PDA

Pogledaj Full Version : Kakav ba terorizam?

Mrav
10-05-2011, 10:41
Nismo mi ba fasisti! Cuj terorizam? Ne moze bosnjak bit terorista! Jeste li vi normalni? Jopet ustase lazu na bosnjake! Sve je to urota zapadnih demokracija, Obame, Izraela, Tudjmanovaca, HDZ-ovaca i ostalih antiislamista.

I tako...Ubistvo Zvonke, teska povreda Josipa i lakse ranjavanje jos sedam osoba se danas naziva "teško krivično djelo protiv opće sigurnosti ljudi i imovine."

Da su neduzni ljudi u prodavnici bili malo blize bombi, bilo bi desetine mrtvih. A i tada bi dusmansko sudstvo sve to nazvalo ugozavanjem opce sigurnosti.

Apelaciono vijeće Suda BiH odbacilo žalbe Tužilaštva BiH i odbrane

Apelaciono vijeće Suda BiH potvrdilo je prvostepenu presudu Suvadu Đidiću (39), kojom je on za eksploziju u Trgovačkom centru FIS Vitez, usljed koje je 9. oktobra 2008. poginuo zaštitar Zvonko Barbić, dok je Josip Šarić teško, a sedam osoba lakše povrijeđeno, osuđen na devet godina zatvora.

Drugostepenom presudom odbačene su žalbe Tužilaštva BiH i Đidićevog branioca.

Prvostepenom, a sada i drugostepenom presudom Đidić je oglašen krivim za teško krivično djelo protiv opće sigurnosti ljudi i imovine. Osuđen je jer je između 1. i 9. oktobra 2008. u Vitezu, na traženje njemu nepoznate osobe, koju mu je poslao Amir Ibrahimi, sačinio eksplozivnu napravu velike razorne moći, što je za cilj imalo ozbiljno zastrašivanje stanovništva.

Predsjedavajući Sudskog vijeća sudija Šaban Maksumić prošle godine prilikom izricanja prvostepene presude je rekao da je donesena na osnovu izvedenih dokaza i saslušanih svjedoka.

Podsjećamo, Đidić se prvobitnom optužnicom zajedno s Ibrahimijem teretio za terorizam, ali je Tužilaštvo BiH poslije promijenilo kvalifikaciju krivičnog djela. Ibrahimi je priznao krivnju te je osuđen na dvije godine zatvora.
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=15702

Mrav
10-05-2011, 10:52
Znate kad je ono prosle godine eksplodirala bomba u Bugojnu...Sta mislite ko je vidio i uhvatio onog terorista vehabiju?
Ajd pogodite...
E ovako, hodala dva hrvatska policajca i vidjeli onog Cusevica i uhvatili ga. Kuzite? Samo necet to nidje cut u onim njihovim fasistickim medijima.
Kurac bi bosnje tada ikog uhvatili da se tu nisu nasli Hrvati i opalili pendrekom onog vehabiju. Inace, tom prilikom su ta dva nasa policajca i sami bili lakse ranjeni u eksploziji.
Ja vam garantujem da bi ono u Bugojnu inace bilo iskoristeno protiv Hrvata i fasisticka federalna televizija bi do dan danas na sva usta vikala protiv fasistickih ustasoidnih hrvata sto su onomad ubili bosnju u Bugojnu. Jebem li im sunce zarko ono pokvareno. Upravo to je bila namjera onog zlocinca Causevica i njegove teroristicke grupe, da postave bombu i da kazu da su Hrvati krivi.

zlatni_ljiljan
10-05-2011, 19:24
...a ti "ba" malo seruckas mravojed,zemi pepermint i smiri dozivljaj,jebo te Causevic a i ti njega...mani se ti klisea o bijeloj Al-Qaidi ispadas smijesan...

Mrav
10-05-2011, 22:41
ne podcjenjuj me.
i jos nesto, ti nisi krscanin i hrvat. zato ne mozes razumjeti o cemu ja govorim.

Baader Meinhof
11-05-2011, 01:09
...a ti "ba" malo seruckas mravojed,zemi pepermint i smiri dozivljaj,jebo te Causevic a i ti njega...mani se ti klisea o bijeloj Al-Qaidi ispadas smijesan...

