PDA

Pogledaj Full Version : Nepomirljivi prekodrinski glasovi

Morro Vlachii
21-11-2012, 20:01
Srbija pokreće postupke o istrazi o civilnim žrtvama za vrijeme VRO Oluje.
No,sigurno je da Srbija ne može progoniti nikoga izvan svoje zemlje.Ovo zatezanje odnosa ide više na štetu prekodrinske ekonomije nego hrvatske.

Frustracija Srbije je aktualna,i neće trajati dugo.Ona je samo u svrhu smirivanja strasti u onima koji nisu doživjeli katarzu i onim izbjeglicama da ne stvaraju gužvu.

Komari
21-11-2012, 20:04
A lijepo će se s tim poklopit objava registra branitelja..

Kako najs od naše vlade i ministra..ono u pomirljivom duhu..

:love

gorand556
21-11-2012, 20:09
Oni istražuju zločin u Dvoru na Uni ,koji su sami počinili.

Politika save štrpca koji je ubijene u obračunima oko podjele opljačkanoga plijena i u pijanim kafanskim obračunima i prometnim nezgodama pripisao hrvatima.

Neka kmeče , to izgleda najbolje znaju.

Morro Vlachii
21-11-2012, 20:16
A lijepo će se s tim poklopit objava registra branitelja..

Kako najs od naše vlade i ministra..ono u pomirljivom duhu..

:loveFred Matić tvrdi da registar ne može naškoditi.Uostalom,Srbija nema pravnog lijeka za ovo što čini.To je samo pucanj u prazno.Nek se ižive i okrenu se budućnosti,kako reče Gotovina.

ljuta trava
21-11-2012, 20:16
Srbija pokreće postupke o istrazi o civilnim žrtvama za vrijeme VRO Oluje.
No,sigurno je da Srbija ne može progoniti nikoga izvan svoje zemlje.Ovo zatezanje odnosa ide više na štetu prekodrinske ekonomije nego hrvatske.

Frustracija Srbije je aktualna,i neće trajati dugo.Ona je samo u svrhu smirivanja strasti u onima koji nisu doživjeli katarzu i onim izbjeglicama da ne stvaraju gužvu.

Mislim da bi Srbiji bilo pametnije krenuti sa istragama onih koji su palili , rušili i ubijali u Vukovaru i Srebrenici .Ovo što oni sada kokodaču , je samo njihov folklor za unutarnjopolitičke potrebe .

ljuta trava
21-11-2012, 20:19
Fred Matić tvrdi da registar ne može naškoditi.Uostalom,Srbija nema pravnog lijeka za ovo što čini.To je samo pucanj u prazno.Nek se ižive i okrenu se budućnosti,kako reče Gotovina.

Fredu Matiću sigurno ne može naštetiti ni takvima poput njega .
Zaista koliki idiot treba biti netko i objaviti popis pripadnika vojnoobavještajne službe ili diverzanata , izviđača , pa čak i onih zaduženih za nabavu oružja , a svi takvi su u registru .

Komari
21-11-2012, 20:26
Fred Matić tvrdi da registar ne može naškoditi.Uostalom,Srbija nema pravnog lijeka za ovo što čini.To je samo pucanj u prazno.Nek se ižive i okrenu se budućnosti,kako reče Gotovina.

Daj molim te javi to Veljku Mariću.

.

Inkvizitor
21-11-2012, 20:27

Ako Fred Matić to tvrdi onda nema problema..

pdv
21-11-2012, 22:15
Fred Matić je budaletina svoje vrste jer da nije u RH ne bi bio ministar. Taj lik uspješno pliva od skuta Jadranke Kosor do Zorana Milanovića. Još jedna isprazna ličnost na političkoj sceni.

Inkvizitor
21-11-2012, 22:26
Izazvat ćemo podsmijeh sa ovim objaljivanjem popisa branitelja. Vjerovatno će Hrvati ući u svjetske vicoteke, a nije da nismo zaslužili.

pdv
21-11-2012, 22:32
Pa da, to samo budale mogu smislit. Mene samo zanima što ćemo dobiti objavom tog registra. Što to meni kao građaninu RH znači i kako ja mogu pomoći u riješavanju tog problema? uzmimo u obzir da sam početkom rata imala 6 godina i baš me zanima kakva su moja saznanja o lažnim braniteljima. I ne samo moja nego hrpe ljudi koji nemaju pojma.

