PDA

Pogledaj Full Version : Ugovor s Belzebubom

La Kruskha
05-02-2013, 15:28
Prije nekoliko godina sam pročitala autobiografsku knjigu Rogera J. Morneaua "Putovanje u nadnaravno" i neki dan pronašla intervju s njim o tome.
Roger je odrastao u katoličkoj obitelji no kao djetetu nije mu bilo jasno mnogo toga oko vjere i oko toga kako Bog koji toliko ljubi svoj narod može prijetiti paklom i mučenjem u istom.
Sve više se udaljavao od vjere i kasnije u svojim dvadesetim sreo prijatelja koji ga je uveo u svijet spiritualizma.
Uspio je izaći iz tog svijeta uz pomoć čovjeka kojeg je upoznao na poslu,a koji je bio adventist sedmog dana. Dake štuje euharistiju Božju subotom.

E sad, vjernica sam... nije da sam česta na ikakovim misama...nedjeljnim-subotnjim-ili ikojim drugim, ali svejedno i kad idem na misu idem nedjeljom. U intervjuu spominje da je nedjelja Luciferov dan i da iako mnogi misle da taj dan štuju Boga, u praksi se klanjaju Luciferu.
Onda sam mu se ja bome nešto naklanjala.

Naravno logično kad jednom uđeš u svijet spiritualizma nije baš da možeš odšetati s lizalicom van. Dakle njega su spasili (novi prijatelj sa suprugom) adventisti sedmog dana i uspio se obraniti od sila zla uz vjeru u Boga.
E sad...deda em knjigu nariše em ode napraviti intervju pred kamerama i otkrivati što je sve tamo bilo i rečeno i viđeno i urađeno.
Samo jer je on sad adventist zaštićen je od tih sila ko Lički medvjed pa može otkrivati tajne?
Pa nazivaju se "Tajnim elitnim društvom" , a ovaj bez pardona sve to stavi na švedski stol ... :misli

Jel to deda htio malo slave a?

Link na zvijezdu:
http://www.youtube.com/watch?v=JoXRdIIW1Lk

ZGabriel
05-02-2013, 15:36
pa zna se dosta o sotonistima, kome se kopa može naći podatke. ima ljudi koji su se uspjeli spasiti od njih i koji su iznosili svoja svjedočanstva.

a što se tiče nedjelje, slavimo Kristovo uskrsnuće, nema tu nikakvog skrivenog značenja. naravno da je sotinistima i drugim sektašima cilj što više oblatiti Katoličku crkvu i prišiti joj koješta, pa i to da slavi Lucifera. :nezna

La Kruskha
05-02-2013, 15:41
pa zna se dosta o sotonistima, kome se kopa može naći podatke. ima ljudi koji su se uspjeli spasiti od njih i koji su iznosili svoja svjedočanstva.

a što se tiče nedjelje, slavimo Kristovo uskrsnuće, nema tu nikakvog skrivenog značenja. naravno da je sotinistima i drugim sektašima cilj što više oblatiti Katoličku crkvu i prišiti joj koješta, pa i to da slavi Lucifera. :nezna

S obzirom da tip tvrdi i prebacio se na subotare i kroz cijeli intervju razvlači tu subotu kao nešto sveto još uvijek bi po toj logici trebao biti na pas mater s duhovima. :nezna

Mislim nekako sam mišljenja da je u biti to sve on napravio u sklopu i dogovoru tih sila .
Možda se varam :nezna

ZGabriel
05-02-2013, 16:05
nisam pogledala klip, pa ti ne mogu odgovoriti. možeš li ukratko sažeti o čemu priča?

La Kruskha
05-02-2013, 16:34
Piše u uvodnom postu više manje.

Uglavnom....radi se o tome da mu je prvi susret na tim sastancima bio sa prizivanjem duhova. Objašnjenje je da su to demoni koji se cijelog vijeka bave imitiranjem drugih osoba te tako navode ljude koji prisustvuju tim seansama da su to duše njihovih ( ili koga su već prizivali) pokojnih. Zbog toga jer čovjek nema besmrtne duše. Smrtan je i dušom i tijelom.
Nadalje priča o suboti kao o blagoslovljenom danu od Boga. Bog je blagoslovio sedmi dan u tjednu i uzeo ga za svoje što ispada subota (njegovo tumačenje), dok je Lucifer uzeo prvi dan u tjednu što je nedjelja. Ergo štovanjem nedjelje štujemo Lucifera.

Vrhovni svećenik u tom elitnom društvu je pričao kako sotona ne može omađijati (ne znam kak mi je sad ova riječ ušla u mozak :confused ) adventiste sedmog dana jer su oni zaštićeni upravo zato što štuju subotu (Božji dan).
Kad je upoznao tog čovjeka na poslu i kad je čuo da je on jedan od tih adventista u par dana je sa njima prošao 28 tema iz Biblije.
Počeo štovati subotu i nikad ne izostajati iz mise iste te da oni koji je slave nedeljom su mahom u zabludi.

ZGabriel
05-02-2013, 16:43
S obzirom da tip tvrdi i prebacio se na subotare i kroz cijeli intervju razvlači tu subotu kao nešto sveto još uvijek bi po toj logici trebao biti na pas mater s duhovima. :nezna

Mislim nekako sam mišljenja da je u biti to sve on napravio u sklopu i dogovoru tih sila .
Možda se varam :nezna

nije mi baš jasan ovaj tvoj post. ako je prešao u adventiste, onda je valjda raskrstio sa spiritualizmom. :misli ili i dalje promovira neke njihove ideje?

Inkvizitor
05-02-2013, 16:46
pa on se rješio spiritualizma adventizmom.

Inače čuo sam priče o tom prizivanju duhova i užasu koji su svojevremeno ljudi doživljavali pri tome..s tim se nije igrat..a ljudi to rade najčešće iz budalaste obijesti..

