PDA

Pogledaj Full Version : Lik i (ne) djelo Ive Sanadera

Inkvizitor
24-11-2010, 09:42
Ovdje bismo mogli malo protrest bivšeg premijera. iako se naizgled čini da je ispričana priča i nezanimljivo, mislim da je njegovo ustoličenje na vrh HDZ-ea, njegova popularnost u liberalno ljevičarskim krugovima, njegovo zatiranje malo izraženije nacionalne misli i sve što je to pratilo vrlo važna i simptomatična stvar. fenomen. Sjećam se jedne rečenice..kad je jedan intelektualac hrvatske orjentacije rekao.." nije tragedija što je HDZ izgubio izbore (2000-te) tragedija će biti kad lijevo liberalne snage ( nazovimo ih tako) preuzmu HDZ.

I upravo se to dogodilo. HDz je postao lijeva stranka. Anacionalna. Kako je to moguće. Kako to članstvo nije spriječilo. Sanader kao da ih je sve opčinio. Sjećamo se lauda Sanaderu od strane Butkovića, Jergovića, Tomića ne znam Kuljiša.

taj čovjek je vladao HDZ-om. Mogao raditi šta poželi.

I odjednom je otišao. Ne mogu prihvatiti da se takav narcis svojevoljno ili zbog nekog drugog bizarnog razloga odrekao vlasti.

Podmetnuli su onu nemuštu spikericu koja je još veća sramota ( i o njoj ćemo na posebnom mjestu) je li ona kontinuitet izdaje i bezmude hrvatske politike pristajanje na sve i svašta, bez kriterija i bez državništva.

Šta se dogodilo sa Sanaderom. Odradio posao pa ga makli, da netko drugi otrči svoju dionicu. je li zaštićen, jer gazde čuvaju do neke mjere svoje pijune.

HDZ je dezorjentiran, ne znam čemu ta stranka više služi. S druge strane imaš strah naroda koji nije anacionalan o dolaska na vlast SDP-ea i ekipe koji su partijanskiji nego ikad i imaju poljevičareni i kriminalni HDZ. A u suštini nema razlike.

jesu li naše stranke , one koje nisu svjetonazorski anacionalne, izbušene i premrežene svakakvim gadovima, koji odrađuju posao, kormumpiraju i drže u šahu svaku viđeniju političku figuru i u čeličnom zagrljuju drže budućnost Hrvatske a posredno i nas Hrvata u BiH.

caporegime
24-11-2010, 09:55
Ovdje bismo mogli malo protrest bivšeg premijera. iako se naizgled čini da je ispričana priča i nezanimljivo, mislim da je njegovo ustoličenje na vrh HDZ-ea, njegova popularnost u liberalno ljevičarskim krugovima, njegovo zatiranje malo izraženije nacionalne misli i sve što je to pratilo vrlo važna i simptomatična stvar. fenomen. Sjećam se jedne rečenice..kad je jedan intelektualac hrvatske orjentacije rekao.." nije tragedija što je HDZ izgubio izbore (2000-te) tragedija će biti kad lijevo liberalne snage ( nazovimo ih tako) preuzmu HDZ.

I upravo se to dogodilo. HDz je postao lijeva stranka. Anacionalna. Kako je to moguće. Kako to članstvo nije spriječilo. Sanader kao da ih je sve opčinio. Sjećamo se lauda Sanaderu od strane Butkovića, Jergovića, Tomića ne znam Kuljiša.

taj čovjek je vladao HDZ-om. Mogao raditi šta poželi.

I odjednom je otišao. Ne mogu prihvatiti da se takav narcis svojevoljno ili zbog nekog drugog bizarnog razloga odrekao vlasti.

Podmetnuli su onu nemuštu spikericu koja je još veća sramota ( i o njoj ćemo na posebnom mjestu) je li ona kontinuitet izdaje i bezmude hrvatske politike pristajanje na sve i svašta, bez kriterija i bez državništva.

Šta se dogodilo sa Sanaderom. Odradio posao pa ga makli, da netko drugi otrči svoju dionicu. je li zaštićen, jer gazde čuvaju do neke mjere svoje pijune.

HDZ je dezorjentiran, ne znam čemu ta stranka više služi. S druge strane imaš strah naroda koji nije anacionalan o dolaska na vlast SDP-ea i ekipe koji su partijanskiji nego ikad i imaju poljevičareni i kriminalni HDZ. A u suštini nema razlike.

jesu li naše stranke , one koje nisu svjetonazorski anacionalne, izbušene i premrežene svakakvim gadovima, koji odrađuju posao, kormumpiraju i drže u šahu svaku viđeniju političku figuru i u čeličnom zagrljuju drže budućnost Hrvatske a posredno i nas Hrvata u BiH.

poprilično.
međunarodni elementi su davno shvatili da je nacionalni naboj hrvata previše izražen da bi ga mogle kontrolirati polustrančice i tifusarske udruge koje su činile sdp-ovu koaliciju.
zato je u upravo iz američke ambasade došao plan modificiranja hdz-a kao stranke koja bi trebala odigrati ulogu kao nekoć narodna stranka i mažuranić.
ivo sanader je bio 5 izbor američke ambasade i on je svoju ulogu odigrao upravo po njihovim željama.
politička naivnost i inertnost naroda je u toj cijeloj priči također imala odlučujuću ulogu.
i danas mnogi ljudi znaju reći da će unatoč svemu glasati za hdz.
neki zato jer smisle da je to jopš uvijek jedini branik hrvatske državnosti.
neki idu u sebičnije vode pa kažu, isto mi je ovi ili oni.
ali ako je hdz na vlasti ja ću barem uvijek imati nekog poznatog u općini, na položaju, ovdje ondje a sa sdp-om neći imati ni to.
tužno.

Inkvizitor
24-11-2010, 11:42
U pravu si totalno. Ali koju alternativu imaju ajmo reć nacionalni glasači. ne glasat za HDZ. Slažem se apsolutno. Ali za koga. Zna se šta imamo na drugoj strani. Jugošupke. Usto su kriminalnoi koliko i HDZ. A stvoriti stranku iz ničega, dugotrajan je proces, ili da društvo tj država dođe u pitanje..

Šta se uopće može tu uraditi a HDz je postao velika prevara..

zaba1111
24-11-2010, 11:48
poprilično.
međunarodni elementi su davno shvatili da je nacionalni naboj hrvata previše izražen da bi ga mogle kontrolirati polustrančice i tifusarske udruge koje su činile sdp-ovu koaliciju.
zato je u upravo iz američke ambasade došao plan modificiranja hdz-a kao stranke koja bi trebala odigrati ulogu kao nekoć narodna stranka i mažuranić.
ivo sanader je bio 5 izbor američke ambasade i on je svoju ulogu odigrao upravo po njihovim željama.
politička naivnost i inertnost naroda je u toj cijeloj priči također imala odlučujuću ulogu.
i danas mnogi ljudi znaju reći da će unatoč svemu glasati za hdz.
neki zato jer smisle da je to jopš uvijek jedini branik hrvatske državnosti.
neki idu u sebičnije vode pa kažu, isto mi je ovi ili oni.
ali ako je hdz na vlasti ja ću barem uvijek imati nekog poznatog u općini, na položaju, ovdje ondje a sa sdp-om neći imati ni to.
tužno.

Tako i izgleda, da je sanader američki igrač i da je odrađivao zadatak, meni nije jasno kako je došao na vlast, je li zaveo i zaslijepio svu HDZovu bazu ili o svemu odlučuje 4-5 ljudi!
Osobno poznajem IB i on je također bio oduševljen Sanaderom, a inače je pošten i dobronamjeran domoljub, jer ga je Sanader svoji držanjem i kontaktima s međunarodnim predsvanicima zadivio. Sanader je očito bio njihiv igrač i zato je i imao stav, a ostali su samo opčinjeno blejali.
Kroz razgovr sa IB sam zaključio da se on razumije u poolitiku malo više od mene i da o "višim" stavrima, o kojima razglabamo i teortiziramo i i mi i novinari, on zna ko i mi. Zašto je Sander otišao, kako je došao, što će biti s ulaskom u EU, čija se politika slijedi, ko određuje pravila ,... saborski zastupnici o tome znaju tloko koliko i mi nagađajući predpostavljamo!
Znači državom upravlja 4-5 ljudi, odnosno onih 4-5 koji dobiju "legitimitet" od starnih ambasodora.
Pitanje je može li se država u nastajanju čije razvoj zustavljen u desetoj godini tome uopće suprotstaviti!

Inkvizitor
24-11-2010, 11:55
Tako i izgleda, da je sanader američki igrač i da je odrađivao zadatak, meni nije jasno kako je došao na vlast, je li zaveo i zaslijepio svu HDZovu bazu ili o svemu odlučuje 4-5 ljudi!
Osobno poznajem IB i on je također bio oduševljen Sanaderom, a inače je pošten i dobronamjeran domoljub, jer ga je Sanader svoji držanjem i kontaktima s međunarodnim predsvanicima zadivio. Sanader je očito bio njihiv igrač i zato je i imao stav, a ostali su samo opčinjeno blejali.
Kroz razgovr sa IB sam zaključio da se on razumije u poolitiku malo više od mene i da o "višim" stavrima, o kojima razglabamo i teortiziramo i i mi i novinari, on zna ko i mi. Zašto je Sander otišao, kako je došao, što će biti s ulaskom u EU, čija se politika slijedi, ko određuje pravila ,... saborski zastupnici o tome znaju tloko koliko i mi nagađajući predpostavljamo!
Znači državom upravlja 4-5 ljudi, odnosno onih 4-5 koji dobiju "legitimitet" od starnih ambasodora.
Pitanje je može li se država u nastajanju čije razvoj zustavljen u desetoj godini tome uopće suprotstaviti!

Dobro si to primjetio.

Stvar i jest u tome da tih 60-tak trbuhozboraca u saboru nema pojma o ničemu. Niti ih zanima. HDZ ima katastrofalnu prvu postavu. Ono je sramota. To su kapaciteti..ma ne znam uopće šta bih rekao.

I kao da je njih problem fascinirati. Pa i IB. Ni on nije nikakav kapacitet.

Naš je generalni problem što ljude ne predstavljaju neki vizionari, ljudi sa čvrstim stavom, nego ljigavci, stoličari, foteljaši koji se raskvase tamo u saboru..i onda su oni fascinirani Sanaderom. Mislim se..pa u p'kumaterinu , ja ako sam Hrvat čime me je to iskvareno stvorenje moglo fascinirati..

lovom na Gotovinu, koaliranjem sa četnicima, napucima da se srpski zločinci oslobađaju,predajom i zadnjeg medija ljevičarskoj gamadi, podilaženjem ljevičarskoj gamadi, kriminalom, hajkom na branitelje..čime jebote.

Ono daj mi nabroji čim sam fasciniran..

njega je fascinirao jezikom i kravatom..pa eto kakvi nas ljudi predstavljaju..ljudi bez karaktera, bez osobnosti, bez stava, lakofascinirajući ljudi..

caporegime
24-11-2010, 12:06
hrvate, kad kažem hrvate ne misli samo na pripadnike naroda nego u političkom smislu, nije mogao zajebat sdp.
zajebat te može samo tvoj.
dok je sanader pričao jednu priču radio je drugo,a hrvati su bili uvjereni da je to tek taktika.
sad kad vide da je to bila prevara već kasno.
ostaju dvije opcije.
pokušati tu trulež ponovo pročistiti što je teško jer se svakakve klateži zalijepilo za hdz a ostaje i mrlja na imenu.
drugo je skroz ga rasforimirat, ne formalno nego sadržajno ali onda se gubi stranka uz čije se ime ipak veže određeno državotvorno djelovanje.
kako god okrene ne valja.

zaba1111
24-11-2010, 12:16
njega je fascinirao jezikom i kravatom..pa eto kakvi nas ljudi predstavljaju..ljudi bez karaktera, bez osobnosti, bez stava, lakofascinirajući ljudi..

E da, tako je to! Nekoliko sam puta spominjao da se politiku trebaju moderirati stručnjaci i politički instituti zaduženi za stručno i znastveno proučavanje i definiranje nacionaklnih interesa.
To pojedinac, a ni 4-5 odabranih nije u stanju i zato se kod nas vodi dnevna politika čiji je krajnji domet ostanak na vlasti.
Saborski zastupnici generalno nemaju pojma ni očemu, koliko sam puta, kao neekonomist koji se ekonomijom donekle privatno bavi,osta zaprepašten kakve se gluposti pričaju po otvorenom i ostalim emisijama.

Snader ih je opčinio jer su mu se svi po nalogu klanjali, od medija do veleposlanika, i zato su oni njegove izdajničke poteze pravdali tako što smo mi kao mali, ne znamo mi kako je vani, mi smo slabi, tako se mora, da ti vidiš šta NY..., daljnji problem su klimači glavom na sve strane, stekao sam dojam da sam ja jedini "u selu" koji je konstruktivno proturiječio IB , na što se iznenadio, ali je ubrzo to dobro prihvatio.
Dakle nemamo ljudi ni na jednom polju, a da bi ih bilo potrebno ih je obrazovanje i odgojem stvoriti.

Inkvizitor
24-11-2010, 12:18
Naravno. Pa vidiš kako SDP i ostala jugobagaža pljuje po HDZ-u od početka. rasformirat, zabranit. čak su uspjeli proturit onu izjavu Račana o "stranci opasnih namjera", kao vizionarsku. Kao Račan je znao da će oni upropastiti zemlju..ekonomski upropastit i koliko je on kao on bio u pravu. I ti pomisliš, pa nije nitko toliki idiot da ne zna da je to Račan u drugom kontekstu, totalno drugom. Ali koliko će ljudi to popušit.. Koje su to podvale. I da sad nestane HDZ, oni bi rekli..eto, toliko je zla napravio prije nego je nestao.

Nikako ne valja..sve ide na ruku jugootpadu..

caporegime
24-11-2010, 12:18
E da, tako je to! Nekoliko sam puta spominjao da se politiku trebaju moderirati stručnjaci i politički instituti zaduženi za stručno i znastveno proučavanje i definiranje nacionaklnih interesa.
To pojedinac, a ni 4-5 odabranih nije u stanju i zato se kod nas vodi dnevna politika čiji je krajnji domet ostanak na vlasti.
Saborski zastupnici generalno nemaju pojma ni očemu, koliko sam puta, kao neekonomist koji se ekonomijom donekle privatno bavi,osta zaprepašten kakve se gluposti pričaju po otvorenom i ostalim emisijama.

