PDA

Pogledaj Full Version : Alternativa i paranormala

Stiliana
19-09-2012, 14:11
Znam da imamo temu o vladama iz sjene (Debildeberg grupa i slični) ali ovo bi trebala bit puno šira tema.

Dakle, gušteri iz četvrte dimenzije, drugo sunce, Nibiru, povratak Anunnakija, iluminatski simboli, astralne projekcije, duhovi, uklete kuće, zašto slabi Zemljino magnetsko polje...

I upamtite: sometimes paranoia's just having all the facts :kava

P.S. Trolanje s Da Vincijevim kodom i sličnom tematikom najstrože zabranjeno.

Stiliana
19-09-2012, 14:15
Ilustracija s novčanice od deset švicarskih franaka:

http://www.rolfkenneth.no/Sw%20Frank%2010.jpg

I 'objašnjenje':

http://www.redicecreations.com/ul_img/1621010swissbanknote_big.jpg

:nezna

Jel imamo astrologa na forumu da objasni što je ova repatica sa svojom putanjom u našem sustavu?

Stiliana
19-09-2012, 14:45
http://www.youtube.com/watch?v=jZp2fOZGJ6g&feature=related

Amon Ba :kava

Nit je istina da su nađeni kameni blokovi obrađeni ljudskom rukom, a dokazano je i da 'oplata piramide' nije od nikakvog antičkog betona...

Također, kako piramida može bit nešto što izgleda ovako:

http://www.24sata.info/files.php?file=news/2011/november/piramide_1_262302174.jpg

A ovo je, navodno, megalit s porukom drevne bosanske civilizacije:

http://www.udruga-kameleon.hr/IMG/png/sinicic_visoko7_400.png

Poruka glasi: Skedo, vrati se doma, babo ćopa pite :kava

pdv
19-09-2012, 16:06
Meni je ovo sve čudno i osobno ne vjerujem u te stvari niti repata čudovišta koja vladaju svima nama iz sjene.

ljuta trava
19-09-2012, 16:08
http://www.youtube.com/watch?v=jZp2fOZGJ6g&feature=related

Amon Ba :kava

Nit je istina da su nađeni kameni blokovi obrađeni ljudskom rukom, a dokazano je i da 'oplata piramide' nije od nikakvog antičkog betona...

Također, kako piramida može bit nešto što izgleda ovako:

http://www.24sata.info/files.php?file=news/2011/november/piramide_1_262302174.jpg

A ovo je, navodno, megalit s porukom drevne bosanske civilizacije:

http://www.udruga-kameleon.hr/IMG/png/sinicic_visoko7_400.png

Poruka glasi: Skedo, vrati se doma, babo ćopa pite :kava

skedo hahaahhaahahahahaha Genijalno

blam
19-09-2012, 16:58
Parallel Univers

"Everything you’re about to read here seems impossible and insane, beyond science fiction. Yet it’s all true.
Scientists now believe there may really be a parallel universe – in fact, there may be an infinite number of parallel universes, and we just happen to live in one of them. These other universes contain space, time and strange forms of exotic matter. Some of them may even contain you, in a slightly different form. Astonishingly, scientists believe that these parallel universes exist less than one millimeter away from us. In fact, our gravity is just a weak signal leaking out of another universe into ours."

http://www.youtube.com/watch?v=eFrcw62Sh-8

Stiliana
19-09-2012, 18:00
Meni je ovo sve čudno i osobno ne vjerujem u te stvari niti repata čudovišta koja vladaju svima nama iz sjene.

Ne vjerujem ni ja, ali volim kopat po tome...

Stiliana
19-09-2012, 18:01
Parallel Univers

"Everything you’re about to read here seems impossible and insane, beyond science fiction. Yet it’s all true.
Scientists now believe there may really be a parallel universe – in fact, there may be an infinite number of parallel universes, and we just happen to live in one of them. These other universes contain space, time and strange forms of exotic matter. Some of them may even contain you, in a slightly different form. Astonishingly, scientists believe that these parallel universes exist less than one millimeter away from us. In fact, our gravity is just a weak signal leaking out of another universe into ours."

http://www.youtube.com/watch?v=eFrcw62Sh-8

Pogledat ću doma video. Za teoriju sam već čula, ali teorija je ipak samo teorija... znanstvenici ovakve stvari revidiraju non stop.

Tomahawk
19-09-2012, 18:53
Vidjeo sam ono sto nazivaju vanzemaljcima.

pdv
19-09-2012, 21:23
Ne vjerujem ni ja, ali volim kopat po tome...

Dobro i ja to volim ;)

baj1992
19-09-2012, 21:33
http://www.izaogledala.com/index.php

dokumentarni filmovi na ovu temu iz naslova , uživajte

Stiliana
20-09-2012, 09:29
http://www.izaogledala.com/index.php

dokumentarni filmovi na ovu temu iz naslova , uživajte

Tnx.

Parallel Univers

Spikerica ima jako iritantan glas, nisam pogedala do kraja :D Ono što sam pogledala je dobro urađeno, iako meni dosta stvari kao ne-fizičaru nije jasno, premalo znam o teoriji struna i slično...

