PDA

Pogledaj Full Version : Srpske paravojske- jel to vrijedilo išta?

Stranice : 1 2 [3]

Inkvizitor
18-02-2014, 18:28
Ne, nego da tvrđava danas u očima Hrvata nema drugu simboliku do one vezane za događaj od pre 15 godina.

Kaponja je pomenuo da slobodno idete na nacionalne svetinje, da ih slobodno pohodite, odatle je potekla ova rasprava. Pa rekoh da priupitam o kojim svetinjama se radi, možda neka zadužbina ili grobno mesto srednjevekovnog hrvatskog kralja, neki srednjevekovni samostan ili crkvu/baziliku, spomen-mesto neke bitke, mislio sam na neku masovnu iscenaciju i simbolički značaj u očima običnog hrvatskog čoveka.

Nije hrvatski običaj da se pohode ta mjesta jer nije nam takav nacionalni kod..mjesta ima..Krbava, Sisak, stare crkvene bazilike u Ninu pa spomenuti Knin..pa utvrda Gvozdansko kod Karlovca gdje su svi branitelji izginuli pred Osmanlijama ne htjedući se predat

ostaci tvrđave

http://www.hkv.hr/images/stories/gvz1.jpg-m.jpg

..Kliška utvrda i tvrđava koja je desetljećima opsjedana od Turaka

http://i1.ytimg.com/vi/2V4BX0FNNjY/maxresdefault.jpg

I još masa sličnih stvari..

ali ako ne mitomanimo to ne znači da ih nema

a sad molim te..možeš li prestat pilat..:cerek

Inkvizitor
18-02-2014, 18:29
Pa valjda je i ta avijacija NATO-a kudikamo jača od svemoćne hrvatske armade sa svim rodovima.

Pitanje je, ako smo od vas zemtali 1995. u strahu da ne pokorite celu Srbiju jer smo kako kažete bili sa zastarelom tehnikom, iscrpljeni, bez goriva, moral nula - kako to da 4 godine kasnije (znači još iscrpljeniji, s još starijom tehnikom, sledstveno i slabijim moralom) smo izašli na crtu NATO, eto nevidljivom na nebu ali i takvim za nijansicu jačim od strašne hrvatske vojske? Neko logično objašnjenje...

Moguće da se Srbija više bojala Hrvatske nego NATO-a predvođenog Amerikom, i to me ne bi iznenadilo da čujem... Ali osim toga objašnjenja, jel postoji još neko?

Ne znam, pitaj Dimitrijevića..koliko ja znam HV nije imala plan napasti Srbiju.

U strahu su velike oči.

Uroš
18-02-2014, 18:34
pa onda znaš malo o ustroju, smjeni, pričuvnim položajima.......
pa 26 000 mora izdržati ako imaju petlje, napadu protivnika od 50-60000, barem dan-dva. da ovi dobiju priliku ući u borbu.
pa bilo ja sa hv postrojbi koji nisu imali nikakve borbe obzirom su predviđene za ulazak u borbu a protivnik umjesto da se bori, šprinta.
hoćemo onda i njih elimirati?

Znači sad je napadalo 50 hiljada hrvatskih vojnika u Oluji, očekujem da ta cifra u narednih pola sata spadne na nekih cirka 30 hiljada, da bude pata-pata...

Tih 26 hiljada je borbeno stanje SVK pred Oluju, nikakve operativne rezerve u ljudstvu nije bilo, oslanjali su se na pomoć VRS. A rezervnih položaja nije bilo.

Da se razumemo, već sam rekao da sve to ne umanjuje vašu vojnu pobedu u "Oluji" ali me ovo gađanje ciframa podstaklo da uskočim jer ispada da je u jednoj objektivno varošici (Vukovaru) u uličnim borbama se borilo desetine hiljada srpskih boraca, a na 1000 kilometara dugom frontu u "Oluji" liniju je probijalo 50 hiljada hrvatskih vojnika... Ujednačeni kriterijumi, što bi se reklo...

caporegime
18-02-2014, 18:38
e jesi budala.
pa kad je od ovih 40 000 ljudi, bilo 26 000 na položajima, zar misliš da je svih 100 000 vojnika koji su bili uklljučeni u kopnene operacije krenulo odjednom?

Inkvizitor
18-02-2014, 18:39
Znači sad je napadalo 50 hiljada hrvatskih vojnika u Oluji, očekujem da ta cifra u narednih pola sata spadne na nekih cirka 30 hiljada, da bude pata-pata...

Tih 26 hiljada je borbeno stanje SVK pred Oluju, nikakve operativne rezerve u ljudstvu nije bilo, oslanjali su se na pomoć VRS. A rezervnih položaja nije bilo.

Da se razumemo, već sam rekao da sve to ne umanjuje vašu vojnu pobedu u "Oluji" ali me ovo gađanje ciframa podstaklo da uskočim jer ispada da je u jednoj objektivno varošici (Vukovaru) u uličnim borbama se borilo desetine hiljada srpskih boraca, a na 1000 kilometara dugom frontu u "Oluji" liniju je probijalo 50 hiljada hrvatskih vojnika... Ujednačeni kriterijumi, što bi se reklo...

50 000 vojnika u prvom ešalonu. pa nije svaki mobiliziran hrvatski vojnik bio sprema da juriša na rovove.

Dignuto je masa ljudi koji nisu imali borbenog iskustva.

Napadale su gardijske brigade, specijalne postrojbe Glavnog stožera i specijalni dio policijskih snaga i samo neke najiskusnije domobranske postrojbe..

Pa nije to bila masovka ko na Staljingradu

Sve ti to znaš samo se praviš blesav.

Oko Vukovara je bilo masa JNA vojske ali nisu sve sudjelovale u uličnim borbama to je jasno i to nitko niti ne tvrdi....čak je poslije JNa promjenila strategiju nakon prvih velikih gubitaka i umjesto masovnog napada masovno rušila topništvom grad i ubacivala manje borbene grupe.

Uroš
18-02-2014, 18:43
Ne znam, pitaj Dimitrijevića..koliko ja znam HV nije imala plan napasti Srbiju.

U strahu su velike oči.

Pa kakav je to usrani odgovor "pitaj Dimitrijevića", i onda se ljutiš kad ti kažem da si nula diskutant. Nisam te pitao da mi podastreš obaveštajne podatke ili šta li već, nego logično objašnjenje kako se to ne ukenjasmo od straha od NATO-a kad smo bili još slabiji nego 1995. kad smo se tresli od HV, koji je složićeš se bar za nijansu, ako i toliko, slabiji od NATO (već od pojedinačnih vojski-članica je jači, počev od američke vojske pa nadalje, ali pričam o savezu kao skupu svih članica).

Tehnika starija 4 godine, ekonomski iscrpljeniji nego 1995. jer sankcije i dalje na snazi, moral valjda isto na nuli. Kako to da su se ljudi tako masovno odazivali 1999. da brane Đakovicu sa 2% Srba, a 1995. niko ne bi imao muda da brani etnički potpuno srpsku Bačku Palanku pred nastupajućom HV?

Inkvizitor
18-02-2014, 18:45
Pa kakav je to usrani odgovor "pitaj Dimitrijevića", i onda se ljutiš kad ti kažem da si nula diskutant. Nisam te pitao da mi podastreš obaveštajne podatke ili šta li već, nego logično objašnjenje kako se to ne ukenjasmo od straha od NATO-a kad smo bili još slabiji nego 1995. kad smo se tresli od HV, koji je složićeš se bar za nijansu, ako i toliko, slabiji od NATO (već od pojedinačnih vojski-članica je jači, počev od američke vojske pa nadalje, ali pričam o savezu kao skupu svih članica).

Tehnika starija 4 godine, ekonomski iscrpljeniji nego 1995. jer sankcije i dalje na snazi, moral valjda isto na nuli. Kako to da su se ljudi masovno odazivali 1999. da brane Đakovicu sa 2% Srba, a 1995. niko ne bi imao muda da brane etnički potpuno srpsku Bačku Palanku pred nastupajućom HV?

Logičan je odgovor jer je to rekao Dimitrijević a ne ja.

Pitaj njega..

Uroš
18-02-2014, 18:52
Dimitrijević to nije rekao, dokument na koji se pozivaš kao i svi transkripti VSO-a (sem onih vezanih za Goražde 1994.) su odbačeni kao falsifikati na izrazito pro-srpskom Haškom sudu.

Kapiram ja koja je vama poenta, sama "Oluja" nije dovoljna, treba naglasiti da je i Srbija bila pred padom. I onda nama prebacujete da smo mitomani, carski hahah... Ista varijanta kao ono što je Džoni dobro primetio, kad govorite da ste pobedili Srbe, kao da je rat u Hrvatskoj bio opšti, totalni rat srpskog i hrvatskog naroda, fazon pošto ste vi u to ušli sa svenacionalnim pregnućem (od domicilnih Hrvata, preko Hrvata BiH do dijaspore) i shvativši to kao egzistencijalnu borbu za opstanak nacije, ajmo to izjednačiti i reći da nismo pobedili rubni deo srpskog naroda nego ceo srpski narod u celini, u totalnom ratu jednih protiv drugih.

Mislim, ako vam to popravlja ego i podiže hronično nedostajuće nacionalno samopouzdanje, nemam ništa protiv.

NorthStand
18-02-2014, 18:54
Slažem se, jedan mali deo srpskog naroda je dobio batine od celokupnog hrvatskog naroda, otprilike 5% Srba je poraženo u svenacionalnom pregnuću (domicilni Hrvati, Hrvati BiH, dijaspora) hrvatskog naroda. Naravno da mi je žao zbog te činjenice...

https://www.youtube.com/watch?v=9WOCtRqCEvE

trc milojko. :cheer

e ako ikoga ne žalim, onda ne žalim vas srbe, niti ću vas ikad žalit, što ste tražili to ste dobili. a ti uživaj s mišlju, da je otprilike pet posto srba poraženo u tom ratu. šta se onda vojvoda, ovako žesti? :cerek

NorthStand
18-02-2014, 19:03
Nego, hoću li ikada dočekati odgovor (koliko toliko smislen i logičan) na ovo dole.

Dobro reče onaj mutavi Rašković, Srbi su lud narod, jer samo lud narod može pomislit da ima šanse protiv NATO saveza. :rofl

možda ne bi nastala bežanija, ali bi vas pošteno očerupali ko i u hrv, a ti se nadaj kako bi protiv dobro uigrane i opremljene hrv vojske imali puno šanse. nama ne treba odnos snaga biti 10-1 da vas išamaramo, to ste i u bljesku i u oluji iskusili, kao i u BiH, ali kome to pričat tebi? pa vi nigdje gdje su Hrvati imali odnos 2-1 na svoju štetu, niste bitku dobili a kamoli kada su snage bile izjednačene, zašto mislite da bi u SRB bilo drugačije? zato jer je to vaš "domaći teren", e nešto se bojim kako bi vi 1995 psihološki bili u situaciji borit se protiv hrvata onako kako ste se borili 1991 svijesni činjenice da je sve na vašoj strani, i međunarodni faktori i oružje. ali ti se zavaravaj, i uvijek hrvate uspoređuj s albancima daleko će te to odnjet, samo nisu vas Albanci išamarali kad ste bili najsiliniji, 45 godina ste se pripremali za osvetu za Jasenovac i dobili po pički. :rofl ja razumjem da vas to silno boli, ali daj nas ne davite više, jer ćemo u protivnom bit primorani napast srbiju i preselit vas u turkmenistan gdje genetski gledano i pripadate. :D

Inkvizitor
18-02-2014, 19:04
Dimitrijević to nije rekao, dokument na koji se pozivaš kao i svi transkripti VSO-a (sem onih vezanih za Goražde 1994.) su odbačeni kao falsifikati na izrazito pro-srpskom Haškom sudu.

Kapiram ja koja je vama poenta, sama "Oluja" nije dovoljna, treba naglasiti da je i Srbija bila pred padom. I onda nama prebacujete da smo mitomani, carski hahah... Ista varijanta kao ono što je Džoni dobro primetio, kad govorite da ste pobedili Srbe, kao da je rat u Hrvatskoj bio opšti, totalni rat srpskog i hrvatskog naroda, fazon pošto ste vi u to ušli sa svenacionalnim pregnućem (od domicilnih Hrvata, preko Hrvata BiH do dijaspore) i shvativši to kao egzistencijalnu borbu za opstanak nacije, ajmo to izjednačiti i reći da nismo pobedili rubni deo srpskog naroda nego ceo srpski narod u celini, u totalnom ratu jednih protiv drugih.

Mislim, ako vam to popravlja ego i podiže hronično nedostajuće nacionalno samopouzdanje, nemam ništa protiv.

Nama ne treba dizati ego, nama je dovoljna pobjeda u ratu u kojem smo startali s teške, skoro bezizgledne pozicije.

Dizanje ega treba vama kao i priča da smo ratovali i pobijedili samo 5% srpskog korpusa.

To što se ponašate ko da je srednji vijek i ne postoje komunikcijske interakcije i ništa se ne može sakrit...to je vaša stvar.

Uroš
18-02-2014, 19:05
ja bi rekao i najborbeniji. neka se nitko ne uvrijedi ali kad govorimo o borbenosti i tradiciji, hrvatski srbi su elita među prečanima a prečani su kako znamo, spadali uvijek u onaj borbeniji dio srpskog naroda.

Opet te pitam, kako si to utvrdio? Kojim metodom? Ne kažem da nisi u pravu, samo me zanima na koji empirijski način si došao do tog rezultata?

