PDA

Pogledaj Full Version : Nomen est omen - Imena

mirr.or
08-12-2012, 16:25
Ime je nešto što dobijemo neposredno po rođenju i što nas najčešće prati cijeli život. Imena uglavnom imaju značenje i često je zanimljivo pročitati nešto o nekom imenu.
Temu sam zamislila kao u neku vrstu igre u kojoj bismo postove naslovljavali imenom za koje bi u daljem tekstu pisali značenje, porijeklo ali i neke druge detalje, na primjer asocijaciju ili priču koja nam padne na pamet a ima nekakvu vezu s tim imenom. Možda staviti i sliku ili crtež, kako zamišljamo osobu koja se tako zove. Ne znam je li bolje da sami biramo imena, ili da, kad stavimo post zadamo sljedeće ime.
Ako imate ideju kako postaviti pravila teme, izvolite...

pdv
08-12-2012, 16:39
Fora mi je tema. Ja kao osoba puna predrasuda prema ljudima, a di neću prema imenima jedva čekam igrat ovo :pink Mogu, npr., ja početi :zubo i opisati neko ime i onda tebe ili sljedećeg tko će sudjelovat pitam: '' Na što te asocira x ime i što općenito misliš o tom imenu'' ;)

mirr.or
08-12-2012, 16:50
Fora mi je tema. Ja kao osoba puna predrasuda prema ljudima, a di neću prema imenima jedva čekam igrat ovo :pink Mogu, npr., ja početi :zubo i opisati neko ime i onda tebe ili sljedećeg tko će sudjelovat pitam: '' Na što te asocira x ime i što općenito misliš o tom imenu'' ;)

misliš isto ime koje si ti opisala, ili stavit drugo? misliš da nastavi bilo tko sudjelovati ili da krenemo prozivat? :cheer

pdv
08-12-2012, 16:55
misliš isto ime koje si ti opisala, ili stavit drugo? misliš da nastavi bilo tko sudjelovati ili da krenemo prozivat? :cheer

Možeš opisati i moje i to koje ti zadam. Onda sljedeći opiše tvoje i novo zada ;) Nadam se da ćemo svi sudjelovati ali,hej, i nas dvi možemo same ako neće oni :cheer

mirr.or
08-12-2012, 16:59
Možeš opisati i moje i to koje ti zadam. Onda sljedeći opiše tvoje i novo zada ;) Nadam se da ćemo svi sudjelovati ali,hej, i nas dvi možemo same ako neće oni :cheer

e, to je još bolje, opisat po dva. :cheer da ne bi uvaljivali drugima "teške" zadatke. jedino ne znam po čemu bi birali pobjednika, možda tko postavi najviše imena u jednom danu ili tjednu, ili, već... ovisno koliko budemo brzi.

i da, bilo bi dobro da se više ljudi uključi. the more the merrier. :cheer

pdv
08-12-2012, 17:06
Nisam znala da će bit pobjednika :D Mislil sam da je to tema di samo zadajemo. Uostalom, mi dvi ćemo bit pobjednice šta imaš to s drugima dilit. Dovoljno je što ide na pola :cheer :D

mirr.or
08-12-2012, 17:11
Nisam znala da će bit pobjednika :D Mislil sam da je to tema di samo zadajemo. Uostalom, mi dvi ćemo bit pobjednice šta imaš to s drugima dilit. Dovoljno je što ide na pola :cheer :D

:rofl ma meni je svejedno to za pobjednika, nego, nekad tako više ljudi poželi sudjelovati. :D

pdv
08-12-2012, 17:15
:rofl ma meni je svejedno to za pobjednika, nego, nekad tako više ljudi poželi sudjelovati. :D

oćemo i kavu prigodnu nagradu...20 deka kafe i keksi :cheer

Stiliana
08-12-2012, 17:17
dakle, kako se to igra? :misli

pdv
08-12-2012, 17:18
Jedno ime opišeš tj. napišeš što ti znači, predstavlja, imaš li predožbu kako obično izgledaju likovi koji nose to ime itd. I onda zadaš još jedno ime. Sljedeća osoba mora opisat tvoje ime i to zadano i tako u krug

Stiliana
08-12-2012, 17:21
Jedno ime opišeš tj. napišeš što ti znači, predstavlja, imaš li predožbu kako obično izgledaju likovi koji nose to ime itd. I onda zadaš još jedno ime. Sljedeća osoba mora opisat tvoje ime i to zadano i tako u krug

ok, sad kužim... ko počinje?

pdv
08-12-2012, 17:22
ok, sad kužim... ko počinje?

