PDA

Pogledaj Full Version : Prosvjed u Vukovaru

Inkvizitor
02-02-2013, 13:34
Impresije, slike, doživljaji.

Ima li igdje išta?

ZGabriel
02-02-2013, 13:45
emisija "Veterani mira", tj. njena prva polovica posvećena je prosvjedima. prikazivali su snimke i izjave branitelja, mislim da je govorio i vukovarski gradonačelnik.

ovdje se može gledati emisija. pretpostavljam da će se današnja epizoda pojaviti sutra-prekosutra.

http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews[cat]=578&cHash=34eb22e5b7

TjelohraniteljOdSchwartza
02-02-2013, 14:19
Idemo u Vukovar!

gorand556
02-02-2013, 14:23
http://www.braniteljski-portal.hr/sadrzaj/branitelji/20740

gorand556
02-02-2013, 14:26
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZyFThcdqV7I#!

Inkvizitor
02-02-2013, 14:43
Ne Znam ima li neka slika koja pokriva sve prosvjednike ali ne bih rekao da ti ima 20 000 ljudi čak ni pola toga.

moonlight
02-02-2013, 14:57
I meni se čini da je brojka od oko 10 tisuća ljudi bliža...

http://www.jutarnji.hr/multimedia/archive/00551/prosvjed_vukovar18_551599S0.jpg

gorand556
02-02-2013, 15:01
nešto se pričalo o 100- tinjak buseva zaustavljenih kod županje..navodno da se uspori da ne stignu na početak prosvjeda

neprovjerena informacija

mirr.or
02-02-2013, 15:07
cura koja je tamo, javno na FB-u objavljuje statuse direktno sa prosvjeda, i stavila je album sa fotkama koje uslikava... pošto je to otvoreno za javnost, quotat ću malo, a album možete pogledati ovjde (http://www.facebook.com/media/set/?set=a.4535548871696.2164774.1380300576&type=3).

Večeras polazimo, putujem u VUKOVAR! Kažu da će biti preko 25000 ljudi na prosvjedu protiv ćirilice u Vukovaru, jedva čekam biti tamo. Ponijet ću laptop pa ću vam pisati što se točno događa.

Vukovar je pun Hrvata dokle mi pogled seže, mladih i starih. Ima mnogo hrvatskih branitelja u odorama. Predivno. Stalno dolaze. Ali grad je pun specijalne policije, također.

U Vukovar su došli iz svih krajeva Hrvatske, na žalost nisu mogli financirati toliko buseva koliko bi ljudi došlo. Ima desetke tisuća ljudi, i pristižu i dalje! Za par minuta stavljam slike. Počeli smo molitvom, došlo je mnogo predstavnika udruga branitelja. Predivno je biti ovdje među svima njima. Vukovar je i meni izmamio suzu, tako ranjen, a tako ponosan. Stoji. Volim te Vukovare, ovo je ljubav na prvi pogled.

gorand556
02-02-2013, 15:12
Jutarnji piše o 20 000 na prosvjedu... Znači bilo je barem 25 000 :D

ogledalce
02-02-2013, 15:30
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/s480x480/67414_541567869200195_415710696_n.jpg

Prosvjed Vukovar 020213

Vukovar, 020213. U organizaciji Stozera za obranu hrvatskog Vukovara na parkiralistu kod Hotela Dunav odrzan je prosvjed protiv uvodjenja cirilice u Vukovar.Na prosvjedu se prema nekim procjenama okupilo izmedju deset i petnaest tisuca ljudi iz cijele Hrvatske.U kratkom programu na pocetku prosvjeda nije bilo dozvoljeno govoriti niti jednom politicaru. Na fotografiji: prosvjedni skup protiv cirilice u Vukovaru,predstavnici braniteljskih udruga na pozornici. Foto: Vlado Kos / Cropix CROPIX — ..............

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/205797_341534512624469_1312841137_n.jpg

Aleksa
02-02-2013, 15:43
Koliko kritičnu masu predstavlja 20 hiljada ljudi?! Moglo je da bude i više ako se uzme u obzir da su dolazili iz cele Hrvatske. A pitanje je šta će biti posle protesta. Da li će vlada promeniti odluku? To bi bilo neko srednje rešenje, dok bi krajnja rešenja bila ili da se ne desi ništa, ili da se ljudi uopšte ne raziđu nego krenu masovni protesti po Hrvatskoj, dođe do opasnosti da padne vlada, da se zaustavi priključenje EU, da dođe do nemira i sl. Ali slaba vajda od toga. Što bi rek'o Inkvi, Hrvati nisu revolucionaran narod. Čak ni EU neće se počešati zbog situacije... :D

