PDA

Pogledaj Full Version : Fenomeni među BiH Hrvatima

Inkvizitor
07-05-2013, 09:09
U posljednje vrijeme se javljaju čudni fenomeni i tendencije u Herceg-bosni i općenito među Hrvatima u BiH. Ako sad izuzmemo razne Kljujiće, Komšiće, Stojiće, Lovrenoviće, koji su već odavno poznati i koji postoje u svakom narodu pogotovo u većim gradovima koji se groze nacionalizma i po manjim mjestima i po provinciji javljaju se neke čudne pojave. Počelo je s portalom poskok i njegovim vlasnikom koji želi od Hercegovine napraviti sve ono što ona nije, bastion partizanskog antifašizma iako su partizani u Hercegovini provodili nevjerovatan teror kako u ratu tako i poslje rata.

Zatim se tu javljaju ateisti , koji se guraju kao oni koji će prosvjetliti Hercegovinu iako je Hercegovina vjernički kraj.

Javlja se prezir prema univerzalnom hrvatstvu, što je u Zap. Hercdegovini nekad bilo nezamislivo , pojedinci omalažavaju katoličku crkvu i traži se neki imaginarni i neostvarivi savez sa Srbima, javlja se štokholmski sindrom.

Te čudne pojave izraženije su u Hercegovini među Hrvatima nego u Bosni.

Dokaz tome je da su paltformaške snage stigle iz Hercegovine , ne iz Bosne. Lijanovići, Budimiri, Jurišići. Sve iz srca Hercegovine.

Je li se to pokušava nakon što se "pacifiziralo" hrvatstvo u Hrvatskoj, slijedeći korak je "sređivanje" hercegovačkih Hrvata preko raznih udruga, portala i slično.

ljuta trava
07-05-2013, 10:06
U posljednje vrijeme se javljaju čudni fenomeni i tendencije u Herceg-bosni i općenito među Hrvatima u BiH. Ako sad izuzmemo razne Kljujiće, Komšiće, Stojiće, Lovrenoviće, koji su već odavno poznati i koji postoje u svakom narodu pogotovo u većim gradovima koji se groze nacionalizma i po manjim mjestima i po provinciji javljaju se neke čudne pojave. Počelo je s portalom poskok i njegovim vlasnikom koji želi od Hercegovine napraviti sve ono što ona nije, bastion partizanskog antifašizma iako su partizani u Hercegovini provodili nevjerovatan teror kako u ratu tako i poslje rata.

Zatim se tu javljaju ateisti , koji se guraju kao oni koji će prosvjetliti Hercegovinu iako je Hercegovina vjernički kraj.

Javlja se prezir prema univerzalnom hrvatstvu, što je u Zap. Hercdegovini nekad bilo nezamislivo , pojedinci omalažavaju katoličku crkvu i traži se neki imaginarni i neostvarivi savez sa Srbima, javlja se štokholmski sindrom.

Te čudne pojave izraženije su u Hercegovini među Hrvatima nego u Bosni.

Dokaz tome je da su paltformaške snage stigle iz Hercegovine , ne iz Bosne. Lijanovići, Budimiri, Jurišići. Sve iz srca Hercegovine.

Je li se to pokušava nakon što se "pacifiziralo" hrvatstvo u Hrvatskoj, slijedeći korak je "sređivanje" hercegovačkih Hrvata preko raznih udruga, portala i slično.

Pa ne bih se složio da se radi o fenomenu , popgotovo kad znamo kakvo je poslijeratno naslijeđe , mislim nakon 2.svj.rata ---ništa posebno , nastavili unuci prljav posao svojih djedova .

ogledalce
07-05-2013, 10:12
mene nemore ništa okreniti,:nene
Hrvatica,Katolkinja,vjernica,itd,,do kraja,,a Hercegovka,:kava

NorthStand
07-05-2013, 14:12
nema teorije da će oni "sredit" hercegovce, i koliko god puta Josipović i Milanović došli dolje neće dobit ozbiljnu potporu stanovništva. njih nijedan pravi hrvat ne jebe ni pet posto, a hercegovci i općenito bih hrvati su pravi hrvati a ne nekakvi jugoslaveni i anitfa debili koji prodaju demagogiju i koji se kunu s politikom koja nam je toliko zla napravila. i koja preko Milanovića, i njemu sličnih i dalje truje državu i narod. ali narod naš ne treba štedit, jer naš narod je upravo preslika tog Milanovića. pa jebote, nitko me neće uvjerit da Milanović Mesić Račan nisu dobivali toliku potporu zbog te propale komunističke ideologije. nikad nisu dobivali zbog političkog programa, već zbog ideologije. SDP najmanje 80 posto svojih glasova svaki put dobije, na konto te antifa komunističke retorike. i točno toliko koliko glasova dobiju, toliko otprilike ima tih komunista i "partizana" u društvu.

10. prosinca 1989. SKH donosi odluku o raspisivanju izbora na svim razinama koji se održavaju u travnju i svibnju 1990. godine. Na njima pobjeđuje Hrvatska demokratska zajednica, a SKH sa oko 35% glasova osvaja 72 zastupnička mjesta u Hrvatskom saboru. SKH mirno predaje vlast HDZ-u."]10. prosinca 1989. SKH donosi odluku o raspisivanju izbora na svim razinama koji se održavaju u travnju i svibnju 1990. godine. Na njima pobjeđuje Hrvatska demokratska zajednica, a SKH sa oko 35% glasova osvaja 72 zastupnička mjesta u Hrvatskom saboru. SKH mirno predaje vlast HDZ-u.

sve u svemu, ne bojim se ja za hercegovinu to je kraj ko Lika ili neki djelovi Dalmacije, Slavonije gdje ti propaliteti komunistički ne mogu dobit ni 20 posto glasova.

