PDA

Pogledaj Full Version : Stjepan Kljuić u februaru ( najvjerovatnije ) gradonačalnik

SarajkaDjevojka
11-01-2013, 09:53
Sarajevo je postalo sinonim za obespravljene Hrvate u BiH.Da li će izbor Kljuića biti protumačen kao pozitivna gesta ili namještaljka vladajućih bošnjačkih struktura ?Je li ovo pozitivan pomak u smirivanju strasti na relaciji Stolni Grad - Šeher, pruzena ruka pomirdbe i garancija prava Hrvata u budućnosti ?

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sarajevo/stjepan-kljuic-u-februaru-gradonacelnik

Inkvizitor
11-01-2013, 09:58
Sarajevo je postalo sinonim za obespravljene Hrvate u BiH.Da li će izbor Kljuića biti protumačen kao pozitivna gesta ili namještaljka vladajućih bošnjačkih struktura ?Je li ovo pozitivan pomak u smirivanju strasti na relaciji Stolni Grad - Šeher, pruzena ruka pomirdbe i garancija prava Hrvata u budućnosti ?

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sarajevo/stjepan-kljuic-u-februaru-gradonacelnik

Šališ se. Taj bezveznjaković nema nikakvu šansu kod Hrvata. A hoće li biti pijun, ono što je bio u ratu, to je interna stvar sarajevsko-muslimanske čaršije.

SarajkaDjevojka
11-01-2013, 10:18
Šališ se. Taj bezveznjaković nema nikakvu šansu kod Hrvata. A hoće li biti pijun, ono što je bio u ratu, to je interna stvar sarajevsko-muslimanske čaršije.

Ja iskreno mislim da to cjepidlačenje Hrvate u BiH ne vodi nikamo.Obzirom na brojnost vaš korpus bi trebao biti bolje ujedinjen.Neke stvari mozda je dobro i zanemariti, ispraviti i prećutati zarad dobrobiti.Prekritičnost nikud ne vodi.
Svjedoci smo praznih obećanja naših regularno izabranih političkih prestavnika.Mozda treba pruziti neku mogućnost za pomirenje, zazmiriti nad činjenicama jer ni ova Pat pozicija nikud ne vodi.

Po treći put ponavljam nikud ne vodi, ali zbilja je to odgovarajuća definicija stanja.

Zlaja je obećavao kule i gradove.Drzao Bošnjaka u uvjerenju da im ne moze niko ništa.Osmišljao strategije a na kraju ispao obični klaun.Iskreno većina Bošnjaka nije razočarana što su Hrvati pokušani biti prevareni, nego što se Zlaja izblamirao.

Ako ćemo pošteno tako je i sa Srbima i Hrvatima.Dodikove referendume i izjave ne prate ni dokone domaćice a Chova obećanja o HR tv kanalu, trećem entitetu i javljanju iz stolnog grada su zaboravljene teme.

Znači mi u BiH smo samo izigrana publika, kojoj je obećana dobra prestava.Na kraju su glavni glumci zakazali, a pozornica se polako urušava.Tako da mjerila " glume" i kvaliteta svih " glumaca " je upitna, o talentu da ne govorim.Zašto bi Kljić bio dakle iznimka ?

Inkvizitor
11-01-2013, 10:24
Ja iskreno mislim da to cjepidlačenje Hrvate u BiH ne vodi nikamo.Obzirom na brojnost vaš korpus bi trebao biti bolje ujedinjen.Neke stvari mozda je dobro i zanemariti, ispraviti i prećutati zarad dobrobiti.Prekritičnost nikud ne vodi.
Svjedoci smo praznih obećanja naših regularno izabranih političkih prestavnika.Mozda treba pruziti neku mogućnost za pomirenje, zazmiriti nad činjenicama jer ni ova Pat pozicija nikud ne vodi.

Po treći put ponavljam nikud ne vodi, ali zbilja je to odgovarajuća definicija stanja.

Zlaja je obećavao kule i gradove.Drzao Bošnjaka u uvjerenju da im ne moze niko ništa.Osmišljao strategije a na kraju ispao obični klaun.Iskreno većina Bošnjaka nije razočarana što su Hrvati pokušani biti prevareni, nego što se Zlaja izblamirao.

Ako ćemo pošteno tako je i sa Srbima i Hrvatima.Dodikove referendume i izjave ne prate ni dokone domaćice a Chova obećanja o HR tv kanalu, trećem entitetu i javljanju iz stolnog grada su zaboravljene teme.

Znači mi u BiH smo samo izigrana publika, kojoj je obećana dobra prestava.Na kraju su glavni glumci zakazali, a pozornica se polako urušava.Tako da mjerila " glume" i kvaliteta svih " glumaca " je upitna, o talentu da ne govorim.Zašto bi Kljić bio dakle iznimka ?

