PDA

Pogledaj Full Version : Jug Srbije i albansko pitanje

caporegime
01-01-2013, 14:05
kako li će završiti napetost zbog spomenika?
i dačić i albanci djeluju poprilično spremni učiniti ono o čemu pričaju.
hoće li to biti neki novi poligon nečeg većeg?

NorthStand
01-01-2013, 15:36
pa srbi su predugo mirni, čudim se da već nisu zaratili s "južnom pokrajinom", ili teroristima kako ih vole nazivat. :D meni su oni baš simpa, stalno ih čitam i u svim tim svojim komentarima vidi se da kod njih vlada jedna jedinstvena atmosfera po tom pitanju. svi se slažu da su Srbi nebeski narod, i da ne smiju trpit ovakvu nepravdu. a kako se nepravda obično ispravlja oružjem, čudi me da već nisu krenuli. no u svakom slučaju, sad ih puno lakše promatrat jer nama stvarno ne mogu više ništa, ni za 50 ni za 100 ni za 150 godina. ali u BiH, ili Kosovu mogu napravit nekakvu tarapanu, i to vrlo realno. sad, kad i dal će se odlučit za taj smrtonosni udarac po svoju međunarodni status vidjet ćemo.

meni je samo smiješno kada Dačić kaže, da u HR nema sugovornika i da srpsko hrvatski odnosi ne postoje. a u HR trenutno na vlasti cijela paleta političara, koji bi srbima i popušili ispod stola kad bi ovi otvorili šlic. ne znam dal čitate izjave vesne josipovića milanovića, sve ide u smjeru da se srbima pređe preko svega, ali oni ne posustaju ne žele oni ni s takvim kurvama posla imat. dok god srpstvo treba branit, od nepostojeće mržnje iz hr. mislim na hr vlast prije svega, koja je srbofilna da ne može biti srbofilinija, ako se s ovima koji su sad na vlasti ne uspiju dogovorit čisto sumnjam da će u budućnosti, s kosovarima i albancima nemaju oni šta pričat, jer albanci za razliku od hrvata nemaju takve izrode u narodu, svi su više manje jedinstveni i nacionalistički nastrojeni ko i oni, tako da politika bratimljenja i žmirenja na neke stvari kod šipaca im neće proći ni za 100 godina.

http://www.vecernji.hr/vijesti/dacic-nece-pregovore-dok-se-ne-ukloni-spomenik-presevu-clanak-491966

šta će bit s ovim spomenikom u preševskoj dolini, to se još ne zna, pošto je preševo 90+ posto albansko. ne vidim šta bi to oni njima dozvoljavali da ga miču, bez obzira što su dio srbije. primjera radi oni su u vukovaru stavili zlatni kip dženerala draže, nakon "oslobođenja".

http://www.vecernji.hr/slika-640x348/vijesti/spomenik-drazi-postavljen-vukovaru-sad-je-brckom-slika-483171

tu se nisu ništa bunili, tko njih ne zna skupo bi ih platio. ne podržavam ja albance zato jer su mi dragi, već zato što znam kakvi su srbi i da oni od njih ne mogu biti gori. samo zato imaju moju potporu, jer Srbi bi zaslužili poštovanje kad se ne bi služili istim metodama. dakle bune se, a rade iste stvari, meni to smisla i logike nema. a samo da bi one svoje oponente, ogadili pred svijetom. u ovom slučaju, albance, ali svojevremeno i nas i bosance tj. bošnjake itd uvijek idu u pravcu da sebe prikažu ko najpoštenije i najveće žrtve rata, i po mogućnosti da što više krivnju za sukobe koje sami kreiraju prebace na suprotnu stranu. i sad bi ja, kao i većina ostalih hrvata nakone svega s njima trebala njima dat solidarnost? pa nisam lud, ne zanima me kosovo ni srbija, ali naravno da mi je drago da su upali u ovo probleme jer se sada moraju bavit sami sobom, a ne nama i našim gradovima i granicama.

Inkvizitor
01-01-2013, 23:35
Meni to sve vuče da Srbija ne kontrolira potpuno taj krajnji Jug Srbije.

NorthStand
02-01-2013, 15:26
ne kontrolira, ni sandžak ni te neke rubne djelove uz kosovo, pogotovo preševo. zato i sad i pokazuju mišiće, kao maknut će oni spomenik a u gradu ipak živi 90 posto albanaca, to neće proći mirno sigurno ako se srbija bude silom igrala kako to obično voli radit. meni su oni stvarno smiješni više s tim prijetnjama, ili neka naprave što misle ili neka šute, a ne da stalno raspravljaju i cijeli svijet dave s tim kosovom s haškim presudama i nepravdama, a sami su proizveli puno nenormalnih situacija u regiji za koje nisu i vjerojatno ni neće biti propisno kažnjeni. a bave se tu nekakvim spomenicima, ko da su albanci digli pobunu i aneksirali preševo u kosovo. ali kao što sam reko, dok god se oni bave kosovom regija ili ti ga "region" je na miru. tako da što se mene tiče, navijam da ta "bitka za kosovo" što duže potraje.

knnsk
02-01-2013, 16:43
Previse se bavite Srbima i Srbijom na ovom forumu a mnogo malo znate o stanju u Srbiji. Da ne dodje do neke zabune ni mi Srbi pojma nemamo o stanju u Hrvatskoj.
Koliko sam primetio citajuci vase postove nacionalisti u Hrvatskoj su nezadovoljni kako se vlast u Hrvatskoj odnosi prema nacionalnim interesima i mislite da je situacija u Srbiji mnogo bolja. U Srbiji je potpuno isto glediste, nacionalisti pljuju vlast i upiru prstom u Hrvate kao dobar primer.
Albanska i Srpska vlast imaju iste sefove i radice onako kako im sefovi kazu da treba da rade. Sva ova galama je samo politika i kampanja jer je vlast sacinjena od 10 stranaka i nikada se nezna kad mogu da iskrsnu neki izbori

Inkvizitor
02-01-2013, 16:58
Previse se bavite Srbima i Srbijom na ovom forumu a mnogo malo znate o stanju u Srbiji. Da ne dodje do neke zabune ni mi Srbi pojma nemamo o stanju u Hrvatskoj.

Pa zato si ti tu da nam objasniš-..

caporegime
02-01-2013, 17:09
Koliko sam primetio citajuci vase postove nacionalisti u Hrvatskoj su nezadovoljni kako se vlast u Hrvatskoj odnosi prema nacionalnim interesima i mislite da je situacija u Srbiji mnogo bolja. U Srbiji je potpuno isto glediste, nacionalisti pljuju vlast i upiru prstom u Hrvate kao dobar primer.
Albanska i Srpska vlast imaju iste sefove i radice onako kako im sefovi kazu da treba da rade. Sva ova galama je samo politika i kampanja jer je vlast sacinjena od 10 stranaka i nikada se nezna kad mogu da iskrsnu neki izbori

ovaj forum kao i većina drugih foruma ima podforum ex yu.
sigurno da je u tom smislu zanimljivije i bitnije sagledati šta se zbiva u bujanovcu nego o kvaliteti slastičarnica u pirotu, izboru za miss banata u senti ili o udrugama mladih u sjevernom dijelu crne gore, zar ne?

blam
02-01-2013, 18:25
evo dolazi 17 januar i videcemo koliko je sve ovo ozbiljno.
Dacic je reko da ako se do 17 januara (za kad je zakazan sastanak sa Tacijem)ne skloni spomenik, nema da prisustvuje na sastanku.
Ima indikacija da je ova "kriza" stvorena sa namerom sa Albanske strane, kao ravnoteza sa severom Kosova.
Ako je ovako, mislim da su se moji malo preracunali posto ne verujem da smo u stanju da dopustimo sebi u ovom trenutku neki veci konflikt u jugu Srbije.
Znaci Dacic imace odvezane ruke da pokaze silu, da srusi spomenik. Nasi ce to proslediti sa jakim ratobornim izjavama, i kraj price.
Jedino sto Dacic mora da racuna je neka osveta prema Kosovskim Srbima..

Inkvizitor
02-01-2013, 18:33
Dacic je reko da ako se do 17 januara (za kad je zakazan sastanak sa Tacijem)ne skloni spomenik, nema da prisustvuje na sastanku.
Ima indikacija da je ova "kriza" stvorena sa namerom sa Albanske strane, kao ravnoteza sa severom Kosova.
Ako je ovako, mislim da su se moji malo preracunali posto ne verujem da smo u stanju da dopustimo sebi u ovom trenutku neki veci konflikt u jugu Srbije.
Znaci Dacic imace odvezane ruke da pokaze silu, da srusi spomenik. Nasi ce to proslediti sa jakim ratobornim izjavama, i kraj price.

Zašto čeka do 17 Januara..što ga ne sruši odmah. I što..kao on neće doći na sastanak ako se spomenik ne sruši. To meni govori da on ne smije tek tako rušiti spomenik.

caporegime
02-01-2013, 22:10
možda albanci s juga srbije , pokušavaju udariti kontru na nastojanja za podjelom kosova.
po principu, sjever kosova srbiji ali po istom principu, jug srbije (većinsko albanski) kosovu.
jer, formalno su u istoj situaciji.
radi se o dijelu druge međunarodno priznate države s "većinskim" manjinskim stanovništvom.
po isotm kriteriju kojim srbi traže sjever kosova, ovi će jug.
ili svakom nešto ili nikome ništa.
kako god da okreneš, albanci su u win-win situaciji.
ako se držimo sterilno kriterija.

NorthStand
02-01-2013, 22:19

gle, nakon povijesti kakva je između nas, naravno da se svi previše bavimo jedni drugima. i ja bi volio da nemamo takvu prošlost, ali baš zato što imamo, opreza i interesa šta se događa na suprotnoj strani nikad dosta. složit ćeš se, da je interes obostran, i to je sasvim prirodno. pa ni englezi i nijemci, ni dan danas se ne podnose, barem većina njih, a eto prošlo više od pola stoljeća od njihovog zadnjeg sukoba. to je tako, u svijetu narodi ili plemena koja su jedan dio povijesti bila u sukobu, ne mogu biti nezainteresirana o onom drugom, jer je to čak i pomalo glupo. moraš se interesirat o onome, tko ti predstavlja određenu prijetnju, vama je to vatikan nemačka i ustaše, nama englezi srbi rusi itd itd svatko ima svoje partnere i svoje neprijatelje. a interes o neprijatelju i s čime on raspolaže je poželjan, i više nego što to neki žele priznat.

nacionalisti mogu pljuvat vlast u srbiji, ali ona je daleko više usmjerena ka očuvanju srpskih interesa, nego hrvatska vlast hrvatskih interesa i to je očito svakom tko i površno prati samo komentare naših i vaših političara. kao što sam reko, garnitura vaše vlasti je uvijek više manje prosrpska, i tu i tamo napravi neki ciljani propust ali to dobro naplati u nekakvim međunarodnim odnosima i ništa ne napravi svijesno na svoju štetu a da nešto ne dobije za uzvrat. dok hrvatska politika, zabija autogolove iz dana u dan. srbija to radi, ali samo zato što svijesno brani velikosrpske ciljeve, koji su za vas itekako pogubni i oni vam i zabijaju autogolove. dakle ne političari, već politika koju vode, a koja je u svijetu i regiji negativno percipirana.

Uroš
02-01-2013, 23:11

Šta znači to da ne kontroliše?

Koliko ja znam, u opštini Preševo funkcionišu sve institucije države Srbije: sudstvo, školstvo, policija, itd. Šiptari idu u državne škole i uče po nastavnom programu Srbije (nema onog bojkota kao što je bio na Kosovu 90ih, kad su organizovali paralelno školstvo po podrumima i kućama), izlaze na izbore koje raspisuje država Srbija što lokalne što republičke (imaju 1 poslanika u skupštini), ima ih i u policiji, itd.

Ovo sa spomenikom je više pokazatelj birokratske tromosti i aljkavosti države Srbije. Šiptarske partije su na vlasti u Preševu, od njih je potekla inicijativa i sagradili su taj spomen-kamen na platou ispred zgrade opštine, organi uprave čija je to nadležnost ili nisu bili upoznati ili nisu reagovali merama upravnog nadzora... Što samo pokazuje da je Srbija jedna banana-država, ali ne vidim kako iz toga zaključuješ da ne kontroliše teritoriju opštine?

Mada jasno je da se radi o stanovništvu koje je suštinski nelojalno državi Srbiji i koje bi rado sebe videlo unutar granice neke šiptarske države a ne unutar Srbije, to je jasno. Ali mislim da Srbija i ovako jadna kakva je danas može da živi sa tim saznanjem da 40-50 hiljada Albanaca ne voli srpsku državu sve dok god postoji puna kontrola nad tom teritorijom i dok institucije države Srbije tamo funkcionišu...

Uroš
02-01-2013, 23:31

Dačić je valjda izjavio da lokalna samouprava u Preševu ima rok do 17. januara da sama ukloni to obeležje, ili će ga u protivnom država srušiti. Meni lično ide na kurac samo saznanje da država uopšte se igra nekim rokovima, umesto da je momentalno to srušila, sve to je samo pokazatelj koliko je Srbija u ovih 20ak godina oslabila da se zemta da sruši neki jebeni spomenik..

Što se tiče konflikta, iskreno ne znam kako može tu nešto da se dogodi, pa cela opština je prepuna Žandarmerije, a i vojska je pre 5-6 godina sagradila onu veliku bazu Jug na onoj visoravni Cepotina sa kojeg se kontroliše ceo taj deo a i Kosovo je dole kao na dlanu... I onaj sukob tamo iz 2000. je bio posledica toga što je posle rata 1999. Kumanovskim sporazumom celom dužinom granice sa Kosovom uspostavljena tzv. Kopnena zona bezbednosti u pojasu širine od 8 km od granice pa unutar teritorije ostatka Srbije, taj 8km pojas je bio demilitarizovan (bez prisustva srpske vojske i policije) i to su tvoji sunarodnici u Preševu iskoristili te 2000. za napade i sukobe. Fazon napadaš iz tog pojasa, a misliš da ti ovi ne mogu ništa jer ne smeju da uđu u kopnenu zonu bezbednosti. Šiptari su se zajebali jer se desio 5. oktobar u Srbiji, i Amerika i EU su kao gest dobre volje novim srpskim vlastima brže-bolje odradili suspenziju važenja KZB, pa je srpska policija mogla da uđe unutra i odradila posao brzo. Kasnije je ta KZB potpuno ukinuta, čini mi se još 2006. godine, i ceo taj pojas je od tada prošaran mini-bazama Žandarmerije...

Uroš
02-01-2013, 23:48
možda albanci s juga srbije , pokušavaju udariti kontru na nastojanja za podjelom kosova.
po principu, sjever kosova srbiji ali po istom principu, jug srbije (većinsko albanski) kosovu.
jer, formalno su u istoj situaciji.
radi se o dijelu druge međunarodno priznate države s "većinskim" manjinskim stanovništvom.
po isotm kriteriju kojim srbi traže sjever kosova, ovi će jug.
ili svakom nešto ili nikome ništa.
kako god da okreneš, albanci su u win-win situaciji.
ako se držimo sterilno kriterija.

Ne možeš povući paralelu između severa Kosova i Preševa.

Srbija u potpunosti drži Preševo i taj deo, funkcionišu sve institucije države Srbije dole (tamo nema nekih paralelnih institucija), Šiptari su integrisani u sistem u meri u kojoj jedno realno nelojalno stanovništvo može biti integrisano.

S druge strane, tzv. kosovska država ne kontroliše ni 1% života na severu Kosova. Tamo nema ništa od te vajne kosovske države, sudstvo je države Srbije (Osnovni sud u Mitrovici), školstvo države Srbije (osnovno i srednje školstvo, sa sve iseljenim Prištinskim univerzitetom koji je sada u Mitrovici), zdravstvo je države Srbije, postoje paralelne bezbednosne strukture koje finansira Srbija (nezvanično je ceo jedan operativni centar BIA instaliran tamo), nijedni izbori koje je raspisivala Priština nisu mogli da se održe na severu, i tako dalje i tome slično. Jedino što je tamo prisutno od druge strane jeste okupaciona vojska (KFOR) i EULEX (policija pod kontrolom EU), do pre 2 meseca praktično nije ni postojala granica između severa i ostatka Srbije, sad se to nažalost menja jer se uspostavlja carina i faktički granica. Intencija vrle MZ je da se ukinu sve ove institucije države Srbije na severu, to je otrpilike uslov Srbiji za započinjanje pregovora sa EU. Videćemo kako će ići, nisam optimista da će se srpska kontorla severa održati.

Uglavnom, nije to situacija u kojoj Srbija menja nešto za nešto, jer valjda ne menjaš nešto što već funkcionalno i na svaki drugi način imaš (Preševo) za nešto što onaj drugi (tzv. Kosovo) s kim se menjaš niti ima niti kontroliše. Mada mislim da jeste dugoročno rešenje srpsko-šiptarskog konflikta etničko razgraničenje duž cele linija dodira ova dva naroda što bi uključivalo neki oblik razmene teritorije (sever Kosova Srbiji, a Preševo i deo opštine Bujanovac Šiptarima). To je moje lično mišljenje, stanovište srpske politike i države je ovo gore što sam naveo: nema menjanja za nešto što je čvrsto tvoje za nešto što još uvek nije tuđe tj. nije još uvek u šiptarskim rukama.

Uroš
03-01-2013, 00:00
Zašto čeka do 17 Januara..što ga ne sruši odmah. I što..kao on neće doći na sastanak ako se spomenik ne sruši. To meni govori da on ne smije tek tako rušiti spomenik.

Srbija je jadna, shvati to. Možda ti Srbiju zamišljaš nekom mini-silom, ali ona to odavno nije (ako je ikad i bila). Na Srbiju Zapad i dalje gleda kao na stranu koja je apsolutni krivac za sve što se desilo na Balkanu a koju su usput uspeli i vojno i na svaki drugi način da bace na kolena. U tim koordinatama, jasno je da Srbija nije više u stanju da odigrava potpuno samostalno, posebno u ovom trenutku kad su u toku ti tehnički pregovori sa Prištinom od kojih zavisi početak tih čudesnih pristupnih pregovora sa EU. Jer sve je to i u Preševu na neki posredan način povezano sa Kosovom i situacijom tamo... Tako i ove naše jajare na vlasti reaguju, ionako je već 10ak godina celoj srpskoj političkoj klasi usađen taj defanzivni instinkt u odnosu na MZ.

Suštinski, nije stvar hoće li biti srušen spomenik, biće srušen 100%, fora je što Srbija izgleda nije u stanju da to odradi odmah i autoritativno kao svaka druga normalna država, nego mora ovako jajarski da se igra ostavljanja rokova i traži alibi pred MZ čime samo pokazuje kolika je banana-država.

Uroš
03-01-2013, 00:03
šta će bit s ovim spomenikom u preševskoj dolini, to se još ne zna, pošto je preševo 90+ posto albansko. ne vidim šta bi to oni njima dozvoljavali da ga miču, bez obzira što su dio srbije. primjera radi oni su u vukovaru stavili zlatni kip dženerala draže, nakon "oslobođenja".

http://www.vecernji.hr/slika-640x348/vijesti/spomenik-drazi-postavljen-vukovaru-sad-je-brckom-slika-483171

Kad je uklonjen ovaj Čičin spomenik? Jel se nalazio baš u gradu?

Uroš
03-01-2013, 00:19
i dačić i albanci djeluju poprilično spremni učiniti ono o čemu pričaju.

Šta su spremni učiniti Šiptari u Preševu? Konkretno i s čime?

blam
03-01-2013, 00:59
Urose,

Sama cinjenica da vasa drzava igra sa nekim rokovima pokazuje da nije bas jednostavno rusiti spomenika. A ocekivati da ce Albanci sami skloniti spomenik, nije za verovati, osven u situaciji da Kosovske vlasti zatraze nesto takvo.

Sto se tice toga ko sta kontrolise u jugu Srbije i na sever Kosova, ja mislim da ce tekuci dijalog uvesti ravnotezu. Srpskoj strani je jasno receno da treba da se ukinu paralelne institucije na severu na koja se ti pozivas, ukoliko se zeli priblizavanje ka EU. To je i Angela Merkel rekla pre neko vreme.
Znaci idemo ka tome da imamo dve identicne situacije na vasem Jugu i nasem Severu.

Dzandarmerija? Svugda gde ste slali dzandarmeriju, ishod (politicki) nije bio povoljan po vas tako da ja bih pripazio malo sa koriscenjem dzandarmerije.

U kraju krajeva u jugu Srbije mozemo imati politicku krizu i bez prisustva naoruzanih albanskih snaga tamo.

Znajuci da vecinu Albanskog stanovnistva u pomoravlju cine Albanci poreklom iz Pres. Medv. Bujano.,to sto treba da vas/nas plasi nije neka nova UCPMB vec Kufce, Partes, Budriga, Pasjane, Ranilug, Crnica..sve srpska sela u Pomoravlju opkruzena sa ALbanskom stanovnistvom, a kod nas ima stranke koje i te kako promoviraju reciprocitet sa Srbijom, mera koju moram priznati Skupstina Kosova ju je odbila na glasanju u Skupstini..

knnsk
03-01-2013, 01:00
nacionalisti mogu pljuvat vlast u srbiji, ali ona je daleko više usmjerena ka očuvanju srpskih interesa, nego hrvatska vlast hrvatskih interesa i to je očito svakom tko i površno prati samo komentare naših i vaših političara. kao što sam reko, garnitura vaše vlasti je uvijek više manje prosrpska, i tu i tamo napravi neki ciljani propust ali to dobro naplati u nekakvim međunarodnim odnosima i ništa ne napravi svijesno na svoju štetu a da nešto ne dobije za uzvrat. dok hrvatska politika, zabija autogolove iz dana u dan. srbija to radi, ali samo zato što svijesno brani velikosrpske ciljeve, koji su za vas itekako pogubni i oni vam i zabijaju autogolove. dakle ne političari, već politika koju vode, a koja je u svijetu i regiji negativno percipirana.

