PDA

Pogledaj Full Version : Odjebite bagro od katoličke Crkve!

caporegime
19-05-2011, 10:28
http://www.jutarnji.hr/istrazivanje-o-zlostavljanju--woodstock-kriv-za-svecenicka-zlostavljanja-djece/946987/

nije nimalo slučajno što u zadnjih nekoliko godina doživljavamo klimaks napada na katoličku crkvu i to od onih koji imaju moralne osobine usporedive s količinom vitamina u izmetu logoraša ruskog gulaga.

caporegime
30-05-2011, 23:14
http://www.vecernji.hr/kultura/papu-ratzingera-zagrebu-docekuju-anticrkveni-filmovi-clanak-294089

ja jebeno ne mogu vjerovat. zar te smrdljive pederčine moraju dobiti čekić u glavu od poštenog čovjeka pa da se netko sjeti zašititi uzoritu većinu?!?!?

Graničar Jozo
30-05-2011, 23:26
ja baš nešto kontam da bi onog dežuloviša bilo sevap spucat macom u centar za govor i pisanje (ako ima takav). naravno i njemu slične.

caporegime
04-06-2011, 20:43
http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/139710/Default.aspx

dok se sav normalan svijet veseli, govna žugaju.
evo jednog eph smrada na zadatku.

caporegime
07-06-2011, 19:40
http://hercegbosna.org/forum/politika/cetnikadija-ponovno-jede-govna-t4664.html

jel ovo vama normalno? da se na hrvatskom forumu toleriraju srpska gađenja svetog oca kao i blaženog stepinca?

Geronimo
08-06-2011, 11:53
http://hercegbosna.org/forum/politika/cetnikadija-ponovno-jede-govna-t4664.html

jel ovo vama normalno? da se na hrvatskom forumu toleriraju srpska gađenja svetog oca kao i blaženog stepinca?

nije i ne bi trebalo biti

Ilirk@
08-06-2011, 22:56
a kako di...
recimo, na indexu i net.yu je to normalno..
sve ti je to relativno :)

zaba1111
08-06-2011, 23:09
Dobro Index i net se i ne smtraju hrvatskima, oni su" kozmopoliti koji su prevazišli nacionalne pripadnosti koje ograničavaju pojedinca i sprčavaju njegov razvoj", ali ovdje se radi o forumu koji posjetioca u naslovu dočekuje s hr grbom.

caporegime
10-06-2011, 15:45
Poznati portal za debile, i dalje ostaje vjeran sebi i mentalnim dosezima svoje publike pa opet upućuje javni poziv crkvi.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/06/09/0302006.html

poluobrazovani retardi sa net.hr-a su svoju internu, nigdje provjerenu, nevjerodostojnu anketu proglasili stavom 79% građana hrvatske iako bi se u najboljem slučaju radilo o stavu debilnijeg dijela hrvatskog društva koji svoju pamet apdejtaju na predmetnom utočištu za mnoge stvari zakinutih spodoba.

u to ime, i mi njima poručujemo; odjebite bagro od katoličke crkve!

NorthStand
16-06-2011, 02:03
Ma to su najobičnij partizanski provokatori, ništa više ni manje od toga. Drug Tito ih je učio, da treba mrzit crkvu i sve ono što ona predstavlja. A predstavlja HR, Hrvate, i vjeru u Isusa Krista, i sve to njima očito smrdi i smeta. Crkva je protiv abortusa, jer je to ubojstvo u začeću, i crkva iz moralnih razloga ima pravo govorit svoj stav o tome. Isto tako slažem se da država, može i ne mora poslušat što kaže crkva. U svakom slučaju, zakoni se donose u parlamentu, a ne na misi. Prema tome, nepotrebno je širit histeriju protiv crkve jer se javno izjasnila protiv abortusa, pa pobogu to je i njena dužnost da je suprotno mišljenje izrazila, dovelo bi se u pitanje smisao crkve kao takve, ona mora štitit svačji život, pa tako i život tek začetog djeteta!

caporegime
28-06-2011, 11:57
http://www.vecernji.hr/vijesti/kaptol-katolici-su-hrvatskoj-diskriminirani-ugrozeni-clanak-304841

mislim da je došlo vrijeme da prestanemo okretati drugi obraz

Ilirk@
28-06-2011, 15:15
http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t&idf=43&idt=334960&p=1

kritizirati i ne vjerovati, to je pravo svakog pojedinca.
ali nikad i ni u jednoj prilici nisam vidjela i osjetila toliko iskonske, ubitačne mržnje kao kod ovih komunjarskih isprdaka, srba i njihovih satelita.
uvijek sam govorila i stojim iza toga: ništa tako efikasno ne uništava hrvatski narod koji je, istina, genetski i kulturološki šarolik, kao što ga uništavaju zaostatci orjunaškog, jugoslavenskog i komunističko-partizanskog mentalnog sklopa.

bajdvej, to je forum portala koji je medijski uzor poskoku, a vlasnik je veliki prijatelj, uzor i morlanla vertikala ljudi kojima se neki od vas dive.
kako vidite, sve je na prodaju. sve i svatko.

caporegime
28-06-2011, 15:28
srećom, pročitani su i otpisani.
naravno, površnih će uvijek biti koji će zaključivati dvodimenzionalno......
o indexu i indexovcima....daleko im kuća.

Graničar Jozo
28-06-2011, 15:32
da ne stavljate linkove na indeks ja ga nikad ne bih otvorio.

muka mi je kad mi dođu gosti na par dana pa otvaraju indeks.

net otvaram radi maila.

ljudima treba samocenzura

caporegime
28-06-2011, 15:35
ponekad treba smrad pustiti blizu, tek da se ne ne zaboravi koliko smrdi.

Ilirk@
28-06-2011, 15:47
nisam stavila taj link da moraliziram o tome tko je kakav.
stavila sam ga isključivo da se vidi da neke pojave nisu tek sporadične, a neki profili ljudi u manjini.

na žalost, po mojoj skromnoj procjeni, 40% hrvata razmišlja na takav način kakav možemo isčitati na indexu.

