PDA

Pogledaj Full Version : Događanja na Kosovu

Stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Inkvizitor
13-12-2010, 17:10
Jučer ko bijaše neki izbori na Kosovu. Srbi bojkotovali. Šta mislite hoće li Srbi izbiti podjelu Kosovu i dobiti pola Mitrovice ili će Albanci doći do Niša što im je u planu za prvu ruku.

caporegime
13-12-2010, 17:35
što vrijeme ide dalje, mislim da su izgledi za podjelu kosova sve manji. srpski otpor kosovskoj samostalnosti je simboličan ali nije isključeno, a što bi ja da sam hašim tači i predložio, zamjena sjevernog kosova za bujanovac, preševo i medveđu.
a da je pametan, ostao bi u srbiji, pod uvjetima međunarodne zajednice prema kojima je čak i rs ko neka mjesna zajednica što se tiče ovlasti, i onda mirne duše za 40 ak godina cijelu srbiju natalitetom pretvoriti u jedno veliko kosovo.

exx
13-12-2010, 21:56
kak god da okreneš,od velike srbije nakraju osto samo Beogradski pašaluk,sa Kalemegdana vidiš cjelu srbiju
još nek i bugari počnu tražit svoj dio....mađari svoj....

Inkvizitor
13-12-2010, 22:43
Pa ne bi baš rekao. Dobili su vojvodinu gdje su prije 1. svj. rata činili jedva trećinu stanovništva.

Imaju i tu RS, Srbi se ipak uvijek i samo šire.

exx
13-12-2010, 22:53
Pa ne bi baš rekao. Dobili su vojvodinu gdje su prije 1. svj. rata činili jedva trećinu stanovništva.

Imaju i tu RS, Srbi se ipak uvijek i samo šire.

A čuj,...opet ćemo u "Oluje"

Inkvizitor
13-12-2010, 23:11
Tko će jurišat..Mesićeve imaginarne brigade. Prošlo je to vrijeme.

exx
13-12-2010, 23:14
A nemoj tako.... aduti su u pričuvi,čak i bolji od današnjih aktivnih

http://img600.imageshack.us/img600/7986/hgzisufc.jpg

...nikad sluge ne stvaraju povijest,
na mrtvoj straži vođa prvi stoji,
domoljublje po žrtvi se mjeri,
država se samo mačem kroji........

caporegime
14-12-2010, 00:09
A nemoj tako.... aduti su u pričuvi,čak i bolji od današnjih aktivnih

:cool:

i kad misliš da je sve gotovo, da nitko ostao nije.....još na ima. još nas ima!

weteran
14-12-2010, 19:46
kak god da okreneš,od velike srbije nakraju osto samo Beogradski pašaluk,sa Kalemegdana vidiš cjelu srbiju
još nek i bugari počnu tražit svoj dio....mađari svoj....

Ovo je krivo razmisljanje. Srbi se kroz povijest samo sire. Trenutno su izgubili podrucja na jugu, ali zato idu prema sjeveru i prema zapadu. U 19 i 20 stoljecu su dobili pola BiH i Vojvodinu. Dakle, ide njima.

Inkvizitor
14-12-2010, 19:49
Startali su kao obiteljski posjed tamo oko Novog Pazara. Bili Bugarima kućne pomoćnice. I za 10 stoljeća gdje smo mi a gdje su oni. Oni došli do Mađarske i skoro do mora. a Hrvatska ko rahitična anoreksična manekenka.

Pa sad ti vidi ko je pametniji.

caporegime
14-12-2010, 19:51
nadajmo se da to nije nezaustavljiv proces.
mora jednom krenuti i unatrag.
baš mi je nekako čudno, skoplje je bio glavni grad dušanove srbije, sadašnja makedionija je cijela bila u istoj toj srednjevjekovnoj srbiji a nisam čuo nikakve povike oko "oslobođenja i prisajedinjenja istorijskih srpskih krajeva vardarske srbije"
jesu li srbi dovoljno pragmatični da se "istorijskog" prava hvataju samo na mjestima gdje ih je u nekom većem broju, ili su mislili i na makedoniju koja bi također došla na red?

Inkvizitor
14-12-2010, 19:58
Polagali su oni itekako pravo na Makedoniju. Nakon 1. svj. rata to im je bio glavni pravac. Makedonija i Solun. Pašić i ljudi oko njega su zagovarali više tu rutu nego prekodrinsku ali Britanci su insistirali na Jugoslaviji. Nećeš vjerovati ali bilo je srpskih političara koji su govorili da Bosnu treba dati cijelu Hrvatima jer ionako ne vrijedi ništa.

caporegime
14-12-2010, 20:01
naravno da je srpskim glavama makedonija dio njihove velike srbije ali mi je čudno kako to da razdoblju od 1990-2000 nikad nisu javno izrazli svoje želje prema makedoniji odnosno nikad je javno nisu proglasili istorijskom.
čak ni onaj redikul šešelj kojemu je svašta bilo istorijsko srpsko, pa čak i rijeka.

weteran
14-12-2010, 20:02
nadajmo se da to nije nezaustavljiv proces.
mora jednom krenuti i unatrag.
baš mi je nekako čudno, skoplje je bio glavni grad dušanove srbije, sadašnja makedionija je cijela bila u istoj toj srednjevjekovnoj srbiji a nisam čuo nikakve povike oko "oslobođenja i prisajedinjenja istorijskih srpskih krajeva vardarske srbije"
jesu li srbi dovoljno pragmatični da se "istorijskog" prava hvataju samo na mjestima gdje ih je u nekom većem broju, ili su mislili i na makedoniju koja bi također došla na red?

Ne, ne mora krenuti unatrag. Vec tisucu godina krece unaprijed i nema sanse da se to promijeni. Hrvati tesko mogu sami dobiti bitku protiv Srba. U stvari, dobro smo se i drzali do sada. A drzali smo se samo zato jer Srbi nisu ranije krenuli na zapad. Hrvati nemaju mentalite ni politiku Albanaca da bi mogli zaustaviti proces. Ako se pogleda danas Hrvatska i njeni gradjani, vidjet ce se da se jos gaje simpatije i prema Srbima i prema nekakovm zajednistvu s njima. Treba biti realan i shvatiti da nisu protiv toga pomogle ni radikalne mjere, cak ni genocid koji su oni pokrenuli protiv nas.

Mozda nam je jedina sansa sto uza suradnja sa Muslimanima, a mozda i prelazak na Islam.

Inkvizitor
14-12-2010, 20:08
naravno da je srpskim glavama makedonija dio njihove velike srbije ali mi je čudno kako to da razdoblju od 1990-2000 nikad nisu javno izrazli svoje želje prema makedoniji odnosno nikad je javno nisu proglasili istorijskom.
čak ni onaj redikul šešelj kojemu je svašta bilo istorijsko srpsko, pa čak i rijeka.

He..Ameri su se odmah stacionirali u Makedoniji pa nisu smjeli..jer da je zaratilo u Makedoniji..eto Bugara u igri..Grka i ode onda sve u kua..

caporegime
14-12-2010, 20:13
He..Ameri su se odmah stacionirali u Makedoniji pa nisu smjeli..jer da je zaratilo u Makedoniji..eto Bugara u igri..Grka i ode onda sve u kua..

da. makedonije ima tu "sreću" da je svaki njezin susjed gladan njenog teritorija

zlatni_ljiljan
27-12-2010, 17:09
.

Mozda nam je jedina sansa sto uza suradnja sa muslimanima, a mozda i prelazak na Islam.[/QUOTE] :)

Baader Meinhof
27-12-2010, 21:38
Da nije bilo razlaza bilo bi odlicno, no danas, bojim se, spajanje je znanstvena fantastika.

caporegime
28-12-2010, 13:20
biti će zanuimljive godine što dolaze. izgleda da je kraćenje teritorija batina kojom amerikanci srbiju drže na uzdi.
čim jke srbija onako mlako i nikako reagirala na zbivanja na sandžaku izgleda da su oni toga i svjesni.
ujedini li se jednog dana kosovo s albanijom možda nečiji apetiti porastu.
uglavnom smiješno mi je gledati kako srbi zazivaju principe nepovredivosti granica iako su tolike godine protekle u njihovom odbijanju priznavanja nepovredivosti granica i suvereniteta država na cijelom teritoriju.
da, da, tko zna što budućnost donosi.

NorthStand
07-01-2011, 19:52
Kakvi božji muslimani, samo nam oni trebaju. Gdje se srbi šire? Pa ti debili mogu moga molit da im se vojvodina ne odcijepi, velik broj vojvođanskih srba i manjina je za odcijepljenje vojvodine. RSrpska neće dobit neovisnost kao Kosovo jer EU i Amerika, nisu za podjelu BiH. A i svijesni su, ako se srbi odluče na takav potez, da će i hrvati tražit odcijepljenje, dok će muslići ko papgaji trubit o nekoj jedinstvenoj BiH, valjda je samo oni vide kao jedinstvenu, al vjerojatno s protjerivanjem hrvata i srba. Prema tome, nemojmo se mi previše vezat uz nikoga, jer vezanje uz muslimane nas je skupo koštalo, a s srbima treba biti drug samo po prijekoj potrebi, i kad se nema izbora kao što je sad slučaj, ali samo na području BiH. Ne mislim na podjelu BiH između nas i njih, već na treći entitet kojeg nam čedo dodik nudi na pladnju, dok su muslimani rezervirani, iako se traži da one općine i sredine gdje su većina Hrvati budu sastavni dio tog trećeg hrvatskog entiteta. Al naravno da musavi iz sarajeva ne žele takvu "nejedinstvenu BiH". Njima najbolje odgovara ova situacija, jebanja svega hrvatskog u zdrav mozak i priče o multi kulti bosni, koja naravno nema nikakve veze s pravom situacijom.

NorthStand
07-01-2011, 20:00
biti će zanuimljive godine što dolaze. izgleda da je kraćenje teritorija batina kojom amerikanci srbiju drže na uzdi.
čim jke srbija onako mlako i nikako reagirala na zbivanja na sandžaku izgleda da su oni toga i svjesni.
ujedini li se jednog dana kosovo s albanijom možda nečiji apetiti porastu.
uglavnom smiješno mi je gledati kako srbi zazivaju principe nepovredivosti granica iako su tolike godine protekle u njihovom odbijanju priznavanja nepovredivosti granica i suvereniteta država na cijelom teritoriju.
da, da, tko zna što budućnost donosi.

Ma nek se oni nadaju, da će se i dalje širit, mislim da je priznanje kosova od strane svih relevantnih i jakih zemalja u svijetu, najbolji pokazatelj da se mit o velikoj srbiji srušio ko kula od karata. Nema više velike srbije, nit će je ikad biti, a sve je počelo s olujom "zločinom, koji traje!" puj stoko, malo je reć da vas mrzim. A što se tiče ovih težnji dodika za odcijepljenjem, može bit siguran u tom slučaju će tražit i vojvodina, i sandžak itd itd krenut će lavina koja neće ić samo na štetu njihovih susjeda, već i njih samih! Neka misle malo o tome, ja se na njihovom mjestu ne bih previše igro nekim odcijepljinjima tuđih teritorija, jer je povijest pokazala, da takvih uglavnom izvise, i onda ko srbi kukaju i plaču o nepravdi i nepovredivosti granica. A kad su oni prekrajali granice drugima, pa i toj BiH onda je sve bilo u redu, i nisam tada vidio Tadića i njegove "demokrate" da se ispričavaju hrvatima muslimanima i ostalima, zbog ubijanja i povređivanja naših granica. Al sve je jasno, ipak je o srbima riječ. Kaže jedna narodna, srbin s kojim piješ kavu misli o tebi isto što i onaj u vreći što ga ispod stola šutiraš, pametnom dosta. Njihove pretenzije nikad neće prestat, a na nama je da im svaki put otvorimo lubanje kad krenu s svojim korpusima i mitovima.

caporegime
07-01-2011, 22:01
hm, ne bi se složio da nam dodik išta nudi na pladnju jer on tog pladnja nema.
a njegova "dobrohotnost" je ništa više nego pokušaj da nas isturi u prve redove kaosa u kojemu bi on i rs iskoristili priliku za van.
naravno ,to ne znači da ne treba surađivati i nalaziti modalitete koji konkretno mogu dovesti do poboljšanja hrvatskog položaja ali mi hrvati smo previše platili stalno vezivanje za nekoga bez malo dublje računice.
valja surađivati i tražiti zajednički interes sa srbima ali debelo ćemo pogriješiti ako u startu počnemo sa stavljanjem na jednu ili drugu stranu jer mi sami moramo biti strana.
u svakom slučaju ne treba ni na muslimane gledati kao na neko jedinstveno tijelo budući politika njihovih političkih elita ne znači nužno i kompatibilnost stava običnog čovjeka sa politikom političkih ideologa i stratega.
osobno bi bio puno sretniji kada bi među muslimanima postojala svijest da ovako više ne može i da hrvatska federalna jedinica znači praktički samo osnaženje države bih.
jer dovodimo se u situaciju u kojoj kako god da okreneš ne valja.
muslimanski unitarizam i hegemonija poticat će sve veću odbojnost hrvata prema takvoj bih.
neki konačni razlaz i velika srbija kao poslčjedica nije nimalo dobro rješenje u budućnosti.
kažem bio bi najsretniji kada bi kod muslimana došlo do svijesti da je hrvatska federalna jedinica zapravo garant opstojnosti bih jer bi hrvati sa svojom jedinicom bili zainteresirani za očuvanje takve države koja bi im omogućila na taj način ostvarivanje političkih i ekonomskih iteresa a bez opasnosti da jednom proširena srbija ponovo poveća apetit.

NorthStand
14-01-2011, 04:49
hm, ne bi se složio da nam dodik išta nudi na pladnju jer on tog pladnja nema.
a njegova "dobrohotnost" je ništa više nego pokušaj da nas isturi u prve redove kaosa u kojemu bi on i rs iskoristili priliku za van.
naravno ,to ne znači da ne treba surađivati i nalaziti modalitete koji konkretno mogu dovesti do poboljšanja hrvatskog položaja ali mi hrvati smo previše platili stalno vezivanje za nekoga bez malo dublje računice.
valja surađivati i tražiti zajednički interes sa srbima ali debelo ćemo pogriješiti ako u startu počnemo sa stavljanjem na jednu ili drugu stranu jer mi sami moramo biti strana.
u svakom slučaju ne treba ni na muslimane gledati kao na neko jedinstveno tijelo budući politika njihovih političkih elita ne znači nužno i kompatibilnost stava običnog čovjeka sa politikom političkih ideologa i stratega.
osobno bi bio puno sretniji kada bi među muslimanima postojala svijest da ovako više ne može i da hrvatska federalna jedinica znači praktički samo osnaženje države bih.
jer dovodimo se u situaciju u kojoj kako god da okreneš ne valja.
muslimanski unitarizam i hegemonija poticat će sve veću odbojnost hrvata prema takvoj bih.
neki konačni razlaz i velika srbija kao poslčjedica nije nimalo dobro rješenje u budućnosti.
kažem bio bi najsretniji kada bi kod muslimana došlo do svijesti da je hrvatska federalna jedinica zapravo garant opstojnosti bih jer bi hrvati sa svojom jedinicom bili zainteresirani za očuvanje takve države koja bi im omogućila na taj način ostvarivanje političkih i ekonomskih iteresa a bez opasnosti da jednom proširena srbija ponovo poveća apetit.

Je, slažem se ja s tobom, al kažem u ovom trenutku, dodik nam daje vjetar u leđa. Naravno da ga ne daje, zato što voli hrvate, već igra svoju igru, naravno cilj mu je razjebat federaciju i prvenstveno muslimane, koje smatra većim problemom za RS nego hrvate koji praktički ni ne postoji politički u BiH. Zato kažem, s njim treba surađivat samo onoliko koliko to nama ide u korist, onog trenutka kad mi budemo sami mogli krojit svoju sudbinu(na žalost to sad nije moguće), odjebat i njega i RS, i federaciju. Ja nisam za savezništvo s nikim, a pogotovo s srbima i muslimanima, al trenutno su nam Srbi u BiH manji problem, malo je paradoksalno, al je tako. Iako su za vrijeme rata, i nama i muslimanima daleko veći problem bili Srbi. Ali situacija se mijenja, formiranjem federacije i cijelom ovom nepravdom koja se iz dana u dan događa hrvatskom narodu u BiH uz svesrdno odobrenje međunarodne zajednice. A dodika volio ne volio, taj čedo je napravio više za hrvate u BiH nego Stipe Mesić i Ivo Josipović zajedno. E to je naša žalost današnjice, da se četnik mora zalagat za interese hrvatskog naroda u jednoj susjednoj državi, jer u hrvatskoj politici nema jednog visokog dužnosnika koji to radi. Al hvala bogu, neće moć još dugo ignorirat težnje hrvata iz BiH za ravnopravnosti s ostala dva naroda u toj državi.