La Kruskha
05-02-2013, 16:55
nije mi baš jasan ovaj tvoj post. ako je prešao u adventiste, onda je valjda raskrstio sa spiritualizmom. :misli ili i dalje promovira neke njihove ideje?

Dakle..meni kao meni nije uopće jasna ta subota i nedelja...
Kužiš... ja cijeli život štujem nedelju i sad osoba koja je bila u doticaju sa svim tim silama zla tvrdi da je i tamo bilo rečeno da je nedelja sotonin dan dok subota Božji.

Iz tvog posta di si napisala da je nravano jasno da će sotonisti oblatiti crkvu i kršćanstvo uključujući i nedelju da je tip u krivu što se tiče subote i da namjerno krivo promovira :nezna

Ok..i kad razmislim on se othrvao zlu adventistima pa ih i zagovara ..jasno...
Vjerojatno sam ja krivo povezala tvoj post :kez

pa on se rješio spiritualizma adventizmom.

Inače čuo sam priče o tom prizivanju duhova i užasu koji su svojevremeno ljudi doživljavali pri tome..s tim se nije igrat..a ljudi to rade najčešće iz budalaste obijesti..

rade jer se prave pameti sami sebi.Pa kad se događaju zle stvari onda je kuku meni.

ZGabriel
05-02-2013, 17:04
sve ok, ja sam malo previše općenito napisala i strpala sotoniste i kršćanske sekte u istu rečenicu. ali ako ideš tom logikom da je subota "originalni" dan Gospodnji, onda Roger indirektno napada i Crkvu da slavi Lucifera. :D

treća sreća. :D ovaj mi dio nije jasan:

oš uvijek bi po toj logici trebao biti na pas mater s duhovima.

iz ovoga sam zaključila da on još uvijek petlja nešto sa spiritizmom. a kako nisam čitala knjigu, niti gledala njegovu govoranciju, oslanjam se samo na tvoje tumačenje.

La Kruskha
05-02-2013, 17:09
sve ok, ja sam malo previše općenito napisala i strpala sotoniste i kršćanske sekte u istu rečenicu. ali ako ideš tom logikom da je subota "originalni" dan Gospodnji, onda Roger indirektno napada i Crkvu da slavi Lucifera. :D

treća sreća. :D ovaj mi dio nije jasan:

iz ovoga sam zaključila da on još uvijek petlja nešto sa spiritizmom. a kako nisam čitala knjigu, niti gledala njegovu govoranciju, oslanjam se samo na tvoje tumačenje.

:rofl

E jeba me pas nijemi gluhom šapće :rofl

Pa ako on indirektno napada Crkvu da slavi Lucifera i okreće ljude od nedjelje sve ti moji neuroni rade malo preveč zavjerski pa onda po mom mozgu to izgeda da u biti subota ima veze s duhovima i da on želi da se obrate svi na subotu.

S obzirom koliko kroz cijeli intervju tvrdi i blagoslivlje tu subotu kao i to da je Vrhovni svećenik ispričao da Lucifer mrzi adventiste jer su u zaštiti Boga upravo zbog slavlja subote.

smo se skužile? :zubo

Marta
05-02-2013, 17:17
To su za mene sve mal zecsi pacijenti. Taj lik se mal dotakao dna, pa se spasio da bi se mozda u spasu uvukao u neki drugi ekstrem.

La Kruskha
05-02-2013, 17:45
To su za mene sve mal zecsi pacijenti. Taj lik se mal dotakao dna, pa se spasio da bi se mozda u spasu uvukao u neki drugi ekstrem.

Pa sad... i je..sve je to iz ekstrema u ekstrem, ali ako je iz zla ušao u nešto gdje se osjeća sretno i sigurno neka mu ga.

Samo mi dosta toga nije jasno u tom intrevjuu. Knjiga je ipak možda za par nijansi drugačija ili je se više ni ne sjećam dobro. :)

caporegime
05-02-2013, 17:56
je nedjelja Luciferov dan i da iako mnogi misle da taj dan štuju Boga, u praksi se klanjaju Luciferu.

glupost. nedjelja je jedan od sedam dana u tjednu koji predstavlja neradni dan.
nema veze koji je dan, bitno je da je je4dan od 7 dana a kako se zove nije bitno.
odnosno baš zato jer se ne radi, nazvali smo ga nedjelja.
a one sektaške fore da je Bog rekao da se štuje dan subotnji samo pokazuje da od svrhe i sadržaja nemaju ništa nego da se radi o formi u kojoj formu ti sektaši traže smisao.

La Kruskha
05-02-2013, 17:59
glupost. nedjelja je jedan od sedam dana u tjednu koji predstavlja neradni dan.
nema veze koji je dan, bitno je da je je4dan od 7 dana a kako se zove nije bitno.
odnosno baš zato jer se ne radi, nazvali smo ga nedjelja.
a one sektaške fore da je Bog rekao da se štuje dan subotnji samo pokazuje da od svrhe i sadržaja nemaju ništa nego da se radi o formi u kojoj formu ti sektaši traže smisao.

O tom pričam / pišem da mi je nejasno u svezi nekog ko tvrdi da ga je spasio Bog usput i tvrdi da se nedjelja ne priznaje pod dan štovanja njemu :nezna

ZGabriel
05-02-2013, 18:16
O tom pričam / pišem da mi je nejasno u svezi nekog ko tvrdi da ga je spasio Bog usput i tvrdi da se nedjelja ne priznaje pod dan štovanja njemu :nezna

i Isus je štovao subotu. :mig :zubo

Rodžer očito nije otišao puno dalje od površine. ali u svakom slučaju bolje je da je adventist nego sotonist. :D

i još moram ispravit krivi navod Velikog svećenika. :zubo sotona mrzi sve ljude, ne samo adventiste. :D

caporegime
05-02-2013, 18:19
ok, kak oto oni znaju što štuje sotona?
jel ga netko možda pratio?
vidio?
ima li svoje proroke?
ne budite senzacionalisti.
isus je štovao nedjeljeu kao neradni dan, a koji dan su židovi zvali sabbat.
nije bitno je li to onda neki drugi dan pomjereno, bitno je da se u spomen na Božji odmor, taj dan ne radi.

