PDA

Pogledaj Full Version : uvjeti za navijački život u zemljama bivše yu-represija, politika, klubovi....

caporegime
04-05-2013, 22:17
umjesto da se zatrpavaju teme s konkretnim zbivanjima ovdje se mogu postavljati upiti, kritike i ocjene koliko je težak ili lagodan život navijača u državama nakon raspada juge.
naravno , argumentirano bez prozivki, psovanja, svađe i sl.

DUGARI
04-05-2013, 23:08
u zagrebu grozno,u splitu super.

Florida
04-05-2013, 23:17
u zagrebu grozno,u splitu super.Argumentiraj, ja mislim da je isto malo gore u zg nego u st, ali ne tako drastično.

alien
04-05-2013, 23:25
u zagrebu grozno,u splitu super.

:facepalm:facepalm:facepalm:facepalm:facepalm:face palm:facepalm

DUGARI
04-05-2013, 23:30
sam se ti hvataj za glavu,uskoro če ti tako i bit.

sick touch
04-05-2013, 23:46
Bosna je toliko neuređena i osakećena država da uopšte nema nikakvu moć represije, a ni evropa ne vrši nikakav pritisak. Uglavnom se to svodi na izdrkavanje seljačina iz policije nad navijačima i to samo kada je povoljan broj tj. ako ih ima malo(navijača). Jedini vid represije koji su u posljednje vrijeme uradili, jeste od saveza kada su cijelu jednu polusezonu zabranili gostovanja, nakon onih incidenata u Banjaluci, što je nekim grupama sjelo kao kec na desetku, a neki su pokušavali da eskiviraju na sve moguće načine, ali to je uglavnom sve bilo sitno. Neshvatljivo je to kako neko može da u "demokratskoj" zemlji oduzme nekome slobodu kretanja. Sada su, kako sam negdje pročitao uveli praksu da se kažnjavaju zabranom samo one grupe koje naprave incident, što je i donekle razumljivo. Ne kažem da je ovde med i mlijeko sve, i kod nas se dosta ljudi koji su učestvovali u neredima ne smiju pojaviti na utakmici zbog policije, neki se i pojave, ali na osnovu onoga šta se dešava u Srbiji i Hrvatskoj gdje su navijači pod posebnom lupom, možemo samo da ćutimo.

Bimbo Baluga
04-05-2013, 23:51
Dugo čitmam ovaj forum, ali se nisam javljao. Smatram da ste sad sve zasrali dopustili ste Srbima da se uspoređuju sa nama po nekoj represiji. Jednoj sceni gdje se vođe u đipovima voze po atletskoj stazi, a još pred 25 godina je Zvezda Delije vodila avionima na gostovanje... I murija im nametnula Arkana za vožda.

Imali smo priliku čitat što Zabranjeni kažu o svemu tome nedavno i ovo sad vam nije trebalo. Sve to je kriminal, dilanje i slična sranja. Nema veze sa zdravim gerilskim otporom kriminalcima u upravama. Nego upravo suprotno.

Svi oni skupa u zadnjih 30 godina nisu doživjeli represije ko BBB u zadnjih mjesec dana i apsolutno se slažem s ljudima koji tvrde da bi sve srpske, bosanske, ali i hrvatske grupe bile ugašene u tjedan dana da imaju represiju ko mi...

Dobro da je otvorena ova temaa da se priča i uspoređuje, ali pederski je iz ugodne fotelje u upravi srat o nekoj represiji, kad te štite kao kriminalca i protuhu.. Pederski i nenavijački.

antrax
04-05-2013, 23:57
Posto sam pratio da ste pisali par strana o zabranama, kaznama i sl. i kazete da se ne hapsi po Srbiji, eto ja sam za pronadjeni strob pri pretresu na ulazu pre dve godine dobio 30000 kazne (a mesecna plata mi je nesto malo jace od te cifre) + sam dobio uslovnu...
evo primer koji je isplivao u novine, a znam masu ljudi kojima se pokrecu stvari od pre 5,10 godina...da ne pricam kakve se kazne za banalne stvari dobijaju od novcane do kazne od mesec dana robije minimalno za pirotehniku, pruzanje "otpora" policiji...
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/316625/Hapsenja-navijaca-zbog-paljenja-ambasade-SAD
i ja sam cuo za tog nišliju koji je GODINU DANA dobio zbog upaljene baklje!????? alo zbog jebene baklje su mu život upropastili!!!
p.s to sto vecina navijackih grupa iz Srbije ne jadikuje po internetu ne znaci da se nije desilo!

biro
05-05-2013, 00:05
Svi oni skupa u zadnjih 30 godina nisu doživjeli represije ko BBB u zadnjih mjesec dana i apsolutno se slažem s ljudima koji tvrde da bi sve srpske, bosanske, ali i hrvatske grupe bile ugašene u tjedan dana da imaju represiju ko mi...

neznam zasto se drugi ovim omalovazavaju? zasto nebi drugi mogli a vi mozete? ma daj....

Bimbo Baluga
05-05-2013, 00:19
Samo ću još ovo napisat jer vidim da se neki prave glupi, a neki očito i ne znaju situaciju u Zagrebu.

Značći mi smo u Hrvatskoj i Zagrebu neprijetelj broj 1 od otprilike Oluje, do tada su četnici bili neprijatelj broj 1.

Jedan primjer od dnaas, znači nisam moro kopat po internetu, ovo su vijesti od danas. Sud je presudio, i to vrhovni, jer su ovi niži pod utjecajem politike i policije, da će se IPAK sudit ubojici našeg člana Frenkija. DO sada su murija, sudovi, mediji fino zataškavali slučaj, iako ima 10 svjedoka koji znaju tko ga je ubio. Naranvo, da je ubijen bilo tko drugi, ubijica bi davno gulio.

Što je najbolje, ubojica je Srbin, znači dokaz da su BBB neprijatelj broj 1 čak i kad su u pitanju Srbi. Sad če onim pametnijim bit malo jasnije tko je neprijatelj No 1 u Hrvatskoj.

Članak:
http://www.jutarnji.hr/prijatelji-znaju-tko-je-frani-despicu-zabio-noz-u-tucnjavi-u-parku-ribnjak--vrhovni-sud-naredio-novo-sudenje/1100715/

Ercov
05-05-2013, 01:08
Dugo čitmam ovaj forum, ali se nisam javljao. Smatram da ste sad sve zasrali dopustili ste Srbima da se uspoređuju sa nama po nekoj represiji. Jednoj sceni gdje se vođe u đipovima voze po atletskoj stazi, a još pred 25 godina je Zvezda Delije vodila avionima na gostovanje... I murija im nametnula Arkana za vožda.

Imali smo priliku čitat što Zabranjeni kažu o svemu tome nedavno i ovo sad vam nije trebalo. Sve to je kriminal, dilanje i slična sranja. Nema veze sa zdravim gerilskim otporom kriminalcima u upravama. Nego upravo suprotno.

Dobro da je otvorena ova temaa da se priča i uspoređuje, ali pederski je iz ugodne fotelje u upravi srat o nekoj represiji, kad te štite kao kriminalca i protuhu.. Pederski i nenavijački.

Samo cu reci,iako ne volim tu rec,ali ovo je pravi primer veoma, ali veoma snaznog drmanja KOMLEKSA!

Footie Fan
05-05-2013, 03:53
14 momaka je u Srbiji osudjeno na "pravdi nekog Boga" za Tatton tragediju, na mnogo godina...U, nazovi, ozbiljnim dnevnim novinama su vec posle kratkog vremena proglaseni ubicama, mnogo pre prvog sudskog rocista...

Ne znam sta bi se u javnosti odigralo da se tako nesto desilo u HR, ali ovo su godine zatvora za pola ex-YU zajedno..

Koliko ovako mator mogu da vidim, kod nas je na sceni selektivna represija, dok je u HR na snazi instantna reakcija vlasti - kod nas se udara na primerima i velikom medijskom halabukom, dok kod vas tamo rade sistematski i bez mnogo buke.

Footie Fan
05-05-2013, 04:40
Dodatno, sad vidim da se o ovim stvarima raspravljalo na temi "Srbija"..

Ljudi, ostavite se toga gde je veca represija..Pa, ne mogu ljudi u Srbiji da osete nivo represije u HR ili obratno...To je zloglasno prisutno na sve strane jer svi zivimo u drzavama gde su na vlasti ljudi kojima je interes samo da odrze svoju bulju na vlasti ili da uzmu kintu i zadrze tu malu, usranu moc na malenoj svetskoj geografskoj mapi..Njima ce biti dobro i sutra, sta god se desi, a necija deca, roditelji ili sta vec, ce zbog stadiona i ljubavi prema klubu koji neko besomucno krade, da leze godinama ako treba. Neko i izgubi glavu u BGD zbog tog ludila, ubismo svog..Pa, sta neko da prica za 20 godina svom detetu o grobarstvu...
Ne znam sta reci..Po meni je najveci problem sto pojedinci sa tribina uspesno plove i u tragediji.
Izvinjam se, ponelo me kenjanje.
Nisam skrenuo sa represije jer sve je povezano, ili moze da se iskoristi za dalje delovanje represivnih organa, kako im odgovara i kada. Jedino ne mogu da se vrate zivoti.

Stoka_s_istoka
05-05-2013, 04:54
Posto sam pratio da ste pisali par strana o zabranama, kaznama i sl. i kazete da se ne hapsi po Srbiji, eto ja sam za pronadjeni strob pri pretresu na ulazu pre dve godine dobio 30000 kazne (a mesecna plata mi je nesto malo jace od te cifre) + sam dobio uslovnu...
evo primer koji je isplivao u novine, a znam masu ljudi kojima se pokrecu stvari od pre 5,10 godina...da ne pricam kakve se kazne za banalne stvari dobijaju od novcane do kazne od mesec dana robije minimalno za pirotehniku, pruzanje "otpora" policiji...
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/316625/Hapsenja-navijaca-zbog-paljenja-ambasade-SAD
i ja sam cuo za tog nišliju koji je GODINU DANA dobio zbog upaljene baklje!????? alo zbog jebene baklje su mu život upropastili!!!
p.s to sto vecina navijackih grupa iz Srbije ne jadikuje po internetu ne znaci da se nije desilo!

Prijatelju, da su ti nasli strob u Hrvatskoj, dobio bi odmah 2 godine zabrane odlaska na utakmice. Dakle, morao bi se javljati u policijsku postaju 2 sata prije, za vrijeme i 2 sata nakon utakmice bilo gdje da ti klub igra pa i prijateljske po selima.
Novcana kazna otprilike prosjecni mjesecni dohodak.
Glupo je reci da u Srbiji nema represije i sranja sa kaznama, ali kao sto je netko rekao, kod vas se to radi selektivno. Nista, nista i onda neki najebu za sve(npr Misic ili Grobari zbog Francuza). Kod nas je to sustavno, zabrane frcaju svaki vikend, da li pirotehnika, ili si imao vise alkohola nego sto je dopusteno itd. A da ne spominjem nasu situaciju na Maksimiru, gdje pored ogromnog broja sudskih zabrana, imamo i one kojima je klub zabranio ulazak, samo zato sto su na krivoj strani. Takav slucaj sigurno ne postoji na balkanu.

knnsk
05-05-2013, 05:03

:smijeh

ne mogu da verujem da su uspeli strob da ti nadju

kriticna masa
05-05-2013, 05:04
14 momaka je u Srbiji osudjeno na "pravdi nekog Boga" za Tatton tragediju, na mnogo godina...U, nazovi, ozbiljnim dnevnim novinama su vec posle kratkog vremena proglaseni ubicama, mnogo pre prvog sudskog rocista...

Ne znam sta bi se u javnosti odigralo da se tako nesto desilo u HR, ali ovo su godine zatvora za pola ex-YU zajedno..

Koliko ovako mator mogu da vidim, kod nas je na sceni selektivna represija, dok je u HR na snazi instantna reakcija vlasti - kod nas se udara na primerima i velikom medijskom halabukom, dok kod vas tamo rade sistematski i bez mnogo buke.

odlicno napisano, bez filozofiranja i pametovanja. Glupo je sa strane donosit neke zakljucke al ovakve kazne za tatona, slucaj genovu, urosa... su jednim dijelom posljedica i navijackih ubojstava kojih je kod vas bilo vise nego igdje u europi zadnjih desetak godina. Uz to, vjerovatno da je taton bio srbin presude ne bi bile ni upola tolike. Slicno kmetovski funkcionira i vasa i nasa politika. Isto kao sto je u italiji sve krenulo nizbrdo nakon catanije i ubijenog policajca. Svakome je njegova muka najgora i cak ne mislim da je represija glavni problem BBB, u svakom slucaju nije jedini al osjeti se itekako razlika kod nas kada gostujemo negdje u Slavoniji ili Dalmaciji i kada smo u Zagrebu. Kod nas je prakticki kompletnoj grupi zabranjen ulazak na vlastiti stadion, a godinama se vuku problemi sa zabranama. Ali i sve to bi se pregrmilo s lakocom da imamo za koga navijat, da postoji bilo kakav naboj osim mrznje prema murji i inata prema mamicu. Mamicev, ovakav klub je nacionalna sramota i klub koji danas ovakav kakav je ne zanima nikoga.

Footie Fan
05-05-2013, 05:08
Strada u Srbiji dosta ljudi za bezazlene slucajeve, i tako je jos maltene od mojih 80-tih, ali ne u ovakvom obimu, a mogu tek misliti kako je danas. Ono malo sto cujem mi je dovoljno da mi je jasno da mnogi padaju za takve gluposti, da su u istoj situaciji kao grupa doktora, advokata ili radnika fabrike, ne bi bili ni ispitani a kamoli privedeni.

Footie Fan
05-05-2013, 05:16
odlicno napisano, bez filozofiranja i pametovanja. Glupo je sa strane donosit neke zakljucke al ovakve kazne za tatona, slucaj genovu, urosa... su jednim dijelom posljedica i navijackih ubojstava kojih je kod vas bilo vise nego igdje u europi zadnjih desetak godina. Uz to, vjerovatno da je taton bio srbin presude ne bi bile ni upola tolike. Slicno kmetovski funkcionira i vasa i nasa politika. Isto kao sto je u italiji sve krenulo nizbrdo nakon catanije i ubijenog policajca. Svakome je njegova muka najgora i cak ne mislim da je represija glavni problem BBB, u svakom slucaju nije jedini al osjeti se itekako razlika kod nas kada gostujemo negdje u Slavoniji ili Dalmaciji i kada smo u Zagrebu. Kod nas je prakticki kompletnoj grupi zabranjen ulazak na vlastiti stadion, a godinama se vuku problemi sa zabranama. Ali i sve to bi se pregrmilo s lakocom da imamo za koga navijat, da postoji bilo kakav naboj osim mrznje prema murji i inata prema mamicu. Mamicev, ovakav klub je nacionalna sramota i klub koji danas ovakav kakav je ne zanima nikoga.

Druze, ja ne mogu da ti opisem to instantno medijsko klanje tih momaka, taj bes, to trazenje krvi...Cak i da su uspeli da izvedu to sto im je stavljeno pod ime i prezime, mene je vise sokirala reakcija te tzv. javnosti...To je bilo ono kao kada u srednjem veku okupis sljam da uziva u tome sto ce nekome da se otkine glava na trgu i svi urlaju da ih vesaju..

xxx
05-05-2013, 10:14

Prije svega,CAPO BOG TE BLAGOSLOVIO.Napokon neka tema u kojoj se može diskutirati a ne da se sve svodi na slike i izvještaje,pa onda red čestitanja i hvaljenja.Bilo je postalo jako monotono.A kao drugo ima i normalnih koji kuže stvari.Ovaj veteran je sažeo cijelu poantu.To je ono kaj većina nas pokušava cijelo vrijeme objasniti.Puštaju vas da se igrate,a kada pretjerate odrežu nekome drakonsku kaznu da taj najebe za sve ostale.Nakon toga ajmo sve ispočetka,i tako u krug.Ovdje nema toga nego se sustavno uništava pokret,pogotovo u Zagrebu gdje murija služi kao privatna vojska jednog čovjeka,a njezini načelnici su njegovi frendovi.Dovoljno ja reći da glavnog pandura po pitanju navijača on vodi okolo po europi na svoj trošak.Informacije iz policije serviraju mu se kao dnevne novine,i naravno da se nitko od medija ne zapita za ove apsurde.Ali bit će bolje.Napokon imamo dečke koji vode grupu u pravom smjeru,beskompromisno i u kost.

caporegime
05-05-2013, 10:50
u idućim danima oisat ću na koji način način se vrši "tiha" represija nad navijačima barem u zagrebu. dakle, tu ne računam bezrazložna uhićenja, lažna svjedočenja, fizičko nasilje bez kazne, drakonske kazne....
možda će navijači širom bivše juge imati malo bolji uvid zašto je na stadionu otprilike 10-15% od ljudi koje bi smo imali smatrati nekom "prvom" ekipom, užim krugom cijele grupe.
a kad makneš ljude sa stadiona, napravio si najveći korak u gušenju navijačkog pokreta.

bit će tu i citata zakonskih odredaba kao i prakse u provedbi.

