PDA

Pogledaj Full Version : hrvatski turizam

caporegime
24-05-2011, 16:42
http://www.vecernji.hr/vijesti/srusen-mit-jadran-ipak-jeftiniji-konkurenata-clanak-291263

Graničar Jozo
31-05-2011, 11:08
Evo jedan zanimljiv časopis vezano za turizam

http://hrcak.srce.hr/turizam

caporegime
29-06-2011, 12:51
http://www.abcportal.info/detaljno.aspx?a=28662&b=6

http://www.abcportal.info/detaljno.aspx?a=28679&b=6

biću pizda ali ovakvi neredi u konkurentskim zemljama mogu samo dobro doći.

NorthStand
29-06-2011, 13:24
Ma kakva pizda, kud sreće da se svi pobiju dolje, manje pravoslavaca, muslimana a više katolika-kršćana, i još k tome turisti neće ić k njima nego k nama. Pa di ćeš bolje? Ko da oni na isti način ne razmišljaju, pa i njima bi bilo drago da nam pederi imaju parade svaki dan, pa da i mi radimo antireklamu svoje zemlje i turizma u njoj. Al neće ići, čak nam ni pederi ne mogu pomrsit odličnu sezonu!

Ule
14-03-2012, 21:39
Kada ste vec kod turizma, moze li mi neko preporuciti gdje da pogeldam ponudu prenocista, apartmani hoteli sta god u Crikvenici? Hvala lijepo!

caporegime
14-03-2012, 22:15
e jesi našao di ćeš ljetovat.......
bilo je dovoljno da malo guglaš i.....http://www.google.hr/aclk?sa=l&ai=Cr30FZQphT5KJDYr9sga-wK3pDOuHlNACg9m_qh28-bEJCAAQASDNpscMKAJQg_fW4QRgwIGAgOQMoAGVxorxA8gBAak CUv-q8cPZtT6qBBxP0MUl5AVxBIpO9zxFTwudBsL-sP7wPFP9Nuu3gAWQTg&sig=AOD64_2mYXB0ClguoCSVxq8KwXrJ1kbkTA&ved=0CA0Q0Qw&adurl=http://www.uniline.hr/hrvatska/crikvenica.php

patriot
15-03-2012, 11:32
sta fali crikvi..ja se uvijek dobro provodio..ok,nije vrijeme nesto jer semoze pormijeniti u doslovno pol sata iz suncanog u oblacno..niti imaju plaze i razvedenu obalu,ali za sat i pol si dole i moze provood biti ful ok

caporegime
15-03-2012, 12:41
pa ako već idem potrošiti na nekolik 9odan svoje krvavo zarađene novce onda poželim i nešto više...crikva je u rangu kupanja na jarunu. i tamo zna bit dobro. zna bit dobro i na tuzlanskom jezeru pa opet ne bi išao ljetovati tamo

zaba1111
15-03-2012, 15:08
pa ako već idem potrošiti na nekolik 9odan svoje krvavo zarađene novce onda poželim i nešto više...crikva je u rangu kupanja na jarunu. i tamo zna bit dobro. zna bit dobro i na tuzlanskom jezeru pa opet ne bi išao ljetovati tamo

Kao npr.? Meni je daleko najboje u Makarskoj.

dalton
15-03-2012, 15:12
Kao npr.? Meni je daleko najboje u Makarskoj.
tako je ...forca makarska rivijera

Graničar Jozo
15-03-2012, 19:12
najbolje kupanje: Gradac kroz jutro (09h-12h). inače, doma provedem najbolji godišnji. super mi more na otoku Prviću, na kamenju.

zaba1111
15-03-2012, 20:06
Boljih, ljepših i većih plaža od MAkarske nema nigdi, barem di sam ja bio,uređenost, šetnice, noćni klubovi, kafići, ponuda za mlade , ponuda za stare, jeftinii restorani, skupi, sve ima najbolje.
Ali što je zanimljivo, kako je iz HB Makarska najbliže, iako je najbolje, nije na cijeni jer je najlakše dostupna, onda glupe ocjene kao sami Bosanci, prava stvar je otić negdi dalje, kao Vodice su super... uglavnom meni se s Makraskom ništa ne može uporediti ni u čemu.

Graničar Jozo
15-03-2012, 20:38
vodice su glupost što se tiče plaža. za mene veliko razočaranje.

za noćni život ne znam.

zaba1111
15-03-2012, 21:15
Ponuda za noćni život u Vodicama nije loša, ali je u Makrskoj bolja i jeftinija, Vodice su preskupe.

Graničar Jozo
16-03-2012, 08:14
mene je malo razočarao Hvar, i grad i otok kao cjelina. Od one silne pompe koja se u medijima može gledati očekivao sam mnogo više.

Doduše, bio sam samo 3 dana, ali opet mi je dojam takav kakav je.

Volio bih na Brač otići s autom i malo zvirlati po unutrašnjosti.

NorthStand
19-03-2012, 03:37
Jedino nas on drži na površini vode, da se ne utopimo, al ako podhitno ne pokrenemo gospodarstvo ni on nam više neće bit od pomoći.

dalton
19-03-2012, 15:55
da nema turizma atena bi bila goli kurac sta bi se dalmaciji desilo,,,,,,,,,najveci dio ljudi je zaposlen upravo sezonski u prijevodu skapaje cilu godinu na racun 4 miseca ..govorin za obicne ljude naravno...a da nije toga vezuv bi bija nula bodova prema sranjima koja bi se desila...ljudi su na izmaku i spas upravo traze povratkom u zavicaj mislim vracaju se poloprivredi maslinama i sl nebi li skratili muku zvanu kucni buđet..grad je u totalnom kolapsu i samo ta sezona ga ozivi ko kad mrtvaca ozivljavas s onim elektrodama ..bzzz bzzzz a sta ovi tuljani naptrave kad doju na vlast?dignu pdv ,,,stravicno dobar potez koji ce narvno udrit po malom coviku ka i uvik,,,lupaju kazne inspektorati kao pune proracun a ne kontaju da to se sve privali priko obicnog covika i doje na isto jer da ne lupe u prosjeku po sezoni 10 -15 tisuca kazne kaficima restoranima i sl ovi bi mogli zaposlit 1 covika za to cilu sezonu i opet bi drzava zaradila tih svojih 15 tisuca kuna doprinosa prireza zareza samo sta oni to nekontaju nikako.ovako doju naplate a onda obrtnik da jednome otkaz i optereti ove ostale sta su mu potrebni i tu vraca razliku izgubljenog na kazni,,,,ovako bi zaradili isto i covik bi dobija placu makar 5 miseci a bojin se sta ce bit kad udjemo u ono sranje eu i doju radit poljaci rumunji i bugari za pola manju dnevnicu samo da se mogu kupat i zaradit i njima ce to bit vrh,,,vidices onda nezaposlenosti u dalmaciji