15% hrvata vaga negdje između, 35% je patriotski nastrojenih (najviše vjernika), dok je 10% nezainteresiranih.

dakle, 40% bi nas zaklalo da more, 15% bi nas držalo pri tom, dok bi 10% okrenulo glavu na drugu stranu.
eto, tako ja vidim sudbinu hrvata i hrvatske.
a hercegbosanskih hrvata, uz ovako poglupu i podvodljivu mladež, prodane egocentrične duše u medijima i korupcionaše u vlasti, još i gore...

Graničar Jozo
28-06-2011, 15:54
nisam stavila taj link da moraliziram o tome tko je kakav.

ma znam samo komentiram. ljudi pročitaju pa pizde jer netko može tako nešto napisati.

caporegime
28-06-2011, 16:00
smoiješno mi je i kad novopečena novohercegbosanska novohrvatska mladež svršava na WHF.
ja koliko sam uspio skužiti, to je prtljaonica u kojima bratski narode bivše juge izvode svoje siromašne uradke misleći da pripadaju urbanoj kulturi a najveći gosti na koje ti isti velikohercegbosanskohrvatski klinci svršavaju suglazbene i ini zvijezda iz "regiona" i hrvatske a ovi iz hrvatske pripadaju onom lijevom miljeu koji bi najrađe postavili kineski zid na granici prema bih odnosno prema hrvatima iz bih i koji takve stvari često ističu.

meni se čini da su ovi novoprobuđeni heregbosanskikvazišinfejn hrvati ništa drugo nego jalnici kojima je i dan danas ostalo u glavi kako je kulturni doseg da te prepozna sarajevo (kojega javno omalovažavaju i ismijavaju) a da je sarajevo jedini put kojim se postiže najveći kulturološki zgoditak, priznanje prestonice, beograda.
u cijeloj toj priči zagreb se javno mrzi a da se ni ne zna suvisli razlog.

hera, šinfejn, kulturna kvazi elita.......izgleda da se sudbina odlučila narugat s našim krajem na najokrutniji način.

Geronimo
28-06-2011, 16:16
mislim da si mi hrvati ne smijemo dati nametati nikakve obrasce ponašanja. nije indeks ogledalo hrvatske. niti je taj kvazipkret od šinfejna ogledalo hrvata u HB. obje struje stvaraju animozitete.

isto tako mislim da je brojka od 40% previše kao i od 35%. jednostavno ne vjeruje m u takvo nešto. rekao bih da su obje na nekih 15%. ostalo je uljuljana masa kojoj onda "indeksi" mogu prodati šta požele.

Ilirk@
28-06-2011, 16:24
najtragikomičnija pojava u hercegbosanskom društvu je pojava podjele na 'urbane' i 'ruralne'.
da sad ne ulazim u detalje pošto ne volim pisati o sebi, mogu reći da se nekad u moje vrime, eto, živilo po 'gradski' jer se nismo rađali na strogom selu, slušao se rock, čak i punk, nosilo jeans, mazalo kosu gelom, išlo u kina i koncerte, diskaće... a razmišljalo se po seljački, najviše kad bi išli brat tuđe trišnje i peć tuđe kukuruze po polju.
družili se sa 'seljacima' bez razlike... nikad ništa 'urbanog', niti nekakvu razliku između urbanih i ruralnih nisam vidjela ni osjetila.
podijeljeni smo bili na one koji ne smiju u društvu svašta pričat i one prid kojima se ne smi svašta pričat. ;)

to sve o čemu ti pišeš, capo, najobičnije je malograđansko priseravanje u velikoj većini. znam neke ljude u svemu tome koji po svom habitusu uistinu spadaju među naprednu, ajmo reć - urbanu - raju, ali ti to na njima ne možeš primjetiti na prvu, to im je stil i način života. ništa naročito niti oni sebe gledaju kao takve.
međutim, oni sebe ne vide kao promicatelje nekog novog 'regionalizma' i projugoslavenstva koji se kriju iza takvih 'regionalnih' projekata, pa ih i nema na tim 'manifestacijama'.

caporegime
28-06-2011, 16:28
naravno da ih nema. jer oni su to što jesu po svojoj prirodi te nisu takav obrazac ponašanja poprimili uslijed malograđansštine i istinskog neshvaćanja što znači pojam "urbano".

Ilirk@
28-06-2011, 16:29
mislim da si mi hrvati ne smijemo dati nametati nikakve obrasce ponašanja. nije indeks ogledalo hrvatske. niti je taj kvazipkret od šinfejna ogledalo hrvata u HB. obje struje stvaraju animozitete.

isto tako mislim da je brojka od 40% previše kao i od 35%. jednostavno ne vjeruje m u takvo nešto. rekao bih da su obje na nekih 15%. ostalo je uljuljana masa kojoj onda "indeksi" mogu prodati šta požele.

imaš pravo na svoje mišljenje kao i ja na svoje koje sam iznjela, ocrtala i omeđila kao takvo. dakle, samo moje mišljenje.
volim kad su ljudi optimistični, ali naša optimističnost nas je koštala države, teritorija, morala i ostalih, najviše obiteljskih, vrijednosti.
dok neki sumnjaju i ne vjeruju, drugi dobijaju medijske bitke.
tako i index i poskok.
pitaj ih kolika im je čitanost, a onda pitaj kod hakave.org...
sve nešto neprijatelji u manjini, nema ih niđe, ni pola ih nema, rekao bi pervan, a jutarnji preko 100.000 obožavatelja i desetke tisuća klikova na pojedinačnom tekstu dnevno.
samo od reklama mogu živjeti. ne treba im šoroš ni donacije.
eto kakvo smo mi društvo.
malo je 40%.

