PDA

Pogledaj Full Version : Zagreb

caporegime
12-12-2010, 22:38
Zbivanja u glavnom gradu.

caporegime
22-12-2010, 13:58
http://www.jutarnji.hr/pljacka-u-zagrebu--ubijen-zastitar-volksbanke-u-dubravi/913064/

otvaranje na najgori mogući način.
inače, valja reći da svaki dan u gradu bude opljačkano po nekoliko kladionica, pošti, kioska.....
jednom je jedan kreten iz španskog išao maskiran opljačkati lokalni kiosk u kojem kupuje pljuge i ostalo a kada je šokirana prodavačica počela sa vriskom i galamom idiot joj se nagnuo , podigao masku, namignuo i smirio je: ma to sam ja....
oružanih pljački koliko hoćeš iako još uvijek na cesti nema toliko uličnog razbojništva.
zagreb je još uvijek na cesti koilko toliko siguran grad iako sve manje.
zapravo čim nema toliko imigranata iz gurbetskih zemalja uvijek je mirnije.

zlatni_ljiljan
22-12-2010, 15:57
zapravo čim nema toliko imigranata iz gurbetskih zemalja uvijek je mirnije.[/QUOTE]

Kako li je Zagreb izgledao 1993-e onako pun izbjeglica iz gurbetskih zemalja,svega i svacega u njemu ....

caporegime
22-12-2010, 16:03
ajde ne kenjaj majke ti.
zna se šta se misli kad se kaže gurbetskih. to bi bili marokanci, arapi, crnci, južnoamerikanci, turci, raznorazni azijati....
bosanci mogu biti vaki naki ali nisam primijetio sklonost udruživanja u bande, dežuranje na raskršćima grijući se uz kante s vatrom ili kretanje u čoporima s namjerom maltretiranja običnih ljudi....
čak nisam primjetio ni neko držanje jednog uz drugog kao npr. turci u njemačkoj.
možda ljudi koji su kao odrasli došli pa se logično drže ne čak zemljaka nego bivših sugrađana, suseljana rodbine.....
mlađi ljudi u zagrebu a koji bi spadali u grupu hrvati islamske vjere/bošnjaci/muslimani koliko sam ja imao prilike vidjeti kao kriterij druženja i drštva biraju, školu, kvart, supkulturni odabir, i slično.
još nisam naletio na nijednu skupinu mlađih koji bi se spojili samo činjenicom da se ovu senad, zijad ili ramiz.

zlatni_ljiljan
22-12-2010, 16:12
Ovdje su Bosanci strasno cijenjeni kao dobri radnici,dok Arapa neces vidjeti da radi nikad,samo drze nekakve phone-shopove,otpade auta,nekakve djindje-mindje dilaju,nece takvi na baustellu samo lagano, socijala i pomalo preprodaja polovnih telefona ...

caporegime
22-12-2010, 16:18
e o tom ti ja pričam.
crnci, pakistanci, ekvadorci, marokanci.....
tu nastaje problematika.
pa vidi predgrađa pariza, vidi frankfurt, londonske kvartove.
sigurno nije od bosanaca.
da je tako onda bi svaki grad u bosni ličio na compton ili harlem

caporegime
23-12-2010, 10:16
http://www.jutarnji.hr/opljackana-i-stedno-kreditna-zadruga-u-malesnici--te-zlatarna-u-centru-zagreba/913123/

šta reć.....zagreb je naše blago zagreb je naš chicago.:rofl

caporegime
23-12-2010, 10:20
http://danas.net.hr/novac/page/2010/12/21/0677006.html

hoće li i ovo biti samo jedan u nizu članaka koji govori o nečemu o čemu za par dana već nitko neće ni znati da se pripremalo.
zagreb je ipak prvak po projektima na koje su svi zaboravili a pogotovo oni koji su o njima najviše pričali.

Ilirk@
23-12-2010, 12:10
zagreb... zanimljivo kako me ništa ne veže za taj grad osim uspomena oca, brata i ostale rodbine i njihovih priča, a opet mi se čini nekako poznat i prisan kad dođem gore. iako mi se ne sviđa kao grad. kao zadar, na primjer ili dubrovnik i korčula. vjerojatno zato što u njemu nema kamena, ali to je već moj problem, a ne njegov.
žalosno je da je porast kriminaliteta toliko velik u zadnje vrijeme.
pljačke, krađe, razbojstva, poneka tuča, razbijanje i demoliranje... to je ništa u usporedbi s ovim što se događa, a to je da se ti i takvi više uopće ne snebivaju pucati u ljude, ubijati nečije očeve radi nekoliko tisuća kuna... prestrašno!

Inkvizitor
23-12-2010, 14:21
Ja mislim da gro tih pljački iozvode komšije.

Njihova brutalnost je poznata, njihova sklonost pljački svih novčarskih institucija također..granice ioanko ne postoje..

pa tu su se godinu ili koliko već krila dva najviđenija i najkroločnija pripadnika zemunskog klana i krili bi s ejoš sto goidina da nisu pucali jedan u drugog.