Inkvizitor
07-05-2013, 14:42
Ne znaš ti moj North da su Vesna Pusić i Ivo Josipović nekima dole ideali hrvastva..

caporegime
07-05-2013, 14:56

njima se kao alternativa ojavljuju razne grupice kojma je pak dodik najbitniji čovjek za hrvate, rs je jedini garant ishođenja entiteta za hrvate a prihvaćanje "srpskih istina" o domovinskom ratu a u to spada i borba hrvata bih za slobodu jedini pravilan put.

i dok narod sve više tone u apatiju, beznanje, frustraciju, iskaču kojekakve mentalne sluge, koji nisu ni znali da su hrvati ili su odgajani da je zagreb sranje, sarajevo duša a beograd centar svijeta ili su im do nedavno padale razne političke nebuloze o hercegovačkoj naciji do livna do trebinja u odjeb hrvata iz bosne a prijašnji stavovi o hvo-u, hercegbosni i općenito hrvatskoj politici nisu bili daleko od srpskih ili muslimanskih stavova ,nego zapravo negdje između.

situacija nije kritična jer je narod dolje još uvijek stabilan u glavi ali okolnost da su takvi dolje i da djeluju a da bi im prije 15-20 godina za takvu priču netko odnosno svatko bez puno premišljanja zavrnuo glavom (tada se jel, šutilo) zabrinjava.

Inkvizitor
07-05-2013, 15:19
Nije to tako hgezaleno jer oni ulaze kapilarno, pogotovo u mladež. Nije li na onom West herzegowina festivalu svirao TBF i slična ekipa. A jedan od organizatora tog "urbanog" okupljanja bio je ovaj Goran Bogdan kakti neki mladi lav, mladi glumac koji ima učešća u svim debilnim hrvatskim filmovima. On je iz Širokog Brijega koji se povodom onog plakata sa lezbijkama obrušio na katoličku crkvu, da šta ona određivat što je umjetnost a što ne. Svojedobno navodno dečko kćeri od Vesne Pusić pa su "umni" novonastali hercegbosaanci u tome vidjeli zaokret gđe Pusić i njezino zalaganje za treći entitet.

A nije on jedini. Nema ništa gore od toga kad se netko iz provincije "urbanizira". To onda postane fanatik, Che Guevara urbanizma.

crni bombarder
07-05-2013, 16:41
Hrvati su iskompleksiran narod.

Moj konacni zakljucak.

TheBronxBomber
07-05-2013, 17:31
Hrvati su Milanovićevski narod.

Humphrey
07-05-2013, 17:40
Narod je skupina ljudi karakterizirana sljedećim značajkama:

kolektivno vlastito ime
mit o zajedničkim predcima
zajednička povijesna sjećanja
jedan ili više razlikovnih elemenata zajedničke kulture
povezanost s određenom "domovinom"
osjećaj solidarnosti kod značajnih dijelova populacije

Mi nismo narod.

Inkvizitor
07-05-2013, 17:45
Ovi zadnji postovi naprosto vape i prizivaju Srbe.

Ali tema je usko specificirana. Ako nije problem, obratiti na to pozornost.

Humphrey
07-05-2013, 20:23
Najveći problem nisu ti fenomeni, nego to što nema opcije koja bi ih poklopila, nema ih ni u BiH ni u RH.

NorthStand
07-05-2013, 20:27
Ne znaš ti moj North da su Vesna Pusić i Ivo Josipović nekima dole ideali hrvastva..

u svakom žitu ima kukolja, ima i u lici komunjaretina samo što kod 90 posto ličana(hrvata naravno, ne srba) nikad nije imala podršku. ni prije prve jugoslavije, a kamoli nakon svih onih sranja u jugoslavijama. uvijek će se naći skupina debila, koji će prodavat demagogiju i narod navodit na "krivi put". ali generalno, takvi ne mogu u konzervativnim sredinama a hercegovina i bih hrvati su ipak konzervativni hrvati, naić na razumjevanje i plodno tlo za svoje političke ciljeve. a uvijek će biti ljiljanovića, i slične kopiladi koja će napravit puno štete vlastitom narodu i zemlji.

gerilac
07-05-2013, 23:20

To je točno ako gledaš na portalima .Na par portala jesu.Ali Inkvi nedavno ugasiše SDP Gruda .Ja se milijun puta nasekiram posvađam.Ali nisu portali mjerilo baš.Samo je dojam takav .Stotine ljudi će zinuti i gledati u tebe o čemu pričaš kada pričaš o Poskoku a ne o Šušnjaru.

Mislim znam to da me neko nije uputio na Poskok nikada ne bi svratio.Malo i mi sebi više dajemo na važnosti kroz upise i tako.:):)

Tako da zadugo ovdje SDP nema šansi .Za dugo.Što su god pokušali sa tim strankama SDP,SDU i sličnom skalamerijom u Hercegovini nije prošlo neće niti proći .

gerilac
07-05-2013, 23:33
Uostalom reakcije na njegovom portalu kada se počeo proseravati sa spomenikom u Širokom sve govore.Možda će vam izgledati ludo ali :

nakarada • 3 days ago
Je li taj "antifašizam" uključivao i krvava ubojstva svećenika na Širokom.???
Kome ti prodaješ gluposti o antifašizmu u Širokom.

Svaka čast Širokobriježanima .
82 2 •Odgovori•Podijeli ›

poskok Mod nakarada • 3 days ago
spomenici su svjedoci vremena, makar to vrijeme bilo crno , i grozno. npr. sutra je hrvatski povjesničar moga na tom mjestu djeci pojašnjavati godine stradanja širokobriježana u Širokom, pokazati im franjevačke jame , i onda ih dovesti do tog spomenika i reći - gledajte, svoje zločine su sakrivali, žrtve koje su ostale od njihovog metka. a onima koji su te zločine radili dizali su bijele spomenike. jedan od takvih je i ovaj. pa im ga pokazati, i za sto godina kad nas ne bude. ovako im može pokazati kanalizaciju, no tvoja skučena logika, ne može to shvatiti.
36 1 •Odgovori•Podijeli ›

nakarada poskok • 3 days ago
Pusti mi šuplju i izmišljotine dizali su ih gdje su stigli i gdje im je padalo na pamet.Zna se što su ti tvoji "antifašisti " donijeli istom tom Širokom.

