PDA

Pogledaj Full Version : Posušje

caporegime
26-05-2011, 10:02
Zbivanja u Posušju i posuškom kraju.

Borna Bekijski
30-05-2011, 03:33
ŽRTVE POSUŠKOGA KRAJA TIJEKOM DRUGOGA SVJETSKOG RATA I PORAĆA
Na temelju popisa velikoga broja žrtava s područja Posušja tijekom postojanja Nezavisne Države Hrvatske i poglavito u poratnom razdoblju, što ga je suradnik Političkog zatvorenika i negdašnji ustaški častnik Josip Jozo Suton objelodanio u svome opsežnom djelu Posuški žrtvoslov (Zagreb, 1998., 389 str.), i koji je, unatoč hvale vrijednu auktorovu trudu, još necjelovit (utemeljeno se govori o još barem stotinu žrtavâ), potrudio sam se napraviti statističke podatke o posuškim stradalnicima.

I prema dokumentarno dragocjenom Sutonovu popisu, broj poginulih, pobijenih i nestalih osobâ u tijeku Drugoga svjetskog rata i poraća s područja općine Posušje odista je velik: l.297 žrtava! Od spomenutoga broja stradalnika župa Posušje je imala 483 žrtve, a po pojedinim dijelovima najmnogoljudnije župe Posuškoga dekanata broj žrtava je sljedeći: Batin 65 žrtava, Čitluk 110 žrtava, Osoje 56 žrtava, uže Posušje 95 žrtava, Rastovača 74 žrtve, Tribistovo 37 žrtava i dio posuške župe Vinjani 46 žrtava. Župa Posuški Gradac imala je 185 žrtava, a od toga Broćanac 105 žrtava te Gradac 80 žrtava. Župa Rakitno imala je:249 žrtava, a župa Sutina 148 žrtava. Župa Vir imala je 126 žrtava: Virsko područje 75 žrtava, te Zavelim i Podbila 51 žrtvu. Vinjanska župa je imala 38 žrtava, a župa Zagorje 68 žrtava.

Uistinu veliki broj od 1.297 žrtava, s područja Posuške krajine, nastradao je na različite načine: pogibijom u Hrvatskim oružanim snagama (ustašama, domobranima, oružništvu i redarstvu) - pretežito u okršajima s partizansko-četničkim odmetnicima; nasilnom smrću tijekom grozomornoga Križnog puta hrvatskog naroda 1945. i naknadnom smrću uslijed posljedicâ mučenja na Križnom putu; općenito smrću uslijed posljedicâ partizanskog mučenja; preminućem od posljedicâ ranjavanja; u oružanim borbama isključivo s četnicima; od četničkog noža, naboja ili mučenjâ; u nesmiljenim zločinima OZN-e u poraću; na Istočnoj fronti - uglavnom u legionarima; u partizanskim skupnim i pojedinačnim strijeljanjima, to jest u njihovim umorstvima posuškoga civilnog stanovništva; od posljedica topničkog granatiranja; od partizanskoga vješanja, spaljivanja i klanja; od eksplozija bombi i minsko-eksplozivnih naprava; od anglo-američkoga zračnoga borbenog djelovanja; uslijed hrvatske izdaje; od posljedica teške bolesti izazvane ratom ili bolje reći uslijed partizansko-četničkog zlosilja; likvidacijama na privatnim posjedima, štoviše na kućnim vratima; od strašnih posljedica partizanskih poratnih konclogora; u protupartizanskom djelovanju u škriparima; u ubojstvima u partizanskim sabirnim i zarobljeničkim logorima, kaznionicama i zatvorima i na još neke druge načine.

Prema različitim prezimenima u posuškim mjestima statistika zrcali sljedeće podatke. Od 65 žrtava u Batinu po prezimenima broj je sljedeći: 37 žrtava nosilo je prezime Penava, 16 Bakula, 7 Senjak, 2 Ćesić, te po jedna prezime Boban, Kapular i Kovač. Od 110 žrtava u Čitluku po prezimenima broj je sljedeći: 23 prezimena Bago, 17 Ramljak, 16 Crnogorac, 13 Mandurić, 9 Šušnjar, 8 Biško, 7 Hrkać, 6 Mrvelj, 5 Galić, te po jedno prezime Zlopaša, Vranjković, Petric, Nenadić, Ćuk i Ćorić. Od 56 žrtava u Osoju po prezimenima broj je sljedeći: 20 prezimena Bošnjak, 14 Mitar, 9 Kovač, 5 Jukić, 3 Tolić, 2 Bradarić, te po jedno prezime Kutleša, Martić i Šego. Od 95 žrtava u užem Posušju po prezimenima broj je sljedeći: 46 prezimena Jukić, 14 Bakula, 13 Kovač, 12 Karamatić, 4 Zlopaša, 3 Bušić, 2 Šoše, te jedno prezime Šego. Od 74 žrtve u Rastovači po prezimenima broj je sljedeći: 18 prezimena Bešlić, 12 Čutura, 7 Bakula, 6 Kovač, 5 Gavran, 5 Martić, 4 Dragoja, 4 Lebo, 3 Marić, 2 Vican, 2 Landeka, 2 Duspara, te po jedno prezime Bogut, Jukić, Maras i Tokić. Od 37 žrtava u Tribistovu po prezimenima broj je sljedeći: 8 prezimena Pišković, 7 Čutura, 6 Bešlić, 6 Oreč, 5 Čuljak, te po jedno prezime Bakula, Crnjac, Kovač, Milićević i Suton.

Od 46 žrtava dijela posuške župe Vinjani po prezimenima broj je sljedeći: 17 prezimena Marić, 10 Mandurić, 7 Tomić, 5 Boras, 3 Petric, 2 Zovko, te po jedno prezime Penava i Jukić. Od 105 žrtava u Broćancu (župa Posuški Gradac) po prezimenima broj je sljedeći: 28 prezimena Bašić, 23 Milićević, 13 Knezović, 10 Ćuk, 10 Širić, 4 Tomić, 4 Zovko, 3 Galić, 3 Leko, 3 Vranjković, 2 Duspara, te po jedno prezime Miloš i Sablje. Od 80 žrtava u mjestu Gradac (također župa Posuški Gradac) po prezimenima broj je sljedeći: 24 prezimena Grubišić, 23 Begić, 7 Oreč, 7 Penava, 7 Vranjković, 5 Ćesić, 3 Filipović, 2 Šušak, te po jedno prezime Čuljak i Miloš. Od 60 žrtava u Donjim Poklečanima (župa Rakitno) po prezimenima broj je sljedeći: 20 prezimena Markota, 17 Mihalj, 16 Bonić, 4 Soldo, 2 Drinovac, te jedno prezime Buntić. U Dupovcima (također župa Rakitno) od 15 žrtava po prezimenima broj je sljedeći: 6 prezimena Soldo, 5 Markota, 2 Milićević, te po jedno prezime Jakovljević i Mihalj. U Ivankovu Dolcu (također župa Rakitno) od 32 žrtve po prezimenima broj je sljedeći: 20 prezimena Ivanković, 7 Romić, 4 Ćurdo, te jedno prezime Bušić. U Jelici i Barišićima (također župa Rakitno) od 41 žrtve po prezimenima broj je sljedeći: 20 prezimena Tokić, 19 Barišić, te po jedno prezime Tomić i Radoš. U Petrovićima i Mukinju (također župa Rakitno) od 42 žrtve po prezimenima broj je sljedeći: 11 prezimena Dumančić, 10 Jakovljević, 7 Milićević, 4 Tokić, 3 Pavković, 3 Šarić, te po jedno prezime Petrović, Radoš, Soldo i Topić. U Pavkovićima i Zaglavici (također župa Rakitno) od 59 žrtava po prezimenima broj je sljedeći: 26 prezimena Milićević, 14 Pavković, 8 Romić, 6 Sabljo, 3 Rajić, te 2 prezimena Bušić.

Od 148 žrtava s područja župe Sutina po prezimenima broj je sljedeći: 31 prezime Rezo, 30 Šarić, 19 Vukoja, 18 Zlomislić, 14 Topić, 9 Perko, 8 Soldo, 7 Dumančić, 5 Šarić, 2 Gudelj, 2 Lucović, te po jedno prezime Markota, Tokić i Pejić. S područja župe Vinjani od 38 žrtava po prezimenima broj je sljedeći: 16 prezimena Galić, 12 Lončar, 6 Nenadić, 2 Kukić, te po jedno prezime Marić i Tolić. S područja Vira od 75 žrtava po prezimenima broj je sljedeći: 16 prezimena Čamber, 10 Polić, 7 Budimir, 4 Boras, 4 Đerek, 4 Kevilj, 4 Koštro, 4 Mikulić, 4 Protrka, 3 Galić, 2 Jukić, 2 Markić, 2 Stipić, 2 Vučur, te po jedno prezime Janjić, Lovrić, Mandurić, Milas, Pandža, Pirić i Zrno. U Podbili i Zavelimu od 51 žrtve po prezimenima broj je sljedeći: 22 prezimena Budimir, 7 Pušić, 6 Lukić, 4 Budić, 4 Kovač, 3 Tandara, 2 Knežević, te po jedno prezime Lažeta, Malenica i Pavić. I na posljetku, s područja župe Zagorje od 68 žrtava po prezimenima broj je sljedeći: 19 prezimena Jurišić, 18 Bešlić, 9 Tolušić, 7 Jažo, 4 Petričušić, 3 Lončar, 3 Budimir, 2 Mikulić, te po jedno prezime Tomić, Ćorić i Petric.

Naposljetku statističkog pregleda brojnih posuških žrtava po prezimenima, valja podvući da su partizansko-četnički i oznaško-komunistički zločini u Posušju, tijekom Drugoga svjetskog rata i poraća, bili plod podjednake bolesne ideologijske protuhrvatske mržnje četnika i partizana, očitovane kroz njihovo genocidno djelovanje protiv hrvatskog naroda. U rečenom smislu, tek su se formalno razlikovali u znakovlju: kokardi i zvijezdi petokraki. Nu, jedni i drugi, često su nosili iste kape i nanožnice: srbijanske šajkače i opanke.

Ivica Karamatić
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=433:rtve-posukoga-kraja-tijekom-drugoga-svjetskog-rata-i-poraa&catid=34:drutvo&Itemid=54#comment-727

caporegime
08-06-2011, 22:38
Najveća njemačka industrija mlijeka Meggle u Posušju planira otvoriti veliki distributivni centar za područje zapadnog Balkana i tvornicu za proizvodnju mlijeka i mliječnih proizvoda.

Kad će investicija teška nekoliko milijuna eura, koja za sobom donosi otvaranje novih radnih mjesta, posao za kooperante, biti realizirana, nema službene informacije iz sjedišta Megglea za prostor BiH.

Jedina informacija koju su novinari uspjeli dobiti iz tvrtke Meggle BiH jest da u ovom trenutku ne daju nikakve informacije sve dok investicija ne bude završena.

Tvrtka koja u BiH djeluje još od 2002. godine kao "Mljekarski pogon" u sastavu "Zagrebačke mljekare" želi u BiH i regiji povećati proizvodne kapacitete koji se, prema službenim podacima, dnevno kreće oko 100.000 litara mlijeka dnevno i za koje radi oko 3500 kooperanata.

Hercegovina s nestrpljenjem čeka investiciju u Posušju, koja će biti jak impuls za oživljavanje nakon rata zamrlog stočarstva. Nije poznato koliko će nova proizvodna linija tvrtke Meggle dnevno obrađivati litara mlijeka. Neslužbeno se spominje oko 60-ak novih radnih mjesta, kojima treba pridodati i radna mjesta koja će se otvoriti u distributivnom centru za prostor zapadnog Balkana.

Tvrtka koju je prije više od 100 godina utemeljio Josef Anton Meggle, pored gradića Wasserburga (nedaleko od Muenchena u Bavarskoj), sa svojim proizvodima i uslugama zastupljena je na prostorima BiH, RH, Makedonije, Albanije, Kosova, Crne Gore.

Prema službenim podacima tvrtke, dosadašnji plasman proizvoda prednjačio je na tržištu BiH. Od 2002. godine je od korporacije MEGGLE Wasserburg za modernizaciju i rekonstrukciju mljekare u Bihaću uloženo 10 milijuna eura. Preuzimanjem 100 posto udjela, MEGGLE Mljekara d.o.o. daje mogućnost za daljnje investicijske projekte, što se kroz otvaranje ovog novog objekta i dokazuje.

