PDA

Pogledaj Full Version : Zanima li vas međugorski fenomen

Antika
07-03-2013, 09:22
Mene međugorski fenomen snažno privlači još od prvih dana Ukazanja, dobro sam upućen u sva zbivanja, pa ako imate pitanja na koja bi ste željeli da vam netko pobliže odgovori; - postavite ih, ja ću se potruditi, raspitati ću se, a na neka ću i sam dati odgovor!?

Antika
07-03-2013, 09:34
"Bio je Božić 1982., blagdan nade, posebne radosti. U životu vidjelice Mirjane Dragičević, tada 17-godišnje djevojke, događale su se nove dramatične promjene - posljednje redovito viđenje Djevice Marije. Točno godinu i pol dana od njezina prvog čudesnog susreta s najljepšom ženom koju je ikad vidjela, morala se suočiti s bolnom istinom da joj Nebeska Majka više neće dolaziti svaki dan. Mirjana je bila prva od šestero međugorskih vidjelaca koja je to iskusila. Neizreciva je bila njezina tuga, mjesec dana bila je potištena, povlačila se u samoću i neutješno plakala. No toga dana, u tih 45 minuta ukazanja, dogodilo se još nešto nesvakidašnje: Gospa je mladoj vidjelici povjerila posljednju, desetu tajnu i ostavila joj "predmet" koji već četvrt stoljeća raspiruje maštu poznavatelja međugorskog fenomena. O čemu je riječ?

Neuništivi predmet

Tajanstveni "predmet", veličine A4 papira, nije zemaljskog podrijetla te se ne zna od kakve je tvari napravljen, no Mirjana kaže kako je podsjeća na pergament. Bjelkaste je boje i ima neobična svojstva: može se zgužvati, saviti, ali se ni na koji način ne može potrgati! "Neuništiv je", sa smiješkom nam govori Mirjana i otkriva da je na njemu zapisano svih deset tajni koje joj je povjerila Gospa. Međutim, tekst tajni zasad je vidljiv samo njoj. Nitko drugi, čak i kad bi držao pergament u ruci, ne može pročitati njihov sadržaj.

U nekoliko navrata molili smo Mirjanu da nam pokaže neobični predmet, da ga vidimo barem izdaleka, ali naša je molba ostala neuslišena. Kaže da ga je jednom davno u isto vrijeme pokazala svojoj prijateljici i jednoj rođakinji, no Gospa joj je poslije toga savjetovala da ga više nikomu ne pokazuje.

– Bilo je to još dok sam živjela u Sarajevu – sjeća se Mirjana. – Jedna je vidjela tekst molitve, netko moli nekoga nešto, a druga je vidjela molitvu upravljenu Bogu. U isto vrijeme vidjele su dvije različite stvari. Da nije tako, nikamo ne bih mogla ići bez pergamenta, morala bih ga stalno skrivati, strepila bih da ga lopovi ne odnesu...

No zanimljivo je, kad dođe vrijeme ostvarenja međugorskih tajni, tekst s pergamenta bit će vidljiv i fra Petru Ljubičiću, hrvatskom svećeniku kojega je Mirjana odabrala za posebnu misiju. On će, naime, čovječanstvu objaviti što skriva svaka pojedina tajna. Kako će se to događati?

- Kad dođe vrijeme ostvarenja tajni – objašnjava Mirjana – najprije ću to reći fra Petru. Bit će to deset dana prije određenog događaja. Sedam dana provest ćemo u postu i molitvi, a tri dana prije ostvarenja tajne on će to objaviti cijelom svijetu.

Fratar koji će objaviti tajne

Fra Petar Ljubičić (rođen 1946. godine) bio je zatečen kad je čuo kakva mu je misija namijenjena, nije mogao vjerovati da se nebo smilovalo baš njemu. Čime sam zaslužio takvu milost, pitao se iznenađeno, a zatim se pomolio i radosno prihvatio povjereni mu zadatak. Danas više nema izbora, kaže Mirjana, prihvatio je tu misiju i treba je ispuniti onako kako je Božja volja. Evo što fra Petar kaže o objavi prve međugorske tajne:

– To će se zbiti u Međugorju. Deset dana prije događanja prve tajne, Mirjana će me obavijestiti ma gdje se u tom trenutku nalazio. Zatim ću se odmah uputiti u Međugorje, a možda će i providnost htjeti da tamo već budem. Nakon toga provest ću punih sedam dana u molitvi i postu da bih i sam, preplavljen mudrošću Duha Svetoga, potpunije shvatio značenje poruke i bolje proniknuo u njezinu tajnu, a onda je, tri dana prije početka najavljenih zbivanja, objavio svijetu – navješćuje fra Petar događaje koji će očito izazvati planetarno uzbuđenje.

O tome je, dakako, razgovarao s Mirjanom i ona mu je rekla kako Gospa želi da što više ljudi dozna što će se dogoditi, jer je objava tajne važna za cijelo čovječanstvo. Kako će je predočiti javnosti, još ne zna, ali je siguran da će se poruka brzo proširiti jer će se za to pobrinuti Djevica Marija.

– Eto, kad kucne čas – napominje fra Petar – na pergamentu će sadržaj prve tajne biti vidljiv i mojim očima, a poslije sedam dana i očima svih ostalih ljudi jer će prestati biti tajnom. Tako će se to ponavljati sve dok svijet ne dozna svih deset tajni i ono što će one donijeti.