U BiH su nakon rata djelovale celije barem 20 teroristickih organizacija. Al'Qaida je kurac, to je samo krovna grupa koja, ajde, djeluje strateški. Smišljaju i naručuju operacije koje potom za njih odrađuju prave terorističke organizacije. Recimo Gama al Islamiyah, koju smo upoznali u Rijeci. Pa ne misliš valjda, Ljiljane, da ih nema u Bosni?

zlatni_ljiljan
11-05-2011, 09:06
U BiH su nakon rata djelovale celije barem 20 teroristickih organizacija. Al'Qaida je kurac, to je samo krovna grupa koja, ajde, djeluje strateški. Smišljaju i naručuju operacije koje potom za njih odrađuju prave terorističke organizacije. Recimo Gama al Islamiyah, koju smo upoznali u Rijeci. Pa ne misliš valjda, Ljiljane, da ih nema u Bosni?

To kad se desilo u Rijeci sam bio udaljen nekih 150 metara od policijske postaje taman sam se kreno spustati niz brdo prema Rijechini odnosno Mrtvom kanalu,cuo sam eksploziju mislio sam da je pukla plinska boca,vratim se kao i vecina ljudi kad tamo puko BMW meni se cini, kad u njemu zijanio jedan nestrucni terorista i dva lakse ranjena slucajna prolaznika, dokacilio ih staklo sa prozora,hoces reci da je to akcija obucenih terorista,profesionalaca a ne diletanata pokupljenih negdje sa dzume?
Da se vratim na tvoje pitanje,da,naravno da postoje tzv islamske teroristicke organizacije u BIH, isto kao sto postoje za sarajevske medije imaginarne "crne legije" negdje oko Gruda i Listice!U BIH postoje ljudi koji bi rado postali teroristi razne praznoglave selefije,ali i oni ce postati proslost ubrzo...

zlatni_ljiljan
11-05-2011, 09:13
ne podcjenjuj me.
i jos nesto, ti nisi krscanin i hrvat. zato ne mozes razumjeti o cemu ja govorim.

Ja sam hrvatski drzavljanin od 1993-e koji se deklarise kao Hrvat i ovdje na Zapadu ,hoces reci da si ti veci Hrvat od mene samo zato jer si nominalno krscanin koji je vidio crkvu iznutra zadnji put kad je primio prvu svetu pricest?Ma hajde nemojmo se saliti!

Baader Meinhof
11-05-2011, 10:01
To kad se desilo u Rijeci sam bio udaljen nekih 150 metara od policijske postaje taman sam se kreno spustati niz brdo prema Rijechini odnosno Mrtvom kanalu,cuo sam eksploziju mislio sam da je pukla plinska boca,vratim se kao i vecina ljudi kad tamo puko BMW meni se cini, kad u njemu zijanio jedan nestrucni terorista i dva lakse ranjena slucajna prolaznika, dokacilio ih staklo sa prozora,hoces reci da je to akcija obucenih terorista,profesionalaca a ne diletanata pokupljenih negdje sa dzume?

Pa frende, tako izgleda islamski i svaki drugi terorizam. To nije film i to nisu organizacije popunjene bivšim specijalcima prepune love, to je skup konja koji ubijaju najprimitivnijim auto bombama. Pa ne misliš valjda da Al Aqsa ili Islamski Džihad izgledaju kao jedna od onih agencija iz filmova o Jamesu Bondu? I ne zaboravi da im je trebalo manje od mjesec dana da napad u Rijeci organiziraju i izvedu.

Da se vratim na tvoje pitanje,da,naravno da postoje tzv islamske teroristicke organizacije u BIH, isto kao sto postoje za sarajevske medije imaginarne "crne legije" negdje oko Gruda i Listice!U BIH postoje ljudi koji bi rado postali teroristi razne praznoglave selefije,ali i oni ce postati proslost ubrzo...

Naravno da nemaš pravo. Nikakvih Legija nema po Hercegovini. S druge strane, službe imaju popise na kojima stoje imena ljudi, kojim organizacijama pripadaju, kada su došli a kada otišli iz BiH, odakle su stigli i preko koga. Ne pričaj gluposti o ozbiljnim stvarima ako ne znaš, molim te. Pa što misliš zašto sve bitne službe imaju svoje filijale u BiH? Sigurno ne zato jer iz interesira lokalna ili regionalna politika, referendum ili problem trećeg entiteta.