Vozdovac
05-05-2013, 11:16
Napisao sam duzi tekst ali sam ga izbirsao jer ima dosta podataka koji nisu za ovo mesto.Samo bi vam napisao da,kada su bile branjene zastave da unosimo,pojavila se setalica ministra policije koji obija trafiku(on je hapsen u mladosti za to),ceo stadion je skako protiv njega i to na utakmici sa Bajernom.Kada je Uros Misic osudjen kako je osudjen prvi put,cela Srbija se digla na nepravdu,ljudi su u sudnici bili uhapseni zbog negodovanja na presudu,na tribinama svaku utakmicu nove parole i desavanja,igraci na terenu sa majicama sa njegovim likom.Kada nam je branjeno da unesemo zastave,koreografiju,bubnjeve,izlazili smo 2 puta sa derbija i praznili tribinu,nekad i setali do grada i protestvovali,pa i tukli se sa njima.
Pored represije,medijske hajke,emisija,novinskih clanaka,zatvora,zabrana,ljudi su nastavljali dalje i uvek je bilo sve vise i vise ljudi.
E u ovome da trazite razliku izmedju vas i nas,a ne u onome sto vidite na jutubu i kad je Arkan bio "vodja".

akcija
05-05-2013, 12:12
Mislin da tema ide u krivom pravcu. Ok godina mi je toliko koliko je, ali zdrav razum i obrazovanje mogu poredati neke bitne teze kako i jesu zaista. Nije ok da 90te godine stavljamo u kos sa periodom oa 2003. pa do danasnjeg dana. Raspad SFRJ je bio u pripremi, mi grlati bili za neovisnu HR a oni bili grlati za "bratsku i zajednicku" i ka ucili nas pameti....Ruzno vrime je to bilo u kojem su isplivali kojekakvi pacovi i plasirali se u sve kolektive moguce. Svaki covik na nekoj funkciji je imao svoja tri cetiri tjelesna cuvara.Pa taj Arkan je preko zvezde zadao svoj zadnji potez u kriminalu, netko mu je omogucio u zvezdi da to uradi, netko tko je zelio da ima svojih prstiju i da sa prstiju med pokupi...Doveden sa namjerom nekog budzovana koji je preko istog tog arkana imao namjeru oprati novac, gurnut par igraca ili pa rnjih dovesti pod sumnjivim okolnostima i znamo u tom svemu za sto sluze face poput arkana... Njega san uzea za primjer al svaki klub je jaci u eks yu je imao takvog vojnika koji je dovrsava posao nekog iz kluba bitnijeg i onda bi se kasnije svi sladili...Ti igraci te vrste su kasnije pokupili svoju mrezu judi i suradnika i poveli ih na ratiste.Na samo ratiste kad dodju vec su na glasu...To je kod srba najizrazenije bilo jer je arkan okupio svoju tu mrezu judi i formirao paravojnu formaicju koja je radila i pljackala na ratistu. To je veci level od onog sta su radili do pred rat sa glavama iz kluba za koje su prali novac. Dolazi posliratni period u kojem je nasa domovina u rasulu i triba je pokrenit, poruseno, pobijeno i jedino di su se mogli ubacit takvi tipovi da dalje rade sa glavama je u politiku da ili cuvaju nekoga ili pocnu ozbiljnije gazit kroz politiku ...a sta s etice sportskih kolektiva mogli su po mom licnom nahodjenju jedino u NK Croatia uci jer je tada Tudjman tu pricu forsirao oko tog kluba... i mislin da se tu stvorio blok judi te vrste okupljenih s ciljem...Srbija nakon rata nije srusena i nije zapaljena, al ojadjena takodjer ratom i sankcijama, bez ugleda na inosceni okrenila se kriminalu di je vise vazio jedan arkan od covika sa magistarskom titulom.I tu su ti kriminalci dosegli najvisu razinu i nikada nece biti ka sta su bili tada u toj jacini i sastavu.U igri je privredni kriminal, znaic ogromne cifre oko koji su padale glave zbog ruznih pogleda.Sad se postavlja pitanje do juce delija a danas ima svoj klub vlastiti...Nisu nakon rata Hrvatska i Srbija bile na istoj polaznoj tocki pa zato kod nas nije bilo potrebe za takvim judima u toj mjeri dok u srbiji je u onoj besparici samo jos gore i gore...Kriminal najrazvijenija grana privrede jer ostalo nista nije funkcioniralo i tako su tipovi poput arkana vodili bitnu ric u srbiji u to vrime... Ni danas nisu HR i srbija na istim pozicijama...Danas nam novi vitrovi pusu i europa namece svoj ritam...Zasto je kod nas zajebanija situaicja ?? Nije sigurno moje drustvo zato sta smo se mi ka drzava bolje organizirali itd, nego zato sta je europska unija stavila na papir sve sta tribamo po njima zavrsiti da bi usli u taj skup idiota...Pa su nasi lagano dobili nekih donacija i poucili tu glupu policiju,prepisali masu zakona, preuzeli par zakona i formirali jedan hrvatski zakon za navijace. To su reforme koje je europa trazila ispod stola da se zavrse jer u krizi ekonomskoj nisu zeljeli da navijaci uzmu rijec na nekim sastancima biilateralnim , trilateralnim.... koje prenose svi dnevnici europskih drzava i di nazoce bitne face danasnjice. O tim stvarima se zavrsavalo preko kurira a to ja kazen ispod stola...Hrvatska je ranije od srbije pristupila europskim integracijama i mapi puta EU tako da su se i te stvari oko navijaca, poreza i sveg ostalog brze u hodu zavrsavale tocnije prepisivali se vec "provjereni modeli"... Nije ok stavljati na vagu trneutno nas i srbe jer nismo mi ka drzave vise u istim tokovima, koliko god nas MZ pritiskala o suradnji i pomirbi u regionu itd. Ali jedno je sigurno da srbi ako imalo mozga imaju od naseg primjera mogu izvuci pouke i planirat poteze unaprid...Jer ovo vas sve ceka, ovo europa donosi, drakonske zakone, provjerene "engleske" modele, europeizacija drustva a to europa radi normama... Nije europa uspjela opstat ovoliko dugo zbog neke jasne vizije, nego zato sta su ogromni novci u igri i raspodjela bogatstva prvo veliki pa onda mali, a tko nece da slusa za njega ide sankcija...ovo ovako govorin da svako uho moze lipo razumit...To znaci europa je uspjela na sankciji.Kazne su drakonske u europi, u europi se lezi i zbog mnogo manje stvari od udarca na ulici...Pa imamo primjer sloveniju kad je navijacu koji je dodao upaljac kolegi da upali baklju dobio eko kaznu o zagadjenju okoline koja nije bila mala, a ovaj sta je palio baklju dobio je svoje svakako...Zelin rec da nije ok sada uporedjivati ono u djiru "vi mozete ovo, a pogledajte nas i nase situacije, ugaseni bi bili da ste vi ovako itd"...Hrvatska je prosla kroz EU reforme i nametnuti su joj modeli po europskim parametrima i jos ce prolaziti kroz procese budite sigurni kad pristupimo EU jer onda ide sistem prilagodbe i to ce biti jedan veliki shok za navijacku kulturu ako se ne pripremimo za taj trenutak...Srbiji tek dolazi ono sta smo mi prosli a to su procesi EU i nametanje svog nacina i modela, zato ako su pametni povuci ce pouke od nas i ono sta nismo mi dobro uradili popravit a ono sta jesmo preuzet ce i koliko toliko spremno pokusat docekat tu sudbinu koja je zaista gorka za navijacku kulturu...A budite sigurni da europa nece tolerisati kolonu od 5 zatamnjenih auta na atletskoj stazi JNA kako dovozi transove i odvozi...Budite sigurni da i srbe isto ovo ceka, a mi kad pristupimo EU ide jos jedna shok terapija pa budimo zadovoljni ako nastavimo mi mala drzava ovakva uopce navijat organizirano sa Torcidom i Boysima i dr grupama u onom smislu ultra... jer mnogo vece drzave i razvijenije sa vise stanovnika nisu mogle izdrzat taj pritisak EU modela...

Eto dragi moji malo san vas ispegla ali politika je cudna i kad se kaze navijanje i politika, triba rec navijanje i koji model politike...Ovo sad sta nas je zadesilo sve je ovo na lokalnoj razini koju je europa nametnula...A kad pristupimo EU ide novi val prilagodbe tom sistemu pa triba bit pametan i izvuc najvise sta mozemo...Ponavljam nismo u istim pozicijama mi i srbi a da ih isto ceka sto je nas zadesilo, u to nek budu sigurni jer EU ne trpi vec samo izdaje naredjenja.

Vozdovac
05-05-2013, 12:51
Svaki put pominjanje jedno te istih 10 ak 15/20 ljudi sa nase scene i gledanje cele scene kroz njih.Nije to tako tako svuda.Ne menjaju svi tribine kako vetar duva,ne voze se svi sa 5 zatamljenih automobila stazom,nemaju svi svoje igrace za prodaju itd,ne idu svi besplatnim autobusima pod pratnjom na gostovanja.

akcija
05-05-2013, 12:58
Prika ti ako dignes setalicu sa likom dacica i vucica iducu sezonu kako na pijaci prodaju kosovo, jebali ste jeza u ledja...Ne gledan aj scenu kroz arkana i vidim da nisi dobro citao.Povlacio san paralele vrimena i vitra koji puse u tom vrimenu...svako vrime nosi svoj teret a vi ste najebali ka i mi jer ste poletili za EU....Al eto kazen ti, digni iducu sezonu setalicu, 200 ce vas uhapsiti koji ste drzali setalicu i popit ce te 150 zabrana i jos 300 novcanih zbog "lijepog"skandiranja... Pa ces shvatiti dal s emozes odupirati tome sipkama i setnjama na ulici.Okrenit ces se oko sebe pitat ces se di ti je 200 judi iz jezgre bez obzira koliko bio sjever vas napunjen itd ;)

Vozdovac
05-05-2013, 13:16
Moras da mi kazes koje su to vase akcije bile da bi mogao uopste nekome da popujes i pridikujes ovde.Bas bi voleo da me podsetis na to kad ste vi kao navijaci imali otpor ka necemu i da je urodilio plodom.Za sta te se vi to izborili?Za bbb znam recimo da su vratili svoje ime klubu i to je borba vredna respekta.Svako normalan ume da ceni takve stvari i zna koju to tezinu ima.A ti mi kazi za vasu grupu,samo nemoj da mi pominjes bacanje krofni na atletsku stazu i zalopojke neke koje ste pisali na parolama vise desetina puta.Mozda nisam dovoljno upucen pa bi voleo da cujem.

Stonewall Jackson
05-05-2013, 13:28
Samo malo..vama su branjene koreografije,zastave,transparenti i slicno..nama se protuustavno brani ulazak ljudima na stadion..
I onda napises kako ste protestirali kontra toga,izlazili dvaput sa derbija,a igraci nosili majice sa urosem..
Tko im je dao majice i odobrio da nosi?..svaka im cast,al nas govna ne zele ni pozdravit,kamoli da netko iz uprave ili od igracq stane medijski ja nasu stranu..
Govorim ovo jer tu pises da se na to ugledamo..na sto tocno?dva izlaska sa derbija,par protesta i majice na igracima?

Ne zelim zvucati prepotentno,al ovdje se igra na puno ozbiljnije uloge i sa puno ozbiljnijim sredstvima..kockarski receno

Dinamo,40+

Florida
05-05-2013, 13:31
Moras da mi kazes koje su to vase akcije bile da bi mogao uopste nekome da popujes i pridikujes ovde.Bas bi voleo da me podsetis na to kad ste vi kao navijaci imali otpor ka necemu i da je urodilio plodom.Za sta te se vi to izborili?Za bbb znam recimo da su vratili svoje ime klubu i to je borba vredna respekta.Svako normalan ume da ceni takve stvari i zna koju to tezinu ima.A ti mi kazi za vasu grupu,samo nemoj da mi pominjes bacanje krofni na atletsku stazu i zalopojke neke koje ste pisali na parolama vise desetina puta.Mozda nisam dovoljno upucen pa bi voleo da cujem.Nisi dobro upučen, valjda će se neko naći iz Torcide i uputiti te.I WS iz Varaždina su bili u borbi za ime kluba, nisu uspjeli vratiti ime pa su osnovali sami svoj Nk Varteks kojega prate u najnižem nogometnom rangu i trpe represiju, valjda se bude netko i od njih javio po toj temi.

Vozdovac
05-05-2013, 13:40
Samo malo..vama su branjene koreografije,zastave,transparenti i slicno..nama se protuustavno brani ulazak ljudima na stadion..
I onda napises kako ste protestirali kontra toga,izlazili dvaput sa derbija,a igraci nosili majice sa urosem..
Tko im je dao majice i odobrio da nosi?..svaka im cast,al nas govna ne zele ni pozdravit,kamoli da netko iz uprave ili od igracq stane medijski ja nasu stranu..
Govorim ovo jer tu pises da se na to ugledamo..na sto tocno?dva izlaska sa derbija,par protesta i majice na igracima?

Ne zelim zvucati prepotentno,al ovdje se igra na puno ozbiljnije uloge i sa puno ozbiljnijim sredstvima..kockarski receno

Dinamo,40+

E tu smo cini mi se dosli do glavne stvari po mom misljenju.Ko im je dao majice?Kako su smeli da izadju tad sa majicama kad je cela drzava ustala protiv nas?Mislis da je lako za derbi da ispraznis tribinu,jel ste pokusali nekad?Mislis da je lako uneti setalicu ministra policije 20 sa 20 na medjunarodnu utakmicu i konstantno mu se suprodstavljati?Mislis da je lako da u svakom gradu na svakom zidu stoji pravda za Urosa?Mislim da nisi skapirao iz prve sta sam hteo da ti kazem,ali valjda sada jesi.Koliko si uporan,koliko mozes,smes,toliko si jak i to se ogleda u tvojoj grupi.

Stonewall Jackson
05-05-2013, 14:03
Ne,ne mislim da je lako..ali su je oni na kraju nosili..
Kada sam jedne prilike sreo simu vrsaljka igraca dinama i pitao ga sto ne pozdravlja nitko,kazao je da ne smiju..
Cisto da vidis razliku..jos nesto,jak si koliko sistem olabavi ili ti daje..naravno,bitna je i masa,ali uvijek je sve na sistemu..
Jug je praznjen protiv hajduka u 90-tima(93 il 94)..sjever 2001 godine..isto da se posalje poruka..
U zagrebu takodjer nema zida gdje ne pise ne daj se.nikica i 4 godine bez dokaza..da sad ovo ne ispadne prebacivanje loptica,prema vama drzava nije napravila sustinski onu odluku oko zabrane grupa..znam da je bilo spominjanje,ali nije..
Ovdje se sustinski koriste metode za cilj koji nigdje formalno i legalno nije donesen,ali se provodi..
Nekad sam i ja.mislio da parizani pretjeruju,ali brzo se moze shvatiti o cemu su tada pricali..
Ovim ne omalovazavam vasa izdanja i brojke..prica ionako nije usmjerena ka tome..
Dinamo,40+

moonlight
05-05-2013, 14:09
Ja bih samo pitao koliki je okvirni broj navijača iz Srbije pod zabranama dolaska na utakmice i kako se on kontrolira, kakve su kazne...
Znam za onaj slučaj sa UF koji je politički...zanima me ovaj navijački dio.
Mislim da se rasprava u nekim okvirima tako treba postaviti, naravno onoliko koliko se može ovako javno reći.

Vozdovac
05-05-2013, 14:15
Kada sam jedne prilike sreo simu vrsaljka igraca dinama i pitao ga sto ne pozdravlja nitko,kazao je da ne smiju..
Cisto da vidis razliku..jos nesto,jak si koliko sistem olabavi ili ti daje..naravno,bitna je i masa,ali uvijek je sve na sistemu..
Jug je praznjen protiv hajduka u 90-tima(93 il 94)..sjever 2001 godine..isto da se posalje poruka..
U zagrebu takodjer nema zida gdje ne pise ne daj se.nikica i 4 godine bez dokaza..da sad ovo ne ispadne prebacivanje loptica,prema vama drzava nije napravila sustinski onu odluku oko zabrane grupa..znam da je bilo spominjanje,ali nije..
Ovdje se sustinski koriste metode za cilj koji nigdje formalno i legalno nije donesen,ali se provodi..
Nekad sam i ja.mislio da parizani pretjeruju,ali brzo se moze shvatiti o cemu su tada pricali..
Ovim ne omalovazavam vasa izdanja i brojke..prica ionako nije usmjerena ka tome..
Dinamo,40+

Mi smo svi dosli na nasu tribinu sa saznanjima da moze uvek da ti se desi da se boris protiv necega ili nekoga.Jednostavno generacije i generacije su odrasle tako.Sve u svom vremenu.Nekada su ljude izvlacili iz reda za ulaz na stadion i prebijali ga tu na llicu mesta,ako ga neko prepozna sa demonstracija ili pomisli da ga je prepoznao na demonstracijama protiv Slobe,danas ti za takve stvari namestaju robiju i to opasnu,provlace te po novinama itd.Svako vreme nosi svoje,i ako nisi spreman u tom vremenu da na bilo koji nacin odgovoris,lose ces proci.I mnogo bitna stvar je ta da se boris protiv nepravdi a ne za neke hirove koje ni pola tvojih ljudi ne razume.Kada ljudi prepoznaju da je ono za sta se bore ispravno,onda nema tog sistema koji moze ucutka masu.Barem ga do sada nije bilo.