Priča o deset tajni najveća je zagonetka međugorskog fenomena. Toliko je intrigantna i neobična da mnogi u nju ne mogu povjerovati, osobito zato što se ne može usporediti ni sa jednim službeno priznatim Marijinim ukazanjem. U Fatimi je, primjerice, "Bijela gospođa" vidjelici Luciji povjerila samo jednu tajnu, razdijeljenu u tri dijela, a u Lourdesu nije bilo nijedne tajne. U Međugorju pak, tvrde vidioci, riječ je o čak deset tajni! Vicki, Ivanu i Mariji, kojima se Gospa i danas svakodnevno ukazuje, povjereno je devet, a Mirjani, Jakovu i Ivanki svih deset tajni. Što je njihov sadržaj, kad će se početi ostvarivati, pretkazuju li strašnu budućnost čovječanstva, kao što su neki skloni vjerovati, znaju samo vidioci.

Gospa će ostaviti trajan znak

– Gospa kaže da ne razgovaramo o tajnama, nego da molimo – ističe Mirjana i napominje da se ne treba bojati. – Tko osjeća nju kao svoju majku i Boga kao svoga oca, ne boji se ničega. Ona kaže da se tajni plaše samo oni koji još nisu upoznali ljubav Božju. Uči nas da budemo spremni ovaj čas doći pred Boga, a ne u budućnosti. Uvijek će biti Božja volja, a naše je da je spremni čekamo. Pogledajte nas vidioce, i mi imamo obitelji, veseli smo, radujemo se svakom danu. U Božjim smo rukama.

Što o tajnama zna fra Petar, koji je u nekoliko navrata prisustvovao ukazanjima? Posvjedočio nam je da je dvaput vidio Mirjanu kako plače u ekstazi. Kad ju je poslije pitao zašto je plakala, odgovorila mu je da je vidjela patnju male djece, ali da o tome ne smije govoriti.

– Znam da su prve tri tajne vezane za Međugorje – kaže fra Petar. – Prve dvije tajne bit će opomena i veliko upozorenje, potvrdit će svijetu da se Gospa ukazivala u Međugorju i da su vidioci govorili istinu. Treća tajna bit će neuništivi znak pred kojim će se obratiti mnoge duše, a ostale će tajne najvjerojatnije biti potresni događaji koji će uzdrmati svijet i biti poziv mnogima da se obrate i ničega ne boje.

O trećoj tajni najviše se zna. Vidioci kažu da je riječ o "velikom znaku" koji će se u točno određeno vrijeme iznenada pojaviti na mjestu prvih Gospinih ukazanja, na Podbrdu. Bit će vidljiv, trajan i neuništiv. Time će Gospa ispuniti svoje davno obećanje da će ostaviti jasan dokaz svoje prisutnosti u Međugorju. Vidioci kažu, "na poseban način ostavlja ga za one koji su još daleko od Boga".

– To je više Gospin dar, da se zna da je bila s nama – objašnjava Mirjana. – Vidjet će se da je to nemoguće napraviti ljudskom rukom, da je to nešto uistinu od Boga.

Naravno, neizbježno je pitanje kad će se tajne početi ostvarivati. Hoće li to biti u vrijeme kad i ostalih troje vidjelaca dobije desetu tajnu? Hoće li tada prestati međugorska ukazanja? Sudeći prema svemu, očekuju nas burna vremena.

Pergament zaboravljen u Sarajevu

Uz tajanstveni pergament vezana je još jedna zanimljiva priča koju nam je ispričala vidjelica Mirjana Dragičević-Soldo. Ona je, naime, u vrijeme rata (početkom 1990-ih) otišla iz rodnoga Sarajeva, a sa sobom nije ponijela taj neobični predmet. Kao da je na njega zaboravila. Nekoliko godina poslije, zajedno s njezinim osobnim stvarima, donio joj ga je jedan vojnik iz postrojbi Ujedinjenih naroda koje su čuvale mir u Bosni i Hercegovini. Dakako da nije imao pojma što je imao u rukama. ..."

http://www.medjugorjetoday.tv/wp-content/uploads/2011/07/mirjana_recent.jpg

Vidjelica; Mirjana Dragičević - Soldo

SarajkaDjevojka
07-03-2013, 09:35
Koji je trenutno oficijelni stav Vatikana o Medjugorju ?
Krajem prošle godine čitala sam neke šture nedefinirane tekstove, pa ako moze ukratko, kako su se usaglasili na kraju ?

Antika
07-03-2013, 09:50
Koji je trenutno oficijelni stav Vatikana o Medjugorju ?

Ove godine papina komisija donosi konačan stav, - mislim da neće biti priznato Međugorje.
Koliko sam ja upućen u cijeli fenomen, po meni će uskoro doći do razdora u Crkvi, - upravo oko priznanja međugorskog fenomena!

ZGabriel
07-03-2013, 09:54
Ove godine papina komisija donosi konačan stav, - mislim da neće biti priznato Međugorje.
Koliko sam ja upućen u cijeli fenomen, po meni će uskoro doći do razdora u Crkvi, - upravo oko priznanja međugorskog fenomena!

predviđaš novu 1054. i crkveni raskol?

SarajkaDjevojka
07-03-2013, 09:57

Zašto takav stav ?Očigledno da Medjugorje ima pozitivan učinak na vjernike i hodočasnike ?Osobito u ova nesigurna vremena, kad je ljudima potrebna potpora i psiholiške prirode.

Antika
07-03-2013, 10:16
Zašto takav stav ?Očigledno da Medjugorje ima pozitivan učinak na vjernike i hodočasnike .

Itekako pozitivan, ali samo na one koji su srcem prihvatili međugorske Poruke, - među njima je veliki broj svećenika.

