PDA

Pogledaj Full Version : Rekreacija i zdrav život

zlatna ribica
04-12-2012, 08:31
Dobrodošli na temu :cheer

Ako želite smršaviti, učvrstiti svoje tijelo ili samo održavati vitku liniju potrebno je redovito i marljivo vježbati. No, skloni smo koristiti se različitim isprikama kako bi to vježbanje vješto izbjegli, a nedostatak vremena samo je jedan od uobičajenih razloga.

Vježbate li ili ne, redovito ili ne, šta vježbate, šta bi voljeli, u kakvoj ste formi, razne vrste vježbanja, savjeti za mršavljenje i debljanje itd...

ogledalce
04-12-2012, 08:49
majka priroda se pobrinula za to, tako da nemam problema sa linijom,hvala Bogu,
iako nekad od dosade svratim u teretanu,,,,:)

zlatna ribica
04-12-2012, 08:59
Ja kako kad :D Sklona sam debljanju nažalost...

Trenutno ne vježbam ništa :( Al imam u planu :D

Doduše ja to uvijek imam u planu :rofl

ogledalce
04-12-2012, 09:03
ma iskreno nikad nisam imala problema sa linijom,
ali u teretanu svratim jer mi je u Strica,a inače nebi za to davala novce bespotrebno,,,
ali ko mora i ima problema s kilažom,podržajem,,:)

SarajkaDjevojka
04-12-2012, 09:21
Ja vjezbam Ribice.Ljeti rolam pored Dunava, zimi skijam često vikendom.Trudim se biti aktivna.Što se tiče Fitnesa, preporučila bi ti neki sa bazenom, pa ako Ti se neda umarati, lijepo se opustiš plivanjem.Neradni dani osobito nedjelja su idealni za tu aktivnost.
Ako si početnik trener će ti vjerovatno napraviti neki lakši program.Ja mrzim one serije ponavljanja i obično ih izbjegavam.Šetnja ili kupovina trake za trčanje kući takodje moze biti dugoročno odlična investicija.Problem je s kojim prostorom raspolazeš za kupovinu trake, a trčanje i šetnja zahtijevaju odredjene uslove ( parkove, staze, šume ) ovisi gdje ziviš naravno.

Što se prehrane tiče ja ne prakticiram dijete nikakve.No čitala sam da je neka dijeta " po krvnim Grupama " učinkovita.Radi se pod nadzorom ljekara, te se u tijelo unose ravnomjerno namirnice koje su mu potrebne, a ne prestavljaju opasnost po povećanje tjelesne tezine.Na internetu ima sigurno puno vise informacija.

Na kraju preporučila bi kretanje.Do javnog prevoza, šetnje u kupovinu bez auta, pa i penjanje stepenicama do stana takodje sagorijeva kalorije.

Marta
04-12-2012, 09:29
Ja kako kad :D Sklona sam debljanju nažalost...

Trenutno ne vježbam ništa :( Al imam u planu :D

Doduše ja to uvijek imam u planu :rofl

:rofl
Ja to inace imam skoro po svaki dan u planu :zubo al maltene nikad ne izvedem :facepalm
Proljecu i ljeti nije problem, izadjes i ides trcati, dok je jeseni i zimi sama motivacija za trcanje radi hladnoce vec problem.
Meni osobno smeta trcanje po hladnoci, tako da to bas izbjegavam.
Tko ne voli doma traku za trcanje (koja nije bas ni povoljna) ili stepper moze pokusati s workoutom tipa insanity ilöi tae bo (to je malo zesci program) ili pilates.
Oko prehrane postoji milijon savjeta, al mislim da svatko treba naci za sebe neki balans. Ako je nekom pre malo unositi samo bjelancevinu, a sklon je debljanju, treba pokusati koliko ugkjokohidrata mu je dovoljno da ne osjeti brzo glad. Pri odabiru hrane je bitno unositi svjezu i kvalitetnu hranu, raznoliku ali i ukusnu. Ako netko nesto ne voli, mislim da nije bas produktivno patiti se.

SarajkaDjevojka
04-12-2012, 09:51
http://www.njuskalo.hr/image-big/fitness-oprema/veliki-steper-racunalom-slika-17745446.jpg

Meni je ovo inače Ribice omiljena sprava za vjezbu, mada nije tako učinkovita kao traka.Takodje je pogodna za drzati doma.

zlatna ribica
04-12-2012, 09:52
Ja volim trčati po zimi, ujutro najviše, iz kreveta ravno u trenirku i tenisice i odmah van... i to sam znala raditi kad sam živjela u Zagrebu. A doma nema šanse da se upustim trčat igdje, pa da me psi naganjaju :rofl

Teretana mi je super, volim ići i super mi je onaj laganini osjećaj kad izađem iz nje, al trenutno jednostavno nemam vremena... jer imam toliko posla da skoro svaki dan moram ostajat duže, pa čak dolazit i subotama. A navečer kad dođem doma sam za ništa... U teretani začudo najviše volim vježbati na spravama, nisam baš ljubitelj cardio vježbi, dosadne su mi :D

Što se prehrane tiče, mislim da je ona najvažnija. Uzalud su bačeni sati i muke po teretanama ili tečajevima aerobika, ako onda dođeš doma i najedeš se masne i nezdrave hrane... poništiš sav trud od vježbanja. Svatko zna za sebe što najviše voli jesti i unutar toga treba naći najoptimalnije rješenje, a ne se siliti jesti nešto što mrziš, zato jer je zdravo... to nikako.

zlatna ribica
04-12-2012, 09:53
http://www.njuskalo.hr/image-big/fitness-oprema/veliki-steper-racunalom-slika-17745446.jpg

Meni je ovo inače Ribice omiljena sprava za vjezbu, mada nije tako učinkovita kao traka.Takodje je pogodna za drzati doma.

Meni je to najmrža sprava za vježbanje... mrzim orbitrek :D

Marta
04-12-2012, 09:54
Ja volim trčati po zimi, ujutro najviše, iz kreveta ravno u trenirku i tenisice i odmah van... i to sam znala raditi kad sam živjela u Zagrebu. A doma nema šanse da se upustim trčat igdje, pa da me psi naganjaju :rofl

Teretana mi je super, volim ići i super mi je onaj laganini osjećaj kad izađem iz nje, al trenutno jednostavno nemam vremena... jer imam toliko posla da skoro svaki dan moram ostajat duže, pa čak dolazit i subotama. A navečer kad dođem doma sam za ništa... U teretani začudo najviše volim vježbati na spravama, nisam baš ljubitelj cardio vježbi, dosadne su mi :D

Što se prehrane tiče, mislim da je ona najvažnija. Uzalud su bačeni sati i muke po teretanama ili tečajevima aerobika, ako onda dođeš doma i najedeš se masne i nezdrave hrane... poništiš sav trud od vježbanja. Svatko zna za sebe što najviše voli jesti i unutar toga treba naći najoptimalnije rješenje, a ne se siliti jesti nešto što mrziš, zato jer je zdravo... to nikako.

Hranu treba birati po sebi, ako je netko sklon debljanju, jednostavno mora izbaciti sve sto mu smeta, a toga je prilicno puno.

