PDA

Pogledaj Full Version : ~p~o~t~r~e~s~

Antika
07-04-2013, 11:19
Preko ove aplikacije možete pratiti sve potrese koji se događaju na planeti.

Evo, jutros je zabilježen blagi potres u Crnoj Gori, - negdje oko 6,15h.

http://www.emsc-csem.org/Earthquake/Map/gmap.php

Antika
07-04-2013, 11:25
Zadnji potres prije 2 h, blagi, zabilježen u Chileu.

Antika
07-04-2013, 11:55
http://3.bp.blogspot.com/-t7KJmVFHIvk/TlQZEv82vQI/AAAAAAAAAwI/ar1G28nZmk8/s1600/EQ.png

Stranica za praćenje potresa u zadnjih 48h izgleda ovako, lako se prati.

Antika
07-04-2013, 13:27
Prije 2 sata zabilježen blag potres u Turskoj.

http://www.emsc-csem.org/Earthquake/Map/gmap.php

ogledalce
07-04-2013, 13:47
kad naćutiš da će nas u Hercegovini protrest,javi :) da mogu bižat :)

pdv
07-04-2013, 13:51
Atika, tvoju sobu zamišljam kao jednu veliku plazmu na kojoj su ti poslagane sve žive aplikacije i pratiš promjene u svijetu. Kad avioni lete, kad će potres, kad će jači val :D

Stiliana
07-04-2013, 14:07

e matričari, matričari... :kava

Antika
07-04-2013, 17:25
... tvoju sobu zamišljam kao ...

Dosta si blizu, tu moju sobu; moji nazivaju "Pentagon"!

Antika
07-04-2013, 17:28

Nikad se ne zna; vidiš da u dva dana bude više od 100 potresa u svijetu!

Antika
08-04-2013, 00:38
Danas, nešto prije podne, potres pogodio Sloveniju, - 3,3 ML.

Antika
08-04-2013, 11:11
Ovu Tursku nešto učestalo trese!

2013-04-08 07:45:22.2 ML 2.3 CENTRAL TURKEY
2013-04-08 07:38:19.3 ML 2.4 EASTERN TURKEY
2013-04-08 07:29:23.7 ML 2.2 CENTRAL TURKEY

Antika
08-04-2013, 12:37
2013-04-08 08:50:09.2 ML 4.7 OFFSHORE COQUIMBO, CHILE

Dosta jak potres pogodio Čile!

Antika
09-04-2013, 10:08

Evo tebi jedan poseban link, na njemu te upoznaju sa svakim potresom gotovo istovremeno, - tako da se možeš na vrijeme spakirati!

Sad sam gledao, bio je potres negdje blizu Španije i to prije 11 minuta.

http://quakes.globalincidentmap.com/

edit;
Dok sam ovo pisao, dosta jak potres pogodio je Bugarsku - prije 9 minuta.

(potres koji je označen crvenim kružićem dogodio se unutar sat vremena)

Antika
09-04-2013, 10:17
... kad će potres, ...

Niti znanost nije u stanju predvidjeti potres, niti znaju pouzdano zašto nastaje; - ali evo ovaj najnoviji link pruža mogućnost saznati za potres gotovo istovremeno kad se dogodi.

edit;
Dok sam ti ovo pisao malo se zatreslo na Aljaskoj!

Antika
09-04-2013, 10:24
http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/c132.0.403.403/p403x403/557638_583420171685622_1640498044_n.jpg

Antika
09-04-2013, 10:26
(potres koji je označen crvenim kružićem dogodio se unutar sat vremena)

http://files.abovetopsecret.com/images/member/391135de369e.png

ogledalce
09-04-2013, 11:54
Antika neznam se ja tu snać,
al deder vidi jel noćas imale u nas treslo,meni se čini da sam oćutila malo drmanja,,:) ili mi se počelo pričinjat,:)

Antika
09-04-2013, 12:01
Noćas je zatreslo u Crnoj Gori oko 1.30/h, ..jesi li ga ti noćas osjetila!?

ogledalce
09-04-2013, 12:10
Noćas je zatreslo u Crnoj Gori oko 1.30/h, ..jesi li ga ti noćas osjetila!?
osjetim ja kad god protrese, hahahha

Antika
09-04-2013, 12:22
Ukoliko je potres na dubini od 500 kilometara, a vi ste točno iznad njega, osjetit
ćete ga mnogo slabije nego onog na dubini od 5 kilometara", ...

