PDA

Pogledaj Full Version : Akcije Hrvata HercegBosne

caporegime
26-05-2011, 10:20
U ovoj trenutnoj političkoj učmalosti, kad nitko više ne vjeruje nikome niti može naći unutarnje snage za veće poduhvate, vjerujem da bi određene akcije mogle potaknuti ljude na ponovno zajedništvo i spremnost da ti više od sebe za zajednički cilj.

Ljudi su opravdano skeptični prema političarima.
Ljudima je u podsvijesti ostao moment u kojemu oni daju sve od sebe a kasnije, politički predstavnici radi svojih sitnih interesa sve to uredno prokockaju.

Sjećam se scene iz filma Dokrot Živago, u kojemu ruski podoficir psujući pokušava pokrenuti pješaštvo u napad pri čemu ga nitko ne šljivo pola posto.
Onda ulijeće Pavel Antipov akaa drug Streljnikov i potiče "drugove" na napad.

Koliko među nama ima "drugova"?
Vjerujem da bi ljudi bili više potaknuti nekih potezima običnih ljudi iz kojih bi vidjeli da nas ima i da smo svi spremni na neki način dati svoj doprinos a istrodobno sa sviješću da u slučaju političkih uspjeha koje bi narod iznos na svojim leđima neće više biti onog neznanja i naivnosti koje nas je dovelo do toga da uspješan rezultat izvojevan od naroda strašljivi i potkupljivi političari raspu ko dinamo bodove u euroligi.

Vjerujem da za početak dobro odjeknula akcija udaranja tabli sa natpisom Hvatska Republika HercegBosna na svim graničnim područjima za koja se možemo složiti da bi trebala biti u sastavu Hrvatske federalne jedinice u Bosni i Hercegovini.
Tek tako da malo prokrvi učmalu i defetističku atmosferu.
Ukoliko netko prije toga izgađa jajima ili ispreja kuće, vikendice ili vozila naših milih nam i dragih mesara kao i zubara, neće pogriješiti.

NorthStand
26-05-2011, 16:03
Definitivno je vrijeme za hrvatski entitet ili federalnu jedinicu hrvata u BiH, dal će se ona zvat HRHB ili KUKURIKU manje bitno. Bitno je da mi u toj jedinici i entiteu, imamo svoja ustavom zajamčena prava, i ljudske slobode, i da možemo bit partneri u stvaranju jače i stabilnije BiH, a ne da nam oni koji najviše razaraju ustavni poredak BiH predbacuju upravo svoje grijehe, na naš račun! A mi da smo imali i grama pameti u glavi, ne bi pristali s nikim uć zajedno u federaciju, niti s srbima niti s bošnjacima. Jednostavno i jedni i drugi, imaju sasvim drugačije namjere i apetite od nas. Al šta je tu je, sad smo u govnima, i moramo tražit izlaz iz kanalizacije! Izlaza hvala bogu ima, samo što ti reče moramo bit složni i dobro organizirani jer je neprijatelj brojniji, i "nikad ne spava". :rofl

Graničar Jozo
26-05-2011, 16:18
Sve ove akcije koje si napomenuo ja sam već davno (ima par tjedana pa možda i par mjeseci) predlagao. od jaja, do blokiranja prometnica u pauzama posla itd. Braniteljske udruge i općenito NVO, ali ne NVO tipa REKOM, već tipa ona cura iz splita što je skinula zastavu EU sa Banovine i sl. moraju biti inicijatori. A narod čeka političare. Tako malo treba da se nešto pokrene. Tako malo...

A kada to rezonira netko iz naroda postavi si pitanje za koga? Za čovića, ljubića i njima slične. I tu je možda i onaj glavni problem. Ne razumije narod da ima mogućnost da se sam izbori ili da mu drugi nameće prema svojim potrebama. Ima ona pjesma od bijelog dugmeta i u njoj stih: a sad nosim kako mi ga skroje, po meni se ništa neće zvati...