Preslikanu stvar ja slusam u Srbiji svakog dana samo iz drugog ugla

knnsk
03-01-2013, 01:15

Srbija ne kotrolise potpuno ni Beograd a kamo li Presevo

NorthStand
03-01-2013, 14:15
Kad je uklonjen ovaj Čičin spomenik? Jel se nalazio baš u gradu?

mislim da nakon "mirne reintegracije", rekao je Stanimirović da on nema nikakve veze s tim spomenikom, iako čisto sumnjam. jer čovjek koji izjavljuje, da je pao "zadnji bastion ustaške vlasti u vukovaru, vukovarska bolnica", čisto sumnjam da nema direktne veze s takvim stvarima. ali danas svi lijepo sjede u hrvatskim foteljama, i uživaju u hrvatskim kunama, možeš li zamislit takvu situaciju u srbiji da smo mi razorili neki pogranični grad, postavili kip Ante Pavelića i poslje isti taj sjedi u narodnoj skupštini srbije i prima pare a sve zbog "zakona o oprostu" svim teroristima i separatistima. možeš li takav scenarij zamislit, u izrazito anacionalnoj srbiji?

eh, to je u našoj lijepoj stvarnost, kao i otvaranje spomenika "antifašizmu" u srbu a zapravo slavljenje pokolja nad hrvatima u tom kraju, od strane srba četnika koji su po našim antifašistima zapravo bili partizani ili ti ga Narodni Osloboditelji šta god to značilo. mi smo država koja daleko manje reagira na ovakve provokacije, vama albanci postave spomenik koji nema direktno veze s pokoljima ili glorificiranjem nekog diktatora koji je naštetio srbiji i srbima pa vi od toga napravite gangulu dok kod nas vladajući pasivno promatraju ponižavanje vlastitog naroda u vlastitoj, a kamoli ne u susjednoj državi BiH ili Srbiji.

i po meni, za vas bi bilo puno bolje da se pomirite s albancima, jer ih ne možete dobit. priliku da ih vojno i politički porazite ste propustili, sada svaki oblik političkog i vojnog djelovanja protiv istih vam samo šteti. to i sami shvaćate, ali se ne mirite s propuštenom prilikom pa i dalje nastavljate po starom, samo što sada više okolnosti ne idu vama na ruku već albancima. da smo mi na ovim prostorima normalni a nismo, takve probleme riješavali bi uz pola muke, ali pošto su apetit uvijek veći od zdravog razuma jasno je zašto dolazi do svih ovih nevolja na "zapadnom balkanu".

a i ako vam je cilj EU, a očito je da je, politika pomirenja vam je neizbježna. vidiš da su i nas na silu izmirili, s pupovcem i stanimirovićem. :rofl

Preslikanu stvar ja slusam u Srbiji svakog dana samo iz drugog ugla

možeš ti slušat šta hoćeš, ali Nikolić nije Josipović, kao što ni Dačić nije Milanović.

dal bi Srbija u situaciju u kojoj je sada Hrvatska, razmatrala povlačenje tužbe za genocid? ili da je presuda generalu Gotovini i Markaču bila kao i prvostupanjska, dal bi Srbija razmišljala o povlačenju svoje tužbe? ne moraš mi odgovorit, odgovor je poprilično izvijestan i dobro znan i vama i nama. Milanović Josipović i Pusić, će napraviti ama baš sve da hrvatska anulira odgovornost srbije za rat. a ne treba biti previše pametan, pa za shvatit da to hrvatskoj nije u interesu. i to ne samo zbog prošlosti, već i zbog budućnosti da vama ili nekom drugom u regiji ne padne nešto slično na pamet. vođenje rata je pogubno za svakoga, i baš zato se mora jasno kaznit krivca i sprovest pravdu do kraja. polovična riješenja nikoga ne mogu zadovoljit, barem ne one koji iskreno zazivaju i traže pravdu.

Blefer
03-01-2013, 14:20
kad bude Srbija uspela da kontroliše Beograd moći će da kontroliše i Preševo i još ponešto do tad ćemo se igrati žmurke pre svega sa Albancima jer je to i dalje goruće pitanje, spomenik je naručen da bi navukao Srbe na juriš kako bi ROSU posle imala odrešene ruke na severu Kosova ali za sad se srpske glavešine nisu primile ne to ne sumnjam da će biti još provokacija

Inkvizitor
03-01-2013, 14:39
Srbija se valjda ustručava reagirat zbog toga da joj možda ne bi zamjerili sad kad su pod lupom EU. Zajebana je ta EU. Nas su iz pameti izgonili. Stanimirović vitla pištoljem usred Zagreba pa ajde mu radi nešto. Odmah blokada pregovora.

knnsk
03-01-2013, 14:53
Siptari koji su ubijali srpske policajce i otimali civile na jugu Srbije takodje sede (ili su sedeli do pre par meseci) u skupstini Srbije. Meni se to ne svidja isto kao sto se tebi ne svidjaju Srbi u vasoj skupstini ali ako drzave hoce u EU onda moraju da slusaju sta im EU kaze. I te tuzbe ce da budu povucene samo ako im kazu da ih povuku.
Nisam cuo da je Josipovic za oluju rekao da je zlocinacka akcija i da se izvinio Srbima zbog toga a nasi se izvinjavaju gde god stignu a u skupstini donose svakakve deklaracije.

A u vezi krivca za rat, ocigledno SFRJ nije mogla bez rata da se raspadne i te vase price velikosrpska politika i slicno ne piju vodu

Inkvizitor
03-01-2013, 15:09
Siptari koji su ubijali srpske policajce i otimali civile na jugu Srbije takodje sede (ili su sedeli do pre par meseci) u skupstini Srbije. Meni se to ne svidja isto kao sto se tebi ne svidjaju Srbi u vasoj skupstini ali ako drzave hoce u EU onda moraju da slusaju sta im EU kaze. I te tuzbe ce da budu povucene samo ako im kazu da ih povuku.
Nisam cuo da je Josipovic za oluju rekao da je zlocinacka akcija i da se izvinio Srbima zbog toga a nasi se izvinjavaju gde god stignu a u skupstini donose svakakve deklaracije.

A u vezi krivca za rat, ocigledno SFRJ nije mogla bez rata da se raspadne i te vase price velikosrpska politika i slicno ne piju vodu

Ma kome ste vi ikad izvinuli. Ne lupaj gluposti.

knnsk
03-01-2013, 15:24
Jel treba sad klipove da postavljam ovde?

Da ne dodje do zabune, taj koji vam se izvinjavao se izvinjavao u njegovo ime a ne u moje. Ja mislim da vam se mi nemamo za sta izvinjavati

Inkvizitor
03-01-2013, 15:28
Jel treba sad klipove da postavljam ovde?

Da ne dodje do zabune, taj koji vam se izvinjavao se izvinjavao u njegovo ime a ne u moje. Ja mislim da vam se mi nemamo za sta izvinjavati

Postavi ih.

Ma baš me zaboli i za njegovo nepostojeće izvinjenje a specijalno za tvoje.

Blefer
03-01-2013, 15:46
Srbija se valjda ustručava reagirat zbog toga da joj možda ne bi zamjerili sad kad su pod lupom EU. Zajebana je ta EU. Nas su iz pameti izgonili. Stanimirović vitla pištoljem usred Zagreba pa ajde mu radi nešto. Odmah blokada pregovora.

zato i rekoh da je izgradnja spomenika u Preševu jedna vešta provokacija ne koju srpska politika treba mudro da reaguje a ne da se kao po običaju zaletimo ko bivoli, trenutno je mnogo veći pritisak domaće javnosti na pregovarača iz PR jer zaslepljeni romantizmom i početnim uspesima albanski mediji i extremi traže sve na tanjiru a u pregovorima ne ide baš sve tako moraju se činiti neki trenutni ustupci a albanski premijer pa slobodni Haradinaj jedva čekaju da ispale kritike na račun Taqija da ne spominjem pokret "vetvendosja "koji ne bi sa Srbima nikad pregovaril već bi podigli albanski zid da mogu, u Beogradu Dačić nema taj problem jer je medijski odlično pripremio teren a i kad ga neko pita o ustupima on to prebaci da je Tadić potpisao i da on mora da poštuje međunarodne dogovore pa može i da sačeka sa rušenjem spomenika koji nikom i ne smweta jer tamo živi 90% Albanaca koji su svi okrenut ka Prištini koja vešto manipuliše sa njima isto kao i Beograd sa severom Kosova

knnsk
03-01-2013, 16:01
Postavi ih.

Ma baš me zaboli i za njegovo nepostojeće izvinjenje a specijalno za tvoje.

http://www.youtube.com/watch?v=TXoY8MdfUpo

Vepar
03-01-2013, 16:08
Čuo sam da su im Albanci fino odbojkotirali popis stanovništva. To je dokaz da institucije Srbije tamo nemaju potpunu kontrolu.

caporegime
03-01-2013, 16:16
kako sad to da srbija ne kontrolira ni beograd?
koji je smisaao ove očite simbolike?
kriminal?
nepotizam?
autonomaštvo?

Vepar
03-01-2013, 16:21
pa srbi su predugo mirni, čudim se da već nisu zaratili s "južnom pokrajinom", ili teroristima kako ih vole nazivat. :D meni su oni baš simpa, stalno ih čitam i u svim tim svojim komentarima vidi se da kod njih vlada jedna jedinstvena atmosfera po tom pitanju. svi se slažu da su Srbi nebeski narod, i da ne smiju trpit ovakvu nepravdu. a kako se nepravda obično ispravlja oružjem, čudi me da već nisu krenuli. no u svakom slučaju, sad ih puno lakše promatrat jer nama stvarno ne mogu više ništa, ni za 50 ni za 100 ni za 150 godina. ali u BiH, ili Kosovu mogu napravit nekakvu tarapanu, i to vrlo realno. sad, kad i dal će se odlučit za taj smrtonosni udarac po svoju međunarodni status vidjet ćemo.

meni je samo smiješno kada Dačić kaže, da u HR nema sugovornika i da srpsko hrvatski odnosi ne postoje. a u HR trenutno na vlasti cijela paleta političara, koji bi srbima i popušili ispod stola kad bi ovi otvorili šlic. ne znam dal čitate izjave vesne josipovića milanovića, sve ide u smjeru da se srbima pređe preko svega, ali oni ne posustaju ne žele oni ni s takvim kurvama posla imat. dok god srpstvo treba branit, od nepostojeće mržnje iz hr. mislim na hr vlast prije svega, koja je srbofilna da ne može biti srbofilinija, ako se s ovima koji su sad na vlasti ne uspiju dogovorit čisto sumnjam da će u budućnosti, s kosovarima i albancima nemaju oni šta pričat, jer albanci za razliku od hrvata nemaju takve izrode u narodu, svi su više manje jedinstveni i nacionalistički nastrojeni ko i oni, tako da politika bratimljenja i žmirenja na neke stvari kod šipaca im neće proći ni za 100 godina.

http://www.vecernji.hr/vijesti/dacic-nece-pregovore-dok-se-ne-ukloni-spomenik-presevu-clanak-491966

tu se nisu ništa bunili, tko njih ne zna skupo bi ih platio. ne podržavam ja albance zato jer su mi dragi, već zato što znam kakvi su srbi i da oni od njih ne mogu biti gori. samo zato imaju moju potporu, jer Srbi bi zaslužili poštovanje kad se ne bi služili istim metodama. dakle bune se, a rade iste stvari, meni to smisla i logike nema. a samo da bi one svoje oponente, ogadili pred svijetom. u ovom slučaju, albance, ali svojevremeno i nas i bosance tj. bošnjake itd uvijek idu u pravcu da sebe prikažu ko najpoštenije i najveće žrtve rata, i po mogućnosti da što više krivnju za sukobe koje sami kreiraju prebace na suprotnu stranu. i sad bi ja, kao i većina ostalih hrvata nakone svega s njima trebala njima dat solidarnost? pa nisam lud, ne zanima me kosovo ni srbija, ali naravno da mi je drago da su upali u ovo probleme jer se sada moraju bavit sami sobom, a ne nama i našim gradovima i granicama.

Čini mi se da je taj spomenik iz Vukovara premješten u Brčko, ne znam je li i tamo maknut...

Inkvizitor
03-01-2013, 16:35
http://www.youtube.com/watch?v=TXoY8MdfUpo

I to tebi izvinjenje. On jest prevalio riječ..izvinjavam se ali u čije ime, zbog čega. On kao predsjednik posjeduje neku simboliku ali to nije to.

Dok se ne kaže zbog čega i u čije ime to nije izvinjenje. A tek žaljenje. Ja isto mogu izraziti žaljenje zbog uragana u Americi ali to ne znači da sam kriv.

I zbog ovoga ste ga napadali u Srbiji. Pa što bi bilo da je uputio pravu ispriku.

Inkvizitor
03-01-2013, 16:36
kako sad to da srbija ne kontrolira ni beograd?
koji je smisaao ove očite simbolike?
kriminal?
nepotizam?
autonomaštvo?

Pa cijela Srbija je protektorat MZ to hoće reć.

Kao i mi valjda.

TjelohraniteljOdSchwartza
03-01-2013, 17:06
Albanska apsolutna većina na Kosovu,pa i albanska apsolutna manjima u Makedoniji i Crnoj Gori su odlučna da se Albanci kad tad ujedine.
Albanci su potpuno porazili Srbe na Kosovu .

Vepar
03-01-2013, 17:10
ovaj forum kao i većina drugih foruma ima podforum ex yu.
sigurno da je u tom smislu zanimljivije i bitnije sagledati šta se zbiva u bujanovcu nego o kvaliteti slastičarnica u pirotu, izboru za miss banata u senti ili o udrugama mladih u sjevernom dijelu crne gore, zar ne?

Najkvalitetnije su aljbanske.:)

knnsk
03-01-2013, 18:27
Pa cijela Srbija je protektorat MZ to hoće reć.

Kao i mi valjda.

Zar to nije tacno? Mada bi pre rekao kolonija

A dodaj tome i kriminal, dodaj i to da vlast u Beogradu ne jebe drzavnu ni dva posto

knnsk
03-01-2013, 18:29
Albanska apsolutna većina na Kosovu,pa i albanska apsolutna manjima u Makedoniji i Crnoj Gori su odlučna da se Albanci kad tad ujedine.
Albanci su potpuno porazili Srbe na Kosovu .

Jel to svi osim Srba imaju pravo da se bore za ujedinjenje i da teze zivotu u jednoj zemlji

Inkvizitor
03-01-2013, 19:03
Zar to nije tacno? Mada bi pre rekao kolonija

A dodaj tome i kriminal, dodaj i to da vlast u Beogradu ne jebe drzavnu ni dva posto

Kako misliš, vlast u Beogradu ne jebe državnu 2 posto?

Uroš
03-01-2013, 21:00
U Beogradu je DS na vlasti.

03-01-2013, 21:52
Jel to svi osim Srba imaju pravo da se bore za ujedinjenje i da teze zivotu u jednoj zemljiDa ti budem iskren.Jedino ste se i za Kosovo trebali boriti,jer sve drugo nije vaše.Ja priznajem da je Kosovo ustvari Srbija,ali to je ukratko izgubljena priča.A znaš kada?
Onog dana kada je Slobo urlao na mitingu.

Blefer
04-01-2013, 11:23
Da ti budem iskren.Jedino ste se i za Kosovo trebali boriti,jer sve drugo nije vaše.Ja priznajem da je Kosovo ustvari Srbija,ali to je ukratko izgubljena priča.A znaš kada?

Kosovo je izgubljeno mnogo pre nego što se Slobo upšte pojavio još negde odmah posle II sv.rata kad su komunisti poslušnici dozvolili da se namtenu zakoni o zabrani povratka srpskih izbeglica na Kosovu odakle su ih proterali albanski fašisti te planskim iseljavanjem Srba iz zaleđa Prištine prema centralnoj Srbiji izgradnjom veštačkog jezera i sličnim činjenjem ima toga koliko hoćeš jedno od ključnih je i oduzimanje imovine SPC oko koje se i danas vode sudski sporovi na Kosovu

Inkvizitor
04-01-2013, 11:34
Kosovo je izgubljeno mnogo pre nego što se Slobo upšte pojavio još negde odmah posle II sv.rata kad su komunisti poslušnici dozvolili da se namtenu zakoni o zabrani povratka srpskih izbeglica na Kosovu odakle su ih proterali albanski fašisti te planskim iseljavanjem Srba iz zaleđa Prištine prema centralnoj Srbiji izgradnjom veštačkog jezera i sličnim činjenjem ima toga koliko hoćeš jedno od ključnih je i oduzimanje imovine SPC oko koje se i danas vode sudski sporovi na Kosovu

Zvuči mi nevjerovatno da su komunisti zabranili povratak Srbima na Kosovo. Pored živog Rankovića.

Inkvizitor
04-01-2013, 11:34
U Beogradu je DS na vlasti.

Da. I što. Zna se koje su ingerencije gradske tj lokalne zajednice a što državne.

NorthStand
04-01-2013, 15:57
Čini mi se da je taj spomenik iz Vukovara premješten u Brčko, ne znam je li i tamo maknut...

da, sada je preseljen u brčko. iako, ne znam jel još uvijek u gradu prisutan, ali bio je poslje micanja iz vukovara preseljen u brčko.

Blefer
04-01-2013, 16:02
Zvuči mi nevjerovatno da su komunisti zabranili povratak Srbima na Kosovo. Pored živog Rankovića.

možda tebi to tako zvuči ali drug Ranković je ipak pre svega bio komunista pa tek onda Srbin, taj isti sprovodio je čistku protiv "neprijatlelja"najrevnosnije u samoj Srbiji a pitanje je i koliko se pored drugova Mugoše i Popović Miladina valjda pitao oko situacije na Kosovu pri samom kraju IIsv.rata i prvim godinama nakon istog, on je činjenica je poprilično zlostavljao albanski živalj pogotovo u akcijama skupljanja oružja i prisilnim regrutovanjem saradnika službe ali kad je srpsko nacionalno pitanje na Kosovu tu nije ni prstom mrdnuo naprotiv samo je aminovao odluke CK i jačih drugova
Napomenuo sam u prethodnom postu zaleđe Prištine i jedan od metoda kako su Srbi odatle raseljavani potezom vrha vlasti iz BG pa je posle rata 98-99 umesto da ima vezu Srbijom taj Srbima najnaseljeniji deo centralnog KOsova ostao u okruženju i nije imao šanse da opstane za razliku od severa Kosova

Inkvizitor
04-01-2013, 16:08
možda tebi to tako zvuči ali drug Ranković je ipak pre svega bio komunista pa tek onda Srbin, taj isti sprovodio je čistku protiv "neprijatlelja"najrevnosnije u samoj Srbiji a pitanje je i koliko se pored drugova Mugoše i Popović Miladina valjda pitao oko situacije na Kosovu pri samom kraju IIsv.rata i prvim godinama nakon istog, on je činjenica je poprilično zlostavljao albanski živalj pogotovo u akcijama skupljanja oružja i prisilnim regrutovanjem saradnika službe ali kad je srpsko nacionalno pitanje na Kosovu tu nije ni prstom mrdnuo naprotiv samo je aminovao odluke CK i jačih drugova
Napomenuo sam u prethodnom postu zaleđe Prištine i jedan od metoda kako su Srbi odatle raseljavani potezom vrha vlasti iz BG pa je posle rata 98-99 umesto da ima vezu Srbijom taj Srbima najnaseljeniji deo centralnog KOsova ostao u okruženju i nije imao šanse da opstane za razliku od severa Kosova

Tko je bio jači od Rankovića?

Koliko je Srba bilo na Kosovu prije 2. svj. rata

Blefer
04-01-2013, 16:24
Tko je bio jači od Rankovića?

Koliko je Srba bilo na Kosovu prije 2. svj. rata

što se Kosova tiče mnogo jači od njega je bio pomenuti Mugoša Dušan i Miladin Popović dok ga nisu ubili albanski extremi

Inkvizitor
04-01-2013, 16:37
što se Kosova tiče mnogo jači od njega je bio pomenuti Mugoša Dušan i Miladin Popović dok ga nisu ubili albanski extremi

Zašto su ga ubili. Nije valjda zato jer je sprječavao Srbe u povratku na Kosovo.

De mi reci koliko je bilo Srba na Kosovu prije 2. svj. rata

Blefer
04-01-2013, 16:41
što se tiče broja Srba pred II sv.rat procene su da je Srba bilo oko 200.000 na Kosovu i da ih je skoro polovina proterana za vreme rata i da je samo malom delu omogućen povratak nakan rata, kasnije su početkom 70-tih i početkom 80-tih takođe bila značajna pomeranja Srba ka centralnoj Srbiji, imamo primer i kraja poznatijeg kao ibarski kolašin gde je početkom 70-tih izgrađeno jezero Gazivode i iseljeno poprilično Srba tako da danas u okolini Kragujevca par naselja čini isključivo doseljneici i njihovi potomci
Ja sam samo reagovao na ono pisanje da je Sloba izazvao kosovo i da je zbog njega izgubljeno, nije on jedini zaslužan za to ...

Miladnin Popović je ubijen od strane albanskih fašist tj balista koji su dugo nakon rata pogotovo u drenici vodili borbu protiv nove vlasti jer su želeli veliku Albaniju

Inkvizitor
04-01-2013, 16:48
što se tiče broja Srba pred II sv.rat procene su da je Srba bilo oko 200.000 na Kosovu i da ih je skoro polovina proterana za vreme rata i da je samo malom delu omogućen povratak nakan rata, kasnije su početkom 70-tih i početkom 80-tih takođe bila značajna pomeranja Srba ka centralnoj Srbiji, imamo primer i kraja poznatijeg kao ibarski kolašin gde je početkom 70-tih izgrađeno jezero Gazivode i iseljeno poprilično Srba tako da danas u okolini Kragujevca par naselja čini isključivo doseljneici i njihovi potomci
Ja sam samo reagovao na ono pisanje da je Sloba izazvao kosovo i da je zbog njega izgubljeno, nije on jedini zaslužan za to ...

Miladnin Popović je ubijen od strane albanskih fašist tj balista koji su dugo nakon rata pogotovo u drenici vodili borbu protiv nove vlasti jer su želeli veliku Albaniju

pa koji je interes albanskih "fašista" da ubiju nekoga tko se protivio srpskom povratku na Kosovu. Ne kužim.

No dobro zaplićemo se u trice i kučine. Vi dobro znate zašto ste izgubili Kosovo. Zato jer ste narod u izumiranju kao i mi. Vitalni narodi će preuzeti Balkan.

200 000 samo prije 2. svj. rata. Pa toliko je bilo prije ovog rata. Srbi su prodavali kuće i imanja Albancima za masne pare. Tko je tome kriv. I selili za Beograd. Jer je lakše biti Srbin u Beogradu nego na Kosovu. Rubni nacionalni krajevi gube i prazne se..to je zakon Balkana. Ne samo kod Srba.

bandira
04-01-2013, 18:04

gledajući iz mog kuta Kosovo ste izgubili jer ste 1991 krenili na Hrvatsku.
Logičan izbor srpske vrhuške je bilo tada ako pobijedimo Hrvate ostatak jugovine dobijemo bez borbe.I tako bi bilo.
Međutim Hrvati se kako tako obranili i došla je međunaodna zajednica u vidu plavih kaciga i svjetlo se na Balkanu upalilo.Više to nije bila unutrašnja stvar Jugoslavije.

Da ne dužim dalje,da ste na Albance krenili 1991 kao što ste napravili 1999 buka bi trajala nekoliko dana,nikakve intervencije NATO ne bi bilo protiv vas i ostalo bi Kosovo srpsko bez Albanaca.

Zatim bi ste na krilima te euforije i ratnog iskustva lakše porazili Hrvate.Ovako ste u ratu protiv Hrvatske te 1991 vojnom doktrinom bili potpuno nespremni.Praktički cijela vojna doktrina je bila masovna granatiranja,rušenja i paljenja i mislili ste kako je to dovoljno za pobjedu.Uporaba tenkova bez pješadije,rat u gradovima,vojna stega...
Iskustvo takvog ratovanja iz Hrvatske ste poslje prominili u BiH te ste tamo imali više vojnog uspjeha.

Uglavnom veliku povijesnu priliku ste propustili 90-ih i tko zna hoće li se ikada više vratit.Kao što je inkvizitor naveo,prateći srpsku demografiju nikad više takve prigode.

Inkvizitor
04-01-2013, 18:24
Pa Kosovo tada i jesu kontrolirali i držali. Albanci nisu smjeli kvrknuti. Jedino da su poveli masovni napad sa progonom najmanje milion i po ljudi. I opet bi zakuvalo., Ne bi to prošlo tek tako. Prelilo bi se u Makedoniju i eto belaja.

Uroš
04-01-2013, 19:18
Kosovo je izgubljeno mnogo pre nego što se Slobo upšte pojavio još negde odmah posle II sv.rata kad su komunisti poslušnici dozvolili da se namtenu zakoni o zabrani povratka srpskih izbeglica na Kosovu odakle su ih proterali albanski fašisti

Ustvari, zabrana je važila za srpske koloniste koji su planski naseljavani u periodu Kraljevine, kako bi se malo popravila etnička slika dole. Ti kolonisti i za vreme kraljevine su bili napadani od šiptarskih terorista, a sve je eskaliralo za vreme Drugog svetskog rata kada su šiptarski balisti i sve te njihove fašističke falange uspele u naumu da proteraju manje-više sve te koloniste (i ne samo njih nego i dobar deo Srba starosedelaca)...