Oću ja :zubo :rofl

Stiliana
08-12-2012, 17:26
ajde... kreni :cheer

pdv
08-12-2012, 17:29
Mate- to mi je tako bezvezno ime da je teško za povjerovat. Asocira me na glupog čovjeka. Znam da je bezobrazno i sve to ali svaki Mate kojeg sam dosad upoznala je baš onako tup. Nisu to loši ljudi već glupasti. Prosječan Mate po mojoj zamisli je visok, mršav, ima zalizanu kosu na jednu stranu, nosi hlače koje su mu okraće i ne mari baš za modu.

Ime Ivan?

Stiliana
08-12-2012, 17:34
Mate- to mi je tako bezvezno ime da je teško za povjerovat. Asocira me na glupog čovjeka. Znam da je bezobrazno i sve to ali svaki Mate kojeg sam dosad upoznala je baš onako tup. Nisu to loši ljudi već glupasti. Prosječan Mate po mojoj zamisli je visok, mršav, ima zalizanu kosu na jednu stranu, nosi hlače koje su mu okraće i ne mari baš za modu.

Ime Ivan?

Meni je Mate ful simpa ime :cerek

Ivan - lijepo, ali jako često ime. Podsjeća me na lik Ivana Vorpatrila iz jedne SF serije romana i zato mi je osobito drago. Nažalost, više znam budala koji se zovu Ivan nego pametnih ljudi, ali nađe se i super Ivana :cheer Stereotipni Ivan bi bio kao neki prosječan Hrvat: zgodan, uredan, smeđokos i drag :pink

Adrijana sljedeća :kava

pdv
08-12-2012, 17:35
Adrijana- možda mi je bolja verzija Adriana. Ne sviđa mi se nešto posebno. Ne znam što bi mislila o njoj

Grgo, što ti se čini?

Stiliana
08-12-2012, 17:41
i što sad? tko piše, tko zadaje?

pdv
08-12-2012, 17:43
ajd' ti adrijanu pa ćemo čekat nek se neko pridruži. Nisan tribala odgovarat :lupa

ajme nee, ja san sve falila. Niti san dobro napisala niti san dobro zadala. zapravo, nisan uopće zadala. ček iden popravit

Stiliana
08-12-2012, 17:47
Adrijana- možda mi je bolja verzija Adriana. Ne sviđa mi se nešto posebno. Ne znam što bi mislila o njoj

Grgo, što ti se čini?

Grgo mi je ime za retardirane ljude. Ružno, zastarjelo, podsjeća na nešto grbavo, grgljavo :jao Ne mogu ni zamislit kako Grgo izgleda. Ko neki kukac, ajmo reć...

Rafael.

pdv
08-12-2012, 17:50
Grgo mi je ime za retardirane ljude. Ružno, zastarjelo, podsjeća na nešto grbavo, grgljavo :jao Ne mogu ni zamislit kako Grgo izgleda. Ko neki kukac, ajmo reć...

Rafael.

Ne sviđa se ni meni Grgo. Baš zastarjelo i još me uvijek podsjeća na Grgu Čokolina :D

Rafael- pa ok mi je iako me podsjeća na kokos. Biće zbog onog blesavog Rafe iz story super nove.

Lana?

Stiliana
08-12-2012, 17:52
Ne sviđa se ni meni Grgo. Baš zastarjelo i još me uvijek podsjeća na Grgu Čokolina :D

Rafael- pa ok mi je iako me podsjeća na kokos. Biće zbog onog blesavog Rafe iz story super nove.

Lana?