I dalje tvrdim da današnji kozmolozi znaju premalo da bi tumačili svemir i pretpostavljali nekakve multi-svemire. Fizika je postala show i na njoj se dobro zarađuje tako da ove sve spektakularnije teorije gledam s dozom skepse, iako bi u ovoj konkretnoj i moglo bit nešto. I sam je lik u emisiji rekao da postoje svojevrsni gurui koji određuju u kojem će se pravcu 'razvijati' fizika, a tu ateistički lobi vedri i oblači. Ponekad čak imam dojam da bi izmislili bilo što samo da ne priznaju da neke stvari nikako ne mogu shvatit ili objasnit. Radije će izmislit strune, gudala, mnoštvo svemira, veliki prasak i slično i onda ga branit rukama i nogama, iako - da im priča drži vodu koliko bi to oni htjeli, ne bi im se teorije zvale teorijama.

zlatna ribica
01-10-2012, 12:37
Ilustracija s novčanice od deset švicarskih franaka:

http://www.rolfkenneth.no/Sw%20Frank%2010.jpg

I 'objašnjenje':

http://www.redicecreations.com/ul_img/1621010swissbanknote_big.jpg

Jel imamo astrologa na forumu da objasni što je ova repatica sa svojom putanjom u našem sustavu?

Pa to ti je Nibiru, iliti Planet X ;)

http://matrixworldhr.files.wordpress.com/2012/06/mainorbit.jpg

zlatna ribica
01-10-2012, 12:52
Ustvari... nije, prekratka je orbita. Valjda neki komet... Vidim da je tu netko pisao pojašnjenja, pa napisao "Elenin?". Elenin je bio komet koji je bio prošle godine aktualan, jer su razni teoretičari zavjere špekulirali da je upravo Elenin taj planet X, međutim pokazalo se da je ipak bio samo komet... Kažem "bio" zato jer je sad bivši, raspao se u više dijelova kad se približio Suncu.

http://www.msnbc.msn.com/id/45050612/ns/technology_and_science-space/t/comet-elenin-dead-along-doomsday-predictions/

Tako da je to "objašnjenje" krivo, na novčanici nije Elenin, nego neki drugi komet.

Stiliana
01-10-2012, 12:53
:o

znači, gotovi smo :kava

idem kopat plitki bunker, jer sam danas pročitala da će oni koji su full pod zemljom se urušit prilikom promjene polova :kava

zlatna ribica
01-10-2012, 12:58
:o

znači, gotovi smo :kava

idem kopat plitki bunker, jer sam danas pročitala da će oni koji su full pod zemljom se urušit prilikom promjene polova :kava

A oni koji su plitko će ispast iz rupe :D

Stiliana
01-10-2012, 12:58
Ustvari... nije, prekratka je orbita. Valjda neki komet... Vidim da je tu netko pisao pojašnjenja, pa napisao "Elenin?". Elenin je bio komet koji je bio prošle godine aktualan, jer su razni teoretičari zavjere špekulirali da je upravo Elenin taj planet X, međutim pokazalo se da je ipak bio samo komet... Kažem "bio" zato jer je sad bivši, raspao se u više dijelova kad se približio Suncu.

http://www.msnbc.msn.com/id/45050612/ns/technology_and_science-space/t/comet-elenin-dead-along-doomsday-predictions/

Tako da je to "objašnjenje" krivo, na novčanici nije Elenin, nego neki drugi komet.

Negdje sam pročitala da je frajer s druge strane novčanice prvi otkrio/vidio Halleyev komet i da je to on. Vjerojatno i jest. Otkud bi Švicarci znali za Nibiru i još ga stavili na paru.

Stiliana
01-10-2012, 12:59
A oni koji su plitko će ispast iz rupe :D

Ma dovoljno se malo posut prašinom, tek toliko da te ne sprži solarno zračenje :zubo

zlatna ribica
01-10-2012, 13:38
Meni je zanimljiva ona teorija o Mjesecu - svemirskom brodu :D

Postojanje Mjeseca je još uvijek velika zagonetka za znanstvenike, do te mjere da je jedan rekao "Jedino logično objašnjenje postojanja Mjeseca je da je on optička varka - Mjesec ne postoji".

Nekoliko je "problema" s Mjesecom:

1. Prevelik je. Mjesec je nevjerojatno velik u usporedbi sa veličinom Zemlje. Ne postoji logično objašnjenje kako je mala Zemlja privukla sebi u orbitu tako velik satelit.

2. Mjesec nije nastao od Zemlje, tj. nije se odlomio od nje prije n milijuna/milijardi godina. Stariji je od Zemlje, starost Zemlje se procjenje je na oko 4 mlrd godina, dok su neke mjesečeve stijene datirane preko 5 mlrd godina.

3. Mjere, udaljenost, orbita - sve je tako idealno posloženo da je prilično nevjerojatno.

4. Mjesec je šupalj - kad je mislim '69. Apollo odbacio na Mjesec neki dio opreme, Mjesec je odzvanjao - punih sat vremena. Isti pokus je napravljen još jednom, i opet je odzvanjao, i to još duže.

Itd... ima toga: http://www.bibliotecapleyades.net/luna/esp_luna_16.htm

O Mjesecu - svemirskom brodu piše i David Icke :D On dapače ide jako daleko s tom teorijom, da je Mjesec zapravo matični reptilski brod s kojeg nas oni kontroliraju i drže u matriksu :rofl

Al bez obzira na Ickea, Mjesec je baš jedna zanimljiva tema, tako nam je blizu, a o njemu znamo tako malo...

