PDA

Pogledaj Full Version : Uhićen Ratko Mladić?

caporegime
26-05-2011, 12:25
http://www.vecernji.hr/vijesti/u-srbiji-uhicen-ratko-mladic-clanak-292387

koliko bi taj moga oimati sad godina?
jedno 75?

iako, kad gledaš ovo: http://www.vecernji.hr/vijesti/srbija-dobiva-status-kandidata-bez-uhicenja-ratka-mladica-clanak-292371
ispada da su mogli još dugo vaditi se na iuzjave kako daju sve od sebe al da im ne ide.
ko zna kakva je tu igra.

Graničar Jozo
26-05-2011, 12:32
oni rade DNK analizu. na temelju čega? jel to imaju od prije njegove znojave čarape? četkicu za zube?

ima li netko upoznat da nam pojasni kako to funkcionira sa tim DNK testiranjem.

Inkvizitor
26-05-2011, 12:39
ja mislim da je to jedan od onih poznatih srpskih driblinga.

Inkvizitor
26-05-2011, 12:41
Al ako je istina, moglo bi bit u Srbiji gadnog rusvaja.

caporegime
26-05-2011, 12:47
moglo bi. ako je još živ, onda je teški starac. kako se skriva već 16 godina, valjda je potrošio i sve pare, nitko ga više ne jebe, živi ko utvara.
možda mu i nije loša opcija prokuburit još koju godinu u pritvoru, da ga slika televizija, jede 3 puta na dan a još ako se bude ponašao kao šešelj, upisat će se u vječnu knjigu srpskih patriota.......opet malo medijske pažnje.....i tako to.

mardar
26-05-2011, 13:00
Opet uhićen.Pa koliko je tih "mladića" više

caporegime
26-05-2011, 13:14
Šta mislite ljudi? Ako to stvarno jest ratko Mladić, što će se događati dalje?
hoće li to izazvati neke tektonske pomake na srpskoj političkoj sceni odnosno dati vjetar u leđa radikalima i sličnima ili će se vrlo brzo, kao i za karadžića smiriti a srbija ekspresno u europske integracije?

Inkvizitor
26-05-2011, 13:16
Mislim da Mladić uživa duplo veći ugled od Karadžića i Slobe, zato jer je vojnik a ne političar. Vojnik koji se nije okoristio ratom. To je njima najbitnije a to što je ubijao zarobljenike, to njih najmanje ne tangira, to mu je kod obožavatelja samo plus.

caporegime
26-05-2011, 13:20
kažu da je potvrđeno.
aj da vidimo što dalje.
možda se izradikalizira, možda opet dođe do lagera.
gledajući po zakonima fizike, ako se zatrese nešto će se osjetiti i u bih.
sads bi naši trebali biti spremni, pa ovisno o tome što se bude zbivalo povući poteze.
mudar političarr ima u rezervi planove za sve opcije.
hoće li naši znati i kako, odigrati vidjet ćemo.
ima tu više opcija koje mi se motaju po glavi.

Graničar Jozo
26-05-2011, 13:45
hoće li to izazvati neke tektonske pomake na srpskoj političkoj sceni odnosno dati vjetar u leđa radikalima i sličnima ili će se vrlo brzo, kao i za karadžića smiriti a srbija ekspresno u europske integracije?

pa ne može hrvatske bez srbije u EU. to je već poznat scenarij. Nije ovo uhićenje slučajno. Dobro jutro jugoistočna europo, lako noć mediteran, laku noć srednja europo. Sada će nam biti tko financijski jači taj tlači. Bilo je zanimljiivo pogledati njemačka ulaganja u srbiju, a jučer je bilo još zanimljivije pratiti upozorenje kako se iz deviznih rezervi ne može održavati tečaj. Sreća moja pa nemam ušteđevinu u kunama niti kredit ni u eurima. O zadužena zemljo što su te žedna priko vodne preveli.

p.s. nikakvh tektonskih pomaka neće biti. možda malo da se neke sitne stvari da se dogode i to je to.

http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=14223:hdz-bih-hrvati-u-bih-ne-e-biti-qkolateralna-tetaq-u-regionalnom-preslagivanju-&catid=24:bih-vijesti&Itemid=100

caporegime
26-05-2011, 13:51
najvjerojatnije neće ali povijest je poznata po tome što je često znala zajebat one koji su nešto predviđali i svoja predviđanja smatrali neupitnima.
izbori su u srbiji valjda blizu a ona druga, radikalna srbija je uvijek gubila za picinu dlaku.
oni ipak imaju s političke strane jaču strukturu u obliku stranaka koji su kadri povući ljude na ulice.
osobno, mislim da bi za nas dobro došla radikalizacija i mogući potresi.

Graničar Jozo
26-05-2011, 13:59
da, slažem se da su u hrvatskoj povijesti događali neki apsurdi koji su nas uvijek spašavali. Nekada je to naša neracionalnost, a nekada je to tuđa. Samo zabrinjava me činjenica da se i ti planeri sigurno naučili osigurati na neki način. Eto u BiH imaju visokog predstavnika.

di je ono spominjan osigurač? :)

NorthStand
26-05-2011, 14:27
Ne vjerujem ja srbima ništa, neka ga pokažu, da mi vidimo jel to stvarno on ili nije. Fino neka ga obriju, crte lica ostaju za cijeli život! Ako je uhićen, neka je trebo je bit odavno, i žalosno je da se Gotovinu izjednačava s ovim dokazanim masovnim ubojicom, koji je s velikim smješkom na licu čistio BiH enklave, kako od hrvata tako i od Bošnjaka.