Skywalker
05-05-2013, 14:16
Od koga ne smeju,od Mamica ?
Nece im isplatiti plate,izbacice ih iz ekipe ?

Brus
05-05-2013, 14:28
Od koga ne smeju,od Mamica ?
Nece im isplatiti plate,izbacice ih iz ekipe ?
Točno tako, koliko god to bizarno zvučalo. Tj, plaće će dobiti, ali neće igrati.

Stonewall Jackson
05-05-2013, 14:31
Nije decidirano kazao tko,ali je jasno..mimoisli smo se u jednom zg restoranu i kad sam ga skuzio sam pitao:zasto ste takve picke i nitko ne zeli poudraviti momke koje vas bodre na gostovanju..kazao je da oni bi,ali ne smiju..
Vidjeli se da mu je bilo neugodno odgovoriti na pitanje,ali i osjetilo se da je bio iskren..koje su posljedice suprostavljanju takve odluke to ne znam..inace to je bilo sad vec pred godinu dana..tako negdje

Brus
05-05-2013, 14:35
Ispadali su oni iz momčadi i zbog toga što nisu htjeli potpisat za njegovu managersku agenciju. Ljubimci BBB-a također brzo odlete, zadnji primjeri Cufre, Vaha...

moonlight
05-05-2013, 14:37
Ispadali su oni iz momčadi i zbog toga što nisu htjeli potpisat za njegovu managersku agenciju. Ljubimci BBB-a također brzo odlete, zadnji primjeri Cufre, Vaha...

S tim da je Vaha držao stranu Mamiću po dolasku po pitanju navijača, dok se i njemu nije dogodio Mamić.

Vozdovac
05-05-2013, 15:05
Necu vam vise stajati na muku,verujem da je tesko,ali morate da znate da jedan takav covek ne moze da parira recimo najjacim strankama drzave,raznim bezbedonosnim strukturama na cijem celu se nalaze ljudi koji su deo tih stranaka.Takodje ne moze ni da bude jaci od cele drzave u globalu niti od vlasti koja je resila da preko ministra policije unisti navijacki pokret,ne samo jednu grupu.Isto tako je i mnogo teska situacija kada drzava dozvoli tajkunu da radi sta zeli,a njemu se sjebava klub da bi mogao da ga kupi za sto manje pare i to samo da bi gradio na toj lokaciji trzne centre.Svakom svoja muka najteza.

Homeini
05-05-2013, 16:10
Necu vam vise stajati na muku,verujem da je tesko,ali morate da znate da jedan takav covek ne moze da parira recimo najjacim strankama drzave,raznim bezbedonosnim strukturama na cijem celu se nalaze ljudi koji su deo tih stranaka.Takodje ne moze ni da bude jaci od cele drzave u globalu niti od vlasti koja je resila da preko ministra policije unisti navijacki pokret,ne samo jednu grupu.Isto tako je i mnogo teska situacija kada drzava dozvoli tajkunu da radi sta zeli,a njemu se sjebava klub da bi mogao da ga kupi za sto manje pare i to samo da bi gradio na toj lokaciji trzne centre.Svakom svoja muka najteza.

ne želim i neću se previše mješati, al svakome ko malo prati je jasno, da je taj Mamić ne samo jaći od politike, nego je tu isto politiko uzurpirao da bi mogao radit to što radi. Kakvagod bila politika, ona je uvjek barem donekle ograničena djelovanju je na kraju ipak ovisi ako ne od večine, od drugih suigrača, dok je Mamić u tom smislu neovisan in relativno samostalan.

Bukowski
05-05-2013, 16:13

Isto to je i moj zaključak,doslovno isti post sam ja napisao kad se pokrenula tema na temi "Srbija".Drago mi je,ipak cijenim tvoje pisanje,ti si ovako,umjetnička duša :kez

Podgoricki
05-05-2013, 16:34
Ukoliko pocnu sprovodjenje mjera zakona o navijacima kao sto je slucaj u Engleskoj, Italiji, Spaniji...na ulici su i jos malo i aktivni ali vidi se koliko je to tamo uzelo maha sad imaju kontrolu nad tim navijacima, a sve te grupe su imali armije navijaca iza sebe pojedine i po 20 000, 30 000 ljudi iza sebe, i na kraju prihvatali su ono sto su ranije govorili mi to nikada, ne dolazi u obzir, najjaci smo, ultrasi brani svoje itd. Uvjeran sam da bi takav bio slucaj i nase prostore srecom jos nije to stiglo do nasih prostora ali nazalost sve je blize i blize tako da poraz u takvom odnosu konstelacija je neminovnost za svaku navijacku grupu imala ona 300, 500 ili 10 000 ljudi u kopu. Ostalo je samo zavaranje da nam niko nista ne moze!

Sto se tice manjih grupa mi smo grupa koja uz forse ima najveci broj tuca sa policijom. Cist primjer je nasa tribina kad pocne pjesma protiv policije ljudi je pjevaju sa vecim "emocija", nego kad se pjeva klubu. Ljudi gaje toliki animozitet prema policiji u tolikoj kolicini da to vec prelazi u opsesiju.

akcija
05-05-2013, 16:40
O tome pricam, mnogo veci gradovi od bg zg splita itd su izgubili svoje grupe zbog europskih parametara i treniranja strogoce...samo sta je onaj vozdovac onako ogranicneo zapeo...prika tek europski val treba da ti zapljusne drzavu pa cu te tad cut sta mi imas za reci.

A taj selektivni nacin odmazde za navijacke grupe je po sablonu komunizma jer se u komunizmu radilo da pet "vidjenijih" u nekom pokretu isl., da im se slome ledja i onda ce ostatak tog kolektiva ucit na njihovom primjeru...

Vozdovac
05-05-2013, 16:58
Nece ti ovde doci ta tvoja evropska unija u tom obliku u kom je kod vas.Drugacije je ovo podneblje,ali ti to ne razumes jer ne zivis ovde.Bas kao sto je Grcka recimo podneblje za sebe i tu ne pomazu nikakve unije.Sigurno je da ce se neke stvari promeniti,ali nemoj uopste da mislis da to vec nije pocelo i da vec nisu pokusavali.Mi smo imali takve "lidere" naroda,da nam uopste nije trebala evropska unija,mi smo bili veca evropska unija od same unije u pojedinim trenucima.A kad se javi Varvar jos da se ubacuje u ovu pricu,onda ona dobija bas neozbiljan ton.Kod njih ne postoji jos uvek krivicna prijava.
A Beograd je Beograd,i uvek ce biti,u evropskoj uniji ili van nje.I niko nije rekao da nama niko nista ne moze,vec da smo uspesno kroz decenije odolevali svemu i svacemu,i da je ovde takodje zajebano biti navijac.I da se sigurno necemo nikome naguziti kada i dodje ta unija ovde,ako dodje.

sisavac
05-05-2013, 17:07
Nece ti ovde doci ta tvoja evropska unija u tom obliku u kom je kod vas.Drugacije je ovo podneblje,ali ti to ne razumes jer ne zivis ovde.Sigurno je da ce se neke stvari promeniti,ali nemoj uopste da mislis da to vec nije pocelo i da vec nisu pokusavali.Mi smo imali takve "lidere" naroda,da nam uopste nije trebala evropska unija,mi smo bili veca evropska unija od same unije u pojedinim trenucima.A kad se javi Varvar jos da se ubacuje u ovu pricu,onda ona dobija bas neozbiljan ton.Kod njih ne postoji jos uvek krivicna prijava.
A Beograd je Beograd,i uvek ce biti,u veropskoj uniji ili van nje.

A zašto nebi došla? Mentalitet naroda, na to ciljaš? Liberalna-multikulturalna politika radi svoje, da radiš anketu po ulici po cijelo Hrvatskoj s pitanjem imate li šta protiv crnih imigranata koji su za kruhom došli ovamo, nitko nebi imao ništa protiv, sve dok se nebi nadmnožili i stvarali prijetnju sa svojom brojnošču, netko je pisao da je tek nakon dva sata vidio bijelca u Irskoj, nije ništa čudno, ni njima na početku nije smetalo dok se nisu nadmnožili. Stariji ljudi i nisu za to zbog "staromodnih" razmišljanja, ova danas one direction generacija njima je to cool...
evo jedan primjer, jel tko šta poduzeo, nije...
http://www.jutarnji.hr/-nisam-rasist--ali-nije-ugodno--ti-ljudi-tumaraju-bez-cilja-i-gledaju-nase-cure--stanari-dugava-nakon-tucnjave-azilanata/1083630/

Vozdovac
05-05-2013, 17:19
Nepricam ja ovde u narodu,vec o navijackim grupama koje se verovatno poslednje i najteze menjaju prema ovakvim stvarima.

Podgoricki
05-05-2013, 17:21
Nece ti ovde doci ta tvoja evropska unija u tom obliku u kom je kod vas.Drugacije je ovo podneblje,ali ti to ne razumes jer ne zivis ovde.Bas kao sto je Grcka recimo podneblje za sebe i tu ne pomazu nikakve unije.Sigurno je da ce se neke stvari promeniti,ali nemoj uopste da mislis da to vec nije pocelo i da vec nisu pokusavali.Mi smo imali takve "lidere" naroda,da nam uopste nije trebala evropska unija,mi smo bili veca evropska unija od same unije u pojedinim trenucima.A kad se javi Varvar jos da se ubacuje u ovu pricu,onda ona dobija bas neozbiljan ton.Kod njih ne postoji jos uvek krivicna prijava.
A Beograd je Beograd,i uvek ce biti,u evropskoj uniji ili van nje.I niko nije rekao da nama niko nista ne moze,vec da smo uspesno kroz decenije odolevali svemu i svacemu,i da je ovde takodje zajebano biti navijac.I da se sigurno necemo nikome naguziti kada i dodje ta unija ovde,ako dodje.

Bravo sampione, sve znas!

Vozdovac
05-05-2013, 17:25
Bravo sampione, sve znas!

https://www.youtube.com/watch?v=fKvXiBVK-K4&NR=1&feature=endscreen

opsesija1921
05-05-2013, 17:35

Teze ce bit kod vas to provest jer vas je vise , milionski grad , a pogotovo Delije najmasovnija grupa al ako krene drzava protiv vas ko protiv kriminalaca tipa zemunski klan onda ce vam biti tesko , mislim da su vec krenuli od ovih manjih skupina tipa forsi i tb nisu vise sto su nekad bili...

Sdivizija
05-05-2013, 17:54
Mislim da bi bilo dobro da stavimo usporedbe zakona iz regiona. Evo ja sam se potrudio pa sam našao ovaj u RH i mogu reći da se jako dobro provodi !
Članak 39.

(1) Novčanom kaznom od 500,00 do 10.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju od najmanje tri dana do najdulje 30 dana kaznit će se za prekršaj fizička osoba koja:

1. posjeduje ili konzumira alkoholna pića ili opojne droge ili posjeduje pirotehnička sredstva, oružje i druga sredstva pogodna za nanošenje ozljeda ili za stvaranje nereda i nasilja prilikom dolaska i/ili prilikom odlaska sa športskog natjecanja (članak 4. podstavak 1.),

2. pokuša unijeti ili unese u športski objekt alkoholna pića, opojnu drogu, pirotehničko sredstvo, oružje ili drugo sredstvo pogodno za nanošenje ozljeda ili za stvaranje nereda i nasilja (članak 4. podstavak 2.),

3. pokuša unijeti ili unese i ističe u športskom objektu transparent, zastavu ili drugu stvar s obilježjem koje iskazuje ili potiče mržnju ili nasilje na temelju rasne, nacionalne ili vjerske pripadnosti ili neke druge posebnosti (članak 4. podstavak 3.),

4. baca predmete u natjecateljski prostor ili gledateljski prostor športskog objekta (članak 4. podstavak 4.),

5. za vrijeme športskog natjecanja pjeva pjesme ili dobacuje natjecateljima ili drugim gledateljima poruke, čiji sadržaj iskazuje ili potiče mržnju na temelju rasne, nacionalne ili vjerske pripadnosti ili neke druge posebnosti (članak 4. podstavak 5.),

6. za vrijeme športskog natjecanja pali i baca pirotehnička sredstva (članak 4. podstavak 6.),

7. za vrijeme športskog natjecanja pali navijačke rekvizite ili druge predmete (članak 4. podstavak 7.),

8. poziva i potiče na tučnjavu ili na napad na druge gledatelje, redare, službene osobe organizatora natjecanja, športaše i druge sudionike u športskom natjecanju (članak 4. podstavak 8.),

9. sudjeluje u tučnjavi ili napadima na druge gledatelje, redare, službene osobe organizatora natjecanja, sportaše i druge sudionike u športskom natjecanju (članak 4. podstavak 9.),

10. nedozvoljeno uđe u prostor na kojem se odvija športsko natjecanje (članak 4. podstavak 10.),

11. oštećuje ili uništava dijelove športskog objekta, te prijevozna sredstva i drugu imovinu prilikom dolaska, za vrijeme održavanja ili nakon završetka športskog natjecanja (članak 4. podstavak 11.).
»Sudjelovanje u tučnjavi ili napadu na gledatelje ili druge osobe

Članak 31.a

(1) Tko za vrijeme odlaska na športsko natjecanje, trajanja športskog natjecanja ili povratka sa športskog natjecanja sudjeluje u tučnjavi ili napadu na druge gledatelje, redare, službene osobe organizatora natjecanja, športaše ili druge osobe, uslijed čega je neka osoba teško tjelesno ozlijeđena, kaznit će se za samo sudjelovanje kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

(2) Ako je kaznenim djelom iz stavka 1. ovoga članka prouzročena smrt neke osobe, počinitelj će se kazniti za samo sudjelovanje kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

(3) Organizator ili vođa grupe koja počini kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se kaznom zatvora od jedne do osam godina.

(4) Organizator ili vođa grupe koja počini kazneno djelo iz stavka 2. ovoga članka kaznit će se kaznom zatvora od tri do deset godina.

(5) Nema kaznenog djela iz stavka 1. i 2. ovoga članka ako je osoba koja je sudjelovala u tučnjavi uvučena u nju bez svoje krivnje ili samo radi toga jer se branila ili razdvajala druge sudionike u tučnjavi.

antrax
05-05-2013, 18:19
Teze ce bit kod vas to provest jer vas je vise , milionski grad , a pogotovo Delije najmasovnija grupa al ako krene drzava protiv vas ko protiv kriminalaca tipa zemunski klan onda ce vam biti tesko , mislim da su vec krenuli od ovih manjih skupina tipa forsi i tb nisu vise sto su nekad bili...

Mozda forsi, tb ili neko drugi nisu na tribini to sto su nekada bili, mada kapiram da bas jesu, ali na ulici su ono sto trebaju biti, i protiv murije i sistema itd...
Dobro je napisao Vozdovac za Grcku, eto njima je Eu uveliko pa rade sta hoce jebu sistem bez obzira kakva im je murija, negde je stroza, negde nije, negde su zakoni strozi negde nisu a takvih primera ima koliko hoces (belfast, francuska...)...Stvar je u ljudima i njihovoj volji i borbi za ideju i koliko su spremni dati za grupu i ideju pre svega!

Mislim da je rasprava pocela ici u nekom pogresnom smeru, trazi se dlaka u jajetu...svako ce se snaci kako najbolje ume, vreme je pokazalo za mnoge kakvi su i kakva im je snaga, a i dalje ce pokazivati!

Sdivizija
05-05-2013, 18:33
Ljudi jebeno je biti navijač svugdje a čiji je otac jači to ne znam, također znamo svi da je u našim grupama bilo agenata (nekad ili još) tako da nismo nevini i po tome!!! Navijači trebaju da postanu VIDRE a ne glavom kroz zid. Osobno mišljenje da navijači loše rade na promicanju svojih vrijednosti i vrlina i da dolazi do pojačane represije sa strane medija(koji stvaraju negativnu energiju) i pojedinih "igrača" ( koji to jako dobro koriste) također i policije ( vršioca dužnosti ) prikazujući navijače kao zadnju ološ i huligane npr. boysi ( "građani ih se boje" " roditelji ne vode djecu na stadione". (Torcida to dobro radi sa dobrotvornim akcijama, podrške običnih ljudi dalmacije i s tim je teže je policiji da udari na pozitivnu organizaciju) mislim da je to razlika između Splitske i Zagrebačke policije (netko je napisao da je zagrebačka gora)! Navijačka svijest mora ići u drugome smjeru želimo li da preživimo !!!! Bolje o tome raspravljati nego kome je jebenije...

antrax
05-05-2013, 18:35
Prijatelju, da su ti nasli strob u Hrvatskoj, dobio bi odmah 2 godine zabrane odlaska na utakmice. Dakle, morao bi se javljati u policijsku postaju 2 sata prije, za vrijeme i 2 sata nakon utakmice bilo gdje da ti klub igra pa i prijateljske po selima.
Novcana kazna otprilike prosjecni mjesecni dohodak.
Glupo je reci da u Srbiji nema represije i sranja sa kaznama, ali kao sto je netko rekao, kod vas se to radi selektivno. Nista, nista i onda neki najebu za sve(npr Misic ili Grobari zbog Francuza). Kod nas je to sustavno, zabrane frcaju svaki vikend, da li pirotehnika, ili si imao vise alkohola nego sto je dopusteno itd. A da ne spominjem nasu situaciju na Maksimiru, gdje pored ogromnog broja sudskih zabrana, imamo i one kojima je klub zabranio ulazak, samo zato sto su na krivoj strani. Takav slucaj sigurno ne postoji na balkanu.