Mene zabrinjava stav onog drugog djela Crkve!!

SarajkaDjevojka
07-03-2013, 10:19
Mozda novoizabrani Papa promijeni crkveni stav o Medjugorju.Tvoja predvidjanja " tko bi mogao biti najbolji kandidat po tom pitanju ?"

Antika
07-03-2013, 10:22
predviđaš novu 1054. i crkveni raskol?

Ne treba biti veliki prorok, samo treba imati u vidu dosadašnji stav Crkve.

Ja odavno mislim da se treba osnovati posebna znanstvena komisija - koja nema crkvenih uticaja.

Jednostavno znanost treba izučavati jedan neobičan fenomen, fenomen u koji su uključeni Vidioci.

Antika
07-03-2013, 10:26
Mozda novoizabrani Papa promijeni crkveni stav o Medjugorju.

Prije bih rekao da je ovaj papa odstupio jer mu je međugorska kap prelila čašu!
Novi papa neće prihvatiti Međugorje!

ZGabriel
07-03-2013, 10:28
Ne treba biti veliki prorok, samo treba imati u vidu dosadašnji stav Crkve.

Ja odavno mislim da se treba osnovati posebna znanstvena komisija - koja nema crkvenih uticaja.

Jednostavno znanost treba izučavati jedan neobičan fenomen, fenomen u koji su uključeni Vidioci.

koliko god Hrvatima bilo drago da se takvo nešto događa u njihovim krajevima, ipak je to lokalni fenomen. ukazanja u Međugorju nisu jedinstvena u svijetu, ima ih posvuda. dakle, ništa neobično.

SarajkaDjevojka
07-03-2013, 10:28

Ne vjerujem da je to bio razlog njegovog odstupanja, objektivno prosudjujući.

Antika
07-03-2013, 10:57
koliko god Hrvatima bilo drago da se takvo nešto događa u njihovim krajevima, ipak je to lokalni fenomen. ukazanja u Međugorju nisu jedinstvena u svijetu, ima ih posvuda. dakle, ništa neobično.

http://www.youtube.com/watch?v=gWyh-Xzpkn0

Je li i ovo za tebe lokalno!?

ogledalce
07-03-2013, 11:08
ja neznam što neki očekuju da Papa prizna da bi se prihvatilo postojanje Međugorija,
jel papa Bog,nije,
prema tome meni uopće nije bitno priznao ga ili ne,
ja kad odem doli i kad vidim koliko ljudi mole koje opuštanje,i baš kad je festival mladih,koliko vjere,meni je to sasvim dovoljno,
ja da bi ja virovala netriba mi Vtikansko priznaje,,

Antika
07-03-2013, 11:12
Potpuno se slažem sa tobom, ali ipak bi volio da ga crkva prihvati zbog mase drugih vjernika koji nisu imali prilike da iz bliza promatraju događanja kao mi.

Antika
07-03-2013, 11:18
http://www.krupljani.ba/images/2012/08/medjugorje.jpg

Oblak koji je napravio križ iznad Međugorja izazvao je pozornost mnogobrojnih hodočasnika koji su jučer na blagdan Velike Gospe posjetili Svetište Kraljice Mira.

http://www.youtube.com/watch?v=eNdQvYIzgKU

pdv
07-03-2013, 14:19
Antika, zašto misliš da Međugorje neće biti priznato? Za takve stvari je potrebno dosta vremena, a i mislim da bi nepriznavanje više štetilo nego koristilo Crkvi. Međugorje već sada ima veliki broj posjetitelja i nepriznavanjem bi se broj zasigurno povećao. I mislim da je priznavanje ili nepriznavanje određenih svetišta još najmanji problem među strujama u Crkvi.

Antika
07-03-2013, 14:30
Antika, zašto misliš da Međugorje neće biti priznato? .

Međugorske Poruke koje smo dobili preko Vidioca; - po svom pojedinačnom sadržaju zvuče monotono, ali ako ih dugo isčitavate, uz molitvu, post, odricanje.......dobivaju sasvim drugi smisao.

Sve poruke, kad se slože u jednu knjigu dobijemo deblju knjigu od Biblije.

U smislu tih Poruka, svoje mjesto imaju sve religije svijeta.. (za mene su religije koje vjeruju u jednoga Boga).

Bez obzira što mi Katolici svojatamo međugorska Ukazanja...ipak zauzimamo jedno vrlo malo mjesto u toj novoj Bibliji,..i to nam je dovoljno, budimo ponosni na to!

pdv
07-03-2013, 14:31
Nisam sigurna da baš razumijem o čemu pričaš ;)

Dakle, tvoje mišljenje je da su poruke iz Međugorja put u jednu zajedničku religiju za sve ljude i da zato smetaju Katoličkoj crkvi?

zlatna ribica
07-03-2013, 14:46
Vatikan neće priznati Međugorje, jer se ukazanja još uvijek dešavaju. Kad umru svi vidjelice, onda eventualno.

zlatna ribica
07-03-2013, 14:51

Dakle, tvoje mišljenje je da su poruke iz Međugorja put u jednu zajedničku religiju za sve ljude i da zato smetaju Katoličkoj crkvi?

Mislim da Antika želi reći da je problem u "nitko ne dolazi Ocu osim po meni", tako je Isus rekao jel... što bi značilo da se nitko tko ne vjeruje da je Isus Sin božji, ne može spasiti. Znači ni muslimani, ni budisti ni hinduisti ni ateisti... itd... samo kršćani.

A sad Gospa kaže da nije tako, nego da su sve religije ok?! :misli

Ili?!

