PDA

Pogledaj Full Version : Policija na stadionima i okolo........

blesimetar
03-09-2012, 09:57
http://www.youtube.com/watch?v=UhzRdMqKyqk&fb_source=message

...
03-09-2012, 10:50
Gledam ovo i ne vjerujem...ovi jedni trgaju, preskaču ograde, trče jedni na druge, murija reagira zakurac, kao da im se ne da...
Kod nas u Hr nemoguća misija...

REAKCIJA!
03-09-2012, 11:28
Padaju njima ljudi nakon toga,na osnovu snimka...hapse ih na licu mesta,imaju dosta krivicnih prijava zbog ovakvih stvari.Izgleda da je mrznja tolika da ne mogu da se obuzdaju...ni jedni ni drugi.Nema delovanje policije veze sa time da su oni ovde nesto blagi...vise puta su tako kroz istoriju utrcali na tribinu,pa su jos brze istrcali...dugo nije bilo nereda gde ucestvuje policija,pa su mozda bili i malo zbunjeni....sve u svemu,nemoj da mislis da bi ovde uzivao pored ovakve policije.

caporegime
03-09-2012, 13:23
a unija? ništa?
statirali? nisu se htjeli miješati? jel ih uopće bilo?

reakcija, svaka murja kad krene mlatit, udara jako ali kod nas je nemoguće da ti netko uđe u međuprostor i provocira a da murja mlako reagira.
kod nas odmah zavrću ruke, ako se netko buni, šalju pojačanja, zlopamtila su na najjače i što je najgore svjesni su da nikad neće odgovarati za ikakvo nezakonito postupanje.
ja bi ovu murju nazvao pomalo inertnom, iako mi imamo posla samo s interventnom a to je neki pandan žandarmeriji (koje ovdje nema), pošto je još prije 10 godina ukinuta jedinica za osiguranje (dakle, pandan ovim što im na štitovima piše policija).

REAKCIJA!
03-09-2012, 15:01
KAzem,dosta dugo nije bilo nekih incidenata sa murijom u Bg(da ne racunamo radovce proslo kolo kod nas)...i mislim da su malo popustili sto se tice delovanja.Nema tog besa koji inace postoji.Ima i toga da su to dve zaracene frakcije istog kluba,pa sigurno imaju vise tolerancije,a na kraju krajeva...kazem,ne malo su puta dobili po tamburi tako kada udju,pogotovu ova brigada.Postoji i jos jedan faktor koji siugrno igra ulogu a to je trenutna vlast.Tek su dosli i sigurno im ne igraju nikakvi nemiri vecih razmera.Sigurno imaju sada vecu toleranciju nego sto je inace imaju...i tako,kada se sve to sabere i oduzme,dobije se ta mlaka intervencija policije.
Da bi imali kompletnu sliku o svemu morali bi da znate da su u proslosti svasta radili.Pucali detetu sa par metara razdaljine u facu gumenim metkom,masakrirali nas u Vrscu i Pioniru gde su ljudima lomljene noge i ruke,gde su pucale butne kosti...itd.Morate da znate mnogo jos slucajeva gde su pokazali svoje rpavo lice,da bi sudili o tome dal su blagi ili ne...ovo je samo jedna od intervencija,bilo ih je isto jos blagih...ali je bilo scena koje verujem malo ko moze da zamisli.
Mislim da su se i oni malo opametili,da ih vode drugi ljudi,da vise idu na to...pravi ti sranja,veceras smo ti kuci...ima svega po malo.

ledena kocka
03-09-2012, 15:26
a unija? ništa?

reakcija, svaka murja kad krene mlatit, udara jako ali kod nas je nemoguće da ti netko uđe u međuprostor i provocira a da murja mlako reagira.
kod nas odmah zavrću ruke, ako se netko buni, šalju pojačanja, zlopamtila su na najjače i što je najgore svjesni su da nikad neće odgovarati za ikakvo nezakonito postupanje.
ja bi ovu murju nazvao pomalo inertnom, iako mi imamo posla samo s interventnom a to je neki pandan žandarmeriji (koje ovdje nema), pošto je još prije 10 godina ukinuta jedinica za osiguranje (dakle, pandan ovim što im na štitovima piše policija).
Nije vasa murija brutalnija ,nego kulturnija,ona kao sto ti kazes ovako nesto ne bi ni dozvolila.A ova nasa upravo radi suprotno,navlaci te na tanak led i posle te samo tako udavljenog pokupi.Jednostavno tom metodom pustanja ventila oni svaki dan dolaze do svog cilja ,a to je da je nas sto manje,i da se u sto vecem broju ljudi useru u zivot.A da ne pricamo o tome sto jedva cekaju da se ponovo desi neko sranje,kako bi uz pomoc medija opet od nas napravili drzavnog neprijatelja.Dakle nisu oni mutavi,vec su jako prljavi.Znaju oni dobro sta rade,i svako ko hoce da vidi koji je njihov cilj iz ovog snimka mogu sve da zakljuce.Sreca pa se jedna strana suzdrzala.Inace kad bi znao koliko je ljudi od pocetka sukoba pa do danas manje na tribini,ili koliko ce ih tek biti ,verovatno bi se i zapitao kako jos uvek postojimo.

caporegime
03-09-2012, 18:12
Nije vasa murija brutalnija ,nego kulturnija,ona kao sto ti kazes ovako nesto ne bi ni dozvolila.A ova nasa upravo radi suprotno,navlaci te na tanak led i posle te samo tako udavljenog pokupi.Jednostavno tom metodom pustanja ventila oni svaki dan dolaze do svog cilja ,a to je da je nas sto manje,i da se u sto vecem broju ljudi useru u zivot.A da ne pricamo o tome sto jedva cekaju da se ponovo desi neko sranje,kako bi uz pomoc medija opet od nas napravili drzavnog neprijatelja.Dakle nisu oni mutavi,vec su jako prljavi.Znaju oni dobro sta rade,i svako ko hoce da vidi koji je njihov cilj iz ovog snimka mogu sve da zakljuce.Sreca pa se jedna strana suzdrzala.Inace kad bi znao koliko je ljudi od pocetka sukoba pa do danas manje na tribini,ili koliko ce ih tek biti ,verovatno bi se i zapitao kako jos uvek postojimo.

kulturnija? da ti želim zlo poželio bi ti takvu kulturu svaki dan.
ne znam koliko je kulturno nekome nabijati glavom u šajbu od policijskog terenca pa kad pukne šajba okriviti te za oštećivanje službenog vozila.
također, ne vidim kulturu u hapšenju čovjeka koji u prolazu dobaci da nije fer premlaćivati uhičenika..kad kažem hapšenje onda mislim na 10ak interventnih koji svaki radi nešto a jedna od njih skinutom kacigom vitla i prebija ovog jadnika koji je pomislio da u demokratskoj državi može barem izraziti protivljenje pretjeranoj uporabi sile.
nije kulturno ni premlatiti pola sata nakon kraja utakmice cijelu ulicu ljudi koji hodaju ( a da se apsolutno ništa ne događa) i odlaze sa stadiona (ne nužno sa stadiona jer to mogu biti i ljudi koji tuda prolaze neovisno na utakmici)
osobito nije kulturno kad interventna premlati greškom nekog poduzetnika koji nakon što se žali u upravu, dobije odgovor da su se ovi malo zajebali i da to nije razlog sad da se nepotrebno zajebaje.....nije namjerno, jel?

o "kulturi" privatnih poziva, privatnih presretanja, osobnih prijetnji ne bih jer nam nitko ne bi vjerovao.

a prijevod je
mup zna i grad zna tko je pička drukerska

REAKCIJA!
03-09-2012, 18:29
Putem jutuba i par nekih snimaka,i licnim iskustvom sam video kako vasa policija reaguje,i tacno se oseti,ko ume,kakva vam je policija.Sigurno da je zajebana i da predstavlja veliki problem.I bas me cudi kako barem vi koji imate neke godine i iskustvo ne mozete da skapirate kako to ovde ide...nego se svaki put iscudjavate nesto i tripujete da je to kod vas mnogo gore...stvarno ne znam kako ste stekli taj utisak.Ja mislim da pravima nema sta da se crta...to valjda moze da se oseti...kroz snimke,pricu...itd.

Rokstedi&Bibop
03-09-2012, 18:51
Delije jako dobre u Bordou, konačno pirotehnika u Europi!!!

