PDA

Pogledaj Full Version : Događanja na Kosovu

Stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11

Blefer
30-01-2014, 09:10
ovaj fenomen je još zamijetniji kod džonija.
dečki, polako se pohrvaćujete a da toga niste još ni svjesni.
zar hoćete da vam se dogodi da odjednom, instinktivno skočite od sreće i urlate ko bivol kad hrvatska reprezentacija dadne gol?
a vi u nekoj beogradskoj kafani.
dobro znamo da još nije došlo vrijeme za takve izraze veselja u "neprijateljskom okruženju" a mi ipak ne bi smo htjeli izgubiti par vrijednih forumaša.......

sad se podsetih utakmice između Hrvatske i R.Irske 1999 godine, ja tek stigao u BG i sa nekim prijeteljom svratimo u kladionicu "zona" da odgledamo završetak meča, kad je Šuker zabio u zaostalom vremenu svi prisutni u delirijumu skaču po kladionici samo ja i prijatelj gledamo onako začuđeni i pitamo šta se dešava, prolaze na tiketu kaže konobarica i nasmeja se

DzoniBG
30-01-2014, 12:09
ovaj fenomen je još zamijetniji kod džonija.
dečki, polako se pohrvaćujete a da toga niste još ni svjesni.
.

E moj capo :)

Ne znam u kom izrazu sam se ja to "pohrvatio"...osim kad se nekad nasalim sa vasim izrazom...

Sto se tice tisuce, Srbi su istu rec koristili u 19. stolecu, to je slo(a)venska rec, istu imaju i Rusi. Kod nas je prevladala grcka hiljada, mada i u tvojoj Hercegovini starina jos koristi hiljadarke...

caporegime
30-01-2014, 12:31
ne ulazim ja u to koja je riječ izvorno čija ali riječ hiljada je još uvijek uvriježena u hr, svuda, čak se i u ndh koristila.
tisuća se u srba ne koristi barem ne u zadnje vrijeme.
a tebi se omaklo više puta više riječi.....

DzoniBG
30-01-2014, 13:05
ne ulazim ja u to koja je riječ izvorno čija ali riječ hiljada je još uvijek uvriježena u hr, svuda, čak se i u ndh koristila.
tisuća se u srba ne koristi barem ne u zadnje vrijeme.
a tebi se omaklo više puta više riječi.....

Mozda se nekad i omaklo... ali najcesce je bilo svesno...

Volim razna narecja, cak malo preterujem u tome, kad god neko progovori, obavezno ga lociram odakle je potekao... od Pirota do Umaga...retko kad promasim...

Nije to vazno, malo se salimo... da ne trolamo temu...

Inkvizitor
30-01-2014, 13:07
Džoni je Srbin do jaja..gdje će se Džoni pohrvatit.

Skywalker
31-01-2014, 12:31
Mozda je offtopic,ali se prica naslanja na stranicu unazad kad je pominjan sverc droge iz Avganistana :

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=01&dd=31&nav_category=78&nav_id=806558

Beč -- Austrijska policija uspešno je razbila međunarodni lanac švercera ljudi koji je delovao sa Kosova, a među uhapšenima bila su i dva šefa kriminalne organizacije.

sagitarius
31-01-2014, 14:18
Džoni je Srbin do jaja..gdje će se Džoni pohrvatit.

Ma jok, Džoni je naš sto posto, ponekad mu se samo omakne neka srpska reč... :D

caporegime
31-01-2014, 16:30
Mozda se nekad i omaklo... ali najcesce je bilo svesno...

Volim razna narecja, cak malo preterujem u tome, kad god neko progovori, obavezno ga lociram odakle je potekao... od Pirota do Umaga...retko kad promasim...

Nije to vazno, malo se salimo... da ne trolamo temu...

kao što ćeš vidjeti u slijedećem primjeru

http://www.youtube.com/watch?v=xNL5YEOKo0U

ova ružna netalentirana samozvana komičarka (koja je u big brotheru plakala i kmečala cijelo vrijeme) misli da poznaje srpski akcent.
prava je istina da većina srba iz srbije ne oteže nego ima akcent na riječima potpuno jedna kao imaju zagrebčani, kvarnerci ili zadrani.

p.s. jeste skužili, netko se čak i smije? s nekima se život stvarno našalio

DzoniBG
31-01-2014, 16:59

ova ružna netalentirana samozvana komičarka (koja je u big brotheru plakala i kmečala cijelo vrijeme) misli da poznaje srpski akcent.
prava je istina da većina srba iz srbije ne oteže nego ima akcent na riječima potpuno jedna kao imaju zagrebčani, kvarnerci ili zadrani.

Ovako kako ona imitira, to je parodija na beogradski...

Tako govore oni koji dodju iz provincije, zulja ih akcenat, pa da bi se uklopili, pocnu da otezu i gde treba, i gde ne...

Imao sam prilike da upoznam zagrepcanke koje dodju za vikend u BG...kao, lud je provod... sve im je odjednom cool, super im je akcenat, ljudi opusteni... ne kapiraju da oni koji ih goste, da ih vide spakovane u krevetu iste noci...ali verovatno to i traze...

Najrazgovetnije govore po meni Rijecani... ne kajkaju, ne otezu kao Slavonci, nisu ikavci kao dalmatinci... rekao bih "jugoslavenski" akcenat... Zagrepcane dobro razumem, zato sto sam navikao, ali kad govore u slengu, nekome ko ne zna, cudno mu je neko vreme... jednom sam u vozu sedeo sa 2 zene iz Medjimurja... opako, prvo sam mislio da su Slovenke... uz veliki trud sam nesto razumeo...

caporegime
31-01-2014, 17:03
ona ne imitira. ona nagoni na plač.
ono murje što sam uspio analizirat (jer u zadnje vrijeme kad bi se pojavio u srbiji ponajviše bi oko mene bilo milicije) svi pričaju s akcentom iz unutrašnjosti, koji nema veze s ovim otezanjem.

DzoniBG
31-01-2014, 17:08
ona ne imitira. ona nagoni na plač.
ono murje što sam uspio analizirat (jer u zadnje vrijeme kad bi se pojavio u srbiji ponajviše bi oko mene bilo milicije) svi pričaju s akcentom iz unutrašnjosti, koji nema veze s ovim otezanjem.

Murija koja je bila u areni kad si bio, je dovedena iz provincije, tad je bilo oko 5.000 kerova oko Arene i u gradu... dovezeni su busevima, i oni pricaju naglaskom odakle su...

Ako naletis na nekog iz Uzica, cuces akcenat Hercegovine...ne samo da su poreklom odande, nego zadrzali su istu melodiju jezika... jeste ekavica, ali kao da su rodjeni u Trebinju ili Mostaru... kao npr Raspudic... on vec duze zivi u Zagrebu, ali nije izgubio akcenat...mislim da ga nekad i svesno potencira...

Inkvizitor

Pa dobra je , nemoj zajebavat

i ja što sam čuo beograđana govore ovako..otežu prenemažu se kao i urbani zagrebčani kad zavijaju i krenu karikaturalno kajkat...svaki grad pa i Split ima ono iritantno zatezanje, najviše to potenciraju domaći preseratori..

caporegime
https://www.youtube.com/watch?v=MC2c0OnZHGw

ovo je otprilike najbolja usporedba.
ovi naši poludebili koji misle da je srpski jezik prenemagačko otezanje se čude kad doznaju da je akcent potpuno drukčiji.
južnije kod beograda.
mnogi bi se čudili i kak oto govori žika pavlović ali tko nije od početaka pratio žikine dinastije, ni ne može znati

DzoniBG
31-01-2014, 17:12
Poslusaj Oliveru Jeftic, ona je iz Uzica...kako kaze - trEce, obecAvati...sve od sEbe...jednocifrena...nista NE zna...

http://www.youtube.com/watch?v=sfHZgOap1sU

DzoniBG
31-01-2014, 17:16
Pa dobra je , nemoj zajebavat

i ja što sam čuo beograđana govore ovako..otežu prenemažu se kao i urbani zagrebčani kad zavijaju i krenu karikaturalno kajkat...svaki grad pa i Split ima ono iritantno zatezanje, najviše to potenciraju domaći preseratori..

To su sve pozeri, tako se ne govori pravilno...to cak nije ni sleng, to je foliranje...

Inkvizitor
31-01-2014, 17:19
To su sve pozeri, tako se ne govori pravilno...to cak nije ni sleng, to je foliranje...

pa šta je da je..tako se priča..ne tako skroz karikaturalno ali nije ni daleko..ono jeeebote..

btw ima li još baba oko Užica koje pričaju ikavicom ili su sve pomrle...

DzoniBG
31-01-2014, 17:22
https://www.youtube.com/watch?v=MC2c0OnZHGw

ovo je otprilike najbolja usporedba.
ovi naši poludebili koji misle da je srpski jezik prenemagačko otezanje se čude kad doznaju da je akcent potpuno drukčiji.
južnije kod beograda.
mnogi bi se čudili i kak oto govori žika pavlović ali tko nije od početaka pratio žikine dinastije, ni ne može znati

On je iz Metohije, iz Peci... oni imaju specifican naglasak u odnosu na Srbe sa Kosova...

Na stranu sto je nepismen dzukac...to je to... tako govore tamo...

Zika govori, sto mi kazemo "seljacki"... takav akcenat je karakteristican za deo Sumadije, Krusevac... imas i juznjacki, koji je opet razlicit u Nisu, Leskovcu, Pirotu...

http://www.youtube.com/watch?v=iZWVVAfGh6c

Ovako se nekad govorilo tamo... sa 3 padeza... ni sad nije mnogo razlicito, to je torlacki, cak iako uce u skoli pravilno...ne vredi...

DzoniBG
31-01-2014, 17:25
pa šta je da je..tako se priča..ne tkao skroz karikaturalno ali nije ni dalkeo..ono jeeebote..

btw ima li još baba oko Užica koje pričaju ikavicom ili su sve pomrle...

Ima jos starine po selima... neki govore i ijekavicu... bez obzira sto su dosli pre 200-300 godina... ne moze jezik da nestane...ostaje trag...

Inkvizitor
31-01-2014, 17:27
Ima jos starine po selima... neki govore i ijekavicu... bez obzira sto su dosli pre 200-300 godina... ne moze jezik da nestane...ostaje trag...

ikavicu ikavicu ne ijekavicu..to je razlika..

DzoniBG
31-01-2014, 17:29
Pa da...kazu ljudi da ima... imao sam jednog kolegu iz Uzica, bas cu da ga pitam...

Skywalker
01-02-2014, 01:10
pa šta je da je..tako se priča..ne tako skroz karikaturalno ali nije ni daleko..ono jeeebote..

Hm,pa ne otezu bas svi...Prvo da izrazim cudjenje otkud za Beogradjane da vezuju to "otezanje" ??? Uvek sam to vezivao za ljude iz Vojvodine.

Evo ja sam pre neki dan na poslu bas brojao razlicite naglaske...i zadesilo se da je proslo 4-5 kolega i niko nije pricao "beogradski" ...a firma mi je bas velika,i generalno,ima vise ljudi sa strane,nego nas iz Bga,ili blize okoline.Tako je danas u Beogradu,retko ces i naleteti na nekog ko stvarno ima taj naglasak...

Dzoni je lepo rekao,i ti sto dodju,u pocetku krenu kao da se zezaju sa tim bg naglaskom(uslovno receno) a posle se trude da sto vise uhvate naglasak(ako su kompleksasi)...a cak i decu od malena uce na taj naglasak i izgovor .Znam primer kad mi se koleginica hvalila kako njen sin prica "beogradski" a ona je svesna da se njen naglasak jos prepoznaje.To su oni sto se stide mesta odakle dolaze,imaju neku kintu i kupili su stan ovde,a u gradu ne znaju u tramvaj da udju..ali eto,ima ih mnogo danas,kao sto vec rekoh.
To je ono kad zezaju studenta iz provincije da se u Beogradu stidi svog naglaska iz rodnog kraja,a kad se vrati u rodni kraj,onda ce ga prozivati da se folira i da pokusava da zvuci beogradski.

Moj cale npr i dan danas ima svoj naglasak(iz Sumadije je rodom)i nikad se nije trudio da promeni naglasak,dok keva prica sasvim normalno(ne provaljuje se nikakav poseban naglasak)iako je rodom iz Hrvatske,a tu su od studentskih dana.

Ja ustvari taj "beogradski" delim na nekoliko podgrupa:

1.Po meni,pravi beogradski je medju starijom gospodom ili skolovanijim(iskljucivo starijim)ljudima,cesto se moze cuti kod neke bakice u prodavnici bas taj "beogradski" izgovor,bez mnogo otezanja,tecno izgovaranje i tezih reci,umerena dikcija,ne previse brzo ili sporo...ja to zovem "knjizevni beogradski".Nekako sam najvise puta takav izgovor cuo kod nekih ljudi iz imucnijih porodica,koje su u BGu vec nekoliko generacija...nekako vezujem takav izgovor i za elitnije delove grada,ili bar one u centru...Vracar,Dorcol,Zvezdara,Dedinje.
Taj govor vezujem i za moje profesore u srednjoj skoli...Tu opet postoji i neka iskrivljena gay verzija...razumece Dzoni na sta mislim...npr oni muski voditelji sa Studija B...ili Predrag Azdejkovic mozda.

2.mangupski,ulicarski - koriste ga najvise stariji mangupi/navijaci,taksisti...njegovu iskrivljenu verziju cesto potenciraju u filmovima gde hoce da predstave tipicnog srpskog mafijasa,a nikad ne potrefe...A i to je ono kada svi misle da mi svi potenciramo na reci BRE(za koju neki kaze da je skraceno od "brate").
Skoro mi je rekla jedna prijateljica iz Sarajeva,da kad joj kazem to BRE,oseca se kao da sam joj lupio shamar.Mozemo reci da Kristijan Golubovic ima takav izgovor.
Slusajte pravi "beogradski mangupski" od 3:17 min...gde matori(dobro ne toliko mator covek) prica :

http://www.youtube.com/watch?v=6JxBpMeb3NU&list=PL7HOw8Mt9GieQ-kevKfJIIiOlWS4Yya6T&feature=c4-overview-vl

Obratite paznju kada izgovara sl.reci:
"brate"... "razumes"..."zbog konobaricaa"..."mism"...znacHI..."kameraa" ..."limunadaa" ..."kapiraSH"..."sokitJ"
Eto,to je tipicno beogradski mangupski/ulicarski...pa mozda i malo oldschool.

3.Neki izgovor koji najvise preovladjuje kod mladih,srednjoskolacapa mozda i da kazem nekih rap "muzicara" ili tako neke "urbane populacije" ...klaberske publike itd...posebno pojavom interneta i dopisivanja,pa tako neke reci dobijaju svoju upotrebu u svakodnevnoj komunikaciji medju mladima...tu ubrajam i shatrovachki(koji se izgleda koristi i u ZGu)...npr :

-posle = 'sle
-kasnije = 'snije
-brate = tebra...uz ovakav izgovor bih mozda najpre i vezao to cuveno "otezanje" koje vazi za nas,a stvarno ne znam odakle to...npr."brateee"
-matori = torima...pa onda bratori...pa u poslednje vreme je popularno "brateu"(zbog Kaleta,znace Dzoni na koga mislim)...itd itd.

...kao sto rekoh,mladi se najvise podlozni ovakvom govoru,neke reci brzo i nestanu iz upotrebe,neke se i zadrze.Tipicni primer za ovo su,Bad Copy,koji ubacuju dosta sprdnje u svoje pesme,ali u principu mladi i najvise govore tako,ako slusaju njihove pesme.

Na kraju,ako treba da zvuci urbano,a kulturno,za tv onda bi to bilo ovako :

http://www.youtube.com/watch?v=39borxprH34

Slusajte voditeljku Ivon kakav izgovor ima,ona vazi za urbanu zenu,nema tu mnogo otezanja ako pazljivo slusate,vidjah je par puta na elektronskim zurkama,odrasla je u Beogradu,i to je po meni jedan sasvim lep govor,koga ne treba da se stidimo.Nemanju ne slusajte,on je stondiran u ovoj emisiji. :D
Mozemo reci i za Olju Beckovic da ima taj normalni beogradski izgovor...tj u njenom govoru ne primecujem neki poseban naglasak ili otezanje.
Npr.voditeljka Rada iz Beogradske Hronike na RTS1 uopste ne zvuci "beogradski"...previse brzo prica.To nije "beogradski" i iz Mladenovca je(ili Lazarevca) i tamo nije tipican beogradski govor..A tek da ne pricam o Ziki "Seljaku" koji vodi "Zikinu Sarenicu" nedeljom na RTS1.

Molim Dzonija da se nadoveze na ovaj moj post,ili me ispravi negde...siguran sam da ce znati na sta sam mislio kada sam navodio ove primere. :)

farcry
01-02-2014, 02:54
Ima tu istine ja sam nedavno upoznao jednu devojku koja je 12-to koleno Beogradjana i neverovatno koliko prica razgovetno i koliko obraca paznju na to da svaku rec izgovori pravilno bez odugovlacenja i ubacivanja slengova.I ne samo ona, tacno po govoru mozes prepoznati starog Beogradjanina, valjda su tako vaspitani od malena, posebno te stare beogradske porodice to su vecinom intelektualci i ako nisu opet se prepoznaju po govoru.
Ovo sto se tice slengova kod omladine to vecinom koriste klinci sa oboda Beograda, tj. Bg opstina van centra, mada ne znam zasto i ljudi sa Novog Beograda ubacuju te satrovacke reci.
Sto se tice Zagreba nekako ima utisak da oni vuku malo na slovence po govoru, dosta ima tih reci slicnih njihovim, valjda zbog blizine Slovenije nemam pojma, ali opet bolje mogu razumeti nego nekog Dalmatinca koji mesto m kaze n, mesto e i...
Po mom misljenju samo u Beogradu mozes naici na pravilni srpski govor i akcenat, dole jug, sumadiju, necu da spominjem..Vojvodinu takodje njih kada cujem imam utisak kao da su ljudi stalno pospani.

knnsk
01-02-2014, 10:13
Po mom misljenju samo u Beogradu mozes naici na pravilni srpski govor i akcenat, dole jug, sumadiju, necu da spominjem..Vojvodinu takodje njih kada cujem imam utisak kao da su ljudi stalno pospani.

a koji je to pravilan srpski govor i akcenat

Skywalker
01-02-2014, 10:44
Farcry,mozda je taj neki beogradski najmilozvucniji i nekako preko medija je ustolicen kao najpozeljniji i najpravilniji...najvise prija uhu,nema onog frljanja sa padezi/ma...a sad,da li je najpravilniji...Jedan dobar tekst,koji sam sad tek procitao,a ima neke slicne reference sa mojim upisom gore :

Jezik se često menja, ali dijalekti ostaju
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:223219-Jezik-se-cesto-menja-ali-dijalekti-ostaju

Beogradski mediji ne mogu da promene mentalitet juga, koji se najbolje ispoljava kroz izgovorenu i pisanu reč. Problem je u tome što izvestan broj srpskih lingvista i oni koji to nisu, podrugljivo gledaju na južnjački govor. Zato mlađe generacije kad odu na sever zaboravljaju da govore leskovački jezik, jer ga se stide.

- Omladinski žargon uzima nešto iz narodnih govora, pa to prebacuje na razgovorni jezik, stišnjava ga, skraćuje i to traje koliko i njihove adolescentske godine. Zato će gimnazijalac u prvom razredu analizirati “Zločin i kaznu” tako što je “neki student bio dekintiran, nije mogao da plati gajbu, pa je overio babu i posle se sam predao”. Međutim, već na maturi razmišljaće i govoriće drugačije. A, do kraja fakulteta približavaće se vukovskom jeziku andrićevskog tipa.

U burnoj prošlosti, u Vojvodini su se susretali i stapali raznovrsni govori. Doneli su ih i Srbi iz Hrvatske, Bosne, sa Kosova. Njihov govor je jedini trag tamošnjeg bitisanja, jer nazive mesta novi vlastodršci menjaju. Samo reč živi. Uz uslov da se neguje i pamti.

BEOGRADSKI STIL
- NESTALO je odavno beogradskog stila, ne zna se ni šta je govor starih Beograđana - analizira Mihajlo Šćepanović. - Sada je Beograd konglomerat govornih tipova iz svih delova zemlje... Dolaze novi jezički impulsi, što je dobro, jer se tako jezik još više upotpunjuje...

ERCOVSKI GOVOR
UŽIČANI će danas, bez ustezanja, reći da govore najpravilnije. U tome ima istine, ali je najvažnije naglasiti da Vojvodina i užički kraj imaju mnogo toga zajedničkog. Zajedničko im je, bezmalo, sve.
Pre svega, ovi delovi Srbije dele štokavsko narečje ekavskog izgovora, tačnije, novoštokavski šumadijsko-vojvođanski dijalekat.
Ovaj dijalekat, koji je osnova standardnog srpskog jezika, zastupljen je u većem delu severozapadne Srbije, u Šumadiji, Sremu, najvećem delu Bačke i Banata, a istim dijalektom govore i Srbi u Mađarskoj i Rumuniji.

Skywalker
01-02-2014, 10:48
-Podela prema gramatičkim osobinama govora:

1. Prizrensko-timočki dijalekat

- Ja vino točim, vino ne pijem; pesnu iskam, pesnu ne slušam, a sve zaradi tebe, Zone!... U lov idem, pušku ne ispalim! Ništo ne znajem za sebe, a sve zaradi tebe... Ja si idem, pa... kako onoj govedo kada se, ete, napase od travku zanovet... brljiv stado', Zone!
- He!...
Mane ućuta. Nastade mala pauza. Mane se maši tabakere i stade praviti cigaru.
- Pušti me! - otima se Zona.
- Ostani jošte malko! - zaustavlja je Mane. - Vardaj, Vaske!... Od tatka mi ostade kuća i lojze i njive... a ja si i sam jošte kupi i spečali. Znajem si zanajat, esnaf-čovek sam...
- Znajem...
- Imam si dućan.
- Znajem, de.
- I mušterije imam sijasvet...
- Dobro, de!

"Zona Zamfirova",Stevan Sremac

osobine ovog dijalekta:

postoji samo jedan akcenat, koji može da se javi na bilo kom slogu u reči
ima samo dva padeža: nominativ i akuzativ
upotrebljava se zamenica si za sva lica
futur se gradi od prezenta glagola HTETI i prezenta glagola koji se menja

2. Kosovsko-resavski dijalekat

Ovaj Ljubisa, nije ko drugi kafedzije, bio pijanica i opste retko se napivao, a kad se napije, sedne pa place.Namesti se na tronosku kraj sporeta, pusi cigaru, a niz nos mu i obrazi lete suze ko da mu u oci uso dim.I onda govori kako mu zivot otiso u nista i kako vise nema zasta da zivi.
"Ja sam se," veli, " s moj zivot razminuo kaj da se nikad nismo ni sreli, a to sto sad zivim, nije zivot, no svinjska balega. Ja nemam zasta da zivim."
Sam tako.
A sutradan opet vazdan radi ko da nije bilo nista.I ono juceranje ne spominje......

"Petrijin Venac", Dragoslav Mihailovic

osobine ovog dijalekta:

javljaju se samo dva akcenta
javlja se sažimanje samoglasnika
u instrumentalu jednine često se dodaje nastavak -em
izjednačavaju se akuzativ i lokativ

3. Šumadijsko-vojvođanski dijalekat

- Oho! - cudi se pop Spira. - Kol'ko to izbi?
- Sedamnaest, ali to je upravo dvanaest... morate uvek pet opcigovati, - veli pop Cira - pa onda je taman tacno toliko sati.
- Pa pre ste opcigovali cetir?
- The, pre onako, a od nekog vremena ovako. Sad ovako poc'o, pa sta mu znate? - veli pop Cira.
- A sto ga ne date da se opravi? - veli pop Spira. - Rek'o bi da je dobar sat... mog'o bi jos da posluzi.
- Ta, man'te ga do djavola, - veli gospoja Persa zevajuci i zaklanjajuci usta - a sta vec nismo probali, i kud ga nismo siljali, pa nista.
- Nepopraviv je! - veli pop Cira.

"Pop Ćira i pop Spira", Stevan Sremac

osobine ovog dijalekta:

javlja se sedam padeža
javlja se sažimanje samoglasnika
zastupljeni su svi akcenti
u nekim rečima javlja se i umesto e

4. Zetsko-raški dijalekat

Milovan Janičin Vujošević, iz Brskuta, reka je:
»Ja sam, tako mi duše, svakoga čoeka moga na mejdan dobit!«
Pitali su ga:
»Kako, striko Milovane?«
Milovan:
»Lasno, duše mi! On se naijedi, pa me psuje, skačući i drkteći od ijeda! Ja ne govorim
ništa. Kad sjutradan, on ka kvasan, stidi se i kaje od svojije riječi! Eto, ja dobio, a on
izgubio!«

Primjeri čojstva i junaštva, Marko Miljanov

osobine ovog dijalekta:

javljaju se samo silazni akcenti, koji se mogu naći na bilo kom slogu
umesto lokativa se javlja akuzativ
čuvaju se stari nastavci u zameničkoj promeni
infinitiv je bez -i

5. Istočnohercegovački dijalekat

Srbija je gotovo sva, osim đekoji mali mjesta pored veliki voda, brdovita; i sva je, oim đekoji kamenjaka po velikim brdima, i mjesta, kud su sela i varoši, zarasla u šumu, ponajviše rastovu i bukovu... Iz sviju brda teku nebrojeni potočići na sve strane, koji se malo-pomalo skupljaju u velike rijeke.

Srpska istorija našega vremena, Vuk St. Karadžić

osobine ovog dijalekta:

javljaju se svi akcenti
javlja se sedam padeža
dosledno se vrši (i)jekavsko jotovanje
često se nejavlja glas H

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Književni jezik je opšti, zvanični jezik, koji ima svoju jasno određenu normu. U osnovi književnog jezika ekavskog izgovora je šumadijsko-vojvođanski dijalekat, a književnog jezika (i)jekavskog izgovora je istočnohercegovački dijalekat.

Razlika između narodnog i književnog jezika:

Narodni jezik :
- koristi se na ograničenoj
teritoriji
- u nezvaničnim prilikama
- u govoru
- neujednačen je i raznolik

Književni jezik:
- koristi se na celokupnoj teritoriji
- u zvaničnoj upotrebi
- u govoru i pisanju
- ustaljen i pravilan

farcry
01-02-2014, 12:49
a koji je to pravilan srpski govor i akcenat

Bas taj kojim pricaju stari Beogradjani, bez akcenta,odugovlacenja..jedini ispravan izgovor je standardni knjizevni jezik koji nema veze sa geografijom.

farcry
01-02-2014, 12:52
ERCOVSKI GOVOR
UŽIČANI će danas, bez ustezanja, reći da govore najpravilnije. U tome ima istine, ali je najvažnije naglasiti da Vojvodina i užički kraj imaju mnogo toga zajedničkog. Zajedničko im je, bezmalo, sve.

