PDA

Pogledaj Full Version : Utjecaj snijega na natalitetnu politiku

Inkvizitor
05-01-2013, 10:38
Evo čitam da je u Vrgorcu u 11-om mjesecu rođeno duplo više djece nego obično. A sve zarad snijega koji je napadao u 2-om mjesecu prošle godine. Pa se mislim, zar je to toliki poso da mora past snijeg da bi se napravilo dijete. Pa nije to skok sa 120 metarske skakaonice.

Znači navijajmo da snijeg pada bar 6 mjeseci u godini ako želimo opstati kao narod :misli

SarajkaDjevojka
05-01-2013, 10:47
Pa kad snijezi putevi su neprohodni.Kretanje i izlasci ograničeni, nestaje struje, internet šteka, a na Tv kanali hoće ili neće.Onda ljudi umorni od pokušaja da se spoje na SVA ta čuda, zagriju svoja gnijezda češće.I eto malih bebica.Donesu ih rode :D

Prije nije bilo struje, pa svaka porodica po petoro djece.Zene ili su heklale ili ispunjavale bračne duznosti :D

Inkvizitor
05-01-2013, 10:50
Pa kad snijezi putevi su neprohodni.Kretanje i izlasci ograničeni, nestaje struje, internet šteka, a na Tv kanali hoće ili neće.Onda ljudi umorni od pokušaja da se spoje na SVA ta čuda, zagriju svoja gnijezda češće.I eto malih bebica.Donesu ih rode :D

Prije nije bilo struje, pa svaka porodica po petoro djece.Zene ili su heklale ili ispunjavale bračne duznosti :D

A što kad ne pada snijeg onda su zabranjeni takvi kontakti muškarca i žene.

pa nije pravljenje djece prisilna radna akcija.

Čuj petoro, pa to se nekad računalo u nerotkinje. :D

SarajkaDjevojka
05-01-2013, 10:54
A što kad ne pada snijeg onda su zabranjeni takvi kontakti muškarca i žene.

pa nije pravljenje djece prisilna radna akcija.

Čuj petoro, pa to se nekad računalo u nerotkinje. :D

Nisu zabranjeni, no ljudima je dosadnije.Navela sam Ti SVA čuda tehnike o kojima smo svi svakodnevno ovisni.Provedi Sat na netu, Sat ispred tv i vrijeme spavanju.Ovako rano legneš...i :D

Nije prisilna radna akcija, no jest akcija koja zahtijeva vrijeme.A mi svi htjeli ili ne to priznati, ponekad vrijeme nekvalitetno i neproduktivno trošimo.:D

Inkvizitor
05-01-2013, 10:56
Nisu zabranjeni, no ljudima je dosadnije.Navela sam Ti SVA čuda tehnike o kojima smo svi svakodnevno ovisni.Provedi Sat na netu, Sat ispred tv i vrijeme spavanju.Ovako rano legneš...i :D

Nije prisilna radna akcija, no jest akcija koja zahtijeva vrijeme.A mi svi htjeli ili ne to priznati, ponekad vrijeme nekvalitetno i neproduktivno trošimo.:D

Nije mi to neko objašnjenje. Supružnici ipak moraju kad tad leć..a kako znamo za pravljenje djece ne treba baš puno vremena.

To mi je stvarno fenomen. Niš ne kužim.

ogledalce
05-01-2013, 11:02
ljudi se grijali,a kad si vruć,zna se šta se desi,
ko onda misli na zaštitu protiv trudnoće heheheh

SarajkaDjevojka
05-01-2013, 11:11
Nije mi to neko objašnjenje. Supružnici ipak moraju kad tad leć..a kako znamo za pravljenje djece ne treba baš puno vremena.

To mi je stvarno fenomen. Niš ne kužim.

Pa moraju, no kazem Ti odmorniji su i raspolozeniji ako sate nisu utrošili na serije ili Internet.A za djecu jeste potrebno vrijeme, ljubav, briga, paznja pa i pozitivno raspolozenje.

Sam znaš da masa mladih i zdravih bračnih parova bez ikakvih zdravstvenih problema a zbog stresa u svakodnevnici teze dobijaju potomstvo.Pa tu je kao što rekoh i utrošeno slobodno vrijeme na tv, net ili posao koji su donijeli kući.

Eugen Savojski
05-01-2013, 11:12
To za porast nataliteta u Vrgorcu zahvaljujući snijegu , ja mogu

objasniti samo tako što je puno lakše praviti djecu nego čistiti

snijeg ispred dvorišta. Treba se ugledati na Vrgorčane i istjerati

babe i djedove ne samo u čišćenju snijega nego preko cijele godine

i druge poslove da obavljaju , i ne treba nasjedati na fore i žaliti ih

kako su stari i ne mogu raditi jer ako su u stanju pojesti tablu slanine

i popiti litru rakije mogu i raditi.