Sad je smao pitanje kako ih nitko nije otkrio..ili su Karamarkovi nesposbni ili su im oni dali azil..

ovdje je kriminal povezan s policijom da je to simbioza kakve ne postoji ni u životinjskom svijetu..

caporegime
23-12-2010, 17:44
misli da malo precjenjujemo komšije osobito one koji s skrivaju.
ako se radi o malo jačim krimosima oni imaju novčanu podršku i teško da bi riskirali pad i višegodišnje kazne tamo gdje ih traže zbog neke svote koju si mogu osigurati preko jataka.
ali da ima ovih manjih, jazavaca koji su spremni odraditi neki kiosk, kladionicu i onda se brzo maknuti, jer još nisu poznati, nema ih u kartoteci...to je lako moguće.
ili ako se radi o akciji gdje za račun domaćih krimosa odrade posao, jer ih nitko ne zna a domaći u svemu imaju alibi.

Inkvizitor
23-12-2010, 18:15
Srbi su pljačkaši svjetskog glasa.

naši su jazavci u usporedbi s njima...

ako je neka veća svota u igri,..tipa splitska pošta..budi ziher da to radi ekipa iz komšiluka..

zlatni_ljiljan
23-12-2010, 18:37
Sto jes jes jedno se mora priznati ,Srbi su za organizirani kriminal carevi,tu im mogu parirati u Evropi samo Rusi i Shipci(ovi su bez premca u svijetu) jaki mnogo jaki ...

caporegime
23-12-2010, 18:42
e jebiga, jaki su i kolumbijci, jaki su i sicilijanci, jaki su meksikanci.....
ali da srbe nije u kriminalu držala služba "bezbednosti" koja ih je i stvorila šipak bi oni imali organiziranu mafiju.

zlatni_ljiljan
23-12-2010, 18:56
To stoji sto kazes, u stvari njih je SDB i napravio kasnih sezdesetih i pocetkom sedamdesetih godina,a oni sami po sebi kao narod su siledzijski,vole da otimaju ,pljackaju,reketare...dok recimo Bosandzerosi vole vise "shanu" po tarama,buticima, raditi vale po Evropi,dzep ,shibicu i slicne djelatnosti...Srbi sve rjesavaju na silu...

caporegime
23-12-2010, 18:59
ma sdb ih je održavao i kasnih osamdesetih. štoviše upravo su ih službe sigurnosti dovele natrag u srbiju početkom devedeseth da im budu udarna igla sistema i rješavanja protivnika.
lako je tako mafijašit. ko da igramo skrivača a ja da imam pravo gledat.
u hrvatskoj to nije bio slučaj.

zlatni_ljiljan
23-12-2010, 19:10
Imala je i Hrvatska svoje "kumove" poput Zlatka Bagarica(jel bijese Zlatko nisam siguran) u to vrijeme ,mislim vrijeme prije rata,drugo Hrvati su vise borili po svijetu za "hrvatsku stvar" i bili su svakako sotonizirani od bivse vlasti,pa jos da su imali i jaku kriminalnu scenu to bi bio jos veci alibi bivsoj vlasti za pojacanje represalija...

Inkvizitor
23-12-2010, 20:03
Pored toga što ih je SDB štitila po svijetu..po špranci..Arkan opljačka draguljarnicu, uhapse ga, onda ga posjeti jugokonzul tj njegov zamjenik zadužen za operacije u "inostranstvu", postigne dogovor s domicilnim vlastima ( metodom mrkve i batine) da odleži godinu dvije a ovaj onda odradi par emigranata..ia tako redom.

Pored toga srpsko društvo je takvo..hajdučko, tamo barabe koje pljačkaju pa i ubijaju imaju imidž antiheroja, biti razbojnik u Srbiji dugo je bilo jedno od uglednijih zvanja.

To korijene vuče još od turskih vremena i hajduka koji su da bude zanimljivo podjednako pljačkalo i Srbe i Turke.

1 srpski ustanak su podigle barabe koje su pljačkale najviše Srbe.

tako je i dan danas, nema srpske poltike koja se usudi da da otkački bandite. I danas im oni određuju ritam društva. To je neminovno u Srbiji.

U Hrvata..pa znam za moj kraj..ako se saznalo da netko krade, oko njega je bio sanitarni kordon..doslovno..s takvim se ne druži, ne pije i ne petlja..

ovo bi moglo u posebnu temu...žestoki momci bivše i sadašnje Jugoslavije..ima tu kreatura za romane.

a šiptari tek..to je organizacija koja se teško može dostići.

zlatni_ljiljan
23-12-2010, 20:17
otvori teme pa cemo o krimosima iz bivse SFRJ poimenicno...

caporegime
24-12-2010, 12:22
http://www.vecernji.hr/vijesti/policajci-drugi-put-krenuli-akciju-uhicenja-ekipe-knezije-clanak-231929
jebiga kad su najaktualnije viesti one s druge strane zakona.
jadni moj grade.

Graničar Jozo
04-01-2011, 12:08
Šta se isplati vidit u ZG ovih dana? Nešto a da nije isfurano.

caporegime
04-01-2011, 12:19
ima sniježnu kraljicu danas a valjda sniježnog kralja za sutra.
ako sutra daš krv u akciji bad blue boysa dobiješ džaba kartu.
i onda se uredno slomiš od kuhanog vina ili gemišta ili čega već.
ako imaš neke detaljnije prohtjeve, pitaj.

