PDA

Pogledaj Full Version : Jazavci lijevo, muškarci desno

caporegime
16-05-2013, 19:12
http://www.vecernji.hr/vijesti/velicina-vasih-bicepsa-otkriva-jeste-li-ljevicar-ili-desnicar-clanak-554540

ne baš ovako ali sam uvijek tvrdio da je sklonost ljevici i to ovoj čudnoj novovjekoj liberalno-socijalnoj više stvar životne uskraćenosti nego političkih stavova.
dovljnoj e vidjeti one jalove figure i prilike mahom novačene po filozofskom fakultetu, pa da se vidi da je ovo istraživanje, ako ne doslovno a ono općenito pogodilo bit.

drago_krpina
16-05-2013, 19:23
Evo malo dobroga štiva za nas desničare.

"Tada će kralj reći onima sebi zdesna: 'Dođite, blagoslovljeni Oca mojega! Primite u baštinu Kraljevstvo pripravljeno za vas od postanka svijeta! Jer ogladnjeh i dadoste mi jesti; ožednjeh i napojiste me; stranac bijah i primiste me; gol i zaogrnuste me; oboljeh i pohodiste me; u tamnici bijah i dođoste k meni.'" "Tada će mu pravednici odgovoriti: 'Gospodine, kada te to vidjesmo gladna i nahranismo te; ili žedna i napojismo te? Kada te vidjesmo kao stranca i primismo; ili gola i zaogrnusmo te? Kada te vidjesmo bolesna ili u tamnici i dođosmo k tebi?' A kralj će im odgovoriti: 'Zaista, kažem vam, što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste!'"
"Zatim će reći i onima slijeva: 'Odlazite od mene, prokleti, u oganj vječni, pripravljen đavlu i anđelima njegovim! Jer ogladnjeh i ne dadoste mi jesti; ožednjeh i ne dadoste mi piti; stranac bijah i ne primiste me; gol i ne zaogrnuste me; bolestan i u tamnici i ne pohodiste me!'" "Tada će mu i oni odgovoriti: 'Gospodine, a kada te to vidjesmo gladna, ili žedna, ili stranca, ili gola, ili bolesna, ili u tamnici, i ne poslužismo te?' Tada će im on odgovoriti: 'Zaista, kažem vam, što god ne učiniste jednomu od ovih najmanjih, ni meni ne učiniste.'"

drago_krpina
16-05-2013, 19:27
Zanimljivo.

Crna misa je inverzija kršćanske mise. Koristi se u mračnim sotonistickim obredima. Molitve se izgovaraju natraške, križanje se obavlja lijevom rukom, a sljedbenicima se utiskuje žig ispod lijevog očnog kapka da bi postali slijepi za božansku svjetlost.

Humphrey
16-05-2013, 20:07
Prvo moram komentirati to čime se neki znanstvenici bave, ne sumnjam da im je to istraživanje financirano od strane države.

Apsolutno se slažem sa rezultatima,ali ne znam kako to primjeniti kod nas gdje valjda svi podržavaju preraspodjelu bogatstva:D

Ljevičari su slabija vrsta, čak su žene desničarke snažnije od njih.

Zato su mene učinili da nikad ne udaram žene i sdp-ovce.

Stiliana
17-05-2013, 15:00
:rofl

nekako ne vjerujem u ovakve generalizacije, iako ova ima smisla... nekako su sportski, uredni i poslovno uspješni tipovi češće i konezervativni, dok su ovi opušteni, liberalnih svjetonazora najčešće takvi i na drugim životnim poljima. malo je teško zamislit nekog anarhista kako mučki trenira i jede zdravo samo da bi dobro izgledao...čini mi se da nam se i premijer udebljao u zadnje vrijeme :cerek makar je lepi zoki morti podbuhao od nekih drugih supstanci...

Aleksa
17-05-2013, 17:02
Ko kod zastrani u ideologije, bilo desne bilo leve, udaljava se od sopstvene prirode, u konkrentom slučaju, muške. Naročito ako sve svoje aktivnosti svede na pričanje, umesto na delanje.
Inače i levičari su svojevremno bili ljudi sa petljom, spremni da ginu za svoje ideale. Desničari takođe. Tako da se slažem sa istraživanjem.

Aleksa
17-05-2013, 17:05
Često se kaže da onaj ko se ne dokaže kao muškarac, kompenzuje to dokazivanjem kao političar (političar, jer govorimo o ideologiji, a može i kao nešto drugo).

Što ne znači da je politika loš posao, naročito ako je u vezi sa konkretnim životnim pitanjima. Problem je ako je ona sredstvo onome ko je nemoćan u nekim bitnim stvarima da osvoji moć upravo u politici.