Slažeš li se ti sa ovim, ili ga ti bolje osjetiš ako je u većoj dubini?
Naravno, uvjet je da si točno iznad njega!!

edit;

usput da obavijestim; prije 30 minuta, jači potres pogodio sjever Japana - na dubini od 52 km.

ogledalce
09-04-2013, 12:44
Slažeš li se ti sa ovim, ili ga ti bolje osjetiš ako je u većoj dubini?
Naravno, uvjet je da si točno iznad njega!!

edit;

usput da obavijestim; prije 30 minuta, jači potres pogodio sjever Japana - na dubini od 52 km.

taman ga ja mirim na kojoj je dubini,hahahaha al osjetim i vrlo malo podrhtavanje,,

Antika
09-04-2013, 12:59
taman ga ja mirim na kojoj je dubini,hahahaha al osjetim i vrlo malo podrhtavanje,,

Ali priznaj, kad prestane podrhtavanje, kad se sve umiri; - osjećaš li neku blaženu opuštenost i blagi umor, jedva čekaš da zaspiš, - zar ne???

ogledalce
09-04-2013, 13:37
Ali priznaj, kad prestane podrhtavanje, kad se sve umiri; - osjećaš li neku blaženu opuštenost i blagi umor, jedva čekaš da zaspiš, - zar ne???
ma onda pogotovo nema spavanja,hahahah
nego zašto se meni čini da mi ne pišemo o istome,hahahahah

Antika
09-04-2013, 13:57
...
nego zašto se meni čini da mi ne pišemo o istome,hahahahah

Ma, kako ćemo pisati o istom kad se stalno događaju novi i novi!?

Evo, prije pola sata u razmaku od nekoliko minuta dogodila se dva potresa na Aljaski.

Antika
09-04-2013, 14:49
Prije 25 minuta zatreslo Italiju!!

ogledalce
09-04-2013, 21:33
Antika ima li trešnje u Hercegovini? :)

Antika
09-04-2013, 22:04
Nema, ali bilo je u Iranu, javili u dnevniku tek maloprije, a ja to jutros razglasio.

Nego, je li ti neposredno prije podrhtavanja osjetiš neko neopisivo uzbuđenje, a kad sve prođe srce ti i dalje naglo udara??

ogledalce
09-04-2013, 22:37
Nema, ali bilo je u Iranu, javili u dnevniku tek maloprije, a ja to jutros razglasio.

Nego, je li ti neposredno prije podrhtavanja osjetiš neko neopisivo uzbuđenje, a kad sve prođe srce ti i dalje naglo udara??

ništa ja neznam kad će treniti meni se sve ukoči od straha,,,

Antika
09-04-2013, 23:05
Ah, nije to dobro, moraš se znat opustit i ne smiješ misliti na neke moguće posljedice!

Zato si ti ukočena što ti svašta u tom trenutku prolazi kroz glavu.

ogledalce
09-04-2013, 23:10
Ah, nije to dobro, moraš se znat opustit i ne smiješ misliti na neke moguće posljedice!

Zato si ti ukočena što ti svašta u tom trenutku prolazi kroz glavu.

znaš ti kad je unazad nekoliko godina bio onaj jači potres u nas,
onda sam ja dvi noći spavala u autu,bilo me strah u kući,
parkirala auto na ledinu i spavala u njemu :)

a inače se ne bojim ničega i nisa plašljiva ali potresa i zmija,uh :)

Antika
09-04-2013, 23:17
...
parkirala auto na ledinu i spavala u njemu :)

Ne znam što si sa tim dobila, u autu ga možeš osjetiti još bolje, posebno ako je duboko!!

Antika
09-04-2013, 23:20

Aaaauu, evo u Iranu opet treslo prije pola sata i to dosta jako!!

