PDA

Pogledaj Full Version : Odabir forumskog identiteta

ZGabriel
12-03-2013, 11:52
potaknuta kruškinim aktivnostima dok besposlena sjedi u uredu, otvaram ovu temu o vašem (i vizualnom) identitetu na forumu. :D

kako ste odabrali avatar i ime? lokaciju, potpis? :D

ja sam se registrirala na forum na Blagovijest, zato sam uzela ime Gabriel. Ovo ZG na početku predstavlja moje trenutno prebivalište. :purgerica:
avatar je u skladu s imenom (i mojom prirodom :018) pa iako sugerira drukčije, ne vjerujte svojim očima. :D
zapravo, mijenjala sam avatar nekoliko puta, za ovaj me inspirirala pjesma

http://www.youtube.com/watch?v=xhAJAU4nOls

nekako sam ovog anđela iz pjesme doživjela kao svoj avatar.
a onda sam otkrila da pjesma opisuje "belog anđela" - Gabrijela. kakva slučajnost. :D

La Kruskha
12-03-2013, 11:55
Je..sad je moja besposlenost u uredu inicijator nekome drugome za zaposlenost :014

Toliko sam avatara već promjenila da stvarno bolje da šutim :zubo

Nick je zato jer sam stvarno pala s kruške :nezna

usput mi i opravdanje za bedastoće po forumu :shy

ZGabriel
12-03-2013, 11:56
Je..sad je moja besposlenost u uredu inicijator nekome drugome za zaposlenost :014

pa kaj, pozitivno djeluješ na ljude. :nezna :018

La Kruskha
12-03-2013, 11:59
pa kaj, pozitivno djeluješ na ljude. :nezna :018

Ne znam ja ništ..ja sam pala s kruške :shy

Začetat ćemo temu... :zubo

ZGabriel
12-03-2013, 12:01
Ne znam ja ništ..ja sam pala s kruške :shy

Začetat ćemo temu... :zubo

e, da, ti ne znaš tko je "beli anđeo"...

http://www.biblioteka-prijepolje.com/REPOSITORY/228_2_Freska-Beli-andjeo,-Manasti.jpg

Anđeo na hristovom grobu iz kompozicije Mironosice na grobu, crkva Vaznesenja Hristovog, manastir Mileševa - zadužbina kralja Vladislava (1234-1243). Oslikano u trećoj deceniji XIII veka, pre 1228.Iz veka u vek umnozavalo se interesovanje za milesvsku fresku nazvanu Hristovo vasrkrsenje. Rec je o freski iz manastira Milesva koji je podignut u 13 veku (1234) kao manastir mauzolej, zaduzbina kralja Vladislava II, sina Stefana Prvovencanog. I danas sedam vekova nakon sto je nepoznati fresko-slikar na svodovima milsevskog manastira zivopisao jednog od andjela nije prestalo interesovanje, posebno istoricara umetnosti i slikara, da se pronikne u tajnoviti put njegovog "radjanja" kao freske ali, pre svega, i kao umetnickog dela. Andjeo je, kao jedan detalj freske, uveo manastir Mileseva u riznicu opstih dobara covecanstva. Ono sto je Birka kod Sedertelja u Svedskoj za svetsku kulturnu bastinu - spomenik nulte kategorije, to isto je manastir Mileseva u Srbiji.Pri susretu sa freskom andjeo koji sedi na nadgrobnom spomeniku obucen u odelo belo kao sneg, svojim blagotvornim ocima - bez razlike koji je ugao posmataranja ikone i njene lepote - posetioca gleda direktno u oci. Kao da zele, istovremeno, Beli andjeo i on produziti susret i "razgovor" na putu potpunog razumevanja blagovesti koju je doneo a koja govori o Hristovom vaskrsenju.