Mozda po izgovoru reci ali nikako po akcentu..

DzoniBG
01-02-2014, 14:06
Sky, odlicno si sastavio podelu, nemam zamerku...

Ovaj lik iz penzionerskog doma je klasican primer klase kafanaca, taksista...stara garda, fali mu vokabular koji dopunjuje slengom, koji se razlikuje od slenga mladjih.

http://www.youtube.com/watch?v=uBRViWKwvsM

Ovo je pravi primer mladje ekipe iz predgradja... Nigrutin je iz Koteza, kad predjes Dunav, sa leve strane, moderni geto...snimi ekipu...ciganin Coja, Omer koji nema zube ali ima buksne, pradeda mu je dosao iz Turske :)

http://www.youtube.com/watch?v=4HCUj0Rqpeo

Od 20.30... Azdejkovic, glavni medju homicima u gradu... slusaj ga kako feminizirano oteze - leeepoj, beeeeloj, beeeez, boooja...posle njega Biljana Srbljanovic... full cool fancy moderna macka, sva isfolirana, wannabe urbana i iskompleksirana...

http://www.youtube.com/watch?v=a0Q_E5fyhac

Duda Ivkovic, stari beogradjanin, moj komsija... prica o mom kraju...

caporegime
01-02-2014, 15:22
gdje ono fulavaju padeže i i je li to zbilja tako ili je to malo preuveličano?

farcry
01-02-2014, 18:54
gdje ono fulavaju padeže i i je li to zbilja tako ili je to malo preuveličano?

Cim krenes juznije, pocinje u Nisu to frljanje sa padezima posle Leskovac (oni su katastrofa) Vranje,Pirot..

http://www.youtube.com/watch?v=wJUuEI3FL_k

knnsk
01-02-2014, 19:49
https://31.media.tumblr.com/be5b4f081ff6ee0e4f6c1163698cb31d/tumblr_n0brkcLduq1qbc06uo1_400.gif

Skywalker
01-02-2014, 20:30
http://www.youtube.com/watch?v=WIZBQTKL0sE&feature=youtu.be

NorthStand
02-02-2014, 02:23
https://31.media.tumblr.com/be5b4f081ff6ee0e4f6c1163698cb31d/tumblr_n0brkcLduq1qbc06uo1_400.gif

spašavanje vojnika vučića. :rofl

http://www.vecernji.hr/balkan/i-vucic-u-akciji-spasavanja-nosio-dijete-u-snijegu-918570/multimedia/p3

uz ovakve poput vučića, srbija može mirno spavat! on se vjerno drži one grobarske, "ne dajte se braćo naša s vama smo do pobjede", ili u prenesenom značenju dok god se ne otopi led i snijeg. :rofl

moonlight
02-02-2014, 02:40
malo stihova, moglo je biti i drugačije, da je glave...

https://www.youtube.com/watch?v=7BvTTQut9VQ

EHO1983
02-02-2014, 03:24
Bas me interesuje kako pricaju srbi iz Djakovice, jel pricaju za "R" :D

Blefer
03-02-2014, 09:38
Srbi sa KOsova su takodje podeljeni u razne grupe kad je govor u pitanju,najcudnije i najmanje jsano pricaju Moravci tj kraj oko Gnjilana to je najslicnije Vranjancima ili Kumanovu,zatim Prizrenci gde u govoru ima bas puno turskog, specificni su i Pecanci koji imaju bas svoj naglasak i govor im lici na crnogorski,Djakovara ima vrlo malo oni gradski pricaju prilicno cistodok okolna sela vuku na CG,oko Pristine starosedeoci se frljaju sa padezima dok gradska populacija manje vise normalno govori
Severni Srbi su ipak naj po tom pitanju oduvek mada ih oni iz Z.potoka malo koce u svemu tome
Meni se nije nikad desilo da me neko pita odakle sam od kad sam u BG zbog govora ali kad sedenma sa zemljacima znama oda ubacimo po neku lokalnu i dan danas a sto se samog govoroa u Bg tice najgore je u prigradskim naseljima oni bas hoce na silu da budu urbaniji od ostalih,Zeleznik,Sremcaja,Surcin,Kotez,Borca to je uzas
kako se izvrcu i prevrcu dok pousavaju da na silu budu pravi beogradjani

blam
07-02-2014, 22:47
i kod nas vec nekoliko dana protesti,ali nikako da pukne.

mediji su otkrili da mnogo profesora, kao i sam rektor Pristinskog Univerziteta, izdavali su svoje "naucne radove" u fiktivnim ili koruptiranim naucnim spisanijama. i na osnovu ovih laznih izdavanjima nekoliko profesora su unapredjeni.

Studenti okupljeni oko studentske organizacije "Studija, kritika i akcija" vec osam dana protestira ispred rektorata, ne dozvoljavajuci nikome da udje u rektorat,koji je pod opsadom policije.

Bilo je frke, ali danas desili su se najveci neredi. najavljen protest za ponedeljak opet..ustvari protesti nece stati do ostavke rektora.

ima uhapsenih, ali tragicno je da je desetoro ljudi uhapseno pre protesta, po gradu, bez nekog razloga samo uz informacije da ce ti ljudi biti na protestu..

evo nekoliko slika i klipva iz danasnjih protesta:

Klasicno kidnapiranje jednog od organizatora od strane policije:

http://www.youtube.com/watch?v=osmlJRDV6oY&feature=youtu.be

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1796417_715260141841781_1322565359_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1620383_715260165175112_896518259_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1779670_715260221841773_1637018999_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/1901949_715260258508436_1571881387_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1908324_715260305175098_839260146_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1800307_10152171444275138_395328362_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1898262_10152171444265138_220550104_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1560542_10151847924921612_1025798630_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/1017655_10151847345451612_794451097_n.jpg

EHO1983
11-02-2014, 02:24
Vidio sam u srbtribinu,

pa za naucnike genetike, pa sta je ovo jebote, a :p, etnicka albanija vidi se od marsa pobogu :D

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4d/Haplogroups_europe.png

NorthStand
11-02-2014, 08:27
šta ste vi porijeklom iz afrike, vidim sivu boju? :D

EHO1983
12-02-2014, 01:14
Pa samo srbi, ni ti slaveni nismo ahahaha :D

EHO1983
12-02-2014, 01:16
Samo u cetri sela 120 albanski civila ubijeni u 1999, pa i srpsko pravosudje prizna to

Peć: Ubijala vojska, ne paravojska
IZVOR: B92, TANJUG
Beograd -- Devetorica pripadnika oružanih snaga osuđena na ukupno 106 godina zatvora, dok su dvojica oslobođena optužbi za ubistvo više od 120 albanskih civila 1999.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=02&dd=11&nav_category=64&nav_id=810891

DzoniBG
12-02-2014, 01:25
Dobro je da su osudjeni... svako ko je ubijao civile mora na robiju....

Jos samo kad bi Albanci krenuli da sude svojim zlocincima... i ne sitnim ribama, nego generatorima zlocina nad Srbima.

EHO1983
12-02-2014, 02:24
Ali ne ocekuj da iko albanaca naredio ili kamoli ubio 150 srba na samo cetri sela i to u umalom roku. Da ne pricamo za druge masakre, naprimer na Krusu nestalo 90% muskaraca (selo Uksina Hotija koje isto nestao posle zatvora u SRB)

farcry
12-02-2014, 16:12
Najava za demontracije u Varsavi -Kosovo je Srpsko

https://www.youtube.com/watch?v=Za7zv2eTBsY

i jedna pesma snimljena za ovaj dogadjaj:

http://www.youtube.com/watch?v=Gni78FkSnKg

Blefer
13-02-2014, 10:41
Ali ne ocekuj da iko albanaca naredio ili kamoli ubio 150 srba na samo cetri sela i to u umalom roku. Da ne pricamo za druge masakre, naprimer na Krusu nestalo 90% muskaraca (selo Uksina Hotija koje isto nestao posle zatvora u SRB)

sumnjam da nisi čuo za ubijene Srbe u okolini Orahovca kao i u samom Orahovcu u leto 1998 kad je UQK osvojiio taj grad ,neko je zarobio i nakon toga ubio na desetine Srba iz tog grada i okolnih sela Opteruša,Zočište,Retimlje, bilo je ubistava u okolini Belaćevca onih radnika EPS-a
ima i Albanaca sa krvavim rukama sigurno samo treba otvoriti oči

EHO1983
13-02-2014, 15:01
Ima, kako nema, rat je bilo! Al nema 150 ubijeni za dva-tri dana na 3-4 srpska sela, toga nema

Blefer
14-02-2014, 10:00
Ima, kako nema, rat je bilo! Al nema 150 ubijeni za dva-tri dana na 3-4 srpska sela, toga nema

niko normalan i ne pokušava da brani ove zločince koji su pokazivali svoje junaštvo ubijanjem civila po selima i oni treba da budu doživotno u zatvoru što se mene tiče ali ima još počinilaca zločina na kosovu koje niko neće nikad kazniti jer su ubijali Srbe

caporegime
19-02-2014, 17:30
jedno pitanje...
zna li itko koliko je ostalo albanaca u prištini, prizrenu...itd za vrijeme srpske kontrole tih gradova tijekom kosovskog rata?

farcry
19-02-2014, 17:46
Demonstracije za Srpsko Kosovo-Varsava:

http://www.youtube.com/watch?v=h6eJp1bTKq8&feature=youtu.be

Prag:

http://srbin.info/wp-content/uploads/2014/02/kosovo-je-srbija-ostrvo403_n.jpg

Skywalker
19-02-2014, 19:18
jedno pitanje...
zna li itko koliko je ostalo albanaca u prištini, prizrenu...itd za vrijeme srpske kontrole tih gradova tijekom kosovskog rata?
Koliko god da ih je ostalo tokom sukoba...posle dolaska NATO snaga,vratilo ih se sigurno mnogo vise,koji nikad nisu ni ziveli pre toga na Kosovu.

Blefer
20-02-2014, 00:07
jedno pitanje...

za Prizren ne znam a u Prištini po nekoj mojoj ličnoj proceni oko 30% lokalnih Albanaca je ostalo u gradu,nakon ulaska NATO trupa i pojave UQK u Prištini(prethodno nikad zvanično nisu prišli gradu) skoro 99% Srba je oterano iz svojih domova u Prištini pa danas nema više od 100 predratnih Srba u Prištini
Za Albance je najgore bilo u Peći tamo mislim da su bukvalno svi bili oterani u toku sukoba

EHO1983
24-02-2014, 19:28
Srbija – Albanija (14. oktobar 2014)

Ko zna, posle 30 godina u Marakani opet moze da se ori "EHO" :)

DzoniBG
24-02-2014, 21:05
Srbija – Albanija (14. oktobar 2014)

Ko zna, posle 30 godina u Marakani opet moze da se ori "EHO" :)

Dobrodosli na Marakanu :)

splicho343
24-02-2014, 22:25
Srbija-Albanija

Bit će cirkusa....

EHO1983
25-02-2014, 00:33
Dobro vas nasli :D

DzoniBG
25-02-2014, 12:55
Na tribinama ce biti... svasta...

Nemoj ni da pokusavate organizovano da dodjete na navijanje, mnogi se nece vratiti. Pola njih ce doci samo da izbaci arsenal psovki, ono sto se dogadja na terenu ih uopste nece zanimati.

franjevac
25-02-2014, 13:09
moglo se desit
da u istoj grupi igraju
bosna-hrvatska-srbija-albanija
i recimo tu grupu bi dozvolili
ali gibraltar-španjolska ili armenija azerbajdžan e to je već sporno
ako ja kužim politiku uefe

Blefer
25-02-2014, 13:10
ja očekujem da se zabrani dolazak navijača kako u Beograd tako i u Tiranu jer bi to bilo pogubno.Meni će biti zanimljivo da li će igrači sa Kosova koji igraju za Albaniju (Cana,Dalku,Ujkani, ...) imati želju da istrče na teren Marakane ili će iskusno preskočiti taj meč

franjevac
25-02-2014, 13:17
a zašto bi preskočili

Blefer
25-02-2014, 13:59
a zašto bi preskočili

zato što će biti posebno na udaru navijača

blam
25-02-2014, 14:42
Nemoj ni da pokusavate organizovano da dodjete na navijanje, mnogi se nece vratiti. Pola njih ce doci samo da izbaci arsenal psovki, ono sto se dogadja na terenu ih uopste nece zanimati.

dzoni,
samo neka savezi ne zabrane gostovanja.
ako je dozvoljeno, sigurno da cemo organizovano doci, bez najmanje sumnje.
ako zabrane, ko kako se snadje, ako se snadje..
rano je jos uvek za bilo kakve prognoze.

blam
25-02-2014, 14:52
ja očekujem da se zabrani dolazak navijača kako u Beograd tako i u Tiranu jer bi to bilo pogubno.Meni će biti zanimljivo da li će igrači sa Kosova koji igraju za Albaniju (Cana,Dalku,Ujkani, ...) imati želju da istrče na teren Marakane ili će iskusno preskočiti taj meč

ma nema sanse da preskoce radi navijaca.
stovise, super ce biti da neki navijac upadne na teren :) i udari recimo Dalkua..dve koristi za nas, prvo sluzbeno dobijamo 3:0, drugo Dalku u bolovanje i nema ko da daje autogolove :D

EHO1983
25-02-2014, 15:42
Ova tekma nije ista kao SRB-CRO ili SRB-BiH, nasim igracima ne boli kita, jel niko od njih ne zna srpski, dakle samo fudbal i inat, ne znaju sta tamo na tribinama psuju ili pevaju, pa i kod navijaca vrlo mali broj ljudi zna srpski, dakle ja mislim ako sigurno neko ide za BG treba da bude sto vise ljudi sto znaju srpski, ne bi volio na idem na sever s nekim sto ne zna ni ti jednu srpsku rijec

a i za fudball, realnost je da nemozemo otici ni na jednom sampionatu, al mi smo tvrdi, nikad ne izgubimo od 1-2 gola razlike, i ako jako malo postizemo, al ima vreme sto ni francunska, ni portugal, ni svedska, ni turska, ni rumunska, danska, holandija... ni niko nemoze davati nas vise od 2 gola, a u tirani ili nereseno ili po gol razliku izgubimo od ovi tvrdi reprezentacija. A Grcku smo bili prva reprezentacija sto smo pobedili kao sampiona evrope :D

farcry
25-02-2014, 16:30
nema sta jaki se te ko reprezentacija BIH u kosarci..

caporegime
25-02-2014, 17:14

misliš? pa neće vučko dopustiti da mu huligani kvare ulazak u europu.

blam
25-02-2014, 17:35
nema sta jaki se te ko reprezentacija BIH u kosarci..

sto ste resili za ovaj ciklus, igracete futball ili pevacete himnu?

Skywalker
25-02-2014, 21:26
mislim da je vec prenaduvana atmosfera sa nase strane za Albaniju,bez razloga.

sigurno ce biti pojedinaca,grupica koji ce samo radi psovki doci na stadion...ali ja verujem u nasu policiju kada dolaze strani navijaci...svi su zasticeni kao beli medvedi...verujem i u dogovor fudbalskih saveza da se zabrani gostovanje...sa nase strane ne verujem da bi bilo nekog organizovanog masovnog odlaska tamo(kao Djenova npr)..a opet,bilo bi pojedinaca koji bi otisli u malim grupicama od po par ljudi,i samo bi bili glineni golubovi...a to je glupo da se radi tako...i pitanje je kolika je navijacka svest tamo,pa da npr ne napadaju ljude sa decom ili tako nesto.

@blam ...sta smo resili...verovatno nista kao i svih prethodnih godina.,nije to vise ni do himne.

blam
25-02-2014, 22:24
mislim da je vec prenaduvana atmosfera sa nase strane za Albaniju,bez razloga.

sigurno ce biti pojedinaca,grupica koji ce samo radi psovki doci na stadion...ali ja verujem u nasu policiju kada dolaze strani navijaci...svi su zasticeni kao beli medvedi...verujem i u dogovor fudbalskih saveza da se zabrani gostovanje...sa nase strane ne verujem da bi bilo nekog organizovanog masovnog odlaska tamo(kao Djenova npr)..a opet,bilo bi pojedinaca koji bi otisli u malim grupicama od po par ljudi,i samo bi bili glineni golubovi...a to je glupo da se radi tako...i pitanje je kolika je navijacka svest tamo,pa da npr ne napadaju ljude sa decom ili tako nesto.

@blam ...sta smo resili...verovatno nista kao i svih prethodnih godina.,nije to vise ni do himne.

kakva je navijacka svest kod nas? pa isto kao kod vas, kad su u pitanju navijaci oz susednih drzava. recimo kako ste se ponasali u novi sad.

a i cisto smunjam da ce neko sa detetom otici na ovo gostovanje, niti kod vas niti kod nas.

ja se iskreno nadam da nece zabraniti gostovanja.
mi cemo stupiti u kontakt sa nasim savezom i ima da pokusamo da ih prinudimo da ne budu deo nikakvog dogovora sa FSS. 5% karta sleduje nam.

bice apsolutno fantasticno vioriti albansku zastavu na marakani :)

Blefer
26-02-2014, 09:05
Zastava Albanije se viori u BG na zgradi ambasade pa nema neke frke ali navijači pogotovo organizovani bi bili sigurno loše dočekani baš kao i navijači BiH pre par godina kad je na MArakani bukvalno bio rat i samo velikim naporima žandarmerije nije došlo do smrtnih ishoda iako je bilo na stotine razbijenih glava kod bosanskih navijača.Dodatni problem je transport navijača kroz bukvalno celu srbiju gde bi bilo raznih sačekuša grupa iz niša,kragujevca itd. Nije još vreme da se razmenjuju navijači pametnije je to za oba saveza
Što se igrača tiče verujem da neće biti većih problema sem ako neki pogotovo ovi poreklom sa Kosova ne budu išli na provokacije, skoro svi reprezentativci Srbije igraju po značajnim klubovima u evropi i neće ugrožavati svoju karijerju nekim glupim sukobom sa dalkuom na primer
Srbija je kvalitetniji tim ali to se mora pokazati i na terenu, videćemo ko će biti selektor i da li će igrati Ljajić,Subotić,Vidić za reprezentaciju,situacija oko reprezentacije Srbije nije idealna ali da se popraviti
Albaniju vidim vodi neki talijan koji hoće da mu se kosovci izjasne da li će igrati za Kosovo ili Albaniju da zna na čemu je i verovatno neće zvati ove koji hoće da igraju za KOsovo

blam
26-02-2014, 10:35
blefer,dileme oko kosovaca ne postoje. jedino golman Samir Ujkani je mislim pod znak pitanja post
on je izabrao kao Kosovo (tek nakon sto je izgubio poziciju u Albansku reprezentaciju). za druge ne znam da ima problem.

e sad, sto se tice navijaca, stvarno mi nije jasno kako neko moze da pozeli da nema gostujucih navijaca?
pa i sa bosnom, sto bese? Da, gledali smo sto se sve izdesavalo tamo, ali na kraju ostala je samo lepa uspomena za bosnjake koji su bili na marakani ( i da buckamo malo) vise nego vi kod njih :D

mi cemo staviti do znanju nasem savezu da ne zelimo da budu deo nikakvih pregovorsa sa FSS za obostranu zabranjivanje gostujucih navijaca. prema pravilima nama (i vama) sleduju 5 posto karata, i tu bi se trebalo zavrsiti svaka prica. za transport, sacekuse, sto bude neka bude, kao za vas tako i za nas. nego znajuci kako su nasi savezi pi*ke, skoro sam ubedjen da ce naci nacin da sprece organizirana gostovanja. Isto bese i Skendija - Partizan. tada je UEFA preoporucila da nema gostovanja, i ovu preoporuku UEFE uprave Partizana i Skendije su predstavili kao naredbu.

nadamo se samo da ce UEFA reci ko vas jebe, drzava ste, organizujte ovo kako znate i umete, a ne samo da bezite iz odgovornosti.

Inkvizitor
26-02-2014, 10:45
Ma nema ništa od gostovanja navijača , šta vam je.

blam
26-02-2014, 10:57
ako uefa ne zabrani, ako se savezi ne dogovore, zasto da nema ? :)

i sam ne verujem da ce dozvoliti organizovana navijanja, ali nadam se da nece bioti zabrana, a to je velika razlika, prodaja karata sa pasosima i takva sranja

Inkvizitor
26-02-2014, 11:00
Pa nije bilo ni gostovanja kad su igrale Hrvatska i Srbija, jedino ako su srpsko-albanski odnosi manje napeti, ne znam.

blam
26-02-2014, 11:04
Pa nije bilo ni gostovanja kad su igrale Hrvatska i Srbija, jedino ako su srpsko-albanski odnosi manje napeti, ne znam.

pa to da, ali za to je postojao dogovor vasih saveza i ministatrva.
Ali sta ako se savezi ne dogovore?
po pravilima slede pet posto karata.
idemo da rusimo Beograd, da tucemo Srbe, i da osovjimo tri boda :).

dobro, za ovo tri buda, salim se :D

franjevac
26-02-2014, 11:18
zašto ne i 3 boda
ako je mogla estonija može i albanija

DzoniBG
26-02-2014, 12:49
pa to da, ali za to je postojao dogovor vasih saveza i ministatrva.
Ali sta ako se savezi ne dogovore?
po pravilima slede pet posto karata.
idemo da rusimo Beograd, da tucemo Srbe, i da osovjimo tri boda :).

dobro, za ovo tri buda, salim se :D

To su hteli i Muslimani iz Bosne, pa su prosli ko bosi po trnju...

http://www.youtube.com/watch?v=YFnRB6t8Pr8

Nije vreme za kurcenje... ako krenete u neku samostalnu avanturu, nemoj posle da kukate...

Bice zabranjeno gostovanje navijaca, ali slobodne strelce niko ne moze da spreci... ako se odlucite na takvu akciju... nek vam je alah u pomoci...

Sto se tice fudbala, cini mi se da se konacno sklapa mocna repka... oteran je onaj panj zbog koga ne idemo na svetsko, dosao je Drulovic, tip koji zna fudbal, koju je mladu repku doveo do krova Evrope... ne znam ko igra za Albaniju, ali ko god da dodje, nece se naigrati na Mari...

blam
26-02-2014, 13:15
Ovi klipovi su motivacija vise. sve u svemu uspesno gostovanje bosanaca :)

DzoniBG
26-02-2014, 13:23
Ovi klipovi su motivacija vise. sve u svemu uspesno gostovanje bosanaca :)

:)

Ako su porazbijene glave i njokalice uspeh... prihvatam...

http://www.youtube.com/watch?v=TAslJnMJp0k

Oni su od toga napravili mit... ovaj video je pregledan vise od milion puta... "gazi sve cetnike, sve su to pickice...", hrabre se... utakmicu su izgubili, i otisli kuci ko popishani...

Ne zanimaju me sranja na tribinama, ici cu da gledam utakmicu... ako dodjete, dobicete porciju... ko trazi batine, taj ih i dobije... znas kakva ce biti ekipa na tribinama, bolje da ne trazite kavgu...

caporegime
26-02-2014, 14:01
To su hteli i Muslimani iz Bosne, pa su prosli ko bosi po trnju...

Nije vreme za kurcenje... ako krenete u neku samostalnu avanturu, nemoj posle da kukate...

Bice zabranjeno gostovanje navijaca, ali slobodne strelce niko ne moze da spreci... ako se odlucite na takvu akciju... nek vam je alah u pomoci...

Sto se tice fudbala, cini mi se da se konacno sklapa mocna repka... oteran je onaj panj zbog koga ne idemo na svetsko, dosao je Drulovic, tip koji zna fudbal, koju je mladu repku doveo do krova Evrope... ne znam ko igra za Albaniju, ali ko god da dodje, nece se naigrati na Mari...

pa osim dalekometne artiljerije, nije se dogodilo ništa.
doduše, nekoliko srpskih navijača je pokušalo onim rovom doći do muslimana, ali tu su loše prošli.
to malo tko spominje ali tk oje pažljivije čitao vijesti mogao je doznati iz šturog priopćenja da je nekoliko navijača srbije zadobilo teške tjelesne ozljede pri pokušaju da se probije do kaveza putem tog rova.
s te strane shvaćam srbe koji su se možda željeli osvetiti za više pretučenih srpskih navijača iz republike srpske na prvoj utakmici u sarajevu a koliko se sjećam jednom od srpskih navijača su muslimani izbili oko u nekoj zasjedi.

ovaj put sumnjam da će žandarmerija kiksati jer ta žandarmerija je više puta dokazala da može vrlo uspješno slomiti navijače samo je pitanje hoće li netko od odgovornih dati takvu zapovjed da se odmah u startu suzbije svaki pokušaj.
imao sam prilike gledati kako je to kad netko žandarima kaže da djeluju odmah i bez oklijevanja (proputovanje kroz srbiju na gostovanja u bugarsku i makedoniju) ili kad netko kaže da malo dignu ručnu i ne "smiruju" odmah (rukomet beograd)

DzoniBG
26-02-2014, 14:20
pa osim dalekometne artiljerije, nije se dogodilo ništa.
doduše, nekoliko srpskih navijača je pokušalo onim rovom doći do muslimana, ali tu su loše prošli.
to malo tko spominje ali tk oje pažljivije čitao vijesti mogao je doznati iz šturog priopćenja da je nekoliko navijača srbije zadobilo teške tjelesne ozljede pri pokušaju da se probije do kaveza putem tog rova.
s te strane shvaćam srbe koji su se možda željeli osvetiti za više pretučenih srpskih navijača iz republike srpske na prvoj utakmici u sarajevu a koliko se sjećam jednom od srpskih navijača su muslimani izbili oko u nekoj zasjedi.

ovaj put sumnjam da će žandarmerija kiksati jer ta žandarmerija je više puta dokazala da može vrlo uspješno slomiti navijače samo je pitanje hoće li netko od odgovornih dati takvu zapovjed da se odmah u startu suzbije svaki pokušaj.
imao sam prilike gledati kako je to kad netko žandarima kaže da djeluju odmah i bez oklijevanja (proputovanje kroz srbiju na gostovanja u bugarsku i makedoniju) ili kad netko kaže da malo dignu ručnu i ne "smiruju" odmah (rukomet beograd)

Vrlo male su sanse da se dozvoli gostovanje Albanaca...

Ako ipat se dozvoli, ceo grad ce biti pod opsadom, gore nego gay parada...