zlatni_ljiljan
11-05-2011, 10:41
Ok nemam ja pravo ,na legije sam se osvrnuo ironicno izgleda da to nisi provalio no dobro,mada ako pogledamo iz kuta sarajevskih tzv antifashista tesko da se moze opravdati "svastika" kojom se mase po Listici skoro pa redovno,al ne ,za to ce se naci opravdanje jer to je samo sacica nevinih djecaka koji su nakon casa klavira , violine ,tenisa i crkvenog hora malo "slucajno" zamahali nacistickim obiljezima,uz povike" gazi gazi balije" to je tako nevino jada djeca i ne znaju kakve duhove prizivaju jelte frende?Ali zato je i moje zene amidza inace pravi hadzija (bio na Hadzu)a obiljezje svakog pravog hadzije je nositi bradu vjerovatno na spiskovima tih tvojih "bitnih" sluzbi kao potencijalni "spavac" terorista...dovoljno je iscitati komentare sa ovog po meni stvarno(bez ironije) korektnog i tolerantnog foruma pa da vidimo da nece nikad doci do popravljana odnosa izmedju naroda u BIH na zalost svih nas

caporegime
11-05-2011, 10:56
i bradu ženinog amidže i izljev niskih strasti širokobrijeških klinaca će neki ljudi tumačiti na način na koji to žele tumačiti, ovisno o pogledu.
to su posljedice već postojeće situacije i zacementiranih mišljenja jednih o drugima.
dapače, mnogi jedva čekaju da one druge što više proglase onakvima kakvim ih doživljavaju.
međutim, kad izlučimo takve pojave, onda ostaje zbilja da se ipak, dosta islamističkih struktura ugnijezdilo u bih koje malo pomalo, iskorištavajući opisanu situaciju šire svoj krug ljudi.
nije uopće upitno da je među bih muslimanima vjerojatno najmanji postotak ljudi koji su skloni islamizmu i terorizmu na svijetu, kad se gleda ukupnost islamskog svijeta ali s jedne strane, loša situacija a s druge strane konstatno podgrijavanje emocija kao i optuživanje onih drugih kao neprijatelja bosne, imat će sigurno utjecaja na činjenicu da će broj ljudi koji će u takvim organizacijama ili filozofijama nalaziti rješenje, rasti.
takav broij nikad neće narasti na neku kritičnu razinu, ali dovoljna je i mala pizdarija koja se dogodi uzrokovana tim krugovima da se poprilično ubrza spirala nasilja, nepovjerenja ili nedaj bože nečeg težeg.

u hrvatskim dijelovima, kolikogod ljudi bili na svoj način, ipak nema ni organizacija ni kampova ni struktura koje bi bile povezane s nekim fašizmom ili s tim u vezi terorizmom.
problem islamističkih struktura kao i terorizma koji može proizaći iz toga je prvenstveno problem koji moraju riješiti sami bošnjaci odnosno muslimanski vjernici jer će na taj način od sebe odbiti negativno povezivanje s takvim strukturama a ima ljudi koji bi muslimane voljeli vidjeti potpuno izjednačene s terorizmom.
čini mi se kao da takva situacija intimno najviše odgovara sdp-u bih koji s jedne strane ima vječiti izvor podgrijavanja atmosfere i netrplejivosti prema drugim narodima, pa tako i hrvatima i koji će pokušavati ploviti na valovima takvog raspoloženja a istodobno će pokušavati boriti se protiv tih struktura na način da poveže dva njemu bitna faktora;
-kako kod bošnjaka stalno izazivati netrpeljivost prema drugima a da tu netrpeljivost ne akumuliraju islamističke grupe.
to je neko moje mišljenje.

Baader Meinhof
11-05-2011, 10:56
Ne kužim kakve veze imaju luđaci iz Sudana i Saudijske Arabije, koje je politika dovela u Zenicu, s tvojim amidžom.

Inkvizitor
11-05-2011, 11:18
jesu li ti crnolegionari dosad napravili neki teroristički čin. A jesu li napravili islamistički ekstremisti. Bugojno, Vitez, auto bomba u Mostaru, ubojstva hrvatskih povratnika oko Travnika.

ne postoji mjesto Lištica, postoji Široki Brijeg.

Uglavnom u BiH sigurno postoje teroristi iz islamskih zemalja. Pa šta se treba praviti lud. bilo je par tisuća mudžahedina u BiH. To su sve bili ljudi koji su i u matičnim, islamskim zemljama imali smrtne kazne zbog terorizma i bestijalnih ubojstava. jedan dio je poginuo, jedna dio je otišao, a jedan dio je ostao, poženio bosnaske muslimanke i dobio državljanstvo. Imali su kampove za obuku, ona Počulica..pa to nije tajna.

