PDA

Pogledaj Full Version : Article: Franjevačka provincija Bosna Srebrena: Hrvati moraju biti jednakopravni u BiH

Graničar Jozo
01-06-2011, 16:38
You can view the page at http://hrhb.info/content.php?r=156-Franjevačka-provincija-Bosna-Srebrena-Hrvati-moraju-biti-jednakopravni-u-BiH

Graničar Jozo
01-06-2011, 21:49
Pohvalno. Napokon su se i oni oglasili. Nadam se da nije prekasno.

Ilirk@
01-06-2011, 21:57
uplitanje u politiku nije reakcija kad ti netko tlači stado.
uplitanje u politiku nije reakcija kad neki od čobana iz tvog reda pljuje, razjedinjuje i svađa stado.
po meni, ovo je prekasno. nisu bili bez očiju, ušiju i pameti sve ove godine. zašto su šutili? zašto se nisu ograđivali od fašizma i rasizma jednog jeleča, na primjer? imenom i prezimenom, a ne sa "neki tamo" i slično. ni svoj prag nisu čistili. razumijem mekoću bosanskog ujke, drugačiji su od guja s kamena, ali za sve gore nabrojano, stvarno nema opravdanja.

west
01-06-2011, 22:03
za prave stvari nikad nije prekasno ;)

ovo je vrlo pametn istup i mora donijeti rezultat

Ilirk@
01-06-2011, 22:04
nikakvog efekta ovo neće polučit. nikakvog.

west
01-06-2011, 22:20
uvijek si bila optimisticna :P

naravno da ce poluciti, jer ovo je najbenignije zavrcanje usiju neposlusnim svecenicima koji istuapju u svoje ime , ali svejedno se nikako ne moze preci preko cinjenice da su oni svecenici.
crkva je autorativna institucija , i ovo je sto je crkva zakljucila a smije ici u javnost , a prljav ves se uvijek pere daleko od ociju drugih..
budi sigurna da su izribani kod svojih strajesina crkvenih svi slobodno misleci svecenici gradjansko-bosnakse provicijencije
crkva sebi nemoze dozvolit luksuz dramatrugije i polemika putem medija unutar svoje kuce, jer su prekonzervativni i previse imaju dobrih mehanizama da im to ne treba...

istina po nasem misljenju ovo je trebalo i ranije, ali mi nismo vodstvo crkve u BiH i moramo davati povjerenje bas iz razloga autoriteta koji crkva uziva u hrvtaskom narodu..
ako mi sami poticemo rastakanje toga autoriteta jer nam smeta sto crkveni vrh nije prije ove opomenuo, onda mi previse dajemo sebi za pravo da se mijesmo u u nutarnje stvari srkvenog reda i dobijamo dzumbus i dalje rastacemo sami svoje institucije koje nam puno znace

pozitivno ilirka, optimisticno ;)

zaba1111
01-06-2011, 23:20
uplitanje u politiku nije reakcija kad ti netko tlači stado.
uplitanje u politiku nije reakcija kad neki od čobana iz tvog reda pljuje, razjedinjuje i svađa stado.
po meni, ovo je prekasno. nisu bili bez očiju, ušiju i pameti sve ove godine. zašto su šutili? zašto se nisu ograđivali od fašizma i rasizma jednog jeleča, na primjer? imenom i prezimenom, a ne sa "neki tamo" i slično. ni svoj prag nisu čistili. razumijem mekoću bosanskog ujke, drugačiji su od guja s kamena, ali za sve gore nabrojano, stvarno nema opravdanja.

NIsu se oglašavali jer su podržavali takvu politiku(anti HB i anti HDZ). Oni su sve do izravnog napada na Kardinala vjerovali u suživot i "konstituivnost na cijelom teritoriju".
Da su oni podržavalii HB dok je postojala i narod bi bio siguran u njenu nužnost i pravednost, ali kako su oni i još mnogi drugi naši bili protiv HB, onda nije bio problem ni provući njeno ukidanje, da su oni i mi svi skupa da smo bili sigurni i potpuno za HB možda ne bi ni došlo njeno ukidanje na dnevni red.

NJihov stav je uvijek bio(kao i mnogih drugih uvaženih) da je HB štetan projekt dijeljenja BiH koji će većinu Hrvata ostaviti na cjedilu.
Čini mi se da je i kod njih došlo do promijene stava u zadnje vrijeme.