U pravu si, doslo je mnogo navijaca iz RS, jer je u Sarajevu prvo bilo sranje. Ova ekipa iz Tuzle pretezno, to nisu neki vatreni navijaci, niti bi bili spremni za fajt... dosli su tu, a boga molili da ne izbije sranje...

caporegime
26-02-2014, 14:21
riješit će sve murja.
em je ima, em se srbija mora pokazati europski.
a možda i zabrane gostovanja....
i to je to. ništa posebno

EHO1983
26-02-2014, 15:50
Ja ne verujem da ce dozvoliti

Al, kao samuraji zasto da ne idemo naprimer 10 ljudi, i ako da bog 30 secundi orimo albansku zastavu, pa neko da nas slika, pa ko ostaje ziv nek ostaje :D..e to za uspomenu Blamu :D

Blefer
27-02-2014, 08:58
Ako novi premijer bude lik za koga EHO kaže da je vanbračni sin novinara Muslijua obezbediće se gostujući navijači samo tako

Sad ozbiljno mislim da nije pametno dolaziti u velikom broju a pojedinačno u Bg svaki dan dođe prilično Albanaca i niko ih ne napada ali na samom stadionu ne treba biti previše kurčevit.Verovatno će biti dopušten dolazak stotinjak ljudi uz savez koji će biti na galeriji kao što su bili Hrvati koji su se bogami čuli kad su dali gol i pokazivali dresove i zastave bez problema jer se do galerije ne može stići
Navijačke ekipe su nepoželjne sigurno a koliko ja poznajem navijačku scenu barem ovu sa KOsova ne bi im bilo ni previše pametno da ulaze u sukob sa ekipama koje su skoro pa vojnički ustrojene(delije i UF) jedno je volja i želja ali to bi bio ipak sukob neravnopravnih
kad smo već kod navijačkih grupa video sam na nekom snimku navijače iz Kačanika "fikshat" što me je iznenadilo u kom su broju i kako su organizovani jer ja pamtim KAčanik kao jednu od najzaostalijih sredina na Kosovu sa nekom livadom od stadiona

NorthStand
27-02-2014, 11:51
ja sam nekako za albaniju u tom duelu jednostavno za srbe ne bih mogo navijat nikad čak ni protiv turske jer između turaka i srba meni razlike nema. a moja prognoza je da će Srbi loše proći u Tirani ako se usude kurčit, dok Albanci zbog jakog osiguranja u SRB mogu biti bezbrižni. ne bih preporučio srbima, šetuckanje po tirani, jer kad pekari i mesari izađu s noževima neće biti ugodno. :D

Albanci za razliku od hrvata, gaje totalnu i specifičnu mržnju na spram srba, kod njih nema Josipovića i ostalih jajara kakvih imamo za priliku gledat po hrvatskoj. dakle oni su poprilično homogeni, kad su stajališta o srbima i srbiji u pitanju, bilo kojeg albanca da pitaš šta misli o srbima i ćirilici u vukovaru, zna se šta će on reći o tome. prema tome, albanija.

srpska murja je odlično organizirana, i ima je pun kurac, 5-6000 policajaca oni mogu angažirat za ovo, i još uz to neka i neke specijalce stave u slučaju "požara" nema tih grobara delija i radovaca koji mogu mimoić kontrolu takvih snaga. država je država, i ona kad stane u zaštitu nekoga ti možeš eventualno zakurit problem ali će taj problem biti vrlo brzo riješen i stavljen pod kontrolu kad ga se uoči. a i kao što je rečeno, Srbija je na putu za EU, čmarite se svim europejcima do zla boga, i nema teorije da će netko dozvolit mrtve albance po SRB. a vjerojatno će i albanska murja biti u pripravnosti, iako brijem da ona ima nešto slabije organizacijske sposobnosti pa zato i kažem da dolje Srbi neće dobro proći, jer kad se pekari udruže bit će svega. :rofl

farcry
27-02-2014, 15:17
Gledam ove klipove sa utakmice Srbija-BIH koje je to ludilo bilo kada se setim, bio sam na jugu tada, trazila se karta vise koliko su ljudi bili nalozeni.A ovi "Bosnjaci" da su znali kakav ih pakao ceka na marakani verujem da ne bi krenuli na utakmicu, koliko je kamenja,topovskih udara palo u taj kavez to je za nepozeliti nikom!

farcry
27-02-2014, 15:38
A sto se tice gostovanja navijaca, Grobarima nisu dali da putuju u Makedoniju protiv Skendije a u pitanju je bila druga drzava tako da se zna sta se moze ocekivati.

blam
27-02-2014, 21:59
Blefer,

Kacanik je jos uvek jedna od najzaostalih i najsiromasnih sredina na Kosovo, i stadion je jos uvek onaj isti. Klip kojeg spominjes je sa jedne baraz utakmice ili za veci rang ili za ne ispadanje u nizi rang.

Sto se tice gostujucih navijaca, za nas koji zivimo van Albanije, najpogubna varijanta bi bila da UEFA dozvoli gostovanja, ali da se savezi dogovore da se karte prodaju samo Albancima iz Albanije (sa pasosima, licnim kartama i slicno), a da nikako Kosovari ili Albanci iz Makedonije ne dobiju karte.

kako god bilo, rano je za zakljucke, mi imamo sada posla sa nasim savezom, i kako ce ici videcemo. Imamo nacine da "kaznimo" savez ako budu predmet nekog dogovora sa FSS za zabranjivanje gostovanje bez nalog uefe.

farcry,
ko je grobarima zabranio gostovanje na skednija - partizan?

Blefer
27-02-2014, 23:25
zabranu je sugerisala uefa pa su klubovi to odradili, bilo pojediinaca grobara u skoplju ali organizovano ništa
Koja grupa je sad na kosovu najača ili najbrojnija? torcida,pllisat,djakovari,shiponjat iz peći

blam
28-02-2014, 20:55
zabranu je sugerisala uefa pa su klubovi to odradili, bilo pojediinaca grobara u skoplju ali organizovano ništa
Koja grupa je sad na kosovu najača ili najbrojnija? torcida,pllisat,djakovari,shiponjat iz peći

pa to i ja kazem,UEFA ne zabranjuje,oni samo sugeriraju. problem je kod nasih saveza. njima je lakse samo zabrani i cao prijatno.
mi radimo sada da od naseg saveza trazimo da ne pregovaraju sa FSS.

Neka obezbede karte za nas i neka srbima omoguce dolazak u Albaniju...drzave su,i ne smeju samo da beze od odgovornosti.

Sto se tice nasih navijaca :) mi smo najjaci, a ostali neka se biju za drugo mesto, ko ih jebe

blam
28-02-2014, 21:36
znaci bolest :D

5 marta Kosovo igra sa Haitijem, prijateljsku.
Reprezentacija Kosovo mora da na dresu ima fusnotu :)

http://www.youtube.com/watch?v=n5wQf9xEUPU

a fustnota znaci "This designation is without prejudice to positions on status, and is in line with UNSCR 1244 and ICJ Advisory opinion on the Kosovo declaration of independence".

cime se mi bavimo:D

inace mi smo protiv reprezentacije Kosova, i sada vode se debate pro et contra reprezentacije Kosova.

Mi taj dan idemo na Albanija - Malta, a ovi zagubari iz Mitrovice, Pecanci, Gnjilanci, i neki drugi, podrzavace reprezentaciju Kosova sto je ono DNO DNA.
to je kad prorade kompleski, zaboravljas i ideale i sve.
meni je jasno da oni nisu mogli da dodju do izrazaja u Albaniju, gde smo kop vodili mi iz Pristine, Skopljanci i navijaci iz Tirane, ali da se tako lako predas je pickasto

vode sada neki sastanci izmedju saveza i nekoliko "navijackih grupa" gde se garant pregovaraju uslovi pruzanja podreske,ali ako neka iskoriste svojih pet minuta slave..

ova utakmica se igra u Mitrovicu, ali sledece utakmice ako se igraju u Pristinu, mi necemo dozvoliti nikakvim navijacima da podrzavaju reprezentaciju Kosova. Ljudi, simpatizeri, mogu gledati futbal,ali ove ekipe koje su jedva cekale da igra reprezentacija Kosova i da odma okrenu ledja Albanske reprezentacije, necemo dozoviliti pristup na stadion u Prishtini ( ni u Albaniju nece smeti).

i tako..

NorthStand
01-03-2014, 00:40
presmiješno, svi znaju da je Kosovo van Srbije, samo mi nije jasno šta Srbija Rusija i zemlje koje se opiru tome žele postić time? španjolska neće zbog katalonije, ali kakve Kosovo veze ima s njima i katalonijom? to su idioti samo takvi, i povijesni događaji Kosova i Katalonije su sasvim drugačiji, dakle ne može se to dvoje povezivat, kao ni ove ostale države koje nisu priznale Kosovo, zbog nekih svojih etničkih problema unutar svojih država. to su gluposti, ima da svi priznaju Kosovo ili će biti grdnih problema. :D

ma koga boli kurac i za UNacije, i za sve te države, vi znate da svoj kruh pečete u svojoj pekari, a to je najvažnije zar ne? :kez

Srbi urlaju, "ubij hrvata, da šiptar nema brata", pa kad je tako drage komšije, onda znate za koga ću ja da navijam zar ne? :smijeh

a smiješno je kako se Srbi kurče tim bojem na Kosovu, a Albanci da su imali približno naoružanja ko oni, pa pomeli bi ih samo tako, pregazili bi vas ko plitak potok ne bi im trebali nikakvi amerikanci ni NATO, najbolji primjer su događaji iz hrv, gdje kada se Hrvastka dobro naoružala, vi ste mogli samo po tamburi dobivat i plakat. i to je vaša realnost, kada je protivnik iti malo ravnopravan, vi nemate tu više šta tražit, a kurčit ćete se velikim uspjesima vojnim i šta sve ne, a koga ste to vi porazili i kada? jedino u srbiji možete sranja radit, svugdje drugdje vam se odbiju od glavu.

knnsk
01-03-2014, 01:31
koliko si ti opterecen srbima, pa to je strasno

NorthStand
01-03-2014, 13:30
ništa više ni manje, nego vi hrvatima, stoga odjebi. da malo manje se bavite hrvatima, manje bi se i ja bavio srbima. svi koji mrze hrvatsku, o njima ću posebno povesti računa, kao i ovim našim komunjarama ovdje koje se natječu međusobno kako se što više zavuć vama srbima u šupak, a sve pod budnim okom britanske masonerije koja ne podnosi da ovdje postoji država koja je njemački partner a ne britanski. stoga ubacuju kukavičja jaja na vlast, da bi lakše vama suflirali i olakšavali tešku poziciju u koju ste se sami doveli svojom imbecilnom politikom. vidiš to možda većini hrvata prolazi pod normalno, ali meni ne. a opterećnost srbima, zahvali prije svega vašom politikom koju ste vodili u proteklih 100 godina, a koje je uvijek udaralo prvo po hrvatima a tek onda po drugima, da te podsjetim na VU i HR ste krenuli u 25 kolovoza 1991, a u BiH ste krenuli 1992, dakle očito je da vam je puno važnije bilo ovladat hrvatskom za koju ste smatrali da će biti veći zalogaj nego BiH, koju bi lako pacifizirali da ste prije toga porazili hrvate. ali jbg, hrvati kakvi jesu, genocidni i puni mržnje nisu se složili s vašim planovima, i uspješno su ih osujetili. i to je ono odakle crpite svoju mržnju prema nama, jer svaki put da ostvarite svoje imbecilne planove hrvati vam stanu na žulj. a imate sve svijetske faktore na svojoj strani, uz par izuzetaka, i opet konjušari i zakržljala rasa vam uzme mjeru i pošalje vas popišane i posrane za srbiju. i drugi put dođite, proći ćete još gore, pa onda još jače plačite kako smo genocidni i kako vam tako bezobrazno remetimo planove.

sagitarius
01-03-2014, 14:05
Volio bih da mi se malo pojasni zašto građani Kosova ne treba da vole svoju reprezentaciju.
OK mi je da vole reprezentaciju Albanije, ali zašto ne i Kosova, ili možda nisam dobro razumio...
Blam please, pojasni...

NorthStand
01-03-2014, 19:11
vjerojatno zato što ko Srbi krajinu i rs vide ko sastavni dio SRB, tako i oni vjerojatno Kosovo ko Albaniju, bit će da je to u pitanju. iako kažem Kosovo je samostalno, i tu nema tog boga da to promjeni, barem ne mirnim putem. a što se tiče, albanije sumnjam da će ikad doći do udruženja kako to neki albanci možda i priželjukuju Kosova s Albanijom, jer to nije ni interes ovih velikih sila, dapače mnoge se i ne slažu s takvim scenarijem, iako su podržale nezavisnost Kosova.

EHO1983
02-03-2014, 01:36
Pa nije kao naprimer kao kod Bosne sto su prihvatili sta su im dali, bosanci nisu imali drugu-bratsku drzavu. Mi smo imali zastavu za koju u rat su ginuli snjim, pa ni od kuda jedna plavo zhuta jebena zastava sto nema absolutno nista s albancima, a mi imamo jednu zastavu i jedno od najbolu himnu na svetu. Dakle ovi kosovari (a ja za njih kazem anti-albanci) odmah ruke u vis i daj sta primas i odjednom odjebu Albaniju, zastavu, himnu.... Nece biti svi "plavo-zhuti", al ima dobro ljudi sto sada vole tu zastavu, al jeste vrlo je manjina oni sto vise ne voli albansku zastavu, a za Kosovu ce navijati opsta vecina, moram da priznam to :(

caporegime
02-03-2014, 03:06
albanci s kosova se više furaju na kosovo nego na ujedinjenu albaniju?
stvarno?

EHO1983
02-03-2014, 03:24
Da ima sada Referendum, sigurno bi bili vise od 90% za ujedinjenje, al posto ta opcija nije nigde na vidiku, ja mislim da sada 90% ne fura vise na ujedinjenje :(. Masa je kao ovce :s

Blefer
02-03-2014, 10:07
meni je jako zanimljivo da se svi ubiše da privole preostale Srbe na KOsovu da prihvate himnu,zastavu(plavo zutu)i postanu "kosovari" a sad vidimo da ni sami Albanci sa Kosova to baš ne dozivljavaju kao svoje i čak će biti sukoba kako najvaljuje blam ako neko pokusa da navija za KOsovo u Prištini

antananarivu
02-03-2014, 11:22
ništa više ni manje, nego vi hrvatima, stoga odjebi. da malo manje se bavite hrvatima, manje bi se i ja bavio srbima. svi koji mrze hrvatsku, o njima ću posebno povesti računa, kao i ovim našim komunjarama ovdje koje se natječu međusobno kako se što više zavuć vama srbima u šupak, a sve pod budnim okom britanske masonerije koja ne podnosi da ovdje postoji država koja je njemački partner a ne britanski. stoga ubacuju kukavičja jaja na vlast, da bi lakše vama suflirali i olakšavali tešku poziciju u koju ste se sami doveli svojom imbecilnom politikom. vidiš to možda većini hrvata prolazi pod normalno, ali meni ne. a opterećnost srbima, zahvali prije svega vašom politikom koju ste vodili u proteklih 100 godina, a koje je uvijek udaralo prvo po hrvatima a tek onda po drugima, da te podsjetim na VU i HR ste krenuli u 25 kolovoza 1991, a u BiH ste krenuli 1992, dakle očito je da vam je puno važnije bilo ovladat hrvatskom za koju ste smatrali da će biti veći zalogaj nego BiH, koju bi lako pacifizirali da ste prije toga porazili hrvate. ali jbg, hrvati kakvi jesu, genocidni i puni mržnje nisu se složili s vašim planovima, i uspješno su ih osujetili. i to je ono odakle crpite svoju mržnju prema nama, jer svaki put da ostvarite svoje imbecilne planove hrvati vam stanu na žulj. a imate sve svijetske faktore na svojoj strani, uz par izuzetaka, i opet konjušari i zakržljala rasa vam uzme mjeru i pošalje vas popišane i posrane za srbiju. i drugi put dođite, proći ćete još gore, pa onda još jače plačite kako smo genocidni i kako vam tako bezobrazno remetimo planove.
Kompa,jel ti imaš ovaj post negdje paste sačuvan i samo ga izvlačiš iz naftalina?;Ovo sam pročitao,mislim pročitao,počeo da čitam i stao kod drugog reda jer vidim da mlatiš stalno isto...kak ti ne dosadi?Ne odgovaraj jednostavno na pitanja koja povlače ovakav odgovor.:misli

antananarivu
02-03-2014, 11:25
presmiješno, svi znaju da je Kosovo van Srbije, samo mi nije jasno šta Srbija Rusija i zemlje koje se opiru tome žele postić time? španjolska neće zbog katalonije, ali kakve Kosovo veze ima s njima i katalonijom? to su idioti samo takvi, i povijesni događaji Kosova i Katalonije su sasvim drugačiji, dakle ne može se to dvoje povezivat, kao ni ove ostale države koje nisu priznale Kosovo, zbog nekih svojih etničkih problema unutar svojih država. to su gluposti, ima da svi priznaju Kosovo ili će biti grdnih problema. :D

ma koga boli kurac i za UNacije, i za sve te države, vi znate da svoj kruh pečete u svojoj pekari, a to je najvažnije zar ne? :kez

Srbi urlaju, "ubij hrvata, da šiptar nema brata", pa kad je tako drage komšije, onda znate za koga ću ja da navijam zar ne? :smijeh

a smiješno je kako se Srbi kurče tim bojem na Kosovu, a Albanci da su imali približno naoružanja ko oni, pa pomeli bi ih samo tako, pregazili bi vas ko plitak potok ne bi im trebali nikakvi amerikanci ni NATO, najbolji primjer su događaji iz hrv, gdje kada se Hrvastka dobro naoružala, vi ste mogli samo po tamburi dobivat i plakat. i to je vaša realnost, kada je protivnik iti malo ravnopravan, vi nemate tu više šta tražit, a kurčit ćete se velikim uspjesima vojnim i šta sve ne, a koga ste to vi porazili i kada? jedino u srbiji možete sranja radit, svugdje drugdje vam se odbiju od glavu.

ccccccc,Bože ti sačuvaj,samo....i sakloni.Ko malo dijete.Stvarno.

NorthStand
02-03-2014, 14:28
a šta ti očekuješ da ja pišem o vama, pišem o vama isto ono što pišete vi o nama, samo sam ja još koliko toliko kulturan za razliku od vas. ne vrijeđam vas, samo konstatiram činjenice koje vas svrbe.
i ne mogu ja nego da se nasmijavam, vašem mentalnom sklopu u glavi. toliko ste izdebilizirani, da je to prežalosno za pratit, ali svejedno vas pratim jer znam da s svim tim svojim debilizmima često pređete u naše dvorište, pa se onda to ne tiče samo vas nego i mene odnosno nas s ove strane granice.

http://www.alo.rs/v-i-p/estrada/zao-mi-je-sto-je-manda-pretukla-anu/27737

a gle ovdje kako se dvije vlajinjese kolju oko beljuljija, buahahahaha pukli ste ko kokica, na što je spalo srpstvo da vam žene pate za šipcima i ustašama. :smijeh

antananarivu
02-03-2014, 15:27
a šta ti očekuješ da ja pišem o vama, pišem o vama isto ono što pišete vi o nama, samo sam ja još koliko toliko kulturan za razliku od vas. ne vrijeđam vas, samo konstatiram činjenice koje vas svrbe.
i ne mogu ja nego da se nasmijavam, vašem mentalnom sklopu u glavi. toliko ste izdebilizirani, da je to prežalosno za pratit, ali svejedno vas pratim jer znam da s svim tim svojim debilizmima često pređete u naše dvorište, pa se onda to ne tiče samo vas nego i mene odnosno nas s ove strane granice.

http://www.alo.rs/v-i-p/estrada/zao-mi-je-sto-je-manda-pretukla-anu/27737

a gle ovdje kako se dvije vlajinjese kolju oko beljuljija, buahahahaha pukli ste ko kokica, na što je spalo srpstvo da vam žene pate za šipcima i ustašama. :smijeh

dobro i rekoh,Bože me sačuvaj.....

blam
02-03-2014, 16:58
meni je jako zanimljivo da se svi ubiše da privole preostale Srbe na KOsovu da prihvate himnu,zastavu(plavo zutu)i postanu "kosovari" a sad vidimo da ni sami Albanci sa Kosova to baš ne dozivljavaju kao svoje i čak će biti sukoba kako najvaljuje blam ako neko pokusa da navija za KOsovo u Prištini

blefer, nece biti frke ako neko navija za Kosovo. ja mislim samo na dve ili tri "navijacke grupe" koje su prve okrenule ledja Albanske reprezentacije, posto znamo iz kojih su razloga oni uradili to.

malo kasnije cu u detaljima..i za sagija..

Baštonac
02-03-2014, 23:06
Da ima sada Referendum, sigurno bi bili vise od 90% za ujedinjenje, al posto ta opcija nije nigde na vidiku, ja mislim da sada 90% ne fura vise na ujedinjenje :(. Masa je kao ovce :s

Ma i gora nego ovce.Balkan ti je humus za manipulaciju.Nego vidim da "sa tih" prostora,znas kako dise masa,dal' na skrge il' uz pomoc americkih dolara.
No,nebitno,zanemarimo prepucavanja i sl.imam jedno pitanje za tebe.Jel planira ta masa ,tj.gde,kad Srpska Vojska bude dolazila?Ovome dogadaju ce predhoditi Rusko samaranje Nato trupa.Stoga te pitam ,jel opcija natrag u albanske planine u opticaju?

EHO1983
03-03-2014, 00:48
Pa cekacemo vas :P. Mi imamo jedan rec "jedan put mis ide ti preko brkova" :P.

A, vi nikad necete da budete to sto bili, nikad :). A ja nemam pitanje, nego jedan savet, bolje cuvajte ovo sto imate, naprimer Vojvodinu i Sandzhak :P, pa i Preshevsku dolinu ;), jel ko zna, Albanija je sve jaka, pa i u NATO, pa u nekom rato sto zamislis ti...evo trupe do Nisa :P

blam
03-03-2014, 09:08
Ma i gora nego ovce.Balkan ti je humus za manipulaciju.Nego vidim da "sa tih" prostora,znas kako dise masa,dal' na skrge il' uz pomoc americkih dolara.
No,nebitno,zanemarimo prepucavanja i sl.imam jedno pitanje za tebe.Jel planira ta masa ,tj.gde,kad Srpska Vojska bude dolazila?Ovome dogadaju ce predhoditi Rusko samaranje Nato trupa.Stoga te pitam ,jel opcija natrag u albanske planine u opticaju?

za tebe ne bi trebalo biti problem gde cemo mi Albanci kad dodje Srpska Vosjka. Ti brini o tome gde ce ovi prostali Srbi kad se ta ista vojska bude povlacila natrag.

Blefer
03-03-2014, 09:20
rat i ratne frke obbično prizivaju oni koji ga nisu ni osetili tj svoje dupe su sklonili na sigurno dok su drugi stradali
baš me zanima da li su blam i eho ratovali 98-99 ili su bili samo posmtarači isto kao i ovaj što provocira baštonac koji je rat video samo na tv a sad priziva ruse da spasu kosovo a ne zna da je najviše kosovskih Srba poginulo zbog tih istih rusa i poverenja u njih

Pitanje za blama je da li će plisat napasti torcidu i ostale pobornike kosovsek reprezentacije zato što su ionako protivnici ili zato što hoće da organizovano navijaju za istu i da li je čuveni Czuzi još aktivan u toj grupi?

blam
03-03-2014, 11:47
rat i ratne frke obbično prizivaju oni koji ga nisu ni osetili tj svoje dupe su sklonili na sigurno dok su drugi stradali
baš me zanima da li su blam i eho ratovali 98-99 ili su bili samo posmtarači isto kao i ovaj što provocira baštonac koji je rat video samo na tv a sad priziva ruse da spasu kosovo a ne zna da je najviše kosovskih Srba poginulo zbog tih istih rusa i poverenja u njih

Pitanje za blama je da li će plisat napasti torcidu i ostale pobornike kosovsek reprezentacije zato što su ionako protivnici ili zato što hoće da organizovano navijaju za istu i da li je čuveni Czuzi još aktivan u toj grupi?

ja ne prozivam na ratne frke, samo sam odgovorio na nisku provokaciju. trebalo je da ignoriram, moja greska.
e sada za drugi deo..

zalosno je to da smo mi godinama vodjeni idejom "Jedna nacija, jedan nacionalni klub", i odjednom za neke grupe sve je ovo nestalo, radi kompleksa.
Pre deeset godina formirana je navijacka grupa "Dardanet", koji su cinili ekipa iz Kosova i Makedonije, koji su pratili reprezentaciju Albanije:

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1/1979653_10202086278013040_1502899691_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1517496_10152027509226748_717854474_n.jpg

sada ovi novi navijaci Kosovske reprezentacije su resili da isto ime uzmu za sebe, pod izgovorom da su i oni bili deo "DARDANET".
Ali zaboravljaju da su ovi navijaci Albanske reprezentacije, a ne Kosovske.
Znaci zloupotreba naseg imena. Zato kazem ja, kad se bude igralo u Pristinu, neka dodju sa tim transparentima, ako smeju.

Drugo, vidi samo koje su grupe za Kosovsku reprezentaciju. To su svi nasi rivali, koji na njihovu zalost, nisu smeli u Albaniju ni transparetn da postave, bez da se predhodno osiguraju da nema "nasih" u blizinu. Pa i uslov te mitrovicke torcide je bio da ce oni podrzavati reprezentaciju Kosova pod uslovom da se utakmica igra u Mitrovicu, i to su dobili. Da ne pricam o drugim provokacijama, huskanje drugih grupa protiv nas, agentura, plitki neki argumenti, i slicno.
I sada ovo im je kao laksi izlaz. jebes ideju, ponos, nacionalni tim.

Niko nema nista protiv da ljudi idu i gledaju utakmicu, da se raduju na golove, samo neka imaju stav, a ne da igraju na kartu mi podrzavamo i Kosovo i Albaniju. ( kad navijaju za dve Trepce, zasto ne i za dve reprezentacije :D ).
za Czuzi, mislis na Cetija? Pa da, on tamo ima glavnu rec. Posto celog zivota nisam nista o njemu, necu ni sada. Moje postovanje nikad nije imao, niti ce ga imati.

ne znam kako da sve ovo sklopim, ali nije trebalo da navijaci prvi popuste.

Baštonac
03-03-2014, 11:51
Pa cekacemo vas :P. Mi imamo jedan rec "jedan put mis ide ti preko brkova" :P.

A, vi nikad necete da budete to sto bili, nikad :). A ja nemam pitanje, nego jedan savet, bolje cuvajte ovo sto imate, naprimer Vojvodinu i Sandzhak :P, pa i Preshevsku dolinu ;), jel ko zna, Albanija je sve jaka, pa i u NATO, pa u nekom rato sto zamislis ti...evo trupe do Nisa :P
Cekamao vas.U Vojvodini ima 90% Srba,ako se i odcepe,ponovo ce stvoriti Srpsku drzavu.Al se to nece desiti,pre bi bo red da se Republika Srpska integrise u sastav ujedinjenog Srpskog Carstva.Naravno,to treba povratiti i Skadar i ceo Epir,kao staru Srpsku zemlju.