S kvislinzima nema razgovora. Točka.

osim toga apsurdno je da u koliko..90% muslimanskom Sarajevu jedan Hrvat bude gradonačelnik. Ako bude bit će samo cirkusantska lutka bez ikakve vlasti kao što je bio i u ratu. Član predsjedništva koji prisustvuje sjednicama a onda kad ga spreme na spavanje Alija i ostatak odu na pravi sastanak donositi odluke. Molim te lijepo. Taj ima karizmu i ugled kišne gliste

SarajkaDjevojka
11-01-2013, 10:37
S kvislinzima nema razgovora. Točka.

osim toga apsurdno je da u koliko..90% muslimanskom Sarajevu jedan Hrvat bude gradonačelnik. Ako bude bit će samo cirkusantska lutka bez ikakve vlasti kao što je bio i u ratu. Član predsjedništva koji prisustvuje sjednicama a onda kad ga spreme na spavanje Alija i ostatak odu na pravi sastanak donositi odluke. Molim te lijepo. Taj ima karizmu i ugled kišne gliste

Govoriš o čovjeku kao da je malouman a onda sebe negiraš tvrdeći da je bio član presjedništva devedesetih.Ne kontam zašto cirkusanstka lutka i na čemu se temelji i certificira trenutno odanost hrvatskoj " stvari "?
Pojasni mi ...

Ja to gledam kao pozitivan pomak, mozda njegov izbor dovede do povratka Hrvata u velikom broju u Sarajevo.Neki psihološki učinak mora postojati.Ljudi će se osjećati dobrodošlim.

Što se Alije tiče i odluka govoriš o njemu kao da je bio neki strateg vrijedan poštovanja.Kakve je odluke donosio dobro nas sve Bošnjake nisu istrijebili.

Budi srećan što Stjepan nije učestvovao u Aljinoj strategiji ratovanja i politike.

Inkvizitor
11-01-2013, 10:52
Govoriš o čovjeku kao da je malouman a onda sebe negiraš tvrdeći da je bio član presjedništva devedesetih.Ne kontam zašto cirkusanstka lutka i na čemu se temelji i certificira trenutno odanost hrvatskoj " stvari "?
Pojasni mi ...

Ja to gledam kao pozitivan pomak, mozda njegov izbor dovede do povratka Hrvata u velikom broju u Sarajevo.Neki psihološki učinak mora postojati.Ljudi će se osjećati dobrodošlim.

Što se Alije tiče i odluka govoriš o njemu kao da je bio neki strateg vrijedan poštovanja.Kakve je odluke donosio dobro nas sve Bošnjake nisu istrijebili.

Budi srećan što Stjepan nije učestvovao u Aljinoj strategiji ratovanja i politike.

Pa objasnio sam gore. Sam se žalio kako Alija održava prave sjednice kad njega pošalju na spavanje :smijeh

da je on imao karaktera ne bi to podnosio.

Sjećam se kad je Alija uhapšen na areodromu, kad je išlo u eter središnjem dnevniku..i javi se Alija na telefon..a Kljujić , tada je bio podpresjednik dakle Alijin zamjenik..viče dramatično na slušalicu..ne može to tako Alija..reci ti njima..ti si predsjednik..ne može to tako..a Alija šuti tren dva i onda mu ladno kaže..daj mi Ganića..daj mi Ejuba..

odjebao ga u sekundi..:rofl

bjež bona..kakav Kljujić..20 godina nakon rata on će nešto bit.

nit je kad bio šta nit će kad šta bit.

tašti snob sa leptir mašnom..politička nula odavno

To što Alija nije dobro vodio ratnu politiku, to je druga priča.

SarajkaDjevojka
11-01-2013, 11:03
I Opis ove scene Alijinog hapšenja je pretjeran.Alija spavao u trezoru kad su nas četnici granatirali.Toliko o njegovoj hrabrosti i hladnokrvnosti.A to Kljuićevo " kukanje" dobro je " pranje ruku " od pogubne politike koju je Alija vodio.Posmatraj to malo neutralno.I budi sretan što jedan Hrvat nije učestvovao u osmišljavanju politike ili slavnih proboja deblokade Sarajeva.

Mislim niko me ne moze ubijediti kako je to Alijin streteški najbolji potez, da narod ne bi izašao ili pad Srebrenice okarakterizirati kao mogućnost za isceniranje vojne intervencije.

Ja ratnu strategiju shvaćam na drugi način, a zamisli nisam ekspert.Dakle uspiješnost na bojišnici, deblokada i napredovanje uz minimalne zrtve...

Alija nije bio kompetenten da bude imenovan za imama u nekoj Sarajevskoj dzamiji.I to bi bilo previše.Unutrašnjost i neka manja kasaba su njegov domen.Trebao je odmah dati ostavku, time bi svom narodu učinio najveću uslugu.

crni bombarder
11-01-2013, 11:03
Jos jedna cirkusanstka igra laznih multietnicara.

Valjda u namjeri da pokrenu temu "zasto nebi Bosnjaci dobili gradonacelnika u Mostaru, ako Hrvati imaju svog u Sarajevu".