Snader ih je opčinio jer su mu se svi po nalogu klanjali, od medija do veleposlanika, i zato su oni njegove izdajničke poteze pravdali tako što smo mi kao mali, ne znamo mi kako je vani, mi smo slabi, tako se mora, da ti vidiš šta NY..., daljnji problem su klimači glavom na sve strane, stekao sam dojam da sam ja jedini "u selu" koji je konstruktivno proturiječio IB , na što se iznenadio, ali je ubrzo to dobro prihvatio.
Dakle nemamo ljudi ni na jednom polju, a da bi ih bilo potrebno ih je obrazovanje i odgojem stvoriti.

e vidiš pogodio si u metu.
ova pojava je u hrvata izražena u svakom dijelu društvenog života.
najviše pametuju oni kji nemaju pojma.
sve je to vidljivo i lako razlučivo ali raja ko raja.
postoji u psihologiji termin koji se zove konformizam.
priče oko proračuna i rashoda su najbolji primjer.

Inkvizitor
25-11-2010, 08:47
mene još jedna stvar, fascinira, naravno u negativnom smislu. Ono svi su mu su e HDZ-eu klanjali ko zlatnom teletu, gledali u njega s onim servilnim osmjehom. Pa samo kad se čovjek sjeti šta je ona Kosorica radila i kako je gledala u njega kao opčinjena. A danas. Danas je najgori. pa kakvo moraš biti govno da bi napravio takav saltomortale. To je previše i za političarski obraz. Kako uopće imati povjerenja u takve ljude.

caporegime
25-11-2010, 10:07
i kosorica i hebrang i šeks i ostali........ sjećate li se onih ispraznih priča koje bi uvijek završavale ovako bla, bla, ble, ble....."ali ova vlada na čelu s njezinim predsjednikom dr. ivom sanaderom"......
ne bi se čudio da su jednom tjedno ako ne i dnevno održavali radionice na temu; kako što bolje obožavati voljenog vođu.

sanaderov uspjeh je indikator međutim neke druge stvari.
da jedan drugorazredni političar uspije sve njih staviti pod kontrolu znači da je poznavao sve njihove slabosti, kompromitacije, dapače, sam ih je gurao u daljnje kompromitacije a onda držao za vrat temeljim takvih kompromitacija.
to pokazuje da je hdz, odnosno njegov vrh bio truo do srži te usmjeren samo na korištenje pozicije za istvarivanje osobne dobiti u količini u kojoj su mogli odnosno u količini u kojoj su njegovi ljudi s vrha bili kadri sami sebe okoristit.
nebo je izgleda bila granica.

Baader Meinhof
01-12-2010, 16:32
Uf koliko stvari. Prvo, da krenem od kraja, Sanader nije drugorazredni politicar vec prvorazredni. Jer da nije tako ne bi bio to sto je bio sedam godina. To sto su se clanovi stranke, kako impliciras, natjecali u 'obozavanje dragog vodje' rezultat je negativne selekcije. Onaj tko se ne pokloni se ukloni. Rezultat toga su tvoje 'radionice na temu kako sto bolje obozavati voljenog vodju' i stranka bez pametnih ljudi.

Nadalje, Hrvatska je kao drzava postala upravo ono sto smo krajem osamdesetih i tijekom rata zeljeli- dio zapadnog svijeta u smisli NATO saveza i u smislu Americko Njemacke provincije. Sto smo htjeli to smo i dobili. Razmisljajuci o alternativama nase danasnjice 2010. godine i ne vidim, iskreno, neku bolju.

Sanader je dosao na vlast ratom HDZ-ovih frakcija. Jedne pod vise americkim pokroviteljstvom i druge, njegove, pod vise njemackim utjecajem. On doista jest bio izborom americke diplomacije, ali ne i njihov prvi pick. Prvi americki pick prvi je i nestao, Mate Granic, jos tijekom kampanje. Sanader je, kao drugi izbor, pobijedio, iako nosen na krilima njemackog lobija. Osobno me smeta sto je njemacki lobi u Hrvatskoj skup onih istih ljudi koji su u doba komunizma igrali za BND ispred maticnog im SDB-a. Imenima- Manolic, Perkovic, Boljkovac, Seks, Mesic i tako dalje. Njihov je izbor bio Ivo Sanader a mi smo ga amenovali dvaput.
Zasto je otisao ja doista nemam pojma. Cini mi se da su ga razigrali iz CDU-a, a sad da li zbog Hypo banke ili neceg drugog pitaj Boga. U pravilu se analizom onoga sto covjek radi na koncu moze zakljuciti sto su mu bili ciljevi, ali kod Sanadera jedino sto mi se namece jest da taj covjek nije sasvim normalan. Sto god on napravio od dana kad je pobjegao, sto je odlican izraz Vesne Pusic i valjda jedina stvar u kojoj se slazem s njom, svaki njegov potez rezultirao je nicim. Postavio je Jadranku Kosor koja ga trpa u zatvor. Pokusao se vratiti pa su ga izbacili iz stranke. Stvara klub zastupnika pa ga nije stvorio. Sjedi u Saboru na sjednici o proracunu pa glasa za njega. Jednostavno ne razumijem sto radi i cini mi se da je poludio.

Sto se tice medija koji su ga podrzavali i dizali u nebesa stvar je posve jednostavna. Svi autori koje ste spomenuli stari su igraci Joze Manolica. Mozda je najbolji primjer te tvrdnje prastari clanak o obitelji Zec s obzirom da se Mesic, vjerojatno u napadu narcisoidnosti, javno sam razotkrio informatorom.

Za kraj, sto se tice nacionalnog i anacionalnog. Odgovorite mi, zasto mislite da bi Jadranka Kosor ili Vlado Seks bolje artikulirali nase nacionalno desnije politicke stavove od, primjerice, Ivana Jakovcica ili Silvana Hrelje.

caporegime
01-12-2010, 16:39
slažem se. ni jadranka ni vlado ni ivo, ni jakovčić ni hrelja......
nitko od njih.
da bar netko organizira neki domjenak na nekom brodu i skupi sve te imenovane kao i njihove kolege na besplatnoj hrani i piću.
i da netko greškom naviga brod baš ispred somalijske obale. i pokvari radio aparat naravno.

Inkvizitor
01-12-2010, 17:02
Jadranka je karikaturalna političarka. Šeks je muljator kojemu je samo do intriga. Tu je lisac. Uopće ne znam koliki je taj kapacitet da toliko pliva među krokodilima.

Inkvizitor
01-12-2010, 17:03
Andreas Baader i Ulrike Meinhof..jel to slučajno odabran nick..ha.

caporegime
01-12-2010, 17:31
ja bi rekao da se radi o umjerenom desničaru. čovjeku koji je imao doticaja sa obavještajno medijskim strukturama.
sklonom čestoj upotrebi interneta. ima pozitivan stav prema hrvatima u bih. voli biti u blizini intrigantnih priča koje ne dopiru previše u javnost.
hm.....

caporegime
01-12-2010, 17:37
poput pravog poznavatelja mračnih tajni politike i diplomacije sklon je naručivanju pizza i kineske hrane.
ne ustaje rano. puno puši.
hm.....

Inkvizitor
09-12-2010, 14:45
zar je moguće da je debeli detuđmanizator zbrisao.

i zar je moguće da su vlasnici Hrvatske digli pravosudnu ruku na svog najvjernijeg pijuna.

je li to šarada i farsa ili se nešto zaljulalo u vlasništvu..a ne vjerujem..

šta je onda ustvari..

caporegime
09-12-2010, 16:14
izgleda da potlačeni i poniženi njegovi vjerni sluge, poput svakog sluge konačno dobivaju priliku vratiti mu sva ona poniženja.
šteta što je peder pobjegao. ostaje ona mogućnost da ga hape vani pa da ga ko klošara izruče.

zaba1111
09-12-2010, 16:47
zar je moguće da je debeli detuđmanizator zbrisao.

i zar je moguće da su vlasnici Hrvatske digli pravosudnu ruku na svog najvjernijeg pijuna.

je li to šarada i farsa ili se nešto zaljulalo u vlasništvu..a ne vjerujem..

šta je onda ustvari..

Stvarno zanimljivo, ako padaju premijer i mistri, onda stvarno nema nedodirljivih! Ako pane i Mesić uskoro za veleizdaju i kriminal jer je posredovao pri odobravanju lošeg i izgubljenog kredita od 300 milona gdje je izravno oštetio HPB i državu, onda možemo reći da pravna država preuzima vlast!
I Sanader je bio sluga i štićenik vanjskih i unutarnjih centara moći, ali nije mu pomoglo, Jaca je na putu da uđe u hr i širu povijest !

caporegime
09-12-2010, 16:58
ne treba zaboraviti da je što se krimilala tiče, u igri koloplet mnogih interesa. umočeni su i vlast i oporba odnosno političari iz jednog i drugog tabora.
baader meinhof ima zanimljivih saznanja o kohabitaciji ljutih protivnika na političkoj sceni koji savršeno dobro surađuju u privatnim aranžmanima. onim lopovskim.

Inkvizitor
09-12-2010, 17:40
Stvarno zanimljivo, ako padaju premijer i mistri, onda stvarno nema nedodirljivih! Ako pane i Mesić uskoro za veleizdaju i kriminal jer je posredovao pri odobravanju lošeg i izgubljenog kredita od 300 milona gdje je izravno oštetio HPB i državu, onda možemo reći da pravna država preuzima vlast!
I Sanader je bio sluga i štićenik vanjskih i unutarnjih centara moći, ali nije mu pomoglo, Jaca je na putu da uđe u hr i širu povijest !

Vidjet ćemo na primjeru Mesića koji ima putra na glavi koliko svi ministri i svi predsjednici vlade zajedno.

Ali meni je to nemoguć scenarij. Mislim da su ovu harangu poveli isti ljudi koji su Sanadera 10 godina gurali i koji su ga sad odbacili kao upotrjebljen kurton.

Možda se varam ali ne vjerujem u scenarij da sad kad su potpuno preuzeli društvo idu protiv sebe.

Uostalom šta je sa aferom Daimler.

jadno je gledati jadne i smušene HDZ-ovce kako sad dižu ruku za progon onoga koji im je bio idol.

Kud Sanader tud i ja..tko je vikao tu parolu..

zaba1111
09-12-2010, 17:46
Vidjet ćemo, ali krenulo je! Ne znam kakva je sad situacija u HR, ali za vrijeme Sanadera su kriminal i korupcija toliko narasli da je postalo neizdrživo biti pošten čovjek!
Bez mita nisi mogao podići ni rodni list, ja sam osobno nešto pokušavao u vidu stručnog napredovanja, ali kako se postupalo i što se tražilo i ko je to sve znao, je doista bilo nevjerovatno i da vam pričam ne bi mi vjerovali, pa onda ni neću!

HVO-110
09-12-2010, 17:47
Vidjet ćemo na primjeru Mesića koji ima putra na glavi koliko svi ministri i svi predsjednici vlade zajedno.

Ali meni je to nemoguć scenarij. Mislim da su ovu harangu poveli isti ljudi koji su Sanadera 10 godina gurali i koji su ga sad odbacili kao upotrjebljen kurton.

Možda se varam ali ne vjerujem u scenarij da sad kad su potpuno preuzeli društvo idu protiv sebe.

Uostalom šta je sa aferom Daimler.

jadno je gledati jadne i smušene HDZ-ovce kako sad dižu ruku za progon onoga koji im je bio idol.
Kud Sanader tud i ja..tko je vikao tu parolu..

Ne znam gdje je tim ljudima dostojanstvo.
Za pola njih se nikad ne bi čulo da nije bilo Sanadera.
Vrhunac bi im bio vođenje mjesne zajednice, urudžbenih pisarnica...
Jandroković, Jaca..., pa to je za povraćat.

caporegime
09-12-2010, 17:53
sve ti je u ovoj zemlji tako.
političari koji vode zemlju a nisu ni za vodit štand sa svijećama za dan mrtvih.
pogledaj glumačku, književnu ili sličnu scenu.
ovo je doba vladavine upornih mediokriteta.

mateb
09-12-2010, 19:30
Sanader je kadrovski uništio i poseljačio HDZ, i to do krajnosti. Upravo suprotno od onoga što je općeprihvaćeno mišljenje.

Što se tiče korupcije i kriminala vezanih uz tu kliku, postoje mnoge još stvari tu. Uglavnom, štetočinstvo na svim institucionalnim razinama koje će ostaviti trajne posljedice, vrlo vjerojatno slične onima kao u Italiji osamdesetih i početkom devedesetih.

crni bombarder
09-12-2010, 23:20
Kako vec i rekoh, Sanader je obicni klovn.

Lutka na koncu.

Cijela Hrvatska je lutka na koncu.

Hrvatski narod je ispranog mozga, gotovo kolektivno. Mislim da onih 4% predstavlja realnu brojku nelobotomiziranih.

Inkvizitor
10-12-2010, 10:13
crni ima teoriju da je ovo samo predstava..i da Sanader fol bježi da je sve režirano..ili..

zaba1111
10-12-2010, 10:56
Ne vjerujem i ne želim vjerovati u to, jer ako bi to bila istina onda to ne bi bio sumrak, nego smak Hrvatske. To bi bila definitivna potvrda da obavještajno podzemlje vlada HR, a i teški dokaz da imaju neograničenu moć, to bi značilo da čak nema nikakve nade za rušenje takve silne organizacije koja je u stanju poigravati se s narodom i državom da ubije dosadu.

Inkvizitor
10-12-2010, 11:07
ja ću prestat vjerovati u tu teoriju kad uhapse Mesića. Do tada vjerujem u priču crnog da je sanader obični klown koji je poslužio svojoj svrsi i sad s njim izvode predstavu.

crni bombarder
10-12-2010, 12:45
crni ima teoriju da je ovo samo predstava..i da Sanader fol bježi da je sve režirano..ili..

Pa ne mislim bas da je Ivo nevinasce, ali onako, sumnjiva mi je ta persona jos od onog dana kada sam iz usta jedne osobe, inace prilicno prosprski orjentirane, cuo izjavu "ovaj Sanader je bas pametan politicar, a i zgodan je" (nije muskarac, da ne mislite da je peder :D)

Od tada mi je Sanader zanimljiva pojava :D

Mislim, dan nakon Sljivancanina, odjednom se Sanader opet u zizi paznje javnosti... ajde da je to prvi put, nego svaki put kada treba skrenuti paznju javnosti sa katastrofalne politike koja bukvalno unistava Hrvatsku (ja podrazumjevam da SDP i ovakav HDZ nisu nista drugo nego dva lica jedne medalje) moralno i egzistencijalno, uvijek odnekud ispliva dotur Ivo, i pocinje cirkus... mislim, kamere idu sa Uskokovim uruciteljem poziva na sud ili su ga mislili uhititi ne znam, Sanader odlazi nekoliko sati ranije (kako je on znao da mu Uskok dolazi na vrata?) nije dosao ni do Ljubljane a vec na HRT-u ide reklama "sutra u Jutarnjem specijalni prilog o bijegu Ive Sanadera" i tamo naslovna strana priloga Sanader mase rukicom... mislim da bi cirkusanija bila kompletnija samo da imaju snimak sa Bregane, onako Ivo vec na slovenackoj strani i mase fotoreporteru Jutarnjeg... ne znam, meni je to smijurija.