NorthStand
26-05-2011, 14:28

Mislim da će srbija, ekspresno u euroatlantske integracije, pa to je već danas najavio Boro Tadić.

NorthStand
26-05-2011, 14:29
Mislim da Mladić uživa duplo veći ugled od Karadžića i Slobe, zato jer je vojnik a ne političar. Vojnik koji se nije okoristio ratom. To je njima najbitnije a to što je ubijao zarobljenike, to njih najmanje ne tangira, to mu je kod obožavatelja samo plus.

Kirurški precizna dijagnoza, bravo doktore.

caporegime
26-05-2011, 14:31
to im jest plan, ali sad se nešto drugo poteže.
šta bi mladić mogao sve ispričati.
doduše, on zna da slobode više vidjeti neće, ako ništsa ono zbog starosti.
dakle, ne mora nikoga uvaljivati zbog slobode ali s druge strane ne bi ni on htio otići kao bijeda, šupak na kojemu će se sve prelomiti.
vidjet ćemo kakve će to implikacije ostaviti.
a i što će se dogoditi u rs.
ja nekako predviđam da će i rale ko i slobo, taman kad je najzanimljiviji, iznada otići u vječnu kasarnu

NorthStand
26-05-2011, 14:42
najvjerojatnije neće ali povijest je poznata po tome što je često znala zajebat one koji su nešto predviđali i svoja predviđanja smatrali neupitnima.
izbori su u srbiji valjda blizu a ona druga, radikalna srbija je uvijek gubila za picinu dlaku.
oni ipak imaju s političke strane jaču strukturu u obliku stranaka koji su kadri povući ljude na ulice.

I šta da dođu ti radikali na vlast, šta će napravit napast Kosovo, BiH i HR koja je u NATO-u??? Mislim da su srbi svoje ratove masno platili, prvenstveno na vlastitu štetu, a da ne govorim da su cijeli region natjerali da ih mrzi. Albanci, Hrvati, Bošnjaci, Bugari, pa i Mađari nisu im baš prijateljski nastrojeni, prvenstveno zbog njihove maloumne politike i netolerancije prema drugima. Jedino s rumunjima, imaju kakve takve odnose, čak su ih i crnogorci odjebali koji su im do jučer držali leđa i bili pijuni u stvaranju Velike Srbije. Dakle, realno nikakvi radikali nisu prijetnja miru, jer em što je HR svoje temelje duboko ukopala, em što MZ više neće tolerirat neke ratne sukobe na jugoistoku europe, odnosno reagirat će kao i u slučaju libijske krize, dakle NATO bombardiranje pa da vidimo ko će se igrat rata. Mislim da je ona realna i ozbiljna srbija, svijesna da nekom radikalnom i prije svega šovinističkom politikom postiže samo kontraefekt, al dakako da postoje i velike snage onih koji žele upravo taj efekt, odnosno destabilizaciju cijeloj zapadnog balkana vide kao svoj zadatak i dužnost. Al kažem, nas Hrvate uopće više ne bi trebala zanimat niti zabrinjavat događanja u srbiji, jer smo mi definitivno ko država sigurni da ne možemo bit sigurniji, ali u BiH je vruće, i moglo bi uz pobjedu radikala i huškanjem na odcijepljenje RS u tom slučaju, postat i prevruće barem na području BiH, jer mišljenja sam da na području HR više nemaju šta tražit, jer će bit razbijeni i rastjerani u roku od tri dana. Nismo više u poziciji 1991, već kud i kamo vojno i politički jači i priznati. I kao što sam reko nemam neko pretjerano visoko mišljenje, o našoj političkoj i vojnoj snazi na međunarodnom planu, al po pitanju zapadnog balkana i jugoistoka europe mislim da čisto solidno stojimo. Tako da, ne vjerujem da će srbija bit u stanju priuštit si još jedan rat, da je ona to u stanju već bi ga pokrenula u trenutku kad su Albanci proglasili nezavisnost Kosova.

NorthStand
26-05-2011, 14:53
to im jest plan, ali sad se nešto drugo poteže.
šta bi mladić mogao sve ispričati.
doduše, on zna da slobode više vidjeti neće, ako ništsa ono zbog starosti.
dakle, ne mora nikoga uvaljivati zbog slobode ali s druge strane ne bi ni on htio otići kao bijeda, šupak na kojemu će se sve prelomiti.
vidjet ćemo kakve će to implikacije ostaviti.
a i što će se dogoditi u rs.
ja nekako predviđam da će i rale ko i slobo, taman kad je najzanimljiviji, iznada otići u vječnu kasarnu

U svakom slučaju, ako je istina da je uhićen, mislim da je to dobro i za poziciju naših generala gore. Jer teško je ne dobit uvid, o kakvom je vojnom lideru riječ, i koja je bila njegova uloga ne samo na području BiH, već i HR. I suludo je onda tvrdit, da su Hrvati planirali progon srba, kad su srbi započeli rat i s ovakvima kao Mladić počistili svako mjesto od onih koji nisu srbi. Dakle, valjda će i on pripomoć da se konačno dokaže određena krivnja i odgovornost srbije, iako sumnjam jer zadatak haga je u biti jednostavan, izjednačit krivnju srba i hrvata, pa i bošnjaka za rat na području ex-YU.

