PDA

Pogledaj Full Version : Kažnjenička bojna

Inkvizitor
08-01-2013, 18:43
Puno se pisalo o toj postrojbi najviše kroz njezinog osnivača Mladena Naletilića Tutu, naravno najviše negativno. No mene najviše zanima borbeno djelovanje te postrojbe. Rat sa Srbima u dolini Neretve pa potom rat sa muslimanima. Uskoplje, Mostar, Doljani, poslije su ušli u sastav 2-ge gardijske brigade HVO-a, ima puno ratnih priča oko njih. Priče o bivšim kažnjencima u postrojbi, veliki broj stranaca itd, obračuni van linije fronte itd.

http://www.youtube.com/watch?v=zK7rcYCXbrc

caporegime
08-01-2013, 19:33
dobri fajteri, zajebani i kad siđu s linije, puno hrvata koji nisu iz hercegovine i ono što je najbitnije njih nije bilo tako puno koliko se dobije dojam budući su se razne grupice, postrojbice, likovi, šlepale uz njih i proglašavali tutićima.
a takvi su bili u najvećoj mjeri oni koji su doveli postrojbu na zao glas u stvarima van ratišta.
osobno ih znam nekoliko, dobar dio od njih čak i nije iz hercegovine i svi su u redu i pošteni ljudi.

ogledalce
08-01-2013, 20:34
ja znam one iz Gruda,zajebani likovi,,,neki u zatvoru,neki pod zemljom,neki u bižaniji,,

gerilac
08-01-2013, 21:31
Mogu ja samo kratko .Bili su jebeni do kraja .I žestoki do kraja i na bojišnici i van nje .
Ma dosta ih znam ponekoga i viđam.Ko će sada o njoj pisati.Baš sam neki dan sjedio s jednim koji je bio jedan od zapovjednika kažnjeničke ma on je funkcionirao samo na bojišnici.Otkačen skroz sto gradi ispalio.

milky way
09-01-2013, 04:37
Po svemu onom sto sam cuo i procitao moj stav je da je ta postojba bila elitna i da je imala strasnu reputaciju sto je i razumljivo zbog njenog sastava ali jednostavno to je skoro pa nevazno jer nemoguce je o njoj pricati bez politickih konotacija.Tu je stvoren takav jaz medju hrvatskim nacionalistima doslovno da jedni drugi mrze vise nego cetnike.Iako su oni bili samo izvrsioci a ne glava opet...Danas je jasno ko dan da su ubojstva narucena ali da li je to bilo nuzno zbog njihovog neznanja,zablude i naivnosti ili je to bilo iz straha od preuzimanja drzava?Ja znam da ste svi ovdje na strani HDZ-a i Tudjmana ali neosporivo je da tada u HSP-u/HOS-u nije bilo bivsih udbasa,jugoslovena,jugo generala itd. za razliku od HDZ-a koji ih je bio prepun ali opet razum govori da se totalno ogradilo od istih tesko ili bolje receno nemoguce da bi drzava bila stvorena i tu izmedju ostalog dolazi do izrazaja ta sposobnost vodjenja i stvaranja drzave ili vidjena stvari iz sireg kuta koje mnogi pripisuju tudjmanu.Inace Tuta je uhapsen po nalogu Tudjmana a na osnovu provedene istrage HIS-a na cijem je celu bio Miroslav Tudjman oko kriminalnih radnji istoga.Na M.Tudjmana su naknadno pripadnici kaznjenicke bojne na celu sa Vinkom Zuljevicem Klicom spremali atentat ali obavjestajne sluzbe(Veselin Marinov- koji je ubijen 2002 u navodno mafijaskom obracunu ali dosta ljudi misli da iza toga stoji Klica i osveta za izdaju pripreme atentata) su saznale i sprjecile izvrsavanje tog dijela.Inace ko mladji sam se skupa sa ekipom zapio dvaput sa andabekom(jednom kod njega u kaficu,jednom vani) i nije ostavio nikako dobar dojam na mene.Za kraj bi dodao samo da se Tuta izjasnjavo ljevicarem i nazivao se "hrvatskim revulucionarom" te se hvalio kontaktima sa ETOM i Baader-Mainhof (njemacki ljevicarski teroristi).

