PDA

Pogledaj Full Version : Stup srama-BiH

caporegime
24-05-2011, 12:42
predlažem da se na ovom mjestu nađu slike, imena i prezimena kao i ostale generalije svih izdajnika, gamadi, prodanih duša i slične stoke od Hrvata Hercegbosne.
Neka ih svi vide!

NorthStand
24-05-2011, 14:03
Željko Komšić? :rofl

caporegime
24-05-2011, 14:21
slike ljudi...slike.

Graničar Jozo
24-05-2011, 14:26
Shamebook? :)

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRnqTi8sUZUILUqzrYqvWYGaG6fJ3zvo 0YhrLMGoA8MZLHsB7m9

caporegime
24-05-2011, 14:36
Jerko Ivanković Lijanović
23. 04. 2010

IME I PREZIME:Jerko Ivanković-Lijanović

DATUM I MJESTO ROĐENJA:
15.11.1969. god., Široki Brijeg, BiH
ADRESA / TELEFON:
Ured Narodne stranke Radom za boljitak:
Trn b.b., 88220 Široki Brijeg
+387 39 703 755 begin_of_the_skype_highlighting +387 39 703 755 end_of_the_skype_highlighting
+387 39 703 754 begin_of_the_skype_highlighting +387 39 703 754 end_of_the_skype_highlighting

Ured Poduzeća Lijanovići d.o.o. Široki Brijeg:

Visoka Glavica b.b., 88220 Široki Brijeg
+ 387 39 384 454 begin_of_the_skype_highlighting + 387 39 384 454 end_of_the_skype_highlighting
+ 387 39 384 126 fax

BRAČNO STANJE:
Oženjen i otac troje djece.
OBRAZOVANJE:
Srednje usmjereno obrazovanje-Poljoprivredno-prehrambeni školski centar Sarajevo.

Mladen Ivanković Lijanović
07. 05. 2010

Ime Mladen Ivanković-Lijanović

Adresa Trnska cesta 171, 88220 Široki Brijeg, Bosna i Hercegovina

Datum rođenja 22. 08. 1960. godine

Mjesto rođenja Selište, Bosna i Hercegovina

OBRAZOVANJE
Univerzitet ,,.Džemal Bijedić” Mostar, Bosna i Hercegovina
Diploma ,,Inženjer strojarstva”
Srednja tehnička škola Mostar
Osnovna škola Široki Brijeg

dakle, ovo su vam generalije gamadi a ako ikad osjetite silu baš po putu, ili vam se prisere ili povraća a vi ste blizu neke od njihovih adresa.......nećete pogriješiti!

caporegime
26-05-2011, 13:32
http://www.hercegovina.info/img/repository/2010/12/web_image/1jurisic-zvonko_2.jpg

zvona jel čuješ? približi se malo. spusti glavu. niže. taaaako.
evo ga. prrrrrrrrrrrrrrrrrrrrd.

Mrav
04-04-2012, 13:19
"fra" drago bosanac bojić
http://img.tacno.net/thumb.ashx?i=dragobojic.jpg&w=200&h=180
http://www.tacno.net/Novost.aspx?id=15173

ljuta trava
04-04-2012, 13:20

Ideološka podloga je ovdje http://www.bosnacenter.com/

Inkvizitor
04-04-2012, 13:26
http://img.tacno.net/thumb.ashx?i=dragobojic.jpg&w=200&h=180

To je ekipa oko Jeleča, Markešića i ostalih daidžanaca..a cilj joj je služiti muslimanskim inetresima a ovi će im dati ahd namu da mogu ispovjedati vjeru ali samo toliko glasno da muslimanu ne smeta..po onoj. znaj Vlaše da ovdje zvono ne zvoni.

nažalost to nam je slika kao što nam je slika i filosrbizam i srtbofilstvo ,koji je isto tako sulud i lažljiv kao i ovaj tekst i isto tako štetan i isto tako degeneričan..koji je spreman lagati do besvijesti kako bi se smanjila krivnja Srbije i Srba za rat.

To su sve Hrvati..to je i naša slika..nisu to marsovci..

ljuta trava
04-04-2012, 13:31
To je ekipa oko Jeleča, Markešića i ostalih daidžanaca..a cilj joj je služiti muslimanskim inetresima a ovi će im dati ahd namu da mogu ispovjedati vjeru ali samo toliko glasno da muslimanu ne smeta..po onoj. znaj Vlaše da ovdje zvono ne zvoni.

nažalost to nam je slika kao što nam je slika i filosrbizam i srtbofilstvo ,koji je isto tako sulud i lažljiv kao i ovaj tekst i isto tako štetan i isto tako degeneričan..koji je spreman lagati do besvijesti kako bi se smanjila krivnja Srbije i Srba za rat.

To su sve Hrvati..to je i naša slika..nisu to marsovci..

Da , istina je , najveći su nama problem ,,Hrvatine ,, u službi protuhrvatskoj , nažalost ima ih na svakom koraku .
Imam osjećaj da i vremenaku prognozu gledaju za Beograd ili Sarajevo a ne za mjesto gdje žive .

Inkvizitor
04-04-2012, 13:34
Da , istina je , najveći su nama problem ,,Hrvatine ,, u službi protuhrvatskoj , nažalost ima ih na svakom koraku .
Imam osjećaj da i vremenaku prognozu gledaju za Beograd ili Sarajevo a ne za mjesto gdje žive .

dobro za prognozu i nekako nego su to poltrončine i bezkičmenjaci kakvih malo ima na svijetu.

nemajući ni mrvu samopoštovanja traže i očekuju samo milost od neprijatelja..pa makar bila lažna i kratkoročna..

ljuta trava
04-04-2012, 13:38
Trenutno ovakva igra zbog unutarnjopolitičkih interesa osgovara i Lagumdžiji i Milanoviću . a Vesna Pusić igra ulogu spasiteljice .

Graničar Jozo
04-04-2012, 13:39
šta fratru smeta što je to bilten katoličke crkve u BiH :D:D

šehoooo oš mi ti pojasnit lutko moja?

Inkvizitor
04-04-2012, 13:41
nemoj tako, sve nade hercegobosanskih srbofila su uprte u Josipovića, Pusićku, Milanovića, Furia Radina, Željka Malnara i Dragana Kojića-Kebu.

Mrav
04-04-2012, 13:42
Nakon što su ugasili svoju pamet, ugasili su i svoje novine (npr. Stećak…), devalvirali svoju medijsku prisutnost u javnosti,
pazi! mi sebi devalvirali medijsku prisutnost!? eto, toliko smo blesavi da sami sebi zabranjujemo hrvatski televizijski kanal.
stećak? zar izdavač nije hkd sarajevo? pa ko ih je onda izgasio? uostalom, tko je ono 1994 godine kritikovao hkd zbog naziva "stećak"? pa bošnjački intelektualci. ali ne treba to reć, da se ne bi zamjerili.

