PDA

Pogledaj Full Version : Molitva

ZGabriel
12-02-2013, 18:03
Molitva je sredstvo komunikacije s Bogom. Ona je druženje s Bogom i intimni razgovor s njime u kojemu on sam govori našem srcu.

Taj naš razgovor s Bogom treba biti: ozbiljan, redovit, mudar, s pouzdanjem, s ljubavlju i s nadom. Treba postati razmatranje Boga, hvaljenje Boga jer je on Stvoritelj i Otac.

Bogu možemo reći sve što nam se nalazi u srcu u svakom trenutku i situaciji: od naših briga, muka, ovisnosti, do naših želja, makar i onih najmanjih.

Na ovaj način ćemo uočiti kakvom nam Bog ljubavlju i kako nam smilovanjem lakša teret Križa kojeg nosimo. To je moguće tek kada mu povjerimo sve u molitvi s istinskim pouzdanjem i nadom.

Kada se potpuno povjerimo Bogu, On nam otkriva svoju volju, plan koji Bog ima za svakoga od nas: "Oče,... ne moja volja, nego tvoja neka bude!." (Lk 22,42 (http://www.katolici.org/biblija.php?s=Lk+22,42))

Vrlo je važno vjerovati u njegovu pomoć, biti svjestan da On sluša svaku našu riječ i vjerovati da On može sve učiniti: "Ištite i dat će vam se! Tražite i naći ćete! Kucajte i otvorit će vam se! Doista, tko god ište, prima; i tko traži, nalazi; i onomu koji kuca otvorit će se." (Mt 7,7-8 (http://www.katolici.org/biblija.php?s=Mt+7,7-8))

Moliti treba srcem, a ne samo riječima, nastojeći razumjeti značenje onoga što govorimo i to onda živimo. Naša molitva treba biti molitva nade, ljubavi i vjere prema Onomu koji nas je stvorio i koji je dao svoj život da nas otkupi od grijeha.

U svakoj molitvi ne smijemo nikada zaboraviti zahvaliti Bogu: njegova velikodušnost je neizmjerna i bez njega nismo ništa.

preuzeto s katolici.org

ispod ovog teksta imate više članaka o molitvama. (http://www.katolici.org/nauk.php?action=r_vidi&id=580)

ZGabriel
12-02-2013, 18:10
Budući da je sutra Čista srijeda i da započinje Korizma, došla sam na ideju o zajedničkoj molitvi. Ima li zainteresiranih? Možete se javiti ili ovdje ili u inbox, ako ne želite javno.

Molimo svaki za sebe, ali i zajednički.
Isus je rekao: „Ako dvojica od vas na zemlji jednodušno zamole što mu drago, dat će im Otac moj Nebeski. Jer gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, ondje sam ja među njima.“

Zato zajednička molitva ima posebnu moć.
Ideja je ili da molimo na određenu nakanu - svi zajedno u isto vrijeme , ili ako se ne možemo uskladiti da svatko moli u toku dana kad mu je najzgodnije. Mogli bismo moliti a) za jednu opću nakanu - npr. za sadašnjeg Papu i njegovog nasljednika koji će uskoro biti izabran i b) jedni za druge.

La Kruskha
12-02-2013, 18:28
Stavi plus i za me :pop

I svaki dan kad dođem s molitvom stavi plus...nakon 3 plusa oćum sladoled :cry

:zubo

ZGabriel
12-02-2013, 18:31
Stavi plus i za me :pop

I svaki dan kad dođem s molitvom stavi plus...nakon 3 plusa oćum sladoled :cry

:zubo

:rofl :rofl ma cijelu kutiju dobiješ. ili da molimo da ti netko pokloni cijeli Ledo? :zubo

La Kruskha
12-02-2013, 18:32
Ne ne...još ću morati raditi tam... :cry

ZGabriel
12-02-2013, 18:35
Ne ne...još ću morati raditi tam... :cry

aaaaa, ti bi sladoled mukte...:pop

šalu na stranu, javljajte se, ljudi. :cheer
nemojte mislit da sam luda, ali cijelo vrijeme me prati misao da je nekome jako potrebna naša molitva. nemam pojma kome ali potrebna je.

zlatna ribica
12-02-2013, 18:37
A šta ćemo molit? Neku konkretnu molitvu tipa krunicu, ili svatko šta već hoće, svojim riječima?

