PDA

Pogledaj Full Version : Božić u Sarajevu i Bugojnu

ljuta trava
07-12-2012, 14:48
Hoće li Hrvate u tim gradovima dočekati ovakve poruke :

Bugojno na Božić: "Mičite božićnu jelku, toga u arapskom svijetu nema"

U Bugojnu su s većeg broja ulaznih vrata stanova Hrvata skinuti tradicionalni adventski vijenci. Srušena je velika božićna jelka u srednjoj školi u Vitezu, a u travničkoj općini na novobiljanskom groblju Gradac potrgani križevi, vaze i cvijeće s 40 grobova...

VITEZ - Prvoga dana Božića u Bugojnu s većeg broja ulaznih vrata stanova gdje žive Hrvati skinuti su, pokidani i bačeni tradicionalni adventski vijenci. Sve se dogodilo u više stambenih zgrada, u isto vrijeme, pa nije teško zaključiti kako je ovaj vandalski čin imao obilježja organiziranoga. Obaviještena je policija, napravljen je očevid i - ništa. A kada je Bugojno u pitanju i život Hrvata u ovom gradu, to baš i nije neko posebno iznenađenje....

---Hoće li biti i ove godine tako ????

sagitarius
07-12-2012, 15:26
U Sarajevu, Božić je usko obiteljski blagdan, koji prolazi mirno, tiho i dostojanstveno.Stanovit rizik je polnoćka u Katedrali koja nikad nije prošla, a da s oltara uzoriti Kardinal,koji u pravilu predvodi ovo misno slavlje, nije zamolio za mir ispred Katedrale ispred koje pucaju petarde, galami se vrišti i u biti ometa obred same mise.
Nije rijedak slučaj da oni koji su došli da provociraju nakrcaju Katedralu praveći gužvu i oduzimajući mjesta starijim, galameći, dozivajući se, praveći nered i ometajući vjernike u molitvi.
No kako je tolerancija ljudi na polnočki nevjerovatno visoka, provokatorima uglavnom dosadi gnjaviti vjernike i onda masovno napuštaju crkvu na samom obredu podizanja, čime na najzorniji način žele da pokažu svoje nipodaštavanje i vrijeđanja svetinja...
Riskantan je i odlazak doma iza polnočke gdje ljude iz crkve sačekuju barabe u pobočnim ulicama i traže novac, psuju i vrijeđaju mjesto s kojeg idu...
Ono što snimaju u izravnom prijenosu kamere je režija, tu nitko neće zapaziti ništa neobično i sve ide u najboljem redu...
Sam dan Božića obično je radni dan i u gradu se ne da primijetiti ni po ćemu da je blagdan.
Jedino ulične svjetlosne zavjese postavljene na svakih pedesetak metara preko glavne sarajevske ulice od Bajrama do Bajrama, pa i do Božića i Uskrsa se upale, svijetle po noći, što je i jedino obilježje da je neki katolički blagdan u tijeku.
Drugih javnih oznaka nema izuzev jelki postavljenih ispred Katedrale, zgrade Imperijala, i par crkvi koliko ih ima u Sarajevu.
Nemože se poreći da i u nekim izlozima i na ulazu u samoposlugu BBI centra nema okićenih jelki, ali isto tako treba znati da je to sve simbolično i isključivo radi ljudi iz Europe koji rade i žive u Sarajevu, da bi im se prikazala multietničnost i multi, multi, koje Sarajevo u biti, nažalost već odavno nema.
Dovoljno za ilustraciju su nogometne utakmice, sukobi navijača, agresivna politika bošnjačke vrhuške kojom raspiruju nacionalne tenzije i eto - katolički blagdani koji su kako već rekoh tihi obiteljski blagdani sa tihom gitarom i tamburicom u stanovima da kome slučajno ne bi zasmetao koji hrvatski napjev.
Stoga i kažem da su sarajevski Hrvati, najžilaviji Hrvati među hrvatskim ljudima, koji su uspjeli da sačuvaju svoje obićaje, tradiciju, vjeru i hrvatstvo, tiho, gotovo potajice, nenametljivo i gotovo redovito s očima punih suza.

