PDA

Pogledaj Full Version : Nikola Jurišić.

NorthStand
27-10-2012, 00:47
Sulejman Prvi Veličanstveni i hrvatski junak Nikola Jurišić

Ovih dana se na RTL svaku večer počeo prikazivati turski serijal Sulejman Veličanstveni u udarnom terminu u 20 sati za hrvatske gledatelje u zemlji, vjerojatno i u iseljeništu. Ništa posebno, serijal kao serijal s puno teatralnosti, puno šminke, haremske sentimentalnosti, dvorskih intriga i sl. s likovima koji osvajaju simpatije ili antipatije ovisno kakve su im uloge namijenjene.

Međutim, to sve skupa ne bi bilo vrijedno spomena da taj serijal ne zadire i u samu hrvatsku povijest, koja se prikazuje jednostrano, samo sa turskog lica, a ne i sa hrvatskog naličja. Hrvatski gledatelji ne bi smjeli biti opsjednuti s tim serijalom, već bi trebali znati i poznavati hrvatsku povijest u vrijeme Sulejmana Veličanstvenoga. Upravo u tu svrhu pišem i ovaj članak da se gledateljima barem malo približi slika kako su Hrvati doživjeli Sulejmana, a još više kako su on i turska vojska doživjeli Hrvate.

Serijal govori o plemenitom, dobrom čovjeku, veličanstvenom, ali niti u jednoj vjeri ako je iskrena i istinita dobar i plemenit čovjek nikada ne bi osvajao i razarao tuđe gradove, proganjao i ubijao njihovo stanovništvo i sl.

Nama je iz najnovije povijesti poznata takva „dobrota i plemenitost“ jednog generala Mladića i sl. koje su srpski mediji dizali u zvijezde. Zato prema tom serijalu i „istinama“ u njemu budimo vrlo oprezni. Sulejman Prvi za nas nikada nije bio „veličanstvni“ – bio je pravi pomornik hrvatskog naroda, odvodio je u roblje na stotine tisuća naših majki i njihove djece, a regrutirao je na desetke tisuća Hrvata u Janjičare. Svi gledatelji tog serijala to moraju znati i gledati na taj serijal – i kroz našu hrvatsku povijesnu istinu.

Obrana Kisega u Mađarskoj

Deset dana prije nego što će postati kralj, Ferdinand I. imenovao je Senjanina Nikolu Jurišića za vrhovnog kapetana i savjetnika, koji će uspješno i mudro obavljati diplomatske i vojničke poslove sve do svoje smrti 1545.

Svojim junaštvom Jurišić se je proslavio god. 1532., kad je sa 700 Hrvata obranio Kiseg i tako zaustavio 140 000 turskih vojnika na njihovom vojnom pohodu prema Beču. Turci koji su mogli mirno proći pored malenog grada i tako iznenaditi tada još nespremne Ferdinandove vojnike, strašno su se prevarili kad su mislili da će Kiseg biti lagan plijen.

Nikola Jurišić je sa svojih 28 lako i 10 teško naoružanih konjanika trebao odjahati za Beč i tamo se pridružiti glavnoj vojsci. Međutim kad je vidio mnoštvo djece, žena i staraca koji su došli potražiti spas u gradskim zidinama, odlučio je ostati i braniti narod. Nakon što je Jurišić sastavio od seljaka i građana malu posadu od 700 ljudi, poslao je pismo Ferdinandu I. u kojem je napisao:

"Ja sam se usudio braniti ovaj maleni i slabi grad protiv turske sile, ne zato što se nadam da ću ga spasiti, nego samo da koji časak neprijatelja zabavim i tako kršćanskim vladarima pribavim vremena da se priprave za otpor. Samo zato izložio sam se najvećoj smrtnoj pogibelji."

Prva tri dana Turci su neprekidno topovima gađali Kiseg, a 13. kolovoza započeli su s mnogobrojnim jurišima sa svih strana. Branitelji nisu gubili prisebnost ni kad su ih Turci nekoliko puta dovodili u "mat poziciju", nego su se hrabro i čudesno branili. Nakon odbijenog dvanaestog juriša 28. kolovoza, hrvatski junak opet šalje Ferdinandu pismo i piše:

"Od naših 700 oružanih zemljaka već je polovica poginula; od puščanog praha, što sam ga za 300 forinti kupio, imam još jednu centu. Samo Božja milost čuva nas; budi ona milostiva mojoj duši."