Inkvizitor
05-01-2013, 11:15
Pa moraju, no kazem Ti odmorniji su i raspolozeniji ako sate nisu utrošili na serije ili Internet.A za djecu jeste potrebno vrijeme, ljubav, briga, paznja pa i pozitivno raspolozenje.

Čuj nje. Ja sam rekao za prvaljenje djece a ne za odgoj..:lupa

Inkvizitor
05-01-2013, 11:16
To za porast nataliteta u Vrgorcu zahvaljujući snijegu , ja mogu

objasniti samo tako što je puno lakše praviti djecu nego čistiti

snijeg ispred dvorišta. Treba se ugledati na Vrgorčane i istjerati

babe i djedove ne samo u čišćenju snijega nego preko cijele godine

i druge poslove da obavljaju , i ne treba nasjedati na fore i žaliti ih

kako su stari i ne mogu raditi jer ako su u stanju pojesti tablu slanine

i popiti litru rakije mogu i raditi.

To je već neko objašnjenje..ali ipak nedovoljno...nastavite nastavite..možda dođemo do rješenja i formule..

ogledalce
05-01-2013, 11:21
moje mišljenje razlog toliko dice u Vrgorcu
snig je kasno pao i iznenadio mnoge,
drva nestalo,a niko neće drćat,
da bi ostali živi morali su se grijati,
hebga,kad se griješ s nekim,ono samo dođe,još ako je vrela krv,nema se kad misliti na zaštitu heheheh

SarajkaDjevojka
05-01-2013, 11:25
Čuj nje. Ja sam rekao za prvaljenje djece a ne za odgoj..:lupa

Ja sam i navela to za vodjenje ljubavi a ne odgoj.Tkome je do bilo čega ako umoran, neraspolozen ili zabrinut ?

Inkvizitor
05-01-2013, 11:27
Ja sam i navela to za vodjenje ljubavi a ne odgoj.Tkome je do bilo čega ako umoran, neraspolozen ili zabrinut ?

Zar ih toliko snijeg oraspoloži. Snijeg ima čarobnu moć. Nema internetisanja i hajcanja po kafanama.

SarajkaDjevojka
05-01-2013, 11:30
Zar ih toliko snijeg oraspoloži. Snijeg ima čarobnu moć. Nema internetisanja i hajcanja po kafanama.

Ne oraspolozi.Nego, malo romantike, a malo i dosade plus ljubavi i eto bebice :Dplus dobro raspolozenje !

Inkvizitor
05-01-2013, 11:36
Ne oraspolozi.Nego, malo romantike, a malo i dosade plus ljubavi i eto bebice :Dplus dobro raspolozenje !

a zar se žene ne štite kad pada snijeg..mislim od trudnoće.

pa nije valjda da se i ostale dane ne štite a slabo ima trudnoća..to znači da nema intimiziranja uopće..ak je tak..u što je teško povjerovati.

jel malo serem..samo reci..

Tomahawk
05-01-2013, 11:43
Nije dovoljno samo svrsiti u zenu da bi ostala trudna, a nije snijeg padao samo u Vrgorcu. Ako su djeca sad rodena onda su pravljena u travnju.....

ogledalce
05-01-2013, 11:44

pa nije valjda da se i ostale dane ne štite a slabo ima trudnoća..to znači da nema intimiziranja uopće..ak je tak..u što je teško povjerovati.

inkvi,30 dana snig 150 cm
većinu vremena u krevetu,
i normalno da je više sexa u opticaju nego inače,
i ko će misliti još na zaštitu od trudnoće,,

Inkvizitor
05-01-2013, 11:50
No dobro..uvjerili ste me iako ništa nisam skužio..

ogledalce
05-01-2013, 11:53
Nije dovoljno samo svrsiti u zenu da bi ostala trudna, a nije snijeg padao samo u Vrgorcu. Ako su djeca sad rodena onda su pravljena u travnju.....

ko kaže,iz osobnog iskustva,da je moj čovik svršio u Americi ja bi u Hercegovini ostala trudna,a di još da je uz mene,ih
bolan mi smo Hercegovke zdrave ko dren,vatamo i na daljinu,,

SarajkaDjevojka
05-01-2013, 11:54

Pa Imaš raznih vidova zaštite.Pa i do prirodnih.Po meni raspolozenje i snijezna romantika u ovom konkretno slučaju su bili presudni.