Lana je ime stereotipne purgerice s tri vrste pramenova u kosi. Vitka je, zgodna, slatka i nevjerojatno površna. Cila je urbana, ali nije antipatična, onako, curičak neki... lijepo je ime, ali isto dozlaboga izlizano.

Meni je na rafaela prvo asocijacija Rafael Boban :zubo Zanimljivo mi je ime...

Tena.

pdv
08-12-2012, 17:57
Lana je ime stereotipne purgerice s tri vrste pramenova u kosi. Vitka je, zgodna, slatka i nevjerojatno površna. Cila je urbana, ali nije antipatična, onako, curičak neki... lijepo je ime, ali isto dozlaboga izlizano.

Meni je na rafaela prvo asocijacija Rafael Boban :zubo Zanimljivo mi je ime...

Tena.

Lana i meni poprilično pomodno i izlizano. Sviđa mi se ova tvoja karakterizacija Lane :D

Tena- prekrasno ime. Podsjeća na neka prošla vremena i nekako je zamišljam kao plahu, plavu curicu. Naravno i knjiga ima utjecaja :zubo

Doris

Stiliana
08-12-2012, 18:00
Ajme, Doris mi je koma. Zastarjelo dalmatinsko ime, previše ženasto i mediteransko-trashy. Najgore je kad te ljudi onda zovu Doriska, kao što kod nas i Maris znaju zvat Mariska :facepalm
Doris je crna, oniža, ful tvrdoglava, pomalo glupa. Al sigurno će se udat i imat hrpu djece, dakle... nije ni to tako loše.

Stela.

pdv
08-12-2012, 18:04
Ajme, Doris mi je koma. Zastarjelo dalmatinsko ime, previše ženasto i mediteransko-trashy. Najgore je kad te ljudi onda zovu Doriska, kao što kod nas i Maris znaju zvat Mariska :facepalm
Doris je crna, oniža, ful tvrdoglava, pomalo glupa. Al sigurno će se udat i imat hrpu djece, dakle... nije ni to tako loše.

Stela.

Ni ja ne volin Doris, pogotvo taj oblik Doriska :zubo Što se tiče opisa...više ih znam plavih i površnih. Uglavnom, ni s jednom Doris nisam imala neka pozitivna iskustva.

Stela isto jedno od ovih novijih. Ne sviđa mi se, a Stela uglavnom dolazi iz nekog mješanog braka, ima crvenkastu kosu, vitka je i ok curka.

Ante? :cheer

Inkvizitor
08-12-2012, 18:04
Mate mi je za razliku od pedevušine slike..malen odeblji lik..koji je veseo i stalno se smije, prostodušan i nosi džemper na botune..fali mu dikoji zub

imao sam Matu u školi..ja i on jedini muškići u razredu..bio je cool lik

Ivan- poznajem ih dosta i svi su hazarderi, vole izazove, sujetni su i megalomani

Grgo je rustikalan lik koji drži cigaru između jedinice i trice..dvica fali :pink

Lana je čista fina i namirisana..čisti *ex :pink

Gabriela je malo povučena , voli se sredit ali ne napadno..zagonetna i malo distancirana..drži do sebe :pink

Stela..je malo jača, raskošna, izaziva zazubice, vesela i dostupna ima je svuda a najviše di triba :cheer

Tena je fina cura..dobro odgojena..šutljiva i pristojna, romantična i kad volje volje..ali nije uvijek dobre volje..

Paško?'

Stiliana
08-12-2012, 18:08
Ja znam jednog ful zgodnog Matu iz Vrgorca, moj vršnjak ;) Ima neku anđeosku facu, baš je puno lip :pink

Inkvi, ma koja Gabriela? :rofl
tebi se pričinja gabi :kez

Paško je ime za starije ljude. Obično su električari koji nose plave kombinezone, i puno puše cigarete. Nerijetko imaju i brkove. Nisu ni dobri ni loši, nego ono neutralni likovi.

Ante je ime za opasne likove ;) Mrnjau :zubo

pdv
08-12-2012, 18:10
:rofl

Baš i ja gledan gabriela :rofl

Super mi je Inkvijev opis Grge :rofl I stilka tvoj Paška :pink

Inkvizitor
08-12-2012, 18:13
Adrijana da..fino devojče, ponosito..odaje dojam nepristupačnosti sve dok ne padne noć:pink..

