PDA

Pogledaj Full Version : Ultra/hools New milenium

Stranice : 1 [2] 3

kriticna masa
08-04-2013, 09:47
haha, nemoj tako, pa taman su se digli bili tu... ugl, jbga jesi grub malo,onako grez,ali istina...

Ma je, brutala...
Kolumbijac je sa 19 g i krpom preko ramena vodio napade, tako je gusto bilo.

Osijek United
08-04-2013, 16:33
"ulet pod tribinu"...o da, svakako...vidim da su se opet počele pisati lovačke priče i pričice tipa "kakav Osijek, to nam je bio izlet...no dobro..doviđenja supermeni... ;)

...
08-04-2013, 17:51
Koje godine je bila utakmica u Osijeku kada nakon utakmice prolazimo autima pored jednog parka, prolaze ispred nas dva tri zg auta, domaca ekipa krece za njima dok mi dolazimo odozada malo odmakli od ovih sa zg regama u audiju minhenskih registracija i autom na osjecane???
Tada smo imali zalet na kohortu autima, a na naseg E..ja iz Munchena je netko izvukao noz u nekom haustoru ili izmedju nekih zgrada, ovaj njemacka skola ostao u šoku!!!
Bio je tjedan, srijeda tako nesto...

c-le
08-04-2013, 23:47
"ulet pod tribinu"...o da, svakako...vidim da su se opet počele pisati lovačke priče i pričice tipa "kakav Osijek, to nam je bio izlet...no dobro..doviđenja supermeni... ;)

pošto si vjerojatno mislio na moj upis, malo sam se nespretno izrazio. nisam mislio direktno pod tribinu već na onu ulicu što ide prema tribini. ugl. ništa posebno se nije desilo tako da nema veze :)

Iceberg
09-04-2013, 00:59
Rijeka-Dinamo 2004
http://youtu.be/JZcJ3sEM99Q

amsterdam
09-04-2013, 08:20
pošto si vjerojatno mislio na moj upis, malo sam se nespretno izrazio. nisam mislio direktno pod tribinu već na onu ulicu što ide prema tribini. ugl. ništa posebno se nije desilo tako da nema veze :)

al sad bez imalo opravdavanja- osijek je tih godina stvarno bio šetnja, jbga niste imali takvu generaciju, tek poslije su vam stasali neki "mlađi", jednostavno nije vas bilo dovoljno valjda, štajaznam... niko ne kaže da nije znalo bit nečeg,ali bilo je više muke naić na otpor il čekat, pa čak i tražit da bi opravdao dolazak. sad ti moš-da da da, supermeni ste, ovo ono,ali tim nećeš zamaskirat ono šta se događalo...
u biti više ni ne znam, ovi forumi su zlo i možda stvarno oćeš, šta da ti kažem, nastavi u biti haha, jebe mi se...
p.s. šta bi uopće značio taj ulet pod tribinu, prijavit se za stanicu? pa hodaš po gradu, zujiš itd, moš jedino iz dosade otić i pod tribinu i onda u stanicu nakon 10 letećih boca, 3 leteće baklje i signalke koja pogodi zid ili ode u nebo...
to je sve biće do broja, jer na pičkastoj sceni očito kao domaćin moraš napast u najmanje duplom broju da se ne bi osramotio. jbga, ne ide to vas osobno, jednostavno zakon scene i brojeva.

amsterdam
09-04-2013, 08:31

valjda sam tebe tio citirat hehe, lovačke priče; ugl u osijeku smo "ja i Coleone, šorali morone...." a poslije sam "razbio cikatića, mavrovićaaaa, sve zbog nekog pića..."

milky way
11-04-2013, 03:24
Nebi se bas slozio sa kritcnom masom da vam je osijek bio totalna zajebancija ali jakooo daleko od nekog vruceg gostovanja,moju utisak je da su BBB bili ti koji su neusporedivo vise trazili protivnicke navijace(kohortu) i probleme tamo negdje od kraja devedesetih do 2005.g( prije nije bilo tako a za kasnije neznam...).Iako se u tom vremenu dominacije BBB-a u osijeku navodno dogodio jedan njihov “veci” poraz a nadam se da ce nam netko od purgera opisati tu frku na vijencu kad ste napali kohortu u birtiji mursa i uzeli trasparent kohorta vbk?Dva osjecana skojima sam pricao a koji su bili naznocni su mi rekli da ste napali na njih kamenjem,bocama i bakljama i nakon sto su se oni povukli u birtiju vi ste uzeli trasparent koji je bio vani.Nakon sto su oni izasli van iz birtije i spustanja lokalaca iz okolnih zgrada medju kojima je bio i pokojni vlasnik birtije Samir Nukić (http://dnevnik.hr/vijesti/crna-kroni...u-osijeka.html ) bbb su se poceli lagano povlaciti a na kraju i bjezati .Nedugo nakon toga dogadjaja sam upoznao bbb iz nasica (A.....) koji se tamo po njegovim rjecima slucajno nasao jer su njih par naletili na ZG ekipu u okolici stadiona i zavrsili snjima u pohodima(prije toga je ista ekipa napala navijace osijeka koji su pili u i ispred birtije kohorta na sjenjaku...) te je u njegovim rukama zavrsio oduzeti trasparent i takodjer mi je priznao da su se bbb povlacili ali nisu bjezali...Zanimljivo je da je on sam sa tim trasparentom pobjegao prema vukovarskoj ulici i usao u neku zgradu te cekao pocetak utakmice da bi krenuo prema stadionu...

milky way
11-04-2013, 03:50
Pa famozno bodenje tog lokalnog bolesnika...

Jel moze pojasnjenje?

http://www.jutarnji.hr/vanja-bi-zelio-upoznati-one-koji-su-ga-sasjekli/159578/

Hajduk - Osijek 5:4 99/00

Ova ispod zastava je uzeta dvojcu koji je dosao vecer ranije vlakom i zapaljena je odmah sutradan na utakmici a trasparent je uzet na dan utakmice i pokazan nakon duzeg vremena...

http://i46.tinypic.com/c2846.jpg

U hajdukovom crveno plavom dresu je pokojni Oliver iz trpnja.

http://i47.tinypic.com/243qmf8.jpg

milky way
11-04-2013, 05:00
http://i45.tinypic.com/feqgl4.jpg

milky way
11-04-2013, 05:09
Jel ide ovaj decko sto smo ga "zarobili" jos na utakmice?Kanije mi ga je bilo malo i zao jer je svasta prosao taj dan ali ga nitko nije tukao.Zanimljivo je da na njegovog prijatelj koji je "zarobljen" skupa snjim nitko nije obracao pozornost(osim sto je motao trube za sve ekipe koje su se nalazile u parku...) jer nije bio bbb pa cak ni dinamovac i nikad do tada nije bio na utakmici te je u st otisao iz ciste radoznalosti. :kez Zaboravio sam mu ime ali jos jedan bbb je "zarobljen" u st prije ovoga dogadjaja ali taj je bio i na sjeveru sa nama a spavaso je kod S..... (koji je prije ostao bez oka u sukobu sa bbb na borongaju) i ovaj ga je primio kao gosta,vodio ga van i sve sto ide uz to.

c-le
11-04-2013, 05:41
mogli ste i njemu zamaglit facu kao i svojima :014
znalo bi se tko po krpi ;)

kriticna masa
11-04-2013, 19:24
Nebi se bas slozio sa kritcnom masom da vam je osijek bio totalna zajebancija ali jakooo daleko od nekog vruceg gostovanja,moju utisak je da su BBB bili ti koji su neusporedivo vise trazili protivnicke navijace(kohortu) i probleme tamo negdje od kraja devedesetih do 2005.g( prije nije bilo tako a za kasnije neznam...).

Mislio sam na period 2005. pa tamo negdje do bačvica, isključivo što se tiče naše, tad mlađe generacije. Svaki put smo bez pratnje ulazili u grad i nikad nam nitko nije stao pošteno na crtu osim tog sjenjaka za koji sam napisao, kad nas je bilo puno manje... Nekad nas je bilo desetak, nekad 50ak, nekad više.
Dečko iz kohorte može pisat šta hoće, ne da mi se bit politički korektan da se netko ne naljuti, znam kako smo tad opušteno dolazili i odlazili, ne samo u osijek... Poslije tekme smo redovito preko onog igrališta iza gostujuće tribine išetavali se u grad i pješice do kolodvora, pa zujali okolo do ponoćnog vlaka.
Za tad starije tipa zc boys i trotočke ne znam kako se prolazilo, to je druga priča jer smo tih godina rijetko skupa akcijali, pogotovo na ovakvim gostovanjima.

kriticna masa
11-04-2013, 19:43
Jel moze pojasnjenje?

http://www.jutarnji.hr/vanja-bi-zelio-upoznati-one-koji-su-ga-sasjekli/159578/

Pojašnjenje čega? Nož kojim je uboden bio je njegov.

dzis
11-04-2013, 20:00
Kad već spominjete Osiječane,navest ću samo dva slučaja starijeg vremena gdje sam i osobno svjedočio i više nego smiješnim njihovim pothvatima!Prvi je već tu negdje spomenuti ulazak s nekoliko Mercedesa i parkiranje u Crnčićevoj kod Kiwija pred utakmicu zadnjeg kola 1998.kada se pojavila ta famozna ekipa navodno lokalnih osječkih kamatara i kojekakvih mafijaša.Nakon što se nisu iskazali u samoj ulici gdje su neki i mahali utokama iako je tamo bilo i dosta nas tada doslovce klinaca na platou pred stadionom je najjača scena kada njihov tada jedan od glavnih u dresu Krpana bježi dok je u kohortinom fanzinu objašnjavao kako je nekoliko purgera složio krošejima.Drugi slučaj je 2001. u petom mjesecu(Šokota u majici uvijek kontra Splita)kada je nas nekoliko došlo što vlakom što stopom trebali se spojit s našima koji su bili na zapadu(ona slika dvadesetak ljudi na vrhu zapadne tribine također ovdje postavljena) a za vrijeme šetnje oko naše tribine dolazi nam ekipa lokalaca,njih desetak jedno pet do deset godina starijih(isto tako nekav mafijaški look) od nas i pitaju jesmo li boysi i kreću na nas,iako su bili daleko brojniji i stariji nisu nam zadali niti jedan ozbiljan udarac pa je nakon tuče bio opći zaključak da dečki ili nisu bili u formi ili su se samo došli pokazat!Zanimljiv je bio jedan period od negdje 2000. pa do 2004. kad je nekolicina nas tada uhodanih dolazila u Osijek stopom gdje bi mirno šetali prije i nakon utakmice a u nekoliko navrata bi završavali u gradu do vlaka koji je tada obično išao oko i poslije ponoći!

baj1992
11-04-2013, 20:08
nakon nekoliko izmjenjenih postova naših i osječana brijem da je taj kamatarski luk jednostavno u điru bio u osijeku, poznavajuće danas neke 40godišnje exkohortaše nije se puno promijenilo a ovih putem ih i pozdravljam

dalton
11-04-2013, 20:16
Mislio sam na period 2005. pa tamo negdje do bačvica, isključivo što se tiče naše, tad mlađe generacije. Svaki put smo bez pratnje ulazili u grad i nikad nam nitko nije stao pošteno na crtu osim tog sjenjaka za koji sam napisao, kad nas je bilo puno manje... Nekad nas je bilo desetak, nekad 50ak, nekad više.
Dečko iz kohorte može pisat šta hoće, ne da mi se bit politički korektan da se netko ne naljuti, znam kako smo tad opušteno dolazili i odlazili, ne samo u osijek... Poslije tekme smo redovito preko onog igrališta iza gostujuće tribine išetavali se u grad i pješice do kolodvora, pa zujali okolo do ponoćnog vlaka.
Za tad starije tipa zc boys i trotočke ne znam kako se prolazilo, to je druga priča jer smo tih godina rijetko skupa akcijali, pogotovo na ovakvim gostovanjima.
Bačvice,,,to ti je ono ma neče doč ,nisu nikad dosad došli pa ti se vrati dok ekipa se razvaljuje okolo po klubovIMA ali mislin da vi zaista niste svjesni koju ste vi imali sriču tu večer a mi nesriču,,,ali to je bilo tad, svaka čast ali nije svaka škola bezveze ,,,sičan se da san najranije dobija tu info i da san bija ljut više na nase nego na sam dogadjaj,,,,
ali kolo se vječno vrti ,to uvik kažen ,,,

SAMO OSIJEK
11-04-2013, 22:48
Kao što vi pišete da ste se šetali po Osijeku( što vam vjerujem )tako smo se i mi šetali po Zagrebu i sad bi ja trebao tvrditi da su bojsi svi levati,u Zagreb imam najviše gostovanja od prije rata pa sve do prije 10 godina i samo sam 93 imao ozbiljnu tućnjavu.Te godine kad ste imali frku sa "kamatarima" mi smo isto bili, parkirali mislim da je Kraš i pili po okolnim kafićima sa Osijekovim šalovima i nikom ništa, sjećam se 95 godine poslije utakmice OS= Slovan koja se igrala u Kranjčevićevoj jedna se ekipa zaletila na nas kad smo izašli van ,kad smo krenili prema njima oni su se razbježali.Zanimljivo da sam u LJubljani na HR = SL naletio na tipa koji mi je isprićao da je on bio u ekipi koja se u nas zaletila ali kad su vidjeli naš sastav(godine)jednostavno su se povukli. O događajima sa "kamatarima" na nekim sam mjestima na forumu proćitao sasvim drugu priću isto sa vaše strane.

Stoka_s_istoka
11-04-2013, 23:56
Bas sam danas naletio na kompu na neke slike iz Osijeka 2005/2006. Slikavanje po trgu i ulicama.

Stonewall Jackson
12-04-2013, 11:20
Bas sam danas naletio na kompu na neke slike iz Osijeka 2005/2006. Slikavanje po trgu i ulicama.

Imam i ja jednu iz te sezone..bas na trgu,pa kad nas je spazila murija smo lagano otisli do nekog birca kad se prodje prolaz neki..zatamnjena stakla,al sve vidis vani..murija nas trazi,a ne kuze da ih vidimo:)..poslije smo wilsonovom otisli do stadiona i krenuli pred istokom skandirati..artiljerija kohorte,ali na tome je zavrsilo..

ostalo bi potpisao kriticnu masu..osijek je bio setnja tih par gostovanja u tom periodu..ne govorim nista o kohorti,vec cisto se ocito stvari tako poklopilo..vjeroatno kao i iskustvo samo osijeka za zagreb tih par gostovanja u tom periodu sto je on imao..moglo se dogoditi i da naleti ozbiljna ekipa kohorte,pa bi vjerovatno svasta bilo..
vinkovci su meni izazivali puno vece "strahopostovanje" prema domacinu..da me netko pita zbog cega,nebi znao objasniti..uvijek sa vecom dozom opreza si isao..
ima netko mozda koju sliku sa gostovanja u vinkulji,mislim sezona 02-03,kad se dohvatili kod stadiona?

dinamo,40+

caporegime
12-04-2013, 11:46
Kao što vi pišete da ste se šetali po Osijeku( što vam vjerujem )tako smo se i mi šetali po Zagrebu i sad bi ja trebao tvrditi da su bojsi svi levati,u Zagreb imam najviše gostovanja od prije rata pa sve do prije 10 godina i samo sam 93 imao ozbiljnu tućnjavu.Te godine kad ste imali frku sa "kamatarima" mi smo isto bili, parkirali mislim da je Kraš i pili po okolnim kafićima sa Osijekovim šalovima i nikom ništa, sjećam se 95 godine poslije utakmice OS= Slovan koja se igrala u Kranjčevićevoj jedna se ekipa zaletila na nas kad smo izašli van ,kad smo krenili prema njima oni su se razbježali.Zanimljivo da sam u LJubljani na HR = SL naletio na tipa koji mi je isprićao da je on bio u ekipi koja se u nas zaletila ali kad su vidjeli naš sastav(godine)jednostavno su se povukli. O događajima sa "kamatarima" na nekim sam mjestima na forumu proćitao sasvim drugu priću isto sa vaše strane.

govoriš o osijek-slovan bratislava?
opiši mi malo taj događaj.
naime, ja sam bio tamo i ne sjećam se neke "ekipe" koju ste rastjerali.
istina, na tribini su bili neki boysi koji su došli navijati za slovan. ja sam, ako mi vjeruješ, došao na tu utakmicu navijati za osijek jer nekako nisam baš toliko ultra mentalita da navijam pod svaku cijenu protiv hrvatskog kluba-suparnika.
murja je bila između tako da se ništa nije dogodilo na tribini.

ali, dogodilo se nešto ispred cibone.

grupa od oko desetak i više starijih (tako su djelovali) kohortaša pristupa dvojici boysa koje su prepoznali s tribine (i to baš dvojicu koji su došli s namjerom podržati osijek, ne da navijaju jel, nego da se eventualno povesele ako osijek dadne gol)
od njih istupa najmanji (D.R.) i s bahatim stavom ulijeće kao; kom ste vi to srali na tiribini.
nije ni dovršio a već je popio šaku u glavu. (od krupnijeg, budućeg interventnog)
ova dvojica su nakon tog akter-trenutka počeli trčati do pruge da se opskrbe kamenjem ukoliko budu progonjeni od kohorte (jeli netko očekivao da se dvojica tuku s barem 10 ljudi?) nitko ih nije slijedio.
jedan od te dvojice je bivši bbb koji je i tada bio policajac a stjecaj daljnjih okolnosti ga je odveo u interventnu policiju a drugi se nalazi na forumu.

ipak jedan detalj mi govori da bi samo osijek mogao biti.......hm......možda baš on.

Joy Division
12-04-2013, 11:48
Bačvice,,,to ti je ono ma neče doč ,nisu nikad dosad došli pa ti se vrati dok ekipa se razvaljuje okolo po klubovIMA ali mislin da vi zaista niste svjesni koju ste vi imali sriču tu večer a mi nesriču,,,ali to je bilo tad, svaka čast ali nije svaka škola bezveze ,,,sičan se da san najranije dobija tu info i da san bija ljut više na nase nego na sam dogadjaj,,,,
ali kolo se vječno vrti ,to uvik kažen ,,,

Bacvice, srida ujutro, radni dan, polufinale kupa,.................