Namjere Megglea da i dalje ulaže u Bosnu i Hercegovinu su s tim dokazane te pružaju sigurnost našim radnicima i našim vrijednim poljoprivrednim proizvođačima.

ovo bi bila jako dobra stvar, šta ne?

zaba1111
08-06-2011, 23:04
Svakako bi bilo dobro, jer takvi , predpostavljam, organizirani sustavi donose red i sigurnost pri otkupu mlijeka tako da seljaci mogu planirati proizvodnju mlijeka.

caporegime
08-06-2011, 23:16
a da ne govorimo o pratećim sadržajima. od prijevoza, kooperacije, komunalne naknade, zaštite, osiguranja....
toplo se nadam da će uspijei je to može dati zamah cijelom kraju.

Inkvizitor
09-06-2011, 13:11
Bilo bi odlično ali koliko je bilo zakvih najava.

nego mene zanima jel onaj Slavo Kukić iz Posušja..

caporegime
09-06-2011, 15:49
da. e sad jeli baš gradska raja ili kolo to ne znam ali nije ni bitno.
piše se; općina posušje.
vrlo zanimljivo. grude daju pun kufer sdp-ovaca, bivših ili sadašnjih u rh.
posušje dalo jurišića i kukića.
široki dao lijanoviće.
ljubuški one polutajkune i štetočine lučiće
ostaje čapljina, duvno, stolac, neum i čitluk.
igrajmo, pronađi pizdu u svom kraju.
gle, ovo bi mogla biti dobra tema.

Graničar Jozo
09-06-2011, 16:12
Pa ovako, ako je Slavo sve to što se moglo pročitati i čuti, onda je on ili lik sa jebenim jajima i sposobnostima ili su svi ostali pizde.

Borna Bekijski
11-06-2011, 11:40
da. e sad jeli baš gradska raja ili kolo to ne znam ali nije ni bitno.
piše se; općina posušje.
vrlo zanimljivo. grude daju pun kufer sdp-ovaca, bivših ili sadašnjih u rh.
posušje dalo jurišića i kukića.
široki dao lijanoviće.
ljubuški one polutajkune i štetočine lučiće
ostaje čapljina, duvno, stolac, neum i čitluk.
igrajmo, pronađi pizdu u svom kraju.
gle, ovo bi mogla biti dobra tema.
Slavo je gradska raja.Kuća mu pored Hard Rock caffe-a.Nedavno se žalio komesaru županijskog MUP-a da ga maltretiraju.Svaku noć u neka doba,pred zoru sirene pred njegovom kućom i škripa guma.Boji mu se žena,tražio zaštitu.
Komesar mu rekao nema tu kaznenog djela,nego kad se nešto dogodi ti prijavi,pa će MUP provesti istragu :)

Inkvizitor
11-06-2011, 11:47
Ako bude predsjednik vijeća ministara, Posušje dade dva od tri glavna čovjeka države. Barem nominalno. U stvarnosti nitko ne pita ništa ni Budimira a za Slavu ne znam. On će furati svoj SDP-ov program.

Dakle dva od tri iz Posušja. I to kakva dva kvislinga. Dodaj još tu Jurišića..šta se dade od Posušja.

mery
13-06-2011, 12:37
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=612:posuki-gradac-odran-malonogometni-turnir-povodom-19-obljetnice-osnutka-1-proefesionalne-brigade-ante-bruno-bui&catid=35:sport&Itemid=60

caporegime
13-06-2011, 13:57
a kad je onaj turnir stokilaša?

lassiez
13-06-2011, 22:33
Nisu dva iz posusja, vec 5 što izravno što podrijetlom i to svi iz istoga sela :/, capo turnir je tamo oko Gospe, čini mi se da su finale 16.8.

caporegime
13-06-2011, 22:35
šteta. a ja taman negdje netom prije gospe ode iz domaje.
volio bi to vidjeti.

lassiez
13-06-2011, 22:59
Finale je tada ako sam u pravu, turnir traje najmanje 10 dana prije možda i više, tako da vjerovatno možeš vidjet to ;)

caporegime
13-06-2011, 23:09
pa ako je tako......vidiću bar kvalifikacije.

Gala
14-06-2011, 11:29
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=618:19obljetnica-qbuiaqglasnovi-poruio-da-obraun-sa-qcrvenim-kmerimaqjo-nije-gotov&catid=34:drutvo&Itemid=54

Borna Bekijski
16-06-2011, 19:53
Evo uz Slavu Kukića,Zvonku YUrišića,Antu-Živku Budimira,Lidiju Korać,Vjekoslava čambera dobilo je Posušje i novog predendenta u platformaške redove.Nova platformaška nada se zove Vjekoslav Bakula
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=631:vjekoslav-bakula-i-ivica-gapar-smjenjuju-bou-ljubia-&catid=40:kolumne&Itemid=57
Baš nas je pošlo...

lassiez
16-06-2011, 20:22
Pa šta god napišem trebam se iznova logirati, tako mi je već uništeno par inspirativnih postova :) Glede ovoga što Borna navodi mislim da treba sačekati koji dan da vidimo je li to istina, izvori ovi izvori oni... iako osobno mislim da je ovako nešto moguće, treba opet ponoviti da ovdje nije riječ o HDZ-eu već o opciji koja je dobila najviše hrvatskih glasova, da je HSP ili Lijanović dobio isto bih napisao tada bi oni trebali ići u vlast ovako ne. Pa s ovime su izbori u BiH za Hrvate izgubili svaki smisao na svakim slijedećima će biti cilj osvojiti što manje glasova. Jel se itko zapitao zašto ovakvih stvari nema kod Bošnjaka i Srba? ;)

Graničar Jozo
16-06-2011, 22:26
kopiraj prije nego pošalješ post.

Inkvizitor
17-06-2011, 09:26
Zašto se lassiez mora ponovno logirati kad napiše post...

lassiez
17-06-2011, 13:42
Ne znam, i ne samo to jednom mi je uspjelo da pošaljem poruku pa sam se našao odlogiran, drugi put me samo izbaci kad sam pritisnio "odgovor" u čem je problem ne znam ali red je da prijavim pa servisna služba neka nešto ako je u mogućnosti promjeni po ovom pitanju 0_o

mery
20-06-2011, 14:14
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=646:yurii-izvrijean-na-druenju-dobrovoljnih-darivatelja-krvi-u-posuju-&catid=34:drutvo&Itemid=54#comment-1180

Znaci ,da se malko izvrijeđalo ,popljuvalo ,izviždalo i pokazalo prema vratima gospodi platformasima"Sinovima Posusja".

mery
20-06-2011, 14:18
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=646:yurii-izvrijean-na-druenju-dobrovoljnih-darivatelja-krvi-u-posuju-&catid=34:drutvo&Itemid=54#comment-1180

Znaci ,da se malko izvrijeđalo ,popljuvalo ,izviždalo i pokazalo prema vratima gospodi platformasima"Sinovima Posusja".:clap

Gala
24-06-2011, 14:28
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=672:preko-3-500-vjernika-na-tijelovskoj-procesiji-u-posuju-&catid=34:drutvo&Itemid=54

Gala
15-07-2011, 14:19
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=762:humanitarni-koncert-za-djecu-sa-posebnim-potrebama&catid=37:kultura&Itemid=58

:clap:clap

Borna Bekijski
24-07-2011, 12:40
http://posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=801:posuje-nekad--foto-a-video-&catid=39:magazin&Itemid=59

Ilirk@
01-08-2011, 13:17
irish step dance u pošušju

http://www.bhclubbing.com/event-opis,1377,irish-step-dance-bavaria-nomad-summer-fest_elephant-bar

oo obavezno idem...

Gala
11-08-2011, 11:11
Ukratko -bilo je fantastično !:)
Foto:
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=889:thompson-vinko-coce-tiho-orli-i-ivica-bago-na-torcidinom-koncertu-u-posuju-foto-&catid=37:kultura&Itemid=58

Ilirk@
11-08-2011, 11:59
drago mi je što je bilo dobro, iako ja uvik mislim da ako nema mene, sve propade :D
ja sam ipak morala ostati doma, ali nije mi ža.
večer sam provela u društvu dva naša forumaša i bilo je baš za 10+! :)

Borna Bekijski
01-09-2011, 11:44
Nakon godina i godina koliko-toliko pozitivna vijest
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=983:opina-posuje-i-austrijski-grad-schaerding-uspostavljaju-suradnju-&catid=36:gospodarstvo&Itemid=56

Ilirk@
01-09-2011, 11:54
šesan svit... nadam se da se neće poplašit naše birokracije kad se budu zanimali za ulaganja...

Borna Bekijski
01-09-2011, 13:14
kad se budu zanimali za ulaganja
Koliko sam ja skužio radiće se o suradnji na polju kulture,njihov KUD u Posušje naš u tuđi svit a ulaganja su u planu u tridesetogodišnjem planu,nego lipo čut.

Ilirk@
01-09-2011, 13:51
ja sam iz teksta skužila da su oni pričali o svemu, i turizmu i gospodarstvu. tu je i njihov predsjednik gospodarske komore bio, a i nek poduzetnik.
na njih mislim, odnosno, toplo se nadam da nam neće slati opanke, toga imamo na bacanje..

Borna Bekijski
01-09-2011, 14:18
Slušao sam danas na radiu predsjednika OV Posušje,ovo je bila tema i on reče da je sad za sad bazirano na opanke i do daljnjeg naravno

Graničar Jozo
01-09-2011, 16:17
pretprošle nedilje na misi u pločama na propovijedi don petar mikić spominjao je posušje. bila je propovijed i uglavnom govori on kako nije isto ići na misu u pločama i u posušju. nije isto ići na misu gdje je iznimka doći na misu i ići na misu tamo gdje je iznimka ne doći na misu.

Gala
05-09-2011, 12:17
Slušao sam danas na radiu predsjednika OV Posušje,ovo je bila tema i on reče da je sad za sad bazirano na opanke i do daljnjeg naravno
:))
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=1020:petar-poli-zaposlio-nevistu--estitamo-naelnie-&catid=34:drutvo&Itemid=54

caporegime
05-09-2011, 12:31
daje neki link za neku prigodnu sliku

Gala
05-09-2011, 12:42
kakvu sliku ?

caporegime
05-09-2011, 13:16
za ovog što zapošljava rodbinu

Gala
05-09-2011, 13:26
Google slike,samo ukucaj ime.

caporegime
05-09-2011, 13:52
e ne mogu. bi ja da mogu.
zato i pitam.

Borna Bekijski
08-09-2011, 14:27
Nakon što je Posušje-online objavio vijest koja je prvorazredan politički skandal

Petar Polić zaposlio nevistu ! ČESTITAMO NAČELNIČE !
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=1020:petar-poli-zaposlio-nevistu-estitamo-naelnie-&catid=34:drutvo&Itemid=54#comment-2210
Uslijedio je odgovor prozvanih političkih oligarhija koji je izašao na platformaškom portalu Javno.ba koga financira Z.YUrišić.
Naravno u naručenom tekstu nema ni riječi o tome da je načelnikova nevista zaposlena nego se obrušava na političke protivnike pa čak i na jedinu udrugu mladih koja nešto radi u Posušju.Posušje -online je naravno prenio naručeni tekst da svekoliko pučanstvo ima uvid u razinu komunikacije platformaških vazala koji se po Posušju kote kao da se razmnožavaju prostom diobom.

Petar Polić uzvraća udarac : Za zapošljavanje moje neviste krivi su HDZ BiH,Zdravko Bešlić,Ante Bošnjak,HSS,Dječiji vrtić,Radio Posušje,Mario Karamatić i Dnevni boravak
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=1031%3Apetar-poli-uzvraa-udarac-za-zapoljavanje-moje-neviste-krivi-su-hdz-bihzdravko-beliante-bonjakhssdjeiji-vritradio-posujemario-karamati-i-dnevni-boravak&catid=43%3Apolitika&Itemid=54

Gala
15-09-2011, 11:55
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=1068:meggle-otvorio-novi-distributivno-logistiki-centar-vrijedan-2-milijuna-km&catid=36:gospodarstvo&Itemid=56

caporegime
15-09-2011, 12:17
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=1068:meggle-otvorio-novi-distributivno-logistiki-centar-vrijedan-2-milijuna-km&catid=36:gospodarstvo&Itemid=56
nema teksta. a na naslovnici pod tim naslovom ispod ide tekst priopćenja here....
a baš me zanimalo koliko se ljudi zaposlilo i uzima li se mlijeko i od lokalnih ljudi

Gala
15-09-2011, 13:29
Kako nema teksta ?

caporegime
15-09-2011, 14:35
Kako nema teksta ?

kad kliknem na link, pojavi se stranica portala sa naslovom ali nema teksta.
a kad kliknem na početnu stranicu portala, ispod naslova teksta o meggleu pojavi se uvod za tekst o herinom savjetu za samoubojstvo.
ne znam zašto je to tako.