Stonton
19-03-2012, 16:31
Ono sto bih ti ja preporucio jeste da chekiras ovdje apartmani Crikvenica (http://www.hrvatskaapartmani.hr/apartmani-crikvenica.aspx) ja sam prosle godine pronasao sebi preko tog sajta smjestaj u Zadru i ove godine cu u isti ici, sve vidis unaprijed ne mozes da se zeznes ;)
Poz

NorthStand
21-03-2012, 15:28
Dalton, pa jedino šta naši političari znaju napravit, je udarit po leđima "malog čovjeka". Dakle digni PDV, digni porez na imovinu, digni porez na turističku djelatnost, digni cijenu struje, vode, nafte i benzina i da ne nabrajam dalje. Pogledajte samo malo, koliko su nam cijene skočile gore u zadnje dvije godine, a plaće iste ako ne i manje, a NEzaposlenost skoro najveća od samostalnosti! I sad, ne znam na koju foru ti "genijalci" kalibra Čačića i njemu sličnih, misle da će ljudi moć živjet i preživjet kako oni vele "recesijsko vrijeme"?

Turizam nam je jedino što nam u državi valja, i što nam svake godine donosi plus na računu, to je jedina grana našeg gospodarstva i društva koja štima i djeluje kako treba. Sve ostalo, jedna velika nula. Al bez tog ostalog, neće više ljudi moći preživljavat. Evo ja npr imam vikendicu, i primam švabe svake godine i zaradim cirka 10.000 eura. Ali pošto ne radim, a u kući radi jedino mater normalno da to nije neka lova koja ti može jamčit bezbrižnost već samo "pokrivanje godišnjih troškova". Koji su svake godine sve veći, pa tako ni ta ajmo reć solidna lova nije dovoljna. Treba platit osiguranje na kuću, i vikendicu, treba se platit turističku zajednicu porez za turizam. Treba se podmirit kućne režije, gorivo je nenormalno poskupljelo, osiguranje i održavanje auta, prema tome ako mi ovako praktički spajamo kraj s krajem, mogu mislit kako žive oni koji nemaju taj "dodatni izvor prihoda". Turizam nas neće moći vječno vadit iz govana, a ne vidim da ovi naši na vlasti proizvode neku alternativnu zaradu. Dakle da pokreću nekakvu gospodarsku proizvodnju, koja ide više u smjeru izvoza a ne uvoza robe i ostalih životnih potrepština.

dalton
21-03-2012, 16:58
to je to -ukratko prezivljavanje u strahu da sutra neki debil ko onaj talijan ne jebe koga na komandnom mostu i sašije se u hvar ,iscuri nafta i cao sezona a samim time i jedno miljun ljudi u dalmaciji bi bili kruva gladni a proracun bi bija prazan a sta onda ?sta obicni covik da napravi kad kuca doje u godine kad primjer triba napravit krov kuce pa istrest 15 tisuca eura a nemas ih sta onda?sve je postalo prenategnuto i bojin se sta ce bit i neki dan gledan onu emisjiu kod Bilica i one nase kao uspjesne gospodarstvenike i menadjere i covik javno kaze da su napravili masterplan za izlaz iz krize tj za okretanje proizvodnji i izvozu a ne uvozu ali ovi od recim 6 tocaka tog plana prihvatili 2 a u 4 otisli u skroz drugom smjeru i samim time neutralizirali dobro iz ove 2 tocke,,,evo jos nije pocela sezona i ovi su tek dosli na vlast a sta rade?udrili lupat kazne na sve strane,,inspektorati su bili vec 4 put od nove godine i svaki put naplati 1500 do 3000 kn kazne ,na cesti vise presretaca pandurijskih i lasera nego vozila obicnih ljudi a da si neznam kako oprezan jednom ti bude priša pa das gasa i aj bog 4 tisuce kuna ,,onaj jadnik ulija loze udrilo mu 11 tisuca kuna kazne a nema covik lipe i nece da mu oproste kaznu ili da plati u ratama,,,pusti neki kao fol poticaki za turizam i poljoprivredu a kome,,,onaj sta ima mali kafic ili 30 maslina on ce dobit kurac ,,vridi samo za tajkune sa hotelima i 30 000 tisuca stabala maslina a njima i ne triba ,,,,ja se isa prijavit za poticaj da mogu dobit kan za masline jeftinije pa mi je reklo da ako ocu poticaje da moran sam sebi placat mirovinsko 550 kn misecno ako nisam zaposlen ,,pa jebenti mater u picku da radin nebi te ni trazija poticaje u vrijednosti od 1000 kn godisnje za 50 litara ulja,,ispada da bi triba platit 6-7 tisuca kuna da bi dobija malo kana za masline,,to se isplati nekome ko ima 40 000 stabala ili sadnica pa od toga ima veliku korist a meni?nama ostalima koji smo u vecini?kurac od ovce i na njemu zvonce...naplacuju vodu u poljoprivredi 4 puta skuplje nego za kucanstvo ej zamisli koja logika i kojim poticaji ljudima da se bave poljoprivredom tako i turizam ,,ako ces radit hotel s 3 bazena i 200 soba dobijes sve a ako ces ucinit kakav kafic restorancic dobices kura jos ce ti uzest u prosjeku najmanje od 3/4 ukupnog prometa sta radi poreza sta radi kazni zupanije do lokalnih deratora koze ,,,,sad kaze da ce tim hotelima i plaze dat u koncesiju ,,,a prijo moj to bi vam se moglo obit o glavu ako nastavite jer nece vam ovde bit markov trg i neki sitni prosvjedi ode ce vam itnit ciket pod temelje pa da vidis onda kako hotel sa 4 zvjezdicu doje na 1 ..jedino sta ljudi imaju je ta sloboda kupanja ,vatanje ribe su vec sasrali skroz dosli smo u stadij da ti pandur napise kaznu od 700 kn ako te vidi da vatas ribu sa kraja sa udicom ili blinkeron ,,,ooo pali ni za skale i polomili se svi u vladi ...

caporegime
22-03-2012, 11:03
ali dobro...treba reći da makarska rivijera i više nego dobro posluje. uvijek gužva a nije jeftino.
kako je sad navečer u makarskoj?
često se u crnoj kronici znalo vidit kako su neki bih gosti napravili neki +nered, napali nekog domaćeg, izboli, udarili bocom po glavi.....
ja se znam kretat tuda, iako ne baš pomakarskoj, ko mala juga, sve vrvi od prqavoslavno.muslimanskih gostiju iz okolnih držaba.
dobro, dok se kulturno ponaša gost je gost i tu nema spora ali opet bi za svaki slučaj ja napravi jednu malu kaznenu ekspediciju po samim lokalima....
meni je najžalosnije što bi vjerojatno čovjek sa dinamovim dresom bio poslat u komu a sve vrvi od ljudi sa obilježjima želje, sarajeva.....dakle ljudi koji u svojim sredima često vole zazivat jebanje ustaškim majki...