SarajkaDjevojka
04-12-2012, 09:55
Pokušaj sa klizanjem, šetnjom i plivanjem Ribice.Znači nešto opuštajuće.Ili uvrsti omiljene tjelesne aktivnosti, po zelji za početak.Kasnije predji na sprave.Mozda ti u ovim zimskim danima treba više pokretačke snage.Svi smo tromi zbog promjena.

Hranu kombiniraj.Uveče izbjegavaj te masne nezdrave obroke, nagradjuj se ponekad sa kojim izgubljenim kilogramom, a u toku Dana jedi normalno.Pij običnu flaširanu vodu.

Stiliana
04-12-2012, 10:09
Ribice, super tema :bravo

Volim vježbat, ali se teško natjeram. Dakle, najteže mi je krenut, a onda kad krenem lako je... probavala sam svašta i najviše od svega mi se svidio tae kwon do jer nije prazno mlataranje rukama i nogama nego je u aktivnost uključeno i neštp mozga. Onda obožavam plivanje samo je sada nezgodno oslanjat se na neko veliko plivanje kad imaš ograničen godišnji odmor preko ljeta :013 Volim i trčanje, ali to periodički... nekad mi se ful trči, a nekad se ne bih mogla natjerat na trčanje da svijet propadne. Isto tako je i s orbitrekom koji je bolji od trake za trčanje, imam ga doma i nekad mi se da skakat po njemu, a nekad ga ne mogu gledat očima.
Teretana je priča za sebe. Jako mi je blizu pa mi je to najmanji problem za odradit. Volim i cardio i sprave, skupa u kombinaciji su zakon. Jedno bez drugoga ne ide :cerek U teretani mi je super što je atmosfera nekako poticajnija nego kad vježbaš sam, jer ovdje vježbaju svi oko tebe pa ti je odmah nekako lakše.

Hrana mi je zato neprijatelj broj jedan jer se iz zdravstvenih razloga moram klonit onoga što najviše volim: ugljikohidrata. Naravno da to ne radim, a i kad se pokušam odviknut poslije bude još gore. Nekih posebnih savjeta nemam, volim neke stvari iz te skupine 'zdrave' hrane, a neke ne. Npr. oni pakirani mokri kruhovi... pa to ne ide i ne ide nikako. Isto tako ona pureća šunka malomasna. Ni okusa ni mirisa, ničega. Zato volim one krekere od riže, zob, jogurt, svježi sir i sl, to mi je ok.

Stiliana
04-12-2012, 10:11
E da, negdje sam čitala da je najefikasnija 'dijeta' od svih brojanje kalorija. Dakle, imate na netu kalkulatore za bazični metabolizam, dakle energiju koju bi potrošili i da samo ležite doma i ispod toga se ne smije unositi manje kcal jer to usporava metabolizam, a sve ostalo je gubitak, dakle, čista matematika. Tu se opet sve svodi na nepapanje i vježbanje, dakle, sve je u vašim rukama, koliko jedete i koliko vježbate - toliko gubite.
Pa kome se da i tko voli neka izvoli...

SarajkaDjevojka
04-12-2012, 10:20
Kad smo već kod hrane, rodjaka je poslije druge trudnoće nabacila Kilogramme koji se ne tope.I radila je te nalaze za dijetu po krvnim grupama.Na kraju kad je listu onoga što smije jesti, uporedila sa listom neke poznanice došle su do zapanjujućih zaključaka.

Rodjaka uopće ne smije jesti mliječne proizvode, osim jogurta ujutro sa zobenim pahuljicama, dok je poznanici skoro cjelokupna dijeta zasnovana na siru, mlijeku i voću.
Jednoj je crveno meso zabranjeno poput junetine a dozvoljena zečetina i srnetina.Druga je na puretini i ribi.Piletinu ne smije, čak ni bezmasna prsa.

Doduše to su početne faze ali ipak.Plus ulje nikako, čak ni maslinovo.

Stiliana
04-12-2012, 10:32
hm, sve je moguće... ja sam isto čula da je nabolje jest hranu iz podneblja u kojem si rođen i da treba 'slušat' što ti organizam traži (što isto može bit istina, jer se meni nekad jede salata, a onda znaš koliko je sati) a sad... ne znam na čemu spremat hranu ako ne na ulju :nezna I ne vidim problem u mastima uopće jer u mastima i nije problem ako izbaciš rafinirana ulja, dok su maslinovo (znači, cold pressed) ulje, maslac, svinjska mast i sl. odlične namirnice. Znamo svi da su neke vitamini topivi u mastima i da bez masti to onda nije to... ne zagovaram pretjerivanje, naravno, ali bogme ni izbacivanje masti/ulja. Pa oni đavli Eskimi jedu valjda 60% maščobe u svojoj hrani pa eno ih đe skaču po minus pedeset, živi i zdravi...

SarajkaDjevojka
04-12-2012, 10:37
Za početnu fazu dvije nedjelje, jedu samo kuhano ili pečeno na nekoj kvalitetnijoj tavi, u foliji i sl.Mogu Ti reći da imam osjećaj da pola zgrade izgorelo kad dodjem kod rodice.

Hljeb, samo crni i tri kriške dnevno :(

Što sve zene rade za ljepotu.

Stiliana
04-12-2012, 10:40
Za početnu fazu dvije nedjelje, jedu samo kuhano ili pečeno na nekoj kvalitetnijoj tavi, u foliji i sl.Mogu Ti reći da imam osjećaj da pola zgrade izgorelo kad dodjem kod rodice.

Hljeb, samo crni i tri kriške dnevno :(

Što sve zene rade za ljepotu.

Uj :hide mene spopadne muka čim to pročitam... pa to ima da se usučeš u sebe od jada, a ne od dijete.

SarajkaDjevojka
04-12-2012, 10:42
Na kraju je snage.Mislim da joj više zao novaca koje dala za pretrage i da zbog toga neće da odustane.Posjetili su nas za vikend, naglasila je u najavi Telefonom da zeli samo kavu :(

Stiliana
04-12-2012, 10:48
Na kraju je snage.Mislim da joj više zao novaca koje dala za pretrage i da zbog toga neće da odustane.Posjetili su nas za vikend, naglasila je u najavi Telefonom da zeli samo kavu :(

Pa kad je izdržala toliko, nek sad to dovrši. Nije ni dva tjedna vječnost... začepiš nos, pojedeš, popiješ pola litra vode i pičiš dalje :D
malo je podrži ;)

Inkvizitor
04-12-2012, 10:50
predlažem tovarenje konja, kopanje kompira, mali plast sijena na leđa i udri, trčanje za 7-ero djece, :pink

učinkovito 100% , grama sala se neće imat :pink

zlatna ribica
04-12-2012, 11:00
hm, sve je moguće... ja sam isto čula da je nabolje jest hranu iz podneblja u kojem si rođen i da treba 'slušat' što ti organizam traži (što isto može bit istina, jer se meni nekad jede salata, a onda znaš koliko je sati) a sad... ne znam na čemu spremat hranu ako ne na ulju :nezna I ne vidim problem u mastima uopće jer u mastima i nije problem ako izbaciš rafinirana ulja, dok su maslinovo (znači, cold pressed) ulje, maslac, svinjska mast i sl. odlične namirnice. Znamo svi da su neke vitamini topivi u mastima i da bez masti to onda nije to... ne zagovaram pretjerivanje, naravno, ali bogme ni izbacivanje masti/ulja. Pa oni đavli Eskimi jedu valjda 60% maščobe u svojoj hrani pa eno ih đe skaču po minus pedeset, živi i zdravi...