Sad sam prebrojao; tridesetak potresa u Iranu za nekoliko sati.

ogledalce
09-04-2013, 23:23
Ne znam što si sa tim dobila, u autu ga možeš osjetiti još bolje, posebno ako je duboko!!
ma čekaj,šta si se ti dovezao dubine,?jel isti vrag kad trese,,,,

Antika
09-04-2013, 23:26
ma čekaj,šta si se ti dovezao dubine,?jel isti vrag kad trese,,,,

Meni je isto, nisam baš siguran kako je tebi.
Valjda zato što se ja nekako bolje pripremim, stalno sam opušten.

ogledalce
09-04-2013, 23:46
Meni je isto, nisam baš siguran kako je tebi.
Valjda zato što se ja nekako bolje pripremim, stalno sam opušten.
opušten,pa čoviče ne pričamo o sexu nego o potresu,kako da budem opuštena kad se more sve srušiti na glavu,,

Antika
10-04-2013, 09:14
A, potres, ti misliš na potres???:bang:muka:cry

ogledalce
10-04-2013, 09:25
A, potres, ti misliš na potres???:bang:muka:cry

ma jok,ja mislim na zemljotres hahahaha

Antika
10-04-2013, 09:50
Prije dvadesetak minuta potres pogodio Tursku, ilitiga tvoj "zemljotres"!

ogledalce
10-04-2013, 09:57
Prije dvadesetak minuta potres pogodio Tursku, ilitiga tvoj "zemljotres"!

jel noćas treslo u nas,ja sam kasno legla i zaspala ko klada čim sam jastuk dotakla,tako ako je nisam čula ništa,,,

zar nemisliš da bi moglo biti u nas malo jačih potresa poslije ovakvih velikih kiša?

Antika
10-04-2013, 10:28
..

zar nemisliš da bi moglo biti u nas malo jačih potresa poslije ovakvih velikih kiša?

Nitko još ne zna što se uopće događaju potresi. Ali, puno se toga o potresima saznalo...dubina na kojoj nastaju, zatim otkrivene su dvije vrste potresnih valova (P i S valovi). Jedni od tih valova prolaze samo kroz krute slojeve Zemlje, a ne prolaze kroz tekući dio.

Andrija Mohorovičić je hrvatski znanstvenik svijetskog glasa koji je posvetio cijeli život, izučavajući potrese i tektoniku planete uopće. Mohorovičić je poznat u svijetu po svojoj MOHO plohi. Ta se ploha nalazi od prilike na dubini zemlje od stotinjak kilometara. MOHO ploha je sastavljena isključivo od metalnog djela, a to i danas zbunjiva znanstvenike, - jer tom metalnom dijelu nikako nije mjesto na tom dijelu zemljine kore.

Mohorovičić je shvatio ...(nastaviti ću, )

Antika
10-04-2013, 10:45
.......da se potresni valovi naglo odbijaju na određenoj dubini zemlje, što ga je i dovelo do zaključka o MOHO plohi koja ima ulogu metalne membrane.
U pravu si kad kažeš da bi se poslije ovih velikih kiša mogao dogoditi potres, jer se to često puta znalo ponoviti.
Zemlja je natopljena i ravnoteža u teretu pojedinih zemljinih gromada nije u prvobitnoj ravnoteži. Dobro je poznato da se potresi iznenada pojave tamo gdje su stvorena umjetna jezera, mada na tom djelu nisu prije zabilježeni.

U svakom slučaju, potres je jedan veliki Božji dar, dar koji nam uzdrma duh i probudi našu vjeru kad se suočimo sa tom strašnom silom!

Antika
10-04-2013, 10:50

Jak potres prije pola sata opet pogodio Iran!

ogledalce
10-04-2013, 10:57
.......da se potresni valovi naglo odbijaju na određenoj dubini zemlje, što ga je i dovelo do zaključka o MOHO plohi koja ima ulogu metalne membrane.
U pravu si kad kažeš da bi se poslije ovih velikih kiša mogao dogoditi potres, jer se to često puta znalo ponoviti.
Zemlja je natopljena i ravnoteža u teretu pojedinih zemljinih gromada nije u prvobitnoj ravnoteži. Dobro je poznato da se potresi iznenada pojave tamo gdje su stvorena umjetna jezera, mada na tom djelu nisu prije zabilježeni.

U svakom slučaju, potres je jedan veliki Božji dar, dar koji nam uzdrma duh i probudi našu vjeru kad se suočimo sa tom strašnom silom!

ma koji Božiji,to što me more ubiti,
ma to je vražije djelo,Bog stime nema nikakve veze,,

ogledalce
10-04-2013, 10:58

Jak potres prije pola sata opet pogodio Iran!

ima li mrtvih ili samo uplašenih?