Pozdrav svima. ;)

Stiliana
02-02-2013, 16:13
Koliko kritičnu masu predstavlja 20 hiljada ljudi?! Moglo je da bude i više ako se uzme u obzir da su dolazili iz cele Hrvatske. A pitanje je šta će biti posle protesta. Da li će vlada promeniti odluku? To bi bilo neko srednje rešenje, dok bi krajnja rešenja bila ili da se ne desi ništa, ili da se ljudi uopšte ne raziđu nego krenu masovni protesti po Hrvatskoj, dođe do opasnosti da padne vlada, da se zaustavi priključenje EU, da dođe do nemira i sl. Ali slaba vajda od toga. Što bi rek'o Inkvi, Hrvati nisu revolucionaran narod. Čak ni EU neće se počešati zbog situacije... :D

Pozdrav svima. ;)

Pozdrav Aleksa ;)

sumnjam da će prosvjed imat ikakav utjecaj na odluku vlade. prilično je rezolutno dano na znanje da se zakon mora 'ispoštovat', s tim da ovoj vladi nikako nije u interesu da sada mijenja taj zakon ne bi li zadovoljili 'šačicu' u Vukovaru. Treba prvo zadovoljit velike vođe u Nizozemskoj i Engleskoj koji vole gledat kako se ovdje vježba tolerancija.

A o nekim većim i dugotrajnim protestima nema govora, tko će to radi po ovoj zimi i u ovo vrijeme... iako bih voljela da je suprotno, da jednom skupimo muda i izguramo nešto na što imamo pravo.

Aleksa
02-02-2013, 16:23
Pozdrav Aleksa ;)

sumnjam da će prosvjed imat ikakav utjecaj na odluku vlade. prilično je rezolutno dano na znanje da se zakon mora 'ispoštovat', s tim da ovoj vladi nikako nije u interesu da sada mijenja taj zakon ne bi li zadovoljili 'šačicu' u Vukovaru. Treba prvo zadovoljit velike vođe u Nizozemskoj i Engleskoj koji vole gledat kako se ovdje vježba tolerancija.

A o nekim većim i dugotrajnim protestima nema govora, tko će to radi po ovoj zimi i u ovo vrijeme... iako bih voljela da je suprotno, da jednom skupimo muda i izguramo nešto na što imamo pravo.

Pozdrav :hug
Ja ne bih voleo da je suprotno :D ali a propo poštovanja zakona, ne mora se uvek biti legalista, može se biti i legitimista. :D
Što znači, ako neko želi da napravi potez koji nema odgovarajuću podršku, pa makar bio i zakonit, neka ga ne napravi. Kao kad su gej parade u pitanju u BG. Odmah da kažem da se ja ne zalažem za sprečavanje prava na gej paradu uprkos tome što je po zakonu moguća, niti sam za sprečavanje ćirilice uprkos tome što zakon dozvoljava/obavezuje na njenu upotrebu, ja samo razmišljuckam kako to sve može... :D

NorthStand
02-02-2013, 16:29
dobro je netko rekao, šta će biti ako 2021 popis pokaže da je srba manje od četvrtinu u gradu, hoće li onda politička oligarhija sve te ćirilične natpise skidat? mislim koje je ovo izrugivanje nad vlastitim narodom, pa srbi tamo po vojvodini ukidaju latinične natpise, pokušavaju od vojvodine napravit čistu etničku regiju, s srpskom dominacijom kakvu ona nikad nije imala, a mi ovdje glumimo dežurne budale i provodimo nekakvo "pozitivno diskriminranje" vlastitog naroda. taj grad je zaslužio da bude izuzet od te ćirilice, taj grad je prije 22 godine sravnjem sa zemljom, i pravo je pitanje odakle obraz ljudima koji nisu uopće patili niti ikoga svoga izgubili u tom ratu, a očito je da nisu jer bi bili protiv ćirilice da tim ljudima koji su prošli toliku golgotu nameću nešto što ne žele ko većina u tom gradu. pa nije Vukovar Gračac, ili neka druga općina koja je stradala u ratu ali ni približno ko taj Vukovar. ali baš zato ovi kreteni na čelu s Milanovićem, tamo to uvode. i siguran sam si da si kopaju jamu, jer ovaj nakaradni SDP nakon ovoga gubi izbore i u vukovaru a i u dobrom djelu hrvatske. živo me zanima, šta će onda Arsen Bauk(zanimljivog li prezimena) reći na ove "uličare" kako su ih svojevremeno oslovili, hrvatske branitelje. ti političari su najveći šljam koji postoji u ovoj našoj maloj i iztraumatiziranoj zemlji, nema veze kojoj ideološkoj i političkoj opciji pripadaju, svi su jednaka govna jer su svi jednako krivi što se ovo događa našem vukovaru, našim vukovarcima, i našim mrtvim braniteljima.

gorand556
02-02-2013, 16:45
Nama nisu krivi srbi za dvojezičnost u Vukovaru, krivi su naši "veliki domoljubi" od političara koji su radi svoji fotelja to omogućili, koalirajući sa četnicima.