A što se policije tiče, ovo u Srbiji je goli k u odnosu na ovo kod nas. U Hrvatskoj su Zakon i policija ugasili pola scene, a ovim tempom uskoro je neće ni biti. U Srbiji je to i dalje u "Mile pendrek fazonu". Iz vlastitog iskustva, najbrutalniju policiju sam sreo u Španjolskoj i Slovačkoj, a onda dolazi hrv.

caporegime
03-09-2012, 18:52
e vidiš, obzirom na sve ovo što si nabrojao, kao i temeljem vlastitog iskustva vaša policija je meni teško shvatljiva.
na prvom proputovanju prema bugarskoj, bio sam impresioniran na koji je način žandarmerija preuzela osiguranje i kako su bili uhodani.
kad smo išli prema makedoniji osjetio sam i ono jebanje u zdrav mozak i želju da nas šikaniraju (ne izravnim nasiljem nego jebanjem i mozak i davanjem do znanja da ne pokušavamo nikakav krivi potez, za razliku od proputovanja prema bugarskoj i vrlo profesionalnog odnosa.
na rukometu u beogradu sam doživio skori pa diletantski pristup i murje i žandarmerije u osiguranju.
kad žandar koji vjerojatno izbija bubrege kad treba, nakon što ga hrvatski navijač greškom pogodi bocom koju je bacio, točnije vratio prema srpskim navijačima, samo kulerski rukom da signal u stilu; polako..neka...nemojte.....čak te i ne pogleda kako treba onda stvarno ne znam više što da mislim.
ne treba ponavljat da su bili prilično letargični i na svu onu kanonadu upaljač, kovanica, mobitela, komada stolica što su srbi bacali na nas.
iako, ako su bili nezainteresirani na ono što mi bacali njima pa greškom pogađali žandarmeriju onda je to tek prilika da se uvidi koliko su bili letargični prema svojima.
treba reći da je odnos murje prema nama bio i više nego fer, dapače na mahove je djelovao prekorektno.

itekako je jasno kako murja kod vas može biti agresivna i kako može pomest sve ispred sebe ali nekad kao da oklijevaju, kao da puštaju, kao da neće odmah preuzeti inicijativu a znamo da i samu borbenost navijača prema murji ponajviše određuje onaj osjećaj oklijeva li murja ili je energična.

kod nas ne oklijevaju, nimalo, imaju silu ima ih puno a što je najbitnije imaju konsenzus i društva i medija i institucija da se nikad neće sankcionirati nasilje prema navijačima.

prema srpskim navijačima su uvijek isti jer politika zahtijeva profesionalnost.
neće maltrat iz čista mira ali itekako mole boga da netko (od vas) započne.

Rokstedi&Bibop
03-09-2012, 19:01
e vidiš, obzirom na sve ovo što si nabrojao, kao i temeljem vlastitog iskustva vaša policija je meni teško shvatljiva.
na prvom proputovanju prema bugarskoj, bio sam impresioniran na koji je način žandarmerija preuzela osiguranje i kako su bili uhodani.
kad smo išli prema makedoniji osjetio sam i ono jebanje u zdrav mozak i želju da nas šikaniraju (ne izravnim nasiljem nego jebanjem i mozak i davanjem do znanja da ne pokušavamo nikakav krivi potez, za razliku od proputovanja prema bugarskoj i vrlo profesionalnog odnosa.
na rukometu u beogradu sam doživio skori pa diletantski pristup i murje i žandarmerije u osiguranju.
kad žandar koji vjerojatno izbija bubrege kad treba, nakon što ga hrvatski navijač greškom pogodi bocom koju je bacio, točnije vratio prema srpskim navijačima, samo kulerski rukom da signal u stilu; polako..neka...nemojte.....čak te i ne pogleda kako treba onda stvarno ne znam više što da mislim.
ne treba ponavljat da su bili prilično letargični i na svu onu kanonadu upaljač, kovanica, mobitela, komada stolica što su srbi bacali na nas.
iako, ako su bili nezainteresirani na ono što mi bacali njima pa greškom pogađali žandarmeriju onda je to tek prilika da se uvidi koliko su bili letargični prema svojima.
treba reći da je odnos murje prema nama bio i više nego fer, dapače na mahove je djelovao prekorektno.

itekako je jasno kako murja kod vas može biti agresivna i kako može pomest sve ispred sebe ali nekad kao da oklijevaju, kao da puštaju, kao da neće odmah preuzeti inicijativu a znamo da i samu borbenost navijača prema murji ponajviše određuje onaj osjećaj oklijeva li murja ili je energična.

kod nas ne oklijevaju, nimalo, imaju silu ima ih puno a što je najbitnije imaju konsenzus i društva i medija i institucija da se nikad neće sankcionirati nasilje prema navijačima.

prema srpskim navijačima su uvijek isti jer politika zahtijeva profesionalnost.
neće maltrat iz čista mira ali itekako mole boga da netko (od vas) započne.

Policija je onakva kakav je zakon. Zašto bi slovačka policija bila gora od mađarske ili češke?! Samo zbog provođenja zakona kakav postoji. Sada kada sam putovao u Poljsku, apsolutno sve prolazi u najboljem redu, osim u slovačkoj. Na apsolutno svakoj stanici gdje je vlak stao, duž cijelog vlaka s obje strane je bilo 200+ specijalaca + belgijski ovčari. U Mađarskoj ništa. U Poljskoj ništa. U Zagrebu dižu helikopter u zrak na prvi spomen organiziranijeg dolaska gostujućih navijača. Ne jer je policija gora od recimo bosanske, nego jer u pravilniku piše da to rade. Kao što su već 1999. imali na sjeveru Maksimira takav videonadzor kojeg nema još pola istočne europe i to na novijim stadionima. 2002. su već imali simultanke sa policajcima koji glume navijače.

Primjerice sam u Moskvi 2006. očekivao tešku represiju, a policija im je takva da ih je bolio kurac za sve.

...
03-09-2012, 19:07
U Beogradu na Partizan-Zagreb su dobili nalog "odozgora" da budu fini prema nama.
Mene su odveli dolje u hodnik kod wc-a, izbili me i jebali mi majku ustašku, da nitko ne vidi, onako pederski u mraku, dok su da svi vide noslili sokove i sendviče...
...to isto bi i naši napravili njima...

caporegime
03-09-2012, 19:09
e vidiš. ja mislim da nije toliki problem s murjom kad oni provode zakon nego kad ga ne provode.......
ako kužiš što želim reći.
kod nas je stvar da u provođenju zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima, murja prekrši valjda sve ostale zakone, pravilnike o postupanju kao i konvenciju o ljudskim pravima.
i cijelo društvo to zna i nitko ništa ne radi.
znaš zašto?
jer prosječni hrvat na opasku da je murja poslije tekme prebila i pohapsila ljude koji nisu imali nikakve veze s utakmicom ili jer je maltretirala ljude mimo ovlasti kaže; je, a šta da drugo rade kad imaju posla s huliganima.
idiotizam te izreke, logike, shvaćanja života je toliki da mi je puno jasnije zašto zemlja koja ima prirodne predispozicije biti bogatija od švicarske tone među zemlje trećeg svijeta.
mi smo narod idiota koji nije sposoban sam voditi svoje živote i koji je poremetio sve kriterije života.

ispričavam se na skretanju s teme. odvela me murja na druge strane pa ako moderatori s teme smatraju da previše skrenulo nek premjeste post na odgovarajuću temu.

caporegime
03-09-2012, 19:11
pošto se u nekoliko navrata spominjalo represiju i strogoću policije na temama ovdje nek bude mjesto za opažanja, kritike, materijale, represiju, nezakonite postupke a malo grublji riječnik i neće biti neki razlog za upozorenja......

REAKCIJA!
03-09-2012, 19:20
Mi smo u nasoj zemlji vec 10 punih godina oznaceni kao teroristi ili drzavni neprijatelj...pa broj 2 recimo!Malo smo oguglali i ojacali,pa je moguce da i policija ne jurisa tek tako na tolike mase vec se sluzi drugim metodama kao sto su pozivi nakon desavanja,namestanja,satanisanje po novinama...itd.Ne znam kako bi vam najbolje docarao konstantni pritisak drzave na navijacke grupe...treba da si ovde da bi to doziveo.O ljudima izlaze clanci po novinama i to ne mali,za ljude koji sednu na ogradu i bace dve baklje u teren naprave naziv "zver"...kao da je pojeo jednu celu porodicu a drugu drzi u frizideru!Nekome ko se njima suprodstavi sve je moguce da se desi.Pa je tako covek za "delo" iz djenove uspeo da robija ukupno oko 4 godine!A kako je to moguce?Pa lako!Delo koje je imao ovde,za koje se inace dobijao uslov u to vreme kada je napravljeno...napumpano mu je do mkasimuma i uz to su jos prekrsili sva prava i zadrzali coveka u pritvoru koji nije postoja...jer se branio sa slobode za to delo!Da ne pricam sto u pojedinim slucajevima za privatna dela,u optuznici stoji da ti je otezavajuca okolnost sto si pripadnik neke navijacke grupe za koju oni misle da pripadas.Ne znam dal da vam pominjem da su ljudima namestali teska krivicna dela a da oni ne znaju ni da su se te stvari dogodile?A raspon kazni za ta dela je bio...od 3 do 15...od 5 do 15 godina..itd.Covek kome je nadjeno nesto nedozvoljeno u kolima izlazio je u feljtonima po novinama,danima iza toga...a to sto su njemu nasi u kolima nalaze bar 15 puta dnevno pa nigde ne pisu o tome...itd.Insajeder ste verovatno svi gledali...Upadali su ljudi u kuce bez ikakvog razloga,maskirani da pretresaju.Nikakav osnov ne postoji za to...nista,samo ti se pojave na vratima... Svasta se ovde desavalo i moze biti da to daje trenutno neku sliku njihove pasivnosti..ali ja mislim da smo mi pre ocvrsli nego sto su oni pasivni.Nisu razumeli da nepravdom ne moze da se leci nista!

REAKCIJA!
03-09-2012, 19:26
Ja ne znam koliko je pametno pisati na ovim temama,samo njima otvaramo oci bez veze.U redu je malo prodiskutovati,ali da im mi zaradjujemo za hleb...malo mi je previse.Ovo i oni citaju isto kao i mi...

Rokstedi&Bibop
03-09-2012, 19:33
Reakcija, to što ti pričaš može imati smisla za Delije koje imaju trenutko kop od 7-8 tisuća ljudi na domaćim utakmicama. Da je vama represija takva kakvu predstavljaš da je, na vašoj sceni ne bi postojali više UF, TB, Firma bi se preoplovila, a o puno manjim grupama da niti ne govorim. Zamisli recimo TB i neka ih ima 150 aktivnih. I u tri godine 80% grupe popuši zabranu odlaska na utakmice. Što ostaje od grupe?