Ovo se radi kako bi se stvorio daljni raskol, a da će se nešto riješit tu nema govora. Da je institucijama stalo do riješavanja ovog problema onda bi ga i riješile,a ovako imaju uvijek asa u rukavu kada se približavaju izbori. Ovom objavom se smiju svakom pravom branitelju u facu kao i svakom normalnom građaninu RH koji od institucija svoje države očekuju da rade posao za koji su plaćeni, a ne da ga spuštaju na nivo pazara pa nek se raja veseli.

Komari
21-11-2012, 22:36
Vi ne kužite... registar je postao standardna "kost glođalica".
Svaki put kad zatreba Fred je nabaci

Danima se među Hrvatima napokon osjeti radost, jedinstvo, optimizam...

i sad treba bacit kost i vratit stanje uma na ono prije petka ujutro

Grunf
21-11-2012, 22:38
Oni bi htjeli da građani odrađuju poslove institucija. Linić bi da građani rade kao porezni inspektori, ovaj Matić bi da građani provjeravaju tko je branitelj a tko ne. Javni registar branitelja ili onaj dužnika ne služi ničemu drugome nego hajci ulice i skretanju pozornosti s pravih problema. Kao to je predizborno obećanje i to će oni ispuniti. Bolji život kao obećanje se neće ispuniti jer smo nesposobni za to pa ajmo ispuniti nešto nebitno i nepotrebno kaj možemo ispuniti. Usput ćemo zabaviti javnost prepucavanjima tako da možemo dobiti mir zbog daljnjeg upropaštavanja države. Jupiiii

ljuta trava
21-11-2012, 22:44
Vi ne kužite... registar je postao standardna "kost glođalica".
Svaki put kad zatreba Fred je nabaci

Danima se među Hrvatima napokon osjeti radost, jedinstvo, optimizam...

i sad treba bacit kost i vratit stanje uma na ono prije petka ujutro

Ah , neće se valjda hvaliti uspjesima u gospodarstvu .
POgodila ih je presuda , još se nisu otrijeznili

NorthStand
21-11-2012, 23:23
Oni bi htjeli da građani odrađuju poslove institucija. Linić bi da građani rade kao porezni inspektori, ovaj Matić bi da građani provjeravaju tko je branitelj a tko ne. Javni registar branitelja ili onaj dužnika ne služi ničemu drugome nego hajci ulice i skretanju pozornosti s pravih problema. Kao to je predizborno obećanje i to će oni ispuniti. Bolji život kao obećanje se neće ispuniti jer smo nesposobni za to pa ajmo ispuniti nešto nebitno i nepotrebno kaj možemo ispuniti. Usput ćemo zabaviti javnost prepucavanjima tako da možemo dobiti mir zbog daljnjeg upropaštavanja države. Jupiiii

sve si reko što treba reći na ovu temu, to samo onaj genij matić može smislit. zamisli ti nebuloze, da registar branitelja. pa to je država trebala napravit, i maknut s te liste lažne, i kazniti one koji su se godinama predstavljali ko lažni branitelji. ali bez ikakvog javnog objavljivanja, jer će netko sigurno imat problema zbog toga. pa Veljko Marić je nagrabusio, i još tamo leži u njihovom zatvoru, ne želim ni pomišljat kako je tom čovjeku kad je zatvoren u najgorem mogućem okruženju. al bitno da imamo registar, koga briga za veljka. da bog da i ovog matića uhapsili, kad tad i u tom slučaju nitko neka ne mrdne malim prstom 3-4 godine pa ćemo vidjet reakciju istog. sramotni su to ljudi, oni se nikada ni nisu bavili pravim problemima ljudi i hrvata. zato i jesu veleizdajnici i lopovi, jer im to nije ni na kraj pameti.

crni bombarder
22-11-2012, 00:06
Znaju srbi sta rade, ako budu dovoljno cmizdrili, hrvati ce se svojski potruditi da ih zadovolje.