SAMO OSIJEK
12-04-2013, 12:38
Ne pišemo o istom događaju , nije uopće došlo do kontakta , ekipa se bila zaletila prema nama ali kad smo mi krenuli prema njima oni su se razbježali , nas je bilo 20 a i bojsa tu negdje.U LJubljani na stadionu mi prilazi tip (mlađi visok mršav) i pita me da li ga se sjećam , ja pojma nemam ko je on a on mi kaže pa vijo si me po Zagrebu prije par tjedana, ja mu kažem da sam ja prestar da nekog vijam pogotovo po Zagrebu.

caporegime
12-04-2013, 15:53
moguće. iako, ako govoriš o tome danu, nekako mi se čini da si i ti morao prisustvovati ovome o čemu ja pričam.
naime, i tu je bilo dosta starijih osječana a kako je kohorte zapravo bilo malo u kranjči, svi stariji su morali biti na jednom mjestu.
pa i tu o kojem ja govorim.

SAMO OSIJEK
12-04-2013, 16:53
Tose nije desilo pogotovo sa D.R, jer smo ćitav dan bili zajedno , ćini mi se da vi D.R mješate sa par ljudi, a i Sipa kojeg je već neko zamijenio sa D.R je bio zajedno sa nama.

caporegime
12-04-2013, 21:53
to se desilo.
upravo d.r.
ispred cibonine dvorane.
istom onom d.r. od kojeg smo uzeli torbu sa šalovima i krpom vukoja i bićanić 96' na zrinjevcu i koji je 96' bio jedan od onih koji su po tatran stazi u gradskom vertu nosili mrtvački sanduk dinamo.

SAMO OSIJEK
12-04-2013, 22:21
Da li si bio tamo , o događaj o kojem ti ja prićam nije bio ispred Cibonine dvorane!

caporegime
12-04-2013, 22:28
a ja ti pričam o događaju ispred cibonine dvorane.
kako je kohorte na toj tekmi bilo malo, i većinom klinci, a ispred cibone 10 pa i više starijih, po nekoj logici zaključujem da su to bili svi od straijih.
pa ako si bio s njima kad su vas kao napali (što govoriš i o čemu pričaš) a vi ih rastjerali, onda si morao biti i ispred cibone u opisanom događaju.

SAMO OSIJEK
12-04-2013, 22:42
Da li si bio uopće tamo ili ti je netko pouzdan kasnije prićao o tome, nije da Zagreb dobro poznajem ali da je bilo kod Cibonine dvorane vjeruj da bi to upamtio.Nas 15 je stiglo zajedno vlakom , a jedan je dio kasnije stigao tako da je bilo 30 ljudi mojih godina .

mimi
12-04-2013, 23:20
http://www.youtube.com/watch?v=NAwHqtxAPrg

...
13-04-2013, 10:40
http://www.youtube.com/watch?v=NAwHqtxAPrg
Kakav gušt od gostovanja...da nam je više takvih.

SAMO OSIJEK
13-04-2013, 13:45
to se desilo.
upravo d.r.
ispred cibonine dvorane.
istom onom d.r. od kojeg smo uzeli torbu sa šalovima i krpom vukoja i bićanić 96' na zrinjevcu i koji je 96' bio jedan od onih koji su po tatran stazi u gradskom vertu nosili mrtvački sanduk dinamo.

Oprosti dužan sam ti izvinjenje malo sam kopao po mislima i sjetio sam se da se D.R odvojio od nas i sa jednom ekipom otišao u Rijeku gledati Hajduk protiv nekih grka.

1981
14-04-2013, 13:59

Može li neko nešto više o ovome po mogučnosti iz prve ruke.Oli ovaj upad nije bija prije 2007 kako piše ovde na videu?????

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=so0sg2VFl9g

Azzurri
14-04-2013, 14:45
Može li neko nešto više o ovome po mogučnosti iz prve ruke.Oli ovaj upad nije bija prije 2007 kako piše ovde na videu?????

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=so0sg2VFl9g

Bio je 2007.

biro
14-04-2013, 15:03
netko zna?

http://www.youtube.com/watch?v=K83OQQu6h_w

NAJizgoreniji
14-04-2013, 19:19
ako bi neko mogao opisat ovo s bacvica dobro bi bilo...

88000
14-04-2013, 20:56
netko zna?
Nisam siguran sto posto ali mislim da je ovo bilo u Gabeli (ili negdje u Hercegovini).
Također mislim da tu neki BBB bježe od drugih BBB-a a razlog sukoba bi trebao bit stajalište o Mamiću i bojkotu koji je u to vrijeme bio.

caporegime
14-04-2013, 20:59
"bačvice" se možda ne bi dogodile da interventna u rano jutro nije tukla po konjačićima u kolodvorskom bifeu.
bijesni zbog tog propusta a da opravdaju sebe, puno su toga natovarili.

semaG16
14-04-2013, 23:03
Da popricamo malo o zadnjim dogadajima ili ipak necemo?:mete

caporegime
14-04-2013, 23:10
ako misliš da o bačvicama nije sve rečeno........da ima još neotkrivenih detalja....ha, pucaj

DUGARI
14-04-2013, 23:11
kolko ja znam,tovari su znali da ovi dolaze...izgleda su klinci sjebali zdravka reića,jer kad smo mi trebali upast na rivu,taj retardinjo je najavljivao na sva zvona kao ljudi,vlado dolaze sranje napravit i te šeme,a mi sam htjeli kavu popit i stavit rejbanice na glavu....
podignite spomenik ne tuđmanu neg zdravku reiću.

caporegime
14-04-2013, 23:20
a dobro. kao rano ujutro, kasno se najavili.......
ja to shvaćam. na jednima je da ulaskom u neprijateljski teritorij maksimalno sebi olakšaju polažoja a drugima je da pokažu da mogu odreagirati i u najnepovoljnijim situacijama u vidu vremena za skupljanje itd.
cijela navijačka povijest je skup događaja od kojih je uvijek netko nečim bio u nekakvoj prednosti.
stvoriti neke idealne uvjete je skoro pa nemoguće. osim neke ultimativne livade sa po 200 ljudi sa svake strane ali sudeći po odnosu ljudi prema tom vidu zabave, ništa od toga.

biro
14-04-2013, 23:31
Da popricamo malo o zadnjim dogadajima ili ipak necemo?:mete

ajde sema cekamo tebe :zubo

__________________________________________________ _______

http://www.youtube.com/watch?v=LmAWHqGSkYI

kriticna masa
14-04-2013, 23:40
...Ma nista zapravo...

toma
15-04-2013, 00:08
semage16 je mislija na nesto friskije, ..

kriticna masa
15-04-2013, 00:13
semage16 je mislija na nesto friskije, ..

Jasno, jasno.. Ništa se ti ne brini, sve će bit u dure.

toma
15-04-2013, 00:21
.....ic okej.......

semaG16
15-04-2013, 00:41
Ma zajebajem se...nista bitno..

Bukowski
18-04-2013, 11:57
zgblue
Kada je napravljen transparent "Dinamo svetinja" i kad je imao premijeru?
PS.Ispričavan se ako nije za mystic,stvarno nisan baš upućen tako detaljno o drugin grupama,ali mislin da je iz tog vrimena.

mimi
18-04-2013, 13:46
nije ni blizu iz tog vrimena, koliko ja znam pojavljuje se tek 1996.

dzis
18-04-2013, 14:55
Točnije derbi s Hajdukom na maksimiru 24.3.1996.

Joy Division
18-04-2013, 17:42
Finale kupa Uljanik – Hajduk 2003.
http://imageshack.us/scaled/landing/849/uljanikhajduk2003.jpg

Imali smo jak kombi za Pulu. Vratia se jedan nas sa broda, a vozac je ima rodjendan. Stvarno smo se fino ubijali putem (2 boce tekile,pive,itd...). Netko nas je zva (milky, mislim da si ti??) da Armada ceka na nase u Rijeci na kolodvoru. Tili smo ih iznenadit, ali smo na kraju nazvali jednog njihovog i dogovorili se naci u gradu (20 vs 20). Pridruzia nam se jos jedan kombi i uputili smo se do njih. Izgadjali smo se kratko bocama i kamenjen, ali kad smo se zaletili u onaj pothodnik nestali su. Na kraju je nastrda onaj kafic. A nastradala su i dva iz mog kombija od kamenja kad su prvi isli izvidit situaciju. Tu utakmicu su i Demoni uzeli nekim nasima bar salove. Oni su se upravo tih godina poceli dizat i napadat druge grupe. Sicam se i da ih nasi (Osjecani) nisu napali jer su im bili primladi.
Nedugo zatim gostovala je Hrvatska u Estoniji i upoznali smo jednog armadasa sta je bia isto tu. U biti, bilo je dobro druzenje svih grupa u onom pubu u Tallinnu. Cak su neki Vinkovcani i Rijecani spavali na kraju kod nas. A imali smo i Pakistanca u sobi :D Na povratku smo u Rigi stali i naletili na neke rijecane koje su pokrali tamo (dokumente,itd). Popili sa nama pivo, zapalili frulu...Sve u svemu, jebeno gostovanje u trajanju od 7 dana. Bila i sora sa bojsima (njih 4 iz ZG i RI) prvu vecer protiv nekih rusa. Mislim da su ti bojsi isli isto u Bremen na Njemacku protiv SiCG....

fontana
18-04-2013, 20:00
Ja sam imao informaciju da su Rijecani gadjali BBB na kantridi signalnim raketama i da je jedna pogodila ogradu i igorelo ys . Mozda ta informacija nije tacna ali mi je preneta tako i ja mislim bas od Rijecana .Jer su me cesto zvali telefonom .

DUGARI
18-04-2013, 20:04
@joy
nisi u pravu za demone.oni su i prije napadali gostujuće pogotovo vas.igrom slučaja sam bio na tekmi istra-hajduk 96-e(sezona 96/97)i vidio na svoje oći kak demoni traže tovare po gradu.
ovo za estoniju je ok,sam bi dodo kad je dinamo igrao sa florom u tallinu išo jedan bus boysa.uređenije države i još boljih treba nisam u životu vidio.
i mi smo tam imali frku sa nekim ruskim mafijašima,u biti niš posebno.kad smo došli u tallin,nas par je odma išlo tražit di je stadion,došli dan prije tekme.sišli iz tramvaja i neki tipovi njih dva,ono odvaljeni od stijene,kao nama,kuže da smo stranci,kao koji kurac gledaš imaš li problema,a mi ni pet ni šest bum u glavu jednog i drugog,a ovi odma da su policija,zovu oni na mobitel nekog...na kraju niš čekali kod njih da vidimo ko če se pojavit i otišli svojim putem.
inače u estoniji živi pun kurac rusa i svi se bave mutnim poslovima.murija za kurac,gase baklje sa pendrecima,uživali smo tam.
u nekom bircu smo popili sve pive koju niko ne pije tamo,valjda ju piju samo teški kroneri,ima 7,5 posto alkohola,kolko se sječam zove se hard rock.

neron
18-04-2013, 21:53
Finale kupa Uljanik – Hajduk 2003.
http://imageshack.us/scaled/landing/849/uljanikhajduk2003.jpg

Imali smo jak kombi za Pulu. Vratia se jedan nas sa broda, a vozac je ima rodjendan. Stvarno smo se fino ubijali putem (2 boce tekile,pive,itd...). Netko nas je zva (milky, mislim da si ti??) da Armada ceka na nase u Rijeci na kolodvoru. Tili smo ih iznenadit, ali smo na kraju nazvali jednog njihovog i dogovorili se naci u gradu (20 vs 20). Pridruzia nam se jos jedan kombi i uputili smo se do njih. Izgadjali smo se kratko bocama i kamenjen, ali kad smo se zaletili u onaj pothodnik nestali su. Na kraju je nastrda onaj kafic. A nastradala su i dva iz mog kombija od kamenja kad su prvi isli izvidit situaciju. Tu utakmicu su i Demoni uzeli nekim nasima bar salove. Oni su se upravo tih godina poceli dizat i napadat druge grupe. Sicam se i da ih nasi (Osjecani) nisu napali jer su im bili primladi.
Nedugo zatim gostovala je Hrvatska u Estoniji i upoznali smo jednog armadasa sta je bia isto tu. U biti, bilo je dobro druzenje svih grupa u onom pubu u Tallinnu. Cak su neki Vinkovcani i Rijecani spavali na kraju kod nas. A imali smo i Pakistanca u sobi :D Na povratku smo u Rigi stali i naletili na neke rijecane koje su pokrali tamo (dokumente,itd). Popili sa nama pivo, zapalili frulu...Sve u svemu, jebeno gostovanje u trajanju od 7 dana. Bila i sora sa bojsima (njih 4 iz ZG i RI) prvu vecer protiv nekih rusa. Mislim da su ti bojsi isli isto u Bremen na Njemacku protiv SiCG....

u tallinnu u tom bircu jebena atmosfera, karaoke ....nase pjesme se orile, ekipe sve vise i vise a domaci ubrzano napustaju lokal:kez
frka sa nekim njihovim osiguranjem al su bili opremljeni kao specijalci. nakon frke palo dosta ekipe

Joy Division
18-04-2013, 21:59
Znam Dugari. Uzeli su oni i Torcidu Dugave...Zato sam napisa da su se tih godina bas poceli dizati ko grupa.
Slazem se za Estonke da su dobre. Imali smo dobar prosjek gori :)
Na toj Flori vam se bus privrnia u Poljskoj?

Negdi ste pisali o tuci u Svedskoj...Sad sam se sitia da ste i u Briselu 2003. imali frku sa nekima iz Frankfurta. Navodno je jedan od njih potega i noz.
Inace, na toj Svedskoj nisam bia. Isli smo kombijem 2004. u Goteborg. Upoznali nekog naseg iz Goteborga u Portugalu i poveli ga iz naseg mista u Leiriu. Lik nam obeca spavanje rijesit i stvarno nas je sve smisitia kod sebe u stan. Sljedeci dan nas njegov otac odvea isto u jedan hrvatski klub. Pekli su tamo meso za nas,a dosa je i vas autobus. Mi igrali tresete, a Neron i ekipa balote :D
D. iz Novalje krenia bez putovnice na put. Gori onda prijavia da mu je ukralo.. :D

neron
18-04-2013, 22:19
Znam Dugari. Uzeli su oni i Torcidu Dugave...Zato sam napisa da su se tih godina bas poceli dizati ko grupa.
Slazem se za Estonke da su dobre. Imali smo dobar prosjek gori :)
Na toj Flori vam se bus privrnia u Poljskoj?

Negdi ste pisali o tuci u Svedskoj...Sad sam se sitia da ste i u Briselu 2003. imali frku sa nekima iz Frankfurta. Navodno je jedan od njih potega i noz.
Inace, na toj Svedskoj nisam bia. Isli smo kombijem 2004. u Goteborg. Upoznali nekog naseg iz Goteborga u Portugalu i poveli ga iz naseg mista u Leiriu. Lik nam obeca spavanje rijesit i stvarno nas je sve smisitia kod sebe u stan. Sljedeci dan nas njegov otac odvea isto u jedan hrvatski klub. Pekli su tamo meso za nas,a dosa je i vas autobus. Mi igrali tresete, a Neron i ekipa balote :D
D. iz Novalje krenia bez putovnice na put. Gori onda prijavia da mu je ukralo.. :D

bus se prevrnuo na putu za tallin kad je igrala repka, 2002.-e ili 3.-e. flora je bila 2001.-e, koliko se sjecam
da, u belgiji je bila frka sa gasticima iz njemacke ali se brzo i smirila
a sto se tice svedske i balota, kako je svijet mali:zubo
inace to putovanje kad smo spojili andoru i belgiju je vjerovatno najbolje gostovanje na kojemu sam bio: 8 dana na putu, 4 dana u lloretu gdje su u isti hotel dosle i curice iz jezicne gimnazije sa salate:kez,malo akcijanja sa njima, malo kupanjca, malo vaterpola u hotelskom bazenu. platili za 20 ljudi smjestaj, bilo nas 40 a zderali za osamdesetoricu(cuga gratis dakako a svedski stol sa 50 vrsta klope, batur je izjavio da je sve kao u nekom snu:smijeh) pa malo do amsterdama gdje sam jednog neiskusnog vodio na kurve...

eurostar
19-04-2013, 00:13
Svetinja se pojavljuje 1996. ali kao kvartovski transparent dvaju ekipa. bbb jarun i jos jedan kvart...
poslje su skinuti kvartovski dodatci, i onda je ona stajala dok nije zapaljena na poljudu ja mislim...
pa je bila svetinja na ceradi, koja je bila samo jednu utakmicu.. i onda ova danasnja svetinja je od 2001. ili od 2003. nisam siguran.
al svakako najvrijedniji udarni transparent na sceni..

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pqeut2nYDJ8#t=106s

eto prva svetinja sa jarunom

thor
19-04-2013, 00:28
Svetinja se pojavljuje 1996. ali kao kvartovski transparent dvaju ekipa. bbb jarun i jos jedan kvart...
poslje su skinuti kvartovski dodatci, i onda je ona stajala dok nije zapaljena na poljudu ja mislim...
pa je bila svetinja na ceradi, koja je bila samo jednu utakmicu.. i onda ova danasnja svetinja je od 2001. ili od 2003. nisam siguran.
al svakako najvrijedniji udarni transparent na sceni..