REAKCIJA!
03-09-2012, 19:37
Da im ne glumim adovkata,ali mogu da saberu oni sami koliko imaju krivicnih i robije zbog utakmica...verujem da bi se iznenadio koja je brojka u pitanju.Prvenstveno mislim na radovce i delimicno na zemunce.I ne predstavljam ja nista...samo ti pisem kako jeste...ni manje ni vise.

alan ford
03-09-2012, 20:10
http://www.zurnal.rs/2012/09/01/neredi-u-subotici-junajted-forsi-uleteli-na-teren-foto/index.html

Na poluvremenu jedan Marinac stavio marker koji nose redari i ukrao zastavu Forsima. Rezervni igrači Rada ga pojurili i oduzeli zastavu, a u međuvremenu su i Forsi uletili na teren.

a unija? ništa?

Bili su naravno, ali nisu učestvovali u sukobu. Njihove slike sa svih utakmica budu na kraju sezone....

I da se nadovežem na ovo što je napisao Reakcija. Kada je sinoć postavljen klip, tačno sam danas čekao postove gde se upoređuje murija u dve države.

Prošli put kada je bila ova tema nisam pisao, jer sam zakasnio na raspravu, pa da sad bacim koju. Ako se nešto ne vidi na snimcima ili se o tome ne priča, ne znači da se nije desilo. Interventna brigada (oni su rangirani ispod Žandarmerije) ima odrešene ruke da radi šta hoće, što i čini van očiju javnosti.

Na ovom snimku sa Karaburme možda deluju zbunjeno, ali kad hoće znaju ni itetako da budu brutalni:

http://www.youtube.com/watch?v=4yWRaGU__-s

Posle 35. sekunde:

http://www.youtube.com/watch?v=KTeOKrkjImo

http://www.youtube.com/watch?v=nZ9LcGOqw9c

Imali ste sada i sukobe Radovaca i žandara, i to se dešavalo na ulici, nema snimaka, ali po pričama aktera stoka je bila više nego brutalna. Pisalo se ovde kako se ne hapse navijači u Srbiji zbog paljenja baklji, a upravo je hapšenje Radovaca na Marakani zbog tog dela bio uzrok njihovog izlaska sa stadiona i sukoba sa murijom. OFK-ovci su koliko znam dva puta hapšeni odokativnom metodom zbog paljenja baklji u susretima sa Zvezdom (to je bilo pre 5-6 godina, neka me njihov član ovde ispravi ako grešim. To je bilo u sezoni kada je Zvezda zadnji put uzela duplu krunu). Inače ta odokativna metoda biranja koga će uhapsiti je nešto što su tada običavali, pa su tako hapslili i Firmaše nakon incidenata u Jagodini.

Poslednjih godina idu na taktiku izazivanja sukoba sa malim grupama daleko od očiju javnosti. Naprimer, Radovci dok su bili drugoligaši posle tuča sa murijom u Pirotu i Vlasotincu su u stanicama prebijani i torturisani od strane lokalnih sadista, ali to osim Kurira (koji ne važi za mainstream novine) niko nije objavio.

http://www.kurir-info.rs/radovci-kao-u-abu-graibu-clanak-10186

Poslednjih sezona to se dešava Zemuncima. Pustiće policija da manje grupe popale pirotehniku, ali će ih zato na drugi način sjebati. Pa smo tako imali situaciju o kojoj se ovde pisalo, kada su Zemunci išli u Mirijevo. Dakle, Brigada zaustavi bus na Novom Beogradu, kao neko legitimisanje i pretresanje, sadista se nabije pesnicom na glavu navijača, i ide ono "udari nam kolegu", i onda ih prebiju i pohapse, i to je brdo prijava i robijanja ljudima sa dosijeom. Što bi se murija bakćala sa bakljama i prijavama za paljenje pirotehnike, kada za sekund može izazvati ovakav sukob i osakatiti jednu grupu. Sutra osim navijačkih foruma, nema mesta gde se može pročitati istina, a novine objave naslov "Navijači FK Zemuna nasrnuli na policiju kamenicama i flašama". I onda ovaj R&B delovanje srpske murije prema navijačima nazove golim kurcem na osnovu jednog snimka. A kada se ovo što se dešavalo Taurunum Boys-ima u finišu prošle sezone, nedavno desi i Armadi na gostovanju kod RNK Splita, onda je to represija i pokušaj gašenje vaše scene (što i jest).

Ja mogu pisati ovde u nedogled o tome kako se ove male grupe maltretiraju, sprečavaju im se odlasci na gostovanja ili čak i na domaće (primer Koride prošle godine), upada se BG ekipama u buseve i trole kad idu na ta niželigaška gostovanja po gradu, kako se dešavaju bizarne situacije (kao kada su se žandari pre sezonu-dve prišunjali kopu Divlje Teladi kada su palili baklje i "oteli" im člana grupe i odveli u stanicu, a da niko nije ni primetio u tom dimu), i svašta još nešto....
Ne piše se sve što se desi. Tek možete na ogradama videti parole "Sloboda Firmašima" (slučaj Jagodina), "Sloboda Meraklijama" (incidenti na kup utakmici sa OFK-om), "Sloboda Marincima" (hapšenja nakon utakmice Spartak - Voždovac pre tri godine"), "Sloboda Trigerima" (hapšenja i represija prema jednoj Firminoj podgrupi)....o UF i TB da ne pišem....
Ne znam na koji način da ovde neko dokaže kakva je represija prema nama, bilo da se radi Jočićevoj policiji (taj ministar je kao maloletnik bio osuđen za obijanje trafike, pa je dogurao do šefa murije) ili ovoj Dačićevoj. Vlasti se menjaju, a oni su ili isti ili gori.

Vi ne shvatate da kroz ove slučajeve "Uroš Mišić" i "Bris Taton", država pokazuje da će u borbi protiv navijača koristiti i nezakonska sredstva. O srpskim navijačima se prave emisije na najgledanijim televizijama gde se kao nacionalni interes, koji će Srbiju približiti EU, predstavlja borba protiv navijačkih i patriotskih grupa.

http://i48.tinypic.com/nn2tep.jpg

Kad je Reakcija skoro napisao da nas se gleda kao teroriste, nije to bila neka isprazna floskula da bi se pojačao utisak posta, već je tako u stvarnosti. Neko pre 6 godina digne u vazduh automobil naslednika jedne od bogatijih srpskih porodica, i samim tim što je kao predsednik kluba bio u sukobu sa Taurunumima, njima se privode članovi na informativne razgovore. Ili ste imali primer Piksija pre izvesnog vremena i medijska povezivanja navijača Zvezde sa tim slučajem u srpskim novinama. I onda ljudi na ovom forumu napišu ovako nešto:

Jedno pitanje za crveno-bele, jel istina ili novinarska patka da ste bacili bombu u dvorište piksija?
Može i na pp odgovor, ako je problem javno o tome. ;)

I mi vidimo da vama sve manje grupa ide na utakmice i sigurno to nije bez razloga. Imali ste ono nezapamćeno iživljavanje murije za prvomajski derbi (takvih slučajeva gde nisu birali koga će udariti bez obzira na pol i godine je bilo i kod nas, bilo da se radilo o Slobinim sadistima (RK Zvezda - RK Teka 1996. godine ili Zvezda - Torpedo 2000. godine) ili ovim "demokratama" (Hemofarm - Zvezda)). I vas razni psiholozi, sociolozi i slični provlače kroz medije i ispiraju usta sa vama, ali tako je kod nas već deceniju gde se političari, novinari, javne ličnosti, društveni radnici i ugledne osobe šokiraju stanjem u državi za koje, po njima, i navijači nose krivicu. Mržnja države i policije ka navijačkoj populaciji se povećavala i kroz dvadeset godina konstantnih velikih tuča po Beogradu na raznim protestima, demonstracijama, paradama...

To bi bilo neko moje mišljenje...

PS. Dok sam pisao pristiglo je još novih postova, sa nečim se slažem, sa nečim ne. Capo je na dobrom tragu i primetio je da nekada policija ne deluje uverljivo i ne kreće odmah "u akciju", ali sa naše strane je više puta napisano da će ti vratiti isto veče dolaskom na vrata. I kao što sam i ja napisao srpska javnost (mediji, javne ličnosti, običan narod), kao i vaša, nema osećaj za pravdu kad pročita tekstove o kršenju ljudskih prava navijača, i stoti put ponavljam rade puno stvari o kojima se ne može pročitati. Tek ako baš preteraju, onda to izađe negde na 10-12. stranici dnevnih novina, a ponekad se nešto objavi i kod vas u Hrvatskoj, pa se i vi možete o tome informisati:

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/srpska-policija-pretukla-maloljetnike-misleci-da-su-navijaci.html

Ne bih se složio sa ledenom kockom da je hrvatska policija kulturnija. Možda oni na granici kada ti proveravaju dokumente ili kad ti obični pozornik pokaže gde trebaš ići ako se izgubiš, ali interventne jedinice su svuda iste.

R&B, neka sami TB koji pišu ovde kažu koliko su imali krivičnih i prekršajnih prijava, i koliko im je ljudi bilo ili jeste u zatvoru. I opet opstaju....