Geronimo
28-06-2011, 16:39
nije nas optimističnost koštala države, već uljuljanost i lažni osjećaj sigurnosti. mi baje (bahatpost iz koje proizlazi i taština desnice) i ta priča. jednom sam na hakave-u napisao da su za ovakvo stanje suodgovorni i miro tuđman (bilo je predizborno vrijeme) pa sam dobio minusa kao nitko :) jebiga treba se borit i bit optimističan :)

što se tiče čitanosti tu bi se imalo koga i pitat čini mi se..

e sad ja mislim da je u tim brojkama teško razlikovati hejtere i one uljuljane pa sad...

caporegime
30-06-2011, 10:38
http://www.jutarnji.hr/papa-pokusao-sprijeciti-izrucenje-dva-ustaska-generala-jugoslaviji-/956184/
na ovo mogu sam oreći ono što stoji u naslovu

ODJEBITE BAGRO OD KATOLIČKE CRKVE!!

Ilirk@
30-06-2011, 10:59
inoslava beškera prenose i eminentni hercegbosanski portali poput poskoka... hahahaha
'perecija' i katolička crkva su mu najomiljenija meta. poput mentora mu, indexa :)

Graničar Jozo
30-06-2011, 11:12
pazi ti ovo

Draganović je, u svome iskazu UDB-i po povratku u Sarajevo 1967., rekao da je Pavelić u Italiji “promijenio 7-8 prebivališta”, od kojih je on znao samo 3-4, a “nisu sva bila crkvena”. Štoviše, tvrdi Draganović da nije on spontano sklanjao Pavelića, nego da mu je utočište za Poglavnika zatražio isusovac otac Migliorini (autori ne znaju koji od dvojice moćnih prezimenjaka, ali nijedan od njih nije isusovac, pa nije sigurno je li pogriješio zapisničar ili je Draganović vozao isljednike).

koja su ovo mutna posla. samo izvan Jugoslavije to udbaši i ne mogu onoliko koliko bi htjeli... :)

caporegime
30-06-2011, 11:20
od negiranja hrvatstva gore je samo neko čudno "reformirano" hrvatstvo.
da komunjare i četnici nisu mogli bolje poželiti.

NorthStand
30-06-2011, 15:42
http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t&idf=43&idt=334960&p=1

kritizirati i ne vjerovati, to je pravo svakog pojedinca.
ali nikad i ni u jednoj prilici nisam vidjela i osjetila toliko iskonske, ubitačne mržnje kao kod ovih komunjarskih isprdaka, srba i njihovih satelita.
uvijek sam govorila i stojim iza toga: ništa tako efikasno ne uništava hrvatski narod koji je, istina, genetski i kulturološki šarolik, kao što ga uništavaju zaostatci orjunaškog, jugoslavenskog i komunističko-partizanskog mentalnog sklopa.

bajdvej, to je forum portala koji je medijski uzor poskoku, a vlasnik je veliki prijatelj, uzor i morlanla vertikala ljudi kojima se neki od vas dive.
kako vidite, sve je na prodaju. sve i svatko.

Ma dovoljno je znat, da je Milorad pardon Matija Babić tamo glavni.

NorthStand
30-06-2011, 15:50
http://www.jutarnji.hr/papa-pokusao-sprijeciti-izrucenje-dva-ustaska-generala-jugoslaviji-/956184/
na ovo mogu sam oreći ono što stoji u naslovu

ODJEBITE BAGRO OD KATOLIČKE CRKVE!!

Jutarnji=Yugoslavia,u,malom.

caporegime
20-07-2011, 11:45
Crkva je hrvate branila kroz stoljeća. katolička crkva je najzaslužnija što smo kako tako uspjeli opstati.
ponekad se djelovanje te crkve za zaštitu hrvatskog naroda može shvatiti jedino ako istinski razmišljate hrvatski.
nivopečeni hrvati osobito oni novostvoreni koji su su sebi uzeli pravo da govore i razmišljaju u ime svih hrvata hercegobosne to nikad neće shvatiti jer su odgajani u priči da je crkva opijum za narod.
svoju podložnost i niskost nikad neće moći sakriti nekim glasnim čudnim hrvatovanjem, što sa nacionalnih shvaćanjem hrvatstva nema nikakve veze.
oni koji koji svoju niskost pokazuju klečanjem i ljubljenjem guzice onih koji su taj isti narod htjeli pretvoriti u nešto što je zauvijek prošlo.
terzit je bio glasan u galami i porugi.
još je bio glasniji u cviležu i krkljanju.
završio je kako nedostojni završavaju.

odjebite bagro od katoličke crkve!

caporegime
31-08-2011, 11:25
http://www.vecernji.hr/vijesti/papu-docekuju-prosvjedi-misa-koju-ce-voditi-gay-svecenici-clanak-322178

e da je meni dati malo vlasti pa da 24 sata mogu postupati prema ovim anarholjevičarskim prosvjednicima onako kako bi to trebalo.......

Ilirk@
31-08-2011, 11:57
ovo je vrime antikrista :)
i pošten čovik neritko dođe pod njegov utjecaj, a ološ je posebno podložan.
to sam vidjela na bezbroj primjera iz života.
mislim, moremo mi virovat u rogatog vraga i ne moramo... ali istinsko zlo uistinu egzistira u jednoj dimenziji.
inače, ne znam kako objasniti neke ljude i pojave u svitu, ali i tu oko sebe, ako nam je genetski usađeno da razlikujemo dobro i zlo.

Dr. Vito Dugonoga
16-09-2011, 15:49
nije nas optimističnost koštala države, već uljuljanost i lažni osjećaj sigurnosti. mi baje (bahatpost iz koje proizlazi i taština desnice) i ta priča. jednom sam na hakave-u napisao da su za ovakvo stanje suodgovorni i miro tuđman (bilo je predizborno vrijeme) pa sam dobio minusa kao nitko :) jebiga treba se borit i bit optimističan :)

što se tiče čitanosti tu bi se imalo koga i pitat čini mi se..

e sad ja mislim da je u tim brojkama teško razlikovati hejtere i one uljuljane pa sad...

Izgleda kkao nas je cekanje bozje providnosti skupo stajalo.. pogotovo kad se Franjo krstio.
Valjda je ovu temu otvorio neki velki prakticni virnik, sto se vidi po njenom nazivu.
Tocno se vidi kako su komunisti nastali od katolika, il medu njima..