Onaj dio hrvata, zna se koji.

TheBronxBomber
22-11-2012, 00:11
Ocekujte da se nista promjeniti nece. Ni Gotovina u Pakostanima, ni Markac u Djurdjevcu. Nista ne pomaze. Njihova sloboda ionako nije zasluga hrvatskih institucija koje Gotovina posrpdno podupire i hvali. Ocekujte da ce ova Vlada i ovu veliku pobjedu, jos jednom, koja nije njihova - prokockati.

Zalosno da zalosnije ne moze biti.

TheBronxBomber
22-11-2012, 00:13
Jedan korak naprijed, dva koraka unatrag. To su hrvatske vlasti. Kako im se samo strane agenture i diplomacije rugaju i podsmijehuju... kad bi oni samo znali.

Inkvizitor
22-11-2012, 10:41
Srbi imaju veće jedinstvo i sad , kod nas je jedan dio naroda jako žalostan ovakvim razvojem situacije. Al to je stara priča.

Inkvizitor
22-11-2012, 10:42
Jedan korak naprijed, dva koraka unatrag. To su hrvatske vlasti. Kako im se samo strane agenture i diplomacije rugaju i podsmijehuju... kad bi oni samo znali.

Politika i diplomacija izlaze iz naroda. Zato je to tako. Mora se zadovoljiti i onaj dio naroda koje je žalostan ovakvim razvojem situacije. Kod drugih naroda to ne postoji.

Marta
22-11-2012, 10:49
Politika i diplomacija izlaze iz naroda. Zato je to tako. Mora se zadovoljiti i onaj dio naroda koje je žalostan ovakvim razvojem situacije. Kod drugih naroda to ne postoji.

To je ono sto je meni u petak bilo tak smjesno.
Zvizdali su kad je Gotovina zahvalio uredu predsjednika i premijeru, a tko je birao te ljude?
Nisu oni slucajno dosli na vlast a i nisu samo oni koji su protiv njih bili na trgu.
Problem je nase licemjerje i nasa politicka kratkovidnost koju ne mozemo iskorjeniti.

Inkvizitor
22-11-2012, 12:19
Moram priznati da nisam očekivao ovakvu situaciju u Srbiji. Žestoke reakcije da..ali tamo je ne znam koji stadij ludila. I ne stišava se izgleda.

Marta
22-11-2012, 12:39
To se inace desi nakon visokog leta.
Oni nisu ni u ludilu ocekivali ovakvu rpesudu, zato je sok veliki, a unutarpoliticko nezadovoljstvo se kod njih sveprisutno, sada imaju razloga za divljanje, ovo im je kao neki ventil.
Ah srpcici nasi ....

Aleksa
22-11-2012, 13:11
Nije to nikakav sponatani revolt, mada i toga ima sporadično. To je manje više osimišljena reakcija političke javnosti u cilju pozicioniranja u novonastalim okolnostima. Želi se poslati poruka svetu da je Srbiji nanesena nepravda (što je možda tačno), a kad se to lansira, onda se očekuje da se ta nepravda na neki način ispravi. Na ruku idu javno izgovoreni stavovi bivšeg i sadašnjeg glavnog tužioca Haškog tribunala.

caporegime
22-11-2012, 13:27
srbija koja s hrvatskom ima još mnoga otvorena pitanja (tužbe za genocid, ratne štete, granica na dunavu, sukcesija oružja jna kao i ekonomsko pozicioniranje), nadala se da će osuđujuća presuda ojačat njezin položaj.
sad je sve to palo u vodu.
srpska ministrica koja se spremala u zagreb slavodobitno ucjenjivat, sad je ko popišana odustala od dolaska (jer ništa osim ucjena ne bi ni imala reći)
jebe se srbiji za hrvatske srbe kao pojedince i osobne sudbine. kad je trebalo da ginu ginuli su a kad je njima trebalo pomoći, nakon što su izračunali da bi to srbiju malo preskupo stajalo, samo su okrenuli glavu.
da ova vlast ima muda i volje (kao što nema) sad bi trebali ići u politički napad.
ako treba ucjenjivati pristupom u eu, jasno ne kao slovenci (ili kao što bi da mogu srbi sigurno napravili) nego postavljanjem zahtjeva za traženje nepristranog arbitra u bitnim pitanjima.
i za granicu i za sukcesiju.
kako su to predmeti u kojima bi srbija sigurno izgubila obzirom na njihove službene stavove, u konačnici bi se hrvatska vrlo lako mogla pozicionirati kao jači i bitniji faktor.
ali, obzirom na bezmudaše i organske jugoviće na vlasti to ne da se neće dogoditi nego će ovi jugopizduni još namjerno pokušati nečim srušiti dobru poziciju hrvatske.