Inkvizitor
07-12-2012, 15:35
Vjerovatno je tim ljudima najteže slaviti kršćanske blagdane od svih Hrvata na svijetu ako izuzmemo tzv Republiku Srpsku ako tamo uopće ima Hrvata.

sagitarius
07-12-2012, 16:06
Da.
Ranije je bio običaj u kriznim vremenima da hrvatske žene tetoviraju na nadlanici križ, kako bi jedna drugu prepoznale na izvoru dok peru rublje, nedavno sam vidio nekoliko mladih cura koje su si dale istetovirati diskretno na zapešću mali jedva vidljivi križić..., da li se povijest ponavlja i što se događa?

pdv
07-12-2012, 16:10
Tužno je čitati ovakve stvari. Ovo je nešto što se očekuje u diktatorskim društvima poput islamističkih zemalja na istoku. BIH ne bi trebala biti ni sjena takvih država.

ljuta trava
07-12-2012, 16:59
Vjerovatno je tim ljudima najteže slaviti kršćanske blagdane od svih Hrvata na svijetu ako izuzmemo tzv Republiku Srpsku ako tamo uopće ima Hrvata.

Iako je Božić vrijeme mira , pa čak su se zaustavljali ratovi radi proslave Božića , ali i u tim trenucima slavlja ne smijemo zaboraviti našu BRAĆU , koji žive među ljudskim zvijerima , ako ih se uopće može nazivati ljudima .

ljuta trava
07-12-2012, 17:00
Tužno je čitati ovakve stvari. Ovo je nešto što se očekuje u diktatorskim društvima poput islamističkih zemalja na istoku. BIH ne bi trebala biti ni sjena takvih država.

Eto , i u ,,bošnjačkim,, demokracijama se to događa, SLUČAJNO kako oni to vole nazivati .

Tomahawk
07-12-2012, 17:09
Bozic u Bugojnu (http://www.medzlis-zepce.info/index.php?option=com_content&task=view&id=257&Itemid=53)

Bozic u Sarajevu (http://www.oslobodjenje.ba/daily-news/week-in-review/protest-of-support-in-sarajevo-peace-for-gaza)

zaba1111
07-12-2012, 19:43
Neki dan pričam s nekoliko sarajevskih kolega i oni kažu kako je za ponoćku u Sarajevu posebna večer, grad bude pun, kod katedrale se dijeli kuhano vino, bude posebna atmosvera i uglavnom kolege muslimani vole dan Božića u Sarajevu.

ljuta trava
07-12-2012, 22:34
Neki dan pričam s nekoliko sarajevskih kolega i oni kažu kako je za ponoćku u Sarajevu posebna večer, grad bude pun, kod katedrale se dijeli kuhano vino, bude posebna atmosvera i uglavnom kolege muslimani vole dan Božića u Sarajevu.

Naprosto ga ,,obožavaju,, .

zaba1111
07-12-2012, 23:15
Kažu ljudi, ja nisam nikad bio, a Sarajevo je veliki grad, valjda grad ispune samo oni koji vole Božić u Sarajevu.
Kako u zadnje vrijeme puno vremena provodim u Sarajevu mogu reći da je grad lijep i da su ljudi ugodni i dobri, mentalitetom drugačiji od nas, ali što se kaže , jako fini ljudi.
Imaju problem političke indoktriniranosti, ali to nikad ne ispoljavaju u društvu gdje bi se netko zbog toga mogao osjećati nelagodno.

ljuta trava
08-12-2012, 00:11
Kažu ljudi, ja nisam nikad bio, a Sarajevo je veliki grad, valjda grad ispune samo oni koji vole Božić u Sarajevu.
Kako u zadnje vrijeme puno vremena provodim u Sarajevu mogu reći da je grad lijep i da su ljudi ugodni i dobri, mentalitetom drugačiji od nas, ali što se kaže , jako fini ljudi.
Imaju problem političke indoktriniranosti, ali to nikad ne ispoljavaju u društvu gdje bi se netko zbog toga mogao osjećati nelagodno.