I naravno da je opstanak BiH trenutno moguć samo na jedan način, ako i Hrvati dobiju svoju federalnu teritorijalnu jedinicu, ili ti ga entitet, jer jedino to nam jamči kakvu takvu ravnopravnost s srbima i muslimanima. A da ne govorim o tome, da po meni ostanak u ovakvoj BiH u kojoj Hrvati nemaju nikakvu političku moć nema nikakvog smisla. I žalosno je da se dozvolilo ukidanje HercegBosne, koja je nama jamčila kakvu takvu ravnopravnost s ostala dva naroda. Al to je grijeh Tuđmana, i njegove krive procijene, a i BiH hrvata koji su dozvolili njemu i ostalima da odlučuje u njihove ime. Svaka čast Tuđmanu na svemu, al ja bi njemu bio reko potpisuj ti sporazume kakve god hoćeš, al našu HercegBosnu nitko ukinut neće. I ciao, a ne da nas međunarodna zajednica prisili da si ukinemo svoje pravo na postojanje, jer ako je RS mogla nastat zločinom i progonom nesrba, onda je i HB imala legitimno pravo da postoji, i to je tim guzonjama iz UN-a trebalo jasno dat do znanja, da nema ukidanja HB dok se ne ukine RS. Napravit ultimatum na njih, i tek onda bi važila ova spika o "jedinstvenoj BiH". A naravno da ona name smisla sada, kad se srbima poklonilo 49 posto teritorija, i dalo im se ono što onaj glupi amerikanac Holbruke nije htio ni čut za hrvate, entitet tj praktički državu u državi. Al što je tu je, to ne možemo promijenit, al možemo promijenit svoj položaj u BiH, glavni cilj nam mora bit stjecanje ravnopravnosti i to čim prije tim bolje!

caporegime
18-08-2011, 11:11
http://slobodnadalmacija.hr/Svijet/tabid/67/articleType/ArticleView/articleId/146418/Default.aspx

jedan dan na barikadi u obrani srpstva , drugi dan u skupljanju kandidatkinja za opsluživanje smrtnih neprijatelja.....
u ovom poluratnom stanju nimalo patriotski.
a ne sumnjam da su ovi skupljači djevojaka po šumadijskim varošicama odreda ćelavi momci sa lančugama i impozantnim krstovima oko vrata.

NorthStand
18-08-2011, 23:54
Hahaha dobro si dao opis, cijele situacije, vrlo slikovito.

Inkvizitor
24-08-2011, 11:57
Merkelica zahtjevala, navodno, priznanje Kosova od strane Srbije?

Graničar Jozo
24-08-2011, 12:23
Merkelica zahtjevala, navodno, priznanje Kosova od strane Srbije?

sada će dojčland malo njih gutiti dok im ga ne zavuku potpuno kao što su englezi radili i nama.

caporegime
24-08-2011, 12:52
pa nije li baader svojedobno postavio neku odluku ili deklaraciju bundestaga u kojem otvoreno govore da pregovori nisu uvjet ali da priznanje kosova mora biti uvjet za pristup srbije u eu i da bez toga ništa?

Inkvizitor
24-08-2011, 14:57
Sve stoji ali nisam mislio da će im to defacto saopćiti Nijemci

caporegime
24-08-2011, 21:34
http://hercegbosna.org/forum/politika/kosovo-je-uvjet-srbiji-za-eu-t5059-50.html
he he ne mogu a da se ne nasmijem na stanje kod kolega pri čemu uvažene komšije, koji imaju poseban status, seru i pljuju naveliko i po rh i po hrvatskom mentalitetu dok ponosne "hercegbosanske hrvatine" samo još da im pepeljare ne obrišu poslije svakog opuška.
i onda se pitaju zašto se nitko ne postavlja prsa u prsa u zaštitu hrvatskih interesa općenito a oni upravo brane magistarski rad na temu konjušarstva.

:rofl:rofl ( zapravo je tužno al ne isplati se tugovat)

Inkvizitor
25-08-2011, 11:46
Znači Danke Dojčland je opet u điru.

Deficitarnost mozga

caporegime
24-11-2011, 15:07
http://www.vecernji.hr/vijesti/u-mitrovici-eksplozije-a-dacic-najavljuje-da-je-rat-moguc-clanak-349679

idealka da nam ode sezona u kurac. barem da pričekaju idući rujan.

Inkvizitor
24-11-2011, 15:10
koja sad sezona capo..

caporegime
24-11-2011, 16:14
turistička. sjećaš se kako su se europljani usrali 1999 godine misleći da je kosovo tu malo dalje.....
pa podbacila sezona.

Inkvizitor
24-11-2011, 16:56
pa onda je isti k..bilo kad zapuca..

a šta se događa doli..KFOr se hrve sa prosvjednicima..pa to nije neka vijest..

Mrav
01-12-2011, 02:22
11 austrijskih i 17 njemačkih vojnika povrijeđeno na kosovu.
srbi prvo ciljano ranili njemačkog komandanta. zatim bacili molotovljeve koktele na njemačke vojnike i na kraju bacili bombu na austrijance.

jučer u sarajevu uhvaćena dva tipa prilikom pretovara oružja iz jednog u drugo auto. navodno je jedan od njih bio član onih škorpiona što su ubijali bošnjake u srebrenici.
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/67834-istrazujemo-nakon-nesvakidasnjeg-hapsenja-u-sarajevu-zoran-cegar-uhvatio-legijinog-skorpiona.html
da li se sakuplja oružje za srbe u sjevernom kosovu?
organizuje li se rat?

hoće li bit još ozbiljnih oružanih sukoba? ja se nadam da neće biti. ali, istovremeno mislim da neće stati na jučerašnjem napadu.

srbi, lažu, kao i skoro uvijek. "nisu oni"....

povrijeđeni austrijski vojnici stigli u austriju.
http://imgl.krone.at/Bilder/2011/11/30/Verletzte_Soldaten_aus_Nordkosovo_heimgebracht-Ankunft_in_Linz-Story-303993_476x268px_4_o2bXpz6Etd_wk.jpg

Snake
29-01-2012, 15:56
Ne postoji idealno rešenje za Kosovo.To je manje više nerešiv problem,kako god da se gleda ne valja.Prvo,nema sumnje da je to srpska zemlja,nije teško tako nešto dokazati,ali...
Kako neko misli da se Kosovo ovakvo kakvo je danas može integrisati u sastav Srbije?Pa Albanci se nisu mogli integrisati ni u ovoj velikoj Jugi a kamoli u današnjoj Srbiji.Na tom Kosovu su postali većina zahvaljujući Titu koji posle WW2 nije dozvolio povratak srpskih izbeglica na Kosovo,ali je zato po istom naselio gomilu čobana sa albanskih gudura,pre toga je bio odnos otprilike pola/pola i ako je neko trebao da se"kazni"onda su to oni koji su napravili Veliku Albaniju pod patronatom fašističke Italije a ne da se kazne žrtve tog fašizma i da se njihova zemlja pokloni(bukvalno) šiptarima,ali dobro sad,od komunista su se razna sranja mogla očekivati pa i ovo.Da ne pričam da je"granica"Kosova bila do reke Ibar,znači do Kosovske Mitrovice ovo što se danas zove sever Kosova nikada nije ni bilo Kosovo nego su debili iz nove vlasti posle rata iscrtali nekakve granice skroz gore do Pančićevog vrha na Kopaoniku malte ne,kasnije sve to uokvirili u AP kroz Ustav iz 1974.i rezultati se vide.
Država Kosovo,nezavisno Kosovo, je protivprirodni blud,i nema nikakvog utemeljenja ni istorijskog niti bilo kakvog drugog.Sececionista ima svuda u svetu a aždaje sa zapada vele da je Kosovo"poseban slučaj",aha,ma nemoj...
Danas se vrši veliki pritisak na ove poltrone iz Beograda koji obavljaju vlast da se Srbija odrekne rezolucije 1244,jer znaju oni da je ovo svinjarija što rade i da bez priznavanja Kosova od strane Srbije nisu završili posao.
I konačno za podelu je kasno,ako je ta ponuda uopšte nekad i bila na stolu...

Inkvizitor
29-01-2012, 16:58
Tito nije dopustio povratak srpskih izbjeglica...kakvim vas idiotizmima filaju.

jesi li čuo za kolonizaciju Srba na Kosovo nakon 1. svj. rata..za masakre Albanaca u balkanskim ratovima

Ranković je nakon 2. svj. rata provodio teror na Kosovu a on priča kako su Srbi bili ugroženi..

nitko kosovskim Srbima nije kriv što im je miliji Beograd nego Podujevo..Albanci su im plaćali duplo pa i troduplo za imanja..

nemate ni vi pravo na pola Bosne pa tko pita..

Snake
29-01-2012, 17:47
Komunisti su nakon rata zabranili povratak srpskih izbeglica na Kosovo,to je poznata stvar i ako se o tome(kao i o mnogo čemu drugom)ćutalo pola veka.
Kolonizacija je vršena na posle viševekovnom okupiranom teritorijom,šta je tu problem?Kosovo je oslobođeno 1912.u prvom balkanskom ratu i ponovo je ušlo u sastav Srbije,a u oba balkanska rata su počinjeni sa svih strana zločini nad uopšteno muslimanskim stanovništvom na celom Balkanu od strane Crnogoraca,Srba,Grka i Bugara.Oni(muslimani) su praktično doživljavani kao Turci,a da te ne podsećam na viševekovnu okupaciju od strane Turaka i zulum koji je činjen u to doba(ne opravdavam ja ništa nego samo da bi se razumeo kontekst).Bilo je zapravo više proterivanja muslimanskog stanovništa,i dan danas u Istambulu i okolini živi oko 2 miliona ljudi poreklom sa čitavog Balkana.
Ranković je bio zadužen da se obračunava sa anti-državnim elementom na Kosovu,a zna se da je secesionizam tamo na snazi još od"Prizrenske lige"krajem 19.veka,tako da je njih čistio a ne Albanski narod kao takav.Toliko su Albanci bili ugroženi da su imali univerzitet na svom jeziku što ni JEDNA nacionalna manjina nije imala u Evropi.Srbi su bili izloženi stalnim pritiscima Albanaca dole i polako su se iseljavali a tačno je da je bilo i otkupa kuća po 5 puta većoj ceni što je samo dodatno ubrzalo raseljavanje Srba,ali i ostalih nešiptara.
A što se Bosne tiče,pa jel RS nezavisna?Nije.Ona je entitet u sastavu BIH.Kosovo može a ovo ne može,jel?

Inkvizitor
29-01-2012, 17:59
Pa ti si pričao da je bila kolonizacija Albanaca a bilo je obrnuto..bila je kolonizacija Srba..pogotovo nakon 1. svj. rata..

nikakve kolonizacije Albanaca nije bilo u prošlom stoljeću jer oni nisu nikad imali vlast..

kolonizaciju može provoditi samo onaj tko ima vlast..

dakle glupiraš se.

Srbi su imali aposlutnu vlast nakon 2. svj. rata o kakvom ti onemugaćavanju povrtka srba onda pričaš..haha..koji tripovi

to je bio teror kojega je Ranković provodio..Albanci nisu smjeli pisnut..

ako nisu smjeli pisnut kako su mogli provodit kolonizaciju...hahaha

vi ste Kosovo izgubili jer vam, se nacionalno biće pokrenulo na sjever i zapad..ako mislite na Kosovo u srednjovjekovnoj srpskoj državi..onda vratite Vojvodinu gdje vas tamo nije bilo..ma ni u Beogradu vas nije bilo..

jeis li čuo za selidbu Srba sa Kosova pod vodstvom patrijarha Arsenija Čarnojevića s Kosova u Vojvodinu i Južnu Ugrasku..

zapadne djelove Bosne neću ni spominjat..tada vas tamo nije bilo.

više je tada bilo hašiša tamo nego Srba..

Snake
29-01-2012, 18:15
Za Vojvodinu se pre može reći da je kolonizirana(nakon 2 rata),a za Kosovo bi bolji i prigodniji izraz bio POVRATAK Srba na svoja ognjišta na svoju zemlju.Pa po tebi nismo ni trebali da oslobađamo Kosovo od Turaka ono??!!
I nisu nikakvi "Srbi" imali apsolutnu vlast nego komunisti(internacionalna bića),koji nisu sprovodili nikakvu srpsku politiku nego svoju titoističku zasnovano na zatiranju bilo čega nacionalnog u pokojnoj državi pogotovu srpskog,ali i ne samo srpskog.
Da,da nisu smeli pisnuti,pogotovu na SVOM jeziku i na SVOM univerzitetu...
Tito je Enveru Hodzi hteo da ponudi Kosovo(da uđe u sastav Albanije)a da za uzvrat Albanija uđe u sastav SFRJ i da Tito pude glavni lider,zato mu je trebalo"Albansko Kosovo"itd,to su prljave rabote i na kraju od toga nije bilo ništa...
Naravno da znam za seobu Srba...

Inkvizitor
29-01-2012, 18:19
Znači nije bilo kolonizacije Albanaca nego Srba

kakve vez što su imali Univerzitet ka dnisu imali nijednu drugu polugu vlasti..

kad je trebalo i univerzitet im je maknut..

Albanci su vad dobili natalitetom i ničim više..usprkos svim represijama koje su doživljavali..ako nema djece nema ni naroda..

Srpkinje se kao i Hrvatice uostalom vole šajbati ali sa zaštitom a Albanke nisu još čule za to..i eto ti Kosova albanskog

Inkvizitor
29-01-2012, 18:20
...
Naravno da znam za seobu Srba...

kad se i u kojim okolnostima dogodila ta seoba..bez guglanja..

Snake
29-01-2012, 18:38
Naravno da je bilo kolonizacije Albanaca posle WW2,a Srbima nije dato da se vrate na Kosovo pod izgovorom da su"kolonizatori".Još jedan dokaz da nikakvi Srbi nisu bili na vlasti tada tj.da se nikakvi srpski interesi nisu zastupali nego je na snazi bila samo partijska diktatura.
Dobili su AP,jedino su se u Srbiji načičkale dve AP zašto ne u Bosanskoj krajini ili u Istri ili negde...?
Seoba se dogodila nakon rata između Austrije i Turske,Srbi su zajedno protiv Turaka ratovali na kraju je AU izašla iz rata,Turci su krenuli da se svete po Srbiji a deo Srba se iselilo u Austriju dobili su pravo na Crkvu itd.bili su na neki način"graničari"protiv Osmanlija...

Inkvizitor
29-01-2012, 18:44
lupetaš gluposti zadojen idiotskom srpskom mitomanijom..

vi ste prvo bili turske predhodnice..martolozi akindžije a samo djelom kasnije prešli na protutursku stranu.

tome je najveći dokaz najveća koncentracija Srba u unutrašnjosti bosanskog pašaluka..pogotovo u zap Bosni..oko Banjaluke , Kozare i sl

U to vrijeme granice osmaniljskjog carstva su u Lici i na vratima Splita , Zadra

šta Srbi rade unutar bosanskog pašaluka ako su graničari protiv Turaka...

čuvali su granicu ali s turske strane..

Inkvizitor
29-01-2012, 18:46
.?
Seoba se dogodila nakon rata između Austrije i Turske,Srbi su zajedno protiv Turaka ratovali na kraju je AU izašla iz rata,Turci su krenuli da se svete po Srbiji a deo Srba se iselilo u Austriju dobili su pravo na Crkvu itd.bili su na neki način"graničari"protiv Osmanlija...

to si dobro izguglao..Srbi su pobunili kad je austrijska vojska tukla Turke..a poslije povlačenja austrijske vojske povukao se i dio Srba s Kosova i južne Srbije..ali ima jedna kvaka..Srbi se nisu htjeli selit dok od austrijskog dvora nisu dobili garancije da će imati iste povlastice kao što su imali kod Turaka..dakle svojevrsnu autonomiju..pogotov crkvenu..

odselili su većinom u Vojvodinu i Južnu Ugrasku..

Snake
29-01-2012, 18:52
Nije to nikakva"mitomanija",Srbi su se odmah priključili u borbi protiv Turaka i digli ustanak čim je krenuo rat između Austrije i Turske,a to da je bilo i nekih Srba u janičarskoj vojsci to si otkrio Amerku,svaka ti čast!!!Upravo su u Lici bili ti Srbi "graničari"o kojima sam govorio..

Snake
29-01-2012, 18:57
to si dobro izguglao..Srbi su pobunili kad je austrijska vojska tukla Turke..a poslije povlačenja austrijske vojske povukao se i dio Srba s Kosova i južne Srbije..ali ima jedna kvaka..Srbi se nisu htjeli selit dok od austrijskog dvora nisu dobili garancije da će imati iste povlastice kao što su imali kod Turaka..dakle svojevrsnu autonomiju..pogotov crkvenu..

odselili su većinom u Vojvodinu i Južnu Ugrasku..

Nisam uopšte guglao,ali dobro,šta ima ti dokazujem..
A povukli su se prvenstveno zbog turske odmazde jer su Turci smatrali da su na neki način "izdani"??!!od strane Srba jer su uzeli učešće u ratu i oslobađanju zemlje

Inkvizitor
29-01-2012, 19:06
Nije to nikakva"mitomanija",Srbi su se odmah priključili u borbi protiv Turaka i digli ustanak čim je krenuo rat između Austrije i Turske,a to da je bilo i nekih Srba u janičarskoj vojsci to si otkrio Amerku,svaka ti čast!!!Upravo su u Lici bili ti Srbi "graničari"o kojima sam govorio..

Nisam mislio na tu mitomaniju..jel ti znaš čitat

mitomanija je ono što pričaš o kosovskoj kolonizaciji

a ne samo u Lici..čiju granicu čuvali Srbi oko Banjaluke i kozare..ako je osmanlijska u Lici i kod Zadra, Splita..

a tamo ih je najveća koncentracija..

Snake
29-01-2012, 19:13
Nisam mislio na tu mitomaniju..jel ti znaš čitat

mitomanija je ono što pričaš o kosovskoj kolonizaciji

a ne samo u Lici..čiju granicu čuvali Srbi oko Banjaluke i kozare..ako je osmanlijska u Lici i kod Zadra, Splita..

a tamo ih je najveća koncentracija..

Kosovska kolonizacija se desila sa albanskih gudura,kako neko ko je izbegao sa neke teritorije(u ovom slučaju Srbi) može da bude kolonizator ako se na istu vrati??
A to što su živeli Srbi tamo u bosanskoj krajini ne znači da su morali biti graničari tamo.Znači i Hrvati su bili Turski graničari dole u zapadnoj Hercegovini?

Inkvizitor
29-01-2012, 19:27
Kosovska kolonizacija se desila sa albanskih gudura,kako neko ko je izbegao sa neke teritorije(u ovom slučaju Srbi) može da bude kolonizator ako se na istu vrati??
A to što su živeli Srbi tamo u bosanskoj krajini ne znači da su morali biti graničari tamo.Znači i Hrvati su bili Turski graničari dole u zapadnoj Hercegovini?