Borna Bekijski
27-05-2011, 10:36
A kada to rezonira netko iz naroda postavi si pitanje za koga? Za čovića, ljubića i njima slične. I tu je možda i onaj glavni problem. Ne razumije narod da ima mogućnost da se sam izbori ili da mu drugi nameće prema svojim potrebama.
Upravo u ovome je problem,političke elite jednostavno nisu spremne ići do kraja i kalkuliraju,očekujući kako će na kraju ipak ući u Vlast.U ZHŽ-u je još prije tri mjeseca krenula inicijativa za postavljanje panoa na kojima bi pisalo "Dobrodošli u Hrvatsku federalnu jedinicu,Županiju Zapadnohercegovačku" i u dnu slovima ove veličine kao na Forumu "U sklopu Federacije BiH"ali je HDZ to odbio pod izlikom da "Je neozbiljno i nije još vrijeme"

caporegime
27-05-2011, 10:41
Upravo u ovome je problem,političke elite jednostavno nisu spremne ići do kraja i kalkuliraju,očekujući kako će na kraju ipak ući u Vlast.U ZHŽ-u je još prije tri mjeseca krenula inicijativa za postavljanje panoa na kojima bi pisalo "Dobrodošli u Hrvatsku federalnu jedinicu,Županiju Zapadnohercegovačku" i u dnu slovima ove veličine kao na Forumu "U sklopu Federacije BiH"ali je HDZ to odbio pod izlikom da "Je neozbiljno i nije još vrijeme"

e ovo je nešto što treba.
ovi iz hdz-a očito znaju da bi im talasanje donijelo probleme jer su u mnogome osobno mutni i imaju maslaca na glavi.
a egoistični su i ne žele pustiti svoje unosne funkcije drugima.
zato treba iznaći mogućnosti da se novi ljudi uhvate u koštac s problemom.
novi ljudi, nove ideje.
nove inicijative.
a da im se ništa ne može kompromitirajuće stavit pod nos.
uostalom, ako se pravi ljudi nađu, ne trba hdz tu ništa amenovati.

zaba1111
27-05-2011, 11:22

To ne bi trebalo biti skupo, to bi se moglo napraviti novcem donatora, tako da stranke ostanu neizložene, a to stranke mogu iz pozadine organizirati.

Inkvizitor
27-05-2011, 12:11

Pa i je neozbiljno i takva je kobasica da sliči na sprdnju.

caporegime
27-05-2011, 12:14
ma dovoljnoi je hladno i sterilno ali da bode u oči. nikakve dobrodošlice jer bi to djelovalo kao da je cijela akcija usmjerena sam oda se nekome natjera krv u glavu.
bolje da samo piše Republika Bosna i Bercegovina-Hrvatska Republika Herceg Bosna. s tim da ovo R BIH samo na kod granice bih-hb sa hrvatskom.
dovoljno.
pa nek se misli, tko, što, zašto, kako, kamo, i dokle.

Borna Bekijski
28-05-2011, 02:18
ma dovoljnoi je hladno i sterilno ali da bode u oči. nikakve dobrodošlice jer bi to djelovalo kao da je cijela akcija usmjerena sam oda se nekome natjera krv u glavu.
bolje da samo piše Republika Bosna i Bercegovina-Hrvatska Republika Herceg Bosna. s tim da ovo R BIH samo na kod granice bih-hb sa hrvatskom.
dovoljno.
pa nek se misli, tko, što, zašto, kako, kamo, i dokle.
Natpis Hrvatska Republika Herceg-Bosna bi istoga trena doveo SFOR-ove tenkove u Hercegovinu a Sarajevu bi to bio konačan dokaz o iredentističkoj i fašističkoj politici Hrvata.
Meni kako su objasnili ZHŽ je po svome Ustavu Federalna jedinica u sklopu Federacije BiH i kao Federalna jedinica ima brdo mogućnosti za borbu unutar Ustava i Zakona i u Federaciji i BiH ali ih ne koristi iz razloga koje sam navodio u ranijem postu.

caporegime
28-05-2011, 11:29
za prave akcije treba imati petlje. a upravo je izazivanje tenzija ona prava provokacija.
s druge strane sfor više nema tenkove. nema ih ni 2000 u cijeloj bih.
dapače, time bi im uvalio šamar a oni ne bi baš iz svojih zemalja slali pojačanja.
na jeftin način bi ih izdominirao, narodu pokazao da netko ima muda a svima ostalima da je hrvatima dosta.