I slažem se s tobom, mislim da bi za BiH hrvate, a i nas u HR bilo baš dobro da dođu radikali na vlast, da se ovo silovanje odnosa sa srbijom konačno prekine! Jer čak ni Josipović, neće moć nać zajednički jezik s radikalima, i ako se mene pita kao što i ti sam kažeš to bi bilo baš dobro za nas, a mislim i za hrvate u BiH.

caporegime
26-05-2011, 15:00
ako to potrese bih, pa se raspadne, nama kolikotoliko dobro. barem će prestati ovo ljigavo stanje. a na nama je da vidimo kolko smo kadri izvući za sebe maksimalno koliko se može.
još je bolja, međutim opcija da se bih protrese a da muslimani konačno shvate da su tigar od papira i da ako hoće sačuvat bih, da im podrška konstitutivnog naroda treba a da se za nju država mora federalizirati.
još najbolje novim preustrojem na području cijele bih.

TheBronxBomber
26-05-2011, 15:20
Izuzetno losa vijest za susjede Srbije. Srbija preuzima vodstvo na "Zapadnom Balkanu" - i to jednostavnim izrucenjem krvnika.

Hrvatska ovisi o toj istoj Srbiji, a cijelim EU putem je pristala na ucjenjivanja, ponizenja (takva ponizenja se ne mogu niti napisati koliko su strasna) i na sramocenja...

Sto je najgore (ili najbolje; ovisi iz kojega kuta gledas) Hrvatska je ponovno ispala nevjerodostojnom, nedoslijednom i sizofrenom. I to, naravno, sve na stetu svojih ljudi...

S jedne strane se "zgraza" zbog nepravednih i drakonskih kazni Hr. generalima u Haagu (potpuno nevini ljudi), sada se ponovno uzdaje u "pravednost" haskog suda.

Srbiji je lako rijesiti se Mladica, dokazanog krvnika - no Hrvatskoj je bilo jos lakse rijesiti se hrvatskih casnika tj. nevinih ljudi. Da ti pamet stane...

zlatni_ljiljan
26-05-2011, 16:03

ovo je tempirano od Britanaca ,da utrpaju Srbiju u isti voz sa Hrvatskom ,Hrvatska i Srbija zajedno u EU ...

Vepar
26-05-2011, 16:59
moglo bi. ako je još živ, onda je teški starac. kako se skriva već 16 godina, valjda je potrošio i sve pare, nitko ga više ne jebe, živi ko utvara.
možda mu i nije loša opcija prokuburit još koju godinu u pritvoru, da ga slika televizija, jede 3 puta na dan a još ako se bude ponašao kao šešelj, upisat će se u vječnu knjigu srpskih patriota.......opet malo medijske pažnje.....i tako to.

Ne znam, ali sumnjam da je on baš bio sirotinja. Vjerojatno su mu pomagali obožavatelji, rodbina, ne bi me čudilo da je njegova obitelj cijelo vrijeme primala njegovu mirovinu. A ne bih se kladio ni da se uopće nije okoristio ratom. Tu još treba dodati da je on prije rata bio pripadnik JNA oligarhije, čiji nam je način života dobro poznat.

NorthStand
26-05-2011, 18:30
Izuzetno losa vijest za susjede Srbije. Srbija preuzima vodstvo na "Zapadnom Balkanu" - i to jednostavnim izrucenjem krvnika.

Hrvatska ovisi o toj istoj Srbiji, a cijelim EU putem je pristala na ucjenjivanja, ponizenja (takva ponizenja se ne mogu niti napisati koliko su strasna) i na sramocenja...

Sto je najgore (ili najbolje; ovisi iz kojega kuta gledas) Hrvatska je ponovno ispala nevjerodostojnom, nedoslijednom i sizofrenom. I to, naravno, sve na stetu svojih ljudi...

S jedne strane se "zgraza" zbog nepravednih i drakonskih kazni Hr. generalima u Haagu (potpuno nevini ljudi), sada se ponovno uzdaje u "pravednost" haskog suda.

Srbiji je lako rijesiti se Mladica, dokazanog krvnika - no Hrvatskoj je bilo jos lakse rijesiti se hrvatskih casnika tj. nevinih ljudi. Da ti pamet stane...

Nije srbiji bilo lako, jer da joj je bilo lako, odavno bi oni bili u hagu. Prije svega nije im bilo lako, jer su zadrti četnici i dalje većina stanovništva živi i razmišlja na način na koji su razmišljali 1991. I moram priznat da mi je Tadić blago rečeno iritantno zvučao, kad je rekao da je saprana ljaga sa srpskog naroda-molim?! Kao da jedan čovjek čini cijelu zemlju, ili veći dio zemlje koji je podržo agresiju na susjedne države. A pogotovo onaj dio, da nije tempirano izručenje odnosno uhićenje. To je čista glupost, čak i najveći naivac vidi da je riječ o interesu srbije da dobije od svojih prijatelja engleza pristup EU. Jer kao što su neki već rekli, englezi se očito teško mire da će Hrvati prije Srba u EU. Iako ne znam čemu se toliko brinu, jer je moguće da im na referendumu svejedno kažemo FUCK YOEU.

TheBronxBomber
26-05-2011, 19:25
Nije srbiji bilo lako, jer da joj je bilo lako, odavno bi oni bili u hagu. Prije svega nije im bilo lako, jer su zadrti četnici i dalje većina stanovništva živi i razmišlja na način na koji su razmišljali 1991. I moram priznat da mi je Tadić blago rečeno iritantno zvučao, kad je rekao da je saprana ljaga sa srpskog naroda-molim?! Kao da jedan čovjek čini cijelu zemlju, ili veći dio zemlje koji je podržo agresiju na susjedne države. A pogotovo onaj dio, da nije tempirano izručenje odnosno uhićenje. To je čista glupost, čak i najveći naivac vidi da je riječ o interesu srbije da dobije od svojih prijatelja engleza pristup EU. Jer kao što su neki već rekli, englezi se očito teško mire da će Hrvati prije Srba u EU. Iako ne znam čemu se toliko brinu, jer je moguće da im na referendumu svejedno kažemo FUCK YOEU.