Graničar Jozo
04-01-2011, 16:58
Sutra navečer dolazim, a ne nam koliko ću stajat. možda dva tri dana. pa kontam šta se može sve u tih par dana. maksimir ću svakako obić :) možda kupit dres :P

gdje se ima što fino (narodski) pojest? znam da ima pivnica medvedgrad. u tom smislu. ne zanimaju me trg. centri.

caporegime
04-01-2011, 17:35
uh, uh, uh.
najbolje se jede na mjestima koja nisu razvikana.

zlatni_ljiljan
04-01-2011, 18:29
Ja sto sam dobro jeo u jednom restoranu u ZG ,nalazi se u nekakvom podrumu nista napucano,ali klopa razvaljiva,ne znam kako se to mjesto tacno zove,ali dodje tacno iza zgrade prve policijske postaje,pa se predje kroz onaj parkic i to je tu...

inace ne vezano za temu ,mislim da sam jedini covjek koji je usao u hrvatski sabor u trenerci(bosanac 100% ljakse Fila trenerka haha),pustio me cuvar jeste da sam mu bio sumnjiv.hem trenerka,hem ime,hem prezime,pogledo licnu(odnosno tada sam imao hrvatsku osobnu onu plasticnu) i pustio me kod tadasnjeg zastupnika Barbica...
al jebem li ga ja sam se u ZG-u uvijek osjecao dobro,dodushe to kuda sam ja hodao i nije "pravi" ZG,al de Kozari Bok geografski pripada ZG-u :)

Graničar Jozo
04-01-2011, 21:01
capo, kako su tretirana auta sa dalmatinskim tablama?

caporegime
05-01-2011, 09:28
jučer u jednom zagrebačkom kvartu s zgradama gledam auto šibenske rege sa onim nalijepljenim dalmatinskim grbom.......najnormalnije.
od 500 auta možda će neki pijanac jednom jednog oštetit. možda. nekad.
sve ti je to prerazvikano. ja znam neka auta iz kvarta koji su imali hajdukove zastavice godinama bez ikakvih problema.
znam birtije po kvartovima gdje imaš hajdukove kalendare na zidovima a gosti nisu ni studenti ni dalmatinci nego kvartovska ekipa.
znam dok bi svjedobno radili čeke torcidsi znala su biti parkirana vozila s dalmaztinskim tablicama na koja uopće nismo obraćali ni pažnju niti bi se uzbuđivali.
da ti auto nastrada zbog splitskih brojeva to stvarno trebaš biti jako veliki baksuz.
a ne zaboravi, mnogi bi prijavljivali takva oštećenja i isticali krive tablice kqao razlog, valjda jer im je bilo lakše to ispričati nego, razbio mi auto ljubomorni muž, čovjek kojem sam dužan lovu a za to mi žena ne zna......
neke stvari su u hrvatskoj namjerno preuveličane

zlatni_ljiljan
05-01-2011, 09:33
capo, kako su tretirana auta sa dalmatinskim tablama?

Daj bolan ne dira niko BG auta,kamoli da dira ST,SI,ZD

caporegime
05-01-2011, 09:35
Daj bolan ne dira niko BG auta,kamoli da dira ST,SI,ZD

točno, čak ni ja više ne skačem pred njih niti im lupam po staklu i vratima.
samo pohgledom upratim.
ali ako ga vidim da stane na nogostupu i blokira pječacima promet a baja u autu......

zlatni_ljiljan
05-01-2011, 09:42
Ma dobro ako se kurchi sa BG tablama po ZG-u,onda mu i treba razbiti ne samo shajbu nego i lobanju...ali sad ici nekog penzionera sa zastavom 128 razbiti koji je dosao posjetiti nekoga u ZG,to ne bi mogo,ali kakvog mladog srba koji se jos usput kurchi e takvom bi se krvce napio...

caporegime
05-01-2011, 09:58
Ma dobro ako se kurchi sa BG tablama po ZG-u,onda mu i treba razbiti ne samo shajbu nego i lobanju...ali sad ici nekog penzionera sa zastavom 128 razbiti koji je dosao posjetiti nekoga u ZG,to ne bi mogo,ali kakvog mladog srba koji se jos usput kurchi e takvom bi se krvce napio...

ah, to bi bilo idealka.
ali nisam primijetio nikad do sada navečer da se neka ekipa ili tako nešto u izlasku navozava sa srpskim regama.
dobro, ni ja nisam nešto često vani a ovih se uvijek nađe po nekim što elitnijim što narodnjačkim klubovima gdje ih poslovni partneri vode.
ali kažem, vjerujem da nije moguće naći sad nekog tko vršlja u autu solo i sa sa svojom ekipom u noćnom izlasku.
jednom sam usnimio cijeli maxikombi mladih srba. reko da se ne igra nešto, u kurac.
ja za njima, proradili telefoni s ekipom...
na kraju to bili neki likovi koji su išli na koncert u boogaloo.
e reko, pa neću takve.
ti polupankeri su ionako izvan i vremena i prostora.

Graničar Jozo
05-01-2011, 10:39
tamnoplavo auto ne bi trebalo nastradati :)

caporegime
05-01-2011, 10:57
tamnoplavo auto ne bi trebalo nastradati :)

ajd ne zajebaji. nema ti tko dirat auto. šta ti je?
koa da nikad nisi bio u zagrebu. pa ovjde ima više dalmatinaca nego bilo gdje na svijetu osim u splitu.

Graničar Jozo
05-01-2011, 10:58
ma šalim se :)

i nisam bio nikad u ZG već samo u prolazu. zato mi je sve zanimljivo.

caporegime
05-01-2011, 11:05
pa tako reci. onda će ti biti do jaja.
ko nije nikad bio njemu bude super.
meni je sve malo dosadno.