Graničar Jozo
04-04-2012, 13:45
Ni da se „omakne“ kritička riječ prema politici te stranke, prema privrednom kriminalu nekih njezinih prvaka, nema riječi kritike o herceg-bosanskoj politici zadnjih dvadeset godina, a nigdje toliko poziva na "hrvatsko-katoličko" jedinstvo (čitaj: jednoumlje), dok se s druge strane svi „neprijatelji“ predstavljaju kao razbijači nacionalnog jedinstva i borci za fotelje. (Treba samo prelistati brojeve što se pisalo o B. Ljubiću i njegovoj stranci prije „sparivanja“.)

pa ujkane dragi, ako čitaš, izvuci zaključak sam zašto se prestalo pljuckati po ljubiću. evo ti samo mala natuknica. nije ljubić htio sudjelovati u ovoj lažnoj-građansko-turkofilnoj sapunici, jer je zaključio da bi svojim sudjelovanjem zakucao politički tabut hrvatima u BiH.

ljuta trava
04-04-2012, 13:51
nemoj tako, sve nade hercegobosanskih srbofila su uprte u Josipovića, Pusićku, Milanovića, Furia Radina, Željka Malnara i Dragana Kojića-Kebu.

A bit će potrošene tone slova od njih po srbofilnim portalima a sve hvaleći genijalne poteze Vesne Pusić.

Inkvizitor
04-04-2012, 13:55
A bit će potrošene tone slova od njih po srbofilnim portalima a sve hvaleći genijalne poteze Vesne Pusić.

Pusićkino hrvatstvo je proporcionalno njihovoj pameti.

štonobi bi se reklo..našla krpa zakrpu.

Oni srbofili a Pusićkini srbofili i orjunaši odavno..tako da nema logičnije ljubavi od te.

ljuta trava
04-04-2012, 14:02
Pusićkino hrvatstvo je proporcionalno njihovoj pameti.

štonobi bi se reklo..našla krpa zakrpu.

Oni srbofili a Pusićkini srbofili i orjunaši odavno..tako da nema logičnije ljubavi od te.

Nevjerojatno je kako se uvijek kroz povijest takvi pronađu .
Sjeti se samo ne tako davne prošlosti , pogotovo u našim krajevima i na koji su se način dokazivale ,,Hrvatine,, - izdajom , podmetanjima , ubojstvima i svim drugim zamislivim prljavštinama a sve da bi se dokazali kao vjerni vojnici partije .

Inkvizitor
04-04-2012, 14:08
Nevjerojatno je kako se uvijek kroz povijest takvi pronađu .
Sjeti se samo ne tako davne prošlosti , pogotovo u našim krajevima i na koji su se način dokazivale ,,Hrvatine,, - izdajom , podmetanjima , ubojstvima i svim drugim zamislivim prljavštinama a sve da bi se dokazali kao vjerni vojnici partije .

ja sam nedavno pričao sa zetom..i tako svađali smo se malo..bolje reći prepirali..ja kažem, kakva je to emigracija bila i kurac kad su ih udbaši ubijalili ko glinene golubove..uvuku se među njih i samo ih pobiju,..ja raspalio da su bili nepismeni, nebudni, naivni, priprosti, neškolovani, nepolitični, nekonspirativni..bla bla.

a on meni veli.

a kako ćeš ti znat da je on udbaš, ćaća mu ustaša bio, stric mu ustaša bio, svi mu bili ustaše, kome ćeš virovat ako ne njemu..a on te izda...

i kaže..ne valjamo ko narod i to ti je..

i u pravu je..

ljuta trava
04-04-2012, 14:10
ja sam nedavno pričao sa zetom..i tako svađali smo se malo..bolje reći prepirali..ja kažem kakva je to emigracija bila i kurac kad su ih udbaši ubijalili ko glinene golubove..uvuku se među njih i samo ih pobiju,..ja raspalio da su bili nepismeni, nebudni, naivni, priprosti, neškolovani, nepolitični, nekonspirativni..bla bla.

a on meni veli.

a kako ćeš ti znat da je on udbaš, ćaća mu ustaša bio, stric mu ustaša bio, svi mu bili ustaše, kome ćeš virovat ako ne njemu..a on te izda...

i kaže..ne valjamo ko narod i to ti je..

i u pravu je..

Nažalost , istinu je rekao .Povijest se ponavlja ...

Graničar Jozo
04-04-2012, 14:56
nije u pravu.

to samo znači da se ne može biti rob određenim stereotipima.

a da se povijest ponavlja je naravno očito. Mislim da nigdje nema stereotipa kao kod nas.

Inkvizitor
04-04-2012, 14:59
kako nije u pravu. kad su masu ubijenih ljudi u emigraciji ili prokazali ili ubili ustaški sinovi.

kakav zaključak iz toga proizvesti.

Graničar Jozo
04-04-2012, 15:01
kakve veze ima tko je ubijao sa kvalitetom naroda?

Inkvizitor
04-04-2012, 15:04
kako nema veze, to znači da ni najbližem ne možeš vjerovati. Kome onda možeš..

Graničar Jozo
04-04-2012, 15:10
Zna se da su se udbaši nakon '45 novačili u strogo katoličkim i strogo hrvatskim obiteljima. Kad im mozak operu nema tu više moj ili tvoj, babin, dedin.

Ja samo kažem da kad ideš nešto radit onda ne radiš po rodbinskoj liniji ili već isključivo po ideološkoj. A ako emigracija nije imala podataka tko je bio gdje od tih mladih udbaša je druga stvar i njihov organizacijski problem.

Slična stvar se dogodila i nakon Domovinskog rata kada naše zarobljenike nitko nije ispitivao nakon što su ih srbi pustili. To su potvrdila i braća Glasnović. Pa sad imamo mobilizirane dragovoljce za ministre branitelja.

A to nas opet vraća na onaj hrvatski način rada, ma lako ćemo, neš ti i sl.

Pretpostavka je majka zajeba.

ljuta trava
04-04-2012, 15:34
Evo samo jedan podatak , preuzet iz knjige Posuški žrtvoslov , za vrijeme II svj rata dakle od poćetka do kraja rata poginulo je 200 ljudi iz Posušja , od 1945--1990 poginulo je 2000 ljudi , kada su to uspjeli u gradiću gdje je stopostotno stanovništvo Hrvatsko , što onda reći .

Inkvizitor
04-04-2012, 15:43
Evo samo jedan podatak , preuzet iz knjige Posuški žrtvoslov , za vrijeme II svj rata dakle od poćetka do kraja rata poginulo je 200 ljudi iz Posušja , od 1945--1990 poginulo je 2000 ljudi , kada su to uspjeli u gradiću gdje je stopostotno stanovništvo Hrvatsko , što onda reći .

poslije 45-te ubijeno 2000 ljudi. Misliš na križni put i poratne likvidacije.

ljuta trava
04-04-2012, 16:01
poslije 45-te ubijeno 2000 ljudi. Misliš na križni put i poratne likvidacije.