Stiliana
01-10-2012, 14:07
Nisam baš čitala o tome, ali jesam usput naletjela da ovo spominjenje Mjeseca kao svemirskog broda :zubo Onaj ludi Kostelac (sad kad se registrira i izvrijeđa me ko pseto) tvrdi da je Mjesec hologramska projekcija. Na forum se javio nek lik iz srbije koji je istu večer kao i I. Kostelac primijetio kako se Mjesec 'ugasio' tj. bio usisan natrag u svoj projektor.

Ne znam samo zašto bi netko projicirao Mjesec na nebo :nezna

zlatna ribica
01-10-2012, 14:10
Da je hologram ne vjerujem :D Al da nije prirodni, nego umjetni satelit, je moguće, zašto ne... Iako prilično nevjerojatno :D

Stiliana
01-10-2012, 14:13
A koja bi svrha bila umjetnog satelita?

Ne kažem da nije moguće, ali ono... komu, čemu, zašto? To je kao da ja ne mogu pojmit da postoji nešto kao Antarktika pa onda mora da je umjetna...
Ne napadam tebe, samo me zanima poanta te priče.

zlatna ribica
01-10-2012, 14:49
Pa šta ja znam... zamisli npr. da smo mi ljudi toliko razvijeni da možemo napravit takav ogroman svemirski brod. I krenemo u svemir i naiđemo na neku zanimljivu planetu koju si malo "uobličimo"... I jednostavno onda ili čekamo povoljno vrijeme da ju konačno preuzmemo, kad je njen stupanj razvoja povoljan za nas... ili možda iskorištavamo neke njene sirovine pa šaljemo na matičnu planetu... ili ju možda jednostavno istražujemo ili... tko zna.

Stiliana
01-10-2012, 14:49
The Earth Without the Moon

The period when the Earth was Moonless is probably the most remote recollection of mankind. Democritus and Anaxagoras taught that there was a time when the Earth was without the Moon.(1) Aristotle wrote that Arcadia in Greece, before being inhabited by the Hellenes, had a population of Pelasgians, and that these aborigines occupied the land already before there was a moon in the sky above the Earth; for this reason they were called Proselenes.(2)

Apollonius of Rhodes mentioned the time “when not all the orbs were yet in the heavens, before the Danai and Deukalion races came into existence, and only the Arcadians lived, of whom it is said that they dwelt on mountains and fed on acorns, before there was a moon.” (3)

Plutarch wrote in The Roman Questions: “There were Arcadians of Evander’s following, the so-called pre-Lunar people.”(4) Similarly wrote Ovid: “The Arcadians are said to have possessed their land before the birth of Jove, and the folk is older than the Moon.” (5) Hippolytus refers to a legend that “Arcadia brought forth Pelasgus, of greater antiquity than the moon.”(6) Lucian in his Astrology says that “the Arcadians affirm in their folly that they are older than the moon.”(7)

Censorinus also alludes to the time in the past when there was no moon in the sky.(8)

Some allusions to the time before there was a Moon may be found also in the Scriptures. In Job 25:5 the grandeur of the Lord who “Makes peace in the heights” is praised and the time is mentioned “before [there was] a moon and it did not shine.” Also in Psalm 72:5 it is said: “Thou wast feared since [the time of] the sun and before [the time of] the moon, a generation of generations.” A “generation of generations” means a very long time. Of course, it is of no use to counter this psalm with the myth of the first chapter of Genesis, a tale brought down from exotic and later sources.

The memory of a world without a moon lives in oral tradition among the Indians. The Indians of the Bogota highlands in the eastern Cordilleras of Colombia relate some of their tribal reminiscences to the time before there was a moon. “In the earliest times, when the moon was not yet in the heavens,” say the tribesmen of Chibchas.(9)

There are currently three theories of the origin of the moon:

1) The Moon originated at the same time as the Earth, being formed substantially from the same material, aggregating and solidifying.

2) The Moon was formed not in the vicinity of the Earth, but in a different part of the solar system, and was later captured by the Earth.

3) The Moon was originally a portion of the terrestrial crust and was torn out, leaving behind the bed of the Pacific.

All three theories claim the presence of the Moon on an orbit around the Earth for billions of years. Mythology may supply each of these views with some support (Genesis I for the first view; the birth of Aphrodite from the sea for the third view; Aphrodite’s origin in the disruption of Uranus, and also the violence of Sin—the Babylonian Moon—seems to support the second view).

Since mankind on both sides of the Atlantic preserved the memory of a time when the Earth was without the Moon, the first hypothesis, namely, of the Moon originating simultaneously with the Earth and in its vicinity, is to be excluded, leaving the other two hypotheses to compete between themselves.

We have seen that the traditions of diverse peoples offer corroborative testimony to the effect that in a very early age, but still in the memory of mankind, no moon accompanied the Earth.(10) Since human beings already peopled the Earth, it is improbable that the Moon sprang from it: there must have existed a solid lithosphere, not a liquid earth. Thus while I do not claim to know the origin of the Moon, I find it more probable that the Moon was captured by the Earth. Such an event would have occurred as a catastrophe.(11) If the Moon’s formation took place away from the Earth,(12) its composition may be quite different.

There is no evidence to suggest whether the Moon was a planet, a satellite of another planet, or a comet at the time of its capture by the Earth. Whatever atmosphere it may have had(13) was pulled away by the Earth, by other contacting bodies, or dissipated in some other way.

