PDA

Pogledaj Full Version : Preživio sam Vukovar i Ovčaru

Inkvizitor
25-11-2012, 11:19
Potresna knjiga hrvatskog dragovoljca Vilima Karlovića čovjek koji prolazi po ko zna koji put životnu dramu jer čeka pravomoćnu presudu zbog ubojstva vlastitog kuma koji ga je po njegovim riječima kamatario i prijetio obitelji.

Knjiga koja govori o njegovom ratovanju u Vukovaru, zarobljavanju, događajima na Ovčari kad ga od sigurne smrti spašava možda i najveći krvnik u tom zločinu, izvjesni Štuka, opis sotonističkog mučenja ljudi prije ubojstava, krvavi pir krvožednih i sadističkih neljudi u odorama JNA ili raznoraznim paravojskama, gdje oni djeluju u sinergiji.

Njegovo mučeništvo ne prestaje spašavanjem sa Ovčare jer biva izvučen iz Veleprometa gdje opet svjedoči o klanju i mučenjima čak i malodobnih dječaka da bi bio odveden u jednu kuću za krvavu zabavu poremećnim umovima koji ga muče na najmorbidnije načine. Igrom slučaja ili Božjom intervenncijom koju stalno u molitvama zaziva spašavaju ga ni više ni manje nego dva Šešeljeva četnika, po imenu Marko Ljuboja "Mare" i izvjesni šešeljevac po nadimku Kinez koji ga spašavaju usred mučenja pod prijetnjom sukoba sa svojim suborcima.

Vilim kasnije za njih svjedoči na srbijanskom sudu za specijalne zločine kao svjedok obrane jer su obojica optuženi za pokolj na Ovčari a Kinez je i osuđen dok je Mare oslobođen. Njih je optužio kao svjedok pokajnik isti ovaj Štuka koji je Vilima spasio sa Ovčare.

Vilim u knjizi opisiva i susrete i razgovore koje je vodio u Beogradu sa svojim spasiteljem "Marom" koji nije odustao od četničke ideologije ali koji smatra da se srpski vojnik mora boriti časno.

Fascinirajuća i uznemiravajuća knjiga i dokaz što čovjek može pretrpjeti. Ne preporučuje se nekome slabih živaca jer je potresna i teška.

zaba1111
25-11-2012, 11:32
Trenutno čitam, došo do 150 strane, listanjem sam naišao na ime Belgija, ali nisam ništa još o njemu pročitao, jesi li zato pitao na navijačkoj temi je li Belgija bio u Vukovaru?

Inkvizitor
25-11-2012, 11:33
Trenutno čitam, došo do 150 strane, listanjem sam naišao na ime Belgija, ali nisam ništa još o njemu pročitao, jesi li zato pitao na navijačkoj temi je li Belgija bio u Vukovaru?

Da........

milky way
26-11-2012, 08:27
Nabavit cu i procitati knjigu ali bi zamolio nekog ako moze ukratko napisati sta pise o belgiji?

Hvala

Inkvizitor
26-11-2012, 10:32
Izvjesni četnik po nadimku Blegija je odveo Vilima u jednu kuću gdje je prednjačio u njegovom sadističkom mučenju. To najkraće.

Marta
26-11-2012, 10:59
Ova knjiga je zaista teska, cesto sam morala stati, napraviti pauzu, malo se prosetati.
Ta knjiga je toliko potresna, da mi nije bilo dosta samo ju odlozit, morala sam se bas distancirat.
Detaljno opisuje strahote koje je prosao, sjeca se pojedinosti, od kojih se covjeku ledi krv u zilama.
Citala sam ju prosle zime, zvuci mozda pomalo cudno, al mislim da je bas zima, pogotovo sad ovo doba, oko obiljezavanja pada Vukovara idealno vrijeme za tu knjigu.