Da, na sve stradale nakon završetka II svj. rata pa do 90

Inkvizitor
04-04-2012, 16:39
Da, na sve stradale nakon završetka II svj. rata pa do 90

99% tih je ubijeno u svibnju 45-te i koji mjesec poslije..to su za mene ratne žrtve..rat je još trajao..

ljuta trava
04-04-2012, 17:27
99% tih je ubijeno u svibnju 45-te i koji mjesec poslije..to su za mene ratne žrtve..rat je još trajao..

No dobro i ja bih se sa tim složio , ali činjenica je nepobitna da je više ubijenih nakon rata , nego u ratu samom.To je ono vrlo , vrlo bitno .

Inkvizitor
05-04-2012, 10:28
Zna se da su se udbaši nakon '45 novačili u strogo katoličkim i strogo hrvatskim obiteljima. Kad im mozak operu nema tu više moj ili tvoj, babin, dedin.

Ja samo kažem da kad ideš nešto radit onda ne radiš po rodbinskoj liniji ili već isključivo po ideološkoj. A ako emigracija nije imala podataka tko je bio gdje od tih mladih udbaša je druga stvar i njihov organizacijski problem.

Slična stvar se dogodila i nakon Domovinskog rata kada naše zarobljenike nitko nije ispitivao nakon što su ih srbi pustili. To su potvrdila i braća Glasnović. Pa sad imamo mobilizirane dragovoljce za ministre branitelja.

A to nas opet vraća na onaj hrvatski način rada, ma lako ćemo, neš ti i sl.

Pretpostavka je majka zajeba.

čovječe nije riječ o nikakvim pretpostavkama samo se želi reći da te tvoj prvi zajebe, i kako je Udba novačila ljude iz tih obitelji..zar to samo po sebi dovoljno ne govori..

ljuta trava
05-04-2012, 10:32
Imam i primjer iz svog mjesta , a sjetit će se upućeni , radi se o Brišničkim pjevačima , kada je jednom od njih napakirao vlastiti tetkić , a radi se o 80 -tim , nije davno bilo .

Inkvizitor
05-04-2012, 16:31
Inače u hercegovini i cijeloj Bih vlada uvjerenje kako smi eto pravi Hrvati za razliku od tamo nekih Zagoraca i dalmatinaca a ovdje bilo izdajnika na tone, pa čak su i onaj Lasić, Grizelj ..itd obnašali visoke funkcije u UDBi i to na kraju Jugoslavije.

i ta se UDba dobro ukorijenila u hercegovini.

onda da ne navodimo dezorijentirane srbofile koji su se pojavili u zadnje vrijeme čije nogice jedva mašukaju iz srpske guzice. Najistraženija spilja na svijetu je srpska guzica a najveći guzni speleolozi ekipa sa poskoka i hercegsrpska org.

Inkvizitor
05-04-2012, 16:35
Vlasnik poskoka i vođa hercegbosanske speleološke ekipe po bespućima srpskih guzica.

http://www.poskok.info/images/200905/ivan_susnjar_nikola_zirdum.jpg

Inkvizitor
05-04-2012, 16:38
Krešimir Zubak, potpisao amandmane kojim su hrvatski narod učinili nepolitičkim narodom u BiH.

http://gdb.rferl.org/61171259-5983-4916-9671-2E54560FB42B_mw800.jpg

Inkvizitor
05-04-2012, 16:43
neki Ante Čolak iz HSS-a prije dolaska Lovrićke..beznačaj ali naporan tip..štetočina.

https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQ2GHx8duIo8-5MUIC8i9eunDz_u_iQj8r6wltSaM436k1GoKYARg

Inkvizitor
05-04-2012, 16:45
neka anonimna štetočina iz Posavske stranke..Ninoslav Sušilović sarajevski podguz , miljenik FTV-ea

http://www.e-posavina.com/portal/images/stories/slike/2011-2/osobe/politika/ninoslav_susilovic_320.jpg

Inkvizitor
05-04-2012, 16:46
Još jedna kvaziustaša..sarajevski podguz..Živko Budimir.

http://www.sutra.ba/slike/politika/zivko%20budimir.jpg

Inkvizitor
05-04-2012, 16:48
duvanjska bruka i sramota. Josip Perić

http://www.hercegovina.info/img/repository/2011/08/web_image/josip_peric-hsp.jpg

moonlight
05-04-2012, 16:53
Vlasnik poskoka i vođa hercegbosanske speleološke ekipe po bespućima srpskih guzica.

http://www.poskok.info/images/200905/ivan_susnjar_nikola_zirdum.jpg

Tko je u okviru slike, liči na Andrijicu Šimića? Znam da nije, ali tko je?
Zriki baš i izgleda i na slici da mu puno toga nije jasno, a volio bi da je...

Inkvizitor
05-04-2012, 17:05
Tko je u okviru slike, liči na Andrijicu Šimića? Znam da nije, ali tko je?
Zriki baš i izgleda i na slici da mu puno toga nije jasno, a volio bi da je...

:rofl

ne znam tko je u okviru slike..nije Andrijica..

dobar je zriki..samo voli čačkati po srpskim guzicama..ajde da su barem ženske..:rofl

ljuta trava
05-04-2012, 17:15
Ovo je Zrikijeva najdraža slika

Inkvizitor
05-04-2012, 17:19
Da ne zaboravimo možda najveću štetočinu, navodnog zrikijevog mentora protiv kojega na poskoku ni riječi iako naoko suprostavljenih stajališta..jer ovaj se sarajevski podguz prve klase a ovaj navodni borac protiv iste..još jedan iz plejade posušaka nakon Budimira, Jurišića, ...Slavo Kukić.

http://www.bitno.ba/sites/default/files/imagecache/bitno_top_image/vijesti/slavo_kukic_0.jpg

Inkvizitor
05-04-2012, 17:22
Ovo je Zrikijeva najdraža slika

tko je to iznad njega..poznat mi je..

A da, Vasić...:rofl

ma zriki je aktivist, nije on tako loš..usput sam ga strpo među ove..on je malo lud, nervčik kakav već je..neke dobre stvari pokrenio..samo mu se omilila speleologija..i umjesto hobija postala opsesijom..