Pa to i je bio granični kraj..prelazio iz ruke u ruke.

Banjaluka nije..

Srba nema u tim krajevima do dolaska Turaka..zapadno od rijeke Bosne nama ih..

Turci su ih tamo doselili na opustošene krajeve a vi ispadoste najveći borci protiv Turaka..smijurija..

pričaš običnu priglupu mitomaniju u vezi Kosova a nemaš nijedan argument za to..

Snake
29-01-2012, 19:38

Banjaluka nije..

pričaš običnu priglupu mitomaniju u vezi Kosova a nemaš nijedan argument za to..

e smorio si za medalju,nije to mitomanija to je sve živa istina to su činjenice!!
Mitomanija bi bilo da se o Kosovskom boju raspravlja na ovaj ili onaj način,jer ima raznih predanja.
Prema nekim Turskim izvorima Obilić nije ubio Murata nego ga je ubio Bajazit da bi ga nasledio na prestolu,al su smislili tu priču za"unutrašnje potrebe"kao nastradao je u boju od Srba itd.
Takođe isto neka predanja odatle kažu da je ishod te bitke bio drugačiji od onoga kako se danas uči,i da su knez Lazar i ostali stradali posle te bitke koju su dobili,u drugom naletu Osmanlija koji se desio ne znam koliko posle same te bitke itd i td,al nećemo time da se bavimo..:rofl

Snake
29-01-2012, 19:41

Banjaluka nije..

Srba nema u tim krajevima do dolaska Turaka..zapadno od rijeke Bosne nama ih..

Turci su ih tamo doselili na opustošene krajeve a vi ispadoste najveći borci protiv Turaka..smijurija..

Ko je rekao da smo"najveći borci protiv Turaka"?A da smo se borili-jesmo!:rofl

Inkvizitor
29-01-2012, 19:42
e smorio si za medalju,nije to mitomanija to je sve živa istina to su činjenice!!
Mitomanija bi bilo da se o Kosovskom boju raspravlja na ovaj ili onaj način,jer ima raznih predanja.
Prema nekim Turskim izvorima Obilić nije ubio Murata nego ga je ubio Bajazit da bi nasledio prestol,al su smislili tu priču za"unutrašnje potrebe"kao nastradao je u boju od Srba itd.
Takođe isto neka predanja odatle kažu da je ishod te bitke bio drugačiji od onoga kako se danas uči,i da su knez Lazar i ostali stradali posle te bitke koju su dobili,u drugom naletu Osmanlija koji se desio ne znam koliko posle same te bitke itd i td,al nećemo time da se bavimo..:rofl

hehe,..znam da je vama svako traženje argumenata smor..lakše je ispalit ono čime vas filaju..

bitka je završila tko zna kako..ali se zna da je Lazarova kćerka.princeza Olivera pripala Bajazitu kao ljubljena žena a Lazarov sin Stefan se borio na turskoj strani u bici kod Nikopolja protiv kršćanske alijanse..

Inkvizitor
29-01-2012, 19:42
Ko je rekao da smo"najveći borci protiv Turaka"?A da smo se borili-jesmo!:rofl

jeste ali na turskoj strani..:rofl

Snake
29-01-2012, 19:49
hehe,..znam da je vama svako traženje argumenata smor..lakše je ispalit ono čime vas filaju..

bitka je završila tko zna kako..ali se zna da je Lazarova kćerka.princeza Olivera pripala Bajazitu kao ljubljena žena a Lazarov sin Stefan se borio na turskoj strani u bici kod Nikopolja protiv kršćanske alijanse..

Seobe Srba-Srbi out off Kosovo
1912-povratak Srba na Kosovo
Kolonizatori??

Snake
29-01-2012, 19:50
jeste ali na turskoj strani..:rofl

Na turskoj strani protiv turaka,ma ako i tako!:rofl

Inkvizitor
29-01-2012, 19:52
Na turskoj strani protiv turaka,ma ako i tako!:rofl

gdje protiv Turaka..hahaha..

što si prećutao Oliveru i Stefana...haha..Olivera se dobro udala a....:rofl a Stefan krvario za zeta..

Snake
29-01-2012, 19:59
gdje protiv Turaka..hahaha..

što si prećutao Oliveru i Stefana...haha..Olivera se dobro udala a....:rofl a Stefan krvario za zeta..

od 1389.pa nadalje,kod seoba zajedno sa AU ,1804.prvi ustanak,1813.drugi srpski ustanak...1912.srpsko-turski rat,što pitaš?
Nisam"prećutao"nego to je poznata stvar nema šta o tome da se diskutuje to je tako tada bilo takva su to bila vremena..

Inkvizitor
29-01-2012, 20:05
od 1389.pa nadalje,kod seoba zajedno sa AU ,1804.prvi ustanak,1813.drugi srpski ustanak...1912.srpsko-turski rat,što pitaš?
Nisam"prećutao"nego to je poznata stvar nema šta o tome da se diskutuje to je tako tada bilo takva su to bila vremena..

aha..takva su bila vremena....uvijek je takva su bila vremena kad vam nešto ne paše..

nije stvar..nije se moglo drugačije nego što vi lažete o vlastitoj povijesti i još je drugima poturate pod istinu..

da kažete..je bilo je tako..Osmanlije jake..moralo se..nego mi borci protiv Turaka kurac palac..puvanje..kurčenje....a udavali priceze za sultane..i ratovali s njima protiv kršćana..

pa onda kad se Bolesnik s Bospora počeo raspadat sam od sebe ajmo mi navalit na Turke..

znaš zašto ste ih onda dobili..šokirali se ljudi..400 godina ratovali za nas....šta je sad ovo..?

pa su vas opet našamarali i onako nikakvi..da vas Rusija nije spasila i pregovorima izvukla za vas autonomiju a dušmani Germani vas naoružavali..bio bi i sad ezan na Kalemgedanu

Snake
29-01-2012, 20:12
Jači su u čemu je problem,pitaš gde smo ratovali sa njima ja ti kažem a tebi krivo,ahahahaha

Inkvizitor
29-01-2012, 20:14
što bi mi bilo krivo..ono što je činjenica..

Snake
29-01-2012, 20:20
Ratovali smo sa njima kad smo mogli i koliko samo mogli,ništa više a ni manje,sve ostalo su priče..

Inkvizitor
29-01-2012, 20:21
Ratovali smo sa njima kad smo mogli i koliko samo mogli,ništa više a ni manje,sve ostalo su priče..

da..al to nije vaša službena verzija...hahaha

Snake
29-01-2012, 20:27
da..al to nije vaša službena verzija...hahaha

Jeste,to je službena verzija,sve drugo su kafanske priče..

Inkvizitor
29-01-2012, 20:28
Jeste,to je službena verzija,sve drugo su kafanske priče..

aj dobro..hahaha

nego šta ti veliš..šta će bit s Kosovom..oće se ić u ljuti Boj..

tko će na vlast u Srbiji??

Snake
29-01-2012, 20:35
aj dobro..hahaha

nego šta ti veliš..šta će bit s Kosovom..oće se ić u ljuti Boj..

tko će na vlast u Srbiji??

Već sam rekao gore još u prvom postu danas da je Kosovo nerešiv problem,niti će ko u Srbiji da ga prizna niti će ko taj problem da reši,moraće zapad da vidi šta će s njim ipak je to sad njihova kolonija ili protektorat,a oni će ko smradovi da prebace loptu u naše dvorište i kao evo priznajte ga i sve je rešeno svi sretni svi zadovoljni...
Ko god da dođe na vlast ovde samo će da nastavi gde je prethodni stao,u krađi!isti su..

Inkvizitor
29-01-2012, 20:37
Već sam rekao gore još u prvom postu danas da je Kosovo nerešiv problem,niti će ko u Srbiji da ga prizna niti će ko taj problem da reši,moraće zapad da vidi šta će s njim ipak je to sad njihova kolonija ili protektorat,a oni će ko smradovi da prebace loptu u naše dvorište i kao evo priznajte ga i sve je rešeno svi sretni svi zadovoljni...
Ko god da dođe na vlast ovde samo će da nastavi gde je prethodni stao,u krađi!isti su..

pa dobro opet imaš nekog favorita ili ti je svejedno..

Snake
29-01-2012, 20:43
Bukvalno mi je svejedno,glasao sam bio za Tadića kada je bilo ili on ili Toma dok je još bio radikal i to jedino iz razloga da zemljom ne upravlja ludak iz Haga a ne zato što je Tadić ne znam kakav genijalac.Sad su osim radikala svi postali Evrofanatici,a zapravo su SVETSKI lopovi!

caporegime
29-01-2012, 20:57
ostade ti onda bez favorita.....
nego, kad se povlače definicije kosovskih pojmova.....misliš li da kosovski albanci koji su na te prostore došli puno prije srba u bih ili hr i tamo su u puno većem broju po prirodi nemaju pravo na prostore a da istodobno srbi preko drine po prirodi stvari, povijesti, broju i štajaznam čemu imaju pravo na te prostore.

jer upravo je to bio slučaj kod većine srpskih nacionalnih ideologa.
ja mislim da rs ili kosovo nisu odraz prirodno povijesnih prava nego stanja terenu i sile kao i svjetske pragmatike.

Snake
29-01-2012, 21:47
Albanci su tamo postali većina na način na koji su postali,što ne znači da oni nemaju pravo na taj prostor, ali...
Bilo bi dobro da koliko imaju Albanci na Kosovu,da isto tako imaju Srbi zapadno od Drine ili Hrvati u BIH itd.Problem je uvek to sa dvostrukim aršinima,jedni mogu ovo drugi ne mogu isto to i tako to.Kosovo i RS su zapravo na neki način vrlo slične stvari,samo što je Kosovo uokvireno ustavom iz 1974.neprodnim nakaradnim granicama a za tako nešto je jedini argument bio etnički sastav stanovništva u tom trenutku,dok Srbima u zapadnim delovima to pravo nije dato,pa su oni ratovali za tako nešto a ovi dobili na tacni praktično.Znači radi se o najobičnijem etničkom pitanju na određenom prostoru,samo što se jednima uokvirila ta autonomnost,"na papiru"a drugima ne.

caporegime
29-01-2012, 23:50
argument ti je zakašnjeli. ja se sjećam još pred rat kako su od političkih prvaka do običnog čovjeka u srbiji kao i srbi općenito smatrali da srbi imaju pravo na područja rh i bih jer da su tamo odavno i da su to njihova povijesna područja a da albanci istodobno nemaju pravo na ništa jer je to unutarnja stvar srbije.
a prije su albanci na kosovu nego srbi na području zapadno od drine, barem u većini tih područja.
tek kad se završio rat, neuspješno za srbiju i kad se počelo ljuljati na kosovu onda je srbija počela verglat priču o nepovredivosti granica i slično.
počeli su zazivat princip kojega sami nisu poštovali, dapače odbacivali su ga.
ovo govorim samo zato da ti pojasnim da ljudi jednostavno ne mogu biti senzibilizirani za problem srbije, dapače većina ih i likuje u vezi kosova jer vas se doživljava kao one koji su drugima htjeli komadati države pa da su dobili što su zaslužili.
možemo godinu dana ići u analize ko ima kakvo pravo ali ovaj odnos prema tom problemu, barem kod hrvata obilježava malo prije spomenuta činjenica.

Inkvizitor
30-01-2012, 00:15
Srbi imaju dva principa koje potežu prema potrebi.

jedna je povijesni- u slučaju Kosova

a drugi je etnički- kad govore o nekim djelovima BiH i Hrvatske.

Snake
30-01-2012, 01:32
argument ti je zakašnjeli. ja se sjećam još pred rat kako su od političkih prvaka do običnog čovjeka u srbiji kao i srbi općenito smatrali da srbi imaju pravo na područja rh i bih jer da su tamo odavno i da su to njihova povijesna područja a da albanci istodobno nemaju pravo na ništa jer je to unutarnja stvar srbije.
a prije su albanci na kosovu nego srbi na području zapadno od drine, barem u većini tih područja.
tek kad se završio rat, neuspješno za srbiju i kad se počelo ljuljati na kosovu onda je srbija počela verglat priču o nepovredivosti granica i slično.
počeli su zazivat princip kojega sami nisu poštovali, dapače odbacivali su ga.
ovo govorim samo zato da ti pojasnim da ljudi jednostavno ne mogu biti senzibilizirani za problem srbije, dapače većina ih i likuje u vezi kosova jer vas se doživljava kao one koji su drugima htjeli komadati države pa da su dobili što su zaslužili.
možemo godinu dana ići u analize ko ima kakvo pravo ali ovaj odnos prema tom problemu, barem kod hrvata obilježava malo prije spomenuta činjenica.

Srbi su najviše bili u zabludi što se Jugoslavije tiče,mislim da je većina do kraja bila za opstanak Jugoslavije,onda kada je krenuo secesionizam u Jugoslaviji onda se samo prešaltovalo na "srpsko pitanje"u republikama koje su krenule da se odvajaju od SFRJ.Srbi su bili konstitutivni narod u Hrvatskoj i BIH,znači morali su da se pitaju o budućnosti zemlje a nisu,dok su Albanci bili nacionalna manjina a ne konstitutivni narod u Srbiji.Tako da su u tom smislu da kažem i imali pravo na tu zemlju odnosno trebali su da se pitaju i oni,to što je neko kao argument naveo kao mi smo ovde od davnina to je tako,eto kao,ali u suštini ustav im je to garantovao.
Milošević se u suštini preigrao jer nije bio dorastao situaciji,mislio je da kontroliše situaciju kod rukovodećih Srba u RSK i RS a na kraju je postao njihov talac a i cela Srbija zajedno s njim.
Razumem ja da kod vas vlada to uverenje kao hteli su da prave države kod nas sad im se to vratilo kao bumerang itd.ali stvari su malo složenije nije baš to sve tako crno/belo.Opet dolazimo do principijelnosti u ovom slučaju zapada i NATO koji su nikako nisu podržali pravo na ocepljenje srpskog naroda na tim prostorima naprotiv,a u slučaju Kosova jesu podržali pravo na otcepljenje šiptara od Srbije i to je to.Na kraju dolazimo do istine-sila Boga ne moli.Nema tu pravde nego samo kako veliki odluče i kako je njima u interesu,a mi ako imamo sreće da smo u tom trenutku na njihovoj strani "pravde" onda smo u pravu ako ne-nismo,i to je tako.

Snake
30-01-2012, 01:35
Srbi imaju dva principa koje potežu prema potrebi.

jedna je povijesni- u slučaju Kosova

a drugi je etnički- kad govore o nekim djelovima BiH i Hrvatske.

Trebalo bi da bude isto,ako jedni mogu da se odvajaju onda mogu i ovi drugi,ali kažem,malo tu pravde pa i logike ima,bude na kraju kako veliki kažu njihova"pravda"uvek pobeđuje..

NorthStand
30-01-2012, 04:48
Albanci su tamo postali većina na način na koji su postali,što ne znači da oni nemaju pravo na taj prostor, ali...
Bilo bi dobro da koliko imaju Albanci na Kosovu,da isto tako imaju Srbi zapadno od Drine ili Hrvati u BIH itd.Problem je uvek to sa dvostrukim aršinima,jedni mogu ovo drugi ne mogu isto to i tako to.Kosovo i RS su zapravo na neki način vrlo slične stvari,samo što je Kosovo uokvireno ustavom iz 1974.neprodnim nakaradnim granicama a za tako nešto je jedini argument bio etnički sastav stanovništva u tom trenutku,dok Srbima u zapadnim delovima to pravo nije dato,pa su oni ratovali za tako nešto a ovi dobili na tacni praktično.Znači radi se o najobičnijem etničkom pitanju na određenom prostoru,samo što se jednima uokvirila ta autonomnost,"na papiru"a drugima ne.

Razumjem vašu sentimentalnu povezanost s kosovom, ali ne smatram da je to dovoljan argument. Npr ja smatram da je HR do drine, i smatrat ću uvijek to povijesnim hrvatskim granicama, ali stvar je objektivnosti a ne sentimentalnosti. Sada u BiH, živi 1.300.000 srba, 2.000.000 Bošnjaka, i 500.000 hrvata. Dakle brojke su jasne, ne može nitko doć i reć ajte vi Srbi i Bošnjaci u tri lepe, to je naša zemlja. A isto smo povijesnim okolnostima, izgubili taj teritorij, na koji ste kasnije naseljeni vi i Bošnjaci koji su produkt osmanlijske politike. Želim reć, da su se kroz povijest stvari promjenile, ljudi koji nisu Hrvati žive u BiH, i ne može nijedan Hrvat na konto nekakvo povijesnog prava reć da teritorij BiH, danas nije u jednakoj mjeri srpski bošnjački koliko i hrvatski. I to je jedini put, u stabilnost te države, prihvaćenje sva tri naroda na ravnopravnim osnovama. S druge strane, vi ste na kosovu velika manjina, i naravno da trebate branit svoja prava i interese dolje, al ne način da sanjate o nekakvoj novoj RSrpskoj, jer to je jednostavno utopija. Ne može se od teritorija novonastalih država, radit države u državi kako nekome pukne ona stvar. Dakle, vi imate pravo ne priznat kosovo, i razumjem vaš stav o tome. Ali isto tako, ne možete uvijetovat nijednoj zemlji ništa po pitanju, priznanja ili nepriznanja kosova jer je to stvar te zemlje. Kažem, turci su nas sjebali i više nego vas, vi ste se barem vojvodine dočepali, kosovo ste izgubili, a mi smo praktički cijelu BiH popušili. Jer prije turaka, stanovništvo BiH, je bilo većinski hrvatsko i katoličko. Dokazano i provjereno, iz povijesnih spisa biskupa i franjevaca koji su popisivali ljude u to vrijeme. Vrijeme prije dolaska turaka, prema tome povijesne nepravde su sastavni dio života. Ja ne kažem da vi na kosovu niste bili prije, možda i jeste, al dolaskom turaka puno stvari na ovom balkanu više nije isto, a da ne govorim da je dosta toga moglo bit bolje po sve nas s ovih prostora, da njihovog pohoda nije bilo. Ali ga je bilo, i danas stvari stoje ovako kako stoje. Ponavljam kosovo ima 2000.000 albanaca, i teško da tu možete išta više napravit, osim da pokušate progurat nekakvu federalnost na tom sjeveru gdje su vaši ljudi, al čisto sumnjam. Na kraju krajeva, po meni imate dosta teritorija u Srb, i ne kužim ljude koji se tako grčevito bore za par desetaka manastira, ko da u SRB nema manastira, mislim centralnoj nema potrebe hvatat se tog kosova ko pijan plota, i s time gubit na vanjskopolitičkom planu, al to je samo moje mišljenje, a ja sam Hrvat tako da me se to iskreno govoreći ne tiče previše, al eto da i ja kažem šta mislim o ovoj problematici.