Objasni to Hrvatima koji su zbog te političke indoktrinacije morali napustiti Sarajevo .Čak su u toj ljepoti od grada i ove godine u gradskim vrtićima organizirali podjelu darova za djecu za Sv.Nikolu , uostalom kao i proteklih godina , zar ne .Čak ta ljepota ide toliko daleko da je osobno Reis Cerić darovao božićnu jelku samom Kardinalu Puljiću , a kao znak dobre volje , gradske vlasti su pristale o trošku gradskog proračuna podići velebni spomenik poginulim pripadnicima HVO-a .

Ne znam što ti sanjaš , ali probudi se što prije .

Tomahawk
08-12-2012, 09:13

:facepalm

:smijeh

....ispune ljudi koji vole Bozic u Sarajevu..... :smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh

Bozic u Sarajevu je sveden na katedralu i Cocacolu........

zaba1111
08-12-2012, 09:47
Ne znam sto ste vi zamislili, ali Sarajevo je vecinski bosnjacki grad i Bozic slavi manjina, ali eto kako cujem to ipak bude nesto drugaciji dan.
Npr ja u Duvnu ni ne znam kad je Bajram niti imam pojma na sto je sveden.
Inace politika je jedna dimenzija, obicni zivot je potpuno druga stvar, ja u Sarajevu nisam osjetio nikakve neugodnosti, naprotiv ljudi su ljubazniji i otvoreniji prema strancima nego igdje drugdje(u ovim prostorima).

ljuta trava
08-12-2012, 09:55
Ne znam sto ste vi zamislili, ali Sarajevo je vecinski bosnjacki grad i Bozic slavi manjina, ali eto kako cujem to ipak bude nesto drugaciji dan.
Inace politika je jedna dimenzija, obicni zivot je potpuno druga stvar, ja u Sarajevu nisam osjetio nikakve neugodnosti, naprotiv ljudi su ljubazniji i otvoreniji prema strancima nego igdje drugdje(u ovim prostorima).

Bože mili velike li ljubavi .Uostalom tema nije o turističkim posjetima određenim mjestima , već napadi na Hrvate od strane muslimana u BiH za vrijeme Božića .Ako su to izrazi ,,ljubavi,, ili otvorenosti , svaka čast .

U Tomislavgradu nikome ne pada na pamet ometati proslave bilo kojeg vjerskog blagdana , pa ni Bajrama .

sagitarius
08-12-2012, 10:07

Nitko nije rekao da u Sarajevu među bošnjačkom populacijom koja je tu u 95% večini nema dobrih i čestitih ljudi, koji štujući svoje štuju i tuđe, pa eto i pogledaju polnočku, čestitaju Božić i ponašaju se kulturno i uljudno.No isto tako valja znati da ima i onih koji bi Papin spomenik - spomenik Ivanu Pavlu II, ukoliko bi se podigao pred Katedralom "digli u zrak"... i nitko se nije javno oglasio od bošnjačkih prvaka i ogradio od ove izjave sprizvukom terorizma...
A jeste, bude i kuhanog vina ispred Katedrale, ali nitko ga ne dijeli, nego se plaća i to poskupo...

Tomahawk
08-12-2012, 10:16
Moraju biti ljubazni da uzmu koju marku.....

I u Turskoj su ljubazni, preljubazni cak- svi te vuku za ruku da ti nesto prodaju.

zaba1111
08-12-2012, 10:33
Nitko nije rekao da u Sarajevu među bošnjačkom populacijom koja je tu u 95% večini nema dobrih i čestitih ljudi, koji štujući svoje štuju i tuđe, pa eto i pogledaju polnočku, čestitaju Božić i ponašaju se kulturno i uljudno.No isto tako valja znati da ima i onih koji bi Papin spomenik - spomenik Ivanu Pavlu II, ukoliko bi se podigao pred Katedralom "digli u zrak"... i nitko se nije javno oglasio od bošnjačkih prvaka i ogradio od ove izjave sprizvukom terorizma...
A jeste, bude i kuhanog vina ispred Katedrale, ali nitko ga ne dijeli, nego se plaća i to poskupo...

Sarajevo je veliki grad, normalno da ima svega, tu problem nije u Bosnjacima, nego islamistima koji su problem i bosnjacima.
Dobro je li istina da se u gradu ipak osjeti da je nesto drugacije , da je Katedrala tada centar dogadjanja, de se pije kuhano vino i da je to ugodna vecer kada je u kasne sate puno vise ljudi na ulici nego inace?