Bozo
09-01-2013, 08:30
Dobri borci, odlicni. Ratovao sam rame uz rame s njima. Bilo je bivsih kaznjenika u postrojbi ali ne toliko koliko se prica. Sasvim normalni ljudi, momci iz Hercegovine pretezno koji su se borili. Nikakva posebna fama oko njih osim sto ljudi vole mitove pa krenu sa pitanjima. Normalni ljudi, sjajni borci, momci pretezno iz Hercegovine. Siorki, Posusje, Grude, Capljina, Mostar, Citluk, Stolac... Bilo je stranaca ali opet ne toliko koliko se prica. Isto tako bilo je okrsaja i van linije ali opet nista vise nego u nekoj drugoj postrojbi. Pjanska, zapijes se pa izvadis osigurac da platis ili saneru iz postrojbe se svidi poslovni prostor pa sutra ode gazdi i gurne mu pistolj u usta. Ovo da su se neke grupice slepale i proglasavale tuticima cisto sumnjam. Ne sto nisu htijeli vec sto nisu smijeli. Sumnjam da bi neko imao muda da se krivo predstavlja za tutice. Oni sto su ih i imali, ti se sigurno nisu predstavljali lazno i bilo kome slepali. Dosta su odradili preko svojih ledja sto se tice rata i sa srbima i sa muslimanima i za to im svaka cast. Veliku zaslugu imaju za oslobadjanje Mostara od cetnika '92, prvi se uspeli uz Orlovac i Hum, kasnije ocistili heliodrom, Gnojnice i dalje nastavili. Jedni od prvih presli na drugu lijevu stranu Neretve, zauzeli sjeverni logor uz zestoke borbe. Kasnije s muslimanima, 6 mjeseci na liniji na bulevaru bez smjene. Isli gdje je trebalo i borili se do zadnjeg. Ja ih cijenim kao borce i ljude. Ne bih nikoga posebno izdvajao jer su svi strasni borci, poginulima pokoj vjecni a mrtvima laka zemlja. O Tuti ne bih nista, svasta se pricalo o njemu. Mislim da je avanturista vise nego domoljub, onako moj zakljucak mada covjeka ne znam osobno. Kaznjenicka kao postrojba, za pozelit. Kad bih birao ko da mi je na boku, izabrao bih kaznjenicku.

Inkvizitor
09-01-2013, 09:00
Po svemu onom sto sam cuo i procitao moj stav je da je ta postojba bila elitna i da je imala strasnu reputaciju sto je i razumljivo zbog njenog sastava ali jednostavno to je skoro pa nevazno jer nemoguce je o njoj pricati bez politickih konotacija.Tu je stvoren takav jaz medju hrvatskim nacionalistima doslovno da jedni drugi mrze vise nego cetnike.Iako su oni bili samo izvrsioci a ne glava opet...Danas je jasno ko dan da su ubojstva narucena ali da li je to bilo nuzno zbog njihovog neznanja,zablude i naivnosti ili je to bilo iz straha od preuzimanja drzava?Ja znam da ste svi ovdje na strani HDZ-a i Tudjmana ali neosporivo je da tada u HSP-u/HOS-u nije bilo bivsih udbasa,jugoslovena,jugo generala itd. za razliku od HDZ-a koji ih je bio prepun ali opet razum govori da se totalno ogradilo od istih tesko ili bolje receno nemoguce da bi drzava bila stvorena i tu izmedju ostalog dolazi do izrazaja ta sposobnost vodjenja i stvaranja drzave ili vidjena stvari iz sireg kuta koje mnogi pripisuju tudjmanu.Inace Tuta je uhapsen po nalogu Tudjmana a na osnovu provedene istrage HIS-a na cijem je celu bio Miroslav Tudjman oko kriminalnih radnji istoga.Na M.Tudjmana su naknadno pripadnici kaznjenicke bojne na celu sa Vinkom Zuljevicem Klicom spremali atentat ali obavjestajne sluzbe(Veselin Marinov- koji je ubijen 2002 u navodno mafijaskom obracunu ali dosta ljudi misli da iza toga stoji Klica i osveta za izdaju pripreme atentata) su saznale i sprjecile izvrsavanje tog dijela.Inace ko mladji sam se skupa sa ekipom zapio dvaput sa andabekom(jednom kod njega u kaficu,jednom vani) i nije ostavio nikako dobar dojam na mene.Za kraj bi dodao samo da se Tuta izjasnjavo ljevicarem i nazivao se "hrvatskim revulucionarom" te se hvalio kontaktima sa ETOM i Baader-Mainhof (njemacki ljevicarski teroristi).