Najveći neprijatelji vitke linije nisu masti, nego ugljikohidrati.

Naravno, to ne znači da s mastima treba pretjerivati ni da ugljikohidrate treba izbaciti, nego od svakoga uzimati kvalitetne namirnice. Umjesto bijelog brašna, radije integralno. Umjesto industrijskih ulja, radije maslinovo, pa čak i svinjska mast je bolja od industrijskih ulja...

Mene zeza to što ja ne volim maslinovo ulje, smrdi mi :D Ne volim masline... Pa onda ipak uglavnom koristim suncokretovo za pečenje. I obožavam bučino ulje :pink

SarajkaDjevojka
04-12-2012, 11:05
Pa kad je izdržala toliko, nek sad to dovrši. Nije ni dva tjedna vječnost... začepiš nos, pojedeš, popiješ pola litra vode i pičiš dalje :D
malo je podrži ;)

Ma kod nas kući se ionako jede na grame, tata je strog kritičar.Voljela bi da sam kći nekog tko nema pojma o prehrani i zdravlju.Svaki dan pita i kolači, da ne nabrajam dalje što bi još jela :)

Podrška joj je sigurna :D

Stiliana
04-12-2012, 11:21
Najveći neprijatelji vitke linije nisu masti, nego ugljikohidrati.

Naravno, to ne znači da s mastima treba pretjerivati ni da ugljikohidrate treba izbaciti, nego od svakoga uzimati kvalitetne namirnice. Umjesto bijelog brašna, radije integralno. Umjesto industrijskih ulja, radije maslinovo, pa čak i svinjska mast je bolja od industrijskih ulja...

Mene zeza to što ja ne volim maslinovo ulje, smrdi mi :D Ne volim masline... Pa onda ipak uglavnom koristim suncokretovo za pečenje. I obožavam bučino ulje :pink

Bučino ulje ti je isto prešano tako da je jako dobro. Ma ja ni ne primjećujem miris maslinova ulja više, pogotovo ako ga ima samo malo... ali ono, da pečem na foliji, bez imalo ičega... pa to je onda gotovo sam karton. Ne znam.

Svinjska mast je čist fajn. Bolje i ona nego rafinirano ulje...
Evo link na jedan super blog nutricionistice koja je napisala i knjigu o svemu tome: http://istineilaziohrani.blogspot.com/
Ima dosta toga za pročitat, ali je sve super objašnjeno i ja se u principu slažem s njom.

zlatna ribica
04-12-2012, 11:37
Znam za taj blog, čitala sam ga, imam ga i spremljenog u bookmarksima, odnosno imala sam. Ona je pobornica LCHF prehrane (low carb, high fat). Slažem se u mnogočemu s njom, ima super savjeta i super recepata... al ne znam, mene je ipak strah izbacit ugljikohidrate baš u tolkoj mjeri.

Stiliana
04-12-2012, 11:53
Znam za taj blog, čitala sam ga, imam ga i spremljenog u bookmarksima, odnosno imala sam. Ona je pobornica LCHF prehrane (low carb, high fat). Slažem se u mnogočemu s njom, ima super savjeta i super recepata... al ne znam, mene je ipak strah izbacit ugljikohidrate baš u tolkoj mjeri.

pa ne znam... meni se ne čine toliko nezastupljenima... ima one recepte za LC kruh, to mi zvuči ful okej. a kako je sve uvjetno rečeno masno, mislim da ne budeš ostala gladna.

pdv
04-12-2012, 12:12
Ja sam jedna od tih koja je sklona debljanju i dok se malo opustim to se vidi :503 Uglavno, trudim se jesti više obroka dnevno i to mi nekako najbolje odgovara. Najgore mi je kada radin i kad sam pod presingom pa imam posla i onda skoro i zaboravim jest i naravno navečer se nabacam :facepalm Nije toliko ni stvar da se u tim trenutcima puno debljam jer unos jednog do dva obroka i ne može puno naštetiti uz određeno kretanje već ja osjećam da to nije to. Nije normalno tako funkcionirati i jesti i zato mi je najdraže ovo kada sebe sredim i jedem nekoliko obroka dnevno. Tada nikad nisam gladna i osjećam se super. Najveći problem mi pada doručak jer mislim svako jutro da ću umrit dok jedem i stalno mi se riga. Ali to prođe nakon nekoliko dana kada uvedem taj zdravi način prehrane. Što se tiče hrane koju jedem trudim se da to uvijek bude nešto kuhano, a ne peciva, salame i slično. No, opet nakon nekog vremena dosadi i to pa se vratim nezdravim navikama i tako stalno u krug :zubo Što se tiče slatkiša...tu nemam nekih problema jer nisam toliko luda za slatkim. Znam nekad pretjerati ali ništa strašno.

Kod rekreacije uvijek gledam da je to i neka zabava za mene i da se osjećam dobro. Teretane ne volim i tamo se ne osjećam nešto dobro iako nisu loše radi sprava i kombinacije vježbi snage uz cardio. Ponekad znam vježbati uz neki video tipa Jillian ali mi je najdraža aktivnost vani. Obožavam trčanje ili brzo hodanje i tu se baš skroz ispušem i opustim. Ljeti plivanje, a plažu uglavnom rijetko koristim za sunčanje i izležavanje stoga i idem pred večer da se isplivam i riješim negativne energije nakupljene tijekom dana. Sada po ovoj hladnoći najviše šetam i nekako je ovo period umanjene aktivnosti.

Ne znam jesam li što izostavila ;)

Stiliana
04-12-2012, 12:16
ja ogladnim u roku od tri sata nakon što jedem :zubo... tako da ne mogu zamislit da jedem jednom ili dvaput dnevno, a kad se dignem rano ujutro, prvo mi zacvili želudac :zubo

zapravo se čudim kako nemam sto kila natučeno do sad :kava

pdv
04-12-2012, 12:26
Vjerojatno stvar navike. Meni je taj jutarnji obrok grozan ali kad se naviknem bude podnošljiv. I to uglavnom pahluljice jer mi intenzivni mirisi smetaju ujutro.

A, dosta ima tu i genetike i te sklonosti debljanju. Jednostavno, neki ljudi mogu jesti što hoće i uvijek će biti vitki dok neki baš trebaju paziti ako žele imati normalnu kilažu. Ali što se mora nije teško. Ne shvaćam sad to toliko tragično kao neke žene. Ne znam, netko ima problema s prištićima i kožom, a ja nikad nisam imala s tim problema i na tome sam zahvalna :D Dok s variranjem kilaže imam ali to je uvijek u 5 kg jer se brzo trgnem ;)

SarajkaDjevojka
04-12-2012, 13:04
I ja ujutro mogu samo nešto lagano pojesti ako baš moram.Inače izbjegavam i popijem kavu ili sok od narandze.Tek poslijepodne je moje vrijeme za hranu :D

zlatna ribica
04-12-2012, 13:26
Doručak je najvažniji obrok :mardar

Stiliana
03-04-2013, 15:42
koga zanima, stranica s 'mršavim' receptima skinny taste:

http://www.skinnytaste.com/

za svako jelo imate relativno precizan sastav (koliko proteina, koliko UH itd.) i koliko kalorija što je uvijek korisno za znati :)

nisam ništa probala, ali budem, moram to malo bolje proučit ...

