PDA

Pogledaj Full Version : Article: Slijede novi haški udari protiv Hrvatske

admin
03-05-2011, 12:23
You can view the page at http://hrhb.info/content.php?r=82-Slijede-novi-haški-udari-protiv-Hrvatske

Baader Meinhof
03-05-2011, 16:13
Ostadoh bez riječi.

Prije svega, stupidni samopromotor Jurčević namjerno izbjegava spomenuti da je ekspertizu napisao on sam, vodeći se logikom prema kojoj je bolje kad to rekne netko drugi. Ekspertize su u obranama najnormalnija stvar, pišu se često i s ciljem da se odbace neke vrlo specifične teze optužbe. Na primjer Čermak je koristio jednog visokog američkog časnika da sudskom vijeću pojasni vojni kontekst određenih događaja. Dakle, koriste se da bi se Vijeću nešto pojasnilo kako bi se odbacilo nešto što tužiteljstvo nameće.

Kako sam izraz govori- rade ih eksperti. Samodopadni Jurčević, vječito sa svojom knjigom pod rukom, napisao je jednu vrlo uopćenu ekspertizu o političkim zbivanjima u razdoblju od pet godina na cjelokupnom području bivše države. Dakle, nije ni precizna niti konkretna, a ni relevantna jer je u stvari samo njegovo viđenje političkih zbivanja u kojima je sudjelovao ništa bitnije od mene ili vas. Posljedice odabira upravo ovog genija, kojeg je uzgred za taj uradak angažirao Stipan Udiljak, vidjet ćemo na presudi.

Za napomenuti je da je povjesni uspjeh ovog velikog povjesničara izdavanje knjige o Bleiburgu koja se svodi na kompilaciju drugih knjiga na tu temu, a koju ovaj Narcis gura kao vlastiti istraživački rad.

Trabunjanje o dokazima koje je Praljak skupio, a koji su ovdje nazvani 'golemom povijesnom građom', je samo trabunjanje iz neznanja. Materijali u posjedu Čermakove obrane mnogo su veći, a od sve trojice hrvatskih generala Čermak je skupljao samo onu najkonkretniju. Markačeva dokumentacija je mnogo veća, a ona koju je prikupila Gotovinina obrana je 'kao da su je skupljali kamionima', kako kaže netko tko zna iz prve ruke.

U svoja tri završena fakulteta Praljak ipak nema onaj pravni, a u svom prepoznatljivo pompoznom stilu, ponaša se kao da ima. Rezultat toga je rečenica njegovog odvjetnika svom prijatelju koja glasi otprilike: 'On meni ne da da vodim obranu, pa smo se dogovorili da ja samo malo pomažen pravno formulirati neke stvari i odraditi ovaj birokratski dio.'

Kad iza ljeta stigne presuda sjetite se tko je bio ekspert za rušenje teze o zločinačkom poduhvatu.

Ah, i jako je zanimljivo kako stalno koristi izraz 'Haška mreža' koji ne znači apsolutno ništa bez imena ili barem konkretnijih informacija. Tipična mistifikacija kojom se prikriva sranje.

Baader Meinhof
03-05-2011, 16:15
Evo vam i link na Jurčevićev vlastiti hvalospjev otprije par mjeseci pa procijenite sami o kakvom se čovjeku radi.

http://josipjurcevic.blogspot.com/2011/02/sokantno-neznanje-haskog-tuziteljstva.html

caporegime
03-05-2011, 18:44
jesi okrutan. pa svi smo na istoj strani.

Graničar Jozo
03-05-2011, 19:28
baaderu, aj reci tko po tebi valja. Ne zezam te, već ozbiljno mislim. Ne valja ti lošo, pa ne valja ti jurčevuć (ni ja ga nešto ne volim)...

Baader Meinhof
03-05-2011, 22:23
Čuj, istoj strani. Jesmo ali šta ću kad vidim da Praljka brane budalaši, što uključuje i njega samog. UZP se može rušiti kroz odlične odvjetnike i politički, uz pomoć države. Nikako uz pomoć ovakvih. Najviše će štetiti samom Praljku, jer će na kraju krajeva on sam gledati zatvorske zidove, a dijelom i nama jer će UZP ostati upisan u nekakve papire koje će koristiti kome padne na pamet.

I kako to da govoriš o istoj strani kad u Narcisovom članku piše: "Nesposobnost se zaista, ali samo na prvi pogled, mogla očitovati u činjenici da se obrana godinama bavila svime i svačime samo ne jedinom ključnom točkom optužnice – „udruženim zločinačkim pothvatom“.
Međutim, ne smijemo biti naivni te naivno prihvatiti samopriznanje naivnosti, jer se ta „naivnost“ obrane godinama savršeno uklapala u ciljeve tužiteljstva i ciljeve cijele Haške mreže."

Pa sad reci koja je to naša strana.