Vrli Broz je kasnije u svojstvu predsednika privremene Vlade 1945. poptisao o ukaz kojim se zabranjuje povratak izbeglih srpskih kolonista. Postoji priča da mu je to bila prva ili jedna od prvih odluka koje je potpisao kao novi vladar Jugoslavije. Sad je li istina ili mit, ne znam...

Uroš
04-01-2013, 19:19

A što uopšte ti znaš o Rankoviću realno?

Uroš
04-01-2013, 19:21
Da. I što. Zna se koje su ingerencije gradske tj lokalne zajednice a što državne.

Pa naravno, tako je, ja i nisam plasirao te nebuloze o nekontrolisanom Beogradu, samo sam podsetio da je Beograd opozicioni u odnosu na vlast na nivou republike...

04-01-2013, 19:33
Kosovo je izgubljeno kada je Slobo počeo mitingarit bez pokrića.Koliko je uopće Srba živjelo na Kosovu 1989 godine?Možda 10,15 % ,i što je to u odnosu na apsolutnu većinu Albanaca?!
Pa i da je udio Srba 1945 godine bio oko 20 %,ili 30 % to je opet vrlo mala zapreka albanskom natalitetu koji je osvojio Kosovo bez ispaljenog metka,tako reći..

Što je Srbija onda mogla učiniti tih 50-ih ili 80-ih?
Pa poticati iseljavanje Albanaca i pokušati smanjiti njihov broj kontranatalitetnom politikom.Naravno da su komunisti ovdje odgovorni,ali ključno to da je cijelo srpsko republičko rukovodstvo bilo slijepo,kao i ono za vrijeme Karađorđevića,o tome se radi.Nije se vodila sustavna politika da se očuva taj prostor,nego se prepustilo slučaju i traljavom naseljavanju,nazovi kolonizacije na ničemu,na pustoj zemlji.
Milošević je kriv što je ubrzao proces isključenja Kosova iz Srbije,kao što je kriv za krvave događaje u Hrvatskoj i BIH.On je patološki tip zločinca koji je trebao visjeti dok ga vrane ne iskljucaju!

Uroš
04-01-2013, 19:51
gledajući iz mog kuta Kosovo ste izgubili jer ste 1991 krenili na Hrvatsku.
Logičan izbor srpske vrhuške je bilo tada ako pobijedimo Hrvate ostatak jugovine dobijemo bez borbe.I tako bi bilo.
Međutim Hrvati se kako tako obranili i došla je međunaodna zajednica u vidu plavih kaciga i svjetlo se na Balkanu upalilo.Više to nije bila unutrašnja stvar Jugoslavije.

Da ne dužim dalje,da ste na Albance krenili 1991 kao što ste napravili 1999 buka bi trajala nekoliko dana,nikakve intervencije NATO ne bi bilo protiv vas i ostalo bi Kosovo srpsko bez Albanaca.

Zatim bi ste na krilima te euforije i ratnog iskustva lakše porazili Hrvate.Ovako ste u ratu protiv Hrvatske te 1991 vojnom doktrinom bili potpuno nespremni.Praktički cijela vojna doktrina je bila masovna granatiranja,rušenja i paljenja i mislili ste kako je to dovoljno za pobjedu.Uporaba tenkova bez pješadije,rat u gradovima,vojna stega...
Iskustvo takvog ratovanja iz Hrvatske ste poslje prominili u BiH te ste tamo imali više vojnog uspjeha.

Uglavnom veliku povijesnu priliku ste propustili 90-ih i tko zna hoće li se ikada više vratit.Kao što je inkvizitor naveo,prateći srpsku demografiju nikad više takve prigode.

Ma to je smešna teza, pojednostavljivanje, besmislica... Jeste, sad se sve desilo zbog toga što se otišlo na Hrvatsku?!

Pa Kosovo je 1991. potpuno pacifikovano, nema nikakvih turbulencija i protesta. Znači drži se pod nekom kontrolom, kakvom-takvom ali je mirno. Šta je bio izbor Srbiji, u trenutku dok se događa ustaški revival u Hrvatskoj i gde se naš narod tamo diže, da okrenemo stranu na ovu kosovsku stranu i čačkamo mečku s kako-tako pacifikovanim Šiptarima i izazovemo eskalaciju, a sunarodnike preko Drine gde se zakuvava sve više, ostavimo na ledini...

Logika sprske politike 1991. je u načelu bila ispravna, i trebalo su se nacionalne snage usredsrediti na pomoć onima kojima je u tom trenutku bila najpotrebnija, a to su Srbi u Hrvatskoj i kasnije Srbi u BiH. To što je realizacija te politike bila loša, to je druga stvar.

Uostalom, šta bi se desilo da se krenulo tom varijantom koju ti zagovaraš? Bacilo bi se sve na kartu rešavanja Kosova s krajnje neizvesnim ishodom, ustvari više-manje izvesnim jer rešenje koje ti zagovaraš (proterivanje šiptarskog stanovništva preko Prokletija) je teško izvedivo na kraju XX veka u toj meri da potpuno promeni etničku sliku Kosova. Za potpunu promenu etničke strukture Kosova je trebalo proterati bar 1,3-1,4 miliona Šiptara, pa ti vidi koliko je to realno da prođe bez širih posledica. Pošto je ta opcija neizvediva, najviše što bi mogli dobiti fokusiranjem na Kosovo u 1991. pa sledećih par godina, je neka jača pacifikacija šiptarskog elementa na Kosovu, dakle još čvršća kontrola. Ali to ne bi otklonilo uzrok, a uzrok je šiptarska demografska dominacija na Kosovu koja bi predstavljala hroničnu nestabilnost. I šta srpska politika dobije, kratkoročni i ne baš održiv politički prodor na kosovskom planu, ali takvo rešavanje bi nam izbilo kredit i instrumente koje smo bar u prvoj fazi rata (1991. i dobar deo 1992.) imali za podršku prečanskim Srbima čija se sudbina u tih godinu-dve dugoročno rešavala. Na jednoj strani imaš 1,8-2 miliona prečanskih Srba čija se sudbina lomi, a na drugoj strani imaš neki podnošljivi status quo na Kosovu. Tvoja teza je pustiti niz vodu ovih 2 milke prečanskih Srba i ići čačkati mečku na prostoru gde je nekih 200 hiljada Srba i 1,7-1,8 miliona Šiptara. Rezultat toga bi bio potpuni nestanak Srba preko Drine (o Srpskoj kakvu danas imamo bi mogli samo da sanjamo) i samo odloženi, ali neumitni, gubitak Kosova.

Inkvizitor
04-01-2013, 19:55
Kakav ustaški revival. Tko je od Srba ubijen u Hrvatskoj prije srpske pobune. Čuj ustaški revival. Ti si stvarno seronja bez ikakve želje za raspravom cilj ti je samo provociranje. Ne znam što radiš onda tu.

Previše si toleriran ti i tvoj bezobrazluk. Najbolje bi bilo da nas zaobiđeš.

Uroš
04-01-2013, 20:08
Kakav ustaški revival. Tko je od Srba ubijen u Hrvatskoj prije srpske pobune. Čuj ustaški revival. Ti si stvarno seronja bez ikakve želje za raspravom cilj ti je samo provociranje. Ne znam što radiš onda tu.

Previše si toleriran ti i tvoj bezobrazluk. Najbolje bi bilo da nas zaobiđeš.

Tebi na obraz ovo "seronja".

Vidi majstore, što se tiče mišljenja moje je i imam pravo na njega. Ako nemam pravo, u startu si fino trebao da napišeš, zabranjeno je takvo mišljenje, smatram ga provokacijom, a ne da me svako malo mažeš govnima... Meni su tvoja mišljenja isto provokacija, i što sad? Mislim to dociranje i uvrede preko tastature smaraju.

Nije problem da te zaobiđem, mogu i da ne pišem, a može i neko od nadležnih da mi uvede zabranu pisanja.

Inkvizitor
04-01-2013, 20:12
Tebi na obraz ovo "seronja".

Vidi majstore, to je moje mišljenje na koje imam pravo. Ako nemam pravo, u startu si fino trebao da napišeš, zabranjeno je takvo mišljenje, smatram ga provokacijom, a ne da me svako malo mažeš govnima... Mislim to dociranje i uvrede preko tastature smaraju više.

Nije problem da te zaobiđem, mogu i da ne pišem, a može i neko od nadležnih da mi uvede zabranu pisanja.

Mišljenje. To nije mišljenje. Gdje ti je dokaz za to mišljenje. To nije mišljenje to je provociranje bez želje za normalnom raspravom

Uroš
04-01-2013, 20:16
Mišljenje. To nije mišljenje. Gdje ti je dokaz za to mišljenje. To nije mišljenje to je provociranje bez želje za normalnom raspravom

A da ti fino otvoriš posebnu temu u vezi ustaškog revivala u Hrvatskoj, pa da tamo vidimo imam li ili nemam dokaza za takvo svoje mišljenje?

Ali ti si taj s autoprojekcijom jer si ti taj koji ne želiš normalnu raspravu, ti si taj koji iz onolikog mog komentara izvučeš taj delić jedne rečenice i kreneš da me zoveš seronjom. Onako mudato preko tastature.

Inkvizitor
04-01-2013, 20:49
A da ti fino otvoriš posebnu temu u vezi ustaškog revivala u Hrvatskoj, pa da tamo vidimo imam li ili nemam dokaza za takvo svoje mišljenje?

Ali ti si taj s autoprojekcijom jer si ti taj koji ne želiš normalnu raspravu, ti si taj koji iz onolikog mog komentara izvučeš taj delić jedne rečenice i kreneš da me zoveš seronjom. Onako mudato preko tastature.

ja da otvaram temu o ustaškom revivalu u Hrvatskoj :smijeh

pa nije ovo serbiancaffe ili krajinaforce jebote..

No vratimo se na temu, veliš Srbi pokušali kolonizirtai Kosovo između dva svjetska rata. Pa da..i Milan Pribičević je koloniziran na Kosovo pa su mu se rugali sami Srbi..odbacio sablju pa se uhvatio sijena. I vi ste komotan narod.

Inkvizitor
04-01-2013, 20:49
A što uopšte ti znaš o Rankoviću realno?

Vjerovatno više od tebe, realno.

1981
04-01-2013, 20:54
Da ti budem iskren.Jedino ste se i za Kosovo trebali boriti,jer sve drugo nije vaše.Ja priznajem da je Kosovo ustvari Srbija,ali to je ukratko izgubljena priča.A znaš kada?

To je to.Ja ovo govorin još kad san bija u vojsci daleke 1982.
Jbg največi problem Srba bili su Hrvati a za to vrime Šiptari dobili državu na Srpskoj zemlji.

EHO1983
04-01-2013, 22:41
Dakle, brojka srba u Kosovu nikad nije bila manja od pred IISR do 1989 i ovo niko ne usporava ovde

I za koloniste s te rekli tacno, tacno je da meta albanaca u drugi svetski rat su bili ti kolonisti a o mozda manje vise i autoktonci srbi, koji nikad nisu bili vise hajde recimo od 30% u Kosovi (sada ovde neki hrvati da mi kazu kako to onda Srbija izgubila svoju territoriju kad na tu territoriju NIKAD nisu zivjeli vise od 25-30% od svoje popullacije?!! stvarno ne kapiram vasu logiku tu?!?!). Tacno je, da vlast tada nije dozvolio da vise vrate te kolonisti koji nisu rodjeni u Kosovi, al ovde niko ne prica za mnoge kuadre sto su dosli dole is Srbije da rade, al tacno je da i srbi su prodavali ste so mogli i bolje posle su zivjeli u centralnoj Srbiju

Eh sad za Rankoviqa, pa do Rankoviqa do negde albanci su verovali u neki bolji zivot pod komunizmu, al sta je radio taj Rankoviq??? Blefer do negde je tacan, pa kolko albanaca su isli u Turskoj (po jednoj strategiju tada Jugosllavije i Turske da svi ljudi islamskoj veri mogu bez problema otici u naj dalekoj Turskoj gde nije zivio niko a sada se racuna da tamo zivi vise miliona albanaca?!?!), uz nevidjenoj torturu tada

Ziva istina je, da minimalan broj nikad nije pristavao ni o komunizmu ni u autonomiju nego za ujidinjenje s Albanijom... a sto se dogodilo 81-ve ne znamo, al do tada kunem vam se da opsti narod nije bio protiv Juge, al posle toga bila represija, pa Momerandum Akademije Nauke Srbije, pa do govora Sllobe (koji mnogi kazu da u taj dan on i nije hteo doci u Kosovoj Polju nego Stamboliq nije imao ni vrijeme ni ti cilja - ove su reci Azema Vllasija)... a posle sve znate

U 1991, kazu da Tudjman hteo ugurati Kosovu u rat, al Rugova na to nije pristao, i ovde nema primedme da to je bio dobar potez Rugove i Slloba nije imao zasto da pocne rat u Kosovu kad su svi bili mirni i jedan milicajac usred DRENICE radio krs kako je hteo

Istina je da Srbija propustio mnogo puta mogucnost da ima Kosovu, nije trebao da brutalno uradi sta je uradio 81-ve, samoubistvo je bilo 88-ma, a opet imao je mogucnost is Rambujeja, a to je bio poslednja najbolja sanca da Srbija jos bude u Kosovi... al ja mislim, opet bi bilo nemuge da u territoriju gde zivi samo 10% srba da ima tu territoriju, kamoli sada kad vise albanci nisu analfabeti, kad svi skoluju po celi svet a imaju i moc preko pare.

I za kraj, ni ja ne znam kako, mozda zbog same Srbije, ili mozda sto Albanci su mnogo dobri djaci i umeju da slusaju naj starije i naj velike nacije, naprimer kao Ameriku ;)

A za presevskoj dolinu, ako imate neki dobar atlas, pa da vidite jug Srbije gde taj rajon se zove "Toplica" pa da vidite sve ime sella su na albanskom, gde su proterani hiljade i hiljade albanaca kad Turska predala tu territoriju Srbi pred odlaska zauvjek Turske is Balkana

U Preshevu sigurno nece da bude vise rata, jel albanci tamo i necu i nemaju taj moc, al posledice za srbe sigurno qe da bude u samoj Kosovu a mozda i u sever Kosova,

bandira
04-01-2013, 23:16
Ma to je smešna teza, pojednostavljivanje, besmislica... Jeste, sad se sve desilo zbog toga što se otišlo na Hrvatsku?!

Pa Kosovo je 1991. potpuno pacifikovano, nema nikakvih turbulencija i protesta. Znači drži se pod nekom kontrolom, kakvom-takvom ali je mirno. Šta je bio izbor Srbiji, u trenutku dok se događa ustaški revival u Hrvatskoj i gde se naš narod tamo diže, da okrenemo stranu na ovu kosovsku stranu i čačkamo mečku s kako-tako pacifikovanim Šiptarima i izazovemo eskalaciju, a sunarodnike preko Drine gde se zakuvava sve više, ostavimo na ledini...

Logika sprske politike 1991. je u načelu bila ispravna, i trebalo su se nacionalne snage usredsrediti na pomoć onima kojima je u tom trenutku bila najpotrebnija, a to su Srbi u Hrvatskoj i kasnije Srbi u BiH. To što je realizacija te politike bila loša, to je druga stvar.

Uostalom, šta bi se desilo da se krenulo tom varijantom koju ti zagovaraš? Bacilo bi se sve na kartu rešavanja Kosova s krajnje neizvesnim ishodom, ustvari više-manje izvesnim jer rešenje koje ti zagovaraš (proterivanje šiptarskog stanovništva preko Prokletija) je teško izvedivo na kraju XX veka u toj meri da potpuno promeni etničku sliku Kosova. Za potpunu promenu etničke strukture Kosova je trebalo proterati bar 1,3-1,4 miliona Šiptara, pa ti vidi koliko je to realno da prođe bez širih posledica. Pošto je ta opcija neizvediva, najviše što bi mogli dobiti fokusiranjem na Kosovo u 1991. pa sledećih par godina, je neka jača pacifikacija šiptarskog elementa na Kosovu, dakle još čvršća kontrola. Ali to ne bi otklonilo uzrok, a uzrok je šiptarska demografska dominacija na Kosovu koja bi predstavljala hroničnu nestabilnost. I šta srpska politika dobije, kratkoročni i ne baš održiv politički prodor na kosovskom planu, ali takvo rešavanje bi nam izbilo kredit i instrumente koje smo bar u prvoj fazi rata (1991. i dobar deo 1992.) imali za podršku prečanskim Srbima čija se sudbina u tih godinu-dve dugoročno rešavala. Na jednoj strani imaš 1,8-2 miliona prečanskih Srba čija se sudbina lomi, a na drugoj strani imaš neki podnošljivi status quo na Kosovu. Tvoja teza je pustiti niz vodu ovih 2 milke prečanskih Srba i ići čačkati mečku na prostoru gde je nekih 200 hiljada Srba i 1,7-1,8 miliona Šiptara. Rezultat toga bi bio potpuni nestanak Srba preko Drine (o Srpskoj kakvu danas imamo bi mogli samo da sanjamo) i samo odloženi, ali neumitni, gubitak Kosova.

Daj više izađite sa imenima tih ubijenih Srba,ugroženosti u Hrvatskoj i što je to 1990/91 bilo u Hrvatskoj ,a nije danas u toj istoj Hrvatskoj.

1990 godine u Hrvatskoj predsjednik države partizanski general Tuđman,predsjednik vlade partizan udbaš Manolič,predsjednik sabora najveći partizan u Hrvata Mesić,ministar obrane partizan Špegelj,ministar policije partizan Boljkovac kojega srpska zajednica u Hrvatskoj lani proglašava najvećim antifašistom u Hrvata (valjda su oni onda fašisti kad su se pobunili protiv njega devedesetih),ministar u vladi Srbin,potpredsjednik sabora Srbin...pa di su te ustaše u Hrvatskoj 1990/91?

Počmite više argumentirano raspravljat sa konkretnim podacima,imenima,prezimenima,mjestima stradanja...a ne debilne floskule.
Koji je Srbin u Hrvatskoj nastradao do pokolja u Borovom Selu svibnja 1991?

Kosovo bi bilo vaše jedino u slučaju da ste protjerali cijelo albansko stanovništvo sa Kosova.To ste napravili 1999,a da ste to napravili 1991 buka bi trajala nekoliko dana i za vas bi stvar bila riješena.
Kao i za Oluju,kao za RS,kao za Cipar i sve druge slučajeve.

Da nestanak Srba preko Drine...koja smijurija,pa da niste zaratili u Hrvatskoj i imali prevelike apetite,imali bi ste u Hrvatskoj isto ono šta su vama Albanci imali na Kosovu kad ste im ukinili autonomiju i još više.
Tko bi Srbima uzeo vlast u Kninu,Benkovcu,Gračacu...?

BiH je mogla čekat rješenje do dana današnjeg.
Da niste muslimani onako satrali, oni bi do danas bili nespremni za rat i šetali sa titinim slikama.Nisu vam mogli uteć nikako.

Inkvizitor
04-01-2013, 23:25
Nije ti to neki argument bandira jer njima je i Stipe Šuvar bio ustaša :smijeh

na to tvoje će reći da je to dokaz da su hrvatski komunisti bili nacionalisti, za razliku od srpskih :smijeh

Ali ja ne mislim da bi mogli protjerat toliko Albanaca jer bi se sukob prelio na Makedoniju a to je onda kuršlus živi. Nisu se Ameri džabe prvo tamo stacionirali.

bandira
04-01-2013, 23:26
Dakle, brojka srba u Kosovu nikad nije bila manja od pred IISR do 1989 i ovo niko ne usporava ovde

I za koloniste s te rekli tacno, tacno je da meta albanaca u drugi svetski rat su bili ti kolonisti a o mozda manje vise i autoktonci srbi, koji nikad nisu bili vise hajde recimo od 30% u Kosovi (sada ovde neki hrvati da mi kazu kako to onda Srbija izgubila svoju territoriju kad na tu territoriju NIKAD nisu zivjeli vise od 25-30% od svoje popullacije?!! stvarno ne kapiram vasu logiku tu?!?!). Tacno je, da vlast tada nije dozvolio da vise vrate te kolonisti koji nisu rodjeni u Kosovi, al ovde niko ne prica za mnoge kuadre sto su dosli dole is Srbije da rade, al tacno je da i srbi su prodavali ste so mogli i bolje posle su zivjeli u centralnoj Srbiju

Eh sad za Rankoviqa, pa do Rankoviqa do negde albanci su verovali u neki bolji zivot pod komunizmu, al sta je radio taj Rankoviq??? Blefer do negde je tacan, pa kolko albanaca su isli u Turskoj (po jednoj strategiju tada Jugosllavije i Turske da svi ljudi islamskoj veri mogu bez problema otici u naj dalekoj Turskoj gde nije zivio niko a sada se racuna da tamo zivi vise miliona albanaca?!?!), uz nevidjenoj torturu tada

Ziva istina je, da minimalan broj nikad nije pristavao ni o komunizmu ni u autonomiju nego za ujidinjenje s Albanijom... a sto se dogodilo 81-ve ne znamo, al do tada kunem vam se da opsti narod nije bio protiv Juge, al posle toga bila represija, pa Momerandum Akademije Nauke Srbije, pa do govora Sllobe (koji mnogi kazu da u taj dan on i nije hteo doci u Kosovoj Polju nego Stamboliq nije imao ni vrijeme ni ti cilja - ove su reci Azema Vllasija)... a posle sve znate

U 1991, kazu da Tudjman hteo ugurati Kosovu u rat, al Rugova na to nije pristao, i ovde nema primedme da to je bio dobar potez Rugove i Slloba nije imao zasto da pocne rat u Kosovu kad su svi bili mirni i jedan milicajac usred DRENICE radio krs kako je hteo

Istina je da Srbija propustio mnogo puta mogucnost da ima Kosovu, nije trebao da brutalno uradi sta je uradio 81-ve, samoubistvo je bilo 88-ma, a opet imao je mogucnost is Rambujeja, a to je bio poslednja najbolja sanca da Srbija jos bude u Kosovi... al ja mislim, opet bi bilo nemuge da u territoriju gde zivi samo 10% srba da ima tu territoriju, kamoli sada kad vise albanci nisu analfabeti, kad svi skoluju po celi svet a imaju i moc preko pare.

I za kraj, ni ja ne znam kako, mozda zbog same Srbije, ili mozda sto Albanci su mnogo dobri djaci i umeju da slusaju naj starije i naj velike nacije, naprimer kao Ameriku ;)

A za presevskoj dolinu, ako imate neki dobar atlas, pa da vidite jug Srbije gde taj rajon se zove "Toplica" pa da vidite sve ime sella su na albanskom, gde su proterani hiljade i hiljade albanaca kad Turska predala tu territoriju Srbi pred odlaska zauvjek Turske is Balkana

U Preshevu sigurno nece da bude vise rata, jel albanci tamo i necu i nemaju taj moc, al posledice za srbe sigurno qe da bude u samoj Kosovu a mozda i u sever Kosova,

Po kojem međunarodnom pravu je Kosovo dobilo status države?

Hoće li onda sve nacionalne manjine u drugim državama moći proglasiti neovisnost?

Srbi imaju dvostruka mjerila.Ono što je dozvoljeno Srbima nije Albancima.
To jest po pitanju propale krajine u Hrvatskoj srpski narod se smije izdvojit iz države,a po pitanju Kosova Albanci iako su imali status AP se ne smiju izdvojiti.

Ovakvu situaciju da su u oba slučaja Srbi izgubili je stvarno umijeće sa njihove strane.I to u onakvom odnosu snaga kakvog su Srbi imali.Od naoružanja,međunarodne podrške...šta su Srbi imali početkom devedesetih,stvarno idiotizam.