Tih spavača ima koliko hoćeš. Uvezani su sa vlasti. Nominalno vlasti BiH i muslimanske stranke jesu protiv ekstremizma i terorizma ali stvarno oni njima ne smetaju. Ma dovoljno je pogledati mržnju na Židove kod običnog puka i simpatije koje je imao Bin Laden pa ti bude sve jasno. Najbitnije je šta misli baza, narod.

da ne spominjem novoizgrađene islamske centre. Alipašino u Sarajevu i u Bugojnu, gdje policija BIh nem apravo ući jer je to eksteritorijalno, to je teritorij SA, to je bio uvjet kad su davali pare za izgradnju. To su vahabistički centri, tmao se indoktrinira.

jednom mi je rekao jedan naš čovjek koji je bio upućen u to a živio je u među tim svijetom..kaže..nije problem sad..problem će nastati za 15-20 godina kad iz tih islamskih centara iziđu odrasli ljudi koji su indoktrinirani od malih nogu. Onda će u Bih bit svašta.

Bosanski muslimani sve manje jesu ..ljudi sevdaha, mehane i rakije, pjesme i akšamluka..pretvaraju se u borce za islam ..na prvoj liniji kako se to kaže..

caporegime
11-05-2011, 12:16
jesu li ti crnolegionari dosad napravili neki teroristički čin. A jesu li napravili islamistički ekstremisti. Bugojno, Vitez, auto bomba u Mostaru, ubojstva hrvatskih povratnika oko Travnika.

jednom mi je rekao jedan naš čovjek koji je bio upućen u to a živio je u među tim svijetom..kaže..nije problem sad..problem će nastati za 15-20 godina kad iz tih islamskih centara iziđu odrasli ljudi koji su indoktrinirani od malih nogu. Onda će u Bih bit svašta.

Bosanski muslimani sve manje jesu ..ljudi sevdaha, mehane i rakije, pjesme i akšamluka..pretvaraju se u borce za islam ..na prvoj liniji kako se to kaže..

ovo su zapravo 3 fakta koji najprecinije ocrtavaju osnove postavke problema.

hrvati s druge strane nemaju nikakvih organizacija koje bi vukle na makar najnižu razinu nezakonitosti a kamoli terorizma.

ipak....netko pokušava.....
http://www.go-mrav.com/bedastoce/griza.swf?namee=HERA

(sori ljudi, nisam mogao izdržati, jozo me zajebo :rofl:rofl:rofl)

Ilirk@
11-05-2011, 12:24
zato triba stovrit hrvatsku republiku čim prije, ne čekati dok karcinom metastazira. i na granice uvesti "mrtve" straže...

Graničar Jozo
11-05-2011, 12:29
srbi su šta hoće pa su na vrijeme kopali vodovode. ja predlažem izgradnju vatrogasnih puteva.

caporegime
11-05-2011, 12:32
hrvatsku jedinicu treba uvesti bez obzira na fizičke opasnosti.
makar radi kontrole fiskalnih sredstava.
a što se tiče ovih sigurnosnih, štoviše.
međutim, trenutno vodstvo bezmudo, narod bezvoljan, letargičan.....

Graničar Jozo
11-05-2011, 12:49
HFJ se treba uvesti i radi samog planiranja budućnosti (da tako kažem). Narodi u BiH nemaju iste ciljeve i to je to. Hrvatima nije u intersu luka u neumu, muslimanima jest. I još more toga. Dovoljno je početi sa obrazovnim sustavom i kulturom. I ne slažem se da bi federalne jedinice trebale imati manje ovlasti od entiteta. Trebaju imati što više ovlasti, osim odcjepljenja. I možda obrambene politike, ali s obzirom na to da narodi nemaju iste ciljeve postavlja si pitanje svrhe iste.

caporegime
11-05-2011, 13:33
vidi, nitko ne bi mogao držati nešto na okupu ako sami narodi to neće.
možda ne bi bilo pametno ugrađivati takvu mogućnost u ustav pojedinih jedinica upravo zbog toga jer teritorijalnim rasporedoim nitko neće biti zadovoljan pa bi i teritorijalni opseg tih jedinica bio zapravo kompromis koji bi ih činio takvima kakvim jesu upravo zato jer nitko ne bi mogao takvu jedinicu izvući van samom svojom voljom.
možda bi se u ustav same države trebala ugraditi odredba da je moguć i razlaz države, (iako je to po prirodi stvari moguće buduće da svaka država ima ugrađenu odredbu kak oparlament ima ovlast mijenjanja granica države) ukoliko se to dogodi po nekim dogovorima ili sporazumima ovisno o kriterijima za tako nešto predviđenima.
uostalom, carine, obrana, vanjska politika, vrh sudstva kao i neki prihodi od poreza i inače moraju doći u ingerenciju središnje države a kako i koliko je stvar finesa.

zlatni_ljiljan
11-05-2011, 22:33

ne postoji mjesto Lištica, postoji Široki Brijeg.