Inkvizitor
18-02-2014, 19:06

.

Ti znaš jel rekao ili nije i je li dokument falsificiran ili ne. Taman ti :cerek

NorthStand
18-02-2014, 19:09
a koji su to srpski, osim tog mitskog gazimestana?
koja te crkva zanima, koja tvrđava, koje mjesto bitke, šta, šta....?
imaš ih od picokijade pa do sinjeske alke ako već tražiš priredbe.

da oni imaju povijest ovako bogatu ko mi Hrvati, stari moj kurčili bi se da nitko živ od njih ne bi mogo živit koliko bi se hvalisali i kitili. a mi smo skroman narod, i tu je ona bitna razlika između nas i njih, mi živimo skromno i udaramo tiho, a oni se razmeću i bahate gdje god stignu, i kad dobiju po lampi od tihih skromnih pitomih Vukovaraca onda pričaju kako je za to kriv NATO savez i Vatikan. :rofl

Inkvizitor
18-02-2014, 19:13
da oni imaju povijest ovako bogatu ko mi Hrvati, stari moj kurčili bi se da nitko živ od njih ne bi mogo živit koliko bi se hvalisali i kitili. a mi smo skroman narod, i tu je ona bitna razlika između nas i njih, mi živimo skromno i udaramo tiho, a oni se razmeću i bahate gdje god stignu, i kad dobiju po lampi od tihih skromnih pitomih Vukovaraca onda pričaju kako je za to kriv NATO savez i Vatikan. :rofl

Da imaju Kiszeg, da imaju Siget da imaju Zrinske i Jurišiće koji su dvaput spriječili Osmanlijski pohod na Beč a ustvari Osmanlijski pohod na Europu..šta bi to bilo..

Hrvati imaju manjak kronični pamćenja povijesti a oni sumanutu želju da preuveličavaju povijest. Njihovu je povijest napravila mitomanija. Na tom se sazdani. Na tome stvorili naciju.

Pa njima je najveći nacionalni junak i borac protiv Osmanlija koji je poginio kao Osmalijski vazal boreći se protiv kršćanske vojske :cerek

Šta ti treba više od toga.

Uroš
18-02-2014, 19:15
Ti znaš jel rekao ili nije i je li dokument falsificiran ili ne. Taman ti :cerek

Samo kažem da onaj skenirani dokument koji je ranije postvaljen, u kojem navodno Dimitrijević kaže to što kaže, nije verodostojan. Ne kažem to ja, nego je to utvrđeno na "prosrpskom" Haškom tribunalu na suđenju Momčilu Perišiću, načelniku GŠ VJ u periodu od 1993. do 1998. Jedini stenogram od cele te serije navodnih stenograma koji je uvršten u dokazni materijal tj. za koji je utvrđena verodostojnost su stenogrami sa sednice VSO u aprilu 1994. povodom situacije u Goraždu. Mediji su o tim stenogramima detaljno obaveštavali, pa nije to bilo pre 100 godina, nego pre nekoliko, imaš na internetu...

Inkvizitor
18-02-2014, 19:18
Samo kažem da onaj skenirani dokument koji je ranije postvaljen, u kojem navodno Dimitrijević kaže to što kaže, nije verodostojan. Ne kažem to ja, nego je to utvrđeno na "prosrpskom" Haškom tribunalu na suđenju Momčilu Perišiću, načelniku GŠ VJ u periodu od 1993. do 1998. Jedini stenogram od cele te serije navodnih stenograma koji je uvršten u dokazni materijal tj. za koji je utvrđena verodostojnost su stenogrami sa sednice VSO u aprilu 1994. povodom situacije u Goraždu. Mediji su o tim stenogramima detaljno obaveštavali, pa nije to bilo pre 100 godina, nego pre nekoliko, imaš na internetu...

Ne znam tehnologiju utvrđivanja vjerodostojnosti ali ako nije uvršten kao dokaz ne znači nužno da je falsificiran. Možda je manjkav, možda je nepotvrđen, možda nije urudžbiran, nije zaveden ..kako se to već radi.

Uroš
18-02-2014, 19:19
Nama ne treba dizati ego, nama je dovoljna pobjeda u ratu u kojem smo startali s teške, skoro bezizgledne pozicije.

Dizanje ega treba vama kao i priča da smo ratovali i pobijedili samo 5% srpskog korpusa.

To što se ponašate ko da je srednji vijek i ne postoje komunikcijske interakcije i ništa se ne može sakrit...to je vaša stvar.

Mislim da vama i dalje trebaju te sumanute priče kako ste pobedili ceo srpski narod u sveopštem međunacionalnom srpsko-hrvatskom ratu ili onu o padu Srbije 1995. godine, kako bi nahranili svoje krhko nacionalno samopouzdanje i suzbili još uvek postojeći iracionalni strah od Srba tj. ovih froncli sprskog naroda u Krajini (a i Srbije i Srba uopšte), a za koje ni Oluja nije pomogla da ga se oslobodite odnosno samopouzdanje podignete. Možda je do mentaliteta, ne znam...

Inkvizitor
18-02-2014, 19:21
Mislim da vama i dalje trebaju te sumanute priče kako ste pobedili ceo srpski narod u sveopštem međunacionalnom ratu ili onu o padu Srbije, kako bi nahranili svoje krhko nacionalno samopouzdanje i suzbili još uvek postojeći iracionalni strah od Srba tj. ovih froncli sprskog naroda u Krajini (a i Srbije i Srba uopšte), a za koje ni Oluja nije pomogla da ga se oslobodite odnosno samopouzdanje podignete. Možda je do mentaliteta, ne znam...

Pa misli što hoćeš. Ko ti brani. Ja mislim da si ti ogorčen porazom pa sad svašta konstruiraš.

Kad ti dođe, lati se Dučića.

Uroš
18-02-2014, 19:22
Ne znam tehnologiju utvrđivanja vjerodostojnosti ali ako nije uvršten kao dokaz ne znači nužno da je falsificiran. Možda je manjkav, možda je nepotvrđen, možda nije urudžbiran, nije zaveden ..kako se to već radi.

Hha, biće da je razlog taj što nije zaveden, možda zato što nisu stavili memorandum gore u zaglavlju... Haha koji si ti cirkusant, jebeš kevu...

Inkvizitor
18-02-2014, 19:23
Hha, biće da je razlog taj što nije zaveden, možda zato što nisu stavili memorandum gore u zaglavlju... Haha koji si ti cirkusant, jebeš kevu...

Tješi me..uvijek manji od tebe :cerek

Uroš
18-02-2014, 19:27
Pa misli što hoćeš. Ko ti brani. Ja mislim da si ti ogorčen porazom pa sad svašta konstruiraš.

Kad ti dođe, lati se Dučića.

Žao mi je pre svega tog stradalničkog dela srpskog naroda, a podrazumeva se da mi je žao i što nisu uspeli u toj svojoj borbi da ostanu u istoj državi sa maticom i ostatkom srpskog naroda. Ogorčen jedino mogu da budem na izdajničku politiku Slobodana Miloševića i tadašnjeg rukovodstva Srbije koje ih je u presudnom trenutku ostavilo na cedilu.

Inkvizitor
18-02-2014, 19:28
Žao mi je pre svega tog stradalničkog dela srpskog naroda, a naravno da mi je žao i što nisu uspeli u toj svojoj borbi da ostanu u istoj državi sa maticom i ostatkom srpskog naroda. Ogorčen jedino mogu da budem na izdajničku politiku Slobodana Miloševića i tadašnjeg srpskog rukovodstva koje ih je u presudnom trenutku ostavilo na cedilu.

Kako god ti to formuliraš..meni svejedno. To je vaša interna stvar, optužujte koga hoćete.

NorthStand
18-02-2014, 19:31
Pa valjda je i ta avijacija NATO-a kudikamo jača od svemoćne hrvatske armade sa svim rodovima.

Pitanje je, ako smo od vas zemtali 1995. u strahu da ne pokorite celu Srbiju jer smo kako kažete bili sa zastarelom tehnikom, iscrpljeni, bez goriva, moral nula - kako to da 4 godine kasnije (znači još iscrpljeniji, s još starijom tehnikom, sledstveno i slabijim moralom) smo izašli na crtu NATO, eto nevidljivom na nebu ali i takvim za nijansicu jačim od strašne hrvatske vojske? Neko logično objašnjenje...

Moguće da se Srbija više bojala Hrvatske nego NATO-a predvođenog Amerikom, i to me ne bi iznenadilo da čujem... Ali osim toga objašnjenja, jel postoji još neko?

oni su vas porazili iz zraka, mi po kopnu, ako je tebi to isto super.

Hrvatska je trn u oku srbiji već sto i kusur godina, a ni prije niste pokazivali niti malo poštovanja prema hrvatima, i zato ste dobili svoje 1940ih i 1990ih, kada ste agersivnije nego prije počeli negirat pravo hrvata na državnost, vi narod koji je 350 godina jahao s turcima ste našli nama osporavat našu državnost, valjda ćemo Nikolića i Dodika pitat može li hrvatska biti nezavisna, i čekat vaše odobrenje.

NATO sigurno nije bio sposobniji od nas, jer je NATO-u trebalo nekoliko mjeseci da vas unormali, a hrvatima 84 sata! inače, toliko je trajala operacija Oluja kopnenim putem.

http://www.antegotovina.com/default.aspx?clanak=4091

NorthStand
18-02-2014, 20:12
Da imaju Kiszeg, da imaju Siget da imaju Zrinske i Jurišiće koji su dvaput spriječili Osmanlijski pohod na Beč a ustvari Osmanlijski pohod na Europu..šta bi to bilo..

Hrvati imaju manjak kronični pamćenja povijesti a oni sumanutu želju da preuveličavaju povijest. Njihovu je povijest napravila mitomanija. Na tom se sazdani. Na tome stvorili naciju.

Pa njima je najveći nacionalni junak i borac protiv Osmanlija koji je poginio kao Osmalijski vazal boreći se protiv kršćanske vojske :cerek

Šta ti treba više od toga.

ma, mene samo smeta to što oni cijelu našu povijest osporavaju, a kurče se nekim svojim minornim gluparijama koje nisu vrijedne spomena a kamoli nekakvih dugogodišnjih obilježavanja. npr na tom kosovu, pa oni su od toga napravili mit u najmanju ruku ko da je dolje izginulo 5 miliona srba, a ne 30tak tisuća koliko je već brojala vojska tog lazara? i još su im omraženi hrvati u tom ljutom povijesnom boju, asistirali. :D

Žao mi je pre svega tog stradalničkog dela srpskog naroda, a podrazumeva se da mi je žao i što nisu uspeli u toj svojoj borbi da ostanu u istoj državi sa maticom i ostatkom srpskog naroda. Ogorčen jedino mogu da budem na izdajničku politiku Slobodana Miloševića i tadašnjeg rukovodstva Srbije koje ih je u presudnom trenutku ostavilo na cedilu.

suze liju srpske oči, krajine neće biti krajine neće biti, neće jooooj. :rofl kakva ste vi cirkus nacija, najače mi je kad pratim one vaše turnire, pa kad npr puna dvorana delija skviče užičko kolo, ili kad počnete s onih razlgasa puštat svoje trube iz dragačeva, ajoj majko vidi se da baš to fali europi pardon europskoj uniji. :rofl

ako u momentu kad Srbija postane punopravna članica, Europska Unija ne doživi kolaps onda neće nikad. :kez

bandira
18-02-2014, 20:17
Mislim da vama i dalje trebaju te sumanute priče kako ste pobedili ceo srpski narod u sveopštem međunacionalnom srpsko-hrvatskom ratu ili onu o padu Srbije 1995. godine, kako bi nahranili svoje krhko nacionalno samopouzdanje i suzbili još uvek postojeći iracionalni strah od Srba tj. ovih froncli sprskog naroda u Krajini (a i Srbije i Srba uopšte), a za koje ni Oluja nije pomogla da ga se oslobodite odnosno samopouzdanje podignete. Možda je do mentaliteta, ne znam...

Da,pobijedili smo cili srpski narod.Cili srpski narod je sudjelovao u agresiji na Hrvatsku i nije uspio.

Uoči rata u Sloveniji od 7. do 10. svibnja 1991 godine 5. vojna oblast JNA je pojačana sa:
-oklopnom bojnom 51. mehanizirane brigade iz Prijedora (došla u Petrinju)
-dio mehanizirane bojne sa Plitvica prebačen u Gospić
-snage tuzlanskog korpusa u istočnu Slavoniju
(na Vukovar 1. mehanizirana bojna 453 meh. brigade iz Srijemske Mitrovice,
na Vinkovce 2. meh. bojna 36. meh. brigade iz Subotice)
-riječna flotila JNA nadzire Dunav
-od 7. svibnja JNA preuzela nadzor ma mostovima preko Dunava Batina Bezdan i Ilok Bačka Palanka
-iz Pančeva u Prijedor dovedena okopna bojna 51mb

Tijekom sukoba u Sloveniji mobilizirane su 82 postrojbe JNA banjalučkog,novosadskog,tuzlanskog i titogradskog korpusa,
40 u 1. vojnoj oblasti,
23 u 3. vojnoj oblasti,
3 u vojnopomorskoj oblasti,
16 u RZ PZO.
Mobilizacija sa vojnim privođenjem je dosegla 86%.
Napadom na vojarne u RH sredinom rujna 1991 godine JNA mobilizira 91 ratnu postrojbu sa 69% odazivom.
Dakle za agresiju na Hrvatsku mobilizirano preko 170 jedinica
babe žabe ...
Snage 5.korpusa se 25.septembra sa prostora severozapadne Bosne presle u Zapadnu Slavoniju. Nosioci dejstva su bili delovi 329.okbr, 16.mtbr i 343.mtbr. Ovim jedinicama pridruzen je i preostali deo 265.mbr, koji se nalazio u Okucanima. Oklopna brigada je orijentisana prema Novoj Gradisci, a delovi 16.mtbr (okb sa T-34) je stigao do mesta Paklenice i Starog Grabovca.