ZGabriel
05-02-2013, 18:20
budući da ja nisam teolog, neću im se pačati u posao. :D
evo jednog dobrog teksta sa katolik.hr

Adventisti, poznati u narodu i kao subotari, vjeruju kao i katolici u Presveto Trojstvo, Kristovo božanstvo, Marijino djevičanstvo, uskrsnuće tijela i drugi Isusov dolazak. Ipak oni, i pokraj toga, imaju nekoliko vrlo bizarnih doktrina:
a) Katolička Crkva je Babilonska bludnica,
b) papa je antikrist,
c) slavljenje nedjelje kao blagdana je žig Zvijeri (iz knjige Otkrivenja).

Zbog svega ovog nije ni čudo što se prema katolicima drže vrlo neprijateljski. Da je Katolička crkva Babilonska bludnica, te da je papa antikrist uobičajena su vjerovanja mnogih sekti i kultova, ali je zato slavljenje subote kao blagdana nešto po čemu je ova sekta dosta drukčija od ostalih.

Adventističku je sektu 1860. osnovala Ellena Gould White, spojivši dvije frakcije milerista, sekte koja se raspala kad se proročanstvo, da će se kraj svijeta dogoditi 1844., nije obistinilo. Ellena G. White, samoproklamirana proročica, tvrdila je da je doživjela nekoliko stotina ukazanja kroz koje su joj otkrivene božanske istine. Među tim su objavljenim "istinama" i tri spomenute doktrine koje je ona objavila u knjizi Veliki spor.

Adventisti, slijedeći "objave" Ellene White, tvrde da su katolici, u nekom trenutku - ne navode kojem - poslije smrti apostola, slavljenje subote zamijenili slavljenjem nedjelje. U potkrepu objave svoje osnivačice navode i biblijski redak: "Sjeti se da svetkuješ dan subotni" (Izl 20,8). To je izričita naredba Jahvina i stoga je se pravi kršćanin mora držati.

Ako, međutim, pobliže razmotrimo ovaj na prvi pogled očit dokaz, vidjet ćemo da on nema baš nikakve težine. Iako je istina da su katolici subotu zamijenili nedjeljom, istina je – a što adventisti prešućuju - i da je to učinio već sveti Petar s apostolima. Iz Biblije naime vidimo (Dj 20,7; 1 Kor 16,2) da se nedjelja slavila već u apostolsko doba. Tako sveti Pavao u Poslanici Kološanima piše vjernicima da se ne obaziru na one koji im spočitavaju što se ne drže subote: "Prema tome, neka vas nitko ne osuđuje zbog jela ili pića, ili zbog godišnjih blagdana, ili mlađakâ, ili subotâ!" (Kol 2,16).

Osim toga, uz Bibliju postoje još i mnogi drugi spisi crkvenih otaca (neki su od njih bili izravni učenici apostola) koji govore da kršćani svetkuju nedjelju, dan Gospodinov (kad je Isus uskrsnuo), a ne subotu: Didahe (str. 14, 70. n.e.), Barnaba (Pisma Barnabe 15,6-8; 74. n.e.), Ignacije Antiohijski (Pisma Magnežanima, str. 8, 110 n.e.), Justin Mučenik (Prva obrana, str. 67, 155. n.e.), Tertulijan (Odgovor Židovima, str. 2, 203. n.e.), Origen (Komentar Ivanova evanđelja 2,28, 229. n.e.) Viktorin (Stvaranje svijeta, 300. n.e.), Euzebije Cezarejski (Povijest Crkve 1,4.8, 312. n.e.), Atanazije (O suboti i obrezanju, str. 3, 345. n.e.) i mnogi drugi. Laodicejski koncil (360. n.e.) u 29. kanonu veli: "Kršćani se ne bi smjeli judaizirati (oponašati Židove) i ne bi smjeli mirovati u subotu, nego tog dana raditi; međutim trebaju svetkovati Gospodinov dan [nedjelju] i ako je moguće taj dan ne raditi."

Kao drugo, Jahve je najavio da će sklopiti Novi savez "različit od Saveza koji učinih s ocima" izraelovim (Heb 8, 8-9; Jr 31,31-32), "A kad veli: novi, time je prvi proglasio zastarjelim. A što stari i zastarijeva, blizu je iščeznuća" (Heb 8,13). Taj je Novi savez sklopio Isus Krist (Lk 22,20; 1 Kor 11,25; 2 Kor 3,6; Heb 9,15; 12,24), i time ukinuo stari. Isus je prvi koji se ogriješio o subotu, "Stoga su Židovi još više nastojali da ga ubiju, jer je ne samo kršio subotu nego i Boga nazivao svojim ocem" (Iv 5,18). Onima koji su mu predbacivali da ne poštuje subotu, Isus je odgovorio: "Subota je stvorena radi čovjeka, a ne čovjek radi subote. Stoga je Sin Čovječji gospodar i subote" (Mk 2,27-28).

Adventisti su učinili tipičnu grešku, jer su jedan biblijski citat izvadili iz konteksta pa – ne poznajući povijest Crkve - iz njega izveli krivi zaključak. Jahve je izravno naredio i koješta drugo: "neka je kazna: život za život, oko za oko, zub za zub" (Izl 21,23-24; Pnz 19,21); "Kad čovjek proda svoju kćer za ropkinju, neka se ona ne oslobađa" (Izl 21,7); "Tko otme čovjeka neka se kazni smrću" (Izl 21,16); "Tko prokune svoga oca ili majku neka se kazni smrću"; "Ako se u tvojoj sredini nađe čovjek ili žena da učini što je zlo u očima Jahve, Boga tvoga, i krši njegov savez… toga čovjeka ili tu ženu, koji učiniše takvu opačinu, izvedi na gradska vrata te ih kamenuj da poginu" (Pnz 17,2-5) i tako dalje, i tako dalje. Žele li adventisti biti dosljedni, to jest obdržavati subotu kako je Jahve odredio, onda trebaju ne samo slaviti subotu, nego i obdržavati sve ostale Jahvine zapovijedi iz Starog saveza.