Ne kazem ja da se ne kaznjava strogo u Hr, al poenta moje poruke je da ne mozes pucati pricu u fazonu" lako njima s njihovom murijom, rade sta hoce...itd.." kapiram da vas 99% nije bilo u Srbiji na utakmicama i obrnuto tako da je suludo pricati o kaznama i sl.
Za ovu moju kaznu nasli su mi van stadiona sva sreca, kapiram da je na stadionu mesec dana robije minimalno jer znam takvih koliko hoces primera, to su neki banalni primeri...a drot puca decku u čelo na semaforu i dobije 3 godine, a momak upali baklju i dobije godinu dana!??????

http://www.youtube.com/watch?v=r65W-towqGQ

caporegime
05-05-2013, 19:06
sdivizija je krenuo dobrim smjerom.dakle, postavio je članak koji propisuje kažnjiva ponašanja.

Članak 34.a

(1) Osobi za koju postoje saznanja da se već ranije protupravno ponašala za vrijeme dolaska, održavanja ili odlaska s nekog športskog natjecanja prekršajni sud na prijedlog policijske uprave nadležne za mjesto održavanja športskog natjecanja ili policijske uprave nadležne za područje na kome se nalazi prebivalište takve osobe može izreći zabranu prisustvovanja određenom športskom natjecanju ili zabranu prisustvovanja športskim natjecanjima za vrijeme koje ne može biti kraće od šest mjeseci niti duže od godinu dana.

ovaj članak je, kolikogod ne djelovao tako, najveći grobar navijačkog pokreta.
u sebi sadrži formulaciju koja se tumači toliko ekstenzivno da je dovoljno da je netko bio zapisan, slučajno priveden ili je protiv nekoga pokrenut postupak bez obzira kako završio, da se smatra da se ponašao protupravno.

štoviše, iak ose to protupravno ponašanje treba odnositi na prekršaje u vezi s utakmicama (zeleno boldano) u praksi se tu ljudima uzima u obziro i je li se netk opotukao u birtiji, jeli priveden jer je pušio travu u parku ili slično. po tumačenjima sudova-to govori o nečijoj osobnosti?!?!?!?

dakle, ako murja oduči da vas upropasti i otjera s utakmica, podnese prijedlog za određivanje mjere.
u njoj navedu da se radi o ekstremnom navijaču a kao dokazi se šalju:

- preventivno privođenje na nekoj utakmici (koje nije rezultiralo prijavom)
-pušenje marihuane u petak navečer
-javni rd i mir u birtiji
-incident na utakmici, prijava i presuda kojom je oslobođen optužbe!!!!!!

dani primjeri potječu iz stvarnog života.
rezultat zabrana!
što znači, ako dinamo igra u gornjim guzicama prijateljsku s lokalnim klubom u utorak u rano popodne, ovaj pod zabranom mora razmišljati unaprije o tome.
ako zaboravi, murja dolazi po njega, na noćenje u dežuranu i po optužbi za :

(2) Novčanom kaznom od 1.000,00 do 10.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju od najmanje tri dana do najdulje 30 dana kaznit će se za prekršaj fizička osoba, odnosno novčanom kaznom od 5.000,00 do 30.000,00 kuna pravna osoba koja kupi ili na drugi način pribavi ili omogući kupnju ili pribavljanje ulaznica osobi kojoj je izrečena zaštitna mjera (članak 32. stavak 1.), zabrana prisustvovanja športskom natjecanju (članak 34.a stavak 1.) i mjera opreza te organizator športskog natjecanja koji ne postupi sukladno odredbi članka 32. stavka 5., 6. i 7. ovoga Zakona.

kazna. i opet sve ispočetka.

napominjem, sve je ovo izvan pravih postupaka, namještenih dokaza, lažnih svjedočenja, batina u postaji i javno, dolazaka doma i šikaniranja......

a to nije sve.

clash
05-05-2013, 19:19
tragikomedija jest, da ljudi dobijaju zabrane i prije nego su osuđeni odnosno stvar uopče dođe na sud...

time je kršena jedno od osnovnih pravila prava i demokracije, a to je da si nevin dok ti ne dokažu da si kriv.

a ne vidim da se neki humanisti i slični kurcvipalci bune radi toga...

Azzurri
05-05-2013, 19:23
@Vozdovac

Ne bih znao za zakone i zakone o navijacima u CG al mogu ti pricat o brutalnosti CG policije

Naime malo ljudi van nase skupine zna sta su nam CG milicioneri napravili pri povratku iz Podgorice 2007. godine. Dali smo mi njima udaraca ali vjeruj mi, pregazili su nas brutalno i to na prepad. Ja takvih batina u zivotu nisam dobio koliko od njihove policije.

caporegime
05-05-2013, 19:28
svaka murja kad tuče, onda tuče. ali to je tek kraj.
devedesetih su tukli ko životinje ali ali si nakon par sati hapšenja već bio van.
prekršajni postupci su bili više iznimka nego pravilo a zabrane nisu bile ni u mislima.
u odnosu na ovo dana, to su bila zlatna vremena

Azzurri
05-05-2013, 19:36
Ma sve jasno capo, nisu problem batine nego pravne zavrzlame :)

Cisto sam se nadovezao na brutalnost policije.

Posto mi je nogomet hobi stvarno sam prosao dobar dio europe i mimo Hajduka i reprezentacije i nagledao se svega i svacega.

Spanjolski zakoni su ubitacni, ugasili su veliku vecinu ultra pokreta u toj drzavi, a o brutalnosti pandura da uopce ne pricam. Imam neke price iz prve ruke od pripadnika Yomus Valencia al to cu jednom drugom prilikom kad budem imao vise vremena :)

Ali htio sam samo reci da uopce nije bitno jel ti grupa broji 800, 3000 ili 10000 aktivnih pripadnika, ako te murija/politika odluci skresat, napravit ce to jednako. Samo se pitam koji im je iduci korak, rendgen i dreger za sve na ulazu na stadion?

FCV1914
05-05-2013, 20:47
To ako se ne pise sta se desava u Srbiji, i kakve robije ljudi dobijaju, ne znaci da se nista ne desava. Evo samo par primera u zadnjih godinu dana sta se desavalo mojoj grupi...

http://www.dnevnik.rs/hronika/trojici-pritvog-zbog-nasrtaja-na-policiju

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/353948/Trojici-navijaca-Vojvodine-jednomesecni-pritvor

Ljude iz ovih novinskih clanaka su hapsili bez ikakvih dokaza, i pored njih jos brdo maltretirali, tukli... Narucuju se tekstovi u novinama iz mupa, kao recimo ovaj vezan za rukometnu utakmicu, gde su nas panduri napali odjednom, bez ikakve "predigre" da tako kazem, tako da ekipa nije imala ni vremena da odreaguje i postavi se bar kako treba, jedino sto smo uspeli je da se odbranimo da nas tad ne izbace iz hale. A oni u tekstu napisali da smo 9 pandura povredili samo da bi opravdali prekomernu silu. Uhapsili su posle 3 nasa coveka po sistemu lutrije, sto uvek i vole da nam rade, dali im pritvor i nakacili napad na sluzbeno lice.Evo i snimak sa tog dogadjaja:

http://www.youtube.com/watch?v=R0w9BXTccZE&feature=player_embedded

Pored ovoga imamo jos dosta krivicnih, par ljudi za pirotehniku su zaglavljivali pritvore, jedan je dobio 6 meseci zatvora. I naravno svaki put kazna za pirotehniku je pracena zabranama. Pre mesec dana je momak uhapsen, i sad truli u pritvoru zato sto je pogodio pandura slucajno cepom od piva. Posle su panduri narucili tekst u novinama u kom je pisalo da je momak pandura udario flasom u glavu!!! Sve u svemu, mislim da ljudi sa obe scene su nedovoljno obavesteni o tome sta se desava u onoj drugoj, tako da je glupavo raspravljati. Mi smo imali scene da 8 ljudi samo iz jedne podgrupe leze zatvor u isto vreme za navijacka desavanja, i to uglavnom svi za razlicita dela.
Ovde u Srbiji je teska situacija, ali grupe ne posustaju, bore se kako umeju, i iz ove situacije izlaze jos jaci.

Samo jako protiv sistema!

http://www.blic.rs/data/images/2012-10-08/278946_navijaci-uzice-sloboda-vojvodina-navijaci071012ras-foto-milos-cvetkovic-5_ff.jpg?ver=1354371941https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/16165_1170561022766_7358830_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/17254_1225722681773_7958190_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/17254_1225722721774_6162821_n.jpg
http://img32.imageshack.us/img32/1047/92142770.jpg

milky way
05-05-2013, 22:21
Neznam kakva je represija u hrvatskoj i srbiji ali uvjeren sam da su vozdovac i antrax u pravu i da nikakva represija nemoze ugasiti najjace srpske grupe.Kao sto sam vec napisao neznam kakva je represija u hrvatskoj ali znam kakva je u poljskoj i uvjeren sam po pricama da je veca u odnosu na hrvatsku i srbiju i po kaznama i po brutalnosti policije a oni su i dalje uz svoje klubove ;-).Takodjer bi nadodao da u zapadnoj evropi nije iskljucivo represija razlog za gasenje ili slabljenje nekih grupa.

Bukowski
05-05-2013, 22:29
Kolko gubljenja u prijevodu...
Niko ne misli da je u Srbiji napravit sranje lako (barem ja ne mislim,a i nisam primijetio takvo pisanje,osim kritična masa i dugari što su podboli,pa je ercov samo to vidio,pa se otvorila čitava tema...).Također,vi koji mislite kako ćete se vi oduprijet,i kako vama murija ne može ništa jer vas je 10 milja u kopu ste smiješni i naivni.Ideali,sve 5,ljepo je to,ali pišete ko da će kad pooštre zakone se skupit sva beogradska murija na jednoj strani,vi na drugoj,i onda udre junak na junaka ko na Kosovom polju.
Ne budite smiješni ljudi,snimi te,dođe ti sutra doma,i popušiš.Hvala,doviđenja.
Stoji da će negdje ić teže,negdje lakše (ali to su jako sitne razlike,ovisne o broju,ne o mentalitetu),ali kad im se digne ona stvar,sjedit ćete i pitat "čiko,jel smijemo zapjevat?". (karikiram,90%nas ovdje neće ni bit na tribini ukoliko do toga dođe,ali shvatate šta oću reć)
Sdivizija vam je napisao odličan post,i jedini mogući način za borbu protiv svega toga (i dao dobar primjer Torcide i BBB-a)
To je to od mene na ovu temu,uz neizostavni pozdrav,ajmo skupa kontra MUP-a!:moli

milky way
05-05-2013, 22:47
Ne budite smiješni ljudi,snimi te,dođe ti sutra doma,i popušiš.Hvala,doviđenja.

Mogu oni njih "ukrotiti" na tribinama ali ne na ulicama a pogotovo ne ih ugasiti...

p.s/Na tribinama nece biti oni koji idu na utakmice iskljucivo zbog kluba a ne grupe a oni koji idu zbog grupe ce ici i dalje upravo zbog ljubavi i brige o toj grupi.

vegeta
05-05-2013, 23:01
ZAKON
o sprječavanju nasilja i nedoličnog ponašanja
na sportskim priredbama

Član 4

Pod nasiljem i nedoličnim ponašanjem učesnika na sportskim priredbama, u smislu ovog zakona, podrazumijeva se :
1) fizički napad na učesnike sportske priredbe;
2) fizički obračun između učesnika na sportskoj priredbi;
3) bacanje na sportski teren ili u gledalište predmeta koji mogu da ugroze život, integritet lica ili imovinu;
4) unošenje i isticanje transparenta, zastave ili drugog predmeta s tekstom, slikom, znakom ili drugim obilježjem koji poziva ili podstiče na fizički sukob, nacionalnu, rasnu, vjersku i drugu mržnju ili netrpeljivost;
5) uzvikivanje parola i pjevanje pjesama pogrdne sadržine koje pozivaju ili podstiču na fizički sukob, nacionalnu, rasnu, vjersku i drugu mržnju ili netrpeljivost;
6) oštećivanje sportskog objekta, opreme, uređaja i instalacija na sportskom objektu na kojem se održava sportska priredba;
7) izazivanje nereda prilikom dolaska, odnosno odlaska sa sportskog objekta ili u sportskom objektu, remećenje toka sportske priredbe ili ugrožavanje bezbjednosti učesnika sportske priredbe ili trećih lica;
8) neovlašćeni ulazak u sportski teren;
9) neovlašćeni ulazak u službene prostorije i službene prolaze sportskog objekta u kome se održava sportska priredba;
10)unošenje u sportski objekat i upotreba alkohola ili drugih opojnih sredstava;
11)unošenje u sportski objekat i korišćenje pirotehničkih sredstava i drugih
predmeta kojima može da se ugrozi bezbjednost učesnika u sportskoj priredbi
ili ometa njen tok, i
12)neovlašćeni ulazak u dio gledišta koji je namijenjen
suparničkim navijačima.

Član 23

Kaznom zatvora do 60 dana kazniće se za prekršaj fizičko lice, ako:

1) oštećuje sportski objekat na kome se odvija sportska priredba, njegovu opremu, uređaje i instalacije (član 4 tačka 6);
2) izaziva nered prilikom dolaska, odnosno odlaska sa sportskog objekta ili u sportskom objektu, remeti tok sportske priredbe ili ugrožava bezbjednost učesnika sportske priredbe ili trećih lica (član 4 tačka 7);
3) neovlašćeno ulazi u sportski teren (član 4 tačka 8);
4) neovlašćeno ulazi u službene prostorije i službene prolaze sportskog objekta u kome se održava sportska priredba (član 4 tačka 9);
5) unosi u sportski objekat i upotrebljava alkohol ili druga opojna sredstva (član 4 tačka 10);
6) unosi u sportski objekat, odnosno koristi pirotehnička sredstva i druge predmete kojima može da se ugrozi bezbjednost učesnika na sportskoj priredbi ili ometa njen tok (član 4 tačka 11), i
7) neovlašćeno uđe u dio gledališta koji je namijenjen suparničkim navijačima (član 4 tačka 12).
Uz kaznu za prekršaj iz stava 1 tač. 1 do 7 ovog člana, fizičkom licu se može izreći i zaštitna mjera zabrane prisustvovanja određenim sportskim priredbama u trajanju od jednog mjeseca do jedne godine.

Za ponovljeni prekršaj iz stava 1 tač. 1 do 7 ovog člana, zaštitna mjera zabrane prisustvovanja određenim sportskim priredbama, izriče se obavezno

ovo su najzanimljivije stvari iz zakonika, i naravno stvari koje nas tangiraju najvise... a sto se tice kazni kako te koji tuzioc i sudija zapanu, novcana ili zatvorska sve zavisi

Azzurri
05-05-2013, 23:08
Mogu oni njih "ukrotiti" na tribinama ali ne na ulicama a pogotovo ne ih ugasiti...

p.s/Na tribinama nece biti oni koji idu na utakmice iskljucivo zbog kluba a ne grupe a oni koji idu zbog grupe ce ici i dalje upravo zbog ljubavi i brige o toj grupi.

A kako ces se suprotstaviti na ulici kad te pocnu jednog po jednog zatvarat?

milky way
05-05-2013, 23:17
A kako ces se suprotstaviti na ulici kad te pocnu jednog po jednog zatvarat?

Neznam da li se kuzimo,npr. u slucaju represije do jaja grupa ce najvjerovatnije biti primorana da se ponasa po nametnutim pravilima na i oko stadiona do nekih boljih vremena ali malo dalje od stadiona je druga prica...

Azzurri
05-05-2013, 23:32
Neznam da li se kuzimo,npr. u slucaju represije do jaja grupa ce najvjerovatnije biti primorana da se ponasa po nametnutim pravilima na i oko stadiona do nekih boljih vremena ali malo dalje od stadiona je druga prica...

Ma to stoji, tipa Englezi :) nismo se odma dobro skuzili, isto mislimo u biti.

milky way
05-05-2013, 23:51
mali off

hapsenje navijaca Legije nekoliko dana nakon utakmice finala kupa Legia-Lech 2011.g zbog manjeg obracuna sa zastitarima

http://www.youtube.com/watch?v=1h6C07NP3pI&feature=player_embedded#!