U isto vreme u siroj okolini Knina, u sastavu 9. korpusa tenkove su imale 180. i 221.mtbr. Pojacanje je stiglo iz 10.mtbr iz Mostara (1okb) i okb sa Kupresa, koji je tu jos ranije upucen iz SCOMJ.
...U borbama vodjenim u okolini Dubrovnika, zbog same konfiguracije terena, nisu u vecoj meri koriscene OMJ. Angazovana 5.mtbr iz Podgorice je imala jedan okb sa tenkovima T-34B i OT M-60. Dolaskom jedinica 37. Uzickog korpusa, dolaze jos dva oklopna bataljona, sa tenkovima T-55 i M-84.

Na prostoru I. Slavonije sukob je nakon niza incidenata eskalirao krajem avgusta 1991. Vec od ranije prisutnim snagama stizu pojacanja. Kraljevacka 252.okbr (bez 3.okb) i 2.pgmbr (Valjevo) dolaze 19. septembra. Tri dana kasnije 252.okbr se uvodi u borbu u rejonu Tovarnika. .Iz Pozarevca je 18.septembra upucena 3.pgmbr, koja je vec 20. bila uvedena u borbe oko Tovarnika.Sve ove jedinice su bile popunjene rezervnim sastavom i minimalnim brojem mladih vojnika na odsluzenju vojnog roka.Ubrzo nakon uvodjenja u borbu i gubitaka oko Tovarnika i Sida (''prijateljska vatra'' od JRV), dolazi do raspadanja valjevske 2.pgmbr, gde se oko 2.800 njenih pripadnika uputilo svojim kucama, a jedan pripadnik je u znak protesta dovezao BVP ispred skupstine SFRJ u Beogradu! U brigadi je ostao minimalni broj vojnika na odsluzenju vojnog roka i oficirski sastav, uz manji broj rezervista i dobrovoljaca. Zatim je ova jedinica izvucena sa prve linije, popunjena i kasnije ponovo je uzela ucesce u borbama.Od 29.septembra na ratistu je bila prisutna i 211.okbr, iz Nisa, koja je takodje u prethodnom periodu imala brojne mobilizacije rezervnog sastava, koji je cesto neplanski otpustan kod kuce. Nesto kasnije pod sumnjivim okolnostima iz Beograda je upucena i Gardijska motorizovana brigada sa svojim oklopnim bataljonom.
Ukupno je bilo koncetrisano 9 brigada OMJ JNA od cega 7 mehanizovanih i 2 oklopne. Juzno od Vukovara, u sastavu op. grupe "Jug" bile su rasporedjene 252.okbr i 1.Proleterska meh. divizija (njen sastav je bio 1.,2., i 3.pgmbr) i 453.mbr. koje su dejstvovale po Vinkovcima i koridorima prema Vukovaru. U sklopu operativne grupe "Sever", bile su 12., 36. i 51.mbr. Osim ovih ucesca su uzele i mnoge druge jedinice: 80., 169. i 544.mtbr, 19.pbr i brojni dobrovoljacki i lokalni TO sastavi.

Ovo agresora šta sam nabrojia su samo oklopne jedinice iz Srbije šta su jurišale na "Lijepu našu".
A di su još pješadijske,artiljerijske,sanitet,logistika,avijac ija,promet... Slobo je reka 244 000 ljudi iz Srbije i crne Gore.

caporegime
18-02-2014, 20:21

Tehnika starija 4 godine, ekonomski iscrpljeniji nego 1995. jer sankcije i dalje na snazi, moral valjda isto na nuli. Kako to da su se ljudi tako masovno odazivali 1999. da brane Đakovicu sa 2% Srba, a 1995. niko ne bi imao muda da brani etnički potpuno srpsku Bačku Palanku pred nastupajućom HV?

brane đakovicu? pa zar niste vi napadali na cijelom kosovu?

a u vezi tvrdnje, pa reci što ti misliš, protiv koga bi se rađe borio, protiv ovk ili gardijskih brigada?
iako, ne vidim smisao u priči oko napada na srbiju.
zar ste iscrpli sve argumente oko situacije s ove strane drine da se sad preško na; e da ste krenuli na nas, razbili bi vas.
zar je netko planirao okupirati srbiju?

bandira
18-02-2014, 20:24
Naravno da je poniženje ovo što Šiptari rade srpskim hodočasnicima za svaki Vidovdan, upućeniji i svesniji smo toga kudikamo više nego ti. Treba pamtiti ova poniženja, dobro zapamtiti, to je sve što se treba reći na taj video...

Nego kad pomenu nacionalne svetinje, koje su to vaše nacionalne svetinje pandan Gazimestanu i srpskim svetinjama na Kosovu koje vi Hrvati pohodite, mislim na te za koje kažeš da slobodno možeš ići? Ozbiljan sam, ne podjebavam, stvarno me ovaj tvoj komentar podstakao da pitam koje su to vaše svetinje iz srednjevekovlja ili iz XVI, XVII, XVIII ili XIX veka gde idete. Znam za Vukovar da je velika manifestacija u novembru, ali to je u zadnjih 15ak godina...

Za razliku od vas mi slavimo pobjede

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCcQFjAA&url=http%3A%2F%2Fhr.wikipedia.org%2Fwiki%2FSinjska _alka&ei=rLIDU-v-IY2u4QSk74DIAg&usg=AFQjCNH1Ohib97Zfzj1Y-Ee6UAn5THBDtw&sig2=buhA82g6D7OOvPKCFAlicw&bvm=bv.61535280,d.bGE

https://www.google.hr/search?q=ban+jela%C4%8Di%C4%87&hl=hr&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=0rIDU8rsEYS64ASr94DwBA&ved=0CCcQsAQ&biw=1280&bih=628

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=10&ved=0CFAQFjAJ&url=http%3A%2F%2Fstudenti.dominikanci.hr%2Findex.p hp%2Fduhovnost%2F126-video-bitka-kod-lepanta-i-pobjeda-kraljice-svete-krunice&ei=HrMDU6SdJur14QTakYDgAw&usg=AFQjCNGEZtpkOWRbbjtpJDfedgyoUXlLyQ&sig2=8KldLPu7XyHzMUnLkw2ISg&bvm=bv.61535280,d.bGE&cad=rja

bandira
18-02-2014, 20:35
Da sam rekao - svi koji su ostali su ubijeni... imao bi pravo...

Znam koliko je ubijeno ljudi...par stotina... to sigurno nisu mogli biti svi koji su ostali, jer je njih bilo vise... tako da ne bi dalje siljio ovu pricu...

Kao što vidimo na ovoj temi Haški sud je mjerodavan da svekoliko srpstvo nije ugroženo 1995 po spornim transkriptima,zašto mu ne vjerovati.

Zašto haškomm sudu ne vjerovati kada je presudio nako višegodišnjeg serviranja dokazima Save Štrbca i njegovog Veritasa,raznih hrvatskih Pusića,Puhovskih ,Goldsteina...
Ukratko: presuda se ukupno bavi slučajevima svega 86 (slovima: osamdeset šest) ljudskih žrtava.Toliko je dokumetirano haškom sudu žrtava.

Od toga, haaški suci ne prihvaćaju valjanim dokaze za 42 (slovima: četrdeset dvije) žrtve, odnosno, prihvaćaju da ima dokaza za 44 (slovima: četrdeset četiri) žrtve ratnih zločina.

Moram ponoviti: svega 44 (slovima: četrdeset četiri).

Par zanimljivosti: od te prihvaćene 44 žrtve, dobar dio su nesporno (tužiteljstvo se složilo) bili vojnici “krajine”, ili su bili zatečeni u vojnim uniformama, ili u njihovim dijelovima, ili su na ovaj ili onaj način imali dodir s oružjem. Okej, ni vojnike se ne smije ubijati nasuprot ratnom pravu, ali… besramno tvrditi da se radilo o “civilima”.

Dakle – 44 (slovima: četrdeset četiri) dokazane žrtve ratnih zločina u vojnoj akciji u kojoj je samo na hrvatskoj strani sudjelovalo preko 100.000 vojnika (Granić reče čak 183.000, ), vođenoj na više stotina kilometara bojišnice.

Zaključak?

Pa, pada mi na pamet, recimo, posthumno predložiti dr. Franju Tuđmana za Nobelovu nagradu za mir.

U protivnom Dzoni zar je problem imenovati i navesti mjesto stradanja tih višestotina ubijenih civila?

bandira
18-02-2014, 20:46
Slažem se, jedan mali deo srpskog naroda je dobio batine od celokupnog hrvatskog naroda, otprilike 5% Srba je poraženo u svenacionalnom pregnuću (domicilni Hrvati, Hrvati BiH, dijaspora) hrvatskog naroda. Naravno da mi je žao zbog te činjenice...

Srpske jedinice koje su sudjelovale u borbama za Vukovar:

ZAPOVJEDNISTVO 1. VO

OPERATIVNA GRUPA SJEVER:
(Zaduzena za osvajanje Borova Naselja i djelatnu obranu prema Osjeku)
Sastojala se Novosadskog korpusa s dijelom ustrojbenih postrojbi i pridodanim ojacanjima.

12. proleterska mehanizirana brigada (Tuzlanski korpus, smjestena u Osjeku Nasicama i Vukovaru)

36. mehanizirana brigada iz Subotice

211. oklopna brigada (pridodana iz Niskog korpusa)

18. proleterska motorizirana brigada iz Novog Sada

505. motorizirana brigada (pridodana iz komande obrane grada Beograda)

544. motorizirana brigada iz Sabca (manji dijelovi)

51. mehanizirana brigada iz Panceva (Kragujevacki korpus)

80. motorizirana brigada iz Kragujevca (Kragujevacki korpus)

16. mjesovitit artiljerijski puk iz Rume

16. mjesovita protuokopna brigada iz Backe Topole

12. laki artiljerijski puk PZO iz Novog Sada

12. bataljun vojne policije iz Novog Sada

TO Republike srbije

RRF

"Arkanovci"

"Dusan Silni"

2 bataljuna SRS Vojislava Seselja i 35 dobrovoljaca Srpske garde

OPERATIVNA GRUPA JUG
(Zadaca zauzimanje Vukovara)

1. gardijska motorizirana brigada SSNO

20. partizanska brigada iz Leskovca
453. mehanizirana brigada (tjedan dana, pridodana 1. gmd, zamijenjena sa neimenovanom jedinicom potpukovnika Lukasa)

TO RS (skupine iz Inđije, Sremske Mitrovice i Kragujevca)

120mm minobacacka baterija iz inđije (na pravcu prema Mitnici, smijenjena u listopadu jedinicom TO iz Sremske Mitrovice

Dobrovoljacke jedinice (Beograd, Novi Sad, Ruma, Sombor, Smederevo, Smederevske Palanke, i Rogatice)

2. dobrovoljacka ceta, iz sastava 1. jurisnog odreda (Uzice i Prijepolje)

TO Negoslavci (350 ljudi, zapovjednik Miloš Bibić)

TO Vukovar

1. PROLETERSKA GARDIJSKA MEHANIZIRANA DIVIZIJA
(Direktno pod zapovjednistvom 1. vojne oblasti) - u sastavu iste su slijedece jedinice:

1. proleterska gardijska mehanizirana brigada

2. proleterska gardijska mehanizirana brigada

3. proleterska gardijska mehanizirana brigada

(samo u te prve tri pgm brigade bilo je 252 tenka, 289 bvp i ot, 36 haubica 122mm, 18 vbr 128mm, 36 pzo topova raznog tipa, 18 samohodnih lansera PZO raketa S1, 36 samohodnih protuoklopnih topova 90mm, 18 samohodnih lovaca tenkova s protuoklopnim raketama i 36 MB 120mm)

252. oklopna brigada (pridodana jedinica 1. pgmd )

1. proleterski gardijski mjesoviti artiljerijski puk

1. proleterski gardijski mjesoviti protuoklopni artiljerijski puk

1. proleterski gardijski laki artiljerijski puk PZO

(Brojcano 1. proleterska gardijska divizija zajedno sa 252. oklopnom brigadom imala je 748 oklopnih borbenih, i oko 1200 neborbenih vozila)

46. partizanska divizija (pridodana 1. pgmd bez jedne brigade)

130. motorizirana brigada (pridodana 1. gpgmd)

453. mehanizirana brigada (pridodana 1. pgmd)

TO RS

Paravojne skupine

POD KOMANDOM 1.VO SU DIREKTNO BILE:

152. mjesovita artiljerijska brigada

310. srednji samohodni raketni puk PZO (od kraja listopada)

170. lovacko-bombarderski avio puk iz Titograda (izmjesten u Tuzlu, sastojao se od 239. lovacko bombarderske eskadrile aviona Supergaleb, te 242. lbe aviona Orao )

204. lovacki avijacijski puk iz Batajnice (MiG 21, 29)