Mislim da ni vama Albancima na Kosovu još nije jasno kako ste uspili dobit državu.Stvarno ste kao narod odigrali maestralno,to jest vaši političari i za to vam svaka čast.

bandira
04-01-2013, 23:36
Nije ti to neki argument bandira jer njima je i Stipe Šuvar bio ustaša :smijeh

na to tvoje će reći da je to dokaz da su hrvatski komunisti bili nacionalisti, za razliku od srpskih :smijeh

Ali ja ne mislim da bi mogli protjerat toliko Albanaca jer bi se sukob prelio na Makedoniju a to je onda kuršlus živi. Nisu se Ameri džabe prvo tamo stacionirali.

Nije tamo tada još bilo nikoga od svjetskih čimbenika.
A šta bi se i prelilo na Makedoniju,šta to Srbe briga.Osim šta su valjda u svojoj megalomaniji i Makedoniju vidili kao Srbiju.

Kažem ti ,da su ih protirali 1990 ili 1991 bilo bi prošlo svršeno vrime.Naravno da bi morali isprovocirat neki sukob,a to Srbima nije problem.Siti se slučaja Mlinar u Benkovcu.

A sa druge strane su tribali vodit one glupave pregovore šestorke o uređenju jugovine.Samo bi malo odgodili rat u Hrvatskoj.

Inkvizitor
04-01-2013, 23:55
Nije tamo tada još bilo nikoga od svjetskih čimbenika.
A šta bi se i prelilo na Makedoniju,šta to Srbe briga.Osim šta su valjda u svojoj megalomaniji i Makedoniju vidili kao Srbiju.

Kažem ti ,da su ih protirali 1990 ili 1991 bilo bi prošlo svršeno vrime.Naravno da bi morali isprovocirat neki sukob,a to Srbima nije problem.Siti se slučaja Mlinar u Benkovcu.

A sa druge strane su tribali vodit one glupave pregovore šestorke o uređenju jugovine.Samo bi malo odgodili rat u Hrvatskoj.

Zato jer je rat u Makedoniji fitilj pod bure baruta. Ne bi mogli.

blam
05-01-2013, 00:00
Po kojem međunarodnom pravu je Kosovo dobilo status države?

e tu su Srbi jos jednom pucali sebi u nogu..

Sami se obratili medjunarodnom sudu sa pitanjem "Dali je proglasenje drzavnosti Kosova protiv medjunarodnog prava?" i dobili su odgovor od medjunarodnog suda kako sledi..

"The court delivered its advisory opinion on 22 July 2010; by a vote of 10 to 4, it declared that "the declaration of independence of the 17 February 2008 did not violate general international law because international law contains no 'prohibition on declarations of independence".

a mogli su slobodno da pitaju "dali je proglasenje drzavnosti u skladu sa medjunarodnim pravom", :D

A kad pricate o "proterivanju Srba sa Kosova" posle drugog svetskog rata covek moze da dobije utisak da su Albanci bili najpriviliegirani narod u bivsoj drzavi.

Koje su to (ozbiljne) balisticke cete operirale po recimo Pristini, Gnjilane, Mitrovici, Lipljan, Obilic, Kosovo Polje i koje su bile toliko jake da proteraju hiljade i hiljade Srba sa Kosova. Nemojte da pominjete Drenicu, Kacanik i slicno gde ionako Srba je bilo na desetine, ili nije ih uopste bilo..

da se vratim kod pocetnog pitanja jos jednom.

Srbija je svojim ponasanjem izgubila svako pravo na Kosovo. Ne samo moralno, vec i politicko.

Kako i sami kazu usli su u "rat za Kosovo" i izgubili su taj rat, odnosno Kosovo.

bandira
05-01-2013, 00:04
Zato jer je rat u Makedoniji fitilj pod bure baruta. Ne bi mogli.

može bit i da si ti u pravu,zakompliciralo bi se sa Bugarima i Grcima,a ko zna bi li oni ratovali ili samo verbalno...

sam sam kriv,ja sam počeo što bi bilo kad bi bilo a tako se ne može riješit problem,ode rasprava u tri k...nikad kraja....

ispalo je kako je ispalo i bolje da se držimo stvarnih događaja

Inkvizitor
05-01-2013, 00:05
može bit i da si ti u pravu,zakompliciralo bi se sa Bugarima i Grcima,a ko zna bi li oni ratovali ili samo verbalno...

sam sam kriv,ja sam počeo što bi bilo kad bi bilo a tako se ne može riješit problem,ode rasprava u tri k...nikad kraja....

ispalo je kako je ispalo i bolje da se držimo stvarnih događaja

Ma ok..to je sve dio rasprave.

bandira
05-01-2013, 00:12
e tu su Srbi jos jednom pucali sebi u nogu..

Sami se obratili medjunarodnom sudu sa pitanjem "Dali je proglasenje drzavnosti Kosova protiv medjunarodnog prava?" i dobili su odgovor od medjunarodnog suda kako sledi..

"The court delivered its advisory opinion on 22 July 2010; by a vote of 10 to 4, it declared that "the declaration of independence of the 17 February 2008 did not violate general international law because international law contains no 'prohibition on declarations of independence".

a mogli su slobodno da pitaju "dali je proglasenje drzavnosti u skladu sa medjunarodnim pravom", :D

A kad pricate o "proterivanju Srba sa Kosova" posle drugog svetskog rata covek moze da dobije utisak da su Albanci bili najpriviliegirani narod u bivsoj drzavi.

Koje su to (ozbiljne) balisticke cete operirale po recimo Pristini, Gnjilane, Mitrovici, Lipljan, Obilic, Kosovo Polje i koje su bile toliko jake da proteraju hiljade i hiljade Srba sa Kosova. Nemojte da pominjete Drenicu, Kacanik i slicno gde ionako Srba je bilo na desetine, ili nije ih uopste bilo..

da se vratim kod pocetnog pitanja jos jednom.

Srbija je svojim ponasanjem izgubila svako pravo na Kosovo. Ne samo moralno, vec i politicko.

Kako i sami kazu usli su u "rat za Kosovo" i izgubili su taj rat, odnosno Kosovo.

o povijesnim previranjima na Kosovu nemam pojma,tako da nemam šta pisat o tome.

Normalno da događanja na Kosovu stavljam u kontekst Hrvatske jer tako lakše shvaćam situaciju.Uglavnom kako će biti i što će biti je meni u rangu događanja u Palestini,Siriji ili neznam ni ja di.Periferna,nevažna tema.

Uglavnom,ljudski je i volio bi da se sve mirno riješi zbog samih ljudi dole koji žive i da ne izgubimo mi u Hrvatskoj još koju turističku sezonu.

EHO1983
05-01-2013, 00:12
Pa tu je poenta, albanci kao manjina postojali posle ukinute autonomije (90-te), a ta autonomija od 74-te manje vise je bio ka Replubika, ako nije bio tako zasto Slloba ukinio to?! (da ne govorim s drugim dokumentima kad KP Kosova u sello Bunjan, papiri jos zivi, da Kosovo moze posle rata da ima minimalno pravo za referendum gde ce, u Albaniju ili ne, al ti papiri odmah posle rata nisu vazili vise, najmanje ne zvanicno

Pa posle bila ukinuta ta autonomija (sto ni mi nismo voljeli bas, jel smo trazili Republiku taman i zvanicno kao minimalnu opciju, jel smo imali teritoriju s 90% albanaca, pa jos samo albanci vise od miliun ljudi nisu imali tu republiku u Jugi a svi drugi su imali, pa i s manjim populacijom)

Pa posle rat, pa posle preterivanje vise od 1 miliun albanaca, pa intervencija NATO-a...i na kraj, s akcijom same Serbije i Medjunarodni sud u Hag, ta Nezavistnost postala pravo i priznato, sada od 100 zemalja sveta.

Vi mozete pitati, zasto Grcka ostala u zapadnoj sferi a Albanija ne?, U Grckoj je bio gradjanski rat, al Rusija nije ni pokusao da mu pomogne komunistima i tamo ostali pro-zapadne stranke, a u Albaniju NE, gde je bilo vise pro-zapadni stranke nego u samoj Grckoj, dakle lakse je bio da Albanija bude u zapadnoj sveri, al ne, englezi pomogali komunistima a ne ballistima (koji su bili pro-zapadni)... pa jos dalje, poslije Albanija je bila prva i poslednja zemlja sto je proterivao ruske-komunisticke snage, i nije opet predjao u drugoj strani sfere. Znam za podele strane sfere, i tu albanci najmanje su bili krivi, jel za to su dogovorili u Jalti da tako bude, i posle 90-te nekako sve je okreceno u naso, za nas, pravo!

Stfarno ne mislim da smo tolko maestralno odigrali, vise sigurno dobro smo ucili, strogo pro-amerikanci (mozda prvi tako strogo pro amerikanski narod u Ballkan) pa smo znali da slusamo kako nam kazu, sigurno tu je uticaj jednog od najvecog albanskog lobija u Americi, pa samo Amerika nas je spasao u 1913 kad cvrsto bio u strani Albanije da postane drzava

Evo jednog sjajnog upisa kod nas u novine, autotenticne price Stalina, Edvard Kardelja, inostrani ministra Simiqa, i ambasadora u Moskvi Velko Popoviqa u 1947 godini, a prvi upis je imao Beogradska Borba (12-13 august 1989g.). Kad ga provedim postaviqu ovde.

Stvarno izvinjavam za moj piseni jezik, ja citam i znam 100% i hrvatski i sprski pa i na cirilicom, al da pisem vidim svoga boga :((((

blam
05-01-2013, 00:27
Evo jednog sjajnog upisa kod nas u novine, autotenticne price Stalina, Edvard Kardelja, inostrani ministra Simiqa, i ambasadora u Moskvi Velko Popoviqa u 1947 godini, a prvi upis je imao Beogradska Borba (12-13 august 1989g.). Kad ga provedim postaviqu ovde.

Stvarno izvinjavam za moj piseni jezik, ja citam i znam 100% i hrvatski i sprski pa i na cirilicom, al da pisem vidim svoga boga :((((

aman daj ja da ti prevedem :D

SarajkaDjevojka
05-01-2013, 11:21
Srbija više uopće nije ozbiljno shvaćena kao drzava u regionu.Propustili su trenutke kad je trebalo oštro reagirati u strahu od MZ i USA, tako da ovi pregovarački pokušaji djeluju neozbiljno a sasvim sigurno ni klimava vanjska politika koju vode ne ulijeva povjerenje gradjanima.Nikolić i Dačić kao da su izgubili kompase, malo bi se igrali radikalno - tvrdokornih Srbendi, a malo bi suradjivali sa susjedima, MZ i vodili zemlju ka EU integracijama.Po pitanju Kosova njihovo stanovište se mijenja svakodnevno, a s tim i retorika.Sigurno ni samim Srbima u Srbiji nije jasno gdje točno vodi ova priča.I kakav Srbiju rasplet očekuje.Najednostavnije rečeno vozdi u BG bi i " Jare i pare ".Ugoditi dakle radikalno nastrojenim Srbima, no ne zamjeriti se ni svjetskim moćnicima.Priče i obećanja preko kojih su zasjeli na tron odavno su prezvakane.I u potpunosti neostvarive.Psi Laju, karavane prolaze.Pa tako čujemo Nikolića sa spornim izjavama o Vulovaru, HR generalima, BiH ili Kosovu.U biti se ništa pozitivno ne dešava.Pat pozicija.

EHO1983
05-01-2013, 22:03
STALIN – Pa kako imate odnose s albancima? Hodza kao zali na vase politickih savetnika u njihovoj vojsci, oni kao oslabljaju disiplinu, zar ne?

E. KARDEL – Ovo je nesto novo za nas. Oni nam nikad nista nisu rekli o tome.

STALIN – Kakva je porelko albanaca?

E. KARDEL – Oni su potomci Iliria.

STALIN – Secam se Tito mi je rekao da su oni kao Baskijci.

E. KARDEL – To je istina.

S.SIMIC – Postoje dokazi koji kazu da su Albanci naj stariji ljudi u Balkanskom poluostrvu. Neke njihovi reci dokazu da albanski jezik je starijih od Grka. Njihova rec "Afrodita" (na albanski AFERDITA - BLIZU DAN) je pozajmlena iz albanskog jezika. U grckom jeziku ova rec nema smisla.

STALIN – Ovaj narod zaostao mnogo u razvoju.

POPOVIC – Albanci su vrlo hrabri i odani.

STALIN – Ovako su bili kod nas cuvashi. Ruski carevi stavili u licnu strazu.

E. KARDEL – Kod nas, u teritoriju Kosova i Metohiju danas zive vise albanaca nego srba. Mi mislimo da kasnije, kada se uspostave teshnje veze s albancima, da te teritorije im dati onima.

STALIN – Pa kako albanci desili na ovim prostorima?

E. KARDEL – Doselili se u ovom regionu u vreme Turaka. Deo stanovnistva je asimilovan.

STALIN – Ali kako je moguce da jedan narod sa nizim nivoom razvijenosti, bila u stanju da postigne takvu stvar? Kako se objasnjava?...

(Ovo je objavljeno prvo u beogradskom dnevnom listu "Borba", od 12-13 avgusta 1989, a sada je objavljao albanski ambasador Shaqir Vukaj, u njegovoj knjizi "Rusija i Kosovo")

Kardelj je bio drugi posle Tita u tadasnjoj Jugoslaviji, Simic je bio jugoslovenski ministar inostranih poslova i Popovic je bio jugoslovenski ambasador u Moskvi. Razgovor je bio u Moskvi 1947g.

U ovaj dijalog kako sami mozete vidjeti bilo mnogo zagonetki, a kakve pitanje od Stalina, i kakve nelogicne odgovore od jugosllavena, prvo su iliri, a posle stigli u vrijeme turca...a vidi se da Staljin znao mnogo dobro situaciju dole,...i za kraj, za Hodzu Staljin je bio njegov omiljen covek jel je spasio Albaniju da ne postane 7 republika jugosllavije

Inkvizitor
05-01-2013, 22:23
Da si ti živ i zdrav, Staljin je nagovarao jugoslavenski vrh da što prije Albaniju prisajedine Jugoslaviji

EHO1983
05-01-2013, 22:40
A onda zasto nije?

Inkvizitor
05-01-2013, 22:44
A onda zasto nije?

Nisu htjeli Jugosi..Tito je htio Bugarsku u federaciju al kao sedmu republiku dok su Bugari htjeli pola-pola..al za to ionako nije bilo šanse jer Rusi to nikad ne bi dopustili..nudili su Albaniju.

EHO1983
05-01-2013, 22:51
Niti jedini albanski historicar ne pokazuje to, pa ni Hodza pa niti jedan albanski komunisticki funkcioner. Cudim se tvojoj teznju stvarno. Hodza je likfidirao jugosllonskog coveka, Kocija Xoxe bash zbog toga. Citaj jos jednom taj popis, kad bi Albanija bila 7republika onda mozda dali toj republici i Kosovo a ne kako je bio rec da Kosovo posle rata ima mogucnost da pripadne albansku drzavu, kako i je bilo pod okupaciju njemca i italiana

milky way
07-01-2013, 04:52
http://www.glas-slavonije.hr/186144/2/Istaknuta-albanska-zastava-na-jugu-Srbije

http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Musliu-Albanska-zastava-u-Dobrosinu-ce-ostati.lt.html

Zastava Albanije stoji od maja 2002. godine u selu Veliki Trnovac, na jarbolu grobice komandanta OVPMB Ridvana Ćazimija, poznatijeg kao „komandant Leši”, koji je bio šef albanskog pregovaračkog tima 2001. godine.

U Bujanovcu, na zgradi gde su smeštene prostorije Nacionalnog saveta Albanaca, od osnivanja ovoga tela do danas, istaknuta je samo zastava države Albanije.

U Srbiji je pripadnicima nacionalnih manjina zakonom zabranjeno isticanje zastava drugih država bez zastave Republike Srbije. :kez

NorthStand
08-01-2013, 18:17

protiv koga i čega se diže, protiv Franje Tuđmana? protiv većinskog naroda SRH? i još jedna stvar za tebe i većinu srba, vi ste došli preko drine skupa s turcima, to dovoljno govori o vašem pravu da branite tu zemlju od tobožnje agresije domaćeg stanovništva. pa svakom tko imalo prouči povijest, zna od kada se srbi masovno pojavljuju u BiH i HR, i meni nema većeg argumenta od tog koliko ste vi bolestan narod. kad stalno imate potrebu svojatat tuđu zemlju, i zazivat pobune i ustanke protiv stanovništva koje je u tim krajevima gdje to radite oduvijek prisutno za razliku od vas. malo turci, malo prva i druga jugoslavija, vama su dali za pravo da vršite agresiju na HR i BiH. tobože u ime obrane srpstva i srba, srećom ipak je takvoj nakaradi odzvonilo, i stvari su stavljene pod kontrolu iako se dugo vremena zbog ovih domaćih hrvatskih idiota vama žmirkalo i na neki način prešutno odobrili da uzurpirate prostor nekadašnje jugoslavije bez ikakvog otpora ostalog stanovništva nesrpske nacionalnosti. zato ste najglasnije kritičare svoje politike, htjeli ušutkat ratom i ubijanjem. znali ste ako hrvatsku porazite, ove ostale narode biti će puno lakše kontrolirat. na sreću, pokazalo se Franjo Tuđman za vas je bio pretvrd orah, kao i hrvatska vojska koja vam je iako mnogo slabija u naoružanju pružila i više nego kvalitetan otpor.

nitko nije htio vaš egzodus, već ste ga vi s svojim nepriznavanjem država u regiji, sami isprovocirali. naravno kad dođe do rata, dolazi i do egzodusa ljudi. da ste vi nas porazili, na teritoriju tzv velike srbije vjerojatno ne bi ostala ni naznaka da su tu nekada živjeli hrvati od stoljeća sedmog. koliko god vi sebe prikazivali ko žrtve, prava je istina ipak malo drugačija. kao što ni 1941, niste digli ustanak protiv NDH zbog tlačanje i progona srba već isključivo zbog proglašenja hrvatske države. dakle motiv vaše pobune nije bilo tlačenje od strane hrvata, već činjenica da je uspostavljena hrvatska država unutar čijih granica živi i određeni broj srba po ondašnjim informacija 1.750.000! dakle, ne negiram činjenicu da je NDH bila neprijateljski nastrojena prema srbima. već govorim o tome da je motiv vaše pobune, bio sasvim nešto drugo od onoga što vi prezentirate svojoj javnosti. tako ste i 1991, počeli s pobunom s pričom da će srpski narod nestat da će ustaše sve srbe pobit. a da to niste radili, u hr bi danas najnormalnije živjelo 550.000 srba. iako osobno meni je drago da ih nema više od 200.000, jer ni ovih 200.000 ne puca od pretjerana ljubavi prema državi u kojoj živi. ne vidim zašto bi itko na ovome svijetu, tolerirao narod koji ne poštuje državu u kojoj živi? šta bi ja trebao reći, da žalim što su otišli? pa naravno da ne žalim, niti za jednim onim smradom koji je oružje uzeo u ruke da bi porazio hrvatsku i uspostavio veliku srbiju. drugi je par rukava, što vi sve povijesne činjenice želite prikazat kao nekakvu hrvatsku zadojenu mržnu protiv vas. a prava je istina, da je prvi pokolj na teritoriju (S)RH bio vaše djelo, i da su svi ti pokolji imali za cilj etnički očistit prostor od hrvata da bi buduća velikosrpska država bila što čišća od "neprijateljskog utjecaja".

možemo mi godinama ovdje raspravljat, ali dok god vama srbima netko ne napravi ono što ste vi nama napravili nećete vi razumjet ništa i pravit ćete se ludi po običaju. da je hr uništila i okupirala trećinu srbije, onda bi vi imali razloga pričat o mržnji hrvata prema vama. ovako nemate, jer niti ndh niti rh nisu izvršili agresiju na srbiju, niti je ikada hrvatskim nacionalistima bio za cilj okupacija srbije kao što je stalni cilj svim srpskim nacionalistima okupacija hrvatske. i tu je za mene priči kraj, to su činjenice sve ostalo što dolazi iz vaših redova o povijesti je teška budalaština i mitomanija.

clash
08-01-2013, 18:33
meni je susjed, koji je u YU bio milicajac i poslalo ga u 80ima na kosovo 'da radi red', svašta pričao o dješavanjima tamo...kad je drugi put trebao otič dolje, odbio si je prst na ruci i išao u invalidsku mirovinu, samo da izbjegne one stvari, koje su tamo morali radit...

Blefer
09-01-2013, 10:49
svašta se na ovoj temi može pročitati neki pokaušavaju da umešaju i BIH i hrvatsku čak i Mars a mnogi nemaju pojma o kosovu već im mišljenje kroji tv koji gledaju

Odovorio sam na pitanje koliko je Srba bilo pre II svetskog rata na KOsovu pa da kažem da je u to vreme Albanaca bilo 350000 i da koliko god propaganda to pokušava da izvrgne današnje podatke znamo pa tako posle 50 i više godina zuluma i srpskog genocida nad Albancima njih ima 1,5 do 2 miliona a Srba oko 50000 bez severnog dela iako su Srbi bili sve to vreme povlašćeni držali bolje pozicije i imali vlast u rukama
U moderno doba značajnije od topova i tenkova je imati medije u rukama i vešto plasirati informacije jer se tako pripremi teren za ono što će na kraju tenkovi i topovi samo odraditi, kako i koliko Srbi imaju medijskog unanja i moći videli smo u zadnjih 20 godina a plašim se da će to biti i dalje tako ako ne i gore pošto beogradski mediji više izveštavaju na stranu srspkih suseda nego li u interesu srpske države i naroda, zašto je tako ne bih sad da ulazim u detalje ...
Srbi nisu bili većina na KOsovu ali su većinski vlasnici zemlje bili do 1999 a danas prodajom pod pretnjama i pritiskom to se polako izmenilo, kako to funkcioniše najbolje pokazuje primer gradova na KOsovu gde danas sem u severnoj Mitrovici nema više Srba možda poneki pojedinac ili desetine u najboljem slučaju kad je Priština u pitanju
Srbi su predviđeni za život u rezervatima i naravno da će se naći neki "pošteni" da to pokaže kao dobru politiku vlasti iz Prištine jer će primati dobru lovu za to uostalom imali su i Albanci neke "poštene" 90-tih

NorthStand
09-01-2013, 16:05
isto to ja tvrdim za tobožnji genocid nad srbima u ndh, dakle broj srba je bio poprilično sličan onome i prije nego je rat počeo. dakle vi nemate utemeljenja za takve tvrdnje, iako je nedvojbeno nekoliko stotina tisuća srba manje, ali isto toliko je i hrvata manje nakon tog rata, pa mi ne pričamo o genocidu kako to vi radite. mitomanija je previše prisutna na ovim prostorima, i stvarno ne vidim zašto neki imaju potrebu žrtve uveličavat i množit puta 10 ili 100. albanci vjerojatno nisu doživjeli genocid, ali vjerojatno ih je dosta pobijeno, kad kažem dosta mislim na otprilike nekoliko desetaka tisuća ljudi. i sada u ovom zadnjem ratu, ste protjerali skoro milion albanaca s kosova, i umalo uspjeli u naumu da etnički očistite kosovo. i što god vi pričali, da nije došlo do NATO intervencije vi bi napravili još jednu RS od Kosova. prema tome, vaša politika je pogubna prije svega za vas, jer vam nijedan plan nije u potpunosti uspio. pa niste vi ni u BiH htjeli "samo" 49% teritorija, već cijeli teritorij BiH. kao što ste i htjeli cijelo kosovo posrbit na silu, i naselit srbe protjerat albance itd. pa nisu ljudi blesavi, pa i ova amerika koliko god bila šugava država ipak je koliko toliko informirana o vašim planovima, i po meni u redu je da je stala iza kosova jer bi sudbina albanaca koji su većina na kosovu vjerojatno bila daleko tragičnija da se ona nije uplela skupa s nato savezom. ne razumjem, zašto bi se vama dozvolilo da to radite? po kojim to moralnim i ostalim zakonima i propisima, svijet je trebao već 1990ih odreagirat pa ne bi došlo ni do rata ni do stvaranja tzv RS koja je čisti produkt zločina i zločinačke politike. ali ne, svi ćemo se pravit glupi i žmirit na oba oka, da nam se srbi ne bi naljutili. fućka se meni za albance, ali ja kad nešto smatram nepravednim, a nepravedno je stanovništvo koje je debela većina na kosovu protjerat ja na to ne mogu biti nesvrstan. albanci su bili žrtve velikosrpske politike, koliko i mi u hr. i naravno da na to gledam tako, nego nak oji način bi to trebao gledat? Kosovo je nezavisnot dobilo, baš zbog tog pokušaja da se nasilnim putem promjeni stanje na terenu. to je ono što španjolska slovačka i ostale države koje ne priznaju kosovo ne razumju, i ne žele razumjet iz svojih osobnih razloga. ja to razumjem, i podržavam nezavisnost kosova, a i mislim da je dugoročno gledano za vas srbe daleko bolje da kosovo bude nezavisno, jer vi se s natalitetom koji albanci imaju ne možete nosit i ne da bi vas preplavili samo na kosovu već i na dobrom djelu juga srbije. ovako ćete imat jasno defnirane granice, iza kojih ćete moći strogo regulirat stanovništvo.

granicar
18-01-2013, 12:37
Evo, prošao je 17.siječanj, Dačić se susreo s Tačijem i legalizirao carinu na granici s KOsovom. Mučno mu je bilo to izgovoriti, stalno je micao glavu lijevo, desno, mucao, tražio prave riječi, ali suština je slijedeća: granica s Kosovom postaje "prava", mora se platiti carina kao i drugdje, a idu li novci u Prištinu ili u neki "fond" uopće nije bitno kad se mora platiti.
Puno toga je već rečeno, osobito sam zadovoljan Urošem budući je Beograđanin, pa ću samo komentirati spomenike iz kuta zemunskog Hrvata. Naravno da je glupust što su Albanci uopće postavili taj spomenik u Preševu, jer da ondje funkcionira srpska država, to se nikako nije moglo ni dogoditi. Sad, kad je već to napravljeno, Srbija ne smije brutalnom silom porušiti, kad ima reputaciju siledžije. Inače, ja bih osobno podržao rušenje spomenika. Međutim, u Borovu također ima "nelegalnih" spomenika srpskim "osloboditeljima", pa i Šoškoćaninu, i nitko ih ne ruši. Tek ponekad se čuje neki prosvjedni glas, koji hrvatska država ignorira. Dakle, Srbija nema isti kriterij prema onome što Srbi čine u Hrvatskoj i BiH, u usporedbi s albanskim akcijama u Srbiji i to predstavlja problem. Eto, kako rekoh, prošao je 17.1. i vidimo kako je Dačić pogazio riječ. Nije ju trebao ni davati, kad je znao da se njega ne pita. Imao je on priliku prije dvadeset godina, pa su odlučili tenkovima riješiti ono za šta je potrebna fligranska politička igra i završili kao sljedbenici balkanskoga kasapina. Čini se da preveliko oslanjanje na Putinovu Rusiju ponovno daje krila takvim jastrebovima, ali u konačnici to ne može dobro svršiti.

granicar
18-01-2013, 12:41
meni je susjed, koji je u YU bio milicajac i poslalo ga u 80ima na kosovo 'da radi red', svašta pričao o dješavanjima tamo...kad je drugi put trebao otič dolje, odbio si je prst na ruci i išao u invalidsku mirovinu, samo da izbjegne one stvari, koje su tamo morali radit...