pdv
22-11-2012, 13:32
Nije to nikakav sponatani revolt, mada i toga ima sporadično. To je manje više osimišljena reakcija političke javnosti u cilju pozicioniranja u novonastalim okolnostima. Želi se poslati poruka svetu da je Srbiji nanesena nepravda (što je možda tačno), a kad se to lansira, onda se očekuje da se ta nepravda na neki način ispravi. Na ruku idu javno izgovoreni stavovi bivšeg i sadašnjeg glavnog tužioca Haškog tribunala.

Ja zaista ne znam na koji način vama dokazati da vi jeste krivi za rat i da ste vi započeli rat. Što tu nije jasno?

Morro Vlachii
22-11-2012, 20:25
Umjereni analitičari srbijanskih prilika kažu da je reakcija službenih srbijanskih vlasti tipična populistička poruka koja ima za ulaganje u buduće izbore.
Ustvari političke strukture u Srbiji koji se nazivaju"nacionalnim"zalažu se zapravo za svoje buduće glasove i uopće im nije stalo do izbjeglicama koji su se stjecajem okolnosti našli na trakoru pred Srbijom.
Ovo je samo aktualna situacija koju će dobro koristiti populisti.Ništa više od toga neće se zbiti jer manevarskog prostora nema,kritične mase nema,nema ni zastava ni okupljanja.Došlo je vrijeme gladi.

Kontrarevolucionar Kaleb
28-11-2012, 10:49
Vidi se stišavanje bijesnih urlika.Amerikanci su ušutkali Dačić koji pere ruke od svega toga proglašavajući hrvatske generale,a zapravo je njegov pokojni šef stranke najodgovorniji.

Inkvizitor
28-11-2012, 12:13
Gdje ti vidiš to stišavanje. Ja sam malo šaltao po srpskim programima, još im je to top tema, razni analitičari, sociolozi, politolozi, sve još vrije..

Inkvizitor
28-11-2012, 12:18
A sad će presuda Haradinaju. Ako bude oslobađajuća novi cirkus plus toga izgleda da se dešava ono što smo predvidili..nova vlast u Srbiji pristat će na mnoge stvari što se tiče Kosova.

SarajkaDjevojka
28-11-2012, 12:23
Vidi se stišavanje bijesnih urlika.Amerikanci su ušutkali Dačić koji pere ruke od svega toga proglašavajući hrvatske generale,a zapravo je njegov pokojni šef stranke najodgovorniji.

Dačić se jeste malo diplomatski vadio juče, no priča mu je u suštini ista.Srbija nema namjeru pooštravati odnose sa HR, ali slavlje povodom povratka generala i oslobadjajućih presuda i dalje osudjuje.Okarakterizirao je sadašnje stanje kao početak hladnijih odnosa izmedju dvije zemlje.I naglasio da Srbija ne namjerava tek tako prepustiti zaboravu dogadjaje devedesetih u tkz Krajini.Da to svijet ne očekuje.