Tomahawk
08-12-2012, 10:38
Sarajevo je veliki grad, normalno da ima svega, tu problem nije u Bosnjacima, nego islamistima koji su problem i bosnjacima.
Dobro je li istina da se u gradu ipak osjeti da je nesto drugacije , da je Katedrala tada centar dogadjanja, de se pije kuhano vino i da je to ugodna vecer kada je u kasne sate puno vise ljudi na ulici nego inace?

A ima Bosnjaka da nisu na islamu?
Ubise se Bosnje boreci se protiv islamista, ne daju im disati, skoro kao Hrvatima..... :D
Ti izgleda volis bajke, od Mamica do multikulti Sarajeva..... Tu ima vise kultura- mudzahedini, vehabije, siiti, suniti, balije......

Sarajevo je jos samo za vrijeme Turaka bilo ovakvo kao danas. I za vrijeme Turaka je fra Andeo Zvizdovic isposlovao slavljenje Bozica.

Inkvizitor
08-12-2012, 10:47

ovo sam ja htio pitati travu.

trava ..je li Duvno okićeno za Bajram?'

zaba1111
08-12-2012, 10:49
A ima Bosnjaka da nisu na islamu?
Ubise se Bosnje boreci se protiv islamista, ne daju im disati, skoro kao Hrvatima..... :D
Ti izgleda volis bajke, od Mamica do multikulti Sarajeva..... Tu ima vise kultura- mudzahedini, vehabije, siiti, suniti, balije......

Sarajevo je jos samo za vrijeme Turaka bilo ovakvo kao danas. I za vrijeme Turaka je fra Andeo Zvizdovic isposlovao slavljenje Bozica.

Ne znam o cemu bulaznis, Sarajevo nije multikulti grad, nego bosnjacki grad i unjemu katolicka manjina slobodno slavi Bozic, Sarajevo je politicki izgubljeno i srlja u politicki nestanak BiH, u sarajevi je centar bosnjacke nacionalisticke politike... u Sarjevu genralno zive ugodni i otvoreni ljudi i u njihovom drustvu se Hrvat osjeca ugodno, ugodnije npr nego u drustvu Zagrebcana jer su kao ljudi prijazniji.

Tomahawk
08-12-2012, 10:56

Nije ni Sarajevo okiceno za bajram, nije cak ni Teheran.

Ne znam o cemu bulaznis, Sarajevo nije multikulti grad, nego bosnjacki grad i unjemu katolicka manjina slobodno slavi Bozic, Sarajevo je politicki izgubljeno i srlja u politicki nestanak BiH, u sarajevi je centar bosnjacke nacionalisticke politike... u Sarjevu genralno zive ugodni i otvoreni ljudi i u njihovom drustvu se Hrvat osjeca ugodno, ugodnije npr nego u drustvu Zagrebcana jer su kao ljudi prijazniji.

Kao prvo- bulazni ti onaj tko te takvog odgojio.

A ovo ostalo lazi onima koji nikad u zivotu nisu bili u Sarajevu. Ljubaznost u Sarajevu se svodi na trgovinu, a i to je sve uslijeno.
To je isto kao da kazes da su Romi koji prose ljubazni i prijatni- ali ako im ne das milostinju odmah ti skacu za vrat. Tako i Sarajlije- ako nemaju koristi od tebe onda vise nisu ljubazni, a ako branis svoje i ne das da pljuju u tvom prisustvu po Hrvatima ili Tudmanu, ili ti kazes da je Alija grobar BiH onda ces vidjeti sto su i kako su.

Sljedeci put im reci da Sarajevo nije multikulturni grad pa javi kako si prosao.

Inkvizitor
08-12-2012, 11:32
Ja ne očekujem od Sarajeva ni ozračje ni kićenje grada ni neku specijalnu atmosferu za Božić. To je 90% i više muslimanski grad u kojem postoje i radikalni ekstremisti. Očekivati nešto puno više , iluzija je . Meni je dovoljno da ne napadaju vjernike, da ne stvaraju atmosferu straha i netrepeljivosti i osjećaj nelagode za kršćane. Ako to postoji onda je to veliki problem.