Tvoj bezobrazluk nema granica ti ćeš meni reći što je skučena logika .Izvoli i pred svojom kućom digni spomenik "antifašistima" .

Bili su prije svega antiHrvati .
58 2 •Odgovori•Podijeli ›

koliko znam ti dalmatinci su bili Hrvati, a dalmacaija je hrvatska zemlja. mozda da pojasnis njima da je ante bio super a antifašizam sranje?
22 1 •Odgovori•Podijeli ›

nakarada poskok • 3 days ago −
Ako se ruše ustaški spomenici neka se ruše i komunistički.Ne vadi se na to da su bili Hrvati smješan si.

Pametnim ljudima ne treba mnogo pojašnjavati oni to i sami znaju.A o "slavnoj " dalmatinskoj brigadi sve je već rečeno odavno.O raznim Jurama Galićima i ostaloj komunističkoj bagri.Ti o antifašizmu 2013 .

I ustaškim zmijama a na samu pomisao na kažnjavanje zločina komunizma propinjete se na zadnje noge.

Kako si jadan i bijedan jedino što možeš je meni odmah prišiti ustaštvo zar ne .Saberi se Nikola vrijeme ti je .

A što misli Sarajevo.Ma boli nas neka stvar više što misle u jebenom Sarajevu.Vrijeme je da se i Sarajevu pokažu zubi baš kao i Beogradu.
55 2 •Odgovori•Podijeli ›

drugim rječima oćeš reć ako su komunisti rušili učimo od njih? komunjaro! ;)
19 1 •Odgovori•Podijeli ›

Pogledajte malo lajkove a meni oni ništa ne znače samo znam da se i lajkovi znaju skidati.E pa i na njegovom portalu ima znači otpora njegovim sranjima.

Ma ovo su tri četiri komentara razmjenili smo ih ja i on po pedeset sigurno sirove one svađe ali malo se ljudi izrijekom svrstalo na njegovu stranu a to se nastavilo posebice nakon što su ljudi pročitali i o čemu se radi uistinu pa i oni zadrti su ipak stali na loptu.I dodajte kloniranja i njega i još par ljudi koji glume Hrvate pa ćeš i znati.Nema na njegovom portalu pet Hrvata ma niti toliko da podržavaju Pusićku i SDP.No dosta toga se briše protiv njih pa je dojam drugačiji.

Sad je opert angažirao nekoga da priječi nepoćudne samo zbog toga je poskidao moderatore koji misle svojom glavom.

gerilac
08-05-2013, 00:15
Ima nešto jako važno što sam i ja ispizdio i dozvolio sebi da reagiram kako jesam .Ali taj spomenik nije srušen ljudi iz bilo kakove osvete.U tome i jeste problem sada ali jako je teško dokazati.

Jako bi volio znati što je magični po zanimanju.I ne samo magični.Svi koji tvrde da se

SPOMENIK MOGAO JEDNOSTAVNO SKINUTI

Jer ako kažete da se spomenik mogao jednostavno skinuti onda se vjerojatno i bavite tim poslom.A kada se već bavite tim poslom onda bi dobro bilo da nam prvi ti pa onda i ovaj koji uistinu ima zeru mozga kažete koje ste vi to spomenike postavili gdje i kada .Vjerojatno ste neke i demontirali.Tek onda ide tvrdnja da se nešto moglo napraviti.Takove stvari moraju biti utermeljene.

Ali što još meni govori da nemate mozga .Pa to što nemožete dokučiti da ipak u čelništvu Š.Brijega ne sjede takovi debili koji će sami sebi napraviti takovu štetu.Eto se baš čelništvo širokog brijega u sredbijela dana našlo "svetiti " nad spomenikom.Pa promislite li i malo prije nego što nabacate hrpu slova.

Usput radim oko kamena od 1986 i da mi je neko ponudio 10 000 eura da podignem spomenik neoštećen ja ih na žalost ne bi mogao zaraditi..Jednostavno ne bi.Jer dobro vidim kakav mu je i oblik .Kako bi ga uopće uvezao i zakačio i odvojio od postolja.Jer je svaki ama baš svaki spomenik i ankerisan.Što to znači .Pa znači da su u spomeniku zabušene sa donje strane rupe u koje je ušla armatura i opet je zaliven liepilom.

Zašto je zaliven ljepilom i ankerisan..Pa ljudi računaju na to da uslijed različitih vremenskih uvjeta spomenik može i skliznuti recimo na niskim tempeaturama i ledu.I jednostavno se pomaknuti.

Sada svi koji ovdje pametuju neka mi pojasne kako ćete podvući kaiševe ili sajle za dizanje.Ne zaboravite da bi ga premjestili morate ga i podići i odvojiti od postolja što bi prije dovelo do pucanja nego odvajanja .Težak je najmanje 20 tona ako ne i više .

Povrh svega toga svaki kamen ima u sebi i "vena ili lasi " pukotina koje laiku nisu vidljive .Po tim lasima i venama kamen i puca i u prirodi.

E hajde sada magični pojasni meni kako bi ti a mogu i ovi ostali sve to napravio.

A niti ne želim više voditi raspravu o njegovoj povijesnoj ,kulturološkoj ,umjetničkoj ili simboličnoj vrijednosti.Kao niti što on kome predstavlja .Dobro ili zlo.

Idemo na sunce sa vašom stručnošću.A ako ne možete pojasniti što ste po zanimanju i koje su vam reference i stručnost onda prestanite pisati gluposti.

A sada ako ćete mi dozvoliti pojasnit ću do kraja .