Rafael mi je svetačko ime samo za anđele..

Doris je dama koja se više pravi dama nego što je dama..to mi mje pod utjecajem Doris Dragović.

Leposava :pink

Aleksa..:zubo

caporegime
08-12-2012, 18:16
stojan?
mirko?
milica?
valerija?
siniša?????

pdv
08-12-2012, 18:17
Leposlava-užas. Ne virujen da toga danas uopće ima previše.

Aleksa mi je isto bezvezno ime. Neki dosadan činovničić koji misli da je pametan i da je Bogom dan,a kad tamo niko i ništa.

Violeta?

caporegime
08-12-2012, 18:19
violeta. ostarjela babetina koja boji kosu u crveno i koja puši jeftine ali tanke cigarete s bijelim filterom da oda dojam neke plemenitosti i ima kuhinju punio neopranih šalica kave zajedno sa zastarjelim namještajem koji i kad je bio nov nije bio najkvalitete i patuljastim psom na umoru koji je većinu vremena proveo u krilu pa i nije neki gnjavež da ga se ujutro vodi van.

pdv
08-12-2012, 18:20
violeta. ostarjela babetina koja boji kosu u crveno i koja puši jeftine ali tanke cigarete s bijelim filterom da oda dojam neke plemenitosti i ima kuhinju punio neopranih šalica kave zajedno sa zastarjelim namještajem koji i kad je bio nov nije bio najkvalitete i patuljastim psom na umoru koji je većinu vremena proveo u krilu pa i nije neki gnjavež da ga se ujutro vodi van.

:rofl :rofl

moonlight
08-12-2012, 18:46
Tena je lijepo ime, veže i ima taj odnos s tradicijom, a opet je tako toplo i moderno.
Meni je od muških imena lijepo Fran.

Humphrey
08-12-2012, 19:32
Tena je lijepo ime, veže i ima taj odnos s tradicijom, a opet je tako toplo i moderno.
Meni je od muških imena lijepo Fran.

Fran- ako nisi plemenitaš i još imaš glavu na ramenima mijenjaj ime. :D

Zoran

zaba1111
08-12-2012, 21:17
Neki dan uzimam podatke od jednog dečka, pitam ime oca kaže Roko, reko kakvo je to ime, je li to pravo ime, kaže je u nas je tako, naime u nas se ime Roko izgovara s naglaskom kao Joko, sumnjam da ste čuli iakad gore ime.

Stiliana
09-12-2012, 12:14
stojan?
mirko?
milica?
valerija?
siniša?????

Stojan - luzer iz Srbije koji misli da je frajer na kvadrat. Prosječno je visok, a baca malo na štrebersku stranu. Voli aute i tehniku, nema sreće s curama.
Mirko - Mirko je gospodin u pedesetim/šezdesetim godinama života. Ima hrpu oštre, ravne kose na glavi koja je doduše sijeda, ali odaje pokoji dobar gen. Blage je naravi i zapravo protestant u duši (onaj tip koji predvodi vjersku zajednicu, pastor, i ima blagu ženu i dobru djecu i svi su mirni i okej).
Milica - vesela fufica i praijteljica svemu što je muško, kako i gradu tako i na selu. Milica je vrckava, dobro izgleda, ima tamnu kosu i lijep osmijeh. Dobra je u duši, jedino je hormoni malo previše šoraju. Inače je topla osoba, prijateljski nastrojena i prema ženama.
Valerija - e to je hladna i proračunata osoba. Nosi bob frizuru, često ima puno crvenog/žutog pigmenta u kosi. Nije lijepa, ali se nosi arogantno pa ljudi imaju dojam da dobro izgleda. Voli skupe stvari, radi dobar posao, vjerojatno je šefica negdje. Omiljeni odjevni predmet joj je crni kaput.