Neću biti licemjeran i to mi smeta kod nas ponekad da tražimo od drugih ono što mi ne pružamo drugima.

zaba1111
08-12-2012, 11:34
Za Teheran ne znam, ali Sarajevo je okiceno za Bajram, a u trgovackim centrima se kite jelke za Bozic.
Nije dovoljno otici na cevape u Sarajaevo da bi moga reci da ga poznajes, meni srajevska ljubaznost djeluje iskrenije od bilo koje druge na ovim prostorima, ponavljam da kao Hrvat koji to ne krije, mada o politici ne razgovaramo, nemam nikakvih problma, naprotiv ljudi me zovu na kavu, kao kolege su ugodni, mentalitetom nisu napadni, zovu u stan... opusteni su i nemam dojam da glumataju , mi smo u odnosu na njih prilicno teski ljudi.
Politicki su, kao sto rekoh indoktrinirani i za ljude izlozene takvoj propagandi je to ocekivano.

Tomahawk
08-12-2012, 11:40
Nitko ne trazi slavljenje Bozica kod Arapa, ali u srcu Europe bi bilo ok da je Bozic, zbog tradicije i kulture, drzavni blagdan. I da je za ocekivati i od glavnog grada drzave u Europi okicensot i slavlje Bozica. Ili nek podjele BiH pa oni glume u Sarajevu i oko njega Ararpe i Turke. Usotalom, u BiH preovladavaju oni koji slave Bozic, a Sarajevo, kao glavni grad, trebao bi biti preslika toga.
Mislim da mi Europljani ne dajemo vise prava muslimanima nego sto ce maticne muslimanske drzave ikada dati prava drugim kulturama.
Ako je netko licemjeran to su Bosnjaci i Sarajlije.

zaba1111
08-12-2012, 11:48
Sto mi bi kao trebali ne radit za Bajram jer su Muslimani vecina u drzavi, daj Bogati nemoj prosipat supljake, u njihovim kantonima je praznik za Bajram u nasim za Bozic i ostale blagdane, manjine imaju pravo i na svoj dan i to je onako kako treba biti.

Tomahawk
08-12-2012, 11:48
Za Teheran ne znam, ali Sarajevo je okiceno za Bajram, a u trgovackim centrima se kite jelke za Bozic.
Nije dovoljno otici na cevape u Sarajaevo da bi moga reci da ga poznajes, meni srajevska ljubaznost djeluje iskrenije od bilo koje druge na ovim prostorima, ponavljam da kao Hrvat koji to ne krije, mada o politici ne razgovaramo, nemam nikakvih problma, naprotiv ljudi me zovu na kavu, kao kolege su ugodni, mentalitetom nisu napadni, zovu u stan... opusteni su i nemam dojam da glumataju , mi smo u odnosu na njih prilicno teski ljudi.
Politicki su, kao sto rekoh indoktrinirani i za ljude izlozene takvoj propagandi je to ocekivano.

Moze neka slika ukrasenog Sarajeva za Bajram?
Ti zivis u Sarajevu?
Kako nisu napadni, gdje god zakoracis samo ti nesto nude i negdje bi te vodili? I ja sam dozivio da me ljudi u Sarajevu, koje prvi put u zivotu vidim, vode k sebi u stan i s njima jedem; ali to meni nije nikakav pokazatelj neke velicine, nego naprotiv- to usporedujem s onim obicajima na otocima pacifickim, kad ti jos uz to i zenu ponude.....
Ta njihova "gostoljubljivost" je najobicniji marketinski trik- nemaju sto ponuditi pa nude ono sto je svetinja- svoj dom. To je meni nepostivanje sebe, a samim tim ni drugih.
Ljudi koji nemaju granicu i koji ne cijene svoje i sebe ne cijene ni druge. Distanca je osnova kulture. Ostalo je copor.........