Isti taj spomenik tvrtka AG kamen sa svojim strojevima koje ima (npr.strug vrijedan 350 000 maraka ma čak i više ) upravljan kompjuterom itd ) može potpuno isti spomenik napraviti kao što je bio orginal.Potpuno isti.Da bi vam još dočarao što oni mogu postavit ću ovdje par linkova i još malo pojasniti.Radili su npr :

Hram Hrista Kralja u Banja Luci od temelja do završetka .To se radilo par godina tada su i nabavljeni ti strojevi.A te strojeve je mogao pustiti samo dobro upućen stručnjak i u informatiku i u arhitekturu.Napravi program na kompjuteru i da naredbu stroju on to sam radi.Pa mogao je te strojeve kada nanesete kamen pustiti sa laptopa iz bilo kojeg djela svijeta .Rađene komplicirane rozete

Hran Krista Kralja

Najzahtjevnija građevina u regiji u posljednje vrijeme. 23.000 elemenata kompletno napravljenih u našim pogonima, nekoliko rozeta izrađenih water-jetom, brojni stubovi i reljefi, ograde, mozaici te kompletni podovi izrađeni u mozaiku rezanom water-jetom, te brojni ostali zahtjevni elementi urađeni suvremenim CNC strojevima i završno urađeni umjetničkom rukom klesara.

http://www.agkamen.com/hrv/#sakralni_objekti

Hram Svetog Save u Mrkonjić Gradu

Još jedno od impresivnih zdanja u regiji, građenih u posljednje vrijeme. Kompletno unutrašnje i vanjsko uređenje hrama rađeno u našim pogonima. Unutrašnji zidovi obloženi granitom i ukrašeni pozlaćenim ornamentima. Podovi rezani water-jetom, te slagani u mozaiku raznih mustri.

Spomenik Trajkovskom,Spomenik ispred Kosače ,spomenik u Rakitnu ,Orašju ili Odžaku zaboravio sam.Hotel u Moskvi ,U Crnoj Gori nedavno niz objekata za Ruse

http://www.agkamen.com/hrv/#spomen_obiljezja

http://www.agkamen.com/hrv/#spomen_obiljezja

http://www.agkamen.com/hrv/#eksterijeri

I sada se laici našli sa tvrdnjama da je spomenik uništen hotimice .Ako AG kamen nije mogao bez oštećenja skinuti spomenik nije mogao niko.

Tako da sva pisanja o namjernom uništavanju spomenika iz osvete su notorna budalaština .Uostalom niko nije ni otišao od istih tih idiota pa se raspitao i provjerio što se uopće radi.

Inkvizitor
08-05-2013, 07:54
kakve veze to ima s temom..

gerilac
08-05-2013, 08:46
E ti od Hrvata koji podržavaju Srbe i SDP kao i Vesnu Pusić su na Poskoku i isti tako tvrde da se spomenik srušio pa sam usput malo i zatrolao.

Ma da opet ponovim ne podržava toliko ljudi koliko se to po portalima prikazuje kao da su Hrvati u BiH sada se odjednom okrenuli Srbima .To nije točno Okrenula se Hrvatska i njena vlast još od smrti Tuđmana od Hrvata BiH.Nikada jedna Pusićka i Milanović ili Čaćić ne bi došli za vlast po Hercegovcima .A htio sam malo eto pojasniti kakovi su to Hrvati koji podržavaju ta ljevičarska sranja .a ovo možeš prebaciti

Inkvizitor
08-05-2013, 09:10
Nisam ja rekao da je Hercegovina i općenito Bh Hrvati u većini takvi ali tendencije su zabrinjavajuće. Kapilarno se mladi truju i debiliziraju kroz razno razne polufantomske priče.

gerilac
08-05-2013, 09:32
Pa ok Inkvi ima toga pokušaja svakako ima ali ne prima se to baš tako .Za primjer prosvjedi protiv ćirilice u Vukovaru u Hercegovini sve table prepiturane .
A Hrvati u BiH s nekim moraju u tome je problem najmalobrojniji su a znamo što sve rade bošnjaci.Gadljive su i meni mnoge stvari jer bi neki Herceg -Bosnu ne gledajući na Posavinu i srednju Bosnu ali ti su u debeloj manjini.

crni bombarder
08-05-2013, 17:37
Spominjanje Posavine u kontekstu Herceg Bosne je tipicna bosnjacka podvala, koju nazalost puse i mnogi Hrvati.

Time zele reci "kada dobijete Posavinu od Srba, dobit cete i treci entitet" (hoce reci, nikada), na stranu sada njihov stav da oni nekome nesto daju, oni zive u fantaziji 100% BiH koja je njihova babovina pa oni nekome nesto daju ili ne daju, sustina je u tome da je to prilicno djetinjasta prica. I prosjecno inteligentna osoba joj moze kontrirati jednom recenicom, recimo "trazicemo Posavinu od Srba, odmah nakon sto Travnik i Bugojno prikljucimo Herceg Bosni", i gotovo.

Ali nemaju Hrvati ni te osnovne politicke mudrosti, ne razumijem di je nestala politicka mudrost u Hrvata, ali... nema je.

Zato i kazem da je to iskompleksiran narod... nametnuta je svijest kolektivne krivnje, i Hrvati se konstantno nekome ispricavaju, kucaju se necega, boje se, plase se, netko ce se uvrijediti pa ajde da ne talasamo, i tako dalje... sto je i logicno, ipak je to narod koji i dalje kao najvecu politicku velicinu vidi lignjasto bezlicnu spodobu od Josipovica.
On je savrsen politicar za vecinu Hrvata, u svakom dimnjacaru vidi crnokosuljasa, pred svima ce sageti ledja da netko slucajno nebi nesto rekao, i kada je nevin preuzece krivicu na sebe i cijeli narod, i tako dalje.. konjusarski mentalitet razvijan stoljecima, sa spojlerima famozne kolektivne krivnje za sve i svja sto je nametnutno od strane petokrake, i to je hrvatski narod danas.