NorthStand
30-01-2012, 04:53
Znači nije bilo kolonizacije Albanaca nego Srba

kakve vez što su imali Univerzitet ka dnisu imali nijednu drugu polugu vlasti..

kad je trebalo i univerzitet im je maknut..

Albanci su vad dobili natalitetom i ničim više..usprkos svim represijama koje su doživljavali..ako nema djece nema ni naroda..

Srpkinje se kao i Hrvatice uostalom vole šajbati ali sa zaštitom a Albanke nisu još čule za to..i eto ti Kosova albanskog

Ma gušti su gušti, bez gumice me pušti. :rofl

caporegime
30-01-2012, 09:55
Srbi su najviše bili u zabludi što se Jugoslavije tiče,mislim da je većina do kraja bila za opstanak Jugoslavije,onda kada je krenuo secesionizam u Jugoslaviji onda se samo prešaltovalo na "srpsko pitanje"u republikama koje su krenule da se odvajaju od SFRJ.Srbi su bili konstitutivni narod u Hrvatskoj i BIH,znači morali su da se pitaju o budućnosti zemlje a nisu,dok su Albanci bili nacionalna manjina a ne konstitutivni narod u Srbiji.Tako da su u tom smislu da kažem i imali pravo na tu zemlju odnosno trebali su da se pitaju i oni,to što je neko kao argument naveo kao mi smo ovde od davnina to je tako,eto kao,ali u suštini ustav im je to garantovao.
Milošević se u suštini preigrao jer nije bio dorastao situaciji,mislio je da kontroliše situaciju kod rukovodećih Srba u RSK i RS a na kraju je postao njihov talac a i cela Srbija zajedno s njim.
Razumem ja da kod vas vlada to uverenje kao hteli su da prave države kod nas sad im se to vratilo kao bumerang itd.ali stvari su malo složenije nije baš to sve tako crno/belo.Opet dolazimo do principijelnosti u ovom slučaju zapada i NATO koji su nikako nisu podržali pravo na ocepljenje srpskog naroda na tim prostorima naprotiv,a u slučaju Kosova jesu podržali pravo na otcepljenje šiptara od Srbije i to je to.Na kraju dolazimo do istine-sila Boga ne moli.Nema tu pravde nego samo kako veliki odluče i kako je njima u interesu,a mi ako imamo sreće da smo u tom trenutku na njihovoj strani "pravde" onda smo u pravu ako ne-nismo,i to je tako.

pa ja se sjećam da se mitingovalo, tražila salat, spominjali oglulini viroviticem karlovci....još prije nego se tuđman pojavio na sceni.

srbi nisu nikad bili konstitivni u hrvatskoj. postojala je jdna ustavna tek definicija kako je srh nacionalna država hrv. naroda, država srpskog naroda i hrvatskoj i ostalih.
tek se željelo istaknuti da su eto srbi brojnošću i položajem u jugi bitan faktor ali nije postojao ni jedan ustavni mehanizam koji bi srbima davao ikakvo pravo da kao narod budu faktor koji o nečemu odlučuje.
pričao konstitutivnosti je počela od srpske strane tek kao neka izlika da se kerenu o ono što je na kraju završilo agresijom i pokušajem oduzimanja teritorija.
uostalom, srbi i danas imaju isti status samo što su uz njih nabrojani i ostali.

takva spomenutost srba iz hr u ustavu srh se ne može s druge strane, miješati s konstitutivnošću naroda u bih.

osim toga, reci ti meni s strane svrhovitosti.
ppo čemu to srbi imaše konstitutivnost u hr (osim po tom ustavnom tekstu kji također ne govori ništa o konstituvnosti u pravom smislu) a albanci u srbiji ne iako je kosovo upravo zbog njih imalo autonomiju.

i ponavljam, po kojoj logici su oni bili unutarnja stvar srbije a bili su em brojniji em su prije došli na kosovo nego srbi u hrvatsku.

ni albanci ni srbi preko drine nemaju prirodno pravo na svoju samostalnost.
albanci je dobiše na račun faktičkog stanja. a da ih niste godinama tako marljivo tamanili i od njih napravili neprijatelje, teško da uspjeli dobiti nezavisnost onako, iz hira.
sjelo to ko as na desetku interesima velikih sila i eto ga.
ono što sam zapravo htio reći, malo tko vas može shvatiti i podržati jer s sami niste držali principa za kojega ste se poslije ulovili ko pijani plota.
tek promjenom objektivnih prilika na vašu štetu.

Inkvizitor
30-01-2012, 10:39
Trebalo bi da bude isto,ako jedni mogu da se odvajaju onda mogu i ovi drugi,ali kažem,malo tu pravde pa i logike ima,bude na kraju kako veliki kažu njihova"pravda"uvek pobeđuje..

ja uopoće nisma govorio o odvajanju.

Ja samo kažem ono što je na djelu kod Srba

1. kad govore o Kosovu onda koriste povijesni- to je povijesno srpska zemlja.

2. kad govore o dijelovima BiH i Hrvatske gdje su Srbi većina onda je drugi princip-sadašnje stanje na terenu.

Inkvizitor
30-01-2012, 10:40
Srbi su najviše bili u zabludi što se Jugoslavije tiče,mislim da je većina do kraja bila za opstanak Jugoslavije,onda kada je krenuo secesionizam u Jugoslaviji onda se samo prešaltovalo na "srpsko pitanje"u republikama koje su krenule da se odvajaju od SFRJ.Srbi su bili konstitutivni narod u Hrvatskoj i BIH,znači morali su da se pitaju o budućnosti zemlje a nisu,.

Što bi se Srbi pitali u Hrvatskoj.

jel se Hrvati pitaju u Srbiji kako će Srbija biti uređena.

Graničar Jozo
30-01-2012, 11:01
Opet dolazimo do principijelnosti u ovom slučaju zapada i NATO koji su nikako nisu podržali pravo na ocepljenje srpskog naroda na tim prostorima naprotiv,a u slučaju Kosova jesu podržali pravo na otcepljenje šiptara od Srbije i to je to.Na kraju dolazimo do istine-sila Boga ne moli.Nema tu pravde nego samo kako veliki odluče i kako je njima u interesu,a mi ako imamo sreće da smo u tom trenutku na njihovoj strani "pravde" onda smo u pravu ako ne-nismo,i to je tako.

daj mi molim te reci šta od rudnih bogatstava ima na kosovu?

Snake
30-01-2012, 14:21
Razumjem vašu sentimentalnu povezanost s kosovom, ali ne smatram da je to dovoljan argument. Npr ja smatram da je HR do drine, i smatrat ću uvijek to povijesnim hrvatskim granicama, ali stvar je objektivnosti a ne sentimentalnosti. Sada u BiH, živi 1.300.000 srba, 2.000.000 Bošnjaka, i 500.000 hrvata. Dakle brojke su jasne, ne može nitko doć i reć ajte vi Srbi i Bošnjaci u tri lepe, to je naša zemlja. A isto smo povijesnim okolnostima, izgubili taj teritorij, na koji ste kasnije naseljeni vi i Bošnjaci koji su produkt osmanlijske politike. Želim reć, da su se kroz povijest stvari promjenile, ljudi koji nisu Hrvati žive u BiH, i ne može nijedan Hrvat na konto nekakvo povijesnog prava reć da teritorij BiH, danas nije u jednakoj mjeri srpski bošnjački koliko i hrvatski. I to je jedini put, u stabilnost te države, prihvaćenje sva tri naroda na ravnopravnim osnovama. S druge strane, vi ste na kosovu velika manjina, i naravno da trebate branit svoja prava i interese dolje, al ne način da sanjate o nekakvoj novoj RSrpskoj, jer to je jednostavno utopija. Ne može se od teritorija novonastalih država, radit države u državi kako nekome pukne ona stvar. Dakle, vi imate pravo ne priznat kosovo, i razumjem vaš stav o tome. Ali isto tako, ne možete uvijetovat nijednoj zemlji ništa po pitanju, priznanja ili nepriznanja kosova jer je to stvar te zemlje. Kažem, turci su nas sjebali i više nego vas, vi ste se barem vojvodine dočepali, kosovo ste izgubili, a mi smo praktički cijelu BiH popušili. Jer prije turaka, stanovništvo BiH, je bilo većinski hrvatsko i katoličko. Dokazano i provjereno, iz povijesnih spisa biskupa i franjevaca koji su popisivali ljude u to vrijeme. Vrijeme prije dolaska turaka, prema tome povijesne nepravde su sastavni dio života. Ja ne kažem da vi na kosovu niste bili prije, možda i jeste, al dolaskom turaka puno stvari na ovom balkanu više nije isto, a da ne govorim da je dosta toga moglo bit bolje po sve nas s ovih prostora, da njihovog pohoda nije bilo. Ali ga je bilo, i danas stvari stoje ovako kako stoje. Ponavljam kosovo ima 2000.000 albanaca, i teško da tu možete išta više napravit, osim da pokušate progurat nekakvu federalnost na tom sjeveru gdje su vaši ljudi, al čisto sumnjam. Na kraju krajeva, po meni imate dosta teritorija u Srb, i ne kužim ljude koji se tako grčevito bore za par desetaka manastira, ko da u SRB nema manastira, mislim centralnoj nema potrebe hvatat se tog kosova ko pijan plota, i s time gubit na vanjskopolitičkom planu, al to je samo moje mišljenje, a ja sam Hrvat tako da me se to iskreno govoreći ne tiče previše, al eto da i ja kažem šta mislim o ovoj problematici.

Ako izuzmemo istoriju i pogledamo i istorijska prava nekog naroda i pogledamo u realnost na šta aludiraš,i Krajina je bila realnost pa se niste pomirili sa tom činjenicom kao što se ni mi ne možemo pomiriti sa Kosovom,u tome je suština.

Inkvizitor
30-01-2012, 14:29
Ako izuzmemo istoriju i pogledamo i istorijska prava nekog naroda i pogledamo u realnost na šta aludiraš,i Krajina je bila realnost pa se niste pomirili sa tom činjenicom kao što se ni mi ne možemo pomiriti sa Kosovom,u tome je suština.

Gle, da smo mi imali koncentracijiu 1, 5 do dvi milje Srba na malom području i nama bi bilo gadno a skoro i nemoguće reintegrirat to u Hrvatsku.

TZV Rsk to je bio zbor sela..jer je pola Srba živjelo u gradovima tipa Zagreb, Rijeka, Osijek, Bjelovar i šta ti jaznam..

pa ta krajina i kad je bila cijela u njoj nije bilo više od 300 000 ljudi i to onako razvučena, nepovezana.

da je bilo npr 1 000 000 Srba u istočnoj Slavoniji, nikad mi to ne bi dobili. Ne na ovaj način. jedino totalnim ratom između Hrvatske i Srbije. A onda il bi mi poobili šahopvnicu u Zemunu il bi je vi nakačili na trg Bana Jelačića.

Snake
30-01-2012, 14:33
pa ja se sjećam da se mitingovalo, tražila salat, spominjali oglulini viroviticem karlovci....još prije nego se tuđman pojavio na sceni.

srbi nisu nikad bili konstitivni u hrvatskoj. postojala je jdna ustavna tek definicija kako je srh nacionalna država hrv. naroda, država srpskog naroda i hrvatskoj i ostalih.
tek se željelo istaknuti da su eto srbi brojnošću i položajem u jugi bitan faktor ali nije postojao ni jedan ustavni mehanizam koji bi srbima davao ikakvo pravo da kao narod budu faktor koji o nečemu odlučuje.
pričao konstitutivnosti je počela od srpske strane tek kao neka izlika da se kerenu o ono što je na kraju završilo agresijom i pokušajem oduzimanja teritorija.
uostalom, srbi i danas imaju isti status samo što su uz njih nabrojani i ostali.

takva spomenutost srba iz hr u ustavu srh se ne može s druge strane, miješati s konstitutivnošću naroda u bih.

osim toga, reci ti meni s strane svrhovitosti.
ppo čemu to srbi imaše konstitutivnost u hr (osim po tom ustavnom tekstu kji također ne govori ništa o konstituvnosti u pravom smislu) a albanci u srbiji ne iako je kosovo upravo zbog njih imalo autonomiju.

i ponavljam, po kojoj logici su oni bili unutarnja stvar srbije a bili su em brojniji em su prije došli na kosovo nego srbi u hrvatsku.

ni albanci ni srbi preko drine nemaju prirodno pravo na svoju samostalnost.
albanci je dobiše na račun faktičkog stanja. a da ih niste godinama tako marljivo tamanili i od njih napravili neprijatelje, teško da uspjeli dobiti nezavisnost onako, iz hira.
sjelo to ko as na desetku interesima velikih sila i eto ga.
ono što sam zapravo htio reći, malo tko vas može shvatiti i podržati jer s sami niste držali principa za kojega ste se poslije ulovili ko pijani plota.
tek promjenom objektivnih prilika na vašu štetu.

Jesu,bili su konstitutivan narod u Hrvatskoj i BIH,to je bilo još jedno komunističko zamajavanje i tobože garant opstanka zemlje i stog ustava koji je otvorio vrata raspadu zemlje i gde se po prvi put govori o samoopredeljenju itd.a onda se kaže da se moraju za tako nešto složiti svi konstitutivni narodi u toj republici idi mi dođi mi...Ne znam ja ovo po kojoj logici su ovi nacionalna manjina ovde a ovi konstitutivan narod tamo,isto kao što ne znam zašto nacionalna manjina može da ima autonomiju a ovi tamo ne.
A složio bih se da da ni Albanci vamo ni Srbi tamo ne bi trebalo da imaju prava ocepljenje,tj ne bi trebalo da jedni mogu tako nešto a drugi ne,ali opet se tu vraćamo na interes velikih sila koji je u našem slučaju bio presudan..

Inkvizitor
30-01-2012, 14:35
Jesu,bili su konstitutivan narod u Hrvatskoj i BIH,to je bilo još jedno komunističko zamajavanje i tobože garant opstanka zemlje i stog ustava koji je otvorio vrata raspadu zemlje i gde se po prvi put govori o samoopredeljenju itd.a onda se kaže da se moraju za tako nešto složiti svi konstitutivni narodi u toj republici idi mi dođi mi...Ne znam ja ovo po kojoj logici su ovi nacionalna manjina ovde a ovi konstitutivan narod tamo,isto kao što ne znam zašto nacionalna manjina može da ima autonomiju a ovi tamo ne.
A složio bih se da da ni Albanci vamo ni Srbi tamo ne bi trebalo da imaju prava ocepljenje,tj ne bi trebalo da jedni mogu tako nešto a drugi ne,ali opet se tu vraćamo na interes velikih sila koji je u našem slučaju bio presudan..

Srbi u Hrvatskoj mogu i trebaju imati ista ona prava koja imaju Hrvati u Srbiji. Ni manje ni više.

To je jedino fer i pošteno.

Snake
30-01-2012, 14:36
Što bi se Srbi pitali u Hrvatskoj.

jel se Hrvati pitaju u Srbiji kako će Srbija biti uređena.

U Srbiji nije bio referendum za otcepljenje nego u Hrvatskoj,a pitali su se Hrvati u BIH,gde su 1 od 3 konst.naroda..

caporegime
30-01-2012, 14:38
katolička provincija bosne srebrene, nosi ime po srebrenici koja je prije turskih osvajanja bila isključivo katolički kraj.
po toj logici bi mi imali itekako povijesno pravo zahtijevati srebrenicu sebi.
međutim, kako to povijesno ne znači ništa zadnjih bar 550 godina a pogotovo ne faktički, za "povijesni argument" možemo dobiti samo šipak.
bez sile ništa. tko pokaže veću želju i odlučnost držati ono što smatra svojim njegova zemlja.
vi srbi stvarno jeste imali svjetsku politiku protiv sebe. ali to su oni povijesni momenti, ili-ili.
imali su i vijetnamci protiv sebe praktički cijeli svijet pa su odlučili ići na sve ili ništa. i dobili su sve.
čečeni su dobili ništa. a htjeli su.
znači i kad hoćeš ne4 moraš dobiti.
ali ako nećeš, ne nadaj se da bi možda ipak moglo.

caporegime
30-01-2012, 14:43

ne. miješaš pojmove.
nije se trebao pristanak konstitutivnih naroda republike za odluku o samostalnosti a pogotovo to pravo ustavom nije dalo srbima u hrvatskoj.
gle, ja sam pravnik. da je neko dao konstitutivnost ustavom nekoj zajednici, onda bi joj kao dokaz te konstitutivnost omogućio ustavni mehanizam kojim bi toj zajednici omogućio da mora dati svoj pristanak na bilo kakvu izmjenu ustava na svoju štetu.
da je ustavom srh stvarno srbima u hr dana konstitutivnost, dakle da je tadašnji zakonodavac to želio, onda bi im omogućio i zaštitne mehanizme.
ta dva pojma su neraskidiva.

ali po ustavu sfrj dana je bila mogućnost republikama da se razdruže sa zajednicom ukoliko sve ostale republike daju svoj pristanak.