Stiliana
02-05-2013, 21:24
ajmo malo motivacije prije ljeta:

http://25.media.tumblr.com/3414083c7991c6c8d333f8093646230e/tumblr_mgs5pcmLDN1rkhmxro1_500.jpg

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m33u289PfN1r9cqm9o1_500.gif

http://25.media.tumblr.com/0ded2c1a6eed95c06c2bbbbefd494d36/tumblr_mkffdmbHRl1s574foo1_500.png

Stiliana
02-05-2013, 21:26
obroci poslije treninga:

http://25.media.tumblr.com/0c470ee09b65fb254a083c089d134663/tumblr_mlc11qMTPI1sot2n2o1_500.jpg

caporegime
02-05-2013, 22:05
umjesto teoretiziranja da vas vidim na nasipu, izbečenih očiju od višekilometarskog trčanja.

ogledalce
02-05-2013, 22:17
kakvo trčanje i teretana,fitnes,
motiku u ruke i kopanje,košenje trave svako 3 dana,i fala bogu ni kilaže ni sala,,,mirna sam
i svaki dan malo pješačiti na sladoled, i to je to,,

Stiliana
02-05-2013, 22:17
umjesto teoretiziranja da vas vidim na nasipu, izbečenih očiju od višekilometarskog trčanja.

pa i možeš me vidjet... bar dvaput tjedno... jedino ne znam jesu li mi oči izbuljene... vjerojatno se i ne vidi od klonuća ka majci zemlji.

Humphrey
02-05-2013, 22:35
kakvo trčanje i teretana,fitnes,
svaki dan malo pješačiti na sladoled, i to je to,,

Sa ovim se slažem.

caporegime
02-05-2013, 22:55
pa i možeš me vidjet... bar dvaput tjedno... jedino ne znam jesu li mi oči izbuljene... vjerojatno se i ne vidi od klonuća ka majci zemlji.

iskreno. nisam naišao na takve primjerke. znači naletim na umiruću džogericu to je onda stilijana, jel?

Stiliana
02-05-2013, 22:57
iskreno. nisam naišao na takve primjerke. znači naletim na umiruću džogericu to je onda stilijana, jel?

100%
u crno-rozom... :pink ne moš falit nikako.

pdv
02-05-2013, 23:40
100%
u crno-rozom... :pink ne moš falit nikako.

ovo je i moja obleka :pink ili plavo crno :D

Opet sam počela s trčanjem sad kad su ovako lipi dani..koji dobar osjećaj nakon zimkog sna :cheer

caporegime
03-05-2013, 09:11
a ako naletim na više crno rozih?
pa ne mogu od jedne do druge, mislit će džogeri da sam nastran.
mogli bi me uzeti na zub trkači-šarlatani koji operiraju po nasipu u želji da privuku ženske poglede pa im se ja učinim laka meta za postizanje statusa bad boy.
šta ako me zbog tebe istuku?

Stiliana
05-05-2013, 12:01
ovo je i moja obleka :pink ili plavo crno :D

Opet sam počela s trčanjem sad kad su ovako lipi dani..koji dobar osjećaj nakon zimkog sna :cheer

:bighug

super, bit ćemo si potpora :love

je, baš je super, jedino ovdje na nasipu ima BRDO komaraca i mušica... ajd za mušice, ali komarci nisu normalni. staneš se rastegnit samo slijeću ko ludi... a ogavni su stvarno.

ja prijavljujem trk prekjučer, prvi put da sam trčala cijli sat vremena nakon dugog perioda lakšeg otpora i ljenguženja... cca 6 km... jedan dio otrčan baš ono s noge na nogu, ali ipak nije hodanje. od pola sata fakat nema ništa... nažalost.

Stiliana
05-05-2013, 12:05
a ako naletim na više crno rozih?
pa ne mogu od jedne do druge, mislit će džogeri da sam nastran.
mogli bi me uzeti na zub trkači-šarlatani koji operiraju po nasipu u želji da privuku ženske poglede pa im se ja učinim laka meta za postizanje statusa bad boy.
šta ako me zbog tebe istuku?

trkači šarlatani :rofl

ma neće te nitko istuć... ti si najjači i naj bedbojastiji od svih :zubo Mislim, ne moraš mi prilazit, samo digneš ruku i pozdraviš: - za dom.

ogledalce
07-05-2013, 10:22
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/944743_374697995983515_1717257478_n.jpg

Stiliana
09-05-2013, 10:09
prekjučer BFMB, jučer trk :juhu

eto kakav trening... skakutav i aeroban :de

Stiliana
13-05-2013, 07:34
http://24.media.tumblr.com/75c119c41071e9cc56fb38934ee56ca0/tumblr_mjgwivpZo41rvbvbgo1_500.gif

:D

zlatna ribica
13-05-2013, 10:04
Jučer ja krenula sa 30DS, pa da baš vidim kolko ću dana izdržat :D

:cheer

Stiliana
13-05-2013, 10:59
Jučer ja krenula sa 30DS, pa da baš vidim kolko ću dana izdržat :D

:cheer

jeej, izdržat ćeš svih 30... :cheer

zlatna ribica
13-05-2013, 11:01
jeej, izdržat ćeš svih 30... :cheer

Nisam još nikad... uvijek prestala nakon 3-4 dana :skartoc

Stiliana
13-05-2013, 11:03
Nisam još nikad... uvijek prestala nakon 3-4 dana :skartoc

je, ali možeš, vidjet ćeš, radi koliko možeš, samo nemoj odustajat. i meni je na početku bilo teško pratit, ali kad kad počneš nabijat formu bit ćeš sva ponosna na sebe.

Stiliana
14-05-2013, 20:01
za ribu:

http://25.media.tumblr.com/9ecf36d85d40bfc4f2b67de679d0113b/tumblr_mmr10g2gc11rwds8ko1_500.jpg

Humphrey
14-05-2013, 20:40
Ne sviđa mi se ovo, pa ljudi opustite se, čemu briga,čemu stres,ionako nas sve čeka lijes.

Jedite, pijte,uživajte.

http://4.bp.blogspot.com/-ctWSvOeOMb4/URpFx3AuqoI/AAAAAAAAABY/uu2G4UoWf34/s1600/ecard+on+diets.jpg

Stiliana
14-05-2013, 20:57
jedenje i uživanje me i dovelo tu gdje jesam :cry

Humphrey
14-05-2013, 21:01
Smanji unos hrane,povećaj unos alkohola. Opet ćeš doći u formu.

http://cdn.someecards.com/someecards/filestorage/liquid-cleanse-alcohol-weekend-ecards-someecards.png

Stiliana
17-05-2013, 15:14
nikad ne pijem alkohol ;)

http://25.media.tumblr.com/74b613023bacb76db8aa8a22e5e1ddd8/tumblr_mmxz2aAAl51rzucxyo1_500.jpg

:love

Stiliana
17-05-2013, 15:22
nisam apdejtala svoj raspored... trčanje 7 km, knepo X, trčanje 8 km i danas opet trk :ples

upale mišića više nema nikakve, što je loše. fali mi valjda vježbi snage :cry

nadam se da vas moja muka inspirira i da ćete me pratit na mome putu koji će se na kraju sumirat s 'htjela je izgledat kao irina shayik, a završila ko christiano ronaldo' :cerek

Stiliana
18-05-2013, 21:07
http://25.media.tumblr.com/868b4992a0cb0ffcbb3bda4c91cd7962/tumblr_mn0ar33LGl1rgpdvso1_500.jpg

sad vidite zašto su obični trbušnjaci nedovoljni...

caporegime
19-05-2013, 18:14
nisam apdejtala svoj raspored... trčanje 7 km, knepo X, trčanje 8 km i danas opet trk :ples

upale mišića više nema nikakve, što je loše. fali mi valjda vježbi snage :cry

nadam se da vas moja muka inspirira i da ćete me pratit na mome putu koji će se na kraju sumirat s 'htjela je izgledat kao irina shayik, a završila ko christiano ronaldo' :cerek

nadam se da ne mjeriš kilometre metodom kojom bandić uračunava sklekove.......