Baader Meinhof
03-05-2011, 22:31
Ne znam tko to meni valja, Jozo, stvarno ne znam. Nikad mi nije bio loš Tuđman jr. ali nije čovjek za vođu. Ovako s distance i Pašalić mi izgleda dobro, s obzirom što je nakon njega ostalo. Ne bi mi smetao ni netko s 'nacionalne ljevice', ali nema ni takvih osim kolege Ivkošića. Bilo je takvih ljudi početkom devedesetih, ali negativna selekcija je napravila svoje, jebiga.
Vjeruj mi da bih sam bio najsretniji da vidim nekoga jer ovako to izgleda prilično beznadno. Kreteni na desnici zauzimaju mjesto i medijski prostor pametnim ljudima. Ova naša prepiska je dokaz tome- gubimo vrijeme diskutirajući o Jurčeviću u pm.

Graničar Jozo
04-05-2011, 08:25
A šta je sa HDZ ekipom prije dolaska sanadera. Evo neko vrijeme mi iz glave ne izlazi drago krpina :) Ne mislim na njega osobno, ali mora netko biti među tim ljudima koji znaju pogurati mase. Zašto se M. Tuđman ne aktivira malo u pronalasku tih ljudi koji bi znali nešto pogurati (kad nije vođa) ili dati formalnu/neformalnu podršku? Nadam se samo da nije sujeta opet nešto što koči sve.

Ilirk@
04-05-2011, 12:31
alo ti zapjenjeni, koji ti je to "kolega ivkošić"?
jel možda milan ivkošić?
sa karizmom mješanca al caponea i imockog tovara? partizančinu po pedigreu, a ustašu po potrebi?
ako ti je on kolega, onda mi jasno otkud napadi na praljka i njegovu "pompoznost".
naročito me bode u oči klasifikacija da je praljak budalaš, ali o tome neka se administracija očituje.
o količini građe koju praljak posjeduje, jurčević, ma kolio mi bio nesimpatičan, ipak bolje zna od tebe koji nisi kao on svjedočio u korist praljka i hercegbosne u haagu.
nije sve na netu, a bogami, ne znaju ni večernjakovi "lijevi nacionalni" kolege sve o tome.

što se tiče te zadnje izjave što si citirao, jurčević nije ništa rekao što nije rekao i, na primjer, lijevi puhovski. i to na teveu pred cijelom nacijom.
jel ti sad imalo lakše sjela ta izjava?

usput, jebo te budalaš u šupak pompozni i arogantni.

zlatni_ljiljan
04-05-2011, 18:03
Bobisha ce da fasuje najvisu mogucu kaznu to je sigurno,u svojim izlaganjima pred haskim tribunalom pomalo pocinje da lici na Voju Sheshka,pocinje da pravi vashar od sudjenja umjesto da je pustio da ga brane profesionalci, a on da samo odgovara sta ga se pita...e Bobisha najebo si ko crni...

TheBronxBomber
04-05-2011, 18:20
31. Ozujka Josip Jurcevic je bio u NY-u, i na predavanju je upitan o jednoj njegovoj izjavi datoj zadarskom Hrvatskom Listu.

U toj izjavi, Jurcevic je rekao da se u odvjetnickom timu generala Gotovine nalazi obavjestajac.

Na predavanju je odgovorio da stoji iza onoga sto je rekao u inteview-u Hrvatskom Listu, te kako je tocno da od samoga pocetka postoji obavjestajac koji radi izravno protiv generala Gotovine.

Jurcevic nije htio niti detaljnije niti opsirnije o tome govoriti na predavanju. Rekao je da bi o tome rado govorio, ali se boji "strke" koja bi bila izazvana otkrivanjem takvih informacija prije presudnog datuma 15. Travnja.

Ali, rekao je da ce o tome opsirnije i detaljnije pisati nakon presude. To se jos nije dogodilo, ali je u jednom svom post-presude clanku ("Na koncu ovoga kolumnističkog pregleda treba istaknuti još jednu iznimno važnu činjenicu. A ta je, da su veliki i ključni dijelovi obrana optuženih Hrvata bili dijelovi Haške mreže, te su također radili na štetu svojih branjenika, a s time i na štetu RH." (http://http://www.dnevno.hr/kolumne/josip_jurcevic/kriminalnu_strategiju_s_haskim_tuziteljstvom_pripr emili_mesic_josipovic_i_vlada_rh/289725.html)) ovlas spomenuo tematiku...

Jurcevic je na istom predavanju u NY-u bez suzdrzanja i rezerve rekao da ce Ante Gotovina biti osudjen, i to drakonskom kaznom (vise-desetljetna).