Antika
07-03-2013, 14:59

Teško da ćeš me razumjeti ako ne postupiš, recimo, ovako:

Sve što si do sada naučio o svojoj vjeri i svim drugim vjerama; - neko vrijeme ostavi sa strane, i, samo proučavaj međugorske događaje onako po redu kako su se događali.

To ti je jedini način da pronikneš u bit Poruka, ili možda najbrži način!

Antika
07-03-2013, 15:02
...

Ili?!

U prvim porukama se kaže; "Ja sam Kraljica Mira, Majka svih ljudi!!"

Samo dugo razmišljaj o to rečenici pa će ti se neke stvari same otvarati...

pdv
07-03-2013, 16:00

Sve što si do sada naučio o svojoj vjeri i svim drugim vjerama; - neko vrijeme ostavi sa strane, i, samo proučavaj međugorske događaje onako po redu kako su se događali.

Ne bi rekla da su te poruke bitno drugačije od onih iz Biblije. Pa i Marija i Isus kažu da vole sve ljude i nije to nešto novo.

Marta
07-03-2013, 16:01

:facepalm
Da sigurno ...
Nije Medjugorje toliko bitno da bi dovelo do takvih posljedica.

zlatna ribica
07-03-2013, 16:04
Je li istina da se križ na brdu u Međugorju svaki noći okreće za 180°?

Marta
07-03-2013, 16:05

Ovo nisam nikad cula .... :nezna

Marta
07-03-2013, 16:07
Ja idem redovno u Medjugorje, nisam nikad hodocastila u Medjugorje, tako da nemam takvo iskustvo.
Volim to posebno mjesto, samo mi je malo ruzan taj komercijalni dio (one kicaste suvenirnice itd.) oko Medjugorja, al i to je maltene svugdje tako.

Meni bi bilo iskreno drago da Vatikan prizna Medjugorje, al meni osobno to nista ne mijenja.

zlatna ribica
07-03-2013, 16:11
Ovo nisam nikad cula .... :nezna

To mi je rekao jedan svećenik kad sam sad bila u Italiji :nezna

Marta
07-03-2013, 16:14
To mi je rekao jedan svećenik kad sam sad bila u Italiji :nezna

ok. Nisam znala za to.

zlatna ribica
07-03-2013, 16:15
Ja idem redovno u Medjugorje, nisam nikad hodocastila u Medjugorje, tako da nemam takvo iskustvo.
Volim to posebno mjesto, samo mi je malo ruzan taj komercijalni dio (one kicaste suvenirnice itd.) oko Medjugorja, al i to je maltene svugdje tako.

Meni bi bilo iskreno drago da Vatikan prizna Medjugorje, al meni osobno to nista ne mijenja.

To je i meni ružno, i trebalo bi ih izbaciti iz okruga crkve i svetišta, jer im tamo nije mjesto. Sjećam se kad sam u Fatimi bila, ima već jedno 5 godina od tad... na području svetišta se ne može kupit ništa osim mislim svijeća, iako ni za to nisam sigurna. A sve suvenirnice su izvan zidova, i to mi je ok.

Ja ću u Međugorje ako Bog da sad za jedno mjesec dana... Zadnji put sam bila negdje u 2.-3. srednje..

Marta
07-03-2013, 16:19
To je i meni ružno, i trebalo bi ih izbaciti iz okruga crkve i svetišta, jer im tamo nije mjesto. Sjećam se kad sam u Fatimi bila, ima već jedno 5 godina od tad... na području svetišta se ne može kupit ništa osim mislim svijeća, iako ni za to nisam sigurna. A sve suvenirnice su izvan zidova, i to mi je ok.

Ja ću u Međugorje ako Bog da sad za jedno mjesec dana... Zadnji put sam bila negdje u 2.-3. srednje..

To je bas ruzno, sve je to uz crkvu, bas teski kic.
Ja odem svake godine, opusti me to.

zaba1111
07-03-2013, 16:42
Mislim da Antika želi reći da je problem u "nitko ne dolazi Ocu osim po meni", tako je Isus rekao jel... što bi značilo da se nitko tko ne vjeruje da je Isus Sin božji, ne može spasiti. Znači ni muslimani, ni budisti ni hinduisti ni ateisti... itd... samo kršćani.

A sad Gospa kaže da nije tako, nego da su sve religije ok?! :misli

Ili?!

To ne znači to jer svi ostali će se spasiti ako slijede glas svoje savjesti, kršćanska pravila vrijede samo za nas koji smo imali priliku upoznati se s njima, ostali su katolici po savjesti...

Crkva sigurno neće priznati Međugorje dok god postoji ikakve sumnje, a evo kako postoje i tajne koje će se uskoro razotkriti i tada će sve biti jasno i poznato tako da nema ni razloga žuriti.
Ne može si Crkva dozvoliti da se npr Međugorje prizna, a za koju godinu se pokaže da od tajni nema ništa.

Antika
07-03-2013, 16:52

Ma, to su gluposti!
Onaj tko traži takve znakove, ima ih dosta, - vjerujem da će im Bog poslati i takav znak, samo ne znam što će oni iz njega zaključiti??

Često sam puta sretao u Međugorju cijele grupice stranaca kako svi upiru prstom u sunce, vjerujem da je to bio neki znak samo za njih, - ja se nisam želio okretati u tom pravcu.

