PDA

Pogledaj Full Version : Zračni prostor nad Korejama

Antika
04-04-2013, 09:17
http://www.flightradar24.com/

Pomoću ovog linka možemo pratiti trenutno stanje u zračnom prostoru iznad Sjeverne i Južne Koreje.

Na aplikaciji se vide svi avioni koji trenutno lete na tom dijelu i cijeloj planeti.
Zanimljivo je pratiti zračni prostor iznad Koreja; jer ako dođe do ratnog sukoba svi će avioni biti prizemljeni ili preusmjereni na druge aerodrome.
Dakle, ako budemo pažljivo pratili zračni prostor imati ćemo priliku prvi saznati je li došlo do eskalacije u tom dijelu svijeta.

Trenutno stanje na Korejskom poluotoku kaže da nad S. Korejom nema nikakvih letova, dok nad J. Korejom trenutno ima desetak aviona koji u glavnom lete prema americi i obratno.

Predlažem da se i vi uključite u cjelodnevno praćenje stanja nad Korejama i da nas povremeno obavještavate na ovoj temi.

Antika
04-04-2013, 09:30
http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/p480x480/559839_508129362559825_1875941734_n.png

ogledalce
04-04-2013, 11:37
od jučer pratim dešavanja nad Korejom,pa ništa se ne dešava,,
a iznad nas ko mravinjak,nedaj Bože da koji padne :)

Antika
04-04-2013, 11:47
od jučer pratim dešavanja nad Korejom,

Pogledaj sad, imam osjećaj da svi avioni bježe iz J. Koreje.

Da te pitam; kad si kliknula na onaj link sa vrha teme, - je li ti se odmah otvorio prostor iznad Koreja ili si ga naknadno tražila???

To me zanima da vidim jesam li pravilno instalirao link.

ogledalce
04-04-2013, 11:51
Pogledaj sad, imam osjećaj da svi avioni bježe iz J. Koreje.

Da te pitam; kad si kliknula na onaj link sa vrha teme, - je li ti se odmah otvorio prostor iznad Koreja ili si ga naknadno tražila???

To me zanima da vidim jesam li pravilno instalirao link.

nije morala sam tražiti,ustvari pomicala desno da dođem do Koreje,,

ogledalce
04-04-2013, 11:53
a zašto kad kliknem strijelicom na neki avion nestane?

da ga nisam srušila u ocean hahaahha

Antika
04-04-2013, 12:48
a zašto kad kliknem strijelicom na neki avion nestane?

neće ti nestati, već promijeni boju u crvenu, a tamo desno ti se pojavi njegova slika i druge karakteristike; - na kojoj visini leti, odakle i gdje, koliko putnika.......

da ga nisam srušila u ocean hahaahha

Da si ga srušila već bi te pronašli, nebi imala vremena napisati taj post.

Moš´ mislit; kojom su tehnologijom ameri ovladali i kako prate svaki pokret S. Koreje'

Antika
04-04-2013, 12:51
nije morala sam tražiti,ustvari pomicala desno da dođem do Koreje,,

Ali sad svaki put kad otvaraš link, odmah ti pokaže korejski poluotok, - bar je tako kod mene.

pdv
04-04-2013, 13:58
Meni nije odmah otvorilo već sam morala sama doći do tamo. Ali nije problem. U svakom slučaju, zanimljiv link :D

Antika
04-04-2013, 14:05
Meni nije odmah otvorilo već sam morala sama doći do tamo. :D

Isti je slučaj kod svakoga - prvi put.
Sledeći put kad klikneš na link, ako koristiš isto računalo, - automacki prepoznaje što si prethodno promatrala.

Probaj sad izići vani (tu kod tebe) i pogledaj u nebo, - ako si ugledala neki avion, vrati se i otvori link, tamo ćeš naći sve karakteristike tog leta.

ogledalce
04-04-2013, 14:51
Isti je slučaj kod svakoga - prvi put.
Sledeći put kad klikneš na link, ako koristiš isto računalo, - automacki prepoznaje što si prethodno promatrala.