Blefer
03-03-2014, 12:35
Nisam mislio blame na tog Qetija već na jednog lika iz Pritštine pod tim čednim nadimkom koji je još bio i muzičar, znam da je on u vreme kad su igrali Keqi,Kollari,Hasandžekaj,Stubla bio jedan od glavnih na istoku a u to vreme su "plisat" i nastala kao grupa, negde je 72-73 godište
Video sam danas satav Kosova pa vidim da ovaj meni nepoznati selektor forsira neke "šveđane i skandinavce"i da nema poznatih imena sem Ujkanija barem za mene.ovaj mali Celina je li u srodstvu sa Erdoganom Celinom nekadašnjom legendom FK Prištine

sagitarius
03-03-2014, 13:56
Cekamao vas.U Vojvodini ima 90% Srba,ako se i odcepe,ponovo ce stvoriti Srpsku drzavu.Al se to nece desiti,pre bi bo red da se Republika Srpska integrise u sastav ujedinjenog Srpskog Carstva.Naravno,to treba povratiti i Skadar i ceo Epir,kao staru Srpsku zemlju.

Što je tebi čovječe..., kakva ti je to prića... nekakvo preseravanje, nekakvo ratno huškanje...
Ma zahvali Bogu da ja nisam ovdje moderator...

Baštonac
03-03-2014, 14:05
Što je tebi čovječe..., kakva ti je to prića... nekakvo preseravanje, nekakvo ratno huškanje...
Ma zahvali Bogu da ja nisam ovdje moderator...
Zahvalan sam Bogu sto sam rodjen kao pravoslavni Hriscanin,pre svega.Posle sam zahvalan za sva dobra koja mi je dao kroz zivot,a medju njima i Srpsko porjeklo.To je momak okupirana teritorija Republike Srbije,i to ce tako ostai sve dok ne dodje do oslobodjenja.Svidelo se to tebi ili ne.Pobogu komleksas,pa neces nam valjda ti krojiti dimenzije domovine.Tvoja patoloska mrznja me ne dotice,svak ima pravo na odbranu i na kontraofanzivu,pa i Srpski narod.

sagitarius
03-03-2014, 14:33
Zahvalan sam Bogu sto sam rodjen kao pravoslavni Hriscanin,pre svega.Posle sam zahvalan za sva dobra koja mi je dao kroz zivot,a medju njima i Srpsko porjeklo.To je momak okupirana teritorija Republike Srbije,i to ce tako ostai sve dok ne dodje do oslobodjenja.Svidelo se to tebi ili ne.Pobogu komleksas,pa neces nam valjda ti krojiti dimenzije domovine.Tvoja patoloska mrznja me ne dotice,svak ima pravo na odbranu i na kontraofanzivu,pa i Srpski narod.

To je lijepo da si ti pravoslavni hrišćanin, lijepo je da si pobožan i Bogu posvećen, ali to ne ide pod ruku sa tvojim ratnohuškačkim poklicima, jel de.
Nisi konzistentan.
Ti si zalupani nacionalista, seljačić, zadojen glupostima, koji ne vidi dalje od svog nosa.
Takvi kao ti kada pričaju o politici onda prave klaunove od sebe, jer pojma s pojmom nemaju što je to grijeh, što je sramota, a što istina i što propaganda.
Nisi nikome napakostio tlapeći idiotarije, vrijeđajući, bezočno nehrišćanski vrijeđajući samo da bi uvrijedio.
Kod tebe nema hrišćanskog praštanja, kod tebe nema smijernosti vjernika pravoslavca, ti si to samo deklarativno, ali ne i u svojoj filozofiji.

Patološke mržnje nemam, nego mi smeta tvoj ratni poklić, smeta mi to što vrijeđaš forumaše s Kosova, kao da su ti oni krivi za nešto, smeta mi što si došao na koncu na hrvatski portal srati i šiljiti četnićku i rojalističku ideologiju uz sva sranja koja si uspio izgovoriti, vrijeđati Makedonce, Albance , Kosovare, pa i nas Hrvat,e baš kao da si tu samo da bi se izlajao, nešto sebi dokazao i otišao.

Zbog toga bih te banirao, ali i dao ti priliku da spustiš malo intonaciju, da pokušaš ući u diskusiju bez vrijeđanja i bez omalovažavanja i pri tom ti nitko ne bi osporio tvoja uvjerenja ma kakva da su, ako suiskazana normalnim riječima iz kojih ne frcaju aluzioje, podlost i ne hrišćanski duh.

Baštonac
03-03-2014, 14:52
To je lijepo da si ti pravoslavni hrišćanin, lijepo je da si pobožan i Bogu posvećen, ali to ne ide pod ruku sa tvojim ratnohuškačkim poklicima, jel de.
Nisi konzistentan.
Da si procitao Bibliju,kao sto nisi,znao bi i kakav je stav Crkve prema ratu.Znaci ako ja imam konstantu u svojoj ideologiji,i ne zelim da budem liberalno pripitomljiv tvojim subjektivnim razmisljanjima ,ja nisam konzistentan tj konstantan jer nisam promenio svoje stavove ni u jednom trenutku..Kad su papini Krstasi ubijali,kao i ustase u ime Hrista,onda je to bilo opravdano.Vauuu,ubi te jaka rjec.

Ti si zalupani nacionalista, seljačić, zadojen glupostima, koji ne vidi dalje od svog nosa.
Takvi kao ti kada pričaju o politici onda prave klaunove od sebe, jer pojma s pojmom nemaju što je to grijeh, što je sramota, a što istina i što propaganda.
Eto prosveti nas ti sta je to grjeh i kako se i kad oprasta.Hristos nas uci da oprastamo 77 x 7 svakome ko se iskreno kaje,a ko se ne kaje da nam bude kao neznabozac.Hoces malo Biblijske istorike,i da ti predocim kako su tad zidovi gledali na Samarjane i ostale neznabozce.Za uvrede sam ti prijavio post,nadam se da ce moderatori reagovati.Nije ti smetalo kad forumas sa Kosova i Metohije izavao pozivom na okupiranje Nisa.Tad nisi digao svoj Hriscanski glas.I vidi se ko je degradiran,pogotovo inferioran ,reakcionarskim razmisljanjem.[/QUOTE]

smeta mi to što vrijeđaš forumaše s Kosova, kao da su ti oni krivi za nešto, smeta mi što si došao na koncu na hrvatski portal srati i šiljiti četnićku i rojalističku ideologiju uz sva sranja koja si uspio izgovoriti, vrijeđati Makedonce, Albance , Kosovare, pa i nas Hrvat,e baš kao da si tu samo da bi se izlajao, nešto sebi dokazao i otišao.

Z
Nikog ja nisam uvredio,vec samo iznosio reavantno stanje.Protiv Hrvata nemam nista,kao ni protiv Albanaca,vec samo protiv ljudi koji izvrcu istorijske cinjenice i sa znanjem iz osnovne skole vode polemiku o svetskim zbivanjima,koristeci se prefidnim provokacijama,sugerisuci moderaciji ban svima onima koji ne razmisljaju kao ti ili moderacija.A ko se cime bavi,i ko koliko obrazovanje ima,moze veoma brzo da se utvdi iznosenjem diploma na ovom forumu.Ja se svojih ne stidim.A koliko je ko nacitan ,i dali je falcifikat vidi se i po fondu rjeci,odnosno po vokabularu sa kojim raspolaze.Ne zaboravi da si ti mene izvredjao,ja tebe ne.Samo konstatujem cinjenicno stanje .

sagitarius
03-03-2014, 15:27
Dečko, izvrijeđao si, ne vrdaj, tvoj stav nije hrišćanski jer u tebi nema pokajanja, oprosta niti smirenog pravoslavnog rezonovanja.
Ti bi se i dalje svađao, e radi toga vidiš, to nevalja tako raditi i dobro je da si pročitao Sveto pismo, pa ga lijepi moj počni i svojim životom svjedočiti.
Za sada bi ti dao sedmodnevni ban da malo kontempliraš, da shvatiš da si ljude uvrijedio i da nije tvoja istina koju ti ovdje propagiraš jedina i apsolutna.
Dakle vrijeđao si, čak si i mene uvrijedio nazivajući me kompleksašem, a ja vidiš moj pravoslavče tebe ničim ne uvrijedih, pa se pitam a zašto se kitiš Biblijom kad je ne primjenjuješ.
Ohladi se i spusti loptu na zemlju.
Ja te ne mogu banirati, ali da si svjestan čovjek sam se ne bi javljao tri dana iz pokore što prizva ime Božje, a ne učini kako ti je zapovjeđeno.

Baštonac
03-03-2014, 15:38
Dečko, izvrijeđao si, ne vrdaj, tvoj stav nije hrišćanski jer u tebi nema pokajanja, oprosta niti smirenog pravoslavnog rezonovanja.
Ti bi se i dalje svađao, e radi toga vidiš, to nevalja tako raditi i dobro je da si pročitao Sveto pismo, pa ga lijepi moj počni i svojim životom svjedočiti.

Znaci sad se bavih i psihologijom moje licnosti.Impresioniran sam.Tvoje,svakako duboke analize me teraju na blag smeh,a sto se tice zivljenja po jevandjeljskim zakonima,zar ne znas da ispovedajuci Istinu,ispovedamo da je Isus Hristos Sin Boziji.Svaki onaj koji laze,sluzi satani,jer je satana otac lazi.Tako pise.Ajd sad uzivaj.Napravio si off topic.
I prestani da se sluzis perfidnostima sugerusici moj ban!

caporegime
03-03-2014, 16:51

sad bi ti mogao odgovoriti na mnogo načina, ali ću se kulturno suzdržati i dobronamjerno te zamoliti da ako nisi sposoban voditi raspravu ne nekoj temi, da je preskočiš.
i malom djetetu bi bilo nakon nekog vremena neugodno lupetati takve fraze osobito nakon što smo svi imali prilike vlastitim očima gledati koliko su šuplje takve priče.
neću te više upozoravati. na ovakvoj razini razgovaraj na nekom dječijem chatu a ne ovdje.

Nije ti smetalo kad forumas sa Kosova i Metohije izavao pozivom na okupiranje Nisa
ti si prvi počeo nekoga slat u zbjegove i to od vojske koja je do sada pokazala da joj je moto; važno je sudjelovati

pun mi je kufer tvog elementarnog neznanja, neizlječive mitomanije i ogavne posprdnosti i omalovažavanja drugih.
o mržnji koja se ni prikriti ne može da ne govorim.

(i slučajno repliciraj na ovaj post)

EHO1983
03-03-2014, 18:35

Okej caru :slin

EHO1983
03-03-2014, 18:41
Blefer, ne nisam bio u rat, imao sam 18g. u 1999, al sve do 1 Maja 1999 bio sam u Pristini, pa posle vratio u 20 august, i nemam ni ti malo dobrog ukusa za sve te godine :(

Ma ja ne volim rat ni tamo u Ukrajini kamoli ovde, bolje Ukrainci da priznaju podelu nego da se ubije i na kraj kao Bosna opet svi zajedno, moje mislenje je takvo, kakva je vecina tako nek bude al da ne bude nikakva diskriminacija ni politicka ni socijalna prema manjinu, nigde u svetu

Skywalker
03-03-2014, 22:28
Slazem se da Bastonac treba malo da spusti loptu...ali covek vam iznese toliko istorijskih cinjenica i navede relevantne izvore,i niko mu ne odgovori na to...nego samo pricate o mitomaniji,kako ga treba banovati,i tako to.

Isto tako,North Stand je milion puta izvredjao nas Srbe,pa osim Inkivizitora(doduse ponekad),ne videh da ga je bilo ko opomenuo...zar ne sagitarius ?
Inace,smatram da je sagitaruis korektan forumas...ima smiren ton,i spreman je manje vise za konstruktivnu raspravu.Normalno,vuce nekad na svoju stranu,ali to je razumljivo.

caporegime
03-03-2014, 22:54
ako je ono što baštonac navodi povijesna činjenica temeljena na relevantnom izvoru ja sam pop.
a što se tiče ovog drugog, donekle si u pravu pa opominjemo northa da manje vrijeđa.
em nije dolično a time samo skreće pažnju s inače solidnih opservacija.

NorthStand
03-03-2014, 23:43
Slazem se da Bastonac treba malo da spusti loptu...ali covek vam iznese toliko istorijskih cinjenica i navede relevantne izvore,i niko mu ne odgovori na to...nego samo pricate o mitomaniji,kako ga treba banovati,i tako to.

Isto tako,North Stand je milion puta izvredjao nas Srbe,pa osim Inkivizitora(doduse ponekad),ne videh da ga je bilo ko opomenuo...zar ne sagitarius ?
Inace,smatram da je sagitaruis korektan forumas...ima smiren ton,i spreman je manje vise za konstruktivnu raspravu.Normalno,vuce nekad na svoju stranu,ali to je razumljivo.

a ja nisam spreman za normalnu komunikaciju, to što se vama ne sviđa ono što od mene čujete, nije moj problem, neću ja vama govorit ono što vi želite čut nego ću vam govorit ono što vam ja želim reć i što ja želim da čujete. a ako vam se ne sviđat, nije moj problem. nigdje se ne svađam, već na vaše provokacije odgovaram suptilnim provokacijama, branite gore Putina a meni se zgražate jer vam stavim par linkova koji jasno dočaravaju koliko ste vi izdebilizirani ko nacija. i ne mogu vam ja tu ništa pomoć, dok vi sami sebi ne pomognete i ne promjenite pristup riješavanju problema s narodima u okruženju. ponašate se ko Rusi, prvo upadnete divljači u tuđe dvorište i očekujete reakciju kad do nje dođe, i naravno ako popušite onda kreće plač kuknjava i optuživanje druge strane za sve zlo svijeta. siguran sam da će Rusi u slučaju da dobiju po pički u ukrajini, okrivit zapad za sve svoje nedaće sto posto, jer su istog mentalnog sklopa ko i vi. zato se i podžravate međusobno, meni to nije čudno ali nemojte se čudit kada vas drugi nalupaju jer ste bezobrazni, samo o tome je riječ.

ja vas možda vrijeđam ponekad, ali vas nikad ne bih baniro niti sam da vas se banira zbog iznošenjea stavova. ma kakvi oni bili, ali ako provocirate znajte da ću uzvratit istom mjerom, vidimo po primjeru ukrajine da je u ratu sve dozvoljeno.

Baštonac
03-03-2014, 23:56
branite gore Putina a meni se zgražate jer vam stavim par linkova koji jasno dočaravaju koliko ste vi izdebilizirani ko nacija. i ne mogu vam ja tu ništa pomoć, dok vi sami sebi ne pomognete i ne promjenite pristup riješavanju problema s narodima u okruženju. ponašate se ko Rusi, prvo upadnete divljači u tuđe dvorište i očekujete reakciju kad do nje dođe, i naravno ako popušite onda kreće plač kuknjava i optuživanje druge strane za sve zlo svijeta.
Jednostavno ne mogu da ostanem imun na ovakve diletantske komentare
1.Ko je koliko "izdebiliziran" kao narod,odnosno nacija,najbolje svedoce Koncentracioni logori i zverstva nad civilima.Ma koliko se neko trudio da izjednaci zlocine,nemate sanse.
2.Ma kome su to Srbi upadali u dvoriste?Pa valjda onaj Srbin iz Kina ilii onaj Srbin iz Peci ima vekovno pravo glasa i izbora.Jel Srbija pretenzirala na Istru,il Zagreb,sta je Hrvatska cizma trazila u Bosni i Srbiji u drugom svetskom ratu?To su vase vekovne teritorije,pa ste imali pravo da sami iscratavte granice po Blakanu kakvo vam se "cefne".Koliko se god trudili,istoriji ne mozete izbrisati,ni promeniti.

edit administratura: :bravo:bravo:rofl:rofl
(oprostite, nismo mogli izdržati više)

moonlight
04-03-2014, 00:31
Ma meni je jasna jedna stvar, ti si Baštonac ovdje došao jer si mislio da je sve ovdje 1/1 ustaško gnijezdo...pa malo da dižeš glas jelte, a malo da srbuješ...kao kroz činjenice.
Ti si malo hard verzija Uroša i vjerujem da te ne treba uvjeravat, jer već imaš kontaminirano vlastito mišljenje.
Niti te zanimaju izvori, povijesni, niti želiš raspravljati jer kako raspravljati ako ti guraš zid ispred sebe i guraš linkove koji će potvrditi tvoje teze.
Kako raspravljati sa tobom kad si sinoć gurnuo kao neki sektaš Dr. rIveru, a moja deformacija mi nije dala mira da danas koliko sam imao vremena pogledam lik i djelo tog tipa...
Mislim, dobronamjerno...ovdje ima ljudi koji bi mogli s povjesne strane ukrstit koplja, al to ne ide ako je start ovakav.
A takvi koji se ubace s vremena na vrijeme da mi ovdje meditiraju o Dušanovoj zemlji, a žvaču jeger tek kad dobiju platu, nema psihologa takvih ovdje...
Mislim jesu li te banirali s takvih foruma ili koji je tvoj problem...
Ja sam se na početku zajebavao, mada si mi bio jasan već nakon Nodila...znaš zašto, a ako i ne znaš, nije važno.

sagitarius
04-03-2014, 20:22

OK.
Posve realan post, zapravo, Baštonac mora spustiti loptu na zemlju i diskutirati logiku događaja u mjeri u kojoj maksimalno može da iz argumentacije izbaci svoj svjetonazor koji uvijek baš i nije potrebno isticati, mada on ima pravo na njega, ali kada to ode van dobrog ukusa onda nema svrhe na zadriglo konotiran argument, kojeg je on ponudio, ali sa svim konotacijama radi kojih mu bar ja nikad neću kontraargumentirati, nego ću ga upozoriti kao forumaš sa bogatim iskustvom svog mlađeg kolegu forumaša, da zaustavi sa uvredama i tendencioznim krivljenjem argumentacije...

U svezi s Northom, mislim da je i on sam na više mjesta, ako si pratio njegove, istini za volju nekad poduge komentare, od kojih nisam ni ja imun, tek da se zna, dakle, ako si upratio na više mjesta se ispričao kako je jednostavno njegov temperament takav da preburno reagira kad se osjeti ugroženim ili kada mu se učini da netko tendenciozno pokušava da napadne i vrijeđa narod kojem on pripada.
Otprilike smo nekako svi mi na toj crti, pa i ti, pa i ja, netko više, a netko manje umjereno i tolerantno.
North je u biti sjajan momak, poznajemo se dugo i znam da nije zlonamjeran, pa čak i kad valja priću kako bi on poklao ili pobio..., nikog on niti bi pobio niti mu zlo učinio, on je dobričak kojeg cijeli forum odlično poznaje i u čijim postovima ima ponekad toliko iskrene naive i romantizma da smo svi ovdje ostavili moderaciji da ga upozori baš kad zabrabonja...

A znao ga je upozoriti i Capo, do svađe, Inkvi, pa i ove dvije djevojke moderatorke, a i poneko od nas, što on prihvati i tako idemo dalje.

caporegime
05-03-2014, 16:38
manite se onog komedijaša. jedino što me je strah je da me neki normalniji srbin ne optuži da smo platiti nekome glumi srbina da lupeta onakve gluposti i sramoti same sebe.
idemo dalje.
kosovo stvara vojsku, ima li kakve reakcije srbije?
jel moguće potres iz ukrajine prenijeti na kosovo i koliko bi ruska upletenost u ukrajini značila otpisivanje zaštite srbije kaso perifernog problema?

NorthStand
05-03-2014, 19:18
http://www.youtube.com/watch?v=GCUfHvL0M9s#t=64

Trotoar
06-03-2014, 08:38
dajte neke fotke sa utakmice kosovo-haiti.....

hvala unaprijed :)

Skywalker
16-06-2014, 23:52
Istina polako izlazi na videlo...

http://www.youtube.com/watch?v=nUzdXoRH2H8&list=PLw613M86o5o7Kl04bEnb4I-IF6xVTet8A

NorthStand
17-06-2014, 13:32
opet i opet, vi Srbi ko da ništa niste radili na tom kosovu, samo albanci ili po nadimku šiptari kidišu otimaju djecu dilaju organe. 10.000 albanaca je pobijeno u godinu dana sukoba na Kosovu, tu nije samo riječ o organiima već i o ljudskim životima.

isto tako to vaše srpsko sranje po Miloševiću, a šta je on radio s JNA i tenkovima u hrvatskoj bih i kosovu, jel možda branio Jugoslaviju ili srpstvo i srbiju? odnosno jel tamo stvarao veliku srbiju, ja mislim da je odgovor i više nego očit i stvarno mi nije jasno što to vi konkretno zamjerate tom Slobodanu jer sve što je on radio radio je za vas i vaše velikosrpstvo da nije ne bi Šešelj s njime surađivao, realno ono što vas jebe je što je sve ratove praktički izgubio osim onog u BiH gdje je uspio osigurat srpski entitet i paradržavu RS. prema tome, sve je jasno i zato mi niste jasni s tim svojim moraliziranjem konstantnim oko očitih stvari, tko je vama kriv što ste vi pobili tisuće hrvata muslimana i albanaca pa vam sad ti isti narodi jebu mater i jedva čekaju da vas istjeraju iz svoje države. nitko doli vi sami, da ste se ponašali normalno da niste haračili po tuđim teritorijima toga sigurno ne bi bilo, niti bi itko u regiji osjećao prijezir prema ćirilici niti bi se bunio protiv iste ovako sve to jedno vuče drugo i ne znam šta hoćete postić s ovakvim stvarima. kao da mi ne znamo da i albanci imaju svoje ekstremiste, ali je činjenica da ih vi u srbiji imate 10 puta više nego bilo koja država u regiji. po ekstremistima možemo ih nazvat slobodno teroristima, dilerima droge dakle kriminalcima uvjerljivo ste vdoeća država ex-yu prema tome nikoga ne treba čudit za što ste vi sve sposobni u ratnim okolnostima. oni koji ubijaju svoj narod u miru, zbog kriminalni aktivnosti najmanji problem im je poput Legije ubijat muslimane po bosni ili hrvate po hrvatskoj. to je njima čas posla, pošto su zanat ispekli već i prije rata. i to ne samo u "legiji stranaca", već i u tim "podzemnim vodama". isto ste radili na kosovu, pa i u bih. iako zbog muslimanskog preseravanja, tu imam donekle razumjevanje za vaše ludorije ali samo donekle, generalno ste zasrali stvar ko i na kosovu i u hrvatskoj, i šta vi sad hoćete nekakvu solidarnost? da eto mi ne priznamo kosovo, a vi ste od nas očekivali da priznamo RSK. ma dajte molim vas, ne zanimaju me vaši jadi s Kosovom jer svi upućeni dobro znaju da koljački pirovi vaših vojvoda na njemu nisu počeli 1998, već su bili i u balkanskim ratovima. nismo svi od jučer, pa da ne znamo povijest regije a neće nam ne hvala bogu Kajin i slični tumačit kako Srbija i BiH dišu po političkim pitanjima, to mi malo bolje znamo od njega.

Skywalker
22-06-2014, 21:14
Nemoj North da se vracamo sad 100 godina unazad...ovde cu da izbacim konkretne stvari i linkove.

Prosle nedelje su Srbi iz Severnog dela Kosovske Mitrovice samoinicijativno(?) uklonili barikade...Kamioni su dosli iz Cuprije,jer niko od ondasnjih Srba nije hteo da preuzme taj posao...Neki nagadjaju da je Vucic dobio nalog od Merkelove da se barikade uklone...

Da vidimo sta se desava koji dan posle toga :

http://www.blic.rs/data/images/2014-06-22/484782_image11e7314ac1584924c07a4b77f4dbf398fe0770 a6c7b4c08e0a09aa07c77402fev_ff.jpg?ver=1403447199

Na glavnom mostu na Ibru u Kosovskoj Mitrovici, gde su danas Albanci protestovali i tražili uklanjanje "Parka Mira, situacija je stabilna i mirna. S južne strane mosta, Albanci su potisnuti u dubine ulice i razbijeni na manje grupe. Tamo ih u blizini mosta više nema.
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/475439/Situacija-na-mostu-u-Kosovskoj-Mitrovici-stabilna

Stvar je jasna i prosta...Kad Albanci prodru u Severni deo,jedini cilj je da isteraju i ono malo Srba sto tu ima.
Da li ovako nekim velikim otvorenim nemirima,ili postepenim likvidiranjem prvo uticajnih Srba a onda i obicnih ljudi,da bi se ostali zastrasili i naterali u novi egozodus,videcemo...ja u taj razvoj dogadjaja uopste ne sumnjam.
E sad,pisao sam i ranije...ti Srbi sa Severa KiM,nisu uopste naivni...puni su oruzja(manje vise proverena info) i siguran sam da ce pruziti otpor budu li Siptari navalili...Oni sigurno nisu sami uklonili barikade.

Da li postoji logicno objasnjenje za uklanjanje barikada i kome je to uopste palo na pamet ?

Opet,jos jedan link:

Američki novinari Majkl Montgomeri i Stiven Smit, koji su istraživali trgovinu organima na Kosovu, tvrde da su došli do svedoka i dokaza da su Srbima vađeni organi u „žutoj kući“.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/475318/Americki-novinari-Albanci-su--vadili-organe

Kao sto rekoh,istina ovaj put ne moze da se sakrije...ovo mucenje i vadjenje organa,prevazilazi sve obicaje ratovanja,ili ne znam kako bih to vec nazvao...

Kao sto vidis North,ovaj put...tj poslednjih 15 godina su iskljucivo Srbi i samo Srbi zrtve na Kosovu.

Zasto Medjunarodna Zajednica nikada nije reagovala odlucno kao 1999 ?