Pa cak i desno orjentirani mislioci, na svaki pomen rata osjecaju neku besmislenu potrebu da se ispricaju za hrvatske zlocine, to je nametnuto kao nuznost. Dopustilo se jugofasistima da nametnu novu krivicu Hrvatima, postala je sramota biti branitelj, sramotno je istaci hrvatsku zastavu, sramotno je biti aktivni vjernik, kad je covjek svakodnevno bombardiran naslovima o svecenicima pedofilima, o podivljalim braniteljima koji ubijaju ljude bombama, o hrvatskim zlocinima, iz dana u dan, jednostavno to udje u podsvjest. To je moc mass medija.
Nece nametnuti nikakav kompleks covjeku sa stavom i karakterom, ali nazalost takvi su danas u debeloj manjini, vecina, ogromna vecina je lobotomizirana i isprani su im mozgovi.

I ne vidim ja tu nekakvo svjetlo na kraju tunela, dogadjaji slijede tok, sve ide kako ne smije ici ali kako mora ici.

Tako da, ko ga jebe, neka bude sto biti mora.

NorthStand
09-05-2013, 23:38
ma ljudi moji, šta oni imaju nama davat? pa mi živimo na toj zemlji, od kad oni nisu postojali ko nacija! o čemu mi imamo pričat dalje, hrvati žive u toj BiH daleko duže od srba i muslimana. a po ovome svemu što se događa, u posljednjih 100 godina ispada da se mi moramo njima pravdat. a za šta točno, za to što su nam okupirali zemlju? za to što su hrvate, svaki put pokušali teško porazit i istjerat iz BiH? mislim koja je razlika, između bošnjaka i srba kad je u pitanju odnos prema hrvatima? nema je, oni su apsolutno okrenuti protiv hrvata i to uopće ne skrivaju. a pametni ameri, bi nas rado vidjeli u savezu s njima. pa kako ćeš bit u savezu s nekim, tko te hoće porazit? tko tvoj narod, hoće potisnut s zemlje na kojoj živi stoljećima? to su sve pitanja, na koja nitko ne daje odgovora. i dok god bude tako, neće biti dobro.

ali ima nekih nagoviještaja, da su ameri ponovo zainteresirani za primjenu Washingntonskog sporazuma, pa ćemo vidjet šta će biti na kraju svega. I to je bolje, nego ovo kako je sada stanje.

ps... o zločinama je suvišno pričat, jer su svi oni koji prozivaju hrvate za zločine ubijali hrvate. pametnom dosta! a da ne govorim o tome, da su hrvati jedini narod koji se svojim agresorima ispričao za zločine! dal su saveznici ispričali se japancima za nuklearne bombe, koliko ja znam ni dan danas! također, pametnom dosta! to su ovi što se svakome moraju dodvorit, i omalovažit žrtvu hrvatskog naroda. ali ne bojte se, neće omalovažit partizane i njihovu žrtvu. tu se nijednom još nisu stavili na stranu žrtava druge strane, ili još bolje ispričali ustašama za pobijene. isto, pametnom dosta. ali šta očekivat od Josipovića, i Milanovića ko od njih može očekivat bilo šta na račun hrvata taj je lud.

NorthStand
10-05-2013, 12:11
evo još jednog dokaza da smo mi jedan kompleksaški narod, kad kažem mi mislim na debelu većinu.

tako da potpisujem bombardera kad to kaže, a evo i jednog mini dokaza za tu tvdnju. po meni, nema boljeg u biti od ovakvih primjera kojih u hr ima koliko hoćete.

dakle, u rijeci je kao što znamo napravljena džamija s minaretom visine 23 metra! mislim, da nigdje u nijednoj kršćanskoj zemljji u EU i europi takvog slučaja nema. Švicarska je kao što znamo, zabranila minarete i to voljom građana na referendumu. a hr, glumi veću europejštinu i multikulturalu od jedne vrlo civilizirane švicarske.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/galerija-rijecki-islamski-centar-ima-cetiri-etaze-minaret-je-visine-23-metra-239724

no sve to ne bi bilo problem, kada se u Splitu ne bi događalo ovo!

http://www.vecernji.hr/regije/kerumov-10-metarski-kriz-vidjet-ce-se-cak-kastela-clanak-551271

dakle, nema bolje primjera od ovog ministarstvo kulture ta hrpa govana ne vidi ništa spornoga u tome da hrvatska i rijeka ima minaret visine 23 metra! ali ne do Bog da se netko sjeti, napravit križ iste visine! i to još u splitu, i to još pod palicom i zapovijedi Keruma. odmah se dignu sve moguće udruge za ljudska prava, i prava okoliša i prostornog uređenja. samo mi nije jasno, ako se već vode istom matematikom kako to u rijeci može Minaret te visine a u Splitu ne može Križ? mislim da je svima jasno, zašto se ovo radi. pa ova gamad, nikad nije niti će tolerirat katoličku crkvu i njene simbole. ali će zato objeručke prihvatit, simbole islama budista hinduista pravoslavaca a sve pod krinkom nekakve multikulturalne politike i tolerancije. sve bi to bilo ok, kad bi jednaku "toleranciju" pokazivali i prema katolicima kojih je u ovoj zemlji 86,28 posto. a muslimana 62000 dakle svega 2,5-3 posto ako se ne varam. zaključak je sljedeći, važnije je ugoditi osjećajima muslimana nego katolika. iako su brojke, daleko više na strani katolika. nigdje i u nijednoj zemlji, ne bi se ovako ponašalo prema većinskom stanovništvu i vjerskoj zajednici. to je samo mini dokaz, te hrvatske kronične iskompleksiranosti i potrebe da se svakome ugodi i preko granice normalnog ukusa.

no sve to ne bi bilo sporno, kada se hrvatima i katolicima ko debeloj većini u ovoj zemlji ne bi branilo isto ono što je ne dozvoljeno već stimulirano od strane države muslimanima i ostalim vjerskim zajednicama! zato smo smiješna država, i zato još jako dugo godina nećemo biti na razini normalnih europskih zemalja a pogotovo ne na razini jednih SAD.

