, 13:59
Mislim, ono, vi to svakome provjeravate IP kad dođe, pa malo praćenja...?
Ako se to već radi, onda je ok da se ne iznosi, ostavlja vrlo ružan dojam za sam forum.
Ili da se uvedu idntifikacijski e-kartoni, pa tko ne želi ispuniti sve što mislite da trebate znat o njemu, taj nema pristupa.
Malo sve izgleda na Orwelovsku "Životinjsku farmu"....

NorthStand
25-06-2013, 14:00
ako hoćete više ljudi, morate pokazat više tolerancije. doduše, nama desničarima nikad tolernacija nije bila jača strana, ali... :D

caporegime
25-06-2013, 14:02
Ne mislim, vođo najdraži, i baš kao kod tebe i kod mene je određena sumnja pala no mislim kako joj ne treba pridavati neki značaj jer će se sve ionako otkriti kad - tad. I već joj provjeren ip i sve dok si ti spavao pravednim snom ili morti zarađivao da mene izvedeš na pošten obrok :pink

Tak da, sve je pod kontrolom sam ne treba buku ovoliku stvarat pogotovo u ovo prekrasno, prohladno jutro ;) Ali ako tebe to veseli, tko sam ja da ti zadovoljstva uskraćujem.

s radošću mogu konstatirati da sam uspio odnosno da mi je krenulo toliko da me čak ni odvođenje tebe na doličan ručak ili večeru neće odvesti u bankrot, buhtlice moja od šlaga (veličine himalaje).

I kakve veze ima što je prva tema Roško polje..mislim kakve veze to ima i s čim..

ja sam samo rekoa da me sjeku di sam najtanji ako je ova osoba ona kojom se predstavlja.
naknadno ponašanje me je samo uvjerilo u misao.
šta si mislio, da ćemo je zbog toga banirati na 2 tjedna?
sve te toponime čovjek može vrlo lako naučiti ako hoće.
zar bi ti bilo drago čavrljat s prerušenim vitom dugonogom?
iako, čini mi se da ovo nije vito, ovakav podrugljivi stil pomiješan s instiktivnom grubom reakcijom pri uhićenju u laži ima tek nekoliko ljudi.

SarajkaDjevojka
25-06-2013, 14:02
Ja mislim da Duvanjka ima cilj da zavede Inkvija.I zamalo joj je to uspjelo, da capo nije uletio :D
Romantika :)

Inkvizitor
25-06-2013, 14:03
ajde čovječe..

Inkvizitor
25-06-2013, 14:03
napisao sam na onoj adminskoj temi što mislim o ovome..

pdv
25-06-2013, 14:04

Može i ne mora značit. Malo jest sumnjivo ali se slažem da to i dalje ništa ne znači.

Mislim, ono, vi to svakome provjeravate IP kad dođe, pa malo praćenja...?
Ako se to već radi, onda je ok da se ne iznosi, ostavlja vrlo ružan dojam za sam forum.
Ili da se uvedu idntifikacijski e-kartoni, pa tko ne želi ispuniti sve što mislite da trebate znat o njemu, taj nema pristupa.
Malo sve izgleda na Orwelovsku "Životinjsku farmu"....

Ljudima koji su sumnjivi provjerimo da vidimo jel klon ili nije. I jednino zbog toga se to radi. Ostale članove nitko ne provjerava niti se traži bilo kakav identifikacijski karton. Nemojte od ovog raditi veću predstavu nego što jest i iznenađeno frktat nosom kak se to na nekom forumu provjeravaju ip adrese. Slično bi bi bilo da se čudiš kak u Konzuma možeš kupit salamu.

caporegime
25-06-2013, 14:05
šta ajde.....
želiš reći da sam u krivu?
možda na kraju ispadnem u krivu ali previše je, zasad, elemenata u igri.......

npr. kako ti iz duvanjskog kafića dolazi širokobriška ip adresa?
bar je ovaj forum poznat po klonovima i krticama.
pa igrajmo se malo svi onda, kaj ne?

caporegime
25-06-2013, 14:06
Može i ne mora značit. Malo jest sumnjivo ali se slažem da to i dalje ništa ne znači.

