PDA

Pogledaj Full Version : Jesu li intelektualci ne pismeni

Antika
02-05-2013, 21:35
Nije ni čudo; ambicije mladih ljudi su takve da ih tjeraju da na brzinu steknu zvanje i diplomu, ne biraju načine…

Čak im ne može niti policijska akcija „Indeks“ stati na rep!
Javna je tajna kako tate svojim sinovima biraju škole i fakultete u kojima rade njihove kolege i prijatelji.
Nedavno mi jedan prijatelj pokazuje članak u novinama u kojem se razabire da je njegova bivša žena doktorirala. Doista nismo ništa komentirali, samo smo se obojica nasmijali.
Već mi je odavno poznata njegova priča kako joj je otac pisao magistarski rad, pa opet priča kako je na jednu knjigu stavio samo njezino ime koju ona nije pisala, a ne vjerujem da ju je ikad pročitala. Nebi to bilo toliko tragikomično da ta ista osoba ne radi na visokom položaju u vanjskoj hrvatskoj diplomciji.

U Splitu; jednoj gospođi iz dana u dan cvijeta posao pišući studentima diplomske i seminarske radove. – Ak´ vam se žuri, cijena je nešto veća, dovoljno je da donesete temu i dobijete svoj broj kao šifru.

Još živim u nadi da ću (ćemo) jednoga dana pokrenuti pravu znanstvenu revoluciju:

Javno ćemo spaljivati lažne doktorate na grobovima njihovih vlasnika!!

Stiliana
02-05-2013, 21:42
ja sam jednom dečku s faksa napisala diplomski :rofl

Humphrey
02-05-2013, 21:44
ja sam jednom dečku s faksa napisala diplomski :rofl

Gdje danas radi i koju štetu čini? :D

Stiliana
02-05-2013, 21:46
Gdje danas radi i koju štetu čini? :D

mislim nigdje... predavao je u školi neko vrijeme :D

inače, jedne je godine izjavio kako ne zna kad je Uskrs, uvijek zaboravi na koji je datum :zubo :D

Antika
02-05-2013, 22:09
...
inače, jedne je godine izjavio kako ne zna kad je Uskrs, uvijek zaboravi na koji je datum :zubo :D

Izgeleda da mu nisi pomagala samo oko diplomskog, nešto te često prate njegovi gafovi, - valjda ga moraš vodati kroz život.

Nego, što mu ne napišeš na papir na koji je datum točno Uskrs, pa neka to godinama nosa sa sobom?:lupa

ogledalce
02-05-2013, 22:10
ja sam svojoj maloj litos pisala rad za završne 3 godine faksa,brže tipkam od nje:zubo
tema je bila sveci,stavrno nisam ni znala koliko ima svetaca,kojih i nema u Bibliji:facepalm
samo znam da sam istipkala desetine stranica,dosadilo brate,i opet šta sam pisala :misli:facepalm

Stiliana
02-05-2013, 22:11
Izgeleda da mu nisi pomagala samo oko diplomskog, nešto te često prate njegovi gafovi, - valjda ga moraš vodati kroz život.

Nego, što mu ne napišeš na papir na koji je datum točno Uskrs, pa neka to godinama nosa sa sobom?:lupa

:facepalm

bože pomozi...

Antika
02-05-2013, 22:16
ja sam svojoj maloj litos pisala rad za završne 3 godine faksa,brže tipkam od nje:zubo

Ti si joj samo tipkala, a ne pisala, - to ti je samo fizički posa.
Ona je njemu pisala diplomski -
da mi je znati iz kojih pobuda?

Stiliana
02-05-2013, 22:18

za novčeke.... a za kaj si ti mislio? :rofl

koji pokvareni mozak.

Antika
02-05-2013, 22:21
..
koji pokvareni mozak.

Kod njega ili kod mene?

Humphrey
02-05-2013, 22:22
Novac je najprljaviji.:zubo

Stiliana
02-05-2013, 22:24
Kod njega ili kod mene?

kod tebe. a sve neka produhovljenost ovo ono... ti si baš kao gabi :cerek

ogledalce

ma je ona diktirala a ja pisala,
a to što sam ja polomila prste i umorila se,i mislila di moram staviti točku,zarez,upitnik,uskličnik itd,ko to pika,moj mozak je patio,,,

Stiliana
Novac je najprljaviji.:zubo

to je tužna istina s kojom se slažem :(

Antika
02-05-2013, 22:35
kod tebe.

Samo da znam, najviše naučim o osobama kad ih navedem da progovore o meni.

a sve neka produhovljenost ovo ono...
Da, moja produhovljenost kroz Krista!
Pa, nije ni on bio neki mlakonja, sjećaš li se kako je isprevrćao one stolove trgovaca u hramu, sigurno je netko od njih izašao i sa modricom.

ti si baš kao gabi :cerek
Ko ti je ta, a ja Gabi Novak!!

Stiliana
02-05-2013, 22:41
Samo da znam, najviše naučim o osobama kad ih navedem da progovore o meni.

Da, moja produhovljenost kroz Krista!
Pa, nije ni on bio neki mlakonja, sjećaš li se kako je isprevrćao one stolove trgovaca u hramu, sigurno je netko od njih izašao i sa modricom.

Ko ti je ta, a ja Gabi Novak!!

nije ni pretpostavljao ružne stvari o ljudima koje ne poznaje, pa čak ni o onima koje je poznavao ;)

ajde, samo nemoj više filozofirat, isprosipao si se za medalju... da ne pričam koliko je urnebesno smiješno da ti pišeš o tuđoj pismenosti i obrazovanju.