NorthStand
22-06-2014, 22:27
ali da vi Srbi niste probali njih istjerat ne bi ni oni vas sada, svi vuku na svoje. vidiš ove partizane kako se uporno šepure tu i glumatju nekakva nevinašsca, nema toga stari moj jednostvno nema sve strane su zagađane nekim odvratnim stvarima i krvavim rukama zato se meni sere kada mi počnu tu moralizirat nekakvi panjevi a njima pola porodice sudjelvoalo u nekakvim egzekucijama hrvata i sada oni pričaju o čovjekoljublju, ej to je čisti sumrak razuma i pameti da takva gamad ima pravo moralno nastupat i prosipat nekakav moral nakon svega. umjesto da služe nekakve robije za svoja nedjela, oni pametuju i moraliziraju o ustašama i ndh.

tako i ovo, vi Srbi vjerojatno sada i jesete žrtve na tom sjeveru, ali to je sve zbog vaše politike da ste s albancima probali riješit probleme na način da ste im dali najširu moguću autonomiju danas se ovo ne bi događalo, kao i da slobo nije penetrirao na kosovo i istjero preko pola miliona albanaca desetke tisuća pobio, ovo se danas ne bi događalo. lako je moralizirat ko ove partizančine u hr, ali i jasenovac ima svoj korijen netko je ubijao hrvate i ustaše jasenovac je samo odgovor na to ubijanje tokom drugog svijetskog rata. ne opravdavam ni te zločine ustaša niti bilo koga, ali za sve postoji uzrok žalosno je da se ti uzroci ne navode već se namjerno laže i ignorira ono što je prethodilo takvim stvarima. a bez jasngo uvida u to što se događalo, i lažnog tumačenja događaja lako moguće da će nam se sve to ponovo događat u budućnosti, jer neki misle da se na lažima može odgajat nacije i gradit države. a ne kaže se uzalud, u lažima su kratke noge. ja ne sumnjam da ste vi meta albanaca, i naravno da i oni imaju putra za sve te trzavice na kosovu ali opet koliko sam ja informiran oni nikad nisu pokrenuli otvorenu agresiju protiv vas, što ipak njih u cijeloj priči čini puno čišćima na kraju krajeva ne zato jer nisu htjeli već zato jer nisu mogli. kao što ni mi nismo 1991 bili u stanju ni branit sebe, a kamoli napadat srbe kako nam se imputira. dakle ne kažem ja da smo mi nevinašca, imamo i mi svoje usijane glave i svi iih imaju pogotovo u ratu, ali ipak je netko kumovo malo više tim sranjima i tragedijama i to se mora znat i utvrdit da se više ne bi takve stvari ponavljale, a ne da se "izjednačava krivnja" jer ne mogu podjednako za rat biti krivi Srbi i Hrvati, odnosno Srbi i Albanci, ili Srbi i Muslimani, jednostavno ne mogu. kao što ni u ratu partizani-ustaše-četnici, se ne može gledat na sukobe samo kroz prizmu jugoslavenske historigrafije jer onda smo u opasnosti da postanemo ponovo pijuni međunarodne politike. kao što smo i bili pod palicom ovih tzv jugoslavena, prema tome da bi se neke stvari rasčistile za početak se mora utvrdit zašto je do toga svega došlo i onda postepeno malo po malo riješavat nastale probleme i pri tom pokušavat odgojit svoje sugrađane da si više nikad ne dozvole takav luskuz da zbog nečjih interesa rade takva sranja. a najčešće za tuđu rabotu i tuđe interese, a ne interese svogg naroda i države.

Kosovo je već jako dugo bure baruta, ko i Bosna. tako da, nema tu nevinih svi su tu malo zakrvavili ruke ali nedvojbeno ste vi Srbi najviše ne samo na kosovu već i u bosni i hrvatskoj. opet ponavljam nije bitno jel se to vama sviđa ili ne, jednostavno pripadnici vaše nacije dakle ne svi već jedan dio je svojim zločinima nad muslimanima albancima i hrvatima jednsotavno zapečatila taj nekakav negativni dojam o srbima. ne može se nitko čudit tome, i pričat kako albanci i hrvati neopravdano mrze srbe i bore se protiv njihovog utjecaja to je jednostavno rezultat te politike jugoslavenstva koja nas je sve ni krive ni dužne zagurala u jednu državu a onda smo se iz nje izvlačili s većim krvoprolićima nego da su nas talijani ili fašisti okupirali i cijelu državu nam asimilirali. neki nikad neće shvatit koliko je to sranja proizvelo, ta jugoslavenska politika je nešto najstupidnije što je ikad postojalo u europi a vjerojatno i u svijetu. 7 naroda koji su u totalnoj surpotnosti zagurat u jednu državu, može samo psihopat kakav je i bio idol partizana Tito. ali uzaludno je to pričat ljudima koji ništa ne razumju, pa se onda i događaju ovakve scene kakve imamo prilike gledat na kosovu i ukrajini ovih dana. sve je to produkt njihovog nerazumjevanja, i silovanja stvarnosti. ne možeš ti takve narode zagurat u jednu državu, kad oni to ne žele i uvijek će se dogašat ovakve borbe i krvoprolića dok god ti idioti ne shvate da politika koju vode ne vodi nigdje doli u propast naših država i nacija. žalosno je da ja uopće to moram i objašnjavat bilo kome, da su nam sugrađani toliko glupi da to sami nisu sposobni shvatit i protumačit elementarne činjenice na razuman način, a ne na način na koji im to nikad retardiraniji novinari nude.

blam
22-06-2014, 22:28
predstavljas situaciju kao da ste vi sklonili barikade i Albanci su krenuli na vas, a to je daleko od istine. Ovo sto se desava je mala podrska koju oficijalni Beograd pruza Hasimu Taciju da zadrzi vlast koju imace sigurno gubi. Ko su organizatori protesta? Zasto bas sada nakon izbora na Kosovo i nakon problema za stvaranje nove vlade. Taci salje poruku MZ da samo on moze da kontrolise situaciju. aj malo kasnije i moje opsirnije vidjanje na situaciji koja za moje misljenje i te kako NIJE ozbiljna.

Skywalker
22-06-2014, 23:38
ja ne sumnjam da ste vi meta albanaca, i naravno da i oni imaju putra za sve te trzavice na kosovu ali opet koliko sam ja informiran oni nikad nisu pokrenuli otvorenu agresiju protiv vas, što ipak njih u cijeloj priči čini puno čišćima na kraju .

Oni su uvek gledali da nam zabodu noz u ledja.
Pocev od toga da su do kraja ostali verni Osmanlijama,pa u WWI su nam zagorcavali zivot...pri povlacenju na Krf...napadali kolone.
Da su oni nekad probali da prihvate Srbiju..mozda bi i odnos prema njima bio drugaciji ?
Poznato je ko im je omogucio Albaniju,a isto i Kosovo...to je narod koji se drzi velikih sila,i glumi im sluge...narod koji nema dostojanstvo.
Evo i danas nose americke zastave.To je taj mentalitet.
Sa tim sto cu ja priznati da je bilo dosta gresaka i sa nase strane,i da smo morali pametnije da delujemo...tokom citavog 20-og stoleca...
Na kraju sam misljenja da je Djindjicev plan o podeli bio najbolje resenje,i zao mi je sto to nije uradjeno.

http://sh.wikipedia.org/wiki/Velika_Albanija#Drugi_svetski_rat
Progon Srba i ostalih nealbanaca u fašističkoj "Velikoj Albaniji" je bio surov.[4][5] Srbi su ubijani i mučeni, njihova imovina je pokradena, a kuće spaljene.[6] Mustafa Kruja, premijer Albanije, je tokom boravka na Kosovu juna 1942. na sastancima sa vođama kosovskih Albanaca govorio da srpsko stanovništvo treba raseliti sa Kosova, a srpske koloniste ubijati.[7] Tokom rata, brojni srpski i crnogorski kolonisti doseljeni 1920-ih i 1930-ih su proterani nazad u Crnu Goru i Srbiju, a mnogi su ubijeni.[8]
Narodnooslobodilački odbor Kosova se na Bujanskoj konferenciji u januara 1944. izjasnio o priključenju Kosova Albaniji .

MidnighT
23-06-2014, 02:54
@NorthStand:

Sta mislis od ovome coveku i onome sto prica,pogotovo deo od 30:00-41:00?
Ako te ne mrzi pogledaj ceo snimak....

http://www.youtube.com/watch?v=4d9RUxmhA4k

NorthStand
23-06-2014, 06:02
skywalker, ako ćemo gledat povijesni kontekst, onda je Kosovo definitivno vaše. ali ne možeš gledat samo povijesni kontekst, jednostavno dogodilo vam se ono što i nama u bosni. provalile su osmanlije, poislamizirale dio stanovništva dio protjerali dovukli muslimane odnosno albance i to je to. ja znam da vi njih zbog toga mrzite, i pošto je Kosovo kultno mjesto srpstva i ima posebno mjesto u srpstvu normalno da vi ne možete prihvatit da su oni tamo i da čine 92 posto stanovništva. ali jebemu to je realnost, po meni da ste prihvatili širu autonomiju 1998, a ne im je ukidali i ratovali protiv njih dakle da niste išli radikalno već da ste probali političkim dogovorom zaštiti svoj suverenitet nad njime mislim da bi uspjeli. naravno nakon svega, i albanci su se maksimalno radikalizirali i sad svatko vuče na svoju stranu. to tako ide, zato i govorim da mi nisu jasni debili koji se čude takvim stvarima, tu nema ništa čudno već su to normalni i prirodni odnosi i ljudske reakcije. ljudksa priroda je agresivna, kad se osjeća ugrožena. vi ste ugroženi zato jer Kosovo smatrate svojim, a Albanci opet s druge strane ne smatraju da su krivi za to što su im Turci raskrčili put do Kosova i naselili ih na isto. dakle i jedni i drugi ste u biti u pravu, i bilo bi najbolje naći neko srednje riješenje ali jebe se amerima i zapadu za nekakva racionalna i razumna riješenja, oni su nama ovdje Titu i komuniste blagoslovili na 45 godina od njih očekivat racionalna i razumna riješenja može samo lud čovjek.

midnight, ovaj debil je reko da zvijezda petokraka nije isto što i svastika, čim netko jedan totalitarizam brani borbom protiv drugog totalitarizma za mene je psihopat kakvih na ovim prostorima ima na izvozli. jugoslavija ne može i neće biti spas od talijana, ili nijemaca ili austrijanaca, jer jugoslavija je druga verzija navedenih verzija! to ovakvi kreteni ko tvrtko, ne znaju ne zato što su neiformirani nego zato što ne žele znati. oni žele tumačit to na način na koji tumače, a čudit će se kako netko simpatizira pavelića. da je ostalo po komunistima, da je jugoslavija opstala ko država mi bi danas svi bili jugoslaveni, zamisli hipotetčki govoreći da je Jugoslavija poživjela još 45 godina mi bi imali gotovo isključivo političke i nacionalne Jugoslavene u društvu, vidiš i sam koliko ih sada ima a možeš mislit koliko bi ih bilo da je to još potrajalo pola stoljeća. vi Srbi nikad niste u Jugoslaviju ulazili zbog bratstva jedinstva, kako su to ovi stupidni kvazi Hrvati kalibra Tvrtko Jakovina. prema tome, nisu oni slučajno prihvatili taj koncept Jugoslavije na šetu svog naroda, kao što sam reko na jednoj drugoj temi to je odlika malih i iskompleksiranih nacija da se "udružuju". kako objasnit, da se Nijemci nikad nisu udružili s Britancima ili Francuzima ili Rusima? kako to da amerikanci, ne udružuju s meksikancima i kanađanima? zato jer velikim nacijama ne trebaju udruživanja, one su dovoljno jake i stabilne i bez tog nakaradnog "udruživanja" i jačanja preko tuđih leđa. ono zašto se meni sere od jugoslavenstva je to što ono nikad nije bilo jugoslavenstvo, već srbofilstvo i konjušarstvo. neki su bečko konjušarstvo, ili ustaško rimsko i berlinsko konjušarstvo zamjenili beogradskim. e vidiš ako ja moram birat između toga, dal ću biti bečki ili beogradski konjušar biram Beč jer je civilizacijski i u svakom drugom pogledu isprijed Beograda, ako moram birat između Rima i Beograda, opet biram Rim koliko god mi Rim i talijani bili nesimpatični i smatrao ih ciganskom nacijom, opet imamo civilizacijske sličnosti s njima katolici su i vjerujemo u istog boga, a ne Jugoslavija koja ima muslimane pravoslavce i ateiste u pola svoga stanovništva. ne mogu ja prihvatit tu nakaradnu multikulturalnu politiku, koja zapravo ide samo u jendom smjeru zatiranja hrvatske nacije ko takve a onda posredno i hrvatske države ko posebnog subjekta. ne mogu ti komunisti ili antifašisti kako si tepaju, nazivat fašistima sve one koji ne prihvaćaju njihovu koncepciju kako su svi ljudi isti i kako su zapravo državne granice problem a ne riješenje naših odnosa. ne mogu naši odnosi nikako biti slični i zajendički, to je ono što Jakovina i njemu slični nikad neće shvatit. mi s vama kao i vi s nama imamo jako malo zajedničkog, ajmo reći jezik nam je sličan ali sve ostalo politički i kulturološki gledano mi imamo odvojeno kronologiju razvoja, vi ste uvijek težili istoku a mi zapadu. i zato svi koji nas vuku na istok, uglavnom ovakvi ko Jakovina zapravo prkose mišljenju većine u hrvatskoj i nameću se većini na jedan krajnje nakaradn i primitivan način, u periodu 1918-1991 su to uspjeli najviše zbog međunarodnih čimbenika koji su daleko više bili naklonjeni Jugoslaviji i jugoslavenstvu nego nacionalnim projektima i uređenjima ovih prostora, ali kao što vidiš sve ono što se odgađalo napravit odmah na početku 20 stoljeća, dočekalo ih je krajem istog. 1991 mimo njihove volje došlo je do konačnog obračuna s tom međunarodnom nakaradnom politikom, koja nas je jahala cijelo 20 stoljeće s tim nakaradnim jugoslavenstvom. prije su nas normalno jahali austrougari i neki drugi, ne kažem je da je AU neka fenomenalna tvorevina ali u njoj su Hrvati daleko više napredovali nego u obadvije jugoslavije hoćemo gledat kulturološki pa do industrijski, i zato ovakvi panjevi ko Jakovina koji javno objašnjavaju našem narodu kako smo se mi spasili ulaskom u Kraljevinu nisu vrijedni nekog dubljeg analiziranja.

dvoljno je reći da je to čovjek, koji zvijezdu petokraku ne smatra istom što i svastika. to može tvrdit samo notorna jugoslavenčina i partizančina, i djeca takvih uglavnom na žalost i pričaju povijest ovih područja i sve koji njih poseru činjenicama nazivaju "revizionistima". svatko tko dovodit u pitanje jugoslavenstvo partizane i komuniste, je naravno šta drugo nego "revizionist". suludo je s takvim debilima ulazit u neke duboke rasprave, previše su oni retardirani da bi se njima išta uspjelo dokazat ja ovo što pričam ovdje ne pričam zbog takvih već zbog onih koji možda ne znaju neke stvari iz tko zna kakvih razloga da im pojasnim zašto ovakvi ko on pričaju to što pričaju. svi su oni vrlo emotivno vezani za jugoslaviju, kao što su i njihovi djedovi i očevi partizani bili. prema tome, suludo je od takvih očekviat nekakvu logičan i realan pogled na povijest, jer subjektivizam izlazi iz njihovih usta čim ih otvore. i meni su simpatične ustaše, pa ja ne negiram da su radili zločine zato jer su mi simpatični, ne negiram da je NDH bila totalitarna država koja je provodila rasne zakone itd. a eto isto su mi simpatični, ali nema veze jesu li oni meni simpatični ili ne, već jel nešto istina ili nije samo se o tome radi. ovakvi ko Jakovina negiraju istinu, i zato ih ja ne podnosim lažovi nikad ničemu nisu dobrome donjeli a ponajmanje na ovim prostorima, i zato mi je dosta te partizanske komunističke demagogije iz razno raznih brezovica u kojima oni pričaju da su ustali za jugoslaviju i tita zbog čovjekoljublja i spriječavanja ubijanja ustaša. nikad nitko nije ustao zbog dobroćudnih razloga u borbu, već zbog osobnih razloga i motiva koji su najčešće povezani s materijalnom koristi takvih likova. kao što je dobro poznato Tito i "osloboditelji" su se nakon rata, dobro situirali konfiscirajući imovinu nijemaca ustaša i svih onih koje su protjerali iz njihovih kuća, to je još jedna odlika tih "antifašista" o kojoj oni naravno šute. zanimljivo je kako uvijek šute na neke činjenice, koje njih kompromitiraju i pokazuju u svijtlu te nakaradne boljševičke ideologije koja po svemu ima vrlo slične karakteristike koje su imali fašisti i nacisti protiv kojih su se oni borili valjda baš zbog tih "negativnih" karakteristika koje su i sami posjedovali. kao što sam reko, najobičniji licemjeri i zato mi se sere od tih lažova i demagoga partizana i komunista koji se jesu borili protiv fašista ali jasno je danas ko dan iz kojih razloga. sigurno ne iz razloga čovjekoljublja, već iz razloga samoljublja. a pošto su debili bili podržani od saveznika, naravno da su dobili priliku kreirat naše živote i nametat nam svoj komunizam i centralizam ko nešto opće prihvatljivo. iako je jasno, da ni u hrvatskoj a kamoli Srbiji koja je 1944 imala svega 33.000 partizana nikad nisu imali potporu ni komunisti ni Tito. pa su zvali crvenu armiju u pomoć, da razbiju četnike i nametnu svoj poredak u srbiji. to je govnjarija čista, i ne mogu se načudit debilima koji njihovu borbu gledaju ko na nekakvu borbu protiv zla, kad su sami utjelovljenje zločinačkog sustavog i pokreta. kad su represivnim metodama nametnuli svoju vlast, i opravdavali se time da su eto fašisti okupirali naše zemlje pa je onda i oni ko komunisti i internacionalisti imaju pravo "oslobodit" od istih na način da nametnu svoju vlast istim metodama. to su debili, i takvi debili pričaju isto ovo što priča ovaj retardirani Tvrtko Jakovina.

Inkvizitor
23-06-2014, 09:34
@NorthStand:

Sta mislis od ovome coveku i onome sto prica,pogotovo deo od 30:00-41:00?
Ako te ne mrzi pogledaj ceo snimak....

http://www.youtube.com/watch?v=4d9RUxmhA4k

a da mi vamo stavimo Čedu Jovanovića i da te pitamo što ti misliš o liku i što on priča.

Ili Sonju Biserko..

šta misliš na tu opciju..a?

NorthStand
30-06-2014, 13:21
s time da Čedo Jovanović nije protiv "srpskog kosmeta" već je jednostavno realist, i shvaća da je ono izgubljeno i priča o tome da se "srbija treba probudit". jer da kosovo ne može vratit, a da život ide dalje u EU u koju želi i Srbija. to je zapravo ono na što ukazuje Čedo, kurac on priča da kosovo nije srpsko on misli sve isto što i šešelj o tom kosovu i albancima, samo je ta razlika između njega i šešelja što je on realan i shvaća da je to gotova priča, a ovi turbo četnici još uvijek nisu prihvatili realnost a vjerojatno ni neće nikada ipak je to srpski mentalitet oni će i za 100 godina trubit da je "kosovo srce srbije" i kad ne bude dva srbina dolje. :kez

Skywalker
14-10-2014, 20:28
Ovako je bilo dok im nije dosla pomoc u vidu NATO-a.
Kao i te 1998,siguran sam da bi smo ih i danas ovako kilavi i slabasni,resili za 3 meseca najduze.

http://www.youtube.com/watch?v=HwXz1CyJezw&list=UUkuotLW4lBgmcseKpb6unOA

Skywalker
19-10-2014, 16:21
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/503743/Strucnjak-za-terorizam-Albanci-objavili-Srbiji-SPECIJALNI-RAT

On je podsetio da su u višedecenijskom ratu protiv Srba, Albanci na Kosovu i Metohiji uvek imali neskrivenu podršku Albanije i Zapada jer je, kako je rekao, Tirana bila i ostala politička transmisija izvesnih krugova na Zapadu, u čemu strategija SAD u borbi protiv terorizma ima važnu ulogu.

Pri tom, kako je naglasio, SAD imaju svoju računicu da “gaje” belu Al kaidu na Balkanu da fundamentalizmom inficira muslimanske delove Rusije i Kine, te da drži bezbednosno otvorenim obod EU, s ciljem vezivanja za sebe.

- U okviru navedene strategije Albaniji je dodeljeno istaknuto mesto uzbunjivača balkanskog prostora. Zato se u EU i na Zapadu na politiku takozvane `velike Albanije` gleda blagonaklono - zaključio je Pašanski.

Ok,naslov je malo pretenciozan,ali dela govore drugacije,i sve zvuci i izgleda kao da ima smisla.
Poslednja desavanja pokazuju da je mrznja na Balkanu i dalje veoma aktuelna...a fudbalske utakmice,su kao i pre,prvi okidac takvih razmisljanja.

Rumunija-Madjarska,sada vec standardno dobro lemanje na medjusobnim susretima,razlog Transilvanija,itd

Srbija-Hrvatska-standardno prozivanje,i stalno peckanje oko Vukovara.mrznja u desnicarskim krugovima i dalje velika,ali nema opasnosti od bilo kakvih neposrednih charki ili sukoba u buducnosti

Srbija-Madjarska,kad bi bio susret u ovom momentu,verujem da bi bilo iskazano dosta mrznje.Madjari stalno vrsljaju po Vojvodini,izdaju svoje pasose automatski svakome ko je imao pretka Madjara,ili da je bar ziveo u AU neko od predaka.Sreca je pa niko u Vojvodini ne naseda na provokacije,a bilo ih je,cak i kada nije,oni kazu da je povod za neku obicnu medjunacionalna mrznja ..duboko verujem da toga nikada nece biti u Vojvodini.Ne podrzavam paljenje albanskih pekara u Vojvodini,isto kao i napade na nase crkve na Kosovu.

Srbija-Albanija-i posle 100 godina mrznja tinja...Od nekada nazadne nacije(smatram i da su danas) izrasla je nacija koja je napadna,i otvorenije nego ikad propagira Veliku Albaniju,na krilima podrske SAD,i EU...kao nekada uz podrsku AU..pripojili bi pola MKD,prestonicu CG,jos malo Srbije,pa i malo Grcke...prevelik zalogaj za najmladju naciju u Evropi..? Zelju imaju,podrsku za bilo kakav sukob imaju i od SAD i islamistickih finansijera..Posle afere sa dronom,osilili su se i u Becu,i na granici sa Grckom,MKD vec standardno gaze kako stignu,prakticno svuda gde ih ima malo veci broj,prave probleme

BiH-nekako su uvek najtishi,shatro svet za sebe,ali kad pukne,odrazi se na ceo Balkan...prognoza,ceracemo se jos,cim SAD odluce da zavrse tu pricu,eto problema....Srbiju bi "umirilo" jedino pripajanje Rep.Srspske Srbiju,sto je i logicno,i nekako zvuci kao fer posle otimanja Kosova pred celim svetom..ali sta onda sa Sandzakom ? iako smatram da su u vecini odani Srbiji(primer sportisti) ..moguce je da extremisti izazovu nekakav sukob.Danas je to jos lakse nego 90-ih.

Dakle,sta vi mislite,sta bi moglo najpre da "pukne" na Balkanu..u slucaju nekog veceg sukoba u svetu.. ?

Moje misljenje je da su islamistice teroristicke grupe,kao i svuda,najveca pretnja u buducnosti na Balkanu...Erdogan,iako vazi za umerenu struju,i dalje vrti retoriku,i pecka svojim izjavama...te Neum,te ne damo Bosnu,te Kosovo je oduvek bilo Turska..itd..tako da,jasan je poredak stvari,Turska bi nesumnjivo podrzala bilo koji sukob na Balkanu,u svoju korist,ako ne javno,onda bar tajno...

Inkvizitor
26-10-2014, 09:20
http://www.youtube.com/watch?v=ilVaIMkXSFU

Svjedočanstvo o zločinima nad Albancima na Kosovu.

Skywalker
26-10-2014, 18:01
Zanimljivo i potresno svedocenje,lik izgleda iskren,pomalo ljut na drzavu,pa i na tog Minica tzv "Mrtvog".
Vidi se da su rat i zatvor ostavili traga na njemu.

Jedna recenica mi je ostala upecatljiva:
"Ovo pricam vasem narodu,da bi videli da Albance nisu ubijali njihove komsije,vec ljudi koji su dosli sa strane"

A koga su ubijali ti Albanci tamo ? Oni jesu ubijali svoje komsije,i isto proterivali,posebno po dolasku NATO snaga...Ajde da pricamo malo o tom etnickom ciscenju.

Bilo bi dobro kad bi i njihov neki zlocinac stao pred kamere i ispricao svoju pricu..recimo o vadjenju organa i "Zutoj kuci".
Ali kod njih toga nema,oni ili cute,ili ubiju potencijalnog svedoka...Stariji Albanci se i danas plase Srba,i znaju srpski jezik.

Inkvizitor
27-10-2014, 08:34
Bila ovih dana emisija na B92..Svedoci se zove,, tu je ovaj Rašković samo jedan od sugovornika, puno je bolja emisija, iznosi se puno više detalja, puno više svjedoka, ne samo ovi "Šakali" nego regularna policija pogotovo se spominje leskovačka brigada policije..zaboravio sam joj broj..300 i neka.činimise.

Tu ima svjedoka koji su kao zaštićeni svjedoci pa pričaju svoje muke i traume, vele mi sve ispričamo pa pohapse te ubojice , pa ih puste i za godinu dana oni napredovali u službi..

Svjedoče o masovnim pogubljenima u albanskim selima.

tako da, u Srbiji isto tako vlada Omerta, zakon šutnje što se tiče masakriranja Albanaca na Kosovu, službeno ne, postoje svjedoci i dokazi ali se to sve kroz pravosuđe minimalizira i poništa. Pravosudna Omerta.

vrlo jaka emisija ali je ne mogu naći na netu.

DzoniBG
27-10-2014, 09:52
Bilo bi dobro kad bi i njihov neki zlocinac stao pred kamere i ispricao svoju pricu..recimo o vadjenju organa i "Zutoj kuci".
Ali kod njih toga nema,oni ili cute,ili ubiju potencijalnog svedoka...Stariji Albanci se i danas plase Srba,i znaju srpski jezik.

Ima, kako nema...

http://www.youtube.com/watch?v=mGl-5RzMfAY

To je najtezi i najgnusniji zlocin koji neko moze napraviti... Rat donese najuzasnije stvari, uzdigne najgore ljude... ali planski ubijati ljude da bi im vadio organe, to je sadrzaj najmonstruoznijih horor filmova, koji su nazalost bili java...

http://www.youtube.com/watch?v=7Y5cLMl7ZcA

Na sve to ovo francusko govno koje je tada bio visoki predstavnik UN na Kosovu, i odgovoran za sve sto se desavalo u to vreme... se smeje histericno u brk, ovo nije smeh coveka koji je sokiran optuzbama o zataskavanju trgovine organima, ovo je losa gluma pred kamerama...

DzoniBG
27-10-2014, 09:58
Bila ovih dana emisija na B92..Svedoci se zove,, tu je ovaj Rašković samo jedan od sugovornika, puno je bolja emisija, iznosi se puno više detalja, puno više svjedoka, ne samo ovi "Šakali" nego regularna policija pogotovo se spominje leskovačka brigada policije..zaboravio sam joj broj..300 i neka.činimise.

Tu ima svjedoka koji su kao zaštićeni svjedoci pa pričaju svoje muke i traume, vele mi sve ispričamo pa pohapse te ubojice , pa ih puste i za godinu dana oni napredovali u službi..

Svjedoče o masovnim pogubljenima u albanskim selima.

tako da, u Srbiji isto tako vlada Omerta, zakon šutnje što se tiče masakriranja Albanaca na Kosovu, službeno ne, postoje svjedoci i dokazi ali se to sve kroz pravosuđe minimalizira i poništa. Pravosudna Omerta.

vrlo jaka emisija ali je ne mogu naći na netu.