Poslije dvanaestog juriša, turski glasnici su tri puta dolazili s nagodbama da se grad mirno preda, ali hrabri Jurišić im je slao tako drske i cinične odgovore, da je sultan Sulejman I. ludovao od bijesa i muke. U 13. jurišu poginulo je još 60 hrabrih branitelja, a ranjeni Jurišić se s ostatkom posade pripravio za posljednji boj. U trenutku nove turske navale na gradske zidine, starci, žene i djeca su stali plakati i zapomagati te se moliti sv. Martinu, a umjesto da uđu u grad Turci su počeli bježati. Kasnije su pričali da su pobjegli zbog nekog konjanika s vatrenim mačem koji ih je tjerao sa zidina. I dok su tako na smrt prestrašeni Turci govorili da je Jurišić u savezu sa Sotonom, Hrvati su slavili i zahvaljivali sv. Martinu što ih je spasio od sigurne smrti.

Sam Nikola Jurišić napisao je Ferdinandu kasnije:

"Moj puščani prah bio je već posve potrošen; što je od mojih ljudi ostalo na životu, već je svu volju izgubilo, te se ne bi mogao ni jedan sat više braniti." 30. kolovoza 1532. razočarani Sulejman je sa svojom iscrpljenom vojskom otišao s izgovorom kako velikodušno daruje Jurišiću grad Kiseg.

Nikolu Jurišića je zbog zasluga car i kralj nagradio barunskom titulom i vlašću nad Kisegom.

Po Nikoli Jurišiću, nazvana je jedna od glavnih ulica u Zagrebu.

Dakle, prvi koji su zaustavili Sulejmana Prvog Veličanstvenog bili su Hrvati braneći grad i utvrdu Kiseg u Mađarskoj. Sulejman Prvi Veličanstveni je i završio svoj život u borbi sa Hrvatima, umrijevši pod zidinama Sigeta za vrijeme njegove opsade.

Hrvati su mu bili i Alfa i Omega! I uvijek su mu bili i ružan san koji mu nije dao mirno spavati. Krvavo smo zaradili papinski naziv – Predziđe kršćanstva.

Nažalost ni danas u hrvatskim povijesnimn čitankama nema ni riječi o takvom junaku kao što je bio Nikola Jurišić, nema ni riječi o herojima Gvozdanskog i brojnim drugim velejunacima iz ratova sa Turcima. Nastavlja se prešućivanje naše slavne povijesti i u samostalnoj hrvatskoj državi, kao što je to bilo za vrijeme obje Jugoslavije. Obje su propale, ali njihov mentalitet još je itekako živ i žilav u Hrvatskoj.

http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=23481:mile-prpa-sulejman-prvi-velianstveni-i-hrvatski-junak-nikola-jurii&catid=109:mile-prpa&Itemid=382

ogledalce
27-10-2012, 10:11
pa i nije bitna serija ko serija i to što je Turska,
bitno je da je serija snimljena na neistini o Sulejmanu,i ratnim osvajanjima,i općenito Sulejmanu kao dobroj osobi,
svak normalan ko imalo poznaje povijst,vidi da je serija više manje snimljena da prikaže Sulijemana u drugačijem duhu,,
serija mi djeluje isto ko prije filmovi Partizani i Švabe,Partizani sve pobiše,što im se god našlo na putu,,

Vepar
27-10-2012, 19:21
Trebalo bi snimiti hrpu filmova i serija s temama iz turskog razdoblja, kao i nacionalnih vladara. Ali kvalitetnih.

sagitarius
27-10-2012, 19:50
Prije svega svi komplimenti North-u koji se potrudio da nam prezentira jednu sjajnu storiju iz bogate herojske povijesti hrvatskog naroda i to u pravom trenutku, na pravi način i pravim povodom.
Nisam slijedio ponuđene linkove, koji bi me vjerovatno odveli na neku izvornu stranu odakle je tekst preuzet ili u tom smislu nešto, jer tekst sam pročitao sa velikim zadovoljstvom pronalazeći u njemu djeliće povijesti pomoću kojih sam dopunio svoje znanje.
Mislim da su ovakvi tekstovi veoma potrebni ne samo kad je u pitanju spomenuta TV serija, nego općenito, u svakoj situaciji u kojoj netko primijeti da se kroz medije, filmove, TV serije ili knjige krivotvori povijest Hrvata ili krivo, zlonamjerno ili netočno iznosi.