Uglavnom u BiH sigurno postoje teroristi iz islamskih zemalja. Pa šta se treba praviti lud. bilo je par tisuća mudžahedina u BiH. To su sve bili ljudi koji su i u matičnim, islamskim zemljama imali smrtne kazne zbog terorizma i bestijalnih ubojstava. jedan dio je poginuo, jedna dio je otišao, a jedan dio je ostao, poženio bosnaske muslimanke i dobio državljanstvo. Imali su kampove za obuku, ona Počulica..pa to nije tajna.

Tih spavača ima koliko hoćeš. Uvezani su sa vlasti. Nominalno vlasti BiH i muslimanske stranke jesu protiv ekstremizma i terorizma ali stvarno oni njima ne smetaju. Ma dovoljno je pogledati mržnju na Židove kod običnog puka i simpatije koje je imao Bin Laden pa ti bude sve jasno. Najbitnije je šta misli baza, narod.

da ne spominjem novoizgrađene islamske centre. Alipašino u Sarajevu i u Bugojnu, gdje policija BIh nem apravo ući jer je to eksteritorijalno, to je teritorij SA, to je bio uvjet kad su davali pare za izgradnju. To su vahabistički centri, tmao se indoktrinira.

Bosanski muslimani su ne tako davne 1992-e bili sve samo ne "muslimani" pa im to nije pomoglo nimalo, i kao takvi dobri ljudi sevdaha,rakije,pjesme,akshamluka su bili predmet klanja,logora,genocida,silovanja,protjerivanja iako vecina nije znala ni Bismillah izgovoriti,dzaba im bijese kletva u komsiluk,dzaba vikase kako su evropski muslimani nista ih ne spasi dzelata

Graničar Jozo
11-05-2011, 22:42
sad je to opravdanje za post-ratni teror u srednjoj bosni? to su kao hrvati srednje bosne prošli bolje od bošnjaka?

zlatni_ljiljan
11-05-2011, 23:26
sad je to opravdanje za post-ratni teror u srednjoj bosni? to su kao hrvati srednje bosne prošli bolje od bošnjaka?

Ne volim licitirati zrtvama,ali Bosnjaka je poginulo oko 65 000 od toga(36 000 civila rest vojnici) u BIH za vrijeme rata,dok je Hrvata poginulo oko 5500 tisuca s tim da je hrvatskih civila ubijeno oko dvije tisuce...zli jezici bi rekli da je normalno da je Bosnjaka najvise ginulo kao najmnogobrojniji narod u BIH

NorthStand
12-05-2011, 03:23
Te muslimane su uglavnom listili oni preko drine, tj njihovi autohtoni karadžići i ostali unutar BiH. A ne Hrvati, zašto su se muslimani tj bošnjaci okrenuli protiv hrvata, i zašto i dan danas najviše reže na hrvate ne znam, a i iskreno ni ne zanima me. Ja hvala bogu imam par klikera u glavi, pa jasno vidim da Hrvati ne žele nikakvo odcijepljenje od BiH, kako to dežurne vehabije seruckaju. Već ravnopravnost unutar granica BiH, to je ono što vjerojatno ni Srbi ni Bošnjaci ne žele. I moj je dojam, da trenutno uz međunarodnu zajednicu, najviše o glavi BiH kao države rade upravo navedeni. Srbi će ipak, bez obzira na sve moguće težnje Dodika, jako teško izdvojit se iz BiH jer nema volje političke od jakih igrača. A bez njihove volje, ne bi bilo ni ovakve nakaradne BiH, gdje pola teritorija kontrolira jedan narod, a u drugoj polovici natiskana dva naroda. I naravno da njima paše sve ovo što se događa, ove strasti ove podvale, još plitkoumni debili iz sarajeva svesrdno prihvaćaju ulogu nekakvih lidera u BiH, umjesto da se okrenu razbijanju RS, oni se zabavljaju s hrvatima. Neka neka, vidjet ćemo koliko će još vremena moć igrat tu igru, čisto sumnjam da će to vječno moć trajat. Ne kaže se uzalud, svaka sila za svog vremena. Da nemamo ovoliko izroda i veleizdajnika u državi, odavno je hrvatski narod mogo bit legitiman, i to preko institucija te zemlje u kojoj žive. Al dobro se lošim vraća, dovoljno je vidjet šta se sve sere po Tuđmanu, umjesto da mu glupaci iz sarajeva zahvale oni udaraju po njemu, žešće nego po slobi. Teroristi su meni osobno smiješna stvar(dobra izmišljotina, za nove križarske pohode po svijetu u režiji amerike), i o njima uopće ne želim pričat. Meni je puno važnije za primjetit, to da BiH ne jebu nikakvih teroristi već oni koji su te teroriste primili u zemlju i koji na razno razne načine ko kiselina nagrizaju ionako krhke temelje BiH. A u isto vrijeme se imaju obraza, javno zaklinjat u neku vjernost i ljubav prema BiH. Mrzim dvolične, i licemjerne ljude. A takvi sada vode glavnu riječ, u politici BiH.