Što se tiče Karaburme, procenili su da je bolje da se prvo navijači sami pred očima javnosti degradiraju, zatim će malo reagovati, i na kraju danima kasnije na osnovu snimaka privoditi Grobare. Ne prljaju svoje ruke i ne rizikuju da kamera zabeleži neku preteranu upotrebu sile, a na trostrukom su dobitku:
-navijači se i dalje zavađaju i javnost ih gleda kao stoku, koja se tuče iako navija za isti klub
-naknadno će pohapsiti ljude i podeliti im kazne
-murija ispada žrtva i javnost staje na njenu stranu:
http://www.alo.rs/sport/53329/Nozem_hteo_da_bode_policajce_na_tribini

Iako dotični nije imao nož....

http://img560.imageshack.us/img560/5821/karaburma1.jpg

....već verovatno komad odvaljenog betona, koga na Omladinskom stadionu na Karaburmi koji se raspada ima u izobilju.

http://img713.imageshack.us/img713/9269/karaburma2.jpg

http://img545.imageshack.us/img545/1453/karaburma3.jpg

Ercov
03-09-2012, 20:32
A da ne pricamo o 90`godinama,kada smo kroz tuce sa murijim i mi dosta ojacali,a i stekli iskustva,a bogami i murija sa nama.Nikako vi iz Hrvatske da shvatite,sta na primer znaci samo BG,pre se znala murija, i to veoma brojna i opremljena,olako zaletati,pa su se dosta puta prevarili,da je vasa murija ista ta kakva je, kod nas u BG,ni oni ne bi tek tako jurisali i bili odlucni,jer postoji dosta veci rizik,jer ipak ovde dosta vise ljudi je spremno stati muriji na crtu,bar je to moje misljenje,naravno, jer postoji i vise ozbiljnijih grupa,nego na primer u Zagrebu,da me ne shvatite pogresno.E sad koliko je to ljudi,mozda bi vam o tome mogli vise reci neki drugi dogadjaji,ne vezani samo za utakmice...mnogo je veci bezbednosni rizik ovde,da murija tek tako da sebi oduska,ali zato postoje drugi, perfidniji nacini,o kojima se ovde vec govorilo.I da, secam se utakmice pre par godina kod vas,Dinamo je igrao ne znam s `kim,kada je policajac ostao bez oka,i pored svega,na tv hrt,je gostovao vas predstavnik,i imao je mogucnost da objasni i vas deo price,a i mediji su cini mi se,se osvrnuli i na brutalnost policije na toj utakmici,bilo je izjava neduzno prebijanih navijaca itd.Dok bi kod nas za to isto,svi mediji cutali,i pricali samo pricu o "huliganima,"fasistima",a da pokrenu neku ozbiljnu pricu o brutalnosti policije...to je nezamislivo,pogotovo ne na drzavnoj televiziji.

ledena kocka
03-09-2012, 20:41
kulturnija? da ti želim zlo poželio bi ti takvu kulturu svaki dan.
ne znam koliko je kulturno nekome nabijati glavom u šajbu od policijskog terenca pa kad pukne šajba okriviti te za oštećivanje službenog vozila.
također, ne vidim kulturu u hapšenju čovjeka koji u prolazu dobaci da nije fer premlaćivati uhičenika..kad kažem hapšenje onda mislim na 10ak interventnih koji svaki radi nešto a jedna od njih skinutom kacigom vitla i prebija ovog jadnika koji je pomislio da u demokratskoj državi može barem izraziti protivljenje pretjeranoj uporabi sile.
nije kulturno ni premlatiti pola sata nakon kraja utakmice cijelu ulicu ljudi koji hodaju ( a da se apsolutno ništa ne događa) i odlaze sa stadiona (ne nužno sa stadiona jer to mogu biti i ljudi koji tuda prolaze neovisno na utakmici)
osobito nije kulturno kad interventna premlati greškom nekog poduzetnika koji nakon što se žali u upravu, dobije odgovor da su se ovi malo zajebali i da to nije razlog sad da se nepotrebno zajebaje.....nije namjerno, jel?

o "kulturi" privatnih poziva, privatnih presretanja, osobnih prijetnji ne bih jer nam nitko ne bi vjerovao.

a prijevod je
mup zna i grad zna tko je pička drukerska
Dzabe sam ti ja izgleda pisao,kad ti umesto da pokusas nesto da shvatis ti mi pises kako je tvoj "tata" jaci od mog.evo kako bih ti bilo jasnije ja cu to probati slikovitije da ti obajsnim.
90-ih je murija najvise tukla,ali se tada uglavnom u 90% slucajeva na batinama i zavrsavalo.Od 2000-e pa na ovamo Srpski navijaci su prosli od te iste murije sve zivo scenarije koje ste vi i doziveli a jedan deo tesko i da cete da dozivite.Dakle 90-ih nas je bilo malo (i nisu znali kako da nas uniste),pocetkom 2000 smo malo vise porasli (i nisu znali kako da nas uniste),u poslednjih nekoliko god.Srpski navijaci su bas narasli (a onda je narastao i njihov problem).Eto da su na ovom zadnjem primeru,stavili kordon izmedju tribina (kao sto su to radili na milion predhodnih utakmica gde nije ni bilo potrebe) sta mislis jel bi se desilo nesto? jel bi mogli da podele neku krivicnu i par zabrana?.I sta mislis jel im je bolje da na trenutak zazmure i puste nas same da se pohvatamo kao mladi majmuni,ili da su u startu sve ovo sprecili.
Nesto sto raste (a postoji opasnost da mnogo naraste) je mnogo bolje seci u startu ,nego li pustati da poraste do granica kad mu nista neces moci,kao sto se to u skoroj proslosti i desavalo.Kazem ti nisu ni oni vise toliko naivni,i vrlo dobro oni znaju sta rade.U ostalom cifra na nasoj tribini(sto se tice svih frakcija) govori u prilog tome.
A i gledaj to sa ove tacke,taj nas pandur svakog vikenda ima pune ruke posla,dok ovaj vas odmara po pola god. i jednostavno iskustvo je ono sto mu govori kako treba da reaguje,i od cega ima najvise koristi.

exx
03-09-2012, 21:18
murja je bila i bit če uvjek kaj je i bila....... ACAB i amen. đabe Vam rasprave silne,u govnima smo svi svatko na svoj način,to je jedina istina,murja je ista u cjelom svjetu razlike su u nijansama i pojedinim stavkama "provođenja reda" a koje ovise o volji kako zapovjednika tako i naloga "viših struktura".
za mene je svaka dalja priča čista filozofija i nemojte kvarit temu onima kojima nije mjesto u temi o navijačima.

exx
03-09-2012, 21:23
Bome,slažem se sa REAKCIJOM
da nebi forum slučajno nestao sa web prostanstava,a screen shotovi radili po stanovima

exx
03-09-2012, 21:37
U Beogradu na Partizan-Zagreb su dobili nalog "odozgora" da budu fini prema nama.
Mene su odveli dolje u hodnik kod wc-a, izbili me i jebali mi majku ustašku, da nitko ne vidi, onako pederski u mraku, dok su da svi vide noslili sokove i sendviče...
...to isto bi i naši napravili njima...

ta zastava bu te glave koštala jednom

blesimetar
03-09-2012, 21:57
Na poluvremenu jedan Marinac stavio marker koji nose redari i ukrao zastavu Forsima. Rezervni igrači Rada ga pojurili i oduzeli zastavu:naklon

Inače mislim da svi govorimo isto, samo svak gleda iz svog kuta,a ne poznajemo dovoljno situaciju u susjenod zemlji. Policija je i vamo i tamo ista, samo eto mislim da je u Hrvatskoj ipak malo manje brutalna, jer je na kraju krajeva Hrvatska je i sređenija država (mislim da če i srbi to priznat)...

U Srbiji imamo slučaj progona prema UF i TB, u Hrvatskoj prema BBB, ali na kraju to grupe samo očvrsne, šta oni to nikad neče svatit.

Iako sam pitao par puta, nije mi precizno objašnjeno, jeli u Srbiji imaju zabranu odlazaka na utakmice (mislim pojedinačno, ne grupno, i to zabranu od suda), jer u Hrv. udaraju tamo gdje navijače najviše boli, zabranom odlaska na utakmicu svoga kluba...recimo primjer meni 3 momka iz ekipe su dobila nepravomočnu presudu zabranu odlaska na utakmice Hajduka od 1.god. zbog 1,5-2,5 promila alkohola u krvi (iako nisu rađene nikakve pizdarije).

Ali kad malo bolje pogledam, jeli policija nama kriva šta smo mi neorganizirani, šta nemože svi skupa stat protiv zajedničkog neprijatelja...bojkot, prosvjedi iz kola u kolo ako treba...ali ne, nije nama još voda došla do grla, ali doče...šta tad :facepalm

P.S. sorry za off topic, ovo bi bilo najbolje sve pribacit u novu temu

patriot
03-09-2012, 22:03
Nemaju smisla ovakve usporedbe..uvijek ce ona druga strana tvrdite da je njima represija gora..
Osobno sto mislim jest to da su maltretiranja i brutalna premlacivanja jednaka na obje scene..Bilo je bas par gadnih situacija u Srbiji..Alan ford je pobrojio neke,al mislim da nije spomenuo meni najbrutalnije snimke sa vojvodina-zemun..Ono je bilo strasno kako su ih mlatili i podsjetilo me na nas derbi i neselktivna batinjanja murje..
Zemunci su bili uklijesteni u neku ulicicu i tu je stigla murja..koga su dohvatili,taj je prosao bas gadno..Ne znam jel se tu i Firma nasla..