Jager
29-10-2012, 22:12
Zapravo, ako se ne varam, opsada Koszega je tako završila da je Jurišić predao ključeve grada Sulejmanu, a Osmanlije su izvršili malu paradu kroz sam grad.Nakon toga su se Osmanlije pokupile i odustale od pohoda na Beč.Time je simbolički Sulejman ipak osvojio grad, jer je dobio ključeve (:rofl), a Jurišić ga je ipak obranio jer je i dalje vojno držao grad.Mogli bi reći svi sretni i zadovoljni :D.Habsburgovac je čak nakon te opsade predao Koszeg Jurišiću, čime si je ovaj uvećao posjed.

Također nisam siguran, ali prije toga je Sulejman nudio Jurišiću da "otkupi" grad, odnosno da plati za svakog čovjeka u gradu određenu sumu novca, i Osmanlije će onda otići, ili da mu preda grad.Ali Jurišić je odgovorio da on tih para nema (mislim da se radilo o 2000 forinti), a grad nije njegov (već austrijskog cara) da ga može predati.

Inače je Jurišić danas nacionalna legenda u Mađarskoj (poput Nikole Zrinskog Sigetskog) i ima spomenik u Koszegu.Postoji i muzej u samome gradu, posvećen toj opsadi.

NorthStand
29-10-2012, 23:19
Koja smo mi smijurija od nacije, da drugi narodi i države obilježavaju naše junake, a mi o njima šutimo a neki ih se čak i srame. Jer to nema smisla, borit se za kršćanstke i hrvatske vrijednosti. Treba vrednovat fašizam, komunizam, sve te neke uvozne idiotarije iz razno raznih država. Inače taj Sulejman je bio žešći egoist, zato je i napravio takvu paradu da ispadne kako je on milostivo prepustio njemu utvrdu, a prava je istina da je nije mogo osvojit i onda da ublaži tu činjenicu moro je malu predstavu napravit. Jer to je stvarno sramota da sulejman s svojih 140.000 vojnika, nije u stanju osvojit neki gradić s 700 profesionalnih vojnika. Nešto slično ko kad su Srbi navalili na Vukovar, s svom silnom JNA i mislili kako su za tjedan dana u Zagrebu, a oni ne da nisu bili za tjedan dana u zagrebu već su se još mučili po ulicama Vukovara. Tako da je povijesno dokazano, kad je neprijatelj brojniji i "jači" treba se dobro utaborit i bez milosti rokat s onime što imaš. Jer to je jedini način, kako možeš izvuć živu glavu u takvom neravnopravnom odnosu snaga.

Jager
31-10-2012, 18:21
Koja smo mi smijurija od nacije, da drugi narodi i države obilježavaju naše junake, a mi o njima šutimo a neki ih se čak i srame. Jer to nema smisla, borit se za kršćanstke i hrvatske vrijednosti. Treba vrednovat fašizam, komunizam, sve te neke uvozne idiotarije iz razno raznih država. Inače taj Sulejman je bio žešći egoist, zato je i napravio takvu paradu da ispadne kako je on milostivo prepustio njemu utvrdu, a prava je istina da je nije mogo osvojit i onda da ublaži tu činjenicu moro je malu predstavu napravit. Jer to je stvarno sramota da sulejman s svojih 140.000 vojnika, nije u stanju osvojit neki gradić s 700 profesionalnih vojnika. Nešto slično ko kad su Srbi navalili na Vukovar, s svom silnom JNA i mislili kako su za tjedan dana u Zagrebu, a oni ne da nisu bili za tjedan dana u zagrebu već su se još mučili po ulicama Vukovara. Tako da je povijesno dokazano, kad je neprijatelj brojniji i "jači" treba se dobro utaborit i bez milosti rokat s onime što imaš. Jer to je jedini način, kako možeš izvuć živu glavu u takvom neravnopravnom odnosu snaga.