NorthStand
10-05-2013, 12:19
ps.... a sve pod krinkom "zaštite okoliša", pa šta nisu u slučaju rijeke "zaštitili okoliš" i smanjili visinu minareta s 23 na 10 metara kako su to u splitu napravili s križom na marjanu??????? mislim da svi znamo odgovor na ovo pitanje, i suvišno je išta pričat o toj iskompleksiranoj bagri.

DzoniBG
10-05-2013, 13:01
Ove price da je neki narod u celini iskompleksiran:facepalm

Na nekim temama su Srbi i Bosnjaci iskompleksirani...sad su ovde Hrvati... jel uopste neko zna znacenje te reci, kad je tako olako upotrebljava...

U pitanju je ipak duboka frustracija onih pojedinaca koji taj termin koriste... to je fenomen poznat u psihologiji i vezuje se iskljucivo za pojedinca...

Postoje razne definicije, uglavnom ih povezuju sa strahom, kao osnovnim izvorom svih kompleksa...a to su kompleks nize vrednosti, Edipov kompleks, kompleks nize vrednost, afroditin kompleks, kastracioni kompleks...
Manifestuju su osecajnjem bezvrednosti, velika osetljivost na kritike, opsesija kako te drugi posmatraju, povlacenje u sebe...

Svaki covek poseduje te odlike u nekoj meri, a samo u granicnim vrednostima to postaje bolest i velika smetnja smetnja u socijalizaciji.

Sta uopste znaci kad nekom narodu u celini, a to je vezano za vise miliona ljudi, od kojih svaki pojedinac ima citav spektar osobina... da kazes da svi oni kao celina imaju komplekse...to je amaterizam...

Narodi i ljudi koji ih cine ima neke kolektivne osobine koje su vezane za proslost, kulturu... ali to je tako heterogena i nedokuciva skupina sa stanovista psihologije, jako oprezno treba iznositi neke generalne ocene.

Ja sam pre neki dan napravio poredjenje sa Nemcima i Japancima, karikirajuci nase mane... cilj mi je bio da malo podstaknem na razmisljanje, pre nego sto stvarno mislim da smo najgori...

Ako je nekome mnogo tesko u kozi i dresu naroda koji nosi...moze uvek da postane anacionalan i apatrid... sto da ne, ionako je to manje ili vise vestacki... ako nisi u stanju da razumes svoj narod, da ga prihvatis takvim kakav jeste, ako ne zelis da ucestvujes u menjanju nabolje...onda batali posao.

crni bombarder
10-05-2013, 18:06
Vi Srbi bolujete od sasvim drugih kompleksa.

Dijametralno suprotnih. Dok Hrvati vecinom misle da vrijede puno manje nego zaista vrijede, Srbi misle obratno, da vrijede vise nego sto vrijede. Kao narod.

NorthStand
11-05-2013, 13:55
Đoni, ne mislim da je cijeli narod iskompleksiran. Već jedan dio, jer samo iskompleksiran narod može tolerirat ovakvu vlast. Vlast koja pred svima kleči i gmiže, osim pred hrvatima. Neka mi nađu u nekoj islamskoj republici križ visok 23m, neka mi nađu državu koja zataškava zločine nad svojim sugrađanima kako to radi svaka hrvatska vlada, a koja u isto vrijeme kleči pred žrtvama agresora i ostalih naroda! Nas napadu u bosni, a mi se ispričavamo i pričamo o Tuđmanovoj agresiji na istu, tko je tu lud? To sve meni govori o kompleksu manje vrijednosti u hrvata, jer ovo navedeno ne radi nijedan ozbiljan narod i država. Prema tome, moje pitanje glasi kome se to hrvati i zbog čega ispričavaju?

sagitarius
15-05-2013, 14:36
Općenito se ne slažem s velikom većinom konstatacija iznesnih na ovoj temi koje opetovano idu u smijeru nekakvog hrvatskog mazohizma, defetizma, da nekažem izmišljanju kompleksa i iskazane opće sklonosti preuveličavanju i prenapuhavanju svih mogućih manjkavosti, problema, pa i aktualne političke situacije u ocjeni hrvatskog nacionalnog bića, a što je u biti posljedica ne kritičkog razmišljanja i diskutiranja, kao i evidentnom manjku samopoštovanja.
Tamo neko napisa da su Hrvati "milanovićevski Hrvati", mada konstatacija ne može nikako stajati, jer da podsjetim govorimo o FENOMENU MEĐU BiH HRVATIMA, a ne o onome što tko misli o Hrvatima kao narodu u Hrvatskoj, što opet nije točno, jer kako netko reće ne treba i ne može se generalizirati i primijenjivati jedna ovako maligna konstatacija na jedan cijeli narod.
S druge strane netko objasni da narod nemože biti iskompleksiran, nego da je to osobna značajka primjenjiva na pojedinca, pa tim gore čak i tom nekakvom logičkom smislu.
Kako god se okrene, par diskutanata i definitivno tvrdi da su Hrvati iskompleksiran narod, unatoč činjenici da smo imali temu o Hrvatskim kompleksima, gdje smo već imali "čast i zadovoljstvo" susresti se sa sličnim atribucijama već uhodanih automazohističkih, a ja bih se usudio reći, sad i pomalo histeričnih izjava, koje bez argumentacije sijevaju forumom, onako bagatelno, od čibuka, jer se nekom nešto osobno nesviđa kod svog naroda, a možda ni sam nevalja, pa onda hajdmo, udri, svoji smo i niko nam neće ni zamjeriti na neodmjerenom, netočnom, proizvoljnom, nikakvom psihološkom studijom potvrđenom , nikakvom objekcijom snimljenom kritiziranju sebe i svoga naroda...

Nikom ništa.

A zamislite da je tako govorio Dr. Franjo Tuđman: da smo prokleta iskompleksirana bagra koja nije zavrijedila svoju zemlju, da smo bezdušni, bezlični i kako to neko reće "milanovićevski Hrvati", konjušari i bečki slugani..., zamislite samo tu situaciju u danima stvaranja hrvatske države...
Stvarno da se čovjek zamisli.