HVO-110
05-01-2011, 11:16
Znaš da su u Zg-u poslije ZG tablica među top 3 najčešćih ST.
Pa svaki dan bi bilo u novinama da nastradavaju auta.
Ali pošto si ti toliko zabrinut, takvim obično auto nastrada (šala).
Ima se šta vidjet u Zg-u, večeras se može i izaći, kako nisam više student zaboravio sam kojim danom gdje se izlazi.
Uglavnom ne brini se, sad si me posjetio na neke koji me pitaju jel se u Bosni smije kretat gdje su Muslimani i Srbi, jel se non stop udarate s njima itd.

Inkvizitor
05-01-2011, 11:30
.
da ti auto nastrada zbog splitskih brojeva to stvarno trebaš biti jako veliki baksuz.

hehe..

moj bratić je bio jedan takav baksuz.

taman položio i uzeo bratovo auto, dofuro se u Zagreb i ostavio negdi auto, kad se vratio, krov izlupan.

nije ni šajba razbijena ni išta, skakali po krovu..al dobro su ga izlomili..

caporegime
05-01-2011, 11:44
daj jebote....uvalićeš jozu u crne misli.

Inkvizitor
05-01-2011, 11:49
daj jebote....uvalićeš jozu u crne misli.

palo mi je to napamet.

al evo dobre vijesti za Jozu..ja sam vozio splitske table po Zagrebu 4 godine i nikad ništa..

jednom mi je doduše odvaljena prednja tablica i to je sve..a ni to ne znam zašto je urađeno, bio je običaj da lupeži kradu tablice kad idu u pljačku.

drugo ništa..

zaba1111
05-01-2011, 11:56
pa tako reci. onda će ti biti do jaja.
ko nije nikad bio njemu bude super.
meni je sve malo dosadno.

Ovo me podsjetilo na jedan izlazak preko tjedna, ne znam je li počelo u studentskoj sobi ili negdje oko doma, uglavnom krenuli smo vani, i ono di ćemo, ajmo u Aquarius, tamo prazno, sretnu nas neki Španjolci, isto ne znaju di bi, kažu u gradu nema ništa i mi im predložimo da odu s nama u najpoznatije kasnoizlazeće mjesto u ZG Brazil i Sidro, smrdljiva mjesta bez WCa, tada mi je bilo neugodno za Zagreb.

caporegime
05-01-2011, 11:59
a jebiga. lakše je ići u bunarenje s potpuno krivim tablicama.
ja imam neke znance sa "krivim" tablama i nikad ništa.
sve pod kontrolom.
a gle, meni pod retrovizorom svašta visi a u ovom gradu ima više onih koji mrze hrvatski grb nego dalmatinske tablice.
pa opet ništa.
a moguće da je neka d netko sa dalmatinskim tablama zagradio nekog, kaubojski se parkirao pa dobio osvetu u vidu struganja i slično.
naravno da kad ujutro vidi štetu da će to biti uvjerenje da je zbog krivih tablica.
i meni su neki klinci urezivali imena na gepeku. ono baš bez veze.

caporegime
05-01-2011, 12:01
Ovo me podsjetilo na jedan izlazak preko tjedna, ne znam je li počelo u studentskoj sobi ili negdje oko doma, uglavnom krenuli smo vani, i ono di ćemo, ajmo u Aquarius, tamo prazno, sretnu nas neki Španjolci, isto ne znaju di bi, kažu u gradu nema ništa i mi im predložimo da odu s nama u najpoznatije kasnoizlazeće mjesto u ZG Brazil i Sidro, smrdljiva mjesta bez WCa, tada mi je bilo neugodno za Zagreb.

nemoj tako. imali su čučavce.

jozo, otiđi četvrtkom u people's, sve vrvi od poslovnih žena koje su vrijeme trošile na karijeru a ne na ljubav.
prodaj im priču da si primorski poduzetnik.....i.......
a još uvije ima svijeta i na trgu, cvjetnom....
srbi ti preko bandića za svaki badnjak organiziraju šator gdje skakuću kolo, dodaju rakiju, rave svoje specijalitete i nude narodu...
moš s njima kozaračko.
a sve sigurno, murje ko dreka.

Graničar Jozo
05-01-2011, 12:34
ma sve 5. ja sam gospar što se auta tiče, a i meni su u ST odvalili retrovizor iz čista mira.

caporegime
06-01-2011, 21:02
http://danas.net.hr/novac/page/2011/01/06/0143006.html

zagreb jest mali beč. al naglasak je na ono mali.
do pruge je to ok. ali ispod pruge......
iako ako čovjek ostane tek kojih par dana može mu biti skroz lijepo.

Graničar Jozo
06-01-2011, 21:22
meni je predobro ovih dva dana.

zanimljiva mi je pojava onog sunčanog sustava. tko ga je postavio i s kojim razlogom? može li se po konstelaciji planeta odrediti datum?

a što se tiče beča sinoć sam bacio đir po jelačić trgu i ono trešti orijentalni melos upakiran u prozirni celofan house glazbe. al što se tiče izgleda samog centra mislim da smo mi iz ostatka hrvatske zakinuti :)

sutra nastavljam đir do maksimira. ale ale.

zlatni_ljiljan
06-01-2011, 21:51
meni je Agram dobar,samo nema ni Milano tol'ko shminkera kol'ko ZG...to je sve style ovo ono,ribe napucane ,frajeri sa torbicama,najnoviji mobiteli na stolovima,svi su u fazonu...meni je Fiume guba,grad koji nikad ne spava,kad nidje vise nema za lokati onda na Zabicu,ili na Trsat,pa u stari grad kod shiptara na vruc burek...eh kakva fina vremena...