Snake
30-01-2012, 14:43
daj mi molim te reci šta od rudnih bogatstava ima na kosovu?

Samo ću ti reći da je jedan američki senator(zaboravio sak mu ime al je njegova misao ušla u legendu)sredinom 90-ih rekao da je "Kosovo srpski Kuvajt"!!
17 MILIJARDI tona rezervi uglja, u Trepči se isto nalazi veliko ležište olova,cinka i zlata,ranije je bio slogan"Trepča radi Beograd se gradi"što dovoljno govori samo za sebe..

Inkvizitor
30-01-2012, 14:47
U Srbiji nije bio referendum za otcepljenje nego u Hrvatskoj,a pitali su se Hrvati u BIH,gde su 1 od 3 konst.naroda..

I to ti je kao odgovor. Kakve veze to ima i s čim. Govorimo o pravima.

Snake
30-01-2012, 14:47
Gle, da smo mi imali koncentracijiu 1, 5 do dvi milje Srba na malom području i nama bi bilo gadno a skoro i nemoguće reintegrirat to u Hrvatsku.

TZV Rsk to je bio zbor sela..jer je pola Srba živjelo u gradovima tipa Zagreb, Rijeka, Osijek, Bjelovar i šta ti jaznam..

pa ta krajina i kad je bila cijela u njoj nije bilo više od 300 000 ljudi i to onako razvučena, nepovezana.

da je bilo npr 1 000 000 Srba u istočnoj Slavoniji, nikad mi to ne bi dobili. Ne na ovaj način. jedino totalnim ratom između Hrvatske i Srbije. A onda il bi mi poobili šahopvnicu u Zemunu il bi je vi nakačili na trg Bana Jelačića.

Niste vi morali ništa njih"reintegrirati"u društo,isti jezik,slični običaji,porodične veze itd.Albanci su jako zatvoreno društvo,sa svojim jezikom,svojim običajima,planeta za sebe...a i malo je bilo porodičnih veze Srba i Albanaca,jako malo..
Ko određuje granicu 1 milion može da se pita a pola miliona jok,ako je ta skupina homogena na jednom prostoru?

caporegime
30-01-2012, 14:49
pa na kosovu je još u srednjem vijeku bilo rudnika.
nisu uzalud dubrovčani imali svoju ispostavu u vidu janjevaca, koji su tamo iskoristili priliku za trgovinu.
(sad mi pada na pamet zašto su janjevci trgovci. pa dubrovčani su bilo samo i isključivo trgovci, to je tradicija)
znači, definitivno tamo nečega ima.možda i nafte.

Snake
30-01-2012, 14:53
ne. miješaš pojmove.
nije se trebao pristanak konstitutivnih naroda republike za odluku o samostalnosti a pogotovo to pravo ustavom nije dalo srbima u hrvatskoj.
gle, ja sam pravnik. da je neko dao konstitutivnost ustavom nekoj zajednici, onda bi joj kao dokaz te konstitutivnost omogućio ustavni mehanizam kojim bi toj zajednici omogućio da mora dati svoj pristanak na bilo kakvu izmjenu ustava na svoju štetu.
da je ustavom srh stvarno srbima u hr dana konstitutivnost, dakle da je tadašnji zakonodavac to želio, onda bi im omogućio i zaštitne mehanizme.
ta dva pojma su neraskidiva.

ali po ustavu sfrj dana je bila mogućnost republikama da se razdruže sa zajednicom ukoliko sve ostale republike daju svoj pristanak.

Pa nisu bili konstitutivan narod tek kad ih je Tuđman izbacio iz ustava,a ovo za mogućnost razdruživanja iz SFRJ uz saglasnost svih republika je tačno,i to nije ispoštovano kao što znamo..

Inkvizitor
30-01-2012, 14:54
Niste vi morali ništa njih"reintegrirati"u društo,isti jezik,slični običaji,porodične veze itd.Albanci su jako zatvoreno društvo,sa svojim jezikom,svojim običajima,planeta za sebe...a i malo je bilo porodičnih veze Srba i Albanaca,jako malo..
Ko određuje granicu 1 milion može da se pita a pola miliona jok,ako je ta skupina homogena na jednom prostoru?

reintegrirati tzv RSK..joooj..daj molim te, jel ti znaš uopće pročitati nešto što se napiše.

i kakve veze ima da je jezik skoro isti.

Srbi sa prostora RSK nisu htjeli živjet u Hrvatskoj pa sve da su bili hrvatski lingvisti.

naravno da broj važnu igra ulogu..ništa više nego to..

kad te ima 50 000 bit ćeš mirno a kad te ima milion onda je dreka..

pogotovo koncentriranih na jednom prostoru..

Snake
30-01-2012, 14:54
I to ti je kao odgovor. Kakve veze to ima i s čim. Govorimo o pravima.

Pa i ja o tome govorim..

caporegime
30-01-2012, 14:55
Pa nisu bili konstitutivan narod tek kad ih je Tuđman izbacio iz ustava,a ovo za mogućnost razdruživanja iz SFRJ uz saglasnost svih republika je tačno,i to nije ispoštovano kao što znamo..

da su bili konstitutivni, voljom srh zakonodavca, ne bi ih "tuđman mogao izbaciti" jer bi ,da u stvarno bili konstitutivni, imali mehanizme za stavljanje veta na ustavne promjene.
zar je to tako teško povezati?

Graničar Jozo
30-01-2012, 14:55
pa na kosovu je još u srednjem vijeku bilo rudnika.
nisu uzalud dubrovčani imali svoju ispostavu u vidu janjevaca, koji su tamo iskoristili priliku za trgovinu.
(sad mi pada na pamet zašto su janjevci trgovci. pa dubrovčani su bilo samo i isključivo trgovci, to je tradicija)
znači, definitivno tamo nečega ima.možda i nafte.

ne znam ima li nafte (a ima svugdje u svijetu, samo je pitanje isplativosti vađenja).

ajde netko će reć geostrategija, ali amerikancima su turci saveznici koji su u mnogo boljem geostrateškom položaju nego kosovo ako se uzme iran kao nekakva odrednica.

Ne vjerujem ni da je tu nešto posebno ruta drogama esencijalno važna.

ha ha. geloške karte su zakon!!!

Inkvizitor
30-01-2012, 14:57
Pa i ja o tome govorim..

Ne govoriš o tome. Da se Srbija htjela osamostalit bi li vi pitali Hrvate u Srbiji dozvolu za to. Bi kurac. Ne smiju se javit ni da su živi.

Snake
30-01-2012, 14:58
reintegrirati tzv RSK..joooj..daj molim te, jel ti znaš uopće pročitati nešto što se napiše.

i kakve veze ima da je jezik skoro isti.

Srbi sa prostora RSK nisu htjeli živjet u Hrvatskoj pa sve da su bili hrvatski lingvisti.

naravno da broj važnu igra ulogu..ništa više nego to..

kad te ima 50 000 bit ćeš mirno a kad te ima milion onda je dreka..

pogotovo koncentriranih na jednom prostoru..

Imali ste 1,5-2 miliona na celom prostoru zapadno Drine,a ne u Hrvatskoj,i ja sam mislio na period pre rata

Snake
30-01-2012, 15:02
da su bili konstitutivni, voljom srh zakonodavca, ne bi ih "tuđman mogao izbaciti" jer bi ,da u stvarno bili konstitutivni, imali mehanizme za stavljanje veta na ustavne promjene.
zar je to tako teško povezati?

Ko bi ima garantovao prava na taj mehanizam i pravo na veto uopšte?Milošević ko?Ko kada je tada bila na snazi najobičnija kaubojština sa svih strana,to kad krene krenulo je,i više se nije postavljalo pitanje ko je prvi počeo..

caporegime
30-01-2012, 15:07
o čemu sad pričaš? o pravu ili garanciji korištenja?
badinterova komisija je donijela zaključak da je pravno ispravna odluka o hrv. samostalnosti.
da je u postupku doinošenja tzv. Božićnog ustava rh utvrđena nepravilnost odnosn oda je donijet na način da je onemogućeno korištenje ustavnih prava konstitutivnog naroda, ne bi se mogli osamostaliti.
ti govoriš o tome da srbika ne bi nitko mogao biti jamac tih prava a ja ti kažem da ih nisu ni imali.
da su imali, pa pokušali iskoristiti pa im silom nije dozvoljeno, sve bi to bilo dokumentirano i zabilježeno.
a nije. i baš zato jer ni po ustavu srh nisu imali mehanizme zaštite kao što ih imaju konstitutivni narodi, nisu bili konstitutivni i nisu ni imati jamce koji bi im garantirali nešto što nisu ni imali.

nemoj toliko slušati političare. slušaj logiku i prati pravni slijed.

Snake
30-01-2012, 15:13
o čemu sad pričaš? o pravu ili garanciji korištenja?
badinterova komisija je donijela zaključak da je pravno ispravna odluka o hrv. samostalnosti.
da je u postupku doinošenja tzv. Božićnog ustava rh utvrđena nepravilnost odnosn oda je donijet na način da je onemogućeno korištenje ustavnih prava konstitutivnog naroda, ne bi se mogli osamostaliti.
ti govoriš o tome da srbika ne bi nitko mogao biti jamac tih prava a ja ti kažem da ih nisu ni imali.
da su imali, pa pokušali iskoristiti pa im silom nije dozvoljeno, sve bi to bilo dokumentirano i zabilježeno.
a nije. i baš zato jer ni po ustavu srh nisu imali mehanizme zaštite kao što ih imaju konstitutivni narodi, nisu bili konstitutivni i nisu ni imati jamce koji bi im garantirali nešto što nisu ni imali.

nemoj toliko slušati političare. slušaj logiku i prati pravni slijed.

Hoćeš da kažeš da se SFRJ raspala po ustavnim principima,da su se složile sve republike kod istupanja jedne iz federacije..?

NorthStand
30-01-2012, 15:20

Krajina frende nije bila realnost, jer taj teritorij nikad nije bio srpski, ama baš nikad. To što su vas Hrvati ko dobri domaćini primili, i pustili da živite na njihovoj zemlji je čisto gostoljubivost, a da su znali što u budućnosti mogu očekivat od vas, vjeruj mi ne bi ni vojska austro ugarske mogla natjerat hrvate da prihvate upravo srbe s kosova, na područje krajine. Dakle sustavno ste naseljavani u BiH, i tzv. Krajinu, da bi onda kad vam se pružila prilika separatistički postupili prema zemlji u kojoj živite. Vidiš, stvar je vrlo jednostavna, Hrvati nikad nisu bili separatistički nastrojeni prema krajevima u kojima žive, pa tako nikad nisu planirali okupaciju vojvodine i djelova SRB, nema nijednog dokumenta niti plana, osim za vrijeme NDH a i to čisto sumnjam koji dokazuje planove nekakve okupacije koju provode hrvati, nad bilo kojim susjednim narodom ili državom. I to je činjenica, dok npr vi Srbi s jedne, Talijani s druge strane pokušavate praktički stoljećima otet nešto što nije vaše. Dakle ja ne negiram, da vi niste živili na području "krajine", al je stvar u tome da je to uvijek bila hrvatska zemlja, i da SRB nikad u svojoj povijesti nije imala teritorij BiH i HR u svojim rukama, niti se ikad dio tih država nalazio u sastavu srbije. Sve dok Milošević, nije odlučio osvojit dvije međunarodno priznate zemlje. Iskreno, da niste pokušali odcijepit 2/3 hrvatskog teritorija, i da niste napravili državu u državi u BiH, podržo bi vas u nastojanjima da povratite Kosovo, ali poznavajući povijest i vaš pristup istom problemu, vi niste drugo zaslužili. Ovo što su vama Albanci napravili dolje, to je isto ono što ste vi radili u BiH i HR, s time da u HR niste uspjeli jer ste vojno poraženi, a u BiH ste ipak dobili utješnu nagradu-RS! Prema tome, nećemo se pravit glupi, i govorit da kronologija događaja nije bitna. Možda nije bitna zapadnim europljanima i SAD, al meni koji sam hrvat i koji sam izgubio dosta članova bliže i dalje obitelji u ovom i prošlom ratu, meni je ta kronologija itekako bitna. A opet nakon svega, shvaćam vaša nastojanja, i razumjem vaš stav, ali jednostavno to je utopija što vi sad pokušavate. Jer velike sile kad odluče nekog sjebat, po bilo kojem pitanju, one će to napravit, a da pritom neće ni trepnut. Pogledaj malo šta Iranu rade, samo zato što vodi samostalnu politiku, i što ne da da mu se netko mješa u unutarnja pitanja. Tako ti je i ovo s vama na Kosovu, ne moš protiv Sile, jer "Sila" Boga ne poznaje!

Inkvizitor
30-01-2012, 15:24
Krajina frende nije bila realnost, jer taj teritorij nikad nije bio srpski, ama baš nikad. To što su vas Hrvati ko dobri domaćini primili, i pustili da živite na njihovoj zemlji je čisto gostoljubivost, a da su znali što u budućnosti mogu očekivat od vas, vjeruj mi ne bi ni vojska austro ugarske mogla natjerat hrvate da prihvate upravo srbe s kosova, na područje krajine.

ma nisu to bili nikakvi Srbi s Kosova..to je bio mix svega i svačega iz otomanskog carstva ..što je SPC sve prevela u Srbe..po principu..pravoslavac si a time automatski Srbin..

Graničar Jozo
30-01-2012, 15:31
ma nisu to bili nikakvi Srbi s Kosova..to je bio mix svega i svačega iz otomanskog carstva ..što je SPC sve prevela u Srbe..po principu..pravoslavac si a time automatski Srbin..

uglavnom vlasi, ali to su ionako manje-više poznate činjenice.

mene bi više zanimalo šta će se dogoditi na tom Kosovu u budućnosti. Jer vidim, Srbi sa Kosova ne daju svoje, a vlada u BG stalno nešto vaga, zna da ne može ništa po tom pitanju učiniti. Dok im Srbi iz Hrvatske poručuju da budu pametni, a da ne ponavljaju njihove greške. Aj znaj...

Snake
30-01-2012, 15:32
Krajina frende nije bila realnost, jer taj teritorij nikad nije bio srpski, ama baš nikad. To što su vas Hrvati ko dobri domaćini primili, i pustili da živite na njihovoj zemlji je čisto gostoljubivost, a da su znali što u budućnosti mogu očekivat od vas, vjeruj mi ne bi ni vojska austro ugarske mogla natjerat hrvate da prihvate upravo srbe s kosova, na područje krajine. Dakle sustavno ste naseljavani u BiH, i tzv. Krajinu, da bi onda kad vam se pružila prilika separatistički postupili prema zemlji u kojoj živite. Vidiš, stvar je vrlo jednostavna, Hrvati nikad nisu bili separatistički nastrojeni prema krajevima u kojima žive, pa tako nikad nisu planirali okupaciju vojvodine i djelova SRB, nema nijednog dokumenta niti plana, osim za vrijeme NDH a i to čisto sumnjam koji dokazuje planove nekakve okupacije koju provode hrvati, nad bilo kojim susjednim narodom ili državom. I to je činjenica, dok npr vi Srbi s jedne, Talijani s druge strane pokušavate praktički stoljećima otet nešto što nije vaše. Dakle ja ne negiram, da vi niste živili na području "krajine", al je stvar u tome da je to uvijek bila hrvatska zemlja, i da SRB nikad u svojoj povijesti nije imala teritorij BiH i HR u svojim rukama, niti se ikad dio tih država nalazio u sastavu srbije. Sve dok Milošević, nije odlučio osvojit dvije međunarodno priznate zemlje. Iskreno, da niste pokušali odcijepit 2/3 hrvatskog teritorija, i da niste napravili državu u državi u BiH, podržo bi vas u nastojanjima da povratite Kosovo, ali poznavajući povijest i vaš pristup istom problemu, vi niste drugo zaslužili. Ovo što su vama Albanci napravili dolje, to je isto ono što ste vi radili u BiH i HR, s time da u HR niste uspjeli jer ste vojno poraženi, a u BiH ste ipak dobili utješnu nagradu-RS! Prema tome, nećemo se pravit glupi, i govorit da kronologija događaja nije bitna. Možda nije bitna zapadnim europljanima i SAD, al meni koji sam hrvat i koji sam izgubio dosta članova bliže i dalje obitelji u ovom i prošlom ratu, meni je ta kronologija itekako bitna. A opet nakon svega, shvaćam vaša nastojanja, i razumjem vaš stav, ali jednostavno to je utopija što vi sad pokušavate. Jer velike sile kad odluče nekog sjebat, po bilo kojem pitanju, one će to napravit, a da pritom neće ni trepnut. Pogledaj malo šta Iranu rade, samo zato što vodi samostalnu politiku, i što ne da da mu se netko mješa u unutarnja pitanja. Tako ti je i ovo s vama na Kosovu, ne moš protiv Sile, jer "Sila" Boga ne poznaje!

Krajina nikad nije bila srpska teritorija a Kosovo jeste albanska? ako već govorimo o realnosti...
A i Austriska vlast je primila te Srbe,vi se niste tu naročito pitali,kao što se ni mi nismo pitali za arnaute na Kosovu od strane osmanlija...
A to da Srbi nikad nisu imali teritoriju BIH i Hrvatske nije tačno,imali su neke delove za vreme Dušanovog carstva sad ću da postavim sliku

Inkvizitor
30-01-2012, 15:33
uglavnom vlasi, ali to su ionako manje-više poznate činjenice.

mene bi više zanimalo šta će se dogoditi na tom Kosovu u budućnosti. Jer vidim, Srbi sa Kosova ne daju svoje, a vlada u BG stalno nešto vaga, zna da ne može ništa po tom pitanju učiniti. Dok im Srbi iz Hrvatske poručuju da budu pametni, a da ne ponavljaju njihove greške. Aj znaj...