Borna Bekijski
26-09-2011, 13:21
OŠ Ivana Mažuranića Posušje osvojila prvo mjesto na Interkulturalnom festivalu
http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=1125:o-ivana-maurania-posuje-osvojila-prvo-mjesto-na-interkulturalnom-festivalu&catid=37:kultura&Itemid=58

Ilirk@
26-09-2011, 13:23
bravo za dicu! i moja se ovim bave.. dica se na mater umetnila..

Borna Bekijski
26-09-2011, 14:07
Ako nemamo Formulu jedan imamo brda za OffRoad utrke :)

http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=1128:off-road-blidinje-2011--foto-&catid=42:galerija

Inkvizitor
26-09-2011, 14:13
Posušje kažu naraslo na 6 tisuća ljudi. Bravo za Posušje. ja ga se sićam kad sam prolazio za Mostar ko dite da je bilo jedva selo. Veće bilo RP od njega.

Bravo za Posušje..

Borna Bekijski
26-09-2011, 14:25
Posušje kažu naraslo na 6 tisuća ljudi. Bravo za Posušje. ja ga se sićam kad sam prolazio za Mostar ko diote da je bilo jedva selo. Veće bilo RP od njega.

Bravo za Posušje..
Tko nije bio 20 godina ne bi ga prepoznao,tko nije bio 30 - ne bi vjerovao da je to isti grad a prije 50 godina i danas - ne bi vjerovao da je ista planeta ( ovo o 50 godina govorim sa slika što sam vidio :) )

Borna Bekijski
30-09-2011, 09:24
KK Posušje odustalo od igranja u košarkaškoj premijer ligi

http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=1151:kk-posuje-odustalo-od-igranja-u-koarkakoj-premjer-ligi&catid=35:sport&Itemid=60

Šteta,boljih navijača nema.I u ligi Herceg-Bosne je puna dvorana s kim god se igra.Klub koji je u posljednjih 4 godine dao tri mlada reprezentativca Hrvatske u košarci i dva BiH od općine je prošlu godinu dobio 9 000 KM.Sramotno , ali zato ekipi u klubu,Robcu,Tihi i Stanku kapa do poda za sve što su učinili i čine za klub.

Graničar Jozo
30-09-2011, 09:56
znači novac je problem?

No, kada se sve realno sagledalo i kada su iscrpili sve mogućnosti, gledajući sa financijske i sportske strane onda su bili prisiljeni donijeti odluku kako ne bi nanijeli štetu kubu, odustajanjem ili formalnim nastupom, morali su donijeti odluku o odustajanju.

Borna Bekijski
02-10-2011, 10:06
znači novac je problem?
Uvik je novac problem.Prošlu sezonu su izvukli jer su jednog igrača prodali Zadru za 40 000 eura,klub nema gotovo nikakvu potporu općinskih vlasti,čak naprotiv,ima samo opstrukcije sa te strane.

galija
12-06-2012, 16:27
Sutra se u Posuškom Gracu obiležava 20 obljetnica postrojbe HVO-a "Ante Bruno Bušić".
Sveta misa u 16 sati,zatim svečani mimohod od crkve do spomenika,polaganje vijenaca...
Skupu će se,između ostalih,obratiti i zapovjednik brigade Antun Luburić.

galija
24-09-2012, 15:44
Umro je fra Dobroslav Begić
24. Rujna 2012 - 7:11 - Frama
Vijesti

Umro je naš fratar fra Dobroslav Begić. Pokop će biti sutra (utorak 25. rujna) u 16 sati na Martića Križu u Posušju. Lijes će danas (ponedjeljak) od 13 sati biti izložen u kripti tako da vjernici mogu doći moliti do 19 sati. Također će ujutro (utorak) od 7 do 12 sati biti moguće izreći molitvu u kripti. Pokoj vječni daruj mu Gospodine! Fra Dobroslav je rođen 1928. godine na Gracu. Za svećenika je zaređen 1951.

ŽIVOTOPIS FRA DOBROSLAVA BEGIĆA

- Rođen: 3. siječnja 1928. u Posuškom Gracu, župa Posuški Gradac
- Roditelji: Leon i Iva r. Leko
- Kršten: 4. siječnja 1928. u Posuškom Gracu
- Krsno ime: Ivan

Školovanje
- Pučka škola: 1935.-1939. u Posuškom Gracu; 1939.-1943. na Širokom Brijegu
- Srednja škola: 1944. na Širokom Brijegu; 1945. u Visokom; 1946.-1950. u Sarajevu
- Filozofija i teologija: 1947.-1953. u Sarajevu

Redovništvo
- Oblačenje: 29. lipnja 1946. u Kraljevoj Sutjesci, pred fra Vitomirom dr. Jeličićem, provincijalom
- Novicijat: od 29. lipnja 1946. do 30. lipnja 1947. u Kraljevoj Sutjesci
- Jednostavni zavjeti: 30. lipnja 1947. u Kraljevoj Sutjesci, pred fra Vitomirom dr. Jeličićem, provincijalom
- Vječni zavjeti: 25. ožujka 1951. u Sarajevu, pred fra Rufinom dr. Šilićem, provincijskim delegatom

Sveti redovi
- Subđakonat: 8. travnja 1951. u Sarajevu, podijelio Marko dr. Alaupović, nadbiskup
- Đakonat: 3. svibnja 1951. u Sarajevu, podijelio Marko dr. Alaupović, nadbiskup
- Svećeništvo: 13. svibnja 1951. u Sarajevu, podijelio Marko dr. Alaupović, nadbiskup
- Dijamantna misa: Posušje 22. svibnja 2011.

Obnašao je ove službe
- Duh. pom. u Konjicu od 30. svibnja 1953. do svibnja 1956.
- Župnik u Konjicu od svibnja 1956. do lipnja 1958.
- Sam. vikar u Slanom i upravitelj župe Majkovi od lipnja 1958. do rujna 1959.
- Vice-magistar novaka u Slanom od rujna do studenoga … i na Humcu od studenoga 1959. do svibnja 1964.
- Župnik i sam. vikar u Mostaru od svibnja 1964. do kolovoza 1974.
- Župnik u Gorici od kolovoza 1974. do studenoga 1980.
- Župnik u Drinovcima od studenoga 1980. do kolovoza 1991.
- Definitor Provincije od … 1988. do … 1994.
- Duh. pom. u Međugorju od kolovoza 1991. do rujna 1995.
- Duh. pom. u Posušju od rujna 1995.
- Premješten na Humac zbog bolesti u ožujku 2012.

Neka djela
- Dušobrižnička i odgojna djelatnost s mnogim satima vjeronauka
- Vođenje pjevačkog zbora u Mostaru za vrijeme župničke službe
- Voditelj gradnji nekoliko crkvi, kapelica i župnih kuća
Inozemni jezici
- Služi se: slovenskim, talijanskim i francuskim

Župni ured

Pokoj vječni daruj mu Gospodine!

galija
30-10-2012, 09:19
Evo jedan zanimljiv tekst iz Posušja,napisao naš fra Mario a objavljen na stranicama Frama Posušje!

Od Luke Modrića, preko ovaca do čuda od navijača!
21. Listopada 2012 - 22:48 - Frama

Audio
Vijesti

frama

Proteklih godina puno toga sam doživio na stadionu Mokri dolac u Posušju. Na tom zelenom dragulju u sred grada igrali su veliki igrači poput Luke Modrića, ali na njemu su i pasle ovce i krave. No, ono što sam doživio ove nedjelje, u sklopu trećeligaške utakmice, je posvema drugačije - nadahnjujuće.

Rijetko ćete na svijetu naći navijačku skupinu koja skandira „Upravo dolazi“. Svi uglavnom skandiraju da uprava odlazi. Posuški „Poskoci“ svojim navijanjem i odanošću klubu probudili su u meni brojne asocijacije kojih se želim ukratko prisjetiti.

NK Posušje je u bosanskohercegovačkim razmjerima veliki klub. Taj klub je prema statistici NS BiH u 10 sezona Premijer lige zauzeo četvrto mjesto po uspjehu. Klub je osvajao dva puta titulu prvaka. U klubu su igrali vrsni i pristojno plaćeni igrači iz bližih i dalekih krajeva. Bilo je tu i onih s drugih kontinenata: Afrike i Južne Amerike. Bilo je tu i crnaca kojima se nikad nije hukalo.

Danas u Hrvatskoj gotovo da nema kluba prvoligaša u kojem nema bar poneko tko je igrao u NK Posušju. Ali i prije tih „slavnih“ vremena sjetiti se kako se u bivšoj državi na gostovanja išlo utažujući žeđ nakon utakmica na tuđim čatrnjama i kako se kod izmjene igrača izuvalo kopačke kako bi ih drugi mogli obuti.

Što sam ranije čuo na tribinama?

Tada, dok se igrala Premijer liga, na stadionu sam čuo raznih povika, povremenih psovki, prozivki, obmana, izlijeva gnjeva. Na tribinama se čulo kako je utakmica namještena, drugi opet viču kako je kupljena, oni treći likuju zbog dogovora s kladionicom, četvrti kažu da su suci prodani za njih, a bilo je i onih koji su u domaćim igračima tražili potplaćene „izdajnike“! Svega se moglo čuti. Naklapanja su bila dio rituala.

Istini za volju bilo je i prodanih i kupljenih utakmica. Bilo je i onih koje su se igrale po tzv. principu 3 za 3. Bilo je i utakmica gdje se znalo da se na poluvremenu sucu mora dati „5 stoja“! Nekad je tu bilo svega i nogomet je zbog toga trpio. No, mora se reći da je bilo puno i lijepoga: slavile su se pobjede, slavile su se titule, čestitalo se gostima kad pobjede, spašavali su se tuđi i igrači i navijači od napada i nereda itd. Bilo je i dobra nogometa jer Posušje je zbilja igralo ponajbolji nogomet na terenu. Mnogi će reći da je ono „izvan terena“ izostalo za Europu i još koju titulu.

No, na Mokrom docu se znalo i plakati zbog poraza i ispadanja. Sjećam se navijača koji je jecao zbog poraza, a tada je cijeli grad znao da se ta utakmica „morala“ izgubiti! Znao sam i ja da ćemo je izgubiti. Taj navijač je tako plakao da sam i ja pustio suzu spoznavši kako ima neiskvarenu maštu i dušu. Nisam mu imao snage reći što je istina. Njegove suze su bile vrijednije tada i od istine. Suze su najveća Istina. Uz to plakalo se tu i zbog ispadanja iz lige. Tu se i dovikivalo: „Nemoj psovati dok je fratar tu!“. Kao da se smije psovati ako je čovjek s habitom van stadiona?

Kako je to sad u neko novo doba?

A danas, po lijepom vremenu i na poziv navijača „Poskoka“, otišao sam opet na taj dragi Mokri dolac. Na terenu su igrali sve naši momci. Odmah pomislih gdje su sad oni koji su u Premijer ligi stalno podvikivali uvedi domaće igrače itd. Takvih nisam puno prepoznao. Sad na terenu sve naši momci. S tribina čujem skandiranje: Posušje, Posušje… Odem do dečkih koji tako s ljubavlju to čine. Veseli su. Šale zbijaju vrlo domišljato. Onda je krenulo skandiranje: „Uprava DOLAZI“! Skandiralo se treneru, igračima!

Bio je to vapaj da se nešto učini. Imao sam dojam da traže posuškoga nogometnoga Mojsija! Nadam se da to neće biti samo bolni vapaj i krik vapijućega iz pustinje. Na trenu su naši Kamešnici „trpali“ golove! Neka smo ih tu „trpali“ Širokom, Zrinjskom, Želji, Sarajevu, Hajduku… Danas to činimo golobradim mladićima iz sela s livanjskoga polja! Dečki dobro igraju, ali mora se reći da im je sir bolji od igre!

Sad na tribinama, gdje se okupilo oko 300 istinskih prijatelja nogometa, ni od koga ne čujem one priče kako je nešto kupljeno, namješteno ili prodano. U ovoj ligi je to nemoguće jer nitko nema „pribijane pare“! Imati loptu, dres i obući jedini je inventar koji je u igri. To mi se i sviđa. Nogomet se vratio kući. Neka. Dugo je i kucao na vrata. Momci koji vole igrati bez interesa i plaće istjerali su nogomet iz kladionica i ispred raznih mešetara i vratili ga gdje mu je i mjesto.