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pqeut2nYDJ8#t=106s

eto prva svetinja sa jarunom

Samo pomalo sinko...malko si se zaletio...moglo bi bit smijeha na tvoj račun

DCF
19-04-2013, 00:49
bbb jarun i jos jedan kvart...

bbb jarun & bbb remka (remetinec)

sick touch
19-04-2013, 01:25
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/552955_10151364472186611_1799576712_n.jpg
jebena neka ekipica

Vox populi
19-04-2013, 08:46
bbb remka (remetinec)

remka, kvatrić i langić, tri su kvarta bratska sa njima se ponosi.... :rofl

sa' će zg blue reć da se družim samo s curicama :slajo

dzis
19-04-2013, 09:01
Eurostar ne piši krive info,od pokušaja paljenja na poljudu s finala kupa 2001 ostale su dvije rupe koje su sanirane a kompletni obnovljeni zbog dotrajalosti urađen je u ljeto 2004.Vrlo bi zanimljivo bilo napisat kako su i na sve načine tovari pokušavali doć do njega,bilo je tu mučkih planova koji po njihovu sreću nisu uspijevali,al o tome ima pravo pisat samo čovjek koji je sve to proživljavao s njim,uglavnom transparent koji je bio i ostao trn u oku suparnicima,o tome svjedoči i pokušaj paljenja preko novinarskih akreditacija i sve propale akcije mimo samih utakmica!

Hi-Fi
19-04-2013, 11:33
Eurostar ne piši krive info,od pokušaja paljenja na poljudu s finala kupa 2001 ostale su dvije rupe koje su sanirane a kompletni obnovljeni zbog dotrajalosti urađen je u ljeto 2004.Vrlo bi zanimljivo bilo napisat kako su i na sve načine tovari pokušavali doć do njega,bilo je tu mučkih planova koji po njihovu sreću nisu uspijevali,al o tome ima pravo pisat samo čovjek koji je sve to proživljavao s njim,uglavnom transparent koji je bio i ostao trn u oku suparnicima,o tome svjedoči i pokušaj paljenja preko novinarskih akreditacija i sve propale akcije mimo samih utakmica!

Čovik je zapravo novinar, odnosno fotograf Slobodne Dalmacije bia u to doba.

100s
19-04-2013, 12:01
istina, a novinarske akreditacije i sl. nemaju nikakve veze s dogadajem, a vec se prica dosta puta spominjala u tom kontekstu. momak koji je to napravia je moj dobar prijatelj, na toj utakmici ka i uvik smo bili na sjeveroistoku, i ta paljevina je bila samo stvar ludog trenutka, u jednom momentu mi je doša da mu dam baklju koju sam slučajno ima, skočia u kanal, otrča i za minut smo svi vidili kako se pali dinamo svetinja i gungulu na jugu. to sta je fotograf, škveranin ili pomorac nema nikakve veze s dogadajem.

dzis
19-04-2013, 13:16
Postoji i slika dotičnog u akciji pa ako neko ima neka okači,nas je inače bilo oko stotinjak,dva busa iz Zg i uspjeli smo na vrijeme koliko toliko reagirat koliko smo mogli iako je bilo teško vidjet od samih transparenta i frajera je sjebo kanal za kvalitetniji učinak!

RONHILL
19-04-2013, 16:03
zasto je jebena? jer su svi u crnini?
grupa ko grupa su truba

100s
19-04-2013, 21:49
Postoji i slika dotičnog u akciji pa ako neko ima neka okači,nas je inače bilo oko stotinjak,dva busa iz Zg i uspjeli smo na vrijeme koliko toliko reagirat koliko smo mogli iako je bilo teško vidjet od samih transparenta i frajera je sjebo kanal za kvalitetniji učinak!
privođenje. a ima i jedna bolja slika di se vidi bas paljenje i vas kako trčite na ogradu spasit transparent ali je sad ne mogu nać.
http://ultraphoto.org/images/t1cv84umjbhruixespdt.jpeg

100s
19-04-2013, 22:09
hajduk-dinamo, superkup prije valjda 7,8 godina.
http://ultraphoto.org/images/szaryvg3alw9vfj993j.jpg

eurostar
21-04-2013, 23:08

onda moja greška.
ne odobravam takvo paljenje al šta je tu je..
inače većinu info imam sa fhr... nego nisam uspija nać postove...

nego sad mi nije jasno, jesu li onda bile 2 ili 3 svetinje? tj ova današnja od kad ona datira?

dzis
22-04-2013, 00:23
Stara originalna svetinja je zbog dotrajalosti umirovljena i napravljena nova u ljeto 2004 na svjetlijoj podlozi!

Sava04
24-04-2013, 23:24
2001/2002 Partizan - Crvena zvezda

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj19_zps7bc073dd.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj20_zps900ded01.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj25_zpsc5032613.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj26_zpsa7a566cd.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj28_zps4a7060d4.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj39_zpsd2d9d5f7.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj40_zps1c39e5da.jpg

http://http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj47_zps1fd58621.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj48_zps4308be7f.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj49_zps7035a185.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj50_zpse78dad89.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj54_zps0104ec90.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj56_zpseb60b6f9.jpg

Sava04
24-04-2013, 23:37
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj3_zpsa95a1913.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj9_zpsb99a0103.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj10_zpsbf51c0e8.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj11_zpseed73460.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj12_zps4edd5072.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj13_zpsbac2a4f4.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj14_zpsc946dffd.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj15_zps104e84ab.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj18_zps4a0291ce.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj32_zps6807987d.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj34_zps4d4f617c.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj57a_zps3f89d277.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj58_zpscf13ab0d.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj60_zps4d32638e.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj59_zpsb51510a7.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/dj33_zpsb2e78ea8.jpg

Sava04
24-04-2013, 23:53
2003/2004 Crvena zvezda - Zemun
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/200304cz-zemun0_zpsf548afcb.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/200304cz-zemun2_zps38e19cda.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/200304cz-zemun1_zpsd796fda7.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/200304cz-zemun3_zpsb259702f.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/200304cz-zemun4_zpsd6961729.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/200304cz-zemun5_zpsb277c70f.jpg

Crvena zvezda - Obilic

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/200304cz-obilic1_zps08e8dfc0.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/200304cz-obilic2_zps7506da88.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/200304cz-obilic3_zps888aa702.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/200304cz-obilic4_zps0b174bef.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/200304cz-obilic5_zps28222650.jpg

sick touch
25-04-2013, 01:20
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/3564_574905755873487_1338691098_n.jpg

...
02-05-2013, 13:10
Evo da se ja uključim sa jednom pričom koju već dugo planiram napisati, a evo uspio sam i uhvatiti vremena.
Meni jedna od najvećih avantura i zajebancija u životu...

Škotska-Hrvatska 01.09.2001 (0:0) i San Marino-Hrvatska 04.09.2001 (0:3)

Za ovo gostovanje sam se počeo pripremati nekoliko mjeseci unaprijed, skupljajući lovu na sve moguće načine.
Zbog nekakvog kolokvija iz matematike nisam otišao s dečkima u Tallin u Estoniju na utakmicu Flora-Dinamo, ali mi je zato ostalo više love za Škotsku.
Krenuo sam autostopom kako sam i planirao (tada još nije bilo jeftinih avio kompanija) tjedan dana prije utakmice, u subotu 25.08.
Htio sam proći Škotsku, pa mi je plan bio obići Edinburgh i Glasgow. Oo što sam naumio to sam i ostvario, krenuo sam autostopom od Zagreba.
Ubrzo mi je stao neki čovjek iz Tuzle koji je išao na posao u Njemačku, točnije u Zweibrücken prije Saarbbrückena u Njemačkoj, na granici prema Francuskoj. Tamo sam stigao oko 19, 19:30 isti dan s namjerom stopirati dalje do Callaisa u Francuskoj. Dalje mi staje neki crnac koji ide u Sarbrücken, ali za dva sata ide dalje prema Bruxellesu i da će me povest ako želim na što sam pristao.
Vozili smo kroz Njemačku, Luxemburg i Belgiju. Na kraju je rekao da ide do Antwerpena, pa me ostavio ispred Bruxellesa. Od vode koju sam pio kroz Njemačku me uhvatio proljev, ali to sam nekako riješio u šumi punoj kopriva uz cestu...gadno iskustvo za moje noge.
Nastavio sam dalje prema Gentu, te me kroz 30ak minuta neki čovjek odveo na cestu prema obali, tj. Za Calais. Ubrzo mi staje neka francuska obitelj i voze me do Calaisa. Oko 1:30 sam došao u Calais, no neiskusan nisam znao da je luka izvan grada. Cijelu noć sam proveo na želj. stanici misleći da je to luka. Ujuro sam skužio gdje sam, te neki mali papirić na engleskom na kojem piše da bus za luku stoji na željezničkoj stanici i da je „free“. U luci sam kupio kartu za trajekt (175 franaka) i ukrcao se.
Došavši u Dover na sebe sam obukao Hrvatski dres i nastavio stopirati prema Londonu, nadajući se da će mi netko ubrzo stati. Tek za tri sata mi staje kamion austrijskih registracija i unutra naravno Hrvat, te me vozi ispred Londona na obilaznicu. Kako sam ušao u kamion počinje kiša, ali nisam htio obući tenisice već sam nastavio dalje u sandalama, jer su mi noge bile potpuno prljave.
Iskrcao sam se ispred Londona po najvećem pljusku i ubrzo sam bio skroz mokar.
Stopirao sam ispod nekakvog mosta, tunela, na autocesti sa pet traka gdje nitko ne vozi ispod 120 km/h, no nisam gubio nadu niti živce. Na sreću za 30ak minuta mi staje kamiondžija, protestant iz Belfasta, ok tip. Kada sam mu ispričao od kuda sam i kuda idem, te zašto idem dao mi je 20 funti da imam za hranu i cugu.
Oko samog Londona smo se vozili 2-3 sata. Nastavio sam na auocesti M8 prema sjeveru, promjenivši nekoliko automobila. Imao sam 2-3 sata do mraka, te mi staje murija i provjerivši podatkei vizu voze me dalje do nekakve benziske pumpe da ne poginem na sred ceste. Dalje sam stopirao na brzoj traci (nisam uopće primjetio), te mi staju neki baka i deda u Peugeotu, te idu skroz prema Newcastleu na sjeveru. Odlično!!!
Kupili su na idućoj benziskoj pumpi klopu, sok i sendviče, te sam nakon toga zaspao u autu.
Pri kraju puta su mi ponudili akko hoću prespavati kod njih kaj što sam bez dvoumljenja prihvatio. Trabao mi je tuš i dobar san.
Ujutro nakon doručka gospodin James (tako se zvao deda) me je odveo na autocestu, te sam nastavio prema Edinburghu.
Nakon 10 minuta mi staje kamion i za 2-3 sata sam bio u Edinburghu.
Uzeo sam sobu u Youth hostelu i krenuo nu obilazak grada.
Edinburgh nije velik grad, bez problema ga se mož pješice proći. Najveća znamenitost je dvorac u samom centru grada, te park iza njega.
http://imageshack.us/a/img829/4533/img0425yo.jpg
Cijeli grad sam uspio obići kroz 2 i pol dana koliko sam tamo proveo. Pokupovao sam neke suvenire i krenuo prema Glasgowu, naravno stopom. Ubrzo sam stigao u Glasgow, pronašao hostel i platio si sobu. Još nie bilo nikoga od navijača iz Hrvatske.
Kasnije sam pronašao Brzen Head pub u kvartu Gorbals, okupljalište Celticovih navijača.
Upoznao sam dosta ljudi tamo, a briju samo na Celtic i Irsku, a Škotska ih apsolutno ne zanima.
Kada sam spomenuo da sam iz Hrvatske i da sam došao na utakmicu bili su jako gostoljubivi, iako su u početku mislili da sam Njemac!!!
Neki tip mi je čak dao broj telefona da se nađemo drugi dan, pa da će plaćati runde.
Unutrašnjost puba je prepuna šalova klubova iz cijelog svijeta, pa su dobili još jedan-Dinamov.
Vrijeme je bilo promjenjivo, neki su hodali u jaknama, neki u kratkim rukavima, bilo je čisto ugodno u majici sa dugim rukavima.
Drugi dan sam sreo dvojicu poznanika iz Zagreba koji su spavali na klupicama na putu prema Celtic parku, također su došli na utakmicu.
Dečki su došli avionom, ali spavaju u parku. Trebali su se kasnije naći sa nekim gastarbajterima iz Njemačke. Tipovi su bili totalni idioti, ali smo ih iskoristili za bresplatno spavanje barem jednu noć.
Noć prije je stigla i Armada u dva kombija i autu. Prva scena koju sam vidio kada sam izašao ujutro iz hostela su pijani Riječani koji spavaju u autu i pored njih nekoliko demižona crnog Lovranskog...
Otišli smo do Pertha (malo mjestašce na putu prema Aberdeenu) gdje je igrala mlada repka.
I to sam išao stopom. Stavri sam spremio kod tih gastića u auto dok ne dođu dečki sa busevima iz Zagreba.
Kada sam išao po stvari malo sam isprobao onako pijan Fabiju sa volanom na desnoj strani po parkingu, sve je prošlo ok iako sam bio blizu da otkinem nekoliko retrovizora. Stvari sam prebacio u prvi od dva busa koji us došli u Škotsku. Na mladima su još bili i Vinkovčani koji su došli kombijem. Tekma je završila 1:1, a mi smo busem otišli do Glasgowa. Tu večer prije utakmice sam se skrpao zajedno sa F....m iz Rijeke kod neke ekipe u sobu.
Ujutro na besplatan doručak. To jutro sam i sreo ostatak ekipe s kojima ću provesti idućih tjedan dana.
Tu su bili J...ć, Ž...a i P..a iz Torcide Zg, J..o iz Brodarice, Novaljci, B..i i još puno drugih.
Već ujutro je ekipa bila mortus pijana.
Ostavio sam stvari u drugom busu gdje je bila ta cijela ekipa i otišli smo do grada.
U prvom dućanu smo kupili hrpu piva i viskija. U centru smo otišli u Iron Horse pub gdje se zagrijavao Tartan Army.
http://imageshack.us/a/img687/6648/img0435kf.jpg
Većina Tartan Army ekipe dolazi iz drugih gradova Škotske, u Glasgowu ih skoro pa uopće nema. Odmah je stvorena prijateljska atmosfera, a i pozvani smo na party nakon utakmice.
U pubu sam sreo V...eka i raširili smo zastavu preko zida.
Stadion Hampden, Škotski hram nogometa park je dosta udaljen od centra grada, pa smo krenuli oko pola 2 do stadiona, tekma je bila u 3 popodne.
Sve oko nas je bilo puno Škota, a u jednoj maloj ulici smo imali svoj show. Tu sam sreo M...ta, pa smo popili još pokoju pintu Tennentsa, te se uputili prema stadionu.
Tekma kao tekma nije bila ništa posebno, niti je naša atmosfera bila nešto jer uz standardnu navijačku ekipu je bilo puno turista i gastarbajtera.
Nakon utakmice smo se vrtaili u Iron Horse pub na party, tamo je bilo baš pravo navijačko ludilo koje je trajalo dugo u noć.
http://imageshack.us/a/img69/7955/img0432xr.jpg
U pubu bi bili do jutra da se nismo dogovorili sa šoferom busa da u 23 sata krećemo prema Hrvatskoj.
Na putu prema Hrvatskoj se u busu formirala ekipa koja će otići u San Marino na iduću utakmicu koja je za 4-5 dana.
Bilo nas je 11 iz busa, mješano BBB i Torcida.
Išli su K..i, J...ć, B...t Š., Novaljci, Žv..a iz T ZG, J..o iz Brodarice, Mali Čazmanac, V...r iz Zaprešića, P...lov iz T Zg i ja.
Kada smo došli do Villacha u Austriji izašli smo, te smo krenuli stopom do Udina i nakon 1,5 sata nam je stao neki talijan koji nas odveo do Udina. Sreli smo se sa ostalima kod kolodvora u Udinama minutu prije nego je stigao vlak. Švercali smo se u vlakovima skroz o Riminija na Jadranskoj obali koji je blizu San Marina. Oko 8 navečer smo stigli tamo izmjenivši između 5 i 10 vlakova putem. Za ono malo novaca koje smo imali kupili smo cugu (viski i pive), te smo računali da nam nešto sitno ostane za idućih par dana. Čim smo došli do plaže uletili smo u more, te nakon toga zaspali na ležaljkama.
Po noći je bilo jako hladno, a smješteni smo bili na 11 km dugoj pješčanoj plaži.
Cijela plaža su u stvari privatni posjedi koji se iznajmljuju kupačima preko dana. Ujutro smo primjetili da nam je netko maznuo dva ruksaka (J...ćev i moj). U mojoj torbi ije bilo nekih vrijednosti osim par novih majica koje sam kupio u Škotskoj, ali J..a je imao dokumente i fotić. Kada su išli dečki ujutro prijaviti krađu na muriju u povratku su našli torbe na početku plaže i sve je bilo na mjestu, nedostajao je samo fotić i neke stare hlače.
Tri dana smo klošarili na toj plaži, a uopće nismo primjetili da su igrači u hotelu iza nas. Zadnja noć je bila najgora, kiša nas je prala cijelu noć, ali smo pokrali suncobrane i cerade itako se barem malo zaštitili. Igrači nam nisu baš izašli u susret kada smo ih tražili za pomoć. Bili smo mokri, gladni, žedni i ludi od cijelog puta. Sva sreća razvedrilo se i mi smo krenuli prema San Marinu. To jutro smo sreli J...ta iz Šibenika te još neke Funcute i Torcidaše iz Splita. Nas već sada 15ak se vozilo sa 4 karte u busu prema San Marinu.
U San Marinu smo degustirali likere na „tašte“, te smo za 20 DEM kupili dva viskija i litru vina, zadnji mesni narezak smo podjelili na 9 dijelova i to pojeli bez kruha. Navijačka solidarnost!!!
http://imageshack.us/a/img585/2801/img0433iu.jpg
Normalno, od alkohola na gotovo prazan želudac smo se razbili kao avioni.
Na utakmici je bila ludnica, puno bolja ekipa nego u Škotskoj, pjesma je bila cijalo vrijeme i rezultat 0:3 za nas.
Za doma sam se ubacio Vinkovčanima u kombi, te nakon gotovo dva tjedna sam došao doma, ujutro 06.09.2001.