Vinko -Žuljević Klica je bio zapovjednik Garavih iz Bugojna. Kad je on pristupio Kažnjeničkoj

Inkvizitor
09-01-2013, 09:35
Dobri borci, odlicni. Ratovao sam rame uz rame s njima. Bilo je bivsih kaznjenika u postrojbi ali ne toliko koliko se prica. Sasvim normalni ljudi, momci iz Hercegovine pretezno koji su se borili. Nikakva posebna fama oko njih osim sto ljudi vole mitove pa krenu sa pitanjima. Normalni ljudi, sjajni borci, momci pretezno iz Hercegovine. Siorki, Posusje, Grude, Capljina, Mostar, Citluk, Stolac... Bilo je stranaca ali opet ne toliko koliko se prica. Isto tako bilo je okrsaja i van linije ali opet nista vise nego u nekoj drugoj postrojbi. Pjanska, zapijes se pa izvadis osigurac da platis ili saneru iz postrojbe se svidi poslovni prostor pa sutra ode gazdi i gurne mu pistolj u usta. Ovo da su se neke grupice slepale i proglasavale tuticima cisto sumnjam. Ne sto nisu htijeli vec sto nisu smijeli. Sumnjam da bi neko imao muda da se krivo predstavlja za tutice. Oni sto su ih i imali, ti se sigurno nisu predstavljali lazno i bilo kome slepali. Dosta su odradili preko svojih ledja sto se tice rata i sa srbima i sa muslimanima i za to im svaka cast. Veliku zaslugu imaju za oslobadjanje Mostara od cetnika '92, prvi se uspeli uz Orlovac i Hum, kasnije ocistili heliodrom, Gnojnice i dalje nastavili. Jedni od prvih presli na drugu lijevu stranu Neretve, zauzeli sjeverni logor uz zestoke borbe. Kasnije s muslimanima, 6 mjeseci na liniji na bulevaru bez smjene. Isli gdje je trebalo i borili se do zadnjeg. Ja ih cijenim kao borce i ljude. Ne bih nikoga posebno izdvajao jer su svi strasni borci, poginulima pokoj vjecni a mrtvima laka zemlja. O Tuti ne bih nista, svasta se pricalo o njemu. Mislim da je avanturista vise nego domoljub, onako moj zakljucak mada covjeka ne znam osobno. Kaznjenicka kao postrojba, za pozelit. Kad bih birao ko da mi je na boku, izabrao bih kaznjenicku.

To i ja mislim. Gdje je god bilo gusto , gdje je trebalo probiti ili vratiti crtu slala se kažnjenička. Nismo imali puno takvih postrojbi. Zato je ona bila preopterećena. Ali nije li capo rekao da je dosta momaka bilo porijeklom van hercegovačkih općina.

ogledalce
09-01-2013, 09:47
u nas u bili KAŽNJENIČKA BOJNA-Pika pa su njih zvali Pikići,
iskreno sve opaki momci i zajebani,osobno ih dosta poznam jer su moja genercija a i snekima sam se i družila do rata,
dvojica braće koji su mi rod,na žalost su u prdikani,zato što su bili dobri,:)
al nebi smila o njima pričat,samo znam da su ti dečki bili ZAJEBANI,,

crni bombarder
09-01-2013, 10:34
Jel Stela bio kod Tute? za njegove znam da su u Mostaru imali praksu, istjeraju cijelu zgradu na ulicu, kao pretres stanova snajperisti ma nadju razlog, i onda iznose bijelu tehniku, televizore, navodno nisu pravili razliku jel stan hrvatski ili bosnjacki.