Ercov
06-05-2013, 00:22
Ono sto pise "milky way",je upravo to,nisu dovoljna samo muda ,brojnost,ideali...treba imati pameti,u ovim vremenima u kojima se nalazimo,mozda je ta pamet,kljucna za opstanak ultra grupa.

milky way
06-05-2013, 00:26
jos samo ovo

u ovom prvom videu hapsenje lechovog navijaca kao dokaz da je "opasan" prikazuju ulaznice i zastavice klubova...

http://www.youtube.com/watch?v=KVy5acKoLJU

a u ovom drugom videu hapsenja navijaca ruche takodjer kao dokaz da je "opasan" prikazuje naljepnice,fanzine i jos mu baca salove i majice iz ormara kod njega u kuci...

http://www.youtube.com/watch?v=tsMNj8r3UrY

Ercov
06-05-2013, 02:41
Ti si Vozdovac cudan covik...Ja ti kazen digni parolu najebat ces i ti i klub ti ...Ako se budete bespotrebno "kofrcili" ima da vam trag zatru sa zabranama i kaznama...Pa vidi sto ti je eu, Kosovo ste predali u ruke siptarima mirnim putem.Klasicni primjer kako EU od starta krene nametati svoje nacine funkcioniranja. EU nece tebe srbine moliti, ima da ti zvizne kaznu klubu ti i tebi i svim prisutnim pa da ti se glava okrene naopacke...Sto se desilo u ceskoj ???? Sto tamo niste setali kako ste rekli ??? Setat ces malo sutra i provocirat, odma ste pohapseni i zdravo...To sutra prika ocekuj u svom dvoristu...Jebe se EU di je kakvo podneblje, oni kreiraju svoju klimu i atmosferu i samo zele da im se prilagodis ako mislis da funkcioniras, a primjer ti je Dacic i ekipa kako su kosovo lipo predali siptarima...

Taman pocne normalno, i onda se nadje neko da proserava....

neron
06-05-2013, 07:50
naravno da politika ako ima volje(instrumente ima) moze odraditi sve sto joj padne na pamet i bilo tko (bez obzira na brojnost i organizaciju) to ne moze sprijeciti. ako treba napisati ce u zakonu da je dozvoljeno toliko i toliko decibela, da toliko i toliko ljudi koncentriranih na jednom mjestu crpe previse kisika i stvaraju previse dioksida pa prema tome znace opasnost za ozonski omotac.................
jedino sto se moze je uporno raditi na imidju, uporno lobirati u svim sferama drustva(najvise u medijima i politici), biti aktivan u borbi za svoja prava i forsirati sve moguce vrste legalnih borbi za ista.na svako krsenje zakona (od strane medija i policije najvise) se postaviti na sve cetiri, tuziti ih za svaku sitnicu i tako pokusavati napraviti protutezu na njihove konstantne pokusaje da te ocrne.
nazalost, navijaci su u velikoj vecini slucaja "autisticni", ne gledaju dugorocno nego pokusavajuci glavom kroz zid sami sebi zagorcavaju zivot, sami sebi skacu u usta i za veliki dio nedaca koje ih stizu su sami sukrivci. oni koji to skuze i pokusaju se prilagoditi situaciji imaju sanse za opstanak tj za znacajno participiranje u sportu opcenito a ostali su osudjeni na odbrojavanje do totalne minorizacije i "zivotarenje"

Sdivizija
06-05-2013, 08:51
A kako ćeš se suprotstaviti na ulici kad te počnu jednog po jednog zatvarati?
Azzurri je dobro napisao šta tad!!! Milky way* Prijatelju već sam spomenuo i mislim da je jedini ispravni put promicanje pozitivnih vrijednosti navijača, da se vrati pozitivno mišljenje o navijačima (mediji) ili nas uskoro neće biti. Ne pričam o koje kakvim zavjerama nego o zakonu jačega!
Ulica je puno lakši način borbe protiv represije! Baš ono što vlast od tebe očekuje da uzvratiš borbom a ne mozgom (ne kažem da ne treba akcijati nego pametno se boriti preko papira, odvjetnika) poruke na stadionima ih bole više nego i jedan kamen u glavu vlasti!! Demokracija je najgora čizma koja je gazila svijet ( sve možeš, ništa ne možeš).

OFAH
06-05-2013, 09:35
briši ovo sranje što napisa ovaj nepismenjak koji niti generalije nije u stanju staviti. iživcira me od ranog jutra...neka sere gdje želi ali mojne nama srati o otporu i to golorukog naroda i o političarima koju su takvi kakvi jesu...i još moralizira!!!

inače sam tolerantan u smislu da dopuštam svakome njegovo mišljenje, ali ovaj winner je stvarno iritantan lik i što se mene tiče neka ide u MP3

Bgd pobedik
06-05-2013, 09:44
Bože, reci mi da sanjamm.

Znaš koji smo mi otopor pružali Tuđmanu? Ljudi su mu svećanu ložu polili benzinom i zapalili? Što vi Slobi niste zapalili ložu, strranku, izborni stožer? Kad ste takvi mangupi.

Vidi ovo: http://www.youtube.com/watch?v=IIDfXtS5esA Reko sam vam, mi smo Državni neprijatelj No1. u Hrvatskoj. To ti ne možeš zamislit, da ti 300, 400 ljudi ima zabranu ulaska na bilo koji stadion u Hrvatskoj. Koliko vama ljudi ima zabranu??? Reci druže!

Nama su o glavi konstantno radili političari, i u Jugi, i 90-tih i u zadnjih 10 godina. Taj mamič ima podršku i politike i policije s kojima je najbolji frend, pa maše dosjeima na teveliziji... Slabo si informiran momak. Sve je to politika!

Vođa Grobara pali baklje na proslavi izborne pobjede one svinje Dačića, a ti pričaš kako se mi nismo, a vi jeste borili protiv ppolitičara? I nije te srame??? Šta se ne ideš borit na to Kosovo nego tu serendaš po internetu???

Agentura ste brate, agentura, slizani sa svima!

mi slobin zapalismo skupstinu i stanicu murije,nismo hteli da gubimo vreme sa nekim stolicama,nego pravo u meso...

Bimbo Baluga
06-05-2013, 09:49
mi slobin zapalismo skupstinu i stanicu murije,nismo hteli da gubimo vreme sa nekim stolicama,nego pravo u meso...

Šta niste vas 10 zapalili ložu kad je bio na vrhuncu snage? Ha mangupi? Nego kad je diktatura pala... Sa pola miljona naroda na ulicama.

neron
06-05-2013, 10:02
Agent je onaj koji slavi izbornu pobijedu sa ministrom policije. Jesam blizu?
pa dobro, nemoj tako.
mozda su samo ideoloski istomisljenici.
sve u svemu, malo se bespotrebno dizu tenzije, ohladite malo.

Brus
06-05-2013, 10:10
Stvarno se malo skoncentrirajte, nije ovo natjecanje "kome je teže". BGD pobednik, stavi generalije ako misliš pisat ovdje.

Vozdovac
06-05-2013, 10:14
Jedini problem ovde je sto je vasa poslednja uspesna borba bila vracanje imena,a to je bilo poprilicno davno.Nakon toga niste ni imali neke probleme do mamica.A kod njega se niste pokazali bas nesto.Kao sto rece neko gore,cini mi se da kod nas ne bi trajao ni mesec dana.To ne nagadjam vec gledam po tome kako je oteran covek koji je zeleo da srusi nas klub ne bi li kupio to zemljiste gde je stadion,za izgradnju svojih trznih centara.Tadasnja vlast i predsedik zemlje su bili u njegovim rukama,verovali vi ili ne,i tada su nam ulazili u klub i hapsili i ljude iz uprave kluba.Ako mi nadjete i jedan primer u svetu,ne u evropi,da za tucu navijaca na tribini strada i direktor stadion i komesar za bezbednost i generalni sekretar kluba,i odu svi u zatvor,ja cu tada reci da mi nikada onda nismo osetili represiju u zivotu i da je sve ovo greska sto pisem.Dotle,manite me sa tim pricama,videcete vi kad udjete u evropsku uniju,kao da ste vi hiljadama kilometara od nas,a ne na par stotina.Ne znate sta pricate jednostavno jer ne mozete da sagledate situaciju u kojoj se nalazimo kako treba.Teranje takvog coveka,koji je sigurno pandam mamicu,ako ne i mnogo mnogo jaci,dovoljno moze da vam pokaze neke stvari.Naravno ako zelite da ih vidite.
Sto se tice paljenja baklji sa politicarima,voznje sa zatamljenim staklima po stazi,menadzerisanje,prelazak na druge tribine,sve to rade jedno te isti ljudi u glavnom i nemoj sve ostale da trpate u isti kos.

Bimbo Baluga
06-05-2013, 10:28
Jedini problem ovde je sto je vasa poslednja uspesna borba bila vracanje imena,a to je bilo poprilicno davno.Nakon toga niste ni imali neke probleme do mamica.A kod njega se niste pokazali bas nesto.Kao sto rece neko gore,cini mi se da kod nas ne bi trajao ni mesec dana.To ne nagadjam vec gledam po tome kako je oteran covek koji je zeleo da srusi nas klub ne bi li kupio to zemljiste gde je stadion,za izgradnju svojih trznih centara.Tadasnja vlast i predsedik zemlje su bili u njegovim rukama,verovali vi ili ne,i tada su nam ulazili u klub i hapsili i ljude iz uprave kluba.Ako mi nadjete i jedan primer u svetu,ne u evropi,da za tucu navijaca na tribini strada i direktor stadion i komesar za bezbednost i generalni sekretar kluba,i odu svi u zatvor,ja cu tada reci da mi nikada onda nismo osetili represiju u zivotu i da je sve ovo greska sto pisem.Dotle,manite me sa tim pricama,videcete vi kad udjete u evropsku uniju,kao da ste vi hiljadama kilometara od nas,a ne na par stotina.Ne znate sta pricate jednostavno jer ne mozete da sagledate situaciju u kojoj se nalazimo kako treba.Teranje takvog coveka,koji je sigurno pandam mamicu,ako ne i mnogo mnogo jaci,dovoljno moze da vam pokaze neke stvari.Naravno ako zelite da ih vidite.
Sto se tice paljenja baklji sa politicarima,voznje sa zatamljenim staklima po stazi,menadzerisanje,prelazak na druge tribine,sve to rade jedno te isti ljudi u glavnom i nemoj sve ostale da trpate u isti kos.

Dobro Srbine pajdo, nećemo sad više serendat o detaljima jer je očito da nisi upućen i tapkaš u mraku. Jebenom mraku. Reko sam ti da su BBB neprijatelj No1 u ovoj državi. A ti vjeruj il ne. Zaklali čovjeka, a drotovi pustili ubojicu pustili na slobodu, a udrili još jačču repressiju na nas. Riješili bi vi Mamića moj kurac prijo.. Vi bi dapače sjedili s njim i dijelili pare. Ali nećemo sad o tome...

Znači Značkatraz su jedini agenti u Srbiji?

AJMO OZBILJNO, i drćžat se teme... pito sam te prijo koliko zabrana recimo imajju Cigani kad ste tako zajebani? KOliko vas u zadnjih recimo 5, 6 godina je imalo zabranu ulaska na stadion? Reci prijo. Pusti sad ove dječje priče kako bi vi nekog riješiti za 5 minuta. Idemo s konkretnim podacima...

Bgd pobedik
06-05-2013, 10:49
Dobro Srbine pajdo, nećemo sad više serendat o detaljima jer je očito da nisi upućen i tapkaš u mraku. Jebenom mraku. Reko sam ti da su BBB neprijatelj No1 u ovoj državi. A ti vjeruj il ne. Zaklali čovjeka, a drotovi pustili ubojicu pustili na slobodu, a udrili još jačču repressiju na nas. Riješili bi vi Mamića moj kurac prijo.. Vi bi dapače sjedili s njim i dijelili pare. Ali nećemo sad o tome...

AJMO OZBILJNO, i drćžat se teme... pito sam te prijo koliko zabrana recimo imajju Cigani kad ste tako zajebani? KOliko vas u zadnjih recimo 5, 6 godina je imalo zabranu ulaska na stadion? Reci prijo. Pusti sad ove dječje priče kako bi vi nekog riješiti za 5 minuta. Idemo s konkretnim podacima...

pajdo,po godinama i broju gostovanja rekao bih da si ozbiljan covek i navijac,a pises i razmisljas kao dete od 7 godina.mi bi dapace sedeli sa njim i delili pare??? pa ovo je dokaz da si ogranicen kao terasa i dokaz da ste ljubomorni i zavidni!!! mnogo jaceg igraca od maminja smo oterali,mnogo jaceg...a kod vas je slucaj da je vas maminjo oterao,na drugu tribinu,van stadiona...grupa vam ne funkcionise kako treba zbog njega,ne mozete nista zbog njega,potucate se po nekim pripremnim utakmicama kao prekidate ih,bunite se,presipate iz supljeg u prazno i na kraju opet kurac,opet je po mamicevom a ne po vasem!!! a vi ono rekoste da ste vi dinamo a ne on!!! da nije smesno bilo bi tragicno!!! mi agenti,pa da znas pravu istinu sad bi se pokrio usima i cutao bi!!!!! lepo vam je rekao vozdovac,zna se ko radi agenturu u Srbiji,ali to nismo mi i to nisu sve Srpske grupe nego znas ti vec dobro ko....!!! ne vredjaj Srpsku scenu zbog jedne grupe interesdzija,Srpska scena je za vasu u ovom trenutku nedostizna i mnogo mnogo mnogo ozbiljnija i bolja!!!

Bgd pobedik
06-05-2013, 11:09

zasto ste mi obrisali post kad sam ovom bimbu sve lepo odgovorio???

Bgd pobedik
06-05-2013, 11:20

pajdo,imas broj godina i gostovanja kao ozbiljan covek i navijac,a razmisljas kao dete od 7 godina,ograniceno kao terasa,pises neke stvari a ni sam u njih ne verujes!!! dapace,mi bi delili lovu sa njim!?! pa ti ni sam u to ne verujes!!! to je dokaz koliko ste ljubomorni i zavidni!!! mnogo mnogo mnogo ozbiljnijeg igraca od mamica smo imali na vratu,igraca koji nas klub ne bi uveo u ligu sampiona nego bi ga urusio,srusio i izgradio trzni centar...ali na kraju smo mi ispali pobednici!!! oterani ste na drugu tribinu,oterani ste sa stadiona,potucate se po nekim pripremnim utakmicama,kao prekidate ih...ali na kraju opet kurac,opet po mamijevom a ne po vasem!!! a kako vi ono rekoste,vi ste dinamo a ne mamic!?! pa da nije smesno bilo bi tragicno!!! lepo vam je vozdovac napisao,zna se koja grupa forsira agenturu,i vi to dobro znate,a vredjate ovde celu Srpsku scenu da su agenti,a ta Srpska scena je u ovom trenutku ispred vase jedno hiljadu godina!!!!!!!!!!! u svakom pogledu!!!!!!!!!! vase price su decije price(kao i tvoje razmisljanje,decije)!!!

Brus
06-05-2013, 11:23
Jel ti misliš stavit generalije?

caporegime
06-05-2013, 11:25
malo tenzija ne škodi rapsravi, ali bimbo baluga i bgd pobedik (valjda pobedNik :003 spustite tenzije na zemlju.
s takvim nastupom možete samo izazvati svađu.
ovdje da se raspravlja i da se dobije uvid u stanje kod drugih a ne da se nekome utjerava jedna istina u glavu, da se proziva a pogotovo da se politizira.

to vrijedi za sve koji bi se htjeli na isti način uključiti.
bit će brisanja a i baniranja.

Bgd pobedik
06-05-2013, 11:49
malo tenzija ne škodi rapsravi, ali bimbo baluga i bgd pobedik (valjda pobedNik :003 spustite tenzije na zemlju.
s takvim nastupom možete samo izazvati svađu.
ovdje da se raspravlja i da se dobije uvid u stanje kod drugih a ne da se nekome utjerava jedna istina u glavu, da se proziva a pogotovo da se politizira.

to vrijedi za sve koji bi se htjeli na isti način uključiti.
bit će brisanja a i baniranja.

obrisali ste mi post zbog toga sto ne znam da stavim generalije(a za to sam se izvinio moderatorima),a post je bio pun cinjenica za bimba i njegovo razmisljanje.covek nam prosipa tu neku pamet u nasem dvoristu a ne gleda u svoje!!! a sve je pocelo od akcije i njegovog posta kroz koji je na ljigav nacin provukao to sto nam Kosovo otimaju na pravdi Boga!!! ako ste vec obrisali post gde sam bimbu objasnio neke stvari cinjenicama zasto ste okacili onaj kad pitam zasto mi je drugi obrisan???
namazani ste,mora da ste od mamica to naucili...

kriticna masa
06-05-2013, 11:50

Decko, pises gluposti. Totalno si van price ovdje i tu je kraj svake diskusije. Jedino sto jos nismo napravili mamicu je da mu nismo prosuli mozak po asfaltu. Nema nas 10,000 jer imamo na celu kluba ljude koji ne odgovaraju nikome i brane ulazak na stadion kome god hoce. Daj "jedan covek" s kojim se mi onako teatralno zajebavamo drma zagrebackom policijom na ocigled cijele drzave, a slucajno si je i kucni prijatelj sa covjekom koji je osudio bivseg premijera drzave.
Ti bi sada ovdje uvjerio nas da se nismo borili protiv ovakve situacije, grupu koja se protiv ovakvih i slicnih sistema bori kroz cijele devedesete i zadnjih 7 godina. Da li ti shvacas koga i kako usporedjujes? Delije su trenutno grupa koja ima veliku snagu, nitko to ne spori, radite spektakl gdje god dodjete, ali to nije nikako isti film i bok. Igrac zvezde obuce majicu za Urosa, igrac Dinama NE SMIJE za covjeka kojeg su panduri upucali na derbiju 1.5. i ko psa ga drzali u celiji puna 3 sata. I sad da idemo mi neke paralele povlacit? Bojkot derbija? Mi smo bojkotirali 13 mjeseci, bojkotirali smo proslavu naslova 2010. nakon 1.5.'10., par puta u 90ima... i sve to nam nije donijelo nista jer su Boysi medijski toliko masakrirani da u Zagrebu postoje ljudi koji su za vrijeme bojkota isli na stadion nama u inat.