Crta
02-05-2013, 15:53
aj ne mogu da vjerujem svaka cast. jedno pitanje koliko si ponio para (u danasnjoj valuti)

caporegime
02-05-2013, 16:06
ako je slijedio praksu I.G ili F.V, imao je najviše 30 maraka

Crta
02-05-2013, 16:14
a kolko je onda dao za ovaj trajekt od calais (175 franaka)?

caporegime
02-05-2013, 16:19
to su objektivne okolnosti, pošto nije mogao ustopirati ribarski brod.
opisani legendarni dvojac je znao ići na gostovanja u trajanju od nekoliko dana pa do par tjedana s nezamislivo malim iznosima novca.
i ne samo na gostovanja svojih klubova ili repki nego npr. na manchester united u porto ili slično.
a oni nisu jedini. nekoiko drugih navijača je prakticiralo sličan način.
kako im je to uspijevalo, vjerujem da je to i dan danas enigma a nisu lopovi niti bi pljačkali po putu jer se radi o ljudima koji preziru kriminal.

...
02-05-2013, 16:39
Mislio sam se ukrcati na neki kamion, pa ući na trajekt, ali mi nije uspjelo tako uletiti...koliko sam love nosio točno ne znam, bilo je davno, ali znam da sam smršavio dosta dok sam došao doma...

caporegime
02-05-2013, 17:18
e sad je meni jasno odakle I.G. i F.V onako vitke figure ha ha

...
02-05-2013, 18:18
a kolko je onda dao za ovaj trajekt od calais (175 franaka)?
175 franaka cca 180 kn tada...

sisavac
02-05-2013, 18:49
175 franaka cca 180 kn tada...

Za ovo gostovanje sam se počeo pripremati nekoliko mjeseci unaprijed, skupljajući lovu na sve moguće načine.

svaka čast :naklon:D

DUGARI
02-05-2013, 20:46
ako je slijedio praksu I.G ili F.V, imao je najviše 30 maraka

njih dvojica imaju devizu sa više se vrati,nego kolko imaš na početku.
pogotovo john,najjaće kad smo išli u atenu na oly,nije ništa ponio za jest u ruksaku,kao mislio je da ima na brodu za kupit sendviće i to,mi svi u smijeh,već smo se naslušali njegovih isprika,al nema veze,sve što smo imali smo dijelili.
a kartali na trajektu tamo i vamo,svak svakome dužan 20,30,50,100..maraka,onda došo split pa cijelu tekmu svak svakome kao vraća u stilu dat ču ti kad meni ovaj da ite šeme...
g...iz rijeke gubi od o... iz horvata u svim igrama,i ovaj zadnje ga pita jel zna poker ovaj da nezna,g... navalio na njega,ovaj kao neće,daj,daj.o... ga pustio jednu,dvije...i onda ga oprao...mi pišamo od smijeha ogulioga,onda je predlagao da nas 17 skupi 700 dem i da če on skočit sa broda,to je bilo kad smo išli ledo...to je bilo za nevjerovat na šta su neki bili spremni napravit.
u povratku pijemo sa studošima koji se vračali iz grčke,negdje u pola noći,pjevali sa njime,zajebancija,kad se jedan sjetio trave zelene,a c...sa bistre odma čim je počeo,nije ni došoa do zelene,bum u glavu,raspad sistema,žene plaću,a mi na njega,frajer pobjegao vani na palubu išli ga tražit,zavuko se negdje,a mi tek na pola jadrana,tam je proveo čitavo putovanje,valjda u čamcu za spašavanje.
najbolje stopiramo na fernetiću ja i b... iz folke,vidim ja bus naš na grani,dođem do njega a ono naši prijatelji studoši,odjebali su nas samo tako...

grant-Emi
03-05-2013, 17:27
nego npr. na manchester united u porto ili slično.
a oni nisu jedini. nekoiko drugih navijača je prakticiralo sličan način.
kako im je to uspijevalo, vjerujem da je to i dan danas enigma a nisu lopovi niti bi pljačkali po putu jer se radi o ljudima koji preziru kriminal.

evo bas kad si spomenuo FCP-MUFC 96/97,rijecani i petrinjci zastave medju MUFC,btw kad smo bili u TO.sjecam se Petrinjaca i njihove zastave na JUVE-MUFC iste sezone...
http://www.zaslike.com/files/036d2bww96ik17nh5s6i_thumb.jpg (http://www.zaslike.com/viewer.php?file=036d2bww96ik17nh5s6i.jpg)

Sava04
03-05-2013, 19:01
Tri tačke, fantastična priča, svaka čast.

Homeini
03-05-2013, 23:06

stvarno impresivno za pročitat. Pogotovo iz današnjeg ugla, kad se ljudima teško iscimat 100, 200 km, da bodre svoj klub, ako im nije baš sve riješeno.

baranjac
04-05-2013, 00:27

odlična avantura stopom, a i reportaža u stilu G.Milića...

pošalješ Mr.Jamesu koju razglednicu? ajd što te povezao, ali koliko bi ljudi još i ugostilo stopera!?

...
04-05-2013, 09:09
Izgubio sam adresu od tih ljudi na žalost, a tada još email adrese, slikanja mobitelima i sl. nisu bile u funkciji...

dzis
04-05-2013, 11:03
Šta se nisi faco i nazad vraćao stopom a ne s nama u busu????????imam par slika tebe u tvom pijanom otočkom elementu s te utakmice i lokanja u pubu prije utakmice!

...
04-05-2013, 11:31
Kaj me niste izbacili iz busa???
Mislio sam natrag stopom, ali pošto je bilo mjesto u busu...otišlo se u S. Marino :belj1
Daj slike na privatnu.

shole
04-05-2013, 11:54

Evo primera kako treba da se Forum vremenom poboljša ovakvim fantastičnim pričama. Tri tačke ...šta reći osim kapa do poda, očekujem još ovakvih priča... Kada dobijem vreme (jebem ti šljaku) opaliću i ja koju iz davno prošlih vremena.

...
04-05-2013, 12:25
Samo u mojoj grupi ima dečkiju koji su prošli dosta više od mene, slušajući njihove priče bilo bi materijala za dostojno ispuniti pričama ovaj forum.
Ako čitaju (a znam da neki čitaju) neka se registriraju i podjele svoje dogodovštine s nama.

knnsk
04-05-2013, 12:44
a jes otisla ta evropa, najvise pola sata stopiras i neko te poveze :zbunjen: pa makar stopirao i na brzoj traci
ja se ne secam kad sam stopirao manje od sata vremena na bubanj potoku a desavalo se da od bg do nisa idemo po 7 ili 8 sati

...
04-05-2013, 12:57
a jes otisla ta evropa, najvise pola sata stopiras i neko te poveze :zbunjen: pa makar stopirao i na brzoj traci
ja se ne secam kad sam stopirao manje od sata vremena na bubanj potoku a desavalo se da od bg do nisa idemo po 7 ili 8 sati
Stvar je iskustva,a i sreće...meni recimo kada sam stopirao ZG-Ljubljana nije nitko stao 5 sati.
Bio sam neobrijan i izgledao kao neki klošar i stopirao na dionici gdje ti netko i da hoće ne može stat jer će izazvati saobraćajku.
A recimo kada sam se vraćao sa frendom iz Vukovara 1997 na skroz praznoj cesti po mrkloj noći nam je stao jedini auto koji je valjda tu noć tamo prolazio i odveo nas ravno u Zagreb na kvart...

Nema jeftinijeg načina prijevoza od autostopa...meni je to uz vlak i najdraži način.

neron
04-05-2013, 21:37
Stvar je iskustva,a i sreće...meni recimo kada sam stopirao ZG-Ljubljana nije nitko stao 5 sati.
Bio sam neobrijan i izgledao kao neki klošar i stopirao na dionici gdje ti netko i da hoće ne može stat jer će izazvati saobraćajku.
A recimo kada sam se vraćao sa frendom iz Vukovara 1997 na skroz praznoj cesti po mrkloj noći nam je stao jedini auto koji je valjda tu noć tamo prolazio i odveo nas ravno u Zagreb na kvart...

Nema jeftinijeg načina prijevoza od autostopa...meni je to uz vlak i najdraži način.

stopiranje je pocetkom 90.ih bila prva opcija odlaska na gostovanja.
barem na 50ak gostovanja sam isao stopom i ama bas uvijek sam stigao na vrijeme ali naravno, zbog ratne situacije i nepovezanosti Hrvatske smo nekada kretali i po dva dana ranije.
eto i nedavno sam s kompom stopirao u split na gruziju i bas mi ... stao

Footie Fan
05-05-2013, 05:39
Ako mogu 90-te, mogu i 80-te..Nas dvojica smo zavrsili u Somboru umesto u Subotici stopirajuci krajem 80-tih, ili da citiram svog saputnika "necu da dam pedercinama iz zeleznice ni dinar"..Pet prevoza smo promenili, i stigli samo do Sombora..Mada, bilo je ok tamo..

caporegime
05-05-2013, 10:55
krenulo se 95 za pulu vlakom.
pijani indijanac također kreće s nekom neopisivo ružnom klošarkom, za koju je pobjedonosno potiho izjavio ekipi da je to njego prilog zajebanciji u vlaku, odnosno; to bumo svi karali kad krenemo.
dva dana poslije, ekipa se vraća iz pule, a indijanac kojeg su po putu izbacili, a koji nije htio odustati, u lupoglavu tek ide usmjeru pule. :naklon:smijeh
zašto mu je za taj mali dio puta trebao dan i pol......:misli

dzis
05-05-2013, 12:02
Ima u našoj grupi dosta ljudi koji su prostopirali doslovce pola Evrope ali apsolutni rekorder po pređenim kilometrima je današnji novinar"mučko đubre" koji je prošao ture što prema skandinaviji,što prema otoku,što prema Portugalu ili Španjolskoj koja je smrt za stopiranja!

DUGARI
08-05-2013, 00:08
ovaj mučko đubre je išao u bugarsku zajedno sa mnom,bio u kombiju.znao sam ga iz viđenja.bio je dosadan ko novinar,tak da se i ne čudim mamiću,meni je išao na kurac sa svojom spikom,bila su s nama i dvojica iz armade u kombiju,ovaj jedan se šorao sa nama protiv bugara ispred stadiona,kad smo ih napali,nakon njihovog skandiranja jugoslaviji.
bio i k... iz lomnice ,s njim sam imao problema jer on ima zajebanu bolest,epilepsiju,i u wc-u kod željezničkog u sofiji ga je to čopilo,jedva smo ga isčupali iz wc-a,s tim da sam najmanjeg,onog malog iz gajnica,zaboravio ime,prebacio preko vrata,nisu do stropa bila,i tak smo ga izvukli.
poslje kupio ja njemu za jest i to,pitam ga što če pit,a alkohol ne smije ni pomirisat,još sam mu reko samo češ dobit vodu za lijekove,a on meni da oće pivu,e kad onda nisam popizdio e nisam nikad.inače moj stari ima tu bolest koja izričito zabranjuje upotrebu bilo kakvog alkohola.
mene sad zanima,za ove iz srbije,kolko sad dođe autoput sad kad bi išao istim putam od bajakova do niša.meni se činilo da onda,2001 ili 2002,smo ga puno platili,sigurno blizu 50 eura...

caporegime
08-05-2013, 11:17
ovaj mučko đubre je išao u bugarsku zajedno sa mnom,bio u kombiju.znao sam ga iz viđenja.bio je dosadan ko novinar,tak da se i ne čudim mamiću,meni je išao na kurac sa svojom spikom,bila su s nama i dvojica iz armade u kombiju,ovaj jedan se šorao sa nama protiv bugara ispred stadiona,kad smo ih napali,nakon njihovog skandiranja jugoslaviji.
bio i k... iz lomnice ,s njim sam imao problema jer on ima zajebanu bolest,epilepsiju,i u wc-u kod željezničkog u sofiji ga je to čopilo,jedva smo ga isčupali iz wc-a,s tim da sam najmanjeg,onog malog iz gajnica,zaboravio ime,prebacio preko vrata,nisu do stropa bila,i tak smo ga izvukli.
poslje kupio ja njemu za jest i to,pitam ga što če pit,a alkohol ne smije ni pomirisat,još sam mu reko samo češ dobit vodu za lijekove,a on meni da oće pivu,e kad onda nisam popizdio e nisam nikad.inače moj stari ima tu bolest koja izričito zabranjuje upotrebu bilo kakvog alkohola.
mene sad zanima,za ove iz srbije,kolko sad dođe autoput sad kad bi išao istim putam od bajakova do niša.meni se činilo da onda,2001 ili 2002,smo ga puno platili,sigurno blizu 50 eura...

ista priča na idućem putu za bugarsku.

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.amss.org.rs%2F%3Foption%3Dcom _content%26view%3Darticle%26id%3D176%26Itemid%3D13 9&ei=fgmKUfOJDNHa4QSSsoHoBw&usg=AFQjCNEoHEd_F9VOxO214w4UFfri26tDFw&bvm=bv.46226182,d.bGE

po ovome, max. te izađe 15 eura.

...
08-05-2013, 12:49
Ima u našoj grupi dosta ljudi koji su prostopirali doslovce pola Evrope ali apsolutni rekorder po pređenim kilometrima je današnji novinar"mučko đubre" koji je prošao ture što prema skandinaviji,što prema otoku,što prema Portugalu ili Španjolskoj koja je smrt za stopiranja!
Pa i nije...svaka zemlja ima neka svoja nepisana pravila kod stopiranja. Recimo Italija je koma za stopiranje, rijetko tko će ti stati, ali ako ne gubiš nadu dočekat ćeš nekog...
Meni je u Portugalu bez problema išlo...

knnsk
08-05-2013, 15:40
sto se tice srpskih puteva a narocito autoputa bg-ni ima zanimljivih pravila.

jebeni bugari staju stalno i svaka im cast (a razumeju i govore solidno srpski tako da je lako komunicirati sa njima. najjaca fora je sto kad nesto potvrdjuju vrte glavom kao kad mi kazemo ne :) )
turci isto hoce da staju i da povezu ali samo kamiodzije (likovi putuju od austrije do turske 24 sata bez prestanka i jedva cekaju da im neko upadne u kabinu jer ne vide na oci kad dodju u srbiju. par puta smo upadali po troica u turski kamion) a usput nemaju blage veze ni srpski ni engleski pa se cela komunikacija odvija rukama i cela se komunikacija svede na ponavljanje mesta odakle je i pokazivanje slika sire i uze familije :rofl
hrvati prolaze vrlo retko ali mi se desilo da me poveze kamiondzija hrvat iz varazdina
sto se tice nasih srbijanaca uglavnom staju likovi sa dobrim kolima. Oni sa krntijama svaju vrlo retko a kamiondzije na autoputu nikako.

bosanci i crnogorci prolaze bas bas retko a makedonaca ima gomila i nikad me ni jedan nije povezao (crkli dabogda) a stopirao sam i iz skoplja, cekao sam sat ipo i na kraju su me do granice povezli neki srbi iz kumanova

caporegime
08-05-2013, 17:28
najjaca fora je sto kad nesto potvrdjuju vrte glavom kao kad mi kazemo ne
da? auh, da mi je vidjeti nekog nadobudnog koji ide žicat pičke od bugarki pa ohrabren kimanjem glave, krena malo žešće.....

DUGARI
08-05-2013, 18:23
što se tiče mog starog frenda k...iz lomnice,moram ispričat jednu anegdotu.
poslje tekme,neke,u maksimiru,ima godina,išli cugat okolo nas 3,4,sad mi njega peljamo doma,on odma zove na još jednu,dolazimo u lokalnu birtiju svi ga znaju,čim ga je gazda vidio kaže fajrunt,a puna birtija on uzme praznu čašu i zafitilji u šank i kaže ko je rekao da je kraj hahahah.odem ja do wc-a i vračam se i vidim dve pičke sjede za našim stolom,pitam ove kaj je ovo,ovi domaći namiguju kao pošto se znate sa k.... sa tekmi to je kao za vas,ja umro od smijeha.jebote 15 km od zagreba a ovi daju kurve badava hahaha.

...
09-05-2013, 00:07
Ovo za bugarsko da i ne...kada smo bili u prvoj bugarskoj jebeno smo zazujali na to u situaciji na tribini sa onim cska skinovima.

milky way
10-05-2013, 04:42
Evo da se ja uključim sa jednom pričom koju već dugo planiram napisati, a evo uspio sam i uhvatiti vremena.
Meni jedna od najvećih avantura i zajebancija u životu...

