PDA

Pogledaj Full Version : Novi rat

pdv
04-04-2013, 12:09
Stalno nas bombardiraju vijestima o zategnutim odnosima između Sjeverne Koreje i SAD-a. Jutros čitam kako je sjevernokorejska vojska dobila odobrenje za pokretanje vojnih napada uključujući i nuklearno. SAD i Kina su u stanju pripravnosti.

Što mislite da li je ovo samo tipičan spin komunističke zemlje ili zaista tu ma nešto? Hoće li se iz ovoga razviti rat s posljedicama na čitavo svjetsko stanovništvo?

pdv
04-04-2013, 12:24
Jedna zanimljiva analiza kako bi sve to moglo izgledati

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/83312-cnn-evo-kako-ce-se-odvijati-moguci-rat-izmedu-sjeverne-i-juzne-koreje.html

DzoniBG
04-04-2013, 12:36
Mislim da treci u lozi Kim, mladi Un koji izgleda kao blago mentalno retardirani mladic dize sebi cenu, do maksimuma zateze odnose, da bi se opet vratio u pregovore... a i da bi se svojoj ekipi u Trumanovom show-u dokazao kao opasan igrac...

Bilo kakav rat ako pokrenu, bice izbrisani sa lica zemlje, imacemo nuklearne eksplozije i razna cuda... ali najsurovije diktature vise nece biti...

Iako o americkoj politici mislim sve najgore...navijam da neko konacno stane na rep ispiracima mozga na Severu...

Inkvizitor
04-04-2013, 12:54
Ne znam jesu li u toj Sjevernoj Koreji toliko ludi da stvarno misle ratovat protiv SAD-a i Južne Koreje. Jedino ako ne računaju na Kinu i neki veći sukob.

Antika
04-04-2013, 13:28
Dugogodišnjim ispiranjem mozga narodu,- kako su tobože ugroženi od vanjskog neprijatelja; - nema se što drugo očekivati!
Žalosno je što su svi uvjereni u laž, pa i u onu da moraju prvi napasti jer će ih neprijatelj uskoro izbrisati sa lica zemlje!!

pdv
04-04-2013, 13:51
Mislim da treci u lozi Kim, mladi Un koji izgleda kao blago mentalno retardirani mladic dize sebi cenu, do maksimuma zateze odnose, da bi se opet vratio u pregovore... a i da bi se svojoj ekipi u Trumanovom show-u dokazao kao opasan igrac...

Bilo kakav rat ako pokrenu, bice izbrisani sa lica zemlje, imacemo nuklearne eksplozije i razna cuda... ali najsurovije diktature vise nece biti...

Iako o americkoj politici mislim sve najgore...navijam da neko konacno stane na rep ispiracima mozga na Severu...

Ja sam za Ameiku uvijek :pink

Kako god okrutni bili, a okrutni su svi pitanje je samo tko je više tko manje, prije sam na njihovoj strani nego na strani komunističkih diktatora ili islamskih fundamentalista. Ukoliko dođe do rata mislim da će to SAD ugasiti jednim kratkim i britkim rezom. Jedino, postavlja se pitanje, da li Sjeverna Koreja ima nuklearno oružje i da li će ga zaista zloupotrijebiti i tako nanijeti štetu svijetu ali ne sumnjam u pobjedu SAD-a.

Ne znam jesu li u toj Sjevernoj Koreji toliko ludi da stvarno misle ratovat protiv SAD-a i Južne Koreje. Jedino ako ne računaju na Kinu i neki veći sukob.

Ne vjerujem da će Kina stati na stranu Sjeverne Koreje. To su više priče,a svi se okreću tamo gdje je novac jer u Kini nije čisti komunizam već elite uživaju sve blagodati kapitalizma, a narod je uglavnom pod komunističkom diktaturom. Uostalom zemlji koja ima najveći trgovinski deal s SAD-om ne odgovara okretanje leđa ovoj zemlji.

Dugogodišnjim ispiranjem mozga narodu,- kako su tobože ugroženi od vanjskog neprijatelja; - nema se što drugo očekivati!
Žalosno je što su svi uvjereni u laž, pa i u onu da moraju prvi napasti jer će ih neprijatelj uskoro izbrisati sa lica zemlje!!

Nisam sigurna da je baš ovaj slučaj. Mozak im jest ispran ali ljudi nisu glupi i mislim da je većina svjesna situacije oko sebe samo su nemoćni. Jedini koji tamo dobro žive su vladajuća dinastija i pripadnici vojske, a narod gladuje i zasigurno mu glad ne predstavlja veselje i vjerojatno bi to htjeli promijeniti. No, kako rekoh nemoćni su,a odlika svih režimskih sustava je nahraniti vojsku, dati joj beneficije i bez problema će ''čuvati'' ostatak naroda.

Antika
04-04-2013, 14:16
.... a narod gladuje i zasigurno mu glad ne predstavlja veselje i vjerojatno bi to htjeli promijeniti. ..

U ovom slučaju sigurno si u pravu; mnogi žele promjene jer im je tako i tako ne izdrživo, - pa makar neko granatiranje osjetili i na svojoj koži.

..Pade mi napamet jedna reakcija mog pokojneg brata dok je sa svojim Tigrovim bio u okruženju na južnom bojištu.
Zvao je zapovjedništvo nek izda naredbu da topništvo tuče određenu kotu.
Ali kad su rekli da neće tući jer se on sa svojom vojskom nalazi na toj koti, - on im je na to odgovorio:
"Samo vi tucite, tako i tako smo opkoljeni, a možda nas koja i promaši!!"

caporegime
04-04-2013, 14:34
ako je netko primijetio i oni sjeverno korejski protesti ne djeluju spontano. svi demonstranti postrojeni u red i kolonu.
ja mislim da nakon poičnu dobivati batine da će ti isti koji sad uzdignutim šakama prijete americi, svoje vlastodršće doslovno nabijati na ražanj a moguće i jesti pošto se pričalo da je uslijed gladi dolazilo i do kanibalizma.