Probaj sad izići vani (tu kod tebe) i pogledaj u nebo, - ako si ugledala neki avion, vrati se i otvori link, tamo ćeš naći sve karakteristike tog leta.

ja inače kad je vedro i kad se vide,volim gledati avione a pogotovo noći ljeti,,legnem na terasu i gledam,,
samo ovo je previše letova iznad BiH-a samo nedaj Bože da se sudare,:)

Antika
04-04-2013, 14:55
...
samo ovo je previše letova iznad BiH-a samo nedaj Bože da se sudare,:)

Nije to ništa, pogledaj što ih je nad Frankfurtom, - spuštaju se i podižu kao kompozicija?

ogledalce
04-04-2013, 14:57
Nije to ništa, pogledaj što ih je nad Frankfurtom, - spuštaju se i podižu kao kompozicija?

al zanimljivo samo nad Europom i Amerikom ko mravinjak,
Azija Afrika i osatlo slabo ili ništa, kako to?

Antika
04-04-2013, 15:03
...
Azija Afrika i osatlo slabo ili ništa, kako to?

Tamo su ti nesigurni koridori za letenje.

Takva je gotovo cijela središnja Afrika, Libija, zatim tamo u Aziji - Mongolija, a iznad Sjeverne Koreje još nisam vidio da je poletio neki avion.

ogledalce
04-04-2013, 15:06
Tamo su ti nesigurni koridori za letenje.

Takva je gotovo cijela središnja Afrika, Libija, zatim tamo u Aziji - Mongolija, a iznad Sjeverne Koreje još nisam vidio da je poletio neki avion.

ja od jučer pratim nad Korejom,al nema ni jedan avion,,
a zato Američki borbeni nevidljivi lete tamo sigurno :)

Antika
04-04-2013, 15:07
Evo, gledam sad; u cijeloj Afriki samo jedan avion i to u Keniji.

Antika
04-04-2013, 15:09
...
a zato Američki borbeni nevidljivi lete tamo sigurno :)

Nije baš lako niti onim nevidljivim, jednog su Srbi oborili, ono nedavno, pucali nasumice i trefili.

Ima na internetu njihova parola: "Oprostite nismo ga vidjeli!"

ogledalce
04-04-2013, 15:13
Nije baš lako niti onim nevidljivim, jednog su Srbi oborili, ono nedavno, pucali nasumice i trefili.

Ima na internetu njihova parola: "Oprostite nismo ga vidjeli!"

hahahaha kad mogu srbi onda mogu i korejanci

a nemogu se viditi leteći tanjuri :)

Antika
05-04-2013, 18:41

Ne mogu vjerovati, evo sad sam pogledao stanje u zračnom prostoru; nad Južnom Korejom nema niti jedan avion!!!

Dakle, stanje se trenutno zaoštrilo do usijanja, za koji sat sigurno će ta vijest biti potvrđena.

edit;

Opet sam provjeravao, doista nema niti jedan, tek tamo nad Japanom i to istočnije.

Antika
07-04-2013, 20:17
Trenutno niti jedan avion nad J. Korejom, ali ih na desetine leti prema Seulu, - zanima me hoće li i oni biti preusmjereni na druge aerodrome?

clash
09-04-2013, 16:36
južno korejski zračni prostor zatvoren je od 22-6 ujutro, i to več pun k... godina..
čak je i večina(ili možda čak svi?) aerodroma u to vrijeme zatvorena, i osim vojske na njima nema nikog...

Antika
09-04-2013, 22:13

Nisi u pravu, čeka sam da provjerim, eno ti ih cijeli niz lete prema Seulu, a nad J. Korejom ih ima ko jato ptica.

clash
09-04-2013, 22:55
motaju se oko seula.
a danom ti iz seula za busan ide avion na pol ure,

Antika
11-04-2013, 14:31
AMERIČKI dužnosnici potvrdili su danas za CNN kako je tijekom jučerašnjeg dana Sjeverna Koreja podigla najmanje jednu raketu u poziciju za lansiranje, što znači da bi do ispaljivanja spomenutog projektila moglo doći u svakom trenutku.

Tenzije su narasle, svi su u stanju pripravnosti, a svijet sa strepnjom gleda na najnovija događanja na Korejskom poluotoku. I najmanja pogreška ili krivi potez mogli bi biti okidač za rat koji predstavlja najveću nuklearnu opasnost u posljednjih pola stoljeća.

Je li ovo vrhunac napetosti???