Stiliana
21-05-2013, 09:23
niš se ti ne sekiraj :bokic

Stiliana
24-06-2013, 12:54
jedan odličan YT channel s vježbama kakve vam god padnu na pamet:

http://www.youtube.com/user/FitnessBlender?feature=watch

pošto dolaze užasne vrućine neću više radit plyometric trening, nego samo vježbe snage, trčanje i kenpo (i to sumnjam da ću radit jer ću radije ić trčat vani, nego se doma kuhat, tako da će plyo i kenpo čekat jesen).

ovo bi moglo zanimat cure:

http://www.youtube.com/watch?v=_7fHGwLS8Y0

http://www.youtube.com/watch?v=3WHiONLTPlE

nema na čemu :zubo

Stiliana
10-01-2014, 11:56
http://www.youtube.com/watch?v=4_KhMBLVX1I

Stiliana
16-01-2014, 10:14
tko se odrekao mlijeka i mliječnih proizvoda, evo video kako napravit kokosovo mlijeko (slično se radi i mlijeko od badema):

http://www.youtube.com/watch?v=aifq0ghShIo

Stiliana
18-01-2014, 19:29
https://24.media.tumblr.com/a7a68bf62837f6284c8dade44714906e/tumblr_mz90eqqCh21sz59s2o1_500.png

https://31.media.tumblr.com/62bb3d3fdea23ca73cd915e4cf66f5de/tumblr_mz8yn0AoyC1sz59s2o1_500.png

https://24.media.tumblr.com/c998eeb90e0919d26fadebb13ea548db/tumblr_mz5cljseak1sz59s2o1_500.png

Stiliana
18-02-2014, 16:32
http://www.youtube.com/watch?v=lAV0M3Qeyo0

Stiliana
18-02-2014, 16:39
https://24.media.tumblr.com/f4114b70233c2da21567b34a2facf326/tumblr_n173z2b8gq1r4gq72o1_500.jpg

:smijeh

Stiliana
20-02-2014, 15:35
http://www.youtube.com/watch?v=fEvFN14fs5c&list=PLsCchd9VCbYS2-46ZKOwI0GHN000nLSFO

ukratko, klonite se glupih sprava :)

Stiliana
20-02-2014, 15:38
http://www.youtube.com/watch?v=BSm7g1zdhl8&list=PLsCchd9VCbYS2-46ZKOwI0GHN000nLSFO

kako napravit super zdravu pizzu na kori od tortilje (od smeđe riže).

imam negdje i recpet za tijesto s tikvicama, ali to drugom prilikom :)

Stiliana
20-02-2014, 15:43
prava piramida zdrave prehrane:

http://crossfitindestri.com/wordpress/wp-content/uploads/2014/02/real_food_pyramid-960x1024.jpg

Stiliana
21-02-2014, 08:57
https://31.media.tumblr.com/94c3941e20c7337e1fdece46ea48bcba/tumblr_n1049iG4sW1sz59s2o1_500.png

https://24.media.tumblr.com/ecb17de499ee2a40031a5595ece55f3a/tumblr_n0ovxv2btp1sz59s2o1_500.png

Stiliana
21-02-2014, 09:07
https://31.media.tumblr.com/9f9ca035059aa12202d8c77914b29df7/tumblr_n0htoxFbdU1shc7f8o1_500.jpg

malo nepotpuno, jer npr. proteine iz graha se može iskoristit jedino ako se jedu uz žitarice npr. kukuruz....

Stiliana
01-03-2014, 13:11
https://31.media.tumblr.com/b5aa0dd35b5123157b61576d27009fb1/tumblr_n1i5qb6FxF1sz59s2o1_500.png

Stiliana
05-03-2014, 08:54
https://31.media.tumblr.com/a90f22ae24154575be2a4ebfe00bd608/tumblr_n1iap7TDtu1sz59s2o1_500.png

sagitarius
06-03-2014, 19:54
prava piramida zdrave prehrane:

http://crossfitindestri.com/wordpress/wp-content/uploads/2014/02/real_food_pyramid-960x1024.jpg

Sjajna slika.
Mislim da je ne treba diskutirati jer je prejasna od baze ishrane pa do samog vrha.
Negdje sam vidio sličnu stvar i koliko me sjećanje služi to je to...
Zaista odlična stvar.:)

Stiliana
07-03-2014, 19:20
jest, dobra je, samo mi nije najjasnije što voće radi poviše maslaca i mas. ulja. Ja ga ipak pojedem puno više od toga :014

statičke vježbe snage:

https://31.media.tumblr.com/1a1f4e37f2b9667aa8cbd7ea79f30e76/tumblr_n1ibwrD7E21sz59s2o1_500.png

Stiliana
07-03-2014, 23:50
http://www.youtube.com/watch?v=arC5ARHyfMs

RockyMarciano
09-03-2014, 21:40
"Noćima ne spavaš, a mnooogo si jak...." Klasik.

http://www.youtube.com/watch?v=ZD_dhMSlygY

Stiliana
11-03-2014, 12:11
@rocky - :rofl :smijeh

jedan sjajan video o usporavanju metabolizma:

http://www.youtube.com/watch?v=4TnW7pb0A_o

joana
18-06-2014, 12:58
Ja najbolje prođem kada hodam što više mogu, svugdje idem pješice i koji puta plešem po kući i po sat vremena, ni ne skužim. Uglavnom sve gdje mi brzo prolazi vrijeme mi je učinkovito, nisam tip za teretanu. Ali i obične vježbe za noge i trbušnjake napravim, to se potrudim i potrpim nekako, 15 min na dan je sasvim dovoljno. Ono što mene muči zapravo nije toliko pitanje linije već moj osmijeh. Zubi mi nisu savrseni i zanima me da li se s ljuskicama može postići efekt ravnijih zubi i koliko je to isplativo raditi... zna li netko ili je li cuo za http://it.dentalcentarb2.com/ ili http://www.croazia-dentista.it/ tamo je bila frendica, ali pšostavljala si je implantate.... je li možda to bolje od ljuskica??? zna li itko?