Ipak, više sam nego uvjeren da trebamo tražiti znakove u sebi, a da bi ih prepoznali potrebno je slijediti osnovne poruke;- obraćenje, molitva, ispovijed, sv. misa, post o kruhu i vodi srijedom i petkom, čitanje biblije, molitva krunice u obitelji.

ogledalce
07-03-2013, 16:56

e ovako,to je istina ali je isto istina da to svi ne vide,,
bar tako mi je rekao jedan fratar,,

ogledalce
07-03-2013, 16:58
Ma, to su gluposti!
Onaj tko traži takve znakove, ima ih dosta, - vjerujem da će im Bog poslati i takav znak, samo ne znam što će oni iz njega zaključiti??

Često sam puta sretao u Međugorju cijele grupice stranaca kako svi upiru prstom u sunce, vjerujem da je to bio neki znak samo za njih, - ja se nisam želio okretati u tom pravcu.

Ipak, više sam nego uvjeren da trebamo tražiti znakove u sebi, a da bi ih prepoznali potrebno je slijediti osnovne poruke;- obraćenje, molitva, ispovijed, sv. misa, post o kruhu i vodi srijedom i petkom, čitanje biblije, molitva krunice u obitelji.

Antika i ja sam gledala u sunce,i umal neoslipi dok drugi kažu eno krugova,
e sad možda nisam vrijedna da ih vidim ko drugi,al ja nisam vidila,,

Antika
07-03-2013, 16:59
.... samo mi je malo ruzan taj komercijalni dio (one kicaste suvenirnice itd.) oko Medjugorja, al i to je maltene svugdje tako.
.

To sve što si navela samo smeta tebi i tvojoj vjeri, bolje bi bilo da u te stvari uopće ne gledaš, - one su samo jedan veliki zid pred tvojim očima, zid koji ti ne dozvoljava da se približiš "živom vrelu"!

U ostalom, te razne poslove zapoželi su ljudi koji imaju novac i nemaju gotovo nikakav drugi osjećaj za vjeru,....vidiš, ja o takvima uopće ne želim razmišljati, barem ne dok sam u Međugorju.

Marta
07-03-2013, 17:01
To sve što si navela samo smeta tebi i tvojoj vjeri, bolje bi bilo da u te stvari uopće ne gledaš, - one su samo jedan veliki zid pred tvojim očima, zid koji ti ne dozvoljava da se približiš "živom vrelu"!

U ostalom, te razne poslove zapoželi su ljudi koji imaju novac i nemaju gotovo nikakav drugi osjećaj za vjeru,....vidiš, ja o takvima uopće ne želim razmišljati, barem ne dok sam u Međugorju.

Gdje cu gledat, kako cu gledat, kojim ocima cu to gledat to ipak prepusti meni ....
O nekim zidovima po pitanju moje vjere nemoj ... nikako.

Antika
07-03-2013, 17:06
Antika i ja sam gledala u sunce,i umal neoslipi dok drugi kažu eno krugova,
e sad možda nisam vrijedna da ih vidim ko drugi,al ja nisam vidila,,

Evo sad ću ti naći video, snimali talijani nakon Ukazanja "igru sunca"..jednostavno sunce se naglo povećava smanjuje dok ostalo drveće stoji na mjestu. To je nemoguće napraviti kao fotomontažu moralo bi se i drvo kretati, a ako i može za ovo znam da je istinito jer sam to saznao iz povjerljivih izvora.

http://www.youtube.com/watch?v=Eg2UMzCIcPM

Ovo se zbilo 02. 08. 2009g. kod plavog križa nakon Ukazanja koje ima Mirjana - svakog drugog u mjeseci.
Taj sam dan trebao i ja biti tamo ali nešto me smetnulo.

ogledalce
07-03-2013, 17:12
Evo sad ću ti naći video, snimali talijani nakon Ukazanja "igru sunca"..jednostavno sunce se naglo povećava smanjuje dok ostalo drveće stoji na mjestu. To je nemoguće napraviti kao fotomontažu moralo bi se i drvo kretati, a ako i može za ovo znam da je istinito jer sam to saznao iz povjerljivih izvora.

http://www.youtube.com/watch?v=Eg2UMzCIcPM

Ovo se zbilo 02. 08. 2009g. kod plavog križa nakon Ukazanja koje ima Mirjana - svakog drugog u mjeseci.
Taj sam dan trebao i ja biti tamo ali nešto me smetnulo.

ma ja nisam rekla da se to nije nikad dogodilo,
samo kažem ja nisam vidila ko neki,
a gledala sam taj snimak,,
i nebitno vidila ja ili ne neko čudo doli,ja isto vjerujem da nešto ima,
ustvari virujem da se Gospa ukaziva,,jer da ne vjerujem nebi nikad ni išla doli,

Antika
07-03-2013, 17:12
Gdje cu gledat, kako cu gledat, kojim ocima cu to gledat to ipak prepusti meni ....
O nekim zidovima po pitanju moje vjere nemoj ... nikako.

U redu, s tim si mi sve rekla!!

galija
07-03-2013, 20:01

Ovim postom nekako stavljaš međugorske događaje iznad svega,iznad vjere..Po meni je pitanje priznavanja Međugorja samo pitanje vremena i uopće nije bitno kad će se dogoditi,sad,za 10 godina ili za 50!Vjerujem u Crkvu i vjerujem da pažljivo vode brigu o tome.Priznavanje Međugorja kao mjesta Gospina ukazanja je kompleksno pitanje.Pa imaš problem:da li je Međugorje bitno ili su bitni vidioci kao mediji,drugo pitanje,ovo što je ribica navela,dok su vidioci živi...ili npr.može li komisija sve točno ustvrditi dok se još uvjek ukazanja događaju(svakodnevno).Zato je suludo pričati o nekim raskolima Crkve.Ja vjerujem u Božiju providnost koja je iznad svega.
Često se čuje od ljudi,pogotovo u našem podneblju:ja se nigdje ne ispovjedam nego u Međugorju...meni je misa jedino prava u Međugorju.....
Po meni je to krivo razmišljanje.Dok sam bila mala iz mog kraja se hodočastilo Gospi Sinjskoj,sad se više hodočasti Gospi Međugorskoj...A vjerujem da i iskreno hodočašće u Sinj isto puni dušu kao i ono u Međugorje.
Međugorje je svakako lijep primjer vjere i zajedništva u molitvi

Antika
07-03-2013, 21:00
..A vjerujem da i iskreno hodočašće u Sinj isto puni dušu kao i ono u Međugorje.
Međugorje je svakako lijep primjer vjere i zajedništva u molitvi

Ovo si lijepo kazala!