Since the time the Moon began to accompany the Earth, it underwent the influence of contacts with comets and planets that passed near the Earth in subsequent ages. The mass of the Moon being less than that of the Earth, the Moon must have suffered greater disturbances in cosmic contacts. During these contacts the Moon was not carried away: this is due to the fact that no body more powerful than the Earth came sufficiently close to the Moon to take it away from the Earth for good; but in the contacts that took place the Moon was removed repeatedly from one orbit to another.

The variations in the position of the Moon can be read in the variations in the length of the month. The length of the month repeatedly changed in subseqent catastrophic events—and for this there exists a large amount of supporting evidence. In these later occurrences the Moon played a passive role, and Zeus in the Iliad advised it (Aphrodite) to stay out of the battle in which Athene and Ares (Venus and Mars) were the main contestants.

Stiliana
01-10-2012, 14:52
Pa šta ja znam... zamisli npr. da smo mi ljudi toliko razvijeni da možemo napravit takav ogroman svemirski brod. I krenemo u svemir i naiđemo na neku zanimljivu planetu koju si malo "uobličimo"... I jednostavno onda ili čekamo povoljno vrijeme da ju konačno preuzmemo, kad je njen stupanj razvoja povoljan za nas... ili možda iskorištavamo neke njene sirovine pa šaljemo na matičnu planetu... ili ju možda jednostavno istražujemo ili... tko zna.

Fora teorija, evo našla sam neke izvore antičke (nemam pojma koliko su autentični), pa čak i u Bibliji gdje se spominje vrijeme kada na nebu nije bilo Mjeseca. Kao. :D

zlatna ribica
01-10-2012, 14:52
Činjenica je - da bi Život na Zemlji bio potpuno drugačiji da nam nema Mjeseca, ako bi ga uopće bilo. Ako je Mjesec stvarno svemirski brod i oni odluče otići, loše nam se piše...

Ja ne vjerujem da je Mjesec svemirski brod, da se razumijemo :D Al zanimljiva mi je ta teorija, isto kao i mnoge druge.

ZGabriel
01-10-2012, 14:53
prije ćemo otići mi, nego Mjesec. :zubo

koga ne ubiju radioaktivni vrganji, stradat će od reptila. :kes

zlatna ribica
01-10-2012, 14:53
I ne samo da je zanimljiva teorija, nego i daje dogovore na sva ona "problematična" pitanja o Mjesecu :)

Stiliana
01-10-2012, 15:00
Činjenica je - da bi Život na Zemlji bio potpuno drugačiji da nam nema Mjeseca, ako bi ga uopće bilo. Ako je Mjesec stvarno svemirski brod i oni odluče otići, loše nam se piše...

Ja ne vjerujem da je Mjesec svemirski brod, da se razumijemo :D Al zanimljiva mi je ta teorija, isto kao i mnoge druge.

Ma normalno. Ja i dalje mislim da je to prirodni satelit. I nelogičnijih stvari ima u prirodi. Jedino mi reci otkud im to da je odzvanjao mjesec kad su bacili nešto na površinu?

A zamisli da su ovi fakat unutra i svi onako jedan drugom: psssssssssssssst! Nobody move...
:zubo

Stiliana
01-10-2012, 15:05
prije ćemo otići mi, nego Mjesec. :zubo

koga ne ubiju radioaktivni vrganji, stradat će od reptila. :kes

Dvoglavog orla prije :zubo

I ne samo da je zanimljiva teorija, nego i daje dogovore na sva ona "problematična" pitanja o Mjesecu :)

Mislila sam da je fora tvoja teorija sa svemirskim brodom.

ZGabriel
01-10-2012, 15:14
A zamisli da su ovi fakat unutra i svi onako jedan drugom: psssssssssssssst! Nobody move...

:rofl :zubo i to baš na engleskom od svih neobičnih jezika na zemlji.

zlatna ribica
01-10-2012, 15:16
Ma normalno. Ja i dalje mislim da je to prirodni satelit. I nelogičnijih stvari ima u prirodi. Jedino mi reci otkud im to da je odzvanjao mjesec kad su bacili nešto na površinu?

A to sam čitala, ne sjećam se više gdje.

On November 20, 1969, the Apollo 12 crew jettisoned the lunar module ascent stage causing it to crash onto the moon. The LM’s impact (about 40 miles from the Apollo 12 landing site) created an artificial moonquake with startling characteristics—the moon reverberated like a bell for more than an hour.

This phenomenon was repeated with Apollo 13 (intentionally commanding the third stage to impact the moon), with even more startling results. Seismic instruments recorded that the reverberations lasted for three hours and twenty minutes and traveled to a depth of twenty-five miles, leading to the conclusion that the moon has an unusually light—or even no—core.

Al stvar je sa tim raznoraznim stranicama da uzmu samo ono što im paše, a drugo zanemare, tako da im ne pridajem puno važnosti.

Stiliana
01-10-2012, 15:19
:rofl :zubo i to baš na engleskom od svih neobičnih jezika na zemlji.

Engleski najbolje dočarava debile koji su u stanju izgradit brod u obliku nebeskog tijela da bi tisućama godina špijunirali majmunoliku vrstu na nekom vodenom planetu. I još ti se na kraju, doslovno, popnu na glavu :D

Stiliana
01-10-2012, 15:20
A to sam čitala, ne sjećam se više gdje.

Al stvar je sa tim raznoraznim stranicama da uzmu samo ono što im paše, a drugo zanemare, tako da im ne pridajem puno važnosti.