Kazem, tako i u Truskoj nemas mira, stalno te vuku negdje i glume ljubaznost. Da su Muslimani u Sarajevu takvi kakvim ih opisujes ne bi etnicki ocistili svoj grad.

zaba1111
08-12-2012, 11:53
Ma kako ne sad cu ja tebi trazit slike Sarajeva za bajram, ako kazem da je okiceno onda je okiceno, ako ne vjerujes provjeravj sam.
Vec jedno vrijeme provodim vise vremena u Sarajeevu nego u svojoj kuci i nikad me nitko nigdje nije vukao.

caporegime
08-12-2012, 11:53
kako se zaba može nazvati politički ispravnim čovjekom ne sumnjam u njegove opservacije.
treba reći kako svi incidenti potječu od nekoliko ljudi.
da su sarajlije ljudi koji nemaju političke osjetljivosti prema hrvatskim problemima ne treba ni naglašavati ni pojašnjavati.
da ih ima jako puno koji će, pa barem iz pristojnosti, uvažavati kršćanski praznik, ima.
glavno da nema općeg izražavanja netrpeljivosti a to da bi se uvijek moglo naći nekoliko budala, to je svakodnevnica.
ne zaboravite kako smo svi graknuli kad su mediji ono pismo od onog trusića proglasili "stavom desnice", u smislu da ne treba izjednačavati jednu budalu s cijelim političkim krilom društvene scene.
a tko šta u sebi misli, to i nije bitno u smislu stanja u kojem se treba dozvoliti da svatko svetkuje svoje.

caporegime
08-12-2012, 11:56
p.s. neopisivo me nervira ovaj insekt tomahawk. samo ću to reći.
da je inkvizitor postavio ovu temu s uvodnim izlaganjem kako je sarajevo grad u kojem za božić na cesti hvataju pa nabijaju na kolac katolike, tomahawk bi branbio sarajlije i njihovu toleranciju.
predlažem da isti odmah prekine s ovakvim inaćenjem i konstantnim kontriranjem i da se uhvati neke normalne rasprave i argumentacije.
upozoravam da jedva čekam "klasični" patetični i posprdan odgovor jer sam već otvorio novi prozor s opcijama "baniraj korisnika".
i čekam.

Tomahawk
08-12-2012, 12:08
Sto mi bi kao trebali ne radit za Bajram jer su Muslimani vecina u drzavi, daj Bogati nemoj prosipat supljake, u njihovim kantonima je praznik za Bajram u nasim za Bozic i ostale blagdane, manjine imaju pravo i na svoj dan i to je onako kako treba biti.
Muslimani nisu vecina u drzavi. U Europi Bajram nije blagdan.
Hrvati su manjina u BiH?
Masala.....

Ma kako ne sad cu ja tebi trazit slike Sarajeva za bajram, ako kazem da je okiceno onda je okiceno, ako ne vjerujes provjeravj sam.
Vec jedno vrijeme provodim vise vremena u Sarajeevu nego u svojoj kuci i nikad me nitko nigdje nije vukao.
Trazio sam i nema ih, pa mozda ti znas gdje ih ima.
Kako okite grad? Bajramskim drvcima ili sto?
Posjecujem Sarajevo godinama svaku godinu i znam o cemu pricam.
Rodicu mi (maminu strinu) koja ima 70 godina i zivi na Marin Dvoru su o pola bijela dna pretukli na mrtvo, otrgnuli joj nausnice i ogrlicu i nika dnitko nije odgovarao, a bio je svjedoka, nitko nije ni svjedocio.
Imam i rodaka koji je svecenik u Sarajevu i rodicu koja predaje tamo u katolockom centru, i njima vjerujem; a oni ne hvale Muslimane. Oni s njima jedva izlaze na kraj.

p.s. neopisivo me nervira ovaj insekt tomahawk. samo ću to reći.
da je inkvizitor postavio ovu temu s uvodnim izlaganjem kako je sarajevo grad u kojem za božić na cesti hvataju pa nabijaju na kolac katolike, tomahawk bi branbio sarajlije i njihovu toleranciju.
predlažem da isti odmah prekine s ovakvim inaćenjem i konstantnim kontriranjem i da se uhvati neke normalne rasprave i argumentacije.
upozoravam da jedva čekam "klasični" patetični i posprdan odgovor jer sam već otvorio novi prozor s opcijama "baniraj korisnika".
i čekam.

Sto reci- ti svako moje misljenje i mene pokusavas vrijedati i poniziti kako bi mene naveo na mrznju.
JA ti necu uzvratiti vrijedanjem niti bilo cim slicnim, jer uvijek i o svemu imam svoje misljenje, s kojim se Inkvizitor nekad i slozi.
Ali za izgradnju mog misljenja on nije ni zasluzan niti odgovoran, i on nije ni otvorio ovu temu, niti sam ja cekao sto ce on reci pa tek onda pisao.

