PDA

Pogledaj Full Version : Rabljeni automobili-savjeti za kupnju i održavanje

caporegime
01-03-2013, 18:41
ima li tko hyundai sonatu?

totalna steta
01-03-2013, 19:29

capo ,koliko sam uspio primjetiti ,većina forumaša vuče korjene na potezu hercegovina-dalm.zagora....čisto sumnjam da bi na tom potezu našao više od 3 hundai sonate :rofl:formula

inače koliko sam čuo(nisam je nikad imao) dosta pouzdano auto.

ogledalce
01-03-2013, 19:40
baš mislim nešto,
netriba gledat u Hercegovinu za takva auta,,
u nas je Mercedes,BMW,Golf,Opel,Ford,,
to se može naći a ostalo,slabo ili nikako,,

ljuta trava
01-03-2013, 20:38

Solidan auto , ali jako skupi elektronski sklopovi , kao i originalni dijelovi , a zamjenske je moguće pronaći u Pegas -u , Sesvete ili kod Tokića .

ljuta trava
01-03-2013, 20:39
Moja preporuka Mazda 626 DITD 2002.godina . Ide uz solidno održavanje i preko 500 000 km .

caporegime
02-03-2013, 09:20
malo prestar. ne mogu vjerovati kak osu zapravo rabljene honde, mazde i japanci postali najskuplji auti.
ja bi najrađe da mogu, kupio nešto takvo ali je preskupo.
milsim da su koreanci ko nekoć japanci. potcjenjeni a dobri.
i više nisu ni jeftini.

može malo recenzije:
ford mondeo
renault laguna
citroen c5
peugeot 407
vw passat

ljuta trava
03-03-2013, 15:00
Ford Mondeo ti je čista Mazda 6 , od 2002.godine dijele i motore i šasiju .Citroen , Peugeot imaju identične motore sa Fordom i Mazdom , jer se proizvode u istoj tvornici , mislim na dizel motore , s tim da i Citroen i Peugeot bilježe veći broj kvarova , dakle nisu baš oličenje pouzdanosti .VW rabljeni su dosta problematični ako se radi o rabljenim vozilima , koja su u pravilu spremna za prodaju pred veliki servis , koji uključuje i izmjenu dizni , od kojih svaka košta po 500 eura .Laguna , to ne znam , ali nekako ne vjerujem Renaultu .Uzeo bih rađe neku Hondu , ili Toyotu

Marta
03-03-2013, 15:51
malo prestar. ne mogu vjerovati kak osu zapravo rabljene honde, mazde i japanci postali najskuplji auti.
i više nisu ni jeftini.

može malo recenzije:
ford mondeo
renault laguna
citroen c5
peugeot 407
vw passat

capo, zadnja linija passata je nezahvalna, cesto su se kvarili tako su barem meni rekli ljudi koji su ga vozili ... to je bio razlog zasto sam ja od njega odustala, oko toga se dobro informiraj

baranjac
03-03-2013, 18:58
jednom vozio peugeota i nikad više... jako skupo održavanje...

caporegime
03-03-2013, 20:12
i ja bi uzeo japanca ali su skupi.
nekoć su bili jeftini a danas se ni jedan njemac ne košta tako kao rabljeni japanac, osim bmw-a i mece.
koreanci su mi zanimljivi. iako su ljudi sumnjičavi prema njima misli mda je s njima ista priča kao i s japancima prije. nedovoljno poznati a dobri. pa nije koreja banana zemlja.

galija
03-03-2013, 21:52
ja imam passat iz 2006,19 tdi
prva liga,nikakvih problema

totalna steta
03-03-2013, 22:03
i više nisu ni jeftini.

može malo recenzije:
ford mondeo
renault laguna
citroen c5
peugeot 407
vw passat

mogu reći samo o markama i modelima koje sam imao.
ford mondeo,imao sam ford sierru i za razliku o uvriježenog mišljenja hrvata o fordu,ja mogu reći sve najbolje .nikad boljeg auta za održavanje ,a ne da ga nisam mazio nego naprotiv.
po meni best buy rabljeni.nije puno skup ,može se naći prvi vlasnik,djelovi dostupni i ne previše skupi.
renault laganu upravo suprotno od forda,vozio dva renaulta(jedan rabljeni,jedan novi) i stalno sam imao neke pizdarije s njima.iz moga iskustva nikad više renault,a zbog tog ni francuze ne gledam baš milo.

vw passat i općenito vw,po meni najprecjenjenija rabljena auta koja uopće ne opravdaju tu cjenu ,osim daljne preprodaje.

iz te klase ja bi tražio od prvog vlasnika ford mondeo,mazda 6,škoda superb(vw po normalnoj cijeni),eventualno zadnju liniju vectre(nije baš nešto bila atraktivna,da se pronaći povoljno).

p.s . ovo ako kupuješ srcem http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-159-1.9-jtdm-xenon-koza-alu-bose-oglas-7386018

caporegime
03-03-2013, 22:15
hehe..ma jel moguće. pa to je meni najdraži izbor, ono čemu me srce vuče al me strah kvarova i održavanja.
inače alfa 159...:love:love

totalna steta
03-03-2013, 22:24
hehe..ma jel moguće. pa to je meni najdraži izbor, ono čemu me srce vuče al me strah kvarova i održavanja.
inače alfa 159...:love:love

pogledaj malo forum alfista,vidićeš da i nema baš puno nekih generalnih kvarova....
problem šta alfe ne kupuju ljudi za penzionerski način vožnje,tako da ih ljudi ne štede...