Kad kazem da Ivo nije nevinasce, a ko jeste? ko je na hrvatskoj politickoj sceni nevin po pitanju kriminala, Mesic? SDP klika? one postenjacine koje su Bandica instalirali u Zagrebu a sada se kakti zgrazaju njegovim "poslovnim i politickim uspjesima". koliko je Bandic vec gradonacelnik, desetljece cijelo? zasto "neovisni mediji" nisu o njegovom kriminalu tako revno izvjestavali dok je bio udarna pesnica zagrebackog SDP-a?

Ne znam, jako je tesko definirati hrvatsku politicku scenu, ali ja tu zaista vise ne vidim ni ideologiju ni politicke frakcije, meni sve to lici na jedan veliki neduhoviti cirkus.

Sta konkretno Sanader ima od svega toga, zaista ne znam, ali u najmanju ruku mi je smijesno ponasanje tog covjeka i medija koji sve to prate. Kao medo kog cigan tjera da igra uz glazbu, a okupljena masa odusevljeno aplaudira.

Inkvizitor
10-12-2010, 13:12
Al pazi tajminga..Šljivančaninu smanjena kazna, Ivo pobjegao, ko fol pobjegao, a danas uhićenje Merčepa..

Još Prosinečki ode u Zvezdu..

jeblomatere ako nemaš osjećaj da si prespavo 90-te i 2000-te

gledam da se probudim i da mi poštar donese poziv za JNA

caporegime
10-12-2010, 18:38
http://www.vecernji.hr/vijesti/sanader-uhicen-autocesti-austriji-smjeru-prema-sloveniji-clanak-226716
ubajbočili ga

zaba1111
10-12-2010, 20:34
Na wikileaksu je izašlo da je Bajić izvjestio američkog veleposlanika da imaju dovoljno dokaza protiv Sanadera i da spremaju uhićenje!
Tako da izgleda da je na kraju ipak razlog Sanaderovg odlaska bio amerčki zahtjev. Pitanje je, je li Sanader odbačen kad je više nije bio potreban ili je njegov kriminal prelio čašu američkog strpljenja pa je dat nalog Bajiću za progon.

Ali važnije od toga je skandalozna činjenica koja je u medijima prešućena da "neovisni" državni odvjetnik izvještava američko veleposlanstvo o svom radu , traži od njih blagoslov i daje im korisne tajne informacije za pravodbno djelovanje ako bi bilo potrebno!

Ne znam je li ovaj Bajićev postupak legalan, meni izgleda da nije?

caporegime
11-12-2010, 12:11
sad me samo zanima hoće li ivo potegnuti sve za sobom. naravno ako pretpostavimo da se radi o pravom postupku a ne o farsi u kojoj će će se na vidjelo otkriti samo vrh sante a čak i eventualna kazna biti tek prihvatljiva cijena za uživanjem u onom što se uspjelo i ovom kaznenom postupku zamračiti.
ako pretpostavimo da je ipak pravi postupak i da ide u cilju otkrivanja svih prljavština, i čačić, bandić, mesić, jakovčić i ini mogu strahovat.
sreća za mesića, brzo će riknut pa ga ruka pravde ipak neće tako lako stići.
blago njegovim nasljednicima jer teško da će se dogoditi pravomoćna presuda s mesićevom krivnjom u kojoj će biti dužan vratiti imovinsku korist.

Inkvizitor
11-12-2010, 13:31
Ako sanader progovori a ne mora ni progovorit ( sve se zna) samo u aferi Hypo, odoše Jakovčić Čačić, Mesić i cijela tehnomenadžerska klika stasala u komunizmu u rešt.

kad zanmo tko su vlasnici Hrvatske i tko ih drži na površini zadnjih 20 godina i kome su sve služili..kolika je šansa da se dogodi

To je Titanic, naizgled nepotopljiv i koji je mogao biti potopljen samo na jedan način, da santa leda razdere bočnu dužinu oplate od krme do pramca.

da je udario direktno u santu, ništa mu se skoro ne bi dogodilo..

eto to je nekako slična situacija..postoji šansa otprilike 0,1 da se neokomunistički Titanic potopi.

caporegime
11-12-2010, 13:43
ponekad, poput majmuna iz kusturičinog undergrounda tek stjecaj okolnosti priču odvede u smjeru koju nitko nije očekivao.
tada su mogući svakvi rezultati a situacija izmiče kontroli onima koji su mislili da situaciju kontroliraju.
život je zapravo fantastičan.
ovakav slijed događaja najčešće pokrene neke stvari.
i u politici i u privatnom životu.
tek stjecaj nepredviđenih okolnosti.

Inkvizitor
12-12-2010, 15:33
meni fascinatno kako ljevica sad , kad su Sanadera iskoristili za uništavanje desnice i HDZ-ea nakon što su ga hvalili kao detuđmanizatora, onoga tko je eutanazirao desnicu, tko je uništio filoustaše, sad ga vraćaju u krilo desnice.

Oni su savršeni manipalutori, sotonski umovi, s opasnim se neprijateljem ima posla.

Inkvizitor
12-12-2010, 15:37
ponekad, poput majmuna iz kusturičinog undergrounda tek stjecaj okolnosti priču odvede u smjeru koju nitko nije očekivao.
tada su mogući svakvi rezultati a situacija izmiče kontroli onima koji su mislili da situaciju kontroliraju.
život je zapravo fantastičan.
ovakav slijed događaja najčešće pokrene neke stvari.
i u politici i u privatnom životu.
tek stjecaj nepredviđenih okolnosti.

Upravo zato sam dao primjer Titanica koji da je spičio direktno u santu ne bi mu se ništa strašno dogodilo, da je udario bočno ništa mu se ne bi dogodilo ali kapetan je htio, logično izbjeći santu i zamalo je promašio i samo je očešao brodom santu i napravio jedinu mogućnost da potopi brod..brod je tako malo očešao santu da nije prestajao ploviti što je bilo dovoljo da mu razdere utrobu po cijeloj dužini.

dakle ostaje nam se nadati da su se preračunali a šta nam ostaje osim nade da se i oni moraju jednom zajebat i da unatoč tome što 20 godina izbjagvaju sante jednom moraju jednu i očešat.

caporegime
12-12-2010, 15:40
a moraš priznati, kako bi to bila lijepa scena. vode sa onim metalnim znakom nepovjerenja na rukama, čačića, bandića, jakovčića, mesića......

Inkvizitor
12-12-2010, 15:44
a moraš priznati, kako bi to bila lijepa scena. vode sa onim metalnim znakom nepovjerenja na rukama, čačića, bandića, jakovčića, mesića......

slika je iscjeljujuća ali djeluje nestvarno jer se mora znati da su u zadnjih 10 godina preuzeli sve segmente društva.

caporegime
12-12-2010, 15:54
ali ohrabrujuće mi djeluje ovo. ako već hdz (a da nema političke volje džaba pravosudna) goni svoje bivše kadrove, očito će ili napraviti farsu za javnost (zbog straha da previše priče ne okrzne i ove koji su protiv sanadera a u vlasti su) ili ići do kraja. to znači da onda ni ove spomenute neće na slobodi držati strah od pjevanja jer ako itko ima glas za pjevanje u odnosu na bivše bliske suradnike onda je to sanader.
međutim, promjena vlasti bi mogla utjecati na procesuiranje korupcije budući da oporbena bagra prije svega želi zaštititi svoje privatne interese pa tako i sebe od umješanosti u kriminal.
onaj milanović nije ni svjesta koji ima adut u ruci, ali mislm da je glup da to skuži.
zamisli ovo, ode ivo i rumenko i pola visokopozicioniranih hdz kadrova.
suđenici se sad nadaju da će dolazak oporbe donijeti predah odnosno njihovo rasterećenje jer će se oporbeni prvaci bojati da ovi skroz ne propjevaju i time ne povuku i njih sa sobom.
međutim, tada milanović kulerski nastavlja sa politikom procesuiranja.
sanader i ex hdz-ovci pjevaju i povlače za sobom nabrojene, čačića i co.
na kraju ostaje sam milanović riješen kolega-konkurencije što iz stranke što iz buduće koalicije

mateb
12-12-2010, 15:57
ali ohrabrujuće mi djeluje ovo. ako već hdz (a da nema političke volje džaba pravosudna) goni svoje bivše kadrove, očito će ili napraviti farsu za javnost (zbog straha da previše priče ne okrzne i ove koji su protiv sanadera a u vlasti su) ili ići do kraja. to znači da onda ni ove spomenute neće na slobodi držati strah od pjevanja jer ako itko ima glas za pjevanje u odnosu na bivše bliske suradnike onda je to sanader.
međutim, promjena vlasti bi mogla utjecati na procesuiranje korupcije budući da oporbena bagra prije svega želi zaštititi svoje privatne interese pa tako i sebe od umješanosti u kriminal.
onaj milanović nije ni svjesta koji ima adut u ruci, ali mislm da je glup da to skuži.
zamisli ovo, ode ivo i rumenko i pola visokopozicioniranih hdz kadrova.
suđenici se sad nadaju da će dolazak oporbe donijeti predah odnosno njihovo rasterećenje jer će se oporbeni prvaci bojati da ovi skroz ne propjevaju i time ne povuku i njih sa sobom.
međutim, tada milanović kulerski nastavlja sa politikom procesuiranja.
sanader i ex hdz-ovci pjevaju i povlače za sobom nabrojene, čačića i co.
na kraju ostaje sam milanović riješen kolega-konkurencije što iz stranke što iz buduće koalicije

Tako nešto zbilja ne možeš očekivati do jednog od najglupljih i najtaštijih hrvatskih političara.

Inkvizitor
12-12-2010, 16:08
ma ne samo to, što je tašti nego što je on samo šarafiuć u naslijeđenoj strukturi koja vuče korijene još iz Jugoslavije..njega rješe za sekund ako se usudi nešto protiv zacrtanog kursa.

Beba Popović..onaj Srbin ..Đinđićev suradnik je to meni genijalno opisao..a isto je to Srbija=Hrvatska po tom pitanju kad ga ona mačka iz B92 pita zašto se nisu obračunali sa tom ekipom oko Legije, Frenkija, cijelog SDB-a kad su im već znali planove..

ovaj je gleda malo začuđeno i kaže..

tko da se obračuna s njima, tko ima hrabrosti za to..pa oni putuju sa srpskim društvom kao osmi putnik veće pola stoljeća i sa svakom promjenom vlasti su sve jači i sve osioniji.

mateb
12-12-2010, 16:24
ma ne samo to, što je tašti nego što je on samo šarafiuć u naslijeđenoj strukturi koja vuče korijene još iz Jugoslavije..njega rješe za sekund ako se usudi nešto protiv zacrtanog kursa.

Beba Popović..onaj Srbin ..Đinđićev suradnik je to meni genijalno opisao..a isto je to Srbija=Hrvatska po tom pitanju kad ga ona mačka iz B92 pita zašto se nisu obračunali sa tom ekipom oko Legije, Frenkija, cijelog SDB-a kad su im već znali planove..

ovaj je gleda malo začuđeno i kaže..

tko da se obračuna s njima, tko ima hrabrosti za to..pa oni putuju sa srpskim društvom kao osmi putnik veće pola stoljeća i sa svakom promjenom vlasti su sve jači i sve osioniji.

Ne treba njihovu moć i sposobnost precjenjivati. Veći problem su "nacionalno" orijentirani koji ulaze u dealove s ovima zbog vlastite guzice, kao i one klasične sirovine. Uz to, najveći problem je obrazovni sustav (visoko obrazovanje), kojim se nitko ne bavi, jer ne nosi kratkoročno ni novce ni glasove.

Puno je toga na ad hoc, puno privremenih saveza i interesa, i puno frakcijskih borbi. Kao i u EU, uostalom. Mistificiranje će samo dovesti do toga da se svi i dalje boje talasanja.

caporegime
12-12-2010, 19:26
kod nas je dodatni problem to što je moguće, ne samo moguće nego je to i pravilo, da netko iz politike, medija, društvenog života, blebne takvu glupost a da ga nitko ne razotkrije u lupetanju.
jedini korektiv bi zapravo trebao biti narod koji bi sam imao zaključiti tko zna što radi a tko je foler pa makar taj foler govorio sve ono što netko voli čuti.

najbolji primjer je oporba po pitanju gospodarske strategije.
jedan dan melju o tome kako su troškovi države neizdrživi a kad dođe na red kresanje prvi počnu galamit o nedopustivosti stezanja ionako prestegnutog remena, o haraču, o smanjivanju potrošnje.....
jedan dan će pričati kako država loše radi kad subvencionira neke gospodarske grane a sutradan, kad dođe na red revidiranje takvih subvencija galamit kako se time ugrožavaju radnici, seljaci i svi koji od takvih subvencija žive....
a tupavi narod ne vidi dalje od nosa.

Inkvizitor
12-12-2010, 22:18
A zašto je Ivek bježao.

Puhovski je iznio teoriju da je išao pohraniti neke dokumente kojima će teretiti Kosor i Mesića. Ovo je prvi put da netko iznosi teoriju o optuživanju Mesića.

Još je čudnije da se Puhovski oglašava po tom pitanju.

A i Mesić se nešto umusio. On koji je svakom loncu bio poklopac slabo se nešto javlja.

Hoće li sanader optužiti sudruga u pljački ili će postići dogovor

zaba1111
12-12-2010, 22:27
Nešto se događa, ali nažalost samo oni koji imaju pristup američkom veleposlanstvu znaju točno što , a možda ni oni jer vjerovatno dobiju ograničen zadatak bez da im se objašnjava širina,
Jebote nija vajda tako ko šo kažem? Od kad je izašlo da im Bajić, mimo zakona , podnosi izvješća, u to sve više vjerujem!
Izgleda da su tehnomenadžeri, udbaši, sanaderi, mesići... samo potrošna roba i izvršitelji zadataka.

Inkvizitor
12-12-2010, 22:28
A nego što su. Zar si mislio da su nešto drugo.

javlaju se tati pa ako tata kaže može..onda pjetlići kukuriču.

zaba1111
12-12-2010, 22:32
Svi smo razvlačili teorije da su udbaši i dalje stvarna vlast koja vuče sve konce, ali izgleda da nisu ni oni i evo ako Mesko dolija, onda je sve jasno, a Puhovski , stari izvršitelj zadataka, ne govori slučajno.

caporegime
12-12-2010, 22:43
ja bi čak rekao da su udbaši izvršitelji za interese nekog višeg

Inkvizitor
12-12-2010, 23:00
Cijela frtutma je nastala nakon ubojstva Hodak i Pukanića. Ni dan danas se nije otkrilo tko je naručitelj ubojstva male Hodak. Podmetnuli su onog klošara što bi bilo prekomično da nije ubijena cura. Pa ubojstva Pukanića gdje srpske i hravtske službe jedni drugima posuđuju osuđene kriminalce za nova suđenja.

nakon tih događaja dolazi Karamarko i Sanader nedugo odlazi.

prije toga Sanader poručuje Mesiću da ne priziva Uskok jer bi mogao posjetiti njega i njegove.