Antika
10-04-2013, 11:15
ma koji Božiji,to što me more ubiti,
ma to je vražije djelo,Bog stime nema nikakve veze,,

Može nas ubiti i grana koju otkine vjetar, pa opet neću reći da je vjetar "vražije djelo"!
Bog nam je dao mogućnost da proniknemo u sve prirodne pojave i da ih pravilno shvatimo, - samo što to nama ljudima ide jako sporo.

Uvjeren sam da će ljudi uskoro shvatiti razlog nastanka potresa, a to će opet u mnogome pomoći da se shvati jedna nova teorija o "Šupljoj Zemlji"!

Naime, Zemlja je šuplja kao lopta, ima samo gornju opnu (kao lopta) koja je debela možda nekih 1000 km.

Unutra Zemlje je svemirska praznina, unutarnja strana lopte ima kopno i more; - moguć je život!!

Antika
10-04-2013, 11:25
ima li mrtvih ili samo uplašenih?

Ovo u Iranu ne prestaje, prije 22 minute opet jak potres.

Prvi potresni udar izazove žrtve, kasnije su ljudi oprezni, pa ako dođe i do snažnijeg nije tragičan kao prvi.

ogledalce
10-04-2013, 11:26
Može nas ubiti i grana koju otkine vjetar, pa opet neću reći da je vjetar "vražije djelo"!
Bog nam je dao mogućnost da proniknemo u sve prirodne pojave i da ih pravilno shvatimo, - samo što to nama ljudima ide jako sporo.

Uvjeren sam da će ljudi uskoro shvatiti razlog nastanka potresa, a to će opet u mnogome pomoći da se shvati jedna nova teorija o "Šupljoj Zemlji"!

Naime, Zemlja je šuplja kao lopta, ima samo gornju opnu (kao lopta) koja je debela možda nekih 1000 km.

Unutra Zemlje je svemirska praznina, unutarnja strana lopte ima kopno i more; - moguć je život!!

ma čekaj šta oš reć da zemlja nema jezgru tj.užarenu masu,?

Antika
10-04-2013, 11:35

Danas kad znanost raspolaže sa mnogim znanstvenim spoznajama, - veliko je pitanje jesu li stare teorije točne, ..mislim da nisu.

Evo kako se došlo do zaključka da je u centru Zemlje užarena masa (magma):

One potresne valove koje sam već spomenuo, P i S valove, kad su ti valovi otkriveni odmah se znalo da ne prolaze kroz tekućine i plinove ili tečne užarene mase.

Iz razloga što ti valovi ne prolaze kroz centar Zemlje došlo se do zaključka da je centar ispunjen užarenom tečnom masom, - isto tako bilo bi pravilno zaključiti da je taj dio ispunjen praznim prostorom je ti valovi ne prolaze niti kroz prazninu.

U svakom slučaju glupo je više tvrditi da je u centru Zemlje užarena masa, jer bi to bilo u zemlji kao malo sunce, - iz tog bi razloga naši oceani davno proključali.

Nemoj da te zbunjuje užarena masa koju izbacuju vulkani, ta se mas stvara između tektonskih gromada zbog trenja, a trenje je opet razlog nastanka potresa.

edit;
prije dvadesetak minuta umjeren potres osjetio se u Francuskoj.

Nešto mi tebe stalno zaobilazi, trebala bi ga noćas osjetiti!

ogledalce
10-04-2013, 11:42
Danas kad znanost raspolaže sa mnogim znanstvenim spoznajama, - veliko je pitanje jesu li stare teorije točne, ..mislim da nisu.

Evo kako se došlo do zaključka da je u centru Zemlje užarena masa (magma):

One potresne valove koje sam već spomenuo, P i S valove, kad su ti valovi otkriveni odmah se znalo da ne prolaze kroz tekućine i plinove ili tečne užarene mase.

Iz razloga što ti valovi ne prolaze kroz centar Zemlje došlo se do zaključka da je centar ispunjen užarenom tečnom masom, - isto tako bilo bi pravilno zaključiti da je taj dio ispunjen praznim prostorom je ti valovi ne prolaze niti kroz prazninu.

U svakom slučaju glupo je više tvrditi da je u centru Zemlje užarena masa, jer bi to bilo u zemlji kao malo sunce, - iz tog bi razloga naši oceani davno proključali.

