PDA

Pogledaj Full Version : Dobrodošao nam Papa

caporegime
04-06-2011, 19:37
Kad vidim sve ove desetine tisuća mladih koji na trgu Bana Jelačića u Zagrebu pozdravljaju svetog oca pomislim kako još nije ništa izgubljeno.
Uživam pri pomisli kako se svim onih jazavcima koji su pokušali obezvrijediti ovaj posjet diže kosda na glavi a zubi im od muke škrguću jer neki dan na prosvjed protiv papina dolaska došlo tek 50 ak škrbavih, ljevičarskih kreatura, dok većina upravo pkazuje koga cijene.

http://www.vecernji.hr/vijesti/papa-dosao-jelacicev-trg-docekale-ga-tisuce-mladih-vjernika-clanak-296528

dakle ljevičarska bagro, gledajte i po mogućnosti cvilite što više.

caporegime
04-06-2011, 19:38
http://www.jutarnji.hr/papa-u-hrvatskoj/

zaba1111
04-06-2011, 19:56
Kad vidim sve ove desetine tisuća mladih koji na trgu Bana Jelačića u Zagrebu pozdravljaju svetog oca pomislim kako još nije ništa izgubljeno.
Uživam pri pomisli kako se svim onih jazavcima koji su pokušali obezvrijediti ovaj posjet diže kosda na glavi a zubi im od muke škrguću jer neki dan na prosvjed protiv papina dolaska došlo tek 50 ak škrbavih, ljevičarskih kreatura, dok većina upravo pkazuje koga cijene.

http://www.vecernji.hr/vijesti/papa-dosao-jelacicev-trg-docekale-ga-tisuce-mladih-vjernika-clanak-296528

dakle ljevičarska bagro, gledajte i po mogućnosti cvilite što više.

Evo i ja gledam i baš mislim jenako kao ti.
Ja vam kažem da nije sve izgubljeno, da nije do naroda. Narod je neupućen i zaveden, a "krivnja" je na onima koji nešto znaju pa i nama ovdje jer se nismo u stanju suprotstaviti duhu zla i kulturi smrti.
A ovaj zanos i doživljaj na trgu pokazuje zašto nam je borba teška,odnosno zašto imamo puno neprijatelja.
Kad pogledamo s kojih nas se sve strana napada onda i nije toliko loše za jednu tek rođenu državu koja se tek treba u potpunosti oformiti i osnovati institucije koje će brinuti za državu i nacionalne interese i gdje tek treba sazreti nacionalno odgovorno društvo i u ovakvom neprijateljskom okruženju .

Humphrey
04-06-2011, 20:04
Problem s ovom državom je što većina nažalost najčešće šuti dok manjina glasno škrguće zubima i zavija svoju propagandu preko medija koje nažalost kontrolira.

Drago mi je što danas imamo priliku vidjeti istinsku Hrvatsku,mladu Hrvatsku koja ne boluje od defetizma nego s nadom i vjerom gleda u budućnost.

zaba1111
04-06-2011, 20:22
Manjina je dugo vladala, zna kako se to radi, ostala u medijima i zadržala sve poluge moći. Tuđman ih je pokušao malo po malo istisnuti , ali nisu se dali, instrumentima svoje moći su zatrli Tuđmana i njegovu ideju i narod se poveo za svojim vodstvo, što je i logično.

Većina ni ne može upravljati niti ima znanje, borba se vodi među 4-5 % gornjih, njihovi su brojiniji i iskusniji i zasad vode igru, ali nada je u narodu koji je ipak u puno većoj mjeri na našoj strani što pruža nadu da će se vremenom razviti hrvatska opcija u vrhu.

caporegime
05-06-2011, 15:52
evo nekih komentara iz srbije. radi se o čitateljima inače liberalnoprogresivnog lista

CityWatch
Nedelja, 05. 06. 2011. 09:35h
neregistrovan korisnik
Da li ce Srbija uloziti protest zbog papinih izjava o Stepincu i Srbima? Izjave su monstrouzne.
Preporuka:
102
35
Odgovori

Prijavi komentar
mali-mladjo
Nedelja, 05. 06. 2011. 09:38h
neregistrovan korisnik
e ajde sad braco srbi sto ste bili za hapsenje mladica da vas cujem znate li kome ide papa stepincu svesteniku koji je poveo i naredio pokolj srba u jasenovcu i dan danas to isto misle i zele e moj srbine nigde neces stici dok te vode ovi brankovici
Preporuka:
89
41
Odgovori