I ja poznajem nekoliko mojih susjeda koji su nemilosrdno gazili Albance po Prištini, samo se to nije smjelo pokazati u javnosti. Jednako tako su ubijani i 1999. godine. Sad će netko reći "A srpske žrtve?", pa ću potvrditi da ih je bilo, naravno, ali jedno je terorizam, a drugo organizirana državna represija.

caporegime
18-01-2013, 17:49
zanimljivo, a da je netko prije 6 i više godina ponudio albancima ovo što se u srbiji sad stidljivo provlači, odnosno podjela kosova na dva djela, odmah bi prihvatili.
sad ni ono što se srbima bilo malo i neprihvatljivo djeluje kao nedostižni cilj.
ipak, nije nemoguće da se pojave glasovi i zahtjevi u vidu zamjene teritorija i to ne kao kuloarsko razmatranje nego kao konkretan prijedlog.

NorthStand
19-01-2013, 17:02
Evo, prošao je 17.siječanj, Dačić se susreo s Tačijem i legalizirao carinu na granici s KOsovom. Mučno mu je bilo to izgovoriti, stalno je micao glavu lijevo, desno, mucao, tražio prave riječi, ali suština je slijedeća: granica s Kosovom postaje "prava", mora se platiti carina kao i drugdje, a idu li novci u Prištinu ili u neki "fond" uopće nije bitno kad se mora platiti.
Puno toga je već rečeno, osobito sam zadovoljan Urošem budući je Beograđanin, pa ću samo komentirati spomenike iz kuta zemunskog Hrvata. Naravno da je glupust što su Albanci uopće postavili taj spomenik u Preševu, jer da ondje funkcionira srpska država, to se nikako nije moglo ni dogoditi. Sad, kad je već to napravljeno, Srbija ne smije brutalnom silom porušiti, kad ima reputaciju siledžije. Inače, ja bih osobno podržao rušenje spomenika. Međutim, u Borovu također ima "nelegalnih" spomenika srpskim "osloboditeljima", pa i Šoškoćaninu, i nitko ih ne ruši. Tek ponekad se čuje neki prosvjedni glas, koji hrvatska država ignorira. Dakle, Srbija nema isti kriterij prema onome što Srbi čine u Hrvatskoj i BiH, u usporedbi s albanskim akcijama u Srbiji i to predstavlja problem. Eto, kako rekoh, prošao je 17.1. i vidimo kako je Dačić pogazio riječ. Nije ju trebao ni davati, kad je znao da se njega ne pita. Imao je on priliku prije dvadeset godina, pa su odlučili tenkovima riješiti ono za šta je potrebna fligranska politička igra i završili kao sljedbenici balkanskoga kasapina. Čini se da preveliko oslanjanje na Putinovu Rusiju ponovno daje krila takvim jastrebovima, ali u konačnici to ne može dobro svršiti.

Srbi oduvijek imaju dvostruke kriteriji, jedni važe kad su oni u pitanju, a drugi kad su ostali u pitanju. Ko da su kopirali engleze, to je njihov način vođenja politike, vjerojatno ih dotični zato i cijene jer vide nekoga tko ima slične osobine. Rusija se neće mješat u te sporove direktno, da se htjela umješat ne bi dozvolila da Srbija bude mjesecima bombardirana bez njihovog uključenja u sukob. Jasno je da su Srbi previše podložni rusima, i da previše očekuju od njih, odnosno previše se oslanjaju od njih. Saveznike bi morali potražit i na drugim mjestima, a pošto trenutno zapada kroji politiku svijeta, nema im druge nego preko suradnje s SAD i EU doći do nekakvog zadovoljavajućeg riješenja. Iako sumnjam da će oni ikada iskreno surađivat s dotičnima, jer mrze njih koliko i nas. Tako da, samo istok je na cijeni kad su Srbi u pitanju.

a i ta razmjena teritorija je glupost, jer onda će svi u regiji počet potezat to pitanje, tamo gdje većinski žive. nije normalno da srbi na konto etničke čistoće na sjeveru kosova, traže da ga pripoje srbiji. ta njihova politika je bolesna, i oni još uvijek nisu shvatili koliko su zla napravili s tom politikom, a ni neće jer što vieš sranja i zla naprave još postanu gori u luđi u nastojanju da to ostvare, a svijesni da ne mogu ludiliu nema kraja. neka neka, odbila im se debelo od glavu takva politika, po meni nikakva razmjena teritorija ne bi smjela doći u pitanje, jer onda možemo i mi zahtjevat pripajanje bih hrvata hrvatskoj! srbi srba iz rs, to đoranje teritorija bio opasni presedan, koji bi natjerao i ostale na pobunu. i mađari u rumunjskoj, bi mogli doći do sličnog zaključka, mislim da ta ideja neće na kraju naći plodno tlo, i da će se srbi morat pomirit sa suverenom terorističkom državom kosovo. :D

milky way
20-01-2013, 09:55
http://www.vecernji.hr/vijesti/uklonjen-sporni-spomenik-ovpbm-presevu-clanak-499779

Maradona
20-01-2013, 11:22
Normalno da je uklonjen.Toliko o hrabrim siptarima koji ce cuvati i braniti svoj spomenik.No america no party!
http://www.mondo.rs/slike/vesti/002/747/v274743p2.jpg
http://www.mondo.rs/slike/vesti/002/747/v274743p0.jpg

Inkvizitor
20-01-2013, 12:29
Taj spomenik je bio prst u oko državi Srbiji i čudi me da su to Albanci uopće postavljali.

Maradona
20-01-2013, 13:21
Pa postavili su da bi isprovocirali,jer im ledja stite americka govna.E posto su se sad ameri okrenuli na drugu stranu i rekli kako ih ne zanima spomenik,da je to pitanje drzave Srbije,siptara nema nigde.
A evo inace kako su pretili da ce ga braniti.

http://www.youtube.com/watch?v=MwP2NS0pR9U&feature=share

blam
20-01-2013, 14:10

ovo je nesto najnezobiljno sto je proizaslo u vezi spomenika. Ljudi sa klipa se javno nazvani "IDIOTI" od svih albanskih institucija, civilnog drustva, od organizacije ratnih veterana i invalida, od "militatnih" politickih partija..
ovo je smejurija..

sto se tice spomenika, ispostavilo se to sto sam reko na ovom forumu na pocetku ove teme pre nekoliko dana

i za kraj,
Milsim da je administracija nekoliko puta trzaila da se ne koristi naziv "siptari" nego Albanci..

EHO1983
20-01-2013, 17:12
Red je da se svrsi sa zemljom Gazimestan. Nije mu vise mesto tu!

Uroš
20-01-2013, 18:25
Srbija da nije banana-država ne bi se zajebavala 2 meseca i davali toj šiptarskoj šaki jada neke rokove da uklone to govno, nego bi ga prvog dana srušila. Ali to je samo pokazatelj koliko je Srbija u međuvremenu oslabilaa...

Nego, tu su se igrale neke igrice, vezane za ovaj dijalog sa Tačijem, dupe hoće Srbija da da za te jebene pregovore u junu sa EU, femkaju se na sve...

Uroš
20-01-2013, 18:27
Pa postavili su da bi isprovocirali,jer im ledja stite americka govna.E posto su se sad ameri okrenuli na drugu stranu i rekli kako ih ne zanima spomenik,da je to pitanje drzave Srbije,siptara nema nigde.
A evo inace kako su pretili da ce ga braniti.

Ko se ikad bojao ovih, šta uleteće ovi maskirani cirkusanti sa Kosova na Preševo da objasne par stvari Žandarmeriji?!

Na Balkanu nema goreg vojnika od šiptarskog, istorija je to masu puta pokazala.

Uroš
20-01-2013, 18:32
Red je da se svrsi sa zemljom Gazimestan. Nije mu vise mesto tu!

Jeste se tako junačili u proleće 1999. dok ste po izbegličkim kampovima Kukeša i severne Albanije plakali i preklinjali svet da vas spasu?

Ma samo rušite dok vam se može, požurite samo dok vam Ameri čuvaju leđa. Nikad im ne dajte da rasformiraju Bondstil. Američki ostanak na Kosovu treba da vam je vrhunski nacionalni interes, upamtite to!

caporegime
20-01-2013, 18:34
pa ni srpski se nisu proslavili nešto ranije........
probaj dati albancima onoliko oružje i brojke a vi da budete 5 malobrojniji samo s puškama pa ćemo onda ocjenjivati.

p.s. nema više šiptar.
albanac.
privih nekoliko puta ću ispravljati a onda banirati.
s druge strane i bez uvredljivih izraza za srbe.

Uroš
20-01-2013, 18:51
probaj dati albancima onoliko oružje i brojke a vi da budete 5 malobrojniji samo s puškama pa ćemo onda ocjenjivati.

p.s. nema više šiptar.
albanac.
privih nekoliko puta ću ispravljati a onda banirati.
s druge strane i bez uvredljivih izraza za srbe.

Ako "banirati" znači ono što mislim, onda samo napred, ja ono kako govorim 35 godina neću menjati radi rasprave na internet forumu.

Šiptare zovem Šiptarima ceo svoj život, i nikakva mi namera nije da nekoga vređam time. Oni takođe sami sebe tako zovu. Uostalom, "Šćiptar" znači "sin orla" ako se ne varam, tako da tu ne vidim ničeg uvredljivog. U bivšoj Jugoslaviji im je to takođe dugo vremena bio zvaničan naziv, a promenjen je tek krajem 1960ih iz praktičnih političkih razloga a ne zato što ih je to vređalo.

Znači ovde se ne radi o političkoj korektnosti, ovo što ti pokušavaš je kvazi-politička korektnost, zajebi to.

Inkvizitor
20-01-2013, 19:09

.

Pa da, obično se to kao slučajno zaboravlja.

Inače o Albancima kruže stereotipi naročito među Srbima da nisu vični vojsci tj oružju.

A kako je to onda Skenderbeg osam puta obraniio Kruju od Osmanlijske vojske i to pod vodstvom samih sultana i velikih vezira. Kako to.

Do kraja smrti nisu je Osmanlije zauzeli. To je epski uspjeh, skoro neponovljiv. I deset godina nakon njegove smrti nisu je zauzeli.

btw..jel može neki Albanac objasniti imaju li Kosovari sad uopće vojsku. Ima li vojska tamo. Organizirana. Sa naoružanjem, tenkovima, topništvom i ostalim potrebnim za ratovanje..to pod uvjetom da Ameri hipotetski odu ..

Inkvizitor
20-01-2013, 19:14
Ako "banirati" znači ono što mislim, onda samo napred, ja ono kako govorim 35 godina neću menjati radi rasprave na internet forumu.

Šiptare zovem Šiptarima ceo svoj život, i nikakva mi namera nije da nekoga vređam time. Oni takođe sami sebe tako zovu. Uostalom, "Šćiptar" znači "sin orla" ako se ne varam, tako da tu ne vidim ničeg uvredljivog. U bivšoj Jugoslaviji im je to takođe dugo vremena bio zvaničan naziv, a promenjen je tek krajem 1960ih iz praktičnih političkih razloga a ne zato što ih je to vređalo.

Znači ovde se ne radi o političkoj korektnosti, ovo što ti pokušavaš je kvazi-politička korektnost, zajebi to.

Pa to jest malo čudno..sami sebe tako nazivaju, ali i crnci sebe nazivaju međusobno Niger al probajt ga ti tako nazvat.

Britanci brutalno sprdaju svoju kraljevsku obitelj ali ne dopuštaju da se drugi sprdaju.

To insistiranje Srba..na Šiptar nije zato jer se oni sami tako nazivaju nego to je ono kao..niža rasa..jel tako...uvredljivo

da ih nazivaš Albanci kao da bi ih manje mrzio.

Maradona
20-01-2013, 19:35
Mi jesmo oslabili i trpimo kojekakve ucene,ali je cinjenica da albancima ne cuvaju ameri ledja,sami bi bezali sa kosmeta,ne bi morao niko da ih juri !

Inkvizitor
20-01-2013, 19:37
Mi jesmo oslabili i trpimo kojekakve ucene,ali je cinjenica da siptarima ne cuvaju ameri ledja,sami bi bezali sa kosmeta,ne bi morao niko da ih juri !

Misliš s opcijom da oni nemaju ništa a vi tenkove, avione, haubice...?'

Maradona
20-01-2013, 19:59
Mislim,dakle postojim.

Maradona
20-01-2013, 22:45
http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/vest/divljanje-na-kosovu-poruseno-27-spomenika-na-srpskom-groblju/72449.phtml

Poceli su izgleda sa onim u cemu su najjaci !

caporegime
20-01-2013, 22:48
Mi jesmo oslabili i trpimo kojekakve ucene,ali je cinjenica da albancima ne cuvaju ameri ledja,sami bi bezali sa kosmeta,ne bi morao niko da ih juri !

zasad samo ispravak a poslije će biti i teže.
i to ne zbog naziva, nego zbog prkošenja.
ili, možemo i drukčije. onda nek svatko svakoga zove kako hoće.
hrvate naravno nitko neće smjeti nazvati ijednim drugim nazivom a ako srbi imaju potrebu zvati albance šiptarima, nema da se netko naljuti ako srbe netko nazove servima.
možemo se dogovoriti svašta ali kad se jednom presječe, bit će banova prvenstveno zato jer se ignorira nalog administracije a ne zbog političke korektnosti.

caporegime
20-01-2013, 22:50
http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/vest/divljanje-na-kosovu-poruseno-27-spomenika-na-srpskom-groblju/72449.phtml

Poceli su izgleda sa onim u cemu su najjaci !

ako je itko radio nerede, palio ambasade i slično i to pred očima nezainteresirane polcije onda su to bili srbi.
tako da malo smanjiš nabijanje drugima na nos nečega što je onom prvom uobičajenije ponašanje.

Maradona
20-01-2013, 22:50
Pa ok,onda promeni i ime teme.Nema nikakvog 'Albanskog' pitanja.

caporegime
20-01-2013, 22:56
ne kenjaj.

Maradona
20-01-2013, 22:59
Poredjenje 'paljenja' ambasada sa rusenjem spomenika,je jednako poslednjem tvom prostackom postu.
Sada slobodno mozes da me banujes!

edit: gle sinko, rušiti spomenike ili ambasade isto je u kontekstu nereda. kad bi ušli u detaljniju raspravu mogli bi praviti gradaciju jeli veće zlo rušiti zidani spomenik il isamo drveni.
prema tome ne pravi se glup.

caporegime
20-01-2013, 22:59
ako se događa neko komešanje s albancima ma jugu srbije onda to jest albansko pitanje.
a kako će biti riješeno odnosno hipoteze o tome i jesdu predmet teme.
ne glumite pametnjakoviće ili uvrijeđene snaše.
ko hoće raspravljat neka to radi po nekim pravilima ponašanja tk omisli da to neće moće nek zaobiđe.

blam
20-01-2013, 23:21
Kao prvo, ja sam stvarno protivnik rusenja groblja, ali ovo moze da se odnosi samo na groblje.

inace danas bi i svojim prisustvom podrzao bilo kakvu akciju za rusenje nekog spomenika na Kosovo. Samo reciprocitet.

Za mene krivci za sklanjanje spomenika ne nalaze se u Beogradu, vec u Pristini i Tirani.
Politicari u Albaniju i na Kosovo daju ratoborne izjave, pale narod, a znaju da nemaju ni snagu ni podrsku za preduzimanje bilo kakve akcije na terenu.

To sto je vlada Srbije preduzela nije znak neke nadmocnosti Srba naspram Albanaca, nego je vesto koristenje politicke situacije od strane Srba.

ali, moram priznati, i raduje me to, da su ambicije Srba danas svedene na minimum.
pa koji katarzis je ovo jebo te, sklonili su spomenik na Presevo, ej, koja pobeda.

Ali nakon prihvatanja medjunarodne granice izmedju Kosova i Srbije na Severu Kosova, trebalo je nesto kako bi se paznja gradjana sklonila od 17 novembarskih sporazuma.

Inkvizitor
20-01-2013, 23:27
Mene je iznenadilo kad je ta oslobodilačka vojska PBM krenila u akcije na Jugu Srbije. Ajde Kosovo, to je i razumljivo ali sami Jug Srbije to je previše. To mi ličilo na onu srpsku..gdje je zadnji Srbin tu je Srbija, sad se pretvorilo u gdje je zadnji Albanac, tu je Albanija.

Naravno Srbi bi se mogli zadnji tu buniti jer su izgleda Albanci prekopirali njihov model.

Ovo je ipak bio prst u oko državi Srbiji.

Kad sam svojevremeno bio u vojsci dole u Vranju išli smo na neku svečanost u Bujanovac..onda me malo začudilo da nije bilo puno svijeta i da je proslava bila hladna. Nisam onda ni znao da tu ima toliko Albanaca naravno.

Uroš
20-01-2013, 23:54
Kao prvo, ja sam stvarno protivnik rusenja groblja, ali ovo moze da se odnosi samo na groblje.

inace danas bi i svojim prisustvom podrzao bilo kakvu akciju za rusenje nekog spomenika na Kosovo. Samo reciprocitet.

Jel to izjednačavaš neku ogavnu ploču metar sa metar sa srednjovekovnim spomenicima kulture?

Palili ste vi 2004. Crkvu Bogorodice Ljeviške iz XIII veka pod zaštitom UNESKO-a, ne bi me čudilo da krenete i na Gazimestan kao što veli ovaj gore diskutant...

Već viđeno od vas, pamti vam se sve ovo, sad ili za 100 godina, Srbi su stare čekalice to bi trebali da znate...

EHO1983
20-01-2013, 23:57
a sta ste sve uradili vi, koje i koje xhamije, kuce palili ste, pa pobilli tolko tolko ljudi, ma stvarno treba da budes mnogo bolestan da vjerujes ono sto pises ti i svi kao ti ;)

farcry
21-01-2013, 00:12
Ja mislim da je oko ovog spomenika dogovoreno u Briselu izmedju Tacija i Dacica da se ukloni, jer ne treba Albancima trenutno neka kriza kada im ide na ruku ovo sto Dacic radi i pregovara sa njima.Koliko god zvucalo cudno Albanci na jugu Srbije nece nista preduzeti bez zelenog svetla Pristine i SAD.

blam
21-01-2013, 00:17
Jel to izjednačavaš neku ogavnu ploču metar sa metar sa srednjovekovnim spomenicima kulture?

Palili ste vi 2004. Crkvu Bogorodice Ljeviške iz XIII veka pod zaštitom UNESKO-a, ne bi me čudilo da krenete i na Gazimestan kao što veli ovaj gore diskutant...

Već viđeno od vas, pamti vam se sve ovo, sad ili za 100 godina, Srbi su stare čekalice to bi trebali da znate...

Urose,

Vi na vasim saborima na Gazimestanu uvek ste pricali o Baroku ili Rokoko, a nikako o ratnim pohodima.
Mislim da znas sto danas predstavlja Gazimestan na Kosovo, a to je najmanje "kultura". Ja bih to danas sa zemljom srusiu. Ovo sam mislio i pre postojanja spomenika na Presevo, koji osim emocionalnog elementa, ne uvodi u nikakve promene stanja na terenu.

Ponavljam, ovo je bitno za vasu politicku elitu da skolni paznju sa pravim problemima i sa postepenom priznavanjem Kosova.

a ovo sto ponavljas da nam se pamti sve, i da za sto godina ima da nam vratite, samo pokazuje vasu slabost.

Gledate cinjenicno stanje na terenu i nista, osim nade za neke globalne geostrateske promene, vam i ne preostaje. Ovo je cinjenica.

p.s
Imamo mi nase "amerikance" i za posle sto godina, garantirano je ovo :)

blam
21-01-2013, 00:18
Ja mislim da je oko ovog spomenika dogovoreno u Briselu izmedju Tacija i Dacica da se ukloni, jer ne treba siptarima trenutno neka kriza kada im ide na ruku ovo sto Dacic radi i pregovara sa njima.Koliko god zvucalo cudno siptari na jugu Srbije nece nista preduzeti bez zelenog svetla Pristine i SAD.

ustvari, ovo sam nekako i ja hteo da kazem..

Uroš
21-01-2013, 00:20
Pa da, obično se to kao slučajno zaboravlja.

Pa ni vi niste imali nešto previše oružja pa ste se borili, dali ste srce i muda u Vukovaru i drugde. I kod vas je bilo melodramatike, ali ste se na kraju sami izborili i pobedili u ratu.