Optuzbe Srbije za Omertu, a od strane srpskih vlasti su otkrivene masovne grobnice u Batajnici, procesuirani i osudjeni pripadnici specijalnih jedinica i i paramilitaraca koji su pravili zlocine... generali i politicari predati u Hag gde su osudjeni...

Za to vreme prava Omerta je na Kosovu, tamo niko ne sme da pisne o zlocinima, na sudjenju Haradinaju ubijeno je tuce svedoka, a on oslobodjen... i tako u svakom pokusaju da se neko osudi...

Inkvi, opet tvoj jednosmeran ugao gledanja, tebi ova dimenzija ne odgovara, jer relativizuje pricu o zlim Srbima...klasika...

Inkvizitor
27-10-2014, 10:06
Optuzbe Srbije za Omertu, a od strane srpskih vlasti su otkrivene masovne grobnice u Batajnici, procesuirani i osudjeni pripadnici specijalnih jedinica i i paramilitaraca koji su pravili zlocine... generali i politicari predati u Hag gde su osudjeni...

Za to vreme prava Omerta je na Kosovu, tamo niko ne sme da pisne o zlocinima, na sudjenju Haradinaju ubijeno je tuce svedoka, a on oslobodjen... i tako u svakom pokusaju da se neko osudi...

Inkvi, opet tvoj jednosmeran ugao gledanja, tebi ova dimenzija ne odgovara, jer relativizuje pricu o zlim Srbima...klasika...

Naravno da je pravosudna Omerta kad sami zaštićeni, tobož zaštićeni svjedoci kažu da oni koji su pohapšeni, a koje su oni svjedočenjima optužili, da su za godinu dana oslobođeni i još napredovali u službi.

te što ste izručili u Hag morali ste, to nije vaša volja.

ne možete se vi izvlačiti na tu Žutu kuću, za koju se ne zna jel istina i da nije. Uzmimo da je istina, i to je albanska stvar i sramota ali ne možete vi tom jednom Žutom kućom prekriti sve ono o čemu su ovi svjedoci govorili..da se uđe u selo i da se roka sve redom..

Uostalom kad čovjeka ubiješ njemu je najmanje važno šta ćeš mu uraditi sa organima. Uostalom u emisiji Svedoci , ljudi govore da je to radila i srpska strana.

nema tu nikakve priče o zlim Srbima..stvar je u tome da vaša država od rata u Hrvatskoj zataškuje zločine i nastoji na sve sile da ti zločini prođu nekažnjeno i da sve radi tek reda radi, proforma i kad se mora, a na sudu većina toga ionako padne.

jer nećete da prihvatite odgovornost za rat i uvijek sve svaljujete na druge ali time riskirate da vam stotine i tisuće patoloških i sadističkih tipova šeta slobodno vašim ulicama. Ne tuđim nego vašim.

Blefer
27-10-2014, 10:58
meni je muka od tih naknadnih svedočenja tipova koji su dok je trajao rat aktivno učestvovali u svemu tome
kad je stvar propala, ostalo se bez nagrada i privilegija a kod nekih se stiglo i do zatvora usled počinjenih kriminalnih radnji onda se setili da bi mogli i da kažu po koju za "nezavisne" medije i tako izvuku svoju guzicu
Tako Rašković nije ni metak opalio ali zna da su to oni sa "strane" radili a stvari nisu baš tako stajale i tamo gde je on i njegovi saborci bio glavni niko sa strane nije mogao da priđe selima u kom su živeli Albanci
Ista je priča samo od strane "leskovačana i kuševljana" pre svega, po njima zločine su činili samo "domorodci" a oni nisu ni metak opalili ...

DzoniBG
27-10-2014, 10:59
Naravno da je pravosudna Omerta kad sami zaštićeni, toboć zaštićeni svjedoci kažu da oni koji su pohapšeni, a koje su oni svjedočenjima optužili, da su za godinu dana oslobođeni i još napredovali u službi.

te što ste izručili u Hag morali ste, to nije vaša volja.

ne možete se vi izvlačiti na tu Žutu kuću, za koju se ne zna jel istina i da nije. Uzmimo da je istina, i to je albanska stvar i sramota ali ne možete vi tom jednom Žutom kućom prekriti sve ono o čemu su ovi svjedoci govorili..da se uđe u selo i da se roka sve redom..

Uostalom kad čovjeka ubiješ njemu je najmanje važno šta ćeš mu uraditi sa organima. Uostalom u emisiji Svedoci , ljudi govore da je to radila i srpska strana.

nema tu nikakve priče o zlim Srbima..stvar je u tome da vaša država od rata u Hrvatskoj zataškuje zločine i nastoji na sve sile da ti zločini prođu nekažnjeno i da sve radi tek reda radi, proforma i kad se mora, a na sudu većina toga ionako padne.

jer nećete da prihvatite odgovornost za rat i uvijek sve svaljujete na druge ali time riskirate da vam stotine i tisuće patoloških i sadističkih tipova šeta slobodno vašim ulicama. Ne tuđim nego vašim.

Rekao sam ti, drzava Srbija je 2001. godine sama otkrila lokaciju u Batajnici gde su dovozeni albanski lesevi... vojni i politicki vrh je predat Hagu, a ostali su sudjeni i osudjeni u Srbiji...

http://www.braniteljski-portal.hr/Novosti/Svijet/Za-ratne-zlocine-na-Kosovu-devetorici-Sakala-106-godina-zatvora

http://www.slobodnadalmacija.hr/Auto-moto/tabid/90/articleType/ArticleView/articleId/4680/Default.aspx

Nisu to svi koji su pravili zlocine, ali oni koji su pravili najvece su osudjeni... znaci ne mozes da kazes da je to zakon Omerte, dok u slucaju kosovskih Albanaca ta tvrdnja i te kako stoji...samo ti izbegavas tu temu, jer ti nije zanimljiva, jer ti rusi stereotipe...

Ko je rekao da su i Srbi vadili organe, daj neki dokaz, ko, kada, gde... da je to radjeno, garantujem ti da bi tu pricu svako znao... ali posto se radi o Albancima kao miljenicima zapada, koji i odredjuje ko je i koliko kriv... onda kao nema dovoljno dokaza... za americke zlocine sirom globusa nema ni jedne optuznice i sudjenja, niko nije kriv, a ono sto su radili su stostruko veci zlocini nego svi o kojima pricamo u ovim krajevima...

Zataskavanja uvek ima, svaka drzava se trudi da minimalizuje stetu prouzrokovanu svojim losim potezima, zlocinima u vreme rata... uzmi bilo koji rat u poslednjih 70 godina... jel iko ikad sudio Rusima, Amerikancima i Englezima za zlocine u ww2...jedva da se zna da postoje... a da su izgubili rat, prica bi bila potpuno suprotna...

Ovde na temi o Kosovu ima zlocina sa obe strane...ja uopste nemam nameru da zataskavam zlocine nekih srpskih formacija... vecina vojske i policije se dole casno i hrabro borila... bile su te neke specijalne grupe koje su ucestvovale u zlocinima i njih treba kazniti... sa druge strane insistiram na isticanju i albanskih zlocina koji su bili veliki u svakom smislu...

Postoji tu jedna matrica koja se ponavlja, i od Hrvata i Albanaca i zapadnih sila - jadni i ugrozeni Albanci, trpeli su teror, i na njima se slomila velikosrpska azdaja... ako je i bilo nekih zlocincica Albanaca, nemoj mnogo o tome, pravi se da ne znas nista, ili da si tek nesto nacuo... jer kad bi pocelo stvarno da se prica sta su sve Albanci radili dole, i u zadnjem ratu, i u dva svetska rata, pala bi kao kula od karata ta pateticna zvaka o ugnjetenim Albancima...

kiša
27-10-2014, 11:02
Rekao sam ti, drzava Srbija je 2001. godine sama otkrila lokaciju u Batajnici gde su dovozeni albanski lesevi... vojni i politicki vrh je predat Hagu, a ostali su sudjeni i osudjeni u Srbiji...

http://www.braniteljski-portal.hr/Novosti/Svijet/Za-ratne-zlocine-na-Kosovu-devetorici-Sakala-106-godina-zatvora

http://www.slobodnadalmacija.hr/Auto-moto/tabid/90/articleType/ArticleView/articleId/4680/Default.aspx

Nisu to svi koji su pravili zlocine, ali oni koji su pravili najvece su osudjeni... znaci ne mozes da kazes da je to zakon Omerte, dok u slucaju kosovskih Albanaca ta tvrdnja i te kako stoji...samo ti izbegavas tu temu, jer ti nije zanimljiva, jer ti rusi stereotipe...

Ko je rekao da su i Srbi vadili organe, daj neki dokaz, ko, kada, gde... da je to radjeno, garantujem ti da bi tu pricu svako znao... ali posto se radi o Albancima kao miljenicima zapada, koji i odredjuje ko je i koliko kriv... onda kao nema dovoljno dokaza... za americke zlocine sirom globusa nema ni jedne optuznice i sudjenja, niko nije kriv, a ono sto su radili su stostruko veci zlocini nego svi o kojima pricamo u ovim krajevima...

Zataskavanja uvek ima, svaka drzava se trudi da minimalizuje stetu prouzrokovanu svojim losim potezima, zlocinima u vreme rata... uzmi bilo koji rat u poslednjih 70 godina... jel iko ikad sudio Rusima, Amerikancima i Englezima za zlocine u ww2...jedva da se zna da postoje... a da su izgubili rat, prica bi bila potpuno suprotna...

Ovde na temi o Kosovu ima zlocina sa obe strane...ja uopste nemam nameru da zataskavam zlocine nekih srpskih formacija... vecina vojske i policije se dole casno i hrabro borila... bile su te neke specijalne grupe koje su ucestvovale u zlocinima i njih treba kazniti... sa druge strane insistiram na isticanju i albanskih zlocina koji su bili veliki u svakom smislu...

Postoji tu jedna matrica koja se ponavlja, i od Hrvata i Albanaca i zapadnih sila - jadni i ugrozeni Albanci, trpeli su teror, i na njima se slomila velikosrpska azdaja... ako je i bilo nekih zlocincica Albanaca, nemoj mnogo o tome, pravi se da ne znas nista, ili da si tek nesto nacuo... jer kad bi pocelo stvarno da se prica sta su sve Albanci radili dole, i u zadnjem ratu, i u dva svetska rata, pala bi kao kula od karata ta pateticna zvaka o ugnjetenim Albancima...

evo ti link
http://www.dw.de/zlo%C4%8Din-na-kosovu-je-bio-dr%C5%BEavni/a-17591318

Inkvizitor
27-10-2014, 11:05
te linkove što si postavio i tih 106 godina zatvora baš u toj emisiji Svedoci..tzv zaštićeni svjedoci govore da su svi izišli van..

a da su neki iz policije nakon prvobitnog hapšenja , pušteni vraćeni u službi i još napredovali..ejj..kome pričaš..pa to je sprdačina

I kako kaže on..ja da svjedočim kad za moje svjedočenje saznaju odmah ti protiv koje ja kao zaštićeni svjedok svjedočim

ne mogu naći tu emisiju nema je na netu.

Škorpioni su neki pohapšeni tek kad je izišao video iz Trnova..to je samo "kontrola štete"

DzoniBG
27-10-2014, 11:12
evo ti link
http://www.dw.de/zlo%C4%8Din-na-kosovu-je-bio-dr%C5%BEavni/a-17591318

Linka za sta?!

Gde je tu navod da su Albancima vadjeni organi?!

Objektivnost clanka pokazuje slika iz Racka... a to je jedna klasicna namestaljka... to je vec javna tajna... ubijeni pripadnici OVK u sukobu sa policijom su doneseni na jedno mesto, i slikani kao pobijeni civili... to je bio povod za NATO napad.

Inkvizitor
27-10-2014, 11:12
meni je muka od tih naknadnih svedočenja tipova koji su dok je trajao rat aktivno učestvovali u svemu tome
kad je stvar propala, ostalo se bez nagrada i privilegija a kod nekih se stiglo i do zatvora usled počinjenih kriminalnih radnji onda se setili da bi mogli i da kažu po koju za "nezavisne" medije i tako izvuku svoju guzicu
Tako Rašković nije ni metak opalio ali zna da su to oni sa "strane" radili a stvari nisu baš tako stajale i tamo gde je on i njegovi saborci bio glavni niko sa strane nije mogao da priđe selima u kom su živeli Albanci
Ista je priča samo od strane "leskovačana i kuševljana" pre svega, po njima zločine su činili samo "domorodci" a oni nisu ni metak opalili ...

ne mislim da bi itko tako lako riskirao opasnosti koje sve to sa sobom nosi da su baš to ti motivi koje navodiš..

DzoniBG
27-10-2014, 11:15
te linkove što si postavio i tih 106 godina zatvora baš u toj emisiji Svedoci..tzv zaštićeni svjedoci govore da su svi izišli van..

a da su neki iz policije nakon prvobitnog hapšenja , pušteni vraćeni u službi i još napredovali..ejj..kome pričaš..pa to je sprdačina

I kako kaže on..ja da svjedočim kad za moje svjedočenje saznaju odmah ti protiv koje ja kao zaštićeni svjedok svjedočim

ne mogu naći tu emisiju nema je na netu.

Škorpioni su neki pohapšeni tek kad je izišao video iz Trnova..to je samo "kontrola štete"

Sve je to kontrola stete...kao sto sam rekao, svaka drzava se trudi da minimalizuje stetu...

Ali za zlocine na Kosovu su odgovarali redom i Milosevic, i Pavkovic, i Sainovic, Lazarevic... vrh vrhova u drzavi... i za zlocine nad Albancima se ovde zna... nesto se krije, ali vecina se zna... i za to su ljudi pravomocno osudjeni...

Ko je osudjen od Albanaca za sve ono sto su radili...niko... e to je zakon Omerte, cuti ili lazi da nista nisi kriv...

Inkvizitor
27-10-2014, 11:17
Linka za sta?!

Gde je tu navod da su Albancima vadjeni organi?!

Objektivnost clanka pokazuje slika iz Racka... a to je jedna klasicna namestaljka... to je vec javna tajna... ubijeni pripadnici OVK u sukobu sa policijom su doneseni na jedno mesto, i slikani kao pobijeni civili... to je bio povod za NATO napad.

To je vaša priča..čak i da je istina..ko da je bio jedna Račak bilo ih je na desetke..svjedoče vojnici koji su u tome sudjelovali.

Ko biva bio samo Račak..

btw na toj slici iz Račka ima i osoba u vojnoj i u civilnoj odjeći..kako nisu sve presvukli..ako su htjeli prevarit..

U Emisiji b92 govore svjedoci da su ljudi ubijani i da su im vađeni organi..a da je jedan lik odsjekao Albancu glavu, preparirao je i od nje napravio lampu.

pa se morbidni um dosjetio da odsječe jednu žensku glavu ko biva da mu žena ima lampu od ženske glave a on od muške..pa da svak pali svoju.

To samo on zna i oni koji su bili s njim jel točno što priča a da ima tu nešto govori i slučaj onog vojvode iz Sarajeva u ratu koji se vozao sa prepariranom glavom tj lobanjom nekog muslimana na kojem je bila UN kaciga..to je bar dokazana priča..i onda mu u posjeteu, tj inspekciju dolazili Vučić i Nikolić..

Inkvizitor
27-10-2014, 11:24
Sve je to kontrola stete...kao sto sam rekao, svaka drzava se trudi da minimalizuje stetu...

Ali za zlocine na Kosovu su odgovarali redom i Milosevic, i Pavkovic, i Sainovic, Lazarevic... vrh vrhova u drzavi... i za zlocine nad Albancima se ovde zna... nesto se krije, ali vecina se zna... i za to su ljudi pravomocno osudjeni...

Ko je osudjen od Albanaca za sve ono sto su radili...niko... e to je zakon Omerte, cuti ili lazi da nista nisi kriv...

To je sve Hag, to nema veze s vama..

DzoniBG
27-10-2014, 11:27
To je vaša priča..čak i da je istina..ko da je bio jedna Račak bilo ih je na desetke..svjedoče vojnici koji su u tome sudjelovali.

Ko biva bio samo Račak..

btw na toj slici iz Račka ima i osoba u vojnoj i u civilnoj odjeći..kako nisu sve presvukli..ako su htjeli prevarit..

U Emisiji b92 govore svjedoci da su ljudi ubijani i da su im vađeni organi..a da je jedan lik odsjekao Albancu glavu, preparirao je i od nje napravio lampu.

pa se morbidni um dosjetio da odsječe jednu žensku glavu ko biva da mu žena ima lampu od ženske glave a on od muške..pa da svak pali svoju.

To samo on zna i oni koji su bili s njim jel točno što priča a da ima tu nešto govori i slučaj onog vojvode iz Sarajeva u ratu koji se vozao sa prepariranom glavom tj lobanjom nekog muslimana na kojem je bila UN kaciga..to je bar dokazana priča..i onda mu u posjete dolazili Vučić i Nikolić..

Nije nasa prica, to je potvrdila i Helena Ranta, nezavisni finski patolog, a ona je radila na slucaju, ispitivala sve zrtve...

Racak je namestaljka stranih sluzbi, da bi opravdali bombardovanje Srbije... ali to ne znaci da je sve namestaljka...

Albanci su stradali po nekoliko osnova... ali tek kad je poceo rat, nikakvih vecih stradanja, pogotovo civila nije bilo pre bombardovanja, kako su lagali na CNN-u...kad je pocelo, bilo je zlocina nekih specijalnih jedinica, bilo je stradanja civila jer su Albanci vodili prljav rat - udri iz zasede, pa se sakri u selu, zabrikadiraj u kuci...pa kad udari granata, izginu oni koji nose oruzje, i civili(tako je ubijen i Adem Jashari 1998 u sukobu sa policijom)... bilo je i planskih zastrasivanja i zlocina koji su izazivali strah i terali Albance u egzodus... bilo je pojedinacnih zlocina medju pripadnicima vojske i policije... svasta je tu bilo, to sve treba sortirati i rangirati posebno...

To sve nije nista sto ne vidjamo i na drugim ratistima, ta prljavstina je deo svakog rata... vadjenje organa nije, za to treba logistika, siroka mreza... moras da imas specijalne hirurge koji ce na strucan nacin vaditi organe, odlagati ih u specijalne posude i brzo transportovati... to Srbi nisu radili...a Albanci jesu, i taj najgori zlocin se zataskava, jer se zna koje bi bile implikacije da ih stvarno za to prozovu...rusi se mit o pravednoj i casnoj borbi, i stavljaju se u rang divljaka koji ne prezaju ni od cega...

Inkvizitor
27-10-2014, 11:31
To je sve tebi samo alibi...sve što pričaš..

Zašto bi Albanci falsificirali Račak kad okolo ima "Račaka" koliko hoćeš..

Bolje da ne spominješ ubojstvo svih Jašarija..kao argument za svoju stranu..

da se tom vodiljom vode svi ratovi, (osim bombardiranja) onda bi malo tko ostao živ..pripucalo se iz te kuće..sravni cijelo selo i pobij sve što hoda..

Eto ti znaš da Srbi nisu to radili, a vojnici koji su tamo bili govore drugačije, prije ću vjerovati njima nego tebi..

DzoniBG
27-10-2014, 11:35
http://globalresearch.ca/articles/BIK401A.html

Finnish pathologist Helena Ranta said the work of the Hague tribunal regarding the so-called Racak massacre was incomprehensible. The former head of the forensic team the European Union sent to the Kosovo-Albanian village of Racak in January 1999 to investigate the events there, in a conversation with Berliner Zeitung, criticized the UN tribunal for not following up the evidence that there was heavy fighting between Serb soldiers and the Kosovo-Albanian fighters during the night of January 15-16, 1999 in the Racak-region.

Ranta demanded that in addition to the OSCE pictures the tribunal also use the pictures taken by two additional photographers, shot several hours prior to the arrival of OCSE-observers.

The pictures show "that at least one of the bodies was moved afterwards â?" that body is not seen on OSCE-pictures."

Grunf
27-10-2014, 11:38
Ne znam zakaj Srbi tolko spominju taj Račak...Kao da je to bilo ključno kaj je NATO krenuo u bombardiranje. Ključno je bilo to kaj je Srbija nakon agresije na 2 države htjela etnički očistiti još jednu i međunarodnoj zajednici je bilo dosta.

DzoniBG
27-10-2014, 11:44
To je sve tebi samo alibi...sve što pričaš..

Zašto bi Albanci falsificirali Račak kad okolo ima "Račaka" koliko hoćeš..

Bolje da ne spominješ ubojstvo svih Jašarija..kao argument za svoju stranu..

da se tom vodiljom vode svi ratovi, (osim bombardiranja) onda bi malo tko ostao živ..pripucalo se iz te kuće..sravni cijelo selo i pobij sve što hoda..

Eto ti znaš da Srbi nisu to radili, a vojnici koji su tamo bili govore drugačije, prije ću vjerovati njima nego tebi..

Nisu Albanci to ni falsifikovali, nego strane obavestajne sluzbe, izvodjac radova na terenu je bio William Walker, sef posmatracke misije...

Kad je bilo "Racaka"?! Ovde govorimo o Januaru 1999. godine... rat pocinje 24.3....a to je bila medjufaza kad je u jesen 1998 dogovoren dolazak posmatracke misije, i povlacenje glavnine policijskih i vojnih snaga koje su od proleca 1998 u ogranicenom sukobu sa zaristima UCK... u Racku su izginuli pripadnici UCK u sukobu sa policijom, a onda svi gurnuti u jamu i slikani kao civili...

Kako je bilo sa Irakom - weapons of mass destruction, Sadam, bla bla...od jutra do sutra...Pauel je pokazivao neke slike sa postrojenjima... i to im je bio izgovor da udju u Irak... posle su priznali da je sve to bila laz...tako su i u Ukrajini oborili malezijski avion da bi imali povod da Rusima uvedu strozije sankcije...modus operandi koji primenjuju mnogo godina, jos od vijetnamskog rata... ako nemas stvarni povod, izmisli ga... pa kad zavrsis posao, nije ni vazno sta je bilo na pocetku...

DzoniBG
27-10-2014, 11:47
Ne znam zakaj Srbi tolko spominju taj Račak...Kao da je to bilo ključno kaj je NATO krenuo u bombardiranje. Ključno je bilo to kaj je Srbija nakon agresije na 2 države htjela etnički očistiti još jednu i međunarodnoj zajednici je bilo dosta.

Nije Srbima to kljucno...nego NATO paktu i zapadnim drzavama... jer su posle toga digli sve medije na noge, i pripremali javno mnenje da je "milosrdni andjeo" neophodan...

Ovo je samo argument koliko je vecina toga bila propaganda i laz...

Inkvizitor
27-10-2014, 11:59
Nisu Albanci to ni falsifikovali, nego strane obavestajne sluzbe, izvodjac radova na terenu je bio William Walker, sef posmatracke misije...

Kad je bilo "Racaka"?! Ovde govorimo o Januaru 1999. godine... rat pocinje 24.3....a to je bila medjufaza kad je u jesen 1998 dogovoren dolazak posmatracke misije, i povlacenje glavnine policijskih i vojnih snaga koje su od proleca 1998 u ogranicenom sukobu sa zaristima UCK... u Racku su izginuli pripadnici UCK u sukobu sa policijom, a onda svi gurnuti u jamu i slikani kao civili...

Kako je bilo sa Irakom - weapons of mass destruction, Sadam, bla bla...od jutra do sutra...Pauel je pokazivao neke slike sa postrojenjima... i to im je bio izgovor da udju u Irak... posle su priznali da je sve to bila laz...tako su i u Ukrajini oborili malezijski avion da bi imali povod da Rusima uvedu strozije sankcije...modus operandi koji primenjuju mnogo godina, jos od vijetnamskog rata... ako nemas stvarni povod, izmisli ga... pa kad zavrsis posao, nije ni vazno sta je bilo na pocetku...

Ako su svi slikani kao civili kako to da onda na slikama ima pobijenih u vojnim odorama?

Inkvizitor
27-10-2014, 12:00
Nije Srbima to kljucno...nego NATO paktu i zapadnim drzavama... jer su posle toga digli sve medije na noge, i pripremali javno mnenje da je "milosrdni andjeo" neophodan...

Tebi je sve propaganda i laž

DzoniBG
27-10-2014, 12:12
http://globalresearch.ca/articles/BIK401A.html

Finnish pathologist Helena Ranta said the work of the Hague tribunal regarding the so-called Racak massacre was incomprehensible. The former head of the forensic team the European Union sent to the Kosovo-Albanian village of Racak in January 1999 to investigate the events there, in a conversation with Berliner Zeitung, criticized the UN tribunal for not following up the evidence that there was heavy fighting between Serb soldiers and the Kosovo-Albanian fighters during the night of January 15-16, 1999 in the Racak-region.

Ranta demanded that in addition to the OSCE pictures the tribunal also use the pictures taken by two additional photographers, shot several hours prior to the arrival of OCSE-observers.

The pictures show "that at least one of the bodies was moved afterwards â?" that body is not seen on OSCE-pictures."

Ajde i da prevedemo ovo...

Finski patolog Helena Ranta je rekla da je rad haskog tribunala u slucaju takozvanog masakra u Racku neprihvatljiv. Bivsa sefica forenzickog tima EU poslatog u kosovsko-albansko selo Racak u januaru 1999 da istrazi sta se tamo desilo, u razgovoru za Berliner Zeitung, kritikovala je rad UN tribunala jer nisu uvazili dokaze da je bilo teske borbe izmedju srpskih vojnika i kosovsko-albanskih boraca tokom noci 15-16 januara, u regionu Racka.

Ranta je zahtevala da uz OSCE slike tribunal koristi dodatne slike od dva fotografa, koje su slikane nekoliko casova pre dolaska OSCE posmatraca. Te slike potvrduju da je najmanje jedno telo pomerano naknadno i da se ne vidi na OSCE slikama.

Ima jos puno inkriminisucih detalja i u ovom clanku, i u drugim... ne samo da su namestali pozornicu da izgleda da su pobijeni nevini Albanci sa ciljem da izazovu odijum u zapadnim javnim mnenjima, nego su posle i u Hagu zaobilazili cinjenice, a pre svega da su se te noci zestoko sukobili UCK i srpske snage, i da su ovi poginuli na slikama zrtve tog sukoba...a nikako terora srpskih snaga nad nevinim civilima...

DzoniBG
27-10-2014, 12:17
Tebi je sve propaganda i laž

Ne sve, nego kako sam i napisao - vecina...

Nije Kosovo izolovan slucaj... gledaj kako se manipulise u svim ratnim zonama... pravi rat je medijski rat, kako zapakujes vesti, sta akcentujes, sta zaobidjes, u koji kontekst stavis... sta se dogadja na samom terenu je periferno u odnosu na slike koje osvanu na TV-u, i kako se one tumace...