Prijavi komentar
SIMOR
Nedelja, 05. 06. 2011. 09:44h
neregistrovan korisnik
Papa ce se pomoliti na grobu Alojzija Stepinca!? Toliko o Papi i Vatikanu!
Preporuka:
106
29
Odgovori

Prijavi komentar
Milorad
Nedelja, 05. 06. 2011. 09:49h
neregistrovan korisnik
" Hvatski mediji nezvanično navode da je Mladić juče nazvao policiju i pretio papi."- Ma ne preterujte , to je ne izvodljivo covek je u zatvoru.
Preporuka:
47
25
Odgovori

Prijavi komentar
petar
Nedelja, 05. 06. 2011. 10:06h
neregistrovan korisnik
Nije moglo da bude izabrano bolje mesto za misu nego što je hipodrom. Obzirom na papinu izjavu o Stepincu.
Preporuka:
72
27
Odgovori

Prijavi komentar
Mirko
Nedelja, 05. 06. 2011. 10:07h
neregistrovan korisnik
Sto ne ode u Jasenovac, da klekne i da trazi od Boga oprost! A mi Srbi da nikada ne zaboravimo Jasenovac gde su an svirepi nacin skoro milion ljudi bili svirepo zaklani od ustasha.
Preporuka:
107
26
Odgovori

Prijavi komentar
mix
Nedelja, 05. 06. 2011. 10:11h
neregistrovan korisnik
Na grobu Alojzija Stepinca?A mi tezimo da se pomirimo...
Preporuka:
93
24
Odgovori

Prijavi komentar
Dule
Nedelja, 05. 06. 2011. 10:18h
neregistrovan korisnik
Naravno da drze do odnosa sa Hrvatima. Stepinac je svojevremeno blagosiljao krvnike i koljace u Jasenovcu. Nikad ne zaboraviti !

Humphrey
05-06-2011, 16:01
evo nekih komentara iz srbije. radi se o čitateljima inače liberalnoprogresivnog lista

CityWatch
Nedelja, 05. 06. 2011. 09:35h
neregistrovan korisnik
Da li ce Srbija uloziti protest zbog papinih izjava o Stepincu i Srbima? Izjave su monstrouzne.
Preporuka:
102
35
Odgovori

Prijavi komentar
mali-mladjo
Nedelja, 05. 06. 2011. 09:38h
neregistrovan korisnik
e ajde sad braco srbi sto ste bili za hapsenje mladica da vas cujem znate li kome ide papa stepincu svesteniku koji je poveo i naredio pokolj srba u jasenovcu i dan danas to isto misle i zele e moj srbine nigde neces stici dok te vode ovi brankovici
Preporuka:
89
41
Odgovori

Prijavi komentar
SIMOR
Nedelja, 05. 06. 2011. 09:44h
neregistrovan korisnik
Papa ce se pomoliti na grobu Alojzija Stepinca!? Toliko o Papi i Vatikanu!
Preporuka:
106
29
Odgovori

Prijavi komentar
Milorad
Nedelja, 05. 06. 2011. 09:49h
neregistrovan korisnik
" Hvatski mediji nezvanično navode da je Mladić juče nazvao policiju i pretio papi."- Ma ne preterujte , to je ne izvodljivo covek je u zatvoru.
Preporuka:
47
25
Odgovori

Prijavi komentar
petar
Nedelja, 05. 06. 2011. 10:06h
neregistrovan korisnik
Nije moglo da bude izabrano bolje mesto za misu nego što je hipodrom. Obzirom na papinu izjavu o Stepincu.
Preporuka:
72
27
Odgovori

Prijavi komentar
Mirko
Nedelja, 05. 06. 2011. 10:07h
neregistrovan korisnik
Sto ne ode u Jasenovac, da klekne i da trazi od Boga oprost! A mi Srbi da nikada ne zaboravimo Jasenovac gde su an svirepi nacin skoro milion ljudi bili svirepo zaklani od ustasha.
Preporuka:
107
26
Odgovori

Prijavi komentar
mix
Nedelja, 05. 06. 2011. 10:11h
neregistrovan korisnik
Na grobu Alojzija Stepinca?A mi tezimo da se pomirimo...
Preporuka:
93
24
Odgovori

Prijavi komentar
Dule
Nedelja, 05. 06. 2011. 10:18h
neregistrovan korisnik
Naravno da drze do odnosa sa Hrvatima. Stepinac je svojevremeno blagosiljao krvnike i koljace u Jasenovcu. Nikad ne zaboraviti !