A sada malo o ustroju oklopne brigade JNA (slican ustroj su imale i mehanizirane)
104 tenka (stvarna popunjenost 90-94, osnovni borbeni tenk T-55, 72 ili M-84)
61 oklopni transporter
3 izvidnicka tenka PT-76
5 tenkova za izvlacenje
4 tenka nosaca mostova
12 samohodnih haubica 122mm
12 samohodnih PZO dvocjevnih topova 57mm
6 lakih samohodnih sustava PZO S1M
6 VBR 128mm PLAMEN
7 okopnih zapovjednih vozila
3 izvidnicka oklopna vozila
6 zapovjednih topnickih vozila
3 zapovjedna vozila topnicko raketnih postrojbi
6 MB 120mm
4 topa 20/1 PZO
58 prozuoklopnih lansirnih kompleta MALJUTKA

bandira
18-02-2014, 20:50
Na ovom prilogu RTBa govore o 26 poginulih i 100 ranjenih pripadnika valjevske brigade.
http://www.youtube.com/watch?v=oCK7jxh59WA&feature=player_detailpage

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=wB7bqXDW5hg

Kažeš ratovali samo protiv 5% Srba,da niste u bežaniji osatviili cjelokupnu dokumentaciju mogli bi da se glupirate mitomanijom,materijalne rezerve VJ daleko ispod propisanih...:muka
http://imageshack.us/a/img197/9639/qxod.jpg

Glavni Štab Vojske Jugoslavije referiše o nekakvim bezveznim oficirčićima na privremenom radu u krajini...:bokic
http://imageshack.us/a/img202/5228/an8g.jpg

pala pomoć iz SRJ Jugoslavije,1994 godine su dovoženi samo nekakvi raketni sistemi :bang
http://imageshack.us/a/img62/4244/3ziq.jpg[/

bandira
18-02-2014, 20:50
Pobijedili samo 5% Srba...ha ha ha

svo vrijeme finacirali,slali vojsku,oficire,komadirali,naoružanje,obučavali regrute...šta bi više htjeli?

http://imageshack.us/a/img21/4056/8bb9.jpg
http://imageshack.us/a/img694/1619/gif5.jpg
http://imageshack.us/a/img834/3976/v499.jpg
http://imageshack.us/a/img694/2817/m8xx.jpg
http://imageshack.us/a/img41/4771/yl2h.jpg
http://imageshack.us/a/img20/3100/v2uf.jpg

http://imageshack.us/a/img197/4929/krajina1093.jpg

http://imageshack.us/a/img534/9020/krajina1092.jpg

http://imageshack.us/a/img189/7410/krajina229.jpg

http://imageshack.us/a/img22/6740/krajina147.jpg

Uroš
18-02-2014, 21:06
Da,pobijedili smo cili srpski narod.Cili srpski narod je sudjelovao u agresiji na Hrvatsku i nije uspio.

Dok je u ratu u Hrvatskoj aktivnije učestvovala Srbija i sledstveno tome još nešto od srpskog naroda sem Krajišnika, dakle govorim o drugoj polovini 1991. (do potpisivanja Sarajevskog primirja), linija fronta ti je bila na Kupi, mogao si je videti golim okom sa Kaptola. A sem ogulinskog kraja, svi krajevi većinski nastanjeni Srbima su bili u srpskim rukama. Posle toga, to je suštinski postao rat novostvorene hrvatske države i celokupnog hrvatskog naroda sa sve dijasporom i Hrvatima BiH (što je bio slučaj i 1991.) protiv 300ak hiljada ruralnog srpskog stanovništva (što nije bio slučaj 1991. godine) ostavljenog na cedilu od matice.

Sve ove jedinice što nabrajaš dalje u upisu je reč o 1991. godini.

Ali u principu, mislite što hoćete, u neku ruku vas razumem, mlada ste država, treba vam neki formativni mit (ovaj rat uostalom i jeste vaš formativni rat) pa neka je i taj da ste u sveopštem međunacionalnom sukobu pobedili celokupni srpski narod od Ogulina do Vranja...

Uroš
18-02-2014, 21:13
Dobri su ti ovi skenovi iz knjiga, mogli su bar ovi hrvatski autori da normalno prevedu, nije srpski toliko različit od hrvatskog. Nisam znao da je GŠ skraćenica od glavni štab, hahah... Verujem da je i ostatak na istom nivou.

Dobra knjiga i relevantan izvor, u to ne sumnjam...

bandira
18-02-2014, 21:13
Apsolutno neacno.JNA je ad bila dominatna vojna sila u Evropi,i nikakav strani faktor joj ne bi predstavljao problem,pogotovo iz okruzenja,a pogotovo ne unutrasnji seperatisti.Sad sto su politicke igre prolongirale dejstvovanje,koje je na kraju definitivno odbaceno,iz ko zna kojih razloga,je stvar za dublju analizu.Mozda za jedno 20-50 stranica.

Vojske koje su sigurno bile jače od JNA
1. Rusija
2. V. Britanija
3. Francuska
4. Njemačka
5. Italija
6. Španjolska
7. Švedska
8. Poljska

Vojske koje su u najmanju ruku bile izjednačene, ako ne i jače:

1. Norveška
2. Portugal
3. Švicarska
4. Grčka?
5. Nizozemska?

Što se tiče kakvoće tehnike, borbene i neborbene, uzimaju se u obzir stupanj suvremenosti i količina (brojnost). Od streljačkog naoružanja, oklopnih snaga,protuoklopnih sustava, topničkih sustava, protuzračne obrane do zrakoplovstva, naoružanje JNA je osamdesetih godina bilo jedno ili dva naraštaja (generacije) u zaostatku u odnosu na naoružanje zemalja NATO-a ili Varšavskog ugovora. Niti količina teškog naoružanja nije s obzirom na broj žitelja bila veća u odnosu na druge države. Oklopne snage su bile u razini rumunjskih, ali upola manje nego čehoslovačke unatoč tome što je tadašnja Čehoslavačka imala deset milijuna stanovnika manje od SFRJ, a uz to većina čehoslovačkih tenkova su bili T-72, a jugoslavenski T-55.

JNA je sve do 70-ih kao glavnu pušku imala repetirku M48,a u malom broju i STG44 koje su partizani uzeli od zarobljenih Nijemaca i koristili samo za padobrance,a tek 1970-ih su uveli M70.Glavni tenk JNA je još 90-ih bio T55 koji se nebi mogao mjeriti sa puno modernijim tenkovima iz 60-ih,70-ih i 80-ih,a još su se u manjem broju u JNA koristili i Sherman,T34 i M47 Patton tenk,a tek 1985. je uveden moderniji tenk M84,koji je zapravo bio kopija T72 i koji se ne bi mogao mjeriti sa modernijim europskim tenkovima T80,Challenger 1 i Leopard 2.
Kraj 80-ih. Kada na Zapadu već lete F-16, F-4 Phantom, Tornado, Jaguar, Mirage 2000, u SFRJ je okosnica lovačke komponente MiG-21. S jedne strane Chieftain, Leopardi i Abramsi, s druge JNA se vozi u T-55 (nije vrijedno komentara) i M-84 koji su, iako noviji, inferiorni zbog već poznatih konstrukcijskih odlika, oklopne moći i SUV-a (u odnosu na konkurente). Što se tiče Migova 21 i 29...imale su ih i sve druge članice Varšavskog pakta. Dapače, dok je JRV bila na 21-ici, zemlje VU su imale i 23-ice. No činjenica je da, dok je JRV uvela svega 16 komada mig 29, DR Njemačka uvela 24...međutim na Zapadu se to drukčije radilo...pa je mala Belgija još prije njih uvela F-16, ali - 160 komada, Nizozemska 213, Norveška 74...
Od Šveđana je JNA kupovala najmoderniju tehniku koju je uopće imala - Giraffe, Bofors, RBS-15, Stina Jadran, rješenja za topovnjače... itd.
Btw ti isti Šveđani na tenkovskim vježbama protiv zemalja NATO-a bili su najteži protivnik, i rijetko ih je itko pobijedio (ovo iz usta britanskog tenkista).

JNA je sramno pala na ispitu 1972 godine u "operaciji radusa" (bugojanska grupa), gdje je cio sistem ,TO,JNA, NM, pokazao kompletnu nesposobnost.

bandira
18-02-2014, 21:15
Dok je u ratu u Hrvatskoj aktivnije učestvovala Srbija i sledstveno tome još nešto od srpskog naroda sem Krajišnika, dakle govorim o drugoj polovini 1991. (do potpisivanja Sarajevskog primirja), linija fronta ti je bila na Kupi, mogao si je videti golim okom sa Kaptola. A sem ogulinskog kraja, svi krajevi većinski nastanjeni Srbima su bili u srpskim rukama. Posle toga, to je suštinski postao rat celokupnog hrvatskog naroda i novostvorene hrvatske države (što je bio slučaj i dotada) protiv 300ak hiljada ruralnog srpskog stanovništva (što nije bio slučaj 1991. godine).

Sve ove jedinice što nabrajaš dalje u upisu je reč o 1991. godini.

Ali u principu, mislite što hoćete, u neku ruku vas razumem, mlada ste država, treba vam neki formativni mit pa neka je i taj da ste u sveopštem međunacionalnom sukobu pobedili celokupni srpski narod od Ogulina do Vranja...

Tako je cila Srbija sa tenkovima,topovima,avionima protiv Hrvata naoružanih kalašnjikovima i pokojom zoljom.I Hrvati pobijedili Srbe.Kao i svaki puta u povijesti

Uroš
18-02-2014, 21:17
brane đakovicu? pa zar niste vi napadali na cijelom kosovu?

a u vezi tvrdnje, pa reci što ti misliš, protiv koga bi se rađe borio, protiv ovk ili gardijskih brigada?
iako, ne vidim smisao u priči oko napada na srbiju.
zar ste iscrpli sve argumente oko situacije s ove strane drine da se sad preško na; e da ste krenuli na nas, razbili bi vas.
zar je netko planirao okupirati srbiju?

Ne, branili smo Kosovo.

bandira
18-02-2014, 21:19
Dobri su ti ovi skenovi iz knjiga, mogli su bar ovi hrvatski autori da normalno prevedu, nije srpski toliko različit od hrvatskog. Nisam znao da je GŠ skraćenica od glavni štab, hahah... Verujem da je i ostatak na istom nivou.

Dobra knjiga i relevantan izvor, u to ne sumnjam...

Ni ja ne sumnjam,srpski dokumenti ostavljeni u bežaniji,Hrvati samo preveli,bez komentara.Ima toga dosta 14/15 knjiga,sve lipo uvezano.:)

DOKUMENTI INSTITUCIJA POBUNJENIH SRBA U REPUBLICI HRVATSKOJ (SRPANJ-PROSINAC 1993.)

Dokumenti (knjiga 10)
PDF izdanje (54 KB)

Dokumenti institucija pobunjenih Srba u Republici Hrvatskoj (srpanj – prosinac 1993.) deseta je knjiga u seriji koju je pod naslovom “Republika Hrvatska i Domovinski rat 1990.-1995. – Dokumenti”, od 2007. počeo objavljivati Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata (dalje Centar). U knjizi su predstavljeni dokumenti iz arhivskoga gradiva “Republike Srpske Krajine” (RSK) koji se čuvaju u Centru i drugim arhivskim ustanovama u Republici Hrvatskoj. Objavljeni su kronološkim slijedom s potrebnim znanstvenim aparatom. Najveći dio dokumenata nastao je djelovanjem tijela civilne vlasti “Republike Srpske Krajine” i govori o odlukama političkoga vodstva pobunjenih Srba u Hrvatskoj te o svakodnevici na tada okupiranom dijelu Republike Hrvatske. Svi navedeni dokumenti prepisani su, a njihovi originali ili preslike originala u posjedu su Centra.
http://www.centardomovinskograta.hr/images/7.jpg

http://www.centardomovinskograta.hr/images/6.jpg

Uroš
18-02-2014, 21:20
Tako je cila Srbija sa tenkovima,topovima,avionima protiv Hrvata naoružanih kalašnjikovima i pokojom zoljom.I Hrvati pobijedili Srbe.Kao i svaki puta u povijesti

Tako je, ako ti to tako kažeš onda je sigurno istina. Verujem da vam imponuje da ste pobedili narod koji je vama vladao tokom skoro celog XX veka, i razumem vas, bolje zvuči...

Nego, jel imaš još koji sken ili si sve ispucao?

bandira
18-02-2014, 21:26
Tako je, ako ti to tako kažeš onda je sigurno istina. Verujem da vam imponuje da ste pobedili narod koji je vama vladao tokom skoro celog XX veka, i razumem vas, bolje zvuči...

Nego, jel imaš još koji sken ili si sve ispucao?

Sad mi ništa nije jasno,vi nama vladali u celom xx veku a mi vas 3 puta genocidisali :misli

imate li vi koju pobjedu u tim našim sukobima,ja nikako da se sjetim? :toljaga

Uroš
18-02-2014, 21:37
Pa tako kaže vas otac nacije, Franjo Tuđman, da ste bili pod srpskom čizmom u XX veku. Franja je priznati istoričar...

Genocidisali ste ovih 5% Srba na nacionalnoj periferiji u ovom zadnjem ratu, a u Drugom svetskom ratu i celih 15-20% preko Drine.

bandira
18-02-2014, 21:48
Pa tako kaže vas otac nacije, Franjo Tuđman, da ste bili pod srpskom čizmom u XX veku. Franja je priznati istoričar...

Genocidisali ste ovih 5% Srba na nacionalnoj periferiji u ovom zadnjem ratu, a u Drugom svetskom ratu i celih 15-20% preko Drine.