A onaj natpis na terasi posuškoga hotela je poseban. Nečija majka će tražiti plahtu jer je „ukradena“ i upotrebljena za natpis „Poskoci svi na jug“. Nekad su na toj terasi sjedile plaćene „zvijezde“ i ispijale pića i možda dogovarali skupe transfere. Sada tu stidljivo visi skromno ispisani natpis na posteljini. Milo mi je to i dojmljivo. Bravo dečki. Uspješniji ste od jumbo plakata koji se skupo plaćaju. A majka neka bude sretna da joj je sin otuđio plahtu.

I na kraju treba reći barem to da pokušamo nešto učiniti. Ovaj moj napis već je mali moj prilog. Učinimo nešto da naši dekči mogu imati ono najosnovnije da šire dobro, etiku sporta, ljubav za Posušje i da ovi mladi mogu i dalje ponosno skandirati: „Posušje, Posušje, plavo bijele boje, volimo te Posušje kao oči svoje! UPRAVA DOLAZI jer moraš čuti vapaj onih mladića s juga tribine. Njih prečuti znači ugasiti nadu. Tko gasi tuđu nadu svoju budućnost ubija! Talijanska poslovica kaže: „Nada je kao mlijeko: ako se malo duže drži, ukiseli se“.

Fra Poskok

west
30-10-2012, 14:56
.............like! :)

galija
14-11-2012, 12:38
http://frama-posusje.com/1369-snimak-suznih-ociju-slusali-smo-o-patnji-branitelja

galija
16-03-2013, 21:33
http://frama-posusje.com/1491-nagrada-za-jednominutni-film-kati-martic

galija
03-05-2013, 09:30
super fotke i odličan video

http://frama-posusje.com/1537-objavljujemo-milenijsku-fotku-frame

galija
17-05-2013, 23:36
moram opet malo reklamirati svoj gradić,inače najmlađu općinu u Bih....nadam se da će bar netko pogledati
ipak zaslužuju malo reklame,da se vidi da nisu "kapilarno zatrovani" naspram nekih mizernih likova koji dobiju i previše medijske pažnje

http://frama-posusje.com/1548-obecanja-i-primanja-kad-mlado-srce-kaze-vjerujem

Inkvizitor
17-05-2013, 23:38
Lijepe slike..

ogledalce
14-01-2014, 17:34
evo čak se iz svemira vidi Posušje:zubo

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1525313_763275200367499_983547865_n.jpg

sagitarius
14-01-2014, 21:31
Lijepi sadržaji i lijepe slike.
Ima nešto milo u svemu tome, slatko..., toplo, domaće...pišite o ovom lijepom gradiću...
Osobno volim ove teme.

galija
28-02-2014, 11:39
malo dobrih vijesti:)

Meggle doo Posušje, u suradnji s partnerom BGL Commercom, investira 300.000 KM u povećanje kapaciteta proizvodnje mlijeka u općini Posušje. Rečeno je to na današnjoj konferenciji za novinare održanoj u prostorijama ove tvrtke. Kako je kazao Kemal Hrnjić, direktor mljekare Meggle u Bihaću, ovim novcem će se nabaviti 66 visokosteonih junica čime će se dodatno potaknuti proces proizvodnje svježeg mlijeka.

Hrnjić je naglasio kako konstantno ulažu u razvoj stočnog fonda, te da su u posljednjih 10 godina na zapadu BiH utrostručili proizvodnju mlijeka. Zadnjih 3 godine proces se proširio i na sjeverozapad, a odnedavno i na područje Zapadne Hercegovine. Najavio je kako će Meggle na ovom području biti lider, ne samo u tržišnom smislu, nego i smislu proizvodnje otkupa mlijeka. Govoreći o suradnji s lokalnom upravom Hrnjić je kazao sljedeće:„Čast nam je i zadovoljstvo da imamo takve partnere na vlasti. Načelnik je pokazao jednu dobru investicijsku klimu.“ „Ugodno sam iznenađen i s proizvođačima u općini Posušje. Odavno nismo sreli ozbiljniji pristup po pitanju ove vrste proizvodnje. Mislim da ovdje ima baza proizvođača koja sigurno može uz jednu adekvatnu podršku privatnog sektora i društvene zajednice, pa i politike napraviti dobar posao.“ Izjavio je Hrnjić. Također se zahvalio i partneru, posuškoj tvrtci BGL Commerce koja je zajedno prihvatila odgovornost i rizik u poslu proizvodnje i otkupa mlijeka. „Danas potpisujemo ugovor s ovom tvrtkom koja je danas naša konekcija s općinom Posušje, a možda sutra i s cijelim područjem Hercegovine“.
http://www.opcina-posusje.ba/index.php/aktualnosti/novosti/540-dobre-vijesti-iz-posuskog-megglea-300-000-km-za-unaprjedenje-proizvodnje-mlij

Inkvizitor
28-02-2014, 13:08
Ako je investicija od 300 000 km vijest..joj joj joj..

a taj Megle on ima u Posušju već neki distribucijski centar ili što..

ogledalce
28-02-2014, 14:34
a disu krave u Posušju ?
20 krava cila općina,,

galija
28-02-2014, 16:33
Ako je investicija od 300 000 km vijest..joj joj joj..

a taj Megle on ima u Posušju već neki distribucijski centar ili što..

da...imaju već distribucijski centar
i zašto to ne bi bila vijest...ljudima koji se bave isporukom mlijeka povećanje broja krava je bitno
dakle tu se radi o malim proizvođačima ...mala obiteljska gospodarstva...a megle otkupljuje mlijeko i uredno plaća

Inkvizitor
28-02-2014, 16:35
da...imaju već distribucijski centar
i zašto to ne bi bila vijest...ljudima koji se bave isporukom mlijeka povećanje broja krava je bitno
dakle tu se radi o malim proizvođačima ...mala obiteljska gospodarstva...a megle otkupljuje mlijeko i uredno plaća

Ok Ok..nemoj me tuć..:cry

velim za jednu bogatu općinu poput Posušja to je mali iznos..tolko Bašići potroše na domjenak.

što oni rade..šljakaju li tvornice kafe na Vraniću..

jel su auta još u điru il je to passe..

galija
28-02-2014, 16:43
Ok Ok..nemoj me tuć..:cry

velim za jednu bogatu općinu poput Posušja to je mali iznos..tolko Bašići potroše na domjenak.

što oni rade..šljakaju li tvornice kafe na Vraniću..

jel su auta jođ u điru il je to passe..

slabo pratiš na satu....rekla sam više puta da je situacija ovdje katastrofalna...tako je i u Posušju.Ne poistovjećuj Bašiće sa Posušjem.
Bašića ima više...nekadašnji tajkuni sad i ne stoje najbolje.Lager se dobro drži ali to je samo trgovina.
Tvornica kave je bila zatvorena ali ju je preuzela tvrtka Planet (kakav je dogovor oko vlasništva stvarno ne znam) i od tada posluje ponovno.
Ja obično kažem da je u Hercegovini recesija dobro došla.....jer su se pojedinci bolno otrijeznili

Rodica
22-04-2014, 16:30
http://grude-online.info/index.php/zanimljivosti/4648-izasao-posuski-srednjoskolski-igrani-film-selpi-video

ljuta trava
22-04-2014, 19:18
Posušje je platilo danak sličan kao i Hrvatska . Trgovine , trgovački centri , kafić do kafića , a proizvodnje nigdje . Traje to jedno vrijeme i onada slijedi pad , i samo pad , pa zatvaranje trgovina , i kafića i odlazak negdje drugo za boljim poslom . Nažalost .

Rodica
22-04-2014, 23:59
posušje je meni najmisteriozniji grad u regionu :) ulice prazne, u dućanima jedva da i prodavačicu možeš naći, kao grad duhova, a prelijepe kuće i okućnice samo niču i niču.. dimnjaci se dime, a opet nigdje žive duše.
zaključila sam da, ako želim vidjeti posušake, moram ići u elephanta :)
radila sam tamo 2 godine za vrijeme rata i bilo je isto kao i danas. kuće pune, ulice prazne.
vir i slična sela neću ni spominjati. kad vidim gdje su kuće (bolje rečeno: vile) napravili, mogu samo zadovoljno zaključiti da posuški kraj nikad, nikad neće zamrijeti.
ne daju ljudi da im sela odumiru, barem arhitektonski :)

inače, kaže mi jedna posušanka da je dosta mladih otišlo van raditi otkad je hrvatska u eu, a oni imaju hrvatske papire.

galija
23-04-2014, 00:07
kako vi to sablasno pišete....baš me zanima kako onda da je Posušje najmlađa općina u BIH...baš da smo grad duhova...nismo...da ljudi odlaze jesu...posla ima malo...al nije kritično
najvažnije...dice ima ko u priči

Rodica
23-04-2014, 00:12
pročitaj još jednom: kuće pune...
to je moj dojam. nije sablasno, ali kad god dođem, uvijek je prazno, rijetko ćeš vidjeti ljude na cesti.

galija
23-04-2014, 00:14
to je moj dojam. nije sablasno, ali kad god dođem, uvijek je prazno, rijetko ćeš vidjeti ljude na cesti.

pa radimo:zubo

dobro..Posušje nema tu kulturi hodanja...mi se samo vozimo..

Rodica
23-04-2014, 00:18
pa radimo:zubo

dobro..Posušje nema tu kulturi hodanja...mi se samo vozimo..

i pečete dobar burek. barem onaj priko puta doma zdravlja. nadam se da će se jednom otvoriti ekspozitura u sovićima da mogu pristojno marendat :)

galija
23-04-2014, 00:21
i pečete dobar burek. barem onaj priko puta doma zdravlja. nadam se da će se jednom otvoriti ekspozitura u sovićima da mogu pristojno marendat :)

naš čedo:)
možda i hoće....rade godinama...samo su nekad bili u gradu...kod općine...to dok sam ja još išla u osnovnu.....davno,davno:fever

Inkvizitor
23-04-2014, 00:21
I ja sam to primjetio..u Posušju slabo svita..kad sam bio dole

al kafići su bili puni.

Pa nije Posušje samo trgovina.. bar su oni imali tvornica i manjih pogona.

U usporedbi s nama..industrijski grad.

Dobro Grude su tu još jače..ali ako znamo da je RP prije 50 godina bilo veće od Posušja..a gdje je Posušje otišlo..

Ne, ljudima svaka čast..

ogledalce
23-04-2014, 10:28
posušje je meni najmisteriozniji grad u regionu :) ulice prazne, u dućanima jedva da i prodavačicu možeš naći, kao grad duhova, a prelijepe kuće i okućnice samo niču i niču.. dimnjaci se dime, a opet nigdje žive duše.
zaključila sam da, ako želim vidjeti posušake, moram ići u elephanta :)
radila sam tamo 2 godine za vrijeme rata i bilo je isto kao i danas. kuće pune, ulice prazne.
vir i slična sela neću ni spominjati. kad vidim gdje su kuće (bolje rečeno: vile) napravili, mogu samo zadovoljno zaključiti da posuški kraj nikad, nikad neće zamrijeti.
ne daju ljudi da im sela odumiru, barem arhitektonski :)

inače, kaže mi jedna posušanka da je dosta mladih otišlo van raditi otkad je hrvatska u eu, a oni imaju hrvatske papire.

draga moja posušje živne samo kad dovuku kakvog srpskog pevača ili pevačicu i onda se slije cila dalmacija i hercegovina, e tad je posušije živo
a neću dušu grišiti i za Gospu je živo gori, inače moreš gol golcet odat ulicama i nemoraš se bojat da će te ko viditi,,,,
a znaš da je istina di god u EU nestane auto prvo ga traže u posušju, ako je još u komadu,,

galija
23-04-2014, 10:35
da...baš...sami lopovi,ako ćemo generalizirat
otklen su ono šimići...
u Posušju se događa toliko pozitivnih stvari...prvenstveno što se tiče mladih,ali ne samo ćemo crnjačit..
jašta brate.... samo krademo slušamo srpske narodnjake i...neću nastavit

ogledalce
23-04-2014, 10:42
da...baš...sami lopovi,ako ćemo generalizirat
otklen su ono šimići...
u Posušju se događa toliko pozitivnih stvari...prvenstveno što se tiče mladih,ali ne samo ćemo crnjačit..
jašta brate.... samo krademo slušamo srpske narodnjake i...neću nastavit
pa ajd reci da nije istina,,
a šimići pa za njih se zna ,a nebi sad da nabrajam imena od posušana, i groblja auta,,

galija
23-04-2014, 10:44
i oni slušaju narodnjake?samo?