Zapravo, ovih sedam stotina nisu bili profesionalni vojnici već stanovnici tog grada, tako da je to još žešća sramota :vidiga.

Kontrarevolucionar Kaleb
03-11-2012, 12:23
Sramota je što ljudi ne znaju tko je bio Nikola Jurišić,al znaju za kurve ovog Turčina!

NorthStand
14-01-2016, 07:33
http://facebookreporter.org/2012/08/18/%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0-%D1%98%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%88%D0%B8%D1%9B-%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BA-%D0%BA%D0%BE%D1%98%D0%B8-%D1%98%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BE-%D1%81/

ko ne razume ćirilicu, i neće da priča po srpski, ima ovdje prevedilicu i neka krka do mile volej preslovljavanje, samo da bude po naški. :kez

http://www.preslovljavanje.com/

Hrvatska istoriografija, koja svojata Nikolu Jurišića kao „velikog hrvatskog heroja”, i pored mnogobrojnih indicija da je bio srpskog porekla, ističe da su se on i Sulejman tada „lako sporazuimeli na hrvatskom jeziku”. Poznato je da se u to vreme u Topkapiju govorilo turskim, grčkim i srpskim jezikom, a ostalo je zabeleženo da je sam Sulejman pored turskog govorio još samo srpski jezik.Hrvati danas Nikolu Jurišića smatraju za jednog od svojih najvećih heroja u istoriji. Jedna od glavnih ulica u Zagrebu nosi njegovo ime. Podignuti su mu spomenici u rodnom Senju, Zagrebu i njegovom Kesegu. Gradovi Senj i Keseg svake godine 30. i 31. avgusta zajedno slave Nikolinu pobedu kod Kesega. Međutim u hrvatskoj istoriografiji se stalno izbegava činjenica da je baron Nikola Jurišić bio srpskog porekla. U Bečkom državnom arhivu čuva se pismo (autograf) Nikole Jurišića od 21. marta 1528. godine, pečatirano pečatom sa njegovim grbom i potpisano ćirilicom: „Mikula Jurišić, moje ruke pismo“. Hrvatski istoričari i danas su skloni da ovaj autograf tumače kao „Jurišićevu doslednost hrvatskoj glagoljici“, kao što njegovo pravoslavno poreklo predstavljaju kao „uključenost u protestantska gibanja na tlu Hrvatske u 16. veku“.

Najstariji Jurišić koji se pominje među Srbima jeste Jurišić Janko, junak narodnih pesama, po predanju komandant kopljanika Jug Bogdana, tj. vojvode Vratka, oca kneginje Milice. Postoji još nekoliko značajnih Srba sa tim prezimenom (iguman Gedeon Josif Jurišić, botaničar Živojin Jurišić, divizijski đeneral srpske i jugoslovenske vojske Pantelija Jurišić i dr.). Veliki broj pravoslavnih Srba sa tim prezimenom i danas živi na teritoriji Srbije, a poreklom su iz Bosne.

mi svojatamo čovjeka koji se rodio u senju, mi svojatamo ljude zamisli bezobrazluka koji su se rodili u hrvatskoj i koji su se mahom izjašnjavali hrvatima, dok nije došla opjevana nam jugoslavija i srboslavlje u đir, onda se pojavljuju čuveni orjunaši i svi mogući izrodi. to je samo pokazatelj da je hrvatskoj od svih fašizama i okupatorskih vojski, bila najgora ona koja nas je "oslobodila" 1918 i 1945.

a vidimo lijepo da su se i Srbi se raspisali o našem junaku, ni oni ne mogu da mu odole zbog slave koju je opravdano stekao. što bi oni dali za jednog ovakvog junaka u borbi protiv turaka, zavidnost ih izjeda. :D

ne znam jeste skužili, sve slavne osobe iz hrvatske povijesti postaju Srbi, ne nužno katolici ali uvijek ima "naznaka" da su "srpsko podrijetla". :rofl

kao što sam rekao, što bi Srbi dali za jednog ovakvog junaka u borbi protiv turaka, ali ga nemaju, jer su oni mahom služili njima ko izvidnica pri osvajanju kršćanskih teritorija.

nas časte da smo bečki konjušari, ali smo mi ko bečki konjušari branili europu od islama, dok su oni ko carigradski konjušari kumovali širenju islama na ovim prostorima i sudjelovali ko ispomoć turcima za daljnje prodore na kršćanski zapad. jednom riječju, nije ni čudo da im trebaju ovakvi ko Nikola Jurišić da speru tu sramotnu ljagu sa sebe, ali teško će to ići tako što će se krivotvorit povijest, i nečiji identitet.