Čudan neki genocid.
U nijednom mjestu,selu ,gradu Srbi nisu izgubili većinu za vrime 2ww a Hrvati nestali u Drvaru,Borićevcu,Zrinu,Udbini (u Udbini su čak bili većinsko stanovništvo)
Čudan neki genocid u 2ww gdje su Srbi ministri,generali,suci,vojnici,saborski zastupnici u strukturama vlasti NDH.

ps,znači nema nijedna srpska pobjeda?

Uroš
18-02-2014, 22:27
ps,znači nema nijedna srpska pobjeda?

Kad mi kažeš koji su to sveopšti srpsko-hrvatski ratovi bili, onda ću ti i reći za eventualne pobede.

Ne znam ni za jedan rat u kojem su Srbi kao celi narod ratovali protiv vas. To nije bilo ni 1940ih a apsovirali smo i 1990te.

Nesporna je vaša pobeda u ratu u Hrvatskoj 1991-1995. To je pobeda vas Hrvata u Hrvatskoj, pobeda vaših sunarodnika u BiH koji su na prvu skočili u taj rat i dali sebe 100% u ratu u Hrvatskoj, to je pobeda vaše dijaspore koja je slala novac, koja je radila medijski i marketinški na pridobijanju javnosti zapadnih zemalja, to je bilo sveukupno nacionalno pregnuće Hrvata kao naroda, u svom totalitetu. To pregnuće je rezultiralo porazom 300 hiljada krajiških Srba i konačnom likvidacijom srpskog faktora na tim prostorima.

NorthStand
18-02-2014, 23:03
ma jašta, dobri srbeki jednostavno nemaju motiva da se biju s tamo nekim konjušarima. srećom vašem remetilačkom faktoru, na tlu ex krajine je došao kraj, pokušali ste niste uspjeli i sad je vrijeme da se naklonite 51 američkoj zvijezdici. :rofl

http://www.youtube.com/watch?v=tmJwRVUT_kA

naravno još niste prihvatili koncept hrvatske države, ali polako nigdje nam se ne žuri.

nego, kako ono reče Uroš.... "5 posto srba" ? :smijeh

http://www.youtube.com/watch?v=Iwfom_EWbp4

Slobo se ne bi složio s vama, mislim da je ovaj Slobo zapravo bio predobar državnik za nezahvalnu bagru kakva ste vi Srbi, ne čudi me da ste ga zbog svog idiotizma smakli prvom prilikom, iako ste dobro znali da sve što je on napravio napravio je na vaše inzistiranje i huškanje. i naravno, fino ste se oprali tako što ste ga izdali i isporučili u Hag, i tako je Srbija preko noći naglo od kurve postala svetica. jedan čovjek u Hagu, i sve muke i nevolje riješene, najlakše je za svoje osobne neuspjehe i idiotizme, optužit nekoga drugog i onda mislit kako si se za sve to iskupio.

Bismarck
19-02-2014, 10:03
Ne, branili smo Kosovo.

Branili Kosovo. Od koga. Od Albanaca koji čine 90% stanovništva...

Bismarck
19-02-2014, 10:12
Kad mi kažeš koji su to sveopšti srpsko-hrvatski ratovi bili, onda ću ti i reći za eventualne pobede.

Ne znam ni za jedan rat u kojem su Srbi kao celi narod ratovali protiv vas. To nije bilo ni 1940ih a apsovirali smo i 1990te.

Nesporna je vaša pobeda u ratu u Hrvatskoj 1991-1995. To je pobeda vas Hrvata u Hrvatskoj, pobeda vaših sunarodnika u BiH koji su na prvu skočili u taj rat i dali sebe 100% u ratu u Hrvatskoj, to je pobeda vaše dijaspore koja je slala novac, koja je radila medijski i marketinški na pridobijanju javnosti zapadnih zemalja, to je bilo sveukupno nacionalno pregnuće Hrvata kao naroda, u svom totalitetu. To pregnuće je rezultiralo porazom 300 hiljada krajiških Srba i konačnom likvidacijom srpskog faktora na tim prostorima.

A šta vaša dijaspora nije bila angažirana. Aj ne melji gluposti, cijelo srpsko biće bilo je angažirano u tome ratu, i materijalno i duhovno.

Hrvatska vas je iz početne gotovo bezizlazne situacije porazila i ponizila. Normalno je da obim mobilizacije nije bio u Valjevu isti kao u Vinkovcima. A jedna od većih gluposti što si izrekao jest da je Hrvatska porazila 3% srpskog naroda tj. 300.000 ljudi u RSK. A šta je sa 1.3 milona bosanskih Srba. Koliko se se sjećam Gotovina je pomeo trećinu RS, a da nije Washington intervenirao bio bi na Drini za tjedan dana, ovisno koliko brzo bi Mladićeve falange uspijevale trčati. Ajde nam molim te to demantiraj...

Bismarck
19-02-2014, 10:23

Ovo o vašoj i našoj dijaspori i angažmanu u ratu sam ti već objasnio, iako sumnjam da ćeš priznati...

Nije orginalan transkript. Dakako. Falsificirale su ga hrvatske tajne službe na čelu sa poglavnikom stipom mesićem. Da je transkript koji kompromitira tadašnju hrvatsku vlast u kojoj Tuđman dijeli Bosnu ili naređuje kakav pokolj to bih povjerovao. Ovako to ostaje na razini prazne priče. Ne znam koliko si upoznat sa trenutnim stanjem u Hrvatskoj ali većina naše sadašnje vlasti bila je blago rečeno konsternirana oslobađajućim presudama generalima Gotovini i Markaču...

Ego nam to ne treba popravlajti, kao i nacionalno samopouzdanje, ali hvala ti na potpori. U ovome ratu smo pregazli samo srpske vojske, ne njemačke ili ruske.

Vama za ego i nacionalno samopuzdanje i dalje služi dr. Deretić.

Pa ako ti ga je malo usfalilo, evo se prisjeti malo.

http://slavicnet.com/sokolac/sokolac_srpsko_poreklo_forum.html

Bismarck
19-02-2014, 10:25

Nije uzet kao dokaz zato jer je bio voda na mlin Hrvatskoj. Jedini razlog

Bismarck
19-02-2014, 10:34

Ostavio ih je na cedilu jer je Milošević bio dovoljno inteligentan i pragmatičan čovjek da zna da je tulum gotov. Ako nije uspio 91 kada HV faktički nije ni postojao, znao je da je tulum gotov. Išao je spasiti što se spasiti dade. I dobili ste pola Bosne. Činjenice govore da je Banja Luka bila napuštena i da je vojska RS već i nakon ZIME 94 I LJETA 95 bila u totalnom rasulu. Mogli ste možda još malo puškarati sa lako naoružanim Muslimanima, ni s njima zadugo, i to je to

Bismarck
19-02-2014, 10:40
Nego, hoću li ikada dočekati odgovor (koliko toliko smislen i logičan) na ovo dole.

Nije problem, ja ću ti odgovoriti. Ali da bih ti odgovorio, moraš ti meni odgovoriti na koji je to način Srbija ratovala sa NATO paktom.

Moš me jebat, al ja to ne mogu skontat. Vaš PZO je rušio njihove avione. Pa šta ste trebali, navodit ih da vam sve preciznije poruše...

Bismarck
19-02-2014, 10:50
Džoni, možemo navesti dosta podataka, meni je ostao onaj u ušima u "Padu Krajine" od onog komandanta nekog kordunskog bataljona koji je rekao da je prosek godina u njegovom bataljonu bio 56 godina. Možemo navesti i logističku i obaveštajnu pomoć Amerikanaca Hrvatima, dizanja ruke Beograda od Krajine, možemo tako u nedogled, ali to ne menja suštinu. Sve su to faktori, ali ne i opravdanje za ne pružanje kakvog-takvog. To je ono što ostavlja gorak ukus u ustima...

Pa jebo te ako je to i istina da je bio prosjek 56 godina, di su mlađe krajiške junačine.

Jesu bili malo pametniji od đuturuma pa su utekli pod okrilje majčice Srbije i zajebavaju se po splavama na Dunavu. Ja bih rekao pametno :bravo

Bismarck
19-02-2014, 11:17
Ono što ja tvrdima jest da su sve srpske vojske, a pogotovo paravojske bile kukavičke, da nisu valjale ničemu. To nije nikakvo vrijeđanje to su gole činjenice. Sam tijek rata je najbolji svjedok tome a ne ja...

Uostalom ;

Je li kukavički bilo nakon bitke otimati ljude iz Vukovarske bolnice i pobiti 250 ljudi na Ovčari
Je li kukavičko klanje u Škabrnji
Je li je kukaviči pokolj u Dalju, Četekovcu, Širokoj Kuli,pokolj u Petrinji di je masakrirano 16 djece, u Kostrićima di su ubijena djeca od 2 i 4 godine

Mogao bi nabrajati ko zna još koliko u Hrvatskoj. Al sve je to pičkin dim naspram BiH.

Je li kukavičluk iskazan pokoljima nad civilima u Višegradu, Foči, Rogatici, Žepi, silovanja stotina ili tisuća Muslimanski, čak i muslimanskih dječaka
Je li kukavičluk masakr civila u Bijeljini
Je li kukavičluk masakriranje 5.000 ljudi u Prijedorskoj općini
Je li kukavičluk ubojstvo stotina Hrvata i Muslimana u Kotor Varoši
Je li kukavičluk granatirati Sarajevo 3 godine, pobit tisuće civila, stotine djece a da se ne napravi pošten juriš
Je li kukavičluk godine mrcvarenje i pokolja oko Bihaća, a da ga zauzeli niste
Je li kukavičluk streljati 8.000 civila u Srebrenici u nekoliko dana

Gdje bi završio da nabrajam sva srpska junaštva po Bosni...

Kakva divljaštva. To nije bila vojska, to je bila banda koljača i palikuća.

Ne negiram da svaka vojska u manjem ili većem obimu čini zločine, al srpske vojske u ovom ratu su bile više koljačke bande nego borbene jedinice. Pokolj i zatiranje svega nesrpskog bio je modus operandi većine zapovjednika.

I nakon svega Vi drvite po istom. Umjesto da vas sram bude.

Strašno :(

Bismarck
19-02-2014, 11:25
A što se tiče zločina HV-a u DR.

Svakom poštenom čovjeku i domoljubu u Hrvatsko je žao zbog ubojstva ma jednog civila. Al zločini su se događali isključivo iz osvete, bili su pojedinačni i nisu bili sustavni niti naređivani...

S obzirom koliko su bili malobrojni , možemo biti i ponosni da ih nije bilo puno više s obzirom na pokolje i divljaštva koje ste vršili...

A većina Srba i dalje brani Ratka Mladića i takve, da tko bi branio goloruki srpski narod da ih nije bilo. Jebo te naroda...

Mladić o Srebrenici da osveta Turcima za ustanak dahija :bang

Bozo
19-02-2014, 11:40
Bozo, ljudino, sve si lipo napisa, al bolan bez veze troiš energiju. Dokazivati Srbima nešto o Domovinskom ratu nema nikakva smisla, oni imaju jeben feler u glavi, to je nešto logički i znanstveno neobjašnjivo. Po tome su lud narod totalno, nedotupitiji su čak i od ovih naših ljevičara :bang

Veliš bio si prid Banja Lukom. Meni je jedan momak iz 4. Brigade priča da su izviđači četvrte bili i u Banja Luci. Jes ti bio u 4. splitskoj :bravo
Ma ko ih jebe goni ih u kurac. Ko ce se s njima zajebavat i dokazivat im da su sve dovukli na Vukovar sto su mogli dovuc i da smo se drzali 3 mjeseca sa 2 tisuce ljudi i da smo ih mlatili samo tako. Eno im youtube pa nek gledaju dnevnike iz toga vremena i zakljucuju. Nisam bio u cetvrtoj. Mi smo ti bili dosta samostalni, kasnije smo presli pod drugu gardijsku HVO. Zivio!

DzoniBG
19-02-2014, 11:43
Ono što ja tvrdima jest da su sve srpske vojske, a pogotovo paravojske bile kukavičke, da nisu valjale ničemu. To nije nikakvo vrijeđanje to su gole činjenice. Sam tijek rata je najbolji svjedok tome a ne ja...

Uostalom ;

Je li kukavički bilo nakon bitke otimati ljude iz Vukovarske bolnice i pobiti 250 ljudi na Ovčari
Je li kukavičko klanje u Škabrnji
Je li je kukaviči pokolj u Dalju, Četekovcu, Širokoj Kuli,pokolj u Petrinji di je masakrirano 16 djece, u Kostrićima di su ubijena djeca od 2 i 4 godine

Mogao bi nabrajati ko zna još koliko u Hrvatskoj. Al sve je to pičkin dim naspram BiH.

Je li kukavičluk iskazan pokoljima nad civilima u Višegradu, Foči, Rogatici, Žepi, silovanja stotina ili tisuća Muslimanski, čak i muslimanskih dječaka
Je li kukavičluk masakr civila u Bijeljini
Je li kukavičluk masakriranje 5.000 ljudi u Prijedorskoj općini
Je li kukavičluk ubojstvo stotina Hrvata i Muslimana u Kotor Varoši
Je li kukavičluk granatirati Sarajevo 3 godine, pobit tisuće civila, stotine djece a da se ne napravi pošten juriš
Je li kukavičluk godine mrcvarenje i pokolja oko Bihaća, a da ga zauzeli niste
Je li kukavičluk streljati 8.000 civila u Srebrenici u nekoliko dana

Gdje bi završio da nabrajam sva srpska junaštva po Bosni...