Samo idioti na to mogu nasjesti.

Inkvizitor
11-01-2013, 11:06
I Opis ove scene Alijinog hapšenja je pretjeran.Alija spavao u trezoru kad su nas četnici granatirali.Toliko o njegovoj hrabrosti i hladnokrvnosti.A to Kljuićevo " kukanje" dobro je " pranje ruku " od pogubne politike koju je Alija vodio.Posmatraj to malo neutralno.I budi sretan što jedan Hrvat nije učestvovao u osmišljavanju politike ili slavnih proboja deblokade Sarajeva.

Mislim niko me ne moze ubijediti kako je to Alijin streteški najbolji potez, da narod ne bi izašao ili pad Srebrenice okarakterizirati kao mogućnost za isceniranje vojne intervencije.

Ja ratnu strategiju shvaćam na drugi način, a zamisli nisam ekspert.Dakle uspiješnost na bojišnici, deblokada i napredovanje uz minimalne zrtve...

Alija nije bio kompetenten da bude imenovan za imama u nekoj Sarajevskoj dzamiji.I to bi bilo previše.Unutrašnjost i neka manja kasaba su njegov domen.Trebao je odmah dati ostavku, time bi svom narodu učinio najveću uslugu.

Ma sve to možda i stoji ali što to govori o Kljujiću.

SarajkaDjevojka
11-01-2013, 11:10

Valjda u namjeri da pokrenu temu "zasto nebi Bosnjaci dobili gradonacelnika u Mostaru, ako Hrvati imaju svog u Sarajevu".

Pogrešno se VI folusirate samo na Mostar i Hercegovinu.Ovo govorim neutralno bez trunke zlobe.Omjer stanovništva u Mostaru Hrvati - Bošnjaci nije toliko veliki da moze prestavljati dugoročno Hrvatima neku sigurnost.
Zašto zapostavljati bilo koji dio BiH onda ?Stvoriti solidno uporište Hrvata u Sarajevu uz srednju BiH potaklo bi mnoge na povratak, sigurnost i opušteniji pristpačniji način zivota.

ZGabriel
11-01-2013, 11:11

imam ja bolju ideju. zašto se ograničiti na BIH? kad će Hrvati već biti instaliran za gradonačelnika u glavnom gradu...nečega...zašto da ne budemo velikodušni i izaberemo Bošnjaka za gradonačelnika Zagreba? evo, recimo, pada mi na pamet Tarik Filipović. samo mu treba nabaviti lulu i leptir-mašnu. i žena mu je zgodna. ako može Carla Bruni bit predsjednikovica, šta je Lejla gora od nje?

SarajkaDjevojka
11-01-2013, 11:14
Ma sve to možda i stoji ali što to govori o Kljujiću.

Pa što govori ? Mozda je malo bezkičmenjački se povukao tada, no sigurno nije imao ni potpore..

Postoji mogućnost da se sada izbori za neka prava u Sarajevu, a to priznaćeš nije zanemarivo za Hrvate Bosance.Ne mozeš cjelokupno hrvatsko stanovništvo nagurati u Hercegovinu a i zašto to pokušavati ?Uporište u dijelu Sarajeva ohrabrilo bi i Hrvate srednje BiH.

Inkvizitor
11-01-2013, 11:16
Pa što govori ? Mozda je malo bezkičmenjački se povukao tada, no sigurno nije imao ni potpore..

Postoji mogućnost da se sada izbori za neka prava u Sarajevu, a to priznaćeš nije zanemarivo za Hrvate Bosance.Ne mozeš cjelokupno hrvatsko stanovništvo nagurati u Hercegovinu a i zašto to pokušavati ?Uporište u dijelu Sarajeva ohrabrilo bi i Hrvate srednje BiH.

A sad će kao imati potporu.

I što bi bio uvjet da takav Hrvat poput Kljujića imaju neka prava u Sarajevu. Ako je to uvjet onda ionako od toga ništa. Što kad on više ne bude gradonačelnik.

SarajkaDjevojka
11-01-2013, 11:22
A sad će kao imati potporu.

I što bi bio uvjet da takav Hrvat poput Kljujića imaju neka prava u Sarajevu. Ako je to uvjet onda ionako od toga ništa. Što kad on više ne bude gradonačelnik.

Pa psihološki učinak je neosporan njegovim izborom.A potporu već ima, prestar je da bi bio lutka na koncu zarad nekih uvlačenja Bošnjacima u Šeheru.Takodje je i dovoljno prihvatljiv kao ličnost.Dakle moglo bi biti pozitivnih pomaka.A što se tiče mandata oni nisu vječni, no ako bi se stvorilo solidno političko uporište to bi bio BUM !

Inkvizitor
11-01-2013, 11:24
Pa psihološki učinak je neosporan njegovim izborom.A potporu već ima, prestar je da bi bio lutka na koncu zarad nekih uvlačenja Bošnjacima u Šeheru.Takodje je i dovoljno prihvatljiv kao ličnost.Dakle moglo bi biti pozitivnih pomaka.A što se tiče mandata oni nisu vječni, no ako bi se stvorilo solidno političko uporište to bi bio BUM !

