PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Predsjednik Mladeži SDP-a Korčule poručio: Konačno s ponosom mogu reći da ja

pdv
24-05-2013, 22:36
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=3164-Predsjednik-Mlade%C2%9Ei-SDP-a-Kor%C4%8Dule-poru%C4%8Dio-Kona%C4%8Dno-s-ponosom-mogu-re%C4%87i-da-ja-ovu-dr%C2%9Eavu-ne-volim%21

Aleksa
24-05-2013, 23:15
Ne znam šta je konkretno u pitanju kod predsednika omladine SDP-a Korčule, ali podsetio me je na mene od pre 15-ak godina. Milošević i njegova ekipa toliko su mi dozlogrdili da me nervirala svaka sitnica koja bi doprinela njihovom uspehu, ugledu, šta god.
E, u to vreme su odbojkaši i drugi sportisti harali svetom, i kad nešto osvoje, na dnevniku je išla vest: predsednik SRJ, Slobodan Milošević, čestitao je našim sprotistima na uspehu i naglasio da su oni najbolji predstavnici naše zemlje u svetu itd. itd. Tadašnji ministar sporta Bingulac pojavi se na dočeku pred gradskom skupštinom, pa bi da govori... Ja sam dolazio u situaciju da navijam da izgubimo, samo da se ovi ne prišljampčili uz te sportiste. Familija mi je govorila da preterujem, i ja kapiram da je možda bilo tako.

Ovo kod vas je valjda posledica velike udaljenosti između dve političke krajnosti.

ljuta trava
25-05-2013, 01:04
Što stariji misli , mladi javno kažu .

ljuta trava
25-05-2013, 01:27
Više i ne skrivaju svoju mržnju prema Hrvatskoj državi .

Inkvizitor
25-05-2013, 09:53
Simptomatično je da se ne oni ne ustručavaju raditi ovo što radi SDP omladina. I unatoč tome ipak dobijaju masovno glasove. To je jedinstven fenomen u svijetu.

Inkvizitor
25-05-2013, 09:53
Simptomatično je da se ne oni ne ustručavaju raditi ovo što radi SDP omladina. I unatoč tome ipak dobijaju masovno glasove. To je jedinstven fenomen u svijetu.

gerilac
25-05-2013, 14:42
"SDP koji ima ovakvu omladinu, ne treba brinuti za svoju budućnost"

:rofl:rofl:rofl:rofl

Najebat će i kao Jugosloveni i Jugoslavija .:nene:nene:nene

:rofl:rofl

caporegime
25-05-2013, 15:14
http://dubrovacki.hr/datastore/imagestore/article_home/article_home_1369399358sdp.jpg

evo mladog pederolikog škafe.
po osmjehu mu se vidi da prečesto ima strani čvrsti objekt u prknu a kako je poznato da sperma dobro utječe na ten, taj detalj možda objašnjava ovako sjano lice mladog pederolikog mrzitelja hrvatske.
vjerojatno ga je kakav pristao momak nacionalno izraženih stavova odbio, pa sad škafo mrzi dodatno taj "prizmeni nacionalistički ognjištarski mentalitet" koji, po škafi, sprječava njegovu guzu da u svako vrijeme popunjen prostor izvornom hrvatskom prirodnom kitom, za kojom definitvno pederoliki škafo očajnički žudi, shvaćajući da njegova pederska bratija nije od tako čvrstog materijala kao izvorni hrvatski dinarski nacionalist.

teenager
25-05-2013, 15:31
Kao što mi je kristalno jasno zašto Srbin neće nikad glasati za HDZ, tako mi nikad neće biti jasno kako Hrvat može glasati za SDP.
Ali mladež HDZ-a i pogotovo SDP-a to su mamlazi rjetko viđeni, da sam barem upoznao jednog koji se tamo učlanio a da mu na prvom (i jedinom) mjestu nije bio osobni boljitak bilo bi mi lakše... Možda iman idealizirano viđenje politike ako mislim da su neki ljudi u te stranke ulazili iz nekih viših ciljeva osim osobnih, ali sva ova mlađa gamad, to su samo djeca tih i takvih, elitizam na zavidnoj razini. Pogotvo SDP gdje je konkurencija slabija pa kojekakvi klaunovi tipa Bauk dođu i do najviših državnih dužnosti u rekordnom roku...

gerilac
25-05-2013, 15:51
evo mladog pederolikog škafe.
po osmjehu mu se vidi da prečesto ima strani čvrsti objekt u prknu a kako je poznato da sperma dobro utječe na ten, taj detalj možda objašnjava ovako sjano lice mladog pederolikog mrzitelja hrvatske.
vjerojatno ga je kakav pristao momak nacionalno izraženih stavova odbio, pa sad škafo mrzi dodatno taj "prizmeni nacionalistički ognjištarski mentalitet" koji, po škafi, sprječava njegovu guzu da u svako vrijeme popunjen prostor izvornom hrvatskom prirodnom kitom, za kojom definitvno pederoliki škafo očajnički žudi, shvaćajući da njegova pederska bratija nije od tako čvrstog materijala kao izvorni hrvatski dinarski nacionalist.