caporegime
06-01-2011, 22:18
ima zagreb folera i pedera na izvoz. modni mačak i slične kreature kao i cijela plejada kojekakvih kujetina i sponzoruša.
ali ono što ljudi ne znaju da ispod površine ima toliko likova, prava avangarda koja nikad međutim ne izađe van iz okvira urbanih legendi.
jebiga, prolaz u medije i mainstream imaju jazavci.
ali nema veze, dok je sve underground.....kako neki kažu ko zna zna.
a ljiljo, i u zagrebu imaš kafana kolko hoćeš do jutra.
iako i rijeka ima svoje čari.

caporegime
06-01-2011, 22:20
meni je predobro ovih dva dana.

zanimljiva mi je pojava onog sunčanog sustava. tko ga je postavio i s kojim razlogom? može li se po konstelaciji planeta odrediti datum?

a što se tiče beča sinoć sam bacio đir po jelačić trgu i ono trešti orijentalni melos upakiran u prozirni celofan house glazbe. al što se tiče izgleda samog centra mislim da smo mi iz ostatka hrvatske zakinuti :)

sutra nastavljam đir do maksimira. ale ale.

odi malo na gornji grad i kaptol.
prošeći od črnomerca do maksimira.
popij kavu u bogovićevoj.
šteta što navečer grad nema onaj štih kojega je imao dok je puno mjesta za interizlazak (od 8-01) bilo u samom gradu.
ali im nešto i danas. ima zanimljivih mjesta oko cvjetnog i u preradovićevoj

zlatni_ljiljan
06-01-2011, 22:40
ma znam da ima i ZG svoju "raju" ako smijem to tako nazvati,nisu svi shminkica sa torbicama luis vuitton i Prada chalama na celenki,siguran sam da ako se ne ide po IN mjestima nego po kvartovskim bircevima,da je hajka i jeba zagarantovana,u tim sminkerskim lokalima je sve gluma,a u kvartov skim bircevima je opusteno,tu te niko ne gleda jesi usao u plasticnim japankama na pivuru ili lakovanim giljama...

Graničar Jozo
07-01-2011, 11:10
odi malo na gornji grad i kaptol.
prošeći od črnomerca do maksimira.
popij kavu u bogovićevoj.
šteta što navečer grad nema onaj štih kojega je imao dok je puno mjesta za interizlazak (od 8-01) bilo u samom gradu.
ali im nešto i danas. ima zanimljivih mjesta oko cvjetnog i u preradovićevoj

bio jucer na misi u katedrali. super je. ista sibenska, samo malo veca.

caporegime
07-01-2011, 11:20
e pa danas se moraš negdje oduzet i nešto šarmirat.

Graničar Jozo
07-01-2011, 16:48
e pa danas se moraš negdje oduzet i nešto šarmirat.

sta ce mi zena rec?

nisam znao da je maksimir onoliko rasulo. loše, loše... iako lijepo mjesto za poslovne prostore. ima se parkinga, blizu dva fakluteta...

HVO-110
07-01-2011, 17:15
Jozo auto još nije nastradalo?:rofl
Ajde baš mi drago da se dobro provodiš Zagrebom.

Da rasulo, molim Boga samo da se tragedija ne dogodi, istočna tribina katastrofa...

Graničar Jozo
07-01-2011, 17:49
Jozo auto još nije nastradalo?:rofl
Ajde baš mi drago da se dobro provodiš Zagrebom.

Da rasulo, molim Boga samo da se tragedija ne dogodi, istočna tribina katastrofa...

nije stradalo auto :) ma i neće. ima ih ovdje oko zgrade dosta.

ma super mi je zagrebom lunjat. jučer sam fino ručao za male pare u nokturna (ili nekako). baš smo komentirali da bi ovakve cijene u splitu bile za 50% do 100% više.

a stadion sam obišao sa svih strana i nisam uspio ući. uslikalo sam samo južnu tribinu. naprid bili :)

caporegime
07-01-2011, 17:51
nocturno u skalinskoj? između tkalče i opatovine?
lijepo mjesto, volim tamo doći ljeti na večeru.
lijep ambijent na terasi, fina klopa a cijene nisu divlje

HVO-110
07-01-2011, 17:56
Tarasa im je super.
Pica nije loša, točena piva, ok cijene...
Obično bi se tamo počastio kad bi dao ispit na faksu, tj. bila nas je ekipa 3-4 koji bi častili kad damo ispit.

Graničar Jozo
07-01-2011, 18:14
Tarasa im je super.
Pica nije loša, točena piva, ok cijene...
Obično bi se tamo počastio kad bi dao ispit na faksu, tj. bila nas je ekipa 3-4 koji bi častili kad damo ispit.

mislim da je to između tkalčićeve i kaptola. a terasa im je kao u nekim nivoima. vjerovatno mislimo na isto. danas otišao do borongaja (tražio hodlovu ulicu i obišao cili maksimir) i oduševio me onaj kvart tamo. baš su kuće fino uređene.

al razlika je između tog dijela zagreba i ovog dole prema voltinom i prema jarunu. taj gore oko maksimirske šume je puno ljepši i "urbaniji". ove ulice dole ne razlikuju se od npr ulica vareša :)