Smiješno je to što pričaš :D

Cijenim tvoju dobru volju i dobre namjere ali daleko je to od realnosti.

SarajkaDjevojka
11-01-2013, 11:31
Smiješno je to što pričaš :D

Cijenim tvoju dobru volju i dobre namjere ali daleko je to od realnosti.

Fokusiranje Hrvata na Hercegovinu i HR samo, ostavlja Hrvate srednje BiH u nezgodnom polozaju takodje.Ako je to po Tebi prihvatljivo riješenje onda, ne bi se štel'a mešati !

Inkvizitor
11-01-2013, 11:34
Fokusiranje Hrvata na Hercegovinu i HR samo, ostavlja Hrvate srednje BiH u nezgodnom polozaju takodje.Ako je to po Tebi prihvatljivo riješenje onda, ne bi se štel'a mešati !

Pa tko priča o fokusiranju Hrvata samo na Hercegovinu. Samo ti :)

SarajkaDjevojka
11-01-2013, 11:39
Pa tko priča o fokusiranju Hrvata samo na Hercegovinu. Samo ti :)

Pa Sarajevo se ovdje gleda kao unaprijed izgubljeno zar ne ?Navedi mi bilo koju incijativu za osvajanje političkog utjecaja u glavnom gradu ?

Navedi mi bilo koju političku incijativu za osvajanje političkog utjecaja u Tuzli, Zenici, dijelovima Posavine....

Zato sam došla do tog zaključaka o fokusiranju na Hercegovinu i HR.

Inkvizitor
11-01-2013, 11:41
Pa Sarajevo se ovdje gleda kao unaprijed izgubljeno zar ne ?Navedi mi bilo koju incijativu za osvajanje političkog utjecaja u glavnom gradu ?

Navedi mi bilo koju političku incijativu za osvajanje političkog utjecaja u Tuzli, Zenici, dijelovima Posavine....

Zato sam došla do tog zaključaka o fokusiranju na Hercegovinu i HR.

Tamo gdje nas ima tamo ima političkog utjecaja a tamo gdje nas nema, logično, ne može ga ni biti.

I da se svi prijeratni Hrvati vrate u Sarajevo to je u političkom smislu debela manjina..pa nas u Sarajevu prije rata bilo 7%

SarajkaDjevojka
11-01-2013, 11:48
Tamo gdje nas ima tamo ima političkog utjecaja a tamo gdje nas nema, logično, ne može ga ni biti.

I da se svi prijeratni Hrvati vrate u Sarajevo to je u političkom smislu debela manjina..pa nas u Sarajevu prije rata bilo 7%

Pa to je logično o političkom utjecaju.No fokusiranju mora biti na više razina, upravo da bi se omogućio povratak u što većem broju.Ne treba zapostavljati nijedan dio BiH.A to se kod nas Bošnjaka takodje odnosi na RS, Mostar, Stolac i sl.

crni bombarder
11-01-2013, 13:05
Kljujic je Hrvat mozda samo u rodnom listu. Politicki, on je daaaalekoooo od Hrvata.

Uostalom, ciji ce kandidat biti, hrvatske stranke? kako da ne, HDZ-ov kandidat bi gradonacelnik Sarajeva postao jedino kad bi se pakao zaledio.

Dakle, nista drugo nego jos jedna igrica laznih multietnicara, pa valjda smo do danas naucili cemu sluzi ta igra. Kao u ratu, nisu rusili crkve koje su u dosegu CNN kamera, ali vec u selima di ne ulaze kamere, razori, popali, pokolji. Tipicna dvostruka igra.

SarajkaDjevojka
11-01-2013, 13:13
Pa nije samo HDZ stranka sa hrvatskim predznakom ?Drugo je to što pojedinci upravo nju vide kao jedinu legitimnu.Tu se i HDZ 1990, zapostavlja i to nepravedno.Öjubić mi je nekako u sjeni u čitavoj toj priči.Na kraju vidjećemo Kljuićev učinak, pa suditi.

crni bombarder
11-01-2013, 13:30
Pitam, koja stranka ce kandidiratri Kljujica? pod HDZ mislim i na drugi HDZ.

SDA ce ga nominirati, i o cemu onda govorimo? Hrvati ce svoj uticaj u Sarajevu jacati preko kandidata SDA? ma daj

ljuta trava
11-01-2013, 13:41
Radi dobrosusjedskih odnosa pravi kandidat za gradonačelnika Sarajeva bio bi EMIR KUSTURICA , em je musliman , em ga Srbi obožavaju .Mediji su oduševljeni , a ima i iskustvo u vođenju gradova .

SarajkaDjevojka
11-01-2013, 13:42
Radi dobrosusjedskih odnosa pravi kandidat za gradonačelnika Sarajeva bio bi EMIR KUSTURICA , em je musliman , em ga Srbi obožavaju .Mediji su oduševljeni , a ima i iskustvo u vođenju gradova .