http://www.youtube.com/watch?v=Mef-r2ZqMiI&list=LLgYFjU0iPeV9z9FJ8aFruEA

galija
23-04-2014, 10:54
ili oni

http://www.youtube.com/watch?v=N49GZSpQlrY&list=UUgYFjU0iPeV9z9FJ8aFruEA&feature=share&index=18

galija
23-04-2014, 10:57
ili oni

http://www.youtube.com/watch?v=aMtLzoUlo-4

galija
23-04-2014, 11:05
pa ajd reci da nije istina,,
a šimići pa za njih se zna ,a nebi sad da nabrajam imena od posušana, i groblja auta,,

ja samo ne dam generalizacije...ne dam...niti smo svi isti niti ćemo ikad bit
a živo me zaboli i za aute i groblja auta...svak svoj obraz nosa..neki ponosno a nekima se po podu vuče
sreća tehnički sam loša...inače bi vas zatrpala video materijalom:)

Rodica
23-04-2014, 11:17
nećemo generalizirati. svako misto ima svoje štrace, pogotovu pogranična mjesta kao posušje.
tko zna kakve bi grude bile da imaju onoliko divljih prijelaza kao posuška općina.
pogrešno je misliti da su ti kriminalci samo iz posušja. ima imoćana ko u priči, a i splićana isto.
posušje je samo tranzitna zona, ako ćemo pričati o ukradenim autima i to upravo zbog tih divljih prijelaza.
no, nećemo o tome pričati. tema nije otvorena da bi, kao pravi poslovično mazohistični hrvati, srali pod vlastiti prozor jer je tamo nekih 0,0001% stanovništva odlučilo tako zarađivati za život, zato, prije nego jamim metlu, prekinimo o tome i pričajmo o pozitivnim stvarima. ;)
i bez ljutnje... tema je pošušje :)

galija
23-04-2014, 11:23
rodice hvala na editu:)

caporegime
23-04-2014, 13:40

možda ljudi rade?
i američki gradovi su pusti za vrijeme radnog vremena.
iako, baš da je zaposlenost tolika da nema žive duše.....ko će ga znati

Rodica
23-04-2014, 16:19
igraju golf :)

http://www.youtube.com/watch?v=GIgnxfi1OkQ

ogledalce
23-04-2014, 20:29
nećemo generalizirati. svako misto ima svoje štrace, pogotovu pogranična mjesta kao posušje.
tko zna kakve bi grude bile da imaju onoliko divljih prijelaza kao posuška općina.
pogrešno je misliti da su ti kriminalci samo iz posušja. ima imoćana ko u priči, a i splićana isto.
posušje je samo tranzitna zona, ako ćemo pričati o ukradenim autima i to upravo zbog tih divljih prijelaza.
no, nećemo o tome pričati. tema nije otvorena da bi, kao pravi poslovično mazohistični hrvati, srali pod vlastiti prozor jer je tamo nekih 0,0001% stanovništva odlučilo tako zarađivati za život, zato, prije nego jamim metlu, prekinimo o tome i pričajmo o pozitivnim stvarima. ;)
i bez ljutnje... tema je pošušje :)

ej mala čula sam da se otvorila jedna nova picerija i slastičarnica u posušju, tamo prema Ričini,, morat ćemo jednom otići na degustaciju ,

galija
23-04-2014, 20:52
naši mladi:

Posušje: Završena humanitarna akcija „darivaj bližnjeg, bogati sebe“
Tra 21,2014

Dolaskom najvećeg kršćanskog blagdana Uskrsa službeno je završila akcija naziva „Darivaj bliženjeg, bogati sebe“ koju je kroz korizmeno vrijeme provodilo Vijeće mladih općine Posušje. Podsjećamo vas, akcija je održana u vidu prikupljanja prehrambenih i higijenskih proizvoda po trgovinama, koji su potom uručeni obiteljima na području općine Posušje. Ovim putem članovi Vijeća mladih iskazuju veliko zadovoljstvo odazivom građana, te se ujedno zahvaljuju svima koji su podržali akciju i trgovinama-partnerima u ovoj akciji. U suradnji sa Centrom za socijalni rad općine Posušje članovi Vijeća su pakete sa namirnicama uručili obiteljima lošijeg imovinskog stanja, odnosno obiteljima sa više djece čiji su roditelji nezaposleni, te obiteljima teško bolesne djece, koji su evidentirani u Centru za socijalni rad. Vijeće mladih se zahvaljuje djelatnicima Centra koji su nam izišli u susret i pružili ruku suradnje u ovoj akciji. Također, članovi Vijeća mladih su posjetili Udrugu djece s posebnim potrebama, te i njima uručili prigodne paketiće. Bitno je naglasiti kako je vodstvo Udruge djece s posebnim potrebama također dalo svoj doprinos u ovoj akciji, te su se pridružili mladima u obilasku obitelji noseći prigodne poklone. Članovi Vijeća mladih općine Posušje im iznad svega zahvaljuju jer je ovo još jedan od brojnih primjera dobre suradnje između Vijeća mladih i Udruge za djecu s posebnim potrebama. Akciji je pridonijelo i učeničko vijeće Srednje Strukovne škole na čelu sa Anamarijom Bašić, koje je organiziralo prikupljanje slatkiša u prostorijama škole. Što se tiče uspješnosti akcije, dovoljno je reći da otprilike 100(sto) nasmijanih lica do kojih su stigli prikupljeni proizvodi puno govori. Članovi vijeća mladih su svugdje dočekani sa osmijehom i ljudi su ih rado primili u svoju kuću. Stoga im veliko hvala. Akciju raspodjele sredstava ispred Vijeća mladih općine Posušje vodile su Marija Jurišić, Anđelka Oreč i Anamarija Bašić.

U ime članova triju udruga koje čine Vijeće mladih, svim ljudima koji slave želimo sretan i blagoslovljen Uskrs.

Vijeće mladih općine Posušje

galija
23-04-2014, 20:54
naši radni:

O Udruzi

Udruga gospodarstvenika Posušje je: slobodna, dragovoljna, neovisna i nepolitična Udruga pravnih osoba iz općine Posušje, koje ispunjavaju uvjete i prihvaćaju prava i obveze iz Statuta Udruge, utemeljena radi unaprjeđenja i ostvarivanja zajedničkih ciljeva, aktivnosti i interesa svojih članova u razvoju gospodarstva u općini Posušje.

Članovi Udruge su ugledna i uspješna gospodarska društva iz općine Posušje, a u Udruzi je 41 član.

Udruga gospodarstvenika Posušje utemeljena je na utemeljiteljskoj Skupštini dana 29.10.2011. godine.

Odluku o utemeljenju Udruge donijelo je trinaest gospodarskih društava iz Posušja, a to su :VOKEL, VICAN TRADE, WELTPLAST, SPIN, LONČARPLAST, INĐILOVIĆ, KTM-BRINA, SOPA, KROR, MRVELJI, MESNA INDUSTRIJA RAKITNO, VAMANT, TRIEL.

Na utemeljiteljskoj Skupštini imenovan je Upravni odbor Udruge od sedam članova u sastavu: Damir Vican, Pero Lončar, Ivan Pavković, Tomislav Marić, Marinko Šego, Mario Čutura i Damir Lončar. Mandat članova UO je dvije godine.

Na izbornoj Skupštini održanoj 04. studenoga 2013. godine imenovan je novi Upravni odbor za naredne dvije godine u sastavu: Marinko Šego, Damir Lončar, Ivan Pavković, Pero Lončar, Krasnodar Petrović, Zdenko Tolušić, Ivan Šarić te Veljko Lončar i Franjo Širić po funkciji, kao predsjednik i dopredsjednik Udruge.

Za Predsjednika UO imenovan je Marinko Šego, predstavnik SPIN d.o.o. Posušje.

Imenovan je i NO od tri člana u sastavu: Branimir Oreč, Ivan Čamber i Borislav Petric.

Za Predsjednika NO imenovan je Branimir Oreč, predstavnik KROR d.o.o. Posušje.

Za Predsjednika Udruge imenovan je Veljko Lončar, predstavnik VOKEL d.o.o. Posušje.

Za Dopredsjednika Udruge imenovan je Franjo Širić, predstavnik WELTPLAST d.o.o. Posušje.

Tajnik Udruge od 01.06.2012. godine je Stjepan Bago.

galija
23-04-2014, 20:59
naša Frama(najbrojnija u regiji)

http://frama-posusje.com/1537-objavljujemo-milenijsku-fotku-frame

galija
23-04-2014, 21:07
pa još malo...usput čestitke curama...maja i karla:pink

U sarajevskoj Srednjoj muzičkoj školi ovoga utorka je održano 17. Federalno natjecanje učenika i studenata glazbe koje je okupilo gotovo 500 sudionika područja Federacije BiH.

Na natjecanju su sudjelovali i učenici Osnovne glazbene škole Posušje, te su ostvarili zapažene rezultate. Prvu nagradu natjecanja klavirista I. i II. kategorije osvojile su Maja Galić i Luca Senjak, a drugu Marita Milićević, Anđela Jukić, Ina Čamber i Karla Jukić.

Čestitamo dobitnicama nagrada i njihovim profesorima!

Inkvizitor
23-04-2014, 22:31
Ogledalce ne provociraj i smiri živce..

ako nemaš što pametno reć na temu..zaobiđi je..

galija
29-04-2014, 22:07
tekst sa stranica "stokoraka"

Na mjestu na kojem se danas nalazi gradska sportska dvorana, 1966. su tadašnji gimnazijalci doslovno udarili temelj današnjoj košarci u Posušju. Koristeći kao rekvizit lopatu umjesto lopte, raščistili su teren na kojem je izniknula sportska dvorana. Prvi koševi postavljeni su na asfaltiranom igralištu 1969. i narančasta lopta je ušla u srca Posušana. Godine 1973. izgrađena je današnja mala dvorana, jedna od prvih pravih sportskih dvorana u Hercegovini. Već tada Posušje je zaraženo tom neizlječivom ljubavlju prema košarci, odigravaju se prijateljske utakmice protiv okolnih gradova, a kako to u košarci obično biva, protivnici na terenu postaju veliki sporski prijatelji - pogotovo su Imoćani uvijek bili dragi prijatelji i igrači kluba, a tako je i danas.
Nedugo nakon utemeljenja tadašnje Hercegovačke zone, 1975. osniva se KK “Polivinil” koji se već u prvoj sezoni dokazuje kao klub koji će igrati kvalitetnu košarku. Zahvaljujući entuzijazmu i ljubavi pojedinaca prema košarci, klub za par godina postaje prvak Hercegovine i početkom 80-tih ulazi u Republičku ligu bivše države. Cijeli grad pamti veliku feštu kojom su navijači popratili ovaj događaj, pokazavši se kao važan igrač svoga kluba. Za one koji pamte, mala dvorana je bila zaista mala da primi sve navijače koji su pratili KK “Polivinil”, bez obzira na rang natjecanja. Zajedno s klubom rasli su i navijači, “posuška dica”, koju je klub okupljao i kao navijače, i kao buduće igrače.
Neka vremena, teška za sport, naiđu uvijek. I tada je klub opstajao unatoč financijskim problemima, utakmicama koje su ostavši jedno vrijeme bez trenera vodili sami igrači, putovalo se o vlastitom trošku, bilo je anegdota koje se i danas prepričavaju, ali se igralo. Krajem 80-tih zbog nadolazećih ratnih zbivanja klub gotovo prestaje s radom. I košarkaši odlaze na bojišnicu, a košarka u Posušju trpi velike, nažalost, nenadoknadive gubitke.
Unatoč svemu, već 1994. pod imenom Košarkaški klub Posušje, klub oživljava kroz turnirska natjecanja 4 hercegovačke zone, te kao prvi u svojoj zoni igra final four protiv Livna, Čitluka i Čapljine. To je, u stvari, bilo prvo prvenstvo Herceg–Bosne na kojem klub osvaja III. mjesto.
Činjenica je da su okosnicu momčadi uvijek činili domaći igrači, no vrlo je važno spomenuti i da su tih godina po prvi put u KK Posušje stigle profesionalne trenerske i igračke snage, i to iz košarkaškog grada Zadra. Tada je klub svrstan u veliku trojku Lige, rame uz rame s košarkašima Širokog i Brotnja. Osim što su u ovom periodu dva puta osvojili prvenstvo Herceg–Bosne, klub iz ovog doba pamti i svoj veliki uspjeh na europskoj košarkaškoj sceni: sudjelovanje u Kupu Radivoja Koraća u sezoni 1998./99. i utakmicu protiv turskog Bešiktaša. Igrajući dugi niz godina i u Prvoj ligi Bosne i Hercegovine bili su izuzetno uspješni, a u košarkaškom kupu BiH uspijevali su stići do završnice, kao na primjer 2000./01., kada su dospjeli do polufinala Kupa BiH.
Upravo uz pomoć Zadrana, klub je došao i do stadija kada vlastitim stručnim snagama proisteklim iz kluba, uz veliku pomoć stručnog i trenerskog kadra, osniva školu košarke 1997. godine. Kroz tu školu prošlo je od tada do danas više od tisuću mladih košarkaša. Kruna svih uspjeha škole košarke je osvojeno Juniorsko prvenstvo Bosne i Hercegovine 2009./10. Iz ove škole potekli su igrači koji su nastupali za omladinske reprezentacije BiH i Hrvatske i koji trenutno igraju u respektabilnim klubovima kao što su Cedevita, Zadar, Široki… Ipak, najveći uspjeh ove škole su igrači koji danas igraju odličnu košarku za svoj matični klub, za Posušje.
Važan i lijep dio ove priče počinje 2002. godine kada pri klubu košarku počinju igrati i djevojke. Naše košarkašice uspješno nastupaju u Ligi Herceg-Bosne, treniraju u školi košarke i postale su važan dio posuškog sporta koji se do tada mogao ponositi samo muškim timovima.
Sva lica koja vidimo na slici iz 1975. uvijek su bila aktivna u klubu- kao sportski djelatnici, kao dugogodišnji igrači i kao doživotni navijači. Najljepše što se može dogoditi jednom klubu je upravo to: svaka sljedeća generacija nakon 1975. učinila je isto... svi su tu, uz klub!
Godinu po godinu KK Posušje ulazi u svoju 40. godinu. Unatoč problemima i brojnim poteškoćama koje je imao, klub je opstao, postao je prepoznatljivo ime na gostujućim parketima, a košarka koja se igra u Posušju, postala je tradicija. Klubu treba poželjeti da u sljedećem periodu nastavi ovako uspješno raditi, da i dalje okuplja “posušku dicu“ kojoj je sport itekako potreban, te da, unatoč preprekama na koje nailaze sportovi u ova teška vremena, nadmaši ili barem ponovi ovakve uspjehe.https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/1452366_292501154208352_1599256070_n.jpg
KOŠ PO KOŠ, MOŽEMO JOŠ!