Ono sto tek ceka srpsku scenu,a mislim dobrim dijelom i nasu,to je ono sto se dogadja Dinamovim navijacima..Kad je sprega izvrsne,zakonodavne i sudske vlasti na odredjenim razinama umrezena do bolesne simbioze..
Znam da sada vecina ljudi se nece sloziti sa tim,ali tako sam ja gledao i na primjer Parizana

alan ford
03-09-2012, 23:15
Alan ford je pobrojio neke,al mislim da nije spomenuo meni najbrutalnije snimke sa vojvodina-zemun..Ono je bilo strasno kako su ih mlatili i podsjetilo me na nas derbi i neselktivna batinjanja murje..

Evo tih snimaka:

http://www.youtube.com/user/kezualac100posto/videos

Zemunci su bili uklijesteni u neku ulicicu i tu je stigla murja..koga su dohvatili,taj je prosao bas gadno..Ne znam jel se tu i Firma nasla..

Pretpostavljam da misliš na ovaj četvrti snimak:

http://www.youtube.com/watch?v=qcnFFBopwhM&feature=plcp

I jedni i drugi smo tu. Ovi u prvih 5 sekundi što prolaze pored žandara su TB, a ova grupa koja se zatim pojavljuje i na koju se zaleću kornjače su Firmaši.

Na ovom trećem snimku se takođe vidi iživljavanje nad navijačem, kao i batinjanje Zemunaca:

http://www.youtube.com/watch?v=NiouivCjn58&feature=channel&list=UL

Footie Fan
03-09-2012, 23:57
Problem je sistem i kod vas i kod nas..Kad se policija bude angažovala da radi šta joj je pravi posao i kadrirala kako treba, biće i pozitivnih rezultata. Ali, onda ćemo verovatno biti Island ili Švedska i ležati u snegu petkom i subotom uneređeni od alkohola:)
Što se Srbije tiče, uverenja sam da je sve stvar trenutne politike. Sutra, da treba krvoproliće na stadionu, biće ga. Trenutno, toga nema ni u najavi ali iskusni kadrovi "unutarnje sigurnosti" to mogu da izvedu za sekund jer su navijači najlakša kategorija - emotivni, bučni, stihijski orijentisani, daleko od istančano planski orijentisanih (Lalić bi me pozdravio!), većina daleko od interesnih sfera...Uglavnom, lako za tu pedersku partiju šaha gde protivnik i ne zna šta je gde poređano na tabli...

Footie Fan
04-09-2012, 00:15
Ako im već otvaramo oči..
Zašto panduri leti nemaju majčice na bratele (po mogućstvu štraftaste plavo-bele), šorciće i patikice? Što mučite one polubesne pse usred leta sa onom futurističkom opremom? Dajte im pendrekčić, neko električno pištoljče što radi na dodir..
Pre svega, biće okretniji i agilniji a, najbitnije, možda neće biti dodatno divlji i poluludi na onu vrućinu i pred onom masom građana koja bi da pogleda neki fudbal, pa i sa dečicom..
Ono dece što znam, više se plaši onih Robocap-a od barjaka ili baklje..

milky way
04-09-2012, 03:16
Srpski policajci u sva moja tri susreta snjima su ispali fer,korektni i profesionalni ali to neznaci nista niti ja ista sugeriram nego samo kazem kako je bilo!Vecina vas ovdje je vidjela kako je to izgledalo na proputavanju za bugarsku i nazad te kad su nas vratili sa granice kad smo isli na mlade.Zamislite scenu da npr. delije ili grobari istrcavaju iz buseva tokom napada na njih negdje u hrvatskoj i krecu u obracun sa napadacima ko sto smo mi napravili u bg,takodjer tada je srpska policija pohapsila nekoliko napadaca a da li su ih naknadno procesuirali to neznam.Treci moj susret sa srpskom policijom je bio kad su nas na kosarci(ep u bg)u dvorani snimili inspektori u civilu(meni jos dan danas nije jasno kako :misli ) i koji su naknadno bili vise nego fer.

Da li su delije ikada pjevale ovu pijesmu na tribini ili je ovo bilo samo za ovu priliku?

http://www.youtube.com/watch?v=Gxl_ci_w4oE

milky way
04-09-2012, 03:26
I da, secam se utakmice pre par godina kod vas,Dinamo je igrao ne znam s `kim,kada je policajac ostao bez oka,i pored svega,na tv hrt,je gostovao vas predstavnik,i imao je mogucnost da objasni i vas deo price,a i mediji su cini mi se,se osvrnuli i na brutalnost policije na toj utakmici,bilo je izjava neduzno prebijanih navijaca itd.Dok bi kod nas za to isto,svi mediji cutali,i pricali samo pricu o "huliganima,"fasistima",a da pokrenu neku ozbiljnu pricu o brutalnosti policije...to je nezamislivo,pogotovo ne na drzavnoj televiziji.

Na toj istoj utakmici se izmedju ostaloga dogodilo i ovo
http://www.zagrebancija.com/hr-sport/ranjenog-su-me-2-sata-drzali-u-pritvoru-u-postaji_310518

REAKCIJA!
04-09-2012, 10:00
Zamislite scenu da npr. delije ili grobari istrcavaju iz buseva tokom napada na njih negdje u hrvatskoj i krecu u obracun sa napadacima ko sto smo mi napravili u bg

Da li su delije ikada pjevale ovu pijesmu na tribini ili je ovo bilo samo za ovu priliku?

http://www.youtube.com/watch?v=Gxl_ci_w4oE
Kad je to bilo istrcavanje?A ovu pesmu smo pevali tada...emocije,nismo se videli dugo...itd.heheh

thule
04-09-2012, 12:01
ako se ne varam 2005, postoje i neke fotke samo ih nemogu nac, trotocki bi ih mogo imat

patriot
04-09-2012, 12:31
2005-..Bugarska-Hrvatska i povratak iz Sofije..Meni mozda i najbolja nasa prezentacija sto se tice repke i gostovanja..
Na povratku na obilaznici,rano ujutro napadnuta je kolona..Mislim da i capo i ... bili u busu na celu koloni iz kojeh su izletili,pa neka kazu vise..

dinamo zagreb,25,40+

Rokstedi&Bibop
04-09-2012, 12:31
Da se vratim na raspravu oko organa reda. Nije stvar u pendrečenju, plaćanju globi i o tome koliko policija respektira navijače pa ti dopuštaju ovo ili ono. Stvar je u Zakonu, i kao navijač navijaču ne želim vam da vam počnu provoditi ovo što se kod nas događa. A kako je krenulo, za 10 godina će i kod vas biti ovakva situacija kao i kod nas. Rekao sam Reakciji da se neke stvari ne osjete kod grupa poput Delija koja broji kop od par tisuća ljudi. No ja vam garantiram da bi u Hrvatskoj grupe poput UF-a ili TB-a bile pred izumiranjem. U čemu je stvar, kad ti dobiješ pendrekom po leđima, ti možeš sljedeće kolo na stadion. No kad ti 200 ljudi sa tribine dobije zabranu odlaska na utakmice, a grupa ti broji 300 ljudi, tvoja grupa praktički gubi smisao postojanja. A zabrane se dijele i kada napušeš 0,5 promila. U tome je stvar kada kažemo da je kod nas gore nego kod vas. I gore je neusporedivo i ne želim vam ovo što mi imamo jer bi vam propala scena.

...
04-09-2012, 12:39
Nije ovo tema...

dalton
04-09-2012, 12:44
mozda da im se da neka kremica za sunce da budu teze uhvatljivi ,,,

REAKCIJA!
04-09-2012, 14:38
Da se vratim na raspravu oko organa reda. Nije stvar u pendrečenju, plaćanju globi i o tome koliko policija respektira navijače pa ti dopuštaju ovo ili ono. Stvar je u Zakonu, i kao navijač navijaču ne želim vam da vam počnu provoditi ovo što se kod nas događa. A kako je krenulo, za 10 godina će i kod vas biti ovakva situacija kao i kod nas. Rekao sam Reakciji da se neke stvari ne osjete kod grupa poput Delija koja broji kop od par tisuća ljudi. No ja vam garantiram da bi u Hrvatskoj grupe poput UF-a ili TB-a bile pred izumiranjem. U čemu je stvar, kad ti dobiješ pendrekom po leđima, ti možeš sljedeće kolo na stadion. No kad ti 200 ljudi sa tribine dobije zabranu odlaska na utakmice, a grupa ti broji 300 ljudi, tvoja grupa praktički gubi smisao postojanja. A zabrane se dijele i kada napušeš 0,5 promila. U tome je stvar kada kažemo da je kod nas gore nego kod vas. I gore je neusporedivo i ne želim vam ovo što mi imamo jer bi vam propala scena.

Ne vredi.Pokusali smo da ti nacrtamo ali nije islo.Neka bude da je kod vas represija veca...eto pobedili ste...jel moze tako?

Argentino
04-09-2012, 23:37
Pa ja stvarno ne kužim da svakih par mjeseci se ponavlja jedno te ista nepotrebna navijačka tematika na ovom forumu, u svibnju smo imali raspravu na ovu temu čija je rija gora i kome se više tolerira pirotehnika ili iniciranje sukoba na tribini. I meni neke stvari nisu bile jasne, ali sam se uvijeril da se posljedice nekih navijačkih aktivnosti kažnjavaju nakon utakmice ili tjednima poslje na sudu.

Lijepo vam je alan ford u više navrata konciznim tekstom, foto i video materijalom pokušal neke stvari objasniti, ali neki opet povlače to pitanje...