Siniša - ajoj, puno asocijacija. Kapetan Siniša iz Gričke :pink, Siniša Vuco :pink i Siniša tamo neki Srbin :(
Nažalost, ali Siniša Srbin prevladava pa nemam dobre asocijacije na ovo ime. Netko visok, štrkljav, crn, onako cijeli špicast i koščat, pravi onaj turski tip s Balkana. Siniša je ime za gnjide, tatine sinove i nogometaše.

Inkvizitor
09-12-2012, 12:16

perfectno..

Stiliana
09-12-2012, 12:17
leposava - debela baba koja misli da nekoga još uvijek zanima njeno mišljenje. srpkinja koja se udomila kod nekog hrvata i sad vedri i oblači u njega u kući pa misli da može i van kuće :jao

aleksa - aleksa mi je okej ime, odmah se sjetim majora Alekse iz Rata na otoku i paste šute :rofl Podsjeća me i na Rusiju i otud valjda pozitivna asocijacija.

violeta - ja hoću život, bolji život :zubo jao, jao... ovo je ime bivše tajnice mog tate. Ne lajkam :jao

Stiliana
09-12-2012, 12:20

perfectno..

:rofl ;)

ajde sad vi analizirajte marita

pdv
09-12-2012, 12:20
Fran- ako nisi plemenitaš i još imaš glavu na ramenima mijenjaj ime. :D

Zoran

Meni je Fran baš lipo ime. Možda za nekog dosadnjikavog i mirnog tipa ali mi se sviđa.

Zoran- odmh se sjetim onog čudnovatog brkaša Pusića pa mi ovo ime veže sve neke negativne karakteristike. A, i znam jednog pedera koji se zove Zoran...jednostavno, ovo ime nema šanse :zubo

Neki dan uzimam podatke od jednog dečka, pitam ime oca kaže Roko, reko kakvo je to ime, je li to pravo ime, kaže je u nas je tako, naime u nas se ime Roko izgovara s naglaskom kao Joko, sumnjam da ste čuli iakad gore ime.

Jel' možda riječ o okolici Zadra? Znam da oni imaju tako čudan izgovor imena Roko.

Sljedeće ime - Ana :cheer

Stil, odlični opisi :rofl

Inkvizitor
09-12-2012, 12:21
Aleksa je grmalj koji nosi kuburu za pasom može nositi i ovčiji kožuh ali i frak sa ulickanim brčićima. On je rođeni kameleon. . Uglavnom voli pozornost, voli da se o njemu misli kao o epskom tipu iako je najčešće prozaičan i površan.

Inkvizitor
09-12-2012, 12:22
Meni je Fran baš lipo ime. Možda za nekog dosadnjikavog i mirnog tipa ali mi se sviđa.

Zoran- odmh se sjetim onog čudnovatog brkaša Pusića pa mi ovo ime veže sve neke negativne karakteristike. A, i znam jednog pedera koji se zove Zoran...jednostavno, ovo ime nema šanse :zubo

Jel' možda riječ o okolici Zadra? Znam da oni imaju tako čudan izgovor imena Roko.

Sljedeće ime - Ana :cheer

Stil, odlični opisi :rofl

Ana- jedostavna i topla osoba. Samozatajna, dok ne pošizi. Kratka i jasna kad treba, izbjegava konflikte jer zna bit nezgodna kad pošizi.

Marina?

Inkvizitor
09-12-2012, 12:25
:rofl ;)

ajde sad vi analizirajte marita

:misli

nikad čuo za to ime..

pdv
09-12-2012, 12:31
Ana- jedostavna i topla osoba. Samozatajna, dok ne pošizi. Kratka i jasna kad treba, izbjegava konflikte jer zna bit nezgodna kad pošizi.

Marina?

Da i meni je Ana neka slatka i draga osoba. Tiha, mirna, povučena.

Uh, Marina....vragu iz trobe ispala :cheer

:misli

nikad čuo za to ime..

Ni ja nisan nikad čula za ovo ime.

Sljedeće Dario?

Inkvizitor
09-12-2012, 12:37
Marina- topla i draga osoba, ponosna, pršti erotikom. Imao sam čast poznavati puno Marina a jedna je najljepša žena i najzgodnija žena koju sam ikad vidio. Da je rođena u Nevijorku a ne u zabitom selu duvanjskog prikrajka bila bi svjetski model br 1. Oličenje ženstvenosti.