NorthStand
14-01-2016, 07:57
i da mi je vidjet tog Jurišića Srbina, još nijednom nisam sreo čovjeka koji se preziva Jurišić i da je Srbin. a živim evo već 29 godina u hrvatskoj, inače Jurišić je tipično hrvatsko prezime, nešto ko Jurčević, i baš hrvatski zvuči i nije mi ni na kraj pameti jasno kako su Srbi došli do zaključka da je netko tko je rođen u Senju, gdje te 1500 i neke živjelo 0 Srba postoji Srbin koji ratuje protiv turaka. inače senj danas ima 8000 stanovnika, i 95 posto su Hrvati, i to danas nakon SFRJ kad su se mogli Srbi komotno nakon dvije jugoslavije dobro naselit u isti, nema ih gotovo ništa u gradu, a pošto mi je vikendica u blizini paga u senju moram riješavat sve papire i dokumente za istu, moram priznat da još nisam sreo nijednog senjanina koji se preziva jurišić a da je Srbin. mislim ove srpske priče su ne mitovi, nego on jad i očaj što u svojoj povijesti nemaju pola onoga što imaju Hrvait, pa se pod svaku cijenu moraju dočepat i tuđe, i onda se kitit tuđim perjem. žalosno, ali ne čudi me to, više me čudi da Hrvatska ne radi ništa na promociji ovakvih povijesnih ličnosti, i da se dozvoljava a nam ih Srbi posrbljuju, a da se u isto vrijeme mora sve znati o Titu partizanima i narodnim herojima kojima dugujemo upravo to da se od svakog uspješnog hrvata za vrijeme jugoslavije uspjelo napravit uspješnog srbina.

mislim da je krajnje vrijeme da se ove jugoslavenske štakore i posrbice u hrvatskoj stavi u red, jer dok god oni budu ovdje s svojim titićima na vlasti, Srbi će nam neometano svojatat povijest i kulturu.

pošto dotične imbecile očito ne zanima ništa osim brezovice 22.06.1941 i narodnog oslobođenja 9.5.1945 odnosno "bratstva jedinstva" koje završi tako da Hrvati na kraju postanu Srbi.

i zato treba razumjet milanovića i njegovu frustraciju, on je svijestan da on i njegovi izrodi neće moći nastaviti od hrvata radit mješance papige i majmuna i da neće jugoslavenizacijom uspjet provest srbizaciju hrvatske koju su počeli s nametanjem ćirilice.

ja sam davno rekao, sto puta su veća stoka od srba i četnika ovi domaći hoštapleri i komunjare koje sustavno rade za neprijateljsku stranu i njima dozvoljavaju da se zajebavaju s našom povijesti i državom, to oni nikad ne bi mogli da nema ovih naših bijednika i izdajica kalibra Milanović, nisu Srbi uveli ćirilicu u Vukovar već Milanović i SDP. a oni su registrirani ko hrvatski proizvod na žalost, upravo je to ono što treba radit nova vlast, demaskirat govna i prikazat ih ko isključivo jugoslavenski prosrpski proizvod što oni i jesu, i da svi vide za koga ti hoštapleri rade, da mi moramo danas nakon svih sranja u toj jugoslaviji i dalje pričat o titu i partizanima i s tim govnima se valjat u blatu, meni to ne ide u glavu, umjesto da su stučeni u papar ko i Srbi 1990ih.