No da se vratim temi, jer o gornjim degutantnostima sam sve rekao svojim postom 67 na temi o Hrvatskim kompleksima, koji univerzalno i ovdje vrijedi bez onog imena koje sam par puta prozvao, što sad nije slučaj, pa to ime izuzimam iz tog mog posta uz izvinjenje osobi o kojoj je riječ...

Dakle, tamo gdje ima dosta naroda tu je vjerovatnoća veća da će se pojaviti, kako mi to volimo o drugim suditi i govoriti, izdajnici i "Jude", pa se tako dogodilo da je iz tog hercegovačkog hrvatskog mnogoljuđa izašlo i par ljudi koji su odstupili od opće ideje, prihvaćene u njihovom narodu i otišli prema drugoj strani na ovaj ili onaj način i td. itd..., što je statistički posve tolerantno i ni na koji način ne ocrnjuje hercegovačke Hrvate, niti ih karakterizira u negativnom smislu i smijeru.

Taj "luksuz"si nisu smjeli dozvoliti Hrvati iz drugih krajeva BiH, jer su u enklavama ili izmiksani ili u manjinskim zajednicama i jer svako odstupanje ima svoju težinu neuporedivo veću i pogubniju za tu malu zajednicu, mada i tu ima opet, da kažem, statistički dio populacije koji konvertira prema drugim opcijama i stranačkim vizijama koje ispunjavaju njihov sustav osobnih vrijednosti ...
Dakle, ima ljudi koji se neće povinovati odluci večine, uostalom ima ih posvuda i ne vidim bar ne iz ove perspektive da je u pitanju neki "fenomen" u hrvatskom pućanstvu, jer kako rekoh veća koncentracija statistički veći broj neistomišljenika.

crni bombarder
21-05-2013, 15:01
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn2/971158_578370598874555_1048896510_n.jpg

opet Mostar... kada cemo ovakve slike gledati u Banjaluci, ili Sarajevu

Inkvizitor
21-05-2013, 15:08
šta žele s tim postić, da se svaka drži svoje zastave..

crni bombarder
21-05-2013, 15:10
Pa kao multikulti, Mostar naravno, ne i Jablanica, Konjic, Sarajevo ili Zenica, jok, tamo se lome rebra onome ko istakne srpsku ili hrvatsku zastavu.

Vec smo o tome.... Mostar ne smije biti stolni grad, ni po koju cijenu.

Inkvizitor
21-05-2013, 15:10
A bit će.......

Del Boy
25-05-2013, 01:16
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn2/971158_578370598874555_1048896510_n.jpg

opet Mostar... kada cemo ovakve slike gledati u Banjaluci, ili Sarajevu

ko je od kraja rata bio u Mostaru zna da ovo nema veze s vezom i da je napuhano i režirano od nekih organizacija koje su utopija u gradu Mostaru! Mostar je jednostavno podjeljen grad i jedini Hrvati u istočnom dijelu su retardirani "turisti" iz HR koji cijelu BiH gledaju kroz prizmu ćevapa!

NorthStand
25-05-2013, 19:36
meni je samo interesantno za pratit, kako pokušavaju od konzervativnih sredina napravit liberalnu opciju tipa Istra. to je ko da mi dođemo u Istru, i počnemo istranima pričat šta vi niste ustaše. šta niste za poglavnika, šta niste za desnicu i HDZ. šta ne mrzite pedere, šta ne mrzite srbe, a svi dobro znamo kako prosiječni istranin razmišlja po tom pitanju. ovo samo karikirano navodim ko primjer, dakle oni znaju kako Mostar i taj dio hrvatske diše po tim pitanjima i namjerno hoće proturit neke svoje stavove u tim sredinama. ko što sam danas gledo na HRT, zaboravio sam kako se emisija zvala naravno Tvrtko Jakovina i neka Tabaković pričaju kako nismo dovoljno suočeni s holokaustom fašizmom ustašama, i kako bi svako dijete u osnovoj školi moralo ići u posjet Jasenovcu. a ne bi moralo ići u posjet Bleiburgu, ili još bolje Vukovaru kao novopečenoj hrvatskoj tragediji? nego baš tamo, gdje su oni procijenili da je potrebno mladež usmjeravat. i tako se konstantno glupiraju, i nameću neke svoje ideje debeloj većini u ovoj zemlji. da se vode istom politikom prema svima, a ne prema svojim ideološkim projektima i usmjerenjima u tome možda ne bi vidio ništa spornoga. ali ovako, to je licemjerno do bola jer je očito da pokušavaju promjenit krvnu sliku hrvatske na način na koji to njima odgovora. ja baš zato govorim da me nijedan miting koji oni organiziraju neće vidjet, dobro znamo tko se okuplja u Jasenovcu i dok su oni tamo mene nema ni blizu. dosta je bilo demagogije, koju su ovom narodu prodavali 45 godina jugoslavije i još im nije dosta nego nastavljaju u miru i debelo nakon rata 1990ih. e pa to kod mene neće proći, morat će si naći neku drugu žrtvu za ispiranje mozga.