Tko tu koga i kakve su to igre.

je li se Sanader pokušao oduprijeti svojim mentorima i saučesnicima.

Graničar Jozo
13-12-2010, 10:11
Cijela frtutma je nastala nakon ubojstva Hodak i Pukanića. Ni dan danas se nije otkrilo tko je naručitelj ubojstva male Hodak. Podmetnuli su onog klošara što bi bilo prekomično da nije ubijena cura. Pa ubojstva Pukanića gdje srpske i hravtske službe jedni drugima posuđuju osuđene kriminalce za nova suđenja.

nakon tih događaja dolazi Karamarko i Sanader nedugo odlazi.

prije toga Sanader poručuje Mesiću da ne priziva Uskok jer bi mogao posjetiti njega i njegove.

Tko tu koga i kakve su to igre.

je li se Sanader pokušao oduprijeti svojim mentorima i saučesnicima.

dok se ovo događalo ja sam pratio onaj portal necenzurirano. margetić je dosta toga napisao samo što se ništa ne može provjeriti. uglavnom, priča se svodi na one famozne likove iz kafića hennesey (ili tako nekako). navodno se sva priča vrti oko bivšeg premijera gregorića i njegovog nasljednika (karamarko). da bi instalirali karamarka u izvršnu vlast ovaj atentat je bio potreban jer je odmah potom smijenjen i min. un. poslova kao i ravnatelj policije benko. navodno je benko išao tražiti pomoć zapadnih zemalja u riješavanju ovih ogrezlih udbaških kriminalaca. kakva je (bila) uloga sanadera ne znam, ali je očito da se sad rješavaju balasta. njegovim svjedočenjem ništa se neće dobiti kao ni zagorčevim. ima jedna zanimljiva paralela sa pčelama. kada kraljica "odsluži svoj rok" njeni podanici je eliminiraju jer im više nije potrebna. iako mi je taj margetić mutan lik (navodno ga informira ivić pašalić - to sam čuo negdje) ovo njegovo pisanje mi ima smisla.

Inkvizitor
13-12-2010, 10:38
taj Margetić je u zadnje vrijeme poludio. Piše o zločinačkom domovinskom ratu, proklinje na sve strane tako da sumnjam da ga informira Pašalić.

Ali sve ima svoje korijene u ubojstvima Hodak i Pukanić. Tada je Sanader kapitulirao. Onaj Karamarko djeluje ko da nije od krvi i mesa. Ne vjerujem da je ovo borba sa kriminalom.

Niti da je Kosorica tu ikakav faktor. Ona samo daje potporu. A i što bi drugo. Ona ne vlada karamarkom nego Kramarko njom. Ovo je eliminiranje potrošenih igrača iz vlastitog dvorišta.

Ilirk@
13-12-2010, 15:42
margetić je budaletina kojeg je mogao kupiti tko je htio.
nikad mi nije bila jasna euforija oko njega kao nekakvog borca za istinu i hrvatsku pravdu.
kreten bio, kreten ostao.

Inkvizitor
13-12-2010, 16:11
neko vrijeme je djelovao tako. Ali nikad ne znaš. istina, kad je netko hrvatski borac a kad provokator.

ponavlja se priča sa njemačkih banhofa.

caporegime
13-12-2010, 16:21
karamarko je prilično uvezan s mesićem i to u poslovnopodzemnom smislu.
dok je on ministar puno toga što izađe van u javnost je već probrano i filtrirano.
on je neka vrsta filtera za sve one stvari koje bi mogle naštetiti njegovom mentoru i ostatku kriminalno povezane ekipe.

Hrvoje
13-12-2010, 20:54
Sanader je obicna budala i marioneta koja voli vlast, voli biti gori, voli sefovat......
a u biti od prvog dana samo odradi sta mu se kaze i to je to.
Dali mu malo prostora di sam odlucuje ali sve ama bas sve radi po necijem nalogu.

Nije on ni toliko los koliko je glup. Mislia je na brzake uc u EU i nakon ulaska kandidirat se za predsjednika. Zato forsiranje Jadranke, jer Hebrang bi moga odradit drugi mandat.

Sve je radia za taj hebeni ulazak, koaliranje srbima nije bilo po naredjenju nego je on isa sam se udvarat. Eto, vi tamo, ja koaliram sa srbima. Zna je on sta pali po Londonu i Berlinu.

Tomac je jednom prigodom reka kako mu je Sanader sav razocaran izjada se
"...da san in sve, da san in Gotovinu, sve san in da a oni nas i dalje zajebavaju...."
Sanader je sve povrsinski rijesava, unutarnja politika ga nije toliko ni zanimala, on je bia opsjednut ulaskom u EU. Tako bi posta hrvatski Helmut Kohl, a Tudjman bi osta Adenauer. To je i na jednom skupu i reka "....ali Kohl je veci nego Adenauer...."

A sve ove afere, Hypo, HAC, .... to je sve igrokaz za malu dicu.
Sanaderu se zivo hebalo za Kalmetom i njegovin aferama (HAC, gradilista, autoput....) , bitno da ga je maka od Pasalica. Tako i sa Sukerom. Nji dvojica su bili "Pasaliceva frakcija, a za lojalnost je jedan dobija min. financija a drugi najunosnije ministarstvo.

Sanader se nije nada da ce taj famozni ulazak u EU toliko potrajat, pa se s vrimenom sve vise i vise zalaufa i svugdi je zapeja. Narod vise ne pusi toliko te fore sa europom.
Prije se Sanader moga posrat na sri ceste i narodu palamudit kako je to lipo govno, tako lipo se sere i po europi, a glupi narod bi sav u transu piva "tooooo Ivo, mi smo europa, seremo lipo ko englezi i njemci..." jos malo pa cemo uc u EU.

Sanader je otisa kad je njemacki ustavni sud zabranija potpisivanje lisabonskog ustava, sud je naredia da njemacka uskladi odredjene zakone. A sud je dao godinu dana vrimena da se uskladi, nakon te godine opet ce zasjedat ustavni sud.
Globalna kriza udarila, EU trazi prodaju skverova, ..... Ivo je mislia otic, Jadranka to takoitako nece sve uspit i Ivo se vraca nakon godinu dana kao spasitelj.
Samo ga moja teta Jadranka malo zeznila, mozda je plitka ali nije bas toliko glupa da pusi Sanaderovu foru. A izbacila ga iz stranke onako kako se Ivo rijesava Pasalica, Krpine, Rojsa......

a jesan se raspisa .....

P.S.
pozdrav ekipi :)

crni bombarder
13-12-2010, 20:56
Kako se zove tip koji je takodje uhicen, finansijer predsjednicke kampanje Ive Josipovica?

Hrvatski mediji o tome govore, uopce?

Baader Meinhof
13-12-2010, 20:57
Ubio bih se sad jer se ne mogu sjetit kako se zove knjiga, napisana i izdana u Njemackoj relativno nedavno, koja u tri sloja navodi suradnike BND-a iz Hrvatske. Ako se dobro sjecam u prvoj su garnituri navedeni Manolic, Perki i jos netko, u drugoj Mesic, Seks i jos par osoba, i tako dalje i tako dalje. Sve su te stare veze objavljivane po hrvatskim medijima jos od devedesetih tako da se ne treba cuditi kako to sad odjednom suradjuju Sanader i Mesic. To vam je kao kod rodbine, mogu se svadjati ali su na kraju svega i dalje rodbina, svi iz istog korijena.
Na nedavnom Interliberu predstavljena je knjiga o Pukiju. U njoj je prilicno jasno, na zadnjih tridesetak stranica, razlozena teorija kako je Pukija u stari rijesio Sanader u trenutku kad su se zbog interesnih sukoba razisli Sanader i Petrac. Kad je Hrvoje zavrsio u zatvoru i poslao ono javno pismo u kojem govori o Smradaneru i prijeti mu, Puki je okrenuo plocu i umjesto da kao do tada ignorira sve teme vezane uz Sanadera, poceo prekomjerno granatirati.
Pukijev Nacional nikad nije bio, kako to ljudi misle i zdesna i slijeva, novina protiv vlasti. Nacional je prezivio upravo tako sto je bio uz vlast, tako je i nastao, kao novina Ivica Pasalica. Kad je to puklo Aferom Grupo postao je novina navezana na druge dijelove vlasti. Ukratko, Puki je oduvijek bio bolji sa Sanaderom nego s Mesicem, a mrtav je, sve to prema knjizi, jer ga je rijesio Sanader a nije zastitio Mesic.
Karamarko je na mjesto sefa POA-e stigao kao Mesicev covjek, ne Sanaderov, i slijed je Mesicevog Tureka pa Sanaderovog Podbevseka. Osim njega tad je u igri za to mjesto bio i Zdravko Tomac, sto nikad nije objavljeno nigdje a covjek to uopce ne skriva. On odrzava ravnotezu prema kojoj jedno mjesto ima Manolic (stvorio Karamarka) a drugo Perki ciji je sin bio kod Mesica a danas je kod Josipovica.
Sto se tice Margetica, njegove preslike treba procitati, ali ja bih sve njegove zakljucke uzeo s rezervom. Tko mu je izvor nije ni bitno, vrlo moguce da je to netko iz kruga ljudi oko doktora koji vjerojatno sjedi u kancelariji u Viseslavovoj i uziva gledajuci sav ovaj cirkus koji se odvija. Inace, Margetic je duboko duboko uvjeren da je Greguric glava hrvatske mafije i jedan od linkova krim puta od dalekog istoka i juzne Amerike do EU. Sta ja znam, valjda ga je netko dugo uvjeravao i slagao mu slagalicu da to bas tako ispadne. Ja ne mogu reci da vjerujem u to, ali mislim da su dokumenti koje je objavio oko Hypo banke zanimljivi.

Hrvoje
13-12-2010, 21:03
karamarko je prilično uvezan s mesićem i to u poslovnopodzemnom smislu.
dok je on ministar puno toga što izađe van u javnost je već probrano i filtrirano.
on je neka vrsta filtera za sve one stvari koje bi mogle naštetiti njegovom mentoru i ostatku kriminalno povezane ekipe.

Karamarko je u nekoj rodbinskoj vezi sa onin Osmani bracon iz Hamburga. Albanska mafija.

Nije nikakva tajna da najjaci mafijasi sjeverne Njemacke, braca Osmani, posluju dosta po hrvatskoj. LINK (http://archiv.mopo.de/archiv/2006/20061123/hamburg/panorama/fuer_die_osmanis_wird_es_immer_enger.html) a kad ste mogli malo procitat po jutarnjem ili globusu o tome?

A kad je onaj albanac u Düsseldorfu bacija moltovjev koktel na konzulat odma su nasin medijima bili izvor njemacke novine. A za bracu osmani se ni nezna.

Karamarko je s Mesicem (ili njemu bliskin ljudima) u nekom poslovnom trokutu.

Hrvoje
13-12-2010, 21:07
Ubio bih se sad jer se ne mogu sjetit kako se zove knjiga, napisana i izdana u Njemackoj relativno nedavno, koja u tri sloja navodi suradnike BND-a iz Hrvatske. Ako se dobro sjecam u prvoj su garnituri navedeni Manolic, Perki i jos netko, u drugoj Mesic, Seks i jos par osoba, i tako dalje i tako dalje. Sve su te stare veze objavljivane po hrvatskim medijima jos od devedesetih tako da se ne treba cuditi kako to sad odjednom suradjuju Sanader i Mesic. To vam je kao kod rodbine, mogu se svadjati ali su na kraju svega i dalje rodbina, svi iz istog korijena.

Der Schattenkrieger - LINK (http://www.amazon.de/Schattenkrieger-Klaus-Kinkel-BND/dp/3430180147/ref=ntt_at_ep_dpi_3)

imam tu knjigu, ali izvor tim dogadjajima 80-tih vezano uz HR je neki srbin, informant BND-a koji govori o ustasi Manolicu, za njega je ona cila klika oko Krajacica ustaska banda.

Inkvizitor
13-12-2010, 21:22
Pozdrav i hvala Hrvoje što si se odazva pozivu. Užitak je čitati tvoje postove

Baader Meinhof
13-12-2010, 21:23
Sve o tim stvarima zna Antun Duhacek, lik koji danas zivi u Beogradu a bio je sef SID-a do rata. S njim bi bilo zanimljivo razgovarat jer je njegova sluzba (kazu ljudi najprofesionalnija od tri jugoslavenske) navodno prilicno distancirano prikupljala podatke osim o emigraciji i o agentima SDB-a u inozemstvu. Hrvatska je odmah tamo pocetkom devedesetih za njim raspisala tjerlicu sto znaci da ga tadasnji sefovi policija nisu voljeli. Napisao je i knjigu 'Ispovest Obavestajca' koju na zalost nisam do danas nabavio.

A sto se tice ustasa u UDBI, sasvim je razumljivo da Srbi generalno o tome govore kao o skupu ustasa. Pa redom svi bitni ljudi bili su ili Hrvati ili 'nasi Srbi'. Kad se jedan odmetnuo skratili su ga za glavu.

Inkvizitor
13-12-2010, 21:27
Onda jel su sanader i Mesić u totalnom dilu ili su si podmetali. Kako je Sanader pristao da mu Mesić uvali Karamarka u vladu. Poručivao mu je da ne priziva Uskok da ne bi završio kod njegovih.

Hrvoje
13-12-2010, 21:28
Sve o tim stvarima zna Antun Duhacek, lik koji danas zivi u Beogradu a bio je sef SID-a do rata. S njim bi bilo zanimljivo razgovarat jer je njegova sluzba (kazu ljudi najprofesionalnija od tri jugoslavenske) navodno prilicno distancirano prikupljala podatke osim o emigraciji i o agentima SDB-a u inozemstvu. Hrvatska je odmah tamo pocetkom devedesetih za njim raspisala tjerlicu sto znaci da ga tadasnji sefovi policija nisu voljeli. Napisao je i knjigu 'Ispovest Obavestajca' koju na zalost nisam do danas nabavio.

A sto se tice ustasa u UDBI, sasvim je razumljivo da Srbi generalno o tome govore kao o skupu ustasa. Pa redom svi bitni ljudi bili su ili Hrvati ili 'nasi Srbi'. Kad se jedan odmetnuo skratili su ga za glavu.

E to je taj, Antun Duhacek.
On je razvija tu teoriju o Krajacicu koji je u dusi hrvatski nacionalist i samo je ceka pravi trenutak za odsjepljenje Hrvatske.
O Krajacicu se u biti malo zna, barem nemogu nigdi nista nac osim ovo od Duhaceka.

Hrvoje
13-12-2010, 21:29
Pozdrav i hvala Hrvoje što si se odazva pozivu. Užitak je čitati tvoje postove

aj aj, ne tepaj
barem se ode usudim raspisat se, jer znam da mi se nece svaka greska nabijat na nos.