Ili zelis reci da sam ja vidovit i znam unaprijed sto Inkvizitor misli pa na osnovu toga pisem sto isem.

Meni bi bilo draze da ti ovoliku energiju, koju ulozis u vrijedanje i stalkanje mene, ulozis u ontopic i doprineses raspravi.

Sve najbolje!

caporegime
08-12-2012, 15:08
ne setri. ti si najveći opstruktor normalne rasprave.
prijetnje banom su se pokazale jedini, ne baš preveliki ali jedini način da te se makar malo spusti na zemlju

ljuta trava
08-12-2012, 15:16

Kakve to veze ima .Kad je bilo tko u Tomislavgradu napao nekog muslimana radi proslave njihovih blagdana .Nije mi poznat takav slučaj , za razliku od napada na Hrvate u Bugojnu , Sarajevu itd ....Da ne navodim sve jer bi popis bio podugačak .Osim toga Sarajevo se prodaje za multietniĆki grad , a ako je takav , zašto se to ne vidi i gdje je ta proklamirana ljubaznost , uljudnost itd.

Inkvizitor
08-12-2012, 15:19
Kakve to veze ima .Kad je bilo tko u Tomislavgradu napao nekog muslimana radi proslave njihovih blagdana .Nije mi poznat takav slučaj , za razliku od napada na Hrvate u Bugojnu , Sarajevu itd ....Da ne navodim sve jer bi popis bio podugačak .Osim toga Sarajevo se prodaje za multietniĆki grad , a ako je takav , zašto se to ne vidi i gdje je ta proklamirana ljubaznost , uljudnost itd.

Ti si pitao je li sarajevo okićeno za Božić..nemoj sad okretat priču.

kakav multietnički grad..jel ga ti smatraš takvim..?

ljuta trava
08-12-2012, 15:25
Ti si pitao je li sarajevo okićeno za Božić..nemoj sad okretat priču.

kakav multietnički grad..jel ga ti smatraš takvim..?

Nisam pitao !!!!

Već sam napisao da bi bilo zanimljivo vidjeti kako je Sarajevo okićeno za Božić , kao i Bugojno .A to nije niti pisano kao pitanje .

Ja sam napisao da se Sarajevo prodaje kao multietniĆan grad , a svi jako dobro znamo da to nije .Ili se pojam multietničnosti možda promatra kroz prizmu jedne anegdote kad su u Posušju novinari naletili na slastičara Jaju i pitali ga kakav je sastav stanovništva , a on reče :-Mješovit , ja i brat Albanci , a svi ostali Hrvati .

Inkvizitor
08-12-2012, 15:29
Nisam pitao !!!!

Već sam napisao da bi bilo zanimljivo vidjeti kako je Sarajevo okićeno za Božić , kao i Bugojno .A to nije niti pisano kao pitanje .

Ja sam napisao da se Sarajevo prodaje kao multietniĆan grad , a svi jako dobro znamo da to nije .Ili se pojam multietničnosti možda promatra kroz prizmu jedne anegdote kad su u Posušju novinari naletili na slastičara Jaju i pitali ga kakav je sastav stanovništva , a on reče :-Mješovit , ja i brat Albanci , a svi ostali Hrvati .

pa to je to..pitao si.

Ako ne smatraš Sarajevo multietničkim ne znam što se čudiš što nije okićeno. ja ne očekujem da Sarajevo bude okićeno za Božić jer je to muslimanski grad.

Tako se isto mogu pitat je li Rijad okićen za Božić i to argumentirat time da Rijad tvrdi za sebe da je multikonfesionalan.

ljuta trava
08-12-2012, 15:33
pa to je to..pitao si.

Ako ne smatraš Sarajevo multietničkim ne znam što se čudiš što nije okićeno. ja ne očekujem da Sarajevo bude okićeno za Božić jer je to muslimanski grad.

Tako se isto mogu pitat je li Rijad okićen za Božić i to argumentirat time da Rijad tvrdi za sebe da je multikonfesionalan.