Bimbo Baluga
06-05-2013, 11:58
Ispićavam se ak sam bio pretjero. ALi evo, moje pitanje je sasvim jasno kada pričamo o represiji:

Koliko Cigana i Grobara je imalo policijsku ili klupsku zabranu dolaska na stadion u zadnjih 5, 6, 7 godina?

Mardeljali su i naši i vaši, idemo to stavit sa strane. Pričamo o zabranama koje su najgore sredstvo represije jer kod nas pogađaju na stotine i stotine ljudi.

Pa pogledajte braćo na ovom forumu koliko BBB je imalo ili ima zabrane? Jel ima opće koji da nije imao?

neron
06-05-2013, 12:02
Ispićavam se ak sam bio pretjero. ALi evo, moje pitanje je sasvim jasno kada pričamo o represiji:

Koliko Cigana i Grobara je imalo policijsku ili klupsku zabranu dolaska na stadion u zadnjih 5, 6, 7 godina?

Mardeljali su i naši i vaši, idemo to stavit sa strane. Pričamo o zabranama koje su najgore sredstvo represije jer kod nas pogađaju na stotine i stotine ljudi.

Pa pogledajte braćo na ovom forumu koliko BBB je imalo ili ima zabrane? Jel ima opće koji da nije imao?
eto ja nisam al sam vec godinu i pol pod mjerom opreza koja je jos gora jer se moze produzivati beskonacno

Bimbo Baluga
06-05-2013, 12:10
eto ja nisam al sam vec godinu i pol pod mjerom opreza koja je jos gora jer se moze produzivati beskonacno

Pa zarbana ili mjera opreza isti kuJac... Evo, ti i ja. Idemo dalje.

moje pitanje za Cigana je vrlo jasno. Idemo brojat koliko je ljugi zbog represije maknuto s tribine? Nama i njima.

Ovaj forum je isto dobar pokazatelj, ali gledamo i generralno.

Bukowski
06-05-2013, 12:41
Reka san da više neću na ovu temu,al kad se priča o konkretnim stvarima,evo moj primjer koji dosta pokazuje samu srž koja je razlika u represiji u Hr i Srb (bar ja tako mislin).Dakle,prije koju godinu u Puli (ne znan točno,sitiće se moji,ono kad nas je bilo više na muriji nego na stadionu),idem na utakmicu sa tipom koji NIKAD u životu nije bio na utakmici.Padamo radi 6 boca Bavarie (one male,kolko ima,dva deca) i dobijamo ja zabranu godinu dana,on mjeru opreza.Ja sam dobio zabranu zato šta sam bio evidentiran da idem na utakmice,ne hapšen,ne ne znan šta,nego legitimiran par puta (Rijeka,Osijek,itd).Pri privođenju je ovaj jadnik skupio šamarčinu (nikad više na utakmicu nije otišao).
Znači,vjerujem da ima i po Srbiji xy slučajeva di se tako šta dešava,ali sumnjan da je to tako sustavno kod njih.NIKAD nisan snimljen/uhićen radi tuče,NIKAD nisan snimljen/uhićen radi paljenja/švercanja baklji,NIKAD radi ničega vezanog uz utakmice.Jednostavno te ne jebu,dobiju zakon,i udri.Ko kad šparoge bereš,ideš po šumi opa jedna,opa dvije,i samo skidaj.
I moš se jebat.Kada ti skinu 50 ljudi iz jezgre je puno i osjeti se.
I moja molba svima je da malo spustite tenzije,ne spominjete Kosovo (akcija,kontan primjer,ali nije baš najsretnije rješenje),ono,ako se priča,jedino iz čega će se moć izvuć neki zaključci su konkretni brojevi.
Evo,ja bi isto volija čut podatak koji je Bimbo Baluga pita,koliko trenutno Delija ima zabranu/mjeru opreza,i koliko ih je imalo u zadnjih 5 godina?
To je jedan okej podatak,jebeš godine zatvora (da se krivo ne shvati,ali sumnjam da navijači koji su u globalu idealisti mogu učit na tuđem primjeru).
Mislin da ćemo nakon svega se vratit na onaj isti zaključak koji je par ljudi u startu iznilo,a taj je da se u Srbiji represija vrši selektivno,a u Hrvatskoj sistemski.

Bgd pobedik
06-05-2013, 13:05
nadam se da se sad generalije vide.a sad ako ste ispravni okacicete moj post,odgovor bimbu,koji ste obrisali.tu nema ni jedna uvreda,ni jedna ruzna rec,samo cinjenice!!! a bimbo,neke stvari se ne pisu na internetu,mozda ima ljudi koji imaju zabrane pa se opet pojavljuju na stadionima.malo mi je debilno da se tu nesto broji i da se ovde iznose neke informacije koje nisu za svakoga!!!!!!!!!!!!! ipak je ovo internet i svako moze da procita!!!
pisem u svoje licno ime,ne u ime grupe,i morao sam da reagujem na post od akcije,izvredjao nas je u tom postu izmedju redova na najljigaviji moguci nacin,kao ode vam Kosovo,sad ce da dodje jevropska unija da vas jebe,itd itd...! e pa nije tako,ako jevropska unija vas jebe ne znaci da ce i nas,za razliku od vas mi smo naviknuti na tu borbu!!!
a bimbo,i ti si nas izvredjao na jako ruzan nacin,a po broju godina i gostovanja rekao bih da si stariji i iskusniji navijac,ne trebaju ti one gluposti da bi mi delili pare sa njim,pa ti i sam ne verujes u to!!! provlacite pricu kao da su sve grupe u srbiji agentske,a i sami znate da to nije istina,i sami znate koja grupa to radi a uporno prozivate sve Srpske grupe!!!
pa ako cemo da budemo realni,a nismo deca i trebali bi da budemo,pa Srpska scena je u ovom trenutku ispred vase milion godina!!! budimo realni,jedino realan razgovor je dobar razgovor!!!
a dalje bimbo,nas je rusio tajkun mnogo mnogo mnogo jaci od mamica,koji nije hteo da igramo l.sampiona kao vi,nego je hteo stadion da srusi,da nestanemo...ali nismo nestali,i dalje smo gde smo i bili,i uprkos tadasnjim ogromnim problemima mi smo samo ojacali,i samo nas je jos vise sada...i to je rezultat te borbe i to ti govori ko je pobednik i kako se bori!!! vi ste sad na istoku,sve vas je manje i manje,potucate se po nekim pripremnim utakmicama,kao prekidate ih,ali opet kurac,opet je po mamicevom a ne po vasem!!! a vi rekoste da ste vi dinamo a ne mamic,pa nisam bas siguran!!! gledajte u svoje dvoriste,pustite nas.nasa tribina pokazuje kako mi radimo,ne moras da pitas nikoga,samo pogledas i sve ti je jasno!!! znam da ce vas 5 sad da skoci da me napusava,kao jutros,ali ako malo bolje pogledate videcete i sami gde ste i sta ste...

ojkist
06-05-2013, 13:11
Cisto komsije da vam pokazemo kako izgledaju naslovnice stampa kad si neprijatelj broj jedan u drzavi.Naslovi su samo iz zadnjih 10ak dana.I da ne trazim sad dalje ovo je sasvim dovoljno.

http://www.blic.rs/data/print/1366754959_big.jpg

http://www.blic.rs/data/print/1366835892_big.jpg

http://www.dodaj.rs/?2l/er/n9GKtcQ/1/615213832929484464698459.png

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/380332/Poruka-MUPa-Cedi-Jovanovicu-Nagodi-se-s-Dunjicem-lud-je-i-spreman-na-sve

n.b.c.
06-05-2013, 13:27
Cisto komsije da vam pokazemo kako izgledaju naslovnice stampa kad si neprijatelj broj jedan u drzavi.Naslovi su samo iz zadnjih 10ak dana.I da ne trazim sad dalje ovo je sasvim dovoljno.

http://www.blic.rs/data/print/1366754959_big.jpg

http://www.blic.rs/data/print/1366835892_big.jpg

http://www.dodaj.rs/?2l/er/n9GKtcQ/1/615213832929484464698459.png

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/380332/Poruka-MUPa-Cedi-Jovanovicu-Nagodi-se-s-Dunjicem-lud-je-i-spreman-na-sve

Jebem ti sve,vi jedete neke posebne droge,npr. ja nikad nisam imao zabranu,a više puta sam bio spriječen da idem na neku utakmicu,jel tebi to normalno?

Ti nama tu stavljaš slike od nekih krimosa s naslovnice koji se skrivaju u vašim grupama,te uspoređuješ s našom grupom koju se prozivalo od prvog predsjednika,većine ministara do svih policijskih načelnika za svakojake gluposti,nemrem vjerovat.
Mene samo zanima kad ste vi kontra sistema,zašto ste fućkali većini na stadionu koja je bila protiv sistemom nametnute uprave,to vam niko ne može oduzet,u tome ste sigurno jedina navijačka tribina na svijetu.Hoćete li palit baklje kad uprava zabrani,hoćete li bit mangupi kad vas sistem neće štitit?E da i vi niste skinuli slobu,nego masa ljudi u srbiji koja nije imala za kiflu,za razliku od vas plaćenika.Uzmi 500 eura i odi dalje navijat.

Vozdovac
06-05-2013, 13:27
Ma sta im postavljas naslovne stranice novina?Jel imas ti zabranu???Ako nemas sta ima da pricamo onda.Vidis da ljudi ne jebu zivu silu.Mi imali najmocnijeg coveka drzave u nasem klubu pa ga najurili,a on gore kaze da bi delili pare sa njim!?Pa da smo takvi uvatili bi se njega i rasli na njegovoj cucli i to mnogo lepo.Sad ce pametni da kaze da nam nije dao pare pa smo ga zato terali.Jer nema druge,sta bi inace agenti radili?Sto se tice nosenja majici,zapamtite dobro,i kod nas nisu smeli da ih nose.Igraci su nakon utakmice isli na informativni razgovor u policiju,svi do jednoga da daju izjave,ali su ipak nekako obukli majice.To je to sto vi nemate i izgleda da necete nikada imati.To je glavna razlika izmedju na si vas.Ako shvatate,super,ako ne,jos bolje.

Vozdovac
06-05-2013, 13:29
Ti nama tu stavljaš slike od nekih krimosa s naslovnice koji se skrivaju u vašim grupama
Netacno,sem jednog koji je nekada bio navijac isto,svi sa slika su navijaci.Treba da te bude sramota toga sto su ti nase novine,ne ni vase,isprale mozak da tako pricas!Dela koja su im stavljali na teret su napad na sluzbeno lice,nasilnicko ponasanje,ne znam kako bi nazvao skandiranje novinarki koje uzgred decko i nije skandirao,itd.Dakle,sve prava navijacka dela,i borba protiv sistema.Zato i jesu predstavljeni tako kako jesu,a ti si prvi popusio pricu.

antrax
06-05-2013, 13:31
Ovaj zapeo za prijave kazne i zabrane, jel ti mislis matori da nekoga od cigana ili nas boli tuki da tebi pise i dokazuje, kao dete da opravda cas u skoli!? Mi se sebi dokazujemo, a ne nekome drugome, živimo i radimo radi sebe! A ovo za majice i igrace sto nose za Urosa, pa jel ti burazeru mislis da bi igraci odricno odgovorili!?
Sve u svemu gde god bili, navijaci su problem br.1 jer mi jedini imamo snagu da skinemo vlast, zato nam i namestaju slucajeve hapse drugare itd, s namerom da ta "opozicija" oslabi...Imamo mi u Srbiji 30x vecih problema od navijaca, al zna se zasto se prvo mi stavljamo u vatru...Dobro je jednom napisao "reakcija" (a pretpostavljam i ko je) da je suludo pisati o žandarima i državnom aparatu i realno ova prica se vrti u krug...Moj predlog je da se izbrise tema jer je u totalno pogresnom smeru krenula a dovesce do toga da odredjene osobe sa iskustvom odustajati od foruma, kao sto je i ranije bilo...

n.b.c.
06-05-2013, 13:35
Netacno,sem jednog koji je nekada bio navijac isto,svi sa slika su navijaci.Treba da te bude sramota toga sto su ti nase novine,ne ni vase,isprale mozak da tako pricas!

Ajmo ovako,odkud tim vašim "navijačima" lova za bježanje po nekoj tamo grčkoj,makedoniji,cipru itd.(tu ne govorim o mišiću),po beogradu navijači se propucavaju,ubijaju,mašu pištoljima ispred klubova,da neki navijač u Hrvatskoj to napravi dobio bi instant zatvor,e vidiš to je razlika između vaših "navijača" i naših navijača.

Bgd pobedik
06-05-2013, 13:42
ma samo je njima tesko,drugima tece med i mleko jedino oni pate!!! odakle vam obraza da mi 5 puta brisete jedan te isti post??? ne svidja vam se sta u njemu pise,pa normalno,ni nama se ne svidja kad vi uzimate Kosovo u usta i pisete da smo agenti!!!
pisem ovo u svoje ime,ne u ime grupe...
bimbo,po broju godina i po broju gostovanja rekao bih da si iskusan tip i navijac,a ti razmisljas kao dete,ograniceno kao terasa!!! pa i mi smo imali probleme sa mnogo jacim tipom od mamica,mnogo jacim,koji nije hteo da nas uvede u l.sampiona nego je hteo da srusi stadion,hteo je da nestanemo,da nas nema...ali kurac,mi ostasmo tamo gde jesmo,jos jaci i jos masovniji!!! to treba da vam bude primer kako se borba vodi,a ne da nas vredjate da smo agenti!!! pisete da smo agenti a ni sami ne verujete u to,pokusavate nekim krivljenjem istine da sakrijete to sto je Srpska scena za vasu u ovom trenutku milion godina ispred!!! ma vi u stvari ni nemate scenu(jebes scenu gde imaju 3.5 navijacke grupe),na gostovanjima ide izmedju 24 i 33 coveka!!! podsmevate se izmedju redova sto nam otimaju Kosovo na pravdi Boga,pretite nam nekom jevropskom unijom,a ne gledate u svoje dvoriste!!! blejite na istoku umesto na svojoj maticnoj tribini,potucate se po nekim pripremnim utakmicama,kao prekidate ih,protestvujete...ali opet kurac,opet je po mamicevom a ne po vasem!!! a vi ono rekoste,mi smo dinamo a ne mamic,pa nisam bas siguran!!! vozdovac vam je lepo objasnio i vi to jako dobro znate ko se igra agenture u Srbiji,ali se pravite ludi!!! pa ako imate toliko problema kao sto kazete zasto onda sve ovde pisete otvoreno,ko zna ko ovo cita,brojite tu neke zabrane,javljaju se ljudi sa zabranama,iznosite neke podatke koje nisu za svacije oci,a posle kukate da imate probleme!!! umesto sto silujete tastature silujte mamica,pametnije vam je!!! znam da ce te opet izbrisati ovaj post,to pokazuje kakvi ste ljudi i koliko ste ozbiljni,ali od istine se ne moze pobeci,pre ili kasnije priznacete to sebi!!! ispovocirali ste,sad budite mangupi kakvi se predstavljate da jeste pa istrpite ovo...kao mamica sto trpite!!!!!!!!!!!!!!!!

Bimbo Baluga
06-05-2013, 13:44
Ovaj zapeo za prijave kazne i zabrane, jel ti mislis matori da nekoga od cigana ili nas boli tuki da tebi pise i dokazuje, kao dete da opravda cas u skoli!? Mi se sebi dokazujemo, a ne nekome drugome, živimo i radimo radi sebe!

Pa nikom se ne dokazuješ jeboga irud. pričamo o temi i ja sam vas samo pito koliko ste zabrana dolaska na stadion imali. Ne moraš odgoovrit, al onda rasprava nema smisla, kužiš prijo? Pristojno sam te pito prijkane,

Znači baš stadionskih zabrana koje osakačuju tribinu i najveća su prijetnja svim u Europi i u Engleskoj i kod Švaba i Žabara, a ne neki tamo zatvor jer je moskri premlatio lika na splavovima.

I još vas prdesjednik pomiluje. To je valjda isto dokaz da se borite s politčarima?! NAs su predjsjednici samo u zatvor slali. I države i kluba. Kužiš brate?

Vozdovac
06-05-2013, 13:47
Popusio si realno pricu sa tv a i iz novina,nema tu mnogo pomoci da ti ja sad otvaram oci ako u startu imas takvo misljenje.Onda ga drzi do kraja,da ti ne kvarim ja iluzije bez veze.Ja ti rekoh za ove sto su im slike postavljene,za druge nisam pricao.Navijaci ovde sve i svasta rade na zalost,takva je klima jednostavno, ali to ne znaci da medju njima nema ljudi i grupacija koji mnogo dobro znaju sta su navijacki ideali i koji zive pravim navijackim zivotom.