Bobani
31-01-2016, 16:20
http://facebookreporter.org/2012/08/18/%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0-%D1%98%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%88%D0%B8%D1%9B-%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BA-%D0%BA%D0%BE%D1%98%D0%B8-%D1%98%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BE-%D1%81/

ko ne razume ćirilicu, i neće da priča po srpski, ima ovdje prevedilicu i neka krka do mile volej preslovljavanje, samo da bude po naški. :kez

http://www.preslovljavanje.com/

mi svojatamo čovjeka koji se rodio u senju, mi svojatamo ljude zamisli bezobrazluka koji su se rodili u hrvatskoj i koji su se mahom izjašnjavali hrvatima, dok nije došla opjevana nam jugoslavija i srboslavlje u đir, onda se pojavljuju čuveni orjunaši i svi mogući izrodi. to je samo pokazatelj da je hrvatskoj od svih fašizama i okupatorskih vojski, bila najgora ona koja nas je "oslobodila" 1918 i 1945.

a vidimo lijepo da su se i Srbi se raspisali o našem junaku, ni oni ne mogu da mu odole zbog slave koju je opravdano stekao. što bi oni dali za jednog ovakvog junaka u borbi protiv turaka, zavidnost ih izjeda. :D

ne znam jeste skužili, sve slavne osobe iz hrvatske povijesti postaju Srbi, ne nužno katolici ali uvijek ima "naznaka" da su "srpsko podrijetla". :rofl

kao što sam rekao, što bi Srbi dali za jednog ovakvog junaka u borbi protiv turaka, ali ga nemaju, jer su oni mahom služili njima ko izvidnica pri osvajanju kršćanskih teritorija.

nas časte da smo bečki konjušari, ali smo mi ko bečki konjušari branili europu od islama, dok su oni ko carigradski konjušari kumovali širenju islama na ovim prostorima i sudjelovali ko ispomoć turcima za daljnje prodore na kršćanski zapad. jednom riječju, nije ni čudo da im trebaju ovakvi ko Nikola Jurišić da speru tu sramotnu ljagu sa sebe, ali teško će to ići tako što će se krivotvorit povijest, i nečiji identitet.
Sun 1/31/2016 7:38 AM
TEMA TJEDNA HRT KISS: Kako su Hrvati u Jajcu stjerani u kut? – poskok.info

image

TEMA TJEDNA HRT KISS: Kako su Hrvati u Jajcu stjera...
Ova TEMA TJEDNA HRT KISS posvećena je Hrvatima u Jajcu, na koje su, izgleda, zaboravili svi. Koalicija HDZ-SDA ne funkcionira.

mirv
13-02-2016, 21:29
Bila su četvorica junaka koja su spasila Europu od masovnih navala džihadista, njezini očevi i anđeli čuvari - Karlo Martel, Nikola Jurišić, Nikola 4. Zrinski i Jan Sobjeski. Dva Hrvata, jedan Poljak i jedan Franak. Kao takvi zaslužili su najviše počasti diljem Europe, u Hrvatskoj bi trebali imati kipove od zlata i svako europsko dijete bi trebalo znati tko su oni u pola tri ujutro.

Međutim, danas imamo islamizirani Beč, "refjuđiz velkom" a ova četvorica bi bili rasisti s optužnicama za genocid u gej-frendli den Haagu, uskoro Al-Haagu.

Glede priglupih insinuacija da je Jurišić Srbalj to je nemoguće ne samo zato što se zna da je bio Hrvat nego što nije :

1) pobjegao na prvi znak nekakve bitke
2) Srbalji su tada bili u savezništvu s Osmanlijama, ili pak rođaci samog sultana po majci

Jasno je stoga da su takva naklapanja posve besmislena.

NorthStand
14-02-2016, 03:21
haha kako imaš dobre opaske. :rofl

stvarno nevjerojatno, da je u hrvatskoj danas najvažnije od cijele naše povijesti divit se onim partizanskim kozojebima i tifusarima, a vidiš i sam koliko toga imamo za obilježavat i slavit što nam ide na čast, ali ne mi se uhvatili tifusara ko pijan plota a to što su nas ti tifusari pobili ko i Turci protiv kojih smo se borili nikome ništa. dakle njima su slavni ovi što nas tamane ko zečeve, za strane ideologije, a nisu im slavni ljudi koji su nas branili od ovavkih osvajača i debila koji su služili tuđim interesima.