I Bošnjaci, i kod njih je bilo zapomaganja "Help Bosnia" i sličnih sranja, ali su se bar borili zubima i noktima. ARBiH je 1992. imala ne isto, nego manje oružja nego što je imala OVK 1999, pa su se tukli koliko su mogli: kopali tunel iz opkoljenog Sarajeva, održali se u Bihaću 3 godine u totalnom okruženju, imali front jedno vreme i prema nama i prema Hrvatima, itd.

Albanci se praktično nisu borili, njihovo vojevanje se svodilo na traženje milosti i izazivanje samilosti od NATO-a... Pa OVK suu par nedelja pomele PJP (Posebne jedinice policije - preteča Žandarmerije, VJ je čuvala granicu prema Albaniji), da im se pojavila vojna sila koja je otišla na Vukovar, ne bi bili u severnoj Albaniji nego bi preplivavali Jadran i sklonili se kod svojih gastosa u Italiji. Nema u Albanaca vojnika, masu puta dokazano. U te dve-tri nedelje 1999. preko milion Albanaca se dalo u zbeg, jebote kad se setim onih snimaka pola mladog muškog stanovništva pod izbegličkim šatorima, intervjuišu ih oni zapomažu o srpskom genocidu, suza suzu stiže, umesto u šumu da se bore oni plač u kamere CNN i BBC-ja. Ali posle su se, poput hijena, spremno ušetali na tenkovima NATO-a i krenuli da Srbima zatiru trag...

Ovo možda zvuči i deluje kao potcenjivanje Albanaca generalno sam protiv bilo čijeg potcenjivanja, na kraju to se nama prvima obilo o glavu kad ste vi Hrvati u pitanju. Ali šiptarsko vojevanje se toliko puta pokazalo na delu da čovek hteo-ne hteo formira neke stereotipe ako hoćeš... Kako u zadnjem ratu, tako uzmi i njihove baliste u Drugom svetskom ratu, nikad ništa sami nisu izborili, da ne pričam o turskom vaktu, itd.

Po mom mišljenju, slabijeg ratničkog naroda na Balkanu od njih nema.

farcry
21-01-2013, 00:38
Mene je iznenadilo kad je ta oslobodilačka vojska PBM krenila u akcije na Jugu Srbije. Ajde Kosovo, to je i razumljivo ali sami Jug Srbije to je previše. To mi ličilo na onu srpsku..gdje je zadnji Srbin tu je Srbija, sad se pretvorilo u gdje je zadnji Albanac, tu je Albanija.

Naravno Srbi bi se mogli zadnji tu buniti jer su izgleda Albanci prekopirali njihov model.

Ovo je ipak bio prst u oko državi Srbiji.

Kad sam svojevremeno bio u vojsci dole u Vranju išli smo na neku svečanost u Bujanovac..onda me malo začudilo da nije bilo puno svijeta i da je proslava bila hladna. Nisam onda ni znao da tu ima toliko Albanaca naravno.

Nije to bila nikakva akcija, iskopali su rovove i pucali po vojsci pa onda beg u sumu, kada je 2002 godine JSO poslat dole za jedan dan su se povukli u kuce i skinuli uniforme , poznajem jednog specijalca koji mi je doslovce rekao da su pobegli cim su nas ugledali a jso je dole otisao sa 200 ljudi.

Uroš
21-01-2013, 00:41
Urose,

Vi na vasim saborima na Gazimestanu uvek ste pricali o Baroku ili Rokoko, a nikako o ratnim pohodima.
Mislim da znas sto danas predstavlja Gazimestan na Kosovo, a to je najmanje "kultura". Ja bih to danas sa zemljom srusiu.

Blam, verujem ti da bi to srušio. Štaviše, očekujem narednih dana da se digne nešto u vazduh, da li neka crkva, spomenik ili baš taj spomenik na Gazimestanu. Pošto ste srpska groblja već poodavno preorali. Deja vu je to... Pa koliko je napada na Dečane bilo prvih godina, da nije bilo italijanske jedinice koja je čuvala manastir, to bi odavno bio prah i pepeo. Koliko ste puta manastir Devič palili i napadali. O Bogorodici Ljeviškoj sam već pisao.

U neku ruku vas razumem, ionako slabo šta na Kosovu ima što bi svedočilo vašem postojanju sem osmanlijskih džamija, pa daj da zatremo Srbima trag kao da ih na Kosovu nikad nije bilo... I toponime ste krenuli da menjate, samo još ime Kosovo da zamenite sa nekim ilirskim a la Dardania ili Iliria, pa da napravite celi krug.

Uroš
21-01-2013, 00:46
Imamo mi nase "amerikance" i za posle sto godina, garantirano je ovo :)

Pa naravno... Nego, čuo sam da u Prištini se seku bulevari Bila Klintona i Džordža V. Buša, jel to istina ili patka?

Maradona
21-01-2013, 01:06
Sta bi na ovakvo albansko ponasanje rekao njihov slavni junak milos kobilic?!

blam
21-01-2013, 01:08
Urose,

pricas o rusenju spomenika kao da je to nesto strano kod nas, i kao samo Albanci to rade.

Urose, ko cuva danas crkvu izgradjenu u cetru Pristine? Ku cuva manastir u Kacanik, gde ne zivi niti jedan Srbin?
I crkvu u Gjilane mislim da sada ne cuva niko, ali ista je tamo, na svom mestu i neostetena.
Isto je i sa crkvom u Urosevac.
Kako su te crkve opstale do dan danas?

Dzamije ne svedoce postojanje Albanaca na ovim prostorima, vec postojanje Islama, to bar znas.

a sto se tice profilizacije Albanaca, jos ti fale i slike sa topika "racial images of Albanians" sa stormfronta pa da znamo sa kime imamo posla.

blam
21-01-2013, 01:10
Pa naravno... Nego, čuo sam da u Prištini se seku bulevari Bila Klintona i Džordža V. Buša, jel to istina ili patka?

U vezi prodaje anusa, imas odgovor pre nekoliko strana. Svi smo mi dali dupe, jedina je razlika sto se neko jebe od zadovoljstva a nekome nije do jebanja, samo eto pusta korist..

Uroš
21-01-2013, 01:11
Urose,

pricas o rusenju spomenika kao da je to nesto strano kod nas, i kao samo Albanci to rade.

Urose, ko cuva danas crkvu izgradjenu u cetru Pristine? Ku cuva manastir u Kacanik, gde ne zivi niti jedan Srbin?
I crkvu u Gjilane mislim da sada ne cuva niko, ali ista je tamo, na svom mestu i neostetena.
Isto je i sa crkvom u Urosevac.
Kako su te crkve opstale do dan danas?

Nemoj, degutantno je...

Ko lomi ovaj krst i pali crkvu, ko su ovi Blam, jesu Marsovci?

http://www.youtube.com/watch?v=edGaxOU4UAE

Uroš
21-01-2013, 01:12
U vezi prodaje anusa, imas odgovor pre nekoliko strana. Svi smo mi dali dupe, jedina je razlika sto se neko jebe od zadovoljstva a nekome nije do jebanja, samo eto pusta korist..

Nisi mi odgovorio na pitanje, jel se seku bulevari sa tim imenom ili ne?

blam
21-01-2013, 01:14
Nemoj, degutantno je...

Ko lomi ovaj krst i pali crkvu, ko su ovi Blam, jesu Marsovci?

http://www.youtube.com/watch?v=edGaxOU4UAE

Vidi,

ja nisam reko da nije bilo, nisam lud, tu zivim i znam sto se desava
..ali nije ovo masovna pojava kao zelis da predstavis.
Nisi mi odgovorio, kako opstaju crkve i manastiri po urbanim sredinama?
zasto ih ne ruse?

blam
21-01-2013, 01:15
Nisi mi odgovorio na pitanje, jel se seku bulevari sa tim imenom ili ne?

iskreno ne znam, znam gde se nalazi Bil Klinton ali ne znam gde se nalazi Dz.B.
a da ih ima, ima ih..

Uroš
21-01-2013, 01:17
Pamti vam se sve ovo...

http://www.crucified-kosovo.eu/attachments/Image/Albanian_terror_against_the_Serbs/61_spaljena_srpska_crkva_konaci.jpg

http://www.crucified-kosovo.eu/attachments/Image/Albanian_terror_against_the_Serbs/9_Samodreza.jpg

http://www.crucified-kosovo.eu/attachments/Image/Albanian_terror_against_the_Serbs/10_I_morto_i_Serbi.jpg

http://www.crucified-kosovo.eu/attachments/Image/Albanian_terror_against_the_Serbs/Monah_na_rusevinama_crkve.jpg

Uroš
21-01-2013, 01:21
Nisi mi odgovorio, kako opstaju crkve i manastiri po urbanim sredinama?
zasto ih ne ruse?

Evo vidi kako je prošla crkva u Đakovici:

http://www.crucified-kosovo.eu/attachments/Image/Albanian_terror_against_the_Serbs/22_srpska_crkva_srusena_u_Djakovici.jpg

Bogorodicu Ljevišku, usred Prizrena, pod zaštitom UNESKO-a ste zapalili 2004:

http://www.koreni.net/broj37/mitra_1.jpg

A i onu crkvu Svetog Nikole u Prištini ste nekoliko puta minirali.

Priština, Prizren, Đakovica, ovako iz glave, lista je podugačka, možemo do ujutru...

blam
21-01-2013, 01:23
Pamti vam se sve ovo...

i vama ovo

http://www.msu.edu/course/pls/461/stein/093098kosovo-massacre_5.jpg

namerno sam postavio samo link, posto je malo nezgodna slika, ali kad cemo o delima, neka bude deo svega..

Uroš
21-01-2013, 01:24
i vama ovo

http://www.msu.edu/course/pls/461/stein/093098kosovo-massacre_5.jpg

namerno sam postavio samo link, posto je malo nezgodna slika, ali kad cemo o delima, neka bude deo svega..

Slažem se, ima materijala:

http://www.crucified-kosovo.eu/attachments/Image/Albanian_terror_against_the_Serbs/17_UCK_sa_glavom.jpg

Ništa, ovako možemo unedogled, bolje da sačekamo da Ameri odu, pa da pokušamo međusobno da poravnamo račune...

blam
21-01-2013, 01:27
Ništa, onda da čekamo da Ameri odu, pa da poravnamo račune...

a sto vam drugo preostaje? :)

Maradona
21-01-2013, 01:28
'Zbog uklanjanja spomenika večeras je u Đakovici održan protest. Tokom protesta jedan deo demonstranata krenuo je prema manastiru Uspenje presvete Bogorodice, koji je spaljen 17. marta 2004. godine, a kasnije obnovljen. Jake snage kosovske policije sprečile su ih u toj nameri. Demonstranti su se posle protesta udaljili, a jake snage KPS-a nastavile su obezbeđuju manastir u kojem se nalaze četiri monahinje. '

blam
21-01-2013, 01:29
ajjj, de stavi samo link, skolni tu sliku...stvarno sada ne vodi nikud rasprava..

Uroš
21-01-2013, 01:30
'Zbog uklanjanja spomenika večeras je u Đakovici održan protest. Tokom protesta jedan deo demonstranata krenuo je prema manastiru Uspenje presvete Bogorodice, koji je spaljen 17. marta 2004. godine, a kasnije obnovljen. Jake snage kosovske policije sprečile su ih u toj nameri. Demonstranti su se posle protesta udaljili, a jake snage KPS-a nastavile su obezbeđuju manastir u kojem se nalaze četiri monahinje. '

To je ovaj manastir, već su ga jednom rušili, nisam znao da je u međuvremenu obnovljen. Ništa, znaju šta im je raditi:

http://www.crucified-kosovo.eu/attachments/Image/Albanian_terror_against_the_Serbs/22_srpska_crkva_srusena_u_Djakovici.jpg

Uroš
21-01-2013, 01:31
a sto vam drugo preostaje? :)

I tako kažeš, niste rušili crkve i manastire po urbanim sredinama...

Uroš
21-01-2013, 01:32
ajjj, de stavi samo link, skolni tu sliku...stvarno sada ne vodi nikud rasprava..

Zašto, neka stoji, što ti smeta, pa to je svedočanstvo vašeg junaštva i kulture. Ovo je mudžahedinski modus operandi, ovako su vaša braća po veri u Bosni skidala Srbima glave na Ozrenu 1994. i 1995.

blam
21-01-2013, 01:33
I tako kažeš, niste rušili crkve i manastire po urbanim sredinama...

zasto se sudi jedan od vodja grobara danas?
Ja sam reko da se to desava kod nas, znaci da POSTOJI ovaj fenomen..
a da, crkva u Pristinu, u Kacanik, u Gjilane, ima ih jos, nisu srusene, a niko ih ne cuva..
a nije za ne ocekivati da nakon akcije kao danasnja na Presevo nece biti preduzete akcije.

blam
21-01-2013, 01:35
Zašto, neka stoji, što ti smeta, pa to je svedočanstvo vašeg junaštva i kulture. Ovo je mudžahedinski modus operandi, ovako su vaša braća po veri u Bosni skidala Srbima glave na Ozrenu 1994. i 1995.

ijh..ma ruzno je za oko..upoznat sam slikom, nije da smo otkrili mlaku vodu..ali nekako grubo deluje dok diskutiramo..

u kraju krajeva, o masakriranju mozete da sam drzite predavanja..

Inkvizitor
21-01-2013, 09:56
Pa ni vi niste imali nešto previše oružja pa ste se borili, dali ste srce i muda u Vukovaru i drugde. I kod vas je bilo melodramatike, ali ste se na kraju sami izborili i pobedili u ratu.

I Bošnjaci, i kod njih je bilo zapomaganja "Help Bosnia" i sličnih sranja, ali su se bar borili zubima i noktima. ARBiH je 1992. imala ne isto, nego manje oružja nego što je imala OVK 1999, pa su se tukli koliko su mogli: kopali tunel iz opkoljenog Sarajeva, održali se u Bihaću 3 godine u totalnom okruženju, imali front jedno vreme i prema nama i prema Hrvatima, itd.

Albanci se praktično nisu borili, njihovo vojevanje se svodilo na traženje milosti i izazivanje samilosti od NATO-a... Pa OVK suu par nedelja pomele PJP (Posebne jedinice policije - preteča Žandarmerije, VJ je čuvala granicu prema Albaniji), da im se pojavila vojna sila koja je otišla na Vukovar, ne bi bili u severnoj Albaniji nego bi preplivavali Jadran i sklonili se kod svojih gastosa u Italiji. Nema u Albanaca vojnika, masu puta dokazano. U te dve-tri nedelje 1999. preko milion Albanaca se dalo u zbeg, jebote kad se setim onih snimaka pola mladog muškog stanovništva pod izbegličkim šatorima, intervjuišu ih oni zapomažu o srpskom genocidu, suza suzu stiže, umesto u šumu da se bore oni plač u kamere CNN i BBC-ja. Ali posle su se, poput hijena, spremno ušetali na tenkovima NATO-a i krenuli da Srbima zatiru trag...

Ovo možda zvuči i deluje kao potcenjivanje Albanaca generalno sam protiv bilo čijeg potcenjivanja, na kraju to se nama prvima obilo o glavu kad ste vi Hrvati u pitanju. Ali šiptarsko vojevanje se toliko puta pokazalo na delu da čovek hteo-ne hteo formira neke stereotipe ako hoćeš... Kako u zadnjem ratu, tako uzmi i njihove baliste u Drugom svetskom ratu, nikad ništa sami nisu izborili, da ne pričam o turskom vaktu, itd.

Po mom mišljenju, slabijeg ratničkog naroda na Balkanu od njih nema.

Ajoooj nemojte vi o melodramatici. kad se sjetim 1-vog svjetskog rata

Ili ovog zadnjeg..nenaoružana srpska nejač :jao

Ako smo bili melodramatični imali smo i zašto, al čemu je služila vaša melodramatika. Nenaoružana srpska nejač a čim se rodi zaduži mitraljez i minobacač.

Znači rekao sam , potcjenjivanje i to na osnovu zadnjeg rata. A Skendeberg to ništa. Najveći borac protiv Osmanlija na Balkanu to ništa. 8 Osmanlijskih ofenziva na Kruju ništa. Usred najveće osmanlijske moći to ništa. Ne može tako nevojnički narod izvesti tako nešto. Ako vi to ignorirate to ne znači da to nije povijesna istina.

Ovo što ti pričaš to su sve tlapnje i hipoteze. Albanci na Kosovu nisu imali ništa osim nešto puškica i eventualno koji minobacač i pokoju zolju. A na Kosovo se sručila armada sa tenkovima i silom vojske. Bili pod šatorima pa što. Sumnjam da su imali i 200 000 pušaka da ih naoružaju..a da su imali što bi s njima. Da ih izmasakrirate, da izginu u desecima tisuća. Po meni su pametno postupili. Povukli ljude a ostalo samo nešto diverznatskih grupa da napadaju po partizanski.

Kosovo je malo..na tako malom teriitoriju sudar vojske naoružane, i " vojske" nenaoružane..to bi bio pokolj.

Vidi, Srbi u tzv RSK, kad ih pitaš zašto su pobjegli tako brzo, osim što guslaju o izdaji vas Srbijanaca kažu da su Hrvati napali sa pet puta jačim snagama. U ljudstvu.

A u tenkovima je odnos bio 1:1..u topništvu 1,3:1 u korist Hrvata..dakle al pari.

Pa se nisu branili ni 24 sata.

Pa što bi rekao na osnovu toga o srpskom vojništvu. Rekao bi netko neupućen, nema takvih kukavica i nevojnika na svijetu.

I dalje stojim kod toga da bi se borbena vrijednost neke vojske vidjela tek kad bi armije bile barem približno podjednako naoružane kao što je to bilo u npr. Oluji.

Inkvizitor
21-01-2013, 10:14
Blam, verujem ti da bi to srušio. Štaviše, očekujem narednih dana da se digne nešto u vazduh, da li neka crkva, spomenik ili baš taj spomenik na Gazimestanu. Pošto ste srpska groblja već poodavno preorali. Deja vu je to... Pa koliko je napada na Dečane bilo prvih godina, da nije bilo italijanske jedinice koja je čuvala manastir, to bi odavno bio prah i pepeo. Koliko ste puta manastir Devič palili i napadali. O Bogorodici Ljeviškoj sam već pisao.

U neku ruku vas razumem, ionako slabo šta na Kosovu ima što bi svedočilo vašem postojanju sem osmanlijskih džamija, pa daj da zatremo Srbima trag kao da ih na Kosovu nikad nije bilo... I toponime ste krenuli da menjate, samo još ime Kosovo da zamenite sa nekim ilirskim a la Dardania ili Iliria, pa da napravite celi krug.

Vidi 'vako Uroše. Naravno da je za osudu rušenje srpskih manastira na Kosovu, samo Srbi su zadnji da u tome nekom sole pamet

vidi ovo..snimali Srbi sami..

http://www.youtube.com/watch?v=9Hs4CgStg0Q

ostacima crkava nasipaju se putevi..???

na području tzv RSK za vrijeme trajanja te sotonističke vlasti srušene su sve katoličke crkve, osim kažu jedne u Iloku i još jedne na Baniji koja je služila i katolicima i pravoslavcima.

od nekoliko stotina crkava ostale dvije. Nekoliko stotina eej.

U Bosni je srušeno 800 džamija i još par stotina katoličkih crkava..između ostalag stari samostan Sv Ive u Podmilačju kod Jajca kojeg su kao jedno od najvećih svetišta i prošteništa zbog velikog broja uslišanih molitava kojeg sje na dan Sv. Ivana znalo posjetiti i 100 000 ljudi i to svih triju vjera katolika, pravoslavaca pa i muslimana.

Sravnjen je sa zemljom pri zauzimanju Jajca od strane srpske vojske.

Evo mjesta nakon rata gdje je bila crkva. Vidi li se po čemu da je tu nekad stajalo poznato svetište.?'

http://www.zupa-podmilacje.com/starastranica/images/povijestsvetista/sv-ivo-podmilacje-povijest-svetista-rusevine.jpg

Samostan u Plehanu kod Dervente jedan od najstarijih u Bosni ..sravnjen do temelja.

A tek džamije..mislim da je tek jedna preživjela u okolini Gacka.

Ferhadija u Banjaluci, Aladža džamija u Foči, itd..mogao bi do sutra..
iako ćeš ti ovo izignorirati to ne mjenja stvarnost.

zato ..ne vadi trun iz tuđeg oka dok balvan u svom oku ne vidiš..ta ti poslovica ima veze sa crkvom znaš..Biblija i to..siguran sam da su i pravoslavci čuli za nju.

Blefer
21-01-2013, 15:52
zasto se sudi jedan od vodja grobara danas?
Ja sam reko da se to desava kod nas, znaci da POSTOJI ovaj fenomen..
a da, crkva u Pristinu, u Kacanik, u Gjilane, ima ih jos, nisu srusene, a niko ih ne cuva..
a nije za ne ocekivati da nakon akcije kao danasnja na Presevo nece biti preduzete akcije.

da samo objasnim da je crkva u Prištini srušena i popaljena marta 2004 godina i da je kasnije obnovljena pa sad tamo ima čak i lokalni sveštenik koji živu tamo sa svojom porodicom, nije rušen hram u centru grada koji je ostao nedovršen ali je više puta oskrnavljen i kad god vojnici iz sastava KFOR ili Euleksa zažmure neko ponovo odradi te radnje, pokretana je i procedura u opštini da se to sruši ili izmesti ali imaju problem pošto je topodignuto na privatnom posedu porodice Bojković i bez njihove saglasnosti samo silom mogu da poruše taj objekat, trebalo bi i tu naći neko rešenje jer i ovako zapušten ničem ne služi ...
zanim me samo da li blam zna da li je u Preševu bilo ispisamo ime i lirima jakupija poznatijeg kao nacist?

EHO1983
21-01-2013, 16:41
Nije, Lirim kako znam ja je u zatvor u Dubravu

blam
21-01-2013, 17:33
da samo objasnim da je crkva u Prištini srušena i popaljena marta 2004 godina i da je kasnije obnovljena pa sad tamo ima čak i lokalni sveštenik koji živu tamo sa svojom porodicom, nije rušen hram u centru grada koji je ostao nedovršen ali je više puta oskrnavljen i kad god vojnici iz sastava KFOR ili Euleksa zažmure neko ponovo odradi te radnje, pokretana je i procedura u opštini da se to sruši ili izmesti ali imaju problem pošto je topodignuto na privatnom posedu porodice Bojković i bez njihove saglasnosti samo silom mogu da poruše taj objekat, trebalo bi i tu naći neko rešenje jer i ovako zapušten ničem ne služi ...
zanim me samo da li blam zna da li je u Preševu bilo ispisamo ime i lirima jakupija poznatijeg kao nacist?

Blefer, kad bi drzava i Albanci zapnuli da sruse taj hram, najmanji problem bi predstavljalo to u cijem se vlasnistvu nalazi taj hram.
cinjenica je da hram stoji u centru Pristine, i ima ga jos. Da, oskrnjavljen je hram, ali znajuci kategoriju ljudi koja koristi taj zapusteni deo, i da je bila dzamija na tom mestu isto bi prosla.
i za crkvu koja kazes da je napadnuta tokom martovskih nereda, zasto pre i posle nereda niko nije preduzeo nista konkretnu da ta crkva nestane?