HVO-110
07-01-2011, 18:18
O istom mjestu pričamo.
Svaki ti kvart ima svoj šarm.
Meni se isto Maksimir sviđa. (Bosanci)
Ne mogu svatit ljude kojim je ZG bezveze.
Drugi je par rukava ako neko drugo mjesto više voliš od ZG-a, ali ta se ljubav ne pokazuje pljuvanjem p o Zagrebu.

caporegime
07-01-2011, 18:23
mislim da je to između tkalčićeve i kaptola. a terasa im je kao u nekim nivoima. vjerovatno mislimo na isto. danas otišao do borongaja (tražio hodlovu ulicu i obišao cili maksimir) i oduševio me onaj kvart tamo. baš su kuće fino uređene.

al razlika je između tog dijela zagreba i ovog dole prema voltinom i prema jarunu. taj gore oko maksimirske šume je puno ljepši i "urbaniji". ove ulice dole ne razlikuju se od npr ulica vareša :)

građeno planski prije rata. za buržoaziju.

Graničar Jozo
07-01-2011, 20:45
građeno planski prije rata. za buržoaziju.

prije II SR? čini mi se da su to privatne kuće.

caporegime
07-01-2011, 22:03
jesu privatne kuće al je bilo nekog urbanizma. nisi tek tako mogao graditi kako ti se prohtije.

Graničar Jozo
08-01-2011, 21:11
danas sam naletio na trg hrvatskih oružanih snaga.

http://img140.imageshack.us/f/zagrebsijeanj2011042.jpg

caporegime
12-01-2011, 15:52
http://www.jutarnji.hr/zagreb--od-ponedjeljka-jeftinije-parkiranje-s-pretplatom--no-ukida-se-besplatan-prijevoz-u-centru/917311/

treba ukinuti besolatan prijevoz svima osim onim nasiromašnijima.
otkad su penzići dobili besplatan prijevoz, od ranog jutra (jer naravno ne mogu spavati preko 6.30 ujutro) se vozikaju tramvajima i zauzimaju prostor u nadi da se netko neće ustat kad ih primjeti, pri čemu napokon uz svađu mogu osjetiti da nisu sami na svijetu i da ih netko primjećuje.

Pessimus dux
17-01-2011, 11:25
http://www.jutarnji.hr/zagreb--od-ponedjeljka-jeftinije-parkiranje-s-pretplatom--no-ukida-se-besplatan-prijevoz-u-centru/917311/

treba ukinuti besolatan prijevoz svima osim onim nasiromašnijima.
otkad su penzići dobili besplatan prijevoz, od ranog jutra (jer naravno ne mogu spavati preko 6.30 ujutro) se vozikaju tramvajima i zauzimaju prostor u nadi da se netko neće ustat kad ih primjeti, pri čemu napokon uz svađu mogu osjetiti da nisu sami na svijetu i da ih netko primjećuje.
Dobrim dijelom se slažem i mislim da su trebali kategorizirati cijene mjesečnih i godišnjih karata za umirovljenike prema iznosu njihove mirovine.

Npr.
umirovljenici s mirovinama nižim od 2000 kn - besplatno
umirovljenici s mirovinama između 2000 i 3000 kn - 150 kn mjesečna karta
umirovljenici s mirovinama iznad 3000 kn - redovita cijena gradskog prijevoza

S druge strane, mislim da bi bilo suludo redovitim studentima uvoditi plaćanje redovite cijene mjesečne karte, koja iznosi gotovo 400 kn, no ne bi trebalo biti ni potpuno besplatno. Mislim da bi nekih 80 kn bila prihvatljiva cijena (ne bi nikome previše falilo iz džepa, a gradski prijevoz bi na 50 000 studenata vjerojatno mjesečno zarađivao blizu 4 milijuna kn).

caporegime
17-01-2011, 11:48
problem je što je uvrijeme gospodarskog uspona milan bandić s gradskim novcima raspolagao po svom ćeifu namirujući razne interesne grupe očekujui od njih s druge strane podršku na izborima.
s našim novcem je kupovao sebi podršku.
a njegov način vladanja u zagrebu je sličan svim ovim novootkrivenim aferama, u kojima se za wc-e plaćalo ko za vilu na bukovcu ili za nadstrešnice za tramvajske stanice ko za novi auto.
cijeli sustav je bio prilagođen namještanju poslova svojim klijentima i plaćanjem puno većih iznosa za obavljene poslove.
da nije bilo samo korupcije, što na državnoj, što na gradskoj razini, od novaca koji su bespotrebno potrošeni za bogaćenje raznoraznih klijenata, mogla se lako amortizirati i kriza koja nas sad ubija debelo nakon što je završila u svijetu

caporegime
17-01-2011, 17:43
http://www.jutarnji.hr/megaprojekt-uz-savu--pored-arene-zagreb-nice-kompleks-vrijedan-250-mil--eura/918301/

kad netko nema više ideje onda stavlja stare projekte na dnevni red.
iako, lijepo izgleda ali načekat ćemo se još dugo dok se ne počne

caporegime
21-01-2011, 12:12
http://www.jutarnji.hr/tomislav-horvatincic-gradio-mimo-projekta--inspekcija-zatvorila-cvjetni-/919301/

ohoho. šta je reć?
neće se valjda i ovo gradilište pretvoriti u sveučilišnu bolnicu?

caporegime
09-03-2011, 16:01
http://www.vecernji.hr/zagreb/zagrebacki-baby-boom-clanak-261562

ajd malo vedrijih vijesti

Inkvizitor
10-03-2011, 11:15
To mi je malo čudno..tri tisuće više u Zagrebu a u cijeloj Hrvatskoj se 2010 rodilo manje djece nego 2009.