Vrlo lako su se mogli rijesiti Mladica - on je dokazani krvnik. To sto su odugovlacili, stvar je njihove superiorne politike (cekali su da Hrvatska samu sebe unisti) Nicim ga obraniti nisu mogli. Stizu pohvale, stizu obecanja, stici ce i novi fondovi - nove novcane infuzije...

Docim, Hrvatska je izrucila potpuno nevine ljude koji se ne smiju niti spomenuti u istoj recenici sa srpskim monstrumima i zlocincima.

Ali Hrvatska je, s velikom lakocom, upravo to ucinila...

Pravila igre nikada nisu bila ista za sve igrace, Hrvatska je toga morala biti svjesna. Nije. Imala je bezkicmenjake, Jugoslavene, Srbo-file i jude na vlasti, to ima i danas...

Nikada se nece ispraviti nepravda nanesena hrvatskim generalima; i time sveukupnom hrvatstvu.

Uhicenje Mladica je slag na srpskoj vansko-politickoj pobjednickoj torti...

TheBronxBomber
26-05-2011, 19:37
http://www.vecernji.hr/vijesti/josipovic-ocekujemo-da-haaski-sud-pravedno-sudi-mladicu-clanak-292491

Onako, valjda, ko sto je haski sud pravedno sudio (odnosno, nije oslobodio Hrvate) Gotovini i Markacu.

Nevjerodostojnost, sizofrenija, nedoslijednost.

Valjda je prekomplicirana haska (anti)logika koju sipaju i promicu hrvatski vlastodrsci... pa narod ne moze skuziti...

Ako se nadas da ce haski sud pravedno suditi Mladicu, onda to znaci da priznajes legitimitet tog suda. Isti sud koji je osudio nevine Hrvate na vise-desetljetne kazne.

NorthStand
26-05-2011, 23:51
Vrlo lako su se mogli rijesiti Mladica - on je dokazani krvnik. To sto su odugovlacili, stvar je njihove superiorne politike (cekali su da Hrvatska samu sebe unisti) Nicim ga obraniti nisu mogli. Stizu pohvale, stizu obecanja, stici ce i novi fondovi - nove novcane infuzije...

Docim, Hrvatska je izrucila potpuno nevine ljude koji se ne smiju niti spomenuti u istoj recenici sa srpskim monstrumima i zlocincima.

Ali Hrvatska je, s velikom lakocom, upravo to ucinila...

Pravila igre nikada nisu bila ista za sve igrace, Hrvatska je toga morala biti svjesna. Nije. Imala je bezkicmenjake, Jugoslavene, Srbo-file i jude na vlasti, to ima i danas...

Nikada se nece ispraviti nepravda nanesena hrvatskim generalima; i time sveukupnom hrvatstvu.

Uhicenje Mladica je slag na srpskoj vansko-politickoj pobjednickoj torti...

Dobro govoriš, i slažem se s velikim djelom izrečenog. Nego opet neki debili iz srbije, imaju problem s hrvatskim nacionalnim simbolima u Novom Sadu. Kompleks, je preblaga riječ za njih.

NorthStand
27-05-2011, 00:18
http://www.b92.net/news/pics/2011/05/19382166954ddeca25afc3e804434504_640x257.jpg

Boga mi, meni ovo ne djeluje ko Mladić. Je da je prošlo već dosta godina, al stvarno mi djeluje totalno izgubljeno i drugačije. A i srbima stvarno ništa ne vjerujem, možda su našli nekog starca nagovorili ga da ode u hag i eto srbija riješila svoj problem.

TheBronxBomber
27-05-2011, 00:36
http://www.b92.net/news/pics/2011/05/19382166954ddeca25afc3e804434504_640x257.jpg

Boga mi, meni ovo ne djeluje ko Mladić. Je da je prošlo već dosta godina, al stvarno mi djeluje totalno izgubljeno i drugačije. A i srbima stvarno ništa ne vjerujem, možda su našli nekog starca nagovorili ga da ode u hag i eto srbija riješila svoj problem.

http://www.thisislondon.co.uk/standard/article-23706868-caught-on-video-the-high-life-of-war-criminal-ratko-mladic.do

Graničar Jozo
27-05-2011, 08:18
60 min.... ma.

caporegime
27-05-2011, 10:20
- Iako se 51% građana protivi izručenju Mladića, u Srbiji nema te političke snage koja bi ih mogla izvesti na ulicu ili destabilizirati državu – rekao je Ljajić za TV B92.

a to je otprilike 70% srba jer teško da bi se muslimani iz sandžaka ili mađari ili hrvati iz vojvodine solidarizirali sa mladićem.
dakle, džaba vam trud pomiritelji......

Inkvizitor
27-05-2011, 10:42
Ma on je samo je oronuo, ostario, a imao je navodno moždani udar ili više njih. Ali Srbija je to opet odigrala u kombinaciji sa međunarodnom zajednicom. Naravno da su svi znali da je Mladić u Srbiji i da ga vlast ne želi uhapsit. Al svi su se pravili ludi, tu i tamo bi dali neku packu. Jebiga to je ona priča, nemojte ljutit Srbe jer će na vlast doći još luđi. Vječiti strah oid srpske ludosti. A Hrvate moš degenečit kako ti se nadigne jer oni trpe sve. To je ta logika.