NorthStand
28-11-2012, 17:59
srbija koja s hrvatskom ima još mnoga otvorena pitanja (tužbe za genocid, ratne štete, granica na dunavu, sukcesija oružja jna kao i ekonomsko pozicioniranje), nadala se da će osuđujuća presuda ojačat njezin položaj.
sad je sve to palo u vodu.
srpska ministrica koja se spremala u zagreb slavodobitno ucjenjivat, sad je ko popišana odustala od dolaska (jer ništa osim ucjena ne bi ni imala reći)
jebe se srbiji za hrvatske srbe kao pojedince i osobne sudbine. kad je trebalo da ginu ginuli su a kad je njima trebalo pomoći, nakon što su izračunali da bi to srbiju malo preskupo stajalo, samo su okrenuli glavu.
da ova vlast ima muda i volje (kao što nema) sad bi trebali ići u politički napad.
ako treba ucjenjivati pristupom u eu, jasno ne kao slovenci (ili kao što bi da mogu srbi sigurno napravili) nego postavljanjem zahtjeva za traženje nepristranog arbitra u bitnim pitanjima.
i za granicu i za sukcesiju.
kako su to predmeti u kojima bi srbija sigurno izgubila obzirom na njihove službene stavove, u konačnici bi se hrvatska vrlo lako mogla pozicionirati kao jači i bitniji faktor.
ali, obzirom na bezmudaše i organske jugoviće na vlasti to ne da se neće dogoditi nego će ovi jugopizduni još namjerno pokušati nečim srušiti dobru poziciju hrvatske.

ma zašto ne ucijenjivat ulaskom u EU, ja bih nakon svega što vidim u srbiji, još žešće ucijenjivo srbe nego slovenci nas. ne zato jer smatram da je to način na koji se jedna država treba ponašat, već prije svega jer smatram da su Srbi zaslužili da ih se jebe najžešće. kad je bandira prije jedno godinu dana reko da ih treba ucijenjivat, ja sam reko da smatram da to nije dobro ponašat se ko ovi glupi slovenci. ali nakon ovakvih reakcija srbije, gdje se vidi da oni žive još u paleolitiku, i da se nemaju namjere tako skoro "otrijeznit", treba radikalno to blokirat i jebat na svakom koraku. što si i sam reko, u masovni politički napad krenut, jednakom žestinom kako se krenulo u oluju. samo s teškim političkim porazom, srbija će biti u stanju suočit se s svojom prošlosti. nisu se ni nijemci htjeli suočit s svojom, dok nisu žestoko poraženi i žestoko kažnjeni u obliku obeštećivanja onih koje su ratom devastirali i oštetili. hrvatska sada ima šansu, prvi puta u svojoj povijesti postati najjači igrač u ovom djelu europe, od strane ovih banana država u koje uključujem i nas. imamo ravno polje, ali ne, mi čekamo srbiju i srbe koji nas mrze i preziru i rado bi nam oči isisali da mogu. odnosi srbije i hrvatske nikada nisu, niti će biti normalni. pogotovo ne, nakon ovih posljednjih 100 godina. zar postoji netko normalan, da želi bilo kakve "normalne" odnose s srbima i srbijom nakon svega? ja s njima ne želim imat nikakvog posla, što dalje od nas to bolje. Kerum je dobro reko, srbi nam nikada ništa dobroga nisu donjeli, prema tome ne vidim šta to mi imamo dalje s njima surađivat i otkrivat toplu vodu? ako smo već u posljednjih sto godina vidjeli debelo kako će se stvari s njima odvijat, oni žele dominirat nad svim narodima, šta našim ljudima tu nije jasno? ja ne želim da nad našim narodom i našom državom dominira amerika, a ne tamo neka propala srbija i srbi koji nemaju za jebeni kruh! po kojim to osnovama, osim kumrovečkim i velikobritanskim srbi zaslužuju biti dominantni narod zapadnog balkana i određivat pravila života u ovom djelu europe? hrvatska i pogotovo zagreb, za beograd i srbiju su bili uvijek 50 godina isprijed, pa to svejedno nije ni tita ni karađorđa spriječilo da za glavni grad jugoslavije postave Beograd. da nije žalosno, bilo bi smiješno. i sad bi neki opet da nam oni vedre i oblače ovdje, neće ići, a ponavljam da imamo normalnu vlast sad bi ih se satralo i natjeralo da se konačno suoče s svojom prošlosti i da se okane hrvatske države ako u njoj misle rovarit i hrvatima se nametat ko nekakav autoritet. ja ne trpim ničji autoritet, a ponajmanje velikosrpski. a mislim da bi tako bilo dobro da velika većina hrvata razmišlja, ali kad vidim josipovića i genijalce koji su za njega glasali uopće ne sumnjam da će se "region" vratit u staru kolotečinu, i da će pušenje srpskog đoke ponovo postat uobičajena praksa vrha hrvatske politike. Umjest da oni pužu pred nama, mi pužemo pred njima, eto takve političare i takav narod imamo. Samo da je puzat i gmizat pred drugima, a oni koji su dovoljno ponosni da to odbijaju njih se naziva fašistima. Hvala im na komplimentu.