Isus je sklopio Novi savez i dao nam novu zapovijed, da ljubimo Gospodina Boga svoga i bližnjega svoga (Mt 22,34-39; Iv 13,34). "O tim dvjema zapovijedima ovisi sav Zakon i Proroci" (Mt 22,40).

Oni koji optužuju Katoličku Crkvu da je ukinula slavljenje subote, optužuju i samog Krista, baš kao što su to činili i farizeji, jer "Nato neki farizeji rekoše: Ovaj čovjek [Isus] ne dolazi od Boga: ne svetkuje subote" (Iv 9,16).

I napokon bi adventisti, budući da za razliku od kultova priznaju Isusa Krista za Boga, te vjeruju u istinitost Svetog pisma, trebali, ako žele biti dosljedni, vjerovati i u Isusovo proročanstvo da njegovu Crkvu, sagrađenu na Petru - Stijeni, prvom papi Katoličke crkve, Vrata pakla neće nadvladati (Mt 16,18). Očito je, međutim, da adventisti više vjeruju svojoj "proročici" Elleni.

ZGabriel
05-02-2013, 18:24
nije bitno je li to onda neki drugi dan pomjereno, bitno je da se u spomen na Božji odmor, taj dan ne radi.

sabat je subota, Isus je uskrsnuo u nedjelju, zbog toga je "odmor" pomaknut u nedjelju. :)

ako nisi čuo za sotoniste, informiraj se.

La Kruskha
05-02-2013, 18:29
i Isus je štovao subotu. :mig :zubo

Rodžer očito nije otišao puno dalje od površine. ali u svakom slučaju bolje je da je adventist nego sotonist. :D

i još moram ispravit krivi navod Velikog svećenika. :zubo sotona mrzi sve ljude, ne samo adventiste. :D

Sve 5...samo ako se on izbavio iz svega toga s adventistima ne treba od nedjelje raditi zlo :nezna

Čuj nu...Velikog svećenika ispravlja :nebudobro
:kez

ok, kak oto oni znaju što štuje sotona?
jel ga netko možda pratio?
vidio?
ima li svoje proroke?
ne budite senzacionalisti.

nemoj ti nama ne budite :durise
Ma gle, ako smo već kod sekti i spiritualizma i zlih duhova u službi sotone koji prilikom inicijacije "daruju" dare članovima (u Rogerovom slučaju dar da "vidi" pobjednike konjskih utrka)..tada i oni prenose poruke ili u nekim djelovima sam sotona priča o tome što štuje što ne i prate ga sljedbenici.

I jebagaled jel netko pogledao taj intervu ili svi špekulirate s menom o tome?

Ok..neke stvari su općenite i logične , ali ja pričam o konkretno ovom slučaju :durise

ZGabriel
05-02-2013, 18:34
nisam pogledala, rekla sam ti odmah. :D

a što tebe čudi da on od nedjelje radi zlo? pa ispran mu je mozak. on doslovno uzima ono što su mu rekli. pročitaj onaj citat gore o adventistima, sve će ti biti jasno.

sagitarius
05-02-2013, 18:39
Iako sam u međuvremenu dosta napisao da odgovorim i komentiram na ovu temu, sve sam pobrisao i nije mi žao truda, jer Gabrijelin upis i tekst kojeg je prenijela su dali u najkraćem sve nužne odgovore na pitanja i dileme koje su se servirale na ovoj temi...

La Kruskha
05-02-2013, 18:41
nisam pogledala, rekla sam ti odmah. :D

a što tebe čudi da on od nedjelje radi zlo? pa ispran mu je mozak. on doslovno uzima ono što su mu rekli. pročitaj onaj citat gore o adventistima, sve će ti biti jasno.

Ok..jasno mi to i taj dio. Napomenula sam već da ga adventisti izbavili i naravno da ćenjih kovati i braniti i sad još po ovom članku citatu gore vidim koliko su rigorozni što se tiče nedjelje.
Međutim u intervjuju je izjavio da prije nego je razmišljao o izlasku i prije ičega uopće taj Vrhovni dreksar je pričao o adventistima.

Zaključit ćemo onda da laže :misli :ne zna

sagitarius
05-02-2013, 18:47
Ok..jasno mi to i taj dio. Napomenula sam već da ga adventisti izbavili i naravno da ćenjih kovati i braniti i sad još po ovom članku citatu gore vidim koliko su rigorozni što se tiče nedjelje.
Međutim u intervjuju je izjavio da prije nego je razmišljao o izlasku i prije ičega uopće taj Vrhovni dreksar je pričao o adventistima.