Da se razumjemo, nije situacija puno bolja niti u srbiji niti u hrvatskoj, al nije ni situacija tako kompleksna kao u BiH.

Graničar Jozo
12-05-2011, 09:17
Ne volim licitirati zrtvama,ali Bosnjaka je poginulo oko 65 000 od toga(36 000 civila rest vojnici) u BIH za vrijeme rata,dok je Hrvata poginulo oko 5500 tisuca s tim da je hrvatskih civila ubijeno oko dvije tisuce...zli jezici bi rekli da je normalno da je Bosnjaka najvise ginulo kao najmnogobrojniji narod u BIH

ljiljane što si pizda? ja te pitam o poraću ti meni o ratu. sereš po mesiću, a onda prodaješ na mala vrata istu filozofiju kao on. a za te žrtve se obrati srbima. eno tamo su aga, i onaj glava, a imaš ih i onih prekodrinaša.

Inkvizitor
12-05-2011, 10:45
Bosanski muslimani su ne tako davne 1992-e bili sve samo ne "muslimani" pa im to nije pomoglo nimalo, i kao takvi dobri ljudi sevdaha,rakije,pjesme,akshamluka su bili predmet klanja,logora,genocida,silovanja,protjerivanja iako vecina nije znala ni Bismillah izgovoriti,dzaba im bijese kletva u komsiluk,dzaba vikase kako su evropski muslimani nista ih ne spasi dzelata

Šta to govoriš meni,. Obrati se Srbima.

Inkvizitor
12-05-2011, 10:48
ljiljane što si pizda? ja te pitam o poraću ti meni o ratu. sereš po mesiću, a onda prodaješ na mala vrata istu filozofiju kao on. a za te žrtve se obrati srbima. eno tamo su aga, i onaj glava, a imaš ih i onih prekodrinaša.

Tako je Sefer galamio na Petkovića..mi imamo poklanih, silovanih, mi to to više..nema..Petkoviću nema više ..Petkoviću zapamti.."

Pita ga jedan iz hrvatskog pregovaračkog tima..

pa jesmo mi za to krivi..

pogledat smrada..

http://youtu.be/pD32M4vqZG0

al pizda galamom ne da da se išta kaže..

Mrav
12-05-2011, 11:16
fakt ist, ono u vitezu je bio zlocin terorista. a ona dva terorista su trebala dobit dozivotnu robiju i taj zlocin je sudstvo moralo jasno oznaciti kao terorizam.
sramota sto je sebi "sudstvo" dozvolilo. sve to smrdi do neba.
ko eto, oni ne znaju za koga su pravili i kome su isporucili bombu, ma daj, pa to je bolan budalastina, svakom je jasno.

edit
a to u vezi sefera, video mi je vec bio poznat. sefer odglumio scenu za kameru. sva njegova prica je bila potpuno bespotrebna i suvisna. to je trebalo biti samo pregovaranje, ali sefer po naredbi odglumio, jasno ko dan.

Inkvizitor
12-05-2011, 11:30
fakt ist, ono u vitezu je bio zlocin terorista. a ona dva terorista su trebala dobit dozivotnu robiju i taj zlocin je sudstvo moralo jasno oznaciti kao terorizam.
sramota sto je sebi "sudstvo" dozvolilo. sve to smrdi do neba.
ko eto, oni ne znaju za koga su pravili i kome su isporucili bombu, ma daj, pa to je bolan budalastina, svakom je jasno.

edit
a to u vezi sefera, video mi je vec bio poznat. sefer odglumio scenu za kameru. sva njegova prica je bila potpuno bespotrebna i suvisna. to je trebalo biti samo pregovaranje, ali sefer po naredbi odglumio, jasno ko dan.

Tiptični teatar, tipično glumatanje.

zlatni_ljiljan
12-05-2011, 21:39

Jesam ja iznio neku neistinu ovdje?Nemam ja sta pricati sa Agom i ostalim cetnicima,ja nisam stavio znak jednakosti izmedju Hrvata i Srba kao sto vi stavljate znak jednakosti izmedju svih muslimana i terorista...tu lezi zec,a ja citam komentare i na onom forumu i vidim da su vam za sve probleme krivi Bosnjaci,tako da ima bisera koji predlazu da lafo nekakvi tajkuni Hrvati daju otkaze po srednjoj Bosni "balijskoj sirotinji" kad to citam ne znam dali da se smijem ili placem gdje je kraj perverzijama?Nadam se da ti nisi Jozo tip ala onaj Josip i slicni...