I neka, to tako ide, nitko nama nije kriv što imamo toliko šljama među sobom a Srbi se samo bore za svoje.

Pogledaj samo Tadića i pogledaj onog našeg jada od predsjednika ili pogledaj jednu Kosor..to je sprdnja od države.

NorthStand
27-05-2011, 13:26
Ma on je samo je oronuo, ostario, a imao je navodno moždani udar ili više njih. Ali Srbija je to opet odigrala u kombinaciji sa međunarodnom zajednicom. Naravno da su svi znali da je Mladić u Srbiji i da ga vlast ne želi uhapsit. Al svi su se pravili ludi, tu i tamo bi dali neku packu. Jebiga to je ona priča, nemojte ljutit Srbe jer će na vlast doći još luđi. Vječiti strah oid srpske ludosti. A Hrvate moš degenečit kako ti se nadigne jer oni trpe sve. To je ta logika.

I neka, to tako ide, nitko nama nije kriv što imamo toliko šljama među sobom a Srbi se samo bore za svoje.

Pogledaj samo Tadića i pogledaj onog našeg jada od predsjednika ili pogledaj jednu Kosor..to je sprdnja od države.

A valjda je, ne znam, kažem ne vjerujem im, neka se vidi dnk, jer totalno se promjenio. Bio debel ko prase, a sad tanak ko šibica, barem u licu. Vjerojatno posljedica moždanih udara, šta ja znam. U svakom slučaju, srbija na žalost s jednim ovakvim potezom sve anulira, HR 10 godina "surađuje" s EU, i dobije manje pare od EU nego srbija koja uopće nije ni pokrenula suradnju odnosno pristupne pregovore! Mislim da to dovoljno govori, kako će situacija izgledat na ovim prostorima, ako uđemo u EU. Prije ili kasnije, ovi šupci sa zapada opet će Beogradu dat primat, i zato i jesam protiv te i takve politike. Šta mi treba još jedna unija, u kojoj će Hrvati igrat podređenu ulogu? NE HVALA!

NorthStand
27-05-2011, 13:28
a to je otprilike 70% srba jer teško da bi se muslimani iz sandžaka ili mađari ili hrvati iz vojvodine solidarizirali sa mladićem.
dakle, džaba vam trud pomiritelji......

Al mogu ti reć, da sam iznenađen u smislu, koliko su blagi prosvjedi. Jer ipak je on po mnogima ikona radikalne srbije, koja je tamo praktički pola države! Što kod nas odavno nije slučaj, kod nas ni 1991 nije bilo pola radikalne hrvatske, a kamoli 2011. Sve u svemu, možda ovih dana radikali i navijači nešto organiziraju. Jer ne vjerujem, da će ovako olako prepustit svog ratnog i prije svega velikosrpskog idola!

Baader Meinhof
27-05-2011, 13:34
Gledajući kakav je to narod, čini mi se da oni ni sad neće imati problema s predajom Mladića, kao što nisu imali problema ni s predajom Miliševića. Pa to je ipak onaj narod koji je svoje vođe dekapitirao bez da trepne.

Možda ne bi bilo loše pozvati u ovu temu onih par ljudi koji postaju u navijačkom forumu da dobijemo bolji uvid u to kako se tamo razmišlja.

NorthStand
28-05-2011, 01:05
Njihov uvid poprilično sam sigurno da nije, da je izručenje Mladića pozitvno za Srbe i Srbiju.

http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=14266:mladiev-zloinaki-naum-sprijeio-general-ante-gotovina&catid=28:povijesni-identitet&Itemid=112 (http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=14266:mladiev-zloinaki-naum-sprijeio-general-ante-gotovina&catid=28:povijesni-identitet&Itemid=112)

Inače, zanimljivo da ga ne terete za škabrnju, kijevo, udare na šibenik i još neke akcije velikosrpske vojske. U svakom slučaju, na djelu je tipično licemjerje, jer čovjek koji je ratnu karijeru započeo u HR sigurno zaslužuje bit terećen za to, jer on je u BiH samo dovršio zanat, a u HR ga je ispekao!

caporegime
28-05-2011, 12:12
http://www.jutarnji.hr/uhicen-ratko-mladic--srpske-vlasti-sve-do-2009--znale-su-gdje-su-mladic-i-hadzic-/949309/

znači znamo da se srbiji živo fućka i za žrtve i za obzirnost i za moral....
koliko oni gledaju na to govori činjenica da im je mladić bio tek roba za trgovanje.
a to govori i koliko su zapravo spremni živjeti mirno i svojim poslom raščišćavajući sa negatiovnom prošlošću a koliko su zapravo u stalnoj pripremni za neke nove stadije vlastite dominacije.
i to se zna.
i nikom ništa. bez ikakvih posljedica. već sutra kao da se ništa ne događa.
bljedoliko naš će se grliti s bljedolikim njihovim, oni će nama dolaziti na more, naši njima na splavske pijanke.....
do novog rata.
pa dobro.

caporegime
28-05-2011, 12:20
http://www.jutarnji.hr/ratko-mladic-tijekom-bijega-radio-kao--baustelac--na-zgradi-ciju-je-gradnju-financirala-europska-unija/949171/

karadžić promovirao altenativnu medicinu, mladić zidario.....
još da doznamo kako hadžić dostavlja pizze pa da dojam bude potpun.
a mi godinama mislili kako se skriva u tajnim postrojenjima okružen čuvarima, vozeći se u najskupljim terencima sa tamnim staklima i komunicira najmodernjom opremom......