SarajkaDjevojka
05-01-2013, 11:55
ko kaže,iz osobnog iskustva,da je moj čovik svršio u Americi ja bi u Hercegovini ostala trudna,a di još da je uz mene,ih
bolan mi smo Hercegovke zdrave ko dren,vatamo i na daljinu,,

Hahahahahaha

Ogledalce hahahaha :D

ogledalce
05-01-2013, 11:58
Hahahahahaha

Ogledalce hahahaha :D

disi Saro sunce ti kalajisano,:)

Stiliana
05-01-2013, 12:21

ovo ni meni nije bilo jasno... vidim na TV neki dan cereka se ta novopečena mama, kao snijeg je pao, i eto, dogodilo se :nezna

WTF?

SarajkaDjevojka
05-01-2013, 12:30
disi Saro sunce ti kalajisano,:)

Evo me !Sretna Nova ! Nasmijala si me dobro.

Što je nejasno.Snijeg, romantika.A mozda i struje nestalo oko sedam uveče :D

ogledalce
05-01-2013, 12:35

hehehehhe,a možda zima zbližava zaljubljene:)

hvala na čestitki,:)

Stiliana
05-01-2013, 12:38

pa dobro, a ljeto i romantika? proljeće i romantika? jesen i romantika? ispada da samo treba isključit struju ljudima na tjedan dana...

SarajkaDjevojka
05-01-2013, 12:48
pa dobro, a ljeto i romantika? proljeće i romantika? jesen i romantika? ispada da samo treba isključit struju ljudima na tjedan dana...

Pa neprohodni su i putevi Stilka :D

Stiliana
05-01-2013, 12:54
Pa neprohodni su i putevi Stilka :D

pa ne ide se po noći nigdje :nezna
uglavnom, barem.

caporegime
05-01-2013, 12:55
nakon što je prije nekoliko desetljeća u new yorku na par dana nestalo struje, 9 mjeseci kasnije dogodio se baby boom.
nisu ljudi imali šta drugo radit nego se ševit.
zato i jest u našim seoskim sredinama bilo puno dice u prethodnim vremenima

Inkvizitor
05-01-2013, 12:57
Znači vođenje ljubavi se može potaknuti samo besposličarstvom..hm hm..

caporegime
05-01-2013, 13:04
ne samo time.
npr. popiješ neki eliksir, puste te iz logora nakon 20 godina, zaljubiš se, dobiješ amneziju pa za ženu s kojom si 20 godina u braku misliš da je nešto novo......

Inkvizitor
05-01-2013, 13:07
ne samo time.
npr. popiješ neki eliksir, puste te iz logora nakon 20 godina, zaljubiš se, dobiješ amneziju pa za ženu s kojom si 20 godina u braku misliš da je nešto novo......

al to sve nije bio slučaj u ovom primjeru..samo snijeg.

SarajkaDjevojka
05-01-2013, 13:19
pa ne ide se po noći nigdje :nezna
uglavnom, barem.

IDE kako ne.Večere, izlasci i društvo.

Što kaze Inkvi samo besposličariti :)

caporegime
05-01-2013, 15:19
pa kad je snijeg onda je hladno. kad je hladno, najbolje se ugrijat stiskajuć se jedno uz drugog. a kad se stišće......

Stiliana
05-01-2013, 15:22
pa kad je snijeg onda je hladno. kad je hladno, najbolje se ugrijat stiskajuć se jedno uz drugog. a kad se stišće......

ok, ok, shvatili smo :013

pdv
05-01-2013, 15:23
Ja i dalje ne razumin.

Stiliana
05-01-2013, 15:44
Ja i dalje ne razumin.

pitaj nekog starijeg da ti objasni

pdv
05-01-2013, 15:48
pitaj nekog starijeg da ti objasni

:zubo

Ali ozbiljno mi nije jasan ovaj fenomen.

mirr.or
05-01-2013, 15:57
:zubo

Ali ozbiljno mi nije jasan ovaj fenomen.

trolaš. :zubo

ja sam uočila još jednu "pravilnost". puno djece se rodi otprilike 9 mjeseci nakon očevog rođendana, godišnjice braka, ili nekog drugog za par bitnog datuma. sad, pitanje je da li je u nekim danima plodnost povećana (zbog na primjer stresa) ili parovi stvarno tako rijetko imaju odnose. :nezna

pdv
05-01-2013, 16:01
trolaš. :zubo

ja sam uočila još jednu "pravilnost". puno djece se rodi otprilike 9 mjeseci nakon očevog rođendana, godišnjice braka, ili nekog drugog za par bitnog datuma. sad, pitanje je da li je u nekim danima plodnost povećana (zbog na primjer stresa) ili parovi stvarno tako rijetko imaju odnose. :nezna