Nadajmo se da će buduća događanja u Crkvi krenuti ispravnim putem!

Stiliana
07-03-2013, 21:19
ovo sa suncem se može izmanipulirat... ali i da nije lažno.... koja je npr. poanta da sunce 'mijenja veličinu' tj. svijetli različitom snagom iznad Međugorja? kakve veze to konkretno bi imalo s kršćanstvom i Gospom? Antika, tvoje neko tumačenje?

Antika
07-03-2013, 21:39
....Antika, tvoje neko tumačenje?

Valjda prisutni vjernici, sa velikom snagom vjere, zatraže od Boga neki znak; - pa eto, taj znak vide i oni koji ga nisu zatražili.
A, koja je poruka znaka, - to bi trebali pitati onih koji su ga srcem zatražili, i, što su oni osjetili nakon toga??

Ako si vidjela onaj znak križa, na Veliku Gospu u predvečerje iznad Međugorja i cjele Hercegovine, - taj znak su sigurno načinila dva aviona u preletu.

Ali ipak, ja vjerujem da je Bog u svojoj providnosti omogućio pilotima točan momenat preleta, ..a tko zna iz kojeg su pravca naletjeli.

Taj znak križa u tu blagdansku večer, to je bila tako lijepa pojava na nebu bez trunke drugog oblačka, i svi su ga vjernici doživljavali kao tračak nade u ovom nesigurnom vremenu!

Antika
07-03-2013, 21:44
http://hercegovina.info/img/repository/2012/08/web_image/medjugorje-kriz-na-nebu-na-blagdan-velike-gospe__6a1.jpg

Antika
07-03-2013, 21:47
http://image.dnevnik.hr/media/images/480x320/Aug2012/60664879.jpg

Antika
07-03-2013, 21:52
http://i1259.photobucket.com/albums/ii559/dube_ragusina/nebo_za_vrijeme_Svete_Mise.jpg

Stiliana
10-03-2013, 13:45
Valjda prisutni vjernici, sa velikom snagom vjere, zatraže od Boga neki znak; - pa eto, taj znak vide i oni koji ga nisu zatražili.
A, koja je poruka znaka, - to bi trebali pitati onih koji su ga srcem zatražili, i, što su oni osjetili nakon toga??

Ako si vidjela onaj znak križa, na Veliku Gospu u predvečerje iznad Međugorja i cjele Hercegovine, - taj znak su sigurno načinila dva aviona u preletu.

Ali ipak, ja vjerujem da je Bog u svojoj providnosti omogućio pilotima točan momenat preleta, ..a tko zna iz kojeg su pravca naletjeli.

Taj znak križa u tu blagdansku večer, to je bila tako lijepa pojava na nebu bez trunke drugog oblačka, i svi su ga vjernici doživljavali kao tračak nade u ovom nesigurnom vremenu!

Vidjela sam taj križ ovdje na temi, i dok mi on, naravno, ima smisla to sa suncem mi je zaista čudno - u najmanju ruku. No dobro.. nije ni bitno zapravo.

Antika
11-03-2013, 19:23
.... No dobro.. nije ni bitno zapravo.

Ako nije bitno čemu ovaj tvoj trud!?

Stiliana
11-03-2013, 20:58
Ako nije bitno čemu ovaj tvoj trud!?

koji trud? pisanje posta?

inače, prvo ti ide upitnik, a onda uskličnik... :)

Antika
12-03-2013, 21:34
....

inače, prvo ti ide upitnik, a onda uskličnik... :)

U mom selu to nije pravilo, a, inače, svi početak rečenice započimaju sa velikim slovom!

Antika
14-03-2013, 10:53
http://www.youtube.com/watch?v=Mn-0yBoa0D8

Stiliana
14-03-2013, 11:02
U mom selu to nije pravilo, a, inače, svi početak rečenice započimaju sa velikim slovom!

započinju, ne započimaju ;)

Antika
14-03-2013, 11:13
započinju, ne započimaju ;)

Mene nitko ne može utjerati u svoje šablone pravopisa, - pišem isključivo kako osjećam!
Ako ne znaš; Homer je izmislio jonsko/eolski dijalekt, jezik kojim se nitko nikada nije služio, - i na tom je jeziku napisao neponovljiva djela Ilijadu i Odiseju.

Stiliana
14-03-2013, 11:30
Mene nitko ne može utjerati u svoje šablone pravopisa, - pišem isključivo kako osjećam!
Ako ne znaš; Homer je izmislio jonsko/eolski dijalekt, jezik kojim se nitko nikada nije služio, - i na tom je jeziku napisao neponovljiva djela Ilijadu i Odiseju.

pa bolje bi ti bilo da si umjesto Homera čitao Krležu ;)

usput, nitko te ne tjera na ništa... ne znam zašto bezazlenu napomenu iz koje samo možeš naučit nešto ispravno shvaćaš kao osobnu uvredu. ali dobro ... kako hoćeš.