Razlika između četnika i liberalnoprogresivnog srbina je u tome što je liberalnoprogresivni otkrio žilet i toplu vodu.

Ilirk@
06-06-2011, 09:45
koji šizofren narod. umalo pa gori od lijevog hrvatskog biološkog otpada (ovo je moja stilska figura koju mi je zirdum ukrao, tako da se zna)

Ilirk@
06-06-2011, 09:50
Problem s ovom državom je što većina nažalost najčešće šuti dok manjina glasno škrguće zubima i zavija svoju propagandu preko medija koje nažalost kontrolira.

Drago mi je što danas imamo priliku vidjeti istinsku Hrvatsku,mladu Hrvatsku koja ne boluje od defetizma nego s nadom i vjerom gleda u budućnost.

svima nam je srce bilo puno. čak i meni koja sam teški pesimist kad je budućnost hrvatske, kao nacionalne države za koju su hrvati ginuli, u pitanju.

nego, što bi sa dejvidovcima i antipapinskim prosvjedom??
zna li tko?

Inkvizitor
06-06-2011, 09:52
Bilo je stvarno veličanstveno. Ono na trgu. Optimistično i svaka čast mlađariji..

caporegime
06-06-2011, 10:35
svima nam je srce bilo puno. čak i meni koja sam teški pesimist kad je budućnost hrvatske, kao nacionalne države za koju su hrvati ginuli, u pitanju.

nego, što bi sa dejvidovcima i antipapinskim prosvjedom??
zna li tko?

pa zar se nisu njoih 30-40 skupili na prosvjedu u petak?
kako mediji vole napuhavati tako su valjda i njih 25 pretvorili u 50.
mislim da je bilo više policajaca u civilu koji su ih štitili i tako spriječili nečiju uživanciju.

Graničar Jozo
06-06-2011, 11:40
Evo jedan komentar sa FB-a kji je napisao stanoviti Matej Knežević

Obraća se Romanu Soleu.

Papa se koristi diplomatskim rječnikom, a on kao takav ne može biti prevođen doslovno i bez razumijevanja. Ne čemu toliko žuči?

Znate li da je upravo Ratzinger 1998., povodom spomendana Stepinčeve smrti u Papinskom zavodu sv. Jeronima, održao jednu od najglasovitijih propovijedi o mučeniku Stepincu. U njoj je u liku neimenovanog Hrvata iz Danteove Božanstvene komedije, koji promatra Kristovo lice na Veronikinu rupcu, prepoznao upravo kardinala Stepinca. Nazvao ga je "Božjim odvjetnikom" koji se "uime savjesti suprotstavio vladajućoj gomili".

Bio sam na Hipodromu, kritizirao je EU, oprao Kosoricu i bijeloglavog supa Ivu (tvrdili su da su oni pozvali Papu u Hrv, a on je u propovijedi zahvalio BISKUPIMA koji su ga pozvali). I tu se vidi koliko su jadni i Kosor i Josipović koji lažu o pozivu.

Usprotivio se svrstavanju Hrvatske na Balkan i izjavio kako je Hrvatska dio Europe. Što se tiče one rečenice "a uskoro će članica Europe postati i na političko institucionalnom planu", to nije ništa drugo nego navođenje činjenica, Hrvatska je završila pregovore i treba biti primljena za oko godinu dana.

To što Kosorica priča da je Papa dao potporu za ulazak u EU okačite mačku na rep, nije prvi put da izvrče riječi.

Dalje kaže: "Moramo nažalost ustanoviti da se prvenstveno u Europi širi sekularizacija, koja Boga života gura na rub i donosi rastuću razjedinjenost obitelji. Apsolutizira se sloboda bez odgovornosti za istinom... POZVANI SMO DA SE ODUPREMO TOM MENTALITETU."

Te riječi nisu upućene marsovcima nego Europskoj uniji i ne mogu se shvaćati doslovno, nego o njima treba promišljati i shvatiti ih kao žestoku kritiku EU.