dalton
22-03-2012, 14:41
ali dobro...treba reći da makarska rivijera i više nego dobro posluje. uvijek gužva a nije jeftino.
kako je sad navečer u makarskoj?
često se u crnoj kronici znalo vidit kako su neki bih gosti napravili neki +nered, napali nekog domaćeg, izboli, udarili bocom po glavi.....
ja se znam kretat tuda, iako ne baš pomakarskoj, ko mala juga, sve vrvi od prqavoslavno.muslimanskih gostiju iz okolnih držaba.
dobro, dok se kulturno ponaša gost je gost i tu nema spora ali opet bi za svaki slučaj ja napravi jednu malu kaznenu ekspediciju po samim lokalima....
meni je najžalosnije što bi vjerojatno čovjek sa dinamovim dresom bio poslat u komu a sve vrvi od ljudi sa obilježjima želje, sarajeva.....dakle ljudi koji u svojim sredima često vole zazivat jebanje ustaškim majki...
dobro radi makarska rivijera ali govorin nema to veze s ovim presingom na djep svakog covika sta iznajmljuje apartman ili sta ima neki manji kafic ...njemu je 15 tisuca kn kazne pun kurac s obziron da radi 4 miseca od ta 4,2 su mu udarna ,,,,bosanaca ima koliko oces u 99 posto su pristojni i mogu ti rec dobri gosti ,,nema tu da ce ti doc pa kao cesi i poljaci pit jedno toceno od po litre njih 5 na slamku,,ljudi od zajebancije,,on ce radje doc tri dana i zivit ,jest,pit ko covik nego doc 10 dana pa ko zivotinja gladovat i da mu se smiju mistani...ima ekcesa fala bogu ali ne toliko koliko se to potencira,,,recimo poljaci slovaci i cesi rade puno vise sranja ali se njih tretira kao fol turiste i to neizlazi po novinama a bh razapinju ,,,

caporegime
22-03-2012, 15:01
ja bi dolje čehe i slovake uglavnom vidio u parovima ili kao obitelji.
zar ih ima u skupinama mladih?
dobro ja sam ljetovao prošle godine u tučepima, tamo su svi u obiteljsko-parovnom izdanju

dalton
22-03-2012, 15:36
ja bi dolje čehe i slovake uglavnom vidio u parovima ili kao obitelji.
zar ih ima u skupinama mladih?
dobro ja sam ljetovao prošle godine u tučepima, tamo su svi u obiteljsko-parovnom izdanju
ima i najvise poljaka tako,,prije dvi god su napali zenu sta bukira brodove i dosla ekipa domaca kad kurac,,doletili drotovi i privelo sve domace u stanicu,,,2 dana iza toga isti poljaci izboli tipa nozen,,,sta rec kazna izgon iz drzave ,,,jadni ti smo mi ka i jesmo...

NorthStand
25-03-2012, 23:16
to je to -ukratko prezivljavanje u strahu da sutra neki debil ko onaj talijan ne jebe koga na komandnom mostu i sašije se u hvar ,iscuri nafta i cao sezona a samim time i jedno miljun ljudi u dalmaciji bi bili kruva gladni a proracun bi bija prazan a sta onda ?sta obicni covik da napravi kad kuca doje u godine kad primjer triba napravit krov kuce pa istrest 15 tisuca eura a nemas ih sta onda?sve je postalo prenategnuto i bojin se sta ce bit i neki dan gledan onu emisjiu kod Bilica i one nase kao uspjesne gospodarstvenike i menadjere i covik javno kaze da su napravili masterplan za izlaz iz krize tj za okretanje proizvodnji i izvozu a ne uvozu ali ovi od recim 6 tocaka tog plana prihvatili 2 a u 4 otisli u skroz drugom smjeru i samim time neutralizirali dobro iz ove 2 tocke,,,evo jos nije pocela sezona i ovi su tek dosli na vlast a sta rade?udrili lupat kazne na sve strane,,inspektorati su bili vec 4 put od nove godine i svaki put naplati 1500 do 3000 kn kazne ,na cesti vise presretaca pandurijskih i lasera nego vozila obicnih ljudi a da si neznam kako oprezan jednom ti bude priša pa das gasa i aj bog 4 tisuce kuna ,,onaj jadnik ulija loze udrilo mu 11 tisuca kuna kazne a nema covik lipe i nece da mu oproste kaznu ili da plati u ratama,,,pusti neki kao fol poticaki za turizam i poljoprivredu a kome,,,onaj sta ima mali kafic ili 30 maslina on ce dobit kurac ,,vridi samo za tajkune sa hotelima i 30 000 tisuca stabala maslina a njima i ne triba ,,,,ja se isa prijavit za poticaj da mogu dobit kan za masline jeftinije pa mi je reklo da ako ocu poticaje da moran sam sebi placat mirovinsko 550 kn misecno ako nisam zaposlen ,,pa jebenti mater u picku da radin nebi te ni trazija poticaje u vrijednosti od 1000 kn godisnje za 50 litara ulja,,ispada da bi triba platit 6-7 tisuca kuna da bi dobija malo kana za masline,,to se isplati nekome ko ima 40 000 stabala ili sadnica pa od toga ima veliku korist a meni?nama ostalima koji smo u vecini?kurac od ovce i na njemu zvonce...naplacuju vodu u poljoprivredi 4 puta skuplje nego za kucanstvo ej zamisli koja logika i kojim poticaji ljudima da se bave poljoprivredom tako i turizam ,,ako ces radit hotel s 3 bazena i 200 soba dobijes sve a ako ces ucinit kakav kafic restorancic dobices kura jos ce ti uzest u prosjeku najmanje od 3/4 ukupnog prometa sta radi poreza sta radi kazni zupanije do lokalnih deratora koze ,,,,sad kaze da ce tim hotelima i plaze dat u koncesiju ,,,a prijo moj to bi vam se moglo obit o glavu ako nastavite jer nece vam ovde bit markov trg i neki sitni prosvjedi ode ce vam itnit ciket pod temelje pa da vidis onda kako hotel sa 4 zvjezdicu doje na 1 ..jedino sta ljudi imaju je ta sloboda kupanja ,vatanje ribe su vec sasrali skroz dosli smo u stadij da ti pandur napise kaznu od 700 kn ako te vidi da vatas ribu sa kraja sa udicom ili blinkeron ,,,ooo pali ni za skale i polomili se svi u vladi ...
Mi živimo samo prividno u slobodi, pa oni nas jebu na svakom koraku, država i vlast! Još bi nam i na internet cenzuru uveli, pa jebote to je jedino mjesto gdje se čovjek može pošteno izlajat da ne bude zato prebijen ili priveden! Al pobrinut će se oni, da ni ta "sloboda" ne poživi predugo. Sve u svemu, ne vidim skoro neku svijetlu budućnost, jer život me do sad naučio da uvijek može biti gore. A turizam nam je jedina svijetlost, na kraju našeg mrklog tunela.