Ja ne sporim da su neke crkve i manastiri osteteni, sruseni ili kako god kazete, ali ja samo kazem da ta pojava postoji kod svih nas, nezavisno dali su Albanci ili Srbi u pitanju.

a za Lirim Jakupija mislim da ne posto spomenik je za pale borce, a Lirim Jakupi je jos ziv..

farcry
21-01-2013, 17:58
Sve mogu da razumem mrznja i to ali da se ruse spomenici na grobljima od strane Albanaca to mi ne ide u glavu, koliko moras da budes bezbozan da da napravis takav cin to je klascino divljastvo.Nismo ni mi Srbi cvecke priznajem u ratu u ex yu bilo je rusenja dzamija,katolickih crkava od strane Srba ali su paljeni i manastiri i pravoslavne crkve po Bosni itd..Mrtvi nisu nikome krivi i treba ih pustiti na miru da pocivaju, takve osobine su karakteristika nomadskih naroda i divljih plemena a Albanci to jesu definitivno.
Inace po Presevu postoje na stotine spomenika izgradjenih pored puta ili u sumama gde su poginuli teroristi, te spomenike niko od drzavnih organa Srbije nije dirao a ovaj spomenik ispred opstine je klasicno guranje prsta u oko to je isto kao kad bi osvanuo spomenik u Kninu srpskim borcima sto sam siguran niko od hrvata ne bi dopustio.

Inkvizitor
21-01-2013, 18:58
Sve mogu da razumem mrznja i to ali da se ruse spomenici na grobljima od strane Albanaca to mi ne ide u glavu, koliko moras da budes bezbozan da da napravis takav cin to je klascino divljastvo.Nismo ni mi Srbi cvecke priznajem u ratu u ex yu bilo je rusenja dzamija,katolickih crkava od strane Srba ali su paljeni i manastiri i pravoslavne crkve po Bosni itd..Mrtvi nisu nikome krivi i treba ih pustiti na miru da pocivaju, takve osobine su karakteristika nomadskih naroda i divljih plemena a Albanci to jesu definitivno.
Inace po Presevu postoje na stotine spomenika izgradjenih pored puta ili u sumama gde su poginuli teroristi, te spomenike niko od drzavnih organa Srbije nije dirao a ovaj spomenik ispred opstine je klasicno guranje prsta u oko to je isto kao kad bi osvanuo spomenik u Kninu srpskim borcima sto sam siguran niko od hrvata ne bi dopustio.

Po tom kriteriju su Srbi još nomadskiji i još divljije pleme od Albanaca.

NorthStand
21-01-2013, 19:17
ja sam već davno reko nema nigdje na balkanu naroda čista obraza, ali srbi stvarno dominiraju po bezobrazluku. slažem se da je ovo nekorektno od strane albanaca, ali da su srbi vodili drugačiju politiku u prošlosti, ovoga sada sigurno ne bi bilo. kao što ni kosovo ne bi moglo proglasit nezavisnot, jer ne bi imalo nikakav argument i opravdan razlog za proglašenje nezavisnosti od srbije. problem srba je taj, što se oni teško mire s porazom, kosovo je izgubljeno davno prije 2008, kao što je i hr svojevremeno izgubila bosnu i hercegovinu od strane turaka. to je tako u životu, negdje nešto dobiješ, negdje nešto izgubiš. a kao što sam reko, srpski problem je što oni se ne mire s gubitkom svog teritorija, već ga pod svaku cijenu žele proširit i na račun drugih naroda u okruženju. prema tome, nisu vjerodostojni da o ovakvim stvarima pričaju s moralne strane gledišta, jer su sami prekršile ama baš sva moralna i ostala zakonska pravila ponašanja po tim pitanjima. normalno da ih smeta, da im albanci sada dolje rovare po spomenicima i crkvama manastirima, i mene bi, ali kao što sam reko da su vodili drugačiju politiku drugačije bi se to sve i završilo.

što se tiče ovog da hrvatska nema spomenik srpskim borcima, ima i to u vukovaru što je za nas sigurno najbolnija točka novije hrvatske povijesti, i na to smo posebno osjetljivi. kad netko tamo širi mišiće, i pokušava provest nekakvu politiku koja je poražena 1990ih.

i slažem se s inkvizitorom, pričat o albancima kao nikakvim ratnicima dok srbi imaju gotovo sve što mogu imat, jer uvijek ulažu dosta u vojsku, a albanci na kosovu nemaju ni službenu vojsku ni dan danas je smiješno. tek kad se oformi službena kosovska vojska, i tad ako kojim nesretnim slučajem dođe do rata moći ćemo procijenit pravu sposobnost srpske i albanske vojske. po meni, ja mislim da srbi nemaju nikakve šanse, albanci su postali pravi gerilci i samo im treba dovoljno oružja i mehanike i oni bi taj rat dobili. jer ipak mislim da je veći motiv albanaca da obrane kosovo, nego srba da osvoje kosovo. bez ozbira što stalno urlaju, kako je kosovo srce srbije. urlali su svašta i 1990ih po hr, pa znamo kako se sve završilo. po meni srbi su uvijek koristili lošu političku situaciju naroda u okruženju, a sami su imali potporu vrlo jakih utjecajnih zemalja i preko toga su često bili u stanju izvršit agresiju na susjedne države i teritorije. danas to više nisu u stanju, jer su s svojom politikom okrenuli dobar dio svijeta protiv sebe. što i ne čudi, svatko normalan kad vidi šta su radili po hr i bih, pa i na kosovu zna da to nema veze s ratovanjem i obranom nekakvog ugroženog srpskog stanovništva, već čisto etničko čišćenje i neka vrsta uzurpacije teritorija na kojem ne žive u većini.

ponavljam, ovo je za osudu što su albanci napravili, ali je isto tako jasno da su srbi mogli ovo očekivat kad se uzme sve ono iz prošlosti u obzir. na kraju krajeva, oskrnavljenje groblja ne može promjenit činjenicu da su albanci imali daleko više mrtvih u sukobima 1998-9. što je i logično, kad se uzme u obzir s čime su sve srbi raspolagali, a bili su podjednako krvožedni kao i u hr. stalno se priča o srpskim žrtvama u hr, a nama poginulo ravno duplo više ljudi nego njima, što je isto logično kad se uzme u obzir na koji način su ratovali srbi a na koji mi. srbi se vole iživljavat na nejači, to nije od jučer, kad kažem nejači mislim na nenaoružane ljude, i baš zato mi je smiješno ovo njihovo cendranje za svaki k. kad se nešto negativno napravi od strane albanaca. jer realno, nakon svega što su radili, ovo su posljedice a ne uzrok tih problema koji se događaju iz dana u dan.

knnsk
21-01-2013, 20:41
ja sam već davno reko nema nigdje na balkanu naroda čista obraza, ali srbi stvarno dominiraju po bezobrazluku. slažem se da je ovo nekorektno od strane albanaca, ali da su srbi vodili drugačiju politiku u prošlosti, ovoga sada sigurno ne bi bilo. kao što ni kosovo ne bi moglo proglasit nezavisnot, jer ne bi imalo nikakav argument i opravdan razlog za proglašenje nezavisnosti od srbije. problem srba je taj, što se oni teško mire s porazom, kosovo je izgubljeno davno prije 2008, kao što je i hr svojevremeno izgubila bosnu i hercegovinu od strane turaka. to je tako u životu, negdje nešto dobiješ, negdje nešto izgubiš. a kao što sam reko, srpski problem je što oni se ne mire s gubitkom svog teritorija, već ga pod svaku cijenu žele proširit i na račun drugih naroda u okruženju. prema tome, nisu vjerodostojni da o ovakvim stvarima pričaju s moralne strane gledišta, jer su sami prekršile ama baš sva moralna i ostala zakonska pravila ponašanja po tim pitanjima. normalno da ih smeta, da im albanci sada dolje rovare po spomenicima i crkvama manastirima, i mene bi, ali kao što sam reko da su vodili drugačiju politiku drugačije bi se to sve i završilo.

što se tiče ovog da hrvatska nema spomenik srpskim borcima, ima i to u vukovaru što je za nas sigurno najbolnija točka novije hrvatske povijesti, i na to smo posebno osjetljivi. kad netko tamo širi mišiće, i pokušava provest nekakvu politiku koja je poražena 1990ih.

i slažem se s inkvizitorom, pričat o albancima kao nikakvim ratnicima dok srbi imaju gotovo sve što mogu imat, jer uvijek ulažu dosta u vojsku, a albanci na kosovu nemaju ni službenu vojsku ni dan danas je smiješno. tek kad se oformi službena kosovska vojska, i tad ako kojim nesretnim slučajem dođe do rata moći ćemo procijenit pravu sposobnost srpske i albanske vojske. po meni, ja mislim da srbi nemaju nikakve šanse, albanci su postali pravi gerilci i samo im treba dovoljno oružja i mehanike i oni bi taj rat dobili. jer ipak mislim da je veći motiv albanaca da obrane kosovo, nego srba da osvoje kosovo. bez ozbira što stalno urlaju, kako je kosovo srce srbije. urlali su svašta i 1990ih po hr, pa znamo kako se sve završilo. po meni srbi su uvijek koristili lošu političku situaciju naroda u okruženju, a sami su imali potporu vrlo jakih utjecajnih zemalja i preko toga su često bili u stanju izvršit agresiju na susjedne države i teritorije. danas to više nisu u stanju, jer su s svojom politikom okrenuli dobar dio svijeta protiv sebe. što i ne čudi, svatko normalan kad vidi šta su radili po hr i bih, pa i na kosovu zna da to nema veze s ratovanjem i obranom nekakvog ugroženog srpskog stanovništva, već čisto etničko čišćenje i neka vrsta uzurpacije teritorija na kojem ne žive u većini.

ponavljam, ovo je za osudu što su albanci napravili, ali je isto tako jasno da su srbi mogli ovo očekivat kad se uzme sve ono iz prošlosti u obzir. na kraju krajeva, oskrnavljenje groblja ne može promjenit činjenicu da su albanci imali daleko više mrtvih u sukobima 1998-9. što je i logično, kad se uzme u obzir s čime su sve srbi raspolagali, a bili su podjednako krvožedni kao i u hr. stalno se priča o srpskim žrtvama u hr, a nama poginulo ravno duplo više ljudi nego njima, što je isto logično kad se uzme u obzir na koji način su ratovali srbi a na koji mi. srbi se vole iživljavat na nejači, to nije od jučer, kad kažem nejači mislim na nenaoružane ljude, i baš zato mi je smiješno ovo njihovo cendranje za svaki k. kad se nešto negativno napravi od strane albanaca. jer realno, nakon svega što su radili, ovo su posljedice a ne uzrok tih problema koji se događaju iz dana u dan.

Ti na ovom forumu dominiras po kolicini gluposti

caporegime
21-01-2013, 20:46
umjesto jeftinih prozivki bilo bi bolje uprijeti u ono što se smatra glupošću.

Aleksa
21-01-2013, 21:42
(Pozdrav Inkvi i društvo ;) )

Da kažem i ja dvije u vezi s ovom interesantnom temom.
Dakle, akcija snaga srpske policije izvedena je elegantno. Bez upotrebe bilo kakave, kamoli prekomerne sile. Vrlo profesionalno u maniru stabilne demokratske države. Sa druge strane imamo terorističke pretenje divljih alabanskih paravojnih snaga sa Kosova, skrnavljenje nadgrobnih spomenika i crkava.

Na Kosovu se dešava divljanje albanske muslimanske rulje koja uništava hrišćanske svetinje u sred Evrope. Sa tom tezom bi Srbija trebala da nastupa na međunarodnoj sceni. Uzgred, Albanci pokazuju tipične karakteristike agresivnog muslimanskog ponašanja: masovna javna okupljanja, javne terorističke pretnje i divljanje nad nemuslimanskim stanovništvom koje živi u njihovoj neposrednoj blizini. Izgovor za takvo ponašanje je takođe tipičan: bili smo isprovocirani. Nema razlike između albanskih muslimana i muslimana u arapskom svetu kad je u pitanju povod za nasilno ponašanje i način ponašanja. Isprovocirani su aktom koji se u demokratskom svetu smatra legitimnim. U slučaju Arapa, povod su karikature Muhameda ili film "Nevinost muslimana"; kod Albanaca, povod je legitimna akcija države Srbije.

Činjenice da je policija krajnje profesionalno izvršila akciju uklanjanja spomenika teroristima u Preševu, i da se od Srbije zahteva ukidanje "paralelnih" srpskih/srbijanskih struktura na severu Kosova, otkrivaju ko zapravo vlada tim teritorijama i koliko je bezmislena ideja o razmeni Severnog Kosova za Jug Srbije. Srbija ne može razmenjivati teritorije sama sa sobom. Ono o čemu Srbija i predstavnici Albanaca sa Kosova mogu pregovarati su ustupci u pogledu tzv. statusnih pitanja. To je ono što realno Srbija može dati Albancima, tj. Albanci Srbiji (Srbima sa Kosova). A rešavanje statusnih pitanja zapravo bi bila politika uvažavanja činjenice da Srbija ne vlada albanskim teritorijama na Kosmetu, kao što tzv. Kosovska vlada ne vlada srpskim teritorijama na Kosovu. Reciprocitet: ustupci za Albance na Kosovu u pogledu statusa Kosova - ustupci za Srbe na Kosovu u pogledu njihovog teritorijalno-političkog statusa, jeste realna politika.

Inkvizitor
21-01-2013, 21:53
Pa gde si ti bre Aleksiću..sto godina sto godina čoveče..

bandira
21-01-2013, 22:00
doša na temu i mislio nešto pametno pročitat
i nije mi jasno da nitko osim blama ne može normalno artikulirat svoje stavove.

Forum je hrvatski,vrlo dobro znamo šta srbi ili albanci misle jedni o drugima i ludorija je nekakvim vrijeđanjem pojačavat dojam svog upisa.

Pokušajte normalno pisat iz kuta svog naroda, koji su sljedeći potezi,očekivanja i propuštene prigode,nešto artikulirano...pustite debilizam u stilu: mi vama pamtimo.
Kao da se ne bi pamtilo da nije bilo događanja ovih dana.

Svima je jasno da se ugasi svitlo na sekundu da bi nastala tarapana.A dok je svitlo upaljeno glumite englesku gospodu ili odjebite sa ove teme

caporegime
21-01-2013, 22:03
Albanci pokazuju tipične karakteristike agresivnog muslimanskog ponašanja: masovna javna okupljanja, javne terorističke pretnje i divljanje nad nemuslimanskim stanovništvom koje živi u njihovoj neposrednoj blizini.

doista zabrinjavajuće.
međutim prije nekih 22 godine i mi smo to gledali u vlastitom dvorištu.
nisu bili doduše albanci ali su svejedno sve katoličke crkve (do jedne) stradale.
nije baš uvjerljivo slušati o uništenim kršćanskim crkvama od onih koji su se najpedantnije potrudili da svojedobno sve do jedne bogomolje (katoličke i muslimanske) pretvore u prah.

caporegime
22-01-2013, 08:50
ko ne bude bio normalan i bude remetio normalnu raspravu na temi, leti.

Blefer
22-01-2013, 10:20
Blefer, kad bi drzava i Albanci zapnuli da sruse taj hram, najmanji problem bi predstavljalo to u cijem se vlasnistvu nalazi taj hram.
cinjenica je da hram stoji u centru Pristine, i ima ga jos. Da, oskrnjavljen je hram, ali znajuci kategoriju ljudi koja koristi taj zapusteni deo, i da je bila dzamija na tom mestu isto bi prosla.
i za crkvu koja kazes da je napadnuta tokom martovskih nereda, zasto pre i posle nereda niko nije preduzeo nista konkretnu da ta crkva nestane?

Ja ne sporim da su neke crkve i manastiri osteteni, sruseni ili kako god kazete, ali ja samo kazem da ta pojava postoji kod svih nas, nezavisno dali su Albanci ili Srbi u pitanju.

a za Lirim Jakupija mislim da ne posto spomenik je za pale borce, a Lirim Jakupi je jos ziv..

ja sam negde pročitao da je Lirim ubijen u nekim sukobima u MKD kod Raduše ili ko d Brodeca ali moguće je da sam pogrešio
i prerano ga poslao u večna lovišta
Oko rušenja hrama mislio sam na legalno rušenje od strane opštine Priština a ako se zaleti masa od par hiljada ljudi tu ne pomažu vlasnički papiri sigurno bilo bi isto kao u Podujevu 2004 http://www.youtube.com/watch?v=IFhGECsoVQ8

napadi se ne dešavaju svaki dan već kad se pripremi teren iz određenih razloga sećate se valjda svi da je nasilje nad Srbima na Kosovu 2004 marta meseca krenulo posle priče kako su Srbi psima oterali albanaske dečake u Ibar gde su se udavili, ispostavilo se kasnije da je čuveni humanitarac Barani izmislio tu priču tj. iskoristio nesreću neke albanske porodice čija su se deca udavila da pokrene talas nasilje, sad je ispalo da je ovaj spomenik iz Preševa odigrao istu takvu ulogu ...

Blefer
22-01-2013, 10:34
evo nađoh i gde sam pročitao
vest je iz 2007

Selo Brodec nalazi se na krajnjem sjeverozapadu Makedonije, iznad uske udoline na obroncima Šar planine, pedesetak kilometara zapadno od makedonskog glavnog grada Skopja, desetak kilometara sjeverozapadno od Tetova, glavnog urbanog centra zapadne Albanije gdje pretežno žive Albanci. Brodec je posljednje veće selo na putu od Tetova prema granici Makedonije s Kosovom, koja je od Brodeca udaljena samo pet kilometara. Selo je nastanjeno Albancima.

U to selo u srijedu 7. studenoga u 4 sata i 30 minuta ujutro upala je posebna postrojba makedonske policije obučena za antiterorističke akcije, kako bi pohvatala grupu naoružanih Albanaca, za koje je makedonska obavještajna služba saznala da se nalaze u tom području. Pripadnici grupe pružili su otpor, pa je došlo do obračuna koji je trajao sve do rano poslije podne. U obračunu su pobijedili pripadnici makedonske posebne policije. Otpor je svladan, šest pripadnika albanske grupe je ubijeno, a trinaest ih se predalo. Četiri mrtva tijela pronađena su u jednoj štali nedaleko seoske džamije, a druga dva u jednom zaselku. Među ubijenima odmah je, tvrdi makedonska štampa, identificiran Lirim Jakupi, od ranije poznat kao pripadnik albanskih oružanih formacija, koji je prije mjesec dana pobjegao iz zatvora Dubrava na Kosovu, te se prebacio preko granice u Makedoniju. Nešto kasnije - prema tvrdnjama makedonske štampe - identificirano je tijelo Ramadana Šitija, još jednog bjegunca iz zatvora Dubrava, koji se, čini se, raznio bombom kada je vidio da će biti uhvaćen.

blam
22-01-2013, 10:47
evo nađoh i gde sam pročitao
vest je iz 2007

Selo Brodec nalazi se na krajnjem sjeverozapadu Makedonije, iznad uske udoline na obroncima Šar planine, pedesetak kilometara zapadno od makedonskog glavnog grada Skopja, desetak kilometara sjeverozapadno od Tetova, glavnog urbanog centra zapadne Albanije gdje pretežno žive Albanci. Brodec je posljednje veće selo na putu od Tetova prema granici Makedonije s Kosovom, koja je od Brodeca udaljena samo pet kilometara. Selo je nastanjeno Albancima.

U to selo u srijedu 7. studenoga u 4 sata i 30 minuta ujutro upala je posebna postrojba makedonske policije obučena za antiterorističke akcije, kako bi pohvatala grupu naoružanih Albanaca, za koje je makedonska obavještajna služba saznala da se nalaze u tom području. Pripadnici grupe pružili su otpor, pa je došlo do obračuna koji je trajao sve do rano poslije podne. U obračunu su pobijedili pripadnici makedonske posebne policije. Otpor je svladan, šest pripadnika albanske grupe je ubijeno, a trinaest ih se predalo. Četiri mrtva tijela pronađena su u jednoj štali nedaleko seoske džamije, a druga dva u jednom zaselku. Među ubijenima odmah je, tvrdi makedonska štampa, identificiran Lirim Jakupi, od ranije poznat kao pripadnik albanskih oružanih formacija, koji je prije mjesec dana pobjegao iz zatvora Dubrava na Kosovu, te se prebacio preko granice u Makedoniju. Nešto kasnije - prema tvrdnjama makedonske štampe - identificirano je tijelo Ramadana Šitija, još jednog bjegunca iz zatvora Dubrava, koji se, čini se, raznio bombom kada je vidio da će biti uhvaćen.

ne, ne ziv je..Predpostavljalo se da je clan clan grupe na Brodecu, posto malo pre Brodeca imao je oruzani sukob sa policijom u tetovo, ali na kraju se ispostavilo da nije ubijen u toj akciji.

Lirim Jakupi je ziv, znamo da do neodavno bio je zatvoren na Kosovo, EULEX je vodio sudski proces protiv njega pre skoro godinu dana, a danas gde se nalazi i sta radi pojma neam..

blam
22-01-2013, 11:06
jos nesto u vezi "divljanja" na Kosovo,

pa o kojem divljanju mi pricamo ?
u Pristini je bilo samo dva organizovanih skupova, i to organizirani od strane navijaca Pristine "Plisat". Na prvom je prisustvovalo oko 150 osoba, a na drugom oko 200.

prvi skup:
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/428250_10150309815559959_1610130738_n.jpg

Drugi skup:
http://foto.orainfo.com/foto.php?foto=/sport/2013_01/labi_protesta_uck.jpg&pozita=foto_lajm

U Vucitrn navijaci opet, oko 150 osoba protestovali:
http://i45.tinypic.com/2hf6hxd.jpg

u Gnjilane, opet navijaci:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ez8g3qXNOQ8#!

Ja bih intimno mozda i zeleo da smo protestovali na hiljade i hiljade ali do toga nije doslo.

jedino bolno je sto su NEKE jedinke ili manje grupe srusila groblje. Ovo je za svaku osudu i tacka.

Bilo je nekih pokusaja manjih grupa da naprave neko vece sranje u Djakovici ili Prizren, ali nista se nije desilo.

i da, spomenik NOB-a u Vitini koji je srusen bulduzerom.

mozemo da nalazimo sada jos neke slike, ali zelim reci da nista od tog masovnog ludila kako neko pokusava da opise, nije bilo.

u sustini pokazalo se da 95 posto Albanaca su totalno u autu, sto me iskreno zabrjnjava

blam
22-01-2013, 11:34
kako je deo makedonske stampe izvestila o tome sto se desavalo na Kosovo.

Ovo je provladin list "vecer", najcitaniji u Makedoniji:

http://oi46.tinypic.com/3499md3.jpg

naslov je "Kosovari pozivaju ja palenje hramova"

a ova slika blage veze nema sa situacijom, onako izguglana, a nikgde obsjasnjenje za to..

Blefer
22-01-2013, 14:04
neka poživi Ljirim još dugo ali neka ga u dubravi svima će biti lakše dok je tamo

blam
22-01-2013, 15:54
za u subotu najavljen protest u organizaciji pokreta Samoopredeljenje Albina Kurtija koji ima sanse da bude malo veci od ovih kojih je bilo do danas.
iako kad je Samoopredeljenje u pitajnu, rezim na Kosovo koristi celu aparaturu kako bih uticalo na to da ih ima sto manje...

NorthStand
22-01-2013, 18:22
http://www.vecernji.hr/vijesti/video-albanci-bagerom-srusili-partizanski-spomenik-clanak-500749

čestitke na ovome, bratstvo jedinstvo nas je i dovelo sve u probleme. da nije bilo "zajedništva", da su se odmah definirale granice naših država, ne bi bilo ni svih ovih sranja.