Sumnjam ja da im Srbi iz Hrvatske išta poručuju. Srbi imaju tih par općinica tipa Zubin potok...to je ništa..to bez direktnog financiranja Beograda ne može ni sijalicu zavrnit.

Snake
30-01-2012, 15:33
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cb/Du%C5%A1an_%C4%B0mparatorlu%C4%9Fu_-tr-.svg/432px-Du%C5%A1an_%C4%B0mparatorlu%C4%9Fu_-tr-.svg.png

caporegime
30-01-2012, 15:34
Hoćeš da kažeš da se SFRJ raspala po ustavnim principima,da su se složile sve republike kod istupanja jedne iz federacije..?

ne. nakon donošenja ustava rh donijeta je odredba kojom se omogućuje rh da se svojom voljom razdruži od sfrj temeljem večinske odluke građana. koja je donesena na referendumu na kojemu je izašlo 86% građana a na kojemu je sa oko 95% glasovano za samostalnost.
još prije donošenja odluke o samostalnosti dijelovi pod srpskom kontrolom su donijeli odluku o izdvajanju iz rh.
time je zakotrljana gruda koja će prerasti u lavinu a kako sfrj nije učinila ništa nego se se politički i vojno svrstala uz srbe, više nije bilo uvjeta za ustavno političko djelovanje nego je proglašenje samostalnost i bio jedini korak pošto se i iz navedenog dalo zaključiti da takva zajednica više ne ostvaruje prava i interese rh.
usoslaom, badinterova komisija je odlučila da je na temelju svega do tada, ispravna odluka o hrv. samostalnosti.

s druge strane odluka o samostalnosti kosova kao i priznanje je, po priznanju samih onih koji su podržali kosovo, van međunarodnog prava ali da su postojale posebne okolnosti koje su opravdale razdruživanje kosova od srbije.
tako su sami obrazložili.

Graničar Jozo
30-01-2012, 15:39
Sumnjam ja da im Srbi iz Hrvatske išta poručuju.

http://www.nacional.hr/clanak/120423/srbi-s-kosova-trebaju-izvuci-pouke-iz-hrvatske

Snake
30-01-2012, 15:42
ne. nakon donošenja ustava rh donijeta je odredba kojom se omogućuje rh da se svojom voljom razdruži od sfrj temeljem večinske odluke građana. koja je donesena na referendumu na kojemu je izašlo 86% građana a na kojemu je sa oko 95% glasovano za samostalnost.
još prije donošenja odluke o samostalnosti dijelovi pod srpskom kontrolom su donijeli odluku o izdvajanju iz rh.
time je zakotrljana gruda koja će prerasti u lavinu a kako sfrj nije učinila ništa nego se se politički i vojno svrstala uz srbe, više nije bilo uvjeta za ustavno političko djelovanje nego je proglašenje samostalnost i bio jedini korak pošto se i iz navedenog dalo zaključiti da takva zajednica više ne ostvaruje prava i interese rh.
usoslaom, badinterova komisija je odlučila da je na temelju svega do tada, ispravna odluka o hrv. samostalnosti.

s druge strane odluka o samostalnosti kosova kao i priznanje je, po priznanju samih onih koji su podržali kosovo, van međunarodnog prava ali da su postojale posebne okolnosti koje su opravdale razdruživanje kosova od srbije.
tako su sami obrazložili.

Pa to,nisu se složile sve republike kako je tada važeći ustav nalagao..
A priznanjem Kosova je prekršena rezolucija SB UN-a,koja govori o teritorijalnom suverenitetu Srbije nad Kosovom,al može im se..

Inkvizitor
30-01-2012, 15:48
http://www.nacional.hr/clanak/120423/srbi-s-kosova-trebaju-izvuci-pouke-iz-hrvatske

Taj Uzelac nije predstavnik tzv RSK iako im se približava po stajalištima. Koliko ja znam..on je rat proveo u Zagrebu. Ako je bio projekt države bez Srba, kako je to on onda opstao usred Zagreba.

I naravno da ih laže i relativizira. Nikakav projket Hrvatske bez Srba nije postojao, nego je to bio projekt stvaranja Velike Srbije na račun hrvatskog teritorija, i ne samo hrvatskog.

Hrvatska bez velikoSrba da, ali bez Srba ne.

dakle, on laže i mitomani, ako ih bude savjetovao, daleko će dospjet.

caporegime
30-01-2012, 15:49
pazi. to je bilo krajem lipnja 1991. godine. ustav sfrj je već tada bio značajno narušen i a stanje je bilo ratno. kako onemogućiti hrvatskoj samostalnost a srbi iz hrvatske već proglasili svoju samostalnost u odnosu na rh.
usoalom, da nije bilo rata i da je sve otišlo na arbitražu opet bi hrvatska dobila jer bi se taj čvor morao otpetljacvati u skladu s osnovnim pravnim načelima.
nemoguće je i pravno nelogično da država koja se svojom odlukom udružila u zajednicu, unatoč svojoj izražeoj želji za samostalnošću, bude sputana dispozicijama drugih.
ne zaboravi, juga je bila federacija i kad bi otišli u pravna raščlanjenja u slučajku dvojbi bi se prije imao poštovati važeći ustav sastvnog dijela federacije odnosno ustav republike.

Snake
30-01-2012, 15:59
Srbi nisu hteli da se odvoje od Jugoslavije,tj hteli su i dalje da žive u njoj,Tuđman je želeo nezavisnost i nije želeo 12% Srba u Hrvatskoj to mu je bilo mnogo,3-4 % i to je to,Milošević je to jedva dočekao da bi manipulisao sa Srbima tamo jer je hteo da vlada na što većom teritorijom i rat je bio neizbežan.Kasnije je postao talac raznih Martića,Karadzića i ostalih mentola..

caporegime
30-01-2012, 16:03
želio ne želio, da su srbi u hrvatskoj pristali na sve ono što im je nuđeno, od kulturne autonomije pa do neki vidova i teritorijalne povezanosti, danas bi bili najmoćnija skupina u rh.
al ne. htjelo se sve pa se ostalo bez svega.

Marta
30-01-2012, 16:08
želio ne želio, da su srbi u hrvatskoj pristali na sve ono što im je nuđeno, od kulturne autonomije pa do neki vidova i teritorijalne povezanosti, danas bi bili najmoćnija skupina u rh.
al ne. htjelo se sve pa se ostalo bez svega.

Bogu Hvala, mada i sad imaju previse .....

Marta
30-01-2012, 16:09
Srbi nisu hteli da se odvoje od Jugoslavije,tj hteli su i dalje da žive u njoj,Tuđman je želeo nezavisnost i nije želeo 12% Srba u Hrvatskoj to mu je bilo mnogo,3-4 % i to je to,Milošević je to jedva dočekao da bi manipulisao sa Srbima tamo jer je hteo da vlada na što većom teritorijom i rat je bio neizbežan.Kasnije je postao talac raznih Martića,Karadzića i ostalih mentola..

Srbi su htjeli veliku Srbiju, nikakva Juga brale

Graničar Jozo
30-01-2012, 16:09

Tuđman, tj. Hrvatska i Slovenija su tada nudile konfederaciju. I to prvenstveno iz ekonomskih razloga. A kada se to odbilo nije preostalo ništa drugo nezavisnost.

Ovo o previše srba neću ni komentirati...

A da je postao talac raznoraznih prohtjeva Srba sa ove strane Drine su pokazali transkripti vrha vojske srbije (ili kako već).

Snake
30-01-2012, 16:10
Nema tu čistih strana u priči(govorim o politici),kao nuđeno im je a sa druge strane se dizala tenzija i sve se činilo da se ovi dignu da bi se imao izgovor da se počiste,razni pritisci,otpuštanja sa posla,informativni razgovori"sumnjivih"Srba itd.To je Miloševiću bio bilo idealno da im kaže evo vidite,ne prihvatajte ništa što vam se nudi ja ću vas spasiti itd.a ustvari je on hteo samo da ima uticaj i da vlada i tamo,na što više brda i prostransva..

Snake
30-01-2012, 16:14
Tuđman, tj. Hrvatska i Slovenija su tada nudile konfederaciju. I to prvenstveno iz ekonomskih razloga. A kada se to odbilo nije preostalo ništa drugo nezavisnost.

Ovo o previše srba neću ni komentirati...

Tuđman nije hteo konfederaciju,na onoj konferenciji u Splitu u leto 91 vrteo se taj snimak,rekao je da nije za konfederaciju nego za totalnu samostalnost baš kao ni Slovenci,Alija se kao nešto nećkao ni tamo ni vamo,a Sloba je"tražio rešenje"itd...

caporegime
30-01-2012, 16:15
zar ti stvarno misliš da je zemlji koja je imala 5000 pušaka stalo čačkat mečku i izazivat vraga protiv protivnika koji je kontrolirao cijelu armiju?
provocirat sukob s na papiru neizmjerno jačim? i riskirat propast?
pa svi analitičari izvana su na temelju objektivnih pokazatelja procjenjivali da bi hrvatska po nekim standardima trebala past cijela za maksimalno 2 tjedna. to su računali i srpski ideolozi.

Snake
30-01-2012, 16:16
Srbi su htjeli veliku Srbiju, nikakva Juga brale

To tek kasnije,prvo su bili za očuvanje SFRJ,pa kad to nije prošlo samo su se prešaltovali na ovu priču..

Marta
30-01-2012, 16:21
To tek kasnije,prvo su bili za očuvanje SFRJ,pa kad to nije prošlo samo su se prešaltovali na ovu priču..

Nije istina, Juga je bila samo izgovor, cilj je od pocetka bio velika Srbija ...

Snake
30-01-2012, 16:23
zar ti stvarno misliš da je zemlji koja je imala 5000 pušaka stalo čačkat mečku i izazivat vraga protiv protivnika koji je kontrolirao cijelu armiju?
pa svi analitičari izvana su na temelju objektivnih pokazatelja procjenjivali da bi hrvatska po nekim standardima trebala past cijela za maksimalno 2 tjedna. to su računali i srpski ideolozi.

To je više nego iluzorno bilo očekivati,i šta uspostaviti vojnu diktaturu u Zagrebu?Pa za tako nešto ne da nije bilo kapaciteta nego je smešno to i pomišljati to je neodrživo,a sva ta vojska i sve to je samo bio privid,JNA je bila moćna dok smo bili zajedno,kad se raspala država vojska nije više bila ta vojska,od morala pa nadalje zato i ta vojska ništa nije ni mogla da uradi konkretno i Milošević je to znao,on nikad generale u vojsci nije gledao kao nešto pouzdano i nešto nad čim ima apsolutnu vlas,za razliku od MUP-a u čijem sastavu je imao razne "crvene beretke"Arkanovce itd.koji su mu bili odani..

Marta
30-01-2012, 16:23

Oni da nisu bili milijardu posto u to ubjedjeni oni nikad ne bi imali herca krenuti u rat. Mislili su stvoriti prvo ratnu pobedu nad nemocnim neprijateljim, sravniti ga sa zemljom, kad ono na kraju traktorijada.

Snake
30-01-2012, 16:25
Nije istina, Juga je bila samo izgovor, cilj je od pocetka bio velika Srbija ...

Od početka čega??

Snake
30-01-2012, 16:27
Oni da nisu bili milijardu posto u to ubjedjeni oni nikad ne bi imali herca krenuti u rat. Mislili su stvoriti prvo ratnu pobedu nad nemocnim neprijateljim, sravniti ga sa zemljom, kad ono na kraju traktorijada.

Ako pod"oni"stavljaš sve u isti koš i Miloševića i krajiške Srbe onda si u debeloj zabludi.Krajišnici su Miloševiću bili moneta za potkusurivanje,nije njemu bilo stalo do njih..

Marta
30-01-2012, 16:29
Od početka čega??

Ispostavilo se od 1945 ....

Marta
30-01-2012, 16:29
Ako pod"oni"stavljaš sve u isti koš i Miloševića i krajiške Srbe onda si u debeloj zabludi.Krajišnici su Miloševiću bili moneta za potkusurivanje,nije njemu bilo stalo do njih..

Nisu nakon sto je bio puska i vidio da ne moze sam .....

Snake
30-01-2012, 16:31

bwahahahaha..

Marta
30-01-2012, 16:40
bwahahahaha..

ipak smo se mi zadnji smijali :rofl

a jeste nesposobni .....

Snake
30-01-2012, 16:43
Udri Bože sa nebesa,daj još 2-3 zemljotresa...:rofl
od 45.pravili Veliku Srbiju,ahhahaha

Graničar Jozo
30-01-2012, 16:45

koja 45-ta mare?

to je još od 1844.

http://sr.wikisource.org/sr-el/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BD%D 0%B8%D1%98%D0%B5

Snake
30-01-2012, 16:50
ahhahahaha...)))

Graničar Jozo
30-01-2012, 16:53
ahhahahaha...)))

smij se ti snake, al tko se zadnji smije... prorokovan vam je prostor ispod kruške, pa koliko vas može u njega stati ne znam...

a ništa niste naučili iz svojih pogrešaka.

al dobro. tema je kosovo.

Snake
30-01-2012, 16:53
Deca se od osnovne škole uče tim pisanijama,što za rezultat ima da mnogi do 20 godine uopšte ne briju bradu i kao takvima im je lako uvaliti kokardu na vugla i slati ih ta tako neke svoje neprijatelje u regionu...xD

Inkvizitor
30-01-2012, 16:55
ahhahahaha...)))

Niis ti pokazao baš neko znanje a ni moć zaključivanja ti nije baš neka , da bi se tako olako smijao..

Snake
30-01-2012, 16:55
smij se ti snake, al tko se zadnji smije... prorokovan vam je prostor ispod kruške, pa koliko vas može u njega stati ne znam...

a ništa niste naučili iz svojih pogrešaka.

al dobro. tema je kosovo.

Genocidna izjava,al dobro,ipak očekivana od dobrog sUsjeda..

Snake
30-01-2012, 16:56
Niis ti pokazao baš neko znanje a ni moć zaključivanja ti nije baš neka , da bi se tako olako smijao..

Za tebe sam magistar lično..:019

Graničar Jozo
30-01-2012, 16:57
Genocidna izjava,al dobro,ipak očekivana od dobrog sUsjeda..

dašta, genocidna... :)

okružili ste se prijateljskim narodima :) valjda genocidnim. I to kroz stoljeća, uvijek ista politika. Odstupanje 0 bodova. Bez obzira na rezultat.

Inkvizitor
30-01-2012, 16:58
Za tebe sam magistar lično..:019

hahha..čega? mitomanije..to ti priznajem

Snake
30-01-2012, 17:01
dašta, genocidna... :)

okružili ste se prijateljskim narodima :) valjda genocidnim. I to kroz stoljeća, uvijek ista politika. Odstupanje 0 bodova. Bez obzira na rezultat.

Jes vala to sa genocidnim narodima nas je Usralo sve u 16..:019 al dobro šta sad..

Snake
30-01-2012, 17:03
hahha..čega? mitomanije..to ti priznajem

Nema mitomanije,samo činjenice,što pre to priznaš biće bi lakše!

Graničar Jozo
30-01-2012, 17:05
Jes vala to sa genocidnim narodima nas je Usralo sve u 16..:019 al dobro šta sad..

pa eto, sam si odgovorio na jedno "iskonsko pitanje", tko je u biti genocidan. :)

Snake
30-01-2012, 17:07
pa eto, sam si odgovorio na jedno "iskonsko pitanje", tko je u biti genocidan. :)

Mislio sam na"prijateljsko okruženje"..:019

Inkvizitor
30-01-2012, 17:07
Nema mitomanije,samo činjenice,što pre to priznaš biće bi lakše!

hahahahaha..Srbi o činjenicama..

caporegime
30-01-2012, 17:37
evo, ja bi prvi htio da se ne ostvare kremanska proročanstva pa da srbi spadnu na okupljanje ispod jedne kruške. dolaze šugava vremena i bolje da ih koliko toliko ima, obzirom da će neki drugi izazovi pogoditi prostore europe.
ali zar je genocidno kad imaš stav da ste nas napali, htjeli uzeti zemlju i pri tome koristili sredstva koja bi netko, da je jači i politički moćniji vrlo lako komao progurati kao genocid.
da ste u dlaku ovo napravili židovima ne vas nitko spasio od biljega i presude za genocid.

p.s. snake može biti magistar jedino ako se nekim čudoim pretvori u zvijezdicu na vrećici magi juhe :p

Snake
30-01-2012, 17:43
evo, ja bi prvi htio da se ne ostvare kremanska proročanstva pa da srbi spadnu na okupljanje ispod jedne kruške. dolaze šugava vremena i bolje da ih koliko toliko ima, obzirom da će neki drugi izazovi pogoditi prostore europe.
ali zar je genocidno kad imaš stav da ste nas napali, htjeli uzeti zemlju i pri tome koristili sredstva koja bi netko, da je jači i politički moćniji vrlo lako komao progurati kao genocid.
da ste u dlaku ovo napravili židovima ne vas nitko spasio od biljega i presude za genocid.

p.s. snake može biti magistar jedino ako se nekim čudoim pretvori u zvijezdicu na vrećici magi juhe :p

Smešno je govoriti o genocidu u zadnjem ratu,pa čak i u slučaju Srebrenice,jer su izdvajani muškarci od žena,dece i staraca a genocid bi bio da su svi likvidirani,što ne znači da to nije gnusan zločin što se desilo tamo i jeste,težak baš težak zločin..
PS.I za tebe sam magistar..:019

Graničar Jozo
30-01-2012, 17:44
e svašta...

Snake
30-01-2012, 17:49
Ove tužbe za genocid i jedna i druga bi trebale da se povuku,ne znam što se to ne čini više jer su stvarno smešne,ako govorimo o poslednjem ratu..

NorthStand
30-01-2012, 19:16
Uglavnom je riječ o vlajima, koji su prihvatili srpstvo i pravoslavlje, ali i naseljeno je nešto njih upravo s kosova. Čito sam negdje, sad ne znam o kojem je točno broju riječ.