kiša
30-04-2014, 10:24
tekst sa stranica "stokoraka"

Na mjestu na kojem se danas nalazi gradska sportska dvorana, 1966. su tadašnji gimnazijalci doslovno udarili temelj današnjoj košarci u Posušju. Koristeći kao rekvizit lopatu umjesto lopte, raščistili su teren na kojem je izniknula sportska dvorana. Prvi koševi postavljeni su na asfaltiranom igralištu 1969. i narančasta lopta je ušla u srca Posušana. Godine 1973. izgrađena je današnja mala dvorana, jedna od prvih pravih sportskih dvorana u Hercegovini. Već tada Posušje je zaraženo tom neizlječivom ljubavlju prema košarci, odigravaju se prijateljske utakmice protiv okolnih gradova, a kako to u košarci obično biva, protivnici na terenu postaju veliki sporski prijatelji - pogotovo su Imoćani uvijek bili dragi prijatelji i igrači kluba, a tako je i danas.
Nedugo nakon utemeljenja tadašnje Hercegovačke zone, 1975. osniva se KK “Polivinil” koji se već u prvoj sezoni dokazuje kao klub koji će igrati kvalitetnu košarku. Zahvaljujući entuzijazmu i ljubavi pojedinaca prema košarci, klub za par godina postaje prvak Hercegovine i početkom 80-tih ulazi u Republičku ligu bivše države. Cijeli grad pamti veliku feštu kojom su navijači popratili ovaj događaj, pokazavši se kao važan igrač svoga kluba. Za one koji pamte, mala dvorana je bila zaista mala da primi sve navijače koji su pratili KK “Polivinil”, bez obzira na rang natjecanja. Zajedno s klubom rasli su i navijači, “posuška dica”, koju je klub okupljao i kao navijače, i kao buduće igrače.
Neka vremena, teška za sport, naiđu uvijek. I tada je klub opstajao unatoč financijskim problemima, utakmicama koje su ostavši jedno vrijeme bez trenera vodili sami igrači, putovalo se o vlastitom trošku, bilo je anegdota koje se i danas prepričavaju, ali se igralo. Krajem 80-tih zbog nadolazećih ratnih zbivanja klub gotovo prestaje s radom. I košarkaši odlaze na bojišnicu, a košarka u Posušju trpi velike, nažalost, nenadoknadive gubitke.
Unatoč svemu, već 1994. pod imenom Košarkaški klub Posušje, klub oživljava kroz turnirska natjecanja 4 hercegovačke zone, te kao prvi u svojoj zoni igra final four protiv Livna, Čitluka i Čapljine. To je, u stvari, bilo prvo prvenstvo Herceg–Bosne na kojem klub osvaja III. mjesto.
Činjenica je da su okosnicu momčadi uvijek činili domaći igrači, no vrlo je važno spomenuti i da su tih godina po prvi put u KK Posušje stigle profesionalne trenerske i igračke snage, i to iz košarkaškog grada Zadra. Tada je klub svrstan u veliku trojku Lige, rame uz rame s košarkašima Širokog i Brotnja. Osim što su u ovom periodu dva puta osvojili prvenstvo Herceg–Bosne, klub iz ovog doba pamti i svoj veliki uspjeh na europskoj košarkaškoj sceni: sudjelovanje u Kupu Radivoja Koraća u sezoni 1998./99. i utakmicu protiv turskog Bešiktaša. Igrajući dugi niz godina i u Prvoj ligi Bosne i Hercegovine bili su izuzetno uspješni, a u košarkaškom kupu BiH uspijevali su stići do završnice, kao na primjer 2000./01., kada su dospjeli do polufinala Kupa BiH.
Upravo uz pomoć Zadrana, klub je došao i do stadija kada vlastitim stručnim snagama proisteklim iz kluba, uz veliku pomoć stručnog i trenerskog kadra, osniva školu košarke 1997. godine. Kroz tu školu prošlo je od tada do danas više od tisuću mladih košarkaša. Kruna svih uspjeha škole košarke je osvojeno Juniorsko prvenstvo Bosne i Hercegovine 2009./10. Iz ove škole potekli su igrači koji su nastupali za omladinske reprezentacije BiH i Hrvatske i koji trenutno igraju u respektabilnim klubovima kao što su Cedevita, Zadar, Široki… Ipak, najveći uspjeh ove škole su igrači koji danas igraju odličnu košarku za svoj matični klub, za Posušje.
Važan i lijep dio ove priče počinje 2002. godine kada pri klubu košarku počinju igrati i djevojke. Naše košarkašice uspješno nastupaju u Ligi Herceg-Bosne, treniraju u školi košarke i postale su važan dio posuškog sporta koji se do tada mogao ponositi samo muškim timovima.
Sva lica koja vidimo na slici iz 1975. uvijek su bila aktivna u klubu- kao sportski djelatnici, kao dugogodišnji igrači i kao doživotni navijači. Najljepše što se može dogoditi jednom klubu je upravo to: svaka sljedeća generacija nakon 1975. učinila je isto... svi su tu, uz klub!
Godinu po godinu KK Posušje ulazi u svoju 40. godinu. Unatoč problemima i brojnim poteškoćama koje je imao, klub je opstao, postao je prepoznatljivo ime na gostujućim parketima, a košarka koja se igra u Posušju, postala je tradicija. Klubu treba poželjeti da u sljedećem periodu nastavi ovako uspješno raditi, da i dalje okuplja “posušku dicu“ kojoj je sport itekako potreban, te da, unatoč preprekama na koje nailaze sportovi u ova teška vremena, nadmaši ili barem ponovi ovakve uspjehe.https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/1452366_292501154208352_1599256070_n.jpg
KOŠ PO KOŠ, MOŽEMO JOŠ!

lipo si ovo postavila :) pa i nogomet vam je jedno vrime bio na zavidnoj razini a sad više ne ?

galija
30-04-2014, 10:28
lipo si ovo postavila :) pa i nogomet vam je jedno vrime bio na zavidnoj razini a sad više ne ?

nažalost ne....ali i nk Posušje ima dosta uspješnu školu nogometa i dosta brojnu i to je ono šta ja volim
posušku dicu:cerek

kiša
30-04-2014, 10:38
nažalost ne....ali i nk Posušje ima dosta uspješnu školu nogometa i dosta brojnu i to je ono šta ja volim
posušku dicu:cerek
triba rada sustavnog, nije nikad do dice
vidi Širokobrižana :http://hercegovina.info/vijesti/sport/nogomet/pioniri-sirokog-brijega-odusevili-u-vukovaru#news_view

galija
05-05-2014, 10:20
http://www.posusje.net/index.php/novosti/posusje/sport/2846-marko-ramljak-na-nba-draftu

kiša
05-05-2014, 10:47
http://www.posusje.net/index.php/novosti/posusje/sport/2846-marko-ramljak-na-nba-draftu

ola poššani :cheer

Grunf
05-05-2014, 21:28

:rofl

Tak si se i ti mogla prijaviti na draft. :kez

galija
05-05-2014, 21:45

Tak si se i ti mogla prijaviti na draft. :kez

možda i jesam:zubo

Grunf
05-05-2014, 21:48
Kladim se da buš višerangirana od njega. :zubo

galija
12-05-2014, 09:56
Tkd Poskok Posušje ekipni prvak BIH:)

http://www.posusje-online.com/?p=13195

ps.Grunfu pristup zabranjen na temu:013

kiša
12-05-2014, 12:00

ma nemoj :D

Grunf
12-05-2014, 21:30

Taman sam htio pohvaliti još jedan veliki uspjeh Posušja. :tuzni

kiša
13-07-2014, 20:45
http://www.blidinje.net/Thumb.ashx?i=slike/09072014skupplaninara.jpg&w=630&h=354
I ove godine u našem parku organizira se memorijalni skup planinara „Ivica Plazonić“. Ove godine skup će se održati 18.,19. i 20. srpnja na već dobro poznatoj lokaciji u Masnoj Luci.

Organizatori su planirali dolazak planinara za petak 18.07.2014. kada će se obaviti prijava gostiju i postavljanje šatora. Odmah nakon postavljanja kampa, u večernjim satima uslijedit će večernje druženje uz roštilj i točenu pivu.

Središnji dio skupa održat će se u subotu 19.07., kada je planirano nekoliko uspona. U ranim jutarnjim satima organizatori najavljuju pohode prema Vranu, Pločnom ili Velikom Vilincu. Svakako najviše planinara usmjeri se prema Pločnom (2228 mnv) ali ni druga dva vrha neće biti usamljena jer očekuje se dolazak nekoliko stotina planinara. Nakon povratka s vrha, svim planinarima HPD Pločno besplatno će podijeliti ručak (grah, roštilj…), a u 18 sati uslijediti će natjecanja u starim sportovima. Prije večere uručit će se zahvalnice posjetiteljima, a nakon toga nastavit će se druženje do kasno u noć u pravom planinskom ambijentu.

Nedjeljno jutro predviđeno je za tradicionalno misno slavlje u crkvi sv. Ilije, te blagoslov svih planinara. Prije razlaza planinara, HPD Malačka poslužit će posjetiteljima besplatno ručak.

Vjerujemo kako će i ove godine najznačajniji događaj u našem parku, kojeg tradicionalno organizira HPD Pločno zajedno sa svojim prijateljima iz HPD Malačka, ispuniti očekivanja jer tko je god do sada posjetio Masnu Luku i skup planinara vratio bi se kući prepun dojmova.

Blidinje.net

kiša
28-07-2014, 18:02
Održan najveseliji događaj Posuškog lita - 5. Posuške igre bez granica
S preko 500 natjecatelja i više od 2000 posjetitelja, ovoga vikenda održane su pete po redu Posuške igre bez granica. Zbog čudljivog vremena ovogodišnja organizacija preselila se s otvorenog prostora u veliku sportsku dvoranu.

No to nije umanjilo brojnost malih i velikih Posušana, te ostalih posjetitelja iz Hercegovine, Imotske krajine, Splita, pa čak i iz udaljenijih krajeva poput Zagreba i Samobora koji su se natjecali, ili s tribina bodrili natjecatelje u 12 disciplina.