Inkvizitor
05-04-2012, 17:25
znam da je bio Džerko ali cijela obitelj konjokradica na okupu.

boli ih kurac, nafatirali se para i sad pod svaku cijenu žele održati carstvo pa i preko leđa naroda ako treba..a treba.

famiglia Lianovitch

https://encrypted-tbn0.google.com/images?q=tbn:ANd9GcTwsWr52E33vGVCRxi2Ef1YiAxVrivrB M4UY2p4Yk8iA0gqG1LX2w

ljuta trava
05-04-2012, 17:26
http://www.24sata.info/thumbnail.php?file=news/2009/august/josip_peric_984395432.jpg&size=article_medium

ZLAJIN PODGUZ ĆOZA

Inkvizitor
05-04-2012, 17:30
http://www.24sata.info/thumbnail.php?file=news/2009/august/josip_peric_984395432.jpg&size=article_medium

ZLAJIN PODGUZ ĆOZA

bio on već..

moonlight
05-04-2012, 17:38
:rofl

ne znam tko je u okviru slike..nije Andrijica..

dobar je zriki..samo voli čačkati po srpskim guzicama..ajde da su barem ženske..:rofl

Ne znam, ne pratim taj sukob dovoljno, zadnje što sam vidio je njegov potpis
gdje se grozi takvog Zagreba gdje ne postoji ulica Andrijice Šimića, ali postoji Gojka Šuška, tako nekako...

Nego koliko ovdje forumaša integralista živi na prostoru Hercegovine?

Inkvizitor
05-04-2012, 17:41
svi osim mene..:rofl

moonlight
05-04-2012, 17:42
svi osim mene..:rofl

Ne zaje...

Inkvizitor
05-04-2012, 17:46
osim toga sam pojam integralisti, govori sam za sebe..ne moraš biti integralist samo u Bih..možeš biti integralist i u Zagrebu, Osijeku, Puli, Splitu, Dubrovniku, dapače.

Hrvatski integralisti smatraju hrvatskim narod jednim sa jednakim interesima, i imamo iste neprijatelje, ne podnosimo prenaglašavanje regionalnih podjela pa tako ne hercegbosanstvo ne smatramo nečim posebnim..ako služi integralizmu, super a ako ne onda se odbacuje a ako se protivi onda je štetno i destruktivno

tako i ti možeš biti integralist.

mi ne mislimo niti samo tako stupidni da neprijatelja svog interesa vidimo u Zagrebu ili hrvatskoj državi a one koji već 100 godina( a ništa se promjenilo do dan danas nego su luđi nego ikad) sanjaju uništenje hrvatstva držimo za prijatelje.

mardar
05-04-2012, 17:47
tko je to iznad njega..poznat mi je..

A da, Vasić...:rofl

ma zriki je aktivist, nije on tako loš..usput sam ga strpo među ove..on je malo lud, nervčik kakav već je..neke dobre stvari pokrenio..samo mu se omilila speleologija..i umjesto hobija postala opsesijom..

Ma i nemojte Zrikija među ove baš ej .Eto ti potpisujem ovaj post .Ma nije on kao ovi ublehaši baš :rofl:rofl:rofl

Graničar Jozo
05-04-2012, 17:50
bravo inkvi za slike.

moonlight
05-04-2012, 17:52
osim toga sam pojam integralisti, govori sam za sebe..ne moraš biti integralist samo u Bih..možeš biti integralist i u Zagrebu, Osijeku, Puli, Splitu, Dubrovniku, dapače.

Hrvatski integralisti smatraju hrvatskim narod jednim sa jednakim interesima, i imamo iste neprijatelje, ne podnosimo prenaglašavanje regionalnih podjela pa tako ne hercegbosanstvo ne smatramo nečim posebnim..ako služi integralizmu, super a ako ne onda se odbacuje a ako se protivi onda je štetno i destruktivno

tako i ti možeš biti integralist.

mi ne mislimo niti samo tako stupidni da neprijatelja svog interesa vidimo u Zagrebu ili hrvatskoj državi a one koji već 100 godina( a ništa se promjenilo do dan danas nego su luđi nego ikad) sanjaju uništenje hrvatstva držimo za prijatelje.

Sve bih potpisao,slažem se.
Ali podjela je već nastala, to i je ta opasnost, mislim na Hrvate u BiH.
Od ratnih pobjednika 1995. do "konstitutivnih" samo za političko potkusurivanje danas.

Inkvizitor
05-04-2012, 18:02
Sve bih potpisao,slažem se.
Ali podjela je već nastala, to i je ta opasnost, mislim na Hrvate u BiH.
Od ratnih pobjednika 1995. do "konstitutivnih" samo za političko potkusurivanje danas.

e pa super..onda dobro došao u društvo hrvatskih integralista.

hrvatski narod je politički nezreo narod a za to su potvrde razni mađaroni, talijanaši, orjunaši, a evo danas imamo i srbofile, doduše bilo ih i prije, ali dok se prije srpsko-hrvatskih ratova mogu shvatiti ali ne i opravdati, ovi su suludi i karikaturalni, tim više što se u političkom srpstvu ništa nije promjenilo, dapače, moje uvjereno mišljenje da su duplo luđi i bjesniji nego 90-tih a za to imaš svaki dan dokaze..sve su to kraste na političkom tjelu hrvatstva..bolje reći rane koje tek trebaju postati kraste.

svi oni su u raznim političkim razdobljima ostvarivanje svojih ciljeva viđali u savezima sa onima koji bi najrađe da Hrvatske a samim time ni hrvatstva nema.

moonlight
05-04-2012, 18:18
Ali zar neće oni isto ono što je već viđeno i kod drugih, u kolo sa drugim , kontra trećeg da bi izborili ono što se kao naziva treći entitet?
Ja kao što rekoh ne pratim tu cijelu priču pozorno, ali ona je toliko naivna,infantilna, a da ne govorim koliko je neodgovorna spram Hrvata sjeverne i srednje Bosne.

Inkvizitor
05-04-2012, 18:22
Ali zar neće oni isto ono što je već viđeno i kod drugih, u kolo sa drugim , kontra trećeg da bi izborili ono što se kao naziva treći entitet?
Ja kao što rekoh ne pratim tu cijelu priču pozorno, ali ona je toliko naivna,infantilna, a da ne govorim koliko je neodgovorna spram Hrvata sjeverne i srednje Bosne.

ma ne, to je opći pokret među Hrvatima u BiH, nije regionalni..čak su mu skloni oni krajevi koji su ratovali sa muslimanima a primali srpsku pomoć u ratu..

osim Posavine naravno..Žepče, Kiseljak i sl.

mislim nema ništa loše u tome da se ide sa Srbima u neki interesni sklop..ali njihovo srbofilstvo je mahnito, to je glancanje zubiju srpskog aligatora.

ljuta trava
05-04-2012, 18:25

Bit i je u tome , među Hrvatima ne smije biti podjela , inače nas biti neće u BiH .Za mene je svaki Hrvat , Hrvat , bez obzira radi li se o Zagrebu , Mostaru , Livnu ili Derventi ...ili bilo gdje drugo .
Sve dok sami sebe poštujemo kao narod i drugi će se prema nama tako odnositi .

moonlight
05-04-2012, 18:31
Onda nam se ne piše dobro...Ljuta travo
Nego, ma jasno mi je to Inkvi, ali od kuda uopće ideja da će te netko prihvatiti za jednakoga u tim "savezima"
kad su Hrvati jedini na vjetrometini u BiH, Srbija recimo sve svoje kontroverze iz rata riješava preko Banja Luke,
reklo bi se vodi preko te genocidne tvorevine svoju apokrifnu, a zapravo stvarnu vanjsku politiku prema svojim susjedima,
to je nemoguće ne primjetiti, zato je ideja suradnje sa njima infantilna.