Dr. Vito Dugonoga
16-09-2011, 15:50
ovo je vrime antikrista :)
i pošten čovik neritko dođe pod njegov utjecaj, a ološ je posebno podložan.
to sam vidjela na bezbroj primjera iz života.
mislim, moremo mi virovat u rogatog vraga i ne moramo... ali istinsko zlo uistinu egzistira u jednoj dimenziji.
inače, ne znam kako objasniti neke ljude i pojave u svitu, ali i tu oko sebe, ako nam je genetski usađeno da razlikujemo dobro i zlo.

Pocni od sebe i bice ti vrlo lako sve objasnit!

caporegime
16-09-2011, 15:59
Izgleda kkao nas je cekanje bozje providnosti skupo stajalo.. pogotovo kad se Franjo krstio.
Valjda je ovu temu otvorio neki velki prakticni virnik, sto se vidi po njenom nazivu.
Tocno se vidi kako su komunisti nastali od katolika, il medu njima..

tako je haiku majstore i kralju internetskih bespuća.
srećom ja nakon kurvanja, pijanki, birtijskih makljaža, vrijeđanja ljudi, psovanja i ostalog kolopleta što većih što manjih grijeha, osjećam neku čudnu muku u želucu pa ko pokisli miš trčim u crkvu gdje iskreno kažem sve što sam zasro u životu nadajući se božjoj milosti, sretan što bar crkva postoji gdje će me dočekati uvijk ko sina izgubljenog ma da sam što napravio.
ja barem nisam posvetio život ispraznom mudrijanju i prakticiranju farizejskih vještina kao i vječitim prozivanjem i traženjm dlake u jajetu kao tipičnoj osobini patetičnog hrvatskog domoljuba klase luzer, koji u vlastitom luzeraju vidi jedinu energiju svog života.
u japanu su izmislili harakiri za te slučajeve. u hrvata umjesto da takvi riješe sebe, takvi rješavaju sve oko sebe gnjavežom, dosadom, pametovanjem i držanjem nerazumljivih govora ui to tako uspješno da su i prašumski udavi digli ruke od svog zanata shvaćajući da više nikad neće bit isinonim za daveže.

TheBronxBomber
16-09-2011, 16:00
Svaka cast.

Ilirk@
16-09-2011, 16:27
Pocni od sebe i bice ti vrlo lako sve objasnit!

tko je pustio ovu živinu iz kaveza?

mardar
16-09-2011, 16:55

Nisam u toku nikako ko mi te ljuti Ilirka??

Dr. Vito Dugonoga
16-09-2011, 17:30
tako je haiku majstore i kralju internetskih bespuća.
srećom ja nakon kurvanja, pijanki, birtijskih makljaža, vrijeđanja ljudi, psovanja i ostalog kolopleta što većih što manjih grijeha, osjećam neku čudnu muku u želucu pa ko pokisli miš trčim u crkvu gdje iskreno kažem sve što sam zasro u životu nadajući se božjoj milosti, sretan što bar crkva postoji gdje će me dočekati uvijk ko sina izgubljenog ma da sam što napravio.
ja barem nisam posvetio život ispraznom mudrijanju i prakticiranju farizejskih vještina kao i vječitim prozivanjem i traženjm dlake u jajetu kao tipičnoj osobini patetičnog hrvatskog domoljuba klase luzer, koji u vlastitom luzeraju vidi jedinu energiju svog života.
u japanu su izmislili harakiri za te slučajeve. u hrvata umjesto da takvi riješe sebe, takvi rješavaju sve oko sebe gnjavežom, dosadom, pametovanjem i držanjem nerazumljivih govora ui to tako uspješno da su i prašumski udavi digli ruke od svog zanata shvaćajući da više nikad neće bit isinonim za daveže.

Ti si cudo od forumasa, tvoje svako slovo nie znak, ono je udarnicko dilo; cak sto vise- ono je kamen temeljac doma kulture!
Samo ti nastavi svoja dila koja smatras smecem i grijom ostavljat po ispovidaonicama i oko oltara.. to me ne zanima..

Tio sam rec par rici na onu tvoju tvrdnju kako je Crkva OCUVALA Hrvate u BiH
prije bi se moglo rec kako su Hrvati ocuvali Crkvu u BiH!
I to puno, puno prije..

Dr. Vito Dugonoga
16-09-2011, 17:33

Obozavam vas virnike, koi nesebicno ljubite svoje bliznje
sto nie nesto, to mogu i carinici i farizei
al kad ljubite svoje nepriatelje
tad mi srce cvita!

Mislim kako se i Isus, s desna caci
raduje skupa sa mnom!

caporegime
16-09-2011, 18:21
ali vito.....pa mi tebe ne smatramo neprijateljem.
samo budalom.

mardar
16-09-2011, 18:53
samo budalom.

Hahahahah, ma to capo.a joj::lupa:lupa

Dr. Vito Dugonoga
16-09-2011, 20:00
samo budalom.

Ni ja vas, samo se zezam!
Poistovitio sam vas s bagrom iz naslova.
Samo bagra se moze tako ponasati prema nekom zbog njegova misljenja.

Ne znam sto bi se moglo prigovorit komunistima a ne i Crkvi, od internacionalizma pa nadalje..

TheBronxBomber
16-09-2011, 20:26
Ni ja vas, samo se zezam!
Poistovitio sam vas s bagrom iz naslova.
Samo bagra se moze tako ponasati prema nekom zbog njegova misljenja.

Ne znam sto bi se moglo prigovorit komunistima a ne i Crkvi, od internacionalizma pa nadalje..

Crkva je ucinila sve sto je komunizam lazno propagirao. Komunizam je sotonska (inverzija) kopija Krscanstva. Crkva je izgradila Zapadnu civilizaciju; podigla brojne ustanove; sveucilista; skupljala i sacuvala svo blago ovoga svijeta; nahranila (hrani) sirotinju...

Komunizam? Komunizam je pobio 100 milijuna ljudi sirom svijeta i degradirao svijet. Globalizacija je nastavak komunizma - ili njegova opasnija forma. A ti prdi i dalje.