Škotska-Hrvatska 01.09.2001 (0:0) i San Marino-Hrvatska 04.09.2001 (0:3)

Zbog nekakvog kolokvija iz matematike nisam otišao s dečkima u Tallin u Estoniju na utakmicu Flora-Dinamo, ali mi je zato ostalo više love za Škotsku.
Krenuo sam autostopom kako sam i planirao (tada još nije bilo jeftinih avio kompanija) tjedan dana prije utakmice, u subotu 25.08.
Htio sam proći Škotsku, pa mi je plan bio obići Edinburgh i Glasgow. Oo što sam naumio to sam i ostvario, krenuo sam autostopom od Zagreba.
Ubrzo mi je stao neki čovjek iz Tuzle koji je išao na posao u Njemačku, točnije u Zweibrücken prije Saarbbrückena u Njemačkoj, na granici prema Francuskoj. Tamo sam stigao oko 19, 19:30 isti dan s namjerom stopirati dalje do Callaisa u Francuskoj. Dalje mi staje neki crnac koji ide u Sarbrücken, ali za dva sata ide dalje prema Bruxellesu i da će me povest ako želim na što sam pristao.
Vozili smo kroz Njemačku, Luxemburg i Belgiju. Na kraju je rekao da ide do Antwerpena, pa me ostavio ispred Bruxellesa. Od vode koju sam pio kroz Njemačku me uhvatio proljev, ali to sam nekako riješio u šumi punoj kopriva uz cestu...gadno iskustvo za moje noge.
Nastavio sam dalje prema Gentu, te me kroz 30ak minuta neki čovjek odveo na cestu prema obali, tj. Za Calais. Ubrzo mi staje neka francuska obitelj i voze me do Calaisa. Oko 1:30 sam došao u Calais, no neiskusan nisam znao da je luka izvan grada. Cijelu noć sam proveo na želj. stanici misleći da je to luka. Ujuro sam skužio gdje sam, te neki mali papirić na engleskom na kojem piše da bus za luku stoji na željezničkoj stanici i da je „free“. U luci sam kupio kartu za trajekt (175 franaka) i ukrcao se.
Došavši u Dover na sebe sam obukao Hrvatski dres i nastavio stopirati prema Londonu, nadajući se da će mi netko ubrzo stati. Tek za tri sata mi staje kamion austrijskih registracija i unutra naravno Hrvat, te me vozi ispred Londona na obilaznicu. Kako sam ušao u kamion počinje kiša, ali nisam htio obući tenisice već sam nastavio dalje u sandalama, jer su mi noge bile potpuno prljave.
Iskrcao sam se ispred Londona po najvećem pljusku i ubrzo sam bio skroz mokar.
Stopirao sam ispod nekakvog mosta, tunela, na autocesti sa pet traka gdje nitko ne vozi ispod 120 km/h, no nisam gubio nadu niti živce. Na sreću za 30ak minuta mi staje kamiondžija, protestant iz Belfasta, ok tip. Kada sam mu ispričao od kuda sam i kuda idem, te zašto idem dao mi je 20 funti da imam za hranu i cugu.
Oko samog Londona smo se vozili 2-3 sata. Nastavio sam na auocesti M8 prema sjeveru, promjenivši nekoliko automobila. Imao sam 2-3 sata do mraka, te mi staje murija i provjerivši podatkei vizu voze me dalje do nekakve benziske pumpe da ne poginem na sred ceste. Dalje sam stopirao na brzoj traci (nisam uopće primjetio), te mi staju neki baka i deda u Peugeotu, te idu skroz prema Newcastleu na sjeveru. Odlično!!!
Kupili su na idućoj benziskoj pumpi klopu, sok i sendviče, te sam nakon toga zaspao u autu.
Pri kraju puta su mi ponudili akko hoću prespavati kod njih kaj što sam bez dvoumljenja prihvatio. Trabao mi je tuš i dobar san.
Ujutro nakon doručka gospodin James (tako se zvao deda) me je odveo na autocestu, te sam nastavio prema Edinburghu.
Nakon 10 minuta mi staje kamion i za 2-3 sata sam bio u Edinburghu.
Uzeo sam sobu u Youth hostelu i krenuo nu obilazak grada.
Edinburgh nije velik grad, bez problema ga se mož pješice proći. Najveća znamenitost je dvorac u samom centru grada, te park iza njega.
http://imageshack.us/a/img829/4533/img0425yo.jpg
Cijeli grad sam uspio obići kroz 2 i pol dana koliko sam tamo proveo. Pokupovao sam neke suvenire i krenuo prema Glasgowu, naravno stopom. Ubrzo sam stigao u Glasgow, pronašao hostel i platio si sobu. Još nie bilo nikoga od navijača iz Hrvatske.
Kasnije sam pronašao Brzen Head pub u kvartu Gorbals, okupljalište Celticovih navijača.
Upoznao sam dosta ljudi tamo, a briju samo na Celtic i Irsku, a Škotska ih apsolutno ne zanima.
Kada sam spomenuo da sam iz Hrvatske i da sam došao na utakmicu bili su jako gostoljubivi, iako su u početku mislili da sam Njemac!!!
Neki tip mi je čak dao broj telefona da se nađemo drugi dan, pa da će plaćati runde.
Unutrašnjost puba je prepuna šalova klubova iz cijelog svijeta, pa su dobili još jedan-Dinamov.
Vrijeme je bilo promjenjivo, neki su hodali u jaknama, neki u kratkim rukavima, bilo je čisto ugodno u majici sa dugim rukavima.
Drugi dan sam sreo dvojicu poznanika iz Zagreba koji su spavali na klupicama na putu prema Celtic parku, također su došli na utakmicu.
Dečki su došli avionom, ali spavaju u parku. Trebali su se kasnije naći sa nekim gastarbajterima iz Njemačke. Tipovi su bili totalni idioti, ali smo ih iskoristili za bresplatno spavanje barem jednu noć.
Noć prije je stigla i Armada u dva kombija i autu. Prva scena koju sam vidio kada sam izašao ujutro iz hostela su pijani Riječani koji spavaju u autu i pored njih nekoliko demižona crnog Lovranskog...
Otišli smo do Pertha (malo mjestašce na putu prema Aberdeenu) gdje je igrala mlada repka.
I to sam išao stopom. Stavri sam spremio kod tih gastića u auto dok ne dođu dečki sa busevima iz Zagreba.
Kada sam išao po stvari malo sam isprobao onako pijan Fabiju sa volanom na desnoj strani po parkingu, sve je prošlo ok iako sam bio blizu da otkinem nekoliko retrovizora. Stvari sam prebacio u prvi od dva busa koji us došli u Škotsku. Na mladima su još bili i Vinkovčani koji su došli kombijem. Tekma je završila 1:1, a mi smo busem otišli do Glasgowa. Tu večer prije utakmice sam se skrpao zajedno sa F....m iz Rijeke kod neke ekipe u sobu.
Ujutro na besplatan doručak. To jutro sam i sreo ostatak ekipe s kojima ću provesti idućih tjedan dana.
Tu su bili J...ć, Ž...a i P..a iz Torcide Zg, J..o iz Brodarice, Novaljci, B..i i još puno drugih.
Već ujutro je ekipa bila mortus pijana.
Ostavio sam stvari u drugom busu gdje je bila ta cijela ekipa i otišli smo do grada.
U prvom dućanu smo kupili hrpu piva i viskija. U centru smo otišli u Iron Horse pub gdje se zagrijavao Tartan Army.
http://imageshack.us/a/img687/6648/img0435kf.jpg
Većina Tartan Army ekipe dolazi iz drugih gradova Škotske, u Glasgowu ih skoro pa uopće nema. Odmah je stvorena prijateljska atmosfera, a i pozvani smo na party nakon utakmice.
U pubu sam sreo V...eka i raširili smo zastavu preko zida.
Stadion Hampden, Škotski hram nogometa park je dosta udaljen od centra grada, pa smo krenuli oko pola 2 do stadiona, tekma je bila u 3 popodne.
Sve oko nas je bilo puno Škota, a u jednoj maloj ulici smo imali svoj show. Tu sam sreo M...ta, pa smo popili još pokoju pintu Tennentsa, te se uputili prema stadionu.
Tekma kao tekma nije bila ništa posebno, niti je naša atmosfera bila nešto jer uz standardnu navijačku ekipu je bilo puno turista i gastarbajtera.
Nakon utakmice smo se vrtaili u Iron Horse pub na party, tamo je bilo baš pravo navijačko ludilo koje je trajalo dugo u noć.
http://imageshack.us/a/img69/7955/img0432xr.jpg
U pubu bi bili do jutra da se nismo dogovorili sa šoferom busa da u 23 sata krećemo prema Hrvatskoj.
Na putu prema Hrvatskoj se u busu formirala ekipa koja će otići u San Marino na iduću utakmicu koja je za 4-5 dana.
Bilo nas je 11 iz busa, mješano BBB i Torcida.
Išli su K..i, J...ć, B...t Š., Novaljci, Žv..a iz T ZG, J..o iz Brodarice, Mali Čazmanac, V...r iz Zaprešića, P...lov iz T Zg i ja.
Kada smo došli do Villacha u Austriji izašli smo, te smo krenuli stopom do Udina i nakon 1,5 sata nam je stao neki talijan koji nas odveo do Udina. Sreli smo se sa ostalima kod kolodvora u Udinama minutu prije nego je stigao vlak. Švercali smo se u vlakovima skroz o Riminija na Jadranskoj obali koji je blizu San Marina. Oko 8 navečer smo stigli tamo izmjenivši između 5 i 10 vlakova putem. Za ono malo novaca koje smo imali kupili smo cugu (viski i pive), te smo računali da nam nešto sitno ostane za idućih par dana. Čim smo došli do plaže uletili smo u more, te nakon toga zaspali na ležaljkama.
Po noći je bilo jako hladno, a smješteni smo bili na 11 km dugoj pješčanoj plaži.
Cijela plaža su u stvari privatni posjedi koji se iznajmljuju kupačima preko dana. Ujutro smo primjetili da nam je netko maznuo dva ruksaka (J...ćev i moj). U mojoj torbi ije bilo nekih vrijednosti osim par novih majica koje sam kupio u Škotskoj, ali J..a je imao dokumente i fotić. Kada su išli dečki ujutro prijaviti krađu na muriju u povratku su našli torbe na početku plaže i sve je bilo na mjestu, nedostajao je samo fotić i neke stare hlače.
Tri dana smo klošarili na toj plaži, a uopće nismo primjetili da su igrači u hotelu iza nas. Zadnja noć je bila najgora, kiša nas je prala cijelu noć, ali smo pokrali suncobrane i cerade itako se barem malo zaštitili. Igrači nam nisu baš izašli u susret kada smo ih tražili za pomoć. Bili smo mokri, gladni, žedni i ludi od cijelog puta. Sva sreća razvedrilo se i mi smo krenuli prema San Marinu. To jutro smo sreli J...ta iz Šibenika te još neke Funcute i Torcidaše iz Splita. Nas već sada 15ak se vozilo sa 4 karte u busu prema San Marinu.
U San Marinu smo degustirali likere na „tašte“, te smo za 20 DEM kupili dva viskija i litru vina, zadnji mesni narezak smo podjelili na 9 dijelova i to pojeli bez kruha. Navijačka solidarnost!!!
http://imageshack.us/a/img585/2801/img0433iu.jpg
Normalno, od alkohola na gotovo prazan želudac smo se razbili kao avioni.
Na utakmici je bila ludnica, puno bolja ekipa nego u Škotskoj, pjesma je bila cijalo vrijeme i rezultat 0:3 za nas.
Za doma sam se ubacio Vinkovčanima u kombi, te nakon gotovo dva tjedna sam došao doma, ujutro 06.09.2001.

Ovake price su mi ful zanimljive za citati.Inace ovaj prvi podebljani kad su ga deportirali iz japana(SP 2002) sa namjerom da se vrati nazad u japan na tudju putovnicu nagovori M..... iz zg da prijavi da je izgubio putovnicu i da napravi novu te da kad se bude isao slikati napravi rez na celu da izgleda ko oziljak jer ga ovaj ima na celu.Nemoram ni napisati da jedan drugom nisu previse slicni . :kez

Ovaj drugi podebljni becka skola a luud ko struja.Sjetio sam se kad su ga prevarili iz one emisije za put u egipat,shema je bila da zaustave na ulici dva slucajna prolaznika i koji brze dodje do urednistva dobija nagradu tj. placen put i hotel sa dzeparcom a u ovom slucaju se radilo o egiptu.Kad su njega zaustavili na ulici on se nikom nije ni javljao samo otisao ciku da pokupi putovnicu i izgubi...Namjestaljka.... :mad:

milky way
10-05-2013, 05:07
Italija -Slovenija 2002/03

http://i39.tinypic.com/35hgylv.jpg

http://i43.tinypic.com/30d7x36.jpg

http://i44.tinypic.com/5ajfyc.jpg

http://i40.tinypic.com/2z6f51y.jpg

http://i42.tinypic.com/291izc9.jpg

Jel ovaj lik talijan koji je probao uzeti zastavu,transparent ili slovenac koji je uletio u teren pa se probao vratiti nazad?

http://i43.tinypic.com/2yxqlap.jpg

http://i43.tinypic.com/8y5qb5.jpg

http://i43.tinypic.com/2vngsj5.jpg

milky way
10-05-2013, 05:44
Rijeka-Hajduk 2:0 29.04.2000.g

http://i49.tinypic.com/15fq5gh.jpg

Ovaj u crvenoj majici T...... iz omislja a do njega F..... i Z. iz zg sto su uletjeli u teren.

http://i43.tinypic.com/5umnab.png

Apache Flores
10-05-2013, 19:15

hmmmm...a ja cua da je na ovom forumu zdrava prica,iskrena...bolje da nekomentiran...al ono samo mi nije jasno kako neko tvog kalibra moze ovo ispalit??:)

Joy Division
10-05-2013, 22:54
hmmmm...a ja cua da je na ovom forumu zdrava prica,iskrena...bolje da nekomentiran...al ono samo mi nije jasno kako neko tvog kalibra moze ovo ispalit??:)

Cekaj, ko si ti uopce? Upa si mi na pm zbog registracije na forumu, a jos uvik se nisi pridstavia ;)
Samo mi sad reci sta ja tu lazem,ako je vec prica zdrava i iskrena? Procitaj jos jednom post od Daltona...Mrzi me se kad se moram nekome pravdat,jos i ne znan kome! A stojim iza svojih rici...
Ma bolje i meni da se odjavim sa ovog foruma. Nema smisla... Buki za administratora!!

Jazine
11-05-2013, 03:33
http://www.youtube.com/watch?v=hLpnQaQmPtU

Jazine
11-05-2013, 03:35
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NRH86CQtvMI

Jazine
11-05-2013, 03:36
http://r=1&feature=endscreen&v=0feso_bqlg4/

Jazine
11-05-2013, 03:37
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=0FESO_BQLg4

Jazine
11-05-2013, 03:42
http://www.youtube.com/watch?v=rD_Ad3oUFDc

Jazine
11-05-2013, 03:42
http://www.youtube.com/watch?v=53Jsn_Hzhxs

Jazine
11-05-2013, 03:43
http://www.youtube.com/watch?v=f9X7_8EwWzM

Jazine
11-05-2013, 03:44
http://www.youtube.com/watch?v=Xqdb69V240g

Jazine
11-05-2013, 03:48
http://www.youtube.com/watch?v=83D3_ATjKck

Jazine
11-05-2013, 03:50
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=jE9yzPeCZeA

Apache Flores
11-05-2013, 04:19
Cekaj, ko si ti uopce? Upa si mi na pm zbog registracije na forumu, a jos uvik se nisi pridstavia ;)
Samo mi sad reci sta ja tu lazem,ako je vec prica zdrava i iskrena? Procitaj jos jednom post od Daltona...Mrzi me se kad se moram nekome pravdat,jos i ne znan kome! A stojim iza svojih rici...
Ma bolje i meni da se odjavim sa ovog foruma. Nema smisla... Buki za administratora!!

haha..dobro je prijo opusti se,zovu me ljudi mislia san da san koga ubija...ugl krivo smo se razumili vidia san post od tog redikula sta si ga citira pa san konta da i ti pravdas...

caporegime
11-05-2013, 10:43
haha..dobro je prijo opusti se,zovu me ljudi mislia san da san koga ubija...ugl krivo smo se razumili vidia san post od tog redikula sta si ga citira pa san konta da i ti pravdas...

posljednje upozorenje zbog pisanja bez generalija a i ne možeš druge članove tek tako zvati redikulima.

neron
11-05-2013, 11:53
Ovake price su mi ful zanimljive za citati.Inace ovaj prvi podebljani kad su ga deportirali iz japana(SP 2002) sa namjerom da se vrati nazad u japan na tudju putovnicu nagovori M..... iz zg da prijavi da je izgubio putovnicu i da napravi novu te da kad se bude isao slikati napravi rez na celu da izgleda ko oziljak jer ga ovaj ima na celu.Nemoram ni napisati da jedan drugom nisu previse slicni . :kez

Ovaj drugi podebljni becka skola a luud ko struja.Sjetio sam se kad su ga prevarili iz one emisije za put u egipat,shema je bila da zaustave na ulici dva slucajna prolaznika i koji brze dodje do urednistva dobija nagradu tj. placen put i hotel sa dzeparcom a u ovom slucaju se radilo o egiptu.Kad su njega zaustavili na ulici on se nikom nije ni javljao samo otisao ciku da pokupi putovnicu i izgubi...Namjestaljka.... :mad:
kad se sjetim tog japana, jos sam ljut jer nisam na polasku uzeo neciju tudju putovnicu jer brijem da nebi zapeo na carini.
inace, na aerodromu su nas sjebali sestoricu: jozu iz torcide i nas petoricu: pom...a, m....u iz rijeke, j..u sa crnomerca, mene i k...u koji je propucan 1.5.
nas prvih 5 navedenih smo bili na popisu poslanom od strane nase pandurije a zadnji se sam uvalio jer iako nije bio na popisu na njihovo pitanje da li je u grupi s nama , on se nije snasao i rekao da je.
inace, dva dana smo proveli na aerodromu jer smo mislili da ce netko iz veleposlanstva ili netko drugi nesto poduzeti i da cemo ipak uci u japan. par puta su nas htjeli staviti u avione za europu a mi smo uvijek otezali sa klopom, dizanjem iz kreveta, tusiranjem(u imigracijskom "hotelu" na aerodromu.......sve dok ih nismo iznervirali pa su nam rekli: "..ili idete na slijedeci avio, ili cete biti i sluzbeno deportirani, na nas racun i sa takvim pecatom u putovnicama..vrag je odnio salu i tako smo se nakon 48-satnog drzanja zaputili nazad

neron
11-05-2013, 11:59
..u avionu smo smisljali nacine da se vratimo, da posudimo putovnice i ponovo pokusamo ali financijska strana je presudila.
sva sreca da smo u avionu bili smjestenu u samom repu, tik do bukse od stjuardesa pa smo citavim putem lokali i doslovno se dva puta napijali i trijeznili.
jos i sada se nasmijem kad se sjetim pom.....e face kada je doslo do poniranja aviona prilikom turbulencija. doslovno se popeo na sjedalo, jedna citava ruka mu je bila u ustima a drugom se cvrsto drzao za mene.
epilog price su bile tuzbe koje smo svi dobili ali unatoc dobijenim slucajevima neki su zbog visokih troskova popusili pare a neki su okretali odojke...

clash
11-05-2013, 13:47
Italija -Slovenija 2002/03

Jel ovaj lik talijan koji je probao uzeti zastavu,transparent ili slovenac koji je uletio u teren pa se probao vratiti nazad?

http://i43.tinypic.com/2yxqlap.jpg

slovenac. preskočio ogradu, napravio đir po terenu i ovako završio...