Vozdovac
06-05-2013, 13:49
pričamo o temi i ja sam vas samo pito koliko ste zabrana dolaska na stadion imali.
Navedeno je ovde pre nekog vremena da je samo na dve utakmice sever dobio oko 40 zabrana na godinu dana zbog pirotehnike koja je nadjena ljudima.Po 30 dana zatvora i kazna od 500 eura.Najnovije je da su ljudi poceli da dobijaju zatvor za baklju.Najsveziji primer je 6 meseci i Meraklija godinu dana.

Bgd pobedik
06-05-2013, 13:50
opet ste mi obrisali post iako nikog nisam uvredio,a post je bio sa cinjenicama!!! zandarsko-novinarsku akciju imate,brisete sve postove koji su protiv vas i koje ne zelite ljudi da vide!!! i to ste od mamica naucili!!! ja mislio vi ga terate a vi skidate njegove fazone...plagijatori jedni!!!

Bgd pobedik
06-05-2013, 13:56
kukate da imate probleme a ovde pisete sve otvoreno da procita ko hoce!!! i jos se javljaju ljudi sa zabranama!?! iznosite brojeve ljudi sa zabranama,a sta ako ti ljudi i pored zabrane idu na tekme!!! to znaci da ih vi ovde nesvesno montirate!!! kad budete pametniji bicete ozbiljniji,a do tad jurite se sa mamicem umesto sa protivnickim grupama...

Bimbo Baluga
06-05-2013, 13:58
kukate da imate probleme a ovde pisete sve otvoreno da procita ko hoce!!! i jos se javljaju ljudi sa zabranama!?! iznosite brojeve ljudi sa zabranama,a sta ako ti ljudi i pored zabrane idu na tekme!!! to znaci da ih vi ovde nesvesno montirate!!! kad budete pametniji bicete ozbiljniji,a do tad jurite se sa mamicem umesto sa protivnickim grupama...

:zbunjen:
Kako pored zabrane možeš bit na tekmi kda moraš bit u stanici ili kučnom pritvoru?

Bimbo Baluga
06-05-2013, 13:59
Navedeno je ovde pre nekog vremena da je samo na dve utakmice sever dobio oko 40 zabrana na godinu dana zbog pirotehnike koja je nadjena ljudima.Po 30 dana zatvora i kazna od 500 eura.Najnovije je da su ljudi poceli da dobijaju zatvor za baklju.Najsveziji primer je 6 meseci i Meraklija godinu dana.

Kako zabrane radi baklji kad na Mari radite organzirane bakljade u dogovoru s policjom?

kriticna masa
06-05-2013, 14:03
Ajmo ovako,odkud tim vašim "navijačima" lova za bježanje po nekoj tamo grčkoj,makedoniji,cipru itd.(tu ne govorim o mišiću),po beogradu navijači se propucavaju,ubijaju,mašu pištoljima ispred klubova,da neki navijač u Hrvatskoj to napravi dobio bi instant zatvor,e vidiš to je razlika između vaših "navijača" i naših navijača.

Na kriva vrata kucas tu, ni nasim ljudima u problemu nikad nista ne fali. Najbolje da se s nase strane prestane sa ovom raspravom, ne moze se sa ciganima na internetu nikako. Objasnjeno je sve po vise puta, al ovi tjeraju tu neku svoju mantru ko kakva bolesna sekta. Da, borci protiv sistema, kako da ne... tribini kojoj je moto ne talasaj. Cigani ds drze lekcije o tjeranju losih uprava, neznam kako vas uopce nije sramota. Bio je period kad ste se nesto trsili pa vas je 50 bilo na gostovanjima. Debeli su obrazi tu u pitanju.

antrax
06-05-2013, 14:11
Jbg rade kompleksi...KUŽIM...

Bgd pobedik
06-05-2013, 14:17
:zbunjen:
Kako pored zabrane možeš bit na tekmi kda moraš bit u stanici ili kučnom pritvoru?
ovo pisem u svoje ime ne u ime grupe...
e pa bimbo ovako,triput ti se od jutros obracam triput mi se brise post iako nikog ne vredjam.kao prvo,ono za agenturu,da bi mi delili lovu sa njim,u to i sam ne verujes!!! vozdovac vam je lepo objasnio za agenturu u Srbiji i ko se time bavi,nemoj sve Srpske grupe da guras u to jel i ti dobro znas ko su ovde agenti!!! Srpska scena za vasu je u ovom trenutku milion godina ispred,i nemojte nekim laznim pricama u koje ni vi ne verujete da izokrecete situaciju i da od nas pravite ono sto nismo!!!
kao drugo,mnogo veca i ozbiljnija glava od one seljacine mamica se ustremila bila na nas klub i nas,hteo je da nas unisti,da srusi stadion...ali kurac,mi smo i dalje tamo gde smo bili,na maticnoj tribini i uz svoj klub,i iz toga ste mogli da izvucete primer kako se bori za svoj klub i tribinu!!! samo pogledajte koliku smo brojnost tada imali a koliku imamo sad,pa masa ljudi se tek tad ukljucila,jel su ljudi prepoznali da je tesko i da mora nesto da se uradi!!! vozdovac vam je to objasnio mnogo lepse i detaljnije ,i znam da znate kako su tad ovde stvari isle ali vi se uporno pravite englezi!!! blejite na istoku,potucate se po nekim pripremnim utakmicama,kao prekidate ih,protestvujete,ali kad ono opet kurac!!! opet se mamic pita a vas ne jebe ni 2 posto!!! ja mislio vi ste dinamo a ne mamic,kad ono opet kurac!!! gledajte u svoje dvoriste,pustite nas,nasi rezultati se vide jako dobro,ali isto tako se vide i vasi!!!
kao trece,i pored zabrane mozes biti na tekmi ako to dovoljno zelis i hoces,pa i to je jedan vid borbe protiv represije...mada sve vise mislim da se vi borite samo u prici,a ne i na delima!!! verujem da vam je tesko,jebe vas mamic kao konje,ali ako dovoljno zelite i hocete srusicete ga,pa nicija nije gorela do zore,pa rimska imperija je pala a ne mamic!!!

knnsk
06-05-2013, 14:20
Kako zabrane radi baklji kad na Mari radite organzirane bakljade u dogovoru s policjom?

:facepalm :facepalm :facepalm :facepalm

Bgd pobedik
06-05-2013, 14:30
Na kriva vrata kucas tu, ni nasim ljudima u problemu nikad nista ne fali. Najbolje da se s nase strane prestane sa ovom raspravom, ne moze se sa ciganima na internetu nikako. Objasnjeno je sve po vise puta, al ovi tjeraju tu neku svoju mantru ko kakva bolesna sekta. Da, borci protiv sistema, kako da ne... tribini kojoj je moto ne talasaj. Cigani ds drze lekcije o tjeranju losih uprava, neznam kako vas uopce nije sramota. Bio je period kad ste se nesto trsili pa vas je 50 bilo na gostovanjima. Debeli su obrazi tu u pitanju.

treba tebe da bude sramota sta pises ovde!!! 5 postova ste obrisali.i posle mi internet masinerija!?! treba da te bude sramota sto niste na maticnoj tribini,sto vas nema saka jada a jedini ste pravi klub iz zagreba!!! treba da te bude sramota sto se potucate po pripremnim utakmicama i kao prekidate ih,kao borite se...a ono kurac,mamic i dalje drma!!! treba da te bude sramota sto je mamic dinamo a ne vi,iako kazete suprotno!!! treba da te bude sramota sto nas nazivas agentima a ni sam ne verujes u to,pa ceo svet vidi kakva je nasa tribina,ceo svet sem vas,jel kompleksi su ne izlecivi!!! treba da te bude sramota sto konstanto nasu scenu nazivate agentskom iako jako dobro znate ko su agenti ovde!!! nasa scena za vasu je u ovom trenutku milion godina ispred!!! treba da te bude sramota sto vam se jedna seljacina posrala u grupu!!!

Bgd pobedik
06-05-2013, 14:32
jel vas sramota sto vam se jedna seljacina usrala u grupu sa kako kazete ogromnom tradicijom???
sigurno vas je makar malo sramota...

Bgd pobedik
06-05-2013, 14:40
mi agenti vi mangupi,ajde neka vam bude...
sto sam uopste i bilo sta napisao ovde,jebao me pas da me jebe,bolje da sam otisao na mapet sou forum,ozbiljnije bi bilo.
ovde ima mnogo price a malo dela,plus imate mnogo kompleksa da bi moglo sa vama normalno da se komunicira...
vi ste najbolji,mi najgori,nije problem...
zato vi i dalje peglajte pripremne utakmice,blejite na istoku a ne na maticnoj tribini i bice vam do jaja...a mi cemo se vec nekako snaci,ipak smo mi agenti!!!
jebao me pas sto sam uopste ovde napisao bilo sta...

Stoka_s_istoka
06-05-2013, 14:42
Sramota? Ja sam ponosan što nas skupa s državom pokušava slomit, a mi smo još tu. Simpatizeri će doći kad budu bolja vremena, nas 600-700 je tu, ili ti misliš da tvoja grupa ima više od 600-700 ljudi?

neron
06-05-2013, 15:00
glupo je sjebati forum(naravno ako to nije namjera) radi prica tipa "sto bi bilo kad bi bilo". tko zna kako bi nama bilo da smo na njihovom mjestu a kako njima da su na nasem. to je neusporedivi i ne treba raspravljati na ovaj nacin o tome.

Bgd pobedik
06-05-2013, 15:09
nas kad je lomila vlast i razni tajkuni,ne da nije uspela da nas slomi,nego je jos veci broj ljudi poceo da dolazi na tekme!!! a veruj mi da su to bili opasni igraci kojima mamic nije ni do kolena!!! ma kakvi,ni do clanaka!!! 600-700 vas,pa ne bih bas rekao da je tako ali ajde ako vi tako kazete.koji bre simpatizeri,pa vas na stadionu sa sve tim simpatizerima i vama,ma i sa svim igracima i upravom kluba i trenerima i sa sve stolicama nema da napunite jedan sektor na maksimiru...
u kanalu ste i ne znate da nadjete izlaz iz njega,a nas vredjate da smo agenti iako je nasa scena za vasu u ovom trenutku milion godina ispred...
a da ne pricam da nam neki ljudi ovde prete nekom jevropskom unijom...ma plakanje.

Stonewall Jackson
06-05-2013, 15:30
Dobro eto..mi smo u kanalu i uopce nas nema..
Daj mi samo objasni kako vasa scena i vase grupe ne mogu prismrditi izdanjima boysa u europi?
Eto,tu gdje ide ekipa i vidi se koliko ustvari nekoga ima..
Dinamo40+

Stonewall Jackson
06-05-2013, 15:31
Sramota? Ja sam ponosan što nas skupa s državom pokušava slomit, a mi smo još tu. Simpatizeri će doći kad budu bolja vremena, nas 600-700 je tu, ili ti misliš da tvoja grupa ima više od 600-700 ljudi?
naravno da ima..kad se igra u europi,redovno ih ide kao celticovih..
Dinamo 40+

dzis
06-05-2013, 15:32
Dajte više shvatite da ne možete uspoređivat mamića s nikakvim predsjednicima i kojekakvim zekama koji uostalom vlada i dalje iz sjene kako mnogi kažu,halooo????pa tko ima veće(nažalost)uspjehe od tog smrada mamića,volio bi ja vidjet kako bi se vi nosili s čovjekom koji zaredom osvaka 8 naslova kao od šale i time kupuje obične ljude,dirigira uspješno reprezentacijom,prodaje igrače kao od šale i samim time postavlja standarde da političari njegovi kasniji zaštitnici dolaze njemu a ne on njima,nažalost sve mu ide u prilog i to su neke stvari zašto pojedini ljudi više ne mogu navijat za klub,SVAKI USPJEH GA JAČA a Hajduk i ostali ne mogu spojit dvije pobjede,znači boriš se s čovjekom koji hara gradom,državom,bavi se najunosnijim poslom današnjice a represija je učinila to da nažalost mi ne možemo učinit puno,uspjeh je taj koji dirigira snagu a on ga opet kažem nažalost ima koliko god on bio prividan! Pa koliko je samo ljudi kroz razgovor reklo među nama da bi vi u srbiji išlo zajedno s mamićem i gradili carstvo jer bi tako bilo lakše a ne protiv njega!

Azzurri
06-05-2013, 15:34
Uzaludno je nekom objasnjavat da nas murija vadi iz vozila sistematski, ko napuse preko 0,49 direkt postaja, zabrana i kazna. Liste nepodobnih, izvlacenja iz stanova na razgovore, premlacivanja.

Necu dalje, nema smisla. Evo vam je Dacic potpisao sporazum o stabilizaciji, prvi korak prema EU. Zivi bili pa vidili.

Bas gledam sliku Hordi od vikenda, frajer drzi dimnu u ruci, nista prekriveno lice i te sheme, s mobitelom mu fino zumiram facu. Pravna drzava BiH, svasta.

Stoka_s_istoka
06-05-2013, 15:35
nas kad je lomila vlast i razni tajkuni,ne da nije uspela da nas slomi,nego je jos veci broj ljudi poceo da dolazi na tekme!!! a veruj mi da su to bili opasni igraci kojima mamic nije ni do kolena!!! ma kakvi,ni do clanaka!!! 600-700 vas,pa ne bih bas rekao da je tako ali ajde ako vi tako kazete.koji bre simpatizeri,pa vas na stadionu sa sve tim simpatizerima i vama,ma i sa svim igracima i upravom kluba i trenerima i sa sve stolicama nema da napunite jedan sektor na maksimiru...
u kanalu ste i ne znate da nadjete izlaz iz njega,a nas vredjate da smo agenti iako je nasa scena za vasu u ovom trenutku milion godina ispred...
a da ne pricam da nam neki ljudi ovde prete nekom jevropskom unijom...ma plakanje.

Dobro, čovječe, pročitaj još jednom moj post s razumijevanjem. Ili si glup ili se praviš glup!?

Bgd pobedik
06-05-2013, 15:44
kao prvo,svakom svoja muka najteza!!!
registrovao sam se na ovaj forum samo da bih odgovorio akciji na njegovo ljigavo vredjanje Kosova i na njegove pretnje jevropskom unijom.pa nama ta jevropska unija preti od svog postojanja,navikli smo na to! kao drugo,nazivate nas agentima sto uopste nije u redu,znate ko su agenti,a nama to nabijate konstantno!!! ne zelim dalje da se raspravljam,svako ima svoje misljenje,ali vase misljenje da smo mi agenti ne pije vodu,totalno je pogresno!!! pa lepo vam je vozdovac rekao,lepo vam je objasnio,koji crni agenti...ali vi opet terate svoje iako sami znate da gresite!!!
ne bih se vise nastavljao,nema smisla i nema potrebe,zamolio bih moderatora da obrise moj nalog kao sto je obrisao i moj post kad sam odgovorio bimbu...

Rokstedi&Bibop
06-05-2013, 15:46
Srbi, morate shvatiti da nama neke stvari naprosto ne ulaze u glavu a to proizlazi iz vašeg pisanja. Nije ovdje poanta prozivati vas zbog neke agenture čega više, već neki od vas pišu da je situacija u Srbiji katastrofalna, a onda prije 2-3 kola se dogodi ovo:

http://imageshack.us/a/img33/3900/crvenazvezdaspartaksubo.jpg

Radite budale od ostalih forumaša koji nisu iz Srbije s takvim komentarima, a onda kada vas ljudi pitaju u čemu je trik da uspjevate sve to napraviti pored "tolike goleme represije", onda krenu izmotavanja "brate ima nas 12 hiljada niko nesme da nas bije".

Bimbo Baluga
06-05-2013, 15:59
Koliko onda Cigosi ste dobili stadionskih zabrana zadnjih 6, 7 godina?

Jel imate odgovora?

1990
06-05-2013, 16:03
I WS iz Varaždina su bili u borbi za ime kluba, nisu uspjeli vratiti ime pa su osnovali sami svoj Nk Varteks kojega prate u najnižem nogometnom rangu i trpe represiju, valjda se bude netko i od njih javio po toj temi.

Pošto nitko iz moje grupe nije odgovorio, a upućen sam u sva zbivanja oko toga, pa ću odgovorit kronologijom događaja.
Dakle, razloge oko osnivanja novog kluba vjerujem svi znate, a i Florida je jednostavno objasnio to.
Već od prve službene utakmice (protiv "policijskog kluba") vidjeli smo da će represija bit na istom nivou kao što je bila i kad smo navijali za klub u prvoj ligi. Na toj tekmi je bilo podjednak broj WS-a i interventnih drotova što je apsurd za takvu ligu, ali i općenito. Zapaljene su bile 2 baklje i murja ekspresnom intervencijom to riješava.
Zbog primarne važnosti organiziranja kluba, pa tek onda skupine, White Stonesi, u prvoj sezoni nisu baš imali organizirana navijanja izuzev 2 derbi utakmice protiv tadašnjeg lidera prvenstva. Murja je naravno bila prisutna na svim utakmicama.
Tek ove polusezone (znači prvi dio sezone je bio u revijalnom tonu) se grupa malo bolje organizirala i na prvoj utakmici u Tuhovcu (selo kraj V.Toplica) je zapaljeno 6-7 baklji i 3 dimne. Interventna murja u punoj ratnoj spremi intervenira te poslije utakmice zadržava nekoliko pripadnika WS. Napominjem da nisu niti provodili niti postupali po Zakonu o navijačima, već su razlozi za zadržavanje bili bizarni (alkohol, a ljudi su privedeni na šanku na kojem se nesmetano točio alkohol).
Nakon te utakmice PU Varaždinska teniskim aktivnostima (reketarenje) prisiljava vodstvo NK Varteks-a da unajmi 3 interventna pandura prijetnjom da ukoliko vodstvo kluba to ne učini, neće se dobiti njihova dozvola za odigravanje utakmice što bi značilo 3:0 u korist gosta. Također PU Vž izdaje priopćenje gdje se White Stonesi prozivaju kao visokorizična skupina sklona ekscesima i neredima, iako na niti jednoj utakmici u ovih 2 godine otkad postoji klub nije bilo niti najmanjeg incidenta, pošto grupa nije bila organizirana.
Trenutno je uvjetno rečeno mirno, no vidjet ćemo daljnji razvoj situacije.