ZGabriel
12-02-2013, 18:40
A šta ćemo molit? Neku konkretnu molitvu tipa krunicu, ili svatko šta već hoće, svojim riječima?

pa ja bih predložila krunicu Božanskog milosrđa. ali ako je većina za nešto drugo, može i nešto drugo. bitno je da molimo.

sagitarius
12-02-2013, 18:53
Ideja je sjajna, tako mislim da svakako u svojim molitvama, a najbolje pred spavanje, to je ono najbolje vrijeme kad se zaključuje jedan dan, pa mislim: treba se pomoliti uz one redovite molitve i za "starog Papu", a i za to da Duh Sveti nadahne biskupe da naprave dobar izbor novog Pape. I dobro bi bilo bar jednom tjedno pomoliti se jedni za druge... za nas sve ovdje, ali i za sve potrebite, za bolesne, gladne, usamljene, napuštene i sve nesretne...
Neka moli tko koliko ocijene da može i tu ne bih uspostavljao pravila, da li da to bude Krunica ili pak neka druga forma.
To bi trebalo prepustiti svačijoj osobnosti i intimi.Nakana bi trebala da bude ključ svega i jasno, njeno izvršenje u obimu mogućnosti.
Dakle ne ići i obećavati si nešto što nemožeš izvršiti..., ali Očenaš, Zdravo Marijo i Slava Ocu, bi bilo posve dovoljnim uz redovito Vjerovanje i što tko već uobičava... sa jasnom nakanom u srcu za što se molitva namjenjuje...
Djeluje da nije mnogo, ali kada bi svatko samo toliko učinio - kada bi imali vjere kao zrno gorušice planine bi pomicali....

Grunf
12-02-2013, 19:16
Ideja je ili da molimo na određenu nakanu - svi zajedno u isto vrijeme , ili ako se ne možemo uskladiti da svatko moli u toku dana kad mu je najzgodnije. Mogli bismo moliti a) za jednu opću nakanu - npr. za sadašnjeg Papu i njegovog nasljednika koji će uskoro biti izabran i b) jedni za druge.

B) Kaj ak je to već u pogonu davno? :shy

ZGabriel
12-02-2013, 19:18

onda priključiš i nas ostale u molitvu. ili se moliš specifično za naše nakane, bez obzira na to znaš li koje su. :nezna

sagitarius
12-02-2013, 20:10

Posve si u pravu, međutim ovdje je intencija da se naši forumaši, malo doanimiraju i ukljuće u korizmene aktivnosti i na ovaj način..., dakle u mnogim župama se uveliko ljudi mole za stvari o kojim Gabi govori, ali ipak i ovo je jedan lijep put da se malo sjetimo jedni drugih a i eto da si zadamo da se pomolimo za Crkvu u danima smjene na njenom samome vrhu.

Marta
12-02-2013, 21:17
Sjajna ideja :bravo.
Prikljucujem se sagijevom prijedlogu.

ZGabriel
12-02-2013, 21:25
oki-doki.

kruška, ribi, sagi, Marta,

Grunf?

galija
12-02-2013, 21:36
može:pink

10

ZGabriel
12-02-2013, 21:37
to je već 6 sigurnih (i sebe sam uračunala ovaj put :rofl)

:cheer

kiša
13-02-2013, 09:35
oki-doki.

kruška, ribi, sagi, Marta,

Grunf?

i ja sam za :)

kiša
13-02-2013, 09:36
..moli moli samo moli molitvom se srca čiste
moli moli samo moli molitvom se misli bistre...

ZGabriel
13-02-2013, 09:41
stalno moram apdejtati popis. :cheer

kruška, ribi, sagi, Marta, galija, kiša, Gabi

imamo i tajnih članova :pink molim vas da poštujemo njihovu želju da se ne oglašavaju javno, ali imajte ih u mislima dok se molite.

Marta
13-02-2013, 09:49
Jesmo se odlucili za nesto ili ce svatko kako misli?