NorthStand
25-03-2012, 23:27
dobro radi makarska rivijera ali govorin nema to veze s ovim presingom na djep svakog covika sta iznajmljuje apartman ili sta ima neki manji kafic ...njemu je 15 tisuca kn kazne pun kurac s obziron da radi 4 miseca od ta 4,2 su mu udarna ,,,,bosanaca ima koliko oces u 99 posto su pristojni i mogu ti rec dobri gosti ,,nema tu da ce ti doc pa kao cesi i poljaci pit jedno toceno od po litre njih 5 na slamku,,ljudi od zajebancije,,on ce radje doc tri dana i zivit ,jest,pit ko covik nego doc 10 dana pa ko zivotinja gladovat i da mu se smiju mistani...ima ekcesa fala bogu ali ne toliko koliko se to potencira,,,recimo poljaci slovaci i cesi rade puno vise sranja ali se njih tretira kao fol turiste i to neizlazi po novinama a bh razapinju ,,,

I moje je mišljenje da su nam bolji gosti ovi iz regije, nego ovi što dolaze iz zapadne europe. Previsoko mišljenje imaju o sebi, pa dođu u našu državu s dozom podcijenjivanja prema nama, a to ne volim vidjet kod nikoga a kamoli stranog gosta. Iako ja moram priznat da su mi švabe prva liga, i da osim par debila koje sam primio nisam imo problema. Najbolji su mi gosti bili Bavarci, mislim da ih svatko može samo poželjet, bogati a kulturni da ne mogu bit kulturniji, s njima nikad nisam imao "govornu manu" tj šutnju. Obično kad mi dođe loš gost u kuću, zašutim i pravim se mutav, zato jer mi se ne da ulazit u preveliku kominikaciju s takvima pošto bi ih najvjerojatnije poslo u tri lepe a onda bi me odjebala vrlo dobra njemačka agencija s kojom imam ugovor. Tako da se moram kontrolirat, iako u par navrata malo je falilo da ih ne istjeram iz kuće i ne pošaljem nazad za njemačku. Al opet moram bit iskren, da velika većina švaba koji su bili kod mene dosta kulturni, i jako dobri gosti, i što mi je bilo čudno za švabe ostavljali su mi i po dva tri četri eura više kad im ja nisam imao za vratit sitno. Što je za švabe luksuz, jer švabo nije vičan ostavljanju manče. Al mišljenja sam da su se s godinama naučili, da smo mi Hrvati po tom pitanju fleksibilni i da ćemo im i mi ostavit koju kunu i euro ako im ne možemo za vratit, pa to cijene i onda i oni ne traže i ne picajzle za svaki euro kunu. U svakom slučaju, očekujem odličnu turističku sezonu 2012.

balkanac
26-03-2012, 23:14
Eo u vezi te makarske rivjere
ima san priliku doli bit I radit malo proslo lito oa bi reka da san upoznan sa situacijom

Bosanci-hmhm,ima ih masu ka I sta se zna....od kuce donose svoje pice,hranu,sve sta mogu ponesu sa sobom..da su to ljudi sad za potrosit koju kunu negdi NISU...kad dodu u kafic pajdo daj vode I svega osim svinjetine,dok ti su cak I najkulturniji ,dok oni takozvani nadi hercegovci su najgori I po ponasanju I po trosenju
Srbi-po meni medu najkulturnijima koji su bili...uglavom su to bile obitelji a ponekad I neke grupice od nekih5-6ih znna bit...trose sakpn I kapon,cijena nije bitna
Engleza ima malo ali oni koji dodu ostave najvecu kesu bilo konobaru bilo coviku koji radi suvenire
Cesi ko ceSI
CAPO ima ekspedicija koliko oces,,,eo kad si vec spomenija si dinamov dres...jedan momak je isa u keruma u baskoj vodi I laganini on to sve,jbg upozorili smo momka sa neide vise rako jer ko zna kakvih sve kretena ima,sve je proslo dobro....dok tu vecer ilu sljedecu nez sad tocno bila je jedna grupica momaka17_20god srba,nije dobro prosla,razbacali su ih neki likovi dobro...

balkanac
26-03-2012, 23:17
Ima svakavih sukoba I ekscesa doli,ali ipak najgore produ cehinje

dalton
27-03-2012, 14:45
bosanci srbi makedonci su deset puta bolji od ceha poljaka i talijana i to se zna ,,druga je stvar sta njih razumis pa ti izgleda ko da su čobani ali neusporedivo bolčji gosti od svih ovih,,engleze i svabe i to zapadne da se razumimo nemozes misat s ovima a druga stvar njih neces vidit u 7-8 misecu kad je opča guzva na plazi nego u 5 misecu i u 9 misecu ,,to su ljudi koji nevole guzvu nego traze dobru uslugu i mir i 99 posto su ljudi u godinama 50+...istocni njemci su klos u vecini slucajeva a danci norvezani svedi su odlicni gosti cak bolji nego njemci i englezi ....ali ih je malo ,,,francuza amerikanaca i japanaca neces vidit puno po mistima kao makarska brac hvar nego iskljucivo di ima kulturnih bastina i povjesti kao recimo split trogir dubrovnik ,,unesco shema i fotoaparat ,,,

caporegime
27-03-2012, 15:38
da. u dubrovniku je engleski jezik u 80% slučajeva da ćeš ga čut na cesti.
istočno europski slavenski jezici, pa čak i njemački....malo.

sandra october
28-03-2012, 16:04
gori ste od baba:D paz vako gospodarstvo>hrvatski turizam a oni o tome di tko ljetuje ..:D

sandra october
23-04-2012, 19:53
nemamo mi trenutno nikakve sreće u turizmu. sem onih koji su u privatizaciji kupili za đ. a i njih je država zavlačila 15 godina sa jesi/nisi vlasnik zemljišta pa analogno tome osim malo liftinga soba i poboljšanja u operacijama - nije bilo ni investicija koje bi bitnije repozicionirale te hotele i njihova tržišta.
što se greenfielda tiče- povrat na glavnicu je između 2-4%. de mi nađite danas budalu koja bi investirala za takav povrat? i banku koja bi ga pratila? čak i kao gola realestate investicija ne pokriva inflaciju.

Vepar
23-04-2012, 20:01
Ne trebaju nam nikakve greenfield investicije, ne moramo uništiti obalu kao i sve drugo u roku keks.

sandra october
23-04-2012, 21:20
Ne trebaju nam nikakve greenfield investicije, ne moramo uništiti obalu kao i sve drugo u roku keks.