Joy Division
11-05-2013, 15:58

Dobro, sad kad si se isprica i znan ko si...Et tu,Brute? :facepalm :smijeh Inace, taj tjedan nemogu tako lako zaboravit. Sprovod u utorak pok. Oliveru, na koji na kraju nisam otisa :( , pa Bace u sridu, onda frka na poslu i velika svadja sa bivsom koja je dosla do mene par dana, jer sam radia u ZG tada,itd...Na kraju sam krenia sa T.... i G..... iz ZG u utorak ujutro doli.A na pumpi jos srili ono djubre Zorana Mamica....Aj stavi "genitalije" i sve pet...

@milky: A koga J. tada nije zva za pomoc ;) Prije njihovog polaska na daleki istok, iz Ljubljane, okupili smo se na jednoj pumpi u Zg (Spansko??). Bili su uglavnom bojsi tamo, a od nasih, koliko se sicam, J. , D. Novaljac,nasi iz ZG,...Bia sam taj vikend u Zg na piru i pridruzia se njima. Sicam se jos samo da se u vise navrata vrtila "Mojoj lijepoj zemlji.."...Too much liquors ;)

Evo jedne slike od naseg Joze od prosle godine dok san bia u Australiji. Inace, Down under mi je bilo odlicno. Skupija sam 20ak utakmica u 3 miseca, uglavnom Melbourne Knights. MCF :zivili Malo mi i fale ta vrimena. Pivo i whiskey na tribini, 20ak ljudi u kopu i vrhunska zajebancija. O tome may be drugi put fuckin`...
http://imageshack.us/scaled/landing/547/jozg.jpg

clash
11-05-2013, 19:59
jozu je sjeba ovi naš šmajser sa tom literaturom :zubo baš sam neki dan pričao sa njime i pita šmajser kako mu je prijatelj tamo...... šalji mu pozdrav od naše sekcije :kruna

Apache Flores
11-05-2013, 22:12
posljednje upozorenje zbog pisanja bez generalija a i ne možeš druge članove tek tako zvati redikulima.

a kako cu stavit te generalije???...

dalton
12-05-2013, 00:25
............??
ja znam sta san napisa a to kako si ti to svatija je druga stvar a kako nije sve za internet onda nema smisla produbljivat temu,,
a kako nismo dica pa se nečemo prepirat na internetu ima drugih mista za to ;),,

Brus
12-05-2013, 14:21
Dobro Joy division, kako ti zamišljaš da mi administratori znamo tko je što i zašto što piše? Možeš otić s foruma, ali to je tvoja stvar a ne nas recimo mene iz Bad blue boysa koji nikad nije proveo ni 3 minute ni s tobom, nit s onim koje prozivaš, nit s grobarima, zabranjenima, ultrasima, čkembarima, manijacima i ostalim pizdama materinama

100s
16-05-2013, 19:53
psv
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/426252_308342472561695_461876802_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/429374_308342442561698_1816581944_n.jpg

ajax
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/417270_306113162784626_29055585_n.jpg

feyenoord
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/406457_304455989617010_1383928860_n.jpg

dinamo berlin
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/418313_284954328233843_2047023767_n.jpg

djurgarden
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/406536_281328215263121_1921949840_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/321577_227907597271850_1762422921_n.jpg

twente
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/407091_304493079613301_1959669203_n.jpg

...
16-05-2013, 20:44
Baš izbijan casual stil kao iz Green Streeta...dobro izgledaju vizualno.

100s
16-05-2013, 21:09
a izgledaju normalno..ko ljudi :)
a i cila europa je ima bit prihvatila staru englesku šemu da je na ulici jednako bitno ka i sami kontakt imat više stila od protivnika, tj ne bit seljačina :mu
nikad necu razumit zasto se iko stariji od 11 godina maškaraje i klaunizira kad ide na utakmice...
btw gleda sam jucer na tv gsh drugi dio...odavno nisam gleda gori film :D i prvi dio je bia loš, al ovaj je ajme. za razliku od ff koji je ok film.

DUGARI
16-05-2013, 23:42
haha,ovi iz zoološkog su najopasniji.ko na zagrebačkoj špici.

Crta
17-05-2013, 00:10
a izgledaju normalno..ko ljudi :)
a i cila europa je ima bit prihvatila staru englesku šemu da je na ulici jednako bitno ka i sami kontakt imat više stila od protivnika, tj ne bit seljačina :mu
nikad necu razumit zasto se iko stariji od 11 godina maškaraje i klaunizira kad ide na utakmice...
btw gleda sam jucer na tv gsh drugi dio...odavno nisam gleda gori film :D i prvi dio je bia loš, al ovaj je ajme. za razliku od ff koji je ok film.

http://www.youtube.com/watch?v=YuyGG9ck-Yc najbolji dokumentarac po meni definitivno, ako sam fulio temu prebacite

Jazine
17-05-2013, 03:10
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20050416/sport03.asp

milky way
17-05-2013, 03:57
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20050416/sport03.asp

http://www.youtube.com/watch?v=A1rBnS8hqpM

100s
17-05-2013, 12:55

nikad nisam volia stopiranje i bia sam mozda 6,7 puta u životu. jedan put sam se pirineja odlucia vratit stopom. nevjerovatno brzo sam doša, uz par promjena za 2 dana. A da se ide sa svojim autom, triba dan.
kako se na ovoj našoj scenici sve nekako zna, i iako se neznamo bia mi je sa poznatom pricom, prisutni trotočka pa napamet tada prije više godina, kad se moglo do škotske može se i od tamo :D
inace najnenormalnije putovanje od svega sta sam cua u zivotu, isto spavanje sa ovima sta su stali i itd :)
ps. nije navijacko i za pricu...al samo... nema jace stvari u zivotu nego kad te ujutro, usrid ničega sidne sa šleperom španjolac-rumunj i nakon šta te pita odakle si...i kaže, a da..jugoslavija...i ispod sica izvadi cd, lukavo se nasmije i kaže slušaj...pa počme poznati ritam i ono...neda ukraden-zora je svanula :kez
http://www.youtube.com/watch?v=CIwd1y6qQzY

blesimetar
18-05-2013, 10:05
http://www.youtube.com/watch?v=8rqHDhahxog

EastEnders
18-05-2013, 18:07
Inter Zaprešić - CZ 2005

http://img365.imageshack.us/img365/2543/intercroatieetoilerougedebelgr1.jpg

http://img3.imageshack.us/img3/6466/intercroatieetoilerougedebelgr.jpg

http://img365.imageshack.us/img365/1285/intercroatieetoilerougedebelgr2.jpg

http://img343.imageshack.us/img343/6466/intercroatieetoilerougedebelgr.jpg

Jazine
21-05-2013, 02:27
http://www.youtube.com/watch?v=DT59ILMm1ow

Jazine
21-05-2013, 15:14
http://www.youtube.com/watch?v=wqHJldj1_Do

amsterdam
22-05-2013, 05:30
šteta šta ste vas dva tako dobri, bilo bi zanimljivije da ste pravi hrvati hehe... daj nek neko od vas opiše onaj susret u zadru kod lidla mislim, čega već...

amsterdam
22-05-2013, 05:32
jebote sad tek vidim da drugog ni nema hahaha.. mislio sam i na floridu.

Jazine
22-05-2013, 15:33
šteta šta ste vas dva tako dobri, bilo bi zanimljivije da ste pravi hrvati hehe... daj nek neko od vas opiše onaj susret u zadru kod lidla mislim, čega već...

Što se Lidla tiče, nisam bija pa nemam svoje viđenje istog.
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20080131/novosti07.asp

Florida
22-05-2013, 15:37
Što se Lidla tiče, nisam bija pa nemam svoje viđenje istog.
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20080131/novosti07.aspslobodna dalmacija:rofl:rofl:rofl
to smeće od novine nebi kupija ni da mi za lik triba.

Florida
22-05-2013, 15:45
šteta šta ste vas dva tako dobri, bilo bi zanimljivije da ste pravi hrvati hehe... daj nek neko od vas opiše onaj susret u zadru kod lidla mislim, čega već...Lidl, Tornado maskiran i naoružan teleskopima napao dva auta funcuta, ostali su već bili u dvorani(dva busa). U ta dva auta bi završija i ja al nisam bija gotov s poslom do te ure tako da i nisam završija tu, tj. iša bi sam sa svojim autom.Tornado je iako brojčano nadmočnijii i naouružan naletija na skoro najbolje šta naša grupa more dati i epilog nakon prvog početnog napada slijedija je protuudar, tornado biježi ostavljaju aute i drugara koji leži na podu, patike svud naokolo. Kasnije su plakali da su naletili na izbacivače i da to nisu funcuti. Istini na volju bilo je tu izbacivača ali su oni uz to i funcuti. Naletili su i na jednu od naših največih legendi i prekaljenog borca koji čita ovaj forum i kojeg usput i pozdravljam, zna njega cila Hrvatska, tako da neću ni početno slovo staviti.

Jazine
22-05-2013, 15:52
slobodna dalmacija:rofl:rofl:rofl
to smeće od novine nebi kupija ni da mi za lik triba.

Jebiga, nisan ništa bolje naša :rofl

Jazine
22-05-2013, 15:55
Lidl, Tornado maskiran i naoružan teleskopima napao dva auta funcuta, ostali su već bili u dvorani(dva busa). U ta dva auta bi završija i ja al nisam bija gotov s poslom do te ure tako da i nisam završija tu, tj. iša bi sam sa svojim autom.Tornado je iako brojčano nadmočnijii i naouružan naletija na skoro najbolje šta naša grupa more dati i epilog nakon prvog početnog napada slijedija je protuudar, tornado biježi ostavljaju aute i drugara koji leži na podu, patike svud naokolo. Kasnije su plakali da su naletili na izbacivače i da to nisu funcuti. Istini na volju bilo je tu izbacivača ali su oni uz to i funcuti. Naletili su i na jednu od naših največih legendi i prekaljenog borca koji čita ovaj forum i kojeg usput i pozdravljam, zna njega cila Hrvatska, tako da neću ni početno slovo staviti.
Nemoj jebati, vratili smo se po patike:rofl

Jazine
22-05-2013, 15:58
Znači, nisi bija kod Lidla ?

Florida
22-05-2013, 16:02
Nemoj jebati, vratili smo se po patike:roflMožeš se ti zajebavati koliko očeš:smoke
Nije sramota dobiti od takve ekipe batine, u ostalom batine možeš pokupiti u bilo kojem selu kad naletiš na krive ljude.Sramota je lagati sebe i druge da to tako nije bilo, to je sve na ovu temu od mene.

Jazine
22-05-2013, 16:06
Jesan ja reka da ti ne govoriš istinu ? Nema druge, nego udrit zajebanciju:lupa

Tz-1984
22-05-2013, 16:18
Možeš se ti zajebavati koliko očeš:smoke
Nije sramota dobiti od takve ekipe batine, u ostalom batine možeš pokupiti u bilo kojem selu kad naletiš na krive ljude.Sramota je lagati sebe i druge da to tako nije bilo, to je sve na ovu temu od mene.

Florida, nemoj nasjedati pričama rekla, kazala iz svoje navijačke skupine. Niti je ko iz Tornada bija maskiran, niti ih je bilo masu. Napalo vas je slovima i brojkom, pet, 5 pripadnika Tornada. I tih petorica članova Tornada je bilo u premoći sve dok i iz ostalih četri, pet auta nije izaša ostatak Funcuta i tu su pregazili jednog momka, a ostatak je pobiga.
Na tebi je da viruješ svojima ili meni koji san se igrom slučaja naša u blizini radi opisa posla. Ništa spektakularno. Niko nije osta ležati na podu, nego je taj iz Zadra dobija tondinom po glavi i krvave glave odletija u noć.

Jazine
22-05-2013, 16:20
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=CGcrLQJpA0k

Florida
22-05-2013, 16:52
šteta šta ste vas dva tako dobri, bilo bi zanimljivije da ste pravi hrvati hehe... daj nek neko od vas opiše onaj susret u zadru kod lidla mislim, čega već...Jesi zadovoljan ili triba još malo krvi:rofl:rofl:rofl

Jazine
22-05-2013, 17:00
Jesi zadovoljan ili triba još malo krvi:rofl:rofl:rofl
:formula:lupa

Florida
22-05-2013, 17:14
Jazine ti si jedno obično staro mučko đubre:zubo:lupa

Jazine
22-05-2013, 17:19
Jazine ti si jedno obično staro mučko đubre:zubo:lupa

:skartoc:bighug

Florida
22-05-2013, 17:22
:skartoc:bighugMal ti je škartoc:kez uzmi veći:rofl

Jazine
22-05-2013, 17:25
Povucimo se..... da ne kvarimo temu:formula:kava:bokic

Florida
22-05-2013, 17:31
Povucimo se..... da ne kvarimo temu:formula:kava:bokicAmsterdam je sve kriv:kavalir

sick touch
22-05-2013, 17:44
http://www.youtube.com/watch?v=O0cKzHf18Lk

Fudbal bez pirotehnike kao seks bez orgazma, ne izmišljajte zakone ne rušite tradiciju!

Florida
22-05-2013, 17:59
http://www.youtube.com/watch?v=cXi7nZacSio
2.27 gole guze:rofl

EastEnders
23-05-2013, 22:17
Hajduk - Fulham 2002

https://fbcdn-photos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/923000_536853673043906_730698117_n.jpg

Bubi
25-05-2013, 13:33
Hajduk - Fulham 2002

https://fbcdn-photos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/923000_536853673043906_730698117_n.jpg

http://stari.torcida.org/slike_izvjestaji/2003/velike/0203ful0-1_09.jpg

mimi
25-05-2013, 13:36
:smijeh
pozdrav dotičnom...

milky way
04-06-2013, 05:54
Hajduk-Dinamo 2002.g

http://i42.tinypic.com/2r6l0rt.jpg

Koliko me sjecanje sluzi ovi su sa ferencice ili volovcice (uglavnom S..... BBB je sa tog kvarta) i nisu navijaci nego kibici ali mangupi koji su ladno usli u split i sjeli na klupice popit koju pivicu.Napali su ih i razvalili u istom broju bas torcidini udaraci.

milky way
14-06-2013, 05:17
Branko Čipčić - ČIPE

15.06.2008 - 15.06.2013

http://i39.tinypic.com/2zdrcpt.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=ngJg7ixzMQA

...
14-06-2013, 12:02
Žao mi je kaj nije više medju živima.
Dobar čovjek je bio i pravi navijač.

EastEnders
16-06-2013, 17:52
Partizan - CZ 2000

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1009583_677466108945547_233849593_o.jpg

papazjanija
16-06-2013, 22:09
Partizan - CZ 2000

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1009583_677466108945547_233849593_o.jpg

odlicna slika samo mala ispravka, tesko da je ovo bilo 2000 sigurno je bilo bar 5 godina kasnije...

Iceberg
28-06-2013, 17:48
Dinamo-Istra 2000
http://i43.tinypic.com/ap9xms.jpg

Florida
01-07-2013, 12:10
Jedan od boljih lokalnih derbija iz 2009.

Funcuti

http://i43.tinypic.com/why6gy.jpg

http://i41.tinypic.com/2mq8f1l.jpg

http://i43.tinypic.com/jug16u.jpg

Tornado

http://i39.tinypic.com/35k8lr6.jpg

http://i43.tinypic.com/c3mmr.jpg

milky way
07-07-2013, 19:33
https://lh3.googleusercontent.com/-_9nq-erL5_c/UTUGmhwPDHI/AAAAAAAABNs/wZpHN5h5nP8/s512/mtk%2520budapest_161003.jpg mtk dinamo sve ista sezona 0304

Jesu ovo T. i B. jedan do drugoga?

Ovaj prvi me je razbio na solo na jednoj utakmici reprezentacije(2001.g).Uglavnom taman sam tada bio u vojsci a dva tri dana poslije mi je bila prekomanda iz krizevaca u kupare(dubrovnik), jedno oko mi je bilo potpuno sklopljeno a drugo ono pola pola i sad pri dolasku u vojarnu u kupare pita me narednik b. iz solina zasto imas stegovnu?kazem pa pobjegao da gledam hajduka a on ma zaboravi na stegovnu a onda jel vidis ti mene uopce?sta je bilo? a ja odgovaram ma potukao se sa purgerom a on "a u mamu im jebem...". :kez Poslije toga sam pobjegao jos dva puta na hajduka i nisam dobio ni dan produzenja vojnoga roka.

O ovome drugom kao navijacu se sve zna ali bi nadodao i veliki covijek,poslije jedne utakmice protiv dinama u zg zavrsio u stanici i sad pustili me tek sutra tokom dana i ko zakurac naidjem na kolodvoru na njega i jos jednog(obojica ajme veci od mene) a imao sam zastavu i nisu me napali jedinu u pocetku krenuo bahatu kao gdje su te uhapsili? jer je znao da derbi dva ranije uletjeli u dubravu(opisat cu tu) ali sve je zavrsilo ok.Kanije mi je potvrdio da ono kad su kosarkasi svjetlost broda dobili po picki na naplatnima a isli na pripreme u ogulin u kombijima bila vasa ceka(mi dosli ako se nevaram pola sata kasnije).