ali pozitiva je da ih kupuju uglavnom zaljubljenici u auta,pa ne štede ni na održavanju ni na uredjenju....

a ako ćeš vozit knauf u njemu,onda passat :zubo

caporegime
03-03-2013, 22:28
ne želim ni razvaljivat auto ni prevozit knauf.
treba mi auto srednje više klase sa gepekom, od 4-6 godina star, da nemam puno pizdarija oko održavanja i da me ne oderu dijelovi i kvarovi.

totalna steta
03-03-2013, 22:51
evo po meni auto koje zadovoljava sve kriterije,komodno za prevest familiju i prtljagu,a opet ne preveliko i za koristit po gradu.
http://www.njuskalo.hr/auti/ford-mondeo-1.8-tdci-oglas-7105832

a benzinci se mogu još i povoljnije naći i jeftiniji su za održavat,ako ti potrošnja nije primarna.

caporegime
03-03-2013, 23:01
da. nešto tako. nije mi potrošnja primarna jer ne prelazim preko 15 000 km godišnje.
ipak, nije isto mjesečno potrošiti dodatnih 100 eura za gorivo.
znači, imaš povjerenja u ford mondeo

totalna steta
03-03-2013, 23:11
da. nešto tako. nije mi potrošnja primarna jer ne prelazim preko 15 000 km godišnje.
ipak, nije isto mjesečno potrošiti dodatnih 100 eura za gorivo.
znači, imaš povjerenja u ford mondeo

po mom prijašnjem iskustvu s fordom,nisam neki auto expert,meni se mondeo čini best buy u nas kao rabljeni.
nije preskup,a opet je nekakav "švabo",iako se mondeo čini mi se proizvodi i u belgiji.

auto je vozno i ako ga voliš stisnut,fordovo podvozje,a opet je dovoljno udoban i ne pretvrd.

sad ,sve ovisi o lovi i ukusu...

danas je ta auto industrija toliko izmješana,da su sva auta više manje ista,pa kupujemo samo imiđ i značku.

Marta
04-03-2013, 16:12
Najbolje auto koje sam do sada vozila je bio audi i uvijek bi ga kupila.

caporegime
04-03-2013, 20:50
i ja bi. al čime a da nije star ko biblija?

ogledalce
04-03-2013, 21:10
imam tri,BMW 750I,meredes je stariji al nebi ga minjala,ni za šta, i golf3 dizel,
dok mogu ta tri auta će biti u mom voznom parku

tata ima i forda karavana a sestra forda fokusa,,i oni su prezadovoljni njima,,bar tako kažu,,,
,,jedan je 2007, a drugi 2008g,,,oba su dizel,,

Marta
04-03-2013, 21:19
i ja bi. al čime a da nije star ko biblija?

vidjela sam onog s njuskala za 11 000 €, za te novce nadjes dobrog mercedesa, trenutno je audi mal skuplji

ljuta trava
04-03-2013, 21:59
Kupi ovo https://www.chevrolet.hr/modeli/cruze-4vrata/

Novo je novo .

d celjski
05-03-2013, 23:35
A zašto ne pričekaš, dok hr i formalno ne uđe u eu? Kako vidim cijene su vam 10-15% više nego kod nas...nama je dosta pojeftinilo kod rabljenih vozila tada!
a i papirologije je 3x manje nego prije ako dofuraš nešto izvana, neznam, to se raspitaj, kod ovih što se bave s tim

Marta
06-03-2013, 09:39
Kupi ovo https://www.chevrolet.hr/modeli/cruze-4vrata/

Novo je novo .

Meni su oni jako lijepi. Posto sam mal duze trazila novo auto, obisla sam dosta autosalona, izlozbi itd.
Meni se bio dopao jedan chevi, al je bio manji, krasno auto.

d celjski
06-03-2013, 10:12
Meni su oni jako lijepi. Posto sam mal duze trazila novo auto, obisla sam dosta autosalona, izlozbi itd.
Meni se bio dopao jedan chevi, al je bio manji, krasno auto.

ma je sve fino dok je novo...nakon 3 godine, nema ni cijenu za daljnju prodaju...ja sam za nijemce ipak, neka je malo starije ako treba.

Marta
06-03-2013, 10:17
ma je sve fino dok je novo...nakon 3 godine, nema ni cijenu za daljnju prodaju...ja sam za nijemce ipak, neka je malo starije ako treba.

zato sam se opet odlucila za rabljenog njemca

Milkos
11-03-2013, 12:36
Posetite sajt www.ponudu.com i pogledajte sve automobile koji Vam se nude.

Gea
08-02-2016, 15:08

Ja imam Sonatu već pet godina, i mogu reći da je kvalitetan, pouzdan i udoban autić. Ja super zadovoljna. Jedino što mu dijelovi (http://www.silux.hr/autodijelovi) malo više koštaju, i potrošnja je malo veća, drugo sve 5 :mmig

Grunf
09-02-2016, 10:09
Dobro izgleda nova Sonata. :naklon

st.anger
18-12-2018, 14:48
ja imam passat iz 2006,19 tdi
prva liga,nikakvih problema

http://preview2.netcarshow.com/Volkswagen-Passat_Variant-2006-1600-02.jpg

Bio je moj prvi auto. Do 300.000 km je sve bilo u redu, poslje su poceli kvarovi.
Tako da sam ga prodo ove godine. Rumuni i Srbi to kupuju kao ludi.