to ti je vidiš revizija povijest, po meni cijelu našu povijest treba revidirat pogotovo ovu noviju od 1918 nakaradno uljepšavanje kraljevine i SFRJ, a u isto vrijeme cipelarenje ustaša i NDH, ne da nema smisla već je u najmanju ruku totalno neprihvatljivo i subjektivni pogledi djece unuka i šukunuka onih koji su pripadali jednoj od tih političkih opcija, me niti najmanje ne zanimaju, za povijest su bitne činjenice, Jugoslavija 1 i 2 su napravile genocid nad hrvatima, u vrijeme NDH nije bilo genocida nad hrvatima zar je to toliko teško shvatit i dokazat ???? kome smeta ta činjenica i istina, dakle od strane vlasti NDH nema genocida nad hrvatima, oni hrvati koji su stradali od režima su stradali jer su ili bili partizani dakle neprijatelji NDH, ili bili komunisti ili bili osumnjičeni za neke radnje protivne interesima tadašnjeg režima, dakle sve to je u minimalnom broju, priča se da je u jasenovcu 5000 hrvata ubijeno vjerujem da je i to napuhana brojka, a sad uzmite u obzir to s brojkom pobijenih purgera 1945 od strane partizana, a gdje su ostali djelovi hrvatske od dalmacije do slavonije hercegovine itd, želim reći nesrazmjer ubijenih od strane komunsita i partizana daleko premašuje broj ubijenih u vrijeme NDH od strane Pavelića, to što nekoga žulja ta istina mene uopće ne zanima, jer to je povijest i takvu bi je trebali učit.

http://www.youtube.com/watch?v=qO-7R3zmWUs

a pogledaj kako Mesić zna reći istinu, kad hoće.... ovo sve što je rekao, od slova do slova trebalo bi se učit u školama, jer je upravo to istina o NDH i Ustašama !

mirv
14-02-2016, 14:31
Northe, jasno je kao dan da je cijela hrvatska povijest unazad stotinjak godina velika krivotvorina a glavni razlog za to je što nam tzv. međunarodna zajednica nije naklonjena dok su s druge strane obožavali Jugoslaviju. Oni su uvijek bili protiv hrvatske države, bilo da ju želi Stjepan Radić, onaj mjau-majmun Maček, dr. Ante Pavelić ili dr. Franjo Tuđman. To je jasno kao dan. I sada kad smo napokon nekako nastali trpe nas kao što trpe prišt na svojem dupetu kojeg bi se najradije riješili a ne mogu. A mi da bismo preživjeli moramo lupetati nejnebuloznije gluposti i praviti se ludi jer nemamo gospodarske i vojne snage suprotstaviti se toj bandi nego ćemo, nažalost, morati pričekati da se samounište što već prilično naprjeduje.

Recimo, taj famozni mit da je Hrvatska nastala na antifašizmu, drugom imenu za komunizam i jugoslavenski boljševizam. Meni je jasno zašto je nešto takvo moralo pisati u ustavu 1990. ali to je u stvarnosti takva laž i glupost kao da je netko napisao da je islam utemeljen na učenjima Bude. Jasno je kao dan da je taj tzv. antifašizam smrtni neprijatelj bilo kakve Hrvatske, da je jugoslavenstvo izravno nijekanje Hrvata kao takvih na svim razinama i da je netko došao tim partizanima za vrijeme rata i rekao im da se bore za Hrvatsku, ne daj bože da im je poklonio nekakvu zastavu, npr. Banovine Hrvatske, mogao bi biti sretan ako bi završio samo s točkom posred čela. S druge strane, današnji hrvatski Ustav je u dlaku isti kao Pavelićeva Načela Hrvatskog ustaškog pokreta (https://hr.wikisource.org/wiki/Na%C4%8Dela_Hrvatskog_usta%C5%A1kog_pokreta) a svi se moramo praviti da to ne vidimo, ne da ne bismo srušili jugoslavenske mitove, nego svjetsku poslijeratnu mitologiju. Veliki su tu interesi u pitanju. Pa ta hrpa idiota je tvrdila da smo mi razbijanjem Jugoslavije razbili malu EU, da smo im srušili sliku i model idealnog multikulti društva. Što reći na takav kretenizam? Imamo posla s krajnjim degenericima i ne možeš s njima razumno. Evo ti tog Mesića kao najbolji primjer.