Graničar Jozo
02-06-2011, 10:43
NJihov stav je uvijek bio(kao i mnogih drugih uvaženih) da je HB štetan projekt dijeljenja BiH koji će većinu Hrvata ostaviti na cjedilu.
Čini mi se da je i kod njih došlo do promijene stava u zadnje vrijeme.

ajmo ovako postaviti stvar, a i ti se sam s tim slažeš jer sam vidio da tako pišeš kada je riječ o HB 94 (prije potpisivanja wash. sporazuma).

Dakle, ako je teritorij bio tako mali, pa koja budala ne bi prihvatila Federaciju BiH kada smo tada bili al pari sa muslimanima? FBiH je obuhvaćala i mjesta odakle su hrvati protjerani kao Jablanica, Konjic u Hercegovi i Kakanj, vareš, Bugojno, Travnik u Bosni. Zar nije bilo pametno da se odustane od HB (a to je napravio i vrh RH).

Crkva je i dalje ustrajala na toj ideji nadajući se masovnom povratku, ali nije računala na to da se naš svijet "polakomio" do boli. Ovo namjerno stavljam u navodnike, jer ne radi se samo o tome. Radi se i o zasnivanju novog života. Teško je čekati nekome 10 god da bi se eto vratio na svoje ognjište. Ovo mi ne može nitko osporiti jer sam osobno pogođen tim.

Ali opet mi nije jasno kako Crkva nije mogla predividiti šta će se događati nakon 2001. godine. Pa crkveni plan je najviše potkopao NHI i Krešimir Zubak kada je izbio Hrvatima one poluge vlasti koje su imali do tada. Što se polakomio za foteljama. A izigrava nekog mudraca kako nije htio pristati na gašenje HB. Ma kretenčina obična. I onda se jave neki pizduni koji kažu da su Hrvate iz Bosne izdali Hrvati iz Hercegovine. Zaključak do jaja. A još da ne spominjem ulogu MZ i OHR kao osigurač u provođenju politike destabilizacije Europe ili barem ovog dijela prema potrebi i Amerika i Britanije.

Naravno da je Crkva neke stvari skontala, ali opet mi nije jasno kako tek sad! Ali bolje ikad nego nikad. barem se u daljnjem razvlašćivanju Hrvata neće moći pozivati na tzv Bosance patriote katolike. Vrata su im zatvorena! Bujrum federalni partneri...

Ilirk@
02-06-2011, 11:04
ja opet tvrdim, nikakve koristi od ovog sad...
sad je kasno za puno toga. narod je trebalo "odgajati" na vrime. onda ne bi bilo ni komšića ni lijanovića ni hsp izroda... bilo bi njih, ali bi bili marginalni.
iako, ruku na srce, dio odgovornosti snose i hadezeovci. korupcija kojom su se okrunili, koštala je ne samo njih, nego i nas.
ujkani mogu slobodno na duši nosit dosta toga. što se mene osobno tiče, neka pišu pisma onom gori...
ali za stanje kakvo sada imamo, krivi smo najviše mi sami.
hrvatsko poslovično koristoljublje, begovski mentalitet (lezilebovićanstvo, dvoličnost i podlost) bosanski muslimana, licemjerje međunarodne zajednice koja pere krvave ruke preko naših leđa i, na kraju, izrodi iz redova našeg naroda - koristoljubive poturice i imbecilne posrbice.

caporegime
02-06-2011, 12:22
ja opet tvrdim, nikakve koristi od ovog sad...
sad je kasno za puno toga. narod je trebalo "odgajati" na vrime. onda ne bi bilo ni komšića ni lijanovića ni hsp izroda... bilo bi njih, ali bi bili marginalni.
iako, ruku na srce, dio odgovornosti snose i hadezeovci. korupcija kojom su se okrunili, koštala je ne samo njih, nego i nas.
ujkani mogu slobodno na duši nosit dosta toga. što se mene osobno tiče, neka pišu pisma onom gori...
ali za stanje kakvo sada imamo, krivi smo najviše mi sami.
hrvatsko poslovično koristoljublje, begovski mentalitet (lezilebovićanstvo, dvoličnost i podlost) bosanski muslimana, licemjerje međunarodne zajednice koja pere krvave ruke preko naših leđa i, na kraju, izrodi iz redova našeg naroda - koristoljubive poturice i imbecilne posrbice.

a takvi nažalost najglasniji.