Jel spominje neko sruseni malezijski avion...niko... istekao rok trajanja, ne treba im vise ta prica, postigli su cilj...dalje ceprkanje bi samo jos vise ogolilo prevaru sa kojom su se posluzili...

Inkvizitor
27-10-2014, 12:28
ne odgovori mi , kako to da nisu svi preobučeni u civile ako je to sve nameštaljka.

DzoniBG
27-10-2014, 12:41
ne odgovori mi , kako to da nisu svi preobučeni u civile ako je to sve nameštaljka.

http://www.youtube.com/watch?v=RH2LB-n3RpI

Evo sve je detaljno objasnjeno...sta su rekli jedni, sta drugi, sta treci...i sta je ustvari istina...

Inkvizitor
27-10-2014, 13:10
Nemam ja vremena da gledam taj cijeli film a i ne da mi se trenutno. Pitam te logično pitanje. Zašto nisu svi u civilnoj odjeći ako je najmještaljka.

Nećeš odgovorit. Ok. Nije ti prvi put.

kad si se zgražao kako su Albanci rušili crkve i manastire i nazivao ih već kako ih nazivaš ja sam ti stavio clip gdje Srbi iz zauzetih dijelova Hrvatske ruše crkve i govore kako će materijal od tih srušenih crkava korisiti za nasipanje puteva i kad sam te pitao..što vidiš tu. Ti si rekao, vidim primitivizam kao tu i tamo. Ništa više.

To si ti Džoni razumiš, izbjegni sve neugodno a o drugoj strani cijepaj načetvero.

Nejde to tako.

Čak mislim da bi ti bio savršen ministar informisanja u Miloševićevoj vladi.

Ti se tako izražavaš o Albancima da ih totalno dehumaniziraš. Oni za tebe nisu ljudi ne pojedinci koji imaju svoje želje, bolji, nadanja, patnje nego su to za tebe neljudi, životinje što li već.

a to je osnovna potka za pokolje. Kad čovjeka pa makar i protivnika i neprijatelja ne smatraš ljudskim bićem, kad ga dehumaniziraš onda je sasvim normalno čak i poželjno da se takve "zvijeri" eliminiraju s lica zemlje. Time se služila vaša politika 90-tih.

Dehumaniziraj neprijatelja, prikaži kao ga zvijer koja ne zaslužuje da živi i stvorio si osnovne pretpostavke za zločine i pokolje..

Sličnu matricu koriste ovi islamski ekstremisti, ovi ISIL-ovci..za njih su svi, pa čak i muslimani koji neće da žive po njihvoim zakonima, nevjernici i što se već ne, pa ih je poželjno masakrirati i odsjecati im glave.

DzoniBG
27-10-2014, 13:25
Dok ne pogledas emisiju, bespredmetno je dalje da pricamo...

Lepis etikete, proglasavas potencijalnim huskacem na zlocine... poceli smo da pricamo o konkretnoj temi, ja sam ti ponudio da pogledas sta se dogadjalo konkretno u slucaju Racka, iz perspektive ucesnika na svim stranama...odbio si to...

Pisao sam gore po kojim su sve kategorijama bili srpski zlocini nad Albancima... ne vredi, opet ponavljas matricu... jer je alternativa da suocis argumente sta je bilo u Racku, i koji je cilj toga... a to ti nikako ne odgovara...

Grunf
27-10-2014, 14:05

Pa nije ni NATO-u, već bi oni izvadili jedan od more masakara na Kosovu zbog kojeg bi reagirali jer je u to vrijeme kompletno Kosovo bilo čišćeno od Albanaca. To je najveći argument, kaj je Srbija nakon 2 agresivna rata pokušala još i počistiti 1,5 milijuna Kosovara. Nemreš očekivati da će međunarodna zajednica vječno žmiriti na jedno oko.

Inkvizitor
27-10-2014, 14:15
Dok ne pogledas emisiju, bespredmetno je dalje da pricamo...

Lepis etikete, proglasavas potencijalnim huskacem na zlocine... poceli smo da pricamo o konkretnoj temi, ja sam ti ponudio da pogledas sta se dogadjalo konkretno u slucaju Racka, iz perspektive ucesnika na svim stranama...odbio si to...

Pisao sam gore po kojim su sve kategorijama bili srpski zlocini nad Albancima... ne vredi, opet ponavljas matricu... jer je alternativa da suocis argumente sta je bilo u Racku, i koji je cilj toga... a to ti nikako ne odgovara...

Naravno da mi ne pada napamet uhvatiti se na tvoju udicu pričanja samo o navodnoj podvali u Račku.

Račak je samo jedan od događaja čije si se ti navodne kontroverze uhvatio kao pijan plota želeći opravdati divljaštvo na Kosovu a ne znaš odgovoriti na jednostavno pitanje.." ako je podvala, zašto su izmješane osobe u civilnoj i vojnoj odjeći".

DzoniBG
27-10-2014, 15:00
Naravno da mi ne pada napamet uhvatiti se na tvoju udicu pričanja samo o navodnoj podvali u Račku.

Račak je samo jedan od događaja čije si se ti navodne kontroverze uhvatio kao pijan plota želeći opravdati divljaštvo na Kosovu a ne znaš odgovoriti na jednostavno pitanje.." ako je podvala, zašto su izmješane osobe u civilnoj i vojnoj odjeći".

Mislio sam da ces sam uvideti koliko ti je pitanje besmisleno...

To je selo u zabiti izmedju Urosevca i Prizrena... tu im je bio stab i dobijali su oruzje i instrukcije da napadaju policajce u Stimlju koje je blizu sela... nije to regularna armija, nego priuceni borci UCK...neki su imali uniforme, neki su bili u civilu... ali su svi ubijeni u borbi, i onda premesteni na jedno mesto za slikanje, uz pricu da su ubijeni civili...

Skywalker
29-10-2014, 09:11
Kosovo | utorak 28.10.2014 | 23:30
Srušeno pet kuća Srba u Đakovici

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=10&dd=28&nav_category=640&nav_id=917289

Grunf
29-10-2014, 11:40
5 kuća srušili jednoj obitelji u jednom danu bagerima? A zakaj? Jel ima kakvih slika? Mislim, zvuči mi nevjerojatno.

Skywalker
29-10-2014, 13:10
Navodno,zatrazili su stanari okolnih zgrada/kuca,iz straha da se ne bi obrusile na prolaznike.
Anyway,to je taj suzivot na Kosovu.Proteruju sve sto je srpsko...pre par nedelja napadi u Decanima,ustvari to je konstantna pojava.
Oni to rade od kad je NATO dosao tu.

"Ekstremni Albanci poručuju da ne žele da vide Srbe"

http://www.blic.rs/data/images/2014-10-29/529911_srpskekucerusenjebageridakovicafotoopstinad akovicalimradio1414564541585213_f.jpg?ver=14145669 44

http://www.blic.rs/data/images/2014-10-29/529912_srpskekucerusenjebageridakovicafotoopstinad akovicalimradio1414564541585214_f.jpg?ver=14145669 51

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/506516/Sruseno-pet-kuca-Srba-u-Djakovici

Inkvizitor
29-10-2014, 13:27
Ako će se umjesto tih trošnih kuća izgraditi nove, ne vidim problem.

antananarivu
29-10-2014, 18:21
Ako će se umjesto tih trošnih kuća izgraditi nove, ne vidim problem.

I naseliti Srbe koje su otjerali...ne vidim ni ja...

Gore prije su naveo za neku priču da si tražio na B92...za nas Srbe B92 je "jako vjerodostojan i nepristrasan medij".Fuj.To je sito kao kad vi ismijavate neke svoje novinare,istoričare,novine,časopise koji pišu ono što "desna struja" ne želi ni da čuje niti da vidi.Razumljivo.
Ili ovaj nakon tebe što daje DW link za zločine nad Albancima.Uf,ala ti je link u PeMe! Ajde nađi još emisiju sa CNNa pa da završimo.Samo udari sudijskim čekićem.
:bravo:de

antananarivu
29-10-2014, 18:29

Koju "još jednu državu"? I kako to da Srbija nakon"toliko agresija" biva sve manja i manja a samo "agresuje,napada i okupira uokolo"?

Grunf
29-10-2014, 19:26
Navodno,zatrazili su stanari okolnih zgrada/kuca,iz straha da se ne bi obrusile na prolaznike.
Anyway,to je taj suzivot na Kosovu.Proteruju sve sto je srpsko...pre par nedelja napadi u Decanima,ustvari to je konstantna pojava.
Oni to rade od kad je NATO dosao tu.

"Ekstremni Albanci poručuju da ne žele da vide Srbe"

http://www.blic.rs/data/images/2014-10-29/529911_srpskekucerusenjebageridakovicafotoopstinad akovicalimradio1414564541585213_f.jpg?ver=14145669 44

http://www.blic.rs/data/images/2014-10-29/529912_srpskekucerusenjebageridakovicafotoopstinad akovicalimradio1414564541585214_f.jpg?ver=14145669 51

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/506516/Sruseno-pet-kuca-Srba-u-Djakovici

Jel netko tam živi ili su prazne? Nemre se ništa rušiti bez nekakve odluke grada, a ona mora biti u skladu sa zakonima. Ak su mu nelegalno srušili nek ih tuži do Strasbourga pa će dobiti milijunsku odštetu. :)

Grunf
29-10-2014, 19:27
Koju "još jednu državu"? I kako to da Srbija nakon"toliko agresija" biva sve manja i manja a samo "agresuje,napada i okupira uokolo"?

Izgleda da su ostali tvrđi orah nego što ste mislili. :D

antananarivu
29-10-2014, 20:28
Jel netko tam živi ili su prazne? Nemre se ništa rušiti bez nekakve odluke grada, a ona mora biti u skladu sa zakonima. Ak su mu nelegalno srušili nek ih tuži do Strasbourga pa će dobiti milijunsku odštetu. :)

osjeća se sarkazam...smrdi na kilometar....:D

Grunf
29-10-2014, 20:32
osjeća se sarkazam...smrdi na kilometar....:D

Ma nije :D Stvarno ti velim, znam da je Kosovo totalno nesređena država, ali ipak možeš doći do Strasbourga od tam i pokupiti odštetu, ak su te oštetili. :)

Čak ni oni ne smiju samo doći s bagerom i porušiti nekome kuću, bez ikakve odluke. A kad je napismeno onda se može utužit.

antananarivu
29-10-2014, 21:02
"Oni" smiju na bagerima i do Strazbura i niko im riječ ne bi rekao...vjeruj mi.Znam njih,a razumijem im "Velikog brata".Niko njih ne bi trebao potcjenjivati,pogotovo mi Srbi,nikako,to bi bilo zaista glupo,ali čovjek se ne može oteti "utisku" da su "oni" od svih naroda i narodnosti Jugoslavije,bili nekako najzatucaniji,najneobrazovaniji i najtunjaviji.Pa opet,eto,"naučili" su (ili su ih "naučili") da slušaju,naučili su da usavrše svoje principe "građanske neposlušnosti",da se prilagode novim pravilima Novog poretka.Priznaju samo zakon "jačice",ne bendaju oni "pravdu,pravičnost i nisu pretjerano pravdoljubiv"i,istina ih ne interesuje kad je viši cilj u pitanju.Ako su oni shvatili da bagerom "mogu" da rade to što im se dozvoli,oni će to da rade...i više od toga....samo oslušnu šapat iza sebe i "omirišu" vjetar iza leđa i....REAGUJ! Vrlo,vrlo ambiciozan narod.:de

Skywalker
29-10-2014, 21:20
Takvi su uvek bili...uvek sam govorio,jebes narod koji nije sposoban sam da se izbori za svoju drzavu...a oni to definitivno nisu uspeli...nekad ih je stitila AU,a sad EU i SAD.

Svesni su oni da su bez svojih zastitnika niko i nista...svesni su oni da srpski narod nije zaboravio Kosovo ni stotinama godina pod Turcima,pa tako nece ni sad.
Bas iz tog razloga,i 15 godina posle rata,se trude da proteraju sve srpsko sa Kosova.

@Grunf - znam da znate,da na Kosovu nikad nije bilo zakona,tamo je jednostavno takav mentalitet...krvna osveta,plemenske staresine...isto kao u Albaniji...pa tamo granica izmedju njih nikad nije ni postojala u pravom smislu reci.
To sto je vama drago sto nas sad je8u uz pomoc EU i SAD,to je druga stvar,ali su oni kao narod zatucani,i tako ce uvek biti.

blam
29-10-2014, 21:36
Da verujes da neko moze tako jednostano bagerima iz cistog mira srusiti pet kuca, samo radi cinjenice da su srpske kuce, i da za takvo delo ne odgovara, je ludost. Citam vest sa Blica, i vidi se da niti se pokusalo da se dobije izjava i sa druge strane, Opstine Djakovica.
Ali izgleda da nekim Srbima ne odgovara istina.

blam
29-10-2014, 21:38
Takvi su uvek bili...uvek sam govorio,jebes narod koji nije sposoban sam da se izbori za svoju drzavu...a oni to definitivno nisu uspeli...nekad ih je stitila AU,a sad EU i SAD.

i to kazu ovi?
http://www.blic.rs/data/images/2014-10-17/525428_parada-kisa07-foto-vesna-lalic_origh.jpg

blam
29-10-2014, 21:40
@Grunf - znam da znate,da na Kosovu nikad nije bilo zakona,tamo je jednostavno takav mentalitet...krvna osveta,plemenske staresine...isto kao u Albaniji...pa tamo granica izmedju njih nikad nije ni postojala u pravom smislu reci.
To sto je vama drago sto nas sad je8u uz pomoc EU i SAD,to je druga stvar,ali su oni kao narod zatucani,i tako ce uvek biti.

Rezultati pokazuju koji narod je zatucaniji.
A ovo je sam smisao civilizacije
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/1013748_10203512959636876_6388150851363393529_n.jp g?oh=20df49fbeed2c99223443913c8115789&oe=54EAB45C&__gda__=1425316709_1a9424ff0b3599aab22865c53bf22c0 9

antananarivu
29-10-2014, 22:53
i to kazu ovi?
http://www.blic.rs/data/images/2014-10-17/525428_parada-kisa07-foto-vesna-lalic_origh.jpg

ovi su "vaši"....izuzimam trojicu sveštenih lica....(oni ne potpadaju "ovodržavnom" sudu...za njihovu odgovornost postoji drugi Sud,ako su griješili,naravno)...

Skywalker
29-10-2014, 22:56
Ne znam sta ti to znaci,ja upravo pljujem po svemu tome sto si okacio...po nasoj Vladi najvise,Premijeru,Predsedniku,i to nikada nisam krio...Kurir,Informer,najgore rezimske novine kod nas...Danas su obe novine imali na naslovnoj strani neke gluposti o napadima na Vucica.
Blic je na malo visem nivou,ali u poslednje vreme se mnogo srozao,sex im je postao glavna tema,isto se Vucic mesa u uredjivacku politiku,itd.Alo u zivotu nisam kupio...TV sam izbacio iz sobe odavno,PINK mrzim,sve te gluposti,nase narodnjake...to svi znaju u mojoj okolini.

I kakav ti je to argument na onu vest o rusenju kuca ?
Svi napadaci na pekare u Vojvodini su uhapseni,odrzan je protest u NSu,gde su ljudi iskazali solidarnost sa komsijama Albancima...

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t31.0-8/p960x960/10481927_930578563636160_1390722769275210317_o.jpg

Kada cete vi na Kosovu organizovati takav skup,kada se napadne neki Srbin ? Kada cete ishamarati barem svu tu dechurliju koja pise islamisticke poruke po zidovima Manastira,gadja svestenike...babe i dede,obicne ljude kada dodju da obidju porusene grobove ? Tako se gaji mrznja u vas,od malih nogu.

antananarivu
29-10-2014, 23:00
Rezultati pokazuju koji narod je zatucaniji.
A ovo je sam smisao civilizacije
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/1013748_10203512959636876_6388150851363393529_n.jp g?oh=20df49fbeed2c99223443913c8115789&oe=54EAB45C&__gda__=1425316709_1a9424ff0b3599aab22865c53bf22c0 9

..a našao si "naslove"....a iskreno šta si ti očekivao? Alo, "Naše" novine,Kurir,Informer (Snow),Bljic,pardon Blic...zar ti ne znadeš,baki,da Bljic,sori,Blic laže ljude???
vrlo reprezentativno od tebe...a iskreno prilično nejasno,traljavo i vjerovatno "prljavo" i sa naše strane..sve je moguće...

antananarivu
29-10-2014, 23:05
Ne znam sta ti to znaci,ja upravo pljujem po svemu tome sto si okacio...po nasoj Vladi najvise,Premijeru,Predsedniku,i to nikada nisam krio...Kurir,Informer,najgore rezimske novine kod nas...Danas su obe novine imali na naslovnoj strani neke gluposti o napadima na Vucica.
Blic je na malo visem nivou,ali u poslednje vreme se mnogo srozao,sex im je postao glavna tema,isto se Vucic mesa u uredjivacku politiku,itd.Alo u zivotu nisam kupio...TV sam izbacio iz sobe odavno,PINK mrzim,sve te gluposti,nase narodnjake...to svi znaju u mojoj okolini.

I kakav ti je to argument na onu vest o rusenju kuca ?
Svi napadaci na pekare u Vojvodini su uhapseni,odrzan je protest u NSu,gde su ljudi iskazali solidarnost sa komsijama Albancima...

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t31.0-8/p960x960/10481927_930578563636160_1390722769275210317_o.jpg

Kada cete vi na Kosovu organizovati takav skup,kada se napadne neki Srbin ? Kada cete ishamarati barem svu tu dechurliju koja pise islamisticke poruke po zidovima Manastira,gadja svestenike...babe i dede,obicne ljude kada dodju da obidju porusene grobove ? Tako se gaji mrznja u vas,od malih nogu.

a izvini,nije li bilo "malo" čudno da su baš sve pekare,baš u Vojvodini,baš istu noć,baš šćipetarske,baš iz istog razloga napadnute iz "tradicionalno" agresivnog karaktera panonskih,vojvođanskih Lala....koji imaju zaebanciju.kad je bilo najteže u Drugom svjetskom ratu? Kad smo se najeli ljutih kulena,vreo dan,oko tries stepeni a Švaba okupirao seoski bunar.....daaaaj,nije svako budala ako je Srbin! ;)

Skywalker
30-10-2014, 08:50
Prelistaj moje postove,videces da je i meni bilo cudno otkud bas u Vojvodini ti napadi.

Grunf
30-10-2014, 17:48
Jel ima neka teorija zasto bas u Vojvodini i tko podmece Srbima te narusava njihov tolerantni imidz?

Skywalker
13-01-2015, 09:15
Češki potpukovnik koji je odlučio da vrati ordenje NATO Marek Obrtel izjavio je da je NATO zločinačka organizacija zbog zločinačke politike onih koji ga vode.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/525854/Ceski-veteran-iz-NATOa-Bio-sam-svedok-genocida-nad-Srbima-na-Kosovu

"Prvo se iznutra rastura medijskim kampanjama, obojenim revolucijama, čačkanjem u najosetljivije tačke, etničke podele ili verske razlike. Prostije rečeno, destabilizuje se", naveo je Obrtel.

"Onda nastupa NATO sa svojim jedinicama, praćen humanitarnim organizacijama i posmatračkim misijama, kao navodni zaštitnik ljudskih prava i sloboda. Brzo posle njih dolaze `biznismeni` i počinju da obnavljaju zemlju, odnosno da realizuje svoje interese", objasnio je Obrtel.

Grunf
13-01-2015, 09:23
Ti se slažeš s njim?

Skywalker
13-01-2015, 21:45
Obojene revolucije,etnicke ili verske podele su pogodno tlo za izazivanje sukoba...sta tu ima cudno ? Sta je tu covek slagao ?
To i danas uspeva...

Objasni mi zasto je Toni Bler manji zlocinac od Milosevica npr ?
Zasto je Taci manji zlocinac od Nikole Sainovica ili onog nesretnog Milana Milutinovica koji se nikad nista nije pitao,a bio je u Hagu... ?
Objasni mi zasto je Porosenko manji zlocinac od Putina npr ?

Zato sto su Taci,Porosenko,Bler,Solana,Olbrajtova...odani SADu i njihovoj bolesnoj ideji o vladanju celim svetom...pa su onda valjda njihove zrtve manje vredne od onih koje su "kolateralna steta"...Te zrtve niko i ne pomene...U Donjecku svaki dan ginu civili,i Evropa cuti...To je demokratija.

Kako to da Izrael ubije prosle godine 2000 Palestinaca u Gazi,a oni izgube oko 70 vojnika...i celom svetu je to OK ?

To je ta poremecena politika...Ista ta Evropa je podrzavala te siptare i islamiste na Kosovu,pa sad kad im dodje u Pariz takva pretnja...onda se svi drze za ruke i glume zabrinutost...

sagitarius
14-01-2015, 14:56
Obojene revolucije,etnicke ili verske podele su pogodno tlo za izazivanje sukoba...sta tu ima cudno ? Sta je tu covek slagao ?
To i danas uspeva...

Objasni mi zasto je Toni Bler manji zlocinac od Milosevica npr ?
Zasto je Taci manji zlocinac od Nikole Sainovica ili onog nesretnog Milana Milutinovica koji se nikad nista nije pitao,a bio je u Hagu... ?
Objasni mi zasto je Porosenko manji zlocinac od Putina npr ?

Zato sto su Taci,Porosenko,Bler,Solana,Olbrajtova...odani SADu i njihovoj bolesnoj ideji o vladanju celim svetom...pa su onda valjda njihove zrtve manje vredne od onih koje su "kolateralna steta"...Te zrtve niko i ne pomene...U Donjecku svaki dan ginu civili,i Evropa cuti...To je demokratija.

Kako to da Izrael ubije prosle godine 2000 Palestinaca u Gazi,a oni izgube oko 70 vojnika...i celom svetu je to OK ?

To je ta poremecena politika...Ista ta Evropa je podrzavala te siptare i islamiste na Kosovu,pa sad kad im dodje u Pariz takva pretnja...onda se svi drze za ruke i glume zabrinutost...

Milošević je suodgovoran za genocid, pokretanje osvajačkih i hegemonistićkih ratova na tlu ex Yu, čime je načinio nepopravljivu štetu međunacionalnim odnosima na Balkanu za mnogo budućih decenija, zato što je na Srbiju svojom tvrdoglavom i nepopustljivom i bahatom politikom izdejstvovao napade NATO-a, zato što je izravno organizirao teror na Kosovu, kamo je prenio ratni vihor u svojim hegemonističkim i propalim idejama, koje su epilogizirale u Haagu.

Napad NATO na Srbiju ne govori ništa o Bleru, nego o srbijanskoj politici tog vremena, ratovima i pošastima u koje je s jedne strane uvučen srpski narod a s druge što je od tog srpskog naroda u svim državama ex države napravljen najomraženiji narod.

Za velikosrpsku politiku Tači je zlikovac, ali objektivno je utemeljitelj države Kosovo koju Srbi treba da prihvate kao činjenicu i što najbolje govori o stupnju demokratizacije Srbije kao europske države.

Širenje i poređenje Srbije, srbijanskih političara sa svjetskim liderima ne govori opet o veličini Srbije, nego o megalomaniji i egomanijakalnoj opsjednutosti zemljom čiji pjesnici i lideri i danas potajice tvrde da je Srbija pupak svemira i da je Načertanije temelj srbijanske dugoročne politike.
Europa i tolike države Europe su loše, poremečene u tvojoj percepciji, a jedino je Srbija tu da bude moralni uzor, u najmanju ruku ovo je pomalo zeznuta tvrdnja koju nebi izgovorili ni oni u "ustanovi"...
I najzad Europa se drži skupa zgrožena nakon islamističkog terorističkog napada u kojem sa Francuskom saučestvuje cijeli civilizirani svijet, osim pojedinaca iz "pupka svemira", koji će zabrinutost civiliziranog svijeta nad eskalacijama terorizma reći da glume zabrinutost.
Pametnom - dosta.

Skywalker
14-01-2015, 15:24
Gde si video da sam ja napisao da je jedino Srbija moralni uzor ? To nikada ovde nisam napisao,ali sam zato pisao o dvostrukim standardima koji vladaju u svetu...i to ne samo kad smo mi u pitanju...nego svako ko ne ide pod ruku sa Amerikom,dozivljava da bude izopsten,sankcionisan,kaznjen,osvojen...sta god.

Kako to da sad Ukrajina godinu dana moze da bombarduje Donjeck i da celom svetu to ne smeta...a smetalo je kad je Srbija resila da sacuva Kosovo ?
Kako to da narod Kosova ima pravo na samoopredeljenje,a narod Donbasa nema ?
Objasni mi to...bez sire analize.

A ja znam sta ces reci,Putin je izvrsio invaziju i na Krim i na Donjeck,pa je eto Zapad odlucio da tome kaze NE,i da dovede naprednu demokratiju u Ukrajini...a vi ne vidite u sta se ovaj svet pretvara,na celu sa SAD-om...
Kod nas je isceniran Racak,prosle godine je iscenirano obaranje aviona u Ukrajini...Uvek je jedna te ista matrica...i uvek stoji jedan nalogodavac,a to su SAD,UK itd...

Reci za Tacija da nije zlocinac...to je nisko i od vas,bivse brace.
Kao sto su mnogi od nasih odgovarali po komandnoj odgovornosti,u najmanju ruku je mogao i on za tako nesto da odgovara.

Ista ta Evropa je nasiroko podrzavala iste te islamiste u Bosni i na Kosovu...protiv nas,tj "pupka svemira"...te stoga nemam ni najmanje sazaljenja za Francusku...A jos vise bih voleo i SAD i UK da osete napade na svojoj teritoriji.

EHO1983
14-01-2015, 21:52
Reci za Tacija da nije zlocinac...to je nisko i od vas,bivse brace.

Thaci je zlocinac albanskog naroda...da bi bio zlocinac srba, vas vojvoda ne bi nikad stigao danas u scenu vasog zlocina

NorthStand
14-01-2015, 23:59
Thaci je zlocinac albanskog naroda...da bi bio zlocinac srba, vas vojvoda ne bi nikad stigao danas u scenu vasog zlocina

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/zaboravljen-od-svojih-kako-je-durad-srpski-vitez-postao-albanski-heroj-clanak-1658387

može komentar?

ovo je moj. :smijeh

EHO1983
15-01-2015, 02:52
Moj je...pa koj kurac cita to :D.

Skywalker
15-01-2015, 12:44
Ovo je razlika izmedju Albanaca i Srba :
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:529031-Snimak-napada-Albanaca-na-Vucicevu-kolonu

Edi Rama nije doziveo ovo kad je dolazio u posetu.
Posle recite da niste divljaci.