Inkvizitor
05-04-2012, 18:33
Onda nam se ne piše dobro...Ljuta travo
Nego, ma jasno mi je to Inkvi, ali od kuda uopće ideja da će te netko prihvatiti za jednakoga u tim "savezima"
kad su Hrvati jedini na vjetrometini u BiH, Srbija recimo sve svoje kontroverze iz rata riješava preko Banja Luke,
reklo bi se vodi preko te genocidne tvorevine svoju apokrifnu, a zapravo stvarnu vanjsku politiku prema svojim susjedima,
to je nemoguće ne primjetiti, zato je ideja suradnje sa njima infantilna.

pa nije ni meni jasno. A kome je normalnom jasno, šta oni hoće i u šta se oni uzdaju..to je veći misterij od Stonehenage-a

moonlight
05-04-2012, 18:37
pa nije ni meni jasno. A kome je normalnom jasno, šta oni hoće i u šta se oni uzdaju..to je veći misterij od Stonehenage-a

Hoćeš reći "veći i od visočkih piramida", ostanimo u okviru...
Suludo je to sve...

Inkvizitor
05-04-2012, 18:39
Ma uglavnom ovi se naši nadaju da će im Srbi bit saveznici protiv Sarajeva što može biti i tehnički točno ali to je nuspojava kod Srba. Prva je srpstvo sve i svuda i memorandum 2..ukloniti pooraze u srpskoj politici..stvarati velikosrpsko sidro preko Drine za buduće pohode. Doduše sad im je Kosovo prioritet ali ako ono ode..sva srpska politika prebacit će se preko Drine. Doduše imaju natalitetski manjak, i to ih najviše sputava ali kad su oni bili racionalni.?

Postavka hercegbosanskih srbofila kako se srpski nacionalizam ispuhao, poražen, zadovoljen RS-om i nije više opasan govori o političkoj naivnosti i nepismenosti tih bezmozgovića

Ona komisija koju je postirao onaj Snake..o 700 000 mrtvih u Jasenovcu..to je Dodikova komisija..eto koliko netko može biti dobronamjeran kad financira takvo što što sije mržnju i to je indirektni poziv za osvetu.

čemu to služi ako ne tome.

uostalom zadnjih dana smo imali prilike vidjeti da je srpski nacionalizam luđi nego ikad a možebitnim gubitkom Kosova on će poluditi totalno i tražit kompenzaciju.

Uglavnom Srbima je super kad se muslimani kolju sa Hrvatima..ko i ratu, to je njima predah u učvršćivanju srpske. Nema tu nijednog drugog motiva. ovi naši im dođu kao kurton, da malo jebu ali bez posljedica.

moonlight
05-04-2012, 18:46
To je Dodikova komisija samo za javnost, pogledaj da su članovi vijeća odreda srpski akademici, jasno je da službeni stav Srbije ne može izaći tako javno,
slično je i sa rehabilitacijom Čiče, sav javni folklor se prebacio u Banja Luku.
Pa i nova knjiga Dobrice Ćosića, cijelu je javnu afirmaciju prošla upravo tamo, mada se zna zašto sada i zašto tamo.

A oni se nadaju, znači to je i dublje nego sam mislio.

Inkvizitor
05-04-2012, 19:04
Pa jasno..za mene je Tadić opasniji od Miloševića. Pokvareniji srpski političar se nije pojavio još od Nikole Pašića.. Svako malo vikne "Srbi na okup" pa skuplja Srbe iz regiona da im daje instrukcije a moš mislit kakve im instrukcije daje.

osim toga ja na RTS-u vidim Hroniku Slavoinije, Baranje i Zapadnog Srema..jel to znak da Srbija to smatra svojim teritorijem.????

I kao takav očigledni i notorni velikosrbin Boris tadić Srbima je preslab. Moš mislit onda kakva im je kolektivna svijest.

moonlight
05-04-2012, 19:40
Naravno, danas se stvari odvijaju suptilnije, ali opet je sve jasno, nama tu mjesta nekim novim oružanim sukobima, to se sada
radi diplomatsko-političkim agitiranjem, na to naša strana ne zna odgovoriti, ja ne bih rekao da ne želi, jednostavno ne zna.
Boris je dokaz da jabuka ne pada daleko od stabla, Srbima je preslab jer vole da to bude glasno i drčno, nešto kao Jeremićevski.

Nisam znao za "Hroniku", to ide redovito, nešto kao naš "Glas domovine"?

Marta
05-04-2012, 19:42
Nisu Srbi toliko politicki neuki da on njima ne pase. Savrseno on njima odgovara, samo se oni malo foliraju, jer on ne dreci kao recimo Dodik. Takav tip je njima ideal politicara, da je onak seljacki arogantan, s tim se vecina moze identificirat.
Nisu oni naviknuti na konstantnu politiku u rukavicama, sto ne znaci da ne cjene rezultate te iste politike.

mirr.or
05-04-2012, 19:46
Naravno, danas se stvari odvijaju suptilnije, ali opet je sve jasno, nama tu mjesta nekim novim oružanim sukobima, to se sada
radi diplomatsko-političkim agitiranjem, na to naša strana ne zna odgovoriti, ja ne bih rekao da ne želi, jednostavno ne zna.
Boris je dokaz da jabuka ne pada daleko od stabla, Srbima je preslab jer vole da to bude glasno i drčno, nešto kao Jeremićevski.

imaš i na youtube neke emisije, ne znam koliko često se prikazuje, moguće tjedno, ali postoji godinama...

Inkvizitor
05-04-2012, 19:52

redovito redovito..svake subote....

Stiliana
05-04-2012, 20:08
Ček, ovaj zrikavac je neki mladi lik?

mardar
05-04-2012, 20:14
Ček, ovaj zrikavac je neki mladi lik?

Pa kakav ti je iz priloženog :rofl:rofl:rofl

moonlight
05-04-2012, 20:24
imaš i na youtube neke emisije, ne znam koliko često se prikazuje, moguće tjedno, ali postoji godinama...

Hm, morat ću malo da upratim pokoju, barem na you tube

mirr.or
05-04-2012, 20:27
Hm, morat ću malo da upratim pokoju, barem na you tube

za opipavanje pulsa , ne loše...