Rizični
07-07-2013, 19:44
dinamo hajduk 03 04
https://lh3.googleusercontent.com/-FsGffSu4qO0/UTUGlxauGCI/AAAAAAAABNU/RtCZo4x2XTQ/s800/bbb25_igk_spo_010504.jpg na slici mi kum,cjela ekipa,čak i zakonita,jedino sebe ne vidim jer pišam negde valjda,et ti alkohol mogel sam u novinama bit
https://lh4.googleusercontent.com/-0SExt1AMJu8/UTUGmJPmV8I/AAAAAAAABNY/gnBk0VUvMis/s912/dnjipro%2520061103%2520%25281%2529.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-YpEjUZOHBKY/UTUGme7ngmI/AAAAAAAABNg/7EuP1IAS1RM/s912/dnjipro%2520061103.jpg obje dnjipro
https://lh3.googleusercontent.com/-_9nq-erL5_c/UTUGmhwPDHI/AAAAAAAABNs/wZpHN5h5nP8/s512/mtk%2520budapest_161003.jpg mtk dinamo sve ista sezona 0304

Ako me oči na mob.služe dobro,lijevo od zelene boje na Irskoj zastavi je K.D.iz V.Gorice,u zelenoj spitki,bili 97-zajedno u vojsci,bio aktivan i dok smo brijali na Badelu.

dzis
08-07-2013, 00:26
Jebiga milky way imao si ferku s jednim od tada jačih udarača među mlađima!

...
08-07-2013, 12:38
Dobro vas sve oči služe...ono su T i B, dolje u zelenoj spitki je D iz VG.

milky way
10-07-2013, 15:27
Jebiga milky way imao si ferku s jednim od tada jačih udarača među mlađima!

Jel se ti sjecas kad je njega iza vase tribine u zadru nokautirao pokojni cipe?Cuo sam da niste previse pratili dogadjanja na terenu nego da ste vecinu vremena proveli u prepucavanju sa njim jer su on i j. sa sucidra bili do vase tribine?Taj isti dan hajduk igrao negdje u okolici zagreba i pri povratku sa utakmice jedan nas auto sa odlicnom ekipom naidje na vasu ceku u karlovcu te im jasno bilo receno da im je to za t. u zadru a ovi ono... :zbunjen:

...
10-07-2013, 15:48
Vidiš kako je to zanimljivo...recimo ti i čipe ste bili ekipa, mi smo bili svoja ekipa i potukli se dosta puta jedni protiv drugih,
s druge strane čupali jedni druge od murije, ponekad se zapili itd...

milky way
10-07-2013, 16:00
Vidiš kako je to zanimljivo...recimo ti i čipe ste bili ekipa, mi smo bili svoja ekipa i potukli se dosta puta jedni protiv drugih,
s druge strane čupali jedni druge od murije, ponekad se zapili itd...

Pjesmu "i purgera i rjecana..." koju je pokojni cipe obradio smo prvi put culi upravo od tvoje ekipe na hrv-malta a isla je ovako "i pankera i sminkera, i rukama i nogama,i kolcima i lancima sve za naseg adolfa..." :kez

caporegime
10-07-2013, 16:07
Jel se ti sjecas kad je njega iza vase tribine u zadru nokautirao pokojni cipe?Cuo sam da niste previse pratili dogadjanja na terenu nego da ste vecinu vremena proveli u prepucavanju sa njim jer su on i j. sa sucidra bili do vase tribine?Taj isti dan hajduk igrao negdje u okolici zagreba i pri povratku sa utakmice jedan nas auto sa odlicnom ekipom naidje na vasu ceku u karlovcu te im jasno bilo receno da im je to za t. u zadru a ovi ono... :zbunjen:

da ti roadrunner nije malo drukčije opisao događaj?
u onoj gunguli, galami, vriski teško da je bilo vremena racionalno objašnjavanje.
a i nije bila čeka.

kako bi rekla neda ukrade; pa da se nađemo na polaaa putaaaa......

p.s. ona pjesma je još 90ih počinjala sa ; i tovara i pandura i rukama i nogama......

a meritas bi odgovorile; slučaajno, slučaaajno

...
10-07-2013, 17:09
Pjesmu "i purgera i rjecana..." koju je pokojni cipe obradio smo prvi put culi upravo od tvoje ekipe na hrv-malta a isla je ovako "i pankera i sminkera, i rukama i nogama,i kolcima i lancima sve za naseg adolfa..." :kez

Ahahaha, moguće, stvarno se ne sjećam toga..jbg tak se brijalo tada.

dzis
10-07-2013, 17:38
Jel misliš na utakmicu hrv-malta odigranu negdje 99-te,tu sam Č. prije utakmice vidio s onima white girls iz slavonije šta je bio prilog o njima u tifu,znam da je išla priča ga je tada ispljuskao trotočkin mlađi brat tada aktivan????????????????

...
10-07-2013, 17:50
Kriva priča iako je bilo takvih ideja, ali pošto je reprezentacija to nismo napravili...T..a, B...r, ja i još par ljudi smo Čipeta i milky waya ugostili nakon utakmice na livadi ispred Ekonomije na Kennedyjevom i ispili nekoliko litara svakakvih alkoholnih napitaka...

smog
10-07-2013, 19:44
@... tu pjesmu i šminkera i pankera smo po gradu pjevali kad bi se bili zapili... kak i sam kažeš tak se tada brijalo...
a vjerujem da je pokojni Čipe tu pjesmu čuo jednom prilikom kad je bio prisutan kod T.. sa Ferenčice na tulumu...

EastEnders
15-07-2013, 03:56
Hajduk - Fulham 2002

https://fbcdn-photos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/s720x720/1069419_205841562872985_973782066_n.jpg

roko
07-08-2013, 14:37
oproštajna utakmica stipe balajića, legende kluba i miljenika navijača..tog dana je akcija bila samo na stadionu (i to nam je stipe jako zamjerio jer smo mu kao uništili oproštaj)...mi smo čekali na vaše aute/kombije al pošto ste kasnili a mi to nismo znali krenuli smo negdje oko početka tekme prema sjeveru da vidimo kakva je situacija. panduri su nas odma počeli tjerat nazad iako torce još nije bilo, osim nekih 10 otprilike. kad smo se povlačili zbog pandura neki od nas smo iskoristili cijelu situaciju, preskočili ogradu i ušli na istok gdje smo se pomiješali sa "običnim" navijačima. ja i drug smo se dogovorili da kad dodje glavna grupa i objesi zastave da probamo nekako da neku skinemo. prva do nas je bila sv.kajo a odma pored tzg. htjeli smo normalno tu drugu. kad smo uletjeli na atletsku ja sam se zaletio na redara tako da je on prošao ali kako mi je posle rekao, da ako bi išao cijepat tzg uhvatili bi ga tovari koji su več bili na ogradi jer ga je spasilo samo to da je ona žica iznad ograde bila zajebana pa im je trebalo neko vrijeme da je savladaju. i onda se dešava kaos. taj drugar je trčao nazad prema istoku i ja sa njim kad čujem "vrati zastavu pička li ti materina", pogledam i vidim da nas juri fotograf torcide. ja se okrečem i udaram ga a drugar se vrača sa zastavom na istok. u tom trenu neki torcidaši su več preko ograde, ove sta su ostali na tribini napada policija a preskače se i na jugu i trči ka sjeveru. ja opet preskačem ogradu i vračam se nazad prema torci i baš tu na videu dobivam suzavac direkt u oči. kad se ta kao tuča završila ja sam več bio na istoku poluslijep al se sječam nekog čelavog tovara koji je bukvalno sam došao do istoka i uzeo neku zastavu tipa "hvala ti stipe" koju su valjda napravili neki simpatizeri. ako se dobro sječam posle toga neki naši dečki ulječu i ruše tog lika na pod al ga spašavaju redari.
još nije bio ni kraj tekme i phototorca prilazi do tada našeg fotografa (grant-emi) i dogovaraju tuču, navodno su se tovari bili spremni vratit natrag u sloveniju iz hrvatske jer bi ih ionako pratila murija do grane. i mi isto to prihvačamo, taj phototorca je želio da se dogovori neki fer fight al mi smo rekli da ne vjerujemo tovarima, pa su posle oni rekli da ni oni ne vjeruju nama i tako je na kraju sve palo u vodu.
sad ne znam jel to ta tekma kad su se nekim kombijima prerezale gume, da bi ih pokušali napast, valjda zna netko od torcide.
sve u svemu po meni je taj dan generalno gledano bolji dojam ostavila torca i ne gledam na nas kao neke pobjednike jer smo uzeli tu zastavu.

joj kako nisam trenutno aktivan navijac, nemam bas moralno pravo sudjelovat u raspravama, ali cisto da napisem da me nisi udario, nego si se samo okrenio i dobio udarac nogom u prsi, a frend je nastavio bjezat. nismo se bas ni mogli posaketat jer je meni u desnoj ruci bio skupi fotic pa sam drzao distancu high kickom :) :) no hard feelings, al tako se ja sjecam situacije, al ko zna, godine kurcu idu :de :belj1 meni je i dan danas cudno sta dvoje ljudi bjezi od jednog koji drzi fotic u ruci, al valjda na buku postigao efekt da mi masa izgleda veca hehe

sicam se i ovog posli nesto sam se dogovara za neki fer, al bilo je prilika jos tih godina, jednostavno smo tad bili jaci... bili smo dogodine u malom broju na glavnom mariborskom trgu i tako to, tamo ste morali pobjec iako ste bar dosli na megdan sta je plus... sad nemam pojma, pogledao sam slike, ok izgledaju violi, ako mi se poslozi u glavi da opet idem sa torcom :pop, mozda se opet vidimo... nemam pojma ni kakva je torcida trenutno, nema me 2 godine osim sporadicno... zadnje gostovanje mi je millwall u westhamu :)

over i aut i pozdrav svima, sto posto sam siguran da su tu neki dragi prijatelji, iako im ne znam forumska imena

zivija hajduk

Idi Amin
08-08-2013, 10:46
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/12806_3388072315541_807164650_n.jpg

EastEnders
16-08-2013, 00:46
Stade Rennais FC vs Red Star Belgrade 25-08-2011

http://m.youtube.com/watch?rl=yes&v=m7b6-Jg_PIk&feature=relmfu&guid=&client=mv-google&hl=en&gl=GB

http://m.youtube.com/watch?v=LC_Up6UyUlE&gl=GB&hl=en&guid=&client=mv-google

http://m.youtube.com/watch?rl=yes&v=9mv600OVsQE&feature=relmfu&guid=&client=mv-google&hl=en&gl=GB

http://m.youtube.com/watch?v=ezgqGcaRUIk&feature=related&gl=GB&hl=en&guid=&client=mv-google

Stade Rennais FC vs Dinamo Zagreb 2007

http://m.youtube.com/watch?v=vroT1P9SBR8&rl=yes&feature=related&guid=&hl=en&gl=GB&client=mv-google

http://m.youtube.com/watch?v=uwExABnraQg&feature=related&hl=en&guid=&gl=GB&client=mv-google

http://m.youtube.com/watch?v=EzR0GwR178w&feature=related&gl=GB&client=mv-google&hl=en&guid=

http://m.youtube.com/watch?v=KVwiyt7YIV4&feature=relmfu&guid=&client=mv-google&gl=GB&hl=en

dzis
17-08-2013, 12:59
U ovom Rennesu nam je palo još dvadesetak baklji na ulazu,pretres je bio zajeban ali je ovo s snimke je uspjelo proći!

odani82
27-08-2013, 17:26
Pošto mi nije dozvoljeno da otvorim posebnu temu o navijačkim trofejim, a povela se rasprava o nekim, evo ode da postavim par fotki za koje ne znam koje su zastave u pitanju pa ako bi neko hteo da mi pomogne u dešifrovanju.

trofeji BBB oduzeti torcidi:

http://i.imgur.com/LOBvj0G.jpg

http://i.imgur.com/XyRIqpZ.jpg

ova je malo muta ali bolju nemam

http://i.imgur.com/hzg0wt4.jpg

baj1992
27-08-2013, 17:37
prvog se ne sjeća, moram malo bolju fotku iskopat, znam koja je, ovo drugo je szatava od fossa dei leoni , suvenir iz milana, treće je bdapest i mokošica al nije li na toj tekmi i bjelovar bio?sam tam lijevo od ovog di mi smo stajali godinama

odani82
27-08-2013, 19:09
prvog se ne sjeća, moram malo bolju fotku iskopat, znam koja je, ovo drugo je szatava od fossa dei leoni , suvenir iz milana, treće je bdapest i mokošica al nije li na toj tekmi i bjelovar bio?sam tam lijevo od ovog di mi smo stajali godinama

Jeste bio i on...

http://i.imgur.com/erDPP3j.jpg

dzis
28-08-2013, 14:28
Sesvete su uzete na finalu kupa 2001.kada smo bili na istoku,zna se ko im je ušao na tribinu,pratio ih i uzeo krpu!

...
28-08-2013, 14:39
ona crno bijela fotka je Torcida Drage čini mi se...

dzis
28-08-2013, 15:09
Bjelovar krpa 2004,povratak iz Splita.

Joy Division
28-08-2013, 15:51
Ona obitelj iz Bjelovara, ljudi od 40-50 godina. Bar ih se nije diralo, samo ste im zapisali podatke u slucaju drukanja policiji (tako mi je isprica jedan moj,koji je dobar sa jednim vasim iz te akcije)...Visila je na tom derbiju na SZ, ali ti simpatizeri nemaju nikakve veze sa Torcidom.
Kad smo vec kod tih krpa, strasno me nervira prica kako je "pala" ona nasa na kriz:1950-Zan....Samo sta i mi nebi bili nista bolji,kada je cila scena u banani....

kad se vec pise o podruznicama torcide, uvijek se nasmijem kad se sjeti transparenta torcida-petrinja koji je nosio samo jedan decko koji nema ama bas nikakve veze sa Petrinjom nego je iz Male Gorice(ako je itko cuo za to selo:kez) a bio je najbolji frend mog bratica iz Siska.

Bit ce mislis na H. Isli smo cak skupa na neka gostovanja i koliko se sicam priselia se u Rijeku. Bia je aktivan u onom razdoblju kada nas je bilo malo po gostovanjima (tj. prije nekih 10ak godina). Vec davno ga nisam vidia!?

dzis
28-08-2013, 16:19
Pa nisam ni rekao da su bili hardcore kao ni oni s dvoranskoga u Zadru iz 2009.

...
28-08-2013, 17:04
Joy Division, kako vam je to pala krpa na križ 1950 sa Žanom?
Nosio ju je A.J.-zvani M.
Želim potpuno točnu verziju jer ta krpa nije zapaljena.

Turopoljci 1950
28-08-2013, 17:39
Pala je tako da na derbiju u zagrebu kada je doslo do naguravanja sa redarima i policijom i jedan vas koji je radio kao redar je decku uzeo krpu koja je pala na tlo i dao je boysima,krpa je pokazana,ali nije zapaljena.cuo sam da je vracena decku kasnije....

neron
29-08-2013, 10:23
Ona obitelj iz Bjelovara, ljudi od 40-50 godina. Bar ih se nije diralo, samo ste im zapisali podatke u slucaju drukanja policiji (tako mi je isprica jedan moj,koji je dobar sa jednim vasim iz te akcije)...Visila je na tom derbiju na SZ, ali ti simpatizeri nemaju nikakve veze sa Torcidom.
Kad smo vec kod tih krpa, strasno me nervira prica kako je "pala" ona nasa na kriz:1950-Zan....Samo sta i mi nebi bili nista bolji,kada je cila scena u banani....

Bit ce mislis na H. Isli smo cak skupa na neka gostovanja i koliko se sicam priselia se u Rijeku. Bia je aktivan u onom razdoblju kada nas je bilo malo po gostovanjima (tj. prije nekih 10ak godina). Vec davno ga nisam vidia!?

nije, mislim na moga imenjaka, debelogdecka koji malo muca a mladji je od mene 2,3 godine.

sto se tice bjelovara: zaustavili smo njihov kombi(8 ili 9 ljudi, nikakva obitelj) u lici na povratku iz splita. tocno je da nisam dao nikome da ikoga takne i da smo samo uzeli trans i par salova a ovima uzeli podatke u slucaju prijave policiji. nije tocno da su bili stariji ljudi(mozda jedan koji je vozio) ostatak izmedju 20 i trideset.

1981. nije se radilo o odbojkasicama iz zg nego rukometasicama mtč-a iz cakovca
ima dosta prica ali se puno toga zaboravilo pa kad me netko svojim upisima na neka dogadjanja prisjeti- uvijek cu napisati koju

...
29-08-2013, 10:37
Pala je tako da na derbiju u zagrebu kada je doslo do naguravanja sa redarima i policijom i jedan vas koji je radio kao redar je decku uzeo krpu koja je pala na tlo i dao je boysima,krpa je pokazana,ali nije zapaljena.cuo sam da je vracena decku kasnije....
Jel ima nezko ovdje kada je bio baš u događaju kada je "pala" krpa???

Joy Division
29-08-2013, 20:55
Nerone, moja isprika ako su bili stvarno mladji. Davno je to bilo kada mi je prijatelj isprica to, a i popilo se malo....Dobro, onda ne mislimo na istoga. Ovaj je isto nosia Petrinju..

..., pala je dok je covika privodilo i redari su je valjda vama dali. Nije vracena, niti se trazilo koliko me pamcenje sluzi. Sicam se da se smo tada bili u Tallinnu (2003.) na reprezentaciji i da je bila neka humanitarna utakmica (Dinamo-Hajduk), di ste je pokazali..

Btw, podsitija me A.Flores da smo mi vama vratili "Dugo Selo" koja je ostala na ogradi kada ste imali frku sa pandurima i kada jedan dio vasih bia na zapadu...

indep
29-08-2013, 20:59
Btw, podsitija me A.Flores da smo mi vama vratili "Dugo Selo" koja je ostala na ogradi kada ste imali frku sa pandurima i kada jedan dio vasih bia na zapadu...

Nije nikad pokazan al' nije nikad ni vracen....

Joy Division
29-08-2013, 21:00
Pricalo se bilo svasta tada. A onda moje isprike i Floresu :D

Apache Flores
30-08-2013, 01:29
Nije nikad pokazan al' nije nikad ni vracen....