Ne vole ga Bošnjaci i njihovi federalni partneri.On moze biti gradoMačalnik Banjaluke :)

ljuta trava
11-01-2013, 13:48
Ne vole ga Bošnjaci i njihovi federalni partneri.On moze biti gradoMačalnik Banjaluke :)

Ngdje ja nisam ni napisao da ga vole Bošnjaci , već muslimani .

Marta
11-01-2013, 13:49

Dobar prijedlog, tog covjeka treba cjeniti. Covjek zna tko i sto je, svjestan svojih korjena, to treba postovati.

ljuta trava
11-01-2013, 13:52
Dobar prijedlog, tog covjeka treba cjeniti. Covjek zna tko i sto je, svjestan svojih korjena, to treba postovati.

Zato sam i napisao da je on idealan kandidat .Sjetiti se treba samo euforije u Sarajevu nakon prikazivanja njegovih filmova , čak su i ćevape dijelili besplatno na Baščaršiji.

SarajkaDjevojka
11-01-2013, 13:55
Ngdje ja nisam ni napisao da ga vole Bošnjaci , već muslimani .

Muslimani mogu biti manjina u RH, u BiH su konstitutivan narod Bošnjaci.Ravnopravni sa Srbima i Hrvatima.Govorimo li i dalje o BiH ili si odlutao ?

Što se pak korijena tiče povijest je nepoznanica jer još niko nije ostao ziv preko 500 i više godina, tako da su mišljenja povjesničara oprečna po tom pitanju.

Treba paziti sa takvim izjavama uvijek i u svakoj prilici, mozda se baš onih što se najviše ponose porodična stabla " šarene ":D

ljuta trava
11-01-2013, 14:02
Muslimani mogu biti manjina u RH, u BiH su konstitutivan narod Bošnjaci.Ravnopravni sa Srbima i Hrvatima.Govorimo li i dalje o BiH ili si odlutao ?

Što se pak korijena tiče povijest je nepoznanica jer još niko nije ostao ziv preko 500 i više godina, tako da su mišljenja povjesničara oprečna po tom pitanju.

Treba paziti sa takvim izjavama uvijek i u svakoj prilici, mozda se baš onih što se najviše ponose porodična stabla " šarene ":D

O čemu ti ...ode ti malo predaleko .Tko je bio konstitutivan do 93 , a tko od 93 .Uostalom dokaži postojanje samo jednog Bošnjaka u BiH DO 1993.
Ne poznajme pojam --PORODICE-- već OBITELJI .

Uostalom , to možeš objašnjavati možda bošnjaku Emiru Kusturici , a ne meni .KOd nas se uvijek znalo i tko smo i što smo , a ne pomeže ti u tom rasplitanju ni ,,pravo prve bračne noći,, jer su takvi kod nas uredno odlazili uskraćeni u visini za glavu .

Marta
11-01-2013, 14:03
Zato sam i napisao da je on idealan kandidat .Sjetiti se treba samo euforije u Sarajevu nakon prikazivanja njegovih filmova , čak su i ćevape dijelili besplatno na Baščaršiji.

Uzivali bi svjetski ugled, pravi multi kulti in persona.

ljuta trava
11-01-2013, 14:10
Uzivali bi svjetski ugled, pravi multi kulti in persona.

A lijpo bi Emir opasao Šeher sa zidinama mnogo ljepšim od Andrić grada .Otvorio bi svjetski poznati lanac restorana brze hrane pod nazivom MC Ćevap .

SarajkaDjevojka
11-01-2013, 14:10
O čemu ti ...ode ti malo predaleko .Tko je bio konstitutivan do 93 , a tko od 93 .Uostalom dokaži postojanje samo jednog Bošnjaka u BiH DO 1993.
Ne poznajme pojam --PORODICE-- već OBITELJI .
Uostalom , to možeš objašnjavati možda bošnjaku Emiru Kusturici , a ne meni .KOd nas se uvijek znalo i tko smo i što smo , a ne pomeže ti u tom rasplitanju ni ,,pravo prve bračne noći,, jer su takvi kod nas uredno odlazili uskraćeni u visini za glavu .