PREMIJER ODRŽAO MITING U GRAČANICI I OTKRIO SPOMENIK KRALjU MILUTINU Vučić na KiM: Ostajte ovde, ne napuštamo vas
http://www.novosti.rs/upload/images/2015//01/14n/vucic--gracanica-%284%29.jpg

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:528851-Vucic-na-KiM-Ostajte-ovde-ne-napustamo-vas

Inkvizitor
15-01-2015, 14:34
Mislim da bi točnija pralela bila da je Taqi posjetio Srbiju.

Inkvizitor
15-01-2015, 14:37
http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/zaboravljen-od-svojih-kako-je-durad-srpski-vitez-postao-albanski-heroj-clanak-1658387

može komentar?

ovo je moj. :smijeh

Janosz Hunyadi Srbin :D

Pravo srpsko ime..

Grunf
15-01-2015, 15:15
http://www.youtube.com/watch?v=2g0dyvJSrjo

Blefer
16-01-2015, 09:30
ovo je toliko loše izrežirano da nemam reči!

zna se da je vučić dobio zeleno svetlo za jednodnevnu šetnju u pratnji kosovskih policajaca ali moralo je da se malo pokaže da je on kao to sam odradio na svoju ruku pa eto ima i nezadovoljnih
da je stvarno trebalo da protestvuju bilo bi 100.000 Albanaca na putevima a ne ovih desetak "specijalaca"

EHO1983
29-01-2015, 22:01
Kosovo pred gradjanski rat, a vi nista?!

NorthStand
30-01-2015, 07:45
ma stari moj, mi u hrvatskoj odavno imamo svoj "građanski rat" s srbima i komunjarama, pa ne stignemo pratit tuđe. :)

farcry
06-02-2015, 19:34
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/532581/Stefanovic-60000-Albanaca-zeli-srpski-pasos

Opa 60.000 Albanaca u proslom mesecu podnelo zahtev za srpsko drzavljanstvo i pasos, izgleda da novi vetrovi duvaju na Kosovu.

AnteCa$h
06-02-2015, 19:50
Sta ce im? Nemozes bez vize niti bilo gdje u zapdnoj europi niti preko atlantika sa srpskim putovnicima. Koj vjetrove? Kosovo je Kosovo

Skywalker
08-02-2015, 00:10
c/p sa jednog portala :

Pitanja na koje Vlada RS gradjanima duguje odgovor:
1. Ko je, kada i zasto Albancima sa KiM odobrio, istancovao, podelio pasose Republike Srbije?
2. Da li je ministar Stefanovic pri cistoj svesti izjavio juce da su zahtevi kosovskih albanaca za srpskim pasosima odraz njihove privrzenosti RS?
3. Zasto pripadnici policije duz trase puta od kosova do subotice ne kaznjavaju i van saobracaja stavljaju autobuse u kojima ima i do 200 putnika?
4. Da li mozda medju njima ima i onih koji se kojim slucajem terete/sumnjice za kakav ratni zlocin protiv nealbanskog stanovnistva?
5. Sta se desava sa Albancima koje Madjarska ne prihvati: da li ostaju negde 'izgubljeni u prevodu' medj' vojvodjanskim ravnicama ili bivaju vracani na Kosovo?
6. Zasto ne idu kroz CG u Hrvatsku, s obzirom da im je EU na taj nacin mnogo bliza?
7. Zasto ne uzimaju albanske pasose, s obzirom da i Albanija nema vizni rezim, nego bas NASE?
8. Da li ce RS imati nekakvih posledica zbog ovoga?
9. Poslednje : ZASTO IM PORED SVEGA, DOZVOLJAVAMO PRELAZ PREKO NASE ZEMLJE?

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=02&dd=07&nav_category=640&nav_id=955833

farcry
08-02-2015, 14:10
Prosto pojasnjenje,oni koji su ih propustili su bili podmazani, ali nema ni mi sta da se bunimo oni i jesu drzavljani republike Srbije i imaju pravo na pasos po srpskom ustavu.

AnteCa$h
08-02-2015, 20:44
Prosto pojasnjenje,oni koji su ih propustili su bili podmazani, ali nema ni mi sta da se bunimo oni i jesu drzavljani republike Srbije i imaju pravo na pasos po srpskom ustavu.

Oni ne priznaju srpski ustav pa niti vecina zemlje koji su priznali kosova. To vam boli

AnteCa$h
08-02-2015, 20:45
c/p sa jednog portala :

Pitanja na koje Vlada RS gradjanima duguje odgovor:
1. Ko je, kada i zasto Albancima sa KiM odobrio, istancovao, podelio pasose Republike Srbije?
2. Da li je ministar Stefanovic pri cistoj svesti izjavio juce da su zahtevi kosovskih albanaca za srpskim pasosima odraz njihove privrzenosti RS?
3. Zasto pripadnici policije duz trase puta od kosova do subotice ne kaznjavaju i van saobracaja stavljaju autobuse u kojima ima i do 200 putnika?
4. Da li mozda medju njima ima i onih koji se kojim slucajem terete/sumnjice za kakav ratni zlocin protiv nealbanskog stanovnistva?
5. Sta se desava sa Albancima koje Madjarska ne prihvati: da li ostaju negde 'izgubljeni u prevodu' medj' vojvodjanskim ravnicama ili bivaju vracani na Kosovo?
6. Zasto ne idu kroz CG u Hrvatsku, s obzirom da im je EU na taj nacin mnogo bliza?
7. Zasto ne uzimaju albanske pasose, s obzirom da i Albanija nema vizni rezim, nego bas NASE?
8. Da li ce RS imati nekakvih posledica zbog ovoga?
9. Poslednje : ZASTO IM PORED SVEGA, DOZVOLJAVAMO PRELAZ PREKO NASE ZEMLJE?

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=02&dd=07&nav_category=640&nav_id=955833

Zato jel morate sa otvorenim ustima

Skywalker
08-02-2015, 22:16
Glupi su ti komentari...mozes i da preskocics neku temu,znas...Nisi obavezan da se svuda javljas.

farcry
08-02-2015, 23:23
Dolarko opasan kontras.

AnteCa$h
09-02-2015, 03:32
Glupi su ti komentari...mozes i da preskocics neku temu,znas...Nisi obavezan da se svuda javljas.

Gle gle kako XXX govori heh Ti si na hrvatski forum . Briga njima srpski ustav i one drzave koji su priznali kosovo. To najvise boli.

Grunf
09-02-2015, 10:02
Ti si isto na hrvatskom forumu pa te molim da ne vrijeđaš sukomentatore.

Skywalker
09-02-2015, 12:52
Gudenus: Talas izbeglica dokaz da je priznanje Kosova bila greška

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/533239/Gudenus-Talas-izbeglica-dokaz-da-je-priznanje-Kosova-bila-greska

AnteCa$h
09-02-2015, 17:44
Gudenus: Talas izbeglica dokaz da je priznanje Kosova bila greška

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/533239/Gudenus-Talas-izbeglica-dokaz-da-je-priznanje-Kosova-bila-greska
Neka bude sto vise srpske izbjeglica

farcry
10-02-2015, 02:06
Novi grb Kosova :D

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10371437_857471444308963_217813081123981583_n.jpg? oh=d305a3d07e891bb8b2dac5a6f984455e&oe=55481041&__gda__=1431467528_92973ddc82458e3400b2135326f7fbe 4

AnteCa$h
11-02-2015, 20:15
Nekadasnji grb srbije

http://i.imgur.com/Je0g8gv.png

Skywalker
11-02-2015, 22:22
A evo i Hrvatskog grba :

http://novinenovosadske.rs/wp-content/uploads/2013/06/austro-ugarska-1.jpg

farcry
11-02-2015, 23:14
:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl

NorthStand
11-02-2015, 23:45
u svakom pogledu je ljepši civiliziraniji napredniji i za hrvate povoljniji od ovog....

http://www.mycity-military.com/imgs2/164346_83071404_Kraljevina%20Jugoslavija.png

ovako nešto prepotentno i gadljivo na prvi pogled, mogu samo Srbi izmislit.

prvi put šugavo crveno polje u hrvatskom grbu ili ti ga po srpski šahovnici, počinje baš te 1918! dakle kad komunjare i četnička banda seru o ustaškom grbu dragi moji Hrvati znajte, da to seru beogradski vazali i konjušari koji bi nas rade vratili srbima pod noge. ali nisu svijesni, da će to biti moguće samo preko nas mrtvih!

Skywalker
12-02-2015, 08:48
Bežimo jer nas teraju u rat!

http://www.pressonline.rs/info/srbija/350504/bezimo-jer-nas-teraju-u-rat.html

blam
12-02-2015, 14:52
Ajde da se i ja javim malo, posle mog hapsenja na Kosovsko-Srpskoj granici, posle privodjenja i nekoliko casovnog sasulsavanja od strane pripadnika ministarstva unutrasnjih poslova Srbije u Kursumliju, sve to u vezi drona na utakmici Srbija-Albanija i mog prisustva oko stadiona tog dana, (sada ce Inkvizitor pitati dali ja ovo iskreno, ili samo pustam bombe neke, a normalno ja mrtav ozbiljan kao i uvjek :D)

Istina je da ljudi bezu sa Kosova, a izgovori su od "pritiska da se pridruze islamistima u Siriji", "ne dozvoljavanja da se jebu javno", pa sve do "zelje za srpskim pasoshima"..
u stanju su sve da izjave samo da se domognu tamo nekog azila..
A realno, ne samo da je finansisjak kriza na Kosovo...ovde nedostaje ponuda za dostojanstveni zivot, ne samo para..
Znaci ljudi i sa OK platam, napustaju posao i beze..
korupcija je na najvecem mogucem nivou..klasna razlika sve dublja..
nakon izbora i nove koalicija, izgubljena je i nada za nesto bolje..
e sada, sto Srbija koristi ovu situaciju da predstavi Kosovo kao propalu drzavu koja nije u stanju da stoji na svojim nogama, je za ocekivati..
ali kako god bilo, kriza ce proci, a Kosovo deo Srbije nikad nece biti :)

blam
12-02-2015, 14:55
i da , samo da dodam, kada sam pre neko vreme naveo ovde neke naslove od srpskih novinama, ne pamtim koja bese tema razgovora, neki Srbi su poceli kao "pa kako se veruje tim novinama, pa to je sljam medijski" i slicno..a kad treba da sami nesto "dokazu", koriste skoro iste novine :D,

ali aj..

Inkvizitor
12-02-2015, 15:33
Ajde da se i ja javim malo, posle mog hapsenja na Kosovsko-Srpskoj granici, posle privodjenja i nekoliko casovnog sasulsavanja od strane pripadnika ministarstva unutrasnjih poslova Srbije u Kursumliju, sve to u vezi drona na utakmici Srbija-Albanija i mog prisustva oko stadiona tog dana, (sada ce Inkvizitor pitati dali ja ovo iskreno, ili samo pustam bombe neke, a normalno ja mrtav ozbiljan kao i uvjek :D)

Istina je da ljudi bezu sa Kosova, a izgovori su od "pritiska da se pridruze islamistima u Siriji", "ne dozvoljavanja da se jebu javno", pa sve do "zelje za srpskim pasoshima"..
u stanju su sve da izjave samo da se domognu tamo nekog azila..
A realno, ne samo da je finansisjak kriza na Kosovo...ovde nedostaje ponuda za dostojanstveni zivot, ne samo para..
Znaci ljudi i sa OK platam, napustaju posao i beze..
korupcija je na najvecem mogucem nivou..klasna razlika sve dublja..
nakon izbora i nove koalicija, izgubljena je i nada za nesto bolje..
e sada, sto Srbija koristi ovu situaciju da predstavi Kosovo kao propalu drzavu koja nije u stanju da stoji na svojim nogama, je za ocekivati..
ali kako god bilo, kriza ce proci, a Kosovo deo Srbije nikad nece biti :)

Nisam ovo razumio..zašto bih ja to pitao..ne razumim...

Čuj nisi se trebao ovdje hvaliti da si bio u blizini stadiona..znaš da nas prati srbijanska BIA..;)

Ali ovaj egzodus s Kosova koji je očigledan nije vam baš dobar pokazatelj blam..jel društvo na Kosovu uopće funkcionira..

jedna je stvar dobiti nominalno državu a druga je stvar napraviti državu da funkcionira..

mislim iseljava se i iz Hrvatske, i iz Srbije i iz BiH ali baš ovako naglo..i masovno..

blam
12-02-2015, 15:46
Nisam ovo razumio..zašto bih ja to pitao..ne razumim...

Čuj nisi se trebao ovdje hvaliti da si bio u blizini stadiona..znaš da nas prati srbijanska BIA..;)

Ali ovaj egzodus s Kosova koji je očigledan nije vam baš dobar pokazatelj blam..jel društvo na Kosovu uopće funkcionira..

jedna je stvar dobiti nominalno državu a druga je stvar napraviti državu da funkcionira..

mislim iseljava se i iz Hrvatske, i iz Srbije i iz BiH ali baš ovako naglo..i masovno..

BIA definitvno prati :D...ja sam stvarno uhapsen radi slike koju sam postao na FB na dan utakmice, kod spornog hrama od kojeg se sumlja da je dron poleteo..
ali, kako sto sam reko i tada, pojma nemam ko i kako sa dronom..

inace, u vezi iseljavanja stoji to sto kazes, nije dobar indikator, drzava je u krizi, ali ovo ne dovodi u pitanju opstajanje drzave.
Meni vise smeta ono sto sam spomenuo, nedostajanje ponude za dostojastven zivot, nego plata i posao...
nema UEFA, nema FIFA, nema olimpijske bazene, nema staza sa skateboard, nema reku, nema jezera sredjenih, nema jak balet, nema jaku operu, nema jako pozoriste, nema jake koncerte.
Plate za cetri godine dva puta su pokacane..danas ucitelji primaju platu od oko 400/500 evra..sto i nije tako malo..ali jebiga, ljudima nije dovoljna cinjenica da "danas nema Srbe da vas kolju".
ljudi traze sada vise, e to nedostaje..
ali daleko od toga da sam uplasen za buducnost Kosova..meni je samo zao ono ljudskih tragedija..napustanje domova i slicno..

ali sredi ce se..trend je trajao oko mesec dana

Inkvizitor
12-02-2015, 15:54
BIA definitvno prati :D...ja sam stvarno uhapsen radi slike koju sam postao na FB na dan utakmice, kod spornog hrama od kojeg se sumlja da je dron poleteo..
ali, kako sto sam reko i tada, pojma nemam ko i kako sa dronom..

inace, u vezi iseljavanja stoji to sto kazes, nije dobar indikator, drzava je u krizi, ali ovo ne dovodi u pitanju opstajanje drzave.
Meni vise smeta ono sto sam spomenuo, nedostajanje ponude za dostojastven zivot, nego plata i posao...
nema UEFA, nema FIFA, nema olimpijske bazene, nema staza sa skateboard, nema reku, nema jezera sredjenih, nema jak balet, nema jaku operu, nema jako pozoriste, nema jake koncerte.
Plate za cetri godine dva puta su pokacane..danas ucitelji primaju platu od oko 400/500 evra..sto i nije tako malo..ali jebiga, ljudima nije dovoljna cinjenica da "danas nema Srbe da vas kolju".
ljudi traze sada vise, e to nedostaje..
ali daleko od toga da sam uplasen za buducnost Kosova..meni je samo zao ono ljudskih tragedija..napustanje domova i slicno..

ali sredi ce se..trend je trajao oko mesec dana

Ovi koji bježe ne izgledaju mi kao oni kojima nedostaju Opera i balet..

Iako realno, natalitet koji se ima na Kosovu, ne može održavati kosovska ekonomija. Drugoj zemlji bi to bilo blagodat npr Njemačkoj.

farcry
12-02-2015, 15:55
http://www.youtube.com/watch?v=x_ccG8Kickc&feature=youtube_gdata_player

blam
12-02-2015, 16:01
Ovi koji bježe ne izgledaju mi kao oni kojima nedostaju Opera i balet..

Iako realno, natalitet koji se ima na Kosovu, ne može održavati kosovska ekonomija. Drugoj zemlji bi to bilo blagodat npr Njemačkoj.

ma jasno je da ovima nije do baleta ili opere..ali kad se i ta kategorija ljudi zali i bezi, sto ocekivati od onih koji sve sto imaju je da JEDU kako ne bi umrli gladi..?
Proslih dana je stvarno vladala kolekivna paranoja.
Ljudi napustaju radna mesta po bankama, u administraciju. Kolege od IT sektora ovde kod mene, uzeli su nekoliko slobodnih dana da srede neke papire, i da pokusaju da stignu u Nemacku...
Privatni sektor je naj pogodnjeniji, posto ima radionica gde im je u paketu otislo 15-20 osoba..
psihicki je definitivno :)
ja sam poceo da razmiljan da pobegnem negde, ali samo i inat Srba, ostao sam da brnim Kosovo :D

blam
12-02-2015, 16:05
http://www.youtube.com/watch?v=x_ccG8Kickc&feature=youtube_gdata_player

Sve deca. Jako delo neko ovo, a?
napad bakljama i topovskim na igrace, pickasto...
Sledece nedelje kod nas se igra Pristhina- Sutjeska..
I sto treba mi sada da se svetimo i da napadamo igrace i strucni stab? kako god bilo 0:20 za nas :D

Inkvizitor
12-02-2015, 16:12
ma jasno je da ovima nije do baleta ili opere..ali kad se i ta kategorija ljudi zali i bezi, sto ocekivati od onih koji sve sto imaju je da JEDU kako ne bi umrli gladi..?
Proslih dana je stvarno vladala kolekivna paranoja.
Ljudi napustaju radna mesta po bankama, u administraciju. Kolege od IT sektora ovde kod mene, uzeli su nekoliko slobodnih dana da srede neke papire, i da pokusaju da stignu u Nemacku...
Privatni sektor je naj pogodnjeniji, posto ima radionica gde im je u paketu otislo 15-20 osoba..
psihicki je definitivno :)
ja sam poceo da razmiljan da pobegnem negde, ali samo i inat Srba, ostao sam da brnim Kosovo :D

ovo ne razumijem, zaposleni u IT sektoru, sa solidnim plaćama odlaze.

Zašto.

Zar misle da ih u Njemačkoj čekaju med i mlijeko..

Mogu razumjeti da odlaze nezaposleni..al da netko daje otkaz u jednom od najplaćenijih sektora i odlazi to mi baš nije normalno..

Grunf
12-02-2015, 16:19
Pa i kod nas odlaze doktori kaj imaju po 2.000 eura placu. Ako mozes dobiti 2 puta vecu placu i lagodnije uvjete onda odlazis.

Inkvizitor
12-02-2015, 16:29
Pa i kod nas odlaze doktori kaj imaju po 2.000 eura placu. Ako mozes dobiti 2 puta vecu placu i lagodnije uvjete onda odlazis.

da al Hrvati su razmažen narod.

ja sam mislio da su Albanci i bosanski muslimani npr puno tvrđi narod. Skromniji su. Manje im treba. Hrvati i Srbi su razmaženi. Oni ako nemaju najnoviji Iphone oni popizde.

Npr..jedan primjer iz mog kraja. Lik ima farmu goveda i teladi. Veliku. Kraj ko stvoren za to zanimanje. Nepregledni pašnjaci. Kaže, da ima još pet puta toliko stada sve bi unaprijed prodo. Posebna vrsta stoke samo za klanje i meso.

E sad fora nije u tome nego sva ta stoka pase i naravno mora imati čuvare, em zbog čuvanja stada od lutanja em od vukova i sl.

Ko na divljem zapadu. kauboji na konju, opremio ih čova ko iz filmova, šeširi, lasa, samo pištolje valjda ne nose o boku.

i svi su muslimani, doveo ih iz Bosne..dao im 1000 maraka, stan i hranu i oni zadovoljni...kaže..fino jašu, zajebaju se, nikakav zahtjevni posao..

A koji će to naš Duvnjak zajašit konja i čuvat stoku..oće k..

al zato će svašta vani radit i spavat u baraci

NorthStand
14-02-2015, 14:47
http://www.youtube.com/watch?v=lWWTAlCcwHc

obratite pozornost na osmijeh Busha, kad ga naša novinarka pita o "novonastaloj državi" Kosovo. :D

mislim da Srbi u tom osmjenu mogu vidjet svoj konačni poraz, kad se ovako osmjehne predsjednik vodeće sile svijeta, na pitanje o državnosti Kosova mislim da su šanse da se tu nešto promjeni u bliskoj ili dalekoj budućnosti ravne nuli. možete samo priželjkivat da dođe do nekog globalnog rata, ali i da dođe opet će Kosovari i Albanija biti u puno boljem položaju nego 1999, tako da možete zaboravit da ćete umarširat u prištinu ko vrućim nožem u sir! to je prošlo svršeno vrijeme, na koncu konca albanci već sad imaju vojsku i policiju, narko kartele koji opet mogu financirat OVK. :D tako da, ne znam čemu se to vi Srbi nadate, možete vi blejat prema sudbini kosova koliko god hoćete ono je od vas dalje nego ikad prije, i nema to veze s naslađivanjem. vi da ste bili pametni 1991 umjesto što ste krenuli na hrv i bih, krenuli bi na Kosovo i nitko vam u svijetu ne bi a mogao napraviti po tom pitanju, ovladali bi istim i zadržali bi svetoslavno kosovo u svojim rukama, vi ste naravno zinuli za teritorijima koje nikad niste kontrolirali i pokušali istrijebit ljude u hrv i bih, i sad kad niste uspjeli stigla vam je kazna u obliku nezavisnosti Kosova, i neka je, proklet bio svaki majmun u hrv koji vas žali u svezi istog. dobili ste milo za drago nazad, i sad nastavite kmečat po UN ko vuk jeremić i slični posrbice koje su naknadno postali veliki Srbi i srpski nacionalisti.

st.anger
20-02-2015, 13:57
Linz(Gronja Austrija):na smrt pretucen Srbin u lokalu "EX-YU" ,sukob sa Albancima

http://www.nachrichten.at/oberoesterreich/Serbe-starb-nach-Schlaegen-Drei-Albaner-in-Haft;art4,1654533

Skywalker
17-03-2015, 08:55
11 godina od martovskog pogroma

Danas se navršava 11 godina od martovskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji. U dva dana nasilja, sa teritorije KiM je proterano 4.012 Srba.

Albanski ekstremisti su najpre započeli proteste u južnom delu Kosovske Mitrovice, a u sumrak su krenuli u oružani napad na Srbe u severnom delu grada - gde su intervenisali pripadnici Kfora.

Predstavnici međunarodne zajednice ocenili su tada da je "etnički motivisano nasilje" nad Srbima na KiM "planirano i dobro orkestrirano", ali se ispostavilo da više od 20.000 pripadnika međunarodnih snaga isprva nisu adekvatno reagovali da bi ga sprečili.

http://www.b92.net/news/pics/2015/03/16/13196717935506af42b22ac263458726_orig.jpg
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=03&dd=17&nav_category=640&nav_id=969021

NorthStand
17-03-2015, 09:57
dok Kosovo bitke bije....

http://www.youtube.com/watch?v=YuSlNhQkeWM

sagitarius
17-03-2015, 14:18
11 godina od martovskog pogroma

Danas se navršava 11 godina od martovskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji. U dva dana nasilja, sa teritorije KiM je proterano 4.012 Srba.

Albanski ekstremisti su najpre započeli proteste u južnom delu Kosovske Mitrovice, a u sumrak su krenuli u oružani napad na Srbe u severnom delu grada - gde su intervenisali pripadnici Kfora.

Predstavnici međunarodne zajednice ocenili su tada da je "etnički motivisano nasilje" nad Srbima na KiM "planirano i dobro orkestrirano", ali se ispostavilo da više od 20.000 pripadnika međunarodnih snaga isprva nisu adekvatno reagovali da bi ga sprečili.

http://www.b92.net/news/pics/2015/03/16/13196717935506af42b22ac263458726_orig.jpg
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=03&dd=17&nav_category=640&nav_id=969021

Interesira me zašto se stalno inputira fraza Kosovo i Metohija..., pravo pitanje je zašto Metohija...? da li samo radi toga da se problem prelije ili da se relativizira Kosovo država...:D

Blefer
17-03-2015, 15:26
Metohija nije fraza već deo teritorije( Peć-Đakovica-Prizren) čak i Albanci to nazivaju Dugadjini samo što ga ne tretiraju isto sa Kosovom tj Kosovo im je prioritet

NorthStand
17-03-2015, 15:32
uglavnom albanci ne vole kad se dodaje taj naziv metohija, jednom prilikom brat je na nogometu ekipi albanaca uletio pa đe ste Kosovo Metohija! :rofl a ovi ga ostali gledat u čudu, kao ej pa nismo mi metohija ovo ono, to Srbi potenciraju Metohija. sve u svemu, šipci ne vole kad bilo šta asocira na srbiju i srbe, a srbi ne vole kad bilo šta asocira na albaniju, tako da u tim njihovim čarkama treba biti oprezan. moj brat je uvijek slušao za vrijeme juge kosovo i metohija, pa uletio s time tad još nije bilo interneta pa nije ni znao da albanjerosi mrze tu metohiju, pa se iznenadio kako im nije najbolje sjelo, Srbi bi bili ugodno iznanađeni u to ne sumnjam. :smijeh

EHO1983
17-03-2015, 19:24
Seoba srba sa Kosova, za mene sami su otisli, jel sigurno su znali sta su uradili...ne svi ali eto

https://www.youtube.com/watch?v=nare6C5Hduc

Skywalker
17-03-2015, 20:02
Interesira me zašto se stalno inputira fraza Kosovo i Metohija..., pravo pitanje je zašto Metohija...? da li samo radi toga da se problem prelije ili da se relativizira Kosovo država...:D

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/01/Kosovo_regioni_sr.png

Metohija znaci "zemlja pod upravom manastira" ...Posto Albanci zele da izbrisu svaki trag Srba i SPCa,oni se trude da ne koristi tu rec,jer i to jedan od dokaza cija je to zemlja vec vekovima unazad.

EHO1983
17-03-2015, 20:44
Albanski manastira sto su gradjeni u eri Bizanta? Manastiri sto su cuvali albanci?

Dukagjini nije ne Drenica, nije Llapusha...Dukagjin je samo dolina od Kline, Peci i Djakovica a ne Malishevo, Skenderaj (Serbica), Glogovac ili Istok a kamoli Orahovac ili Prizren

http://www.forumishqiptar.com/attachment.php?attachmentid=108637&stc=1&d=1219025046

Skywalker
17-03-2015, 21:38
Ma da,Albanci cuvali Pecku Patrijarsiju,Prizren,itd.

Blefer
17-03-2015, 22:02
Seoba srba sa Kosova, za mene sami su otisli, jel sigurno su znali sta su uradili...ne svi ali eto

https://www.youtube.com/watch?v=nare6C5Hduc

ovo su srbi iz okoline suve reke i orahovca i pripadnici vojske, srbi iz pristine su proterani nesto kasnije tj od 22.06 pa nadalje