E to je to. Nama laicima to djeluje legit, ali staviš ovo pred nekoga tko je u tome i taj razmontira ovakve stvari u pet rečenica.

zlatna ribica
01-10-2012, 15:22
Ne samo da špijuniraju, nego su nas i stvorili... genetskim inžinjeringom :D

blam
01-10-2012, 17:55
Dvoglavog orla prije :zubo

Ajoooj Srbiiiii...sto vas ceka!

Inace meni definitivno interesno je ovo sto citam ovde. Nikad do sada nisam niti cuo niti citao o ovim idejama o nasem satelitu..

Posebno ovi ekstrakti o periodu bez satelita..
Veceras u potrazi po dokumentaecima o ovoj temi. Ako nadjem nesto sto vredi, pusticu i ovde.

blam
02-10-2012, 09:04
O mesecu..

odgledao sinoc BBC dokumentarac "Do we really need moon". nije nesto posebno ali za laika poput mene, dosta interesnih stvari..

I da, bilo je tog vremena kad nije bilo Meseca, ali (kako sam ja shvatio) to je pre nego sto je bilo zivota na planeti.

Dokumetarac ne prica o tome dali bi smo mogli i bez njega, vec posto ga vec imamo kako satelita, smescen je u idealnoj poziciji, bla bla bla..

http://www.youtube.com/watch?v=tMAC0ZZxZC4

Stiliana
02-10-2012, 15:27
super blam, nije neka alternativa, ali je zanimljivo. sviđa mi se što je voditeljica 'lunar fanatic' :cerek

Evo nešto još za play listu - Treći reich i NLO-i:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MwUpPwyyvLw

zlatna ribica
02-10-2012, 19:26
Zeitgeist: The Movie

Obavezna lektira svakog teoretičara zavjera :D

http://www.youtube.com/watch?v=OrHeg77LF4Y&feature=plcp

Stiliana
04-10-2012, 13:01
Jeste čuli za ovu kamenu piramidicu nađenu u Ekvadoru, s okom ucrtanim na vrhu?

http://www.viewzone.com/JVT/wtf112611.html

Sve mi se čini da bi mogla bit fejk. Na dnu piramide je urezano zviježđe Orion i nekakav natpis, navodno na nekakvom prasanskrtu (wtf?) kojeg su proveli kao: sin tvorca dolazi pa zvijeđže Oriona. Ne znam samo kako su preveli ovo kad ne znaju koji je to jezik i kakvi su to znakovi :kava

zlatna ribica
05-10-2012, 11:24
Jeste čuli za ovu kamenu piramidicu nađenu u Ekvadoru, s okom ucrtanim na vrhu?

http://www.viewzone.com/JVT/wtf112611.html

Sve mi se čini da bi mogla bit fejk. Na dnu piramide je urezano zviježđe Orion i nekakav natpis, navodno na nekakvom prasanskrtu (wtf?) kojeg su proveli kao: sin tvorca dolazi pa zvijeđže Oriona. Ne znam samo kako su preveli ovo kad ne znaju koji je to jezik i kakvi su to znakovi :kava

Ovo moram PFC-u pokazat... čuj piramida s okom :D

Stiliana
19-10-2012, 15:36
Evo vam prave paranormale:

http://www.dnevno.hr/images/800/76393.jpg

[/B]'Srbi su lud narod' (J. Rašković) - Nova teorija po kojoj su Srbi 'nebeski narod' s Atlantide[/B]

Čuli smo za ideju Velike Srbije, kao i za tumačenja kako su 'Hrvati zapravo katolički Srbi' ili da je 'Novi svjetski poredak osmišljen zbog Otadžbine'. No, što reći na najnovije teorije po kojima su Srbi kreirani od strane vanzemaljaca te dolaze s drevne Atlantide?

'Srbi uvijek teže ka svemu ili ničemu'

Pokojni srpski akademik Jovan Rašković, član Srpske akademije nauka i umjetnosti i Medicinske akademije Hrvatske, još je 1990. u knjizi 'Luda zemlja' Srbe proglasio 'Edipalnim narodom' uz agresivan i submisivan karakter koji u svim poljima djelovanja nalaže - sve ili ništa. U povijesnom dijelu je sve izraženiji ovaj prvonavedeni aspekt.

Širu raspravu o ovoj dugo prisutnoj teoriji započeo je popularni bloger Duh vremena, a glavni teoretičar ovakvih navoda koji oko sebe u sve većem broju okupljaju kritičnu masu ljudi je publicist i teoretičar zavjere Milan Vidojević. Problem s njegovim teorijama je taj što su u više-manje svakom fokusu zavjere upravo Srbi. On tvrdi da je nalazište drevnog Platonovog kontinenta Atlantide identično sa srpskom pradomovinom.

CCCC kao simbol Atlantide

Naime, američki znanstvenici Pitman i Ryan otkrili su činjenicu da je prije 5.000 godina Crno more bilo jezero omeđeno s četiri rijeke što je identično opisu legendarnog grčkog mislioca. Vidojević i istomišljenici smatraju kako je ušće četiri rijeke zapravo izvorna domovina Srba. Srbi, odnosno svi Slaveni koji su podrijetlom Srbi, po njihovim pričama dolaze s tog područja te su svoje storije prenijeli egipatskim svećenicima. Kasnije je priča došla do Solona i Platona.