PS i da nisam pizda ,nikad bio u svom zivotu

crni bombarder
13-05-2011, 01:46
Znate kad je ono prosle godine eksplodirala bomba u Bugojnu...Sta mislite ko je vidio i uhvatio onog terorista vehabiju?
Ajd pogodite...
E ovako, hodala dva hrvatska policajca i vidjeli onog Cusevica i uhvatili ga. Kuzite? Samo necet to nidje cut u onim njihovim fasistickim medijima.
Kurac bi bosnje tada ikog uhvatili da se tu nisu nasli Hrvati i opalili pendrekom onog vehabiju. Inace, tom prilikom su ta dva nasa policajca i sami bili lakse ranjeni u eksploziji.
Ja vam garantujem da bi ono u Bugojnu inace bilo iskoristeno protiv Hrvata i fasisticka federalna televizija bi do dan danas na sva usta vikala protiv fasistickih ustasoidnih hrvata sto su onomad ubili bosnju u Bugojnu. Jebem li im sunce zarko ono pokvareno. Upravo to je bila namjera onog zlocinca Causevica i njegove teroristicke grupe, da postave bombu i da kazu da su Hrvati krivi.

Prije par dana je na tv-u bio malo duzi intervju sa suprugom poginulog policajca (inace Bosnjak, kako je opcepoznato) u tom napadu, malo je reci da je zena izlozena nevidjenim pritiscima... i ona je uposlena u policiji, nakon smrti supruga dozivjela je niz neugodnosti od pretpostavljenih u postaji, stavljaju je na nocna dezurstva iako nema kome ostaviti djecu na cuvanje, dozivjela je niz prijetnji verbalne prirode, mobing u smislu da ako joj se ne dopada na radnom mjestu, da moze ici traziti drugi posao.

Zena je ocajna i razocarana odnosom nadleznih.

Ocito je da su bijesni sto su krivci pronadjeni, tako da teorija stoji. Uostalom, islamski terorizam u BiH nije nekakva stihija bradatih budaletina, oni imaju svoje pokrovitelje u politickim krugovima bosnjackih partija. To je 1/1

Sve sto bradonje rade, rade po direktivama bosnjackih mocnika. Zasto nije nikada pronadjen ubojica Joze Leutara? zna se za pronadjeni automobil na igmanu sa materijalom od kojeg je napravljena eksplozivna naprava koja je Leutara ubila, zna se i da su ga tamo ostavili bradati ljudi (sumnjam da su Seseljevi jurisnici u pitanju), zasto je sve pokusano podmenuti Hrvatima, ko je odgovarao za pokusaj podmetanja, di je Faik Lusija (inspektor) koji je inscenirao slucaj podmetanja Hrvatima, zasto nije krivicno gonjen, gdje je pola milijuna maraka koje su placene laznom svjedoku Galijasevicu, di je Galijasevic, zasto bosnjacki sudovi sute?

Gamad podla, i ovo u Bugojnu su vjerovatno htjeli podmetnuti Hrvatima, cisto sumnjam da su bradonje eto tek tako... uostalom, jel moze itko dati ijedan logican razlog, zasto bi bradonje podmetnuli bombu kod policijske stanice u Bugojnu? zasto? ne svidja im se fasada?

Dajte ljudi, sve su to bosnjacke politicke igre.

Graničar Jozo
13-05-2011, 09:41
Jesam ja iznio neku neistinu ovdje?Nemam ja sta pricati sa Agom i ostalim cetnicima,ja nisam stavio znak jednakosti izmedju Hrvata i Srba kao sto vi stavljate znak jednakosti izmedju svih muslimana i terorista...tu lezi zec,a ja citam komentare i na onom forumu i vidim da su vam za sve probleme krivi Bosnjaci,tako da ima bisera koji predlazu da lafo nekakvi tajkuni Hrvati daju otkaze po srednjoj Bosni "balijskoj sirotinji" kad to citam ne znam dali da se smijem ili placem gdje je kraj perverzijama?Nadam se da ti nisi Jozo tip ala onaj Josip i slicni...