caporegime
09-05-2011, 12:32
http://www.jutarnji.hr/ulica-grada-chicaga--ime-govori-sve/944640/

skoro svaki dan sam na cugi u kafiću u predmetnoj ulici već godinama i mogu samo reći da još nisam vlastitim očima vidio ikakvu pizdariju.

caporegime
09-05-2011, 12:35
doduše, di živim, u zgradi preko puta je ubijen čovjek pred ulaznim vratima, poznati kriminalac je letio s autom u zrak, kladionica je par puta opljačkana ali ni tamo nisam očima vidio ijedan incident.

the outfit
09-05-2011, 13:23
nemaš "širom otvorene oči" hehehe

caporegime
09-05-2011, 13:32
nemaš "širom otvorene oči" hehehe

ok, priznajem.
maznuli su mi ratkape u kvartu a kad sam kupio nove, istu noć je jedna od njih nestala.

Baader Meinhof
09-05-2011, 14:56
Capo, zajebi ih i kupi alu felge!

Graničar Jozo
09-05-2011, 15:14
Capo, zajebi ih i kupi alu felge!

u kiseljaku se mogu jako dobre polovne naći za cca 60 KM.

inače, uze mi tekst iz ruku.

caporegime
09-05-2011, 15:35
za 60 maraka.....
jeste li sigurni da su od aluminija?

Graničar Jozo
09-05-2011, 15:39
za 60 maraka.....
jeste li sigurni da su od aluminija?

ja kupio capo. ali naravno polovne. imaš na skoro svakom otpadu od audi A3 aluminijske za cca 250 KM. Na tebi je izbor. Ja sebi kupio kod jednog čovjeka gore prema gromiljaku.

i naravno da su od aluminija :D

a ratkape možeš naći po 10 KM komad.

caporegime
09-05-2011, 15:45
šta će mi ratkape. pa da financiram lokalne cigiće ili narkiće.
kad budem na pravcu javiću ti da me uputiš. nek su polovne, malo spreja i da vidiš...ko nove.
meni trebaju za gume od 15

Graničar Jozo
09-05-2011, 17:02
prije nego kupiš vidi koje ti mogu zbog vijaka. al to u biti možeš viditi i na licu mjesta. ima tih auto otpada dosta. po kiseljaku možda i najviše.

jedino šta je bitno da felga nije lupana. kako sam ja zaključio da je se može izbalansirati.

caporegime
25-05-2011, 15:08
http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2011/05/25/0556006.html?pos=n1

ohoho zbivanja u kvartu......

caporegime
26-05-2011, 14:25
http://www.vecernji.hr/vijesti/s-postarom-haubi-vozio-gradom-zaradio-ubod-nozem-prsa-clanak-292393

šta je s tim ljudima......

caporegime
26-05-2011, 22:58
http://www.vecernji.hr/vijesti/smaknuo-bivsu-curu-njezina-novog-decka-si-pucao-glavu-clanak-292557

ajte u kurac.....zar je pun mjesec ili šta.....

caporegime
01-06-2011, 13:47
http://www.vecernji.hr/zagreb/nista-referenduma-milan-bandic-ostaje-kraja-mandata-clanak-294636

a red je da su malo dobili po džepu ovi lažni zagrepčani koji su pojam zagreba isprostituizirali do kraja.

http://www.vecernji.hr/zagreb/tomasevic-celakoski-kaznjeni-10-000-kuna-zbog-prosvjeda-clanak-294735

NorthStand
05-06-2011, 23:46
http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=14502:vie-od-300000-ljudi-doekalo-papu-na-hipodromu-kako-bi-pokazali-da-je-hrvatska-zemlja-krana&catid=40:duhovnost&Itemid=144

NorthStand
05-06-2011, 23:48
http://www.vecernji.hr/zagreb/nista-referenduma-milan-bandic-ostaje-kraja-mandata-clanak-294636

a red je da su malo dobili po džepu ovi lažni zagrepčani koji su pojam zagreba isprostituizirali do kraja.

http://www.vecernji.hr/zagreb/tomasevic-celakoski-kaznjeni-10-000-kuna-zbog-prosvjeda-clanak-294735

U redu je prosvijed i to, al mi je smiješno kad vidim tko se sve kune u nekakvu borbu protiv korupcije, kriminala, i ostalih gluposti našeg društva. Totalno krivi ljudi, jer oni koji su čisti i pred Bogom i pred zakonom, jednostavno nemaju se volje petljat u cijelu ovu močvaru našeg društva. A svojatanje zagreba je jedna posebna tema, i dao bi se kladit da pola "dotepenaca" više voli zagreb djelima, nego ovi kojima su puna usta purgerštine.

caporegime
06-06-2011, 11:31
U redu je prosvijed i to, al mi je smiješno kad vidim tko se sve kune u nekakvu borbu protiv korupcije, kriminala, i ostalih gluposti našeg društva. Totalno krivi ljudi, jer oni koji su čisti i pred Bogom i pred zakonom, jednostavno nemaju se volje petljat u cijelu ovu močvaru našeg društva. A svojatanje zagreba je jedna posebna tema, i dao bi se kladit da pola "dotepenaca" više voli zagreb djelima, nego ovi kojima su puna usta purgerštine.

ovi nabrojani su čisti reketari. organiziraju pobune tek kad poduzetnik ne prihvaća njihove zahtjeve.
oni kojima su puna usta purgerštine su najčešće druga generacija "dotepenaca" koji inzistirajući na zagrepčanstvu i odbojnošću prema doseljenicima žele isprati gorak okus činjenice da su njihovi roditelji došli u ovaj grad manje više kao i svi oni drugi koje sada vrijeđaju i ponižavaju.
odnosno pere ih kompleks doseljenika koji to ne bi htjeli biti.