Teoretičari 'srpske pradomovine' nastavljaju s tumačenjima kako Srbi i danas dijasporu nazivaju 'Rasijanjem', a protosrbi su osnovali državu Rasiju (današnju Rusiju), Moravsku i Srbiju, sve nakon potopa. Četiri rijeke su simbolički prikazane kao srpski križ sa CCCC dok su drevne kulture Vinčana, Tripoljana i Taničlana 'dokazano' srpski preci.

Srbi dolaze iz svemira, a Isus je bogo-srbin

Miloš Grozdanović, srpski pisac, otišao je korak dalje. Naprednu tehnologiju koju su Srbi 'imali stoljećima' povezuje s imenom Sorabi. 'Sora' na sanskrtu znači 's neba', a 'Bi' označava 'narod'. Srbi su dakle 'narod s neba' iliti 'narod iz vasione (svemira)'. Po Vidojeviću, Srbe su genetskim inženjeringom kreirali 'plemeniti reptiloidni vanzemaljci s ciljem da kao sveta nadrasa upravljaju Zemljom'.

Srpski i reptilski bog je tako Riba, bog afričkog plemena Dogoni iz Malija, a pogađate - mnoge povijesne osobe su također bili - Srbi. Kralj David i Isusova majka Marija su iz srpskog plemena Venijami, čime je i Isus dijelom bog, a dijelom Srbin! Sljedeći veliki srpski narod su Spartanci, a nakon toga dolaze na konačnu točku seobe naroda, Balkanski poluotok.

Srbi 'najprosvjetljeniji svjetski narod'

Zašto? Niti to nije slučajni odabir. Naime, Kosovo predstavlja 'zvjezdana vrata', a kroz teritorij Srbije prolazi 'ključna staza, poveznica čakri planeta'. Čakra Srbije je 'čakra prosvijetljenja' zbog čega su Srbi 'daleko najprosvjetljeniji narod' s čime su upoznati i Illuminati pa kuju 'belosvetske i judeomasonske zavere protiv Srba i lažu da su Srbi agresori'.

Putem linka možete pročitati i knjigu Sime Lazića Lukina, poznatog srpskog književnika iz Bosanskog Broda pod nazivom 'Kratka povjesnica Srba od postanja Srpstva do danas' u kojoj prasrbe smješta u Sumer, Sibir i preddinastijski Egipat. Kako je knjiga prodana u preko 100.000 primjeraka, zaključak na ovakve teorije zbilja nema smisla...

Petar Bašić: Ovo je kolektivni psihološki poremećaj

Za mišljenje o ovom fenomenu 'pseudopovijesti' koja nema niti jednu natruhu dokaza pitali smo povjesničara Petra Bašića.

'Radi se o teoriji koja graniči s psihopatologijom. Doduše, kod Srba to nije prvi slučaj. U njihovoj povijesti pojavili su su se, nazovimo to tako, pravi znanstvenici (osobe koje su završile fakultete i bavile se nekim drugim ozbiljnim temama), a koji su po pitanju srpske nacionalne mitologije konstruirali teze iza kojih ni polupismeni ljudi ne bi mogli ozbiljno stati. Nažalost, stoljeće i pol takve indoktrinacije srpskog naroda dovelo je do ozbiljnog kolektivnog psihološkog poremećaja - 'manije veličine', navodi Bašić.

Autor: Ratko Martinović
Photo: Ratko Martinović

:rofl:bang:skartoc

blam
19-10-2012, 15:48
:rofl:rofl

Evo vam prave paranormale:

Iskreno, kad su Srbi u pitanju ovo postaje "normala"..

Stiliana
19-10-2012, 15:53
:rofl:rofl

Iskreno, kad su Srbi u pitanju ovo postaje "normala"..

:D a ono... dobro je za nasmijat se. fascinatno kako je kod njih ovaj suludi nacionalizam u sprezi s teorijama zavjera i paranormalom... ima tamo nešto u vodi valjda.

Stiliana
02-11-2012, 07:31
O uraganu Sandy i HAARPu:

Kasnih 90-tih Nacionalni centar za uragan u Miamiju je proveo vježbu na temelju izmišljenog uragana pod nazivom Sandy. U vježbi, oluja pogađa Istočnu obalu.

Uragan, koji neodoljivo podsjeća na onaj koji je protutnjao istočnom obalom SAD-a, trebao je tada pogoditi obalu New Jersey-a, što se ovih dana upravo i dogodilo.

Sve je vidljivo je na web stranici 'Simulacija uragana Sandy'.

Toretičarima zavjere to je poslužilo kao dokaz da je najnoviji uragan zapravo umjetno stvoren, pomoću tzv. HAARP antena.

Prema jednoj teoriji on je trebao poslužiti pobjedi trenutačnog američkog predsjednika Baracka Obame. Činjenica je da je nakon razorne oluje Obama dobio nekoliko postotaka prednosti u glasovima amerikanaca pred republikanskim konkurentom Mitt Romneyem. Utrka je do tada bila praktički izjednačena.

S druge strane, stvaranje razornog uragana Sandy pripisuje se Rusima koji su na taj način htjeli nanjeti materjalnu štetu Amerikancima.

Bilo kako bilo, simulacija iz 1977. godine koju je objavio portal Novi svjetski poredak uistinu djeluje uvjerljivo.

Čim je Sandy od obične tropske oluje postala prijetnja istočnoj obali SAD, čak i prije nego što je postala superoluja, teoretičari zavjera uprli su prstom u HAARP, sad već dežurnog krivca za gotovo sve prirodne nepogodne u svijetu.

