PDA

Pogledaj Full Version : Potresno pismo - Ja sam majka Adama Lanze

SarajkaDjevojka
18-12-2012, 09:46
Poslije tragedije koja je Ameriku zavila u crno, dok se još ispituju uzroci tragedije, ova potresna ispovijest se pojavila.

http://cdn-static.rtl-hrvatska.hr/image/adam-lanza-24fa02c50af55fd1f13197bec2aa0bdc_slideshow_fg.jpg? v=17

http://m.24sata.hr/#svijet/potresno-pismo-jedne-majke-ja-sam-majka-adama-lanze-294039

SarajkaDjevojka
18-12-2012, 10:05
http://globalno-hr.com/ubit-cu-se-slusajte-vijesti-od-devet-ujutro/

Potpuni šok i nevjerica vladaju Amerikom nakon masakra u školi Sandy Hook u pitoresknom američkom gradiću Newtownu. Ni trećeg dana nakon manijakalnog krvavog pohoda poremećenog ubojice Adama Lanze, dotad tihog, povučenog, sramežljivog, ali psihički rastrojenog 20-godišnjaka, policija ne može reći što ga je natjeralo da počini užasan pokolj i odvede u smrt 27 ljudi, od kojih čak 20 djece.

Stravičan zločin.Ne mogu razumijeti da dvadesetogodišnji Lanza nije bio u nekoj psihijatrijskoj ustanovi na promatranju.Kako su ljekari i poradica mogli predvidjeti ovakav propust.Je li sustav pogriješio ?Koliko još ovakvih osoba zivi u našoj okolini ?
Sve su to pitanja bez odgovora...

Tomahawk
18-12-2012, 16:24
Zasto je trebao biti na promatranju?

SarajkaDjevojka
18-12-2012, 16:59
Jer mu je očigledno trebala stručna pomoć i nadzor.Ovakvi problemi se ne riješavaju nazalost u krugu obitelji.Ne radi se o prosječnom problematičnom tinejdzeru.

Tomahawk
18-12-2012, 19:53
Po cemu je to ocigledno i o kojim problemima govoris? Ili samo izmisljas?

SarajkaDjevojka
18-12-2012, 22:40
Pa trebao bi pročitati tekst, da bi uopće mogli diskutirati.Dječko je prije ovog incidenta takodje se nasilno ponašao no očigledno da ni drzavni sustav nema riješenja za ovakve probleme.Majka je mislila da situaciju moze drzati pod kontrolom, no to je bila takodje kriva procjena.Stradala su neduzna djeca i učitalji zbog niza propusta.
Ovakvi slučajevi se u budućnosti moraju preispitivati pod nadzorom stručne osobe.

Treba dakako razlikovati ponašanje tinejdzera pa i ono nasilničko od psihičkih poremećaja.Obzirom da to nestručna osoba u ovom slučaju majka, učiteljica i prosvetna radnica nije uspijela na vrijeme, znači da školske ustanove u saradnji s roditeljima trebaju organizirati savjetovališta, dječije psihologe i općenito veći broj stručnjaka koji će porodicama biti uvijek na raspolaganju.Ovaj slučaj ostaviće duboke poslijedice na psihu neduzne djece koja su prezivjela masakar, a da ne pominjem porodice koje su izgubile djecu u ovom nemilom dogadjaju.

Zato je društvo i drzavni sustav odgovorno takodje i porodice oboljelih od sličnih psihičkih poremećaja moraju dobiti svu pomoć.Da se ovakve stvari ne bi ponavljale u budućnosti.
Da neduzni ne bi stradali, ako je to već moguće spriječiti i dijagnosticirati..a jeste..

Tomahawk
19-12-2012, 09:08
Procitao sam sve sto si napisala i sto je pisalo u poveznicama i nigdje nisam nasao to o cemu ti govoris; ubojica je se svadao dan prije s nekim uciteljicama i to je sve, a sto je bio tih i miran nije nasilje i razlog za prismotru.

SarajkaDjevojka
19-12-2012, 09:22
Procitao sam sve sto si napisala i sto je pisalo u poveznicama i nigdje nisam nasao to o cemu ti govoris; ubojica je se svadao dan prije s nekim uciteljicama i to je sve, a sto je bio tih i miran nije nasilje i razlog za prismotru.

Ma tvrdnje pojedinaca oko ovog slučaja se razlikuju.Neki tvrde da je bio tih, miran i povučen dok drugi upućuju na problematično ponašanje.Mislim ovo je vijest koja je potresla svijet.20 -tero djece je ubijeno.Ne mogu postati svaki video uradak ili tekst o ovom slučaju.Uglavnom bilo je naznaka koje su upućivale na psihički poremećaj.Pogotovo su one morale biti očigledne i jasne članovima porodice odnosno majci.Drzati na dostupnom mjestu oruzje i streljivo u ovom slučaju ravno je takodje ludilu.Razumijem interesovanje i raznovrsne hobije, no neopreznost i nesmotrenost nikako.

Slučaj je takodje mozda povezan i sa zakonom o oruzju u USA..( to je mišljenje nekih analitičara ) no morbidno je i pomisliti da bi netko na ovaj način iscenirano bilo kakvu provedbu...

TjelohraniteljOdSchwartza
30-12-2012, 01:25
Bio je pristojan,tih i uvijek je pozdravljao.To je neka matrica za masovne ubojice?!