Vepar
28-11-2012, 20:01
Kad smo kod ucjena Srbije oko EU, mislim da ipak ne treba postavljati nebulozne zahtjeve, nego normalne. To su zajamčeno mjesto predstavniku hrvatske manjine u parlamentu, prihvaćanje sudskog rješenja graničnog spora (mada bi možda i po arbitraži, tj. načelu pravičnosti dobro prošli), povratak imovine hrvatskim tvrtkama i građanima u Srbiji itd.

caporegime
28-11-2012, 20:14
nešto se iza brda valja a srbiju jako boli što im je izbijen i zadnji adut da se politički postavi iznad hrvatske
na tragu:

Svako malo iz Srbije se čuju prigovori Hrvatskoj vezani za povrat imovine Srbima koji su napustili Hrvatsku, a nitko u javnosti, ni u Beogradu ni u Zagrebu, ne govori o naknadi ratnih šteta koje su Hrvatskoj nanijele dvije vojske kojima je upravljao Beograd, JNA i paravojne formacije. Za takve zahtjeve postoji čak i pravni okvir, podsjeća Davor Stier, međunarodni tajnik HDZ-a. Riječ je o Sporazumu o normalizaciji odnosa između Republike Hrvatske i Savezne republike Jugoslavije, koji je potpisan 23. kolovoza 1996.

Reintegracija bila važnija

Prema članku 7. tog sporazuma, dvije su se države obvezale u roku od 30 dana osnovati zajedničko povjerenstvo s po tri predstavnika i sklopiti sporazum o naknadi za svu uništenu, oštećenu i nestalu imovinu! Budući da se rat nije vodio u Srbiji, očito je riječ o šteti koju je pretrpjela Hrvatska, a za koju iz Srbije nikad nikakve naknade nije bilo. Je li vrijeme da se to pitanje potegne, stvar je političke procjene, kaže tadašnji ministar vanjskih poslova Mate Granić, koji je sporazum i potpisao, zajedno s tadašnjim Miloševićevim ministrom Milanom Milutinovićem.

U vrijeme kad je sporazum sklopljen, nastavlja Granić, najvažniji je bio uspjeh mirne reintegracije hrvatskog Podunavlja, pitanje nestalih osoba, povrat ukradenog umjetničkog blaga, a Srbiji je najvažnije bilo pitanje povratka izbjeglica u Hrvatsku. Granić napominje i da bi uspjeh Hrvatske u zahtjevu za naknadu štete bio veći ako hrvatska tužba za genocid uspije pred Međunarodnim sudom pravde. Taj sud, ipak, ako i prihvati hrvatsku tužbu, ne odlučuje o ratnoj odšteti, pa bi se – a tako Sporazum o normalizaciji i određuje – o odšteti trebalo razgovarati bez suda. Prema podacima Državne revizije za popis i procjenu ratne štete, izravna ratna šteta u Hrvatskoj u razdoblju od 1990. do 1999. iznosila je 236 milijardi kuna, što je bilo 65 milijardi DEM, danas oko 32 milijarde eura. Nakon potpisivanja Sporazuma o normalizaciji predstavnici dvije države jednom su se sastali zbog osnivanja povjerenstva i tu je sve stalo, nitko više pitanje ratne odštete nije potezao. Davor Stier kaže kako je Jadranka Kosor kao premijerka u proljeće 2011. u vrijeme posjeta Beogradu spominjala to pitanje u razgovorima s beogradskim dužnosnicima. – Sporazum je vrijedeći i treba očekivati da Srbija ispuni svoje obaveze – kaže Stier. Umjesto toga, iz Srbije se ponovno proziva Hrvatska, pa predsjednik Nikolić u svom već glasovitom intervjuu Kuriru kaže “što hoće Gotovina, da ih još jednom protjera i pobije, da završi taj posao? Da više ne traže ni imovinu.”