Antika
14-03-2013, 11:54
pa bolje bi ti bilo da si umjesto Homera čitao Krležu ;)
.

Jel´ zato što ti nisi shvatila Homera?

SarajkaDjevojka
14-03-2013, 12:08
Antika, koje je tvoje mišljenje o izboru novog pape u kontekstu medjugorskog fenomena.Prilično je tradicionalan, poštuje prave vrijednosti i nije Evropljanin.

Mogu li te činjenice bitno utjecati na promjenu stava crkve ?

Antika
14-03-2013, 12:35
Antika, koje je tvoje mišljenje o izboru novog pape u kontekstu medjugorskog fenomena.?

Ovaj će papa naglo osvojiti srca ljudi, u kojem god pravcu povede Crkvu nitko ga neće moć zaustaviti.
Evo, stalno pretražujem po međugorskim portalima, tražim bilo što što bi dalo naznake da je papa nekada davno posjetio Međugorje.

....Svidjelo mi se ono sinoć kad je podizao zdravicu, između ostalog se našalio i rekao kardinalima; "..neka vam Bog oprosti!"

SarajkaDjevojka
14-03-2013, 13:21
Ispravan i skroman.Vozi se autobusima, sam kuva.Mogao bi obiljeziti svojim prisustvom jedan veliki period u katoličkoj religiji.

Antika
14-03-2013, 13:23
Ispravan i skroman.Vozi se autobusima, sam kuva.Mogao bi obiljeziti svojim prisustvom jedan veliki period u katoličkoj religiji.

Slažem se u potpunosti!

Antika
19-03-2013, 18:53
Vidjelica Mirjana Dragićević-Soldo imala je svakodnevna ukazanja od 24. lipnja 1981. do 25. prosinca 1982. Na posljednjem svakodnevnom ukazanju Gospa je, povjerivši joj desetu tajnu, rekla da će joj se ukazivati jedanput godišnje i to 18. ožujka. Tako je i bilo tijekom svih ovih godina. Ove godine više tisuća hodočasnika okupilo se na molitvi krunice. Ukazanje je započelo u 13:52 h i trajalo do 13:58 h.

http://www.medjugorje.hr/files/img/news/2012/380x260-3/mirjanarodj18032013.jpg

"Draga djeco! Pozivam vas da s potpunim pouzdanjem i radošću blagoslivljate ime Gospodnje i da mu iz dana u dan iz srca zahvaljujete na velikoj ljubavi. Moj vam je Sin preko te ljubavi koju je križem pokazao dao mogućnost da vam sve bude oprošteno, da se ne morate sramiti, skrivati i iz straha ne otvarati vrata svoga srca mome Sinu. Naprotiv, djeco moja, pomirite se s nebeskim Ocem da biste mogli zavoljeti sami sebe kao što vas moj Sin voli. Kad zavolite sami sebe voljet ćete i druge ljude, vidjet ćete u njima moga Sina i prepoznati veličinu njegove ljubavi. Živite u vjeri! Moj vas Sin preko mene priprema za djela koja želi učiniti preko vas, preko kojih se želi proslaviti. Zahvaljujte mu. Posebno mu zahvaljujte na pastirima, na vašim posrednicima u pomirenju s nebeskim Ocem. Ja se zahvaljujem vama, svojoj djeci. Hvala vam."

Antika
19-03-2013, 23:39
http://www.vecernji.hr/slika-640x348/vijesti/evo-sto-ce-novi-papa-raditi-prvim-danima-svog-pontifikata-slika-877761

"Novi Papa odobravao posjete iz Međugorja u svojoj biskupiji u Argentini

Papa FranjoKao nadbiskup Buenos Airesa, papa Franjo otvorio svoju biskupiju u međugorskim svećenicima, te je fra Jozo Zovku tražio da ga blagoslovi. I nedugo prije nego što je otišao u papinsku konklavu u Rimu, on je odobrio da vidioc Ivan Dragićević ima javno Ukazanje na kojem je sudjelovalo 10.000 ljudi.

Međugorje je daleko od nepoznatog papi Franji.

U nedavnom newsletteru organizacije Djeca Međugorja, sestra Emanuela Maillard rezimira tri navrata, kada je novi Papa, kao nadbiskup Buenos Airesa, odobrio javne govore određenih međugorskih posjetitelja njegovoj biskupiji. Najnovije od tih odobrenja je bilo prije samo nekoliko tjedana.

"On je pozdravio fra Jozu Zovku, a na njegovoj misiji u Argentini, zatim je pozdravio fra Danku Perutinu prošle godine također u Argentini. I kardinal Bergoglio je dopustio vidiocu Ivanu da da svoje svjedočanstvo u Buenos Airesu početkom ožujka ove godine. Samo nekoliko dana prije odlaska u Rim da se pridruži konklavi, kardinal Jorge Bergoglio dao odobrenje da Ivan ima Ukazanje u Argentini", kaže sestra Emanuela.

Ivan je prije toga posjetio Malvini Microstadium gdje se okupilo oko 5500 ljudi (6. ožujka), nešto veći broj nego u Luna Park dva dana kasnije.

Fra Jozo Zovko, župnik u Međugorju u vrijeme kad su Ukazanja počela, kazao je za Slobodnu Dalmaciju da je proveo dugo vremena s tadašnjim nadbiskupom Bergogliom tijekom njegova posjeta Argentini u krajem 1990-ih.