:009 :009 a što nam treba? ove komunističke betonjare od hotela na obali? :009

SarajkaDjevojka
23-04-2012, 23:32
Meni licno Makarska rivijera iako finasijski relativno dostupna, a takodje i
sama udaljenost kao prednost ipak ne bi bila prioritet.Plaže su u popodnevnim satima pretrpane, a more poprilicno prljavo.Vječni jutarnji stres oko mjesta, hladovine i sl.Restorani su moram priznati relativno jeftiniji u odnosu na ostatak obale, a hotelski smijestaj solidan prvenstveno za samce.Ljudima sa obiteljima bi preporucila ili apartmane ili privatan smijestaj.Sobe recimo u hotelu makarska su rezervirane bukvalno za prespavati.Tako da visak prtljaga i rekvizite za plazu vjerovatno ćete morati drzati na tarasi.
Najomiljenija mjesta za odmor sto se HR obale tice su mi
otoci.
1.Mali Lošinj i hotel Punta, iskrena preporuka
2.Pag, ali ne Novalje i Zrće, obzirom da će vam te ludnice biti dovoljno za tri dana, smjestaj potraziti u starom gradu.Muzika je iritirajuca i čuje se po cijelu noć.
3.Bol - Brač ako ste zainteresirani za fensy noćne izlaske to je pravo mjesto

Vepar
24-04-2012, 02:05
:009 :009 a što nam treba? ove komunističke betonjare od hotela na obali? :009

Odgovor se krije u tvom pitanju - treba te komunističke betonjare renovirati, adaptirati, modernizirati. A ne graditi nove kapitalističke betonjare koje će, uz ranije komunističke, zatrpati obalu i pretvoriti Hrvatsku u novu Španjolsku.

sandra october
24-04-2012, 13:16
oprostit ćeš al istrijani su svoju zelenu istru razvili da glava boli.. pazili da ne podivlja gradnja, pazili da se očuva brand destinacije i napravili odličan posao, i dobili turiste najveće platežne moći (barem na razini prosjeka hrvatske) kako bi ti točno rušio i adaptirao one preodvratne 7-katnice na moru? :009

Marta
24-04-2012, 13:28
oprostit ćeš al istrijani su svoju zelenu istru razvili da glava boli.. pazili da ne podivlja gradnja, pazili da se očuva brand destinacije i napravili odličan posao, i dobili turiste najveće platežne moći (barem na razini prosjeka hrvatske) kako bi ti točno rušio i adaptirao one preodvratne 7-katnice na moru? :009

Istrijani su na obali ono sto su Medjumurci u kontinentalnoj Hrvatskoj. Ljudi idu naprijed i kod njih to uspjeva, dok se u ostatku zemlje sve nekako koci. Pitanje je dal su ovi posebno sposobni ili ostatak strasno nesposoban ....

sandra october
24-04-2012, 13:34
Istrijani su na obali ono sto su Medjumurci u konetinentalnoj Hrvatskoj. Ljudi idu naprijed i kod njih to uspjeva, dok se u ostatku zemlje sve nekako koci. Pitanje je dal su ovi posebno sposobni ili ostatak strasno nesposoban ....
pa recimo da su jedini pravi kapitalisti u hr, ali i najveći lokal-patrioti. očito dobitna kombinacija.

Marta
24-04-2012, 13:40
pa recimo da su jedini pravi kapitalisti u hr, ali i najveći lokal-patrioti. očito dobitna kombinacija.

To je koliko lijepo za taj kraj, toliko zalosno za ostatak drzave. Nema Istra vise kapaciteta od Dalmacije, al je naprednija. Ljudi rade svoj posao i rade ga ocito dobro.
Tako i Medjimurci ... polako al sigruno ljudi napreduju i ostavljaju citavu drzvau iza sebe.

I to u svakom segmentu, od ekonomskog do ekoloskog. Trebaju biti primjer citavoj regiji.

sandra october
24-04-2012, 13:55
To je koliko lijepo za taj kraj, toliko zalosno za ostatak drzave. Nema Istra vise kapaciteta od Dalmacije, al je naprednija. Ljudi rade svoj posao i rade ga ocito dobro.
Tako i Medjimurci ... polako al sigruno ljudi napreduju i ostavljaju citavu drzvau iza sebe.

I to u svakom segmentu, od ekonomskog do ekoloskog. Trebaju biti primjer citavoj regiji.
zapravo su jedine dvije regije gdje malo i srednje gospodarstvo te obiteljski posao funkcionira ..ok, možda nisu osjetili rat pa im je bilo utoliko lakše ali taj argument je izgubio rok valjanosti još prije 10ak godina.
mislim pogledaj slučaj zrće.. ja to ne mogu shvatiti.. maltene slučajno nastane jedini stvarni turistički brand u hr pored dubrovnika i gospodi smeta golotinja. oni bi čehe i mađare sa familijama u svoje apartmane. umjesto da ponudu prilagode kreiranom tržištu oni bi "me, too "strategiju i sve bacili kroz prozor.. živ čovjek da ne povjeruje.

Marta
24-04-2012, 13:58
zapravo su jedine dvije regije gdje malo i srednje gospodarstvo te obiteljski posao funkcionira ..ok, možda nisu osjetili rat pa im je bilo utoliko lakše ali taj argument je izgubio rok valjanosti još prije 10ak godina.
mislim pogledaj slučaj zrće.. ja to ne mogu shvatiti.. maltene slučajno nastane jedini stvarni turistički brand u hr pored dubrovnika i gospodi smeta golotinja. oni bi čehe i mađare sa familijama u svoje apartmane. umjesto da ponudu prilagode kreiranom tržištu oni bi "me, too "strategiju i sve bacili kroz prozor.. živ čovjek da ne povjeruje.

Ok, ja mogu razumjeti da ljudima smeta to nocno orgijanje i lumpovanje ... al stari moj zivis od toga i biraj si gosta iz ponude gostiju.
Ako im smeta, nek se kasnije ne zale da im se srozao promet ....

Mi imamo taj neki ludi mentalitet, mi bi sve, odmah, al bez truda i odricanja ...

sandra october
24-04-2012, 14:11
Ok, ja mogu razumjeti da ljudima smeta to nocno orgijanje i lumpovanje ... al stari moj zivis od toga i biraj si gosta iz ponude gostiju.
Ako im smeta, nek se kasnije ne zale da im se srozao promet ....