Dr. Vito Dugonoga
16-09-2011, 23:00
Crkva je ucinila sve sto je komunizam lazno propagirao. Komunizam je sotonska (inverzija) kopija Krscanstva. Crkva je izgradila Zapadnu civilizaciju; podigla brojne ustanove; sveucilista; skupljala i sacuvala svo blago ovoga svijeta; nahranila (hrani) sirotinju...

Komunizam? Komunizam je pobio 100 milijuna ljudi sirom svijeta i degradirao svijet. Globalizacija je nastavak komunizma - ili njegova opasnija forma. A ti prdi i dalje.
Ne, upravo suprotno- komunizam je ucinio sve sto je Crkva lazno propagirala!
Komunizam je otilovio sve sto je krscanstvo propovidalo- raj je posto OVOZEMALJSKI!
Zapadna civilizacija je izgradena USPRKOS Crkvi i njenim ucenjima, al i to usprkos se more uracunat u poticaj!
Ponavljam, sve sto mores rec za komunizam mores i za krscanstvo!
Cak su im i poceci, i nastanak, i sirenje i ciljevi- SVE IM JE POTPUNO ISTO!
Komunizam je krscanstvo na kvadrat, ili ..
Ato o sveucilistima, prugama, infrastrukturi.. to vridi i za komunizam..
..

TheBronxBomber
16-09-2011, 23:54
Ne, upravo suprotno- komunizam je ucinio sve sto je Crkva lazno propagirala!
Komunizam je otilovio sve sto je krscanstvo propovidalo- raj je posto OVOZEMALJSKI!
Zapadna civilizacija je izgradena USPRKOS Crkvi i njenim ucenjima, al i to usprkos se more uracunat u poticaj!
Ponavljam, sve sto mores rec za komunizam mores i za krscanstvo!
Cak su im i poceci, i nastanak, i sirenje i ciljevi- SVE IM JE POTPUNO ISTO!
Komunizam je krscanstvo na kvadrat, ili ..
Ato o sveucilistima, prugama, infrastrukturi.. to vridi i za komunizam..
..

Doista mi se ne da, ali...

"Moje Kraljevstvo nije od ovoga svijeta."

Komunizam je krinka koju je Isus Krist raskrinkao prije cirka 2000 godina.

Dr. Vito Dugonoga
17-09-2011, 00:05
Doista mi se ne da, ali...

"Moje Kraljevstvo nije od ovoga svijeta."

Komunizam je krinka koju je Isus Krist raskrinkao prije cirka 2000 godina.

Sto je onda ustanovljavo Crkvu ako nie od "ovog" svita?
I cemu onda sudnji dan, tijekom kojeg ce zadnji postat prvi?!
Isus Krist je bio clan komune, znaci- bio je komunist!
Sva ucenja komunista poklapaju se s ucenjem krscana, pogotovo prvi!
Ako prije Isusa nie postojo komnizam kako ga je mogo raskrinkat?!
Mogo mu je bit samo zacetnik, sto i jeste bio.
Poceci komunizma i krsanstva su isti, cak su zasnovani od slicnog para..
samo, nakon 2000 godina se lumpenproleteriat osilio, doso na domak cilja..

TheBronxBomber
17-09-2011, 00:45
Ja sam mislio da si ti zericu pametniji, no vidim da te caporegime dobro opisao.

Kao prava budala si iskljucio duh i duhovna pitanja citavog ljudskog postojanja. Ajde, sibaj.

TheBronxBomber
17-09-2011, 00:53
Ako prije Isusa nie postojo komnizam kako ga je mogo raskrinkat?!

Isus Krist je Bog, konju jedan. Alfa i Omega, pocetak i kraj. Svevremen, nadvremen - iznad svih ljudskih kapaciteta shvacanja i tumacenja.

Postojao je prije Adama, Mojsije... doduse, ne u ljudskom obiku, prije svih.

Kako ce ulaziti ili izlaziti iz ljudske povijesti se ne pita ni tebe ni mene. Niti kada ce i kako ce raskrinkati lazi i lazne sustave obicnih smrtnika...

Dr. Vito Dugonoga
17-09-2011, 03:53
Ja sam mislio da si ti zericu pametniji, no vidim da te caporegime dobro opisao.

Kao prava budala si iskljucio duh i duhovna pitanja citavog ljudskog postojanja. Ajde, sibaj.

Allaha ti Dzelasana!?!?!

A ko je spustio duh od bogova na ljude, ha?!
Sejtani te nosali, ko svoju robu!!
Nije li Isus Krist ( sto mu je ime grcko a ne hebrejsko?!)
duh donio ljudima i ucinio nas sve istim svome ocu!?
Svakog pojedinca, individualnio i internacionalno!?!?
Nije li on prvi, ako cemo virovat Petru i Pavlu (Savlu)
ukino razliku medju narodima i njiovim bogovima?!
Onda su to usavrsili Marx i Engels- koja podudarnost, jarane?!
To sto su komunisti prinili duh sa ljudi medu sljam, samo je prirodni nastavak..
Kontas, bolan bio, kako postoi evolucia idee, misli, dilovanja..

E, sad kad ti nista jasno nie, jer vira iskljucuje intelekt
sad me lipo nastavi vridat- bas suprotno svitonazoru koi, ko fol, branis!

Lumpenproleteriat se instiktivno slaze, ma kojeg vrimena!

Dr. Vito Dugonoga
17-09-2011, 04:04
Isus Krist je Bog, konju jedan. Alfa i Omega, pocetak i kraj. Svevremen, nadvremen - iznad svih ljudskih kapaciteta shvacanja i tumacenja.

Postojao je prije Adama, Mojsije... doduse, ne u ljudskom obiku, prije svih.

Kako ce ulaziti ili izlaziti iz ljudske povijesti se ne pita ni tebe ni mene. Niti kada ce i kako ce raskrinkati lazi i lazne sustave obicnih smrtnika...

AAHAAHAHAHHAAHHAHAHAHAAA

Pocetak i kraj koi je doso pocetkom Ribe kad se Sirius pojavio na juznom obzoru..

A Dida Mraz je onda doso jer je ipak naviko na snig, a brte, i Badnjak je bio prici zimi!!