Ovo malo ko može u jednom upisu ispaliti

:rofl:rofl:rofl:rofl

Eugen Savojski
25-05-2013, 18:31
Ivan Botica -Škafo , znači uz svoje dodao je i muževo prezime .:vidiga

Reakcija jednog Korčulanina , koji je s ovim komunjarsko-pederskim bolesnim produktom Boticom išao u školu

- Osobno poznam momka iz članka, išli smo zajedno u školu,te smo bili poznanici i susjedi te kao politički totalno suprotnog mišljenja često smo diskutirali. Uvijek je izrugivao sve hrvatsko, na spomen ubijenih ustaša i domobrana u 2 svjetskom ratu komentirao je u stilu da su ih premalo pobili. Od malih nogu se oblačio u pionira na rođendan koljača i diktatora Broz Tita i sl., kaže korčulanin Frano R.

- Korčula je i kroz Kraljevinu Jugoslaviju imala tu povlaštenu kastu koja se lizala s Karađoređevićima, potom s fašistima te naposljetku su postali Jugo-komunisti. Svugdje su bili na vrhu te imali ogromne privilegije, sada je s tim, nadam se, gotovo, zaključuje Frano R.

bandira
25-05-2013, 18:53
naletio na ovi tekst koji opisuje ralno ovakve miševe;

u Beogradu su postojale dvije struje koje se baš nisu veselile Hrvatskoj kao takvoj;

prva je velikosrpska, na čelu s Miloševićem i Jovićem, te cjelokupnom tadašnjom političkom oporbom u Srbiji kojoj su na čelu bili Vuk Drašković i Vojislav Šešelj. Njihov čovjek i najvažniji predstavnik u vrhu JNA bio je Blagoja Adžić. Ukratko, riječ je o četnicima i ekstremnim srbokomunistima kojima je unitarna jugoslavija jednako dobra kao i velika Srbija.

Druga struja je jugoslavenska, i njoj je na čelu Ante Marković, a tu su još i Budimir Lončar, Petar Gračanin, Josip Boljkovac i Martin Špegelj, te naravno Stjepan Mesić, a njihov čovjek u vrhu JNA bio je Aleksandar Vasiljević. To je klasična, jugo-komunistička, mitisekunemska frakcija.
Tu se na važnom mjestu našao Veljko Kadijević, koji je neodlučan, i koji se cima i krzma oko ove dvije frakcije.

I imaš Tuđmana kojem je ta podjela bila kao naručena, i koji se uvijek trudio poticati tu podjelu kako bi slabio neprijatelje Hrvatske, i upravo zato je Tuđmanov najveći pritisak išao prema Kadijeviću, jer je Tuđman znao da je ovaj neodlučan, i da neće napasti dok god ne bude imao ovlaštenje najmanje petorice članova predsjedništva SFRJ.

Naravno, Mesić je tu sjedio na dvije stolice, gledajući koja će prije biti izmaknuta kako bi se mogao prebaciti na onu drugu, ali to nije prošlo neprimjećeno, iako je kazna za to usljedila tek dvije godine poslije, točnije u listopadu 1993. kad je Mesić poražen na stranačkim izborima na drugom općem saboru HDZ-a, a nakon čega se Mesić vraća korjenima i politici Markovića, Bude Lončara, Vasiljevića i ostalih,
odnosno oni su bili u pravu kad su Hrvatskoj nametnuli embargo na uvoz oružja (dakle, ovo nam je smjestila ta jugoslavenska , a ne srbokomunističko-četnička velikosrpska frakcija), i oni su htjeli spriječiti rat,
ali su se "nacionalisti" pokačili, i tako je nastao rat, i to je njihov scenarij koji su gurali preko Haaga, i koj guraju i dalje, a u tom scenariju:
nema intervencije na Kosovu 1981.,
nema prekrajanja granica armijskih oblasti iz 1985.
nema memoranduma iz 1986.
nema 8 sjednice iz 1987.
nema rušenja ustava SFRJ kad je ukinuta autonomija Vojvodine i Kosova,
a isto se pokušalo i s državnošću Crne Gore,
nema pokušaja mitinga u Ljubljani,
nema mitinga i četničkog derneka na Kosovu kod Knina,
nema četničkog mitinga na Petrovoj Gori,
a sve su to stvari koje su se događale prije nego što je nastao HDZ, i dok Tuđman kao poliitčki pojam u Hrvatskoj uopće nije postojao.

korčulanin je samo nastavak ove jugoslavenske struje i u Hrvatskoj ih danas ima bar 30%,miš iz ulja

pdv
25-05-2013, 20:45
Ne znam šta je konkretno u pitanju kod predsednika omladine SDP-a Korčule, ali podsetio me je na mene od pre 15-ak godina. Milošević i njegova ekipa toliko su mi dozlogrdili da me nervirala svaka sitnica koja bi doprinela njihovom uspehu, ugledu, šta god.
E, u to vreme su odbojkaši i drugi sportisti harali svetom, i kad nešto osvoje, na dnevniku je išla vest: predsednik SRJ, Slobodan Milošević, čestitao je našim sprotistima na uspehu i naglasio da su oni najbolji predstavnici naše zemlje u svetu itd. itd. Tadašnji ministar sporta Bingulac pojavi se na dočeku pred gradskom skupštinom, pa bi da govori... Ja sam dolazio u situaciju da navijam da izgubimo, samo da se ovi ne prišljampčili uz te sportiste. Familija mi je govorila da preterujem, i ja kapiram da je možda bilo tako.