To sam cuo od ljudi kojima vjerujem 100%.

Bozo
09-01-2013, 10:38
To i ja mislim. Gdje je god bilo gusto , gdje je trebalo probiti ili vratiti crtu slala se kažnjenička. Nismo imali puno takvih postrojbi. Zato je ona bila preopterećena. Ali nije li capo rekao da je dosta momaka bilo porijeklom van hercegovačkih općina.
Imali smo dosta dobrih postrojbi ali dobrih kao kaznjenicka je bilo par i uvijek su se te iste postrojbe slale na najtvrdje terene i odrade. Ne znam odakle ovo za decke van hercegovackih opcina. 90% postrojbe su bili Hercegovci ako ne i vise.

ogledalce
09-01-2013, 10:40
Jel Stela bio kod Tute? za njegove znam da su u Mostaru imali praksu, istjeraju cijelu zgradu na ulicu, kao pretres stanova snajperisti ma nadju razlog, i onda iznose bijelu tehniku, televizore, navodno nisu pravili razliku jel stan hrvatski ili bosnjacki.

ako misliš na Štelu,je bio je u Tutićima

Bozo
09-01-2013, 10:48

Bio je kod Tute. E pa nemoj vise tim ljudima 100% vjerovat. Stela jest lopov i kriminalac i njegovi su bili zajebani kao i cijela kaznjenicka ali bas da se tako radilo i nije. Kralo se i pljackalo ali da su ovi bili nesto posebno i isticali se u pljacki od ostalih - nisu. Posebno ovo da nisu pravili razliku jel stan nas ili balijski. Cista fama i nebuloza.

Inkvizitor
09-01-2013, 10:50
Ni ja ne vjerujem u te 100% priče. Uostalom kakvi su to ljuti kriminalci koji kradu EI NIš televizore.

Bozo
09-01-2013, 11:04
Ma gluposti. Skrobo Vinko je kupio balije po gradu pa se stvorila fama 'isprazne zgradu i kupe tehniku'. Ciste gluposti i izmisljotine. Oni ustvari isprazne zgradu od balija i cao djaci. Puknu koju sljagu, na bus i na heliodrom. A i to se radilo nakon 30.6. kad su nase pobili na spavanju pa se nikom vise od njih nije vjerovalo. Ciste gluposti i izmisljotine.

Inkvizitor
09-01-2013, 15:00
Kako se moglo dogoditi da naše u Sjevernom logoru pobiju na spavanju..

crni bombarder
09-01-2013, 15:10
Dakle, svjedoci su 100% Hrvati, iz zapadnog Mostara. Tako da, ja im vjerujem, i ne znam zasto nebi. Glorificiranje ljudi koji se dice svojom kaznjenickom proslosti, kao nekakvih postenih Hrvata, komicno.

Bozo
09-01-2013, 15:25
Kako se moglo dogoditi da naše u Sjevernom logoru pobiju na spavanju..
Bilo ih je dosta u HVO-u od prvog dana, zivili su i imali obitelji na nasoj strani pa se smatralo da su lojalni. Nakon sjevernog logora kupilo se sve redom i nikom se nije vjerovalo. Tada je i nastao taj mit da se zgrade prazne a tehnika pljacka.

Inkvizitor
09-01-2013, 15:27
Dakle, svjedoci su 100% Hrvati, iz zapadnog Mostara. Tako da, ja im vjerujem, i ne znam zasto nebi. Glorificiranje ljudi koji se dice svojom kaznjenickom proslosti, kao nekakvih postenih Hrvata, komicno.

pa to je samo naziv kažnjenička..pa nisu svi bili kažnjenici pobogu..