Kakva divljaštva. To nije bila vojska, to je bila banda koljača i palikuća.

Ne negiram da svaka vojska u manjem ili većem obimu čini zločine, al srpske vojske u ovom ratu su bile više koljačke bande nego borbene jedinice. Pokolj i zatiranje svega nesrpskog bio je modus operandi većine zapovjednika.

I nakon svega Vi drvite po istom. Umjesto da vas sram bude.

Strašno :(

Kakav kukavicluk... o cemu ti pricas...

Takav je rat, gde god izbije, imas zlocina na kile... uzmi svaki moguci rat zadnjih 100 godina koji je trajao 3-4 godine, pa ces videti ovakve, i jos gore stvari...

Pogotovo je neumesno izigravati cistunca i pripadati narodu koji je onakva zlodela pravio Srbima i u ww1 i u ww2... da si Islandjanin, pa bi te mozda razumeo...

Bilo je strasnih stvari 90-ih... sigurno ne mogu da opravdavam to i da kazem da je to sve bilo neophodno... nije... ali kad izbije ludilo, takvi stvari se po pravilu desavaju. Zvati to kukaviclukom, ili uzdizati na nivo bez presedana, kao da se to nikad u istoriji nije desavalo... to je vec ozbiljno foliranje, pogotovo Srbe koje optuzujes, jame su punili sa njihovim ocevima...

Pravi zakljucak je da je to jedna stogodisnja spirala zlocina gde niko nije nevin, vec u trenucima kad izbije sranje, onaj ko je jaci, taj unistava drugog... sve drugo su suplje price...

Bismarck
19-02-2014, 11:57
Spirala veliš. Ali uspoređivati sustavne i planirane zločine Srba i pojedinačne Hrvata u ovom ratu nema veze sa zdravim razumom Džoni.

Mi smo bili puno jači od vas 95 pa vas nismo tlačili ni blizu ko vi nas. Minimalno. Tisuće srpskih zarobljenika vraćene su kući. Ko se vratio s Ovčare...

Mislim da je vama Srbima prokletstvo ne ti zločini, nego više činjenica da ih objašnjavate na neki nerazuman i neargumentiran način. I da su vam ti krvnii i dalje idoli. A Srđan Aleksić je otpadnik :muka

Što je rekao pokojni Đinđić, " Svaki narod ima svoj korov, jedino ga mi zalijevamo. Zato ste ga i koknuli...

Bismarck
19-02-2014, 12:03
Sad mi ništa nije jasno,vi nama vladali u celom xx veku a mi vas 3 puta genocidisali :misli

imate li vi koju pobjedu u tim našim sukobima,ja nikako da se sjetim? :toljaga

Ima bandira kako da ne...

:vidiga http://hr.wikipedia.org/wiki/Bitka_na_Lijev%C4%8Da_polju

Nećemo o DR, tu je sve jasno, amo malo u rikverc...

DzoniBG
19-02-2014, 12:05
Spirala veliš. Ali uspoređivati sustavne i planirane zločine Srba i pojedinačne Hrvata u ovom ratu nema veze sa zdravim razumom Džoni.

Mi smo bili puno jači od vas 95 pa vas nismo tlačili ni blizu ko vi nas. Minimalno. Tisuće srpskih zarobljenika vraćene su kući. Ko se vratio s Ovčare...

Mislim da je vama Srbima prokletstvo ne ti zločini, nego više činjenica da ih objašnjavate na neki nerazuman i neargumentiran način. I da su vam ti krvnii i dalje idoli. A Srđan Aleksić je otpadnik :muka

Što je rekao pokojni Đinđić, " Svaki narod ima svoj korov, jedino ga mi zalijevamo. Zato ste ga i koknuli...

Koknuli su ga domaci maroderi uz podrsku stranih obavestajaca, jer nije bio kooperativan u vezi Kosova... ali mu je na sahrani bilo 100.000 ljudi...

Nerazumno je bilo ponasanje srpskih oficira... mnogo kretenskih odluka... ja to ne krijem, vec isticem... to uopste nije trebalo tako da se radi po meni...

Ali nemoj da izgubimo siru dimenziju... ajde i da zaobidjemo svetske ratove kad je djavo pusten iz boce... pogledaj npr Korejski rat 50-ih, pa Vijetnam, pa Afganistan, pa Irak-Iran, pa Ruanda, pa opet Afganistan, pa opet Irak, pa Libija, pa sad Sirija... pa ces u svakom tom ratu videti mnogo monstruoznije stvari... i to ne moze da se pripise samo lokalnim divljacima i urodjenicima, nego najvecim silama, sto Rusima u Afganistanu, sto Americi i zapadu u Vijetnamu, Iraku i Afganistanu...

Kvantitet i monstruoznost zlocina je u odnosu na ove nase ratove miljama iznad... znaci ne radi se o nekom anticivilizacijskom ponasanju, nista u tom pogledu nije napredovalo, pa da imamo pravo da ponasanje srpske armije proglasimo kao necuveno...

NorthStand
19-02-2014, 13:00
Đoni možeš ti i tebi slični Srbi da popuješ koliko god hoćeš, samo teritorij NDH nije Srbija da vi po njemu operirate kako ste operirali i dižete ustanke, i onda se čudite pokoljima Ustaša. isto tako, 1 svijetski rat spominješ kao da je to bio nekakav hrvatski pohod na SRB, a ne pohod AU jedne od jačih euro sila tog vremena, gdje je većina hrvata mobilizirana a ne dragovoljno pristupila, meni je pradjed mobiliziran i završio je na ruskom frontu. i bio zarobljenik nekoliko godina poslje rata, pa su ga nakon odrađenih godina sluge pustili. 2 svijetski rat, jer uzrok znamo gdje, isto tako znamo i zašto Srbima svaki oblik hrvatske države smeta. zato jer u tom obliku hrvatske države, Srbi ostaju "odsiječeni" od matice odnosno majčice srbije.

vidiš ja ne pravdam te pokolje naše, ali ih razumjem, ne možete vi Srbi konstantno upadat na neupitno naš teritorij i huškat srpsko stanovništvo na pobunu vječito koje živi na njemu, i onda se čudit kad dođe do intervencija ustaških postrojbi i pokolja. možete se vi pravit blesavi koliko hoćete, samo ustaških pokolja srba sigurno ne bi bilo u tolikom obujmu da su Srbi prihvatili NDH ko narod. i da su većinski lojalno služili tom režimu, isto važi i za 1991 kada ste se pobunili iz istih razloga. jer vama je svaka hrvatska država fašistička, ko i ovim našim jugoslavenskim idiotima po državi a zapravo čistim komunistima koji glume da nisu komunisti već socijaldemokrati. prema tome, te vaše frustracije koje proizlaze zbog hr nacionalista i države hrvatske su vaš problem, i kad god budete prenosili te svoje frustracije u naše dvorište dobit ćete po lampi. jer Hrvati imaju dužnost štitit svoj teritorij, bez obzira sviđao se nekom oblik naše države i institucije te države.

vi kao i ostali narodi imate dva riješenja, ili da prihvatite koncept hrvatskih granica i realnost hrvatske države, ili da spremite kofere i preselite negdje gdje ćete biti manje frustrirani činjenicom da hrvati imaju svoju državu i da vas oko toga sigurno neće pitat niti se s vama usuglašavat oko toga kakve će biti granice te i takve države. ako smo mi mogli prihvatit AVNOJ granice, koje nisu one ustaške granice i povijesne na Drini, zašto vi niste mogli? jel Hrvati žive u SRB i Vojvodini, žive! pa nikoem nije u hr, ni palo na pamet da ih "oslobađa" od četničke kame, iako su bili daleko ugroženiji od srba u hr 1991.

isto tako, ja ne kažem da s hrvatske strane nije bilo usijanih glava kroz povijest, ali je neupitna činjenica da su Srbi i to prije svega iz srbije, stalno huškali na ratove i sukobe s nama hrvatima pa i muslimanima. da su planovi o istrebljenju i micanju hrvatsko i muslimanskog stanovništva s teritorija koji ste vi Srbi smatrali srpskim, počeli i prije 20 stoljeća i debelo prije bilo kakvih pokolja ustaša, zengi, austro ugara i da ne nabrajam dalje. možete vi mislit da smo mi glupi, pa da ne znamo kronologiju povijesti ali grdno ćete se prevariti. dobro vam je reko inkvizitor, postoje dokumenti i postoje razni načini kako se sve to može dokazat i bez ovih srceparajućih diskusija. i oni su najbolej svijedočanstvo, planova velikosrpskog imperijalizma. problem vas srba je taj, što ste vi stvarno umislili da možete glumit britance na zapadnom balkanu, i da ćete bez problema porobit odnosno kolonizirat sve susjedne zemlje i narode, i podredit ih svojim interesima i zamislima. i naravno, kada ste naišli na žestok otpor, onda ste počeli širit ovu nakaradnu propagandu o hrvatima muslimanima šiptarima ko nekakvim teroristima "kasapima i ubicima", i šta sve ne. npr Jasenovac je temeljni mit nekakvog genocidnog koda hrvata, a u njemu ne pravdajući zločine koji su se neupitno dogodili je stradalo i hrpa ljudi koji nema nikakve veze s civilnim stanovništvom, već oružanom pobunom protiv NDH. sad ja tebe pitam, koja država bi tolerirala ljude koji se oružjem bune protiv njene vlasti? bil Srbija danas, da se Hrvati ili Mađari oružjem pobune protiv vaše vlasti, mirno pratila razvoj situacije ili bi upotrebom sile razriješila krizu? nemojte se konstanto pravit blesavi, to što vama ustaštvo ko državotvorna opcija koja nije trpila vaša sranja smeta, pa imate potrebu od njih radit zvijeri je samo vaš problem. većina ustaške vojske je bila fokusirana na vojne operacije, a u jasenovcu je bilo maksimalno 5000 vojnika i zna se dobro čiji su to bili vojnici, od VMLuburića, i oni su zapravo bili zaduženi samo za likvidacije, sad koliko su te likvidacije bile nehumane me ne zanima. jer svaka likvidacija je nehumana, bila nožem bila maljem bila puškom, valjda žrtvu briga kako je ubijena. to nama živima može izgledat gore, ali onaj što je mrtav njemu je isto jer je on zbog toga izgubio život.

dakle slažem se da je to bilo necivilizirano vrijeme, ali neciviliziranost nije dolazila samo s hrvatske, već i s srpske strane i s strane ovih nakaradnih komunista koji su mahom u svojim redovima imali i hrvate. i njih su ustaše ubijale i tamanile, jednako strasno ko i srbe, prema tome nema govora o nekoj kao što vi potencirate genocidnoj politici zbog nacionalnosti već zbog vaše pobune, a ustašama je dokazano isto bilo vidjet glupog hrvata s petokrakom na glavi, ili srbina s kozare. to samo vi mislite, da su ustaše štedile hrvate u partizanima. ja prvi ih ne bi štedio, jer mi se anacionalni šljam koji i danas postoji u hr blago rečeno gadi.

no manimo se zvijerstava, nadam se da se više nikad neće ponovit, jer nikome ne trebaju. ali nisu se ona događala kako vi percipirate, samo s naše hrvatske nacionalističke ili ustaške strane već općenito od ruke svih, a vi Srbi i tada ste počinili ogromne ratne zločine i sahranili mnoge hrvate što je i rezultiralo osvetama ustaša itd. npr Glinska crkva o kojoj i danas pričate je došla ko rezultat osvete, za pokolj četnika u obližnjem selu. partizani su također počistili sva hrvatska sela gdje su prošli, prah i pepeo je osto, to znam jer mi je stara iz tog kraja i njeni su jedva preživili taj rat. i sad kad čovje sluša vas srbe, i ove partizančine po hr, reko bi da ste vi cvijeće brali po poljanama čitavi rat, a ne ubijali ljude gdje god ste stigli. mene smeta ta jednodimenzionalni pogleda na te zločine, ili osudite sve i svoje i tuđe ili se manite svog glumatanja žrtve!