Mi imamo taj neki ludi mentalitet, mi bi sve, odmah, al bez truda i odricanja ...
a babe u dalmaciji koje bi rentale prostore kafićima ali ne bi da rade dulje od 11 navečer? :D šta bi one? tihu djelatnost? možda kojeg javnog bilježnika nasred rive..
i kafići i restorani koji gase 01.09 .. i onda se žalimo da nemamo postsezonu. ja ne kužim tu logiku. što, treba im prvo ispred restorana stavit 1000 gladnih ljudi da bi oni bili spremni produljit rad? :009 sve je kod nas "drž vodu dok majstori odu" ako nije povrat na investiciju iste godine, nema tu kruha..

Marta
24-04-2012, 14:17
a babe u dalmaciji koje bi rentale prostore kafićima ali ne bi da rade dulje od 11 navečer? :D šta bi one? tihu djelatnost? možda kojeg javnog bilježnika nasred rive..
i kafići i restorani koji gase 01.09 .. i onda se žalimo da nemamo postsezonu. ja ne kužim tu logiku. što, treba im prvo ispred restorana stavit 1000 gladnih ljudi da bi oni bili spremni produljit rad? :009 sve je kod nas "drž vodu dok majstori odu" ako nije povrat na investiciju iste godine, nema tu kruha..

Mi smo turisticka drzava koja zeli lovu al ne i goste. Najbolje da oni plate al da ne dodju.
Meni je to nepojmljivo, da ti na moru ne mozes u 23 sata otic nesto pojest ... :eek: u sred sezone je fajront u 24 sata .... to nema nigdje

sandra october
24-04-2012, 14:32
Mi smo turisticka drzava koja zeli lovu al ne i goste. Najbolje da oni plate al da ne dodju.
Meni je to nepojmljivo, da ti na moru ne mozes u 23 sata otic nesto pojest ... :eek: u sred sezone je fajront u 24 sata .... to nema nigdje

i onda najviše volim ove komentare a la vepar (vepar, no hard feelings) nećemo mi od naše hr radit španjolsku. i dalje ne žele više niti čuti niti raspravljati. a šta sad imamo u dalmaciji? brdo jalovih zakrpanih apartmana u kojima gunđamo da nam dolaze česi.. a tko bi drugi tamo pobogu i došao? i još seremo po njima kad donesu tonu hrane? pa kako i ne bi kad nam na moru košarica poskupi 01.06 za 40ak %. šta mi mislimo da su oni majmuni i ne cijene svoje novce? lipe ne želimo uložit u postsezonu a onda se žalimo da je sezona kratka. obožavamo se bacat iz protesta pod bagere koji bi radili golf terene, to nam je omiljena aktivnost..

Vepar
24-04-2012, 14:49
Ja bih ipak razmotrio to pitanje i iz drugih perspektiva. Možda nije loše u nekim mjestima i područjima da dolaze siromašniji, ali manji zahtjevni gosti. U tom slučaju trgovci i pružatelji usluga morat će se prilagoditi takvim potrošačima (ponuda i potražnja, kapitalizam, je li :)) i držati umjerene cijene. Mogu misliti da penzići i siromašni dolje teško žive zbog suludih cijena, posebno u sezoni. Onda, to znači manje golf terena, razno raznih građevina i svega što devastira obalu. Manje kriminala, droge, mafije. Manje požara. Opet, trebaju postojati i drugačije destinacije, da svatko može izabrati. Zapravo, sad otprilike i je takva situacija.

Marta
24-04-2012, 14:52
Ja bih ipak razmotrio to pitanje i iz drugih perspektiva. Možda nije loše u nekim mjestima i područjima da dolaze siromašniji, ali manji zahtjevni gosti. U tom slučaju trgovci i pružatelji usluga morat će se prilagoditi takvim potrošačima (ponuda i potražnja, kapitalizam, je li :)) i držati umjerene cijene. Mogu misliti da penzići i siromašni dolje teško žive zbog suludih cijena, posebno u sezoni. Onda, to znači manje golf terena, razno raznih građevina i svega što devastira obalu. Manje kriminala, droge, mafije. Manje požara. Opet, trebaju postojati i drugačije destinacije, da svatko može izabrati. Zapravo, sad otprilike i je takva situacija.

Meni ovo djeluje na drzavu za siromasne i bogate.

Vepar
24-04-2012, 14:54
Bolje to nego samo za bogate.:kez

Marta
24-04-2012, 15:08
Bolje to nego samo za bogate.:kez

stvaranje kasta podsjeca na neka davna vremena i druge drzave .... mislim da mi kao drazava imamo jako puno potencijala za svaki novcanik ... zalosno je prvenstveno sto si prosjecni Hrvati sve manje i manje mogu priustiti odlazak na more

sandra october
24-04-2012, 15:09
ali sad nije takva situacija pobogu. mi smo sada uz par iznimki 3*** destinacija. ako se ne varam vanpansionska potrošnja za prošlu godinu je bila oko 80ak eur ako ne i manja. benchmark konkurentnih tržišta je 150 eur po danu. nema srednjeg i malog poduzetništva dok se ne prilagodim tržištu od 4 i 5 *, 3* su najzajebanija kategorija u kojoj garant pušiš u odnosu na hotelske tvrtke, one pad potrošnje u ovakvim recesijama peglaju kroz svoju ponudu hrane i pića unutar kompleksa hotela i širenjem all inclusive ponude. zato su prošle godine i imali bolji financijski rezultat dok je ukupna vanpansionska potrošnja pala. gost od 4 i 5* neće sjedit u hotelskom getou 15 dana. 3* su smrt za turizam u širom smislu te riječi

Inkvizitor
24-04-2012, 16:47
ne valja vala ni da budemo Mallorca koji je kažu, de facto teritorij Njemačke..

Marta
24-04-2012, 16:56

jeste i to ne uvijek onih finih i kulturnih :zubo

pdv
24-04-2012, 17:13
Ja ne znam zašto bi ijedna zemlja koja liči na nešto prilagođavala svoju turističku ili bilo koju ponudu za neki siromašniji sloj. Tko nema love nek stoji doma :zubo

Uostalom u svakoj zemlji kao i kod nas postoje kampovi pa mlađi i ljudi koji nemaju dovoljno sredstava idu na takav turizam, a ostale stvari treba naplatiti. Jedini koji po tom pitanju nešto rade i koji cijene svoje starine su Dubrovčani i evantualno Istra. Meni dođe plakat kad vidim da je ulazak u neke muzeje desetak kuna ili penjanje na zvonik sv. Duje 10,a do prije dvije godine 5 kuna :facepalm Vani naplaćuju zrak, a kod nas svi kukaju i pričaju kako im je skupo. Brate, ako ti je skupo ajde u Albaniju :rolleyes: Još najbolje da uvedemo subvencije za turiste :bravo

sandra october
24-04-2012, 17:14
a neš ti teritorija :zubo 70 km, ma daj.. toliko bi ja mirne duše dala za jedno zrće. danas ti dolaze tulumarit, sutra će odlazit sjevernije ili južnije sa obitelji ..