TheBronxBomber
28-05-2011, 17:34
Mesic u Kumrovcu, na presucenoj obljetnici osnutka OSRH, velicao Tita i slavio njegov rodjendan....

"Cudi" me kako Mesic nije spomenuo Ratka Mladica, izdanak Titove ratne skole....

Sto drugo reci nego, "partizanska je kapa lijepa; to je kapa ljubavi." Da parafraziram jos jednog "anti-fasista."

Nosio ju je i Ratko Mladic...

NorthStand
28-05-2011, 21:48
http://www.jutarnji.hr/uhicen-ratko-mladic--srpske-vlasti-sve-do-2009--znale-su-gdje-su-mladic-i-hadzic-/949309/

znači znamo da se srbiji živo fućka i za žrtve i za obzirnost i za moral....
koliko oni gledaju na to govori činjenica da im je mladić bio tek roba za trgovanje.
a to govori i koliko su zapravo spremni živjeti mirno i svojim poslom raščišćavajući sa negatiovnom prošlošću a koliko su zapravo u stalnoj pripremni za neke nove stadije vlastite dominacije.
i to se zna.
i nikom ništa. bez ikakvih posljedica. već sutra kao da se ništa ne događa.
bljedoliko naš će se grliti s bljedolikim njihovim, oni će nama dolaziti na more, naši njima na splavske pijanke.....
do novog rata.
pa dobro.

Europu to ne jebe, ni ne treba ju jebat, oni ionako imaju interes dominirat i nama i njima. Al zabrinjavajuće je, da na te igre pristaje, Josipović i ne samo on, praktički cijela politička scena u HR, gdje se tobože provodi pomirba, al svakom pametnom je jasno da je riječ o klasičnoj manipulaciji. Jer ne oplakuje hrvatske žrtve Tadić, zato što je njemu njih žao, već zato što će to za srbiju ispast najbolje. Isto tako, suradnja vojske policije, gospodarstvenika, sve to ide u smjeru koristi srbije, a ne HR. Jer ne treba valjda napominjat, da su oni u osjetno goroj poziciji od nas, i da s ovakvom politikom kakvu mi trenutno vodimo, dajemo svoju meč lopticu na njihov reket! Al to je tako, europa sve dirigira, imamo takve beskičmenjake na vlasti, da im europe predloži da se odreknemo države, oni bi i tu opciju preispitali bez ikakve sumnje.

NorthStand
28-05-2011, 21:56
Mesic u Kumrovcu, na presucenoj obljetnici osnutka OSRH, velicao Tita i slavio njegov rodjendan....

"Cudi" me kako Mesic nije spomenuo Ratka Mladica, izdanak Titove ratne skole....

Sto drugo reci nego, "partizanska je kapa lijepa; to je kapa ljubavi." Da parafraziram jos jednog "anti-fasista."

Nosio ju je i Ratko Mladic...

To ne treba čudit, na javnoj televiziji iz dana u dan, dolaze branitelji zvijezde petokrake. Neki dan Lalić, danas Mesić, sutra Josipović, tome kraja nema! Provociranje iz dana u dan, i onda kad netko objesi ustašku kapu i slovo U kreće paljba, kakvo licemjerje, kakav bezobrazluk. Baš zato i govorim, da mi je drago vidjet određene ljude u ustaškim obilježjima, ne zato što smatram da će to nešto pomoć našoj državi i narodu, već čisto zato da se odgovori na provokacije ovih crvenih kmera, koji su u 21.stoljeću na veliko našli slavit komunizam, i zločine komunizma, a u isto vrijeme se čude ustaštvu. Mislim jebe se meni, ja stvarno ne živim u prošlosti, al hvala bogu da imam svoj stav o toj prošlosti, i da ne dozvoljavam da jedna strana provodi jednoumlje i nameće svima svoju ideologiju. A upravo je to na djelu u RH danas, i baš zato neka Maleša neka ustaša i crnih košulja. Da ne govorim da su zvijezde petokrake, 1991-1995 nosili najgori mogući četnici, i to i dalje njima nije dovoljno da shvate da ljude provociraju, i žešće omalovažavaju ljude koji su izgubili najmilije tokom drugog i domovinskog rata! Al jebe se njima za žrtve, njima je samo do njihove ideologije i njihovog najmilijeg vođe.

Inkvizitor
29-05-2011, 15:32
Što se tiče Mladića i njegovog zapovjedanja, znam d aje još za vrijeme rata kružila priča da je Mladić tu da se slika, viče i prijeti, da se bahati i galami a da mu sve akcije slaže Manojlo Milovanović, onaj lik što riječ nije rekao , tada a danas se raspričao. Nikad ni za što nije optužen, a bio je prvi do Mladića.

NorthStand
29-05-2011, 23:28
http://www.vecernji.hr/vijesti/krecemo-hrvate-uzimamo-livno-preko-metkovica-mora-clanak-293630

I da su krenuli s ovom ofanzivom, mislim da nam ne bi trajnije nanjeli probleme. Eventualno bi u BiH, naši imali problema, al mislim da ni tamo ne bi bilo značajnijih gubitaka teritorija, jer je HVO imo nekih 50.000 vojnika, jedino što je vjerojatnije da smo bili slabiji u naoružanju, ipak su Srbi sve moguće oružje pokrali prije nego su započeli rat.