NorthStand
30-01-2012, 19:24
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cb/Du%C5%A1an_%C4%B0mparatorlu%C4%9Fu_-tr-.svg/432px-Du%C5%A1an_%C4%B0mparatorlu%C4%9Fu_-tr-.svg.png

Taman i da jeste u jednom periodu, to je prošlost. Ja ti govorim za novije vrijeme, dakle od kad su Turci poraženi, BiH i Hr su samostalne države, koje nemaju nikakve veze s Srbijom, osim što jedan dio srba tu živi. Isto ko da mi, Vojvodinu počenomo svojatat, radi bunjevaca i šokaca i općenito hrvata koji tu žive. To meni nema smisla, iako Vojvodina isto ima svoju povijest, koja nije oduvijek bila srpska. Što je reko capo, najviše ovisi o tome, kako se tko za što izbori.

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT90EeBm0qK_tfxYwo9xe_XHz--6YRJEQ9fSTTeCJXyorgJIHTpBK7oDrOe8Q
Mislim da bi ti ipak bio najsretniji, s ovom kartom. :D

NorthStand
30-01-2012, 19:31

O čemu ti pričaš zapravo, tko je htio protjerat srbe? Pa upravo zbog ovakvog načina razmišljanja, je i došlo do rata, i obostranog nemilog stradanja. To zastrašivanje, kako će Srbi doživjet novi Jasenovac i slične gluposti. Koje nisu imali nikakve osnove, jer tome nije bilo ni traga, naravno da su Hrvati htjeli svoju državu, puca mi k. za saveze s bilo kojim drugim nacijama i državama. Samo samostalnost i treba da hrvata zanima, a ne nekakve zajednice s bilo kim, pa i s ovom EU.

Snake
30-01-2012, 19:31
Pa dobro"prošlost",o prošlosti i pričamo sve vreme i daljoj i bližoj...
a US of Serbia ne bi da komentarišem..:rofl

Snake
30-01-2012, 19:35
O čemu ti pričaš zapravo, tko je htio protjerat srbe? Pa upravo zbog ovakvog načina razmišljanja, je i došlo do rata, i obostranog nemilog stradanja. To zastrašivanje, kako će Srbi doživjet novi Jasenovac i slične gluposti. Koje nisu imali nikakve osnove, jer tome nije bilo ni traga, naravno da su Hrvati htjeli svoju državu, puca mi k. za saveze s bilo kojim drugim nacijama i državama. Samo samostalnost i treba da hrvata zanima, a ne nekakve zajednice s bilo kim, pa i s ovom EU.

Bilo je zastrašivanja,šikaniranja itd.naslušao sam se tih priča od normalnih ljudi ne od Martićevih Šiltova i sličnih,brojna su svedočenja o tim događajima,kao što rekoh nema tu čistih strana u prioči što se sistema tiče..

Snake
30-01-2012, 19:39
http://sjenka.wordpress.com/2010/05/26/kako-smo-ubijali-u-pakrackoj-poljani/
http://dalje.com/hr-hrvatska/miro-bajramovic--mercep-nam-je-znao-reci--nocas-cistimo-sva-ta-govna/327006
itd itd...

NorthStand
30-01-2012, 20:17
Bilo je zastrašivanja,šikaniranja itd.naslušao sam se tih priča od normalnih ljudi ne od Martićevih Šiltova i sličnih,brojna su svedočenja o tim događajima,kao što rekoh nema tu čistih strana u prioči što se sistema tiče..

Pa bilo je, a s vaše strane nije? Daj ne nasmijavaj me, normalno da nema čistih strana, al krajnje je idiotski da vi prozivate nas, što smo mi odlučili proglasit nezavisnost. Još najbolje da se vas pita, tko će proglasit nezavisnost.

Vrlo jednostavno, provociranje sukoba je došlo s vaše strane, vojska je krenula u našem pravcu ne obratno. Prve veće žrtve, su se našle na našoj strani, ne vašoj. Nevjerojatno je da nakon toliko godina, i dalje netko uvjerava hrvate, da su svi podjednako krivi za rat. Nisu, i ne mogu biti. Mislim jasno mi je vaša percepcija događaja, al frende mene u takve nebuloze nitko neće uvjerit. Pogotovo zato, što su mi obitelji i s očeve i s majčine strane, bile na "prvoj crti" što se kaže. I te priče, da su svi podjednako krivi, Ivo i Boro mogu objesit mačku od rep. A onaj Stanimirović i Uzelac, mogu bit sretni da žive u ovako tolerantnoj državi, jer da se mene pita ili bi bili protjerani, ili u zatvoru. Nevjerojatno da se oni stalno žale na odnos hrvatske države prema srbima, a nema šta se nije dalo srbima. Samo fali da se prihvati onaj nakaradni Z4, i to je to.

Graničar Jozo
30-01-2012, 20:21
Pusti seronju north, govoriš mu o prijeratnim stvarima, a on tebi podastire kao neke dokaze kad se dobrano zakuhalo...

on bi ostao nevin, al da mu samo dopola uđe... to je ta četnička propaganda.

čudi me da nije izvadio priču o 40 ubijene srpske djece iz vukovara ili o pavelićevoj zdjelici punoj očiju srpske djece...

Graničar Jozo
30-01-2012, 20:24
što negirate Hrvatima identitet u Vojvodini? Izmišljate neke nacije bunjevca i sl.? Koliko je ljudi još za vrijeme rata iz Vojvodine perselilo u RH, jer nisu mogli trpit teror nebeskog naroda?

Inkvizitor
30-01-2012, 20:38
Uglavnom je riječ o vlajima, koji su prihvatili srpstvo i pravoslavlje, ali i naseljeno je nešto njih upravo s kosova. Čito sam negdje, sad ne znam o kojem je točno broju riječ.

Možda je bilo i pojedinačnih slučajeva ali gro Srba s Kosova se naselio u Vojvodinu i Južnu Ugarsku.

Snake
30-01-2012, 20:45
Pa bilo je, a s vaše strane nije? Daj ne nasmijavaj me, normalno da nema čistih strana, al krajnje je idiotski da vi prozivate nas, što smo mi odlučili proglasit nezavisnost. Još najbolje da se vas pita, tko će proglasit nezavisnost.

Vrlo jednostavno, provociranje sukoba je došlo s vaše strane, vojska je krenula u našem pravcu ne obratno. Prve veće žrtve, su se našle na našoj strani, ne vašoj. Nevjerojatno je da nakon toliko godina, i dalje netko uvjerava hrvate, da su svi podjednako krivi za rat. Nisu, i ne mogu biti. Mislim jasno mi je vaša percepcija događaja, al frende mene u takve nebuloze nitko neće uvjerit. Pogotovo zato, što su mi obitelji i s očeve i s majčine strane, bile na "prvoj crti" što se kaže. I te priče, da su svi podjednako krivi, Ivo i Boro mogu objesit mačku od rep. A onaj Stanimirović i Uzelac, mogu bit sretni da žive u ovako tolerantnoj državi, jer da se mene pita ili bi bili protjerani, ili u zatvoru. Nevjerojatno da se oni stalno žale na odnos hrvatske države prema srbima, a nema šta se nije dalo srbima. Samo fali da se prihvati onaj nakaradni Z4, i to je to.

Niko ne kaže da nije ali u tome je i poenta bilo je sa obe strane,nema tu čistih u celoj priči što se političara tiče,a narod ostaje da se loži kao aaa mi, vi, oni, ovi kao što ti sad radiš.To je bio doziani,podsticani građanski rat najprljavije moguće.

Snake
30-01-2012, 20:50
Pusti seronju north, govoriš mu o prijeratnim stvarima, a on tebi podastire kao neke dokaze kad se dobrano zakuhalo...

on bi ostao nevin, al da mu samo dopola uđe... to je ta četnička propaganda.

čudi me da nije izvadio priču o 40 ubijene srpske djece iz vukovara ili o pavelićevoj zdjelici punoj očiju srpske djece...

Bilo je šikaniranja i Srbi su izazivani i provocirani na svakom koraku,sa U simbolima i sl. ne bi li se digli na ustanak,to je i vaš književnik Igor Mandić pošteno rekao.A ti kao zločinac u pokušaju bi morao da znaš da to nisu "kao"dokazi,nego svedočenja direktnih učesnika u događajima koje ti i tebi slični uporno negirate da su se desili.
U ćošak!

Graničar Jozo
30-01-2012, 20:51
Niko ne kaže da nije ali u tome je i poenta bilo je sa obe strane,nema tu čistih u celoj priči što se političara tiče,a narod ostaje da se loži kao aaa mi, vi, oni, ovi kao što ti sad radiš.To je bio doziani,podsticani građanski rat najprljavije moguće.

odmor rođo.

velikosrpska agresija ti ovdje neće proći kao građanski rat.
već ti je prešućeno negiranje genocida u srebrenici (kojeg je sud ka takvog prihvatio).
podmetanje dokaza o nekom protjerivanju srba vadeći ih izvan jednog konteksta i stavljajući ih u drugi.

Četnikovat možeš na x mjesta.

Graničar Jozo
30-01-2012, 20:51
Bilo je šikaniranja i Srbi su izivani i provocirani na svakom korako ne bi li se digli na ustanak,to je i vaš književnik Igor Mandić pošteno rekao.A ti kao zločinac u pokušaju bi morao da znaš da to nisu "kao"dokazi,nego svedočenja direktnih učesnika u događajima koje ti i tebi slični uporno negirate da su se desili.
U ćošak!

podmetanje dokaza o nekom protjerivanju srba vadeći ih izvan jednog konteksta i stavljajući ih u drugi.

dakle, ne negiramo, nego imaš pojašnjenje gore iznad.

NorthStand
01-02-2012, 20:22
Bilo je šikaniranja i Srbi su izazivani i provocirani na svakom koraku,sa U simbolima i sl. ne bi li se digli na ustanak,to je i vaš književnik Igor Mandić pošteno rekao.A ti kao zločinac u pokušaju bi morao da znaš da to nisu "kao"dokazi,nego svedočenja direktnih učesnika u događajima koje ti i tebi slični uporno negirate da su se desili.
U ćošak!

Iskreno, ne da me ne zanima šta vi pričate o povijesti, već uopće ne čitam ništa što vaši povijesničari i analitičar govore o bilo čemu. Što se tiče Mandića, to je kretenčina na kubik, čovjek koji je najveći zagovaratelj saveza s srbima, i da se mene pita crijeva bi mu se vadila. Što se tiče samog provociranja, pošto mi je stari iz like, stara iz banovine, bolje da ti ne ne počimam priču šta su sve tvoji protjerani radili prije samog rata, i na koji način su sve provocirali nas hrvate. A kad su se Hrvati grupirali, i naoružali onda je bila bježanija, za koju nećete ni sami da priznate vašu odgovornost. A svi dobro znamo, na koji je način Milošević srbe iz BiH i Hr motivirao na provociranje i sukob s hrvatima tj bošnjacima. I sada, kada niste uspjeli u svome nauma, hoćete prebacit lopticu odgovornosti i krivnje na našu stranu, al srećom ima još uvijek onih koji jako dobro znaju, kako su se stvari odvijale. I na koji način je došlo, do sukoba i rata. To nijedan Tadić Josipović i ostali idioti, nikad neće moć promjenit, a još manje činjenicu da je Oluja oslobodilačka akcija, koja je zaslužna ne samo za oslobađanje našeg teritorija, već i spašavanje tisuća muslimana u Bihaću. Koji bi bez ikakve dileme, prošli gore nego oni u Srebrenici da nije došlo do Oluja i deblokade Cazinske pokrajine. Prema tome, pričice koje pričaju vaši povijesničari, a i vi sami možete slobodno pričat međusobno i uvjeravat se kako su ustaše krenule prve, al činjenice će uvijek govorit suprotno.

Isto tako treba reć, da Ustaše nisu radile ništa što nisu radili vaši četnici, koji gle čuda opet djelovali na području NDH i činili zločine protiv hrvatskog i muslimanskog stanovništva gdje god su mogli. Da ne govorim o vašim partizanima, dakle srbima koji su se borili u partizanima a koji su se masovno iživljavali nad hrvatima, tokom i pogotovo nakon završetka rata. Dakle vi ćete uvijek imate neku svoju internu priču između sebe, al stvari na terenu nikad nisu bile jednodimenzionalne, kako vi volite tvrdit i cijeli svijet u to uvjeravat. Iskreno, krajnje je deplasirano da bilo koji Hrvat s srbinom raspravlja o povijesti, jer vi ćete uvijek izvrćat činjenice u smjeru kako to vama odgovara. Zato ako imate šta reć o boju na kosovo recite, al hvala bogu da nas nećete učit povijest, i tijek događaja kad vjeruj mi neki jako dobro znaju i studiraju takve stvari. Načertanij je druže napravljen, davno prije nego su postojale bilo kakve ekstremističke grupacije u HR. Ustašama nije bilo ni traga ni glasa, al zato ste vi na veliko pričali o spajanju vekovnih srpskih ognjišta i krajeva, a hvala bogu da vam to u HR nije prošlo.

Snake
01-02-2012, 23:10
Pošto se iznošenje stavova o nekim pitanjima ovde doživljava kao"vrijeđanje zdravog razuma"ne bi se ja više bavio poslednjim ratom bar ne ovde gde je tema Kosovo(tj Boj na Kosovu:rofl)

caporegime
01-02-2012, 23:15
kad bi dobio utimativnu ponudu, dakle bez varijacija: sjever kosova srbiji a preševo i ostatak kosovu a druga mogućnost je sjever kosova odtaje u kosovu i kad ne bi bilo treće opcije, na što bi pristao?
podsjećam da je ovo hipotetski, dakle samo u slučaju kad bi postojale isključivo ove dvije opcije.

Inkvizitor
01-02-2012, 23:16
Pošto se iznošenje stavova o nekim pitanjima ovde doživljava kao"vrijeđanje zdravog razuma"ne bi se ja više bavio poslednjim ratom bar ne ovde gde je tema Kosovo(tj Boj na Kosovu:rofl)

pametno...........

Inkvizitor
01-02-2012, 23:17
kad bi dobio utimativnu ponudu, dakle bez varijacija: sjever kosova srbiji a preševo i ostatak kosovu a druga mogućnost je sjever kosova odtaje u kosovu i kad ne bi bilo treće opcije, na što bi pristao?
podsjećam da je ovo hipotetski, dakle samo u slučaju kad bi postojale isključivo ove dvije opcije.

Mislim da je temeljna intencija da se sačuva Niš..))

Snake
01-02-2012, 23:36

Kako ultimatum?Ako se ne pristane na prvo onda šta,sever će ostati na Kosovu pa ono je već tamo ono je deo Kosova.Sve se vrti oko priznanja u tome je problem,pa sve i da nam ponude samo podelu Kosova bez uplitanja ove 3 opštine opet to niko ne bi prihvatio jer bi morao da prizna državu Kosovo,u tome je stvar,zamršeno je nema rešenja za Kosovo..

caporegime
01-02-2012, 23:41
znaqči, faktički bi pristao da sjever kosova ostane na kosovu zauzvrat da se to nikad mentalno ne prizna?
ja sam ti ponudio hipotetsku situaciju.
dakle da se dobije uzmi ili ostavi ponuda pri kojoj sjever kosova ne bi bio u ovakvom stanju ni tamo ni vamo.
nego da poslije toga sjever kosova bude sastavni dio kosova u punom smislu.
čisto me zanima razmišljanje. mislim da sam dovoljno jasan da ne moram sad previše pojašnjavati.
dakle, pitanje je hipotetsko.

mirr.or
01-02-2012, 23:53
bilo bi zanimljivo raspisati referendum o tom priznavanju kosova...

Snake
01-02-2012, 23:57
Znači da prihvatimo da dobijemo sever,a za uzvrat da se odreknemo Preševa itd.i da priznamo ostatak Kosova?Ako ne pristanemo sever će postati u punom smislu te reči sastavni deo Kosova sa albanskom policijom,sudstvom itd.kao na ostatku Kosova što Srbi sa severa nikako ne žele,zato su digli barikade i ostala čuda.Ne bi se odrekao 3 opštine na jugu Srbije za sever Kosova uz uslov da se prizna Kosovo sa te 3 opštine pride..ovo je dakle samo hipotetički šta bi bilo kad bi bilo..

Snake
01-02-2012, 23:59
bilo bi zanimljivo raspisati referendum o tom priznavanju kosova...

Gde,u Srbiji?

mirr.or
02-02-2012, 00:04
Gde,u Srbiji?

pa da.. u Srbiji...

Snake
02-02-2012, 00:06
Mislim da je temeljna intencija da se sačuva Niš..))

Kako bre ovo nisam video??
Ne samo Niš nego i Zemun.:rofl:rofl

Snake
02-02-2012, 00:07
pa da.. u Srbiji...

Pa de bi to bilo zanimljivo...kad se zna unapred..

Inkvizitor
02-02-2012, 00:09
Kako bre ovo nisam video??
Ne samo Niš nego i Zemun.:rofl:rofl

Aaaa..Zemun ćete braniti od drugih..

Snake
02-02-2012, 00:10

Od braće ovih prvih..:rofl:rofl

Inkvizitor
02-02-2012, 00:11
Nema od severa Kosova ništa. To će se još malo bambusati dok Srbija imadne snage to financirat. Kako se Srbija bude približavala EU tako će se udaljavati od Zubinog potoka.

Inkvizitor
02-02-2012, 00:12
Od braće ovih prvih..:rofl:rofl

Pa da, moramo se obračunat s turskom ostavštinom..

mirr.or
02-02-2012, 00:13
Pa de bi to bilo zanimljivo...kad se zna unapred..

pa kako se zna... kad je mnogima pun kufer kosova..

nećemo..nećemo... :bravo

Inkvizitor
02-02-2012, 00:17
pa kako se zna... kad je mnogima pun kufer kosova..

nećemo..nećemo... :bravo

peta kolona znači..:rofl

Snake
02-02-2012, 00:17
Nema od severa Kosova ništa. To će se još malo bambusati dok Srbija imadne snage to financirat. Kako se Srbija bude približavala EU tako će se udaljavati od Zubinog potoka.