ZGabriel
13-02-2013, 09:53
Jesmo se odlucili za nesto ili ce svatko kako misli?

pa nismo još. molim cijenjene sumolitelje da se u toku dana izjasne šta ćemo i kako ćemo. :cerek ja ću započet večeras u 22 h. :)

Marta
13-02-2013, 09:56
Sagijev prijedlog, Ocenas, Zdravo Marijo i Slava Ocu je meni super.

kiša
13-02-2013, 09:58

Anđele čuvaru mili
:)

ZGabriel
13-02-2013, 09:59

jedanput za Papu, drugi put za sve ostale. :)

sagitarius
13-02-2013, 14:19

To je to.... minimum kojeg zaista svatko može dati... :)

galija
13-02-2013, 20:31

ja sam danas tako,ako promjenite javite:018

ljuta trava
13-02-2013, 21:33
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/560099_579826778713530_1659970798_n.jpg

ljuta trava
13-02-2013, 21:42
MOLITVA SVETOM ANTI PADOVANSKOM

Sveti Anto cestitam ti na milostima
Na kojima Te je dragi Bog medju svim svecima odlikovao
Tvoja moc pobijedjuje smrt , Tvoja svjetlost odstranjuje zablude
Svi oni koje zloba hoce unistiti ,Tvojom pomoci dobivaju zeljezno olaksanje

Gubavi , bolesni i hromi Tvojom pomocu ozdravljuju
Bure i oluje se na moru na Tvoju zapovijed stisavaju
Lanci zarobljenika Tvojom se moci kidaju
Izgubljene stvari Tvojim se zagovorom opet nalaze
Svi oni koji te s pouzdanjem zazivaju
Oslobadjaju se od zala koja ih muce i od pogibelji koja im prijeti
Nema nikakve nevolje na koju se Tvoja moc i dobrota ne protezu

Sveti Anto , mocni zagovornice , molim Te vodi ocinsku brigu
O mojoj dusi , mojim poslovima i o mom citavom zivotu
Jer sam siguran da mi nista na svijetu nece moci naskoditi
Dok budem pod Tvojim vodstvom i zastitom

Preporuci moje potrebe i nevolje Ocu milosrdja Bogu svake utjehe
Da me ucvrsti u svojoj sluzbi , da me utjesi u mojim patnjama
Da me oslobodi od mojih nevolja ili bar da mi da snage
Da ih podnesem za svoje vece posvecenje

Ove milosti molim za sebe i za sve one koji su u istim nevoljama i pogibeljima
Napokon , moj sveti Oce isprosi mi milost
Da me nikakva neprijateljska sila ne rastavi od Boga
Kome cast i slava sada i u sve vijeke vijekova. Amen

ZGabriel
14-02-2013, 18:00
i Kardinal Puljić čita ovaj podforum. :kes

Nadbiskup metropolit vrhbosanski kardinal Vinko Puljić, 13. veljače 2013. na Čistu srijedu ili Pepelnicu kojom Crkva započinje korizmeno vrijeme molitve, posta i djela milosrđa, predslavio je Svetu misu u sarajevskoj katedrali Srca Isusova. Na kraju propovijedi kratko se osvrnuo i na odreknuće Svetog Oca Benedikta XVI. od papinske službe.
Na poseban način pozvao je sve vjernike da tijekom korizme razmatraju nad riječima Poruke pape Benedikta XVI. za korizmu 2013. pod naslovom: Vjera u ljubav rađa ljubav – „I mi smo upoznali ljubav koju Bog ima prema nama i povjerovali joj“ (1 Iv 4, 16). Podsjetio je da se sadašnji papa Benedikta XVI. 28. veljače 2013. povlači s papinske službe nakon čega će ostati upražnjena stolica nasljednika sv. Petra i namjesnika Kristova na zemlji te će uslijediti konklave do izbora novog pape. Pozivam sve vas: „Molimo! Molimo za ovoga sadašnjeg Papu! Neka ga Bog blagoslovi za sve ono što je činio vodeći Crkvu u teškim vremenima kroz ovih osam godina. Ne znam što ga je gore boljelo – ono izvana, ili ono iznutra? Jer, pogledajte, kako se odnose pojedini lažni teolozi koji ga kritiziraju i napadaju vrijeđajući njegovu službu. Nije jednostavno nositi se s time. Zato, Bože krijepi ga, hrabri i nagradi za hrabro vođenje Crkve kroz osam godina. Ali i: Bože, daj nam Duha Svetoga koji će pokazati koji je onaj pravi koji će nastaviti njegovo djelo. Zato vas iskreno pozivam: Molimo Duha Svetoga da on bude učinkovito prisutan u ovim vremenima koja proživljavamo “, kazao je kardinal Puljić. (kta)

ZGabriel
14-02-2013, 20:57
Sve molitve koje molimo za druge najviše su nama na korist. — Sv. Grgur Veliki (†604.)