Nemoj da te zbunjuje užarena masa koju izbacuju vulkani, ta se mas stvara između tektonskih gromada zbog trenja, a trenje je opet razlog nastanka potresa.

ma znaš šta ću ja tebi reć
ja više ničem nevirujem bez dokaza,i što nevidim svojim očima
ma nevirujem ni da je zemlja okrugla sve dok ne odem na misec i odozgor pogledam sama kako izgleda :)

Antika
10-04-2013, 12:39
ma znaš šta ću ja tebi reć
ja više ničem nevirujem bez dokaza,i što nevidim svojim očima
ma nevirujem ni da je zemlja okrugla sve dok ne odem na misec i odozgor pogledam sama kako izgleda :)

Do najvećih dokaza dolazi se isključivo razmišljanjima!
Ljudi su shvatili davno da je zemlja okrugla; promatrali su pomrčinu Mjeseca kojeg polako prekriva zemljina sjena. E, ta im je sjena dala pravi odgovor, - jer je sjena Zemlje na Mjesecu zakrivljena, a ne ravna crta preko Mjeseca.

edit;
prije pola sata zatresao se zapadni dio Afrike, negdje iznad ekvatora.
opet tebe promašilo!!

Antika
11-04-2013, 09:35
Antika ima li trešnje u Hercegovini? :)

Prije pola sata dobro je zadrmalo tvoju Hercegovinu, valjda si došla k sebi!

Inače, u poslijednih sat vremena serija srednje jakih potresa uzdrmala je područja od Amerike, Indonezije, Irana, Turske, Grčke i BiH.

Stiliana
11-04-2013, 10:14

Ima jezgru, od željeza i još nekih metala... da nema, na Zemlji ne bi bilo magnetskog polja koje nas štiti od zračenja sa Sunca i drugih svemirskih zračenja. Dakle, da nema željeznu jezgru ne bi bilo ni života na Zemlji.

Antika
11-04-2013, 10:27
To nema veze sa životom na Zemlji!
A, što se tiče zaštite od sunčeva zračenja; tu zaštitu stvaraju gornji slojevi atmosvere gdje se zračenja prelamaju i reflektiraju ponovno u svemir, - magnetizam zemlje s tim nema veze!

ogledalce
11-04-2013, 10:36
Prije pola sata dobro je zadrmalo tvoju Hercegovinu, valjda si došla k sebi!

Inače, u poslijednih sat vremena serija srednje jakih potresa uzdrmala je područja od Amerike, Indonezije, Irana, Turske, Grčke i BiH.

jel,nisam čila bila sam vanka,malo vatala sunce,da me ugrije,,

a jel bilo noćas,meni se čini da je tutnjalo pomalo,,

Antika
11-04-2013, 10:41
jel,nisam čila bila sam vanka,malo vatala sunce,da me ugrije,,

Nisi ti "vatala" sunce da te ugrije, već si išla brati kuke dok još zmije nisu progmizale!

Nije bilo noćas potresa blizu tebe, već onaj od maloprije, - epicentar je gore iznad Livna.

ogledalce
11-04-2013, 11:23
Nisi ti "vatala" sunce da te ugrije, već si išla brati kuke dok još zmije nisu progmizale!

Nije bilo noćas potresa blizu tebe, već onaj od maloprije, - epicentar je gore iznad Livna.
ma neki je vrag tutnja,noćas,al nije potreslo,

jok ,ja neću u kuke,već ima zmija :)

Stiliana
11-04-2013, 11:26
To nema veze sa životom na Zemlji!
A, što se tiče zaštite od sunčeva zračenja; tu zaštitu stvaraju gornji slojevi atmosvere gdje se zračenja prelamaju i reflektiraju ponovno u svemir, - magnetizam zemlje s tim nema veze!

Naravno da ima.

http://en.wikipedia.org/wiki/Earth's_magnetic_field

The Earth is largely protected from the solar wind, a stream of energetic charged particles emanating from the Sun, by its magnetic field, which deflects most of the charged particles. These particles would strip away the ozone layer, which protects the Earth from harmful ultraviolet rays.[3] Calculations of the loss of carbon dioxide from the atmosphere of Mars, resulting from scavenging of ions by the solar wind, are consistent with a near-total loss of its atmosphere since the magnetic field of Mars turned off.[4]
The polarity of the Earth's magnetic field is recorded in igneous rocks. Reversals of the field are detectable as "stripes" centered on mid-ocean ridges where the sea floor is spreading, while the stability of the geomagnetic poles between reversals allows paleomagnetists to track the past motion of continents (the study of past magnetic field is known as paleomagnetism).[5] Reversals also provide the basis for magnetostratigraphy, a way of dating rocks and sediments.[6] The field also magnetizes the crust; magnetic anomalies can be used to search for ores.[7]
Humans have used compasses for direction finding since the 11th century A.D. and for navigation since the 12th century.[8]

Od čega misliš da 'nastaje' aurora borealis/australis?