Zaključit ćemo onda da laže :misli :ne zna

Ma stara lopuža, petljanac, nego što.. napisao knjigu uzeo pare, sad mu malo pa hoće još..., a tema zapaljiva i vazda se isplati...
:smijeh:smijeh:smijeh

ZGabriel
05-02-2013, 18:56
'vako, kruška, za ubuduće. :zubo malo jasnije razloži problem koji te zanima. nisi jasno odvojila koji dio se odnosi na sotoniste, a koji na adventiste. a nitko nije gledao intervju pa pričamo napamet. :zubo ja cijelo vrijeme mislim da je Veliki svećenik adventist. :smijeh

sagi, nemoj brisat svoje tekstove. :)

sagitarius
05-02-2013, 19:15
'vako, kruška, za ubuduće. :zubo malo jasnije razloži problem koji te zanima. nisi jasno odvojila koji dio se odnosi na sotoniste, a koji na adventiste. a nitko nije gledao intervju pa pričamo napamet. :zubo ja cijelo vrijeme mislim da je Veliki svećenik adventist. :smijeh

Ma da, ja sam dosta discipliniran kad je u pitanju tema o kojoj se komentira za što mi je na neki način uvijek najmeritorniji uvodni post,a kojeg autor teme postavi po svom ukusu i izboru.Već u tom dijelu daju se zapaziti generalne dileme autorice o stvarima koje istina, ne posve jasno definirano, pita i na što logočno očekuje diskusiju...
Po automatizmu čovjek upada u zamku da prvo obrazlaže i diskutira dileme koje autorica iznosi, čime praktično dolazi do udvajanja teme, što si ti Gabi pravilno zapazila i izdiskutirala.
Tu je u međuvremenu došao i onaj veliki post sa preuzetim tekstom koji je definitivno zatvorio ovaj dio teme.
Ostaje da se razgovara o liku čija kompletna priča predstavlja nekonzistentnu tvorevinu u koju su zamiješane razne stvari i pristupi, što je novo pitanje i tema za sebe, s tim što je uistinu ovakvih likova prepun internet i svaki od njih sa svojim "sljedbenicima" prića o svojoj nekakvoj "konačnoj velikoj istini", koju su čudesno "spoznali".
Uostalom u Svetom Pismu je i predviđena pojava lažnih proroka i stanovitih napada na crkvene temelje, pa i na samog Krista, što je uostalom činjeno kroz vijekove i bit će činjeno sve do sudnjeg dana, kada će pod Njegove noge biti podloženi svi ti neprijatelji zajedno sa Smrću...
Stoga je bar meni uistinu smiješno i groteskno bilo slušati i gledati čićicu kako se trudi da ubijedi što više ljudi u svoje tlapnje, jer taj je prodana duša kojoj su, ali zaista evidentno i providno najbitniji novci...

Bukowski
05-02-2013, 19:33
Gabriela,jednom postu gore si napisala "sotoniste i ostale sektaše".Zašto je po tebi sotonizam sektaštvo,a katolicizam (ili judeizam,nebitno) religija?Mislim da je termin religija općenito totalno izgubio svoje pravo značenje,a da se termin sekta olako lijepi i dodjeljuje po volji.znači ukratko,možeš mi napisat koja je po tebi razlika između religije i sekte?
Ja ne znam zašto se tradicionalni sotonizam ne bi mogao smatrati religijom (tu mislim na ovo uobičajeno značenje tog pojma).

A što se tiče Rogera Morneaua,on je u onom poznatom intervjuu rekao dosta dobrih i istinitih stvari (tu ne pričam o ovoj po meni gluposti kako su Adventisti "zaštoćeni"),nego o nekim drugim stvarima,konkretno koje se tiču samog sotonizma.Ili svih njegovih prikrivenih oblika,od spiritualizma do raznih New Age učenja,kanaliziranja,meditacije,pa čak i NLO stvari.

Ako nekog zanima sotonizam i sam Sotona,po meni je dosta da pročita tri knjige,i znat će manje više sve,puno više nego se da naučit iz Crowleyevih,LaVeyevih ili Levijevih knjiga.Knjiga prva "Ja,Lucifer" Glenna Duncana,odlična knjiga o razlikama između duhovnog i tjelesnog.Knjiga druga "Pisma starijeg demona mlađemu" (Screwtape letters),ne mogu se sad sjetit pisca,odlična knjiga o metodama rada demona,zavođenju,o manama i slabostima ljudskog karaktera te o "ljudskosti" općenito.I treća,po meni definitivno najbolja,"Ispovijed palog anđela",pisac nepoznat,potpisao je knjigu aliasom "Penta Gram".Odlična knjiga u kojoj Lucifer otkriva sve,od početka do danas,kao i planove za budućnost.

ZGabriel
05-02-2013, 19:56
Gabriela,jednom postu gore si napisala "sotoniste i ostale sektaše".Zašto je po tebi sotonizam sektaštvo,a katolicizam (ili judeizam,nebitno) religija?Mislim da je termin religija općenito totalno izgubio svoje pravo značenje,a da se termin sekta olako lijepi i dodjeljuje po volji.znači ukratko,možeš mi napisat koja je po tebi razlika između religije i sekte?

sve što ne spada u tri velike svjetske religije - kršćanstvo, islam i judaizam, za mene je sekta. što se kršćanstva tiče, samo Katolička i Pravoslavna crkva su crkve, ostalo su denominacije. ja ih zovem sekte, zato jer je kraće.
sotonizam nije vjera u Boga, nego u palog anđela. za mene opet sekta.

sagitarius
05-02-2013, 20:15
Ja ne znam zašto se tradicionalni sotonizam ne bi mogao smatrati religijom (tu mislim na ovo uobičajeno značenje tog pojma).

A što se tiče Rogera Morneaua,on je u onom poznatom intervjuu rekao dosta dobrih i istinitih stvari (tu ne pričam o ovoj po meni gluposti kako su Adventisti "zaštoćeni"),nego o nekim drugim stvarima,konkretno koje se tiču samog sotonizma.Ili svih njegovih prikrivenih oblika,od spiritualizma do raznih New Age učenja,kanaliziranja,meditacije,pa čak i NLO stvari.

Ako nekog zanima sotonizam i sam Sotona,po meni je dosta da pročita tri knjige,i znat će manje više sve,puno više nego se da naučit iz Crowleyevih,LaVeyevih ili Levijevih knjiga.Knjiga prva "Ja,Lucifer" Glenna Duncana,odlična knjiga o razlikama između duhovnog i tjelesnog.Knjiga druga "Pisma starijeg demona mlađemu" (Screwtape letters),ne mogu se sad sjetit pisca,odlična knjiga o metodama rada demona,zavođenju,o manama i slabostima ljudskog karaktera te o "ljudskosti" općenito.I treća,po meni definitivno najbolja,"Ispovijed palog anđela",pisac nepoznat,potpisao je knjigu aliasom "Penta Gram".Odlična knjiga u kojoj Lucifer otkriva sve,od početka do danas,kao i planove za budućnost.