Inkvizitor
09-01-2013, 15:29
Bilo ih je dosta u HVO-u od prvog dana, zivili su i imali obitelji na nasoj strani pa se smatralo da su lojalni. Nakon sjevernog logora kupilo se sve redom i nikom se nije vjerovalo. Tada je i nastao taj mit da se zgrade prazne a tehnika pljacka.

Skužio sam to za kupljenje nego kako se moglo dogodit da nam vojnike pobiju na spavanju..to mi nije jasno..

pa rat s muslimanima je tada već debelo trajao..i u Mostaru..

Bozo
09-01-2013, 15:31

Ovdje se govori o postrojbi u ratu i njenom doprinosu a ne o pojedincima koji su bili u zatvoru. Ne glorificiram nikoga, posebno kriminalce. Za mene osobno je Stela supak od covjeka al ja bi bio jos veci supak kad nebi rekao da su njegovi momci bili strasni borci i ratnici. Posteni nego sta? Sta mislis da je citava postrojba bila u zatvoru i da su svi gulili robiju prije rata? I to je kao i puno toga prepuhano sto se tice kaznjenicke. Stvaraju se fame i mitovi bez veze.

Bozo
09-01-2013, 15:34
Skužio sam to za kupljenje nego kako se moglo dogodit da nam vojnike pobiju na spavanju..to mi nije jasno..

pa rat s muslimanima je tada već debelo trajao..i u Mostaru..
Jebiga dogodilo se. Nije cijela vojarna u 4 ujutro na nogama.

Inkvizitor
09-01-2013, 15:38
Jebiga dogodilo se. Nije cijela vojarna u 4 ujutro na nogama.

Ali čekaj..to je bila vojarna HVO-a u kojoj je ljudsto bilo izmiješano jel tako..

na istočnoj strani..a rat već, otvoreni rat traje od 09.05 a to se događa 30.06..

ništa mi nije jasno.

crni bombarder
09-01-2013, 15:48
Sama cinjenica da je i ovaj gang

http://img577.imageshack.us/img577/6945/corbis0000275504007.jpg

bio u redovima Tutica `93 godine, puno govori

Inkvizitor
09-01-2013, 15:52
Dobro crni, bilo je kriminalaca to nitko ne spori..ali jesu lit i ljudi ratovali, koliko ih je poginulo u borbi..kakav im je ratni put..to me prvenstveno zanima...zašto ih se slalo na najtvrđa ratišta.

kriminalci baš ne vole ginuti u borbi za rov..

ogledalce
09-01-2013, 16:13
o njima bi se moglo puno reći i dobroga a i lošega,ali bolje jezik za zube,,
rođak mi je poginuo u Tutićima,bio je pravi ratnik i pošteni,dobar dečko,,žalosno,,,,,,,,

Bozo
09-01-2013, 16:14
Tako je. To je nasa vojarna koja je bila na njihovoj strani, ljudstvo je bilo izmjesano. Uhvatili nase na spavanju i iznenadili. Ni meni nije jasno kako je doslo do toga i zasto u vojarni nije bila nijedna interventna postrojba vec samo mlada vojska i pretezno domobrani. Bombarderu, Juku su stavili kod tute da ga drzi pod kontrolom jer pod tutom se nije smio zajebavat. To sto je juka presao u HVO to nema veze sa ovom temom.

milky way
10-01-2013, 01:47
Vinko -Žuljević Klica je bio zapovjednik Garavih iz Bugojna. Kad je on pristupio Kažnjeničkoj