Antika
11-04-2013, 11:43
...

Od čega misliš da 'nastaje' aurora borealis/australis?

Što stvara auroru borealis nikada nije dokazano, - mislim das će neke buduće znanstvene spoznaje pomoći da se to riješi.

Lijepo je što te zanima znanost, ali, znanost treba promatrati samo kroz znanstvene spoznaje, a ne kao znanstveno rješenje.
Svaka nova spoznaja ne nudi riješenje već postavlja mnoga pitanja.
...Velika je stvar spoznati da postoji "sunčev vjetar", i naravno, znanost je spoznala da je to element svijetlosti koji ima masu i da mu je brzina nekih 1000km/s..

Antika
11-04-2013, 11:46
..
jok ,ja neću u kuke,već ima zmija :)

Kad si već uranila i dok ima rose; zmije ne izlaze dok se rosa ne podigne jer im je hladno.

ogledalce
11-04-2013, 11:51
Kad si već uranila i dok ima rose; zmije ne izlaze dok se rosa ne podigne jer im je hladno.

Antik,čitala sam jednom da je naše područije vrlo trusno i da je velika opsanost od učestalih potresa moguća,,i to čak jačih potresa,jel to istina?

Antika
11-04-2013, 11:59
Jee, istina je, dosta je nestabilno, samo kod nas nebi trebalo biti nekih većih problema kad nema visokih zgrada.

Ja sam prije nekoliko godina u Instanbulu doživio potres, - to je strahota.

Tamo su zgrade do oblaka, sve načičkano, i vrlo tankih zidova. Taj se cijeli dan u gradu osjećao miris sumpora, a u hotelu je bilo užasno vruće unatoč klimi koja je stalno hladila. Nekako se osjećala velika toplina iz zidova, - bio sam u holu hotela i sjedio u fotelji. Kad je zatreslo, drvene stranice od fotelja (koje su bile razmaknute) kresnule su jedna od drugu.

Ljudi su istrčali vani, ali to je opet užas kad su iznad tebe zgrade do oblaka!!

Antika
11-04-2013, 12:03

Klikni na ovaj link, dok sam ovo pisao zatreslo se u Turskoj, - crveni kružić označava potres unutar sat vremena.

ogledalce
11-04-2013, 12:17
Klikni na ovaj link, dok sam ovo pisao zatreslo se u Turskoj, - crveni kružić označava potres unutar sat vremena.

a šta označava narančasti kružić?

Stiliana
11-04-2013, 12:19
Što stvara auroru borealis nikada nije dokazano, - mislim das će neke buduće znanstvene spoznaje pomoći da se to riješi.

Lijepo je što te zanima znanost, ali, znanost treba promatrati samo kroz znanstvene spoznaje, a ne kao znanstveno rješenje.
Svaka nova spoznaja ne nudi riješenje već postavlja mnoga pitanja.
...Velika je stvar spoznati da postoji "sunčev vjetar", i naravno, znanost je spoznala da je to element svijetlosti koji ima masu i da mu je brzina nekih 1000km/s..

Znano i dokazano. Što ti misliš da stvara auroru?

Antika
11-04-2013, 12:20
Ogledalce, svaki kružić nakon sat vremena postaje narančasti, - dođi mišom na njega i odmah ti pokaže vrijeme koje je proteklo od potresa. Po veličini kružića znaš jačinu potresa, mada i to tamo piše.

Antika
11-04-2013, 12:25
Znano i dokazano. Što ti misliš da stvara auroru?

Ma, nije dokazano, ali i ja imam svoj zaključak koji može stajati a i ne mora:
Mislim da se radi o erupciji zračne mase gornjeg dijela atmosvere. Ta se zračna masa visoko izdigne u obliku zida od kojeg se prelama sunčeva svijetlost.

Ako mi netko dokaže da nisam u pravu, - to je opet moj uspjeh jer ću nešto više shvatiti!!

ogledalce
11-04-2013, 12:26
je Livno i Cavtat malo trenilo,

Antika
11-04-2013, 12:30
Znano i dokazano.

kad je u pitanju znanost, nemoj nastupati ovako arogantno, nemoj po svaku cijenu dokazivati da je neko tumačenje najispravnije, - to nije osobina onih koji vole znanost, znanost je skup spoznaja koje daju jedan odgovor i postavljaju najmanje dva nova pitanja.