NorthStand
29-05-2011, 23:48
http://www.vecernji.hr/vijesti/radikali-beogradu-vikali-noz-zica-srebrenica-clanak-293835

Slabo, kao što sam i reko, očekivo sam puno žešće reakcije od srba. Al očito je da se i Srbija zasitilia života u prošlosti, i čini mi se da jedan veći dio naroda ipak počinje gledat prema budućnosti-to jest EU.

caporegime
31-05-2011, 10:23
http://www.vecernji.hr/vijesti/mladicevo-uhicenje-bilo-je-detalje-insceniran-dogadaj-clanak-294111

zar sumnjamo u dobre namjere srbije?

TheBronxBomber
31-05-2011, 15:59
http://www.vecernji.hr/vijesti/mladicevo-uhicenje-bilo-je-detalje-insceniran-dogadaj-clanak-294111

zar sumnjamo u dobre namjere srbije?

Ali... stvarno... na toj slici uopce ne slichi, ma niti priblizno, na Ratka Mladica iz 90-ih...

Inkvizitor
31-05-2011, 16:21
Omatorio. Alk n je. trenutno izvode cirkus. Jagode, ovo ono. A sva Srbija ko da joj je žao..izuzmi par likova..to je sve neka seta..ko da im odlazi ne znam tko, rod rođeni, a ne neka đeneralčina koja nije dobila skoro nijednu bitnu bitku al je zato znao pobiti 8 000 ljudi za par dana. Šta je on osvojio. Ono na početku rata kad je JNA samo predala pozicije vojsci Srba u BiH. Tenkovima i avionima na sačmarice, jel to osvojio. To mu je vojnički uspjeh?

Srpsko društvo se za dlaku nije promjenilo. čak mi se čini da je još luđe.

caporegime
31-05-2011, 16:54
za nas je dobro da su takvi. problem bi bio da su počeli više razmišljat a manje izvoditi performanse sa kokardama i bradama kao i mitomanijom koja ide uz to.

NorthStand
31-05-2011, 17:24
za nas je dobro da su takvi. problem bi bio da su počeli više razmišljat a manje izvoditi performanse sa kokardama i bradama kao i mitomanijom koja ide uz to.

Apsolutno, to ide nama na ruku. Jer pogledajte koliko svejedno obožavatelja imaju u HR, postavlja se pitanje što bi tek bilo da se poprave, pa se odreknu mitomanije i kokardi? Pa bili bi vjerojatno glavni drugari, u regionu. Zato neka, "nož žica lubenica" i te fore, jer i ovako zatopljenje odnosa ide nenormalnom brzinom.

NorthStand
31-05-2011, 17:26
Omatorio. Alk n je. trenutno izvode cirkus. Jagode, ovo ono. A sva Srbija ko da joj je žao..izuzmi par likova..to je sve neka seta..ko da im odlazi ne znam tko, rod rođeni, a ne neka đeneralčina koja nije dobila skoro nijednu bitnu bitku al je zato znao pobiti 8 000 ljudi za par dana. Šta je on osvojio. Ono na početku rata kad je JNA samo predala pozicije vojsci Srba u BiH. Tenkovima i avionima na sačmarice, jel to osvojio. To mu je vojnički uspjeh?

Srpsko društvo se za dlaku nije promjenilo. čak mi se čini da je još luđe.

Promjenilo se samo u smislu, da jedan dio građana počinje shvaćat, da će vječno ostat vukojebina ako ne krenu u smjeru EU. To shvaća i Boris Tadić, i samo zato je pristo na ovu trgovinu "srpske junačine" ratka mladića. U protivnom, niti Karadžić niti Mladić nikad ponavljam nikad ne bi bili izručeni nigdje, a kamoli u Hag.

caporegime
01-06-2011, 19:04
http://www.vecernji.hr/vijesti/brammertz-potvrdio-mladic-nece-biti-optuzen-zlocine-hrvatskoj-clanak-294808
a haaški sud zaboli nešto za događaje u hrvatskoj.
zločini u hrvatskoj su za haaški sud zločini samo ako su srbi žrtve.
al zato će debili koji pamet kupuju od još većih debila mesića i josipovića i dalje trubiti o haaškom sudu kao međunarodno poštovanom tribunalu......koji donosi pravdu.
e da se barem ona bakterija iz njemačke proširi i kod nas.....i uvbije jedno 500 000 ljudi.
dovoljno da sustav kolabira pa da murjake i ne bude bilo briga ko se ljulja niz banderu a tko u plamenu trči niz cestu...

TheBronxBomber
06-06-2011, 20:55
Poznata borkinja za "ljudska prava", Natasa Kandic, oglasila se u najuglednijim novinama svijeta - The New York Times.

Posrala se na Hrvatsku, hrvatske generale; na cijelu borbu Hrvata za svoju slobodu i, naravno, na Franju Tudjmana.

Recently in Croatia, politicians, the press, the church and civil society groups protested the Hague tribunal’s verdict that two Croatian generals were guilty of war crimes, a ruling that challenged Croatia’s official interpretation of the war. They all acknowledge that some killings took place in 1995, but they deny that the state and former leaders like Franjo Tudjman, then the president of Croatia, were responsible for planning the ethnic cleansing of Serbs.

http://www.nytimes.com/2011/06/06/opinion/06Kandic.html?hpw

Vidjet cemo hoce li joj itko iz sluzbenog Zagreba odgovoriti... tjah... :down

TheBronxBomber
06-06-2011, 21:00
Kad ti priznajes legitimitet jednog politickog instrumenta, kakav je nedvojbeno ICTY-Haag, onda ti vise nema spasa kad trazis iskrenu i istinitu interpretaciju raspada Jugoslavije i borbu za hrvatsku slobodu i neovisnost.