Iako me nisi osobno "prozvao" kako si to učinio sa Gabi, ipak bih se usudio i rekao par riječi kao svoj kratki odgovor ili ako ti bolje zvući moj osvrt na neka pitanja koja si postavio Gabi.
Kada se govori o nekom sustavu vjerovanja koje se temelji na vlastitim svetim knjigama i kada taj sustav predstavlja pozitivna životna stremljenja, pozitivni kodeks ponašanja među ljudima, ljubav prema sebi i bližnjem, kada je suobličen sa čovjekom i njegovim potrebama i prispodobljen svakodnevnom životu, kada ima smislen i čovjekovoj moći poimanja smislen sustav vrijednosti, kada ima vjernike među kojim širi toleranciju, kulturu ophođenja i prihvatanja i kada je u centru tog odnosa kao smisao života postavljeno Božanstvo - Bog u kojem se finalizira čovjekovo ovaploćenje u istini, ljubavi i vječnosti, tada u širem smislu govorimo o egszistentnosti neke religije.
E sad sam sebi odgovori zašto je sotonizam van definiranosti religije i zašto nije religija čak ni po teološkoj definiciji, a s obzirom da je slika u izokrenutom ogledalu već postojećeg sustava vjerovanja i da je proistekla iz tog sustava, jasno u onom suprotnom polu kazne, kaosa i ognja, vječite patnje i besmisla...

Što se tiče literature koju toplo i blagonaklono preporučaš "zainteresiranim", ja bih istim, još svesrdnije preporučio samo jednu knjigu u kojoj će saznati puno više nego u svim knjigama koje si ti danas pripomenuo.
Moja najtoplija preporuka svima je Sveto Pismo...

La Kruskha
05-02-2013, 20:15
Ma stara lopuža, petljanac, nego što.. napisao knjigu uzeo pare, sad mu malo pa hoće još..., a tema zapaljiva i vazda se isplati...
:smijeh:smijeh:smijeh

Pa to sam rekla u uvodnom postu da sam mišljenja da deda oće biti zvijezda :nezna

odi ti v rit :rofl
Sad sam ja nejasna a ona zamjenila Vrhovnog Svećenika spiritualista sa svećenikom adventsita ... jaoj ...

La Kruskha
05-02-2013, 20:18

Ne znam koga zanimaju te litarature al ajd..nek si i to napomenuo.
Nisam ni jednim postom napisala da se u intervjuu ne nalaze neke istinite stvari koje su u biti i općenite što se tiče sotonizma. Nego mi nije bila jasna subota -nedelja i njegov koncept iste :nezna

ZGabriel
05-02-2013, 20:18
Što se tiče literature koju toplo i blagonaklono preporučaš "zainteresiranim", ja bih istim, još svesrdnije preporučio samo jednu knjigu u kojoj će saznati puno više nego u svim knjigama koje si ti danas pripomenuo.
Moja najtoplija preporuka svima je Sveto Pismo...

ovo sam i ja htjela napisati. :D

kruščice, nisam ja postavila temu, ti si. :018

hoćeš reći da sam jako puno pogriješila? :D

ZGabriel
05-02-2013, 20:20
Nego mi nije bila jasna subota -nedelja i njegov koncept iste :nezna

na to oni i igraju. izvuku iz Biblije ono što im odgovara i to dobro razlože. ako nalete na nekoga povodljivog, eto im novog člana.

La Kruskha
05-02-2013, 20:29
kruščice, nisam ja postavila temu, ti si. :018

hoćeš reći da sam jako puno pogriješila? :D

Pa dobro... možda se ja ne znam izraziti ko oni jebivetri u romanima, ali se trudim :zubo

Ali ti...pogrešku života si napravila :kava

na to oni i igraju. izvuku iz Biblije ono što im odgovara i to dobro razlože. ako nalete na nekoga povodljivog, eto im novog člana.

Pa svaki će svoje tumačiti i zubima i noktima se držati svojeg..sasma jasno...
Ali ..uff... moram sad polako...:zubo

Rogera su spasili adventisti... prije toga je Vrhovni svečenik SPIRITULALISTA :zubo spominjao adventiste kao "Svete krave" koji su zaštićeni baš zbog subote.
Roger si je zapamtio jako dobro te adventiste pa kad je upoznao jednog od njih njima se i priključio.

Zato kažem da mi nikako onda nije jasna ta subota koju on zagovara činjenicama da je se spominjalo na tim seansama i prije samog ulaska na "svjetlu stranu".

E ..ak sad nisam dobro ratumačila svoje idem se samoubiti.

ZGabriel
05-02-2013, 20:38
ma ok je tumačenje, nemoj da se besiš. :zubo

Roger očito nije pazio na vjeronauku kad je bio mali, mogao je sam zaključiti neke stvari. :D

u Starom zavjetu subota je bila dan odmora. od Isusovog uskrsnuća to je nedjelja. tako se slavi u Crkvi, drugi nek slave kako hoće. što se mene tiče, sotonisti mogu slavit asfalt srijedom, to ima veze s Crkvom koliko i nedjelja kao dan posvećen Luciferu.
možda je Adventistička zajednica tu gdje on živi bila jaka, pa su sotonisti posebno naglašavali nju? :nezna

p.s. za Židove je subota i dalje dan Gospodnji, nek se njima pridruži.