ZGabriel
19-02-2013, 17:49
MOLITVA

Mudrosti Božja, vodi me.
Snago Božja, jačaj me.
Dobroto Božja, nagradi me.
Duše Božji, oživi me.
Ljubavi Božja, zagrli me.
Voljo Božja, uputi me.
Svetosti Božja, posveti me.
Blagosti Božja, tješi me.
Uzvišenosti Božja, upravljaj me.
Neizmjernosti Božja, ispuni me.
Milosrđe Božje, spasi me.
Slatkoćo Božja, prožmi me.
Ljepoto Božja, očisti me.
Sigurnosti Božja, smiri me.
Miru Božji, nastani me.
Presveto Trojstvo, blagoslovi me
u životu, u smrti,
u vremenu i u vječnosti.
Amen.

prostorduha.hr

galija
19-02-2013, 20:53
kad već postavljate molitve,onda ću i ja jednu koju je molila moja baba
a nekako baš oslikava naše stare jer su sve i nedaće i dobre stvari prihvaćali uz riječi "Bogu vala i slava"

Ja lego u ložnicu,kao mrtvac u grobnicu
ako zdravo ustanem Bogu hvala uzdahnem
ako zdravo ne ustanem Bogu dušu pridajem
svi anđeli kod nas,bižite neprijatelji od nas
ne virujen u vas
nego u Boga Oca
Amen

sagitarius
26-02-2013, 19:26
Pitam se kako li nam napreduju naše molitve, jesmo li redoviti, pridržavamo li se onoga što smo zamislili, dogovorili se...

ZGabriel
26-02-2013, 19:40
Pitam se kako li nam napreduju naše molitve, jesmo li redoviti, pridržavamo li se onoga što smo zamislili, dogovorili se...

da. :moli :D

galija
26-02-2013, 19:47

Da:moli:):)

sagitarius
26-02-2013, 19:55
Za vas dvije nisam ni sumnjao, ali me zanimaju i ostali, koji su se pridružili ovoj ideji...

Marta
27-02-2013, 17:08

Do sada da. :)

ZGabriel
28-02-2013, 11:33
Sve što trebamo možemo postići molitvom. Dakle, milošću Božjom, a ne svojom lukavošću. — Sv. Ivana Chantal (1572. – 1641.)

ZGabriel
28-02-2013, 11:51
ako želite dodati još nešto svojoj molitvi :)

Augsburg, (IKA) – Međunarodna katolička udruga "Mladež 2000" (Jugend 2000) pokrenula je ovoga vikenda molitvenu kampanju "Usvoji kardinala" kojom žele osobnom molitvom podržati izbor novoga pape, moleći za njegove izbornike.
Na adresi www.adoptacardinal.org (http://www.adoptacardinal.org) ponuđena je mogućnost odlučiti se pojedinog kardinala i sljedećih tjedana na sasvim osoban način posebno molitveno podupirati "svoga kardinala" u tijeku konklava i tri dana nakon njih, izražavajući im na taj način duhovnu blizinu i ujedno sudjelovati u aktualnim događanjima u Crkvi.

ZGabriel
05-03-2013, 20:05
pročitajte. :)

http://www.youtube.com/watch?v=XJe9Uby-7DQ

ZGabriel
13-03-2013, 21:48
na pola smo puta, otprilike. kako ide? jeste već odustali?

samo da primijetim usput da je Papa Franjo danas pozvao vjernike da za prethodnog Papu izmole Očenaš, Zdravo Marijo i Slava Ocu..sagi, priznaj da si mu ti to predložio. ;)

sagitarius
25-03-2013, 20:21
na pola smo puta, otprilike. kako ide? jeste već odustali?

samo da primijetim usput da je Papa Franjo danas pozvao vjernike da za prethodnog Papu izmole Očenaš, Zdravo Marijo i Slava Ocu..sagi, priznaj da si mu ti to predložio. ;)

Naravno da nisam :), ali nekako znam po osnovi iskustva da to tako ide..
Nego još tri dana traju korizmene pobožnosti i onda muk.
Čeka se Kristovo Uskrsnuće...
Ostao sam dosljedan molitvi za vas sve i istrajaću u tome do kraja, jednako kao i za Pape naše...
A onda radosno slavlje Uskrsa i onaj meni najdraži dio čestitanja blagdana svojim bližnjim...

ZGabriel
26-03-2013, 16:31
moj Sagi, izgleda da su svi odustali. nitko se ne javlja. :zubo

šalim se, nadam se da ste ustrajali u molitvi. vidite kakvog smo krasnog Papu izmolili. :cerek nadam se da ćete dobiti ono što ste tražili.
hvala vam na molitvama i sretan Uskrs. :bighug