Antika
11-04-2013, 12:33
je Livno i Cavtat malo trenilo,

Jee, već su kružići promjenili boju, znači ovladala si linkom, - znaš kako treba uvećati na onoj skali lijevo.

edit,
Aaauu, opet se Iran crveni, pa tamo Gvatamala, Chile...

ogledalce
11-04-2013, 12:43
Jee, već su kružići promjenili boju, znači ovladala si linkom, - znaš kako treba uvećati na onoj skali lijevo.

edit,
Aaauu, opet se Iran crveni, pa tamo Gvatamala, Chile...

jeeeee ajd nacrtaj ako ti nije teško,,:smijeh
a znaš li ti kako se dica rađaju,,jesi li ovladao time?:kava

Antika
11-04-2013, 13:08
jeeeee ajd nacrtaj ako ti nije teško,

Kad klikneš na link koji ću postavit ispod, otvorit ćeti se ovakva mapa, - skala lijevo + - na njoj povećavaš/smanjivaš.

http://riktindall.files.wordpress.com/2011/05/quakes-globalincidentmap-com.png

Stiliana
11-04-2013, 13:09
kad je u pitanju znanost, nemoj nastupati ovako arogantno, nemoj po svaku cijenu dokazivati da je neko tumačenje najispravnije, - to nije osobina onih koji vole znanost, znanost je skup spoznaja koje daju jedan odgovor i postavljaju najmanje dva nova pitanja.

Zašto je arogantno ako ja vjerujem u službenu znanost, a nije arogantno ako je ti na temelju samo svog mišljenja odbacuješ?

Ja ništa ne dokazujem, jer ne moram. Mnogo je toga dokazano i dostupno online, u udžbenicima, knjigama, itd... ti ne moraš vjerovat ni da je more slano što se mene tiče :D a kad ga probaš možeš tvrdit kako je to iluzija jer valovi udaraju u obalu, pa šume, pa se mozak od toga poremeti i doživljaj okusa. Eto, takve se rasprave ovdje vode. Meni to ne smeta, ali ne doživljavam ih ozbiljno.

Stiliana
11-04-2013, 13:10
Ma, nije dokazano, ali i ja imam svoj zaključak koji može stajati a i ne mora:
Mislim da se radi o erupciji zračne mase gornjeg dijela atmosvere. Ta se zračna masa visoko izdigne u obliku zida od kojeg se prelama sunčeva svijetlost.

Ako mi netko dokaže da nisam u pravu, - to je opet moj uspjeh jer ću nešto više shvatiti!!

Erupciji zračne mase zbog čega? A od čega to onda kompas pokazuje na sjever?

Antika
11-04-2013, 13:10
http://quakes.globalincidentmap.com/"]http://quakes.globalincidentmap.com/[/URL]

klikni na ovaj link.

ogledalce
11-04-2013, 13:11
Kad klikneš na link koji ću postavit ispod, otvorit ćeti se ovakva mapa, - skala lijevo + - na njoj povećavaš/smanjivaš.

http://riktindall.files.wordpress.com/2011/05/quakes-globalincidentmap-com.png

:smijeh:smijeh:smijeh ej bolan znam ,kako se gleda, samo se zajebajen :smijeh:smijeh

Antika
11-04-2013, 13:12

Klikni sad ovdje.

Antika
11-04-2013, 13:14
:smijeh:smijeh:smijeh ej bolan znam ,kako se gleda, samo se zajebajen :smijeh:smijeh

Dobro, budi spremna, vratim ti ..meni svašta padne na pamet.
Ja ono gore često pročitam; ti o potresu ja o seksu.
:bravo:bravo:bravo

ogledalce
11-04-2013, 13:17
Dobro, budi spremna, vratim ti ..meni svašta padne na pamet.
Ja ono gore često pročitam; ti o potresu ja o seksu.
:bravo:bravo:bravo

hahaha ej ja znam da moji prijatelji čitaju ovu temu bez da se logiraju,
pa malo da ih nasmijem,i da tema bude zabavnija,

a bez zajebancije zanima mene ovo o potresima,bilo u kojem smislu:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh

Antika
11-04-2013, 16:54
.. A od čega to onda kompas pokazuje na sjever?

