PDA

Pogledaj Full Version : Pismo sv.Nikoli , maloljetnog Dragovoljca HV

ljuta trava
05-12-2012, 20:51
Dragi moj sveti Nikola,u mome djetinjstvu nije bilo ovih lijepih plišanih i drugih svakojakih čizmica kao danas u kojima se ostavljaju pokloni,jedino smo znali ostaviti nekakve stare čarape za svetu Luciju i tu bi dobili par bombončića i pokoju jabuku ili naranču.

Jedine čizme koje ti mogu na prozor staviti jesu upravo ove vojničke ,ratne čizme i ne tražim od tebe ništa da mi dadeš,da mi pokloniš, osim da mi vratiš ono što sam davno u njima ostavio u mokrim i hladnim rovovima, a to je zdravlje i mladost. Ne tražim da mi vratiš sve jer da sam takav onda ti to nikad ne bih ni poklonio.Samo jedan mali dio mi vrati i stavi u ovu vojničku čizmu na moj prozor i molim te bez straha,ne smrde,već su dugo u podrumu negdje u kutu zabačene pa su se i dobro provjetrile.I nemoj sv. Nikola praviti razliku ,obiđi sve vojničke čizme i bar ti se ponekad sjeti nas razvojačenih branitelja,ranjenih ,zaboravljenih ,popljuvanih...bar ti se sjeti onih što su stvorili ovu slobodnu i neovisnu državu u kojoj uživaju svi a najmanje oni koji su je stvarali...hvala ti sv.Nikola !

sagitarius
05-12-2012, 22:17
Nočas nam dolazi sveti Nikola.
Sa punim štovanjem svih onih koji su na bilo koji način učinili nešto lijepo prema svojoj domovini, moram reći da ipak ovaj veliki Svetac je na prvom mjestu radost djeci, malenim- kako kaže Krist, pa zatim sve ostalo...
Ja ću noćas staviti svoju kapicu na prozor i svim srcem se nadati da će u njoj ujutro biti maleni dar..., ma koliko mi bilo godina i ma što mi svi vi sada željeli reči...
Dragi Sveti Nikola, obećavam da ću od danas biti dobar i nemoj mi poslati krampuza, jer ja ću se pokriti jorganom po glavi, jer ga ne želim vidjeti...
Gabriela napiši nam priću o svetom Nikoli...

ljuta trava
05-12-2012, 22:35
Nije mi bila namjera ukrasti nekome Sv.Nikolu , već sjetit se onih kojima su neki zlotvori četnički ukrali cijelo djetinjstvo .