AAAHAHAHAHHAAHAHAHAHAAHHAHAHAHHAHAAAAAA

Tolki kapacitet a spao na izvjestaje evangelista koi i ne znaju bas sta pisu
al zato, ahababu moj, poslanice salju ko komunisti u vrime ilegale!
Te Korincanima, te Rimljanima, te ovima, te onima, sve u cilju ilegalnog dilovanja!

Vele, ajmo ujedinit sve podzemne kultove- u ime ljubavi!!!!
To se zove spin- osvetnike i proleterijat i revolucionare nazvat siriteljima ljubavi!!!

Prikinice mi smij, stra me, imam slabo srce na glupost..

De mi jos malo pricaj o ljudima nesvatljivom, a opet, vidi bolan belaja, od ljudi napisanom..

Srica tvoja pa sam odrasto u komunizmu, te tako naviko na glupost i laz u svim oblicima
a ponajvise na onu najopasniu po zivot naroda- demagogiu!!

A sad, ako imas imalo obraza, suti i cekaj, nek me tvoj bog, jhwh, kazni..

TheBronxBomber
17-09-2011, 08:18
Srica tvoja pa sam odrasto u komunizmu, te tako naviko na glupost i laz u svim oblicima
a ponajvise na onu najopasniu po zivot naroda- demagogiu!!

Mogu ti reci da se to nikako ne da primijetit.

Bog ne kaznjava.

TheBronxBomber
17-09-2011, 08:35
Allaha ti Dzelasana!?!?!

A ko je spustio duh od bogova na ljude, ha?!
Sejtani te nosali, ko svoju robu!!
Nije li Isus Krist ( sto mu je ime grcko a ne hebrejsko?!)
duh donio ljudima i ucinio nas sve istim svome ocu!?
Svakog pojedinca, individualnio i internacionalno!?!?
Nije li on prvi, ako cemo virovat Petru i Pavlu (Savlu)
ukino razliku medju narodima i njiovim bogovima?!
Onda su to usavrsili Marx i Engels- koja podudarnost, jarane?!
To sto su komunisti prinili duh sa ljudi medu sljam, samo je prirodni nastavak..
Kontas, bolan bio, kako postoi evolucia idee, misli, dilovanja..

E, sad kad ti nista jasno nie, jer vira iskljucuje intelekt
sad me lipo nastavi vridat- bas suprotno svitonazoru koi, ko fol, branis!

Lumpenproleteriat se instiktivno slaze, ma kojeg vrimena!

Hebrejsko Mu je Ime Yeshua.

Isus je ukinio duhovnu razliku medju ljudima i narodima. Zato se i je toliko suprotstavio Sanhedrinu i Zidovskim mudracima, jer oni svoju "vjeru" temelje na rasizmu - uostalom, kao i dan danas. Primjerice, danasnji "materijalni" Izrael je lazni Izrael, odnosno, Izrael anti-Krista. Krscanstvo je medjunarodno tek toliko sto je Isus Bog svakom narodu pojedinacno, a i u kolektivnom smislu - jer je Bog jedan. Da ilustriram: Isus jest Bog Hrvata, ali je Isus Bog i Srbima. Jedno ne iskljucuje drugo.

Marx & Engels su sotonisti. Marx je Zidovskog podrijetla, i njegovo petljanje s Zidovskom crnom magijom je opce-poznata cinjenica. Te da mu je caca bio -svecenik-, odnosno, rabbi. Marxizam, odnosno, "dijalektika materijalizma," ima svoje izvoriste u laznom Zidovstvu (babilonska Kabbalah; Talmud [ne Stari Zavjet, kako se krivo i najcesce misli]). Zidovi, dakle, ne vjeruju u nadgrobni zivot.

Vrijedjao te nisam. Konj je medju plemenitijim zivotinjama.

Dr. Vito Dugonoga
17-09-2011, 10:48
Hebrejsko Mu je Ime Yeshua.

Isus je ukinio duhovnu razliku medju ljudima i narodima. Zato se i je toliko suprotstavio Sanhedrinu i Zidovskim mudracima, jer oni svoju "vjeru" temelje na rasizmu - uostalom, kao i dan danas. Primjerice, danasnji "materijalni" Izrael je lazni Izrael, odnosno, Izrael anti-Krista. Krscanstvo je medjunarodno tek toliko sto je Isus Bog svakom narodu pojedinacno, a i u kolektivnom smislu - jer je Bog jedan. Da ilustriram: Isus jest Bog Hrvata, ali je Isus Bog i Srbima. Jedno ne iskljucuje drugo.

Marx & Engels su sotonisti. Marx je Zidovskog podrijetla, i njegovo petljanje s Zidovskom crnom magijom je opce-poznata cinjenica. Te da mu je caca bio -svecenik-, odnosno, rabbi. Marxizam, odnosno, "dijalektika materijalizma," ima svoje izvoriste u laznom Zidovstvu (babilonska Kabbalah; Talmud [ne Stari Zavjet, kako se krivo i najcesce misli]). Zidovi, dakle, ne vjeruju u nadgrobni zivot.

Vrijedjao te nisam. Konj je medju plemenitijim zivotinjama.

Znam ja koje mu je hebrejsko ime, ali ga nigdi nie koristio
samo ovo grcko, valjda umitnicko, ko, recimo, Walter..

Ukino je, znaci, klasne i sve druge razlike i plasiro prvu laz- SVI SMO ISTI
sto je kasnie, kad je sazrilo vrime, pomoglo revolucionarima
od Framcuske do komunisticke revolucie!
Isus je, neoborivo, bio prvi REVOLUCIONAR!

U pravu si, Isus je IZMISLIO prvog medunarodnog boga
boga proletera i ostali jadnika i mracnjaka
i prozvo ga bogom- LJUBAVI!

Razvojem te diivne ljubavi dosli smo do JEDNAKOSTI!
To se kod nas zvalo BRASTVO I JEDINSTVO
svi naroda i narodnosti!

Kakve veze ima sad Stari Zavit
pricamo o Radosnoj Visti
za sve potlacene i osudene!

