PDA

Pogledaj Full Version : Tehnička pitanja za radoznale

ZGabriel
09-09-2012, 14:08
na ovom forumu ima ljudi koji se kuže u tehnologiju, pa podijelite znanje s nama duducima. :D

mene zanima par stvari vezano za IP adrese. znam da se mijenjaju svaka 24 sata i da se mogu sakriti. e sad, kako se mijenjaju? ako ja pišem iz Zagreba, zašto me "baca" po različitim mjestima? (tako su mi rekli :misli)
kako uopće funkcionira to dodjeljivanje adresa? je li to neki slučajni odabir lokacije, pa sam danas u Zagrebu, a sutra u Babinoj Gredi, bez obzira na fizičku adresu na kojoj se kompjuter nalazi?

i druga stvar, kako to funkcionira s mobitelom? ako se vozim vlakom i tipkam, kako se mijenja lokacija, ako se mijenja?

ljuta trava
09-09-2012, 14:48
Postoje dinamička i statička IP adresa . Također postoje i programi kojima se može prikriti IP adresa , ali ni to nije nekakav problem onome tko želi otkriti pravu IP adresu .No , onaj tko nešto takvo pokušava čini kazneno djelo , čak ni policija nema takve ovlasti bez dopuštenja suda , ni policija ne može takvo što činiti .Neka se pojedinci zamisle nad ovim ...

IP adresa na mobitelu se mijenja svaki put kada se iziđe iz dometa odašiljača i prelazi na područje drugog odašiljača , a drugi način je isključivanjem i ponovnim uključivanjem veze na net .A i taj dio funkcionira različito kod svakog operatera .
Jedan od načina skrivanja IP adrese moguć je i u Windowsima u postavkama , Drugi način je isključivanje i uključivanje routera ..itd itd ...

Oni koji se služe Linux-om , imaju velikue mogućnosti na tom području , od specijaliziranih programa pa do namjenski napravljenih OS poput Liberte linux-a , itd .

Napominjem , sa tim se bolje ne igrati , jer tko ne poznaje tehnologiju vrlo brzo pređe prag dopuštenog .

ZGabriel
09-09-2012, 14:52
Hvala, iako mi i dalje nije jasno. :zubo

ljuta trava
09-09-2012, 15:15
Hvala, iako mi i dalje nije jasno. :zubo

Teško je u par rečenica sažeti i do dvije godine studija ili specijalizirane akademije .

ZGabriel
09-09-2012, 15:24
Teško je u par rečenica sažeti i do dvije godine studija ili specijalizirane akademije .

dobro, možda sam krivo nazvala temu. :) dakle, ne zanima me tehnička strana, kako se nešto napravi, nego ovih par detalja koje sam navela gore.

ajd, skužila sam ovo za mobitel. ako se danas pet puta spojim na net, znači imam 5 različitih IP adresa samo s mobitela, samo danas. jel tako?

:eek: pa nek me netko prati ako mu se da. :rofl

ali ovo za mijenjanje lokacije, ako je točno. ako je komp cijelo vrijeme na jednom mjestu, zašto je lokacija jednom Zagreb, a drugi put Samobor, a treći put tko zna gdje? je li to tako namjerno napravljeno?
kako bih ja mogla provjeriti svoju vezu?

ljuta trava
09-09-2012, 15:26
dobro, možda sam krivo nazvala temu. :) dakle, ne zanima me tehnička strana, kako se nešto napravi, nego ovih par detalja koje sam navela gore.

ajd, skužila sam ovo za mobitel. ako se danas pet puta spojim na net, znači imam 5 različitih IP adresa samo s mobitela, samo danas. jel tako?

:eek: pa nek me netko prati ako mu se da. :rofl

ali ovo za mijenjanje lokacije, ako je točno. ako je komp cijelo vrijeme na jednom mjestu, zašto je lokacija jednom Zagreb, a drugi put Samobor, a treći put tko zna gdje? je li to tako namjerno napravljeno?
kako bih ja mogla provjeriti svoju vezu?

Programi , tzv.IP Lokatori , koji su dostupni na netu , dakle slobodni , nisu 100 % točni , zato se i događa da jednom pokaže jednu lokaciju a drugi put drugu .

ZGabriel
09-09-2012, 15:29
Programi , tzv.IP Lokatori , koji su dostupni na netu , dakle slobodni , nisu 100 % točni , zato se i događa da jednom pokaže jednu lokaciju a drugi put drugu .

e, to mi već ima smisla. hvala još jednom. :)

ZGabriel
09-09-2012, 15:31
zatrolaću vlastitu temu. :rofl

evo baš sam išla provjerit. smjestilo me u Sisačko-moslavačku županiju. :rofl

:rofl genijalno, na drugom sajtu me smjesti u Radoboj. Krapinsko-zagorska županija.

ljuta trava
09-09-2012, 15:32
zatrolaću vlastitu temu. :rofl

evo baš sam išla provjerit. smjestilo me u Sisačko-moslavačku županiju. :rofl

e to je to .

gerilac
11-09-2012, 10:44
Na ovome linku se skine program

https://www.torproject.org/download/download

Uspori kompjuter ali mogu birati od kuda ću se javiti.Njemačka Japan,Austrija SAD.Do jučer nisam znao da se na ovaj portal mogu prijaviti čak i čitati sve i pisati.Inače kod mene je stalna IP adressa i moj mi operater ne daje mogućnost da mijenjam IP adresu u windovsu ili restartanjem rutera u stanu mi je uvijek ista.

A evo sada sam pogledao moj je IP broj

Vaša IP adresa:
109.163.233.201
sofia.torservers.net

Za ovo ja nisam ni znao do jučer da mogu ovako ići i da budem prijavljen.Jučer mi je prvi put bio da se torom prijavim.Ja sam ovim programom na poskoku pisao kao gost.Sada eto nema za mene ni zatvorenog djela foruma .Mogu promjeniti nick IP i baniranje ne vrijedi .Evo sada ću promijeniti IP i moderator će valjda vidjeti da je promjenjen a vidjet ću i ja .Praktično me ne mogu ni zaustaviti sa Torom.To je pokušavano i na drugome portalu sa proxiem tako su mi nekako pojašnjavali

Znači ako neko hoće može s ovim programom ući.I zajebavati po čitav dan.Još ako je informatički potkovaniji od mene a to su mnogi može raditi što hoće.Otvori sto mailova i sto nickova i drmaj .Ovaj je post poslao gerilac iz Rumunije .

ZGabriel
11-09-2012, 10:52
ponavljaš se. :zubo

gerilac
11-09-2012, 10:55
A joj dva posta .

A evo sada mi je ovaj ip

Vaša IP adresa:
37.130.227.133
torland1-this.is.a.tor.exit.server.torland.is

Jednim klikom.Eto kako se prolaze zabrane i mijenja IP broj.

Sory na dva ista posta :):)

gorand556
11-09-2012, 13:44
Šta je ovo obuka za buduće klonove :(

Nego zanima me , šta cijenjeni forumaši koriste , Linux ili Windows ?

Prednosti , nedostaci ?

ljuta trava
11-09-2012, 14:27
Šta je ovo obuka za buduće klonove :(

Nego zanima me , šta cijenjeni forumaši koriste , Linux ili Windows ?

Prednosti , nedostaci ?

Sve što mi stigne pod ruku , i Linux i Pendžer i mac OS .