A i stav kako nema od prosvjeda ništa je totalno kriv, znači ovih 20 tisuća ljudi su budale što su danas bili , jer ipak od toga nema ništa.Svaki od nas je mogao doprinijeti bar malo.

To će se još vidjeti, stožer je najavio veliki prosvjed krajem travnja u Zagrebu , pa ćemo vidjeti šta će tamo biti..Imam nadu u pozitivan ishod, jer to vode branitelji,heroji i ljudi koji su svaku pomisao političara da se umiješaju sasjekli u startu.

gorand556
02-02-2013, 17:10
Gospodo na vlasti, dosta je bilo izdaje i silovanja Vukovara, i demokracije koju ovdje provodite.

Gospodine Milanoviću, prozivate nas javno u hrvatskom Saboru, za nedostatak, kako kažete „malo hrabrosti“.

Nas, koji smo i bez malo te hrabrosti, koje kažete da nemamo, branili ovaj grad puna tri mjeseca od najvećih krvoloka koje svijet može zamisliti.

Nas, koji smo nakon koncentracijskih logora po Srbiji, i progonstva diljem svijeta, odlučili prihvatiti i provesti mirnu reintegraciju, vratiti se u grad i sa tim istim neprijateljima pokušati živjeti u miru.

Ako smo, i bez to, malo hrabrosti, učinili sve ovo, zamislite što možemo i što ćemo učiniti sa puno hrabrosti.

Zato vam, gospodine Milanoviću, poručujemo: NE PRIJETIMO, NE TESTIRAJTE našu hrabrost i ne izazivajte nas!

ostatak govora i zahtjevi vladi rh http://www.politika.hr/hrvatska/12040-ekskluzivno-zahtjevi-stozera-za-obranu-vukovara-vladi-republike-hrvatske

NorthStand
02-02-2013, 17:26
slažem se s goranom, grad koji ima 30tak tisuća stanovnika dođe 20 tisuća ljudi i netko kaže kako je to mali broj ljudi, i kako nije relevantan uzorak. a šta bi bio relevantan, 100.000 ili? ovo je i više nego jasna poruka vladajućima, da se ne zajebavaju s osjećajima vukovaraca-ki, odnosno osjećajima hrvata-ica!

gorand556
02-02-2013, 17:37
slažem se s goranom, grad koji ima 30tak tisuća stanovnika dođe 20 tisuća ljudi i netko kaže kako je to mali broj ljudi, i kako nije relevantan uzorak. a šta bi bio relevantan, 100.000 ili? ovo je i više nego jasna poruka vladajućima, da se ne zajebavaju s osjećajima vukovaraca-ki, odnosno osjećajima hrvata-ica!

kad se nešto poduzme ne valja, kad se šuti ne valja..jebeš ga valjda smo mi takav narod

bitno neka su tipkovnice užarene :D

Humphrey
02-02-2013, 17:46
Bilo je dobro, preko 10000 sigurno.Poslala se poruka ne ćirilici u Vukovaru, a sad što od toga ništa neće biti je drugo. Jednostavno naša politika ne predstavlja interese naroda nego svoje interese i kao što je Milanović rekao Milasu u Saboru tko će ići mijenjati ili ne provoditi zakon dok još Hrvatska nije u EU.

Sve za EU, EU za ništa.

Stiliana
02-02-2013, 18:00
Bilo je dobro, preko 10000 sigurno.Poslala se poruka ne ćirilici u Vukovaru, a sad što od toga ništa neće biti je drugo. Jednostavno naša politika ne predstavlja interese naroda nego svoje interese i kao što je Milanović rekao Milasu u Saboru tko će ići mijenjati ili ne provoditi zakon dok još Hrvatska nije u EU.

Sve za EU, EU za ništa.

baš to. sad će ispast da tu pozivam na neki neposluh ili uništavanje državne imovine, ali na kraju će slučaj svest na to da će ili netko strgat te table ili će bit pojeo vuk magare...