... Ovakva zvjerstva, kakva su vršili ti - krvlju opijeni fašistički strvinari - Pavelićevi ustaše, ne pamti historija. U kotaru Glina ubijeno je po prilici 2600 ljudi, u kotaru Vojnić 960. U kotaru Vrginmost 200 ljudi, u Velikoj Kladuši 2700 ljudi, taj broj penje se na 6460 muževa, žena i djece do polovine mjeseca kolovoza ..

vide ove srceparajuće krilatice, a jel gdje spominju koliko su opjevani "antiafšisti" partizani pobili i njihovi najbolji prijatelji četnici? a operirali su u tom kraju jednako ko i ustaše, zato su ustaše i došle i pobile ove ljude to je bila klasična osveta, ali naravno da su komunisti i Srbi šutili o tome i pričali svoju priču, jer njima je više odgovaralo da Hrvati budu prikazani ko crne ovce koje su iz čista mira pobile "nevine ljude". svaki zločin, ama baš svaki je što si reko rezultat spirale zla, ako ti nekoga ubiješ budi siguran da će doći netko da ti se sveti, meni da netko nekoga ubije pa ja dok ga ne bi likvidiro ne bih se umirio, i šta da ja onda predbacujem ustašama osvete kada znam da bi i ja išo u osvete? pa nećete vi ubijat moj narod, i pobit moju porodicu a da vam ja za to ne naplatim račun, u to budite sigurni i fućka se meni šta ćete vi mene zvati fašistom. jebali vas fašisti da vas jebali, partizani i četnici našli pričat o fašizmu, pa to je da čovjek pukne od smijeha.

isto važi i za ovaj zadnji rat, pričate o etničkom čišćenju genocidu ma čuda božja, a krenuli ste surovo na nas bez milosti baš s mišlju da se ponovo "osvetite ustašama" a za što, zato što su seo ni vama svetili za vaša zvijerstva tokom 2 svijetskog rata? i onda normalno, očekivali da ćemo mi nićice pasti i naslonit glave na panj, ali ne ide to baš tako. nitko nije glup, da će se pomirit s svojom sudbinom bez borbe. barem većina nije. prema tome, manite se vi priča o pokoljima, jer u pokoljima niste ništa bolji od onih nad kojima se uporno zgražate, to je kad mi ova komunistička govna po hr počnu pričat o zlim negativcima ustašama, a šta su njihovi partizani išta bolji od tih ustaša kada su pokolji u pitanju? je maršal Tito je poznat ko veliki humanista, pa će mi sad oni mudrovat o tim negativnim ustašama i pričat svoje nakaradne priče koje ih je naučila komunistička partija još za vremena jugoslavije o genocidnim hrvatiam, i dobroćudnim jugoslavenima i srbima.

kažem, treba osudit sve zločine, nebitno ko ih počinio, ali teško da ćete ih spriječit jer osveta je sastavni dio rata. ne možeš ti nekome klat ljude, i onda se čudit kad on dođe i tebi vrati istom mjerom, rat je prepun osveta i spirala zla kad se jednom pokrene njoj kraja nema. ali to se zahvalite ovim svojim luđacima ovdje, koji su mislili da će pokraj ustaša neometano klati hrvate, i izvuć se za sva svoja zvijerstva. ja ustašama ništa ne zamjeram, jer netko je moro stati na kraj tom srpskom ludilu, kao i 1990ih. s time da su tada postojale i jake komunističke snage, koje su se takođeri iskazale u zvijerstvima nad hrvatskim narodom. u ime te nakaradne klasne borbe, koja je svim narodima a ne samo hrvatskom donjela puno muke i tragedije.

Bismarck
19-02-2014, 13:26
Koknuli su ga domaci maroderi uz podrsku stranih obavestajaca, jer nije bio kooperativan u vezi Kosova... ali mu je na sahrani bilo 100.000 ljudi...

Nerazumno je bilo ponasanje srpskih oficira... mnogo kretenskih odluka... ja to ne krijem, vec isticem... to uopste nije trebalo tako da se radi po meni...

Ali nemoj da izgubimo siru dimenziju... ajde i da zaobidjemo svetske ratove kad je djavo pusten iz boce... pogledaj npr Korejski rat 50-ih, pa Vijetnam, pa Afganistan, pa Irak-Iran, pa Ruanda, pa opet Afganistan, pa opet Irak, pa Libija, pa sad Sirija... pa ces u svakom tom ratu videti mnogo monstruoznije stvari... i to ne moze da se pripise samo lokalnim divljacima i urodjenicima, nego najvecim silama, sto Rusima u Afganistanu, sto Americi i zapadu u Vijetnamu, Iraku i Afganistanu...

Kvantitet i monstruoznost zlocina je u odnosu na ove nase ratove miljama iznad... znaci ne radi se o nekom anticivilizacijskom ponasanju, nista u tom pogledu nije napredovalo, pa da imamo pravo da ponasanje srpske armije proglasimo kao necuveno...

Nije nečuveno. Što kažeš, ovi nabrojani pogotovo Ameri a ne smijemo biti nepravedni prema Englezima i njih ne staviti na tron zločinaca zadnjih 400 godina. Uff, nije istina zaboravih komuniste, njima za to rat ni ne treba. I sam sam rekao da svaki rat nosi zločine, u biti je sam po sebi zločin i kada vojnik ubija vojnika. Ali to nije poanta.

Poanta je činjenica da se zvjerstva Srba ne mogu usporediti sa zločinima hrvatske vojske. To su bili zločini komšija nad komšijama, koji su do malo prije sa njima prijateljali, jeli i pili, odlazili na utakmice. Nisam baš upućen o zločinima Muslimana nad Srbima, pretpostavljam da su bili brutalni, ali ovo ostaje...

Ja sam nekako došao do zaključka da Srbi koji su činili tolike zločince nisu ubijali ljude, Muslimane i Hrvate. Oni su bili uvjereni da ubijaju demone koji će danas sutra sve njih slistilti sa lica zemlje. Opet kažem jest da je rat al brate ono su radili ljudi potpuno isprana mozga :mad:

NorthStand
19-02-2014, 13:30
http://www.likaplus.hr/udbina/duhovni_kutak/i_bunic_je_rana_ljuta/default.aspx

evo i naše "glinske crkve" jel pričaju govna komunistička i četnička o tome?

http://www.pobijeni.info/naslovnica/clanak/287

ovo je uništeno tokom 2 svijetskog rata, i danas tamo nema nijednog hrvata, Bunić mjesto praktički više ne postoji. dok vrginmost i glina postoje, i ima srba. pametnom dosta, koliko vi možete srat to malo tko može.

splicho343
19-02-2014, 15:14
http://www.likaplus.hr/udbina/duhovni_kutak/i_bunic_je_rana_ljuta/default.aspx

evo i naše "glinske crkve" jel pričaju govna komunistička i četnička o tome?

http://www.pobijeni.info/naslovnica/clanak/287

ovo je uništeno tokom 2 svijetskog rata, i danas tamo nema nijednog hrvata, Bunić mjesto praktički više ne postoji. dok vrginmost i glina postoje, i ima srba. pametnom dosta, koliko vi možete srat to malo tko može.

Ne znam kako uspoređivati uopće položaj Hrvata u Srbiji i Srba u Hrvatskoj.
Srbi čine 4% stanovništva RH, Hrvati tek 1%. Srpskim povratnicima se daju stanovi i obnavljaju kuće.
Da ne spominjem usporedbu postotka Hrvata u srpskoj i Srba u hrvatskoj vladi.

Inkvizitor
19-02-2014, 15:30
Srbi imaju tu naviku i taj gard koji je konstanta, pa moglo bi se reći kod svih političkih linija i svih opcija a to je.

Srbi su ultimativne žrtve i nema tu nikakvog dokaza pa ni ovi linkovi što ih je stavljao North da njih razuvjere u to što su oni zacrtali. Postoji li tu još nešto , dokazano što se njima u to ne uklapa, to njih uopće ne zanima, niti se obaziru na to. Tim gore po činjenice ako ne idu u prilog nama, to je njihova maksima.

Za njih su Srbi iz Hrvatske ultimativne žrtve i u ovom i onom ratu. To što su ti isti Srbi zatirali, bez ikakve milosti svaki trag hrvatstvu kad su god mogli i gdje su god mogli i to na teritoriju Hrvatske, to njih apsolutno ne zanima.

To njih apsolutno ne zanima. Oni o tome uopće ne žele pričat.

I to se mora imati u vidu kad se s njima vodi polemika o tim stvarima.

Takvi su u svemu. Primjer. rehabilitacija Draže. Gledao sam neke njihove emisije gdje su se dotakli..kao šta ti Hrvati imaju protestirat, šta njih briga koga ćemo mi rehabilitirat, to je naša unutrašnja stvar. odkud Hrvatima pravo da se mješaju u naše unutrašnje stvari.

A da mi ovdje pokušamo rehabilitirat Antu Pavelića , Srbija bi gorila.

Dovoljno se sjetiti da su oni popizdili i hopsali tjednima kad je Gotovina oslobođen, kao jesi ti vidio te Hrvate kako slave povratak Gotovine.

Tada više ne vrijedi..a šta nas briga, to je unutrašnja stvar Hrvatske, kao što to govore za sebe normalno.

To je taj bezobrazluk i nadmenost, mi možemo sve i svuda a nama ne smi nitko ništa i nigdje.

NorthStand
19-02-2014, 17:17
dobro si reko, bizantinci, ko onaj ljigavi Tadić nije ni čudo da je našo svoju primadonu Josipovića. blago srbiji s ovakvim kretenima u hr na vlasti, pa njima nema većih saveznika u svezi te abolicije od ovih naših novopečenih komunista i titoista. a sve kao urbani tipovi, uglađeni profinjeni, a da mogu odmah bi zvijezdicu na glavu stavili i poveli klasnu borbu s svojim omiljenim drugarima iz srbije i kozare. najgori su ovi naši smradovi, koji konstantno i ciljano podilaze srbima, tamo gdje oni nama nikad ne podilaze i gdje nas svijesno ocrnjuju s ciljem uništenja naše države i naroda. 1990ih su isto radili, cijelu novu hrvatsku vlast i Tuđmanu su povezali s NDH i Ustašama odnosno fašistima. to je kontinuirana politika, oni ne biraju sredstva kako da dođu do cilja. dok ove naše kujetine na vlasti, od pusićke do nobila mesića i ostalih štakora iz kanalizacije stalno pužu pred njima i gledaju kako će im se što više u šupak zavuć. srećom, nisu svi Hrvati takvi, i baš zato što nisu smo ih uspjeli i pobjedit u ratu. da su nam kolo vodili Mesić i ta bagra 1991-1995 nikad ih ne bi dobili.

Inkvizitor
19-02-2014, 17:36
Ovo je npr spisak srušenih i oštećenih crkava samo u franjevačkoj provinciji Split. Samo franjevačke crkve..

http://www.franjevci-split.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=226&Itemid=5

A gdje su crkve ostalih crkvenih redova, a gdje je cijeli teritorij koji je bio ili pod vlašću tzv RSK ili koji je bio u njihovom dometu.

I opet su njima Srbi iz Hrvatske ultimativne žrtve, nema tu priče. Misliš da će ikad u njihovim medijima izići neki spisak ili bar išta od zločina koje su napravili. To je zid šutnje, čista Omerta.

Pa da su Hrvati to uradili u Srbiji nijedno hrvatsko uho ne bi ostalo u Srbiji.

moonlight
19-02-2014, 17:47
Samo su dvije crkve katoličke preživjele na prostoru tzv. RSK, u Iloku i jedna na Banovini samo zato jer je i prije rata zajednički služila i za katoličku i za pravoslavnu službu...

Inkvizitor
19-02-2014, 18:14
U principu ti Srbi iz tzv Krajine su se ponašali ko najgora koljačka bagra, neandrtalci koji su sve rušili, palili, pljačkali, bez ikakvog obzira prema neprijatelju kojeg ako i pobjediš sačuvaš mu ljudskost i dostojanstvo. Ako si ga pobijedio ne moraš ga ponižavat na najneljudskije načine.

Samo za vrijeme Unprofora pobijeno je 600 hrvatskih nesretnika civila, mahom staraca koji se nisu na vrijeme izvukli. Ti krvavi neljudski pirevi su non stop trajali.

Ta polupismena, primitivna bagra bez ikakvih moralnih načela je još odlično prošla. Nitijedni slični zločinci u povijesti ljudskog ratovanja nisu prošli kao oni pa im se čak plaća to što su rušili i palili sve hrvatsko, ubijali i klali.

Apsurd ide toliko daleko da im se priznaje krajinski staž pod normalan, eto koliki su Hrvati mazohisti. on te ruši, kolje, siluje, pali a ti mu to još na kraju fino platiš a koliki je njihov obraz nakon svega vidi se iz toga da su oni to tražili. Tzv konvalidaciju.

I traže povrat stanova u društvenom vlasništvu, kao oni bili odsutni kad su se otkupljivali. A gdje si bio kad su se stanovi otkupljivali. Koji apsurdi jedan za drugim.

Da su to uradili što su uradili Hrvatima uradili ijednom drugom narodu ne bi se smili javit slijedećih 100 godina.

Česi su na kraju 2. svj. rata protjerali dva miliona sudetskih Nijemaca ( a to su najbliži pandani krajiškim Srbima po djelovanju) jer su stali uz naciste u okupaciji Čehoslovačke. Oduzeli im imovinu bez ikakve naknade a moš mislit kolika je bila imovina dva miliona sudetskih Nijemaca koji su cijelu češku industriji digli i držali. Najjaču europsku industriju između dva svjetska rata. Radi se vjerovatno o tisućama milijardi današnjih eura. I prije 15-tak godina sudetski Nijemci zatražili da ih Češka obešteti..a Česi digli takvu dreku i galamu da je njemački predsjednik vlade, tada je bio Kohl, da ih smiri, došao u Češku i ponovo potpisao da će Njemačka obeštetiti sudetske Nijemce.

A mi ovim kromanjoncima gradimo kuće, plaćamo im sve moguće povlastice, priznajemo staž u krajinskoj vojsci, zajebaju nas i danas uzduž i poprijeko..to je čisto autodestruktivno ludilo.

Na kraju krajeva nek bude i to, Hrvati su narod golubijeg srca i lako zaboravljaju, lako ..nego te to non stop zajebaje i kmeči da si ti kriv, da su oni jadne nevoljne žrtve ko da je riječ o mirnim , obzirnim pacifistima a ne o primitivnoj koljačko-rušilačkoj bagri bez skrupula i bez ljudskosti.

Ljudima bez milosti, bez obraza, bez časti i kako god su "ratovali" bez časti, rušili, palili, ubijali tako su i pobjegli bez časti čim su shvatili da im planovi propadaju.