EU nacisti predvođeni Angelinom kancelarkom su rekli da Srbija prekine sa paralelnim institucijama na severu,škole,bolnice..sve to mora da pređe u sistem fantomske države Kosovo..
A kad šiptari 90-ih nisu hteli da prihvate nikakve institucije države Srbije dobili su za tako nešto otvorenu podršku...

Snake
02-02-2012, 00:18
Pa da, moramo se obračunat s turskom ostavštinom..

Nećete valjda udarit na cvijeće ponovo..:rofl

Inkvizitor
02-02-2012, 00:19
Nećete valjda udarit na cvijeće ponovo..:rofl

ne, sad udaramo na orginale..:rofl

Inkvizitor
02-02-2012, 00:21
EU nacisti predvođeni Angelinom kancelarkom su rekli da Srbija prekine sa paralelnim institucijama na severu,škole,bolnice..sve to mora da pređe u sistem fantomske države Kosovo..
A kad šiptari 90-ih nisu hteli da prihvate nikakve institucije države Srbije dobili su za tako nešto otvorenu podršku...

Ali ste uzeli milijardu evra od nacista ladno..:rofl

Snake
02-02-2012, 00:21
ne, sad udaramo na orginale..:rofl

Na sebe!!??:o

Inkvizitor
02-02-2012, 00:22
Na sebe!!??:o

Nas Turci nisu osvojili..pogle Vladu Divca..Anadolac 1/1 :rofl

mirr.or
02-02-2012, 00:22
peta kolona znači..:rofl

:x

ja to za dobro zemlje.. :muka:bravo

Inkvizitor
02-02-2012, 00:23
:x

ja to za dobro zemlje.. :muka:bravo

Ti ćeš dobiti zadatak da "neutrališeš" Snake-a..:rofl

Snake
02-02-2012, 00:23
Ali ste uzeli milijardu evra od nacista ladno..:rofl

Mnogo više je uzeto,al će to sa debelom kamatom praunuci da nam vraćaju isto kao i kod vas,tako je to..

Inkvizitor
02-02-2012, 00:25
Mnogo više je uzeto,al će to sa debelom kamatom praunuci da nam vraćaju isto kao i kod vas,tako je to..

No no. To su nepovratna sredstva. Na vašoj TV čuo..Gledo ja. U onoj emisiji..Šta su nama Nemci..gdje je jedan vaš analitičar što li, rekao..Rusi nam jesu braća li ne daju ništa a Nemci nam dali milijardu evra nepovratnih sredstava.

mirr.or
02-02-2012, 00:26
Ti ćeš dobiti zadatak da "neutrališeš" Snake-a..:rofl

nije valjda da tolike probleme radi? :rofl

Inkvizitor
02-02-2012, 00:26
nije valjda da tolike probleme radi? :rofl

Vidiš ga kako je drčan..

Snake
02-02-2012, 00:27
Nas Turci nisu osvojili..pogle Vladu Divca..Anadolac 1/1 :rofl

Pa Turci su stigli sve do Beča,potkačili su i vas ono,realno..divi Mamića samo,100 procentni !!!:rofl

Inkvizitor
02-02-2012, 00:28
Pa Turci su stigli sve do Beča,potkačili su i vas ono,realno..divi Mamića samo,100 procentni !!!:rofl

Pa on jeste malo taman ali nema tu čunku, nije to to.

prolazili jesu al se brzo vrćali..u trku a kod vas natenane 400 godina, malo li je. :rofl

master
02-02-2012, 00:28
Rusi nam jesu braća li ne daju ništa a Nemci nam dali milijardu evra nepovratnih sredstava.

Kako nista? Od Rusa su dobili rusku zimu...

Inkvizitor
02-02-2012, 00:29
nego ima li Albanaca u Beogradu. Bilo ih je puno. Kako sad bitišu.

Snake
02-02-2012, 00:30
Vidiš ga kako je drčan..

bwahaahahaa,znam ja da smetam a zar odma zig hajl po kratkom postupku..navike su čudo xD

mirr.or
02-02-2012, 00:30
Vidiš ga kako je drčan..

pa brani Kosovo... još je i miran kakvi znaju bit. :D

bwahaahahaa,znam ja da smetam a zar odma zig hajl po kratkom postupku..navike su čudo xD

tko je rekao "zig hajl"?

Inkvizitor
02-02-2012, 00:31

zar da primenimo srpski recept..to bi bilo još brže..

ne želiš to..

Inkvizitor
02-02-2012, 00:32

ma on samo bleji , da je on pravi bio bi na barikadi..

salonski četnik..:013

Snake
02-02-2012, 00:33
No no. To su nepovratna sredstva. Na vašoj TV čuo..Gledo ja. U onoj emisiji..Šta su nama Nemci..gdje je jedan vaš analitičar što li, rekao..Rusi nam jesu braća li ne daju ništa a Nemci nam dali milijardu evra nepovratnih sredstava.

Ja dinara nisam video od toga tako da..:019

mirr.or
02-02-2012, 00:34

haha, znam takve.. :D

a nešto ih ne viđam po beogradu više... mada sigurno ima po neki.. jednom sam ustopirala jednog iz lazarevca kad je išao na kosovo.

Inkvizitor
02-02-2012, 00:35
Ja dinara nisam video od toga tako da..:019

ako si na državnoj sisi onda jesi..:019

Inkvizitor
02-02-2012, 00:35
haha, znam takve.. :D

a nešto ih ne viđam po beogradu više... mada sigurno ima po neki.. jednom sam ustopirala jednog iz lazarevca kad je išao na kosovo.

I ti si seko išla dole...a....:rofl

mirr.or
02-02-2012, 00:36
I ti si seko išla dole...a....:rofl

jašta sam... nisam ja salonac. :rofl

doduše, nisam ni ono prvo. išla po rakiju i sir. :D

Snake
02-02-2012, 00:36
Pa on jeste malo taman ali nema tu čunku, nije to to.

prolazili jesu al se brzo vrćali..u trku a kod vas natenane 400 godina, malo li je. :rofl

U trku,ahhahah,ko god dođe samo protrči kroz vas,bili ste u hipi fazonu,mir brate mir i to,recite ne ratu itd.:rofl

Inkvizitor
02-02-2012, 00:37
A oni pogani Nemci nama ni centa džabe a Srbima nepreteljima milju avra..pa šta je mnogo mnogo je..

Snake
02-02-2012, 00:37

tko je rekao "zig hajl"?

zajebancija bre,kaj ?!

Inkvizitor
02-02-2012, 00:38
U trku,ahhahah,ko god dođe samo protrči kroz vas,bili ste u hipi fazonu,mir brate mir i to,recite ne ratu itd.:rofl

jebiga nismo domaćini ko vi. I kroz vas bi Turci protrčali da niste takvi domaćini ahahahaha..:rofl

Inkvizitor
02-02-2012, 00:39
jašta sam... nisam ja salonac. :rofl

doduše, nisam ni ono prvo. išla po rakiju i sir. :D

pssst..konspiracija bre...

mirr.or
02-02-2012, 00:41
zajebancija bre,kaj ?!

ne znam ja... :D

pssst..konspiracija..

hahahaha.. :rofl

Snake
02-02-2012, 00:43

Ne mešam se ja u njihovu borbu,nikom ne solim pamet nikada šta i kako treba da rade,nisam to ni ovde radio,sigurno si primetio..

Inkvizitor
02-02-2012, 00:44
Ne mešam se ja u njihovu borbu,nikom ne solim pamet nikada šta i kako treba da rade,nisam to ni ovde radio,sigurno si primetio..

čiju borbu..?

Snake
02-02-2012, 00:44
ako si na državnoj sisi onda jesi..:019

ebiga,nisam..:019

Snake
02-02-2012, 00:46
jebiga nismo domaćini ko vi. I kroz vas bi Turci protrčali da niste takvi domaćini ahahahaha..:rofl

Kako niste domaćini kad tisuću ljeta niste državu imali xD..:rofl

Snake
čiju borbu..?

Srba dole..

Dr. Vito Dugonoga
Mogu li ja, vako kasno, bit Kraljevic Marko?!

Mirr.orka dusu dala DA budne Kosovka!

Dr. Vito Dugonoga
02-02-2012, 00:47

Namirno ukinili, nek nam se nema di doc!

Snake
02-02-2012, 00:47
A oni pogani Nemci nama ni centa džabe a Srbima nepreteljima milju avra..pa šta je mnogo mnogo je..

Vama su pouzimali celu obalu za male pare..:019

Inkvizitor
02-02-2012, 00:48

pa sad jesu li protrčali ili nisu..demantiraj se...:rofl

Inkvizitor
02-02-2012, 00:48
Srba dole..

to je valjda opće srpska stvar..o kukavno srpstvo ugašeno..:cry

Inkvizitor
02-02-2012, 00:49

ode i ti na tursku stranu..:o:(

mirr.or
02-02-2012, 00:50

Mirr.orka dusu dala DA budne Kosovka!

ma di ćeš mene u tu priču...

Snake
02-02-2012, 00:51
pa sad jesu li protrčali ili nisu..demantiraj se...:rofl

Neki protrčali,neki ostali i tako,ima svega..:rofl

Snake
02-02-2012, 00:53
to je valjda opće srpska stvar..o kukavno srpstvo ugašeno..:cry

Vraćaš se predacima čim citiraš Njegoša,ako ako,svaka čast..:rofl

Dr. Vito Dugonoga
02-02-2012, 00:54
ode i ti na tursku stranu..:o:(

Marko nas covik, ajde sta ti je!!
Umro na bojnom polju, ja vidio sliku!

Dr. Vito Dugonoga
02-02-2012, 00:55
ma di ćeš mene u tu priču...

Pa tila si malo juznie..

A i dobro bi ti doslo malo sist, odmorit
i meni uzglavlje bit, da mi je lakse umrit..

mirr.or
02-02-2012, 00:57
Pa tila si malo juznie..

A i dobro bi ti doslo malo sist, odmorit
i meni uzglavlje bit, da mi je lakse umrit..

a nije ti to marko, to je pavle na slici.. :rofl

nisam tila na tu stranu južnije.. :D

Dr. Vito Dugonoga
02-02-2012, 00:57
Neki protrčali,neki ostali i tako,ima svega..:rofl

Ja sam osto od Svaba!
Nie mi vracalo nazad!

Jebes papire i sve..
HercegBosna je moj Lifestyle!

Snake
02-02-2012, 01:02
Ja sam osto od Svaba!
Nie mi vracalo nazad!

Jebes papire i sve..
HercegBosna je moj Lifestyle!

Lokal patriota!:bravo

Dr. Vito Dugonoga
02-02-2012, 01:05
a nije ti to marko, to je pavle na slici.. :rofl

nisam tila na tu stranu južnije.. :D

Pa di je onda Marko, sunce mu njegovo?!

Opet kasni!!

Dr. Vito Dugonoga
02-02-2012, 01:06
Lokal patriota!:bravo

A lokal mi cila EU!

Al biram najbolje!

Nase- a EUropsko!

Snake
02-02-2012, 01:58
ELEM,verovatno je manje poznata stvar da je na Kosovu problem narkomanije u porastu,u Prištini konkretno ima baš puno narkomana a droga je jako pristupačna iz dobro poznatih razlioga.To tvrdi šef beogradskog odelenja MUP-a za borbu protiv narkotika,čuveno IV odelenje,Lambe se zove čovek zaboravio sam prezime.
Znači,šiptari nisu samo dileri eroina nego i krajnji korisnici takođe,ovo je ipak nov momenat što se njih tiče jer poznato je da su još u bivšoj državi te stvari njih zaobilazile skoro u potpunosti i ako su bili,i ostali, važna karika u distribuciji istih za razliku od nekih da kažem urbanijih sredina tipa BG,Split itd.gde je to poprimalo oblike epidemije.Šta mislite o tome?

Inkvizitor
02-02-2012, 10:26

ne hvala..nisam potomak turskog age..

čuj predacima..:rofl

Inkvizitor
02-02-2012, 10:27
Marko nas covik, ajde sta ti je!!
Umro na bojnom polju, ja vidio sliku!

taj na slici nije Marko.

Marka ranjenog eventulano može vodom pojit samo neka zamotana bula

caporegime
02-02-2012, 10:35

pravoslavci su do turaka bili notorna manjina u krajevima prek odrine.
tek dolaskom turaka, kao njihovi suradnici i oni prelaze drinu i malo pomalo naseljavaju zapadne krajeve.
vrlo je malo dokumentiranih "pokatoličavanja" ali je zato jako puno katolika u bosni uslijed nedostatka klera počelo koristiti usluge pravoslavnog svećenstva što je desetljećima pa i stoljećime poslije dovelo do srbizacije nekoć čistih hrvata katolika.
hrvatska je naravno cijelo vrijeme imala državu. uvijek se makar formalno provlačila hrvatska državnost.
srbija je pak, za to vrijeme bila običan pašaluk nekoliko stotina godina.
i sad. ako je srbija nastala odnosno postala samostalna 1878 a već 1918 godine ušla u zajednicu, to znači da ta srbija koja se kurči državnošći ima iz sebe stoljetni pašalučki staž i točno 40 godina samostalnosti.
jebena državnost nema šta.
ako ćemo se držati kriterijaa onih koji sebi u bradu papagajski ponavljaju kako "nikad nismo imali državu" da bi bar malo akumulirali pobjednički osjećaj, kojeg inače prirodno nema, u odnosu na hrvate.

Inkvizitor
02-02-2012, 10:41
pravoslavci su do turaka bili notorna manjina u krajevima prek odrine.
tek dolaskom turaka, kao njihovi suradnici i oni prelaze drinu i malo pomalo naseljavaju zapadne krajeve.
vrlo je malo dokumentiranih "pokatoličavanja" ali je zato jako puno katolika u bosni uslijed nedostatka klera počelo koristiti usluge pravoslavnog svećenstva što je desetljećima pa i stoljećime poslije dovelo do srbizacije nekoć čistih hrvata katolika.
hrvatska je naravno cijelo vrijeme imala državu. uvijek se makar formalno provlačila hrvatska državnost.
srbija je pak, za to vrijeme bila običan pašaluk nekoliko stotina godina.
i sad. ako je srbija nastala odnosno postala samostalna 1878 a već 1918 godine ušla u zajednicu, to znači da ta srbija koja se kurči državnošći ima iz sebe stoljetni pašalučki staž i točno 40 godina samostalnosti.
jebena državnost nema šta.
ako ćemo se držati kriterijaa onih koji sebi u bradu papagajski ponavljaju kako "nikad nismo imali državu" da bi bar malo akumulirali pobjednički osjećaj, kojeg inače prirodno nema, u odnosu na hrvate.

Naravno kad je obnovljena pećka patrijašija, koju su obnovili Turci tj Mehmed paša Skololović i za patrijarha postavio rođenog brata Makarija, tad dolazi do ekspanzije pravoslavlja tj srpstva jer su u granicama Osmanlijskog carstva imali povlašteni tretman i tako posrbili masu naroda okolo, i masu katolika Hrvata u Bosni.

Nije džabe onaj Srbin povjesničar napisao..Srbija se proširila najviše za Otomana.

O Vlasima neću ni da pričam, Cincarima, Torlacima..to je više od pola Srbije.

mirr.or
02-02-2012, 10:45
kod nas se suprotno učilo i osamdesetih... :D

Inkvizitor
02-02-2012, 10:48
kod nas se suprotno učilo i osamdesetih... :D

ne mogu da verujem..:rofl

caporegime
02-02-2012, 10:49
u vezi narkića na kosovu.....pa nije li to najbolji dokaz da i kosovo ide k europi?
europeizira se.

mirr.or
02-02-2012, 10:58
ne mogu da verujem..:rofl

:rofl

ne znam ja ništa, ti si sumnjiv.. tamo se buniš protiv nekih titlova... da nisi i ti srbin koji je zalutao... :rofl

Inkvizitor
02-02-2012, 10:59
:rofl

ne znam ja ništa, ti si sumnjiv.. tamo se buniš protiv nekih titlova... da nisi i ti srbin koji je zalutao... :rofl

ja sam samo samo jednostavan čovek..:muka

mirr.or
02-02-2012, 11:02
ja sam samo samo jednostavan čovek..:muka

ajd nek ti bude. :D

Inkvizitor
02-02-2012, 11:03
ajd nek ti bude. :D

provokatorica..:lupa

mirr.or
02-02-2012, 11:09
provokatorica..:lupa

to se kraće kaže: srpkinja, bre. :rofl

Inkvizitor
02-02-2012, 11:13
to se kraće kaže: srpkinja, bre. :rofl

što jes jes..:bravo

Dr. Vito Dugonoga
02-02-2012, 12:30
ELEM,verovatno je manje poznata stvar da je na Kosovu problem narkomanije u porastu,u Prištini konkretno ima baš puno narkomana a droga je jako pristupačna iz dobro poznatih razlioga.To tvrdi šef beogradskog odelenja MUP-a za borbu protiv narkotika,čuveno IV odelenje,Lambe se zove čovek zaboravio sam prezime.
Znači,šiptari nisu samo dileri eroina nego i krajnji korisnici takođe,ovo je ipak nov momenat što se njih tiče jer poznato je da su još u bivšoj državi te stvari njih zaobilazile skoro u potpunosti i ako su bili,i ostali, važna karika u distribuciji istih za razliku od nekih da kažem urbanijih sredina tipa BG,Split itd.gde je to poprimalo oblike epidemije.Šta mislite o tome?

Otkud sefu beogradskog odiljenja MUPa podaci iz Pristine?!
Je li to imate sporazum o medudrzavnoj suradnji?!