Inkvizitor
13-12-2010, 21:31
Ivan "Stevo" Krajačić..pa to je poznati obavješatajac..kažu da je jedini kod Tita mogao ući bez kucanja. Navodno KGB-ovac za koga Srbi kažu da jednom rekao o Jasenovcu.."malo smo vas pobili". Navodno dobio zadatak da poslije rezolucije IB likvidira Tita i da mu je to rekao u šetnji Brijunima.

Navodno je za nasljednika odredio Gregurića a ovaj Karamarka.

To je Margetićeva teorija. S tom klikom se Pašalić borio i naravno, očekivano ispušio.

Hrvoje
13-12-2010, 21:33
Onda jel su sanader i Mesić u totalnom dilu ili su si podmetali. Kako je Sanader pristao da mu Mesić uvali Karamarka u vladu. Poručivao mu je da ne priziva Uskok da ne bi završio kod njegovih.

Pa nebi bas reka da su u totalnom dilu, Mesic radi svoj posa a Sanader svoj. Jedan bez drugog ne moze jer se stite medjusobno.
Sanader zeli u EU i postat predsjednik. A Mesic posluje sa albancima. Postojao je pakt o nenapadanju.
Ti nemoj mene a ja necu tebe.

Ja i dalje mislim da Sanader nije toliki kriminalac, on je usicarija neki sat i neke provizije. A pravu lovu su maznuli tipovi ko Kalmeta i oni tehnomenedzeri proizasli iz 90-tih.

Hrvoje
13-12-2010, 21:34
Ivan "Stevo" Krajačić..pa to je poznati obavješatajac..kažu da je jedini kod Tita mogao ući bez kucanja. Navodno KGB-ovac za koga Srbi kažu da jednom rekao o Jasenovcu.."malo smo vas pobili". Navodno dobio zadatak da poslije rezolucije IB likvidira Tita i da mu je to rekao u šetnji Brijunima.

Navodno je za nasljednika odredio Gregurića a ovaj Karamarka.

To je Margetićeva teorija. S tom klikom se Pašalić borio i naravno, očekivano ispušio.

E to nije nista drugo nego prica od od srpskog UDBasa Antuna Duhaceka.
Margetic je to samo prepricao i zapakira kao supervijest.

Inkvizitor
13-12-2010, 21:37
Pa nebi bas reka da su u totalnom dilu, Mesic radi svoj posa a Sanader svoj. Jedan bez drugog ne moze jer se stite medjusobno.
Sanader zeli u EU i postat predsjednik. A Mesic posluje sa albancima. Postojao je pakt o nenapadanju.

Ja i dalje mislim da Sanader nije toliki kriminalac, on je usicarija neki sat i neke provizije. A pravu lovu su maznuli tipovi ko Kalmeta i oni tehnomenedzeri proizasli iz 90-tih.

Ako i nije toliki lopov onda je glup. Uostalom teški je prevarant. Sjetimo se Rive i ponašanja nakon toga. Šupak. usto je okupio oko sebe sve same idiote.

Postao je lutka na koncu ekipi koja ga je došla glave.

rasturio desnicu, ponizio domovinski rat i branitelje, uzeo Srbe u koaliciju.

samo mi je čudno da su ga ipak tako pustili niz vodu. Tko im je bio bolji od njega.

Koja je uopće bila njegova strategija, cilj, da uđe u EU.Da i? Šta s tim.

Inkvizitor
13-12-2010, 21:41

tehnomedažeri su stvoreni davno ranije..još u Jugoslaviji. Direktori velikih izvoznih tvrtki poput te opjevane Astre gdje je bio direktor Gregurić. Poslovi s Rusijom.

Još je i CKSKH s njima vodio rat, navodno su prešli granice socijalizma i bogaćenja te počeli ostvarivati veliki politički utjecaj..to se vuče još od 70-tih.

Navodno ekipa..Gregurić, Valentić, Štern, Mateša, malo mlađi Vedriš, Luković, a prikrpljeni su im stari Joža Manolić i Stevica Mesić.

Hrvoje
13-12-2010, 21:46
Koja je uopće bila njegova strategija, cilj, da uđe u EU.Da i? Šta s tim.

Tudjman je stvoria nezavisnu Hrvatsku a Sanader je uvea u Europsku Uniju.
Sanader ulazi u povijest, postaje hrvatski Helmut Kohl.
Kohl je tolko toga zasra, zaduzia se, .... ali on je 20 godina poslije EUROPSKI KOHL KOJI JE UJEDINIA NJEMACKU

To je bia Sanaderov san, bia bi u rangu s Tudjmanom.
Sanader nije toliko los u dusi, roditelji su mu zivili u Zuffenhausenu (sjediste Porschea), majka je svaki dan bila na misi u misiji Stuttgart. Stari, pitur, volija je popit po koju casu. Vjernici i pravi Hrvati, nikakvo jugoklub smece.
Sanader je u dusi "desnicar" na Rivi je njegovo srce govorilo. A one koalicije sa srbima mu je pamet govorila, pamet koja je svom silom zelila uvest HR u Eu.

Inkvy, vrati se u godinu 2003., pa reci iskreno kakvo je ozracje bilo. Svi ama bas svi su govorili o toj uniji ko nekoj zemlji di tece med i mliko.
S ulaskom odma se otvaraju tvornice BMW-a i Mercedesa pa cu i "ja" zaradjivat ko rodjak Marko u minkenu.

Danas su se ljudi malo oladili, ipak nije bas sve sjajno tamo u EU.

Hrvoje
13-12-2010, 21:54
tehnomedažeri su stvoreni davno ranije..još u Jugoslaviji. Direktori velikih izvoznih tvrtki poput te opjevane Astre gdje je bio direktor Gregurić. Poslovi s Rusijom.

Još je i CKSKH s njima vodio rat, navodno su prešli granice socijalizma i bogaćenja te počeli ostvarivati veliki politički utjecaj..to se vuče još od 70-tih.

Navodno ekipa..Gregurić, Valentić, Štern, Mateša, malo mlađi Vedriš, Luković, a prikrpljeni su im stari Joža Manolić i Stevica Mesić.

veca lova se dilila nakon 2000., pa pogledaj kolko se cila Hrvatska zaduzila. Pa nije bas sve otislo na Plazme i FIATsmece.
kraj 80-tih je izradjen temelj, 90-tih su gradili kucu a nakon 2000-te pokrili krov i stavili fasadu.
To je sve ista klika, malo ko je dosa iz niceg pa posta superbogat. Oni su birali ko ce vodit HDZ. Sicas se onog razgovora Pasalica kad mu je Lukovic (?) reka da je mlad i nek pridje na njihovu stranu a on nije tija. A Sanader je odma prista :)
Oni nisu odredjivali vodju HDZ-a samo zato jer su siti, takvi nikad nisu siti. Oni motaju zastitit svoj polozaj.

A danas su se ti tehnomenedzeri udruzili sa jugoslavenima jer in oni dobro dodju pri sirenju trzista. hebiga, jedan Pasalic nebi dobro dosa kad Todoric siri svoje carstvo po srbiji.

Inkvizitor
13-12-2010, 21:54
Tudjman je stvoria nezavisnu Hrvatsku a Sanader je uvea u Europsku Uniju.
Sanader ulazi u povijest, postaje hrvatski Helmut Kohl.
Kohl je tolko toga zasra, zaduzia se, .... ali on je 20 godina poslije EUROPSKI KOHL KOJI JE UJEDINIA NJEMACKU

To je bia Sanaderov san, bia bi u rangu s Tudjmanom.
Sanader nije toliko los u dusi, roditelji su mu zivili u Zuffenhausenu (sjediste Porschea), majka je svaki dan bila na misi u misiji Stuttgart. Stari, pitur, volija je popit po koju casu. Vjernici i pravi Hrvati, nikakvo jugoklub smece.
Sanader je u dusi "desnicar" na Rivi je njegovo srce govorilo. A one koalicije sa srbima mu je pamet govorila, pamet koja je svom silom zelila uvest HR u Eu.

Inkvy, vrati se u godinu 2003., pa reci iskreno kakvo je ozracje bilo. Svi ama bas svi su govorili o toj uniji ko nekoj zemlji di tece med i mliko.
S ulaskom odma se otvaraju tvornice BMW-a i Mercedesa pa cu i "ja" zaradjivat ko rodjak Marko u minkenu.

Danas su se ljudi malo oladili, ipak nije bas sve sjajno tamo u EU.

Pa tim gore ako je proizišao iz tog kruga. To ga ne amnestira..naprotiv. On je jedan narcis kojemu je bitnije da mu pamte guzicu u EU parlamentu i za to je bio sprema prodat sve hrvatske vrijednosti.

kad smo mi prije 10 godina govorili na onom forumu i bivali ismijavani da nema tog uvjeta kojeg će Hrvatska ispunit a da bude dovoljan, da nema kraja zahtjevima ako smo mi anonimci i obični ljudi to vidili kako on to nije vidio uz sve analitičare.

pa on se onda žali Tomcu da je dao gotovinu a da ga i dalje jebu.

onda je on nadareno glup ako je mislio da će predajom Gotovine završiti stvar.

ja znam da je politika jedenje govana ali on osim što je jeo ta i takva govna natjerao je i većinu naroda da ih kusa.

postao je ikona onih najzadrtijih jugovića od Jelene Lovrić do poludjelog Jergovića.

To je bilo otužno za gledati a on je u tome uživao.

nije mi postojao antipatičniji lik od Mesića. A na faci i gestama su vidjelo da je pokvraen do srži da će gaziti preko leševa do svoga cilja. nadmen, beskrupulozan, strpao je Glavaša u zatvor iako ga je prevarom doveo na vlast, očistio Pašalića, umiljavao se ljevičarima, totalno abolirao Srbe, i sad su ga tako potrošenog i kriminaliziranog šutnuli nazad desnici.

nitko nam nije nanio toliko zla kao on.

Inkvizitor
13-12-2010, 21:57
veca lova se dilila nakon 2000., pa pogledaj kolko se cila Hrvatska zaduzila. Pa nije bas sve otislo na Plazme i FIATsmece.
kraj 80-tih je izradjen temelj, 90-tih su gradili kucu a nakon 2000-te pokrili krov i stavili fasadu.
To je sve ista klika, malo ko je dosa iz niceg pa posta superbogat. Oni su birali ko ce vodit HDZ. Sicas se onog razgovora Pasalica kad mu je Lukovic (?) reka da je mlad i nek pridje na njihovu stranu a on nije tija. A Sanader je odma prista :)
Oni nisu odredjivali vodju HDZ-a samo zato jer su siti, takvi nikad nisu siti. Oni motaju zastitit svoj polozaj.

A danas su se ti tehnomenedzeri udruzili sa jugoslavenima jer in oni dobro dodju pri sirenju trzista. hebiga, jedan Pasalic nebi dobro dosa kad Todoric siri svoje carstvo po srbiji.

To je jasno. Tako je išao slijed. Oni ne žele ispustiti moć jer bi nestankom moći moglo nestati i bogatstvo.

Ali zašto su riješili Sanadera, pa on im je bolje odrađivao poslove bolje nego itko prije njega.

Totalno im je uništio oponente ako su i postojali još negdje, nakon Sanadera im nema ni tragova.

Hrvoje
13-12-2010, 22:04
a znas kako je to kad se covik zalaufa,
mi smo onda jos govorili kako nas primaju samo u paketu, tad su nas ismijavali, a danas?

Neznam kako Sanader nije prije progleda, ja mislim da on jednostavno nije vidia drugog izlaza nego dalje trubit o EU.
Tako i alkoholicar, stalno pije a okolo govori da nepije i kako vec misecima nije okusia rakiju. Sami sebe lazu.

Dok je Sanader trubia o EU oni drugi su gradili sela po Istri, davali poslove i izgradnji autoputa, HAC, .....
Sanader je samo gleda kako prebrodi vrime do ulaska, zato prodaja dionica, zaduzivanje, .....

Hrvoje
13-12-2010, 22:08
To je jasno. Tako je išao slijed. Oni ne žele ispustiti moć jer bi nestankom moći moglo nestati i bogatstvo.

Ali zašto su riješili Sanadera, pa on im je bolje odrađivao poslove bolje nego itko prije njega.

Totalno im je uništio oponente ako su i postojali još negdje, nakon Sanadera im nema ni tragova.

A neznam,
ja vise mislim da je Sanader uvidia da nema nista od europe, uskoro su predsjednicki izbori, a njega nigdi.....

kao sto sam reka, 2 dana nakon sto je ustavni sud njemacke zabranija potpisivanje lisabonskog ugovora.
Bez lisabonskog ugovora nema prosirenja unije, to svi vec godinama govore. A nece zbog 4.5mil stanovnika pravit iznimku.

Sanader je onda isa na to da prepusti Jadranki kormilo uvjeren da ce zasrat, a ona se dobro drzi.
A financijeri i medije nevide razloga stedit Sanadera, jer je otisa bez dogovora.

Inkvizitor
13-12-2010, 22:08
a znas kako je to kad se covik zalaufa,
mi smo onda jos govorili kako nas primaju samo u paketu, tad su nas ismijavali, a danas?

Neznam kako Sanader nije prije progleda, ja mislim da on jednostavno nije vidia drugog izlaza nego dalje trubit o EU.
Tako i alkoholicar, stalno pije a okolo govori da nepije i kako vec misecima nije okusia rakiju. Sami sebe lazu.

Dok je Sanader trubia o EU oni drugi su gradili sela po Istri, davali poslove i izgradnji autoputa, HAC, .....
Sanader je samo gleda kako prebrodi vrime do ulaska, zato prodaja dionica, zaduzivanje, .....

I onda se ide žaliti Tomcu kako im je sve da a oni traže uvijek još.

Ko glupi ljevičar sa foruma hr.

To mi je toliko nevjerovatno..umjesto da taktizira i ako nešto daje onda za to nešto i dobije kao Srbi koji igraju ping pong sa Briselom on je sve dava bjanko..

to ni zadnji kreten ne bi napravio.

mislim da je njega vodilo i nešto drugo osim toga, ne mogu povirovat da je toliko glup. Ne, to nije samo to. Nije on toliko glup.

Hrvoje
13-12-2010, 22:15
I onda se ide žaliti Tomcu kako im je sve da a oni traže uvijek još.

ma nije se on zalija Tomcu, nego je Tomac bia prisutan kad se Ivo jadika.

Ko glupi ljevičar sa foruma hr.

To mi je toliko nevjerovatno..umjesto da taktizira i ako nešto daje onda za to nešto i dobije kao Srbi koji igraju ping pong sa Briselom on je sve dava bjanko..

to ni zadnji kreten ne bi napravio.

mislim da je njega vodilo i nešto drugo osim toga, ne mogu povirovat da je toliko glup. Ne, to nije samo to. Nije on toliko glup.

A sta bi ga drugo vodilo? Da je on mislija maznit pare moga je stoput vise maznit na lip nacin, a ne neke satove i sitne provizije, daj molin te Inkvy. Sve ovo sta mu pribacuju je sitnis, jahta malo vitra :)

Sanader je jako pametan i inteligentan, to svi kazu. A sam znas da su najpametniji "na svoju ruku budale".
On je toliko umisljen i narcisoidan da bi proda sve i svasta samo da je prvi.