Humphrey
02-02-2013, 19:45
baš to. sad će ispast da tu pozivam na neki neposluh ili uništavanje državne imovine, ali na kraju će slučaj svest na to da će ili netko strgat te table ili će bit pojeo vuk magare...

Uvest će oni to postepeno , a strgane table će im samo poslužiti za napad na nazadne primitivce koji uništavaju tekovine naše borbe za EU.

Evo baš sad slušam u dnevniku kako "novi" HDZ smatra kako treba poštivati zakon. Istina karamarko zakon treba poštivati i provoditi, ali tebe moj novi sanaderu ništa i nitko ne spriječava da u Saboru predložiš mijenjanje tog zakona. Ali ne, svi su oni spremni pišati po inetersima naroda samo kako bi bez problema uveli svoje guzice u EU.

Inkvizitor
02-02-2013, 19:52
Ma HDZ je po tom pitanju isti kao i kukurikavci..nema se tu šta od njih očekivati..uostalom tko je koalirao sa SDSS-om

Humphrey
02-02-2013, 20:00
Ma HDZ je po tom pitanju isti kao i kukurikavci..nema se tu šta od njih očekivati..uostalom tko je koalirao sa SDSS-om

HDZ je gori, kukurikavci barem to rade iz uvjerenja, ovi to rade iz svojih interesa.

Karamarkov novi HDZ je veća laž od onog sanaderovog.Možda čak i opasniji jer se ovi skrivaju iza "povratka Tuđmanu". Ta stranka jednostavno treba nestati sa političke scene, dok je HDZ nema šanse za neku novu stranku koja bi mogla okupiti desnicu.

Inkvizitor
02-02-2013, 20:01
HDZ je gori, kukurikavci barem to rade iz uvjerenja, ovi to rade iz svojih interesa.

Karamarkov novi HDZ je veća laž od onog sanaderovog.Možda čak i opasniji jer se ovi skrivaju iza "povratka Tuđmanu". Ta stranka jednostavno treba nestati sa političke scene, dok je HDZ nema šanse za neku novu stranku koja bi mogla okupiti desnicu.

A kako će nastati nova stranka. To mora biti neki novi pokret..i da se stvori opet bi se slični ljudi infiltrirali i opet bi to bio neki drugi HDZ. Nije to do stranke, to je do naroda.

pdv
02-02-2013, 20:03

Ma točno po istom principu kao i Sanader djeluje. Nije li i on u počecima krenuo sa tom spikom o Tuđmanu i našim generalima da bi preko noći postao europejac s istančanim ukusom za slike i satove?

Humphrey
02-02-2013, 20:05
A kako će nastati nova stranka. To mora biti neki novi pokret..i da se stvori opet bi se slični ljudi infiltrirali i opet bi to bio neki drugi HDZ. Nije to do stranke, to je do naroda.

Tu se slažem, samo navodim što bi trebalo uraditi, ali neke budućnosti za Hrvate i Hrvatsku ja ne vidim. Zato sam i otvorio onu drugu temu.

Inkvizitor
02-02-2013, 20:10
Tu se slažem, samo navodim što bi trebalo uraditi, ali neke budućnosti za Hrvate i Hrvatsku ja ne vidim. Zato sam i otvorio onu drugu temu.

prevelik si pesimist . Moraš znat šta je sve iznutra i izvana upregnuto u uništavanje Hrvatske a opet se još batrgamo..

ljuta trava
02-02-2013, 20:39
Dnevnik
2.2.2013. ---POgleadajte kako su skup u Vukovaru pratili društveno-politički radnici XPT-a

http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=119&cHash=1

bandira
02-02-2013, 20:49
Nikakve veze ćirilica u Vukovaru nema sa EU.Sve su to hrvatska posla u suradnji sa Pupovcem.I to više posla HDZ nego kukurikuma.

Pretpostavljam da je bar 70% Srba u Vukovaru također protiv ćirilice koje im nameće Pupovac i Stanimirović iz Zagreba.Da sam ja Srbin i živin u Vukovaru najviše šta mi triba je mir i normalan život,a ovim komešanjem mira i normalnosti sigurno neće biti.
Ne mislim da će zbog ove ćirilice izbit novi ratovi al da neće biti incidenata,hoće.

Stiliana
03-02-2013, 20:06
Uvest će oni to postepeno , a strgane table će im samo poslužiti za napad na nazadne primitivce koji uništavaju tekovine naše borbe za EU.