Aj'te vi sad objasnite tisucama ljudi koji su procitali taj clanak zasto i kako su hrvatski generali nepravedno optuzeni i osudjeni. Aj pokusaj im objasniti da su nevini, ali da se s tribunalom, eto, "moralo" sudjelovati....

Gledat cete ko da ste maniti; a bogami nece vam vjerovati. Jer presumpcija je da ste zlocinac cim ste tamo, a bogami nece vam nitko vjerovati da ste poslali nevine ljude. Jer nitko ne kuzi izdaju. Samo Hrvati.

caporegime
07-06-2011, 08:52
sad počinje s jedne strane haaška sprdačina a s druge srbijin politički procvat.

NorthStand
08-06-2011, 16:08
http://www.vecernji.hr/vijesti/brammertz-potvrdio-mladic-nece-biti-optuzen-zlocine-hrvatskoj-clanak-294808
a haaški sud zaboli nešto za događaje u hrvatskoj.
zločini u hrvatskoj su za haaški sud zločini samo ako su srbi žrtve.
al zato će debili koji pamet kupuju od još većih debila mesića i josipovića i dalje trubiti o haaškom sudu kao međunarodno poštovanom tribunalu......koji donosi pravdu.
e da se barem ona bakterija iz njemačke proširi i kod nas.....i uvbije jedno 500 000 ljudi.
dovoljno da sustav kolabira pa da murjake i ne bude bilo briga ko se ljulja niz banderu a tko u plamenu trči niz cestu...

Taj sud je od samih svojih početaka dao do znanja, da NIJE PRAVNI! već POLITIČKI SUD! Sama ta činjenica, govori puno o njemu. Čim politika određuje tko će kakvu kaznu dobit, mislim da na ništa dobroga ne može ispast. Taj sud u praksi bi bio dobar, da je išo dokazat pravu krivnju za rat i zločine na cijelom području ex-yu, al on je imo za namjeru izjednačit krivnju svih, a to nema nikakvog smisla jer netko za rat mora bit odgovoran i snosit konzekvence. U ovom slučaju Srbija nije snosila nikakve konzekvence, jer niti je platila ratnu odštetu HR i BiH, dakle zemljama koje je napala, niti je u dubini svoga društva došla u situaciju da prihvati svoju odgovornost za rat na području YUG. Prema tome, dok god nema te "katarze" glupo je uopće i pričat o suživotu hrvata srba muslimana. Al jebe se hagu za to, on je instrumentaliziran da svakom narodu pojedinačno dokaže odgovornost za rat, svi ste jednako krivi, i svi će te jednako jednog dana uć u EU. I to je to, u tom pravcu ide ta priča, opet ćete bit složni i zajedno. Jer ćemo vas mi prisilit, da budete takvi. To je prozirna politika, i sigurno dugoročno neće ništa dobroga donjet, kao što nije donjela ni politka "bratstva jedinstva". A same žrtve za Hag su totalno nebitne, jer na kraju krajeva jebe se njima za srbe hrvate muslimane, al eto moraju nam svakom pojedinačno pokazat i dokazat koliki smo balkanci, da ne kažem barbari. A to što su oni ostavili krvave tragove po cijelom svijetu i nije previše bitno, kako za Hag tako ni za "civiliziranu zapadnu europu".

NorthStand
08-06-2011, 16:26
Kad ti priznajes legitimitet jednog politickog instrumenta, kakav je nedvojbeno ICTY-Haag, onda ti vise nema spasa kad trazis iskrenu i istinitu interpretaciju raspada Jugoslavije i borbu za hrvatsku slobodu i neovisnost.

Aj'te vi sad objasnite tisucama ljudi koji su procitali taj clanak zasto i kako su hrvatski generali nepravedno optuzeni i osudjeni. Aj pokusaj im objasniti da su nevini, ali da se s tribunalom, eto, "moralo" sudjelovati....

Gledat cete ko da ste maniti; a bogami nece vam vjerovati. Jer presumpcija je da ste zlocinac cim ste tamo, a bogami nece vam nitko vjerovati da ste poslali nevine ljude. Jer nitko ne kuzi izdaju. Samo Hrvati.

Novinari su inače plaćeni da vrše obmanu ljudi, ne samo u svojoj zemlji već diljem svijeta, i to sve kako im politika dirigira. Dovoljno je pogledat javna glasila u HR, pa njima je važnije šta će euroapa reć, nego što smo mi nacionalne heroje osudili na dugogodišnju robiju, odnosno što smo ih prodali za ulazak u EU. Sramota šta se ovdje događa, i još veća sramota koliki broj naših sunarodnjaka podržava takvu politiku, politiku izdaje! Politiku Račana, Sanadera, Mesića, Josipovića, Kosor, koja je uz put rečeno vjerojatno ustupila dio mora slovencima, a sve zbog ulaska u EU. Gospodarski pojas da i ne spominjem, skoro sve zemlje svijeta su ga akceptirale!

Jadranski ribari u otvorenom pismu navode i da je od 152 obalne države svijeta, pravo proglašenja Isključivog gospodarskog pojasa iskoristilo čak 135 zemalja, a među onima koje to nisu učinile su BiH, Crna Gora, Albanija....

To je ta politika izdaje, kao što je i Hag demonstracija sile i demonstracija što europa točnije europski političari misle o HR i njenom legitimnom domovinskom ratu. I ja ću ubuduće saveznike smatrat jednako krivima za 2.ww koliko i naciste, jer to je njihova logika razmišljanja. Pa kome milo, kome krivo.