Ja Ti objašnjavam ko je kontitutivan sada i strateški vazan.A Ti ili se kurči ili kukaj o neravnopravnosti.Jedno s drugim ne IDE.Dakle izvoli odlučiti.Obespravljen si, Bošnjaci Ti oduzimaju, u neravnopravnom polozaju si od " poturica", a mozeš biti i superioran.:D

Ako jesi, kurčenje objesi o klin a i nemaš razloga onda prigovarati za Kljuića.
Emir nije nikakav Bošnjak nego Rom, bez vjere i nacije.I nemaš Ti niti bilo tko treći meni što pojašnjavati porijeklo, a ni ja nisam pomenula " pravo prve bračne noći ".Tako da su Ti te sitne pakosne provokacije na nivou sedmogodišnjeg djeteta.
Kad apsolviraš tu vještinu javi se.Do tad, stariji si lik, poštujem tvoje godine te ću se truditi biti kulturna.

ljuta trava
11-01-2013, 14:15
Ja Ti objašnjavam ko je kontitutivan sada i strateški vazan.A Ti ili se kurči ili kukaj o neravnopravnosti.Jedno s drugim ne IDE.Dakle izvoli odlučiti.Obespravljen si, Bošnjaci Ti oduzimaju, u neravnopravnom polozaju si od " poturica", a mozeš biti i superioran.:D

Ako jesi, kurčenje objesi o klin a i nemaš razloga onda prigovarati za Kljuića.
Emir nije nikakav Bošnjak nego Rom, bez vjere i nacije.I nemaš Ti niti bilo tko treći meni što pojašnjavati porijeklo, a ni ja nisam pomenula " pravo prve bračne noći ".Tako da su Ti te sitne pakosne provokacije na nivou sedmogodišnjeg djeteta.
Kad apsolviraš tu vještinu javi se.Do tad, stariji si lik, poštujem tvoje godine te ću se truditi biti kulturna.

Emir , pa Rom , bez vjere i nacije .....hahahahahhahhhahahahahahahahahahhahaahahahaah ahah

Ova ti je najbolja odvala .

A ja te samo molim , dokaži postojanje samo jednog Bošnjaka u BiH , DO 1993 godine , eto nije teško samo jednog .

SarajkaDjevojka
11-01-2013, 14:21
Odluči jesi obespravljen od poturica ili si superioran.

A) ako si obespravljen kurčenje zaobidji ne IDE uz ulogu zrtve

B ) ako si superioran zašto prigovaraš za Kljuića i općenito potezeš pitanja koja se tiču neravnopravnosti Hrvata.

Dakle ne mozeš ujedno biti i pod A i pod B.

A dokaze o postojanju bilo čega nemam Ti namjeru traziti.Kao što rekoh oni najglasniji obično su najšareniji.A to se moze tumačiti na raznorazne načine.A ne pravom prve bračne noći koje Ti potenciraš da bih uvrijedila nehotice nekog.Mozda svoju babu šokicu iz Tz ?Ili njenu ?:)

ljuta trava
11-01-2013, 14:25
A da se kandidira ipak neki Mađar ?

SarajkaDjevojka
11-01-2013, 14:29
A da se kandidira ipak neki Mađar ?

Što da ne ? Pravo manjina :)

I da prekinem više uzaludnu raspravu.Rad Inkvija.Pozz

ljuta trava
11-01-2013, 15:02
Što da ne ? Pravo manjina :)

I da prekinem više uzaludnu raspravu.Rad Inkvija.Pozz

Dobro , Šokice :rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl

crni bombarder
11-01-2013, 15:21

Plus, sarajlija je.

Mozeda bi i prosao, ako se uclani u SDA prethodno :D

ljuta trava
11-01-2013, 15:25
Plus, sarajlija je.

Mozeda bi i prosao, ako se uclani u SDA prethodno :D

Pa zar nije , idealan kandidat .

ZGabriel
11-01-2013, 15:28

usput će pokazati svim neodlučnima kako da se opredijele. Nemanja naš dragi. :cerek

Marta
11-01-2013, 15:28

on bi garant imao krme za kucnog ljubimca :formula

ZGabriel
11-01-2013, 15:29
on bi garant imao krme za kucnog ljubimca :gondola

neko s pedigreom, ipak je on otkrio svoje pravo porijeklo.

ljuta trava
11-01-2013, 15:31
on bi garant imao krme za kucnog ljubimca :formula

A možda bi ga stavio i u grb Šehera , ali pod nazivom Janje moje malo:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl

KOja bi to slika bila , krme na mjesečini

crni bombarder
11-01-2013, 15:32

Ipak nije, nije multietnican :D

ZGabriel
11-01-2013, 15:33
Ipak nije, nije multietnican :D

kako nije? Musliman a Srbin. :bravo kud ćeš bolju kombinaciju za mini Jugu?

Marta
11-01-2013, 15:38
neko s pedigreom, ipak je on otkrio svoje pravo porijeklo.

s pedigreom .... :misli ... kupio bi ga u banja luci ... krme s pedigreom ...