Sudeći po izrazima lica, kako djece tako i onih nešto starijih, možemo slobodno reći kako je ova manifestacija ispunila svoju zadaću, a to je zabaviti i razveseliti. Smješka nije nedostajalo niti na licima najuspješnijih natjecatelja 5. Posuških igara bez granica. - See more at: http://www.pogledhttp://www.pogled.ba/storage/cache/images/d/4/c/c/53021_odrzan_najveseliji_dogadaj_posuskog_lita_5_p osuske_igre_bez_granica_2_800_600_85_c1.jpg

kiša
29-11-2014, 21:01
Nuto Pošššja kad neće galija oću ja malo fotkat ;)http://oi62.tinypic.com/ogfnn8.jpg
samo Pošššani oće pravit dvi crkve jednu pored drugehttp://oi61.tinypic.com/10fe6n6.jpg
nuto kućica :)http://oi60.tinypic.com/b96tlw.jpg
Tribistovo http://oi59.tinypic.com/a1hah5.jpg

Grunf
29-11-2014, 21:22
Poššje je baš ogromno. :D Koja je ono planina u pozadini? Jel Jahorina? :D

kiša
29-11-2014, 21:24
Poššje je baš ogromno. :D Koja je ono planina u pozadini? Jel Jahorina? :D

sačekaj capa on ti bude rekel , ide to njemu :raspa

Grunf
29-11-2014, 21:25
Ili Galiju. :raspa

kiša
29-11-2014, 21:28
Ili Galiju. :raspa

nije fora galija, ja bi capa :raspa

caporegime
30-11-2014, 12:36
nije fora galija, ja bi capa :raspa

i ne samo ti...
moram ti priznati da ukusa imaš al šanse...nimalo.

p.s. biokovo.

Inkvizitor
30-11-2014, 12:50
A je se Poššušje razvilo..prije 35 godina kad sam se ja trućkao u autobusu do Mostara makadamskim putem nije bilo 50 kuća.

malo bolje slike

http://www.hrvatskiglas-berlin.com/wp-content/uploads/DSC0002.jpg

http://poskok.info/wp/wp-content/uploads/2012/08/posusje_stadion_i_srediste_0.jpg

http://frama-posusje.com/sites/default/files/posusjebozic_grad.jpg

kiša
02-12-2014, 14:41
A je se Poššušje razvilo..prije 35 godina kad sam se ja trućkao u autobusu do Mostara makadamskim putem nije bilo 50 kuća.

malo bolje slike

http://www.hrvatskiglas-berlin.com/wp-content/uploads/DSC0002.jpg

http://poskok.info/wp/wp-content/uploads/2012/08/posusje_stadion_i_srediste_0.jpg

http://frama-posusje.com/sites/default/files/posusjebozic_grad.jpg

to su profi fotke, ja postavila svoje

teenager
19-12-2014, 20:34
E moj pajdo, nu šta ti je naš čovik, od njega uvik moreš očekivat feedback :zubo

http://www.index.hr/lajk/thumbnail.ashx?path=Images/UserImages/Original/Image_46080.jpg&width=618

Inkvizitor
27-01-2015, 23:58
Di je galijina ordinacija ;)

http://www.youtube.com/watch?v=ijVJI2kg3A8

Grunf
28-01-2015, 09:37
Vjerojatno negdje na osami da se ne čuju urlici. :D

Inkvizitor
28-01-2015, 10:37
Vjerojatno negdje na osami da se ne čuju urlici. :D

Uh ovo je bilo nisko & podlo..:D

Grunf
28-01-2015, 12:00
Taki sam čovjek. :D

Posušje izgleda veće na google earthu nego ovak kad se snimi iz zraka. Al dobro, vidim da su počeli graditi zgrade, bit će nešto od njih. :D

Inkvizitor
28-01-2015, 12:07
Taki sam čovjek. :D

Posušje izgleda veće na google earthu nego ovak kad se snimi iz zraka. Al dobro, vidim da su počeli graditi zgrade, bit će nešto od njih. :D

To je odlično sve jer je Posušje do prije 20-30 godina bilo selo..tako da je napredak ogroman..s obzirom na konstatno iseljavanje Posušje je jedan od rijetkih pozitivnih primjera..

Grunf
28-01-2015, 13:20
Forumaš Oak:

Kršteni od 2003 - 2012
2003 - 135
2004 - 139
2005 - 158
2006 - 147
2007 - 131
2008 - 141
2009 - 153
2010 - 166
2011 - 138
2012 - 163
Ukupno: 1.471

Umrli od 2003 - 2012
2003 - 83
2004 - 59
2005 - 80
2006 - 70
2007 - 57
2008 - 66
2009 - 83
2010 - 70
2011 - 79
2012 - 65
Ukupno: 712

Prirast 759 za 10 godina, prirast u 2012 godini je 98.

Izvor: godišnje obavijesti župe Posušje.

2012. godine je broj župljana 9.865, a 2013. godine je već 9.962 župljana.

Zanimljivo je da nas je 97 više nego što je to bilo lani.
Krštenih je 125 (prošle godine 163), a umrlih 72 (prošle godine 70) tako da je prirodni prirast 55.

http://frama-posusje.com/1801-donosimo-brojcano-stanje-vjernika-u-zupi-u-2014-godini

Svake godine Posušje raste za 100 stanovnika. :D

Inkvizitor
28-01-2015, 16:12
Reportaža o Posušju

http://www.youtube.com/watch?v=1NsqgenmJm8

galija
29-01-2015, 13:20
Grunfe bit ćes bijen!

NorthStand
29-01-2015, 13:48
Grunfe bit ćes bijen!

malo spenkanja po gujsci nikog nije ubilo, pa neće ni tebe. :kez

galija
29-01-2015, 14:21
malo spenkanja po gujsci nikog nije ubilo, pa neće ni tebe. :kez

Mislis neće. ni grunfu nista biti?
neće,,,neće
samo nek mu nitko ne kaze da u ercegovini bit ces bijen,,,znaci kosti cu ti polomit!
nase mater i babe nisu bile njezne ruke!

teenager
29-01-2015, 14:58
Lijep pozdrav Galija, dugo vas nije bilo, imam jedno pitanje za Vas; mislite li da bi bila dobra ideja da temu Posušje pridružimo matičnoj temi :D

NorthStand
29-01-2015, 16:54
Mislis neće. ni grunfu nista biti?
neće,,,neće
samo nek mu nitko ne kaze da u ercegovini bit ces bijen,,,znaci kosti cu ti polomit!
nase mater i babe nisu bile njezne ruke!

neka i nisu, nisu ni mene ni grunfeka odgajali nježno, on ide u teretanu a ja sam po prirodi sivonja u duši. :rofl

Grunf
31-01-2015, 14:42
Grunfe bit ćes bijen!

Hvalim Poššje, a ti tako. :muka

caporegime
31-01-2015, 15:07
šta se buniš? da ti polomi kosti prvo te mora ufatiti u ruke pa malo stiskat, jel?
sad je sve na tebi da umjesto loma kostiju obrneš stvar na neku orijentalnu masažu

Grunf
19-06-2015, 22:32
Slika s neta, navodno iz Posušja. Koji je od Galije? :D

http://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/11536142_815181085216929_2533971600437726418_n.jpg ?oh=a75f3866f52482b43410fdb08efc6727&oe=56311C12

galija
20-06-2015, 23:34
Ovaj treci!
i nije navodno nego je to slika iz posusja
kad dodes pijemo kavu u elitu

Grunf
21-06-2015, 13:14
A ak nemam merđu neka ne dolazim. :D

kiler
21-06-2015, 14:46
Slika s neta, navodno iz Posušja. Koji je od Galije? :D

http://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/11536142_815181085216929_2533971600437726418_n.jpg ?oh=a75f3866f52482b43410fdb08efc6727&oe=56311C12

i ti svašta pitaš.....pa sve su ovo njene mečke,slikano rano ujutro...Galija dođe u Elit na kafu,pojede euroblok čokoladu i kad pođe na posao bira kojeg će taj dan voziti....

jedino bi trebala nabaciti koju veseliju boju,da nisu baš svi sivi :D

Bobani
21-06-2015, 16:50
Išao sam na silo u Posušje. Bacao sam kamenja sa rijeke Ričice u vodu. Bio sam na Tomića Brijegu kod jedne lijepe Posušanke, koja nije htjela da ju grugačije zovem osim Hrvatica. davno je to bilo, ima tome preko šest desetljeća. Davno bilo sad se spominjalo!

Grunf
22-06-2015, 23:25
Znaci bil si veliki sarmer svojevremeno Bobani. :D

Grunf
22-06-2015, 23:28
i ti svašta pitaš.....pa sve su ovo njene mečke,slikano rano ujutro...Galija dođe u Elit na kafu,pojede euroblok čokoladu i kad pođe na posao bira kojeg će taj dan voziti....

jedino bi trebala nabaciti koju veseliju boju,da nisu baš svi sivi :D

:zubo

Jel ima kcer koju? :raspa

Inkvizitor
22-06-2015, 23:34
Mne zanima onaj zadnji..ovi su , ako me vid ne vara obične C klase...

Inkvizitor
22-06-2015, 23:35

Samo je sinove mudrijašica izrodila da sve ostane u kući..

Komari
22-06-2015, 23:41
Bila u subotu. Kupila rebe za 20 kuna :-D
Ručala u Antiku

Duvno je lipse :-P

.

Komari
22-06-2015, 23:47
PS: Bila s novom E klasom ♪ ♬ ヾ(´︶`♡)ノ ♬ ♪

teenager
22-06-2015, 23:50
Mne zanima onaj zadnji..ovi su , ako me vid ne vara obične C klase...

Inkvi bolan pa ovo su sve E klase W211, zadnji je C klasa, nego je pajdo nanju metijo AMG paket opreme pa izgleda malo bolje, nu:

Obična
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/67/Mercedes_C-Klasse_W204.jpg

AMG ki u pajde, samo što pajdo nema AMG motor vjerojatno :D
http://ag-spots-2012.o.auroraobjects.eu/2012/06/02/c508402062012163314_1.jpg

kiler
23-06-2015, 00:01

kod mene ti vrijedi ona:''gledaj kćerku,biraj mamu'' :D

Komari
23-06-2015, 00:03
Evo

http://m.youtube.com/watch?v=foDuuBA_U7Y

Grunf
23-06-2015, 00:47
Komari jel imas ti koju kcer onda? Sanjal sam da bum se bogato ozenil. :kez

Grunf
23-06-2015, 00:48
kod mene ti vrijedi ona:''gledaj kćerku,biraj mamu'' :D

Mislis da bu kcer nakon odredenog vremena slicila na mamu? :D Ili da biras maminu imovinu? :kez

Grunf
23-06-2015, 00:50
Samo je sinove mudrijašica izrodila da sve ostane u kući..

Mogla je i koju kcerku da moze kome predati onaj mucilacki zanat koji ima. :kez

Komari
23-06-2015, 01:58
Komari jel imas ti koju kcer onda? Sanjal sam da bum se bogato ozenil. :kez

Nemam, al nabavit ću potvrdu.. :mmig

kiler
23-06-2015, 13:10
Mogla je i koju kcerku da moze kome predati onaj mucilacki zanat koji ima. :kez

Ja ne bih imao ništa protiv da me ona malo muči svojim rukama.....čak štoviše..... :nogica

kiler
23-06-2015, 13:18
Mislis da bu kcer nakon odredenog vremena slicila na mamu? :D Ili da biras maminu imovinu? :kez

Mame su stabilnije,ženstvenije.....znaju što žele.....
kćerke ne znaju jesu li pošle ili došle... :D

a ni velika imovina nije na odmet...

Grunf
23-06-2015, 23:03
Nemam, al nabavit ću potvrdu.. :mmig

:rofl :rofl

Ok, i daj koji đir s Merđom. :D

Grunf
23-06-2015, 23:03
Ja ne bih imao ništa protiv da me ona malo muči svojim rukama.....čak štoviše..... :nogica

Ona ti je poštena žena, moraš nać koju nepoštenu za mučenje. :kez

Grunf
23-06-2015, 23:05
Mame su stabilnije,ženstvenije.....znaju što žele.....
kćerke ne znaju jesu li pošle ili došle... :D

a ni velika imovina nije na odmet...