EHO1983
22-01-2013, 19:01
Blefer, ahahah sta su ovoliko pitanja za Lirima :D. On dva tri puta pobegao is Dubrave (sigurno znam da je tu opet). Sta je prica s njim? Ja prvi put video njegovu sliku pre par dana kad RTK pustao video iz rata u Presevu i kad on daje izjavu. Na prvi pogled bas dobar decko urbanac, al vlasti mnogo pricali za njega, al konkretno nista ne znam i nikad nisam pomislio da je neki tvrd decko jel je bio mlad i nije bio niko u kosovski rat, tek posle sukoba u Makedoniju pocuo sam za njega na medijima i to najvise kad mnogo puta pobegao iz zatvora :D

Blefer
24-01-2013, 10:59
Blefer, ahahah sta su ovoliko pitanja za Lirima :D. On dva tri puta pobegao is Dubrave (sigurno znam da je tu opet). Sta je prica s njim? Ja prvi put video njegovu sliku pre par dana kad RTK pustao video iz rata u Presevu i kad on daje izjavu. Na prvi pogled bas dobar decko urbanac, al vlasti mnogo pricali za njega, al konkretno nista ne znam i nikad nisam pomislio da je neki tvrd decko jel je bio mlad i nije bio niko u kosovski rat, tek posle sukoba u Makedoniju pocuo sam za njega na medijima i to najvise kad mnogo puta pobegao iz zatvora :D

pitam zato što je taj urbani momak po MKD pravio malo više od zuluma
vođen onom informacijom da je poginuo 2007 u Brodecu postavio sam pitanje da li je i on žrtva srpskog režima iako je ratovao po MKD no ako je kao što kažete živ i zdrav onda nek poživi još dugo ali neka odleži za sve što je radio, uzgred zašto leži u zatvoru na Kosovu da li je i tamo napravio neka krivična dela?

EHO1983
24-01-2013, 13:05
Ja stvarno samo sam cuo za Lirima, al nikad nisam vise interesirao jel stvarno nije bio niko i nikakav faktor

Evo sada guglirao malo i vidim da je imao proces u Gnjilanu gde mu EULEX usudio, a prvo je zatvorio UNMIK, i u ovaj proces 2012 u Gnjilane, za terrorizam u centrallnoj Srbiju (sigurno je za Preshevu) ostao nevin.

Al nigde ne nadjem zasto je opet u zatvor i zasto je pobegao dva tri puta, mozda zbog ovoga je jos tu, ili mozda je uradio nesto drugo, al bas cu pitati ljude, al stvarno neverujem da zna neko nesto jel tip nije nikakav faktor :D i bas me cudi ovo sto znamo ko je al neznamo sta je uradio konkretno :D

Blefer
24-01-2013, 14:41
u MKD se o njemu pričao da ne sluša čak ni Ahmetija i da ratuej na svoju ruku

Uroš
24-01-2013, 15:29
Vidi 'vako Uroše. Naravno da je za osudu rušenje srpskih manastira na Kosovu, samo Srbi su zadnji da u tome nekom sole pamet

vidi ovo..snimali Srbi sami..

http://www.youtube.com/watch?v=9Hs4CgStg0Q

ostacima crkava nasipaju se putevi..???

na području tzv RSK za vrijeme trajanja te sotonističke vlasti srušene su sve katoličke crkve, osim kažu jedne u Iloku i još jedne na Baniji koja je služila i katolicima i pravoslavcima.

od nekoliko stotina crkava ostale dvije. Nekoliko stotina eej.

U Bosni je srušeno 800 džamija i još par stotina katoličkih crkava..između ostalag stari samostan Sv Ive u Podmilačju kod Jajca kojeg su kao jedno od najvećih svetišta i prošteništa zbog velikog broja uslišanih molitava kojeg sje na dan Sv. Ivana znalo posjetiti i 100 000 ljudi i to svih triju vjera katolika, pravoslavaca pa i muslimana.

Sravnjen je sa zemljom pri zauzimanju Jajca od strane srpske vojske.

Evo mjesta nakon rata gdje je bila crkva. Vidi li se po čemu da je tu nekad stajalo poznato svetište.?'

http://www.zupa-podmilacje.com/starastranica/images/povijestsvetista/sv-ivo-podmilacje-povijest-svetista-rusevine.jpg

Samostan u Plehanu kod Dervente jedan od najstarijih u Bosni ..sravnjen do temelja.

A tek džamije..mislim da je tek jedna preživjela u okolini Gacka.

Ferhadija u Banjaluci, Aladža džamija u Foči, itd..mogao bi do sutra..
iako ćeš ti ovo izignorirati to ne mjenja stvarnost.

zato ..ne vadi trun iz tuđeg oka dok balvan u svom oku ne vidiš..ta ti poslovica ima veze sa crkvom znaš..Biblija i to..siguran sam da su i pravoslavci čuli za nju.

U principu se slažem sa svim, s jednom dopunom. One stvari u Hrvatskoj i BiH su se dešavale za vreme rata, a ovo varvarstvo na Kosovu se dešavalo i dešava u miru. Sve ove slike i snimak gde se vidi kako pale i ruše crkve su iz 2004. godine, punih 5 godina posle rata. Danas, skoro 14 godina godina posle rata na Kosovu imamo ovo:

http://www.blic.rs/data/images/2013-01-22/307045_p1210620_ff.jpg?ver=1358865185
http://www.radiokim.net/pub/article/13587922715152_2013-01-21_15.53.18.jpg
http://www.b92.net/news/pics/2013/01/21/26564024750fd4fd931a1f746745704_orig.jpg

Jebenih 14 godina posle rata ruše groblja, ni mrtvima ne daju mira. Jel toga bilo u BiH recimo neke 2009. godine, da se pale crkve i ruše groblja?

farcry
26-01-2013, 17:23
Objavljene slike ruskih vojnika 2000. u sukobu sa bandom Ramusa Haradinaja:

http://srbin.info/2013/01/ruski-vojnici-pretukli-teroristu-ramusa-haradinaja-foto/

blam
26-01-2013, 19:45
Iako slike su mozda premierno objavljene sada, da je pretucen od strane rusa se znalo.
mada ovaj deo kao Ramush ga je pozvao na ferku je smesan.

a sto se tice Rusa u sastavu KFOR-a, imamo i mi nase konje za trku

"Fifteen year-old Faton Hajrizi arrested for shooting a Russian soldier"

inace danas, na poziv pokreta Samoopredeljenje, preko 10.000 ljudi protestvovalo u Prishtini u podrsku Albanaca sa Doline..

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/319736_10151197557872000_2100258920_n.jpg

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TZzpW-lFNAM#!

Uroš
26-01-2013, 20:03
Mislio sam da ćete da ostvarite sve one pretnje kako ćete da zapalite jug Srbije, sećaš se onih cirkusanata iz kosovske ANA, pa čikanja lokalnih političara u Preševu sa pretnjama srpskim vlastima u fazonu "samo neka dođu i pokušaju da sruše spomenik", pa priča kako će biti mrtvih ako se to ostvari, itd... Kad ono, mirne demonstracije u Prištini...

blam
26-01-2013, 20:37
Mislio sam da ćete da ostvarite sve one pretnje kako ćete da zapalite jug Srbije, sećaš se onih cirkusanata iz kosovske ANA, pa čikanja lokalnih političara u Preševu sa pretnjama srpskim vlastima u fazonu "samo neka dođu i pokušaju da sruše spomenik", pa priča kako će biti mrtvih ako se to ostvari, itd... Kad ono, mirne demonstracije u Prištini...

slazem se da je klip ANA bio cirkuzantski i stetan po nas, Albancima.

Sto se protesta tice, pa isti su bili i najavljivani kao mirni i jasno je da vama ne odgovara ovo. Vama najvise odgovara da vam rusimo spomenike i slicno, kako bi svetu "dokazali" da mi ne znamo da se ponasamo civilizirano i zato ne zasluzujemo podrsku civilizovanog sveta, koji eto, jos uvek nas podrzava..

Iako hladno, sneg, bilo je vise nego solidan broj ljudi koji su protestvovali ..ono porodice sa decama, mladi i stari, svi zajedno.

Politicari Juga? DAnas su oni pokazali svoje pravo lice. Umesto da se pridruze skupu za podrsku Juga, oni u ovom trenutku prisustvuju na kongres Demokratske Partije Hasima Thacija i ovime su dokazali da na njih ne treba niko da racuna, a kamo li da ih shvata ozbiljno..

Sarajevsko!
26-02-2013, 03:48
Politika i vjera me ne interesuju sekunde,ali ovo ne mogu presutiti 534 dzamije su srbi srusili u bih ,tu ne ubrajam sigurno jos hiljada mekteba najmanje u manjim mjestima gdje nisu postojale dzamije , tu je bilo dzamija starih po 500 godina , Ferhadija džamija je bila centralni objekat u Banjaluci. Izgrađena je 1579, kad se krenulo u njenu obnovu kod postavnjanja kamena temeljca srbi su ubili 2 covjeka ,
http://www.historija.ba/d/99-druga-zrtva-kamena-temeljca-za-ferhadiju-dzamiju/
Urose nemas pravo da prigovaras albancima,kad ste 1000 puta gori od njih,sad vam se samo vraca sto ste radili svim narodima oko vas doslo je na naplatu.

Šilja
02-06-2013, 17:36
Politika i vjera me ne interesuju sekunde,ali ovo ne mogu presutiti 534 dzamije su srbi srusili u bih ,tu ne ubrajam sigurno jos hiljada mekteba najmanje u manjim mjestima gdje nisu postojale dzamije , tu je bilo dzamija starih po 500 godina , Ferhadija džamija je bila centralni objekat u Banjaluci. Izgrađena je 1579, kad se krenulo u njenu obnovu kod postavnjanja kamena temeljca srbi su ubili 2 covjeka ,
http://www.historija.ba/d/99-druga-zrtva-kamena-temeljca-za-ferhadiju-dzamiju/
Urose nemas pravo da prigovaras albancima,kad ste 1000 puta gori od njih,sad vam se samo vraca sto ste radili svim narodima oko vas doslo je na naplatu.

100% a i ne znam sjecas li se prije ja mislim 2 godine da je ona nekakva "srpska navijacka skupina" nake vojvode ja mislim (nisam siguran 100% jel se tako zovu) porusili one mezare kad su se vracali sa nekog gostovanja..

NorthStand
03-06-2013, 14:02
ma o čemu vi pričate, gazite sve kršćansko u bosni i sad ste vi našli nekoga prozivat za brutalnost u vjerskom smislu. daj mi se gubite s očiju, sve ovo što su vam Srbi radili očito ste debelo zaslužili. da niste, ne bi sada vaše političko vodstvo širilio netrpeljivost prema hrvatima, a samo zato što zna da su nezaštićeni trenutno jer je u hrvatskoj vlast takva da bi i o eskimcima više brige vodila nego o hrvatima BiH.

što se tiče džamija, sve te džamije nikle su na hrvatskoj i kršćanskoj zemlji. sve do jedna, da ne govorim da nešto što nastaje na silu se obično i ruši silom. Erdogan tursko kopile, priča kako je zapad srušio most u mostaru nije nikakav zapad već upravo oni koji su ga gradili na tuđoj zemlji, a i oni koji su se u maniri najvećih bezličnjaka prebacili na islamsku vjeroispovijest i sada glume nekakvu bošnjačku naciju koja je produkt čiste nasilničke torture hrvatskog i srpskog stanovništva u BiH za vrijeme turaka. prema tome, niste vi baš kompetentni davat nekome velike kritike. jer vi da vas je ko srba, bili bi još gori od njih u to sam poprilično siguran. jebe vas samo to, što ste skučeni na malom prostoru i što vas je 2 milinoa pa se ne možete razmahat do kraja koliko bi htjeli. vi prema hrvatima uvijek idete džonom, srbe ne dirate a kad ih dirnete obično to skupo platite jer vam oni za razliku od hrvata nemaju baš previše razumjevanja za vaše logore i torture nad vlastitim narodom. ali samo nastavite srati po Tuđmanu, kada idući puta dođe do belaja i kad netko drugi bude na njegovoj poziciji koji će imat malo manje strpljenja za toleriranje vaših sranja mislim da ćete tek onda vidjet što je kad se zajebavaš s nekim s kojim se nije baš pametno zajebavat. do tada kukajte oko džamija, i ubijenih ovo što su srbi napravili u banja luci podržavam. te vaše fore, nastala je 1579, da nastala je nakon što su turci sve hrvate potamanili u tom kraju i na silu uspostavili svoju tursku vlast i počeli provodit islamizaciju otete hrvatske zemlje. naravno ne očekujem da ćete to vi razumjet, ali molim vas nemojte očekivat da će netko na ovome forumu imat previše razumjevanja za vas i vaše turske pretke koji su ognjem i mačem hrvate tamanili s hrvatske zemlje, i gradili džamije na teritoriju koji je oduvijek bio kršćanski hrvatski i katolički. na kraju krajeva, ne bi mene smetalo ni džamija ni vjera da vi na silu ne želite preotet taj teritorij od hrvata. kod srba vam to ne prolazi, i svak im čast na tome. što bi se oni pomicali, i vama usuglašavali? isto govorim i za srbe, što bi se to hrvati pomicali vama i srbaima i dozvoljavali vam muslimanske i pravoslavne bogomolje u čistim hrvatskim krajevima? to su sve provokacije, koje idu u smjeru poruke to je naše ili će biti naše. e pa vidite to nije vaše, niti će ikad biti vaše to vam je moja poruka. a vi i dalje nastavite, pričat o "šeher banja luci". meni osobno, svakako je draže vidjet srbe u njoj nego vas koji na silu pokušavate od BiH napravit unitarnu državu u kojoj ćete vi biti dominatni narod. i koji ćete drugima određivat, kako će pišat i srat kako to sada radite hrvatima tako planirate i srbima. zato vas ne jebem ni pet posto, jer ste pokvarena bagra koja svojom poltikom u smislu bezobrazluka ne zaostaje za srbima. prema tome, nemate vi šta srbe optuživat kad ste isti ko i oni. slobodno replicirajte, ali ne nadajte se da me vaše mišljenje može previše zabezeknut jer dobro znam kakvi ste, i ne moram uopće ni živjet u BiH da bi bio sposoban primjetit kako se ponašat i kakav plan imate u smislu političke dominacije u BiH. taj plan vam je inače kriv za srebrenicu, i sve one pokolje po bosni. ali vi i dalje ne stajete, već ponovo izazivate i nadate se kako ćete s svojim bolesnim planovima doći do cilja. umjesto da vodite politiku, da svaki narod u Bosni bude ravnopravan vi se nadate da ćete doći u poziciju da srbe i hrvate podredite svojoj politici i planovima u svezi BiH. nismo svi glupi, da ne vidimo šta vi radite i vjerujte mi napravit ćete to da će se hrvati okrenut srbima koje su oduvijek smatrali najvećim neprijateljima. na dobrom ste putu, a ne moram vam ni pričat šta to znači za BiH i opstanak iste. ali ne sumnjam da ćete vi nosat taj vrč na vodu, dok ga ne razbijete to je jednostavno u vašoj ćudi i vi protiv sebe ne možete to je očito.

Šilja
03-06-2013, 18:29
ma o čemu vi pričate, gazite sve kršćansko u bosni i sad ste vi našli nekoga prozivat za brutalnost u vjerskom smislu. daj mi se gubite s očiju, sve ovo što su vam Srbi radili očito ste debelo zaslužili. da niste, ne bi sada vaše političko vodstvo širilio netrpeljivost prema hrvatima, a samo zato što zna da su nezaštićeni trenutno jer je u hrvatskoj vlast takva da bi i o eskimcima više brige vodila nego o hrvatima BiH.

što se tiče džamija, sve te džamije nikle su na hrvatskoj i kršćanskoj zemlji. sve do jedna, da ne govorim da nešto što nastaje na silu se obično i ruši silom. Erdogan tursko kopile, priča kako je zapad srušio most u mostaru nije nikakav zapad već upravo oni koji su ga gradili na tuđoj zemlji, a i oni koji su se u maniri najvećih bezličnjaka prebacili na islamsku vjeroispovijest i sada glume nekakvu bošnjačku naciju koja je produkt čiste nasilničke torture hrvatskog i srpskog stanovništva u BiH za vrijeme turaka. prema tome, niste vi baš kompetentni davat nekome velike kritike. jer vi da vas je ko srba, bili bi još gori od njih u to sam poprilično siguran. jebe vas samo to, što ste skučeni na malom prostoru i što vas je 2 milinoa pa se ne možete razmahat do kraja koliko bi htjeli. vi prema hrvatima uvijek idete džonom, srbe ne dirate a kad ih dirnete obično to skupo platite jer vam oni za razliku od hrvata nemaju baš previše razumjevanja za vaše logore i torture nad vlastitim narodom. ali samo nastavite srati po Tuđmanu, kada idući puta dođe do belaja i kad netko drugi bude na njegovoj poziciji koji će imat malo manje strpljenja za toleriranje vaših sranja mislim da ćete tek onda vidjet što je kad se zajebavaš s nekim s kojim se nije baš pametno zajebavat. do tada kukajte oko džamija, i ubijenih ovo što su srbi napravili u banja luci podržavam. te vaše fore, nastala je 1579, da nastala je nakon što su turci sve hrvate potamanili u tom kraju i na silu uspostavili svoju tursku vlast i počeli provodit islamizaciju otete hrvatske zemlje. naravno ne očekujem da ćete to vi razumjet, ali molim vas nemojte očekivat da će netko na ovome forumu imat previše razumjevanja za vas i vaše turske pretke koji su ognjem i mačem hrvate tamanili s hrvatske zemlje, i gradili džamije na teritoriju koji je oduvijek bio kršćanski hrvatski i katolički. na kraju krajeva, ne bi mene smetalo ni džamija ni vjera da vi na silu ne želite preotet taj teritorij od hrvata. kod srba vam to ne prolazi, i svak im čast na tome. što bi se oni pomicali, i vama usuglašavali? isto govorim i za srbe, što bi se to hrvati pomicali vama i srbaima i dozvoljavali vam muslimanske i pravoslavne bogomolje u čistim hrvatskim krajevima? to su sve provokacije, koje idu u smjeru poruke to je naše ili će biti naše. e pa vidite to nije vaše, niti će ikad biti vaše to vam je moja poruka. a vi i dalje nastavite, pričat o "šeher banja luci". meni osobno, svakako je draže vidjet srbe u njoj nego vas koji na silu pokušavate od BiH napravit unitarnu državu u kojoj ćete vi biti dominatni narod. i koji ćete drugima određivat, kako će pišat i srat kako to sada radite hrvatima tako planirate i srbima. zato vas ne jebem ni pet posto, jer ste pokvarena bagra koja svojom poltikom u smislu bezobrazluka ne zaostaje za srbima. prema tome, nemate vi šta srbe optuživat kad ste isti ko i oni. slobodno replicirajte, ali ne nadajte se da me vaše mišljenje može previše zabezeknut jer dobro znam kakvi ste, i ne moram uopće ni živjet u BiH da bi bio sposoban primjetit kako se ponašat i kakav plan imate u smislu političke dominacije u BiH. taj plan vam je inače kriv za srebrenicu, i sve one pokolje po bosni. ali vi i dalje ne stajete, već ponovo izazivate i nadate se kako ćete s svojim bolesnim planovima doći do cilja. umjesto da vodite politiku, da svaki narod u Bosni bude ravnopravan vi se nadate da ćete doći u poziciju da srbe i hrvate podredite svojoj politici i planovima u svezi BiH. nismo svi glupi, da ne vidimo šta vi radite i vjerujte mi napravit ćete to da će se hrvati okrenut srbima koje su oduvijek smatrali najvećim neprijateljima. na dobrom ste putu, a ne moram vam ni pričat šta to znači za BiH i opstanak iste. ali ne sumnjam da ćete vi nosat taj vrč na vodu, dok ga ne razbijete to je jednostavno u vašoj ćudi i vi protiv sebe ne možete to je očito.

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!! hvala ti od srca sto si me ovako lijepo nasmijo :vidiga

caporegime
03-06-2013, 19:45
tema je jug srbije i albansko pitanje prema tome, nastavite raspravu na odgovarajućim temama

NorthStand
05-06-2013, 03:59
AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!! hvala ti od srca sto si me ovako lijepo nasmijo :vidiga

ne zanima nas vaša kuknjava oko džamija, to je sve što sam htio reći, niste se ni vi iskazali u čuvanju katoličkih i pravoslavnih svetišta prema tome, kako siješ tako žanješ.

možda ti je sad smiješno, ali idući puta kad Srbi krenu a ne bude oružija iz hrvatske bit će grdo. :D

Skywalker
08-07-2013, 10:10
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/392306/Ranjeno-sestoro-Albanaca-sa-Kosova-u-sukobu-sa-Zandarmerijom

DzoniBG
08-07-2013, 12:47
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/392306/Ranjeno-sestoro-Albanaca-sa-Kosova-u-sukobu-sa-Zandarmerijom

Red je bio...kradu shumu vec 10 godina, maltretiraju seljake u toj zoni... sad su dobili malo po tamburi, i ne verujem da ce se skoro vratiti...

NorthStand
08-07-2013, 15:46
pa nije valjda, da na Kosovu nema šume? :D

bit će ipak da je riječ o tome, da je tuđe uvijek slađe, to i vi Srbi isto znate niste ni vi po tom pitanju bez iskustva. :jede

interceptor
09-02-2015, 17:39
Jel nešto na pomolu ili samo... :nezna

Javnost je već nekoliko dana zapljuskuju informacije kakvih odavno nije bilo: Osnovni ton im je isti: Šiptari masovno napuštaju Kosovo i Metohiju, cijele porodice i dijelovi sela.
Pojavljuju se i video-kadrovi na kojima se vidi kako odlaze desetine autobusa. Čak sa dosta djece.
Pojavljuju se i snimci koji svjedoče da neku asistentsku ulogu u svemu ima i policija Srbije.
Odmah su, naravno, krenula i nagađanja i licitiranja. Neki samo što ne aplaudiraju: počela šiptarska velika seoba, samo bez Čarnojevića.
Drugi uveliko zaziru: o čemu god da se radi – ovo za Srbe u pokrajini neće izaći na dobro! Samo da to ne bude u funkciji raščišćavanja prostora za novi pogron.

http://www.znanjeznanje.com/wp-content/uploads/2015/02/siptari-albanci-kosovo-600x300-300x240.jpg

http://www.znanjeznanje.com/svijet/nesto-se-krupno-sprema-zasto-siptari-masovno-napustaju-kosovo-usred-zime-i-pod-cijom-dirigentskom-palicom/

Skywalker
09-02-2015, 20:52
Sta ce ovo o siptarima na ovoj temi ?
Postoji tema za Kosovo,zar ne ?
Ako aludiras na to "da se nesto sprema" ..ne znam sta da kazem na to...osim da im nije pametno da probaju silom da proteraju Srbe sa Kosova...Srbi su dole dobro naoruzani,i ovaj put nema odstupanja.
Strah kod Srba uvek postoji,jer su Siptari do sad nekaznjeno prolazili za zlocine i ko zna koliko otmica od dolaska KFOR-a,dok se Srbe hapse i za najmanju sitnicu ili sumnju...Jedino taj strah postoji...Svi oni koji su ostali,su spremni za siptarske napade...

Btw,ovo je lepo receno:
Slavko STEVANOVIĆ, predsjednik Skupštine AP KiM

Srbi će čekati povratak svoje države, makar čekali i pola vijeka
Međunarodna zajednica je stvorila fantomsku državu Kosovo.
Iskoristili su naše komšije Albance, nisu ni njima ni nama donijeli dobro na Kosovu. Donijeli su uranijum.
Ogroman je procenat oboljelih od karcinoma. Mladi nemaju gdje da se zaposle – ne može se živjeti samo od droge i bijelog roblja. Prošla ih je euforija da će srećno živeti, samo ako uspiju da proteraju Srbe sa Kosova i Metohije.

interceptor
09-02-2015, 22:14
Sta ce ovo o siptarima na ovoj temi ?
Postoji tema za Kosovo,zar ne ?
Ako aludiras na to "da se nesto sprema" ..ne znam sta da kazem na to

Onako, upalo mi u oči ono albansko pitanje pa sam mislio da je prikladnije tu staviti nego u Boj na Kosovu. Zaintrigirao me pomalo taj sugerirajući naslov i takvo događanje koje je pomalo čudno i nije bilo nikakve aluzije s moje strane. Baš me zanima šta se to događa?