Na ovoj slici se fino vidi kako drot snima Forse u Novom Sadu prilikom njihove bakljade kad su maskirani...

http://www.united-force.org/images/vesti/Vojvodina-%20Rad%201112%20naslovnaaaaaaaa.jpg

... isto tako ljudi zaboravljaju da su u Srbiji radi utakmica s Novim Pazarom privodili masu ljudi i kažnjavali ih i teretili za verbalni delikt, kaj recimo je rijedak slučaj u Hrvatskoj u tako masovnom privođenju. Osobno smatram da je naša interventna policija brutalnija jer su odavno odustali od video snimki i relevantnih dokaza kad su uvidjeli da kasnije radi stanja na sudovima i pravosuđu dolazi ipak u granice normale. Zato i privode krive ljude i tamburaju gdje stignu.
U Srbiji je bilo od raspada bivše države sigurno preko 10 ubojstava povezanih s sportskim događanjima, nebitno tko je bil kriv policija, navijači ili netko treći... kod njih i dalje egzistiraju navijačke grupe makar je većina krivaca procesuirana i zatvarana. Ljudi olako zaboravljaju tranziciju kroz koju su prošli od ratnih zbivanja, sakcija, viznog režima, bombardiranja nato-a, pada slobinog režima, kosovske krize, naravno ne gledam to kroz političku prizmu i tko im je kriv za to, već da je društvena klima koja je egzistirala potencirala razne periode veće ili manje represije državnog aparata, isto tako ostaje pitanje šta bih se desilo na hrvatskoj navijačkoj sceni da se desilo ubojstvo u navijačkom sukobu.
Mi možemo biti sretni i ponosni s obzirom kakvu navijačku tradiciju imamo, da nam se to nije dogodilo u međunarodno priznatoj RH, a bili smo jako blizu tog scenarija s obzirom da su i kod nas potezani pištolji na navijače (20.rođ bbb), isukani noževi (fantomski "bosanac" s čakijom u zg-tramvaju torca), ispaljivane signalne rakete i bacale gromade od par kila u glavu.
A indikativno je i to da jedini smrtni slučaj na Hrvatskim stadionima je onaj pokojnog igrača Zadra koji je prilikom duela završil glavom o betonsku ogradu, nitko nije podnjel od odgovornih ostavke, kaj je naj žalosnije već je i pomalo zaboravljen od strane sportskih institucija poput HNS-a, Ministarstva športa i drugih. Samo se matični klub, obitelj, prijatelji i navijačke skupine prisjete te tragedije koja je ogolila istinu u katastrofalnom stanju u našem nogometu.

p.s. alan ford kad si me spomenul da sam prije par mjeseci štel otvorit ovakav topic, nisam mislil da se u njemu raspravlja na razini a.c.a.b. funny fotografija ili da se iznosi prljavi veš radi kojeg će stradat pojedinci ili će radi toga biti opstruiran rad cijelokupnog foruma.
Prvenstveno sam mislil na to da navijači razmjenjuju vlastita navijačka iskustva na tu temu, a ne da vode infantilne rasprave i debate čija je murija gora. Ako se dobro sjećate spominjal sam i iniciral raspravu na tu temo na daleko ozbiljnijem nivou, to se odnosilo na think-tank grupe koje održavaju sastanke svake godine, gdje se obrazuju policijski spoteri za navijače na europskoj razini, u Srbiji su zadnji sastanci bili u četvrtom mjesecu ove godine u Novom Sadu, Nišu i Kragujevcu. U Vijeću Europe postoji striktno razgrađen plan još od 1985.godine koji se svako malo usavršuje kako napreduje tehnologija. LEWP (Law Enforcement Working Party) je radna skupina za sprovođenje zakonskih akata pri vijeću EU + nogometno-expertne skupine i centralni info punkt za nogometni vandalizan kojeg se pridržavaju sve države pristale na suradnju pa čak i one poput naših koje nisu još u EU.
Svaka zemlja ima NFIP (nacionalni nogometni info point) koji je povezan s nfip.eu https://www.civ-voetbal.com/system/euro-nfip/ u Nizozemskom Utrecht-u gdje im je centrala.
U Nizozemskoj koja u bliskoj suradnji s britancima postoji posebna akademija NIFV na europskoj razini gdje se usavršavaju i prolaze obuku svi policijski spoteri zaduženi za organizirane navijačke skupine iz cijele Europe.

Postavit ću vam jedan zanimljiv tekst na engleskom, kojega je napisal jedan žešči navijač Feyenoorda iz Rotterdama prilikom pitanja zašto nema više sukoba s gostima u Rotterdamu (odnosilo se na gostovanje Lech Poznana kod njih), a indirektno je bio vezano za nihovo zadnje gostovanje u Pragu i dvostruki okršaj s Spartinom ekipom.

That one is pretty straight forward. The police in Rotterdam is one of the most well trained in Europe, they have some running hours, propably the most in all of western europe over the years. The Kuip hosted the most international finales in the world, so they do get to train allot, with all different kind of clubs. In Rotterdam its almost impossible to move in big groups or assemble without them knowing. Next to that, since Beverwijk (in 1996) the dutch CIA (AIVD) got really intrested in dutch football hooliganism. Especially Feyenoord and Ajax. They run a program with Rotterdam Police called 'Hooligans in beeld' (hooligans on a map) which means they try to bring the whole group into a file, with status, pictures, connections, everything. To the point the look at handshakes people give, if you'r hand is above the other guy, our police thinks you are higher up the foodchain. Im kiddin you not). For 98% they have succeded in that. Example: Four of the topboys from Feyenoord where arrested just outside Rotterdam because they where leaving for Praha. If you ask me there are too many moles, or too many people ITK on Feyenoords side... perhaps that something all clubs are dealing with. Which brings me to the second and most problematic one i think there are very few clubs in the world who are dealing with:

Feyenoord laks bigtime in organization. Sure we have an army, but the army is made out of hunderds of small groups who do there own thing. It has been this way as long as i can remember... you see this also in the support for the team, we have no capo, nobody who tells anyone what to do, we just do stuff. And if people like it they get on that train :-) , if not... you can find yourself all alone! This goes for the newcomers and also for the older guys, i have seen it happen to all. The Feyenoord Youth is a bit different, they have more of an italian way of doing things. But they are good lads. Maybe in a couple of years they can be the same as Praha Youth organised the last few days, but they aren't there yet and just leave it at that haha.
In Rotterdam everyone is doing there own thing, in different places all over the city. Most big confrontations in Rotterdam are just before, during or right after the match when everyone is together, or almost together. Since 2009 dutch police found a way for that too: with high-risk games they sepperate all sectors with an extra outside fence, this extra layer of protection has almost killed of alle pre-match confro's at these games.
(see it here: http://www.lunaticnews.nl/wedstrijden/vers...-05-2010&id=553 )
With away matches its different because the whole group who is willing is in the same place (the group Praha chose not to attack, haha), people are close, willing and have the same mindset... but there is still no leadership, just guys who are a bit more crazy then others haha!

At Feyenoord - Poznan i know there was a group of real hools from our side looking to pic a fight before the match. I don't know why it didn't come to it exactly, but i heard they got shattered across Rotterdam trying to find an Tram with Poznan in it? Communication isn't our best thing either ;-)

Last but not least: we don't wear funny hats and balaclava's, which gets a lot of guys caught on camera or pictures... if there is any action at all. Like i said, in Rotterdam it's almost over and done. To the point people don't believe it can happen anymore only if the hatred is big enough or the game turned out bad enough... in the end i think all clubs will have to deal with those issues when the time comes and the police gets smarter. Just like in England. In Holland the days of the big firms are over.

So maybe i should correct that sentence: Feyenoord can always bring it... when we go abroad