Nikakve razlike nema izmedu Petra i Savla i Marxa i Engelsa..
A to sto pricas o pravom i anti- ovom onom.. to je na razini vanzemaljaca..
Zna se lipo kako i zasto je nasto Novi Zavit i sta pristavlja
jer pristavlja ono sto se zove danas- NWO!

Zaboravio si spomenit Egipat, odakle je sve istinski pocelo!

Do koje nadmorske visine rastu masline?

Konj jeste plemenita zivotinja
a po tvom ricniku je valjda budala, plemenit covik..

caporegime
17-09-2011, 14:31
koliko vidim ovaj je uspio poremetiti dosada svaku jebenu temu, pa tako i ovu.
nije ovo mjesto za filozofsko-teološka naklapanja o vjeri nego je tema mržnja i odbojnost određenih boljševiško-anarholijevih krugova prema katoličkoj crkci, šatro zbog njihove "opravdane" kako oni vole reći kritike crkve a zapravo zbog neraskidive povezanosti crkve i hrvatskog nacionalnog bića.
onima kojima smeta opvaj narod i zemlja smeta im i crkva i tu se nalazi pravi razlog svih njihovih djelovanja u tom smjeru.

ovo shvati vrlodobronamjerno a primijeni na svaku temu, koju si dosada uneredio svojim netalentiranim pjesničkim izričajem, skretanjem s bitnoga i nesuvislim referatima o ničemu.
ako želiš raspravljati, izvoli, ako imaš što ta reći, izvoli, ali ovo i nije forum za masovnu laprdanciju nego svaki post vrijedi kao negdje drugdje stranica.
u to ime mi neće biti jedne sekunde teško da te baniram za sva vremena ako pokušaš pretvorit forum u privatnu prčiju u kojoj bi teme trebale služiti kao mjesto tvojih nesuvislosti. ok?

Dr. Vito Dugonoga
17-09-2011, 15:04
koliko vidim ovaj je uspio poremetiti dosada svaku jebenu temu, pa tako i ovu.
nije ovo mjesto za filozofsko-teološka naklapanja o vjeri nego je tema mržnja i odbojnost određenih boljševiško-anarholijevih krugova prema katoličkoj crkci, šatro zbog njihove "opravdane" kako oni vole reći kritike crkve a zapravo zbog neraskidive povezanosti crkve i hrvatskog nacionalnog bića.
onima kojima smeta opvaj narod i zemlja smeta im i crkva i tu se nalazi pravi razlog svih njihovih djelovanja u tom smjeru.

ovo shvati vrlodobronamjerno a primijeni na svaku temu, koju si dosada uneredio svojim netalentiranim pjesničkim izričajem, skretanjem s bitnoga i nesuvislim referatima o ničemu.
ako želiš raspravljati, izvoli, ako imaš što ta reći, izvoli, ali ovo i nije forum za masovnu laprdanciju nego svaki post vrijedi kao negdje drugdje stranica.
u to ime mi neće biti jedne sekunde teško da te baniram za sva vremena ako pokušaš pretvorit forum u privatnu prčiju u kojoj bi teme trebale služiti kao mjesto tvojih nesuvislosti. ok?
Tvoja volja- tvoj ducan..
Nemam nista s tim.
Svoje misljenje iznosim..

Nema tu nikakve neraskidive povezanosti
a komunjarama Crkva smeta jer se bore za iste.
To i dokazujem svakim svoim upisom.
Ne postoi hrvatska nacionalna crkva..
To sto smo kao katolici, i to granicni
odgovarali Vatikanu, to su samo interesi.

Sad, proglasavat necie interese svojom sustinom
je, kao, recimo, kad bi NATO proglasili sustinom svog nacionalnog bica.

Koliko vidim, ovo je pdf Kultura i religia a ne Politika
i drzim s epotpuno teme, nit koga vridam, nit uzvracam na uvride.

Ako je ovo neki religiski forum onda se ispricavama..

sagitarius
17-09-2011, 15:21
Cijenjeni Dr.Vito.
Znate li vi sto je to sofizam? Dakle krenuli ste od krive osnovne premise na koju dalje zidate pricu koja definitivno iritira svakog onog tko odvoji minut da procita vas cijenjeni post, kao lose osmisljenu sofisticku nadogradnju.
Morate dokazati nekoliko stvari da bi ste zatim mogli, kako to sad cinite prividno naivno ustvrditi kako tek iznosite vase misljenje pred ne tolerantni "auditorij".Na prvom mjestu morate imati znanstvenu podlogu kada vec odlucite da izjednacite neke vama mile osobe sa onim koje zelite da diskreditirate.
Takodje, ocigledno odlicno poznajete Marxovu teoriju, ali jako povrsno religijske teme s kojim pokusavate manipulirati.Dakle, da bismo usli u akademsku raspravu, prvo Vas pozivam da dokazete nepostojanje sveze izmedju hrvata i katolicanstva, a potom da dokazetesvezu izmedju Sv Petra i Marksa, zaista zvucite jako, jako neozbiljno i dekadentno sa takvim stupidarijama....

caporegime
17-09-2011, 15:38
Tvoja volja- tvoj ducan..
Nemam nista s tim.
Svoje misljenje iznosim..

Nema tu nikakve neraskidive povezanosti
a komunjarama Crkva smeta jer se bore za iste.
To i dokazujem svakim svoim upisom.
Ne postoi hrvatska nacionalna crkva..
To sto smo kao katolici, i to granicni
odgovarali Vatikanu, to su samo interesi.

Sad, proglasavat necie interese svojom sustinom
je, kao, recimo, kad bi NATO proglasili sustinom svog nacionalnog bica.

Koliko vidim, ovo je pdf Kultura i religia a ne Politika
i drzim s epotpuno teme, nit koga vridam, nit uzvracam na uvride.

Ako je ovo neki religiski forum onda se ispricavama..

ovo jest podforum religije, istina, ali je tema vrlo precizna.
a ti izlaziš iz okvira.
ukoliko bi htio neku raspravu o stvarima na koje si ti prenio težište, izvoli.
nađi prikladnu temu, otvori neku specifičnu u tom smislu i pokreni raspravu.
u tome te nitko neće sprječavati.