Ista stvar je i s našom daljom povješću. Kako slaviti Zrinske, Frankopane, Kružiće, Berislaviće kada cijela Europa želi što više džihadista u svojim društvima? Danas je ovo što smo mi činili tamo društvena sramota i da izađe nekakav dobar hrvatski film o toj protuturskoj borbi majke mi ako ne bi stigla tužba nekog ljevičara da promičemo mržnju, netoleranciju i da takva djela unose nemir među jadne dž.. ovaj, izbjeglice.

Dakle, živimo u svijetu u kojem nam je jedini prijatelj i saveznik VHS-2 i ne možemo prelomiti sve ove laži preko koljena u par dana, iako bi svi mi to željeli. Bojim se da ćemo morati odvaljivati njihovu mitologiju komadić po komadić kroz duže vrjemensko razdoblje, ako ništa drugo jer nemamo kome niti iznijeti pravu istinu. Kako da pričamo o istini Francuziću ili Engleziću kad su ti ljudi uvjereni da su i oni sami zlo i da ih treba zamijeniti s nekim Arapom ili crncem u njihovim državama? Pa bolje je onda pričekati da propadnu pa ćemo mi napisati povijest kako treba bez njihovog ometanja a do tada ćemo riješiti i ovu domaću bagru. Istraživanja govore da 60% glasača partije ima više od 60 godina. Dakle, još 15 godina i te generacije će izumrijeti, ne će više biti puno ovih starkelja koji prde i smrde svojom jugofilijom a onda dolazi naše vrijeme, tumarou bilongs tu mi, ako me razumiješ. :rofl

Ovi će pasti na ovaj ili onaj način, ako ne može odmah onda će tiha voda odrat brege a ako je svinjska glava s Pantovčaka bila nedodirljiva 1990. više je danas nema a isto slijedi i tim glupostima u Ustavu i svemu ostalome, samo mijena vječna jest, tko bi gori sad bi doli. Poraz im je neizbježan.

NorthStand
14-02-2016, 15:26
to je sigurno, jer dok god USA Židovi odnosno Cionisti te Masoni londonski imaju glavne konoture moći u svijetskoj politici, svijet će biti u kurcu, ali dobro je što je vidljivo da njihov utjecaj slabi i da su sve nervozniji, Putin im je s sirijom gadno pomrsio planove, i nadam se da će i u budućnosti nastasviti, jer toj gamadi se treba suprostavit, pa da je taman i od rusa ili kineza odnsono njihovih komunjara, to podržavam jer ovi hegemoni su daleko opasniji od njihovih. po nas naravno.

uglavnom, ZAVNOH je sigurno ubačen u ustav iz razloga je su međunarodne okolnosti bile takve, nemojmo zaboravit osimske ugovore s talijanima itd, ono što je potpisala jugoslavija, bez pozivanja na ZAVNOH ti ugovorili bi se morali nanovo radit i pregovarat s talijanima, tako da i to je jedan od razloga zašto je ZAVNOH u ustavu, jer se Tuđmanu nije dalo zamarat tim glupostima u jeku nadolazećeg rata, i ja to razumjem, ali danas nam taj ZAVNOH krv pije na slamku jer nam ove komunjare zbog istog ne daju mira i dovode u pitanje državni suverenitet, jer se pazi ti čuda na nekom političkom tijelu koje je bilo pluralističko i antifašističko nešto reklo, i što je sam Ivan Supek kasnije priznao koji je bio akter istog da nije zaživjelo u punom sadržaju kako je bilo predstavljeno, dapače velika većina osnovnih odredbi, posebice ona o demokraciji nakon rata je pogažena od strane druga Tita, tako da eto što ti njima znači ZAVNOH, samo da veličaju Tita partizane i komunizam ko temelj ove države, to je ono zašto oni vole ZAVNOH i zašto se na njega tako galmadžijski pozivaju.

ali kao što si rekao, vrijeme radi protiv njih, i sigurno će ih pregaziti i omogućiti normalnim političkim snagama da to jednog danas sve revidiraju, kao i našu povijest koja je nakaradna da ne može biti nakaradnija, posebice od 1918-1991 odnosno od 2001 do dansa kako je tumače ovi udbaši, stvarno pati za totalnom revizijom i pod cijenu da nas optuže za najgori mogući povijesni revizionizam, vrijeme je da se udari udbašku zmiju, i da joj se zgnječi glava čim prije tim bolje, prije nego ona nama zgnječi našu nezavisnu državu hrvatsku.