Sumniva aktivnost HAARP-a

Prisjetivši se razina aktivnosti HAARP-a prije, za vrijeme i nakon uragana Katrina koji je poharao New Orleans, pogledali su na kartu aktivnosti HAARP-a i imali su što vidjeti. (Aktivnost HAARP-a može se vidjeti ovdje).

Aktivnost HAARP-a čudnovato se poklapa s izgledom Sandy i snagom njezina udara na SAD. Što je još zanimljivije, očekivano vrijeme udara točno se poklapa s dolaskom visoke plime.

Sandy je inače uvrštena među najgore oluje u povijesti Sjedinjenih Američkih Država. Do sada je odnijela 76 života, no potraga za unesrećenima još traje i očekuje se još više mrtvih.

Time je broj žrtava ovog uragana, koji je prošao područjem od Kariba do Kanade narastao na više od 100. Šteta koju je superoluja nanijela gospodarstvu SAD-a iznosit će između 30 i 50 milijardi dolara, uključujući prekid poslovanja i štetu na infrastrukturi, procijenila je tvrtka IHS Global Insight.

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/uragan_sandy_je_umjetno_stvoren_kako_bi_barack_oba ma_pobjedio_na_izborima/1150984.html

blam
02-11-2012, 21:22
A PAIR of world-renowned quantum scientists say they can prove the existence of the soul.

http://www.news.com.au/lifestyle/quantum-scientists-offer-proof-soul-exists/story-fneszs56-1226507452687

Stiliana
14-11-2012, 10:50
U prosincu se ne sprema apokalipsa, već nešto sasvim novo:

Lon Strickler poznati je bloger koji se već dugi niz godina bavi istraživanjem paranormalnih pojava na svijetu i ima ogromnu kolekciju prikupljenih materijala zbog kojih vjeruje da zna što se to sprema krajem 2012.

Iako je u objavi na svojem blogu pokušao biti diskretan i ne izazivati paniku, priznaje da razloga za brigu ima, ali da ishod događaja ne ovisi o običnim ljudima već o nekim visokopozicioniranim vojnim i političkim ličnostima pa nema razloga za uzrujavanje oko stvari na koje jednostavno ne možemo utjecati.

Ne želeći otkriti kada točno i što će se dogoditi, Lon upozorava da već dugi niz godina prikuplja dokaze koji ukazuju da će krajem 2012. biti otkriveno da postoji vrsta na Zemlji koja je izgledom identična ljudima, ali su izvanzemaljskog podrijetla.

Kakve će to imati posljedice i na koji će se način manifestirati otkriće, tek treba vidjeti jer Lon priznaje kako nije nikakav prorok već jednostavno donosi predviđanje na temelju prikupljenih dokaza. Izgleda da ćemo za sve ostale detalje ipak trebati pričekati kraj godine.

http://hot.net.hr/planet-x/bliski-susreti/u-prosincu-se-ne-sprema-apokalipsa-vec-nesto-sasvim-novo

Ovo bi zapravo bilo cool :cerek

zlatna ribica
14-11-2012, 15:08
Čitala sam to :D

Ne znam, mene strah toga, brrr...

Grunf
14-11-2012, 18:02
Ne želeći otkriti kada točno i što će se dogoditi, Lon upozorava da već dugi niz godina prikuplja dokaze koji ukazuju da će krajem 2012. biti otkriveno da postoji vrsta na Zemlji koja je izgledom identična ljudima, ali su izvanzemaljskog podrijetla.

http://hot.net.hr/planet-x/bliski-susreti/u-prosincu-se-ne-sprema-apokalipsa-vec-nesto-sasvim-novo

Vrsta identična ljudima, ali izvanzemaljskog podrijetla? Radi se o Srbima. :rofl

Stiliana
15-11-2012, 10:54
Vrsta identična ljudima, ali izvanzemaljskog podrijetla? Radi se o Srbima. :rofl

Kako si bezobrazan :raspa

zlatna ribica
10-12-2012, 17:14
Projekt 'Novi svjetski poredak' - 10 nepobitnih dokaza koji vode ka totalitarizmu

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/72923-projekt-novi-svjetski-poredak-10-nepobitnih-dokaza-koji-vode-ka-totalitarizmu.html

Stiliana
11-12-2012, 08:58
Plastičan i komičan primjer je zabrana objavljivanja slike Paška Patka jer 'ne nosi gaće' što je jednoj tvrtki dalo zeleno svijetlo da korisnike s takvom profilnom slikom okarakterizira kao 'možebitne teroriste'.

:rofl odlično :naklon

zlatna ribica
11-12-2012, 11:11
To s Pajom Patkom je vrh :D

Al ozbiljno... ok je članak, za zamislit se...

Tomahawk
11-12-2012, 11:54
Pocinje odbrojavanje:

10

zlatna ribica
11-12-2012, 12:06
Pocinje odbrojavanje:

10

Još malo pa gotovo :(

baj1992
11-12-2012, 12:10
Pocinje odbrojavanje:

10

]http://www.cosgan.de/images/smilie/frech/a035.gif ]http://www.cosgan.de/images/smilie/frech/a035.gif ]http://www.cosgan.de/images/smilie/frech/a035.gif

ajde više konačno da nam sleti kakav 5kilometarski meteorit pa da mso mirni

zlatna ribica
12-12-2012, 09:29
9...