the Partizans
06-09-2012, 15:02
Mi smo u nasoj zemlji vec 10 punih godina oznaceni kao teroristi ili drzavni neprijatelj...pa broj 2 recimo!Malo smo oguglali i ojacali,pa je moguce da i policija ne jurisa tek tako na tolike mase vec se sluzi drugim metodama kao sto su pozivi nakon desavanja,namestanja,satanisanje po novinama...itd.Ne znam kako bi vam najbolje docarao konstantni pritisak drzave na navijacke grupe...treba da si ovde da bi to doziveo.O ljudima izlaze clanci po novinama i to ne mali,za ljude koji sednu na ogradu i bace dve baklje u teren naprave naziv "zver"...kao da je pojeo jednu celu porodicu a drugu drzi u frizideru!Nekome ko se njima suprodstavi sve je moguce da se desi.Pa je tako covek za "delo" iz djenove uspeo da robija ukupno oko 4 godine!A kako je to moguce?Pa lako!Delo koje je imao ovde,za koje se inace dobijao uslov u to vreme kada je napravljeno...napumpano mu je do mkasimuma i uz to su jos prekrsili sva prava i zadrzali coveka u pritvoru koji nije postoja...jer se branio sa slobode za to delo!Da ne pricam sto u pojedinim slucajevima za privatna dela,u optuznici stoji da ti je otezavajuca okolnost sto si pripadnik neke navijacke grupe za koju oni misle da pripadas.Ne znam dal da vam pominjem da su ljudima namestali teska krivicna dela a da oni ne znaju ni da su se te stvari dogodile?A raspon kazni za ta dela je bio...od 3 do 15...od 5 do 15 godina..itd.Covek kome je nadjeno nesto nedozvoljeno u kolima izlazio je u feljtonima po novinama,danima iza toga...a to sto su njemu nasi u kolima nalaze bar 15 puta dnevno pa nigde ne pisu o tome...itd.Insajeder ste verovatno svi gledali...Upadali su ljudi u kuce bez ikakvog razloga,maskirani da pretresaju.Nikakav osnov ne postoji za to...nista,samo ti se pojave na vratima... Svasta se ovde desavalo i moze biti da to daje trenutno neku sliku njihove pasivnosti..ali ja mislim da smo mi pre ocvrsli nego sto su oni pasivni.Nisu razumeli da nepravdom ne moze da se leci nista!
Ostalo bi nepotpuno kada se izmedju pobrojanih pritisaka i jezivih(kako se bivsi cinovnik Homen dozvolio izraziti) "odgovora" drzave ne bi spomenula i nekolicina slucajeva u kojima su pojedinci ostajali bez posla, ili u "blazem" obliku prekomandovani i prerasporedjeni kilometarski udaljeni od svojih porodica i sto da ne spomenem kluba koji bodre. Ceo zivot se skloluju, imaju primereno vladanje, uzorni na r mestu koje zauzimaju, godine staza od koga prehranjuju vlastitu porodicu...i onda se preko noci sve iz korena menja, jer je neki "genijalan" um projektovao u svojoj glavi da tako treba i mora. Situaciju i dane koji su usledili nakon meca Partizan-Sahtjor, tu bi se i sam Gebels osetio ponizenim-bez i malo preterivanja! Srazmere greha(grehova) koj(e)i su pocinili, a mnogo su se i najstrasnije ogresili o mnogo pojedinaca, pokazace vreme koje dolazi...Samo nisam siguran da ce nekim mnogo dobrim ljudima uspeti do kraja da vrate mesece i godine koje su bile ispunjene odlascima na posao daleko od svog grada(u slucaju onih koji nisu sa istog izbaceni). O medijskim provlacenjima kroz blato i slanjima izvestaca da obilaze komsije nasih drugara, ne bi li kojim slucajem culi nesto iole ruzno i iskvareno, pa da to posle pustaju kao pokrivanje dok zigosu pojedince, suvisno je i pricati...ili pak nije(u ovom slucaju). Jer i tamo gde su slali svoje medijske ekipe, stotinama kilometara daleko od Beograda odakle vode poreklo ocevi i dedovi nekih navijaca, nisu uspevali da cuju niti zabeleze nista ruzno. Ukratko, ne doziveo niko i nikada!

Ercov
06-09-2012, 21:19
A najgore od svega je to,sto i svim tim poturanjima,hajkama,namestanjima...ucestvuje i sam vrh drzave u saradnji sa medijima,neko je ovde od Hrvatskih navijaca napisao,da su kod vas sudovi ti, kod kojih bas ne moze da prodje svasta,pa zato murija koristi nekad samo tamburanje kao "lek",dok se kod nas ne zna sta je gore...mediji koji pripreme celokupnu javnost na "odstrel",murija koja sve to pripremi i upakuje,i na kraju sud,koji sudi po direktivi. Pa kada mogu da nameste jednom Dzaji,sta god hoce,sta da ocekujemo mi,obicni "smrtnici".

HZ Ado
08-09-2012, 23:51
Frisko skinuto sa jednog foruma, morao sam ovo staviti za ove stare napaljenje djukce :kez

http://img707.imageshack.us/img707/8223/55167810151097060103600.jpg

MidnighT
09-09-2012, 15:41
A najgore od svega je to,sto i svim tim poturanjima,hajkama,namestanjima...ucestvuje i sam vrh drzave u saradnji sa medijima,neko je ovde od Hrvatskih navijaca napisao,da su kod vas sudovi ti, kod kojih bas ne moze da prodje svasta,pa zato murija koristi nekad samo tamburanje kao "lek",dok se kod nas ne zna sta je gore...mediji koji pripreme celokupnu javnost na "odstrel",murija koja sve to pripremi i upakuje,i na kraju sud,koji sudi po direktivi. Pa kada mogu da nameste jednom Dzaji,sta god hoce,sta da ocekujemo mi,obicni "smrtnici".

Naravno da ucestvuje jer je mnogo bolje skrenuti temu kako se lepo krade sa vlasti, sa huliganima i slicnim temama.To sto recimo skupsinska gamad imaju 5000 evra platu a igraju karte na istoj ili sto kada treba dati za recimo napustenu decu nem veze,jer naravno huligani su najveci problem,vesti sam prestao odvano da slusam jer slusajuci iste imam utisak da se zivi kao u skandinaviji,nazalost vecina ljudi upija sta god im iz tv kutije dolazi.Imali smo prilike to videti sa navodnim ubistvom francuza.Tu mi je ostala scena kada su mediji napravili hajku da se pale svece i protesne setnje protiv huligana,da sve te ovce pale svece i placu za francuzuom a iznad mesta gde se svece pale pise red za vize.Pametnm dosta.Sve sto imam o policiji da kazem to je SMRT POLICIJI.Da je covek ne bi mogao da bude zandar.A to da li je srpska,hrvatska,grcka ili neka druga me ne zanima,svi su oni ista stoka sto se mene tice.

Footie Fan
10-09-2012, 01:18
Što se Taton nesreće tiče, mislim da se policija tu nije ni pitala. Samo je aminovala sve što je išlo, ta suluda hajka od prvog trena..
Mada, francuzi nisu svi došli u četvrtak, bilo ih je nekoliko dana ranije i nije mi jasno da barem na dan utakmice na Obilićevom nije pored njih bila barem neka marica, prevencije radi.
To je neka standardna procedura, gostujući navijači..Šta, kao niko nije imao podatak da ih ima u gradu, u ovakvoj policijskoj državi? Ili ja možda precenjujem te službe danas?
Setimo se kada su došli Standard Lijež mangupčići, pa su se GRBR jedva privukli njima na NBGD od silne murije da ih pozovu na neko zezanje a ovi se uskopistili kao da je sudnji dan..Jesu ovi stigli na dan utakmice ali, ako policija već ima tu informativnu moć koju ima, Obilićev je njihov veliki propust..
Pričam kao običan građanjin koji, posle svih ovih godina, vidi jedan izgubljen i 14 teško uneređenih života..

ja manijak
27-09-2012, 22:35
http://upload.slike.com/?v=bxyE.jpg

1987

amsterdam
28-09-2012, 01:28
di ste ovo išli?

ja manijak
28-09-2012, 09:20
di ste ovo išli?

maribor show bio s ovom vasom murijom al vas ne vole brate o svima mozes pricat sa njima al kad im spomenes boyse dize im se kosa na glavi kaze jedan s torcidom nemamo problema dodju kaze nadrogirani nebude problema a gdje se god vidimo s bojsima belaj kaze uglavnom sa nama bili korektni trazili majice da im damo zeljine i ova slika je na granici sa slovenijom gdje jedan drot kad smo stigli na granicu odvali se smijat kaze gledaj slovenaca i helikopter doveli

U priči
28-09-2012, 09:40
Jbt, dok ukapiram šta ovde piše :). Interpunkcije jarane malo ..

amsterdam
28-09-2012, 14:19
haha, je, baš i ja mu reko nekidan. al ovako je više navijački..

Sava04
30-09-2012, 23:37
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/227194_185320418184905_185320018184945_548712_7641 28_n.jpg

milky way
02-10-2012, 01:55
http://www.youtube.com/watch?v=Y7nKK9KqOZ4 bulldovla - plave kukavice
http://www.youtube.com/watch?v=dpZbCTwXnNc dolar - mrzim policiju

:shock

blam
02-10-2012, 08:50
nenavijacki, samo da se vidi kako se u Albaniji postupa protiv policije..

zanimljivi deo pocinje na 0.58

http://www.youtube.com/watch?v=kaYI7jqJY_Y

flasa
02-10-2012, 21:41
nasa gamad bi pucala momentalno

Ercov
03-10-2012, 00:33
Nista cudno...ako si spreman,motivisan,i imas poverenje u ljude oko sebe,i najvaznije za jednog navijaca,ako si nepokolebljiv,naravno i dovoljni broj ljudi koji nece posustati...to je dovoljno da se i druga strana zapita,dokle sme da ide,vec sam video ovo dosta puta kada imas sve gore potrebne stvari,sta znaci kada i odlucno stavis do znanja,i oni se kasnije zapitaju "da li je sad pametmo"?...pa ce sledeci put dobro raqzmisliti o upotrebi vatrenogf uruzja,,,videce tekako moze da poucno deluje i na nih,iznenadili bi se.:zubo

milky way
18-10-2012, 07:17
http://www.youtube.com/watch?v=PKDlsfs_4SQ&feature=related

Snimi istog Lika na 1:35 i 2:47 :kez

EastEnders
18-10-2012, 17:13
http://m.youtube.com/watch?v=qUeKRBcONlU&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DqUeKRBcONlU&gl=HR

blam
11-11-2012, 21:03
Danas u Albaniji
stoka dzandarska, kako dizu ruke na zene..

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qCKiPMO5xwA#!

Ercov
11-11-2012, 23:54
Frka oko ribe!?:rofl

macan
14-11-2012, 23:36
http://youtu.be/KGbjIFVlReI U SRBIJI NISU SAMO NAVIJACI IZLOZENI BRUTALNOSTI POLICIJE, NEGO I SAMI GRADJANI......SRAMOTA A.C.A.B.