Kako ćeš od ljudi bez časti očekivat časno ponašanje i časnu borbu.

bandira
19-02-2014, 18:23
Ne bi vi mrdnuli da vas je Nato bombardovao, prva bomba koja bi pala na Zagreb zaustavila bi sve to znate i vi ali se pravite.
Tudjman sve sto je poduzimao nista nije radio bez saveta USA, seti se kako je preceno Tudjmanu bombardovanjem ako hv nastavi ka Banjaluci da ste mudonje nastavili bi dalje ali niste i tu se zavrsava sva prica i moje repliciranje.

1991 godina

http://www.google.hr/imgres?sa=X&hl=hr&biw=1280&bih=627&tbm=isch&tbnid=0XI3gCv-dWy5YM%3A&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.mgz.hr%2Fhr%2Fzbirke%2F zbirka-zagreb-u-domovinskom-ratu%2C17.html&docid=GXwaolI6HMpMLM&imgurl=http%3A%2F%2Fwww.mgz.hr%2FUserFiles%2Fimage %2Fzbirke%2FZagreb-Domovinski-rat-2.jpg&w=670&h=469&ei=P-cEU77ZDefd4QTUuoHQAQ&zoom=1&ved=0CFAQhBwwAA&iact=rc&dur=1075&page=1&start=0&ndsp=15

http://www.google.hr/imgres?sa=X&hl=hr&biw=1280&bih=627&tbm=isch&tbnid=-q-JiYzkxjQ49M%3A&imgrefurl=http%3A%2F%2Fhercegbosna.org%2Fforum%2Fr at-bih-hrvatskoj%2Fraketiranje-banskih-dvora-07-10-1991-dokaz-protiv-dogovora-u-kara-or-evu-t3252.html&docid=cew6NCeOS84mmM&imgurl=http%3A%2F%2Fimg689.imageshack.us%2Fimg689% 2F6830%2Fbanskidvori.jpg&w=468&h=300&ei=P-cEU77ZDefd4QTUuoHQAQ&zoom=1&ved=0CFkQhBwwAw&iact=rc&dur=1214&page=1&start=0&ndsp=15

1995 godina

http://www.youtube.com/watch?v=INOwuWGY-dc&feature=player_detailpage

gdje je bila SAD kad se raketirao Vukovar,Vinkovci,Osijek,Pakrac,Lipik,Slavonski Brod,Novska,Karlovac,Duga Resa,Sisak,Ogulin,Otočac,Gospić,Zadar,Šibenik,Spli t,Dubrovnik....

bandira
19-02-2014, 18:24
Najsmiješnije mi "kako nijen bilo rata",pa kako će biti rat kad se cili korpus predaje nakon 4 dana borbe

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=2B75Ad4IWsc

bandira
19-02-2014, 18:31
Kakav kukavicluk... o cemu ti pricas...

Takav je rat, gde god izbije, imas zlocina na kile... uzmi svaki moguci rat zadnjih 100 godina koji je trajao 3-4 godine, pa ces videti ovakve, i jos gore stvari...

Pogotovo je neumesno izigravati cistunca i pripadati narodu koji je onakva zlodela pravio Srbima i u ww1 i u ww2... da si Islandjanin, pa bi te mozda razumeo...

Bilo je strasnih stvari 90-ih... sigurno ne mogu da opravdavam to i da kazem da je to sve bilo neophodno... nije... ali kad izbije ludilo, takvi stvari se po pravilu desavaju. Zvati to kukaviclukom, ili uzdizati na nivo bez presedana, kao da se to nikad u istoriji nije desavalo... to je vec ozbiljno foliranje, pogotovo Srbe koje optuzujes, jame su punili sa njihovim ocevima...

Pravi zakljucak je da je to jedna stogodisnja spirala zlocina gde niko nije nevin, vec u trenucima kad izbije sranje, onaj ko je jaci, taj unistava drugog... sve drugo su suplje price...

Nisu šuplje priče,nikome odavde ni dlaka s glave nije dirnuta

Oluja

Bljesak
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=qu3YgFaHtok

caporegime
19-02-2014, 18:43
vratimo se bliže temi.
da nije tužna ratna zbilja ovo bi moglo konkurirati i za humoristični natječaj.
nakon nekoliko minuta još uvijek čekaš da se pervan odnekud pojavi

http://www.youtube.com/watch?v=FD79d8kqShQ

Skywalker
19-02-2014, 19:14
Najsmiješnije mi "kako nijen bilo rata",pa kako će biti rat kad se cili korpus predaje nakon 4 dana borbe

Pa pise ti na prethodnim stranicama,u onim skenirnim dokumentima,da nisu imali ni goriva,da ni ulje nije menjano 4 godine...cime da pokrecu te tenkove i raznu masineriju...

farcry
19-02-2014, 19:37
vratimo se bliže temi.
da nije tužna ratna zbilja ovo bi moglo konkurirati i za humoristični natječaj.
nakon nekoliko minuta još uvijek čekaš da se pervan odnekud pojavi

http://www.youtube.com/watch?v=FD79d8kqShQ

joj majko ovaj ga zove druze generale,kape titovke,petokrake,ima istine sto kaze Uros da su vecinom u VSK bili starci.

moonlight
19-02-2014, 19:41
joj majko ovaj ga zove druze generale,kape titovke,petokrake,ima istine sto kaze Uros da su vecinom u VSK bili starci.

Starci i kuvari...nejač...

caporegime
19-02-2014, 20:16

s druge strane se može reći kako su srbi iskorištavali sve što može poslužiti. ustrajni u pobuni.
ono inače nisu krajinski vojnici nego seoske straže.
koda nas su takvi bili u civilu i s dvije lovačke puške koje bi izmjenjivali.
vi čak imate i uniformirane starkelje ustrojene u jedinice.

farcry
19-02-2014, 21:45
kakve jedinice ovo se moze nazvati svacim osim jedinicom.:D

NorthStand
19-02-2014, 22:07
Nisu šuplje priče,nikome odavde ni dlaka s glave nije dirnuta

Oluja

Bljesak
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=qu3YgFaHtok

dobar, super, stvarno se nismo nadali! :smijeh

dobri su, nitko nas ne bije, imate li primjedbi? nemamo. :rofl

kad se uzme u obzir, da su oni naše vojnike pogotovo masakrirali, sjetimo se borovog sela i još nekih mjesta, čak su nam i na ražanj za janjce neke ljude ponabijali u srpskom stilu. oni imaju više manje, svi ovakav tretman, ali to njih najviše jebe. što znaju, dobro znaju da smo ih časno s poštovanjem porazili, nakon sveg zla šta su nam napravili, i to je ono što nam ne mogu i neće oprostit!

antananarivu
20-02-2014, 22:04

Mi iz RS,iz VRS,"ove naše" s Banije,Korduna nismo uopšte uvažavali kao borce.Iskreno.Mi smo njih smatrali ostacima partizanskih porodica preživjelih iz Drugog rata.Uopšte ih nismo doživljavali kao nekakve "zagrižene" srpske borce i patriote.Ozbiljno.Mi kad vidimo registraciju VN(Vojnić),GN(Glina) okrećemo glavu na drugu stranu.I sav njihov oficirski kadar je bio ekx JNA,i to onaj najnekvalitetniji,onaj koji je ostao zbog karijere.Mi Vojsku Srpske Krajine nismo ozbiljno doživljavali i ovi snimci to potvrđuju.Na našu žalost.Meni je najtragičnije sve što su ti Banijaški i Kordunaški "četnici" naložili se na Bulajevićevski izgled,ponašanje i "junaštvo" četnika sa filma.Niđe veze oči moje.Prošli su kako im je bilo odveć namijenjeno u Beogradu.I Zagrebu.A to da se laprda,kako kaže Džoni,o srpskom kukavičluku i hrvatskoj bestijalnoj hrabrosti,zaista se ne može pričati barem petnaest godina.Minimum.Dobro je rekao.Htjedoh samo iskomentarisati ovaj užasno glupi i sramotni video.Mene bi kao Hrvata bilo sramota ne "rasturiti" ovu parodiju od vojske (kad tako moram o svojima) odmah s početka rata a ne čekati tri,bezmalo četiri godine.Ajte molim vas,vi sila.Pa ni balvan revoluciju ne mogaste sjebat.Ja sam poslije rata upoznao i sprijateljio se sa likom iz Novske,Hrvatom,i on mi je ispričao gomilu stvari iz prve ruke kak je sve išlo,i kak se išlo,i protiv koga se i gdje išlo.Samo gledam i čitam već duže vrijeme koliko vi serete jebote......OK,uradili ste ono što ste naumili ali smanjite malo doživljaj.Čuj ovog ,još s Kosova polja su Srbi krenuli da kolju i siluju po Bosni i Hrvatskoj....ne,krenuli smo s Bregalnice,jebote.Ajde,bolan ne benavi,dosta je.Znamo se.;)

Inkvizitor
20-02-2014, 22:09
Pa nitko nije kriv što ste vi ili blesavi ili se pravite blesavi pa da ne znate da to nije nikakva vojska nego seoske straže..valjda obučene samo da ih se snimi kako bi se stvorio dojam općenarodne pobune i kako su i đuturumi spremni da brane vekovnu srpsku zemlju da na nju ne stupi ustaška noga.

Vjerovatno su kad bi se kamere ugasile, razdužili šinjel i tandžaru i išli praznit čokanjče

'abate koje su to sad priče, na osnovu jednog propagandong snimka praviti neke nove alibije..kao eto koga ste pobijedili.

a gdje su za to vrijeme bili mladi, junačni Srbi..

Valjda smo ove pobijedili..

http://www.youtube.com/watch?v=GLpLT0LulDQ

moonlight
21-02-2014, 01:06
Koliko godina imate ti antanarivu i farcry?

Onako zanima me, koje ste godište?

farcry
21-02-2014, 02:33
Pa nitko nije kriv što ste vi ili blesavi ili se pravite blesavi pa da ne znate da to nije nikakva vojska nego seoske straže..valjda obučene samo da ih se snimi kako bi se stvorio dojam općenarodne pobune i kako su i đuturumi spremni da brane vekovnu srpsku zemlju da na nju ne stupi ustaška noga.

Vjerovatno su kad bi se kamere ugasile, razdužili šinjel i tandžaru i išli praznit čokanjče

'abate koje su to sad priče, na osnovu jednog propagandong snimka praviti neke nove alibije..kao eto koga ste pobijedili.

a gdje su za to vrijeme bili mladi, junačni Srbi..

Valjda smo ove pobijedili..

http://www.youtube.com/watch?v=GLpLT0LulDQ

nema sta ravnopravno i ljudstvu i u tehnici.

http://www.youtube.com/watch?v=n_Rviu-EzlY

http://www.youtube.com/watch?v=jYaxsDR7jMw

caporegime
21-02-2014, 09:55
Kordunasi i banijci pak pricaju kako su oni tek naucili ove iz bosne kako se ratuje. Da nisu znali ni pusku drzat dok krajisnici nisu dosli.

caporegime
21-02-2014, 12:01
nema sta ravnopravno i ljudstvu i u tehnici.
u tehnici da.
međutim, obzirom na sad ovo pozivanje na "neravnopravnost" moram li ti postavljati snimke iz 91 i 92...?
osobito u istočnoj slavoniji, a tamo je trajalo i trajalo.....

farcry
21-02-2014, 18:41
Koliko godina imate ti antanarivu i farcry?

Onako zanima me, koje ste godište?

ne pada mi napamet da otkrivam identitet na internetu :D

splicho343
21-02-2014, 23:25
ne pada mi napamet da otkrivam identitet na internetu :D

Pa nisu godine identitet....
Sve da kažeš 45, 54, 33, imaju milijuni ljudi tih godina, kako će netko znat baš tvoje ime i ostale podatke...

I još nešto. Ne znam jesam li dobro shvatio, al šta ti želiš reći kako su srpske snage bile slabije opremljene od hrvatskih?

bandira
05-07-2014, 15:08
milicija krajine "oslobađa" selo Kijevo 1991

https://www.youtube.com/watch?v=Saeoq_ZPTwM&feature=player_detailpage

Pubunjeni Srbi i njihove "srpske teritorije"

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=GhPuWhI3gOw

Grunf
05-07-2014, 22:41
To je sad da čovjek ne povjeruje kaj je bilo prije malo više od 20 godina.

caporegime
01-08-2014, 10:12
vratimo se na temu. zanimljiv članak i zanimljive tvrdnje. da ne ispadne da to dolazi od nas vidljivo je da se radi o čovjeku koji je druge strane.

In Strelkov's diary, Serb colleagues are depicted as cowards with no military discipline whose main objective is looting.

"The Russians have already seen that the Serbs lack the courage that distinguished their compatriots in World War I," Strelkov wrote.

http://www.ibtimes.co.uk/igor-strelkovs-bosnian-diary-ukraine-separatist-leaders-1992-bloody-war-1458897

farcry
01-08-2014, 12:20
"We can only say that we are proud of our belonging to the... small but substantial contribution to the protection of Serbian Bosnia, preserving the traditions of Russian-Serbian military brotherhood," he wrote in the conclusion to his diary.

Ovime se izvukao na kraju inace bi se razocarao u njega :kez

NorthStand
02-08-2014, 23:47
kad vidim ruse i engleze u "antifašitima", odmah se priklanjam fašistima. odmah iste sekunde bez ikakvog razmišljanja, ne bi me trebao ni jedan nijemac dva puta pitat "želiš li na istočni front?"

skater
04-08-2014, 19:46
kad vidim ruse i engleze u "antifašitima", odmah se priklanjam fašistima. odmah iste sekunde bez ikakvog razmišljanja, ne bi me trebao ni jedan nijemac dva puta pitat "želiš li na istočni front?"

Misliš nacional-socijalistima.