Iz istog razloga iz kojeg ciklone koje se kreću prema sjeveru; one skreću u deso, ili, iz istog razloga što i rijeke koje teku od sjevera prema jugu moraju podadirati desnu obalu.

Antika
11-04-2013, 17:01
Erupciji zračne mase zbog čega?

Promatraj pažljivo kako vjetar iznad mora pravi valove i lomi ih u male maglene kapljice.
Pazi, iznad površine mora vlada daleko veća sila teže nego što je u najgornijim slojevima atmosvere.

Prema tome, u gornjim slojevima pušu nezamislivo snažni vjetrovi, i kad se oni sudaraju izbacuju iznad velike zavjese zračne mase i ledenih kristala.

U tim se ledenim kristalima stvara polarna svijetlost, a ocrtavaju se ogromni zidovi o kojima sam govorio.

Stiliana
11-04-2013, 17:31
vito jesi to ti?

Antika
11-04-2013, 17:53
vito jesi to ti?

Znao sam ja da ćeš ti mene prepoznat!

ogledalce
11-04-2013, 20:26
Znao sam ja da ćeš ti mene prepoznat!

ta nisi ti Vito Dugonoga?:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smije h

ogledalce
13-04-2013, 15:07
Antika ima li trešnje,,
a zanimljiv onaj link,,kad počme kopanje zovi:)

Antika
13-04-2013, 15:44
Antika ima li trešnje,,
a zanimljiv onaj link,,kad počme kopanje zovi:)

Tresnje jos nisu zrele, a krompiri ce se brzo kopat:facepalm:facepalmi!!:facepalm

ogledalce
13-04-2013, 15:49
Tresnje jos nisu zrele, a krompiri ce se brzo kopat:facepalm:facepalmi!!:facepalm

hahah kako kopat,pa mi tek jučer svoje posadili,dobro nismao sve al većinu,:)

a niam pitala za trešnje,nego za trešnju hahahaha potres:)

znam da je još rano,prve prispiju u Mostaru,ranke,:)

Antika
15-04-2013, 16:51
Potres umjerene jakosti prije pola sata zatresao Albaniju!

Antika
16-04-2013, 14:30
Prije pola sata, snažan potres zadesio Pakistan!

Ovo će biti na vjestima tek kasnije, mislim da se mora raditi o velikim žrtvama, jer mu je snaga 7,8 Merkalija!

Antika
16-04-2013, 14:34

Nakon razornog potresa u Pakistanu, samo desetak minuta nakon toga, snažno se treslo i u Francuskoj!

Antika
16-04-2013, 14:43
Jaki potres pogodio područje na iransko-pakistanskoj granici! Magnituda čak 7,8 po Richteru!

Evo Index.hr je prvi koji je objavio tu prelomnu vijest!

ogledalce
16-04-2013, 14:47
Evo Index.hr je prvi koji je objavio tu prelomnu vijest!

vrlo je to drmnilo........

Antika
07-05-2013, 17:58

Otkada je tema otvorena, - prvi put, vidim, potres se nigdje na planeti nije dogodio u posljednjih 120 minuta!

Antika
07-05-2013, 19:25
Već 3 sata nigdje nema potresa, a za 10-ak sati ih se svaki dan registrira skoro stotinjak.
Je li ovo znak za neki razorniji potres..ili..?

Antika
07-05-2013, 21:12
Jeli moguće!!?

Pet sati bez ijednog potresa,..spremite se za snažan potres!!!!!

ogledalce
07-05-2013, 22:37
Jeli moguće!!?

Pet sati bez ijednog potresa,..spremite se za snažan potres!!!!!

Antika,oćutiš li da će u nas ,javi,,da mogu bižat,,,,,

ogledalce
21-05-2013, 22:45
Antika jučer je treslo a nisi javio:jao

Antika
22-05-2013, 09:22
Antika jučer je treslo a nisi javio:jao

Bio sam na putu, 12 sati za volanom, nebi osjetio da je potres popratio ni tsunami.
Gdje je treslo, što nisi napisala, i, je li taj potres registriran na onoj karti?

ogledalce
27-05-2014, 11:55
nepiše nam se dobro :jao

http://cazinlive.net/brojni-zemljotresi-sirom-svijeta-ukazuju-da-se-sprema-nesto-vece/