CostaConcordia
14-11-2012, 23:50
http://youtu.be/KGbjIFVlReI U SRBIJI NISU SAMO NAVIJACI IZLOZENI BRUTALNOSTI POLICIJE, NEGO I SAMI GRADJANI......SRAMOTA A.C.A.B.

http://www.youtube.com/watch?v=YNy4aMKM2JI

U nas to ipak rade kornjače!

redleo
15-11-2012, 00:07
Ja nemam reči.... Globalno je ceo Svet otišao u q.... Građanska je dužnost kada vidi nepravdu da se njoj suprotstavi. Gospodo da me ne shvatite pogrešno. To se zove demokratija! Tražili smo je svi dobili smo je! U vreme socijalne (ne)pravde ljudi su imali krov nad glavom, šta jesti i nešto raditi. Danas znam više ljudi koji su bez posla nego što rade, kupuju koske, umesto meso...itd. Da ne zračim mnogo. Jedini i uvek koji će prvi biti na crti ili na udaru smo mi navijači raznih boja, protiv sistema koji nam gazi bližnje a ova policija prva koja će da brani ološe političke, sve pod izgovorom to mi je posao...serem im se u posao! Oprostite......

Betty Ford Klinik
15-11-2012, 00:43
globalno je sve riknulo, ovih dana su prosvjedi po cijeloj europi kojoj mi tezimo, a u spanjolskoj i generalni strajk..

kod nas je jos uvijek ovako imam osjecaj

http://www.youtube.com/watch?v=6fP9_gL07Hw

stavite na 6:10
ne znam jeli bolje ovako ili da udjemo u europu pa tamo kulturno prosvjedujemo :kez

Footie Fan
15-11-2012, 03:05
Čovek sa iole zdravim razmišljanjima u današnjem društvu je otpad, potencijalno problem..Realno nešto što treba ukloniti ili barem pripitomiti za vlastitu upotrebu.
Ne valja, kako god..

macan
15-11-2012, 04:23
Ja nemam reči.... Globalno je ceo Svet otišao u q.... Građanska je dužnost kada vidi nepravdu da se njoj suprotstavi. Gospodo da me ne shvatite pogrešno. To se zove demokratija! Tražili smo je svi dobili smo je! U vreme socijalne (ne)pravde ljudi su imali krov nad glavom, šta jesti i nešto raditi. Danas znam više ljudi koji su bez posla nego što rade, kupuju koske, umesto meso...itd. Da ne zračim mnogo. Jedini i uvek koji će prvi biti na crti ili na udaru smo mi navijači raznih boja, protiv sistema koji nam gazi bližnje a ova policija prva koja će da brani ološe političke, sve pod izgovorom to mi je posao...serem im se u posao! Oprostite......

leo sve sto si napisao u pravu si ali moras priznati da ni ja ni ti 5 oktobra nismo ni sanjali ovakvu demokratiju.Imam 41 god ne radim palim preko kao nesto sljakam i opet tako neznam dokle ali mi se cini da nemam zenu i decu rado bih mardeljao preko nego ovde ziveo kao ljudi koje poznajem u njima su ubili svaki pomisao na otpor,da nisam isao na tekme i ja bih sigurno bio kao oni ali moramo priznati da mi kako vec navijaci ultrasi imamo u tome iskustva i kalili smo se svih ovih godina zato i prezivljavamo kako tako.KOLIKO VIDIM JEDINO OVOM NARODU GLOBALNO OSTAJE BOG I MOLITVA ISTOM.kako si rekao sve je otislo u racku govna isplivala a opanak sisao na asvalt.POZDRAV SVIM PRAVIM NAVIJACIMA. A.C.A.B.

macan
15-11-2012, 04:27
Što se Taton nesreće tiče, mislim da se policija tu nije ni pitala. Samo je aminovala sve što je išlo, ta suluda hajka od prvog trena..
Mada, francuzi nisu svi došli u četvrtak, bilo ih je nekoliko dana ranije i nije mi jasno da barem na dan utakmice na Obilićevom nije pored njih bila barem neka marica, prevencije radi.
To je neka standardna procedura, gostujući navijači..Šta, kao niko nije imao podatak da ih ima u gradu, u ovakvoj policijskoj državi? Ili ja možda precenjujem te službe danas?
Setimo se kada su došli Standard Lijež mangupčići, pa su se GRBR jedva privukli njima na NBGD od silne murije da ih pozovu na neko zezanje a ovi se uskopistili kao da je sudnji dan..Jesu ovi stigli na dan utakmice ali, ako policija već ima tu informativnu moć koju ima, Obilićev je njihov veliki propust..
Pričam kao običan građanjin koji, posle svih ovih godina, vidi jedan izgubljen i 14 teško uneređenih života..
tatona su bolje izrezirali od almodovara,sve sto si rekao je tacno svaka navijacka grupa koja dodje u tudj grad mora imati pratnju a taton i jos par njih su pili po bg par dana sta recisamo SRAMOTA I 5 ZA REZIJU.STOKA SITNOG ZUBA. a.c.a.b.

EastEnders
15-11-2012, 19:20
11/11/2012 Marsz Niepodległości @ Varšava

Independence March 2012

According to the President of the
Youth
MW, Robert
Winnicki participated in the march
attracted 100,000 people [17]. but
media and law enforcement
define the size of the
up to 25 thousand [18]. people
The theme of the march
was "recovered Poland." In
Unlike the demonstrations in
previous years, organizations
left-wing and anti-fascist
concentrated in the "Agreement 11
November "decided not to
right-wing block
but manifestations of organized
own march held
prior to March
Independence. [19] both
group did not meet with each
other
But on the street. Grzybowska
several dozen
nationalists attacked
police protecting
antifascists march [20]
attackers pelted
officers with stones and
paving stones [21]. at Will
Police stopped the bus
you can travel Lodz
fans inside found
sticks and pads, teeth and
the knee [22].
The march began at 15.00 in
Roman roundabout area
Dmowski. For the first clashes
occurred after the passage of
several hundred
meters. on the street
Marshal standing group
on the front of the march,
masked hooligans
despite appeals by the organizers,
separated from the rest of the
participants and threw flares,
firecrackers and baskets cordon
demonstration of police protection
[23]. officers
Security march
responded using a gas
pepper spray and guns
smoothbore. After clashes that
complied between the police and
participants in the march were
arrested
176 people [24], among them are
persons who have committed
assault on
officers "[25]. Following
riots march of time
quenched and divided into two
group [26]. During the riots
Television cameraman was beaten
Polish, despite numerous
bodyguards
police not intervened

http://m.youtube.com/watch?v=eEOXtQ6dxng&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DeEOXtQ6dxng&gl=HR

http://m.youtube.com/watch?gl=HR&hl=hr&client=mv-google&v=_0edczRbRp0&ytsession=fKkOkMm5ePI14haa5NyYkynPMcG4if1j4ET4PEid FaGsFXQVO-vilNmubTZR0yZMnt3UiSguBi_8UNxw6cFWBFbeyqcxfQDc8-QpQ_wPxBwCa9AseTUmwi3hJHjs1ApQMLQKwaQprshrlq6o79vt LsoZTtP-8-k6HpZR_f9fDZDc2UCA-F71xismRYNrBkNZngUS2HRCP_MXIRon7_-F_1TP7Xb00PI-T8PvK8Ki-IbmPhp2ENoxIoZxlPMq4GAXbnbGi3CWjE2X9U4O0HsBAkpIT5w HJ08aWG03bBT_eCU

http://m.youtube.com/watch?gl=HR&hl=hr&client=mv-google&v=anKojgBCab0

Ako je topik striktno i samo vezan za navijačke situacije onda obrišite

kontra
15-11-2012, 22:00
http://i.imgur.com/VD4ZB.jpg

Argentino
15-11-2012, 22:13
http://www.youtube.com/watch?v=IBfF1chA6Hc&feature=relmfu

ja manijak
15-11-2012, 22:50
argentino burazeru jes da sam ja u tiltu al pregledah citav klip i zakljucih da si fulio temu

Argentino
16-11-2012, 07:19
argentino burazeru jes da sam ja u tiltu al pregledah citav klip i zakljucih da si fulio temu

eklatantni primjer tekme bez murije.... :rostilj

pa u tome je problem, ovdje vidiš da nema milicije,njima je dana smisal života "monthy pythona" ... a ljudima danas u Karlovcu sjede za vratom radi županijske lige...

http://i.imgur.com/CwFEu.jpg

EastEnders
03-12-2012, 19:29
Polizisten in Extremsituationen -
St. Pauli vs. Hansa Rostock 45min

"From the current police
Crime Statistics show that
it last year 21 500
recorded cases of "resistance to
Police enforcement officer was "-
59 per
Tag. The number of injured
Police at football operations has
Over the past five years
quadrupled. The report "also
Man! - Policemen in
Extreme situations, "on Saturday,
31
December 2011, 11.45 clock shows
in
ZDFinfo relentlessly, which
Stresses and challenges
mainly young police officer
must make daily. the film
documented in police work
the risk of the 2nd game Football
League against FC Hansa Rostock
FC St. Pauli. 2000 police officers
are in use. Where the
rival fan groups
meet each other, resulting
most stressful situations for the
Policemen. You must out
, set it again
Street battles come. What goes
through the minds of the officials?
as
prepare them to be
Extreme situations before? as
they cope, what they
befalls? The police report
"Also, man!" is the official
and not the offender in the
Center."

http://m.youtube.com/watch?gl=HR&hl=hr&client=mv-google&v=OGSWkkU5qOU&fulldescription=1

dalton
10-12-2012, 16:04
http://www.youtube.com/watch?v=Do0P9BrOLE4

blam
23-06-2013, 01:02
http://www.youtube.com/watch?v=BuZW0oIAU90

"ja sam Amir, zovu me Grk, a ovaj do mene je ACAB. Znaci, ja sam iz engleska, a ovo je ACAB"

ali, stav dzandara :D