Nakon sto je palo bugojno.
Samo da se malo ispravim,gore sam napisao da dosta ljudi misli kako iza marinova ubojstva stoji klica i osveta za izdaju pripreme atentata iz cega proizlazi ko da se nezna tko je ubojica-ubojica je klica ali je sve predstavljeno kao mafijaski obracun a ustvari nije http://www.hrt.hr/arhiv/2002/06/01/HRT0013.html .Kao sto sam vec napisao '98 Klica je planirao atentat na M.Tudjmana zbog hapsenja Tute ali Marinov ex tjelohranitelj tute i agent HIS-a kodnog imena mornar sve je prijavio sredisnjici gdje je tada vec Separovic zamjenio M.Tudjmana a koji je diskretno upozorio Klicu & company da se sve zna i da zaboravi na to jer ce odmazda biti "gadna".Problem je nastao sto je Separovic otkrio tadasnjem sefu szup-a Ivanu Brzovicu tko je agent pod kodnim imenom "mornar" o ovaj prosljedio sve informacije Klici.Inace navodno je Tuta poslao pismo Tudjmanu iz remetinca da oprasta Miroslavu(jer je sve od njega krenulo 1995.g) jer je njegov sin ali da svi ostali ukljuceni u operaciju su njegovi i bozji. :kez Tuta se vraca iz haaga 18. sljedeceg mjeseca.

22.10.2012

http://www.index.hr/vijesti/clanak/uhicen-kum-vinka-zuljevica-klice-policajci-mu-prodavali-tajne-informacije/642968.aspx

Inkvizitor
10-01-2013, 07:36
Klica i Marinov su margina margine u priči o Kažnjeničkoj bojni.

I nemoj molim te stavljati članke sa indexa- ovdje to je ovdje nepoželjno.

crni bombarder
10-01-2013, 13:59
Kad Tuta izlazi na slobodu?

Jel istina da je on Suska mogao postrojiti, ono, bio jaci od njega :D

milky way
10-01-2013, 17:42
Klica i Marinov su margina margine u priči o Kažnjeničkoj bojni.

Slazem se ali je zanimljivo za procitati.

I nemoj molim te stavljati članke sa indexa- ovdje to je ovdje nepoželjno.

OK

@crni bombarder

Takvo sta spada u SF ali je cinjenica da nitko od kaznjenicke nije bio na njegovoj sahrani.

Stonewall Jackson
12-01-2013, 21:04
Sama cinjenica da je i ovaj gang

http://img577.imageshack.us/img577/6945/corbis0000275504007.jpg

bio u redovima Tutica `93 godine, puno govori
Kad je Juka bio u Kaznjenickoj..Sta nije on po Mostaru divanio..btw,pitanjr za Bozu..Manijaci Sarajevo,a Bosnjake nazivas pogrdno balijama..U cemu je tocno caka..Lijevo na slici je Dzevad Begic Dzilda,jedan od vidjenijih Manijaka u ex yu..Poginuo 92 od snapera

Bozo
13-01-2013, 09:42
Kad je Juka bio u Kaznjenickoj..Sta nije on po Mostaru divanio..btw,pitanjr za Bozu..Manijaci Sarajevo,a Bosnjake nazivas pogrdno balijama..U cemu je tocno caka..Lijevo na slici je Dzevad Begic Dzilda,jedan od vidjenijih Manijaka u ex yu..Poginuo 92 od snapera
Buraz ja sam protiv balija ratovao 1993 a Bosnjacima svaka cast. Djildi svaka cast i rahmet dusi, znali smo se osobno.
Nema cake. Ovi danasnji manijaci nemaju puno veze sa prijeratnim manijacima. Ja sam bio manijak do 1991.

Inkvizitor
13-01-2013, 12:40
Buraz ja sam protiv balija ratovao 1993 a Bosnjacima svaka cast. Djildi svaka cast i rahmet dusi, znali smo se osobno.
Nema cake. Ovi danasnji manijaci nemaju puno veze sa prijeratnim manijacima. Ja sam bio manijak do 1991.

Vas dva se poznajete. Ti si Božo bio Manijak..mislim u navijačkom smislu.

Bozo
13-01-2013, 12:54
Vas dva se poznajete. Ti si Božo bio Manijak..mislim u navijačkom smislu.
Jesam. Navijao sam za Zelju.

Inkvizitor
13-01-2013, 12:56
Jesam. Navijao sam za Zelju.

sarajlija ??..

Bozo
13-01-2013, 13:01
Jesam. Sto pitas?

Inkvizitor
13-01-2013, 13:04
Jesam. Sto pitas?

Tako, zanimalo me..