Stiliana
05-04-2012, 20:30
Pa kakav ti je iz priloženog :rofl:rofl:rofl

Mlad. U tridesetima...

moonlight
05-04-2012, 20:30
za opipavanje pulsa , ne loše...

Ako mi ubrza disanje, ugasit ću, obećavam

mardar
05-04-2012, 20:32
Mlad. U tridesetima...

Mlad je zamlata :rofl:rofl:rofl

mirr.or
05-04-2012, 20:33
Ako mi ubrza disanje, ugasit ću, obećavam

ma ne vjerujem da može bit tako strašno... malo kuknjave i potresnih priča. valjda. nikad nisam gledala više od nekog isječka.

Mrav
30-04-2012, 15:18
fra daidža Petar Jeleč

Hutba begovog fratra

U svojem uobičajenom stilu, koji već iz daljine tukne na „probosanske“ snage iz reda nekog nebošnjačkog bh naroda, ovih dana opet se oglasio fra daidža Petar Jeleč.
Njegova vjerska profesija odavno je prerasla u politički angažman po kojem je sve više pljunuti ajatolah Cerić. On, isto kao i ostali „probosanski“ vjerski pastiri bez stada, takmiči se s ajatolahom tko će više nepozvan reagirati na sve i svašta silujući pri tome stvarnost u ime onog naroda koji im na izborima nikad nije dao zastupnički mandat. Čak su im i neprijatelji zajednički. Po profesiji daidže i ajatolah su slični k`o jaje jajetu dok po ideološkom i nacionalnom određenju daidžanci ipak najviše liče pokvarenom „probosanskom“ mućku u liku Željka Sejde Komšića, poglavnika Jurišića, Budimira i mesarske braće Lijanović. Uz pomoć velikobošnjačkog preglasavanja svi oni se guraju predstavljati bh Hrvate koji ih u apsolutnoj većini ne žele ni štapom dodirnuti, a kamo li za svoje glasnogovrnike imati.

Jelečeva zadnja hutba u stvari je njegova uobičajena rafalna pucanjava u već ubijena prava bh Hrvata od strane službenog Sarajeva. Ovaj put je sve upakovao u naslov „Josipović u konglomeratu loših politika“. Sam sadržaj njegovog uratka oličenje je fatamorgane u kojoj se autorov intelektualizam i objektivnost tek pričinjavaju i, zbog toga, svaki hod ka istom nudi tek veliko razočaravajuće ništa.

Inventura činjeničnog stanja

Kao povod Jelečevoj hutbi poslužila je zadnja dodjela priznanja “Večernjakov pečat” (bh izdanje VL-a u Mostaru) kojeg ovaj politički Bošnjak suneti u „blještavu paradu licemjerja, neukusa i kiča kojom je, uz časne iznimke, prodefilirao čitav niz više nego sumnjivih likova.”???!!! Stvarni razlog Jelečev hutbe ipak je starijeg datuma i očituje se u njegovom favoriziranju tzv. bosanstva na uštrb institucionalne ravnopravnosti i fizičke opstojnosti bh Hrvata.Najčitanijem hrvatskom dnevnom listu daidža je uputio fetvu:„Novinarstvo je posljednjih desetljeća palo na najniže moguće grane, no način na koji tekstove pišu pojedini novinari Večernjaka izdaja je novinarske i ljudske etike. Autorski tekstovi su do u detalje predvidivi.“Ako je nečije pisanje predvidivo onda je to upravo slučaj sa daidžom Jelečom: Red optužbi na na račun hrvatskog naroda i na od njih izabrane političare, red optužbi na račun Hrvatske, Katoličke crkve i svih onih koji se zalažu za legitimna prava bh Hrvata, zatim red šutnje na evidentne velikobošnjačke“bisere” i na kraju red hvalospjeva sintetičkom bosanstvu koje je u stvari „građanski“ ogrtač ispod kojeg nesnosno fulji velikobošnjački hegemonizam. Hvalio ili kudio vidljiva je daidžina nemoć pretočena u svileni gajtan namijenjen onima naspram kojih je očita njegova inferiornost i patološka mržnja koju on zajednički ljubi i dijeli sa velikobošnjačkim Sarajevom ispod čijeg astala sakuplja ahdnamske mrvice.

Daidža zamjera večernjakovim novinarima navodno manipulacijsko pisanje „o "nelegitimnim" predstavnicima hrvatskog naroda koji obnašaju funkcije u Federalnoj vladi i "izdajicama" oličenima u HSP-u i NSRzB.” U ovom dijelu teksta Jeleč sam sebe dokazuje kao inkvizitora nad istinom, etikom, pravdom, legitimeitetom, i nad svima onima koji nisu po njegovoj i velikobošnjačkoj volji. Braneći velikobošnjačke pučiste i stvarno nelegitimne predstavnike hrvatskog naroda, zatim, negirajući legitimnost i legalitet onih koje je hrvatski narod izabrao, on zapravo negira hrvatski narod u BiH. Jelečev kapacitet nema odgovor na pitanje zašto je velikobošnjački SDP-BiH u svoju Platformu ugurao minorne političke stranke hrvatskog predznaka (poglavnika Jurišića HSP-BiH i Lijanovićevski NSRB), dok to isto nije učinio sa minornim bošnjačkim političkima strankama koje na izborima nisu dobile većinsku podršku bošnjačkog naroda (BOSS - Mirnesa Ajanovića, Naša stranka - Denisa Tanovića, ili na smetište otpuhanu šovinističku stranku SZBiH Harisa Silajdžića), već se udružio s populističkom velikobošnjačkom strankom SDA kao jednim od izbornih pobjednika? Znači, kada dvije najveće hrvatske političke stranke nastupaju zajednički i sinkronizirano to je nacionalistička i antibosanska djelatnost (Hercegovinu spominje tek kad mu se ćefne negativan naboj) dok je za daidžu Jeleča velikobošnjačko savezništvo pobjedničkih političkih stranaka poželjno i najveći „patrotski“ čin?!

Daidža Jeleč: „Treći i zapravo glavni nosivi stup na kojem počiva Večernjakovo novinarstvo je svakodnevno dizanje tenzija između Hrvata i Bošnjaka u čemu se pribjegava i pukim izmišljotinama”. Ne vidi daidža tenzije koje dižu brojni pristrani velikobošnjači avazi i haberi. O haber kutiji FTV da i ne pričamo.Gradnje džamija bez građevinskih dozvola? Preglasavanje na predsjedničkim izborima je izmišljeno? Istjerivanje iz federalne vlasti i isti pokušaj na državnoj razini također je izmišljeno? Mostarski Statut, hrvatski TV kanal, neprocesuiranje bošnjačkih ratnih zločinaca, vehabije, (tko ima volju neka nabraja dalje)..... sve je to hrvatska izmišljotina poradi podizanja međunacionalnih tenzija?!?