sandra october
24-04-2012, 17:20
Ja ne znam zašto bi ijedna zemlja koja liči na nešto prilagođavala svoju turističku ili bilo koju ponudu za neki siromašniji sloj. Tko nema love nek stoji doma :zubo

Uostalom u svakoj zemlji kao i kod nas postoje kampovi pa mlađi i ljudi koji nemaju dovoljno sredstava idu na takav turizam, a ostale stvari treba naplatiti. Jedini koji po tom pitanju nešto rade i koji cijene svoje starine su Dubrovčani i evantualno Istra. Meni dođe plakat kad vidim da je ulazak u neke muzeje desetak kuna ili penjanje na zvonik sv. Duje 10,a do prije dvije godine 5 kuna :facepalm Vani naplaćuju zrak, a kod nas svi kukaju i pričaju kako im je skupo. Brate, ako ti je skupo ajde u Albaniju :rolleyes: Još najbolje da uvedemo subvencije za turiste :bravo
pa naravno da im je skupo kad nam je tržišna niša 2-3*..i jer hoteljeri i popratne branše imaj ravno 70 dana za realizirat prihod pa cijene idu bottom-up pristupom. punimo se alotmantski, tour operateri skidaju gaće, od individalaca imamo samo kampere i nautičare i aj-baj. :zubo

Inkvizitor
24-04-2012, 17:22
nije to nego nas tretiraju kao domoroce..vani ne smiš disat bez da isprsiš 10 ojra..

pdv
24-04-2012, 17:28
pa naravno da im je skupo kad nam je tržišna niša 2-3*..i jer hoteljeri i popratne branše imaj ravno 70 dana za realizirat prihod pa cijene idu bottom-up pristupom. punimo se alotmantski, tour operateri skidaju gaće, od individalaca imamo samo kampere i nautičare i aj-baj. :zubo

Pa, gle, niko ih ne zove tu...nek im nećaci prepričavaju kako je Hrvatska lipa :rofl

Da, to je uglavnom problem što se tiče smještaja i općenito turističke ponude. Kažem, jedino Dubrovnik ima dobre smještajne kapacitete ali je opet sadržaj i turistička ponuda loša. No, to si jedan grad poput Dubrovnika može priuštiti i nikad mu neće faliti gostiju stoga se i ne trude previše. No, drugi dijelovi Hrvatske su katastrofa po tom pitanju. Od Istre do Splita postoji samo jedan hotel s 5 zvjezdica :facepalm No, ja kada pričam o skupoći onda se osvrćem na cijene hrane i pića koje ne oskaču previše od ostalih turističkih destinacija koje nešto vrijede. Ako u Veneciji kava može stajat 3 eura, e pa može i na Stradunu minimalno toliko.

Isto tako ulaz u bilo koji muzej treba naplatiti, a ne davati za neku siću. Kao i sve kulturne spomenike. Žalosno je što to obično nije naplaćeno, a trebalo bi biti.

Inkvizitor
24-04-2012, 17:35
sjećam se situacije kad sma bio u Roterdamu..to nikad neću zaboravit..svi su hoteli bili puni jer je bio neki seminar u gradu..i ja i rođak tražimo hotel cilu noć, nema mista..i kad smo se pomirili da ćemo spavat u autu..ugledamo neki natippis..nešto kao hotel..a ono ko u Alan Fordu jedno slovo pravo pa jedno nakrivo..malo nešto..uđemo i i..ima soba..super.

al kakvih soba..pa namještaj kakav je u njima mi smo na selu izbacivali prije 50 godina..kreveti drveni..škripe..rođak kaže da nije oka sklipo onako umoran jer se plašio da se sve ne strovali..

i dođemo platiti ujutro..kad ono vidimo na zidu papir zalijepljen i prekrižena cijena od 20 eura i narisana 55 ili više.

pa jebote koji bezobrazluk..

da je to kod s bilo..sve bi zvonilo..

sandra october
24-04-2012, 17:37
nije to nego nas tretiraju kao domoroce..vani ne smiš disat bez da isprsiš 10 ojra..
ko to nama brani, al prvo treba sredit ponudu.

Inkvizitor
24-04-2012, 17:38
ko to nama brani, al prvo treba sredit ponudu.

oni naplaćuju sve i kad nemaju ponude..

mi sami sebe podcjenjujemo a oni to samo koriste..

oni deru bez imalo pardona sve i svuda.

pdv
24-04-2012, 17:40
Ma da..nitko ne kaže da je kod nas situacija bajna ali nije toliko gore nego vani. Nama nedostaje dosta kapaciteta za onaj luksuzni turizam, a ovih osrednjih imamo dovoljno. I po meni ne treba na turizam gledati kao na neku socijalnu kategoriju već je to posao kojem je cilj izvući nečiji višak zarade, a ako netko ima viška nekih 10 eura mjesečno onda on treba znati da destinacije poput Hrvatske nisu za njegov džep.

Marta
24-04-2012, 17:42
oni naplaćuju sve i kad nemaju ponude..

mi sami sebe podcjenjujemo a oni to samo koriste..

oni deru bez imalo pardona sve i svuda.

grijesis ... oni naplacuju ... al deru i nasi ... al ne nude nista, sto je najgore

pdv
24-04-2012, 17:53
grijesis ... oni naplacuju ... al deru i nasi ... al ne nude nista, sto je najgore

a, što ti to vani daju?

Evo, spomenula sam tu Veneciju. Što u njoj dobiješ, a u Splitu ne? Što Barcelona nudi, a da Dubrovnik nema?

Sve se na isto svodi. Hrana, piće i atraktivnosti se plaćaju svugdje jedino je razlika u tome imaš li na svakom mjestu bungee jumping ili tobogane u moru, a svaki ozbiljan grad koji ima duboku povijest iza sebe se ne bavi s tim glupostima. Meni je smiješno kada ljudi krenu uspoređivati sadržaje u npr. Barceloni i Vodicama kao da se mogu mjeriti gradovi sa jakom arhitekturom i neka mala mjestašca. Ni njihove Vodice nisu spektakularnije od naših :D

sandra october
24-04-2012, 18:37
a, što ti to vani daju?

Evo, spomenula sam tu Veneciju. Što u njoj dobiješ, a u Splitu ne? Što Barcelona nudi, a da Dubrovnik nema?

