PDA

Pogledaj Full Version : Getoizacija muškosti

Humphrey
17-05-2013, 17:29
"Pivo,tučnjava,nogomet"- je li to geto u koji se mi muškarci sa početka 21.stoljeća namjerno zatvaramo kako bi izbjegli stigmatizaciju društva i medija koji izmišljaju izraze poput "metroseksualac"?

Udaljavamo li se mi od kulture,umjetnosti,finog ponašanja i odijevanja jer ovo sve više antimuško društvo sve gleda kroz prizmu seksualne orijentacije.

Primitivnu,neukročenu muškost barbara je ukrotila rimska kultura koju je očuvala Crkva. Odbačeni su ti primitivni načini ponašanja i postalo je poželjno,kako ti raste društveni status, da i tvoje ponašnje bude u skladu sa tim statusom.

Od divljaka ratnika stvorili smo vitezove od kojih se očekivalo više od pukog ubijanja.

Nikada se nije uz uživanje u umjetnosti vezivalo nečiju seksualnu orijentaciju. Do danas, kad je dobro odjeveni muškarac koji voli operu i posjećuje muzeje odmah pod sumnjom.

Mladim se generacijama muškaraca svjesno ili nesvjesno kao nemuške osobine nameće kulturno ponašanje, otmjeno odijevanje i sl...

Je li to do društva općenito ili je do pojedinaca?

Stiliana
17-05-2013, 17:42
gluposti. nitko ne sumnja u nečiju orijentaciju jer je otišao u muzej ili operu, već ako se bavi modnim dizajnom i tzv. 'ženskim' poslovima kao što je frizeraj, make up i sl.

ovo s dobrim odijevanjem, kulturnim ponašanjem i sl pogotovo nema smisla. živimo u vremenu kad je normalno da muško nosi i roze i lila majice/košulje/kravate... još nikad nisam čula da je to metro, iako sigurno ima onih koji to fakat nose metroseksualno. A i ti su metrići bili prolazna stvar, to je bilo in dok su se lickali beckham i c ronaldo, sad to ne vidim da se igdje spominje, postoje samo šminkeri i oni koji to nisu...

izuzetak su doduše Talijani. oni su metrići mahom, ali to je stvar genetike koliko vidim :zubo

Domobran
17-05-2013, 20:13
Mi Domobrani znamo najbolje kako je tesko nositi stigmu metrosexalaca, nezasluzeno

teenager
17-05-2013, 20:33
Jedna stvar što se tiče tih "metroseksualaca".
To je termin izmišljen u SAD prije nekih dvadesetak godina. Izmislio ga je neki čovjek i nazvao valjda jer mu se tako svidilo (nije ime izvadio iz neke stare latinske ili grčke riječi, iako je meter na grčki majka). I nitko se nije obazirao na taj naziv, sve dok ga taj isti autor prije desetak godina nije upotrijebio nazvavši Davida Beckhama metroseksualcem. I onda smo i mi shvatili da je Petar Vlahov metroseksualac, mislim i Luka Nižetić, i tako je u europi taj termin ušao u upotrebu, iako zapravo ne postoji, i mislim da u americi uopće nije shvaćen ozbiljno. Jer ne opisuje seksualnost, već određeni način života, a zapravo je nekakav marketinški trik kojim se nastoji privući muškarce da počnu trošit novce na gluposti tipa muška kozmetika ili donje rublje od 200 kuna...
Sve u svemu, mislim da nam se amerikanci smiju kada shvate da smo mi taj glupi termin uzeli zaozbiljno. A najprecizniji opis bio bi valjda narcisoidna pederčina s viškom para, a koja ipak nije homoseksualac.

Stiliana
18-05-2013, 19:26
Jedna stvar što se tiče tih "metroseksualaca".
To je termin izmišljen u SAD prije nekih dvadesetak godina. Izmislio ga je neki čovjek i nazvao valjda jer mu se tako svidilo (nije ime izvadio iz neke stare latinske ili grčke riječi, iako je meter na grčki majka). I nitko se nije obazirao na taj naziv, sve dok ga taj isti autor prije desetak godina nije upotrijebio nazvavši Davida Beckhama metroseksualcem. I onda smo i mi shvatili da je Petar Vlahov metroseksualac, mislim i Luka Nižetić, i tako je u europi taj termin ušao u upotrebu, iako zapravo ne postoji, i mislim da u americi uopće nije shvaćen ozbiljno. Jer ne opisuje seksualnost, već određeni način života, a zapravo je nekakav marketinški trik kojim se nastoji privući muškarce da počnu trošit novce na gluposti tipa muška kozmetika ili donje rublje od 200 kuna...
Sve u svemu, mislim da nam se amerikanci smiju kada shvate da smo mi taj glupi termin uzeli zaozbiljno. A najprecizniji opis bio bi valjda narcisoidna pederčina s viškom para, a koja ipak nije homoseksualac.
:rofl

slažem se za metriće, s tim da luka nižetić nije nikad ni bio metrić, već hipster I guess... ili tako nešto, ne znam. šuška se da je dotični i gej, al dobro, nije to ni bitno.