Hrvoje
13-12-2010, 22:17
Jos ce ispast ode na forumu da branim ono govno Sanadera :)
Ja zelim samo razumit nekako njegovu bolesnu glavu.

A sta ja znan sta je Ivo zamislja, znam samo da je unistija desnicu totalno. A Hrvati ko Hrvati, busali se u prsa i glasali za "stranku Franje Tudjmana" ....

Hrvoje
13-12-2010, 22:27
jedan mali detalj o Sanaderovoj glupost.

Bayrische Landesbank je unistila Rijecku banku koju su hr poreznici spasili.
Nakon toga je Rohatinski javno reka kako nikad vise nece BLB prismrdit hrvatskom trzistu.
Kad je BLB kupila Hypo banku, Rohatinski, kao guverner banke, mora je dat svoju suglasnost da hrvatska Hypo pridje u ruke BLB. Rohatinski je reka da ce pristat da BLB kupi Hypo ukoliko se proda hrvatski Hypo-dio (kao Splitska Banka koja je prodana jer je Unicredit kupia ZaBa).

Tad je dosa prijatelj Stoiber lobirat za "svoju" banku, a Sanader odma vrsi pritisak na guvernera koji je prisiljen popustit.
Sta je Sanader dobia od toga? jedno veliko NISTA a pederko je pa na prijetnju kako ce Stoiber otezavat put u EU.

na tom primjeru se najbolje vidi koliko je Sanader bia opsjednut europom.

Inkvizitor
13-12-2010, 22:35
pa o tome i pričamo. O njegovoj političkoj gluposti. gdje je tu njegova inteligencija. Prodao je Gotovinu, prodao je domoljublje, ispunjavao svaki uvjet međ. zajednice čak i više nego je traženo, uguzivao se jugoljevičarskom šljamu da bi ga hvalili a dobio je ..šta?

nešto para i sad konačnu sramotu.

Gdje je tu njegova inteligencija. uvijek je išao linijom manjeg otpora. Ispunjavati svaki uvjet međ. zajednice- ništa lakše, uguživati su jugoljevičarskom šljamu-nikakav rizik.

Narcis je se ustvari htio samo obogatiti i nije birao sredstva da dođe do toga. I da ga pamte kao veeelikog demokratu koji je uljudio Hrvatsku i uveo je u Europu.

Ali njegov način na koji je pokušao doći do tog cilja je neviđeno plitak i glup.

Hrvoje
13-12-2010, 22:45
Neznam ni ja zasto je Sanader izabra taj put i na takav nacin.
Pa i men je sve to glupo, ispa je poprilicna budala. Ali nemoj zaboravit kako su ga svi hvalili. Nisu ga samo hvalili Jutarnji & Co.
Moj stric je donedavno vidia u Sanaderu nekog mesiju, on ce nas uvest u EU to je drzavnik, zna jezike, vidi ga kako ih prasi tamo po berlinu i londonu....
Nemoj zaboravit da je hrvatski narod, onaj desni nastrojen, sutia na sva sranja.

zaba1111
13-12-2010, 23:00
Neznam ni ja zasto je Sanader izabra taj put i na takav nacin.
Pa i men je sve to glupo, ispa je poprilicna budala. Ali nemoj zaboravit kako su ga svi hvalili. Nisu ga samo hvalili Jutarnji & Co.
Moj stric je donedavno vidia u Sanaderu nekog mesiju, on ce nas uvest u EU to je drzavnik, zna jezike, vidi ga kako ih prasi tamo po berlinu i londonu....
Nemoj zaboravit da je hrvatski narod, onaj desni nastrojen, sutia na sva sranja.

Kad sam prvi put čuo na radiu da je Sanader dao ostavku, kako sam radio nisam bio siguran da sam dobro čuo, i zovem ćaću da vidim šta je bilo, kad on skoro plačnim glasom kaže; "Je, a štaš!"

Sanader ih je sve zaveo svojim državničkim stavom i poznanstvima s EU političarima. Od kud mu poznanstva i njihova podrška pa posljedićno i takav moćan stav ostaje nejasno. Meni sve upućije da je bio izvršitelj američkih zadataka, a misao da je američki savznik, umjesto američki pijun, ga je učinila takvim,
Nakon izvješća o Bajićevim dogovrima u američkom veleposlanstvu, meni sve upućuje na to da su svi naši visoki dužnosnici pod američkim patronatom,
Ne znam jesam li u krivo okreno jer ova Bajićevo druženje, nije nešto zapaženo ni u medijima ni na forumima?

Hrvoje
13-12-2010, 23:45
Kad sam prvi put čuo na radiu da je Sanader dao ostavku, kako sam radio nisam bio siguran da sam dobro čuo, i zovem ćaću da vidim šta je bilo, kad on skoro plačnim glasom kaže; "Je, a štaš!"

To je to, Sanaderu nije tribalo puno.
Svi su u njemu vidili nekog nad-politicara.
Komunjare su ga cijenili jer je "demokratizirao" HDZ, desnicari su ga cijenili jer nas vodi u europu.
Mi smo bili manjina, nas su proglasili seljacinama, zadrti desnicari.

Sanader ih je sve zaveo svojim državničkim stavom i poznanstvima s EU političarima. Od kud mu poznanstva i njihova podrška pa posljedićno i takav moćan stav ostaje nejasno. Meni sve upućije da je bio izvršitelj američkih zadataka, a misao da je američki savznik, umjesto američki pijun, ga je učinila takvim,
Nakon izvješća o Bajićevim dogovrima u američkom veleposlanstvu, meni sve upućuje na to da su svi naši visoki dužnosnici pod američkim patronatom,
Ne znam jesam li u krivo okreno jer ova Bajićevo druženje, nije nešto zapaženo ni u medijima ni na forumima?

Sanader nije americki igrac, on je svaciji igrac.
A Sanader nije bia ni skup, nisi triba ulagat nego mu samo mazat oci kako ce mu pomoc pri ulasku u EU. Vidi primjer gore sa Stoiberom.

Inkvizitor
13-12-2010, 23:56
pa eto vidite iz primjera..zaba tvoj otac..mogu mislit stavove jednog duvnjaka..kako može Sanadera amnestirati od Gotovine npr.

I da te jedan takav dvolični lik impresionira..pa jebote..

eto kakvi smo

to je baš ono impresioniranje kuomordinarom Žoržom kojeg je Kovačić ismijavao U Registraturi.

Na kraju stvarno ispada da smo mi ovce koje možeš prevesti žedne preko vode, što implicira da bolje ni ne zaslužujemo.

Hrvoje
14-12-2010, 00:04
Na kraju stvarno ispada da smo mi ovce koje možeš prevesti žedne preko vode, što implicira da bolje ni ne zaslužujemo.

referendum o samostalnosti, koji postotak? a danasnje ankete i misljenja o bravaru i bivsoj drzavi.

niste ni vi tamo u HB puno bolji :)
dok vam muje biraju predstavnika vi se medjusobno koljete, te neki HDZ pa HDZ1990 pa NHI, Zubak, Lijanovici..... valjda ste se sad opametili.

storm `95
14-12-2010, 00:16
Bog ljudi,

Sanader je govno, ali ovaj cirkus koji se radi oko njega je sramota za drzavu. S tim i presudom Roncevicu se vidi koliko je hrvatsko pravosudje sazrilo. U njemackoj je nakon mandata Schroedera bila afera oko Gasproma, kako je namista rute nafto- ili plinovoda, odma je slucajno dobija posa u Gaspromu. Mogli su tako i njega zatvorit pa trazit dokaze. Ima milijun takvih primjera, ali ovakvog boljsevistickog gonjenja ne.
Sanader se klanja svima, ali Jadranka se lize sa svima.

Pozz Storm `95 (ekompf)

Inkvizitor
14-12-2010, 08:05
otužno je sinoć bilo gledati kako se reporteri HTV nadvikuju sa nekim Bosancom iza rešetaka propitujuć ga za sanadera. Dno dna. Jad i čemer. Mogu misliti kakav podsmijeh to izaziva barem u okolnim državama koje gledaju taj HTV. Ova država je skroz poludila.

Marta
14-12-2010, 08:29
otužno je sinoć bilo gledati kako se reporteri HTV nadvikuju sa nekim Bosancom iza rešetaka propitujuć ga za sanadera. Dno dna. Jad i čemer. Mogu misliti kakav podsmijeh to izaziva barem u okolnim državama koje gledaju taj HTV. Ova država je skroz poludila.

Ono je bila katastrofa, kako kazes dno dna. Kaze s nekim je Svabom u celiji i jedu svapsku hranu!

O majku li ti balijsku, ako ti Svabo ne valja idi u Zenicu, smece jedno, svakako zivis na racun poreznog obveznika. Al to nije problem, problem je u perverznoj zelji za senzacijom koja vodi medije. Gadi se covjeku upaliti tv. To nigdje nema da se novinari dovikuju s nekim kriminalcem o statusu koji bivsi premjer ima u zatvoru.

Ne mozes pogledati dnevnik na drzavnoj televiziji a da se ne sramis za one nakarade koje ne zasluzuju naziv novinar.

Inkvizitor
14-12-2010, 09:01
Ono je bila katastrofa, kako kazes dno dna. Kaze s nekim je Svabom u celiji i jedu svapsku hranu!

O majku li ti balijsku, ako ti Svabo ne valja idi u Zenicu, smece jedno, svakako zivis na racun poreznog obveznika. Al to nije problem, problem je u perverznoj zelji za senzacijom koja vodi medije. Gadi se covjeku upaliti tv. To nigdje nema da se novinari dovikuju s nekim kriminalcem o statusu koji bivsi premjer ima u zatvoru.

Ne mozes pogledati dnevnik na drzavnoj televiziji a da se ne sramis za one nakarade koje ne zasluzuju naziv novinar.

ma nije čovjek kriv, šta je da je, nego oni debili koji sramote cijelu naciju..

ono je bilo za zbljuvat se..

Marta
14-12-2010, 09:41
ma nije čovjek kriv, šta je da je, nego oni debili koji sramote cijelu naciju..

ono je bilo za zbljuvat se..

Pa rekla sam da on nije problem u ovom slucaju al je inace problem.

Hrvoje
14-12-2010, 10:20
A ko je tolerira/izabra/sukreira polozaje i ljude na HRT-u?
Sanaderovi dupelizci a, budali je godilo da ima nakve neprofesionalce na javnoj televiziji.

Ali mi na jednu ruku za covika, isti oni koji su mu virili s petama iz dupeta, danas ga cipelare ko stoka se izivljava i ide se isprofilirat.
Jucer su imali potrebu dokazivat se kao najveci Sanaderovci a danas ´moraju izigravat jos vece Sanaderomrzca.
To je taj jugo-komunisticki mentalitet. nije bitno sta znas i sta mozes, bitno da si dobar s nadredjenima.

caporegime
14-12-2010, 16:10
A ko je tolerira/izabra/sukreira polozaje i ljude na HRT-u?
Sanaderovi dupelizci a, budali je godilo da ima nakve neprofesionalce na javnoj televiziji.

Ali mi na jednu ruku za covika, isti oni koji su mu virili s petama iz dupeta, danas ga cipelare ko stoka se izivljava i ide se isprofilirat.
Jucer su imali potrebu dokazivat se kao najveci Sanaderovci a danas ´moraju izigravat jos vece Sanaderomrzca.
To je taj jugo-komunisticki mentalitet. nije bitno sta znas i sta mozes, bitno da si dobar s nadredjenima.

a čuj, većina novinara s htv-a je čvrsto zauzela svoje pozicije još u vrijeme spd-a pa su oni trenutno najveći gromobran sdp-ovih idiotarija i nesuvislosti koje isplivavaju iz dana u da.
e sad, kako je sanader službeno protivnik sdp-a a konkretno je učinio puno toga što bi i sam sdp učinio po nekim pitanjima, i ti novinari sanadera koriste ovisno koliko će time štete zadati hdz-u.
nije mi ih žao jer su sve ovo gledati i nisu reagirali kad je trebalo na vrijeme.
sad jedu ono što su sami zakuhali.
izdali svoje birače da se uližu onima koji ih nikad neće prihvatiti i koji, što im više daješ, više te mrze.

storm `95
14-12-2010, 17:14
Ma cisti senzacionalizam, sve u stilu 24sata. Ja sam siguran da bi arene sa gladijatorima odlicno funkcionirale u HR. A tek kad bi se ljudi mogli kladit u kladionicama, koga ce se uhitit, i na koliko osudit.:-(

storm `95
15-12-2010, 00:21
Jutarnji exluzivno: Sanaderov cimer ima proljev i ispod Sanaderov kreveta nalazi se kora od narance.
U istom prilogu : Mirjani Sanader obolila orhideja.

Inkvizitor
15-12-2010, 15:59
Da mi je znati šta sad prolazi glavom Ive Sanadera kad vidi kako ga cipelare njegovi omiljeni mediji EPH grupe kojima je pogodovao i s čijim je prvim perjanicama bio na "ti" dok je lovio Gotovinu i detuđmanizirao Hrvatsku.

TheBronxBomber
15-12-2010, 17:41
Sasta se je s Plese-(o)m :D prije pocetka "progona."

caporegime
15-12-2010, 17:51
što god da mu prolazi, zaslužio je.
ne treba biti ni prosječno inteligentan čovjek da bi zaključio kako ti isti novinari koje je nekako kupio ili s njima sklopio nekakav dogovor, jedva čekaju trenutak da ga raščereče kao hijene.
može on biti najveći detuđmanizator, liberal ili slično, za novinarsku ljevičarsku otpad on je obični smrdljivi hadezeovac koji baštini stranku koja im je uništila što državu ili koja je dala ljude koji su im maznuli kolače ispred nosa.
kako god okreneš. zaslužio je.

TheBronxBomber
15-12-2010, 17:57
Ne znam sto bih rekao o tom tipu. Godinama sam pisao protiv njega i upozoravao druge sto (se) sprema - ali u biti nemas kome govoriti.

Sanader je "profilirani" tip koji je dugo niz godina imao necije povjerenje i protekciju - sve je to naglo nestalo.

Inkvizitor
15-12-2010, 18:19
što god da mu prolazi, zaslužio je.
ne treba biti ni prosječno inteligentan čovjek da bi zaključio kako ti isti novinari koje je nekako kupio ili s njima sklopio nekakav dogovor, jedva čekaju trenutak da ga raščereče kao hijene.
može on biti najveći detuđmanizator, liberal ili slično, za novinarsku ljevičarsku otpad on je obični smrdljivi hadezeovac koji baštini stranku koja im je uništila što državu ili koja je dala ljude koji su im maznuli kolače ispred nosa.
kako god okreneš. zaslužio je.

Upravo je to suština..kako je mogao biti tako glup da pomisli da ih je kupio zauvjek.