Najizglednije za logoraše

Čini se da je krajnje vrijeme da i Hrvatska postavi svoje zahtjeve, da se pregovara o odšteti za golema razaranja koja je učinila uglavnom JNA u Hrvatskoj, ako ništa, onda kako ne bi i dalje javni dojam bio samo da je Hrvatska nešto dužna izbjeglim Srbima, a Srbija ništa nikome ne duguje. Ako ne bude tako, možda jedinu odštetu dobiju Hrvati koji su robijali u Srbiji, ako Vladimir Vukčević ikad pokrene kazneni postupak za logore. – Srbija samo mora ispuniti što je potpisala – kaže Stier te napominje da bi tada odnosi dviju država mogli biti puno bolji.

zlatna ribica
29-11-2012, 08:11
Kakve će tek bit reakcije ako će Srbija morati plaćati ratnu odštetu :zubo

Prema članku 7, sporazuma o normalizaciji odnosa između Republike Hrvatske i Savezne republike Jugoslavije, koji je potpisan 23. kolovoza 1996., dvije su se države obvezale u roku od 30 dana osnovati zajedničko povjerenstvo s po tri predstavnika i sklopiti sporazum o naknadi za svu uništenu, oštećenu i nestalu imovinu! Budući da se rat nije vodio u Srbiji, očito je riječ o šteti koju je pretrpjela Hrvatska, a za koju iz Srbije nikad nikakve naknade nije bilo. Je li vrijeme da se to pitanje potegne, stvar je političke procjene, kaže tadašnji ministar vanjskih poslova Mate Granić, koji je sporazum i potpisao, zajedno s tadašnjim Miloševićevim ministrom Milanom Milutinovićem.

U vrijeme kad je sporazum sklopljen, nastavlja Granić, najvažniji je bio uspjeh mirne reintegracije hrvatskog Podunavlja, pitanje nestalih osoba, povrat ukradenog umjetničkog blaga, a Srbiji je najvažnije bilo pitanje povratka izbjeglica u Hrvatsku. Granić napominje i da bi uspjeh Hrvatske u zahtjevu za naknadu štete bio veći ako hrvatska tužba za genocid uspije pred Međunarodnim sudom pravde. Taj sud, ipak, ako i prihvati hrvatsku tužbu, ne odlučuje o ratnoj odšteti, pa bi se – a tako Sporazum o normalizaciji i određuje – o odšteti trebalo razgovarati bez suda. Prema podacima Državne revizije za popis i procjenu ratne štete, izravna ratna šteta u Hrvatskoj u razdoblju od 1990. do 1999. iznosila je 236 milijardi kuna, što je bilo 65 milijardi DEM, danas oko 32 milijarde eura. Nakon potpisivanja Sporazuma o normalizaciji predstavnici dvije države jednom su se sastali zbog osnivanja povjerenstva i tu je sve stalo, nitko više pitanje ratne odštete nije potezao. Davor Stier kaže kako je Jadranka Kosor kao premijerka u proljeće 2011. u vrijeme posjeta Beogradu spominjala to pitanje u razgovorima s beogradskim dužnosnicima. – Sporazum je vrijedeći i treba očekivati da Srbija ispuni svoje obaveze – kaže Stier.

http://www.vecernji.hr/vijesti/1996-potpisano-hrvatska-srbije-moze-naplatiti-stetu-clanak-480409

gorand556
29-11-2012, 10:19
Nova sramota u haagu :smijeh

http://www.vecernji.hr/vijesti/haradinaj-osloboden-svih-optuzbi-ratne-zlocine-clanak-480949

galija
29-11-2012, 10:21
Nova sramota u haagu :smijeh

http://www.vecernji.hr/vijesti/haradinaj-osloboden-svih-optuzbi-ratne-zlocine-clanak-480949

moramo se pripremiti za Urošovo razočarenje!

gorand556
29-11-2012, 10:23
moramo se pripremiti za Urošovo razočarenje!