Ilirk@
17-09-2011, 23:46
čoviku koji tako uporno na svakom forumu siluje ikavicu iako se razumi u nju ko mara u kriv qrac; čoviku koji, evo, i mene umiša među virnike, virnike među komuniste i obratno, a za NZ tvrdi da je NWO, prvo triba egzorcist, a unda i psihijatar. i to doslovce tim redom iz sigurnosnih razloga.

Dr. Vito Dugonoga
18-09-2011, 16:44
Cijenjeni Dr.Vito.
Znate li vi sto je to sofizam? Dakle krenuli ste od krive osnovne premise na koju dalje zidate pricu koja definitivno iritira svakog onog tko odvoji minut da procita vas cijenjeni post, kao lose osmisljenu sofisticku nadogradnju.
Morate dokazati nekoliko stvari da bi ste zatim mogli, kako to sad cinite prividno naivno ustvrditi kako tek iznosite vase misljenje pred ne tolerantni "auditorij".Na prvom mjestu morate imati znanstvenu podlogu kada vec odlucite da izjednacite neke vama mile osobe sa onim koje zelite da diskreditirate.
Takodje, ocigledno odlicno poznajete Marxovu teoriju, ali jako povrsno religijske teme s kojim pokusavate manipulirati.Dakle, da bismo usli u akademsku raspravu, prvo Vas pozivam da dokazete nepostojanje sveze izmedju hrvata i katolicanstva, a potom da dokazetesvezu izmedju Sv Petra i Marksa, zaista zvucite jako, jako neozbiljno i dekadentno sa takvim stupidarijama....

Posto sam novi ovde, tribace mi malo vrimena
kako bi se "usalto" u akademsku raspravu
te znao koristit znanstvene izraze ko sto su
konju, budaletno, bolesnice i njima slicne!

Trinest godina sam svakodnevno sluzio pod misom
sto ko ministrant sto ko simensitarac
i u tom vrimenu najmanje 10x procito Bibliu od- do..
Mozda sam cito povrsno, jer su neke Biblie bile ilustrirane..

Ako je ovo pdf Religia i kultura, a tema Odjebi bagro od katolicke crkve
s tezom kako je katolicka Crkva GARANT opstojnosti Hravta
onda valjda nisam off ako pokazujem internacionalizam Crkve!

Ako su Hrvati katolici onda ja nemam sta dokazivat ikakvu vezu
samo napominjem kao bi, recimo, u BiH, katlici mogli opstat i ako nestane Hrvata!
Zar se svi ne bunimo i ne ljutimo kad nas Muslimani nazivaju bosanskim katolicima?!

I Karl i Petar su zidovi koi su svoje ucenje pod svaku cinu tili uvalit ne- zidovima!
I u tome su uspili. prvi priko Lenjina a drugi priko Isusa! Je li dovoljno za pocetak?

sagitarius
22-09-2011, 12:07
Citiram Dr. Vitu
"Ako su Hrvati katolici onda ja nemam sta dokazivat ikakvu vezu
samo napominjem kao bi, recimo, u BiH, katlici mogli opstat i ako nestane Hrvata!
Zar se svi ne bunimo i ne ljutimo kad nas Muslimani nazivaju bosanskim katolicima?!

I Karl i Petar su zidovi koi su svoje ucenje pod svaku cinu tili uvalit ne- zidovima!
I u tome su uspili. prvi priko Lenjina a drugi priko Isusa! Je li dovoljno za pocetak?"

Gospodine Vito, više vam se neću obračati jer vidim iz vaših "dokaza" da ste jako nepromišljen i neobrazovan čovjek, k tomu veoma sujetan i duboko intimno frustriran, što naravno nije problem za elaboriranje na ovom formu, ali čije korijene ste već dali naslutiti spominjanjem ministrantskih dana iz vaše najranije mladosti, a potom i sticajem okolnosti propalog sjemeništarca.
No da kažem par riječi o glupostima s kojim ste slavodobitno izišli kao da ste otkrili najveću tajnu svijeta.
Jasno Hrvati u BiH kao pretežito katolici ne prihvataju da ih Bosnjaci - muslimani nazivaju bosanskim katolicima, jer to naprosto nije točno, obzirom da su Hrvati u BiH isti narod kao i Hrvati u RH, dakle jedan narod koji živi u dvije države i u okviru kojeg svi nisu katolici (predsjednik Josipović nije katolik i Dr Vito nije katolik).Prema tome, ako bi svi hrvati nestali hipotetički kako špekulirate iz BiH, jasno je da bi ostala jedna šaćica katolika, no koji su etnički Česi, Madžari Galcijani itd. i koji se tako i izjažnjavaju kao nacionalna manjina.
Tražio sam da dokažete nešto posve drugo, dakle govorimo ne o izuzetcima nego pravilu, no vi ste pokušali da mi iskliznete od odgovora pričajući o nečem posve drugom - kako se hrvati ljute da ih zovu bosanskim katolicima...

Drugi vaš "dokazni " izrijek je takva teška stupidarija da me je stid što vam moram reći da je vaš zaključak toliko antisemitski napisan da ste zreli za razgovor s nekim iz "Simona Vizentala".
Lenjin je bio Marksov učenik, ne bukvalno nego sprovoditelj njegovih zamisli i nije bio jevrej.Petar je bio Isusov učenik i apostol i kako onda mogu biti u istoj ravni Petar i vaš Karl, jer je Karl bio učitelj Volođi, a Petar nije bio učitelj Isusu, očito nisu i to je dakle to čime se vi dičite kao svojim "dokazom". I kao bili su Jevreji i prodali su teoriju ne jevrejima, fuj sram vas bilo....
Moderatoru se divim jer je beskrajno strpljiv s vama.

NorthStand
07-11-2011, 15:41
Alojzije Stepinac, kao uzor, kao primjer istinske vjere i ljubavi prema Bogu i bližnjemu svomu! (http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=18038:blaeni-alojzije-stepinac-stavljen-za-uzor-studentima-u-rimu&catid=40:duhovnost&Itemid=144)