U nastavku daidža Jeleč se preko leđa VL-a i dalje obračunava sa hrvatskim narodom predbacujući: „pisanje Večernjeg lista je neukusno ulagivanje Katoličkoj crkvi.“ Koji se ono bošnjački mediji ne ulaguju „probosanskom“ fratru Jeleču, velikobošnjačkim partijama i političarima, isto kao i njegovom blizancu ajatolahu Ceriću u Islamskoj Zajednici?

Daidža Jeleč: „Na tu Večernjakovu paradu manipulacije i svakojake instrumentalizacije – posebno nečasne instrumentalizacije mučeničke smrti jedne časne sestre – prema najavama Večernjaka opet je trebao doći i prošlogodišnji laureat i nova zvijezda Večernjeg lista Ivo Josipović u pratnji neizostavnog don Ivana Tolja, dvorskog kapelana hrvatskog predsjednika i desne mu ruke u obavljanju prljavih medijskih i obavještajnih poslova po Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.“ Za begovog fratra Jeleča - koji za velikobošnjačko Sarajevo obavlja prljave medijske i obavještajne poslove -nije nečasna instrumentalizacija i propaganda kad velikobošnjački mediji istovremeno pišu o genocidnom genu Srba i srpskom vojniku Srđanu Aleksiću koji je za vrijeme rata svojim životom spasio život jednom Bošnjaku? Ili kad bošnjačke naslovne stranice istaknu sliku mrtvog mačka nabijenog na ogradu Sefer-begove džamije u Banja Luci i pri tome bez istrage policije prejudiciranjem „znaju“ tko je to učinio? Normalan čovjek sigurno ne može opravdati luđački čin ubijanja životinja ali, zahvaljujući daidži Jeleču, stiče se dojam kako jedna ubijena časna sestra nije ništa strašno u odnosu na jednog patriotskog mačka nabijenog na ogradu?

Daidža Jeleč: „Dodik, Čović, Večernji list, Nezavisne novine – svejedno, sve je to varijacija na istu temu i društvo u kojem se Ivo Josipović osjeća kao riba u vodi". Vidi molim te?! Federalna TV i drugi bošnjački mediji nisu varijacija na istu temu već su to hrvatski mediji sa svojom očevidnom slobodno izabranom šarolikošću?! I sve to iako nitko od njih - VL, Globus, Nacional, pa sve do ultraljevičarskog Juatarnjeg lista - isti problem ne vidi istim očima?! Sjeća li se netko zadnjih predsjedničkih izbora u Hrvatskoj kada se daidža Jeleč 23.01.2010. oglasio kolumnom pod naslovom: „Crkvi nimalo ne služi na čast kampanja protiv Josipovića“? U to vrijeme je daidža davao podršku Josipoviću jer je vjerovao kako u Ivi vampirinira krepani Mesić a sad razočaran daidžanska „principijelnost“ pljuje ali ga nešto vjetar zajebaje.

Daidža Jeleč: „Josipović je čovjek o kojemu se danas u medijima u Republici Hrvatskoj teško može i smije napisati ijedna kritička riječ, jer on preko svojih veza i sprege s medijskim mogulima zapravo vlada hrvatskim medijskim prostorom.“ Ne braneći grešnog Josipovića očito je daidži Jeleču netko podmetnuo monitrani snimak na kojem, umjesto velikobošnjačkog „socijaldemokrate“ Zlatka Lagumdžije, hrvatski predsjednik izdaje naredbe kojima se uređuje dnevnik Federalne TV i veliča vođu. S obzirom na poštenje i objektivnosti daidže Jeleča nikoga ne bi iznenadilo ako je i njegovo oglašavanje također„apsolutno“ po instrukcijama njegovog šefa i miljenika Lagumdžije kao što je to bio slučaj i kod „neovisnog“ novinara Darijana Babića.

Daidža Jeleč:„Ivo Josipović skupa s Borisom Tadićem vuče poteze koji teško da pridonose stabiliziranju prilika u našoj zemlji. Jedan hrvatski predsjednik nedavno čestita RS 20 godina od njezina osnutka!!!“ Po Jeleču je Mesić za vrijeme svojeg predsjednikovanja, i lobiranja za bošnjački hegemonizam, puno uspješnije stabilizirao prilike u regionu iako je non-stop izazivao krizu u odnosima s bh Hrvatima, Srbijom i Banja Lukom zbog čega se ni jedan bh Hrvat nije usuđivao ni pomisliti na povratak u RS. Nedavno je u Zagrebu biskup Komarica predao Josipoviću listu sa petstotinjak bh Hrvata koji se žele vratiti u RS. Eto, ovakva Josipovićeva politika i Komaričin angažman nisu stabiliziranje prilika i pomoć u povratku bh Hrvata na njihova ognjišta već je pomoć ono što su činili i čine Velikobošnjaci, Mesić, „probosanske“ snage daidža i drugih hrvatskih velizdajnika?! Ah, da. Josipović je javno demantirao bilo kakvu čestitku povodom obljetnice 20 godina RS

Daidža Jeleč „Josipović se nekoliko puta sastajao s Miloradom Dodikom i uz Tadića je, koliko je meni poznato, jedini predsjednik jedne države koji je posjetio Milorada Dodika u Banjoj Luci i dao dodatni legitimitet entitetu iz kojeg je skoro u potpunosti očišćeno hrvatsko (i bošnjačko) stanovništvo.“ Kod daidže Jeleča opet je evidentno pucanje u prazno. Na djelu je politička nepismenost, ili neinformiranost, ili njegov sveprisutni nagon ka namjernom podmetanju. Naime, ovih dana u svojstvu ministra za vanjske poslove BiH Zlatko Lagumdžija se iz Sarajeva otisnuo u banjalučko inostranstvo direktno Dodiku na noge dajući time Republici Srpskoj dodatni državni legitimitet. Kad ga već nitko ne zove iz Svijeta mora ministar praviti strane države unutar BiH. Eto, Josipović i Tadić su krivi ali ne i Lagumdžija koji tu istu Republiku mrsku posjeti u svojstvu ministra vanjskih poslova BiH?!