NorthStand
06-06-2011, 21:50
ovi nabrojani su čisti reketari. organiziraju pobune tek kad poduzetnik ne prihvaća njihove zahtjeve.
oni kojima su puna usta purgerštine su najčešće druga generacija "dotepenaca" koji inzistirajući na zagrepčanstvu i odbojnošću prema doseljenicima žele isprati gorak okus činjenice da su njihovi roditelji došli u ovaj grad manje više kao i svi oni drugi koje sada vrijeđaju i ponižavaju.
odnosno pere ih kompleks doseljenika koji to ne bi htjeli biti.

Ma da, bolesno je to sve. Ljudi si svašta umišljaju danas, svatko bi htio bit netko i nešto, samo kako se kaže nije sve za svakoga. Ja sam oguglao na ove prosvjede, ima toliko razloga da se opali kolektivni prosvijed, za smjenu ove gamadi na vlasti, a oni se nađu borit za komad ulice u varšavskoj, meni to stvarno nije jasno. Daleko od toga da podržavam onog Horvatinčića, jebe mi se za njega, nego mi je glupo to sve, prvenstveno zato što ima i puno većih problema oko kojih ovakvi uopće ne puštaju glasa. A što se tiče doseljenika, po logici tih "pravih purgera", u zagrebu bi bilo mjesta samo za 50.000 ljudi, jer otprilike je toliko "pravih purgera".

caporegime
07-06-2011, 10:29
Ma da, bolesno je to sve. Ljudi si svašta umišljaju danas, svatko bi htio bit netko i nešto, samo kako se kaže nije sve za svakoga. Ja sam oguglao na ove prosvjede, ima toliko razloga da se opali kolektivni prosvijed, za smjenu ove gamadi na vlasti, a oni se nađu borit za komad ulice u varšavskoj, meni to stvarno nije jasno. Daleko od toga da podržavam onog Horvatinčića, jebe mi se za njega, nego mi je glupo to sve, prvenstveno zato što ima i puno većih problema oko kojih ovakvi uopće ne puštaju glasa. A što se tiče doseljenika, po logici tih "pravih purgera", u zagrebu bi bilo mjesta samo za 50.000 ljudi, jer otprilike je toliko "pravih purgera".

po logici tih navodnih purgera, ne bi mjesta bilo ni za njih.
silvek bi prvi trebao jednosmjernom za bjelovar.

caporegime
25-06-2011, 11:02
http://www.jutarnji.hr/taksi-cammeo--zagreb--drvene-krunice-i-gospine-slike-dio-su-obavezne-opreme-u-cammeu/954089/

caporegime
30-06-2011, 11:34
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/06/30/0085006.html
mislim da ljudi pretjeruju.
vjerojatno se radi o nekom obiteljskom okupljanju rodbine matije babića.

caporegime
06-07-2011, 11:08
jebote, u gradu ima koncerata toliko da ja tek po novinama poslije skužim tko je sve bio

http://zagreb.soundset.hr/Vijesti/Vijesti/tabid/123/ID/108/Suzanne-Vega-na-Gradecu.aspx

http://zagreb.soundset.hr/Vijesti/Vijesti/tabid/123/ID/112/The-Pogues-stizu.aspx

Ilirk@
06-07-2011, 11:48
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/06/30/0085006.html
mislim da ljudi pretjeruju.
vjerojatno se radi o nekom obiteljskom okupljanju rodbine matije babića.

po slici bi se reklo da su došli i prijatelji iz hercegovine.

caporegime
08-07-2011, 12:05
http://www.vecernji.hr/zagreb/zagrebacka-nadbiskupija-seli-zagrebparking-strojarske-clanak-307166

malo sa zakašnjenjem ali ipak, dobra stvar

caporegime
24-10-2011, 10:58
nisam mogao a da ne stavim komentar sa večernjeg lista od nepoznatog čitatelja koji mnogočime pogađa smisao širine, da ne kažem licemjerja u opisu i dvostrukih kriterija u medijima.

Dobro, ako smo u nedavnom slučaju ubojstva u Novom Zagrebu odmah saznali da je nesretna Dijana u stvari „…lijepa, mlada profesorica sociologije i kroatistike…“ , zašto u ovom slučaju ne znamo jel' izranjavani Jerko bio lijep, jel' bio zgodan, nije nam poznata ni njegova razina obrazovanja. Ako je važno da javnost sazna da je Jerko bivši branitelj zašto ste nas propustili izvijestiti da pokojna Dijana nije bila branitelj(ica)? Saznali smo i da Jerko (40)“… nije baš cvijeće…“ ,ali pokojna Dijana Ćulibrk (37), koja se u svom stanu (koji joj, usput budi rečeno, kupiše roditelji) drogirala svim i svačim zajedno sa ostalim kvartovskim smećem, nije narkomanka nego „…lijepa, mlada profesorica sociologije i kroatistike…“. Izgleda i da je trgovina poker aparatima veće zlo nego trgovina narkoticima, a ni hodočašće baš nije poželjna crtica u karijeri…