La Kruskha
12-03-2013, 12:05
Sad znam..hvala lepa :kez

Marta
12-03-2013, 12:31
Marta je ime moje bake, koju na zalost nisam upoznala. :love
Avatr je nastao iz zelje za suncem, morem i opustanjem/lijencarenjem. :liza
Potpis je poseban, ukrala sam sagitariusu mali dio teksta. Hvala sagi. :pink

ZGabriel
12-03-2013, 12:40
Avatr je nastao iz zelje za suncem, morem i opustanjem/lijencarenjem. :liza

ja na tvom avataru vidim patuljka. :rofl ova savijena noga me podsjeća na njihove šiljaste kape. :D i svaki put moram reći sebi - nije patuljak, to je Marta na plaži. :jao

Marta
12-03-2013, 12:43
ja na tvom avataru vidim patuljka. :rofl ova savijena noga me podsjeća na njihove šiljaste kape. :D i svaki put moram reći sebi - nije patuljak, to je Marta na plaži. :jao

tebi trebaju dvoje cvike i troje lece :facepalm

ZGabriel
12-03-2013, 12:56
tebi trebaju dvoje cvike i troje lece :facepalm

:nezna uvijek prvo vidim kapu. :rofl

Humphrey
12-03-2013, 13:38
Humphrey kao Humphrey Appleby, avatar je bertie wooster, a potpis je citat od generala Roberta E.Lee.:D

kiša
12-03-2013, 14:17
nick nastao slučajno- pogled kroz prozor padala je kiša cijeli dan :))) ah , Mostarske kiše:)
potpis -stihovi pjesme od Dalmatina :)

d celjski
12-03-2013, 14:21
na mom avataru, sam ja osobno iz mlađih dana, nick dinamovac celjski...kako sam iz celja, možda i the celjski :zubo
potpis opet, navijačka stvar
pišem rijetko van birtije, jer ionako ima dovoljan broj gluposti i bez mene, a čitam sve :zubo

mirr.or
12-03-2013, 15:40
moj nick je ustvari klon mog prethodnog nicka, i, obzirom da je prethodni nick bio krajnje nemaštovit i potpuno preslikan iz rl, ja sam to odlučila uništiti i promijeniti, što je u nekih forumaša sklonih paranoji izazivalo panične napade. za ovaj nick je mnogo toga bilo inspiracija, ali ne sada, nego nekad davno po nekim chatovima i forumima vezanim uz moju (ajmo reć) struku, a najviše od svega Lewis Carroll i njegova Through the Looking-Glass, koju čitam skoro svaki dan od kad sam je prvi put uzela u ruke :kez

avatari i potpisi su uglavnom nešto što predstavlja moje trenutno raspoloženje, nešto što u datom trenutku želim, mislim ili što mi je fora. kad sam loše volje stavim u avatar crne zavjese.

sagitarius
12-03-2013, 16:10
Nick Sagitarius, onaj koji gađa i pogađa... znak iz horoskopa u kojeg osobno nevjerujem , ali koji ipak nešto determinira..., mada sam i mirne duše mogao za nik uzeti i Ophicius, ako bi govorio baš o mjesecu mog rođenja u osporavanom 13. znaku horoskopa...
Ideja je bila u skladu sa tim znakom: da postove ispisujem otvoreno, iskreno, precizno..., ali i dovoljno jasno, razložno i u svemu dorečeno.
Nick sam uzeo spontano, bez mnogo razmišljanja, ..., kakav sam u biti u RL-u, mada sam kad bolje promislim imao stanovit uvod u formiranje ovog nicka, što je ne bitno za poentu priće.
I konačno, logično, avatar je znak strijelca, a kojeg bih drugog uzeo osim možda zmijonošin...., dakle sve je vrlo jednostavno išlo kod mene..., istina ovo mi nije prvi avatar, ali ne bitna je evolucija.
Potpis mijenjam.
Trenutno je izveden iz jedne stare kineske mudrosti.

EUnija
20-03-2013, 11:25
Nick EUnija,inspiriran je ovom slikom, jer slika govori više od riječi.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/254504_346818165420160_562241201_n.jpg

NorthStand
20-03-2013, 16:55
meni osobno najdraža navijačka tribina u državi, sjever stajanje nema sjedenja nema kokica samo grlo dlan zastava šal baklja. to mi ponekad pomogne, da zaboravim na sve svoje privatne probleme u društvu prijatelja.

potpis sam odabro, po prvom hrvatskom predsjedniku i čovjeku koji je po meni najzaslužniji što hrvati danas imaju svoju državu.