Anabella
08-02-2016, 15:16
Pozz ljudi :) hm... prirodni lijekovi... pa ovako, zasigurno za sve probleme sa zdravljem i bolestima ima lijekova u prirodi.. pa eto... znam da na primjer nevenova mast liječi dosta toga, kao što su opekline, probleme s venama (http://www.poliklinika-mester.hr/vene/) itd... za vene je još dobra i mast divljeg kestena, noge tuširati naizmjenice sa toplom pa s hladnom vodom, odmarati ih na povišenom, neki jastučić pod njih tako nešto :), također je mast od gaveza odlična za proširene vene :) ! Eto znam dosta o tome... ne pitajte zašto :D !

caporegime
10-02-2016, 11:52
Pozz ljudi :) hm... prirodni lijekovi... pa ovako, zasigurno za sve probleme sa zdravljem i bolestima ima lijekova u prirodi.. pa eto... znam da na primjer nevenova mast liječi dosta toga, kao što su opekline, probleme s venama (http://www.poliklinika-mester.hr/vene/) itd... za vene je još dobra i mast divljeg kestena, noge tuširati naizmjenice sa toplom pa s hladnom vodom, odmarati ih na povišenom, neki jastučić pod njih tako nešto :), također je mast od gaveza odlična za proširene vene :) ! Eto znam dosta o tome... ne pitajte zašto :D !

sudjeluješ u raspravi ili se reklamiraš? nije da je ovo drugo zabranjeno ali čisto da znamo

Grunf
10-02-2016, 13:12
Pa ne bi se onda reklamirala s proširenim venama nego s proširenim bokovima npr. :D

sagitarius
23-02-2016, 15:31
Pored izbora zdrave i kavlitetne hrane kretanje na zraku, te što duži boravak vani, pa makar i u šetnji, osim što regulira tjelesnu težinu, regulira i opće zdravstveno stanje.
Ne treba stoga udarati u neke dijete i od njih očekivati čuda ukoliko nisu ukomponirane sa fizičkim kretanjem ili vježbanjem što ovisi od trenutnog zdravstvenog stanja osobe koja želi da brine o svom zdravlju.

sagitarius
26-02-2016, 14:39
Zgodno je učitati aplikaciju "pedometar" u vaš mobilni telefon, koja broji korake koliko ste ih napravili u nekoj šetnji, pa ako aplikaciju personalizirate tako da unesete vaše godine, težinu i dužinu koraka, tada vam aplikacija broji koliko ste izgubili kalorija, kojom ste se brzinom kretali i koliko ste kilometara - milja prešli.
To imate na dnevnoj razini, ali jednako tako imate i tjedne zbirne rezultate i konačno mjesečne.
Zgodno je očitati da ste recimo na kraju mjeseca potrošili šetnjom ili đogingom 15.000kcal ili da ste prešli 150 km...sjajna stvar i za one koji se održavaju, a posebice za one kojižele skinuti neki kilogram viška.

sagitarius
09-03-2016, 16:01
Kada govorimo o pedometru- brojaču koraka, svakako treba istaknuti da brzi hod ima učinkovitije djelovanje na cjelokupni organizam od trčanja.Smatra se da odrasla osoba od 20 do 50 godina starosti dnevno treba da napravi oko 10 tisuća koraka, dok oni stariji treba da naprave između 6 i 7.000 koraka.
Nije to tako jednostavno kako se čini, jer računica pokazuje da osoba koja radi sjedeći posao i ide na posao automobilom napravi dnevno jedva 1500 koraka, uz uvijet da nakon posla ne šeta ili naprosto iza ručka legne da se odmori.
U Japanu je velika potražnja za preciznim pedometrima koji se nose ili na ruci ili za pojasom.
Japanci ne hodaju kako bismo to pomislili, ništa posebno, jedino što su statistički bolje podkrijepljeni pa tako kaže se da prosječan japanac napravi svaki dan između 3 i 5 tisuća koraka.

Takođe sam uređaj ili aplikacija djeluju stimulativno da se čovjek što više kreće kako bi napravio što više koraka i tako sam sebe nekako nadmašio, ali nadmašio i prijatelja koji ima svoj pedometar.
Sve to pogoduje zdravlju krvožilnom sustavu i općem kvalitetnom osjećaju kondicije i relaksiranosti, posebice ako šetnja postane vaša svakodnevna navika.

sagitarius
14-03-2016, 15:06
Pored pedometra kao danas neizostavnog dijela vašeg stajlinga u slobodno vrijeme, nezamislivo se kretati u tim relaksirajućim šetnjama bez kvalitetnih slušalica preko kojih slušamo omiljenu glazbu.
Kako znamo, vrijeme mp3 uređaja je već postalo prošlost, a od naših mobilnih ljubimaca očekujemo osim što će nam brojati korako i bilježiti sve pripomenute statistike da nam i svira.
Vrlo je bitno znati da preglasna glazba oštećuje sluh tako da i o tomčimbeniku vodimo računa da se ne dogodi kako mi u Bosni kažemo : dobiješ na most, a izgubiš na ćupriji.
Ukoliko me pokušate osporiti prometnom bukom ili uličnim fonom, radi kojeg dižete glazbu na deseti podiok vašeg plejera, tada zasigurno ne šetate pravom rutom.
I na kraju mislim da ne treba posebice priopominjati da je obuća u kojoj šetate možda i najbitnija u cijeloj ovoj prići, jer osim što, kako to svi znamo, treba da bude udobna, ona treba da zadovolji i uslove terena kojim šetate.
Bitno je znati da ukoliko je podloga tvrđa, obuća treba da bude mekša.
I na samom kraju, u ljetnom periodu u ovisnosti od rute kojom se krećete, razmotrite, možda je onim travnatim dijelovima i dijelovima terena sa prirodnom podlogom bolje ići bos.

ZGabriel
15-03-2016, 15:10
dr. sagi has spoken. :cheer

Vrlo je bitno znati da preglasna glazba oštećuje sluh tako da i o tomčimbeniku vodimo računa da se ne dogodi kako mi u Bosni kažemo : dobiješ na most, a izgubiš na ćupriji.
Ukoliko me pokušate osporiti prometnom bukom ili uličnim fonom, radi kojeg dižete glazbu na deseti podiok vašeg plejera, tada zasigurno ne šetate pravom rutom.

ja volim (pre)glasnu glazbu. u busu, u šetnji, dok kuham, peglam...

sagitarius
16-03-2016, 16:22
dr. sagi has spoken. :cheer

ja volim (pre)glasnu glazbu. u busu, u šetnji, dok kuham, peglam...

Općenito to sa (pre)glasnom glazbom u slušalicama je problem koji zasigurno malo po malo najeda kvalitet sluha i kvari tzv psofometrijsku krivu, koja prikazuje dijagram osjetljivosti ljudskog sluha prema određenim frekvencama, koje su izražene u decibelima dB.

Sluh progresivno slabi usljed permanentno prisutnih zvukova različitih frekvencija upravo što posjeduje glazba koju preglasno slušamo, što znači da "starenje sluha" ne ide svojim prirodnim tijekom, kada se prirodno gube neke visoke frekvencije - jednostavno čovjek ih više ne čuje, zbog svojih godina i prirodnog starenja, dok u slućaju slabljenja sluha usljed preglasnog slušanja glazbe zahvata širok spektar tonova- frekvencija, koje se slabije mogu percipirati, pa čak u ekstremnim slučajevima ide do pada sluha i za 60 dB po svim frekvencijama.