galija
25-05-2013, 21:21
meni je samo interesantno za pratit, kako pokušavaju od konzervativnih sredina napravit liberalnu opciju tipa Istra. to je ko da mi dođemo u Istru, i počnemo istranima pričat šta vi niste ustaše. šta niste za poglavnika, šta niste za desnicu i HDZ. šta ne mrzite pedere, šta ne mrzite srbe, a svi dobro znamo kako prosiječni istranin razmišlja po tom pitanju. ovo samo karikirano navodim ko primjer, dakle oni znaju kako Mostar i taj dio hrvatske diše po tim pitanjima i namjerno hoće proturit neke svoje stavove u tim sredinama. ko što sam danas gledo na HRT, zaboravio sam kako se emisija zvala naravno Tvrtko Jakovina i neka Tabaković pričaju kako nismo dovoljno suočeni s holokaustom fašizmom ustašama, i kako bi svako dijete u osnovoj školi moralo ići u posjet Jasenovcu. a ne bi moralo ići u posjet Bleiburgu, ili još bolje Vukovaru kao novopečenoj hrvatskoj tragediji? nego baš tamo, gdje su oni procijenili da je potrebno mladež usmjeravat. i tako se konstantno glupiraju, i nameću neke svoje ideje debeloj većini u ovoj zemlji. da se vode istom politikom prema svima, a ne prema svojim ideološkim projektima i usmjerenjima u tome možda ne bi vidio ništa spornoga. ali ovako, to je licemjerno do bola jer je očito da pokušavaju promjenit krvnu sliku hrvatske na način na koji to njima odgovora. ja baš zato govorim da me nijedan miting koji oni organiziraju neće vidjet, dobro znamo tko se okuplja u Jasenovcu i dok su oni tamo mene nema ni blizu. dosta je bilo demagogije, koju su ovom narodu prodavali 45 godina jugoslavije i još im nije dosta nego nastavljaju u miru i debelo nakon rata 1990ih. e pa to kod mene neće proći, morat će si naći neku drugu žrtvu za ispiranje mozga.

to je to....meni nije zanimljivo pratit samo je ljigavo...
Del Boy-donekle si u pravu,Mostar je duboko podjeljen grad i to je činjenica ali isto tako u Mostaru(da se razumjemo.. u hrvatskom djelu Mostara) se pojavljuju neke opcije koje guraju taj građanski koncept i naravno takve opcije uvjek dobiju poseban medijski tretman.Začudo ti isti protagonisti ljubavi i sloge se nikad ne zapitaju kako to da na drugoj strani postoji samo jedan koncept...bošnjački..jelte
I kako to da u institucijama,ustanovama u zap.dijelu radi popriličan broj Bošnjaka a istočni je cjepljen od djelatnika s nacionalnim predznakom na H.

Del Boy
25-05-2013, 23:31
galija, sve te urbane šeme u Mostaru (jednom i drugom) su prodavanje magle na kvadrat. istina više je inicijativa iz zapadnog dijela jer je i on sam po sebi moderniji. iskreno i mentalni sklop ljudi je moderniji na zapadnom dijelu. mada će ti ovi s lijeve strane reć "ta će oni papci...", ali ni zapadnjaci tu ne zaostaju. ove scene su naprosto smiješne u gradu poput mostara kao i one di je jedan raspudić bio jedan od glavnih zagovaratelja suživota (da ne kažem nešto više jer će me vliki domoljubi popljuvat ako išta kažem protiv njega), nekakvih kipova koji nemaju veze s vezom itd itd... i vidi u šta se sad pretvorio? u velikog glasnogovornika hdz bih i nacionalistički orijetiranog lika. poanta ti je da se u teškoj sredini ne može gurat nešto bez velike mase, a masu u mostaru po pitanju ujedinjenja nećeš više nikad vidit. a to što ti spominješ, te neke odluke vladajućih, pa to su sve igre za ove obične ljude koje sam prethodno opisa. uvijek želim polazit od sebe tj svog naroda pa ću ti sam reć da je taj hdz bih koji vlada tamo sve ovo vrime bio u koaliciji i sa crnim vragom tako da mi te njihove medijske svađe i podbadanje ne drže vodu! dapače jadna su!

NorthStand
25-05-2013, 23:59
Raspudić kakav god da je, i on je preradikalan za prosiječnog jugofašistu. dovoljno mi vidjet kad gostuje u nekoj emisiji HRT, gotovo uvijek ga prekidaju i pokušavaju usmjerit na "pravi put". prema tome, i on kakav god da je je čisto osviježenje u medijskom prostoru hrvatske gdje se domoljubna hrvatska može čuti samo u nekim izuzetnim okolnostima. jer HRT se boji fašizma, i navale nacionalizma nalik onome 1990ih pa pokušavaju takva mišljenja i istupe u javnosti svest na minimum. nema između HRT, i nekadašnje JRT nikakve razlike. na kraju krajeva, Goran Radman je tamo sidro bacio a i priej njega su bili politički inžinjeri. ne znam dal se sjećate nedavno, kako se Milanović obrušio na HRT da kao kako oni mogu Ružu Tomašić puštat u javnost. na način, ko da je to njegova privatna televizija i grubo prekršio nezavisnost glavnog hrvatskog medija, samo što nije zatražio otpuštanje svih koji su sudjelovali u tom intervju. zamislite koja je to nakarada, da ti premijer određuje šta će se puštat u eter i da on govori tko će i zbog čega biti cenzuriran. ali bitno da su im puna usta demokracije i tolerancije, a razlika između njih i fašista je samo ta da se oni ne kite s kukastim križem već zvijezdom petokrakom i drugom titom. pa ti sad ajde na HRT, i pričaj nešto pametno i najvažnije slobodno se izrazi da te zatvore ko mamića jer si rekao da Srbi mrze hrvatsku. a to i ptice na grani znaju, koliko srba voli hrvatsku možemo ih nabrojat na nekoliko stranica papira. u ovoj državi, najveći je grijeh reći istinu. da se dežurni moralisti, i sve moguće udruge za ljudska prava ne oglase brzinom munje. tako da, Raspudić docirano kaže koliko može. javni servis ionako nije hrvatski javni servis, već servis za ispiranje mozga ovom benavom narodu. nek se ljuti tko god hoće, ali baš smo benavi narod.

gerilac
26-05-2013, 00:48
ko je od kraja rata bio u Mostaru zna da ovo nema veze s vezom i da je napuhano i režirano od nekih organizacija koje su utopija u gradu Mostaru! Mostar je jednostavno podjeljen grad i jedini Hrvati u istočnom dijelu su retardirani "turisti" iz HR koji cijelu BiH gledaju kroz prizmu ćevapa!

To kralju to je neki sažetak čitave priče o multikulturalnosti.
Sve u stilu ma idemo mi s njima djeliti čokolade .Iz iste to kuhinje dolazi.Ko tebe kamenom po njima ti njih čokoladom.Vjerojatno točno znaš na koga i što mislim .