PDA

Pogledaj Full Version : Article: Imaju li Hrvati i Iliri isti mentalni sklop?

Graničar Jozo
26-05-2011, 09:23
You can view the page at http://hrhb.info/content.php?r=119-Imaju-li-Hrvati-i-Iliri-isti-mentalni-sklop

tvrdi
26-05-2011, 09:29
pa ako su iliri albanci, a vidimo da su solidarni jedni prema drugima, taj segment sudbine i ne bi bio loš za hrvate

Graničar Jozo
26-05-2011, 10:21
Druga stvar je u nerealnoj valuaciji vrijednosti i promociji života koji je poguban za nasljedstvo. Npr . djedovina na selu ima malu novčanu vrijednost koja se može porediti s malim stanom u velegradu i kad se proda velika zemlja i velika stambena površina za malu, onda se dođe do toga da potomci više nemaju ništa i prisiljeni su na najam, a mogli su živjeti sigurno i neovisno, ali bi se morali baviti nepopoularnim zanimanjima i živjeti stilom koji nije popularan zbog zatupljujuće propagande.

Evo jedan komentar kolege forumaša koji pogađa u srž doktrine ekonomskog održivog razvoja. Barem ga ja tako poimam.

caporegime
26-05-2011, 10:25
naravno, nekim ljudima je bolje živjeti u garsonijeri, raditi neki u kurcu posao i voziti se 1 sat do posla a od grada ne vide ništa nego užurbane face i otiske tuđih đonova na svojim cipelama, nego živjeti u menjoj sredini.
mene je ko klinca odvuklo u grad, ja se mogu jebat, ali da znam radit sa zemljom i da je imam i da procijenim da od toga mogu kako tako živjeti, ne bi mi bilo pod mus trčat u nebodere.
iostalom, ja živim za dan kad ću moći organizirati posao tako da pola svog vremena provodim u domaji, na selu, na roštilju, baeru, motoru, u ševaru i među dračom jedući kupine......

Neregistriran
26-05-2011, 10:53
Kada skontaš da radiš 30 godina za betonsku kocku dođe ti zlo

Ilirk@
26-05-2011, 11:23
ne znam kakva je sudbina ilira, samo oni nisu izumrli, evo nas, neki malo više mišani, a neki tek u tragovima, ali smo tu. delmati u zapadnoj hercegovini, daorsi oko neretve, ardijejci na istoku... zaboga, nismo izumrli kao neandertalci, nego preživjeli i nosimo njihove gene. iliri su skupni naziv za masu plemena koji međusobno nisu imali puno sličnosti, ni genetske, pa tako ni ovi gore nabrojani, nemaju sličnosti sa albancima. ako to nekom nije jasno, vidljivo je barem na oko, neka usporedi jednog dalmatinca od 2 m sa sljadoljedarom od 1,5 m, valjda će mu biti jasnije...

Ilirk@
26-05-2011, 11:27
treba čuvati ovce po brdima, praviti sir i kajmak, odgajati dicu na čistom zraku, pa nećemo doživjeti sudbinu ilira nego se vratiti praiskonskom načinu života svojih predaka.. :014
evo matan jutros otkrio da su njegovi pretci čuvali stoku po brdima i živili u špiljama, isto ko i moji.. i tu su stolićima, nigdi nisu išli, to pokazuje i genetska karta. eto di su iliri.. nekad ratovali protiv rimljana i drugih ilira i brojali ovce, a danas ni ovce, ni novce...

mardar
26-05-2011, 12:43
Ma nema tu komplikovanja mnogo.Treba se samo malo više he........ ma znate na što mislim.Lijepo izvrneš osigurač navečer i žena (djevojka) ne može gledati sapunice i velikog brata i eto ga što će drugo.Eto djece alooooooo ......Kakve mudrolije:clap:clap:clap

caporegime
26-05-2011, 12:49
i ne samo taj osigurač. i ne samo taj.