Sve se na isto svodi. Hrana, piće i atraktivnosti se plaćaju svugdje jedino je razlika u tome imaš li na svakom mjestu bungee jumping ili tobogane u moru, a svaki ozbiljan grad koji ima duboku povijest iza sebe se ne bavi s tim glupostima. Meni je smiješno kada ljudi krenu uspoređivati sadržaje u npr. Barceloni i Vodicama kao da se mogu mjeriti gradovi sa jakom arhitekturom i neka mala mjestašca. Ni njihove Vodice nisu spektakularnije od naših :D
koja je razlika? pa u tome što je barcelona sama oko 800 km a dubrovnik ili split, oh well, ipak malo manji:zubo.. što u barceloni mogu otić u bilo koji dizajnerski dućan, bogami u dubrovniku teško, u splitu skoro nikako ..što znaju izmust novce na pizdarijama, što su od venecijanskog stakla napravili svjetski brand a nama je vrh postavit štand sa kineskim drangulijama. što u cijeloj dalmaciji od zadra do dubrovnika teško možeš naći 5* vile sa bazenom jedva njih 100njak, a u istri recimo barem 10 x toliko, a u okolici venecije jedno 100x toliko.. što možeš u barceloni rentat predivne gradske stanove za short terme break u bilo koje doba godine, a u nas ti uvale apartman sa starom kramom, za maltene istu lovu..daj mi 5-6 klubova u dubrovniku koji rade cijelu noć.. splitu..

pdv
24-04-2012, 19:02
Pa da, manji smo ali mislim da naši gradovi uglavnom ne bi trebali ciljati na neki ''ludi provod'' turizam. Jednostavno, grad poput Dubrovnika ne treba noćnim barovima privlačiti turiste. On će uvijek biti pun. Ne ide se gledati Kineski zid radi ludih noćnih provoda :D Naravno, nije na odmet imati sadržaje ali kažem neki gradovi mogi bez toga. No, da su smještajni kapaciteti problem tu se slažem. Premalo je ovih iz luksuznih kategorija.

Kada sam pričala o ovoj uspredbi onda ne mislim na veličinu ili širinu ponude jer se tu ne možemo uspoređivati. Mislim općenito na visinu cijena koji drugi prikazuju kao nešto nenormalno i tvrde mi da jedna kava i pogled na Knežev dvor ne vrijede 20 kuna, a u Barceloni vrijede jer imaš pogled na super trgovački centar. :D Ono, da ne vrijedi ne bi ljudi plaćali. Inače, imaš u Du brend trgovina, a ima nešto i u Splitu :D

Razumijem da nekome nedostaje hotel od 5 zvjezdica ali mi ne možeš govoriti da zbog toga kava u Parizu u jednom kafiću mora biti skuplja nego u Dubrovniku. Jedno s drugim nema veze.
Nama najviše fali u malim dalmatinskim mjestima prostora za luksuzni turizam.Nažalost, nitko na to ne ide iako je Dalmacija idealna baš za vile. Ali to je pragmatičnost naših ljudi jer čemu ulagati u skupi turizam kad i od osrednjeg možeš živit ko lord :cerek

sandra october
24-04-2012, 20:17
nema smisla stiskat quote kad u suštini samo ja i ti pričamo, inkvi sleti i odleti..

kineski zid je misija od nekoliko dana, dubrovački je predivan al za dan si gotov, kužiš o čemu pričam? srednja dob visoke platežne moći želi navečer u klubove u destinacijama a la dubrovnik, ne klubove tipa acquarius ..jel :zubo hoće privatne plaže, .. hebi ga.. odi u monaco, odi u dubrovnik. ne kažem da to vrijeme neće doći, samo crtam deltu :) ali apsolutno najgore, najgore što se desilo hr u smislu turizma tj smještaja je jugoslavija i njena arhitektura.. kad gledam prijeratne slike hr gradova na obali, plakat mi dođe.. ma koji monaco.. svi odreda monaco :(
a apropo unutrašnjosti dalmacije tj zagore, je predivna je, i ima jedna prekrasna vila nedaleko drniša.. živo bi me zanimalo jel ju uspije napunit.. gledam u šibeniku tvrđavu sv nikole, sjedi ruvinjana, devastirana.. pa radije bi ju dala u koncesiju na 100 godina nego ju pustila da ovako propada :( skradin.. :love

pdv
24-04-2012, 20:31
Ma jasno je meni i ne krijem da ima tu puno mjesta za napredak samo hoću reći da kada kod nas pričaš o lošoj ponudi svi se uhvate skupoće hrane i pića, a u principu je to najmanji problem. Smeta me kada se priča kako jedan Rim opravdava određenu cijenu kave, a naš Dubrovnik ne. Možda sam ja i malo pristrana ali naša zemlja je prekrasna i nema smisla da se ponižavamo jer neke zemlje su od nikakvih resursa napravile vrhunske destinacije i sad mi oni dolaze pričati kako mi ne bi smjeli određenu hranu toliko naplaćivat. To što nam je gospodarstvo nikakvo nema veze s ljepotama naše zemlje i kao svugdje dijamant ima istu cijenu, a ako to nekome smeta njegova stvar.

No, to što se tiče općenite ponude svakako stoji to što pričaš i definitivno bi se kao turistička zemlja trebali okrenuti tome. No, imamo sreće da je zemlja turistički atraktivna pa se onda ljudi opuste i ne da im se. Hoće li nam se to jednog dana obiti o glavu ili ne još ćemo vidjeti. Mislim da o ruševnim hotelima i ostalim stvarima ne trebam ni pričati.

Vepar
05-05-2012, 00:17
Znaju na Indexu detektirati najveći problem hrvatskog turizma:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/srpski-turisti-vole-jadran-ali-grcka-je-jeftinija-a-i-sigurnija/613357.aspx

Marta
05-05-2012, 09:22

http://www.index.hr/vijesti/clanak/srpski-turisti-vole-jadran-ali-grcka-je-jeftinija-a-i-sigurnija/613357.aspx

tko bi drugi kad ne bi drugovi s indexa .... :zubo

Graničar Jozo
05-05-2012, 10:39
nešto je nasrao i onaj gall iz slobodne. samo da iskopam.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Komentatori/ZlatkoGall/tabid/336/articleType/ArticleView/articleId/173088/Default.aspx

Zapušteno i prazno skradinsko zaleđe gdje je – po recepturi Bibićevih - trebao bujati život obitelji koji žele i mogu dobro živjeti od rada na djedovini, dalmatinski otoci u vječnoj „bježaniji“ od vlastitog identiteta, današnje pustopoljine na kojima je makija odavno zamijenila terase s lozom i maslinama, baš kao i nesnosna buka u skradinskoj marini u kojoj „bistrooki“ ACI-jevi neimari taman na početku nautičke sezone izvode opsežne građevinske radove, neumoljivo pokazuju što smo, i zašto ćemo i dalje biti, baš tu gdje jesmo. Idioti u rajskoj idili što je, nažalost, dijagnoza koju ni Bourdainov ekstatički zanos neće promijeniti.

Humphrey
05-05-2012, 15:22

Indexovci kad god vide neki problem u Hrvatskoj odmah postave i dijagnozu,a to je uvijek manjak srba.