Evo baš sad slušam u dnevniku kako "novi" HDZ smatra kako treba poštivati zakon. Istina karamarko zakon treba poštivati i provoditi, ali tebe moj novi sanaderu ništa i nitko ne spriječava da u Saboru predložiš mijenjanje tog zakona. Ali ne, svi su oni spremni pišati po inetersima naroda samo kako bi bez problema uveli svoje guzice u EU.

Istina, ali ono, psi laju, a table su strgane :zubo pa ti laj pobro dok se žarulja ne ugasi...

za hdz i karamarka se slažem. evo prilike da se uradi nešto konkretno i poberu bodovi bar za pokušaj... ali evo ništa od toga.

totalna steta
04-02-2013, 01:25
Apsutna glupost je uvodjenje cirilice za srbe u hrvatskoj.jer oni nisu nikad tu cirilicu koristili kao svoje pismo,srbi precani.evo cak se i u tajnim dokumentima sao krajine zapovijedi izdaju na latinici...sad nasi politicari hoce biti veci katolici od pape...

crni bombarder
04-02-2013, 11:12
Nevjerovatno je kako se HRT pretvorio u partijsku tv, to je za izbljuvat.

Inace ih izbjegavam gledati, ali sinoc treci dnevnik, kao partijski bilten.

Malo anketa u kojima je Josipovic naravno najpopularniji, a Karamarko najnepopularniji, malo Vuka iz Reke, malo partijskih alibija "HDZ je za cirilicu u Vukovaru, ne SDP", i tako dalje.

granicar
04-02-2013, 15:49
Nikakve veze ćirilica u Vukovaru nema sa EU.Sve su to hrvatska posla u suradnji sa Pupovcem.I to više posla HDZ nego kukurikuma.

Pretpostavljam da je bar 70% Srba u Vukovaru također protiv ćirilice koje im nameće Pupovac i Stanimirović iz Zagreba.Da sam ja Srbin i živin u Vukovaru najviše šta mi triba je mir i normalan život,a ovim komešanjem mira i normalnosti sigurno neće biti.
Ne mislim da će zbog ove ćirilice izbit novi ratovi al da neće biti incidenata,hoće.

Griješiš, bandira. Znaju oni da se ćirilične table ne mogu jesti, ali ideja da bi to sve jednoga dana trebalo biti država Srbija još uvijek je živa. Poznam puno Srba iz tog područja, pa mi neoprezno povjere, misleći da sam Srbin čim živim u Srbiji (!). Samo ih je loš povijesni trenutak spriječio da ostvare Veliku Srbiju bez Hrvata, ali ne poznam niti jednoga koji vjeruje da jednoga dana tako neće biti.

NorthStand
04-02-2013, 19:42
ma ima normalnih srba, ali to je brate ko da tražiš iglu u plastu sijena.

crni, HRT ja više ne gledam, tu i tamo ako vidim da je neki film ove političke emisije dnevnik ne pada mi na pamet gledat to ispiranje mozga. i iskreno, takva nakupina bijesa koja me obuzme kad gledam naše vijesti jednostavno nema smisla. kojeg vraga ću se živcirat, i pičkarat kad unaprijed znam da ti debili nemaju ništa konkretno za reć i uputit ovaj narod u bilo kojem pozitivnom smjeru. sve te naše medije, kontroliraju izvana. srbi stalno govore kako su i oni u kurcu, kad budu pred vratima EU tek tad će shvatit šta znači biti pod kontrolom izvana, a oni su još miljama daleko od takve kontrole kakvu mi sad doživljavamo. BiH je tu slična nama, jer je bih država koja je pod stalnom kontrolom MZajednice. i jedino BEJHA, vidim ko pandan nama u regiji. čak su i slovenci nezavisniji od nas, jer imaju po meni dosta manje komunjara u društvu nego mi. a što je veći postotak komunjara, to je i veći postotak tih neokvislinških snaga koje su spremne na servilno služenje raznim silama i raznim interesima koji dolaze izvan naše zemlje. to je ujedno, i sudbina malih naroda koji se ne mogu otarasit te bolesti da su pod budnom paskom "velikih". a pogotovo ovakvo društvo kakvo mi imamo, gdje nekih 30-40 posto društva, odobrava stranu prisutnost i utjecaj na našu zemlju pa to nije ni čudno da HRT onda izvještava kako izvještava, i radi emisije kakve radi, vrti partizanske filmove svaki drugi dan. to je onda čisto normalna reakcija, na stanje na terenu. ovo malo nacionalno osviještenih što nas ima, se pobuni tu i tamo ali mi ne činimo "kritičnu masu" ovog društva da bi nešto mogli promjenit. zato nam je sudbina, crna i gorka.