"Proveli smo dugo vremena zajedno i razgovarali o svemu u Buenos Airesu. I on je bio zainteresiran. Molili smo zajedno i na kraju me pitao za blagoslov. Upoznao sam ga kao jednog finog i dobrog čovjeka. On je dobar izbor za Crkvu da ide ka boljem i ne postoji bolja osoba od Franje za obnoviti Crkvu. Papa Franjo je dar Crkvi i plod milosti u ovom trenutku. On se usuđuje govoriti o našim neuspjesima",- kaže fra Jozo za Slobodnu Dalmaciju.

"On je pozvao na molitvu, a njegov prvi potez (kao Pape) bio je otići Gospi s buketom cvijeća. Tu je čovjek koji, kao što i Marija u Kani, vidi i osjeća i zna gdje da ide." "Mi trebamo takve ljude duboko ukorijenjena u molitvi. On drži krunicu u ruci, a oslanja se na Evanđelje. To je ključ koji otvara sva vrata zatvorena, a Papa nam pokazuje put. "

(medjugorje-info.com)

Antika
25-03-2013, 21:46
Poruka, 25. ožujak 2013

„Draga djeco! U ovom milosnom vremenu pozivam vas da uzmete u ruke križ mog ljubljenog Sina Isusa i da razmišljate o njegovoj muci i smrti. Neka vaše patnje budu sjedinjene u njegovoj patnji i ljubav će pobijediti, jer On koji je ljubav sam sebe je dao iz ljubavi da spasi svakog od vas. Molite, molite, molite dok ljubav i mir ne zavladaju u vašim srcima. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu.“

http://www.medjugorje.hr/files/img/news/2012/380x260-3/uskrslipredvece.jpg

Antika
02-04-2013, 18:19
Gospina poruka preko Mirjane Dragićević - Soldo; 02.04.2013.

"Pozivam vas da kroz molitvu i po svetoj misi,kada se moj Sin na poseban način sjedinjuje s vama,pokušate biti kao On: da ste kao On uvijek spremni vršiti Božju volju,a ne da tražite da se ispuni vaša. Jer,djeco moja,po Božjoj volji jeste-postojite,a bez Božje volje ste ništa. Ja kao majka tražim od vas da svojim životom pričate o slavi Božjoj,jer ćete na taj način proslaviti i sebe po Njegovoj volji.

Pokažite svima poniznost i ljubav prema bližnjemu. Po toj poniznosti i ljubavi moj Sin je spasio vas i otvorio vam put k Nebeskom Ocu. Ja molim vas da otvarate put k Nebeskom Ocu svima onima koji ga nisu upoznali i nisu otvorili svoje srce Njegovoj ljubavi. Svojim životom otvorite put svima onima koji još lutaju u traženju istine. Djeco moja,budite mi apostoli koji nisu živjeli uzalud. Ne zaboravite da ćete doći pred Nebeskog Oca i pričati mu o sebi. Budite spremni! Opet vas upozoravam molite za one koje je moj Sin pozvao,blagoslovio njihove ruke i darovao ih vama. Molite,molite,molite za svoje pastire.

Hvala vam."

Antika
03-05-2013, 11:36
Međugorje: Gospina poruka preko Mirjane, 02.05.2013.

"Draga djeco, iznova vas pozivam da ljubite, a ne da sudite.

http://hercegovina.info/img/repository/2013/02/web_image/medjugorje-dogodilo-se-cudo-sunce-prosulo-note-pozlatilo-se-nebo-od-gospine-ljepote.jpg

Moj Sin je po volji Nebeskog Oca bio među vama da bi vam pokazao put spasenja, da bi vas spasio a ne da bi vam sudio.

Ako želite slijediti moga Sina nećete suditi, već ćete ljubiti kao što vas Nebeski Otac ljubi.
Kad vam je najteže, kada padate pod težinom križa, ne očajavajte, ne sudite, već se sjetite da ste ljubljeni i hvalite Nebeskog Oca zbog Njegove ljubavi.

Djeco moja, ne skrećite s puta kojim vas vodim, ne srljajte u propast !

Neka vas molitva i post osnaže da mognete živjeti onako kako bi to Nebeski Otac želio, da budete moji apostoli vjere i ljubavi, da budete jedno s Nebeskim Ocem i Mojim Sinom.
Djeco moja, to je jedina istina.

Istina koja vas vodi k vašem obraćenju, a onda i obraćenju sviju onih koje susrećete, koji nisu upoznali Moga Sina, sviju onih koji ne znaju što znači ljubiti. Djeco moja, Moj Sin vam je darovao pastire, čuvajte ih, molite za njih.

Hvala vam"

Bukowski
22-06-2013, 18:00
Vidim da daješ možda malo i prevelik značaj događajima u/oko Međugorja,ne znam zašto....Kako je neko i rekao nije jedino mjesto na planeti di su se događala ukazanja.Ja osobno što se tiče Međugorja niti vjerujem niti ne vjerujem.A ako se i dogodilo ukazanje ne znam koji je izvor.
Ne znam zašto Crkva nije verificirala to,mada mi nikakav "pravorijek" iz Rima ne bi služio ničemu,jednom ću morat sam otić i vidit to srcem,jedino srcu vjerujem što se tih stvari tiče.
A ovo oko križa od oblaka i sunca.....bolje da ne ulazim u to.Većih čuda sam vidio tu sa svog prozora,uživo.Križeva da im broj ne znam,pa i puno kompleksnijih simbola.Svjetala raznoraznih,svega :)
Pun je YT raznih čudnih klipova,čovjek je oduvjek fasciniran okultnim,parapsihološkim i magijskim.A danas pogotovo čini mi se.