Daidža Jeleč: „Prilikom prvog posjeta našoj zemlji Josipović je pitijski govorio o "konglomeratu pogrešnih politika" koje su naštetile Bosni i Hercegovini. Sve što je do sada uradio upućuje na to da je njegova politika ozbiljan kandidat za sami vrh tog konglomerata. A tek je, nažalost, na pola svoga mandata! Prihvatajući pravno neodržive konstatacije o „legitimnim“ predstavnicima hrvatskog naroda, ide naruku politici Dragana Čovića i nepriznavanja Federalne vlade. Kako smo mogli vidjeti nekidan, takvu politiku će po svoj prilici slijediti i predsjednik vlade RH Zoran Milanović koji se sastao s Čovićem i njegovim satelitima u Mostaru izbjegavši susret s onim hrvatskim strankama i udrugama koje nisu okupljene oko Čovićeva Hrvatskog narodnog sabora. Još kada nam uskoro u BiH dođe i ministrica vanjskih poslova RH Vesna Pusić sa svojom pričom o "entitetima" (3 ili 5? – pitanje je sad) bit će to zoran pokazatelj da je hrvatska politička elita, bilo lijeve, bilo desne provenijencije, zapravo od devedesetih godina do danas išla naruku velikosrpskim interesima u Bosni i Hercegovini.“

Za daidžu Jeleča, i njegove Velikobošnjake, sasvim je okey Lagumdžijina diplomatska blamaža kad je eskivirao susret sa Z. Milanovićem jer je hrvatski premijer došao u BiH s namjerom obići hrvatske gradove i od bh Hrvata izabrane političke predstavnike. Sarajevo naviklo na Mesića očekivalo je od Milanovića ignoriranje bh Hrvata i sastanak samo s Velikobošnjacima i njihovom ergelom - Sejdo Komšić, poglavnik Jurišić, Budimir, mesar Lijanović - koji su svi skupa tek platformaški veleizdajnici i miševi hrvatske politike izabrani bošnjačkim glasovima i to po uputama velikobošnjačkih političara. Zoran Milanović kao predsjednik Vlade HR i Ivo Josipović kao predsjednik Hrvatske ne smiju posjetiti hrvatski narod u BiH i od njih izabrane političke predstavnike iako im to Ustav Hrvatske izričito nalaže. Kada turski Otomani posjećuju svoje Bošnjake diljem Bošnjakistana onda je to bujrum. Jer, kako to reče Bakir Izetbegović „Recep Tayyip Erdoganne pripada samo Turcima već i Bošnjacima. On je naš zajednički lider.“ Jeleču smeta čak i Vesna Pusić iako se, po interes bh Hrvata, hrvatska ministrica vanjskih poslova do sada pokazala kao muška sisa - ničemu ne služi.

Ima li možda još optimista koji vjeruju kako će se daidža Jeleč oglasiti protestom zbog toga što je njegovog ljubimca platformaša Budimira ne priznaju ni oni koji su ih instalirali kao što je to nedavno dokazao Helez velikobošnjački čuvara ratnih logora i ministar Platfromistana. Nije sramota što Helez javno na TV-u degradirao svojeg nadređenog predsjednika Budimira i što pri tome ignorira zakonsku proceduru i nadležnost prijeteći „Hajd me smijeni ako smiješ"?! To je ta demokracija i pravna država za koju se bori daidža Jeleč i nameće je svim bh Hrvatima.

Kako daidža vidi nelegitimne hrvatske veleizdajnike najbolje je pojasnio njegov blizanac daidža Mile Babić: „Oko polovice Hrvata izlazi na izbore, a polovica uopće ne izlazi, što je dokaz da se druga polovica ne slaže s politikom stožerne hrvatske stranke.“ Hoće reći dadiža, ta polovica nije izašla na izbore jer se slaže sa samo s daidžama, Jurišićem i Lijanovićem i, ne izlaskom na izbore, svoje glasove dala je njima???!!! „Od onih koji su izašli na izbore HDZ je dobio nešto preko 50%, tako da ispadne da je oko 25% Hrvata u BiH za HDZ“. Znači, po daidžinom, od danas demokracija kao izbornog pobjednika proglašava one koji su izgubili izbore zbog manjka glasova, ali im se pridodaju svi oni koji nisu glasovali za izbornog pobjedinka???!!! 75% glasača svojim neglasanjem samo su za daidže i Velikobosance???!!! Koja lucidna pamet i zaključci? A tek kršćansko poštenje ovih begovih fratara?

Eto. Čim daidže utemlje svoju već najavljenu „hrvatsku“ stranku s tri regionalna predznaka, dobit će i oni plaho puno bošnjačkijeh glasova i tako će postati „legitimno-legalni“ majorizatori bh Hrvata. Krajnje je vrijeme da se Jeleč kandidira na idućim izborima. Neka stane na vagu i konačno izvaga koliku podršku uživa među bh Hrvatima.

Daidžin bolesnički karton

Kad se navedenim izjavama pridodaju Jelečeve izjave starijeg datuma očito je da daidža od stabla mržnje prema Hrvatima, i ljubavi prema Bošnjacima, ne vidi velikobošnjačku šumu.

U svojim ranijim lobotomijama vezanim za probleme bh Hrvata fra Jeleč kao „objektivni“ povjesničar ne da mira ni mrtvom Franji Tuđmanu kojem vrijeđanjem odriče nepobitnu i presudnu ulogu u stvaranju samostalne HR i istovremno ga optužuje za navodnu agresiju na BiH.

Blaženog kardinala Stepinca pljuje kao ustaškog kardinala iako je blaženi kardinal zbog svojeg zazuzimanja za Židove, i druge žrtve ustaškog režima, čak i od Židova dobio odlikovnje. Na drugoj strani ne smeta daidži deklarirano ustaštvo Blaža Kraljevića kojeg on zdušno veliča.

Zauzeo se pastir Jeleč i za svoje stado, odnosno Fatu Orlović na čijem zemljištu je sagrađena pravoslavna crkva. Iako je Fati nuđeno milijun KM za zemljište koje vrijedi tek tri deke kahve ona iz inata ne želi prodati zemljište već traži rušenje crkve. Ništa protiv pravne države istih aršina za sve. Međutim, po bošnjačkoj pravnoj državi, i njihovim daidžama, crkve na zemljištu muslimana treba rušiti i zemlju vlasniku vratiti ali ne treba rušiti džamije sagrađene na temljima crkava niti prisvojeno zemljište i crkve vratiti njihovim vlasnicima?! Čudna je pravna država pastira Jeleča – bez katoličkog stada – i još čudnije je njegovo evanđelje o pravdi i pravu.

Zar razliku od izvještavajućeg i istraživačkog novinarsta kolumna je osobni stav. Izjave mogu biti jednostrane (samoinicijativno ulizivačke zbog osobne sklonosti i interesa, ili naručene „odozgo“ i time u službi jedne politike), ili pak objektivne tako što kritički seciraju dvije ili više strana u sukobu ili polemici. Krajnji imeprativ novinarstva i kolumne morao bi biti potraga za istinom uz intelektualnu odgovornost za izjavljeno i nuđenje sveobuhvatnog i prihvatljivog rješenja. Kako što sadržaj dokazuje, i bez obzira što je autor hutbe svešteno lice – na žalost - ništa od navedenih etičkih vrijednosti ne može se naći u eksponirajućem i jednostranom pisanju fra daidže Jeleča.

Crovata / posavski-obzor.info