No stvari nisu toliko crne ukoliko je to samo toliko glasno, da ipak možemo čuti ako nas netko nešto pita.
To tada nije toliko strašno i tu je uho ušlo u adaptibilni opseg kojeg može kompenzirati.
Međutim, jako je mala razlika između spomenutog slućaja i slućaja kada uopće ne čujemo svoju okolicu.

zlatna ribica
13-04-2016, 19:48
Na noge ljenčine :cheer

http://www.youtube.com/watch?v=1Pc-NizMgg8&nohtml5=False

Grunf
13-04-2016, 22:09
Na zapovijed Ribice. :D

Ja krenuo u teretanu i na kosaricu. :D

mirv
24-04-2016, 17:54
Dobrodošli na temu :cheer

Ako želite smršaviti, učvrstiti svoje tijelo ili samo održavati vitku liniju potrebno je redovito i marljivo vježbati. No, skloni smo koristiti se različitim isprikama kako bi to vježbanje vješto izbjegli, a nedostatak vremena samo je jedan od uobičajenih razloga.

Vježbate li ili ne, redovito ili ne, šta vježbate, šta bi voljeli, u kakvoj ste formi, razne vrste vježbanja, savjeti za mršavljenje i debljanje itd...

Ne treba nikakva tjelovježba, ne treba nikakva dijeta, treba samo jesti normalnu, laganu hranu koja ne sadrži umjetni šećer, smeća tipa McGovnards, prženo svinjsko meso i hrpu masti i tijelo će samo održavati odgovarajuću težinu i zdravlje. Dok to saharozno bijelo smeće nije ušlo u industrijski proizvedenu prehranu nitko nije bio debela hrpa sala nego su svi bili mršavi a ako još uz to netko želi mišiće onda neka nađe nekakav posao, neka odvoji pola sata za neki rad u vrtu, dvorištu, možda i ta teretana, ali bez normalne hrane nema tu kruha. Osobito dijeta ne će pomoći jer je to tijelu signal da je u opasnosti od umiranja od gladi i nakon unosa hrane će ju odmah uskladištiti izravno u obliku masti u dupe ili oko trbuha da vam spasi život jer tijelo ne zna da je u blizini novi Kaufland s hrpom GMO-a i ljudima-morževima koji plutaju na hoveroundima da bi nekako došli do svojeg masnog, uvoznog čipsa.

Grunf
25-04-2016, 13:01
Treba naravno paziti na prehranu, ali i s najboljom prehranom se trebaš rekreirati da izbaciš iz sebe loše stvari i da ti tijelo prodiše.

kiša
14-11-2016, 12:25
U blizini Mostara ima selo Goranci, 16 km od grada, malo selo. jedan od poslovnim ljudi Emir Ćorić zaljubljenik u svoj rodni kraj napravio je pravu etno oazu. Njegov restoran pod Jelom s hranom i pićem isključivo iz domaćih proizvoda je iznimno posjećen i danima unaprijed treba rezervirati. Osim restorana na desetke kilometara uređenih planinarskih staza. Sve očišćeno, putokazi, mape, biciklističke staze. Sve je zapravo besplatno, i bicikli.
Najnovija tura za ljubitelje šetnje u prirodi je zapravo stari put od naselja Vihovići do utvrde na brdu Planinica ( to je ono di je hrvatski grb obojan ) iz vrimena Austrougarske. Odlično sačuvan put, ne planinarski nego baš uređen kao za svakodnevnu šetnju. Emir je s svojom ekipom napravio nastavak toga puta do Goranaca i njegovog restorana. iz Mostara laganom šetnjom za tri ure ste tamo.
http://www.konobagoranci.com/22-biciklisticko-pjesacka-staza

NorthStand
18-11-2016, 09:57
http://www.youtube.com/watch?v=xz3SZXMKKi8

ovo je životna idila. :zivili

teenager
18-11-2016, 10:14
Spavaš li ti ikad North?

NorthStand
18-11-2016, 10:38
ne, često se budim, imam loš san. :D

ali u tjednu, barem jedan dan se dobro naspavam, pošto nemam puno privatnih obveza stignem dosta tamburat po internetu. :kez

nemojte biti ljubomorni, i vi ćete jednog dana moći tako, kad budete u mirovini. :rofl

NorthStand
18-11-2016, 10:52
Spavaš li ti ikad North?

i znaš zašto ti se čini da ne spavam, zato jer na ovom forumu ima malo korisnika, pa onda samo moje poruke ostaju, a pošto ove ostale pičoke i pičokani ne pričaju ništa onda imaš dojam da sam stalno budan.

stvar je da je malo sugovornika ovdje, i onda moje poruke stalno dominiraju na vrhu stranice, kao Šarić ispod obruča. :D

kiša
15-02-2017, 14:27
Zanimljiv putopis, neobična energija mlade žene (znakovitoga imena ;) ), hrabrost i pustolovan duh koji ju vodi prema njenom doživljaju ispisane su prekrasne stranice života , čista energija :)
http://www.vecernji.hr/media/images/2016-47/bora_nnn_pan_181116.jpg

“Ljudi su zanimljiva bića, svemu se čude, smiju i izruguju sve dok ne shvate da je ono čemu su se smijali zapravo moguće. Gdje bi nam svima bio kraj kad bi svi uporno radili na tome da postanu bolje osobe i rade na ostvarenju vlastitih snova i planova umjesto što jedni po drugima prosipaju mržnju."..
http://www.vecernji.hr/putovanja/jela-sam-skorpione-i-spavala-kraj-ceste-a-u-iranu-su-me-i-priveli-1129967

kiša
07-03-2017, 13:58
HPD Pločno organizira opću planinarsku školu
http://www.dnevnik.ba/sites/default/files/styles/dnevnik__840x470_/public/novosti-slike/planinarskaskola2017.jpg?itok=q6s9X_PJ
Hrvatsko planinarsko društvo PLOČNO organizira drugu po redu opću planinarsku školu koja će omogućiti polaznicima da steknu znanja i vještine potrebne za uspješno i sigurno planinarenje. Opća planinarska škola osnovni je oblik obrazovanja planinara
Hrvatsko planinarsko društvo PLOČNO organizira drugu po redu opću planinarsku školu koja će omogućiti polaznicima da steknu znanja i vještine potrebne za uspješno i sigurno planinarenje. Opća planinarska škola osnovni je oblik obrazovanja planinara. Polaznici stječu znanja o kretanju i boravku u planini, opasnosti u planini, upoznavanju sa tehničkom opremom, prvoj pomoći, a završena Planinarska škola uvjet je za upis u škole i tečajeve iz planinarskih specijalnosti (alpinističke, športsko-penjačke, speleološke, vodičke).

Planinarska škola namijenjena je svima koji žele početi planinariti, a nemaju previše znanja i iskustva, ali i planinarima s iskustvom koji žele proširiti svoje znanje i vještine. Svi ste dobrodošli: veliki i mali, stari i mladi. Predavači u školi biti će iskusni planinari i gorski spašavatelji te stručnjaci iz područja speleologije, alpinizma, meteorologije i orijentacije. Teme koje će se obrađivati u školi propisane su pravilnikom Planinarskog saveza Herceg Bosne o osposobljavanju planinarskih kadrova.

Termin škole – početak od 16. ožujka 2017. u 19:00 sati u prostorijama društva

Trajanje: Cca 2 mjeseca

Cijena: 20 KM. Svaki polaznik dobiva skriptu iz osnova planinarstva i zamku (uže). U cijenu nisu uključeni troškovi prijevoza na izlete.