Ali ne trolan :rofl

Jednostavno mi je nepojmljivo da bi netko planirao obitelj prema vremenskim prilikama ili rođendanima.

mirr.or
05-01-2013, 16:02

Jednostavno mi je nepojmljivo da bi netko planirao obitelj prema vremenskim prilikama ili rođendanima.

pa ne planira. jednostavno se dogodi. :nezna što tu ima bit nejasno? :misli

Stiliana
05-01-2013, 16:16

a to... ja sam mislila da nešto drugo pitaš... :zubo

i meni ovo zvuči kao zezancija, ali vidi ono stvarno...

pdv
05-01-2013, 16:21
pa ne planira. jednostavno se dogodi. :nezna što tu ima bit nejasno? :misli

Nejasno mi je to što ne plniraju, eto ;) Mislim, ne može se dogodit ako nećeš :zubo

a to... ja sam mislila da nešto drugo pitaš... :zubo

i meni ovo zvuči kao zezancija, ali vidi ono stvarno...

:rofl

A, dobro prijo pa razumin se u to. Šta bi reka Inkvi: '' Šta imaš tu razumit'' :zubo

Stiliana
05-01-2013, 16:23
Nejasno mi je to što ne plniraju, eto ;) Mislim, ne može se dogodit ako nećeš :zubo

A, dobro prijo pa razumin se u to. Šta bi reka Inkvi: '' Šta imaš tu razumit'' :zubo

:rofl :rofl

ti si kriva za ovaj nesporazum :kava

mirr.or
05-01-2013, 16:27

kužim, al nekad nije dovoljno samo planirat. neki planiraju godinama pa ništa, nekima se desi iako paze (na sve načine), neki nit paze nit planiraju. :nezna svi smo mi različiti.

pdv
05-01-2013, 16:29
kužim, al nekad nije dovoljno samo planirat. neki planiraju godinama pa ništa, nekima se desi iako paze (na sve načine), neki nit paze nit planiraju. :nezna svi smo mi različiti.

Jasno mi je to ali ne razumin ovaj fenomen snijega koji donosi ovoliko djece. Shvaćam da se par može opustit ili biti premlad i jednostavno se dogodi ali da se baš cijelom selu dogodi za vrijeme snijega mi je čudno. Mogu razumit različite sudbine ali baš ovo kad cjelokupno selo odluči praviti djecu zbog snijega je blesavo :zubo

mirr.or
05-01-2013, 16:39
Jasno mi je to ali ne razumin ovaj fenomen snijega koji donosi ovoliko djece. Shvaćam da se par može opustit ili biti premlad i jednostavno se dogodi ali da se baš cijelom selu dogodi za vrijeme snijega mi je čudno. Mogu razumit različite sudbine ali baš ovo kad cjelokupno selo odluči praviti djecu zbog snijega je blesavo :zubo

pa nisu odlučili. možda im je internet bio u prekidu, nije bilo signala na tv, pa su išli ranije leć. i u isto vrijeme. nisu imali šta drugo radit, pa su češće imali seks. logično je kad ima više seksa da će bit više djece. no sex, no babies. sad, je malo čudno da su sve te žene otprilike u isto vrijeme mogle ostat trudne, al selo je, valjda su zdravije nego po gradovima. a i snijeg nije padao samo jednu noć...

kužim ja da zvuči čudno kako baš tad, ali, na neki način je logično. seksali su se svaki dan (možda i više puta na dan), a ne jednom tjedno, zajednički rad na čišćenju snijega ih je zbližio, nisu spavali ispod odvojenih pokrivača, i eto.

pdv
05-01-2013, 20:26
Ma da logično je ali opet je nekako žalosno da je ljudima potrebno nešto da ih zatvori u kući i nekako osudi jedno na drugo da bi povećali seksualnu aktivnost :D

moonlight
06-01-2013, 02:02
Ma da logično je ali opet je nekako žalosno da je ljudima potrebno nešto da ih zatvori u kući i nekako osudi jedno na drugo da bi povećali seksualnu aktivnost :D

A što je potrebno, sjeti se redukcija u devedesetim i dolaska seke...
Dokonost ljude čini posvećenosti bitnom.

sad sam pametan....iden :018

ogledalce
06-01-2013, 11:34
zima i snig je dušu dalo za pravljenje dice,
znam iz osobnog iskustva,i to 3 puta :)