Ma to je tak sam u pornićima. U stvarnosti su sve generacije žena podjednako naporne i onda ti je najbolje ulovit neku ugodnu oku, a uši ionako možeš začepit s nečim. :D

NorthStand
23-06-2015, 23:50
Ma to je tak sam u pornićima. U stvarnosti su sve generacije žena podjednako naporne i onda ti je najbolje ulovit neku ugodnu oku, a uši ionako možeš začepit s nečim. :D

očito iskustvo iz tebe progovara. :D

s ženama je teško biti na čisto, ko i s antifašistima.

kiler
24-06-2015, 00:23

ja ne gledam porniće... :zubo

dobro je sve dok ne moram začepiti nos... :D :slajo

kiša
28-03-2017, 13:48
Posušje, HercegBosna :)https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17554061_136210016910079_8246466561387410829_n.jpg ?oh=9aec3956609009af6a6b854a4ddcf3d4&oe=5955B6FE

kiša
26-09-2017, 15:15
U Posušju vri. :) Naime na kraju prošle nastavne godine 6 učenika je imalo negativne ocjene i tim slijedom izgubili su godinu ( prvi razred Gimnazije ) Zatim, a kako je to zapravo manje više kod nas i uobičajeno, nastupa prosvjetna inspekcija koja poništava negativne ocjene , razlog Pravilnik o ocjenjivanju nije ažuriran a Zakonom, tj proceduralna pogrješka , daje nalog za poništavanje negativnih ocjena i nalaže zaključiti dvojke i nastavak školovanja u sljedeći razred. Tu nakardnu odluku ne prihvaća Nastavničko vieće , upućuje dopis ministrici koja tu odluku poništi. Ali roditelji se obraćaju županijskom sudu koji na opće čuđenje donosi jednak zaključak kao i prosvjetna inspektorica. Nevjerojatno. Sud nema nadležnost donositi takvu odluku, jedino što može je vratiti proces u prvotno stanje, a onda bi škola trebala organizirati razredbeni ispit za te učenike a prije svega uskladiti Pravilnik o ocjenjivanju.
Na poečtku ove nastavne godine, ovi učenici se upisali u drugi razred i onda kreće bojkot ostalih učenika , s punim pravom, danas imali sastanak s ministricom ali bez rješenja konačnoga
https://www.jabuka.tv/nastavak-bojkota-nastave-u-posuskoj-gimnaziji/

Galjego
26-09-2017, 16:41
Svaka čast ovoj djeci koja nam je otvorila oči i pokazala kako se bori za bolju budućnost.Mozda nam njihovo - Dosta korupcije - pomogne da skupimo ostatke hrabrosti i pokusamo uciniti ovu Hercegovinu boljom.Najviše me zalosti sto sutimo mi,bivši branitelji.Pred nosom nam unistavaju ostatke kolektivnog morala i casti,a mi i nase udruge sute.

Grunf
26-09-2017, 22:05
A jesu i ta djeca isto solidarna sa svojim školskim kolegama...Oni prosvjeduju da ih se ne pusti u drugi razred nego da ih se sruši. :silud Meni je to nepojmljivo.

Mislim, svjedoci smo da su sve hrvatske škole spustile kriterije ocjenjivanja i sad će posuška gimnazija jedina vježbati strogoću i srušiti čak 6 učenika. Ne znam, do ovoga nije trebalo doći, ne kažem da se trebalo pustiti djecu bez učenja dalje, ali opet postoje neke metode kojima bi se natjeralo djecu da nauče minimum gradiva i da krenu dalje sa školovanjem. Jedna izgubljena godina, u takvim formativnim godinama svima puno znači i mogla bi negativno odrediti njihovu daljnju sudbinu, a cilj cijelog društva je da djeca završe barem srednju u roku. Puno tih slabijih učenika se kasnije probudi i pozavršava fakseve bez problema i budu vrijedni članovi društva.

Inkvizitor
26-09-2017, 22:17
I meni je čudno da klinci protestiraju protiv svojih vršnjaka. Meni je bilo žao kad je moj frend pao razred a bio je bolji učenik od mene , samo zbog zadrtosti jednog profesora jer smo mu pobjegli sa sata..o tome sam već pisao..

gdje je tu klinačka solidarnost..

Grunf
26-09-2017, 22:57
I meni je čudno da klinci protestiraju protiv svojih vršnjaka. Meni je bilo žao kad je moj frend pao razred a bio je bolji učenik od mene , samo zbog zadrtosti jednog profesora i jer smo mu pobjegli sa sata..o tome sam već pisao..

gdje je tu klinačka solidarnost..

U gimnazijama caruju zadrti profesori, kod nas ih je bilo na lopate. Umisle sami sebi da je to Platonova akademija, a da su oni Platoni i Aristoteli glavom i bradom pa je dovoljno da izađu pred ploču i djeca će samim tim činom napojiti se nepresušnim vrelom znanja koje se nalazi u njima. :silud

Kod nas su rastjerali 4-5 učenika do 4. razreda svojim ponašanjem na druge škole. Moja kolegica je imala 3 iz kemije, prebacila se na drugu školu i slijedeće godine bila među 5 na državnom natjecanju iz kemije. :DZadnju godinu su srušili jednoga frenda razred, a drugoga maturu. Da ne govorim na kolko su nas popravnih slali...Za prenijeti znanje su bili slabi, ali za strogoću su bili odlični.

Inkvizitor
26-09-2017, 23:02
Ma ja sam imao sreću da je bio profesor povijesti mog najmilijeg predmeta..da je bio bilo koji drugi predmet, pao bi sigurno. Moj prijatelj nije ni išao na drugi popravni rok, bio je rezigniran i preplašen. Odličan učenik inače, sve same 4-orke i petice.

Samo zato jer smo picali ( utekli) na Hajdukovu utakmicu, a otegotna okolnost je bila da smo ga pitali da nas pusti a on nas nije pustio.

Grunf
26-09-2017, 23:08
Eto, i sad zamisli da netko iznad tog profesora presudi da je taj lik debil i da se mora omogućiti normalno ispitivanje tog učenika, a njegovi kolege u razredu održe prosvjed u kojem traže da taj lik ipak padne. :D

Kužim da su djeca u tim godinama preplašena autoritetima, i mi smo bili takvi, ali opet nismo stajali na stranu sile i nepravde. Da nas sad netko tak tlači satrali bi ga. :D

Inkvizitor
26-09-2017, 23:49
ne znam mi smo uvijek bili kontra profesora, kontra sistema :D mislim to je u imanentno toj dobi..ne podnosiš autoritete..

kiler
26-09-2017, 23:50
uh brato,da je to uradio netko u našoj Gimnaziji od učenika,taj se ne bi više smio pojaviti u toj zgradi...morao bi mijenjati školu... :north

kiša
27-09-2017, 12:43
uh brato,da je to uradio netko u našoj Gimnaziji od učenika,taj se ne bi više smio pojaviti u toj zgradi...morao bi mijenjati školu... :north

ma u kojoj to mostarskoj , imamo ih sad tri :kava

kiša
27-09-2017, 12:44
A jesu i ta djeca isto solidarna sa svojim školskim kolegama...Oni prosvjeduju da ih se ne pusti u drugi razred nego da ih se sruši. :silud Meni je to nepojmljivo.

Mislim, svjedoci smo da su sve hrvatske škole spustile kriterije ocjenjivanja i sad će posuška gimnazija jedina vježbati strogoću i srušiti čak 6 učenika. Ne znam, do ovoga nije trebalo doći, ne kažem da se trebalo pustiti djecu bez učenja dalje, ali opet postoje neke metode kojima bi se natjeralo djecu da nauče minimum gradiva i da krenu dalje sa školovanjem. Jedna izgubljena godina, u takvim formativnim godinama svima puno znači i mogla bi negativno odrediti njihovu daljnju sudbinu, a cilj cijelog društva je da djeca završe barem srednju u roku. Puno tih slabijih učenika se kasnije probudi i pozavršava fakseve bez problema i budu vrijedni članovi društva.

je čudno ali očito im glavu pune odrasli a dica ko dica

kiša
27-09-2017, 12:52
eh i onda dobijemo "biser " na kraju balade il nije kraj :P ono kad pošššušak "opere" događaje :
"U Posušju gimnazija bila :da očekujemo vješala za jedničare na trgu Edvarda Kardelja u Posušju " izvorni je naslov bio, očito je u medjuvremenu bilo korekcija tako je sad naslov :" U ime naroda... "

http://poskok.info/wp/u-posusju-gimnazija-bila-da-ocekujemo-vjesala-za-jedinicare-na-trgu-edvarda-kardelja-u-posusju/

Ono kad jednu nepravilnost opravdavaš drugim nepravilnostima koje su u jednakoj razini, pa dobiš tekst koji je huškački samo u drugom smjeru, pa sam naslov to više nego jasno govori. Učenici su malodobnici koji imaju pravo i griješiti i pogriješiti ali za njihovo ponašanje odgovorni su roditelji.Od kojih kako se čini počinje većina "priča " , i koji na takav način svjesno ili nesvjesno potiču svoju djecu na jednako ponašanje. Učenici koji su na kraju godine ostvarili negativnu ocjenu ( upravo tako: djeca su pala predmet nije ih nitko oborio ) tj više njih su i kroz čitavu godinu imali takve ocjene. Zašto roditelji nisu reagirali na pola godine , jer to je vrijeme za sagledati stvari kakve jesu, pa uz aktivnu suradnju s profesorima, savjetnicima i svojim djetetom, naći načina pomoći djetetu savladati zadano gradivo i tako sami zasluže prolaznu ocjenu ? Opcija moljakanja za poklonjenu prolaznu ocjenu nikada nije nezamijećena , samo što se na takve pojave većinom ne reagira burno ili javno. A razlozi za takav prešutni stav su brojni.
Sljedeće , ponašanje prosvjetne inspektorice koja donosi rješenje o poništenju ovih ocjena jer nisu sukladne Pravilniku ? Zaključak se sam nameće ako Pravilnik nije ispravan onda su sve ocjene nevažeće. Nije mi poznat podatak je li inspektorica naložila usklađivanje Pravilnika s Zakonom i nakon toga škola je bila obvezna osigurati razredbeni ispit pred komisijom a sve u razumnim rokovima.Inače priča kaže kako je ista prosvjetna inspektorica prošle godine jednaku aktivnost poništenja negativnih ocjena provela u širokobriješkoj gimnaziji . Razlog navodno jednak , Pravilnik o ocjenjivanju .Napomena, prosvjetna inspekcija pored nadzora ima i savjetodavnu ulogu i obvezu. Ministarstvo prosvjete i Zavod za školstvo jednako takvu. Dvosmjerna otvorena i konstruktivna suradnja između škola i ovih navedenih institucija uz aktivnu suradnju roditelja bude stvorila pozitivno i kvalitetno ozračje našeg školstva.Nažalost praksa nam pokazuje da su temeljni problemi izraženi kroz stranačka kadroviranja nekompetentnih kadrova u institucijama koji nemaju iskustva u školstvu jer nisu profesionalno izrasli iz školskog procesa a imaju moć upravljati procesima .
Budimo realni , društvo je prosvjetu i nastavnika gurnulo na marginu, materijlano potplaćeni, bez uvjeta za osobni profesionalni rast i razvoj kroz projekte usavršavanja, na brisanom prostoru ostavljeni za ucjene sa svih strana. Upravo radi ovih razloga mnogi zaljubljenici u ovaj poziv odustaju od njega , a njihovo odustajanje će ostaviti traga najviše na učenicima. a ovakvi i slični pamfletići budu ih sigurno još više udaljili.

kiler
27-09-2017, 13:29
ma u kojoj to mostarskoj , imamo ih sad tri :kava

u Novoj gimnaziji,fra Grge Martića...:mirko

kako ide ona pjesmica:

iza Nove gimnazije
sad se druga djeca smiju
iza Nove gimnazije
na na na na na na na... :zg:cheer

kiša
27-09-2017, 13:45
u Novoj gimnaziji,fra Grge Martića...:mirko

kako ide ona pjesmica:

iza Nove gimnazije
sad se druga djeca smiju
iza Nove gimnazije
na na na na na na na... :zg:cheer

..njene ruke su isplele vjenac oko drugog vrata..nanana

ma je dašta, mogu ti ja navest njihovih primjera ihahaj čaršija uvik sve zna, malo je nastavnika koji uspjevaju ostati otporni na uticaje .....
ali tu su osnovne škole kapitulirale skroz o peticama koje se upisuju tamo javno se šuti, ali kad dođu u srednje škole di je kakav takav kriterij ocjena onda dica jadna šokirana -nema petica. Poznat je slučaj učenika koji je iz OŠ upisan kao učenik generacije a na prvom polugodištu u srednjoj ima dvi negativne