Drugo, Papa svaki put kada spominje EU kaže da se Europa treba promijeniti, okrenuti se svojim korijenima (znači odbacivanje new age sranja i svih gospodarskih, političkih i kulturnih procesa koji iz new agea proizlaze) i uspostaviti kao zajednica država, a ne kao jedna država. Naravno sve rečeno diplomatskim rječnikom, pa izgovoreno zlobnici mogu okrenuti kako god hoće.

Treće, postupak proglašenja svetosti neke osobi traje godinama i provodi se studiozno, ne može o tome pametovati nitko tko to područje ne proučava i uči po 30-ak godina (a oni koji to proučavaju i odlučuju u Crkvi tim područjem bave se i dulje od navedenih 30 godina). Bilo bi neoizbiljno da ja ili bilo tko drugi na temelju tri članka ili knjige koje sam o tome pročitao donosim bilo kakve zaključke o navedenoj temi.

Joseph Ratzinger bio je veliki prijatelj sa hrvatskim kardinalom Šeperom i zbog toga vrlo dobro poznaje našu povijest. O tome su pisali neki autori, ali osobno sam to zaključio po njegovoj rečenici u kojoj kaže da mu je poznato da su Hrvati 1918. nasilno ugurani u Jugoslaviju (tu činjenicu ne zna 95% Hrvata, kamoli stranih dužnosnika).

Vi bi bar, pošto živite u Munchenu, trebali znati da je baš Ratzinger, munchenski nadbiskup, Hrvatskoj zajednici u Bavarskoj darovao pastoralni dom, koji je sigurno pomogao u očuvanju hrvatstva i vjere u bavarskih Hrvata.

Ako se na nekoga i na nešto gleda ispod oka, onda njegova riječi ne mogu biti ni protumačene na način na koji bi trebale.

Jako dobar komentar po mom mišljenju.

Ilirk@
06-06-2011, 11:55
pa zar se nisu njoih 30-40 skupili na prosvjedu u petak?
kako mediji vole napuhavati tako su valjda i njih 25 pretvorili u 50.
mislim da je bilo više policajaca u civilu koji su ih štitili i tako spriječili nečiju uživanciju.

ne znam, životami. nisam ih uopće spazila na tv-u da ih igdje spominju.
iako sam skoro sve o papi pratila, ako nisam gledala dok mišam ručak, onda sam slušala..

Ilirk@
06-06-2011, 11:57

Obraća se Romanu Soleu.

nikad neću shvatiti kako se netko može deklarirati katolikom, a ne poštivati i sumnjati u autoritete RKC.

lik vjeruje u NWO, grejse i ostalo. moguće da misli da je papa reptilijanac...

taj komentar je jako vrijedan što se tiče tih činjenica za koje mnogi u hr ne znaju.

Humphrey
06-06-2011, 12:14

Obraća se Romanu Soleu.

Odličan komentar.

Geronimo
06-06-2011, 12:14
lik vjeruje u NWO, grejse i ostalo. moguće da misli da je papa reptilijanac...

ma negdje se treba podvući crta i reći dosta. Inače te odnose kao i droga. Moje razmišljanje o tim stvarima je sljedeće. Sva ta antimasonska literatura u biti zarobljava čovjeka u nekim svojim okvirima i postavlja čovjeka da se isključivo bori protiv tih istih masona. Ona mu ne ostavlja mogućnost kreativnosti i slobode koju mu je sam Bog (trojedini Bog da ne bi bilo zabune) dao. Zatvara čovjeka u okvire straha, a strah je čovjekov najveći neprijatelj. Pa nije simbol zmije uzet bezveze. Zmija ne ugriza što je krvoločna već što se boji. Takav joj je instinkt. I poruka Ivana Pavla II je bila: Nebojte se!

Toliko o reptilima.

taj komentar je jako vrijedan što se tiče tih činjenica za koje mnogi u hr ne znaju.

upravo to. vrijedne informacije koje mnogi ne znaju. uključujući i mene.

Ilirk@
06-06-2011, 12:27
točno. strahom se i pojedinci i mase najlakše kontroliraju. za njega vele da je najjči ljudski osjećaj (po meni, odmah iza majčinskog).
rekla bi moja baba - sinko, prikrsti se i bogu priporuči i ničeg se ne boj
ta papina poruka je jedna od najjačih...