Antika
04-04-2013, 14:59
http://www.index.hr/images2/kim-jong-um-un-sjevernakoreja-afp625.jpg

A, što drugo već zabrinutost i očaj!!

pdv
05-04-2013, 12:12
Naišla sam na ovaj blog jednog Austrijanca koji je zajedno s prijateljem ušao u Sjevernu Koreju iz pravca Rusije i ukrcali se na neki radnički vlak koji jednom mjesečno prevozi radnike na privremeni rad i tako snimili dosta dosad neviđenih slika. Uglavnom u Sjevernu Koreju se može ući iz pravca Kine gdje se dobije vodič i po točno određenim pravilima se smije kretati i mislim da postoji zabrana slikavanja bar u zadnje vrijeme. Pogledajte ako vas zanima, ako ništa, bar ćete na svakom koraku vidjeti slike voljenog vođe :)

http://vienna-pyongyang.blogspot.com/2008/09/tumangan-north-korean-border-station.html

Bismarck
05-04-2013, 14:49
Ma kakav bolan rat, šta je vama. Partizanima u Sjevernoj Koreji lijep način da narod drže pod presijom, a amerima da prodaju mmalo oružja Južnoj Koreji i da pojačaju vojni budžet koji će sirotinja plaćati. Svima dobro...
Mene jedno zanima da ako bude kakav belaj, hoće li sdp skupljat dragovoljce. Bar da pokažu svojim duhovnim vođama u Pjongjangu da nisu sami

Morro Vlachii
05-04-2013, 16:50
Ako i započne rat,Sjeverna Koreja je nakon tjedan dana na koljenima.Prvi dan će letjeli koja raketa iz Sjeverne Koreje,ali odmah nakon zasut će ih sa svih strana tamo gdje najviše boli;raktene platforme i PZO sustavi.Kada im to odsjeku,mogu se pozabaviti infrastrukturom, i prekidanjem komunikacije.

Doskora će Koreja biti ujedinjena i Južna će Koreja poput zapadne Njemačke istočnoj,svesrdno pomoći da svi stanu na noge i zajednički izgrade bolje društvo sutrašnjice.

NorthStand
06-04-2013, 01:29
ja bih volio da napadnu južnu koreju, i da se konačno stane na kraj tom njihovom kurčenju. narod im skapava od gladi, a oni bi ratovali. pa kad je tako samo neka krenu, ali neka budu spremni na ravnanje sjeverne koreje od najviše do najniže točke.

da samo južnokorejac, pregazibo bi te komunističke gadove za sva vremena. a o ujedinjenju nema govora, ni da hoće ne smiju se ujedinit jer su ovi gore mentalno totalno devastirani. oni bi unakazli južnokorejce, u svakom pogledu da se ujedine. dakle neka bude i dalje sjeverna koreja, ali bez komunističkih idiota i neka se sami čupaju iz govana koja su srali sve ove godine. još tamo od drugog svijetskog rata, oni su najbolji primjer šta komunizam radi državama i narodima u kojima se on nađe pamet solit. kapitalizam je daleko od idealnog, ali poprilično sam siguran da južnim korejcima ni dan danas nije mrsko što su prihvatili ono što su im ameri sugerirali. jer južna koreja je jedna od najrazvijenijih azijskih država, sigurno da glavni razlog leži u tome što se nisu uhvatili komunizma kao oni na sjeveru. taj komunizam je najveće zlo koje je haralo ovim svijetom, fašizam i nacizam ne mogu ući u istu rečenicu s njime. jer komunizam je daleko više ljudi pobio, i daleko više država devastirao i daleko duže trajao i traje ko zlo u još nekim zemljama svijeta. ali hvala bogu, i te komuniste je vrijeme pregazilo.

Volvoks
07-04-2013, 20:52
Pa nije narod kriv zbog takve vlasti, Azijatima nije u krvi da se pobune, zato je i došlo do takve situacije...
No, oni bi bili vjerni i kapitalističkoj vlasti, tu ne bi bilo nekih velikih problema, puno veći problem za Južnu Koreju su financije, jer je gospodarska razlika ogromna...

caporegime
07-04-2013, 20:55
tek kad sjevernokorejski režim padne tek onda dolazi do problema.
kako dalje? ujedinjenje odmah nema smisla jer je slična stvar potresla i njemačku a ovdje su razlike 100 puta veće.

Volvoks
07-04-2013, 21:01
Mislim da bi granice trebale ostati zatvorene još neko vrijeme, i lagano uvoditi kapitalizam i novi način razmišljanja...
Šteta je što se nisu ujedinili 1990. jer tada razlike nisu bile ni približno ovakve.

caporegime
07-04-2013, 21:12
moguće je i da kinezi na kraju iniciraju pad režima a onda ga pokušaju na svoj modernizirani način prilagoditi vremenu. tako učahureni mogli bi inicirati i spajanje obiju koreja, po principu kina-hong kong gdje bi kao već učahureni u jednom dijelu pokušali proširiti svoj, i gospodarski i politički i vojni utjecaj, te polako istisnuti ameriku.
time se rješavaju velike sile na svom kopnu a dolaze izravno pred japan.

NorthStand
08-04-2013, 17:40
http://www.vecernji.hr/vijesti/ovako-bi-izgledao-korejski-rat-sukob-bi-bio-kratak-ali-jako-krvav-clanak-535435