La Kruskha
05-02-2013, 20:41

Roger očito nije pazio na vjeronauku kad je bio mali, mogao je sam zaključiti neke stvari. :D

u Starom zavjetu subota je bila dan odmora. od Isusovog uskrsnuća to je nedjelja. tako se slavi u Crkvi, drugi nek slave kako hoće. što se mene tiče, sotonisti mogu slavit asfalt srijedom, to ima veze s Crkvom koliko i nedjelja kao dan posvećen Luciferu.
možda je Adventistička zajednica tu gdje on živi bila jaka, pa su sotonisti posebno naglašavali nju? :nezna

Čekaj..moram sad speći palačinke a onda bum došla napisati nešto mudro :zubo

caporegime
05-02-2013, 21:24
Čekaj..moram sad speći palačinke a onda bum došla napisati nešto mudro :zubo

oho..trošiš vlastite megabajte.......još ćeš ti i runde okretat...

La Kruskha
05-02-2013, 21:29

p.s. za Židove je subota i dalje dan Gospodnji, nek se njima pridruži.

A misliš njih se naglašavalo da ih se i eliminira? :misli

A ko zna..špekuliramo...

Samo meni je ne znam... nekako kao da on radi još na njihovoj strani pa uporno gura tu subotu bez obzira na adventiste ili eventualno sere da je ovaj Vrhovni to izjavio da navuče narod na adventiste :nezna

Šta je mudro... :facepalm :rofl

La Kruskha
05-02-2013, 21:30

Propao mi dan :nezna

Budi happy...našla spas pri vama :kava

ZGabriel
05-02-2013, 21:31

capo, to je sve zbog tebe. čula žena da si lep k'o greh i tup na Religiju, da potraži spas.

ZGabriel
05-02-2013, 21:33
A misliš njih se naglašavalo da ih se i eliminira? :misli

A ko zna..špekuliramo...

Samo meni je ne znam... nekako kao da on radi još na njihovoj strani pa uporno gura tu subotu bez obzira na adventiste ili eventualno sere da je ovaj Vrhovni to izjavio da navuče narod na adventiste :nezna

Šta je mudro... :facepalm :rofl

pa to je već teorija zavjere, ali s njima nikad ne znaš. moguće je oboje.

La Kruskha
05-02-2013, 22:15
I tu crkne tema :(

ZGabriel
05-02-2013, 22:17
polako, ima više odgovora nego većina tema na politici. :D

La Kruskha
05-02-2013, 22:19
E ..a ajde ti pogledaj taj intervju pa da nda diskutiramo a? :zubo

ZGabriel
05-02-2013, 22:21
E ..a ajde ti pogledaj taj intervju pa da nda diskutiramo a? :zubo

stani u red. :D imam tri stvari koje moram obavit prije toga...ne, 4. ne, 5. :jao
probat ću do vikenda pogledat.

La Kruskha
05-02-2013, 22:26
Zaposlena žena :misli

Aj čekat ću :mig

ogledalce
05-02-2013, 22:53
jedina knjiga koju sma pročitala o sotonizmu i zazivanje mrtvih itd itd je ova UGOVOR S ĐAVLOM,,,,imam je još,
ali volila bi da je nisam nikad pročitala,teška,al ujedno mi je samo još više otvorila oči u Vjeru i Boga,

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSHIN0krSPgEl-4f4FDcXJsxMaOPZHi4-i-MzxyhgeRSqlVVm839w

http://www.srcelubenice.com/media/catalog/product/cache/1/image/500x500/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/9/_/9.5.11.1_0015.jpg

La Kruskha
06-02-2013, 10:56
Ma sve je to mamo đambo. I nije mi neka fora niti preveliki interes proučavati takva štiva.

Zgrozila sam se na neku curu koja je zabrijala da joj je baba u nasljedstvo "ostavila" neke moći.
Mislim..možda ima nešto u tome, ali ona je čvrsto odlučila da će ona naći nekog tko će njoj pomoći da ona shvati kako se sve te moći koriste.
I onda dođe "tog nekog" tražiti na forum hr :zubo

I šta će onda ona u biti sa tim "moćima". Šta?
Mir u svijetu uspostavljat?
Ahm.

Bukowski
06-02-2013, 14:50
Kada se govori o nekom sustavu vjerovanja koje se temelji na vlastitim svetim knjigama i kada taj sustav predstavlja pozitivna životna stremljenja, pozitivni kodeks ponašanja među ljudima, ljubav prema sebi i bližnjem, kada je suobličen sa čovjekom i njegovim potrebama i prispodobljen svakodnevnom životu, kada ima smislen i čovjekovoj moći poimanja smislen sustav vrijednosti, kada ima vjernike među kojim širi toleranciju, kulturu ophođenja i prihvatanja i kada je u centru tog odnosa kao smisao života postavljeno Božanstvo - Bog u kojem se finalizira čovjekovo ovaploćenje u istini, ljubavi i vječnosti, tada u širem smislu govorimo o egszistentnosti neke religije.

Okej,ali zar ne vrijedi i zu ona da je "ljepota u oku promatrača"?Zar ne iščitava masa ljudi Kur'an kao direktan poziv na ubijanje?Zar nije Talmud dokaz da ni Stari zavijet nije pozivanje na mir i toleranciju?Zar nije i Katolička crkva kroz povijest puno puta dokazala to?
Isto tako,ima mnogo sotonista koji sotonizam gledaju kao "samoizgrađivanje",nešto u stilu spomenutog New Agea.Pogotovo moderni sotonisti,koji se oslanjaju na "Satanističku bibliju" Antona LaVeya.Sve to meni govori da je samo pitanje shvaćanja.

Prema tome,ostaje to da sotonizam nije religija jer je nastao kao izokrenuto kršćanstvo?Ako je originalnost čimbenik po kojem se određuje da li je nešto religija,onda u religiju sasvim sigurno spada i Scijentologija,kao i sva istočnjačka učenja.

