PDA

Pogledaj Full Version : Članak: "Pravda" iz Mordora

Inkvizitor
01-06-2013, 18:02
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=3184-Pravda-iz-Mordora

mila perković
02-06-2013, 11:09
Stalno se govorilo o primjeru židovske samomržnje, autodestrukcije, O.K. tako je bilo možda nekoć i naravno na globalnoj razini ali ovdje lokalno, na malom prostoru zvanom balkanski poluotok nema jadnijeg naroda od nažalost, nas Hrvata.
Što reći, da li treba pitati poimenično svakog pripadnika ovoga naroda što ga tišti, ionako nas ima premalo tako da ne bi bio nikakav problem "posjesti" cijeli puk na psihijatrijski kauč da se problemu nađe uzrok i ako je moguće postupno rješavati ga.
Ovo što se događa je sumrak ideala, ja sam bila dijete kada je Jugoslavija se raspadala u krvi, nadajući se, očito glupavo,da smo mi jedni drugima sve najbolje.
Svi smo žrtve tzv.nacionalnog romantizma, i bolje bi bilo da se što prije toga okanimo i ne budalimo o nekakvim zajedničkim interesima kada takvo što ne postoji.
Postoji samo partikularni interes, glavno da je meni dobro i ništa dalje i više ,me ne zanima, jer da nije tako zar bi davno proročanstvo Brune Bušića o tomu kako će biti apokalipsa, ne Otkrivenje nego pučko značenje riječi, kada "naši" počmu krasti.
Imate li povjerenja u ikoga Hrvata, ili imate osjećaj da vas svatko želi prevariti, opljačkati? Ako je odgovor da, o čemu imamo pričati.
Toliko

pdv
02-06-2013, 18:19
Mislim da Bušić nije autor ovih riječi tj. postavlja se pitanje kako su te riječi i s kojom namjerom nastale te da li su zaista Bušićeve ili su podmetnute. No, nije ni bitno jer se s većinom posta slažem. Ljudi su uglavnom egositična bića i gledaju samo sebe i to je tako od postanka svijeta. Bez obzira da li je riječ o Hrvatima, Španjolcima ili Njemcima. Tu smo svi slični. Ljudi smo i u nama se kriju najveće ljepote koje ljudski um može zamisliti ali istodobno i najveće opačine koje ni pakao ne može smisliti.

No, ipak nas Hrvate nešto razlikuje od ostalih nacija, a to je taj neki čudan mentalitet u kojem više volimo nekog stranca nego svog susjeda. Mentalitet u kojem nema mjesta za prihvaćanje svoje nacionalnsosti smtrajući to nečim lošim i nazadnim. Mantalitet koji s oduševljenjem gleda kako jedan Amerikanac voli i brani svoju zemlju, kako se jedan Englez kune u svoju kraljicu, kako jedan Francuz obožava svoju Francusku i u tim trenutcima smatra to izrazito pozitivnim, dok s druge strane kao da se srami voljeti svoju zemlju. Kao da nam je netko ubacio u glavu kako je to sramotno i kako je nazadno. Kao da ne možemo biti intelektualci ako smo domoljubi i odani svojoj vjeri. Da li je to posljedica ispiranja mozgova godinama ili smo stvarno tako jadni..tko bi znao.

I upravo je sve ovo dovelo do toga da su naši generali osuđeni u Haagu. Upravo zbog toga što smo jadni i podijeljeni je priča o agresiji RH na BIH krenula iz Hrvatske. To je veći poraz za nas kao društvo od bilo kakve haške presude.