Antika
02-05-2013, 22:53
..
ajde, samo nemoj više filozofirat,

Eeee, filozofija je moj život, ništa bez nje, ona je u svakoj grani znanosti!

da ne pričam koliko je urnebesno smiješno da ti pišeš o tuđoj pismenosti i obrazovanju.

Sigurno da je smiješno kad mi to kažu oni koji pomažu u stvaranju nepismenih intelektualaca.

moonlight
02-05-2013, 23:04
Ne pismen je sam naslov teme.
Inače kod nas je znanstveni pristup nasljeđeno, prepisivački, nevjerojatno je da kod diplomske teme koja je nadam se tvoja odluka ne doprineseš
literaturi novim sadržajima na znanstvenoj osnovi.
Kod nas je znanstvena elita uštogljena, čast izuzecima, ali oni nisu na fakultetima, nego na institutima.

Antika
02-05-2013, 23:21
..
Kod nas je znanstvena elita uštogljena, čast izuzecima, .
Žalosno je, žalosno je kad jednom intelektualcu kažeš gdje se nalazi zvijezda Sjevernjača, - kažeš mu da ti pokaže prstom?
Pa, kad mu pomogneš naći njen položaj na nebu, pitaš ga što je stalno zakovana u jednoj točki na nebu, ili, što se nalazi pod 45° (gledano sa našeg područja)?
Pa se umješaju oni koji misle da su pametniji, i sve pogode,..ali kad njima postaviš pitanje, kažeš mu; trenutno se ti nalaziš na točki južnog pola, pokaži pravac gdje je zvijezda Sjevernjača.
Nikada nisam doživio da takvi pokažu vertikalan pravac prema svojim nogama i zemlji.
Takvi se zaključci postižu samo zdravim razmišljanjem, a takvih je jako puno među malim običnim ljudima!!

pdv
02-05-2013, 23:35
Ne pismen je sam naslov teme.
Inače kod nas je znanstveni pristup nasljeđeno, prepisivački, nevjerojatno je da kod diplomske teme koja je nadam se tvoja odluka ne doprineseš
literaturi novim sadržajima na znanstvenoj osnovi.
Kod nas je znanstvena elita uštogljena, čast izuzecima, ali oni nisu na fakultetima, nego na institutima.

I meni je to upalo u oko :zubo

Inače, potpisujem post. Danas je prelako steći doktorat i nema prevelike veze sa doprinosima određenoj znanosti.

moonlight
02-05-2013, 23:39
I meni je to upalo u oko :zubo

Inače, potpisujem post. Danas je prelako steći doktorat i nema prevelike veze sa doprinosima određenoj znanosti.

Ne svuda, ali na fakultetima je sveprisutno.
Nije slučajno, i to je nasljeđe, nasljeđe navika...ne objavljujem ali sam svejedno sveprisutan.
Trebat će nama puno da se takvog mentaliteta zbog sebe samih riješimo.

pdv
02-05-2013, 23:45
Ne svuda, ali na fakultetima je sveprisutno.
Nije slučajno, i to je nasljeđe, nasljeđe navika...ne objavljujem ali sam svejedno sveprisutan.
Trebat će nama puno da se takvog mentaliteta zbog sebe samih riješimo.

Ne kažem da je svuda i slažem se za fakultete. Toliko ljenčina, uhljebičara i mahom nestručnog kadra nema nigdje :D Al' dobro jednom će se i to promjeniti jer je stvarno žalosno gledati mlađe znanstvene novake koji odlaze s faksa jer se osjećaju jadno u takvom okruženje. Da ne pričam o situaciji gdje jedan profesor predaje na pet fakulteta, a nema ga ni na jednom od tih fakulteta.

moonlight
02-05-2013, 23:49
Ne kažem da je svuda i slažem se za fakultete. Toliko ljenčina, uhljebičara i mahom nestručnog kadra nema nigdje :D Al' dobro jednom će se i to promjeniti jer je stvarno žalosno gledati mlađe znanstvene novake koji odlaze s faksa jer se osjećaju jadno u takvom okruženje. Da ne pričam o situaciji gdje jedan profesor predaje na pet fakulteta, a nema ga ni na jednom od tih fakulteta.

Torbari, u rangu prostitucije, a takvi su sveprisutni medijski...znam ih nekolicinu samo sa FF u ZG.
Onaj koji to bude mjenjao mora u startu znat da će "poginuti", a kasnije tko zna, najteže se odričeš beneficija...
Nasljeđe, nasljeđe komunizma.

Antika
02-05-2013, 23:58
...
Onaj koji to bude mjenjao mora u startu znat da će "poginuti", a kasnije tko zna, najteže se odričeš beneficija...
Nasljeđe, nasljeđe komunizma.

A, sad mi reci kakva je budućnost onoga koji želi postaviti neku svoju novu znanstvenu teoriju; koja se protivi njihovom štreberskom "znanju"??

moonlight
03-05-2013, 00:01
A, sad mi reci kakva je budućnost onoga koji želi postaviti neku novu znanstvenu teoriju koja se protivi njihovom štreberskom "znanju"??

Na fakultetima teška, na institutima stvar je već "znanstvenija", bolja, fakulteti su robotizirane zajednice, nesklone modernizaciji u pristupu.