Bimbo Baluga
06-05-2013, 16:04
:facepalm :facepalm :facepalm :facepalm

A šta se čudiš prijo? Palite baklje u krug, to je valjda opet ko u Jagadini. Policija vas se boji i zato ne hapsi... Evo ti fejspalm.

Rreci nam koliko zabrana ste dobili za ovu bakljadu u krug?

Ercov
06-05-2013, 16:19
Ovde je pocelo zesce da se pljuje iz ciste zavisti,kada nas je islo i 50 na gostovanje,i tada smo bili jaci od vas iz Zagreba,mislim smesno,kada to nismo bili!?,i da, ne sme nam muriija nista jer smo mnogo,ali mnogo jaki i mnogo nas ima spremnih,kod vas rezim osetio slabost pa udri u tome vam mi nismo krivi.

Ercov
06-05-2013, 16:21
[QUOTE=Stonewall Jackson;235659]Dobro eto..mi smo u kanalu i uopce nas nema..
Daj mi samo objasni kako vasa scena i vase grupe ne mogu prismrditi izdanjima boysa u europi?
Eto,tu gdje ide ekipa i vidi se koliko ustvari nekoga ima..
Dinamo40+TE]:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh

...
06-05-2013, 16:21
Jebeno ste naporni sa ovakvim prozivanjem jedni druge...a rasprava nema smisla.
Svi imaju "putra na glavi", svi imaju i agente i navijače, netko više netko manje...
Da se mene pita sve bi ovo obrisao.

Bgd pobedik
06-05-2013, 16:36
A šta se čudiš prijo? Palite baklje u krug, to je valjda opet ko u Jagadini. Policija vas se boji i zato ne hapsi... Evo ti fejspalm.

Rreci nam koliko zabrana ste dobili za ovu bakljadu u krug?

ti si bre bimbo jako tvrd tip,imas puno gostovanja i godina i trebao bi malo vise da razmisljas,a ne tako ograniceno,kao terasa!!! jel ti stvarno mislis da smo mi agenti??? ako to mislis onda nemam sa tobom sta da pricam,razmisljas na nivou petogodisnjaka...i idi onda razmenjuj misljenja sa plisat siptarima,znam da ih gotivite,taman zajedno da vodite te kretenske razgovore!!! cigani agenti,pa to je cisto plakanje...
umesto da naucite nesto od nas vi pokusavate sa vasim lazima da umanjite nasu vrednost...! pa prijo ili pajdo(kako ti kazes),to mozete jedino ako budete ozbiljniji nego sto ste sad,ako budete vise radili a manje pricali...
imate komplekse od nas(cast izuzetcima),i ne smeta vama sto mi palimo baklje u krug na foru,nego vam smeta sto nas na malim tekmama ima po 10 soma u kopu,na gostovanju takodje,i to vam nije jasno kako,pa ajde onda da pljujemo Srbi agenti,Srbi ovo,Srbi ono...! to deca mogu da progutaju,pravi navijaci tesko,imaju iskustva iza sebe i znaju da procene ko stvarno radi a ko samo laje...! kazem ti opet,plisat siptari veruju u te tvoje price,to su ti ogromni navijaci,idi pricaj sa njima...

Stoka_s_istoka
06-05-2013, 16:37
Ovde je pocelo zesce da se pljuje iz ciste zavisti,kada nas je islo i 50 na gostovanje,i tada smo bili jaci od vas iz Zagreba,mislim smesno,kada to nismo bili!?,i da, ne sme nam muriija nista jer smo mnogo,ali mnogo jaki i mnogo nas ima spremnih,kod vas rezim osetio slabost pa udri u tome vam mi nismo krivi.

Ja osobno u ovoj diskusiji nisam niti jednom spomenuo agenturu. Neozbiljno mi je tvrditi da ste agentura ako ne baratam činjenicama koje podupiru tu tezu. Delijama svaka čast na izdanjima, broj ljudi u kopu za svaki respekt. Međutim, pričam ovdje o represiji. Idete me uvjeravat da je represija kod vas ista kao kod nas, a palite baklje u krug i tu u prvom redu. Vrijeđate nam inteligenciju.

Bimbo Baluga
06-05-2013, 16:43

A to si ti brajo ovako iz guzice isprdio da ste vi bili jači od nas? Otkud ti to? Mi imamo ekipu kakvu bilo ko u Europi može sanjat. Ptiaj tovare i riječane ili bilo koga ko se sreo s nama u Europi. To i je jedan od razloga što smo u nekim periodima imali 300 ljudi po zabranom.,..

KOliko ste zarbana imali zadnji 6,7 godina? Jel problem odgovorit.

...
06-05-2013, 16:43
Jel mogu pobrisat izdanjih par stranica???
Ljudi odlaze s foruma zbog ovakvih sranja...nećete niti jedni niti drugi ovima s druge strane ništa dokazati niti će se nešto promjeniti.

Bimbo Baluga
06-05-2013, 16:45
ti si bre bimbo jako tvrd tip,imas puno gostovanja i godina i trebao bi malo vise da razmisljas,a ne tako ograniceno,kao terasa!!! jel ti stvarno mislis da smo mi agenti??? ako to mislis onda nemam sa tobom sta da pricam,razmisljas na nivou petogodisnjaka...i idi onda razmenjuj misljenja sa plisat siptarima,znam da ih gotivite,taman zajedno da vodite te kretenske razgovore!!! cigani agenti,pa to je cisto plakanje...
umesto da naucite nesto od nas vi pokusavate sa vasim lazima da umanjite nasu vrednost...! pa prijo ili pajdo(kako ti kazes),to mozete jedino ako budete ozbiljniji nego sto ste sad,ako budete vise radili a manje pricali...
imate komplekse od nas(cast izuzetcima),i ne smeta vama sto mi palimo baklje u krug na foru,nego vam smeta sto nas na malim tekmama ima po 10 soma u kopu,na gostovanju takodje,i to vam nije jasno kako,pa ajde onda da pljujemo Srbi agenti,Srbi ovo,Srbi ono...! to deca mogu da progutaju,pravi navijaci tesko,imaju iskustva iza sebe i znaju da procene ko stvarno radi a ko samo laje...! kazem ti opet,plisat siptari veruju u te tvoje price,to su ti ogromni navijaci,idi pricaj sa njima...

Prijo, pusti sad kosovo i albance, jer upravo ti time pokazuješte komplekse koji su očito znak da si neko djete jer se baviš glupostima. Jebe mi se za Kosovo. Vaš problem.

Pito sam te prijo koliko zabrana ste imali zadnjih 6 7 kuka?

1981
06-05-2013, 16:52
Dragi bože koliko neki nemaju veze sa životon.
Zamislite da Englezi pitaju Grke mi imamo 20 iljada zabrana a koliko ih vi imate.Zaboli Engleze za Grke isto ka šta Grke zaboli za Engleze.
Svak živi u svome svitu i svak ima svoju navijačku scenu.Isto tako Hrvatska i Srpaska scena su dvi različite scene i šta se imaju uspoređivat a pogotovo proglašavat ovakvon ili onakvon.
Meni su trenutno Ciganska izdanja fenomenalna a to šta rade bakljade svaku utakmicu meni je lipo za vidit.Ka da mi nismo radili bakljade i po cilome stadionu dok se to moglo i toleriralo.I u Splitu i Zagrebu.To je danas nemoguče i šta zato triba pljucat Srbe da su ovakvi i onakvi a do jučer su se i kod nas organizirale takve iste bakljade.
Samo da pokušan pojasnit u Engleskoj je znansvena fantastika da uđeš bez karte na utakmice a pogotovo da napraviš sranje na tribini a u isto vrime na Aek-Hajduk uša san bez problema na tribinu i proša bez da mi je iko odkinija kupon na karti a ono gađanje raketama svagdi u Evropi trajalo bi jedan minut a u Hrvatskoj i manje ali u Grčkoj je to moguče i boli koga kurac šta su gađali Torcidu.Ali to je Grčka i ko zna kad če se to prominit i dovest u red i oče li uopče ikad.
Tako gledan i Hrvatsku i Srpsku scenu.
Ovde je kako je, tamo je drugčije i šta sad????
Ćinjenica je da se Cigani mogu mobilizirat u brojkama od više tisuća a mogli bi se i Grobari da su jedinstveni.To kod nas može samo Torcida trenutno i šta sad.
Pišete gluposti.

Bgd pobedik
06-05-2013, 16:54
Ljudi odlaze s foruma zbog ovakvih sranja...nećete niti jedni niti drugi ovima s druge strane ništa dokazati niti će se nešto promjeniti.
obrisi sve,otisla je tema u pogresnom smeru...
samo objasni svojim ljudima da cigani nisu agenti,i objasni im da ne vredjaju Kosovo,jel Kosovo nema nikakve veze sa vama...ali sa nama ima,MNOGO!!!

dzis
06-05-2013, 16:54
bgd pobedik,vi imate svoj put mi svoj,o tome smo već raspravljali s vašim guruom reakcijom na ovom forumu,da smo htjeli vašim putem ne bi 2006 mjenjali politiku uvidjevši gdje nas to vodi ako nas je onda bilo po više hiljada na malim utakmicama tada bi nam nebo danas bilo limit po tom pitanju,odlučili smo ić težim putem ali ispravnijim,od toga trenutka murija nam je nabila represiju,paljenje baklje je postalo terorizam,zabrane se dijele ko na traci,postavljanje koreografija je postalo nauka zbog represije i jebanja u zdrav mozak,istina neki su odustali jer je teško bilo davat cijelog sebe u sustav i jebat ježa,ono šta su neki od nas nastavili krajem 2006 današnje generacije su nastavile u današnje vrijeme i podigle na još jedan nivo ali nitko nije ni trenutka zažalio jer smo na ispravnom putu!!!Vi ste vrlo pametna da ne kažem proračunata grupa kojoj ne treba puno da shvati na kojoj je strani linija manjeg otpora(jer vas je i tako povijest vaše grupe učila)a tko zna možda ste i uvidjeli naš primjer pa rekli čemu komplicirano kada može jednostavno,čemu biti na ulici kada je jednostavnije u upravi kluba,čemu baklje u terenu kada nam to odbija bar hiljadu simpatizera s sjevera,Džaja pronevjerio hrpu para vi ni glas protiv dapače uz njega jer je eto legenda koja bi srušila snove mnogim simpatizerima,propucavanje na tribini tj uneseno vatreno oružje na tribinu zataškano do bola jer ne smijemo odbijat mase,nema tu puno filozofije,dok jedni pokušavaju rješavat svoje probleme vi uporno zataškavate!

milky way
06-05-2013, 16:55
Ovaj zapeo za prijave kazne i zabrane, jel ti mislis matori da nekoga od cigana ili nas boli tuki da tebi pise i dokazuje, kao dete da opravda cas u skoli!? Mi se sebi dokazujemo, a ne nekome drugome, živimo i radimo radi sebe! A ovo za majice i igrace sto nose za Urosa, pa jel ti burazeru mislis da bi igraci odricno odgovorili!?
Sve u svemu gde god bili, navijaci su problem br.1 jer mi jedini imamo snagu da skinemo vlast, zato nam i namestaju slucajeve hapse drugare itd, s namerom da ta "opozicija" oslabi...Imamo mi u Srbiji 30x vecih problema od navijaca, al zna se zasto se prvo mi stavljamo u vatru...Dobro je jednom napisao "reakcija" (a pretpostavljam i ko je) da je suludo pisati o žandarima i državnom aparatu i realno ova prica se vrti u krug...Moj predlog je da se izbrise tema jer je u totalno pogresnom smeru krenula a dovesce do toga da odredjene osobe sa iskustvom odustajati od foruma, kao sto je i ranije bilo...

http://www.youtube.com/watch?v=gObYoti5wwQ

:kez

...
06-05-2013, 17:04
obrisi sve,otisla je tema u pogresnom smeru...
samo objasni svojim ljudima da cigani nisu agenti,i objasni im da ne vredjaju Kosovo,jel Kosovo nema nikakve veze sa vama...ali sa nama ima,MNOGO!!!
Nema ja kome kaj objašnjavat...svatko ima svoje mišljenje, ali ovo nije mjesto gdje će se predbacivat jedni drugima, jer ćete svi skupa sjebat forum (u tom pravcu ide) koji je do sada najbolji navijački forum na ovim prostorima...

Azzurri
06-05-2013, 17:09
E jesi zapeo za Kosovo na ovoj temi..kad si vec neozbiljan bit cu i ja malo; kako kosovo nema veze s nama kad nam pjevate da smo mi i siptari braca? :D

ojkist
06-05-2013, 17:09
Ja osobno u ovoj diskusiji nisam niti jednom spomenuo agenturu. Neozbiljno mi je tvrditi da ste agentura ako ne baratam činjenicama koje podupiru tu tezu. Delijama svaka čast na izdanjima, broj ljudi u kopu za svaki respekt. Međutim, pričam ovdje o represiji. Idete me uvjeravat da je represija kod vas ista kao kod nas, a palite baklje u krug i tu u prvom redu. Vrijeđate nam inteligenciju.
Strah i trepet ste a za godinu dana ste dobili batina u evropi koliko nije ni jedna ozbiljna grupa.

dzis
06-05-2013, 17:11
Od koga????Sva sreća da ste vi onako herojski palo u Pragu kada ste osjetili malo pendreka po grbači!!!

ojkist
06-05-2013, 17:12
Kako bilo u Rumi,sta ima da se kupi na pumpi?

Bgd pobedik
06-05-2013, 17:12
E jesi zapeo za Kosovo na ovoj temi..kad si vec neozbiljan bit cu i ja malo; kako kosovo nema veze s nama kad nam pjevate da smo mi i siptari braca? :D

vidis,sad mogu jako bezobrazno da ti odgovorim,ali necu...
to bi bilo samo produbljivanje rasprave...
vi imate svoje misljenje,mi svoje i to je to...
teraj dalje...
batali dalju raspravu...

dzis
06-05-2013, 17:13
Navodno neki uradili plastične operacije nakon rume!!

caporegime
06-05-2013, 17:14

briši kume, briši sve što misliš da ne treba biti tu.
pa čak i neke postove koji su normalni ali su se greškom našli kvotani ili su kvotali neke loše postove.
pa jel moguće da umjesto od normalne teme, gdje bi se trebalo razmijenti informacije i analizirati stanje, nastane kokošinjac i svinjac istodobno.
briši, ako treba sve.

Bgd pobedik
06-05-2013, 17:15
Kako bilo u Rumi,sta ima da se kupi na pumpi?

batali tebra,nemoj to da pises ovde,nismo deca...
svako ima svoje misljenje...

ojkist
06-05-2013, 17:15
Pa da smo znali da zurite kod hirurga,avion bi vam rentrirali,pa sto ne kazete?

ojkist
06-05-2013, 17:17
Nasi agentski pipci bi zustavili ceo saobracaj na aerodrmu samo da vi stignete,ovako ste sigurno zakasnili,toliko vas kroz misije rupe,mora da je bila guzva.

dzis
06-05-2013, 17:18
avion jeidno za one vaše koje ste zaboravljali po putu

caporegime
06-05-2013, 17:19
Pa da smo znali da zurite kod hirurga,avion bi vam rentrirali,pa sto ne kazete?

jesili ti bio u onoj skupini koja je prva došla, koje bilo otprilike isto kao i bbb, a koji su u zadnji čas spašeni pojačanjem, ili si bio jedan od onih koji su s podobrim omjerom i dobro naoružani tek bili u stanju nešto napraviti.
i pored svega toga niste uspjeli ni pregaziti ni poniziti. naprotiv!

tema se ključa, bit će brisanja bome na neke će se i na njihov svađalački nastup obratiti itekako pažnja na ostalim temama.
upozorenje se već daje!

caporegime
21-05-2013, 17:24
otvara se tema. bez dosadašnje svađe i prozivanja.
ako se što ima reći, nek se kaže argumentirano i potkrijepljeno.
ovo nije samo tema za pitanja jel gora represija i hrvatskoj ili u srbiji nego općenito tema za uvid u uvjete za navijački život.
od temperamenta grada, loših cesta, kvaliutete lige pa do odnosa javnosti.
manje emocija a više mozga.