Uvjeti za upis:

•najmanje 15 godina starosti (za maloljetne polaznike potrebna je pisana suglasnost roditelja)

•članstvo u HPD Pločno (više o učlanjenju na prvom predavanju)

•dobro psihičko i fizičko zdravlje

Planinarska škola je podijeljena u dvije cjeline:

Teorijski dio: predavanja koja se održavaju četvrtkom u 19:00 u prostorijama društva (zgrada Branitelja)

Praktični dio: izleti i vježbe koje se izvode tijekom vikenda na planinama u okolini Oštrc, Zavelim, Radovanj, Čvrsnica, Vran… . .

Po završetku škole polaznici pristupaju ispitu. Uvjet za pristup ispitu je sudjelovanje na barem 70% predavanja i na barem 4 dana izleta. Nakon uspješno položenog ispita polaznik dobiva diplomu Planinarskog saveza Herceg Bosne. Za sva dodatna pitanja pišite na hpd.plocno.posusje@gmail.com ili nazovite 063/480-974 (Žaklina Ivanković). Molimo sve zainteresirane da se prijave što prije radi lakše organizacije. Minimalni broj polaznika je 10.

Prijaviti se možete do 14. ožujka 2017. godine tako što ćete popuniti formular koji se nalazi ovdje.

Dnevnik.ba
http://www.dnevnik.ba/vijesti/hpd-plocno-organizira-opcu-planinarsku-skolu

Puntar2.0
06-04-2017, 20:10
Di nestade drill instructor zlatna ribica?:kez

Jel' koristite sunce, skacete na bike, joggiranje.....?

Sekstant
06-04-2017, 22:31
Ranon zoron triba dizati mriže, bez winca naravno. Jes da malo pate leđa, ali su zato ruke granitne. A jačaju se i nožni mišići jerbo triba držati ravnotežu. Popodne djir po brigu, moreš i u šparoge jer je sezona. Pridvečer nadi parangal i utopi ga. Dok čekaš da ga digneš ako je vrime moreš i na sviću. Eto ti dobra vježba a ponešto će uletiti i u pijat ;). Pa se zdravo i nahraniš (odnosno prodaj ribu -kupi mesine hehe :D

Puntar2.0
07-04-2017, 22:46
Tako velis, kombinirati ugodno i koristno.:kez Jesu to tvoje sparoge, ili krades tudje?:kez

Sekstant
12-04-2017, 20:23
Čuj Indijanca, da jesu li moje ? :D . Ko prvi , njegovo ;) . A plus toga u mene je zemlja mahon obrađena šta će reći da nema šparožine :D

Nego, da se pohvalin ;). Od jutros B-) :

http://i64.tinypic.com/11udgtw.jpg

Grunf
13-04-2017, 10:44
To si na prst ulovil? :D

Škarpina, Kovač, Brancin i Orada? Jesam li pogodil? :D I jel ovo proviruje Grdobina?

Sekstant
18-04-2017, 21:12
S obziron da se odmaraš u jačen ribarskon mistu- očekiva san i bolje ;)

Grunf
18-04-2017, 21:52
Da znas kolko sam ja spari na prst ulovil, drugacijim bi me ocima gledal. :D A i poneku botnicu i sipu sam diga.

Sekstant
18-04-2017, 22:18
U neka bolja vrimena (za ribarstvo naravno) dalo se i živiti od botnic. Opuštanje a još i izbiješ koju kunu....

Grunf
19-04-2017, 08:14
E drugarice, pobigle su iz mora botnice. :D

kiša
27-09-2017, 12:48
http://hms.ba/cudesne-japanke-5-tajni-zena-koje-se-nikada-ne-udebljaju-i-zive-najduze

a onim štapićima i ne mogu pojest veći obrok, umorile bi se :))

Puntar2.0
14-11-2017, 22:51
Jedna priporuka za jednostavnu, neobicnu ali zdravu i ukusnu( bar meni) salatu. Izsickati cikle, izsickati kuhane ili pecene kestene, sve politi sa jednostavnin dressingon (maslinovo ulje, jabucni ocat, sol, papar) i drmaj.

Grunf
06-10-2018, 14:20
Je li netko gledao sad na HRT-u dokumentarac Kolesterol - velika obmana? Jako zanimljivo. Ukratko, masti i kolesterol ne izazivaju bolesti krvožilnog sustava nego šećer i sjedilački način života tj. naše slabo kretanje.

Eskel
06-10-2018, 14:33
Kad mediji dijele savjete o zdravom životu, pa jedni kažu da je to opasno a opet neki drugi tabloid, časopis kaže potpuno suprotno. Samo ih pratit više i vidjeti ćeš velike kontradiktornosti.

Grunf
07-10-2018, 20:19
Pričalo se o tome kako je kolesterol dospio na listu narodnog neprijatelja i tko ga je osudio, od farmaceustkih kompanija, do tvornica šećera i kako su znanstvene studije koje su potvrdile štetnost kolesterola financirane od farmaceutskih kompanija koje proizvode statine, lijekove koji snižavaju kolesterol. Pričalo se o manipuliranju istraživanja i studija koje obavezno izbacuju podatak da su Francuzi narod koji ima najveću razinu kolesterola, a najmanje infarkta od svih drugih.

Odličan dokumentarac, preporučujem svakome da ga pogleda. I ja sam stalno slušal o dobrom i lošem kolesterolu, ali ovo mi je dobrodošla novina.

Puntar2.0
08-11-2018, 12:52
Liječnici u Škotskoj kao „lijek“ pacijentima propisuju boravak u prirodi

U eri sveopće tehnologije i konstantne prisutnosti u virtualnom digitalnom svijetu, zbog odvojenosti od prirodnog okruženja došlo je do razvoja niza bolesti. U skladu s tim na otoku Shetland u Škotskoj liječnici su odlučili oboljelima od kroničnih bolesti propisivati boravak u prirodi kao „lijek“.

Nacionalni zavod za javno zdravstvo Škotske zajedno s Kraljevskim društvom za zaštitu ptica (RSPB) udružilo se u akciji promoviranja „Recepata prirode“. Liječnici u toj regiji sada službeno svojim pacijentima propisuju provođenje više vremena u prirodi.

Od smanjenja kardiovaskularnih bolesti, hipertenzije, velikog stresa, visoke agresivnosti i pretilosti, ova metoda može se koristiti i za liječenje dijabetesa tipa 2 ili depresije tijekom oporavka od operacija, a iznova je dokazano kako to pomaže protiv anksioznosti. Plus, to je besplatno i svima lako dostupno.

Šetnja od oko 90 minuta u prirodi daleko je bolja za ljudski organizam, posebice mozak, u odnosu na šetnju urbanim područjima. To se prije svega odnosi na probleme s depresijom.

Ovom metodom pacijente se želi vratiti u prirodu kako bi se ponovno približili svijetu iz kojeg se uz svu tehnologiju i širenje gradova većina ljudi odvojila.

http://tribun.hr/lijecnici-u-skotskoj-kao-lijek-pacijentima-propisuju-boravak-u-prirodi/

Grunf
23-01-2019, 20:13
:D

http://scontent.fzag1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/50616253_10214245558035990_7880657460741013504_o.j pg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=scontent.fzag1-1.fna&oh=5af38c7c2c2ddb3b4ccf66d63bd1624f&oe=5CBBE152

WebZa
17-04-2019, 14:01
hahahahaha