Inkvizitor
11-01-2013, 15:40
jel vaši postovi služe temi ili da spustite sarajki neduhovitom i opetovanim pričom o krmetu

ZGabriel
11-01-2013, 15:44
tražimo najpodesnijeg gradonačelnika za Sarajevo. :nezna

ljuta trava
11-01-2013, 15:44
jel vaši postovi služe temi ili da spustite sarajki neduhovitom i opetovanim pričom o krmetu

Krme je stilska figura , nešto poput multietniĆnosti u Šeheru .A KljUjić je kao krme na mjesečini sa lulom , dakle ima sve elemente koji Šeher priželjkuje .Uostalom , zar je takvoj doktorici poput Sarajke potreban ODVJETNIK .Svaka sila akcije izaziva reakcije , tko nije spreman za takve stvari po forumima , neka se ne javlja .

ljuta trava
11-01-2013, 15:45
tražimo najpodesnijeg gradonačelnika za Sarajevo. :nezna

:naklon:naklon:naklon:naklon:naklon:naklon:naklon: naklon:naklon:naklon:naklon:naklon

Inkvizitor
11-01-2013, 15:48
Krme je stilska figura , nešto poput multietniĆnosti u Šeheru .A KljUjić je kao krme na mjesečini sa lulom , dakle ima sve elemente koji Šeher priželjkuje .Uostalom , zar je takvoj doktorici poput Sarajke potreban ODVJETNIK .Svaka sila akcije izaziva reakcije , tko nije spreman za takve stvari po forumima , neka se ne javlja .

ma sve u redu...ipak moram paziti da se održava tema , gledam kako dobijate inspiraciju na određene nickove..to je dobro za forum inače bi umro

toliko postova niste napisali u zadnja dva mjeseca.

moram pronaći još jednu sarajku..

ZGabriel
11-01-2013, 15:49
ma sve u redu...ipak moram paziti da se održava tema , gledam kako dobijate inspiraciju na određene nickove..to je dobro za forum inače bi umro

već je umro, ovo mu je parastos. :pop

Inkvizitor
11-01-2013, 15:50
već je umro, ovo mu je parastos. :pop

pa šta si ti onda..nekrofil..

ljuta trava
11-01-2013, 15:52

A vidi vraga , ja mislio da možeš izići na kraj i sa ovom ....Nije ti valjda dodijala .

ljuta trava
11-01-2013, 15:55

Pa dobro što je ovo , ako pišeš ne valja , ako ne pišeš ne valja .Hajde ti odredi koliko komentara svaki od nas smije napisat da se Sarajka ne nađe uvrijeđenom.

Inkvizitor
11-01-2013, 16:09
Pa dobro što je ovo , ako pišeš ne valja , ako ne pišeš ne valja .Hajde ti odredi koliko komentara svaki od nas smije napisat da se Sarajka ne nađe uvrijeđenom.

dragi moj zemljača trava koga vrlo poštujem, nitko vam ne brani pisat, dapače što više pišete meni draže samo primjećujem da dobijete posebnu inspiraciju samo kad ona nešto napiše i nastojite je uvrijedit što mene vidiš vrlo žalosti jer imam dobro mišljenje o svom narodu a pogotovo o svom zavičaju, takav način nama ne priliči, još bi razumio da se radi o nekome tko nas ne podnosi ali toliku negativnu energiju usmjeravat prema jednoj bezazlenoj ženskici, još prohrvatski orjentiranoj, nerazumljivo je.

ljuta trava
11-01-2013, 16:18
dragi moj zemljača trava koga vrlo poštujem, nitko vam ne brani pisat, dapače što više pišete meni draže samo primjećujem da dobijete posebnu inspiraciju samo kad ona nešto napiše i nastojite je uvrijedit što mene vidiš vrlo žalosti jer imam dobro mišljenje o svom narodu a pogotovo o svom zavičaju, takav način nama ne priliči, još bi razumio da se radi o nekome tko nas ne podnosi ali toliku negativnu energiju usmjeravat prema jednoj bezazlenoj ženskici, još prohrvatski orjentiranoj, nerazumljivo je.

Daj , Inkvi , molim te prestani .I ne pokušavaj na takav način .Nemoj više nikada ni pokušati mi negdje nešto napisati o tamo nekom tko je eto toliko ,,prohrvatski,, orjentiran , jer mi je takva njihova orjentiranost oduzela najbolje godine života .Nemoj me tjerati da nastavim .

Druga nam je opcija staviti u prijateljske portale Klix.ba , oslobođenje, slobodnu bosnu i ostale ,,prohrvatski orjentirane ,, portale .

I da , nemoj zaboraviti da me za kmečanje Srajke na svaki upis koji joj se ne sviđa , jednostavno zaboli , da ne pišem što .

crni bombarder
11-01-2013, 16:21
Ima ink pravo, sprdnja meni najvise lici na herceg bosnu i tamosnji "humor".

Ali ukenjala ga je sa Kljujicem kao "hrvatskim elementom".

ljuta trava
11-01-2013, 16:22
Ima ink pravo, sprdnja meni najvise lici na herceg bosnu i tamosnji "humor".

Ali ukenjala ga je sa Kljujicem kao "hrvatskim elementom".

Temu sam i shvati kao njen način ,,sprdnje,, a takvi su joj i odgovori .