Ja se samo pitam šta je ovo svijet se urotio protiv njih :)

Na Kosovu se sprema doček , a ovoga gospodina čeka mjesto premijera :D

NorthStand
03-12-2012, 05:44
a sad da se malo prisjetimo, na miroljubivo gnjevni srpski narod. :D i famoznu JNA, koja je radila sve u svojoj moći da hrvatska ne proglasi nezavisnost od SFRJ 1991. srećom su sve snimali, pa ih lako možemo raskrinkat. :D

http://www.youtube.com/watch?v=LhkaQdzhm8s

NorthStand
19-08-2013, 03:55
https://www.youtube.com/watch?v=fj9PM-N024E

sad ti s njima vodi polemike, oni ratuju na tuđem teritoriju, i još nakon svega imaju obraza prozivat one na čijem teritoriju su ratovali. srpsko stanje uma, teško da itko ima tako debeli obraz ko oni.

usporedite ovaj video, s onim što je gore reko Rašković. a šta je trebo reći Tuđman, da srbe napadnu ali ne oružjem već riječima. da će se četnicima jamčit građanska prava, jel bi to zadovoljilo srbe ako bi i dalje živjeli u RH? naravno da ne bi, vidimo po primjeru ovih iz podunavlja. a da ne govorim o tome, da je Tuđman javno pozvao srbe da ostanu u zemlji, a to što su oni sjeli na traktore i otišli u Banja Luku i Beograd iz straha, jer su četri godine sijali najgoru mržnju i nanjeli nepovratnu štetu svojim najbližim sugrađanima, i nakon toga razumljivo pobjegli u strahu da im se netko propisno ne najebe majke, e to stvarno spada u udžbenike svijtske glume. kao protjeralno jadne srbe, a prije toga što su radili nitko ne priča. ko da je kronologija svih događaja, krenula 1995 s VRO Oluja! gradovi koji su duboko unutar hrvatskog teritorija su bili uništavani od strane srba i JNA u kontroli istih tih srba, i oni imaju još obraza propitkivat ispravnost naših vojnih operacija i udara na tzv samoproglašenu RSK. mogu biti sretni, da im na isti način nije uništena RS. jer ona je po svom obujmu zločina, još više zaslužila vojnu intervenciju, iako se nalazi na teritoriju izvan granica RH. ta tvorevina je po svemu viđenom u ratu, uvjerljivo najgora stvar koja se dogodila europi od drugog svijetskog rata. jer način na koji je stvorena, je u najmanju ruku morbidan. i onda dođe Dodik, i priča o poltiičkom sudu o uroti protiv srpstva, ma zamisli. velike poštenjačine ti Srbi, a zaboravljaju koliko su hrvata samo iz tzv RS protjerali i pobili. i onda imaju obraza još prozivat nas hrvate za nešto, za nekakvu oluju bljeaska u kojem je stradalo par stotina srba. u razmjerima takvih srpskih djelovanja, stradalo bi na tisuće hrvata to je svakome jasno osim srbima. da ne govorim da bi svi bili protjerani, a Srbi u oluji nisu protjerani već im je omogućen odlazak nitko im nije radio barikade moglo se i tako napraviti, ali mogu mislit šta bi tek onda pričali i na koju razinu bi to digli da se napravilo barikade i pustilo iživljavanje nalik onome kakvo su oni radili nad muslimanima. meni osobno kada gledam ovako s odmakom, i da smo to napravili bio bi nam isti k.

jednako bi nas progonio hag, jednako bi mišljenja Srbi o nama imali ko i sad, i jednako bi žudili za osvetom ko što i sad žude. prema tome, šta se tu ima izgubit. Mladić tamani muslmane gdje i kad stigne, a mi smo srbe štedili glumili fair play dok su oni nas gdje god su stigli dobrano potamanili, i nema svjedoka ko iz sela Raščani jer su "svijedoci" pobijeni, pa nema tko svijedočit o ničemu. tamo gdje Srbi prođu, hrvata više nema, ili su pobijeni ili su protjerani. nema mjesta u koje su ušli, a da nisu nekog ubili i ostatak protjerali, a mi s njima uvijek neku finoću prodajemo. i još u rasprave ulazimo, a vidimo kakvi su, kvarni od glave do pete.