...i nije samo dugo selo...
p.s. divižne vidis da znan ja i sam pisat ako ocu...a jebate...

neron
30-08-2013, 08:55
Nerone, moja isprika ako su bili stvarno mladji. Davno je to bilo kada mi je prijatelj isprica to, a i popilo se malo....Dobro, onda ne mislimo na istoga. Ovaj je isto nosia Petrinju..

..., pala je dok je covika privodilo i redari su je valjda vama dali. Nije vracena, niti se trazilo koliko me pamcenje sluzi. Sicam se da se smo tada bili u Tallinnu (2003.) na reprezentaciji i da je bila neka humanitarna utakmica (Dinamo-Hajduk), di ste je pokazali..

dugo selo nije ostalo na ogradi nego smo nas par koji smo tada bili na zapadu taj trans i jos dva skinuli i prebacili preko ograde ali nakon one frke murija nije dala da ga vlasnici pokupe. tako je ostao medju stolicama na podu unutar kaveza.
ovaj decko na kog ti mislis uopce nije iz petrinje(barem sam tako cuo) nego se iz rijeke doselio pa ponovo odselio u istu

indep
30-08-2013, 10:12
http://oi34.tinypic.com/263dkko.jpg

Vozdovac
03-09-2013, 12:22
http://www.youtube.com/watch?v=EljofSCbTjM

http://www.youtube.com/watch?v=n_iLGtUVTws

Vozdovac
03-09-2013, 12:52
http://www.youtube.com/watch?v=TUszAg5eiag

sisavac
05-09-2013, 00:15
Jel ima netko slike Torcide iz sezone 2001/02, prvo gostovanje u Velikoj protiv Kamen Ingrada, bila je jebena brojka, pun sjever, a i odličan šou je bio, on kidanja stolica, bakljade...

eurostar
05-09-2013, 19:37
stavit cu ja kasnije ima u torcida magazinu 1. broju.

tu je bila i koreografija koja se trebala dić u rijeci 2 kola prije ali je ipak odnešena u veliku jer riječka policija nije dopustila unošenje iste

eurostar
05-09-2013, 21:34
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1234080_226507914169888_352107850_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1011882_226507950836551_197787773_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1235107_226507984169881_1235505517_n.jpg

Bubi
05-09-2013, 22:12
Jel ima netko slike Torcide iz sezone 2001/02, prvo gostovanje u Velikoj protiv Kamen Ingrada, bila je jebena brojka, pun sjever, a i odličan šou je bio, on kidanja stolica, bakljade...

evo ti jedan izvjestaj sa starog torcida.org

"Na ovogodišnje gostovanje bijelih u Velikoj stigao je zaista velik broj navijača (otprilike oko 1500) iz svih krajeva Hrvatske što je rezultiralo velikim brojem transparenata natrpanih na ogradi novoizgrađene tribine stadiona u Velikoj. Veći dio ekipe iz Splita je doputovao autobusom, a ostatak na razne načine (autostop, auti, kombiji, vlak... zanimljivo, policija na željezničkom kolodvoru u Splitu nije dopuštala ulazak u vlak mladićima koji su imali plaćenu kartu do Knina, tvrdeći da znaju kako će se isti kasnije do Zagreba švercati). Po dolasku autobusa u Požegu, uslijeđuje nevjerojatno stroga kontrola tamošnje interventne policije - svaki navijač je posebno pretresen čak su morali otvarati mobitele), morao je stajati do psa (kako bi ovaj nanjušio nekakvu drogu koju su policajci tako nervozno tražili), a kasnije su i sami policajci sa psom pretražili autobus. Potom se ekipa razišla po Požegi, a veći je dio otišao na glavni gradski trg gdje se ponovilo čašćenje od lani kad je gazda jednog kafića (inače veliki Hajdukovac) donirao goleme količine alkohola "uvik žednim" Torcidašima. Na stadionu u Velikoj, kao što je već napisano, velik broj navijača Hajduka, ali ne i dobro navijanje od čitave tribine. Naime, jezgro od 100-200 Torcidaša je navijalo č;itavo vrijeme (krajem prvog dijela, kad je padala kiša, nekoliko desetaka navijača se svuklo do pasa), ali ostatak tribine se poprilično rijetko pridruživao unatoč trudu ovih prvih. Na početku utakmice je podignuta koreografija koja je bila planirana za Rijeku, ali tada nije prošla zbog kašnjenja autobusa - po sredini tribine velika zastava sa slovom "T" i brojkom "52" (za 52 godine postojanja Torcide), a sa obje strane više crvenih i plavih traka. Osim toga, na tribini je bilo i nekoliko velikih barjaka te zastava na dva koplja. Tijekom utakmice je upaljeno oko desetak baklji, što je ipak premalen broj za Torcidu. Inače, na samom početku utakmice su izbili sukobi sa policijom i redarima jer se grupa Torcidaša pokušala probiti na susjednu tribinu gdje su uočeni nekakvi objekti sa Dinamovim šalovima, nakon čega specijalci odlaze na tu tribinu ukloniti provokatore. Negdje u drugom poluvremenu, sukobi su se obnovili, nakon što je nekoliko Torcidaša preskočilo prvu od dvije ograde te pokušalo ući u teren (uspio je samo jedan). Konačno, nakon što je Kamen Ingrad postigao pogodak, ponavljaju se neredi te ovaj put Torcida umalo provaljuje ogradu kod ulaza na tribinu, na što u akciju kreću specijalci te polagano potiskuju Torcidu natrag na tribinu, a nekoliko Torcidaša i privode. Tek nakon utakmice se moglo vidjeti koliko je zapravo specijalaca bilo prisutno jer je oko stadiona, tj. oko ulaza na gostujuću tribinu bilo parkirano par desetaka vozila interventne policije. Na povratku splitskog autobusa, osim uobičajenih krađa, od zanimljivosti izdvajamo paljenje vatre na jednoj benzinskoj crpki (gdje je autobus policija zaustavila te nije dopuštala da se krene dalje), kao i to da su policajcima ukradene dvije palice za zaustavljanje vozila. Inače, utakmica je završila rezultatom 1-1, gol za bijele je postigao Mate Neretljak, od milja zvan "Ustaša", a na visini zadatka je, uobičajeno, bio Stipe Pletikosa. Slijedi utakmica sa Cibalijom na Poljudu te veliki derbi u Zagrebu."

Bubi
05-09-2013, 22:35
evo jos jedna slika
http://www.fotos-hochladen.net/uploads/180838177459981odg7f2mbl.jpg (http://www.fotos-hochladen.net)

sisavac
06-09-2013, 12:51
Hvala na materijalu, ali mislim da se ne radi o toj utakmici već o 28.10.2001. Pobjeda Hajduka 1:3, štimac je zabio gol, stavlja dres na zastavicu od kornera i maše, pa dobiva žuti karton ako me sječanje služi...Prva sezona kamena u ligi nisu imali južnu tribinu, pa su gosti bili smješteni na sjeveru.
http://s22.postimg.org/mbkzksuj5/kamen_hajduk.png

dzis
06-09-2013, 18:00
Auu dinamo-zagreb 3-3,kakav derbi i bakljada u liniji na istoku,prva utakmica na istoku nakon što je pokojni Zlaja pao s tribine!

Bubi
07-09-2013, 13:30
Hvala na materijalu, ali mislim da se ne radi o toj utakmici već o 28.10.2001. Pobjeda Hajduka 1:3, štimac je zabio gol, stavlja dres na zastavicu od kornera i maše, pa dobiva žuti karton ako me sječanje služi...Prva sezona kamena u ligi nisu imali južnu tribinu, pa su gosti bili smješteni na sjeveru.
http://s22.postimg.org/mbkzksuj5/kamen_hajduk.png
http://stari.torcida.org/velike/0102kam1-3_03.jpg
http://stari.torcida.org/velike/0102kam1-3_01.jpg

Mirage
07-09-2013, 13:38
Moze netko napisati izvjestaj o hajduk-dinamo iz sirokog brijega 2004.?

sisavac
07-09-2013, 23:48
http://stari.torcida.org/velike/0102kam1-3_03.jpg
http://stari.torcida.org/velike/0102kam1-3_01.jpg

Ta je, po papirima na prvoj slici se sječam
Umjesto rep + imaš pivu :)

Iceberg
15-09-2013, 01:19
Parma 2000

http://i42.tinypic.com/2rep2z5.jpg

EastEnders
20-09-2013, 02:43
Crvena Zvezda-Leicester City
2000/01 in Vienna/Gerhard
Hanappi Stadion

http://unterwegs-derblog.blogspot.com/2012/05/unterwegs-foto-archiv-200001_6732.html?m=1

Obilic Belgrad-Vojvodina Novi
Sad 2001/02

https://picasaweb.google.com/103197475822583438417/ObilicVojvodina0102#slideshow/5827412190374488130

Partizan Belgrad-Crvena Zvezda
2001/02

https://picasaweb.google.com/103197475822583438417/PartizanRoterStern0102#slideshow/5827415032922305426

Crvena Zvezda-Partizan Belgrad
2001/02

https://picasaweb.google.com/103197475822583438417/RoterSternPartizan0102#slideshow/5827422401422379698

Moreira
20-09-2013, 12:45
Odlicne slike!

Moreira
20-09-2013, 13:07
Rapid Wien - Partizan 2001/2002

https://picasaweb.google.com/103197475822583438417/ScrPartizan0102#slideshow/5827429748065040994

Iceberg
21-09-2013, 21:08
Zagreb-Dinamo 2006

http://i44.tinypic.com/10ng975.jpg
http://i44.tinypic.com/20l03fr.jpg

EastEnders
08-10-2013, 18:26
Hajduk Split-Dinamo Zagreb PLAY
OFF 2002/03

https://plus.google.com/app/basic/photos/103197475822583438417/album/5930858389541832497?banner=pwa&gpsrc=pwrd1

Dinamo Zagreb-Hajduk Split PLAY
OFF 2002/03

https://plus.google.com/app/basic/photos/103197475822583438417/album/5931343326609146433?banner=pwa&gpsrc=pwrd1

Dinamo Zagreb-Hajduk Split 2002/03

https://plus.google.com/app/basic/photos/103197475822583438417/album/5930561680545278529?banner=pwa&gpsrc=pwrd1

EastEnders
15-10-2013, 04:03
Crvena zvezda - Partizan 2:1 (114.
derbi) Grobari 02.04.2000.

http://m.youtube.com/watch?v=PR5BHzuLXKg&gl=US&hl=en&guid=&client=mv-google

Partizan - SK Slavia 3:1 (Grobari)
31.10.2002.

http://m.youtube.com/watch?v=RY-6kG4L0JU&gl=US&client=mv-google&guid=&hl=en

Partizan - Dnjepar (Dnipro) 2:2
GOL (ISTOK) 16.02.2005.

http://m.youtube.com/watch?v=6dZRw61mUN0&gl=US&client=mv-google&guid=&hl=en

http://m.youtube.com/watch?v=RFGFPRseMuU&gl=US&client=mv-google&guid=&hl=en

Pretorijan
17-10-2013, 20:26
Ideja je došla tek tjedan dana prije utakmice pa nije bilo puno izbora nego da se reže ono što nam je ostalo, a da nije zapaljeno. Eto, do "pomorske škole" je udarni od Demona.

isti dan ste palili trans "Young Boys" od Tornada i jos jedan
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/945682_265108343629258_914520520_n.jpg
zasto taj nije imao mjesta na tom "najjaci" transom, nego ste stavili pomorsku skolu ? znam da malo kasnim pitanjem

generalije u potpis

mimi
17-10-2013, 21:06
pa valjda zato što su igrali sa zadrom?

eurostar
19-10-2013, 02:17
inace te young boyse je nosija po mom mišljenju, u najmanju ruku, dečko s posebnim potrebama.
sramotno je za tornado šta se takav uopće još uvijek i može pojavit na tribini.....

ps za ovaj jeben topic bi bilo dobro da se pobrisu ovi east endersovi linkovi i slično. neznam za ostale, al meni ovako mlađem je gušt čitat izvještaje sa stopiranja, tučnjave itd. i samo naprijed sa pisanjem istih

split572
30-10-2013, 20:55
pošto se na mysticu povela priča o Ciboni,sjetih se tekme Cibona-Lotomatica Roma,negdi 2004,05 čini mi se..uglavnom iza koša,grupa ljudi,ultrasi,na njima šalovi Rome..i sad počinje tekma,a oni navijaju glasno,melodično,na talijanskom,odlično..malo mi je bilo čudno,ko su ti,nema šanse da su digiči došli..pogledam malo bolje kad vidim T.. iz Metkoviča,inače velikog "romanista", a reko sve mi je jasno,i tak navijali su i pozdravljali svaki rimski koš i onda su odjednom razvukli mislim neku poruku,počeli navijat za Cibonu i Dinamo pa onda napustili dvoranu,pa ak se neko sječa te tekme i možda je bio u toj grupi nek napiše nekaj,uglavnom mislim da je to bio defintivni kraj odlaženja BBB-a na Cibonu

dzis
30-10-2013, 22:36
To je bilo nakon utakmice s Partizanom kada se nije dozvolila koreografija preko cijele dvorane pa se na slijedeću utakmicu došlo s šalovima rome,skakalo na koševe rimljanja i nakon dvadesetak minuta diglo poruku Božo sjebali te tvoji!Najjače je bilo skandiranje Božo,Božo vaffanculo!

split572
31-10-2013, 00:05
ma performans je bio vrhunski,čista desetka..fora je bila ta kak su obični gledatelji ispočetka zviždali na Boyse ne kužeči o kom se radi,a ja ovom svom prijatelju kažem,sve je ok,to su naši..prepoznao sam jednog "pacijenta"..ha,ha,ha..

split572
30-11-2013, 00:07
Kak se spominju murjaci u civilu,provokatori i tzv. spoteri..,sječam se 2008.g,jesenski dio,s jednim frendom našao sam se blizu glavnog popodne i malo smo snimali više iz neke dosade,kolko se sječam Osijek je igrao u Kranjčevičevoj il s nama,nisam siguran.. uglavnom..Osječani su stigli vlakom,njih 40 ak,otprilike i sad kak je bilo murje po peronu i mislim jedna marica,Osječani su stali u grupu i navijali,leđima okrenuti prema kolodvorskoj zgradi na desno tam prema carinskoj murji..nas dvojica preko puta u ravnini parka fontane..i opazimo dvojcu sumnjivaca,nisu se fizički isticali neš posebno,koji su se odvojili i krenuli prema Tomislavcu,mislim da je jedan imao i ruksag..reko ajmo za njima i tak stazom od fontane išli smo prema njima,oni su lagano krenuli u pravcu Zrinjevca po onoj strani di su klupe..prošli su desetak metara i valjda su mislili kako su se neopaženo iskrali,mi ih držimo na oku,reko malo čemo ih pustit da se udaljimo od murje i kolodvora , pa presrest dole kod umjetničkog paviljona..kad ono zaustavljaju ih niotkuda tri lika,jedan je imao šiltericu,ono casuala,isprva mislim valjda su naši al nekak su mi bili malo čudni,nas dvojica smo stali..kad jbt ovaj sa kapom vadi značku legitimiraju Osječane,okreču ih i vode natrag prema kolodvoru..

...
17-01-2014, 21:37
Da li netko zna datum ove utakmice u Šibeniku??
http://www.zaslike.com/files/1rngafiq3h3lic8j4blu.jpg (http://www.zaslike.com/)

mimi
17-01-2014, 22:54
trebalo bi biti 5.11.2000.

split572
18-01-2014, 03:34
Da li netko zna datum ove utakmice u Šibeniku??
http://www.zaslike.com/files/1rngafiq3h3lic8j4blu.jpg (http://www.zaslike.com/)

to je tekma 29.8.1999.

eurostar
18-01-2014, 22:29
http://i.imgur.com/S5nCZXb.jpg

ima li ovaj transparent ikakve veze s trotočkinim ili je to neka druga ekipa nosila? pošto je isti font slova a i grb grada je tu...
može odg i na pm.

philly
18-01-2014, 23:05
nema.mislin da je taj trans uzet u dugopolju(poznati slučaj).
bilo je govora već o tome ima par godina po forumima jeli to taj trans,a purgerska ekipa je rekla da tovari nemaju snage za uzet taj trans(trotočkin),što je i vjerojatno bilo blizu istine tada.

eurostar
19-01-2014, 14:27
purgerska ekipa je rekla da tovari nemaju snage za uzet taj trans(trotočkin),što je i vjerojatno bilo blizu istine tada.

:zubo:zubo

...
06-02-2015, 20:16
http://i.imgur.com/S5nCZXb.jpg

ima li ovaj transparent ikakve veze s trotočkinim ili je to neka druga ekipa nosila? pošto je isti font slova a i grb grada je tu...
može odg i na pm.
Sad malo pregledavam ovaj forum, uopce ne kuzim kako netko moze usporediti ove dvije zastave...mislim, svatko iole normalan moze vidjeti da niti su velicine iste, niti pozicija slova, niti ostale stvari...

mimi
06-02-2015, 21:55
krivo si razumija...
nije se pitalo jel to isti transparent nego jel ista ekipa nosila i jedan i drugi...

eurostar
08-02-2015, 20:15
Sad malo pregledavam ovaj forum, uopce ne kuzim kako netko moze usporediti ove dvije zastave...mislim, svatko iole normalan moze vidjeti da niti su velicine iste, niti pozicija slova, niti ostale stvari...

svasta... mimi ti je vec napisa.
mislija sam da je to ka šta ste imali BAD BLUE BOYS i BBB ZG ka šta i sad imate.

torcida split, 20.

eurostar
08-02-2015, 20:45
http://img266.imageshack.us/img266/3646/dinamozadar04508.jpg

jel ovo poruka za člana koji je završija u zatvoru u parizu, na aerodromu?

split572
08-02-2015, 22:20
ovo je 2005 ak se ne varam,čuvena liga za bedaka

neron
09-02-2015, 20:20

sudeci po inicijalima, trebala bi biti:kava

DCF
09-02-2015, 22:38

da, dinamo-zadar 2005, liga za ostanak...

...
11-02-2015, 19:00

Je, to je za njega bila poruka.