Ukenjala je ona i više od tog,,hrvatskog elementa,, još samo da neki to shvate .

pdv
11-01-2013, 16:27
Ja vas molim da se suzdržite od ovako bezveznih i neduhovitih primjedbi te da politiku držimo na nekom određenom nivou. Za ismijavanje i trolanje imate različite pdfove, od ženskog kutka do chata. Vratimo se sada temi, a s evenutalnim primjedbama možete nastaviti dolje na žalbama. Zahvaljujemo!

galija
11-01-2013, 20:56
Ovaj Stjepan Kljuić???
Ovo je njegova izjava u vezi dešavanja u Pologu:

Mi smo u Predsjedništvu imali jedan sastanak sa Armijom, a oni su već bili ljuti na mene zbog Prologa. Naime, 9. maja u tom su selu zaustavljeni tenkovi, prvi put nakon 1945. godine neko je zaustavio JNA. Ovi dolje u Hercegovini nahuškali narod, jer su željeli da se zapuca. Šta njih briga za sto - dvjesto ljudi! E, sad zovu mene i tamošnji ljudi, ali i vojska, ljuta, jer smo zaustavili one tenkove 9. maja dole u Prologu, ali nisam ja zaustavio, zaustavili su ovi dole, nahuškali narod, a onda mene pozvali. A mene zovu i armija i narod. Odem ja dolje. Ovi huškaju, pjevaju neke pjesme. Ja odem u to selo, i kažem: "Daj nahranite ovu djecu." Jer su u stroju zaista bila djeca i 167 tenkova. Jedan od tih dječaka, vojnik, ne znam koje je narodnosti, kažem vam dječak, najviše 20 godina, napiše ceduljicu i doda mi. Tamo piše: "Molim vas, nemojte nas ubiti." A jedan fakin, tamošnji, iz sela, opet dođe i kaže: "Slušaj, predsjedniče, ne mogu oni nama ništa. Samo može pucati prvi i zadnji tenk, oni su se krivo parkirali." S vojskom je bio neki pukovnik Pantelić, vrlo fin čovjek iz Mostarskog bataljona. Zovnem ja njega ustranu i kažem: "Slušaj, pukovniče, ovdje jedino ti i ja možemo nastradati. Ti nemoj pucati, a ja ću sve ostalo."

"OVI" dolje????Nahuškali narod???
Kljuić može biti gradonačelnik Sarajeva,ja Sarajevu to od srca želim ali nikakve on veze nema sa hrvatskim narodom niti može a niti hoće išta dobro napraviti Hrvatima!

Inkvizitor
11-01-2013, 22:02
Vidi ti konjine Kljujića...

ljuta trava
11-01-2013, 22:03
Vidi ti konjine Kljujića...

Ono pravo multietniĆan ba

SarajkaDjevojka
12-01-2013, 00:35
Zbog krkanluka i uvredljivih komentara na predhodnim stranicama koje nemaju veze sa politikom, molila bi administraciju kao autor teme da ju zaključaju.I pojedinci koji kritikuju druge forume, kao i pojedine forumaše najbolje bi bilo da se prvenstveno nauče kulturi i komunikaciji na sopstvenim primjerima.

Hvala lijepo unaprijed !

Bilo je poučno diskutirati, osobito sa skoro duplo starijom rajom :)

Izuzetcima u diskusiji se takodje izvinjavam koji su ulozili trud i napor da normalno diskutiraju.Nazalost ne IDE ..

ljuta trava
12-01-2013, 00:42
Zbog krkanluka i uvredljivih komentara na predhodnim stranicama koje nemaju veze sa politikom, molila bi administraciju kao autor teme da ju zaključaju.I pojedinci koji kritikuju druge forume, kao i pojedine forumaše najbolje bi bilo da se prvenstveno nauče kulturi i komunikaciji na sopstvenim primjerima.

Hvala lijepo unaprijed !

Bilo je poučno diskutirati, osobito sa skoro duplo starijom rajom :)

Izuzetcima u diskusiji se takodje izvinjavam koji su ulozili trud i napor da normalno diskutiraju.Nazalost ne IDE ..

Oh , rasplakat ću se ...idem potražiti lavor ...šmrc, šmrc ...:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:r ofl:rofl:rofl:rofl

SarajkaDjevojka
12-01-2013, 01:12
Oh , rasplakat ću se ...idem potražiti lavor ...šmrc, šmrc ...:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:r ofl:rofl:rofl:rofl
U tvojim godinama i ja bih.

Paranoja parničenja (paranoiaquerulatoria) – je veoma neugodna paranoja u društvenom životu. Bolesnici uvek imaju osećaj nepravde, te misle da im se ne priznaju neke njihove zasluge, prava i osobne vrednosti. Neprekidno pokušavaju isterati pravdu, i večno su nezadovoljni.

gorand556
12-01-2013, 01:18
U tvojim godinama i ja bih.

Paranoja parničenja (paranoiaquerulatoria) – je veoma neugodna paranoja u društvenom životu. Bolesnici uvek imaju osećaj nepravde, te misle da im se ne priznaju neke njihove zasluge, prava i osobne vrednosti. Neprekidno pokušavaju isterati pravdu, i večno su nezadovoljni.

Otkad pričaš po srpski !?