Baader Meinhof
04-05-2011, 18:54
Ne kužim koje je to godine bilo. Jer to da je Marin Ivanović, danas odvjetnik u Gotovininom time a ranije operativac, bio visoko pozicioniran u SIS-u, se zna oduvijek. Štoviše, bio je dio iste ekipe SIS-a, krajem devesetih, kao i Stipan Udiljak koji je danas operativac u timu Slobodana Praljka. Uz Ivanovića ima i ostalih bivših agenata i policajaca koji su, svaki pojedinačno, zaduženi za nabavljanje dokumentacije iz SOA-e, MUP-a, MORH-a,....
To je li Ivanović eventualno radio protiv Gotovininih interesa sasvim pouzdano zna Miro Tuđman jer je tijekom OA Haag bio šef HIS-a i na 'suprotnoj strani' od Ivanovića.

Sve ovo objavljeno je još krajem devedesetih, pa onda opet tamo negdje 2004. ili 2005. kad se doznalo da je Ivanović u Gotovininom timu. Sve mi se čini da će Jurčević i ovu priču predstaviti kao 'fasinantno otkriće', slično onome kad je 2004. otkrio da je bilo ubojstava na Bleiburgu.

TheBronxBomber
04-05-2011, 20:22
Necemo znati koga Jurcevic sumnjici za "rad na stetu branjenika" dok on to sam ne rece.

To s Ivanovicem se zna; pa znali su svi o istrazivacima i logisticarima u odvjetnickom timu. To nije nikakva tajna. Ne kvalificira se niti kao 'javna tajna.' To je jednostavno javna stvar. Kao i da su neki od njih bivsi hr. obavjestajci.

Nadam se da Jurcevic (zbog njega sama) ne otkriva toplu vodu.

Vepar
04-05-2011, 20:56
Čuj, istoj strani. Jesmo ali šta ću kad vidim da Praljka brane budalaši, što uključuje i njega samog. UZP se može rušiti kroz odlične odvjetnike i politički, uz pomoć države. Nikako uz pomoć ovakvih. Najviše će štetiti samom Praljku, jer će na kraju krajeva on sam gledati zatvorske zidove, a dijelom i nama jer će UZP ostati upisan u nekakve papire koje će koristiti kome padne na pamet.

Kako da ne. Ti si prije neposredno prije izricanja prvostupanjske presude generalima za Oluju rekao da Gotovina pravno stoji najbolje. I ja ti čak vjerujem, isto kao što ne mislim da izmišljaš insajderske informacije koje spominješ. Međutim, vidimo da to ništa nije značilo, Gotovina je popio najtežu osudu. Zaključak je da nije bitno tko brani optužene, kakvi su njihovi protudokazi, njihovo držanje na sudu itd. jer odluka nije pravna nego politička. Na kraju krajeva, ne bi optuženi i njihovi branitelji trebali rušiti teze tužiteljstva, nego bi ih tužiteljstvo samo trebalo dokazati.

ljuta trava
05-05-2011, 00:35
uveli ljiljane , fasovat ćeš ti svoje , nisi ni svjestan kako , praljak vas je samo mazio malo hahahahahahahaa a udar tek slijedi ....osta mala bosnica ....

zlatni_ljiljan
05-05-2011, 09:34
Evo batice sav sam usro od straha :rofl prvi post pa upucen "ljiljanu" i to od ljute koprive, imponira mi nema sta...zavuci se u svoj shtakornjak i ne izlazi jer slijedi deratizacija misheva i shtakora...

caporegime
05-05-2011, 09:41
ljudi zajebavat se možete ali izbjegavajte žešće svađe, barem dok se malo bolje ne upoznate i ne utvrdite tko šta doista misli.
i pozivam na odmjerene izjave i kvalifikacije neki stvari koje su vrlo osjetljive. vjerujem d ase svi ovdje u većini bitnih stvari slažemo.
zasad toliko

mardar
05-05-2011, 10:13
Polako zlatni ljiljane polako,ma čovjek koji samim nickom pokušava isprovovcirati nešto i ne vrijedi mnogo.:(

mardar
05-05-2011, 10:28
Toliko pričamo o načinima obrane i svemu.O transkriptima .Ali jedna je osnovna stvar.Haški sud je politički sud.Žao mi je što ne mogu nešto kopirati jer sam pukim slučajem izbrisao ne bi povjerovali.Poznam osobu pravnicu asistenticu na jednom fakultetu.Odmah na početku čitanja presude Haškog suca mi je napisala ovo ne valja ,ne valja .Naježio sam se kada je rekla da će Čermaka osloboditi a Gotovinu i Markaća osuditi.Na početku čitanja odmah i da nije nikada vidjela da se na taj način čita presuda .Ljudi pa ne radi se tu o pravu i pravdi već o politici.

zlatni_ljiljan
05-05-2011, 21:51
Polako zlatni ljiljane polako,ma čovjek koji samim nickom pokušava isprovovcirati nešto i ne vrijedi mnogo.:(

Koga ?Cega? O kome? O cemu,palatalizacija instrumental,Lokativ,Vokativ??? Ne razumijem sta si htio reci,pricaj bre hrvatski da te ceo svet razume!