Dario- vuče mi na pederluk ;). bezlično ime.

SarajkaDjevojka
09-12-2012, 15:00
Dario je draga, pozitivna i dobrodušna osoba.Na momente zaigran dječak, a na momente ozbiljan muškarac.Voli biti mazen, pazen i voljen.Time se hrani.Zabavan je i pametan.

P.S ja imena vezem za osobe koje poznajem :D

Borna

caporegime
09-12-2012, 18:44
marijana-crnka koja pomalo vuče na egzotiku i gotovo uvijek u sebi nosi neki razarajući impuls, gen, nešto, šta ja znam ali nikad ne tu ne prođe kako treba iako tako ne djeluje na početku.
marina- djevojčka iz susjedstva, simpatična ali bez neke mistike. zbog nje se kafane ne razbijaju niti se udara u staklena vrata balkona koja neće otvoriti iako si se popeo na 4 kat po oluku i osim činjenice da je sići nešto teže, uvijek se u takvim trenucima naoblači i počne padati kiša

aleksa-fićfirić, s tankim brčićima, ko lisac pred kokošinjcem. bez imalo pardona će se hvastati svojim uspjesima u vidu dnage, sposobnosti, doživljaja, hrabrosti i sl. pred ženama a istodobno će bez imalo grižnje savjesti eskivirati zamolbu da pomogne pomoći pri selidbi a istodobno vara na broju sklekova u vojsci za prolaz pri ulaznim i izlaznim testovima

mirko-glavata momčina srednjih godina gustih brkova. uvijek ima natprosječan broj djece a raspon poslova je upravo nevjerojatan. od privatnog prijevoznika pa do vlasnika lanca gostionica. voli pečeno meso i glasno se smije a nije mu nepoznata ni želja za brzim seksom bez skidanja hlača pri čemu mu i nije toliko napeto da održi duljinu odnosa u čast partnerice.

ajmo dalje

davor
zdenko
vinko
saša
marko
svjetlana
mladenka
stipe
ružica
milivoj

Stiliana
09-12-2012, 20:06
Ana - bezveznjača smeđe kose. Ful je introvertirana i šutljiva. sve u svemu, zvuči mi dosadno i nezanimljivo.

Marina - ajme, nisam baš oduševljena tim imenom :skartoc Znam samo jednu ili dvije marine i ne sjećam se ih se po ničemu posebno. Ono, obične cure. Inače ne volim imena koja počinju na M: Marija, Martina, Marjiana, pa ni ono Marita (ne znam kako niste nikad čuli za to ime, ja znam dvije Marite čak :nezna)

Dario - mlad, zgodan, seksi, crnokos, cijeli vražji ;)

Stiliana
09-12-2012, 20:08
Dario je draga, pozitivna i dobrodušna osoba.Na momente zaigran dječak, a na momente ozbiljan muškarac.Voli biti mazen, pazen i voljen.Time se hrani.Zabavan je i pametan.

P.S ja imena vezem za osobe koje poznajem :D

Borna

Borna - mrnjau :cerek Prva asocijacija: knez Borna jaše konja, vjetar mu nosi kosu, skida glave neprijatelju, mrko gleda... :slajo Lipo ime i neobično, a opet muževno ful.

SarajkaDjevojka
09-12-2012, 20:14
Borna - mrnjau :cerek Prva asocijacija: knez Borna jaše konja, vjetar mu nosi kosu, skida glave neprijatelju, mrko gleda... :slajo Lipo ime i neobično, a opet muževno ful.