Ovo kod vas je valjda posledica velike udaljenosti između dve političke krajnosti.

Ovo uopće nema veze s tim nekim oblikom netrpeljivosti prema svojoj zemlji kadi si ljut zbog trenutne politike. Iako, moram priznati,, meni je i takav oblik ponašanja čudan jer tvoja je zemlja jedno, a politika nešto drugo. Kad bi se mrzilo uvijek kad krene loše gdje bi svijet završio. No, ovaj slučaj nema veze s tim pogotovo što govorimo o jednom mladom čovjeku koji je istaknuti član u svojoj zajednici i stranci i kod kojeg imammo skroz jasnu situaciju s obzirom da je opcija koju on podupire trenutno na vrhu. Dakle, nije riječ o nekakvom nezdovoljstvu trenutnom politikom već isključivom mržnjom prema RH. Zašto je to tako i zašto neki ljudi odbijaju bilo kakvu pomisao na nacionalnost i zašto smatraju to nečim lošim se obično krije u njima samima i njihovoj gorčini, prvo spram sebe,a potom i spram svih ostalih. To su ljudi koji ne znaju ni tko su, ni što su pa ih užasno vrijeđa kada drugi ljudi to za sebe znaju. Htjeli bi krojiti svijet po nekim svojim pravilima u kojima demokracija i pravo na mišljenje prestaje onog trenutka kada se ne slaže s njihovim mišljenjem. Također su protiv svakog oblika nasilja osim u trenutcima kada nekoga smatraju primitivnim i računaju kako ga treba izbrisati s lica zemlja. Znači, svaki oblik savjesti ili svaka različitost, ukoliko im se ne sviđa, je prilika za iskazivanje njihovih pravih lica.

caporegime
25-05-2013, 20:46
Ivan Botica -Škafo , znači uz svoje dodao je i muževo prezime .:vidiga

Reakcija jednog Korčulanina , koji je s ovim komunjarsko-pederskim bolesnim produktom Boticom išao u školu

- Osobno poznam momka iz članka, išli smo zajedno u školu,te smo bili poznanici i susjedi te kao politički totalno suprotnog mišljenja često smo diskutirali. Uvijek je izrugivao sve hrvatsko, na spomen ubijenih ustaša i domobrana u 2 svjetskom ratu komentirao je u stilu da su ih premalo pobili. Od malih nogu se oblačio u pionira na rođendan koljača i diktatora Broz Tita i sl., kaže korčulanin Frano R.

- Korčula je i kroz Kraljevinu Jugoslaviju imala tu povlaštenu kastu koja se lizala s Karađoređevićima, potom s fašistima te naposljetku su postali Jugo-komunisti. Svugdje su bili na vrhu te imali ogromne privilegije, sada je s tim, nadam se, gotovo, zaključuje Frano R.

ja bi prvo ovom korčulaninu zavalio šamar.
pa da meni netko kaže kako je premalo ljudi pobijeno u bleiburgu i na križnom putu ili bi ja ili on do kraja života imao problema s ravnotežom.

Inkvizitor
25-05-2013, 20:49
U Korčuli je Orjuna uvijek bila jaka. Od svih jadranskih otoka najjača. Obožavatelja dinastije Karađorđević tamo nije falilo.

pdv
25-05-2013, 21:03
Meni samo nije jasna zaluđenost mladih ljudi sa nekim pričama o Jugoslaviji ili s pričama o Dalmaciji kao posebnoj regiji. Imala sam nekoliko puta priliku biti u društvu s ljudima koji stvarno briju ovu spiku kako je Zagreb kriv za sve probleme Dalmacije. Kao Zagreb im otima radna mjesta, sve je centralizirano i slično. I ne možeš im objasniti kolike gluposti pričaju. Ne znaš otkud bi krenio. Tako da je meni jasno za ove starce koji plaču za prošlin vremenima jer se uvik nadam da je to plakanje za onom mladošću i životom ali kad vidim nekog balavca da zaziva Jugoslaviju i počne priču kako je prije bilo bolje :facepalm

Jasno mi je da i većinu vrijednosti ponesemo iz kuće ali i društvo ima neki utjecaj pogotovo u današnje vrijeme kada se informacije na dlanu pružaju. Ali ne, to je i dalje tako uskog shvaćanja da ne možeš vjerovat u kojem filmu oni žive.

gerilac
26-05-2013, 01:39
Mali je idiot :smijeh:smijeh

moonlight
26-05-2013, 02:39
Mali je Škaf, a u njega svašta stane...

Lipa faca na slici, capo idi u k....:)

ogledalce
26-05-2013, 10:42
nebi ja ovu guz guz facu ni takla,
samo i ga lipo naćerala da pliva do Italije,(u čast Titi ) bez šlaufa za spašavanje,,,