Da skratim,ti si manje ili više napisao da je religija filozofija,koja stremi ka usavršavanju sebe.Onda je masa danas aktualnih "self help" knjiga religija? (karikiram,ali ako su (samo)usavršavanje i vjera u "natprirodo" osnove da bi se nešto zvalo religijom,onda to sotonizam sigurno jest)

PS.Ja sam spomenuo onu literaturu jer je naslov threada totalno zbunjujući i praktički nema nikakve veze sa potavljenim pitanjem.I kao "insajderske informacije",jer neprijatelja je dobro poznavat.
PPS.Gabriela,nisi mi odgovorila,bar ne u potpunosti,htio sam odgovor u stilu ovoga koji je sagitarius napisao,ili pojednostavljeno,zašto su samo ta tri dominantna sustava vjerovanja religije?

ZGabriel
06-02-2013, 14:53
PPS.Gabriela,nisi mi odgovorila,bar ne u potpunosti,htio sam odgovor u stilu ovoga koji je sagitarius napisao,ili pojednostavljeno,zašto su samo ta tri dominantna sustava vjerovanja religije?

zato jer ih ja tako doživljavam. :kava
svaki dripac može izjaviti da mu se ukazalo Nešto i osnovati neku nazovi vjersku zajednicu. :nezna to za mene nije religija.

La Kruskha
08-02-2013, 15:05
PS.Ja sam spomenuo onu literaturu jer je naslov threada totalno zbunjujući i praktički nema nikakve veze sa potavljenim pitanjem.I kao "insajderske informacije",jer neprijatelja je dobro poznavat.

Zato čitaš uvodni post :nezna
Da se može sve napisati u naslovu čemu cijele plahte u uvodu?
Ja prva lijena bi izglasala za to.

A to da je neprijatelja dobro poznavati ti ajd priznam :kez

sagitarius
08-02-2013, 20:48
Okej,ali zar ne vrijedi i zu ona da je "ljepota u oku promatrača"?Zar ne iščitava masa ljudi Kur'an kao direktan poziv na ubijanje?Zar nije Talmud dokaz da ni Stari zavijet nije pozivanje na mir i toleranciju?Zar nije i Katolička crkva kroz povijest puno puta dokazala to?
Isto tako,ima mnogo sotonista koji sotonizam gledaju kao "samoizgrađivanje",nešto u stilu spomenutog New Agea.Pogotovo moderni sotonisti,koji se oslanjaju na "Satanističku bibliju" Antona LaVeya.Sve to meni govori da je samo pitanje shvaćanja.

Prema tome,ostaje to da sotonizam nije religija jer je nastao kao izokrenuto kršćanstvo?Ako je originalnost čimbenik po kojem se određuje da li je nešto religija,onda u religiju sasvim sigurno spada i Scijentologija,kao i sva istočnjačka učenja.

Da skratim,ti si manje ili više napisao da je religija filozofija,koja stremi ka usavršavanju sebe.Onda je masa danas aktualnih "self help" knjiga religija? (karikiram,ali ako su (samo)usavršavanje i vjera u "natprirodo" osnove da bi se nešto zvalo religijom,onda to sotonizam sigurno jest)

Vrlo nategnuta konstatacija da je ljepota u oku promatrača aka religija je ono što mi mislimo da je religija.
Generalno ne mislim da je tema bila rasprava o tome što piše u Talmudu ili Kuranu, niti što je Katolička crkva dokazala kroz povijest, naprosto, sotonizam može biti filozofija, ali po osnovnoj temeljnoj definiciji je klasična sekta, dakle nije stvar u ljepoti u oku nego u činjenici koja je defacto i de iure definirana.
Po automatizmu tvoj zaključak je deplasirao sam sebe uzimajući "sotonističku bibliju" kao stvar New Age-a, kulerskih metalika furki k tomu u onako u izokrenutoj projekciji jedne formalne religije, čime je dalja prića nepotrebno natezanje mogućnosti i eventualija o postojanju sotonističke religije - non sens (par exelance).
Nisam ni manje ni više napisao da je religija filozofija koja stremi usavršavanju samog sebe, mada je i to jedna od dimenzija religije, tako da self help books u stilu kako da najlakše naučim Njemački nipošto nije u ravni sa vjerom u "natprirodno", kako si zaključio iz nečega što nisam tvrdio.
Da zaključim.
Prića o liku iz "zadate teme" je prevarantska saga, po meni, u stilu mutljage dostojne Dela Trotera i prtljage u njegovom trotočkašu, doduše, to je moja impresija i stav, a nitko ne spori da drugi imaju svoj stav o tome.
Zar ne?

Bukowski
11-02-2013, 15:07
Ne znam sagitarius,nisam te baš shvatio.Ja sam postavio pitanje što religija jest,a ti si odgovorio (ukratko) da je to filozofija (ovo je u nedostatku boljeg termina) koja stremi ka samousavršavanju + vjera u natprirodno.Pročitao sam sad tvoj post treći put i opet sam došao do istog zaključka.Ako je ovo istina,a ne vidim gdje griješim,zašto Scijentologija nije religija?

Ja sam Satanističku Bibliju Antona S. LaVeya naveo kao referencu,ako ćemo u detalje,moderni satanizam nije sigurno religija,s obzirom da ne vjeruju u postojanje natprirodnog.Moderni satanizam je doslovno filozofija,ateistička.
Ali to za tradicionalni satanizam ne vrijedi.

Da ne duljim,nije ni bitno,moje pisanje nije pokušaj dokazivanja da satanizam jest religija,nego je bilo u svrhu da se razmisli o ljepljenju termina.Mnogi bi i katolicizam nazvali sektom,posebno ovi iz urbanih evolucionističkih bastiona.Njima je sektaštvo draga riječ,oni isto spadaju u ono šta su TBF tako dobro nazvali "dobri barbe i tete šta vole lipit etikete".

Ionako je religija kao termin totalno izokrenuta.Nebitno.