Prelijepo zbilja ime.Kad mi dudu prvi put pomenuo kneza, mislila sam da se šali.Nekako mi Borna zvuči moderno i internacionalno :)

Stiliana
09-12-2012, 20:30
ajmo dalje

davor - uvijek se iznenadim tko nosi ovo ime. očekujem nekog nježnog i bojažljivog, a to budu neke mrge.
zdenko - grozno ime, kao i zdenka. zastarjelo, nemuževno, priprosto...
vinko - ovo mi je isto ime za nekog meštra u plavom kombinezonu :D
saša - puno asocijacija... saša kopljar je prva :zubo al znam jednog lijepog sašu koji je uz to i narkić pa se nekako rastužim kad se spomene saša :cry
marko - okej ime, nešto kao i Ivan. često, ali lijepo. podsjeća me dosta na Rimljane i rimske generale, careve, itd :pink
svjetlana - nježna slavenska plavuša :love
mladenka - Bože sačuvaj, što je ovo ime?
stipe - simpa ime, pomalo smiješno. za lokalne oriđinale i redikule i tako te osebujne tipovi koji ne moraju nužno bit neoprani klošari
ružica - selo moje malo :facepalm
milivoj - očaaaaaaaaajno ime. ime za retardirane lovce na zečeve.

Stiliana
09-12-2012, 20:32
za vas:

sara

sutvid

elena

moonlight
09-12-2012, 21:03
Sara-staro hebrejsko ime, meni više kao nadimak

Sutvid-to je sigurno iz mitologije, obično takva imena daju djeci roditelji koji nisu odrasli pa tako nezreli, zriju preko svojih nasljednika.

Elena- isto pomalo pomodno ime, to mi je super kad roditelji nazovu djecu takvim imenima a zaborave da im prezime kvari priču, na pr. Sutvid Suknajić...

Stiliana
09-12-2012, 21:38
Sara-staro hebrejsko ime, meni više kao nadimak

Sutvid-to je sigurno iz mitologije, obično takva imena daju djeci roditelji koji nisu odrasli pa tako nezreli, zriju preko svojih nasljednika.

Elena- isto pomalo pomodno ime, to mi je super kad roditelji nazovu djecu takvim imenima a zaborave da im prezime kvari priču, na pr. Sutvid Suknajić;...

:rofl :rofl

moon, trebaš zadat nova imena...

moonlight
09-12-2012, 21:53
Leopold

Benjamin

Silvestar

Stiliana
11-12-2012, 09:06
Leopold

Benjamin

Silvestar

Leopold - profesor na nekom zagrebačkom fakultetu. Ćelav na vrh glave, sa sijedom bradom i brkovima, nosi male, tanke naočale.

Benjamin - milo dijete :love dječačić s valovitom, svijetlo smeđom kosom.

Silvestar - inžinjer kemije, nosi karirane sakoe i naočale s debelim okvirom.

Stiliana
11-12-2012, 09:07
novo ime, ako ovo više itko uopće igra:

anastazija

SarajkaDjevojka
11-12-2012, 09:31
Anastazija, kćerka uspiješnog poslovnog čovjeka.Razmazena, drska, pametna i lijepa.Svojeglavo sprovodi svoju volju, dok joj otac u strahu od budućnosti svakodnevno pronalazi ambiciozne potencijalne zenidbene kandidate :D

ZGabriel
12-01-2013, 22:50
mislim da ste promašili temu. :rofl

Ana - od hebrejskog Hanna, znači milost.

iako ovaj opis odgovara svim Anama koje poznajem. :love

Ante (Antun, Antonio) - porijeklo vuče od prezimena rimske obitelji Antonius, koji su za sebe tvrdili da su potomci Antona, Heraklovog sina.

Benjamin - dolazi od hebrejskog Benyamin - desnica, desne ruke

milo i pametno dijete :love vješt "s rukama" u izradi umjetničkih djela

Diana - rimska božica lova, mjeseca i noćnog čara; u grčkoj mitologiji pandan joj je Artemida, a grčko značenje imena je zadnja noćna ura, zora, praskozorje

Eva - od hebrejskog hawah, što znači život; Adamova žena

mene Eva asocira na stariju gospođu, s prosijedom kosom i urednom trajnom

Filip - dolazi od grčkog Philippos - ljubitelj konja

Grgo, Grgur - od latinskog Gregorius - oprezan

Grgo je kršni Dalmoš, tamne kose i očiju, zgodan i duhovit - više mu i ne treba :D