Stiliana
12-12-2012, 09:37
To s Pajom Patkom je vrh :D

Al ozbiljno... ok je članak, za zamislit se...

ma istina... ali to je sve bjelodano zaista, iako negdje malo pretjeruju ili barem zvuče kao da pretjeruju. moguće je i da bi pali u nesvijest kad bi zapravo znali pravu istinu :D

blam
12-12-2012, 10:32
http://countdown.onlineclock.net/countdowns/doomsday/

Tomahawk
12-12-2012, 10:40
20.12.2012. je zanimljiv datum............

baj1992
12-12-2012, 11:39
da to mi je zadnji rođendan i onda drugi dan tulum :-) :-) -)

danas je zanimljivije ipak 12.12.12

onda kaj bu, meteorit,megatsunami,potresi,... ja ipak navijam za supervulkan u yellowstone http://en.wikipedia.org/wiki/Yellowstone_Caldera

zlatna ribica
12-12-2012, 12:01
da to mi je zadnji rođendan i onda drugi dan tulum :-) :-) -)

danas je zanimljivije ipak 12.12.12

onda kaj bu, meteorit,megatsunami,potresi,... ja ipak navijam za supervulkan u yellowstone http://en.wikipedia.org/wiki/Yellowstone_Caldera

Da on eksplodira, to bi značilo kraj svog života na planeti Zemlji, znači svih nas pa skroz do zadnjeg crva 100 m pod zemljom.

zlatna ribica
12-12-2012, 13:05
Danas je globalna meditacija :D

http://www.themastershift.com/The_Master_Shift/Home.html

Pridružite se, širimo dobre vibracije! :mardar

:D

zlatna ribica
13-12-2012, 08:51
8...

Tomahawk
13-12-2012, 12:02
Ribice, znas li kako su Maje pisale brojeve?

zlatna ribica
13-12-2012, 12:11
Ne znam, kako?

Tomahawk
13-12-2012, 12:16
Ovako:

http://www.archimedes-lab.org/images8/Numeral_mayan.gif

i mozda je valjano samo ako je odbrojavanje njihovim znamenkama :D

zlatna ribica
13-12-2012, 12:42
Ne kužim ovo od 20 na dalje... 20 se piše kao 1 i ispod 0...

Tomahawk
13-12-2012, 14:16
nije tesko, razmisli malo, a i svakako ti ne treba jer odbrojavamo od =

Stiliana
13-12-2012, 20:42
http://24.media.tumblr.com/7a251ff039e5b1adacc9c607d6e5d1f0/tumblr_mexcd8hJmI1r708w6o1_500.jpg

:rofl

:kava

zlatna ribica
14-12-2012, 08:18
7...

zlatna ribica
15-12-2012, 11:07
6... :pop

Stiliana
15-12-2012, 11:44
http://img.ibtimes.com/www/data/images/middle/2012/12/07/326797-mayan-calendar-doomsday-memes-end-of-the-world-predictions-mocked-by-m.jpg http://i1.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/457/017/850.jpg http://i1.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/455/696/92b.png http://i2.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/449/188/e3a.jpg

http://i3.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/442/510/ca6.jpg

Tomahawk
16-12-2012, 00:12
-

ovo je broj 5 ( i deset znakova)

Tomahawk
17-12-2012, 08:45
....

cetiri

Tomahawk
18-12-2012, 01:31
...

:fever

zlatna ribica
18-12-2012, 07:43
http://img716.imageshack.us/img716/5195/hahaebm.jpg

:D

zlatna ribica
19-12-2012, 09:26
Još samo 2 dana... :zubo

Tomahawk
19-12-2012, 09:26
..

jeste ne strpljivi? Zanima li vas koji ce svijet nestati?

Tomahawk
19-12-2012, 09:27
Ribice, remetis prorocanstvo

Stiliana
20-12-2012, 08:24
još jedan dan :cheer

say your prayers :evil

Tomahawk
20-12-2012, 11:54
.

poruka je prekratka a ni vremena nema previse

od sutra krece odumiranje ovovremenih dinosaura

Stiliana
20-12-2012, 14:54
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/67954_398267146915882_2002150233_n.jpg

:kava

zlatna ribica
20-12-2012, 15:05
Ne može nam nitko ništa dok je god Chuck tu :D

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/154896_523243324360400_1883929154_n.jpg

zlatna ribica
21-12-2012, 08:55
Došao je i taj dan... :(

Ako nas odnese :zubo... pozdrav svima... i sretno :D

baj1992
21-12-2012, 09:07
ništa a ? užas, a baš sam se nadao

sagitarius
21-12-2012, 09:23
Sve je u Božjim rukama i samo on zna kad je početak, a kada kraj..., ne tlapite i ne dangubite...
Uživajte u ovom prelijepom svijetu i vjerujte i imadnite nade...
Danas je divan dan da se krene u prvi dan ostatka života...

Tomahawk
21-12-2012, 22:20
............bijase to u 21:12; padoh kao pokosen ...............

Stiliana
22-01-2014, 19:12
http://www.youtube.com/watch?v=5v0MC-H2EA8#t=225

zanimljivo.

zlatna ribica
22-01-2014, 20:09
FDA je u Americi nedavno odobrila upotrebu čipiranih lijekova, s objašnjenjem da će bolje pratiti zdravstveno stanje ljudi...

zlatna ribica
29-01-2014, 16:35
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1554418_10152155456863908_1064130767_n.jpg