Inkvi , hajde ne zajebaji , znaš ti vrlo dobro što sam ja napisao i kako .
A njihovu multietničnost , multikulturalnost i ljudskost i sam si osjetio .

Valjda te ne moram podsjećati .

Tomahawk
08-12-2012, 17:50
ne setri. ti si najveći opstruktor normalne rasprave.
prijetnje banom su se pokazale jedini, ne baš preveliki ali jedini način da te se makar malo spusti na zemlju

Lazes, lazes i lazes!

Ti nista drugo ne radis nego me stalkas i vrijedas kako bi me isprovocirao i banirao.
Men isprovocirati neces, necu vrijedati, neci mrziti.
A tebe i Inkvizitora moze biti sram na sto ste spali i kako se ponasate.
Niste ni toliko posteni da me banirate jer ste vi vlasnici nego se sluzite lazima kako bi me "ucinili krivim".

Covjece, vi niste u stanju iskonstruirati i namjestiti mi pa da budem bar prividno kriv, nego lazete baz ikakva smisla i reda i logike.

Upadnes na temu samo da me izvrijedas, iako nisam rekao nista lose ili krsio pravila.....

Sarajevo nije ni turski ni arapski grad, vec je europski i i hrvatski, i tako ce uvijek biti. I u njemu ce se slaviti Bozic i kad Muslimani nestanu, a nestace...
Obicna je ironija sudbine da uopce i postoje u BiH i da BiH nije Hrvatska.

Samo polako, nema jos mnogo pa ce ih Ameri dovest u red......

caporegime
08-12-2012, 18:11
ne kenjaj mali, svi te doživljavaju budalom i prznicom.
još jedan osvrt ili odgovor nećeš se imati s kim družiti za vrijeme božićnih praznika pošto ti je komuniciranje ovdje jedini vid druženja

crni bombarder
12-12-2012, 00:00
U Sarajevu se Bozic nikada nije ni slavio u nekom vecem obliku.

Sjecam se nekada davno, kad dodjes iz Dubrovnika u Sarajevo, kao da si u drugu drzavu dosao, a ista Juga. Onda produzis do sredisnje Bosne, a tamo atmosfera kao iz bajke, jaslice po crkvi, narod po ulici zuri na polnocku, pjevaju se bozicne pjesme, prangijaju prangije.

I Bajram slave na isti nacin, gomile zbodenih, opljackanih, trauma puna pacijenata. Pa kradu ljudima obucu ispred dzamija.

Mislim slave, ovi sto to cine, obicni su barbari.

Mnogi bosnjaci vole Bozic, svidjaju im se ti obicaji, ljudi uzivaju u bozicnoj atmosferi, ali njihov glas se ne cuje. Politika Sarajeva je opcepoznata, toleriraju se barbari, uz njih i bradonje i brojni islamski ekstremi (mada ja ne volim bosnjake u tu grupu svrstavati, ne sto ih simpatiziram vec sto oni pojma nemaju o cemu govore, jihad internet armija, sve im se svodi na mrznju prema drugima, a o svojoj vjeri ne znaju nista, kako nekoga tko ne zna prevesti obicnu molitvu kojom se obraca Bogu, mozes nazvati vjerskim fanatikom? moli se bogu na arapskom a blage veze nema sta govori, jeben vjernik) elem nekakva kombinacija jugonostalgicara i islamista, pa moze li gore. Jugovici ionako mrze sve hrvatsko.

Tomahawk
12-12-2012, 00:11
Kakve veze sto mole na arapskom, kao da nemaju Kuran na hrvatskom- vjerskog fanatika ne cini razumljiva molitva.
I latinski je do prije 50ak godina bio sluzbeni crkveni jezik.........

Tomahawk
17-12-2012, 09:58
http://www.youtube.com/watch?v=p2GhRkHTPEE

zaba1111
17-12-2012, 22:55
Sarajevo je na prometnijim ulicama i raskrsnicama okićeno.

mirr.or
26-12-2012, 16:13
http://www.ika.hr/index.php?prikaz=vijest&ID=147171

Tomahawk
26-12-2012, 21:42
BiH je JEDINA europska zemlja u kojoj Bozic nije drzavni praznik, sto dovoljno govoro za sebe..............