Ivan - od hebrejskog Yohanan - Bog je milostiv

pametan i načitan, pomalo egoist, ali dobre duše

Jelena :cerek - od grčkog Helene - sjajna, blistava

upravo tako, kad joj se zagledate u oči, vidite samo sjaj. obara s nogu šarmom i duhovitošću, a imaa je šta i za vidjet'

Katarina - koja je čista

odlučna, samosvjesna, ponekad malo nametljiva, ali u biti dobra i draga

Luka - od lat. lucus - gaj, šuma

tako nekako i jest, tip koji je više za prirodu, ne snalazi se među ljudima

Marina - od lat. marina - morska

tamnokosa i tamnooka, gleda prvo sebe i svoju guzicu, voli tračati

Marita - umanjenica od Mara, Marija

vesela i društvena, voli pomoći drugima i ne traži ništa zauzvrat

Mirta - od lat. i gr. - mirta, biljka

draga i topla, melem na ranu :)

dosta za danas. :muka :D

ZGabriel
13-01-2013, 17:23
Anastazija - od grčkog anastazis - uskrsnuće, rođena na Uskrs

dijete snobova kojima je Ana bilo preobično :nezna

Branimir - staro hrvatsko ime

smiren i staložen lik, voli svoj posao i dobro ga radi

Dejan - smatra se da ime Dejan vodi porijeklo od staroslavenske riječi dejati u značenju delati (raditi)
znam jednog Dejana koji je oličenje ove definicije, krasno, talentirano stvorenje :cerek

Doris - izvedenica od grčkog doron, što znači dar

osim Doris Dragović koja mi je 'nako, ništa mi ne pada na pamet :zubo

Ines - od grčkog Hagne, Agnes (Janja? :zubo)

ne pretjerano inteligentna, pomalo bahata, voli se pravit pametna

Iris - grčko značenje riječi - duga

perunika :zubo

ZGabriel
13-01-2013, 17:48
Jagor - ?

fora ime, iako asocira na bajke Ivane Brlić Mažuranić, nositelj ovog imena je neki geek s dugom kosom i skejtom pod rukom

Josip - od hebrejskog Johosef - Bog neka doda (umnoži)

ozbiljan i pametan čovjek, pater familias od glave do pete

Jure, Juro, Juraj - od gr. georgios - koji obrađuje zemlju, poljodjelac

:x

Karolina - umanjenica od Karola, Carola
muška verzija Karol, Karlo dolazi od njem. Karl - muž, muškarac
:misli :misli :zubo

Mirjana - izvedeno od hebr. Miriam, a ovo pak od mari - koplje

lajava i bezobrazna

Mate, Matej - iz hebrejskog, znači dar Jahvin

Nikola - od grčkog Nikolaos - nike (pobjeda) + laos (narod)

staromodan tip, macho

Nives - od lat nix - snijeg;
Snježana za snobove koji vole stranjska imena :zubo ni vrit, ni mimo :nezna

Petar - grčki i lat. petra - stijena

"ti si Petar, stijena i na toj stijeni sagradit ću svoju Crkvu. ni vrata paklena neće je nadvladati". :cerek poslije Zvonimira najljepše muško ime.

Robert - iz njemačkog, znači sjajan, slavan

bezveznjak, i izgledom i karakterom :nezna

Sandra - izvedeno od Aleksandar
lijepa i pametna, ali prilično sebična i bahata

ZGabriel
13-01-2013, 18:04
Sanja, Sanjin - od sanjati :zubo
jedno od onih blje imena, koje dopadne jadnog vlasnika/cu zato jer se roditelji nisu mogli dogovoriti po kojoj babi/djedu će se zvati, pa odaberu "neutralno" ime

Tamara - od hebr. tamar - palma
poznajem najmanje 7 Tamara i sve su tako različite :D ni jedna mi ne liči na palmu.

Tomislav - od staroslavenskog tomiti - mučiti, zlostavljati + slav

:hide svi Tomislavi koje znam su miroljubivi :zubo

Viktor- od lat. victor - pobjednik

naporan, prepotentan lik

Zvonimir -

najljepše muško ime :love baš je zvonko :love