Ljudima koji su sumnjivi provjerimo da vidimo jel klon ili nije. I jednino zbog toga se to radi. Ostale članove nitko ne provjerava niti se traži bilo kakav identifikacijski karton. Nemojte od ovog raditi veću predstavu nego što jest i iznenađeno frktat nosom kak se to na nekom forumu provjeravaju ip adrese. Slično bi bi bilo da se čudiš kak u Konzuma možeš kupit salamu.

i onda nek se samo netko zapita zašto je baš ova mala (u prenesenom smislu mala) odabrana za nasljednika.....

SarajkaDjevojka
25-06-2013, 14:07
Inkvi se najradije igrao.Pustimooooooo njegaaaaaa !!!

mirr.or
25-06-2013, 14:12
malo provjere neće smetati nikome, to sam i ja prošla u početku, a i zabavno je da imamo o čemu pričati, vidite kako je tema živnula. :D

caporegime
25-06-2013, 14:12
sarajko, ne provociraj.
ko ti je kriv što sama nisi uspjela

SarajkaDjevojka
25-06-2013, 14:15
sarajko, ne provociraj.
ko ti je kriv što sama nisi uspjela

:(

Fakat !

NorthStand
25-06-2013, 14:32
samo strogo, samo jako!

Duvanjka
25-06-2013, 16:06
Ne znam nista o IP adresama a i pisala sam s najmanje 3 razlicita broja i nisu valjda svi iz Sirokog i ne znam kako je kafic iz Tomislava s brojem iz Sirokog a i jos ne znam cemu trebam zahvaliti toliku administratorsku paznju jer sam otvorila temu o Ivendanu posto sam naletjela na ovaj forum googlajuci o obicajima i Hercegbosni.
Nisam dugo bila tu i malo me ponijelo sva ova ljepota i knjige koje sam citala.
Zao mi je samo sto nisam svima cestitala imendan.

A administrator me moze trnetno nazvari u Restoranu Gaz u Trilju gdje cekam na zabe i rakove.
Neka slobodno traži Duvanjku.

pdv
25-06-2013, 16:14
Nije ni bitno. Samo ti nastavi o običajima :D

gerilac
25-06-2013, 16:20
Samo neka se zna .Ja sam jučer promijenio operatera i sada mi je Telemach a bio je Mreža doo.

IP broj često vara ljudi ali ok.

A dosta toga zna o Roškom polju i sam sam gore proveo neko vrijeme .Baš sam je htio upitati po nešto ako je "moja Duvanjka " .

Odustajem.Hvala na razumijevanju.:rofl:rofl:rofl

P.S.Jebga ljudi ako je i neko kloniran Duvanjka i Inkvi su razveselili portal .Doslovce sam uživao u njihovim postovima kako god okrene .

caporegime
25-06-2013, 17:22
Ne znam nista o IP adresama a i pisala sam s najmanje 3 razlicita broja i nisu valjda svi iz Sirokog i ne znam kako je kafic iz Tomislava s brojem iz Sirokog a i jos ne znam cemu trebam zahvaliti toliku administratorsku paznju jer sam otvorila temu o Ivendanu posto sam naletjela na ovaj forum googlajuci o obicajima i Hercegbosni.
Nisam dugo bila tu i malo me ponijelo sva ova ljepota i knjige koje sam citala.
Zao mi je samo sto nisam svima cestitala imendan.

A administrator me moze trnetno nazvari u Restoranu Gaz u Trilju gdje cekam na zabe i rakove.
Neka slobodno traži Duvanjku.

loše mjesto za žabe, rakove i slične riječne delicije...

kiša
27-06-2013, 20:31
vidiš ti kako vatrica odmah ugrije :)))

lipo je čuvat stare običaje. U nas ovdi Ivandan se posebno slavi i obilježava u Knešpolju, poznata Ivanjska voda
Večer uoči Sv. Ivana, u 22 H je misa, nakon mise pale se svitnjaci, šeta, pleše, piva, zamiraju se momci i divojke, i u ponoć se na rijeci Crnašnici uzima voda za koju se vjeruje kako ima čudotvorna i blagotvorna svojstva. U nas u domu obvezno mora bit Ivanjske vode, pa ak ti je što malo loše il kakav kožni osip, modrica il slično, odma baka kaže de ti malo Ivanjske vodice, pomoć će ona :)

kiša
27-06-2013, 20:32
nasmija me capo, jel forum žigosanih :)

kiša
27-06-2013, 20:34
Zaboravila sam spomenuti janjetinu koja je bila predivna i najbolja je Roska janjetina, nema bolje. Dobila sam i glavusu. :D

duvanjčice, lipa ti ta fotka kovilja..malog :)