PS i da nisam pizda ,nikad bio u svom zivotu

ma to pizda uzmi onako kao iz zajebancije, ali iznerviraš me nekad svojim manguplukom (ne znam drugu riječ).

pitao sam te pitanje ti nešto okolišaš. pitam te koliko ima takvih bošnjaka sa političkim stavom kao ti ti mi nešto prosipaš općenito kako bi svaki normalan čovjek trebao tako razmišljati. a samo te pitao onako tvoju procjenu koliko vas ima.

baader ti napiše kakve veze ima tvoj amidža sa saudijcima i ostalim arapima ti o tome kako su bošnjaci izginuli '92. A meni govoriš da stavljamo znak jednakosti sa teroristima i svim bošnjacima. Nigdje veze.

Ja te pitam jesu li opravdanje te žrtve za poratne zločine za hrvatima ti mi nabrajaš koliko je bošnjaka izginulo.

Toliko od mene za jutarnju kavu.

A što se tiče otkaza ne znam šta bi ti rekao. U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno. ja se ipak nadam da će se ovo riješiti bez otkaza ijednom zaposleniku, muslimanu...

Mrav
13-05-2011, 11:21
vi stavljate znak jednakosti izmedju svih muslimana i terorista...
ma jebemu, ko je to ovdje izjednacio muslimane i teroriste?
radi se o tome da bosnjacki politicari pokusavaju da sakriju da u bosni i hercegovini postoje teroristi koji dolaze iz bosnjackog naroda i da se kroz teroristicke napade zastrasuju i ubijaju hrvati.
jebemu niko nije rekao da su svi muslimani teroristi ili da je islam jednak terorizmu, nemoj mi to podmecat.

ja citam komentare i na onom forumu i vidim da su vam za sve probleme krivi Bosnjaci
ko je rekao da su nam za sve probleme krivi bosnjaci? kako ce oni biti za sve krivi?
problem je odnosu bosnjacke politike naspram hrvata.
a da su bosnjacki ideolozi i politicari krivi za majorizaciju i demonizaciju hrvata, to je cinjenica. u tome su oni krivi.

caporegime
13-05-2011, 12:34
svojedobno su talijani u americi protestirali govoreći kako ih u americi ima 20 000 000 a svi ih povezuju s mafijom iako je mafija u vrijeme najvećeg opsega imala tek 5 000 članova.
i istina je.
nitko ne izjednačuje muslimane s teroristima ali je istina da jedino kod bošnjaka postoje, kolikogod bile male i ne dobro organizirane te skupine i nemale podršku većine ljudi.
ali one su kako rekoh, samo naličje jedne ružne atmosfere koje atmosfere je i dio političkog terorizirajućeg odnosa bošnjačkih političkih struktura prema hrvatima.

Inkvizitor
13-05-2011, 12:51
Svi teroristički akti koje su izveli ili mudžahedini ili domaći fanatici bili su kontrolirani od muslimanskih vlasti i političara.

crni bombarder
13-05-2011, 14:10

Obrisao sam sinocnji odgovor na ovaj post, ali moram.... famozni bosnjacki merhametluk je samo maska koja je pala sa lica devedesetih.

Te price, kako ste vi pjevali sevdalinke i voljeli sve ljude, a drugi su ostrili nozeve i gledali da vas prikolju, to majstore vise nikome prodati ne mozete.

Bosnjaci nisu najebali jer su merhametlije, vec sto su slusali svog Aliju, i vjerovali mu da ce drzavu dobiti bez rata, da je dovoljno nastancati natalitet na + 50% i Bosna nasa, a kome se ne svidja neka ide u Srbiju ili Hrvatsku... ko ne voli ilahije, neka slusa kaside, to je bosnjacki merhametluk i multietnicarstvo.

Nemojte vise lagati sami sebe, tako vam svega.

Uostalom, dobro je inkvizitor rekao, kakve veze sa svim tim imaju Hrvati. Da nije bilo blesavih Hrvata, nebi ostao nijedan Bosnjak u Bosni do kraja `92. Samo tamo gdje je bilo Hrvata, samo tamo srpska vojska nije prosetala. Uz par izuzetaka, pojedinih djepova otpora, brdsko planinskih zabiti koje su Srbi racunali odraditi kasnije, kao sto su uradili sa Zepom recimo.

I kao zahvalnicu za oruzje, za primjene izbjeglice, logisticku potporu svake vrste, bosnjacka politika se Hrvatima zahvalila odsijecanjem hrvatskih glava po sredisnjoj Bosni i laprdanjem o agresiji Hrvatske na BiH.

zlatni_ljiljan
13-05-2011, 15:49
Svi teroristički akti koje su izveli ili mudžahedini ili domaći fanatici bili su kontrolirani od muslimanskih vlasti i političara.

Ja da imam ovakva saznanja kao nas Inkvizitor odmah bi to javio krimo-lovcima na broj 080 020 505