Koliko moraš biti tašt i glup da to i pomisliš.

To je kao da lavu daješ krvavo meso nadajuć se da će postati vegetarijanac i da te neće pojesti kad ogladni.

S tom razlikom da su oni maznuli kolače a drugima ostavili mrvice.

Hrvoje
15-12-2010, 19:28
Upravo je to suština..kako je mogao biti tako glup da pomisli da ih je kupio zauvjek.

A Ivo nije jedini, kad pogledamo zadnji 20 godina bilo je nekoliko "uglednih desnicara" koje se dizalo u nebesa od stranke jugoslavena zamotani u celofan "demokrata proeuropski i urbani hrvat"

gen. Blaz Kraljevic, Dobroslav Paraga, jedno vrime i Budisa sada pokojnog Gotovca dizu i stalnoponavljaju one kritike upucene Tudjmanu.
Oni su iskoristeni od strane jugoslavena iz jednojedinog razloga "protivTudjmana".
Najveca budala i stetocina je za mene Drazen Budisa, Racanov smokvin list.

storm `95
15-12-2010, 21:34
Dat ce mu ona pijancina Seks. Taj ih je u politici prizivija sve pa ce i Jadranku.

Inkvizitor
16-12-2010, 09:25
kažu da je ovo hapšenje Merčepa udar na Šeksa.

A jadranka rekonstruira vladu. Koji god prestanu bit ministri završit će u bajbokani. Ludilu nema kraja.

Hrvoje
16-12-2010, 15:20
kažu da je ovo hapšenje Merčepa udar na Šeksa.

A jadranka rekonstruira vladu. Koji god prestanu bit ministri završit će u bajbokani. Ludilu nema kraja.

Ovo oko Mercepa je i meni cudno, nije da pravdam sto su ga priveli, ali sve sto in sluzi za optuzbu vec imaju godinama. Zasto sada?

Mislim da ovo nije toliki udar na Seksa nego je to vise neki uvjet brace iz srbije koji za boljitak medjunarodnih odnosa u "regijonu" traze Mercepa.
A za nase politicare je to odma ko zapovid, da nebi slucajno ko sta reka od glavesina iz europe.

Graničar Jozo
16-12-2010, 15:49
http://www.poslovni.hr/vijesti/banka-iz-tirola-sumnjici-sanadera-za-pranje-novca-izrucenje-se-odgada-166716.aspx

Da može platiti jamčevinu bilo bi zanimljivije, a ovako... :)

weteran
16-12-2010, 17:55

Nije.
A zanimljivo je to Bajicevo "druzenje" sa Amerima. Ali nitko ga ne pita za to. Pitala ga je novinarka NOV@ TV, pa je on odgovorio kako smo mi uvijek imali dobru suradnju sa Amerima, ispalo je kao, sve je to suradnja pravosudno-policijsko-obavjestajna.
Mozda i jest, ali meni je sve to licilo kao na izvjesce nekog informatora.
Mozda je sad Bajic tako mocan da ga nitko ne smije pipnuti. Ma ni pisnuti.

caporegime
16-12-2010, 18:00
Bajić mi se čini kao čovjek odnosno pas čuvar. tko ga hrani i drži na lancu za njega grize i laje.
na mjesto na kojemu je sada može zahvaliti sanaderu.
a ipak je pokrenuo progon protiv svog bivšeg patrona.
radi li se o tome da je bajići shvatio da drugi sada kolo vode ili mu je cilj otupiti oštricu napada i procesuiranjem manjih stvari dozvoliti da sanader neokrznut prođe u puno težim stvarima.
jeli samo oportun?
dakle hoće li mijenjati par godina za dugotrajni zatvor svog bivšeg patrona?

Inkvizitor
16-12-2010, 18:55
Onaj Bajić izgleda ko neki robot, bez emocija.

Do jučer je hodao uz Sanadera ko psić a danas. Mada tko će znati te kombinacije. On je neovisan u odlukama koliko i noćna dama u odnosu na makroa.

caporegime
16-12-2010, 19:02
zanimljivo da je bajić bio na funkciji vojnig tužitelja u splitu još tamo za vrijeme rata.
čovjek koji bi trebao znati manje više sve o slučajevima u lori, jer je bio dio toga, odjednom kad postaje državni odvjetnik stoji iza svega toga, odnosno progona, po meni u namještenom postupku.
tipični izdanak stare škole kooja radi po diktatu politički moćnih favorita.
ako oni kažu radi, on će raditi.
u suprotnom, ako dobije signal da se nešto zataška, vjerujem da će bez imalo trzaja na licu zaustaviti sve one postupke pa ma kako bili osnovani.

Inkvizitor
16-12-2010, 19:42
ne samo da je bio vojni tužitelj nego je davao naloge za privođenje osoba koje su završavale u Lori.

zaba1111
16-12-2010, 20:05
Bajić mi se čini kao čovjek odnosno pas čuvar. tko ga hrani i drži na lancu za njega grize i laje.
na mjesto na kojemu je sada može zahvaliti sanaderu.
a ipak je pokrenuo progon protiv svog bivšeg patrona.
radi li se o tome da je bajići shvatio da drugi sada kolo vode ili mu je cilj otupiti oštricu napada i procesuiranjem manjih stvari dozvoliti da sanader neokrznut prođe u puno težim stvarima.
jeli samo oportun?
dakle hoće li mijenjati par godina za dugotrajni zatvor svog bivšeg patrona?

U kontekstu stalnog spominjanja po medijama o različitim "ilegalnim curenjima informacija" ili učestalo spominjanje nemogućnosti komentiranja procesa u postupku ili tajnosti istrage, meni se Bajićev izvještaj, i to pogotovo stranim špijunima, čini protuzakonitim i najvećim skandalom u HR državi!
Volio bi da mi koji voljan pravnik odgovori.

Inkvizitor
16-12-2010, 20:08
neće to pitanje nitko postavit jer u klimi linča, to je nebitno. Jalnuši rezoniraju na ovaj način..ma neka je uključen bilo tko samo da "krv teče"..

Rulja nema osjećaj za protokole niti za nacionalnu samobitnost. Vidjeli smo to na mali milion bitnijih pitanja.

caporegime
16-12-2010, 20:10
pitanje je što je to pričao. ne treba zaboraviti ni da mediji često prenose vrlo površne informacije.
po zakonu kazneni postupak je tajan i nije dopušteno iznošenje činjenica od kojih ovisi donošewnje odluke u postupku.
pitanje je je li bajić prenosio informacije koje bi zapravo bile dokazi u postupku ili je načelo informirao strane države.
ovo prvo je nedopustivo i podložno kaznenom progonu a ovo drugo je samo bijedno.
ali i on mi se čini kao sitni bijednik pa je ocjena u skladu s njegovom osobom.

weteran
16-12-2010, 23:14
pitanje je što je to pričao. ne treba zaboraviti ni da mediji često prenose vrlo površne informacije.
po zakonu kazneni postupak je tajan i nije dopušteno iznošenje činjenica od kojih ovisi donošewnje odluke u postupku.
pitanje je je li bajić prenosio informacije koje bi zapravo bile dokazi u postupku ili je načelo informirao strane države.
ovo prvo je nedopustivo i podložno kaznenom progonu a ovo drugo je samo bijedno.
ali i on mi se čini kao sitni bijednik pa je ocjena u skladu s njegovom osobom.

Sudeci po sadrzaju telegrama, Bajic je, osim informacija, pokazivao i neke dokumente koje je Foley okarakterizirao kao dokaze.

Hrvoje
17-12-2010, 12:52
ne samo da je bio vojni tužitelj nego je davao naloge za privođenje osoba koje su završavale u Lori.

Onda je valjda svima jasno zasto odradi ono sto mu se kaze :)
Ili ces tako kako mi to kazemo, ili cemo malo procesljat slucaj Lora pa mozda nadjemo novi materijal da bi nekoga optuzili.....

Inkvizitor
17-12-2010, 13:18
Onda je valjda svima jasno zasto odradi ono sto mu se kaze :)
Ili ces tako kako mi to kazemo, ili cemo malo procesljat slucaj Lora pa mozda nadjemo novi materijal da bi nekoga optuzili.....

prije neki dan je izišlo u novinama, sigurno ne slučajno, kolumna gdje pisac objašnjava i šalje poruku Bajiću kako postoje svi dokumenti i to kod jako poznate osobe ( nikako negativno percipirane) koja ima sve podatke o Bajićevoj ulozi u Lori

i pazi šta je napisano..

ta inače poštena osoba smatra da je to jedini način da se obrani od Bajića.

Tko li je ta nadasve poštena osoba.

Baader Meinhof
19-12-2010, 22:27
http://portaloko.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=5917:sanaderov-bijeg-nain-vienja-ujedno-je-i-nain-nevienja&catid=113:jasna-babi&Itemid=183

Baader Meinhof
19-12-2010, 22:32
Sve dokumente o njegovoj ulozi u Lori ima u originalu Smiljan Reljic. Od novinara danas- imaju ih svi bitni.

Ne vjerujem da se kakva postena osoba brani od Bajica jer postenih osoba upletenih o te igre, prema mom misljenju, nema!

Inkvizitor
20-12-2010, 12:12
pa ne vjerujem ni ja.

Ali u Jutarnjem je napisana doslovno kolumna gdje autor govori kako mu jedna ugledna i u društvu nekompromitirana osoba govori kako je jedini načlin da se obrani od Bajića, arhiviranje njegove uloge u splitskim ratnim događanjima.

tko li je ta nadasve "poštena i nekorumpirana osoba" koja bi se mogla naći na Bajićevoim piku.

neki pošteni zagrebački obrtnik sigurno nije u pitanju.

Baader Meinhof
20-12-2010, 14:51
Mozda Nino Pavic.

Inkvizitor
20-12-2010, 15:00
Mozda Nino Pavic.

Može bit. U njegovim novinama je izišlo.

naglasilo se..poznata ali i ugledna javna ličnost bez mrlje u karijeri..nešto u tom stilu..

ja se zblano..pa to je čista ucjena preko novina..

Graničar Jozo
21-12-2010, 10:46
http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=10313:duboko-grlo-hdz-a-sanader-zaustavio-kosor-u-falsificiranju-topnikih-dnevnika&catid=43:glas-hrsvijeta&Itemid=151

Bez komentara

TheBronxBomber
21-12-2010, 15:05
http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=10313:duboko-grlo-hdz-a-sanader-zaustavio-kosor-u-falsificiranju-topnikih-dnevnika&catid=43:glas-hrsvijeta&Itemid=151

Bez komentara

Citat iz navedenog teksta:

Ako je Sanader bilo što napravio što mu se prepisuje neka za to i odgovara. Nitko nije protiv toga. Ali smo protiv političkih progona izgona i uništavanja osoba i njihovih obitelji, pa za Boga dragoga to ni OZN-a ni UDB-a nije radila.

Toliko o tekstu.

caporegime
24-12-2010, 11:13
http://www.vecernji.hr/vijesti/sanader-ispitan-pranju-novca-odbacio-je-sve-optuzbe-clanak-231613

hoćemo li internu kladionicu? hoće li sanader jednom povući i svoje kompanjone mesića, čačića, jakovčića i bandića sa sobom.
ja bi stavio lovu da neće, jer ako izgubim okladu nikad mi manje ne bi bilo žao izgubljenih para.

Inkvizitor
24-12-2010, 13:04
ne smije, ne što neće..ne smije.

je li ono Pukanić bio počeo čeprkati po Hypo aferama.

Baader Meinhof
24-12-2010, 13:11
Nije, Puki je bio dio toga.

caporegime
09-01-2011, 20:58
http://www.jutarnji.hr/sanader-prije-bijega-uspio-sakriti-imovinu-vrijednu-4-milijuna-kuna/916671/

u svim predviđanjima koja se odnose na neki raspon novčanih sredstava koja bi mogla biti zamračena djelovanjem ive sanadera i njegove ekipe, radilo bi se o stotinama milijuna eura.
priče o milijunu na ovom ili onom računu, o malo slika i satova ili imovini koju je uspio sakriti nikako ne korespondira sa količinom koju možemo pretpostaviti s obzirom na poslove ui djelovanja u kojima je dr ivo peder bio uključen.
je li ovo spominjanje pokojeg milijunčića tek pokušaj da cijela priča prođe sa što manjim iznosom po principu pokaži jedan a zamrači deset?

Hrvoje
11-01-2011, 19:21
Nije Ivo bia jedini koji je kra i uzima i dilija.
Hrvatska nije Rusija pa da raspolaze s "milijardama"

Onako kako su krajem devedesetih dizali svotu pokradenu od Pasalica ispalo je da je Abramovic mali mis prema Pasalicu.
A tako i danas sa Sanaderom, svi se takmice ko ce mu povecat svotu.
Daleko od toga da Ivo sebi i svojima nije nista stavija sa strane ali ostanite realni, znate li vi sta su "stotine" milijuna eura????

caporegime
11-01-2011, 19:28
nije samo sanader sve uzeo i stavio u svoj džep.
ali smatram da je ta brojka realna kad se uzme u obzir ukupna vrijednost zamračene love od strane i sanadera kao i cijele ekipe oko njega.
bio to kalmeta ili čačić

Hrvoje
11-01-2011, 19:39
nije samo sanader sve uzeo i stavio u svoj džep.
ali smatram da je ta brojka realna kad se uzme u obzir ukupna vrijednost zamračene love od strane i sanadera kao i cijele ekipe oko njega.
bio to kalmeta ili čačić

Kalmeta i Cacic su i dalje pri vrhu, dok je Sanader u zatvoru. Nema potrebe amnestirat Kalmetu i Cacica i sve pribacit na Sanadera.

caporegime
11-01-2011, 19:49
ne, oni su samo primjer kako se skupina proširila daleko izvan nekih očekivanih političkih granica.
tu su i bandić, mesić, jakovčić, kalmeta, matulović dropulić, linić, raznorazni što sitniji što veći lokalni mufljuzi, privrednici, sportski djelatnici al mamić, štimac, marković.......
zatim raznorazni funkcioneri po ministartvima i upravama......
di god zagrebeš, govna isplivavaju

Baader Meinhof
12-01-2011, 03:19
Zagrebi po vojsci malo.

caporegime
12-01-2011, 08:59
Zagrebi po vojsci malo.

hajte vi.
nabaci koju.
zapravo, čini mi se lakše mračiti lovu pri velikim infrastrukturnim projektima ili putem većih poduzeća kao što su HŽ, HEP i sl.
na koji način se najbolje mažnjava putem vojske i vojnih stvari?
kamioni? patria? nabava za vojsku?

Hrvoje
12-01-2011, 10:19
Od puste sume narod ne vidi stablo ispred svog nosa :)

Sanader je figura, bijedna umisljena arogantna i prepotentna nakaza. Iskoristen je od strane "onih nekih" kako bi rusija desnicu, nacionalnu svijest, nacionalni duh.... sve s ciljem vracanjem hrvatske u neku "jugosferu".
Mi mozemo zasut sve i svasta po Sanaderu, ali "oni neki" koji i stvarno vladaju dalje maznjavaju lovu i vracaju nas u "jugosferu".

Hrvoje
12-01-2011, 10:24
2000. "oni neki" su mislili kako ce Racan s smokvinim listom Budisom asfaltirat put Hrvatske u jugosferu. Ali tu je bia "desni" HDZ koji je moga tada okupit narod na rivi i busat si u hrvatska prsa.
"Oni neki" su uvdili da put u jugosferu samo vodi preko stranke koja utisa "desnicu". Razbijena je desna frakcija HDZ-a, na celo stranke dosli bivsi skojevci, udbasi, partijasi...

Sanader je proslost :) sluzi samo da se ponekad skrene s pravih problema i tad se spominju "stotine miolijuna pokradeni na nekom racunu na nekim otocima...."

Inkvizitor
12-01-2011, 10:43
Sanader je svjesno i namjerno odigrao tu ulogu. Svjesno i namjerno. Radi svog egoizma i svoje pohlepe. Uništio je hrvatsku desnicu. I zato zaslužuje svaki prezir. To je jedno egoistično, pokvareno, tašto i pohlepno smeće.

A to što ga sad proganjanju njegovi mentori, to je njihova interna stvar.

Iskorišteni i odbačeni kurton.

caporegime
12-01-2011, 10:49
sanader je kao gnjili čir otpao ali organizam je još uvijek pon gamadi koji kroz krvotok šalju otpad koja na površinu izlazi kao gnojan čir.
nažalost, većina je uprla pogled u sanadera kao glavu ne shvaćajući da je sanader samo mali proizvod onih koji za svoje potrebe već sad u pripremi imaju više zamjena.

Hrvoje
12-01-2011, 13:39
nažalost, većina je uprla pogled u sanadera kao glavu ne shvaćajući da je sanader samo mali proizvod onih koji za svoje potrebe već sad u pripremi imaju više zamjena.

upravo tako, sav bijes se svalija na Sanadera, koji je u ciloj prici sada u biti nebitan. Nit su mu sidili, nit imaju valjane dokaze, .... a vec mu zapljenili imovinu.
Nitko se ne pita jel to zakonski OK.

Inkvizitor
12-01-2011, 13:41
tebi ga kao žao Hrvoje. daleko mu lipa kuća. On je uništio hrvatsku naciju, ono malo ako je išta bilo živo, on je ubio.

radi svog egoizma i pohlepe.

Hrvoje
12-01-2011, 14:03
tebi ga kao žao Hrvoje. daleko mu lipa kuća. On je uništio hrvatsku naciju, ono malo ako je išta bilo živo, on je ubio.

barem bi ti triba znat sta mislim o Sanaderu :)

Ajmo ovako, sutra osude Sanadera na smrt, nema ga. Sta se prominilo? Ocel desnica zazivit? Ocel se prominit politika jugosfere? .........
Problem nije Sanader kao osoba Ivo Sanader, problem su oni koji su doveli Sanadera na poziciju da drma hrvatskom.
A te osobe, taj krug ljudi nitko ama bas nitko ne spominje. Novine su pune Sanadera, dok nam vukovarske branitelje sa granice trpaju u zatvor.
Svima su puna usta Sanadera i tih silnih stotina milijuna sto je pokra a sta se desava u drzavi?

Isti, potpuno isti scenarij kao i 1999./2000. samo tad se nepozeljna osoba zvala Ivic Pasalic.
Tad su se klali "desnicari" medjusobno, da bi nam partizanine radile sve i svasta.
I sta je bilo sa onin pustin milijardama sta je Pasalic maznija??? Ispalo je da se svadija sa bratom jer imaju probleme sa par milijuna kuna kredita koji su podigli za ono naselje kod ZG.

Inkvizitor
12-01-2011, 14:09
To nije sporno.

Ali ja govorim ovdje o Sanaderu kao o nekome tko je sve to znao i sve to uradio.

u tom smislu, on je štetočina kakve nije bilo odavno.

za Hrvate štetočina, a za svoje gazde je samo potrošeni kurton.

Hrvoje
12-01-2011, 14:31
To nije sporno.

Ali ja govorim ovdje o Sanaderu kao o nekome tko je sve to znao i sve to uradio.

u tom smislu, on je štetočina kakve nije bilo odavno.

za Hrvate štetočina, a za svoje gazde je samo potrošeni kurton.

To da, samo mene je strah da ce za vrime bombasticnih naslovnica o "stotinama milijuna" biti potpisani raznorazni ugovori i sporazumi koji sluze "pomirenju" dvaju naroda.

caporegime
12-01-2011, 14:45
oh pa to se radi već neko vrijeme. sa i bez sanadera.

Hrvoje
12-01-2011, 15:09
oh pa to se radi već neko vrijeme. sa i bez sanadera.

i o cemu "desnica" govori? O Sanaderu, skupa sa onin jugosferasima.
Desnica se i dalje medjusobno svadja.

Kakvu god kaznu, sudsku, dobije Sanader on ce bit omrazena osoba u Hrvata, a to je meni vece zadovoljstvo od onih famoznih sllika iz medija di nose neke slike iz njegove kuce.

caporegime
12-01-2011, 17:14
http://www.index.hr/vijesti/clanak/sanaderova-pljunula-u-lice-svakom-od-cetiri-milijuna-hrvata/532657.aspx

Debilni mali štakore, ti koji u govnima živiš i koji se govnima hraniš.
Znam da si nepismen i da slabo poznaješ zakone a tvoja zloba i pakost je obrnuto proporcionalna tvojoj sličnosti sa starogrčkim izvedbama apolona ako gledamo prema onome što su stari kipari napravili.
Dosljednost kao ni druge vrlinee ti nisu poznate. To znamo svi.
Ali kad si se već našao pozvan pisati onda barem budi dosljedan pa ne odriči drugome mogućnost da se koristi svojim pravima.
TI, kao i većina otpada koji rade za tebe i koji te čita, voli se praviti pametan i u tome uspijevaju obzirom na prsječnu pamet čitatelja tvojih pamfleta.
ALi dalje od iskompleskiranih jazavaca koji svoju strast vole iskazivati samo keseći se i režeći preko ekrana, ne možeš.
Osobno ne simpatiziram nikoga iz obitelji Sanader. Štoviše glavu obitelji bi voli vidjeti u prugastom odijelu sa nekim brojkama na prsima.
Samo ja iz drugog razloga nego ti.
Ja za to jer ga smatra odgovornim za prodaju nacionalnih interesa, korupciju, nepotizam, bijednu politiku i podložnost onima koji su kad su imali priliku ubijali ovu zemlju i ovaj narod.
Ti zato jer je mu jedina mana što je istupao u ime stranke od tri slova koja ti je od početka bila stranka opasnih namjera pa i sad kad je ta stranka sve samo ne hrvatska stranka.
Ti zato jer jer ti i tvoji patroni niste imali vremena raditi isto što i on.
Ako ti, zbog svog osobnog stava i osobnog političkog simpatiziranja smatraš da netko samo zbog tog ne bi trebao imati nikakvo pravo i da je pozivanje na prava, zagarantirana svakome, uvreda cjelokupnog puka onda se sjeti sljedećeg.
Nisam te vidio da si se bunio zbog tolikih suđenja i osuđivanja hrvatskih branitelja.
Dapače poput svakog štakora svršavao si od sreće na njihovu nedaću.
Je li ti palo na pamet možda da je njihovo procesuiranje u svjetlu činjenice da je nad ovom zemljom izvršena agresija i počinjen nad njezinim narodom genocid, isto tako pljuvanje u lice svakome od 4 milijuna hrvata?
Nije naravno jer smeću tvoje vrste domovinski rat je zločin a ti branitelji su zločinci samo zato jer kad se ti usporediš s njima tvoja štakorolika pojava još više dolazi do izražaja a sitna duša izgleda još sitnije od tvojih mudašaca kad bi kojim slučajem upao u studenu vodu.
Ne pozivaj se na Hrvate, glodavče jer ti nisi Hrvat. Ti si eventualno nuspojava spolnog života Hrvata.
Ovo što piše, piše ti Hrvat.
Obični Hrvat, samo puno viši od tebe, ljepši, jači, srčaniji. Koji može više popit, koji jače udara, koji može pogledat svakog u oči, koji ševi do ludila.
Ovo piše onaj na pogled kojega se uvijek sjetiš koliko si mali kanalizacijski štakor.
A ako ne vjeruješ pitaj. Okreni se oko sebe i pitaj!

caporegime
13-01-2011, 15:02
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/01/13/0357006.html?pos=n0

za tri života od plaće ne bi uspio al to je još uvijek sića prema onome što se krije

Graničar Jozo
13-01-2011, 15:21
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/01/13/0357006.html?pos=n0

za tri života od plaće ne bi uspio al to je još uvijek sića prema onome što se krije

na njemu će stat. bojim se da će nakon njega vuk pojest magarca.

Hrvoje
13-01-2011, 15:49
http://www.index.hr/vijesti/clanak/sanaderova-pljunula-u-lice-svakom-od-cetiri-milijuna-hrvata/532657.aspx

Debilni mali štakore, ti koji u govnima živiš i koji se govnima hraniš.
Znam da si nepismen i da slabo poznaješ zakone a tvoja zloba i pakost je obrnuto proporcionalna tvojoj sličnosti sa starogrčkim izvedbama apolona ako gledamo prema onome što su stari kipari napravili.
Dosljednost kao ni druge vrlinee ti nisu poznate. To znamo svi.
Ali kad si se već našao pozvan pisati onda barem budi dosljedan pa ne odriči drugome mogućnost da se koristi svojim pravima.
TI, kao i većina otpada koji rade za tebe i koji te čita, voli se praviti pametan i u tome uspijevaju obzirom na prsječnu pamet čitatelja tvojih pamfleta.
ALi dalje od iskompleskiranih jazavaca koji svoju strast vole iskazivati samo keseći se i režeći preko ekrana, ne možeš.
Osobno ne simpatiziram nikoga iz obitelji Sanader. Štoviše glavu obitelji bi voli vidjeti u prugastom odijelu sa nekim brojkama na prsima.
Samo ja iz drugog razloga nego ti.
Ja za to jer ga smatra odgovornim za prodaju nacionalnih interesa, korupciju, nepotizam, bijednu politiku i podložnost onima koji su kad su imali priliku ubijali ovu zemlju i ovaj narod.
Ti zato jer je mu jedina mana što je istupao u ime stranke od tri slova koja ti je od početka bila stranka opasnih namjera pa i sad kad je ta stranka sve samo ne hrvatska stranka.
Ti zato jer jer ti i tvoji patroni niste imali vremena raditi isto što i on.
Ako ti, zbog svog osobnog stava i osobnog političkog simpatiziranja smatraš da netko samo zbog tog ne bi trebao imati nikakvo pravo i da je pozivanje na prava, zagarantirana svakome, uvreda cjelokupnog puka onda se sjeti sljedećeg.
Nisam te vidio da si se bunio zbog tolikih suđenja i osuđivanja hrvatskih branitelja.
Dapače poput svakog štakora svršavao si od sreće na njihovu nedaću.
Je li ti palo na pamet možda da je njihovo procesuiranje u svjetlu činjenice da je nad ovom zemljom izvršena agresija i počinjen nad njezinim narodom genocid, isto tako pljuvanje u lice svakome od 4 milijuna hrvata?
Nije naravno jer smeću tvoje vrste domovinski rat je zločin a ti branitelji su zločinci samo zato jer kad se ti usporediš s njima tvoja štakorolika pojava još više dolazi do izražaja a sitna duša izgleda još sitnije od tvojih mudašaca kad bi kojim slučajem upao u studenu vodu.
Ne pozivaj se na Hrvate, glodavče jer ti nisi Hrvat. Ti si eventualno nuspojava spolnog života Hrvata.
Ovo što piše, piše ti Hrvat.
Obični Hrvat, samo puno viši od tebe, ljepši, jači, srčaniji. Koji može više popit, koji jače udara, koji može pogledat svakog u oči, koji ševi do ludila.
Ovo piše onaj na pogled kojega se uvijek sjetiš koliko si mali kanalizacijski štakor.
A ako ne vjeruješ pitaj. Okreni se oko sebe i pitaj!

Vidis na sto smo spali? Imamo istog neprijatelja ko oni jugosferasi, skupa pljujemo po njemu ali iz razlicitih razloga.
A ti si to dobro napisa i potpisujem svako slovo.

Zato se bojim da ce "slucaj Sanader" jos vise nastetit desnici. Mi smo se nadali da nakon Sanadera dolazu bolja vrimena za desnicu, ali kako izgleda ......

Mrav
01-12-2011, 19:43
Sanaderov iskaz istražiteljima USKOK-a procurio na INTERNET!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eAtEbtSCU9E

Riječ je o samo dijelu iskaza u trajanju od 12 minuta i šest sekundi. Prema datumu na snimci, Sanader je ovaj iskaz dao 21. srpnja ove godine. Treba napomenuti da se radi o iskazu koji je i dalje tajan, budući da USKOK još nije zaključio istragu u ovom slučaju.

http://www.jutarnji.hr/sanaderov-iskaz-istraziteljima-uskok-a-procurio-na-internet-/990942/

Inkvizitor
01-12-2011, 19:46
pustili su ciljano da kažu..evo nije Sanader sve znao..svi HDZ-ovci su znali..

Mrav
01-12-2011, 19:50
aaa, to znači opet radi utjecaja na birače. ja, na to nisam ni pomislio kad sam gledao video.

Inkvizitor
01-12-2011, 19:51
a što bi drugo bilo..

NorthStand
01-12-2011, 20:52

ma sve bi ja njih(hrvatske novinare) na goli otok, pa kome milo kome krivo. tucali bi kamen za državu, 12h dnevno, i bili bi duplo korisniji za ovu napaćenu zemlju nego što su sada.

Vepar
01-12-2011, 21:22

A ne, nisu:)

Baader Meinhof
02-12-2011, 00:30
Vidis na sto smo spali? Imamo istog neprijatelja ko oni jugosferasi, skupa pljujemo po njemu ali iz razlicitih razloga.
A ti si to dobro napisa i potpisujem svako slovo.

Zato se bojim da ce "slucaj Sanader" jos vise nastetit desnici. Mi smo se nadali da nakon Sanadera dolazu bolja vrimena za desnicu, ali kako izgleda ......

...dolazi Plenković.

NorthStand
02-12-2011, 04:35

I što je najgore, još će se na kraju i izvuć s nekom minimalnom kaznom, jer će se nagodit s SDP-om koji će tada bit na vlasti. Žalosno, da ne može bit žalosnije, sav prljavi veš HDZ-a će izać na površinu, a od kukurikavaca to nikad ne treba očekivat, jer oni jedni pod drugima ne kopaju jamu. Kao što to majstorski rade, jedni drugima HDZ-ovci.